Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ura dintre doua clanuri +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Urmatorul
AutorMesaj
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 12:23

heeyyyy...
foarte frumos capitolul ..mi-a placut mult a hug
doamne cat suspans ... nervi! oare ce o fi cu mesajul ala ca mor de curiozitate.. nervi!
te roooggg sa pui next-ul repede... please
spor la scris si la idei in love
pwwpici..!! kiss kiss


I don't wanna wait for you
I don't wanna wake up thinkin, hopin
You'll get it right this time
'Cause you know that you’re so cold
I don't wanna see no more
And I can’t get away from you ...

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Emoig

Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 14:04

o Doamne, ce misto si cat suspans. Ce e pana la urma? sedinta..multe altele si foarte mult mister, mai ales cu hainele :| frumos, chiar imi place.
pei- pai :P asa ar trebui sa fie
te pup dulce :*


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 21:02

Aila eu am pus next aici, tu la tine cand il pui? biciuitor


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Iul 2011, 01:29

Capitolul 20: "Pacea nu e chiar ceea ce pare"

Sakura:

Alergam, alergam si parca nu mai ajungeam odata! Dar mi-a ascultat Dumnezeu si mie dorinta, in asa fel incat am ajuns in padurea de langa oras. Copacii erau de-a dreptul infricosatori! Fetele lor exprimau oboseala din cauza trecerii anilor. Crengile lor erau lasate in jos ca o stea cazatoare ce tocmai a fost trimisa de Dumnezeu, in lume, cu un scop. Tufele de spini erau si ele prezente de-asemeanea. Vedeam cum fiecare vietuitoare moare pentru a trai alta. Cum ar fi un vierme este omorat si mancat de o randunica pentru ca pasarea sa poata avea putere. La randul ei, randunica este mancata de un sarpe ce tocmai a iesit dintr-o tufa de spini. Nu prea am stat mult pentru a vedea ce i s-ar putea intampla reptilei pentru ca asa cum stitit si voi ma grabesc! Cod rosu! Asta este o nebunie! Nu s-a mai intamplat asta de 3 ani! Nu mai trag mult de timp si ma transform in forma mea de animal. Blana mea rozalie stralucea la lumina razelor soarelui. Dintii mei albi ca laptele erau "scosi" in evidenta de-asemenea. Cand sunt nervoasa asa fac. Labutele mele fine atingeau noroiul facut de ploaia de acum cateva zile. Saream peste copacii batrani ce nu au putut face fata furtunii ce a fost si au cazut la pamant "fara suflare". Aveam o viteza uimitoare pentru un om oarecare!

Am iesit din padure cu bine, bineinteles. Mi-am luat forma mea umana, alba toata, dupa care am inceput iar sa dau la o parte pe toata lumea ce-mi iesea in cale. Erau sa ma calce doua masini. Pe una am evitat-o sarind peste ea si alteia i-am facut o "zgarietura" destul de mare cu pumnul in portbagaj. Soferii ma injurau, oamenii de pe strada ma faceau nebuna si cainii latrau la mine. Hm... de parca nu suntem "de aceeasi rasa"!

Intr-un final ajung si in cartierul parintesc din Tokyo unde am copilarit eu pana am mers in New York cu familia. Nu am vandut nici un apartament de-aici. Poate va ganditit de ce este "cartierul parintesc". Pei stiu c-o sa sune destul de ciudat, insa daca vrei sa gasesti vreun Haruno, aici sigur il gasesti! Sa ma fac mai explicita: Tot clanul sta in cartierul asta. Nimeni altcineva decat noi, Haruno! Ca unii tineri striga la parintii lor sa-i lase sa se mute din cartierul asta plin cu rude ca se sufoca, cum am facut eu, asta-i altceva. Dar cel mai mult imi place cum a facut Sakina. A fugit de-acasa fara sa zica nimic nimanui! Super tare!

Oricum sa uitam de asta! Strazile cartierului sunt pustii, semn ca toata lumea este inauntru. Ma opresc si eu in fata unei cladiri inalte, destul de spatioasa, varuita in alb, cu semnul clanului, in culoarea sangelui. Intru val vartej in cladire si observ ca varamea era cu doi pasi inaintea mea. Sala mare ne asteapta asa ca ne dam putin sufletul pentru a respira cat de cat ca si noi avem nevoie de asa ceva! Deschidem usile largi si intram. Toata lumea se uita la noi, in timp ce fetele noastre exprimau uimire, raceala si un aer de superioritate. Inchidem usa silentios si ne asezam pe scaunele noastre ce erau situate un langa altul. Noroc de mine ca am cu cine barfi in timp ce babacii astia vorbesc despre nu stiu ce Razboi Mondial. Ne asezam serioase la masa si ciulim urechile:

-Acum ca ati sosit si voi, putem incepe. spune tata care este in acelasi timp si capul clanului Haruno. Motivul pentru care am dat cod rosu este ca am fost fraieriti! cand a rostit aceste cuvintele ce erau destul de grele pentru noi, tot clanul a scos un sunet de uimire si au inceput sa se uite speriati unii la altii.
-Ce vrea sa insemne asta Feiro? il intreba un intelept al clanului pe tata
-Stiti ca am facut pace cu bautorii de sange, clanul Uchiha. Din cate am aflat, ei au un spion pus sa se infiltreze in societatea noastra si sa obtina cat mai multe informatii despre noi. Pentru ce aceste informatii, nu stiu! Tot ce stiu este ca trebuie sa fim cu totii cu ochii'n patru! Nu trebuie sa dam de banuit, totusi inca este aceasta "pace" intre noi, insa nici sa nu lasam garda jos. Se poate sa fii aflat eu gresit, dar se poate sa nu. Asa ca in caz de orice, aveti grija!
-Totusi nu trebuie stricata o prietenie cu vampirii dintr-o simpla banuiala. spuse un alt intelept al clanului
-Stiu. Sakura, Sakina! strigase tata de a reusit sa ne sperie ingrozitor! Credeam ca iar o sa faca crize doar ca ma gandeam ca asta o sa fie mai ceva decat atunci cand iam pus suc in cutiile de bere, la meciul important Japonia- America
-Da! raspundem in acelasi timp la strigatul tatei
-Ati observat ceva ciudat in comportamentul celor doi vampiri pe la scoala?
-Pei Itachi nu are absolut nimic ciudat...
-Si nici Sasuke. continui eu
-Deci dupa cum am mai spus, se poate sa ma fii inselat, insa nu-i niciodata rau sa fim atenti.Nu de alta doar ca nu trebuie sa afle informatii despre noi ca nici nu stim ce vor sa faca cu ele.

Stop cadru! Nu-mi vine sa cred ce aud! Fac ochii mari cat cepele si-mi atintesc privirea in masa din fata mea. Sakina se uita la mine cu uimire dupa care ma intreaba ce s-a intamplat! Un spion?! Unul dintre vampiri? Nu se poate!...

~~~~~~~~~Flashback~~~~~~~~~~~
-Dar tu? Spune-mi ceva despre tine. ma indemna vampirul
-Pei eu spre deosebire de tine, sunt din ramura importanta a clanului.
-Ce inseamna asta?
-Adica particip la "sedinte" unde se iau deciziile foarte importante si am si eu un cuvant acolo. Asa e si vara mea, Sakina, insa aici depinde si de varsta


~~~~~~~~~End of flashback~~~~~~~

Iruya m-a tras de limba azi! Oare sa fie el spion? Nu vreau sa-i spun tatei pentru a nu se enerva. Se poate sa ma insel si asa cum a spus si unchiul meu, "nu trebuie sa stricam o realatie de prietenie cu vampirii pentru niste banuieli" si totusi...
-Sakura! Trezeste-te! N-ai voie sa dormi aici! ma striga si totusi soptit, verisoara mea.
Imi cer scuze de la tatal meu si ceilalti, o iau de mana pe varamea si iesim afara din camera imensa cu ecou. La baia cladirii ii povestesc totul cu lux de amanunte si ea ramane masca.
-Tu ai avut intalnire cu un vampir si nu mi-ai spus?! tipa ea la mine de a reusit sa-mi sparga timpanele
-Eu iti spun de un posibil spion si tu tipi la mine ca nu ti-am spus de o banala intalnire? Daca ti-as spune ca la reclama filmului de la cinema pe care l-am vazut sambata trecuta am vazut un anunt cum ca ar putea intepe un nou Razboi Mondial, tu mai intreba de ce nu te-am chemat la film?! ii tip si eu in timpane la fel de tare cum a facut-o si ea.
Saki sta pe ganduri cateva secunde si-mi raspunde intr-un final:
-Ai fost la film sambata trecuta?
Cand am auzit asta am inceput sa ma dau cu capul de gresia baii. Cum se poate?! Asta nu numai ca-i varcolac si-i al naibii de puternica chiar si pentru noi, dar mai e si dusa rau de tot! E clar! Nu-i normala!

Sper ca v-a placut! Capitolul e "dedicat" lui Aila, care la randul ei mi-a facut un cadou cu next-ul la fic, Brigitte care si ea a facut la fel si mi-a urat la multi ani si la toti ce-i ce mi-ati urat la fel pe forum! Va pup tare de tot! kiss thank you la multi ani! Party! friends


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Iul 2011, 07:27

Draga mea, vad ca ai pus nextul. Imi place foarte mult si abia astept sa vad ce se va intampla in continuare? Oare chiar el sa fie vampirul? Astept cu nerabdare nextul, asa ca pune-te pe tastat.

Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Iul 2011, 11:21

Nextu, iei ce bine...mi-a placut. Ai avut descriere si cu Iruya chiar era ceva ciudat, prea amabil si multe altele. Oare el sa fi fost si in acea seara..hai te pup si astept nextu :*


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Iul 2011, 12:05

hei scumpo imi place mult capitolul deci e fabulos si astept nextu cat de repede poti



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Iul 2011, 15:31

yeeeiii next-ul...
nu pot sa cred...am ramas tot in suspans nervi!
ce imi place atitudinea Sakinei ...am murit de ras la final la faza cu filmul lough
capitolul a fost foarte frumos ...si mor de nerabdare sa aflu cine e spionul desi am eu o mica banuiala think
astept next-ul si sper sa vina cat mai repede please
pwwpici si spor la scris !! kiss kiss


I don't wanna wait for you
I don't wanna wake up thinkin, hopin
You'll get it right this time
'Cause you know that you’re so cold
I don't wanna see no more
And I can’t get away from you ...

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Emoig

Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Iul 2011, 17:19

Muumos:x Next Bby a hug





Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Joi 07 Iul 2011, 21:38

E zuuper. Ma intreb ce o sa se intample think Ei biine..Astept Next`uu..Ca daca nu.Vai de tiine biciuitor kiss





Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 17:39

Capitolul 21: Relatia parinteasca

Sakura:

Stau si mai vorbesc un pic cu Saki la baie, dupa care ne indreptam spre sala de sedinta unde vedem ca nu mai era nimeni. Super tare! Am scapat de discursurile tatei! Iesim din cladirea imensa ce purta semnul clanului nostru si ne indreptam catre casele noastre, fiecare, insa pana la un moment dat, mergem impreuna. Eu locuiesc diferit de Sakina. Ca ea ma viziteaza destul de des, asta-i altceva. Cand mai avem putin de parcurs pana sa iesim din cartier, se aude o voce pitigaiata care ii striga numele verisoarei mele. Noi ne oprim, eu uitandu-ma la Sakina sa vad ce reactie are si ea oftand, lasand doua cuvinte sa-i iasa din gura:
-Oh nu!

Isi face curaj sa se intoarca si ce sa vada? Parintii ei ce o strigau ca nebunii, imbracati in albi pentru ca probabil au fost si ei la sedinta. Mama ei, mai exact Saya Haruno, a inceput sa fuga, varsand lacrimi grele pe obrajii ei albi, spre Sakina. Versioara mea nu a avut timp sa se fereasca de imbratisarea calduroasa a mamei sale, ce nu o vroia nici moarta! Saya o imbratisa pe Sakina foarte strans , lasandu-si picaturile cristaline sa cada pe parul roz al verisoarei mele. Saki nu reactiona in niciun fel. Va da-ti seama ca a urmat o serie de intrebari "fara raspuns", de la Saya:

-Iubita mea fiica. Of Doamne ce dor mi-a fost de tine! Cum ai putut sa pleci in New York cu Maya si familia ei? Nu te-ai uitat de loc in urma si la noi? La adevarata ta familie? Nu te-ai gandit nici un momet la ce-i in sufletul meu cand am aflat ca fata mea pleaca pe un alt continent? 4 ani nu te-ai gandit la nimic legat de noi?intreba aceasta printre lacrimi. Abia puteam intelege ce spune. Sakina, rece ca intotdeauna cand vine vorba despre parintii ei, nu a imbratisat-o inapoi, ba chiar i-a dat mainile mamei sale ce o mangaia pe fata, mai incolo pentru a nu o atinge.

Probabil nu intelegeti nimic. Sa va povestesc mai detaliat. Dupa cum stiti la varsta Sakinei de 12-13 ani, tot clanul a plecat din Tokyo din cauza vampirilor. S-au mutat in Osaka ei, in timp ce o parte din ramura principala a clanului, mai precis eu si parintii mei, ne-am mutat in New York cu afaceri. Ati inteles asta. Acum sa va lamuresc cu Sakina. Stiti foarte bine ca la 16 ani ai ei, a fost cu Mike. Parintii i-au interzis asta si asa ea a plecat de-acasa pe ascund. A stat la Mike pana cand a vazut ca el o inseala si pe ea si pe Tayra, cu altele. Asa s-a mutat Saki la noi si a devenit "sora mea mai mare". Enervanta cateodata, dar nah... n-am ce face. Parintii Sakinei au vrut imediat s-o aduca inapoi insa ea fiind incapatanata ca un catar, nu a fost deacord nici in ruptul capului asa ca Maya, mama mea si in acelasi timp sora Sayei, a cautat un mod prin care Saki sa ramana la noi. A gasit in cartea cu reguli ale clanului ca tutorele trebuie mereu sa stea langa cea/cel pe care o/il invata. Sakina fiind tutorele meu precum stiti din alte capitole. Unchii mei n-au inghitit chestia cu regulile. Ei stiau ca e doar voia Sakinei de a sta la noi, dar nu au putut sa spuna "nu" regulilor. E interzis. Oricum sa revenim.

Sakina se da la o parte din bratele mamei sale si o intreaba frumos, politicos si totusi rece, ce vrea. Matusa mea inca plangea deci va da-ti seama cum eram eu. Dea dreptul molesita. Imi era mila de ea, dar e si vina ei deci nu am ce face. Niciodata nu a lasat-o pe Sakina sa faca ce vrea, ce-i place. Ba ca bluza e prea decoltata, ba ca e prea mica pentru o relatie, ba ca nu-i plac prietenii ei, ba ca sa nu se duce prin cluburi ca nu are ce cauta acolo etc. si asa s-a ajuns aici.

-Cum adica puiut? Te vreau pe tine! Stii cat timp mi-a lipsit cuvantul calduros "mama"? Te vreau acasa langa mine, langa tatal tau, in siguranta. Noi mereu ti-am vrut tot binele din lume, ingeras! Te intorci acasa fara discuti! se rasti, inca plangand, matusa mea.
Sakina a inceput sa rada nervos dupa care i-a dat un raspuns plin de ura mamei sale:
-Crezi ca mai sunt o pustoaica ca sa faci ce vrei din mine? Nu! Sunt majora si pot sa fac ce vreau eu! Locuiesc singura, in siguranta te asigur eu. In fiecare noapte in cluburi, cu o groaza de alcool, droguri si tigari. In fiecare noapte cu un baiat in pat, a doua zi nemaistiind cu cine am fost, nemaistiind daca m-am asigurat sau nu. Stii de ce? Pentru ca asta e viata pe care eu o vreau! Asta este ce vreau si ce sunt!
-O viata de c***a? Asta vrei nesimtito? Te-am educat cel mai frumos posibil si tu ne faci de ras?interveni tatal Sakinei care era foarte furios de spusele ficei sale
-Da! Nu-i problema de educatie. Puteti spune ca nu sunt fiica voastra. Eu nu ma supar. Ba chiar mi-e mai bine! N-am nevoie de un nume maret sau o legenda faimoasa a familiei mele. Eu nu ma mandresc cu voi ca parinti si nici nu recunosc in acte ca sunt fiica voastra. Face-ti la fel! In asa fel incat pe strada nici sa nu ne cunoastem pentru ca eu asta vreau! Ciao Saya, Haru!

Wow. Nici eu nu ma asteptam la asta! Cu cata ura ii ieseau cuvintele din gura, cu cata usurinta isi facea mama sa planga cand aducea vorba de droguri, alcool si baieti. Cata raceala in relatia lor. Nici macar nu le mai spune "mama si tata". Le spune pe nume! Extraordinar! Eu stiam ca-i incapatanata si rautacioasa cand vrea ea, dar la o asa conversatie nu ma asteptam. Sakina iesise din cartierul natal, lasandu-si mama sa planga pe jos de zici ca era posedata si tatal nervos in cel mai mare hal. Eu ma indrept spre casa fara a spune nimic. Nici nu mai am ce sa spun...

E scurt. Ce sa fac? Eu plec duminica in tabara deci nu o sa mai aveti un next o saptamana intreaga. Poate mai pun vreao continuare pana atunci, insa nu promit nimic. Sper ca va placut! Sa va vad impresia la comuri heh
Va pup! kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 18:00

Sa stii ca imi place foarte mult acest capitol, este foarte dragut. Ceea ce m-a lasat masca a fost insa comportamentul Sakinei, adica wow. Ma intreb cum de putea sa vorbeasca cu atata usurinta si atata ura in fata parintilor ei. Astept cu nerabdare nextul pentru a putea vedea ce se mai intampla. Pune-te pe tastat ca de nu, vin la tine si te pap.

Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
ღChloeeღ
Genin
Genin
ღChloeeღ

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 138
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : happy :X

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 20:19

Hy!! :)

De mult timp iti urmaresc ficul si intr-un final m-am decis sa imi fac si eu cont, pentru ati comenta povestea.

Ideea este originala ( iar asta apreciez cel mai mult) si ador felul in care povestesti :X Imi place caracterul personajelor (Sakura si Sakina) pe care le-ai conturat si dezvoltat foarte bine.
Intamplarile sunt super.. cateodata sunt si funny ( mai ales cand apar Sasuke si Itachi, care sunt doi perversi incurabili si mereu imi starnesc rasul).

Ah... acum sa revenim la capitolul nou...
Sakina are o atitudine super-ultra-mega rece fata de parintii ei, dar sincer nu o invinovatec, caci are dreptate. Ma bucur ca i-a pus la punct, dupa tot ce i-au facut. Si... pentru a doua oara iti spun ca apreciez foarte mult aceasta ideea, absolut originala.

Astept next!! Si sper sa vina curand.. ca nu pot astepta o saptamana intreaga crying

xoxo Chloe kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Tumblr_l6x3p3eZGO1qd1f14o1_400
Bine e sa stii, la moarte, ca o dunga lasi - un nume
C-ai sapat la zidul noptii - c-ai murit sa-ti scoti in lume
Din al creierului zbucuim, ca pe-un diamant, ideea.
Urma-ti va fi cunoscuta pe-unde ti-ai pustat scanteia…”
Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 20:53

Yumi, îmi pare rău că nu am comentat dar uite că o fac acum. happy2
Îmi place mult capitolul şi.. atitudinea Sakinei e .. nici nu am cuvinte :))
Şi cum spunea şi Diana, nu o învinovăţesc.. Are tot dreptul să le vorbească aşa.
Plus că dacă mama ei era atât de interesată de ea o căuta acum 4 ani, când plecase.
Nu acum când a trecut pe acolo cu ''probleme'' şi gata ii s-a făcut dor de fata ei pe moment.
Ar fi fost chiar o prostie ca Sakina să îi răspundă la îmbrăţişare..
Mă rog, să nu ne abatem de la subiect. Sper totuşi să reuşeşti să pui capitolul înainte să pleci în tabără pentru că.. să fim serioşi, crezi că rezistăm noi o săptămână ?! Uite şi răspunsul: Nu prea.. :)) Păi ce să mai spun, aştept capitolul.
Pupici! kiss Cya <3 !


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 43041335886647080746110


Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 21:16

Draga mea Patricia, mi se pare ca nu ai inteles foarte bine capitolul pentru ca ai spus:

Plus că dacă mama ei era atât de interesată de ea o căuta acum 4 ani, când plecase.
Nu acum când a trecut pe acolo cu ''probleme'' şi gata ii s-a făcut dor de fata ei pe moment.


Vreau sa clarific un pic lucrurile:P: Deci, in fic mama Sakinei(Saya) care este sora mamei Sakurei (Maya) [ce originalitate am la nume : ))] a cautat-o pe Sakina de cand a plecat de-acasa (cand rozalia statea la Mike). Atunci cand a auzit ca e la sora ei, a vrut s-o ia de-acolo si s-o aduca inapoi acasa, insa Sakina nu a vrut. Maya (pentru ca mereu a fost o femeie draguta si blanda) a vrut s-o ajute pe Sakina. (Sakina avand 16 ani pe-atunci, era minora si nu putea face orice. nu avea "dreptul" sa decida ea pentru viata ei asa cum este orice minor, deci erau mari sanse ca Saya sa reuseasca s-o aduca inapoi pe fiica ei). Maya a cautat mult timp ceva care s-o poata tine pe Sakina langa Sakura si a gasit o lege a clanului Haruno in care spunea ca nu are voie tutorele sa stea departe de persoana pe care o invata. (adica Sakina de Sakura).

Saya fiind in Osaka( care-i in japonia) si Mata cu Sakura fiind in New York= era departe!

Sper ca te-am facut sa intelegi happy2
Va pup pe toti si imi pare tare bine ca v-a placut! kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 00:10

Hopa, greşeala mea. :d
Îmi pare rău, mersi pentru explicaţii. happy


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 43041335886647080746110


Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 00:13

bun,deci ador capitolele.O fi Iruka(sau cum il cheama) spionul?Mor de curiozitate.Da totusi imi pare rau de mama Sakinei.Nu merita sa fie tratata asa de urat de Sakina.Inteleg ca era prea protectiva cu ea dar na,avea 16 ani.La ce se astepta?Sa fie fetita cuminte?Anyway,ms de comm si vreau nextu.Si app maine vine urmatorul capitol de la ficul meu.Hugs!


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Z501bc4e477b8c
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 00:40

Imi pare rau dar s-ar putea sa nu pot sa-l vad pentru ca eu plec in tabara, dar o sa-l vad cu siguranta peste o saptamana. Te pup! kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 01:57

hello...da scz..nu am intrat de mooolt timp pe site deci nu am vazut evolutia ficului...sorry
oricum lam citit acum si pot spune ca imi place la nebunie..il ador..imi place senzatia pe care o reda ficul cititorului...
deci singurul lucru pe care il spun este ca:

abia astept nextul dance2

P.S.:acum...depinde cand o sa poti uh..sa-l faci si sa-l pui..oricum eu o sa-l astet... in love


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 09:30

Capitolul 21:

Dar inainte sa ies pe usa cartierului, printre plansete, Saya ma intreaba soptit, cu privirea mirata si totusi cu putina ura fata de mine:
-De ce mirosi a vampir?
Ops! Am uita ca am iesit cu Iruya. Of Doamne, acum miros ca un criminal! Nu ii dau nici un raspuns si incep sa alerg pana la iesire. Cum am ajuns acasa, m-am pus in cabina de dus cu tot cu haine, pentru a le spala si pe ele ca sigur miros a vampir. Picaturile mici, caldute imi mangaiau corpul. Spalandu-mi corpul, am simtit cum imi scapa ceva din par. Cand ma uit mai bine vad ca mi-a cazut trandafirul pus in par de brunet. Floarea era asa de frumoasa! De un rosu aprins ca sangele. Ca acel lichid fara de care nu poti trai, dar pe care fara mila il beau acei criminali. Cu cata ura vorbesc eu de ei! Petalele florii erau ca si o viata. Una mia colorata, una mai vestejita, mai intunecata. M-am saturat sa ma ud degeaba asa ca ies din dus. Iau floarea plina de viata si dragoste, cu mine in balcon. In timp ce vantul puternica se juca cu parul meu pe care l-an uscat, eu distrugeam micuta vietuitoare, rupandu-i petalele una dupa alta. Probabil ca sub balconul meu era o adevarata petrecere intre vant si neajutatoarele petale ce se lasa in ajutorul lui, sa le duca unde vrea el. Nici nu observ ca cineva este in spatele meu, desi ar fi trebuit macar mirosul sa-l simt, dar eu eram prea prinsa in gandurile mele.

-Ce faci frumoaso? Am vazut ca ma insel cu idiotu' de varamio. se auzea Sasuke din spatele meu, privirea lui exprimand nervozitate.
-De unde stii tu asta?il intreb fara nici macar sa ma intorc la el, caci nu am nevoie sa-i vad chipul. Stiu deja cum arata asa ca ce ar mai conta?
-Sa spunem ca mi-am luat si eu liber de la scoala pentru a ma distra cu cateva fete, dar din greseala am vazut doi porumbei ce stateau la o cofetarie si atata timp cat ti-am simtit mirosul, am stiu ca tu esti. imi raspunse nervos, insa nu prea vroia sa arate.
Incepe incet sa se joace cu varfurile parului meu, facandu-ma sa ma enervez caci mie nu-mi place sa ma atinga cineva de par. Orice pana la par! Ii dau mana mai incolo si continui sa ma uit la apus. Enervat la culme de respingerea mea, ma ia brutal de solduri si ma tranteste de perete, incepand sa ma sarute pe gat si in acelasi timp sa-mi vorbeasca.

-Deci ce are el si eu nu am? Bani? Nu prea cred ca are mai multi. Popularitate sau renume? La fel, nu cred. Deci ce-are papusa? Te-ar satisface mai mult sau ce? ula brunetul la mine. Ma enerva foarte tare cum ma musca de gat. Sigur ca in alte circumstante, daca eu l-as iubi si ar fi reciproc, ar fi o placere, dar acum in niciun caz!
Imi ridic mana cand am ocazia sa scap din stransoarea lui si incerc sa-l lovesc in fata cu pumnul. Din pacate el se fereste si eu ajung cu pumnul in perete, bagat bine de tot. Varcolacii au o putere extraordinar de mare pentru un om obisnuit, dar sa lasam asta si sa continuam povestea.

-Numai la bani, faima si pat te gandesti! Asta face diferenta dintre tine si varul tau. El cu siguranta nu ar sta cu o fata sau nu ar face sacrificii mari pentru aceste trei lucruri foarte importante pentru tine si inutile pentru el. Esti un nenorocit! Lasa-ma pe mine in pace si du-te la Karin a ta ca vad ca e in limba dupa tine! Nu cu ea iti petreci pauzele prin bai? Hai, miscare de glezne la casa ei ca ai ceva de mers de-aici pana acolo.
Cuvintele astea ieseau cu repeziciune si fara probleme din gura mea ceea ce pe el in enerva la culme! Statea pe pervaz si se uita la mine de parca nu m-ar intelege. De parca as vorbi chineza! La un momendat privirea lui rece, indiferenta si amenintatoare disparu, lasandu-ma pe mine pe balcon, singura in bataia vantului, langa peretele distrus din cauza pumnului meu. Asa s-a sfarsit o zi de-a mea, caci exact atunci soarele facuse un targ cu mandra luna, pentru a mai lua si el o pauza. Oftez usor, ma indrept din nou spre dus pentru a scapa din nou de acest miros insuportabil si dupaia ma asez in pat cu gandul ca maine va fi altfel.

Sakina:
Nu-mi vine sa cred cat tupeu sa incerce din nou sa-mi controleze viata! Auzi, cica:
Te intorci acasa fara discuti!

Da,da. Sigur. Si Charlie Chaplin a fost femeie. Sa adoarma ei in visurile lor ca ma vor aduce acasa, caci acuma ca nu mai sunt minora, nu mai exista nici o sansa sa intru in casa parinteasca. Deodata aud un ciocanit in usa. Ma duc sa deschis si cine crezi ca s-a gandit la mine sa ma viziteze?

Sper sa va placa. Nu mai pot pune altul pana saptamana viitoare. E necorectat! Va pup! kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 10:12

cat de supeeeeeeer in love in love

abia astept dance2 continuarea



spor la scris si mooolta inspiratzie kiss


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Asss10Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 10:31

Draga mea, acest capitol a fost intr-adevar nemaipomenit. Mi-a placut cum s-a desfasurat intalnirea dintre cei doi, dar mai ales atitudinea brunetului. Gelos, ha? Astept cu nerabdare nextul pentru a vedea ce se mai inrtampla, asa ca pune-te pe tastat ca de nu, vin la tine si te pap.

Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
ღChloeeღ
Genin
Genin
ღChloeeღ

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 138
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : happy :X

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 10:38

Ah... Sasuke e gelos sau mi se pare mie? lough Deci cearta dintre cei doi a fost cu adevarat exploziva, dar Saku l-a pus la punct.

Pun pariu ca cel de la usa Sakinei, e Itachi! Pun pariu pe orice! Unde e Sasuke , trebuie sa fie fara indoiala si Itachi.

Dar acum astept sa vedem cine e.

Ce pot sa zic.. astept continuarea :X Spor la scris si la idei bune ! kiss kiss


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Tumblr_l6x3p3eZGO1qd1f14o1_400
Bine e sa stii, la moarte, ca o dunga lasi - un nume
C-ai sapat la zidul noptii - c-ai murit sa-ti scoti in lume
Din al creierului zbucuim, ca pe-un diamant, ideea.
Urma-ti va fi cunoscuta pe-unde ti-ai pustat scanteia…”
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 11:52

Imi place cum gandesti Chloee lough :
"Unde e Sasuke trebuie sa fie fara indoiala si Itachi"
Dar probabil ca veti avea o surpriza heh


Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
***pInK_AnGeLL:::***
Genin
Genin
***pInK_AnGeLL:::***

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : ratacita prin lumea mea..:D :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 209
Reputatie Reputatie : 10
Stare de spirit Stare de spirit : mereu fericitaaa:::***

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 12:24

heyyy...
deci nu pot sa cred ai pus 2 capitole si eu nu am comentat nici-unul?? lasa ca nu scapi tu de mine happy2
nu o sa mai pui nici-un capitol timp de o saptamana ?sad sad
sper sa te distrezi in tabara dance2 in love
acum sa vedem: deci :
cap 21 mi-a placut mult ..atitudinea Sakinei a fost wow nici nu am cuvinte
chiar mi s-a facut mila de parintii ei dar ei au gresit asa ca Sakina avea tot dreptul sa le vorbeasca asa
acum la ultimul capitolul am observat ca ai scris capitolul 21 ..nu trebuia sa fie cap 22 ? think
wow Sasuke gelos ?imi placeee...
si imi place atitudinea Sakurei fata de el
deci m-ai lasat in suspans rau de tot si va trebui sa astept pana sapt viitoare ca sa aflu cine e
oricum astept next-ul....
sa te distrezi..!! in love


I don't wanna wait for you
I don't wanna wake up thinkin, hopin
You'll get it right this time
'Cause you know that you’re so cold
I don't wanna see no more
And I can’t get away from you ...

Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Emoig

Sus In jos
Continut sponsorizat




Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ura dintre doua clanuri +16   Ura dintre doua clanuri +16 - Pagina 9 I_icon19

Sus In jos
 

Ura dintre doua clanuri +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-