Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Viata la 16 ani (Sasu-Saku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Sept 2011, 18:35

Superba poveste
Asa Sakura . Inebuneste-l . Vai cat mi-a placut.
Sa pui next-ul mai repede , te rog
Te kiss
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Sept 2011, 19:13

Suuuuuuuper!!!!! Atat am avut de zis!!!!! Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 947835 P.S.:Este un fic minunat!!! Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 384738




Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Sept 2011, 20:19

Chiar merita sa`l continui! Sakura rea >:) >:)
Hai cu nextul ca`mi place!!! in love
Losty te pupa! dap !


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Sept 2011, 10:51

uau ... uau ... uau ...

este SUPER in love .... cum sa nu merite sa pui nextul ? apropo : il astept cu nerabdare dap !

Te pup dulkik de tot kiss kiss kiss
Sus In jos
xYuiChan1
Genin
Genin
xYuiChan1

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 74
Puncte : 134
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac AMV-uri si sa stau pe calculator
Stare de spirit Stare de spirit : Always Happy

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Sept 2011, 11:29

iiiiiiiii...imi place foarte mult...app...iti multumesc...:X:X:X...pentru ShikaTema:)...Apropo....Ipocritul ala de Sasuke...Mama cand il vad sa vezi ce-i fac....App plz da-mi akept la cererea de prietenie:)happy2*
___Shakugan___:)):)):))
URGENT NEXTUUUUU:D:D:D:D


Cuz you got that ONE THING♥

Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Sept 2011, 18:42

Am venit cu nextul a hug


Capitolul 5: Adevarul

Sasuke:

Soarele ma trezeste luminandu-mi fata si facandu-ma sa deschid ochii cu toate ca nu aveam niciun chef.Mai stau putin in pat si incep sa ma gandesc la rozalia mea. Ce avea sa se intample de azi inainte? Oare era la fel ca Ino?O sa fie cu mine stiind ca stau si cu celelalte fete?Dupa cum imi vorbise luni ma cam indoiesc.Dar azi e sambata...poate si-a schimbat parerea.
O Doamne azi e Smbata, azi e ziua mea!
Fac 17..parca mai ieri aveam 7 si ma ducea Itachi la scoala de mana in clasa 1.
Ma ridic din pat si ma duc in fata calculatorului sa imi verific e-mail-ul .
Nimic inafara de urari de "la multi ani!" Inchid e-mail-ul si intru pe mess.Hopa Sakura era online:
EA:Ce faci pisoias?
Am fost surprins de asta...data trecuta de cati nervi avea era mai gata sa ma bata...dar ii raspund in acelasi fel mieros.
EU:Bine pisicoto tu ce faci?
EA:Ma plictiseam si ma gandeam la tine!
EU:Serios?Si mai exact in ce fel te gandeai tu la mine?
EA:Hay Sasuke fii serios!Doar sti ca azi e ziua ta.
EU:Mda apropo vezi k am dat un e-mail la toata lista in care zicea ca suteti invitati cu totii la clubul "RAGETUL NOPTII" in seara asta.
EA:Da l-am primit, o sa fim acolo!
EU:Asa sper si eu.
EA:Pai bine eu ies in curte cu fetele la pscina...vi si tu?
EU:Acum nu pot dar peste 30 de minute sigur vin!
EA:OK te astept.pa-pa
EU:Pa-pa!
Hopaa cred ca i s-a pus pata pe mine.Cobor sa mananc ceva si il vad pe Itachi cum statea in fata mea si imi zambea "angelic" de zici ca il durea ceva.Apoi imi inmana o cutiuta mica rosie pe care scria "durex". Incepem sa radem amandoi o data si imi zice sa am rabdare sa nu le folosesc toate in seara asta. Apoi ma asez la masa si incep sa gust din ceea ce imi pregatise fratele meu.
Sakura:

Dupa ce am vorbit cu Sasuke ies in curte cu fetele. Hinata si Ten-Ten au sarit direct in piscina.Temari se aseza pe un sezlong iar eu m-am dus in bucatarie si am luat 5 doze de sprite o sticla de Angeli,niste chipsuri, saratele si bomboane de ciocolata.le aduc pe toate pe masa apoi ma asez langa Temari pe un sezlong.
In timpul asta intra pe poarta domnul ochisori negrii ceea ce insemna ca planul meu putea sa continue.
Ne saluta pe toate apoi eu il poftesc sa se "deslantuie" ca sa zic asa.Sa se simta ca acasa doar o data vace 17 ani...nu?
Statea pe marginea piscinei si incerca apa si draguta de mine l-a impins.Din pacate a avut proasta inspiratie sa se tina de mine asa ca si-a incolacit mana in jurul taliei mele si am cazut amandoi in apa. Ne-am amuzat copois si nu radeam numai eu cu el,radeau si celelalte de noi.
Am inotat cam o ora jumate dupa care am iesit si i-am cinstit pe toti cu un pahar de Angeli.
Toata lumea avea chef de odihna numai mie imi ardea de joaca. Asa ca am zis sa fac o glumita.
In timp ce Sasuke statea sa se bronzeze aduc o galeata cu apa din piscina si o arunc pe el. Mamaaa ce fata facuse cand se vazu ud leoarca.M-a luat in brate si imi zice in treacat la ureche:
-Am primit un cadou astazi pe care as vrea sa il folsesc cu tine in noaptea asta printesico!
-Hei Sasuke tu nu trebuia sa fi acum acasa ca sa te pregatesti pentru petrecere?Este ora 19:00.zise Ten-Ten razand
-O Doamne tu chair ai dreptate zise el pregatindu-se sa iasa pe poarta . Ne mai zice in treacat sa fim gata de petrecere la 20:30 ca vine sa ne ia.Vom merge direct cu el.
Dupa plecarea lui Sasuke fiecare am mers in camera noastra sa ne schimbam. Vroiam ceva provocator care sa il dea pe spate pe Sasuke, sa il fac sa ma doreasca in seara asta.
Pana la urma gasesc o rochita mulata pe corp scurta de un deget sub fund de culoare rosie, o pereche de dresuri negre cu model si aveam in gand sa imi iau botinele negre cu toc de zece centimetrii. Parul care imi ajungea pana la mijloc il las desprins punandu-mi o bentita rosie pe cap,lasand totodata o bretonul rasfirat pe toata fruntea. De pe birou mai iau o poseta de mana rosie in care imi bag telefonul,cheile si portofelul.
Ies afara din camera unde observ ca fetele ma asteptau. Hinata avea parul ca de obicei, o rochita mov si in picioare niste sandale albe,Temary avea o rochie neagra la fel de scurta ca a mea si in picioare o pereche de pandofi decupati foarte sofisticati si pun pariu ca si foarte scumpi,iar TenTen avea un chimono deasupra genunchilor de culoare roz si o pereche de sandale de aceeasi culoare cu chimono-ul.
Ne complimentam reciproc si auzim o masina claxonand de afara. Iesim dar nu il vedem pe Sasuke, era doar Itachi care ne zise ca vom merge cu el deoarece Sasuke se duse la local inainte pentru a astepta oaspetii. Mi s-a parut ok asa ca am urcat toate in frumoasa decapotabila rosie foarte increzatoare.
In mai putin de 10 minute am ajuns la localul cu pricina.Coboram si o vedem pe Ino cum sta atarnata de gatul lui Sasuke "spunandu-i" la multi ani.
Bietul baiat! Se vedea ca vroia sa o dea jos de pe el dar nu putea. Ma rog,trecem pe langa el iar fiecare din colegele mele ii inmaneaza cate un cadou....Eu nu le avusesem niciodata cu cadourile. Eram total pe langa asa ca ii bag in buzunarul de la spate al blugilor sai negrii si taiati care ii veneau perfect,o bagnota de cinci sute de lei.S-a cutremurat,si sunt sigura ca nu banii au avut acest efect asupra lui.
Petrecerea incepu.Ne distram foarte bine.Stateam pe un fotoliu savurandu-mi cocktail-ul cand observ ca incepe melodia "Nane-Te invat sa fi rea" si cum Sasuke era pe ringul de dans ma gandesc sa imi continui fabulosul meu plan.
Ma duc direct la el, ma pun cu spatele pe fata lui, ma aplec si dupa ma ridic provocator jucandu-ma cu hormonii lui. Dupa ma duc in spatele lui ii iau mainile si i le pun pe talia mea prefecta, iar eu imi bag mainile pe sub tricoul sau mulat, alb de la Nike masandu-l si dandu-i senzatii tari.Dupa il trag dupa mine pana in perete si sprjinindu-ma, urc piciorul in jurul taliei lui dandu-i un sarut lung si pasional.
Dupa vreo 5 minute ma dau jos de pe el ma duc in fata lui, mai dau de doua ori din fund,dupa care plec de pe ringul de dans vazandu-l cu coada ochiului cum ramane in urma mea si isi da doua palme zdravene.
Ma intorc pe fotoliu la cocktail-ul meu ca si cum nimic nu s-ar si intamplat in timp ce ceilalti baieti care vazusera toata faza se uitau la mine ca si cum as fi fost goala. Am ras dar nu i-am bagat in seama. Stau si ma gandesc la ce fata facuse Sasuke si dupa imi dau seama ca fiind foarte atenta la el am observat o semi-luna colorate cu un albastru de safir iar de la ea plecandu-i spirale care ii incadrau frumoasa fata, plecand mai departe pe gat si pe spate in jos. Nu vazusem chiar asa bine asa ca m-am gandit ca doar mi-am imaginat.
Sasuke:

Dupa plecarea Sakurei fug la baie unde ma uit pe frunte.Semi-luna mea era acolo si pentru un moment pe ringul de dans am avut impresia ca Sakura o vazuse.
Dar asta era imposibil, doar vampirii adulti si novicii puteau sa vada asta. Oare Sakura era pe cale sa devina una dintre noi?Oare din cauza asta sa fie ea atat de frumoasa in cat eu sa nu ii pot rezista?
Oricum ca sa va fac sa intelegeti mai bine o sa va spun o mica istorioara.
Da, vampirii exista si nu sunt nebun. Eu, sunt chiar unul dintre ei.Sunt Sasuke Uchiha si sunt un vampir adult.
Si ca sa va raspund la intrebare, nu,nu m-a muscat sau mi-a dat sa beau sange si dupa sa ma omoare niciun vampir.Asta e doar un stereotip.
Adevarul despre vampiri este ca un novice apare atunci cand are dureri de cap ii este rau si ii este somn tot timpul. Atunci cand iti apare semiluna pentru prima data pe frunte care nu este colorata complet ci doar conturata.
Cand vezi un novice trebuie dus la "scoala vampirilor" cum s-ar zice, doar ca noi nu o numim tocmai scoala. Noi ii zicem "Casa Noptii" iar directoarea cum s-ar zice este "marea noastra preoteasa"
Vampirii sunt foarte frumosi, atat cei adulti cat si cei novici.Un barbat vampir adult este de o frumusete rara.Insa, ca sa ajungi la acea frumusete trebuie sa supravietuiesti transformarii.
Trebuie sa mananci sanatos, si sa stai in permanenta pe langa un vampir adult.Daca nu, moartea se manifesta urat prin sangerari prin toate orificiile.In casa noptii am vazut cateva cazuri in care prieteni de-ai mei au murit.Dar nu trebuie sa ne pese.La noi este ceva obisnuit ca un ciclu al naturii.Unii mor iar altii isi descopera puterile.
A da si sa fiu clar ca zvonul acela cum ca nu am putea trai fara sange este un stereotip jalnic la fal ca faptul ca cica nu putem sta in soare deoarece ne prajim si murim.Astea sunt numai baliverne!
Povestea e alta cu sangele. Sangele pentru un vampir este ca bautura alcoolica. O data ce esti vampir poti sa bei cat de mult alcool ca nu te imbeti, pur si simplu nu isi mai face efectul! Dar daca bei sange in exces o sa te ia ameteala calumea ca si cum ai fi baut un intreg raft de alcool.
Totusi un vampir trebuie sa bea cel putin un pahar de sange pe saptamana pentru a-si mentine corpul sanatos si frumos...cam asta e tot sper ca nu am ratat nimic.Si daca am ratat o sa imi aduc aminte si voi explica atunci.
Brusc gandurile mele sunt indrerupte de un ciocanit de la usa de la baia barbatilor si un glas frumos de femeie.
Era Sakura care ma intreba daca sunt bine. Eu ii raspund ca da si ies la ea afara. Duhnea a bautura dar o simteam ca are inca (,) capul pe umeri si ca nu e beata.(Noi vampirii avem toate cele cinci simturi foarte bine dezvoltate si inca un al saselea simt care ne permite sa ne dam seama de starea unei persoane)
-Sasuke, imi e putin rau:mi-e greata, ma doare capul si mi-e tare somn.
Auzind astea ma uit inspaimantat pe fruntea ei.Si ce-mi vad ochii? Era incredibil!

Cam asta e astept paresi si idei!
Va pupacesc kiss kiss kiss


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Jjbm
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Sept 2011, 19:01

OMG...prea thare capitolul acesta..
te-ai inpirat din seria de carti Casa Noptii?
sau am eu impresia de la prea mult citit la cartile alea?
oricum...lasan asta deoparte...eu vreau nextul fiindca simt ca mor..imi place la nebunie dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Sept 2011, 19:03

Da Bunny m-am inspirat din Casa Noptii in love
Ador cartile alea dap !


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Jjbm
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Sept 2011, 19:13

uuu frumooos! Sasuke vampir..sincer...am crezut ca citesc si eu un fic fara vampiri..dar ehh...e bun si asa dap !
Deci, e supeeeeerrb!
Hai cu nextul ca`l astept! Si Sakura asta e super perversa. cand vine Kiss`u??
Losty te pupa!


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Joi 08 Sept 2011, 19:27

Wow.CE TARE
vreau next-ul urgent ca mor si eu aici
vampiri?
Foarte tare si imi place atitudinea Sakurei.
Sus In jos
Deddy<3
Genin
Genin
Deddy<3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa Dansez si Sa Desenez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 12:04

Wau .... Vampiri ?! .... geniala ideea mai ales la ficul asta in love .... de abia astept nextul in love kiss kiss .....


Deddy te pupa dulkik de tot kiss kiss kiss
Sus In jos
xYuiChan1
Genin
Genin
xYuiChan1

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 74
Puncte : 134
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac AMV-uri si sa stau pe calculator
Stare de spirit Stare de spirit : Always Happy

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 15:52

mi-a placut....a fost dragut....putin...prea mult..dar tare;)
tot asa;) Te las,
Ja Na!


Cuz you got that ONE THING♥

Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 22:18

Am venit cu nextul si sper sa va placa in love

So...Lectura Placuta kiss

Capitolul 6:Instruita la domiciliu

Sakura:

Ma simteam groaznic!Nu numai ca aveam greturi,imi era somn si ma durea ingrozitor capul dar mi-am dat seama ca tin la Sasuke si chiar il iubesc. Vai! Mai rau de atat nu se putea. Eu am de gand sa il inebunesc si tot eu ma indragostesc de el.
Oricum, am reusit sa il fac sa isi dea cateva palme noaptea asta. Si am vazut-o si pe Ino cum se uita la mine.He he m-ar fi luat de par si m-ar fi tarat afara daca ar fi putut.
Acum, stau in fata baii si ma intreb daca Sasuke sa simte bine.Nu-mi vine sa cred ca imi pasa de un om atat de arogant ca el,dar se pare ca nu-i pot porunci inimii.
Nu mai astept mult si iese si Sasuke. M-am bucurat sa vad ca se simte bine. Satm si ne holbam unul la altu de ceva vreme,iar linistea apasatoare care si-a facut loc intre noi devenise chiar enervanta. Se zgaia de prea mult timp la mine era plictisetor si jenant.
L-am intrebat de ce se uita asa la mine si daca nu cumva am ceva pe fata.Vocea imi sunase mai puternica, mai clara si mai autoritara decat as fi vrut.Lucru ce m-a surprins ca ma simteam ca si cum nu as fi putut sa vorbesc. In urmatoarele clipe am ramas masca de ceea ce imi spusese. Si acum imi rasunau cuvintele lui in minte "Scuze dar m-ai fermecat".Ma trezesc din visare si imi zic in gand "Cat de patetic.Cat de lingusitor poti fi!"
-Uite cum facem.Continuam petrecerea acum...poate facem si noi ceva in seara asta.zise el cu un zambet pervers pe fata apoi continua,iar maine vi pe la mine si mai vorbim. Am dat afirmativ din cap apoi m-am lasat condusa de el.Nu ma asteptam, sa-mi vorbeasca atat de frumos si atat de bland.
Ne-am asezat pe un fotoliu, adica ma rog el s-a asezat si mi-a facut semn sa ma asez in bratele lui. Nu stau pe ganduri deoarece ma dureau ingrozitor picioarele asa cu ma asez fara sa-mi pese daca sunt grea sau nu.
De aici inainte mi s-a taiat filmul.Ultimul lucru care mi-l amintesc a fost faptul ca am adormit pe pieptul lui si acum m-am trezit in camera asta vopsita in albastru intr-un pat dublu exact ca al meu.
Stau si imi plimb ochii prin toata camera dar nimic.Ma dau jos din pat si ma duc in baia care era situata la fel ca a mea si ma bag in cada fara sa tin cont de faptul ca nu sunt acasa.
Dupa ce mi-am facut siesta ma uit in oglinda si observ ca am pe frunte o semiluna safirie colorata complet exact cum mi s-a parut ca are si Sasuke pe frunte,doar ca eu nu aveam spirala.
Ma duc inapoi in camera si incep sa cotrobai prin sifonierul care nu era al meu. Doamne iarta-ma erau numai haine barbatesti.Intr-un final gasesc o camasa mai mare si am luat-o pe mine.Imi trecea de fund cu inca o palma asa ca inchid dulapul si ma asez pe pat asteptand pe cineva care sa vina si sa imi dea niste raspunsuri.
Sasuke:

Pregatesc doua cafele dupa care urc sus la roza mea sa vad daca s-a trezit. Da se trezise, isi facuse si siesta, chiar se si imbracase cu o camasa de-a mea care sa fiu sincer ii venea mai bine ei decat mie.
Intru pe usa,ma asez pe pat inmanandu-i o cana cu cafea din care bea jumate fara sa respire.Se uita mirata la mine cu ochii ei de smarald. As fi vrut sa o am acolo, sa fie a mea sa nu ne intrerupa nimeni. Pret de cateva minute timpul se opri in loc pentru noi doi.Pentru prima data simteam ca iubesc pe cineva cu toata fiinta mea.As fi dat orice ca s-o apar si sa o protejez. Apoi linistea fu spulberata de intrebarea ei care m-a facut sa tresar:
-Ce e asta?Ce e cu semilunile de pe fruntile noastre?Ce suntem mai exact noi?
Cum puteam sa-i spun unei fete ca este vampir si ca trebuie sa se transfere la alta scoala speciala pentru asa ceva?Cum puteam sa-i spun ca de nu va fi atenta va da coltul in cel mai urat mod posibil?Cum puteam sa ii spun toate aceste lucruri?Am vazut cum se nelinistea din ce in ce mai tare si atunci trag aer in piept si ii spun tot. Nu am lasat-o sa spuna nimic. I-am spus toata povestea de la cap la coada pentru a nu ma intrerupe.La sfarsit avea ochii mari si nu mai zicea nimic.
A inceput sa rada isteric si sa imi spuna ca a fost o poanta destul de buna, dar eu, cu multa seriozitate in glas i-am spus ca nu a fost nici o gluma si ca asta e crudul adevar si daca vrea sa traiasca va trebui sa ma asculte.
I-am povestit cum m-am simtit cand prietenii mi-au murit din cauza ca nu au facut fata transformarii.Se vedea pe fata ei ca e distrusa. Ea era foarte speciala.Cum puteam sa imi dau seama de asta? Pai in primul rand din simplul motiv ca novicii au semi-luna doar conturata. Ea o avea pe toata colorata.Lucru care m-a uimit. Era ceva neobisnuit la fata asta. Nu puteam sa o las singura in casa noptii.
Era ora 14:00 .Imi arunc ochii pe fereastre si vad cat de inorat era afara.Norii stateau sa-si arunce furia asupra oamenilor pacatosi.
Deodata simt o greutate ce imi atarna de gat.Era Sakura care plangea de mama focului spunandu-mi ca ea nu vrea sa se transfere,nu vrea sa moara si ca nu vrea sa ma piarda.Atuncu am ramas uimit.O iau in brate si incep sa o mangai tandru spunadu-i ca daca nu vrea nu trebuie sa se transfere, mai exista o cale.
Ii spun ca diseara la 21:00 vom pleca la Casa Noptii sa-i spunem marii preotese ca a mai aparut un novice si sa ii cerem permisiunea de a fi instruit la doiciliu.
Sakura:

Sasuke a fost foarte dragut cu mine,s-a purtat frumos,tandru si dragostos.Nu ma asteptam la un astfel de comportament.M-a facut si sa uit ce eram pe cale sa devin.Ziua a fost superba.Ne-am uitat la filme, am mancat inghetata ne-am jucat pe calculator etc.
Era ora 19:30 si trebuia sa ne pregatim sa mergem la marea preoteasa din casa noptii.Din cate am inteles o chema Liliana si era foarte frumoasa.
I-am zis lui Sasuke ca nu ma pot duce asa acasa daca ma vede Dan o sa ma ia la intrebari,iar el mi-a zis sa stau linistita ca numai vampirii adulti si novici puteau vedea SEMNUL.
Era ok pentru mine dar Doamne, aveam o frica in mine...Ma asteptam sa dau de tot felul de ciudati cu fetele albe si cu semnele lor ciudate de culoarea albastru de safir.Dar de ce zic semnele lor?Doar asta aveam si eu, acum eram una de a lor.
Dan nu era acasa asa ca am urcat in dormitor si m-am imbracat cu o pereche de blugi negrii taiati un tricou de aceeasi culoare si in picioare mi-am luat shuzii de culoare roz cu negru. Parul mi-l print intr-o coada sus si bretonul il las rasfirat pe frunte.
Ies pe usa si imi aduc aminte ca erau mai multe persoane in casa asta. Ma duc in camera fiecarei fete si fiecare lucrusor era la locul lui.Imi amintesc ca aveam telefonul inchis asa ca l-am deschis si aveam 30 de apeluri ratate si 3 mesaje.
1.Temari "Vezi ca dorm la Shikamaru si daca nu vin maine acasa sa nu iti faci griji"
2.Hinata"Sakura, sa sti ca dorm la Naruto.Nu iti face griji pentru mine!te pwp."
3.TenTen"Innoptez la Neji iubita.Ne vedem luni.Te-am pupat"
Ce bine le mai merge fetelor astora in dragoste! Chiar ma bucuram pentru ele dar m-am bucurat si pentru mine deoarece absenta lor m-a scutit de multe explicatii.Ies pe usa si in fata casei ma astepta Sasuke in decapotabila lui rosie care era dementiala.
Acum ca deveneam vampir simturile mi se accelerau ceea ce a facut sa mi se accelereze si pofta de adrenalina.Ciudat nu?As fi gonit chiar acum cu micuta asta rosie de aici pe autostrada.As fi facut tot ce imi trecea prin cap dar nu puteam.Trebuia sa ajungem urgent in Casa Noptii.
Dupa o ora de gonit ajungem la o cladire mare frumoasa care semana cu o scoala prestigioasa din Anglia. Era atat de veche,in sensul frumos al cuvantului.
Intram intr-un hol mare din care porneu cred ca vreo 20 de holuri inguste.Erau stramte cat sa incapa doar o persoana si jumatate.M-am lasat condusa de Sasuke dar imi era teama.Nu stiu de ce poate din cauza aspectului medievai si intunericului de pe hol.
La un momendat ne oprim in fata unei usi gigantice, facuta parca pentru oameni de doi metrii jumate, facuta din lemn de stejar.
Intram pe ea...sau mai degraba iesim caci usa ne ducea intr-un spatiu deschis pe o alee la fel de ingusta ca si holurile. Pe marginea aleei erau stejari mari si frumosi care o umbreau. Ici colo pe spatiul verde vedeai bancute pe care elevii stateau si isi petreceau pauzele.Tot acel spatiu mare era inconjurat de un zid inalt cam de trei metrii.Pe partea dreapta se afla o cladire mare si inalta cat 4 scoli obisnuite le un loc.Pe acea cladire erau usi care duceau in diferite locuri.Unele spre dormitoarele fetelor, unele spre dormitoarele baietilor, unele spre salile de recreere, iar altele spre salile de clasa.
In mijlocul spatiului deschis se afla o statuie care intruchipa un inger care tinea luna in palme.Pe placuta de la picioarele statui scria "Aceasta este Nyx zeita noptii si mama tuturor vampirilor. Tineti minte dragii mei: Noaptea Nu Aduce Intodeauna Intunericul,Precum Nici Ziua Nu Aduce Intodeauna Lumina"
Ce vroia sa insemne acest lucru?Oare le ce se referea prin citatul acela?Mii de intrebari fara raspuns se insirau in capul meu,dar simteam ca le voi afla raspunsurile cat de curand. Imi mai arunc ochii in curtea aceea luminoasa pentru ultima oara caci intram iar pe o usa la fel ca cea precedenta, si observ in partea stanga intrun colt mai retras un templu care se pare ca ii era inchinat tot lui Nyx deoarece avea scris numele ei cu litere aurii.
Revenim iar pe un hol ingust si intunecat unde era o fundatura si o usa.Sasuke ciocaneste dupa care se aude un glas de femeie clar,puternic dar totusi bland. Intram.Era o camera destul de luminoasa, cu nenumarate rafturi cu carti, un birou mare si o masuta cu doua fotolii.
De la birou se ridica o femeie atat de frumoasa. Avea un corp perfect cu o talie de albina, inalta cam de 1.70,parul saten si ondulat pana la umeri si ochii, ochii erau exact ca ai mei, de smarald. Avea buzele rosii ca sangele iar fata ei exprima autoritate si blandete. S-a uitat la mine cu o privire materna apoi la Sasuke si intr-un final rosti:
-Sasuke,dragul meu, nu te-am mai vazut de secole. Ce te aduce pe aici?Se vedea ca Liliana il iubeste pe Sasuke ca pe un fratior mai mic dupa gesturile care le facu.Il stranse tare in brate apoi ii dete drumul si se uita mai bine la el.
-Am descoperit o novice mai speciala si am stiut ca trebuie sa vin direct la tine. Ea este Sakura.Zise acesta aratand spre mine.
-Vai!Sasuke chiar ca e speciala.Vad ca are semiluna colorata complet.Nu s-a mai intalnit asa ceva la un novice.zise ea apoi mi se adresa mie. Imi pare bine de cunostinta Sakura.Eu sunt Liliana.O sa fie o adevarata onoare sa te avem printre noi.
Imi oferise un zambet atat de cald...ma simteam ca in paradis.Dar deodata mi-au ramas ultimele cuvinte rostite de ea in minte "O sa fie o adevarata onoare sa te avem printre noi." Ce? Cred ca glumeste! Nu vreau sa raman aici! Vreau inapoi acasa.
-Si mie imi pare bine sa va cunosc.reusesc sa zic eu printre nodurile din gat.
-Defapt, draga mea Liliana, as vrea sa te rog ceva.Cum eu deja sunt instruit si sunt un vampir adult as vrea sa imi dai voie sa o instruiesc la randul meu pe Sakura.La domiciliu. Voi sta non-stop alaturi de ea si voi avea grija de ea ca de ochii din cap.Deci Liliana ce parere ai despre propunerae mea?zise Sasuke cu un zambet pervers pe fata.

Daca vreti continuarea imi ziceti parerea...asa ca let's go commuri lough
V-am pupacit pe toti kiss kiss


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Jjbm
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 22:39

AAAAA!!!
Superb scumpoo, abea astept sa pui nextul :X Ce dragoste inflacarata, vaai !!!
Next cat mai repede!
Te pupa Allecsiaa


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Sadgirl


◈ Uneori a-ţi fi dor e ceva ce te copleşeşte.
Ţi-e dor de ceea ce ai avut cândva. Ţi-e dor să simţi, să vezi, să ai, să priveşti, să atingi, să vorbeşti. Ţi-e dor de oameni...de foste iubiri, de foşti prieteni, de părinţi sau bunici care nu mai sunt. Şi ţi-e atât de dor încât te doare!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 22:39

OMFG...deci daca sti ca iubesc Casa Noptii tre'neaparat sa sti ca iti ador ficul..deci baga cu praf de tastat..si scrie la next.. ca de nu te gatesc la 12 noaptea .. ..  ..


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 22:45

Yey.Ai venit cu next-ul
De ce zambeste Sasuke asa pervers?
Ce planuiri mai are prin cap?
Este super continoare si vreau next-ul repejor.
Spor la scris si multa inspiratie
Te kiss
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 12:03

SUUUUPER tare capitolul!!!!!! Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 385627 Astept next-ul!!! Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 208323

Intervenit de Caρρυccιησ ♥ : Sub 10 cuvinte . Fi mai atenta pe viitor !




Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 12:13

Normal ca trebuie sa`l continui in love
Tu sti cat imi place?? happy2
Hai cu nextul ca`l vreau si vreau romantism..si perversitate :">
Losty te pupa! dap !


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 19:52


Am venit cu nextul.Dragele mele acum ca incepe scoala n-o sa mai pot posta atat de des capitolele sad
As vrea sa dedic acest capitol Allecsiei in love
Sper sa va placa kiss

Capitolul 7:De la dragoste la prietenie
Liliana:

Nu imi vine sa cred cat s-a schimbat Sasuke.E mult mai frumos,mai atragator, mai sexy si este si indragostit.Este indragostit de fata cu parul roz.Ce ma fac?
Am crezur ca l-am uitat,am crezut ca e de domeniul trecutului. Nu se poate,nu se poate ca o mare preoteasa ca mine sa se indragosteasca iar de aceeasi persoana avand in vedere ca este un fost elev de-al meu!
Pentru numele lui Nyx sunt cu cincizeci de ani mai mare ca el chiar daca nu par.Ce o fi in mintea mea? Doar l-am avut,a fost al meu!Am petrecut nopti de vis impreuna dupa care a plecat si m-a lasat balta.Nu a vrut sa ramana ca profesor in Casa Noptii,mi-a frant inima!
Am jurat ca in viata mea nu o sa mai iubesc niciun barbat.Dar acum s-a intors,si judecand dupa zambetul lui pervers are ceva in minte.
Inima mea era imbibata in sange,era mica si vanata.Se stransese de la atata durere.
Au mai aparut vampiri frumosi in Casa Noptii.Fie adulti fie novici si recunosc ca de cateva ori m-am indragostit. Dar nu a fost aceeasi dragoste pe care i-o impartasiseam lui Sasuke candva.
De ce eu?De ce totul se arunca asupra mea? Am fost facuta sa sufar atat de mult in viata cat timp am fost om! De ce trebuie sa mai sufar si in viata asta?De ce s-a intors?De ce a fost nevoie sa ma priveasca in felul acela?Si mai ales de ce a venit aici cu rozalia asta? Da, recunosc este o fata speciala.Nu iti dai seama de asta numai din cauza semnului ei pe care il poarta pe frunte,dar ma uit in ochii negrii ca noaptea ai lui Sasuke si vad ce nu am vazut niciotada. Vad dragoste,o dragoste pe care mie nu mi-a impartasit-o niciodata,o dragoste pe care o vezi numai o data in viata in ochii unui baiat ca Sasuke.
Imi dezlipesc privirea de la Sasuke pret de cateva secunde si vad in ochii fetei aceeasi dragoste. Ea avea aceeasi ochi pe care ii aveam si eu acum trei ani pentru acelasi baiat.
FlashBack:

Era o noapte senina.Minusculele zanite puteau fi vazute roind in jurul reginei lor care iti lumina calea pe aleea din curte.
Eu si Sasuke ne plimbam pe sub stejarii gigantici dupa ce tocmai tinusem ritualul saptamanal in cinstea mamei noastre,Nyx. Avea ochii negrii ca taciunele,si ca de obicei eu ma pierdusem in ei. Se transformase intr-un vampir frumos, aratos si tare destept.
Ziua urmatoare el putea face tot ce isi doreste. Putea pleca sau putea ramane.Eu credeam ca va ramana cu mine,credeam ca se va face profesor,aici, in Casa Noptii si ca vom trai fericiti pana la adanci batraneti,desi el avea numai paisprezece ani.
-Hei Liliana, sti ce zi e maine?
-Da, este ziua in care vei trece de la elev la profesor.Este o zi importanta.Ziua de maine va semnifica faptul ca vom fi impreuna pentru todeauna.
-Nu Liliana!Ziua de maine semnifica faptul ca voi pleca din casa noptii.Imi voi continua ce a mai ramas din viata.Vreau sa ma intorc printre ai mei.Nu vreau sa mai vad alte persoane murind in bratele mele la fel ca prietenii mei. Imi vreau viata de dinainte! Urasc ce am devenit!
-Dar Sasuke, credeam ca vei ramane cu mine, credem ca ma iubesti cum te iubesc eu pe tine.Aveam planuri impreuna.Mai sti?
-Nu Lil, tu aveai planuri.La fel cum tu ai visurile tale si eu pe ale mele.Acum eu ma duc in camera sa imi strang lucrurile. Adio!
Am inghetat la auzul acestor cuvinte.Au fost rostite cu atata duritate incat m-au facut sa mai raman in acel loc inca vreo doua ore.
And FlashBack:

Dupa acea intamplare am plans atat de mult incat am ramas fara lacrimi. Vedeam oameni si copii nevinovati cum mor,ma gandeam la viata mea groaznica de dinainte care imi dadea fiori,dar pur si simplu nu mai puteam sa plang.In schimb cand imi aminteam de Sasuke si de acea noapte curgeau lacrimi amare care imi inundau fata.
Revin la realitate trezit de vocea lui Sasuke:
-Deci Liliana ce parere ai despre propunerea mea?Imi dai sau nu voie sa am grija de Sakura la domiciliu?
Sasuke

Ma uit la ea intens cu ochii mei abisii si observ ca este pierduta in amintiri.Nu era nevoie sa imi spuna ca sa stiu ce fel de amintiri ii bantuiau mintea.Stiam deja!Era vorba de acea seara blestemata in care i-am spus ca plec.Tinusem la ea,dar era prea mare si prea matura pentru mine.Eu nu eram asa.Eram copilaros,tanar si imi placeau foarte mult fetele. Nu eram pregatit pentru o relatie de lunga durata si foarte serioasa.
Imi placea sa ma distrez...fie cu prietenii fie cu fetele.Si acum imi place, dar chiar simt ca m-as putea schimba pentru Sakura.Intr-un final ma intreaba daca putem vorbi pentru un moment singuri. Accept spunandui Sakurei sa ne astepte acolo ca ne vom intoarce repede.Apoi am sarutato dulce pe obraz.
Ies afara cu Liliana.Nu ziceam nimic niciunul,doar faceam schimb de priviri. Intr-un final sparge gheata:
-Tu chiar vrei ca fata asta sa moara?De ce nu o lasi sa stea aici?Chiar atat de crud esti?
-Ba din contra!O iubesc si vreau sa o protejez.Asculta-ma bine Liliana, nu vreau ca aceasta fata sa treaca prin ce am trecut eu! Vreau sa aive o viata cat mai frumoasa.Eu deja sunt un vampir adult si stiu cam tot ce trebuie sa fac cu ea. Intelegi?zic eu pe un ton rastit.
-Sa zicem ca o las sa stea cu tine si sa nu ramana in casa noptii.Mie ce-mi iese la aceasta afacere?
-Mda...se putea? Ce vrei!Cere si ti se va da.
-Pe tine pentru o noapte!Daca nu, tu zbori iar fata ramane aici. Daca accepti veti ramane aici pana miercuri ca sa fiu sigura ca imi oferi ceea ce vreau!
-Dar ea unde va sta?intreb eu nedumerit
-Intr-un dormitor de-al fetelor. Haide o sa fie bine!N-o sa afle nimic.
Cam neincrezator accept.As fi facut orice ca Sakura sa fie bine si departe de acest loc.Liliana imi zice ora.Ma uit la ceas si vad ca este ora 8:00.Ma duc la Sakura sa ii dau vestea,sau ma rog partial din ea.
Intru si o gasesc stand jos foarte plictisita.Imi placea sa o admir,era atat de frumoasa!Nu imi venea sa cred ca o voi insela cu o hoasca,chiar daca nu parea.
Ii zic ca va trebui sa ramanem pana miercuri aici.Cand auzi se cam sperie dar o data ce i-am zis ca voi ramane si eu s-a inveselit. Liliana ne conduse la camerele noastre.A mea era foarte departe de a Sakurei si stiam ca baba face asta din adins.Ma rog ii dau ce vrea si apoi ma car de aici cu Sakura cu tot.
Sakura:

Liliana era o femeia foarte frumoasa.Nu parea de varsta pe care o are si se purta frumos cu toata lumea.Dupa ce l-am dus pe Sasuke la camera lui m-a dus si pe mine la a mea spunand ca o sa stau acolo cu o fata Afrodita care e cea mai buna din campus si este o persoana de incredere.Macar nu stateam singura.
Intram intr-o camera mare cu fotolii si canapele foarte comode unde stateau tot felul de fete in fata plasmelor si se uitau la diferite emisiuni.Facem la stanga unde Liliana imi arata bucataria.Erau o gramada de frigidere si dulapuri care erau pline ochi cu mancare de acolo te puteai servi in voie.
Iesim din bucatarie si ajungem in camera precedenta apoi facem la drapta pe niste scari.Ajungem la etaj iar Liliana m-a lasat la camera numarul 230.Ciocan, intru si acolo gasesc o fata blonda care vorbea cu prietenii pe mess.Era foarte draguta la infatisare avea parul lung si ochii caprui. O salut si apui facem cunostinta. Era in al doilea an in care statea aici si spunea ca ii place foarte mult.
Acasa cu parintii nu se intelegea chiar bine deci asta a fost pentru ea o a doua sansa sa se integreze si ia reusit.Nici nu avea cum sa nu reuseasca.Fata asta era bestiala!Vorbea frumos cu toata lumea si fata ei inspira incredere.
Dupa ce am mai vorbit vreo 3 ore am iesit sa ne plimbam. Mi-a aratat imprejurimile care apropo erau de basm.Mi-a facut pana si cunostinta cu amicii sai.Toti erau foarte prietenosi.
Era o fata care o chema Alice si doi baieti care ii chema Loren si Erik.Erik era iubitul afroditei si le statea foarte bine imtreuna.
Le-am povestit despre mine si despre viata mea si cum de imi e semnul colorat. Apoi am vrut sa mergem in camera sa ne uitam la un film de groaza.
Asa si am facut,dar in drum spre casa ceva m-a surprins. Un ghemotoc urias de blana alb mi-a sarit in brate. Doamne era o pisicuta si era atat de dulce.
Afrodita ma felicita si imi spune ca de acum aceea e pisicuta mea.Eram in extaz dar nu stiam cum se poate asa ceva.Apoi Erik fiind foarte amabil mi-a spus ca in Casa Noptii pisicile isi aleg stapanul nu invers.Oricat de ciudat ar fi asta se pare ca pisicile sunt venerate de catre vampiri la fel cum sunt vacile de catre indieni.
Am inceput sa rad cand am auzit comparatia facuta de Erik.M-am uitat la pisicuta si m-am gandit ca ar fi bine sa ii gasesc un nume.Si atunci m-a trasnit Domnu' cu ideea...adica cu numele.I-am pus numele Pufilici.
Tuturor li s-a parut o idee grozava asa ca ne-am continuat drumul catre camera cea mare cu televizoare multe.
Am gasit la tv filmul Twilight prima parte asa ca acolo a ramas.Era 1:30 noaptea si simteam ceva ciudat.Mi-am lasat prietenii sa se uite in continuare la film si eu am iesit cu Pufy sa luam o gura de aer.
Am inceput sa ne plimbam pe langa zidul cel mare,am intrat pana si in templu in speranta ca o sa-mi fie mai bine,dar nu a fost asa.Nu era o durere trupeasca,ci una sufleteasca.Nu stiam de ce dar m-am gandit sa ii fac o vizita lui Sasuke.
Am mers ceva pana sa ajung la cladirea in care era camera lui Sasuke.Intru, si urc scarile.
Ma apropiam din ce in ce mai mult de camera lui si atunci urechile mi-au fost invadate de un sunet oarecum cunoscut. Era un geamat.Ma apropii si mai mult, usa era intrecrapata asa ca am aruncat o privire. Imaginea care mi-a aparut in fata ochilor a fost una dezgustatoare si coplesitoare. Sasuke facea dragoste cu femeia aceea Liliana! Nu am reusit sa strig decat atat "MINCINOSULE" si am am fugit cu lacrimile in ochi.
Cred ca vocea mea a rasunat in toata camera caci cei doi s-au oprit din "treaba" si se uitau spre usa nedumeriti.
Sasuke:

Desi n-o vazusem pe cea care a rostit acel cuvant stiam vocea aceea foarte bine.Stiam ca e Sakura si stiam ca am dat-o in bara rau de tot.Ma uit la Liliana care imi zice sa ma duc dupa ea ca deja a obtinut ce a vrut. Fugeam dupa rozalia mea dar nimic.Cand deodata vad o fata cu parul de coloarea florilor de cires care plancea sub stejarul cel mare.
M-am dus la ea luand-o in brate dar ea s-a zmucit si m-a privit taios.Fara sa o mai ating i-am zis tot.I-am zis de toata povestea mea pe care am avut-o acum trei ani cu Liliana si de ce am facut asta.
-Inteleg Sasuke, suntem doar prieteni.Nu vreau sa stau in calea fericirii tale.Dar cum am mai spus mi-e frica de moarte deci nu o sa ma port cu tine urat,nu o sa zbier la tine si nu o sa-ti fac capul calendar cu predici ba din contra o sa ma mut la tine si o sa ma las ajutata de tine care esti un expert in vampiri. Dar niciodata nu o sa mai fie ceva intre noi pentru ca am avut incredere in tine si tu m-ai tradat.

Acesta a fost capitolul 7 sper sa va placa
Daca doriti next stiti ce trebuie sa faceti
V-am pupat pe toti kiss kiss kiss


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Jjbm
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 20:03

Speri sa ne placa????
Mie numi place...il ador...deci iti iubesc ideea de SasuSaku and Casa Noptii...iar capitolul asta a fost..wow....superb
mia placut mult...mai putin faptul ca o omor pe Liliana.... roll
oricum..superb si sper ca nextul sa vina repede... dap !
chiar daca incepe nen*rocita asta de scoala sad


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 21:32

Supeeeerb, dar totusi tragic :(
Si din nou supeeeerb :X:X
Next cat mai urgent!


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Sadgirl


◈ Uneori a-ţi fi dor e ceva ce te copleşeşte.
Ţi-e dor de ceea ce ai avut cândva. Ţi-e dor să simţi, să vezi, să ai, să priveşti, să atingi, să vorbeşti. Ţi-e dor de oameni...de foste iubiri, de foşti prieteni, de părinţi sau bunici care nu mai sunt. Şi ţi-e atât de dor încât te doare!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Sept 2011, 17:10

Sa ne placa??? Glumesti cu mine?
Nu ne place draga.....il iubiiim! :x:x
Deci, Liliana e prea smechera, Sasuke e prea prost, iar Sakura e prea ranita.. :p
Deci, rezolva chestia asta si repede!
Losty te pupa!


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Sept 2011, 20:12

Capitolul 8-Pierduta in ganduri


Sakura:

Miercuri dimineata eram amandoi in biroul Lilianei.Nimeni nu a pomenit nimic despre "incidentul" din noaptea precedenta.Cine avea curaj?Cel putin eu nu!
Sasuke ii zise Lilianei pe un ton rece ca putem sa plecam.Nu a fost intrebare,a sunat mai degraba ca un ordin.Era de inteles ca aceasta se uita urat la Sasuke,dar lui nu-i pasa vroia sa plecam cat mai repede.Eram foarte nervoasa pe Liliana,dar ce puteam sa fac eu?Nimic, eram doar un novice pricajit pe cand ea era o mare preoteasa careia i se citea puterea in ochi.Era de o frumusete rara,arata bestial.Era delicata si fragila dar in acelasi timp puternica si autoritara,era rea si de gheata dar in acelasi timp calda si primitoare.Nu ma puteam pune cu asa ceva,e prea mult pentru mine!E prea mult pentru oricine.Intr-un final isi deschide gura si rosteste senzual:
-Da, puteti pleca dar de saptamana viitoare va trebui sa va intoarceti aici in fiecare sambata pentru ritualul saptamanal al lui Nyx.Altfel Sakura nu va supravietui.
Mda, ne intoarcem.Pa! rosti Sasuke apoi iesim pe usa pr care o tranteste in urma lui.
Mergeam incet pe coridoarele intunecate.El inaintea mea ca de obicei iar eu in spate cu ghemotocul alb de blana in brate.Scot iphon-ul din buzunat si observ ca era doar 7 diminea ceea ce insemna ca azi ajungeam la scoala.In sfarsit,aveam nevoie de cateva ore din vechea mea viata pe care sa mi-o petrec fara vampiri minciuni si locuri stranii.
Drumul spre casa a fost linistit.Nu am vorbit de loc desi din cand in cand se mai uita la mine cu coada ochiului.
Ajungem in fata casei lui.Cobor din masina si ma indrept spre propria-mi casa.
-Hey duduie, unde crezi ca fugi?se aude vocea lui Sasuke din spate.
-Ai vrea sa merg la scoala cu o camasa si o pereche de pantaloni de-ai tai?raspund eu ironic ridicand dintr-o spranceana.
-Pai stai ca vin cu tine sa fiu sigur ca nu imi tragi clapa.Va trebui sa iti faci bagajul si sa iti repartizez o camera de la mine.
-Daca vrei te muti tu la mine bine, pentru ca eu nu mai am incredere in tine.zic eu mergand inainte.
-Stai linistita ca nu te violez dar daca asa vrei tu sa fie ma duc sa imi fac bagajul si ne vedem la tinte intr-o ora.
Mai ingan un "Mda" dupa care intru in casa.Acolo ma asteptau deja Hinata, Temari,Ten-Ten si bineinteles fratele meu Dan.Nu pareau sa fie suparati.De fapt nici nu erau,faceau clatite si pregateau masa. Dar de indata ce intru pe usa sunt luata la intrebari gen"Ce faci?Unde ai fost?Cum te-ai distrat?"Si alte deastea.Ma asez pe canapea si le spun tot.Le-am spus pana si faptul ca am fost cu Sasuke in Casa Noptii si ca acolo m-a tradat culcandu-se cu fosta iubita de 80 de ani.Pana si faptul ca sunt vampir si ca Sasuke se va muta la noi.
Nu aveau nimic impotriva,din contra, erau foarte calmi.Urc la etaj si ma bag direct in cada unde las ca gelul de dus cu parfum de trandafiri sa-mi inunde narile.
Stateam in apa fierbinte si ma gandeam la schimbarea mea radicala. Ies din baie intr-un prosop pufos bleau care imi trecea peste fund. Era sa scap prosopul jos de pe mine cand il vad pe Sasuke stand pe pat uitandu-se la mine ca la felul pais'pe si salivand la formele mele foarte bine definite.
-Sa nu mai faci asta in viata ta!tip eu la el cat ma tin plamanii.Dupa, fara sa-i pese ca mai este si el in camera ma duc la sifonierul cu oglinzi si imi caut tinuta pentru ziua ce urma.
-Scuze,dar Dan mi-a zis ca pot intra!zice el cu glas "inocent".
Imi gasesc o rochita roz si o pereche de sandale albe cu toc.Apoi il iau frumos pe Sasuke de mana si ies o data cu el ducandu-l intr-o camera cu pereti albastrii si tot ceea ce ii trebuie unui baiat. Ii zic ca aceasta e camera lui apoi plec val vartej.
Cobor la bucatarie unde iau micul de jun.In urma mea vine si el se aseaza la masa si incepem sa mancam in liniste. Fetele plecasera deja la scoala,iar Dan s-a dus....ei bine sincer habar n-am unde s-a dus. Terminam si plecam la scoala.Ceasul era 9:30 iar orele incepeau la 10:00 deci aveam timp destul.Ajungem iar el se duce la cercul lui de prieteni, pe cand eu ma car in clasa unde incep sa sterg tabla.Eram de servici.
Dupa ce-mi termin treaba ma asez in banca langa Sasuke.El era deja acolo deoarece se sunase si o asteptam pe diriga.
Aceasta veni in clasa trantind usa si zicand:
-Am de facut un anunt.Avem de pregatit o sceneta,iar banii de pe bilete ii vom dona unui orfelinat...
-Ce?De ce?se auzi vocea pitigaiata a lui Ino.
-Se numeste caritate,Ino!zice diriginta continund,am ales o sceneta cu vampiri.
Mda inspirata idee gandesc eu bine ca va trebui sa dam proba,asa ca nu voi participa.
-Sakura si Sasuke,veti fi in rorurile principale si veti fi doi vampiri indragostiti.
-Ceeeee?Nici macar nu am dat proba!se revolta Sasuke
-Nu trebuie voi sunteti perfecti.Apoi imparti rorurile urmatoare.Nu-mi pasa!Vroiam doar sa ajung acasa unde sa imi fac un ceai cald si sa ma trantesc pe scaunul de pe balcon stiind ca nu o sa dorm.Nu mai dormisem de duminica noaptea calumea.
Orele se terminara in sfarsit.Ajungand acasa imi si pun planul in aplicare,Ma trantesc pe scaun si incep sa privesc stelele.In timp ce stateam pierduta in gandurile mele simt doua buze reci pe ceafa mea si cand ma intorc il vad pe.......

Sorry ca e scurt dar de cand a inceput nemern*ca asta de scoala nu mai am timp de nimic: kiss
Va pwp dulce si va iubesc kiss a hug kiss a hug


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Jjbm
Sus In jos
Blasphemy
Genin
Genin
Blasphemy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhereeeeee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 305
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Karate
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Sept 2011, 21:38

Superb scumpo, astept nextul :X

Intervenit de Caρρυccιησ ♥ : Sub 10 cuvinte ! Fi atenta pe viitor !


Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Sadgirl


◈ Uneori a-ţi fi dor e ceva ce te copleşeşte.
Ţi-e dor de ceea ce ai avut cândva. Ţi-e dor să simţi, să vezi, să ai, să priveşti, să atingi, să vorbeşti. Ţi-e dor de oameni...de foste iubiri, de foşti prieteni, de părinţi sau bunici care nu mai sunt. Şi ţi-e atât de dor încât te doare!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000126354435
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Sept 2011, 22:55

Astept nextul...fiindca tre sa-mi inchizi gura cu el..fiindca capitolul asta ma lsat cu gura cascata..
Supeeerb,...sper sa pui nextul repede dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
Continut sponsorizat




Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Viata la 16 ani (Sasu-Saku)   Viata la 16 ani (Sasu-Saku) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Viata la 16 ani (Sasu-Saku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-