Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I'm in love with the criminal

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Merita continuat acest fic ?
DA
I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_vote_lcap85%I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_vote_rcap
 85% [ 39 ]
NU
I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_vote_lcap7%I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_vote_rcap
 7% [ 3 ]
Poate
I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_vote_lcap8%I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_vote_rcap
 8% [ 4 ]
Total voturi : 46
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Oct 2013, 20:31

Buna ! Am revenit cu next. 
Raspunsurile la intrebari : 
raspunsuri :
Sasuke : Nu, nu stiu daca o iubesc pe Sakura, nu stiu exact ce simt pentru ea, deocamdata sunt doar confuz. nu am salvat-o in mod intentionat, s-a intamplat si atat.
Sakura : Nu stiu exact ce simt pentru Sasuke, stiu ca ii sunt foarte recuoscatoare ca m-a salvat.  
 
Chapter 7 : My place  
Sasuke's point of view 
E vineri dupa-amiaza. Ieri nu am vazut-o deloc pe rozalie, dar cred ca e mai bine asa, sa nu ma apropii. Un demon ca mine in preajma ei i-ar pata aripile de inger. Eu si partenerul si prietenul meu Naruto Uzumaki inspectam cartireul. Mergeam agale pe strazile umede ale cartierului. Prin gropi si pe langa case primavara isi arata primele semne, acestea fiind acele fragede ale ierbii si unele flori plapande, colorate ce inviorau atmosfera mohorata. Mergeam in liniste printre cladirile vechi, caci eu si naruto nu abisnuiam sa vorbim in prezenta altor oameni. Pri veam amuzat cum mamele isi chemau copiii, sa nu cumva sa se apropie de noi, ba chiar adultii se ascundeau in casele mici si ingramadite de parca am fi vrut sa le facem vreun rau. /intradevar venisem sa inspectam zona si eventual sa o curatam, dar de drogati, nebuni etc. Noi cei din Akatsuki nu toleram genul asta de insecte. La un moment dat privirea mi se opreste asupra unei doamn satene de vreo patruzeci de ani care in loc sa se acunda mergea cu capul sus intr-o tinuta mandra. Atitudinea ei nu numai ca ma uimea, mi se pare chiar sfidatoare, lucru ce ma enerva, dar furia mi s-a calmat in mai putin de o clipa cand am vazut pasul sovaielnic al fetei cu parul roz ce o insotea. Se pare a era mama rozaliei in ciuda discordantei de aspect si comportament. Ea imi zambaste discret, iar eu fac la fel in ciuda zambetului amuzat si pervers al lui Naruto. 
Imediat ce ele dispar din raza noastra vizuala o luam pe o alee laturalnica. Pe fata lui Naruto inca persista acel zambet ce mie mi se parea nesuferit, iar el a asteptat doar cat sa ne departam suficient de oameni si ma si intreba :



- De cand iti plac tie ingerasii dragalasi ? Ce as vrea sa fi vazut Kaori asta, ce as fi ras atunci. 



Ii arunc o privire urata amicului meu pentru ca nu era ceva care sa il priveasca, cu atat mai putin sa o priveasca pe Kaori asa ceva. Plus ca eu si Sakura nu aveam nimic,  decat o recunostinta reciproca. Ii arunc in fata tot dispretul meu pentru gandurile ce probabil treceau prin mintisoara lui blonda : 



- Nu e treaba ta. Nu te baga ! 



Cam in jumatate de ora am terminat de cercetat cartierul, timp in care niciunul dintre noi nu spusese nimic. Ne intoarcem la strada principala, unde le revad pe rozalie si pe mama ei, dadusera de necaz. In fata lor o ditamai matahala de om se postase acolo si parea sa aiba drept obiectiv geanta doamnei Haruno. Ii arunc o privire intrebatoare lui Naruto, car imi raspunde scurt ridicand din umeri : 



- Iti las tie toata gloria daca ai de gand sa faci pe eroul. 



Ma indrept catre gorila care era mai inalta ca mine cu vreo cativa centimetri ( vreo zece mai exact ), dar nu fac decat sa il privesc in ochi cu toata ura pe care o cultivasem ani de-a randul, iar el se da cu cativa pasi inapoi. Il mai privesc cateva clipe, suficient cat el sa isi ia talpasita fara sa se mai uite inapoi. Ma asteptam Ca doamnei Haruno sa i se fi topit gheata din atitudine si sa ma priveasca cu recunostinta cu care ma privea fiica ei, dar ea avea acelasi calm implacabil. Privasc dupa umarul ei unde Sakura imi zambeste angelic. Ii fac un semn strengaresc co ochiul, semn la care obrajii ei raspund cu o roseata dulce. Mama ei prinde acest gest si ne arunca o privire taioasa care nu ma sperie, dar ca in schimb o face pe ea sa paleasca. Doamna haruno maraie printre dinti un "multumesc" apoi isi ia fiica de mana si pleaca cu aceeasi atitudine mandra. Eu unul sunt socat : Ce persoana rece ! 



Ma intorc la Naruto care le urmare cu privirea pe cele doua Haruno cum se indepartau si brusc tresare. Ma uit si eu inceeasi directie si o vad pe doamna Hyuga impreuna cu fiica ei. Le-au oprit pe rozalie si pe mama ei. Ochii albastri ai lui Naruto nu se pot dezlipi de tanara Hyuga. Pe fata imi apare un zambet discret. cui ii plac acum ingerasii dragalasi ? 



Il salut pe Naruto siplec spre casa mea, cand ajung in dreptul casei rozaliei vad ferestra deschisa si ma gandesc ca nu ar fi greu de urcat pana acolo. Cand ajung sus pot auzi o voce stridenta si dojenitoare, vocea doamnei Haruno, probabil abia ajunsesera acasa. Tipa la Sakura pentru ca s-a inrosti din cauza acelui gest. O vazusem doar de doua ori si deja ma enerva, era prea exagerata. Aud un suspin care ma intristeaza si pe mine cu tristetea amara ce o purta in el, dupa acesta Sakura intra in camera, iar in ochii ei verzi luceau lacrimi de margean. Isi ridica privirea ce o intalneste pe a mea formand acea conexiune intre suflete pe care o mai simtisem nu cu mult timp in urma. Parca prin acel contact comunicau sufltele noastre, iar eu puteam sa ii simt tristetea. Penrtu o clipa am dorit sa o strang in brate doar sa stiu ca nu va mai fi trista, ca se va simti bine si in siguranta. Spre nemultumirea mea acea stare de contact sufletesc nu dureaza decat cateva clipe. 
O intreb in soapte daca e bine. Priveste in jos, intrebarea nu isi avea rostul, nici macar prezenta mea acolo nu era justificata. Tacerea dintre noi era stanjenitoare si ma simteam prost ca am venit. fac o iscare sa plec, dar ea a observat miscarea si si-a ridicat brusc capul. 
- Da, sunt bine, doar ca nu imi place ca mama sa tipe la mine. Ma intorc in pzitia in care eram inainte si o privesc in ochii torcoaza umezi. Nu stiam ce sa spun, nu era specificul meu sa consolez pe cineva, de fapt daca stau sa ma gandesc bine nici macar conversatia nu era printre activitatile mele uzuale. 



- Care e problema ei ? Nu esti tu vinovata ca esti asa de frumoasa, ci a ei. 
Cand fata ei ajunge la nuanta miezului de rodie imi dau seama ce tocmai am zis si nu pot sa cred ca iar o vorbit gura fara mine nu e faptul ca nu gandeam asta, din contra, doar ca nu vreau sa sune a compliment fara valoare. Imi dau si eu seama ca am obrajii mai calzi, iar linistea era stanjenitoare. Brusc vocea ei sparge tacerea.



- Multumesc. Chiar daca mama nu apreciaza ca ne-ai ajutat , sa stii ca eu o fac. 
- Eu nu caut multumiri. E suficient sa te stiu in siguranta. 



Fir-ar ! Iar mi-o ia gura pe dinainte, dar de data asta ii fac un semn cu mana si plec, daca nu cine stie ce voi mai spune. Plec acasa, unde ma asteapta intunericul, praful si singuratatea. Intru cu pasi mari in camera invelita in intuneric. Dau draperiile la o parte, iar lumina apusului lumineaza firisoarele de praf ce dansau prin aer. Privesc peretii vopsiti in negru si ma gandesc am un an de cand m-am mutat aici, Mi se urase de singuratate,dar pentru prima oara simteam ca totusi nu mai sunt atat de singur. Fac un pic de ordine casa, mananc ceva dupa care plec la bar ca in fiecare seara. Nu beau, dar e printre singurele locuri in care il mai vad pe fratele meu, desi el nu prea imi acorda atentie, asta de cand a descoperit fetele. 



Cand ajung acolo imi salut fratele, dupa care ma retrag pe o canapea din spate. Imi aseza capul in maini si cu coatele sprijinite pe genunchi iau o atitudine care cerea imperios sa nu fiu deranjat. In ciuda acetui avertisment dupa arpoximativ cinsprezece minute simt cum niste degete lungi imi trec prin par ciufulindu-l. Nu era nevoie sa o privesc ca sa stiu cine e, era Kaori. Stia foarte bine ca nu imi place acest gest al ei, dar cred ca asta o si indemna sa il faca. 



- De ce esti suparat, piticot ? 



Atat gestul cat si apelativul ma enervau la culme si ea o stia prea bine, iar daca chiar o intereza nu avea decat sa o afle si singura. 



- Nu e treaba ta ! 



Ii simt [rivirea prin par, desi nu ma uitam la ea stiam ca o doare sa ii vorbesc asa, atitudinea e nu era altfel decat dragastoasa, dar nu mai eram dispus sa ii primesc dragostea. O cunosc de atata timp si pot sa imi dau seama cam in ce masura o afecteaza indiferenta si vorbele mele acide pe care ea incearca sa le ignore. Imi aduc aminte cand am vazut-o prima data...



*Flashback*



Stateam exact in acelasi loc cu zece ani in urma. Atunci eram un copil ce tocmai isi pierduse parintii cu doua luni in urma. Imi plangeam de mila ca de obicei.



- De ce plangi, piticot ? 



Imi ridic capul si vad o fata cam de o varsta cu Itachi, cu o coada roscata in varful capului si ochi verzi ce ma priveau curiosi. Se aseaza langa mine si ma roaga sa ii spun ce am patit, poate ma va ajuta. Nu era nevoie de prea multe rugaminti ca sa ii deschi sufletul si la las tot ce ra in el sa iasa, inclusiv lacrimile. Dupa ce termin de povestit ma trezesc tres intr-o imbratisare calda si stransa. Ciufulidu-mi parul ma imi spune :



- Stii, eu nu am parinti, nu am pe nimeni, dar daca vrei pot fi sora ta. Stiu ca ai un frate, dar nu cred ca v-ar strica o sora. 



*Endflashback*



Si s-a tinut de cuvant. A fost sora noastra, iar in acele vremuri in care Itachi era mai tot timpul plecat cu treburi necunoscute mie, oricat si-ar fi dorit sa stea cu mine, ea venea si ma ajuta cu orice aveam nevoie. Cu temele, se juca cu mine, facea orice. Iar uneori cand avea o clipa libera Itachi se alatura si el jocului nostru. Timp de cativa ani am fost o mica familie. Nu pot spune ca acum comportamentul ei fata de mine s-a schimbat foarte mult, insa acum nu ii mai dau eu voie sa fie aproape de mine. Asta e doar din vina lui Itachi, cand a descoperit fetele a suparat-o asa de tare pe Kaori ca nu am mai vazut-o un an intreg. Cand s-a intors eu eram un adolescent care nu mai avea nevoie de o dadaca. 



Sunt readus cu forta in prezent de catre vocea ei usor batjocoritoare :



- Te gandesti cumva la Sakura ? 
In momentul in care aud numele rozaliei imi ridic brusc capul. Privind-o in ochi caut acea sclipire gri-otel, dar negasind-o o intreb, firest, uimit de unde stie ea de Sakura. Se uita la ine cu amuzamentul unei pisici ce tocmai a pris in gheare un soricel neajutorat si n stie cu sa se joace cu el, cum sa il tortureze mai intai. E evident ca nu are sa imi zica prea repede despre ce vorba, in mod sigur vrea sa ma tina pe jar. Isi linge buzele satisfacuta de nerabdarea ce probabil mi se citea in privire, dupa care imi spune, surprinzator de repede ce avea de spus :



- Ieri la pranz micuta era sa ia o bataie sora cu moarte de la Karin, asta daca nu as fi fost prin preajma. Sasuke, tu ai habar in ce pericol o pui ? 



Normal ca stiu cat de periculoasa e prezenta mea in preajma Sakurei, mai ales ca ea nu e genul de persoana cara sa poata sa isi poarte singura de grija, insa nu eu am vrut sa o intalnesc, ci soarta. In fata lui Kaori incerca sa afisez un calm indiferent, care ma indoiesc ca o poate pacali. 



- Stii ce ? Vezi-ti de viata ta ! Nu cred ca asta e sigurul motiv pentru care ai venti sa vorbesti cu mine. 
Respira adanc si pot pune pariu ca numara in gand pana la zece, ca sa nu imi dea o palma de toata frumusetea, Ma intreb, daca ea nu ar avea atata autocontrol, as mai fi fost in viata ? Dupa cateva clipe se hotaraste sa imi spune de ce a venit de fapt. 



- E viata ta, nu ar trebui sa ma bag. Venisem sa iti spun ca maine la ora 08:00 trebuie sa fii la Podul Cerului. 
- O misiune ? Sa-l anunt pe Naruto ? 
- Nu va fi o echipa de trei. Eu, tu si Itachi. 
- Nu am mai fost de mult in formatul asta. 
- Nu-mi aminti ! 
Ideea imi surade. Mai ales ca plec cu ei doi in echipa in mod sigur nu mai voi plictisi. O urmaresc cu privirea cum se indreapta spre fratele meu. Un zambet sardonic imi este afisat pe chip. Stiam foarte bine ca nu ii placea sa ii amintesc de acel incident. 



Multumesc mult pentru comm-uri si sfaturi. Sper ca v-a placut capitolul. Astept intrebari in continuare. 
Sus In jos
Wicked
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Siret,Suceava
acebook acebook :


Nr. mesaje Nr. mesaje : 66
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : desen,muzica,citit si altele :D
Stare de spirit Stare de spirit : cat se poate de bine! :)

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Oct 2013, 20:47

Heei, Demy! :*
Minunat si lung capitol, abia astept sa vad ce se va intampla in continuare. Sper ca urmatorul sa fie la fel de lung sau mai lung.:D
Te pup :*
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Sam 26 Oct 2013, 21:23

Heii, Demy. Mersi de anunt. A fost un capitol excelent. Trebuie sa recunosc ca ai progresat ceva de la ultimul capitol si acesta, lucru ce ma bucura. kiss Te pricepi de minune sa povestesti din perspectiva lui Sasuke. Ti-a iesit extraordinar, sa stii. Astept urmatorul capitol care sper ca va veni la fel de repede si va fii la fel de lungg. dap ! Multa inspiratie si spor la tastat, mica mea scriitoare! kiss 
Te-am pupacit! a hug 
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Dum 27 Oct 2013, 15:34

Hei...
  Multumesc mult pentru anunt si sa stii ca mereu ma uimesti:
1)Pentru ca tot timpul postezi foarte repede next-urile
2)Pentru ca mereu conturezi trairile si sentimentele personajelor intr-un mod unic
3)Pentru ca mereu anunti si vreau pe aceasta cale sati multumesc.

Acum am niste intrebari:
Pentru Itachi: Cat de mult tii la sasuke?
Pentru Sasuke: De ce te comporti asa cu Kaori?Ar trebuii sa fi mai recunoscator.
Si pentru Sakura: Ce are mama ta impotriva lui Sasuke?

           Inca o data iti multumesc de anunta si sper sa poatezi repede next...
                                                                                          Ja ne!!!!!!!!!!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Lun 28 Oct 2013, 08:45

Buna!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare! Ma bucur ca ai postat asa repede nextul! Capitolul a fost foarte frumos si interesant. Ficul tsu devine din ce in ce mai interesant si captivant. Spor la scris si la idei! Kiss! :*
Am si intrebari pentru Sasuke:
1. Chiar iti place sa stii ca Sakura este in siguranta?
2. De ce ai intrat in Akatsuki?
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Asss10I'm in love with the criminal  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mar 29 Oct 2013, 21:08

Hei Demy am trecut pe aici dupa cum am promis.
Imi place foarte mult next-ul si idea in sine. O dezvolti foarte frumos si asta imi place
Astept continuarea si sa vad ce misiune va avea loc.
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Noi 2013, 18:30

raspunsuri :) :
"Pentru Itachi: Cat de mult tii la sasuke?" 
Itachi : Foarte mult. As spune mai multe, dar vor fi dezvaluite multe lucruri intr-un capitol intreg povestit din perspectiva mea ;) 
"Pentru Sasuke: De ce te comporti asa cu Kaori?Ar trebuii sa fi mai recunoscator." 
Sasuke : Ea merita felul in care ma comport cu ea, stie ea mai bine de ce o fac. 
"Si pentru Sakura: Ce are mama ta impotriva lui Sasuke? " 
Sakura : Nu stiu. Eu presupun ca doar se ingrijoareaza pentru fiica ei, desi eu ii sunt recunosctoare lui Sasuke pentru tot ajutorul si nu cred ca ar putea sa imi faca vreun rau. 
Acum pentru Acum pentru crisalex : 
"1. Chiar iti place sa stii ca Sakura este in siguranta?"
Sasuke : Pai avand in vedere ca naratiunea se petrece in mintea mea, crezi ca as avea vreun motiv sa mint ? 
"2. De ce ai intrat in Akatsuki?" 
Sasuke : Pai, atat Itachi cat si Kaori erau acolo, iar ca fratele unui criminal nu cred ca ma angajau mai nicaieri si faptul ca eu un mod destul de usor de a-mi castiga traiul, cred ca sunt suficiente motive. 
Se pare ca doar atat pentru azi, astept mai multe intrebari data viitoare
 
Chapter 8 : The mission 
Sasuke's point of view 
Dimineata la ora 7:45 eram la Podul Cerului. Ajunsesem primul. Ma sprijin de balustrada din fier ruginit si privesc oarecum in gol. Ce mai primavara ! Vremea era rece si umeda de parca intreg orasul ar fi fost invelit intr-o patura uda pusa la frigider. Imi strang bine mainile in jurul corpului si privesc mai departe înspre orizontul pe care se profilau nori cenuşii mohorâţi. Tot privind cerul in minte imi revine ziua in care am fost ultima data intr-o echipa de trio in formatul asta. La finalul misiunii Kaori nu a mai avut ce discuta cu Itachi o luna intreaga. 
*** Flashback***
Era o dimineata cetoasa cam ca asta. Ajunsesem deja la resedinta victimei . Tin sa precizez ca noi cei din Akatsuki nu suntem criminali de rand. noi ucidem doar tinte mari cum ar fi interlopi, traficanti ( de droguri, de organe, de persoane), mafioti, camatari etc. Era un loc ce semana cu o curte interioara, inconjurata de garduri de fier forjat cu fundatii de beton armat, Ne facem intrarea prin fata asemeni marilor personalitati. Kaori e oarecum liderul nostru, ea sta in fata noastra, eu la stanga ei , iar Itachi in dreapta. O singura lovitura de picior data usii mari din metal o face sa cada la pamant. Inauntru se parea ca ne lasasem asteptati. Nu exista gangster care sa nu aiba zece sau douazeci de bodyguarzi, dar asta avea vreo doua sute, toti samurai  mascati cu katane lungi infipte in maini si gata sa ne ia vietile. Itachi si Kaori schimba o privire plina de inteles care insemna "la lupta " ei pornesc lateral spate in spate, iar eu sunt in centru-fata. Dupa cateva minute si cativa morti il vad pe Itachi cum sare inapoi ca sa evite o sabie ce ii ameninta gatul. Saltul a fost involuntar si fara sa isi dea seama a lovit-o pe Kaori care a fost nevoita sa face un pas in fata. Profitand de aceasta ocazie unul dintre samurai se repede cu katana aspupra pieptului ei. O fractiune de secunda in minus si viata ei ar fi fost mult mai scurta, dar a reusit sa se fereasca la timp, singura afectata fiind bluza ei. Eu eram in fata si nu am putut vedea decat saltul lui Itachi, dar el nu a putut sa nu imi povesteasca in drum spre casa. La mai putin de un minut de la saltul lui Itachi am auzit un hohot de ras in care era strecurata perversiune, acel ras era specific lui Itachi. M-as fi intors sa vad, dar aveam probleme mai mari pe cap. 
- Nici sa nu te intorci, Sasuke. O astfel de priveliste nu e pentru minori. 
In acel moment mi-a picat fisa de ce se intamplase. nu am mai vrut macar sa ma intorc fiind constient ca cel mai tare Kaori uraste apropourile indecente pe care Itachi le face. Un marait furios si stiam ca asta inseamna moarte si tare ma temeam sa nu fie moartea lui Itachi. Doar cateva minute pana cand toti rivalii nostri nu mai erau in picioare, iar asta facuse Kaori de una singura. 
***End Flashback***

Din ce mi-a povestit Itachi am aflat ca samuraiul ii taiase bluza lui Kaori in draptul sanilor care au ramas fara aparare in fata privrii lui Itachi, lucru pe care Kaori nu i l-ar fi permis in vecii vecilor ea. Ea s-a infuriatsi i-a omorat pe toti. Din lucruri de genul asta imi dau eu seama cat tine ea la noi. nu imi dau seama cat tine la noi. Stiu ca nu imi suporta sarcasmele sau remarcile acide, iar lui Itachi apropourile putin spus indecente pe care le face la adresa ei. Eu unul si cred ca si el, ne dam seama ca noi suntem tot ce are , noi suntem familia ei, chiar daca ce facem noi o doare uneori. 
O rafala puternica de vant aproape ma da jos ma trezeste din reverie si din plictiseala ma uit la ceasul de la mana. Era opt fix. Petrecusem cinsprezece minute visand cu ochii deschisi. Privesc de jur imprejur cautand-o din ochi pe Kaori, care nu avea obiceiulsa apara prea devreme, dar nici sa intarzie. O zaresc in varful unui stalp de iluminat din apropiere. Penru o clipa privirile ni se intalnesc, iar ea sare pe asfalt mladioasa si cu usurinta unei feline. Ma saluta, iar eu ii raspund la salut nu prea incantat. Cateva minute intre noi se asterne o liniste mormantala sparta doar din cand in cand de fosnetul lin al vantului printre cregile inmugurite ale copacilor. Nu ii statea in fire sa taca, de obicei avea ceva de palavragit, sa ma intrebe ceva, orice. dar daca tacea insemna ca avea ceva serios de discutat cu mine. 
- Da-i drumul ! 
- Ce ? 
- Da-i drumul ! Tine-mi predica ! Ce am mai facut de data asta ? 
- Oh ! Sasuke, nu mi-o lua in nume de rau, dar chiar nu ti-ai gasit alta fata sa iti placa decat Sakura Haruno ? Mai tii minte pactul nostru macar ? 
Dau afirmativ din cap. Stiu la fel de bine cat de neajutorata e Sakura, stiu ca multi ar face destule rele ca sa ne afecteze pe noi cei din Akatsuki, in special pe mine, dar parca motivele acestea nu sunt suficiente ca sa ma tina departe de ea. Cat despre pact... Pactul consta in faptul ca daca eu frang inima vreunei fete pai... ea are permisiunea sa imi franga mie gatul. Inspir adand aerul rece si umed si il dau afara cu un oftat. Nu era cazul. Eu si Sakura nu aveam nimic decat o recunostinta reciproca. Poate cel mult s-ar fi putut lege o stransa prietenie, dar avand in vedere cine sunt eu si cine e ea pana si atat parea imposibil. 
Stiind ca nu imi sta in fire sa tac in fata ei, mai ales cand imi tine predici, nu era ceva normal sa nu comentez ceea ce imi zicea. Pe fata ei se putea citi o usoara ingrijorare, dar cand deschide gura sa imi zica ceva apare ca din senin Itachi. Ne da binete cu un fel de veselie nepasatoare. Kaori se intoarce spre el si cu o voce dura il mustreaza :
- Ai idee cat e ceasul ? Stii foarte bine ca nu imi place sa intarzii. 
Cu aceeasi neglijenta in glas, dar cu capul intors usor spre stanga el ii raspunde :
- As fi ajuns mai devreme, dar aseara am avut o noapte de pomina. E normal ca nu am putut sa ma trezesc. 
Pe fata lui Kaori se citeste un oarecare dezgust. 
 
- Nu ti-am cerut detalii ci sa nu mai intarzii. 
Itachi rade pe sub mustata si il pot auzi cum mormaie :
- Geloasa. 
 
Pornim toti trei catre casa urmatoarei victime. Intr-un sfert de ora ajungem la o curte imprejmuita de ziduri inalte de beton armat ce aveau in capatul de sus sarme electrificate, semn de avertizare pentru cel ce cuteza sa se catere pana acolo, caci va ajunge bine prajit pe partea cealalta. Dar noi nu ne sinchisim cu asa ceva. Ne ducem catre intrarea principala. O imensa poarte din fier masiv. Ne oprim toti trei in fata portii pentru o clipa. Ochii lui Kaori se schimba din verzi in gri-otel, ai mei si ai lui Itachi devin rosii cu cate trei semne tomoe. Kaori sta ca de obicei in fata noastra. Isi pipaie katana ce atarna legata de spatele ei si ne zambeste incurajator, dupa care facand o miscare in forma de X cu katana taie poarte ce cade la pamant cu un zgomot surd. 
Mergem prin curtea pustie, Linistea e asurzitoare si prevesteste ceva rau. Niciodata nu se intamplase pana acum sa intram in curte si nu fim asaltati de grosul bodyguarzilor. 
Destul pentru azi, imi cer scuze ca nextul a intarziat atat, dar nu am prea avut inspiratie. 
Astept intrebari, iar partea a doua a capitolului va veni in mod sigur maine. 
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Noi 2013, 18:42

Hei, buna! kiss Scuze ca vin acum cu edit-ul, dar scoala a intervenit din nou... Mersi mult de anunt, il asteptam de ceva timp. A fost un capitol foarte frumos si putin hilar. Sunt chiar foarte curioasa sa vad ce se va intampla in continuarea cu cei trei. Iti doresc multa inspiratie si timp liber! kiss Te-am pupat, Demy. hi!  


Ultima editare efectuata de catre Dragged into hell. in Joi 14 Noi 2013, 20:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Noi 2013, 21:29

Imi place mult fic-ul tau. Imi pare interesant... Ja ne!
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Vin 15 Noi 2013, 19:40

Hei........am venit si eu calare pe un melc-scuze de intarziere dar am avut multe de facut in ultimul timp.Capitolul a fost interesant si astept cu sufletul la gura nextul.Spor la scris si la ideei!!!!!
                                                                 Ja ne!!!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Noi 2013, 22:42

Buna!
Scuze ca am trecut tarziu! Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare! ^_^ Capitol mi-a placut foarte mult, a fost chiar dragut! Daca il faceai mai lung, cred ca l-as fi savurat mult mai mult. M-am amuzat cand am citit mica faza cu samuraiul si bluza lui Kaori. Sper sa pui nextul repede. Spor la scris si la idei! Kiss! :*
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Asss10I'm in love with the criminal  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Noi 2013, 20:09

Hei , hei kiss 
Doamne cat de frumoas poate fi nextul. Desi nu a aparut Sakura ma facut curioasa privirea tipei. Deci sa inteleg ca au ceva puteri ??
Incepe sa devina din ce in ce mai interesant.
Astept next-ul. Pupicei kiss kiss kiss kiss
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Noi 2013, 20:10

Hei! Ti-am citit capitolele si este amazing!!! Astept sa pui Next-ul si sper sa ma anunti si pe mine cand o faci!
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mar 19 Noi 2013, 18:05

Chapter 9 : The Mission 
- part two- 
Sasuke's point of view 
Inaintam pana la o usa din lemn negru. Intram cu toate simturile incordatea la maximum, dar nu ne temeam, doar eram Akatsuki, nu ? Usa deschidea un coridor intunecat si lung. Panze de paianjen erau agatate de peretii tunelului ingust si de tavan. Din capatul lui se poate vedea o lumina alba palida. Ajungem parca prea repede in capat unde Kaori deschide o alta usa ce protesteaza cu un vaiet prelung. Ea facu doi pasi inainte dupa care se opri brusc, la fel am facut si eu si Itachi. Usa deschidea o curte interioara aidoma celei din care plecasem, iar asta imi da cativa fiori pe sira spinarii si o vaga senzatie de deja-vu. Ma uit mai bine si vad deosebirea, in latura opusa noua a curtii se gaseau trei usi din PFL subred, iar langa ele, inarmati cu bare de fier in maini stateau trei barbati inalti in salopete gri ce se ranjeau la noi cu superioritate. Ma linistesc brusc. Daca era vorba de ei nu avea sa fie o problema, mai ales ca deja ma scosese din fire acel zambet care aveam de gand sa il sterg de pe fetele lor soioase. Dau sa fac un prim pas spre ei, dar Kaori ma apuca de brat cu putere. 
- Sasuke...Ceva nu e in regula...Ai rabdare...
Imediat incep sa ii observ pe Kaori si Itachi, ei erau incordati de parca ar fi stat pe arcuri de otel. Amandoi pareau gata sa sara ba inainte ba inapoi dupa caz, iar nelinistea lor ma sperie si pe mine. Cateva clipe am stat privind unii la ceilalti, iar eu nu intelegeam ce asteptam, sa ne loveasca ei pe noi ? Pur si simplu nu ii intelegeam. Oamenii in gri dispar in dosul usilor pe care le lasa deschise in urma lor, iar de dincolo de ele se pot auzi niste ragete animalice. in cateva clipe curtea s-a umplut de tigrii bengalezi imensi si hamesiti. Raman uimit de frumusetea animalelor cu dungi portocalii si negre, care, din pacate, urmau sa devina arme ale mortii noastre. Sunt pur si simplu dezgustat de miselia oamenilor care au fortat aceste animale superbe sa devina niste bestiii ucigase doar pentru a-si salva propria piele. Itachi si Kaori s-au destins brusc cand au vazut tigrii. Stiam ca le plac animalele, dar nu sa se si lupte cu ele. Kaori zambeste ostentativ spre noi, iar Itachi o priveste curios : 
- Iti acordam tie onorurile ? 
Ea ii raspunde cu zambetul pe buze : 
- Cum e si normal. 
In acea clipa ochii ei gri au luat forma unor romburi stralucitoare. Pret de o secunda aceleasi romburi au aparut si in ochii tigrilor, dupa aceea ea pocni din degete, iar imensele fiare au inceput sa toarca precum niste pisici de casa. Am inaintat fara grija printre pisicile cele mari si am putut sa mergem fiecare printr-un coridor in cautarea victimei cautate. Coridorul in care am intrat era intunecos, iar in aerul inchis duhnea mirosul puternic al excrementelor. De o parte si de alta a coridorului erau custi confectionate din material metalic rezistent, iar inauntrul lor pe jos erau imprastiate paie rascolite. Privind dimensiunile reduse ale custilor si felul neingrijit in care aratau tigrii incepeam sa simt mai multa mila fata de ei decat de cei care le adusesera in starea asta. Coridorul era slab luminat de din loc in loc de becuri slabe , din aceasta cauza pe pereti se jucau tot felul de umbre fantomatice care ar fi facut oricui pielea de gaina, dar nu mie. Mergeam cu simturile incordate catre capatul tunelului in speranta ca voi gasi ceva interesant.
In final ajung la o alta usa subreda din PFL. O deschid neceremonial cu o lovitura de picior. in fata mea se deschide o incapere mica, scunda asemeni unui cub de beton in care trei barbati in gri inarmati cu bare de fier pareau sa ma astepte. Buzele mele schiteaza un zambet. Cu asemenea arme rudimentare ei cred ca au o sansa impotriva mea ? Daca da, se inseala amarnic. Nu am chef de prea multa lupta, asa ca in mai putin de o clipa sunt in spatele celui mai apropiat de mine. Lipesc teava pistolului de coloana lui si apas pe tragaci. In incapere rasuna pocnetul asurzitor al armei. Pistolul a lasat o gaura frumusica in corpul lui. La fel de repede termin si cu ceilalti doi. Ma indrept care capatul incaperii si pun mana pe clanta usii de acolo. Mai aunc o ultima privire camerei. In mijlocul ei cei trei inca se zbateau intre viata si moarte si strangeau convulsiv cele trei bare de fier. Fara sa vreau buzele imi dezvlesc dintii intr-un ranjet. Nu. nu eram mandru de ce am facut, dar  mi se parea teribil de amuzat modul in care ei ar fi vrut sa ma omoare. Examinez incet camera stramta, pata de sange ce acum se asemana cu un test Rorchach* mai mare. 
Ma intorc in sfarsit si trec in camera urmatoare, identica cu cea din care plecasem. Si aici trei cadavre zaceau intinse pe jos, doar modul mortii era diferit. Aici cele trei starvuri erau impartite in sase jumatati. Cu siguranta aici fusese mana lui Kaori, numai katana ei putea face asa ceva. Aceasta camera nu prezinta vreun interes pentru mina asa ca trec mai departe cu indiferenta. Aceeasi imagine o descopar si in cea de a treia camera. Trei corpuri neinsufletite zaceau infipte in cutite kunai in pereti. Brusc ma simt inferior, urasc acest sentiment. Lui Kaori nu i-a trebuit mai mult de o miscare ca sa ii trimita pe lumea cealalta, in timp ce lui Itachi i-a fost de ajuns o fluturare a mainii ca cei trei sa fie la granita dintre viata si moarte. In timp ce eu am pierdut o gramada de timp ucigandu-i. 
Trec de asemenea mai departe intr-un hol larg acoperit de faianta portocalie si cu ferestre mari in rame de lemn maro inchis lacuit. Cu cativa pasi inaintea mea erau Itachi si Kaori ce s-au oprit sa ma astepte. 
*Teste Rorchach- un set de teste folosite in psihiatrie in care pacientilor li se dadeau sa recunoasca imagini din pete de cerneala 
Cam atat pe azi, sper sa va placa. 
Multumesc mult pentru comm-uri, ele sunt motivatia mea de a scrie.
Sper sa pot aduce next cat mai repede. 


Ultima editare efectuata de catre ♥Demy♥ in Mar 19 Noi 2013, 21:10, editata de 1 ori
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mar 19 Noi 2013, 19:01

Buna,
                                  Mulrumesc mult ca mai anuntat!!!Nextul a 
                          fost destul de interesant desi putin cam scurt.Abia astept 
                          sa vad prin ce intalplari vor trece kaori,sasuke si itachi.Ja ne!
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Asss10I'm in love with the criminal  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mar 19 Noi 2013, 21:09

Edit
Buna, buna kiss 
Cum am mai zis, evoluezi cu fiecare capitol postat. 
Capitolul tau imi aminteste foarte mult de un capitol din ficul meu, sra sti deja asta lough 
Ai grija la micile greseli de tastare, ti-am zis de acele propozitii ce incep cu litera mica.
Sunt curioasa sa vad ce se intampla si Sakura ?? Vreau sa vad ce face si ea.

Astept next-ul. Pupici si spor la scris kiss kiss
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mier 20 Noi 2013, 09:16

Hey!
Ma bucur ca ai postat nextul! Mi-a placut capitolul foarte mult, a fost interesant si dragut. Ai fi putut sa-l faci mai lung, dar probabil nu ai avut timp. 
Poate uramatorul capitol va fi povestit din perspectiva Sakurei, si apoi al lui Sasuke, vreau sa stiu ce gandesc amandoi! Mutumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare. Spor la scris. Kiss! kiss
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mier 20 Noi 2013, 18:00

A fost frumos. Astept sa apara urmatorul capitol Ja ne!
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mier 20 Noi 2013, 18:04

Chapter 10 : The Mission 
- Final part- 
Sasuke's point of view 
De cum le simt privirile atintite asupra mea imi ridic instinctiv capul si le cercetez ochii. In ochii lui Kaori nu se putea citi nicio expresie, caci ii avea inca de culoarea otelului, dar in ochii negri ai fratelui meu lucea o scanteie batjocoritoare. Buzele i se misca si pe intinderea coridorului se aude ecoul vorbelor lui batjocoritoare :
- Ai cam intarziat, fratioare. 
Cel mai rau e sa stie cineva ce te enerveaza la culme si acela sa foloseasca asta cu orice ocazie. insa fara sa vreau clatin usor din cap in semn ca il aprob in tacere. Impreuna cu ei intru pe cea mai apropiata usa intr-o camera decorata intr-un mod ostentativ. Peretii sidefiierau incarcati de portrete ale detinatorului casei. Camera avea ferestre mari asemeni celor din hol doar ca acestea erau impodobite cu draperii grele din catifea rosie si lasau mai putin sa patrunda in incapere lumina palida a zilei mohorate. In capatul incaperii pe o treapta cu putin mai inalta decat restul camerei era asezat un tron mare, pufos, rosu, ornat cu firisoare aurii. Pe el era asezat un om gras precum un porc imbracat intr-un halat de satin rosu. Se uita la noi cu un ranjet ce emana superioritate. Ochii lui mici ca doua margele luceau de o bucurie stranie. Probabil credea ca are vreun as in maneca si ca va scapa de noi in viata. Se insela amarnic. Cu o miscare inceata duce mana la o telecomanda si apasa un buton ce deschide un ecran fixat pe unul dintre pereti. Ecranul porneste si ne dezvaluie imaginea a probabil zeci de oameni in gri, sau mai bine zis ale cadavrelor lor ce erau devorate de tigrii. 
Lui ii dispare zambetul de pe buze, iar pe chip i se poate citi o expresie ingrozita. Kaori il priveste in ochi, iar privirea lui cade captiva sub a ei ca intr-o hipnoza. Cateva minute urmaresc acest joc pana cand brusc Kaori sare si aterizeaza pe unul dintre bratele fotoliului. Stapanul casei isi pierdu firea si inceput sa se roage de Kaori sa il lase in viata. Desi e cu spatele la noi si n ii pot vedea chipul sunt sigur ca si-a dat ochii peste cap intr-un mod arogant. Cu o incetineala ce marea suspansul si drama prin care trecea victima ea isi indrepta katana spre gatul lui acoperit de valuri de sunca. Dintre noi trei ea e singura care isi iubeste "meseria" daca o pot numi asa. Iubeste sa faca oamenii sa sufere, se hraneste cu durerea si spaima lor. Cand lama armei ei ii atinge gatul el incepe sa planga cu lacrimi de crocodil, iar ea rade, dar in rasul ei nu se gasea nimic hazliu sau amuzant ci un sadism pur. Cu varful katanei ii traseaza o zgarietura de-a lungul gatului, iar el cade in genunchi implorand-o sa il lase in viata, ii promitea ca ii da tot ce vrea si ca nu o sa mai iasa din cuvantul Akatsuki niciodata daca o sa mai traiasca macar cateva luni. Cu acelasi zambet pe buze Kaori face un salt inapoi si isi pune katana in teaca. Cu un mers mandru de felina se indrapta spre usa, cand ajunge la aceasta glasul ei cu o fina nuanta arogantane spune : 
- Ocupati-va voi de el, baieti ! Eu nu vreau sa imi muradaresc mainile cu un asemenea gunoi. 
Itachi ridica simplu din umeri si o urmeaza catre usa. Se pare ca asta ramane in seama mea din mment ce Itachi e cum e, dar e pacifist, uraste sa ucida. nu zic ca mie imi face mai mare placere, dar el a ales calea asta pe care eu nu puteam decat sa o urmez. Fara prea multa tregere de inima scap de el cat pot de repede apoi plec in cautarea celor doi care ma lasasera singur sa ma ocup de treaba. Ii anunt ca eu plec, in timp ce ei mai aveau multa treaba de acum incolo, dar pe mine asta nu ma privea asta. Era legat de beneficiul banilor din aceasta crima, ca doar nu o faceam asa, degeaba. Pe mine nu ma privea. Eu cand aveam nevoie de bani ii ceream lui Kaori, care era mai chibzuita ca mine si lua si partea mea.
Cand am plecat de la vila aceea era cam ora pranzului. Merg sa ma plimb printr-un parc abandonat din apropiere printre leaganele din lemn ce candva fusesera pictate in culori vii, dar acum erau decolorate si triste. De asemenea erau si mult topogane, dar si acestea erau sparte si stricate. Ma cuprinde nostalgia amintindu-mi cum imi petrceam timpul aici cand eram mic. Cat de rau imi parea ca nu mai era nimic la fel ca inainte. Veneam aici aproape in fiecare zi atunci si acum mai vin macar o data pe saptamana. 
Ma plimb tot asa pana cand lumina de miere a apusului imi aduce aminte ca mai trebuie sa ajung si acasa. Intentionat o iau pe drumul care trecea pe langa casa Sakurei, iar spre neplacerea mea o pot auzi voce stridenta a mamei rozaliei. Iar o cearta. Nu puteam deslusi ce spunea, dar cert Sakura avea sa fie trista si nu m-am putut abtine sa nu ma urc pana la ea. in cateva clipe sunt la fereastra ei si o pot vedea prin geamul inchis cum sta pe pat cu capul in maini si plange cu lacrimi amare. Nu o pot lasa asa. Bat usor in geam, iar ea ridica capul si in ocii ei se citeste o scanteie de bucurie. Imi deschide geamul, iar eu intru in camera incercand sa nu fac zgomot, caci imi inchipui ce scandal ar face mama ei daca m-ar vedea pe aici. nu aapuc sa ma sprijin de pervaz ca rozalia mi se arunca cu un avant neobisnuit in brate, iar eu ii pot simti lacrimile udandu-mi tricoul. Nu pot sa fac altceva decat sa o mangai pe parul lung si roz si sa incer sa o fac sa se linisteasca, iar dupa cateva minute de plans ea isi revine, isi ridica privirea verde, care se intalneste cu a mea si formeaza din nou acea conexiune a sufletelor. Iarasi simt nevoia sa o strang in brate la nesfarsit atata timp cat ea ar fi fericita si in siguranta. La un moment dat vocea ei cristalina sparge tacerea. 
- Imi pare rau. Nu stiu ce m-a apucat. 
- Nu face nimic, atata timp cat tu te simti mai bine. Iarasi te-a certat mama ta, nu ? 
Ea imi raspunde in soapta afirmativ si o rog sa imi spuna si mie de ce. In putine cuvinte si multe lacrimi ea imi povesteste ca era din cauza unui sapte la sport, care urma sa ii strice toata media. Eu o incurajez cat pot si ii spun ca totul o sa fie bine, desi nu prea stiam daca da sau nu, vorbeam cu o siguranta ciudat de puternica. Fara sa imi dau seama firul discutie a tot continuat pana cand un ceas de pe noptiera ei a aratat ora unsprezece noaptea. Eu ma ofer sa plec caci e tarziu si trebuie sa se odihneasca, si eu la fel. 
Nu reusesc sa imi dau seama de ce cand am plecat avea senzatia unui gol in suflet. Facusem multe lucruri de care nu eram mandra, dar faptul ca am strans-o in brate mi se parea mai mult decat o crima, un sacrilegiu. Mi se parea nedrept ce au sa ating un asemenea inger curat, dar totodata nu ma puteam tine departe de ea, parca intodeauna ceva ma mana inapoi catre ea. Si acum as fi vrut sa ma intorc din drum si sa ii veghez somnul sa nu ii fie tulburat de vreun cosmar. In timp ce mergeam, se poate spune cu capul in nori, spre casa, de la un colt apare brusc Naruto. Nu pot spune ca m-am speriat de el, dar mi-a sarit un pic inima cand el a aparut asa din senin. 
- Buna seara, amorezule ! Cand ai de gand sa mi-o prezinti si mie pe iubita ta ? Mai ales ca ai fost cam tampit la faza cu plansul. Ziceai ca esti de piatra nu om, mai frumos nu puteai sa te porti ? 
Imi era indiferent ce credea Naruto ca inseamna pentru mine Sakura, altceva ma nedumerea pe mine, de unde stiuse el de ce s-a petrcut in camera ei ? 

Konichiwa !
Ce mai faceti ? 
Va multumesc mult pentru comm-uri :* 
Scuze ca am adus doar next-uri scurte si daca am omis pe cineva la anunt. Nu stiu de ce, dar in ultima vreme imi obosesc foarte repede ochii si nu pot sa scriu prea mult. Original ultimele trei capitole erau unul singur 
Vreau sa stiti ca pentru mine nu conteaza daca ajungeti mai tarziu la fic atata timp cat il cititi. 
Sper sa pot aduce un next cat de curand.
Va pupaceste dulce si va iubeste mult, Demy :*
Ja ne ! 
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Asss10I'm in love with the criminal  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mier 20 Noi 2013, 18:29

Edit


Buna iubire.
Ma bucur ca ai adus next-ul atat de repede.
Ai grija la greselile de tastare si litera mare la inceput de propozitie. Mai citeste de 2-3 ori capitolul inainte de a posta.
Imi place foarte mult acel moment SasuSaku. Este un capitol foarte frumos.
Spor la scris si sa ma anunti cand postezi iar.
Pupicei kiss kiss kiss
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mier 20 Noi 2013, 19:07

Este foarte tare! Felicitari ai un fic minunat! Imi place la nebunie! Merci ca m-ai anuntat! Spor la scris si la citit! Te pwp! :*
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Mier 20 Noi 2013, 19:36

Mi-a placut foarte mult. Desi mi sa parut cam ciudat ca Sakura sa faca un asemenea gest. Astept next-ul. Ja ne!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Joi 21 Noi 2013, 08:47

Hey! Ai adus nextul foarte repede si a fost si lung! Capitol mi-a placut foarte mult, mai ales momentul SasuSaku. Ma intreb de unde stia Naruto de intalnirea lui Sasuke cu Sakura. Sper ca in capitolul viitor sa  fie mai multe scene de acest fel. Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare. Spor la scris si la idei! Te pup! :*
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Noi 2013, 13:56

Hey buna, Demy! kiss Mersi mult pentru anunt. Sper ca il voi primi din nou curand. Imi cer scuze pentru absenta mea la aceste doua capitole, dar acum sunt aici pentru a repara acea greseala. Au fost foarte frumoase,  dar si scurte totodata. Astept next-ul cu nerabdare, caci sunt chiar foarte curioasa cum va mai evolua relatia celor doi. Multa inspiratie si timp liber! kiss *Hugs!*


Ultima editare efectuata de catre Tamsa Potrass. in Joi 12 Dec 2013, 18:27, editata de 1 ori
Sus In jos
Wicked
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Siret,Suceava
acebook acebook :


Nr. mesaje Nr. mesaje : 66
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : desen,muzica,citit si altele :D
Stare de spirit Stare de spirit : cat se poate de bine! :)

I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Dec 2013, 11:55


Hey, Demy!
Scuze ca nu le-am citit pana acum :/.. in sfarsit am ajuns pe la ele. Sunt minunate ultimele doua capitole, abia astept sa vad cu ce vi in continuare. Astept next-ul cu nerabdare.
Te pup :*
Sus In jos
Continut sponsorizat




I'm in love with the criminal  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'm in love with the criminal    I'm in love with the criminal  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

I'm in love with the criminal

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-