Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cum sa iubesti un inger..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Sam 10 Dec 2011, 13:15

Cum m-ai obisnuit, capitolul a fost absolui mirific! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 962758 Ai descris foarte bine si abia astept next-ul! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 78717




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 19:14

hi! Hi!! Am adus next. Legat de moartea Sakurei.. Da.. Va muri.. sad Asta-i viata. Da stiu, sunt rea. happy2 Dar o sa vedeti in partea a doua ca va fi benefic. Oricum.. sper sa va placa si lectura placuta!! dap !

Capitolul 20: Cel mai dulce venin...

~Sasuke povesteste~

Alergand.. Alergand pe un hol intunecat spre o lumina frumoasa. Pasii mei erau din ce in ce mai alerti si simteam cum respiratia mea se ingreuneaza. Mici picaturi se loveau de tapetul peretilor rosiatic si imi acopereau tot mai mult privirea. Eram departe de acea lumina. Tremuram, teama punand stapanire pe mine. O teama ce nu o mai simtisem de mult.
Alergam si tot alergam, pana cand m-am oprit si mi-am dat seama ca niciodata nu voi ajunge acolo. Ca niciodata nu o sa mai pot vedea lumea. Printe suspine grele si lacrimi amare vocea mea a legat cateva cuvinte:
-De.. ce.. nu.. pot? Sakura... Imi pare atat de rau!!
Dupa ce ecoul vocii mele isi facu de cap prin mintea mea, am cazut in genunchi plangand fara oprire murmurand un singur nume: "Sakura"..
Privirea ei de cristal imi umbla acum prin suflet si nu ma lasa sa vad clar. Acel loc imi radea in fata si isi batea joc de sentimentele mele. Ce aveam sa fac?
Deodata o tuse insuportabila isi facu aparitia si am deschis incet ochii. Se pare ca mai voiam sa traiesc. Insa la ce folos? Totul era distrus si singurul gand care imi venea in minte era ca Sakura sa nu fi patit ceva. Simteam cum pamantul se destrama, desi siguranta mea era una certa. Am deschis incet, incet ochii plini de lacrimi si am vazut ruinele casei mele. Totul era de un negru posac contagios si intreg satul era ars, distrus.. Acea imagine infioratoare imi facu corpul sa tremure incontrolabil.. Totul se sfarmase intr-o singura secunda. Totul..
Dar.. Sakura unde era? Am inaintat pe ce era odata holul lung al casei si imagini imi treceau prin fata, in timp ce eu nu puteam decat sa plang si sa alerg dupa fiecare plasmuire a imaginatiei mele. Am iesit din acele ruine si din nou nu am vazut decat funugine si sange. Pe strazi erau fel de fel de oameni ce cu greu supravietuisera, copii fara membre sau femei lasate sa sangereze. Am inaintat in acel infern si am vazut ceva ce imi facu inima sa stea in loc si suflarea sa se opreasca. Am inaintat putin ca sa vad ca nu visez, dar era real. Era o realitate cruda ce cu greu puteam sa o suport. Rezemat de un perete era corpul unei fete cu parul roz. Am clipit de cateva ori apoi am luat-o la fuga in acea directie. Nu.. Nu visam si nici nu ma inselasem. Era chiar.. Sakura.. I-am luat corpul in brate, am sarutat-o pe frunte si am inceput sa plang. Lacrimile mele ii udau corpul firav si plin de sange.
Simteam ca mor. Chiar asta as fi vrut sa se intample, dar nu s-a intamplat. Ma uitam uimit la corpul fara viata al acesteia si nu imi venea sa cred. Inca speram ca asta e un cosmar si ca din moment in moment se va trezi si imi va potoli lacrimile cu sarutul ei dulce. As fi vrut sa o cuprind, sa ii dau viata mea, sa o mai vad zambind macar o data. Sa ii vad privirea surazandu-mi si sa ii aud glasul suparat atunci cand Naruto facea vreo prostie. As fi dat orice numai sa fie langa mine.. Ca sufletul ei sa ma conduca din nou spre culmile fericirii... Dar nu era posibil..
M-am desprins incet si cu greu de ea si am mers putin pana cand am dat de o doamna in varsta:
-Doamna? Ma scuzati.. Cine a facut toate astea.
Batrana ma privi cu tristete in ochi si imi spuse:
-Raul se ascunde.. Raul se ascunde... Oro-Orochimaru..
Am privit putin in gol, apoi pe fata mea a parut un zambet fin ce usor s-a transformat intr-un ras bolnavicios. Fusesem injectat cu cel mai dulce venin si acum cei ce facusera acel lucru aveau sa plateasca cu viata, chiar daca era ultimul lucru pe care il faceam. Toata viata am cautat razbunarea..
Acum aveam sansa sa o capat...


dap ! So.. Asta e capitolul. scuzati-ma daca e scurt dar am vrut neaparat sa se termine asa. good Sper ca v-a placut si astept parerile voastre. heh V-am huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! dap !


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 19:24

Ha prima, so Superb, deci chiar va muri?
Trist, mda eu nu am inima, sau am da e de gheata, dar sa nu comentam
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 359687 ,
A fost super tare, si trist si nu pot sa ma exprim
NEXT, cat mai repede ca ma aresteaza Mama de prea multa asteptare
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 307712
Finetti te iubeste Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 273918


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 19:38

mie chiar mi-a placut
imi place ca il faci pe sasuke mai , nu stiu devil
sunt genul de persoana mai satanista ,asa
imi place cum ai povestit si cum ai imbinat dialogul cu descrierea
mersi ca m-ai anuntat de next scumpy
te rog anunta-ma de next



pupici si bafta


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 S6he8w
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Npi5xg
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 2myt0zq




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 R0b9k0
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Dum 11 Dec 2011, 20:20

Absolut incredibil! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 962758 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 385627 Apropo, nu-i nimic daca o sa moara Sakura atata timp cat o sa reinvie, asa face oricum ficul mai interesant! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 384738 Sa vii cu next-ul si te-am pupacit dulce! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 208323




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Lun 12 Dec 2011, 09:40

Ohhh bai sad
Mi s-a pus un nod in gat cand am citit :|
E asa de trist crying
Sper sa se remedieze intr-un fel situatia happy2
Astept nextul bitha mea in love
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Lun 12 Dec 2011, 19:50

atat de .... minunat huh?
ma luat aproape plansul sad sad sad
foarte trist maiii sad
bietul Sasuke sad
sper ca o va razbune pe Sakura ...
si Sakura se va face bine sau va fi reinviata nu conteaza cum doar sa isi revina din acel somn vesnic ce ii va distruge pe toti iar pe mine ma va duce pe culmile disperarii sad
ori cum m-ai surprins huh?
iti multumesc pentru ca mai anuntat de acest next bestial in love
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Mier 14 Dec 2011, 09:02

  • sad A murit....nu mai pot,imi vine sa plang rau... ingrijorat
    O sa fie partea a doua,deci e bine...sper sa o invii happy si sa fie iar cu Sasuke la final love si sa nu mai moara nimeni pana atunci inafara de Orochimaru biciuitor
    Daca noi asa,Sasuke e...vai de mine,cred ca nu-si mai stie nici numele,doar razbunare...bietul baiat. sad
    Dar totusi,lasand la o parte actiunile nefericite crying ,a fost extraordinar in love ,uimitor! :O:Ai descris asa frumos!!!Ai transmis totul!!! happy Next sa vina repede! happy2


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Joi 15 Dec 2011, 19:53

dap ! Hi!! hi! Am adus, din pacate, ultimul capitol din aceasta parte.. sad Sakura nu va invia, nu va mai fi la fel si Sasuke nu va mai fi acelasi.. crying Dar va asigur ca totul va fi bine.. Si in prtea a doua lucrurile se vor aseza mult mai bine.. therethere So.. Pentru ultima data in aceasta parte, va urez lectura placuta.. sad

~Capitol final: Vazand in sfarsit lumina...~

~Sasuke povesteste~

Ura.. Acel sentiment macabru si obscur ce iti injecteaza acel venin numit razbunare.. Odata prins in ghearele ei nemiloase nu mai poti da inapoi.. Chiar daca aripile mi-au fost taiate de cand am vazut pentru prima data lumea, razbunarea si ura si-au facut loc printre golurile sufletului meu umplute adesea cu lacrimi reci si arzatoare.. Incet, incet esti prins tot mai mult de acea dulce mireasma a razbunarii si in final ajungi sa nu mai poti scapa. Te ademeneste cu cantecele ei dulci si rare si te loveste exact atunci cand realitatea e mai cruda.. Acel sentiment.. Frica. O lume plina de necunoscut. Frica. O zare pe care nu am putut sa o ajung cu privirea.
Dar daca as fi atins-o.. Daca as fi simtit amaraciunea acelui sentiment devorator.. E atat de frumoasa.. Dar daca nu o s-o pot vedea niciodata?
Ape tulburi intunecate de ura ce nu pot fi limpezite de teama. Acel suflet cazut de undeva din colturile iadului.. Acel suflet ce nu a cunoscut decat opacitatea si raceala urii.. Dar acum aveam pentru ce sa lupt.. Luptam pentru tot ceea ce insemna viata mea. Nu mai voiam sa traiesc, dar daca tot o faceam macar sa imi potolesc setea de sange nascuta din aceasta dorinta orbitoare de razbunare. Razbunare... Un singur lucru ce ma mai tinea in viata.. Acel sentiment pe care il uram atat de mult devenise ceea ce ma facea sa traiesc.
Ei mi-au ucis ingerul asa ca acum ii voi ucide si eu pe ei. Vreau sa vad cum sangele lor imi inunda privirea si cum mainile mele le iau pana si ultima gura de aer. Cum taisul katanei mele izbeste sangele de perete si cum acei nenorociti imi implora inca o sansa. Cum se roaga de mine sa ii las in viata.. Sa simt ca picioarele mele le zdrobesc corpul si la sfarsit.. La sfasit il voi omora pe el.. Pe Orochimaru. Va regreta ca a atins-o pe Sakura. Il voi urmari cum se zbate in stransoarea mortii pana cand ultima farama de aer va patrunde in corpul lui...

Corpul meu se misca alert printre umbrele intunericului ce se lasase de curand. Luna trecea pe cer incet urmarindu-mi in taina fiecare miscare, fiecare gand. Ii lasasem de mult in urma pe Itachi si Naruto si acum nu puteam vedea doar ochii "Ei" de un verde stralucitor.
Deodata corpul meu s-a ridicat incet de la sol aterizand pe o cladire scunda. M-am uitat putin la satul distrus si o lacrima s-a scurs incet pe obrazul meu. Mana mea a trecut rapid peste fata mea luminata slab de razele lunii, lacrima disparand. Am simtit cum o mana puternica imi atinge umarul, eu tresarind incet.
-Ti-e dor de ea? spuse Naruto ce se uita la mine cu tristete in timp ce Itachi si-a intors capul spre necunoscut.
-Hh.. O sa plateasca..
-Cu siguranta, Sasuke, replica blondul in timp ce imi zambi inocent.
Pe fata mea aparu un zmabet discret si tragic si dupa ce am oftat adanc, mi-am mutat privirea inspre o cladire veche. Am strans tare pumnul si le-am facut baietilor semn sa mergem. Am coborat de pe cladire si ajunsi in fata unei usi din metal scunde ne-am uitat unul la altul, pana cand.. Mana mea apasa usor pe clanta usii deschizand-o incet. Un hol lung se desfasura in fata ochilor mei si dupa ce am inaintat putin am auzit o voce spunandu-mi:
-Ce cautati aici?
Am zambit sadic si mi-am dus mana la teaca katanei. Am tras repede de ea si un sunet infiorator isi facu aparitia in linistea singuratica. Le-am facut semn baietilor sa se ocupe de gunoiaele de gardieni si m-am indreptat, fugind, spre usa din capatul holului.
Deodata niste tipi imbracati in negru mi-au iesit in cale insa dupa ce am lasat capul incet in jos, am ridicat katana si am trecut prin ei, la propiu. Corpul meu era patat de sangele ce nu se mai oprea, maini sau diferite parti ale corpului erau zdrobite dureros de pasii mei puternici. Cu o ultima suflare m-am oprit si am clipit de cateva ori, apoi am luat-o din nou la fuga strigand:
-Sakura!!!

Dupa ce si ultimul cap a fost taiat, am deschis usa si mi-am sters lacrimile si sangele de pe obraji. O voce singuratica se auzi deodata in camera rece:
-Sasuke... Stiam ca vei veni. Setea ta de razbunare a fost prea mare.. Hhh.. Sracul Sasuke. Ai fost orbit de acesta dorinta arzatoare de a-ti razbuna familia.. Si acum.. Am facut-o din nou. Din nou ti-am luat cel mai de pret lucru. Saracul Sasuke, spuse Orochimaru intarind ironic ultimele cuvinte.
Ochii mei s-au umezit putin apoi cu o forta in voce i-am spus:
-Hh.. Dar asta se termina acum!! Mi-ai pus fratele sa imi omoare familia, mi-ai distrus viata si mi-ai rapit persoana cea mai de pret. Dar asta se termina acum!! Ai auzit?!!
Acesta se ridica incet de la masa si inainta spre mine. Si-a plimbat incet mana pe fata mea plina de sange si apoi s-a dus in spatele meu. Am simtit cum limba lui imi atinge gatul ceea ce ma facu sa tresar.. S-a intors lent in fata mea si mi-a luat mana in care tineam katana punand-o in fata pieptului lui.. A inchis ochii si mi-a spus:
-Omoara-ma.. Mi-am indeplinit scopul. Omoara-ma.. Dar sa stii ca sunt mandru de tine.. Si la fel ar fi fost si Sakura.. Te asteapta..
Vocea mea a scos un sunet jalnic de durere si mana mea a impins incet sabia pana cand corpul lui Orochimaru a cazut pe covorul sangeriu.
Aveam o senzatie ciudata si simteam cum corpul mi se prabuseste. Am inaintat spre fereatra mare si m-am catarat pe cladire pana cand am ajuns pe acoperis.. Lacrimile mele curgeau fara oprire si se loveau de astfaltul rece. Auzeam din departare ecoul vocilor lui Naruto si Itachi insa era prea tarziu.. Am indreptat taisul katanei spre pieptul meu si am impins-o lent. Printre buzele mele intredeschise s-au mai putut distinge cateva cuvinte soptite:
-Scuze ca te-am facut sa astepti, Ingerul meu...
Mi-am lasat corpul in voia sortii fiind patruns de intunericul secerator. Un zambet fericit aparu pe fata mea imbibata de lacrimi.. In sfarsit eram liber.. Teama.. In sfarsit o puteam atinge.. Era asa frumoasa...


~~~~RAI~~~~

Lumina.. Multa lumina.. Acea lumina ce ma orbea cu frumusetea si puritatea ei. Deodata am vazut cum o silueta feminina se indrepta incet spre mine. Am clipit de cateva ori si am tresarit puternic..
Acel zambet.. Acei ochi verzi.. Acea piele.. Acel parfum.. Era "Ea".. Vocea ei subtire se auzi din departare si am simtit cum pe fata mea se scurg mici siroaie de fericire:
-Sasuke?
Coprul ei subtire s-a miscat repede spre mine si bratele mele au prins-o intr-o imbratisare mult dorita de care eram avid. I-am mangaiat fata alba si buzele mele i le-au prins pe ale ei intr-un sarut plin de dragoste si pasiune ce deborda de inocenta.
-Iar ai intarziat, spuse ea zambind suav.
-Bine ai revenit, Ingerul meu...


So.. Asta e capitolul. sper ca ati inteles si ca v-a placut. Astept pererile voastre si v-am huguit si pupcit!! ByE!!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Joi 15 Dec 2011, 20:32

prima,



bai ma faci de fiecare data sa plang , cu talentul tau
si crede-ma eu nu plang de nebuna
eu chiar iubesc ficul tau
te-ai gandit vreodata sa faci vreun film sau vreo carte
sa sti ca partea cu filmul , pot sa fie eu producatorul , please
ma rog , in orice caz iubesc ficuletzul tau mult de tot , ubitha


pupici dulci si multa bafta in continuare


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 S6he8w
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Npi5xg
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 2myt0zq




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 R0b9k0
Sus In jos
Faberry
Genin
Genin
Faberry

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : 2

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Joi 15 Dec 2011, 20:41

Asa de trist, dar totusi ma bucur ca sunt impreuna. Ma faci parca sa vad prin ochi sai, descri superb






Hey, Vantule!
Daca Iarna a venit, inseamna ca Primavara nu este departe


Sus In jos
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Vin 16 Dec 2011, 09:55

sad crying sad crying Nu pot sa cred...Plang de moooooor....
love Ma bucur ca sunt impreuna!!!!!!!
Dar daca va fi partea a doua,ei o sa fie tot acolo in RAI? think
Deci e mult prea mult...m-a atins direct in cel mai sensibil punct al inimii... very sad
Sa speram ca o sa-i vedem din nou si in lumea oamenilor...
Dar e un capitol asa frumos!!! dap !
Felicitari!!!Descrii atat de frumos!!! good job Cand pui partea a doua sa-mi dai PM cu link-ul,te rooooog!!!!!


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Vin 16 Dec 2011, 10:56

Ma bucur ca au ajuns in sfarsit impreuna...
Atunci de ce plang?...
Scumpa mai dat gata, surioara mea talentata, ai idee cat talent ai?
O carte? O mie poate si nu m-as plictisi sa citesc in continuu...
A fost de-adreptul tragic, n-am cuvinte si nu exista atatea cuvinte cu care sa iti laud opera, o iubesc, sunt dependenta, de ea, e ca un drog, ce nu-l pot opri sa ma acapareze, a fost....incantator, mirific, fara cuvinte,

Finetti te iubeste
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 273918


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Sam 17 Dec 2011, 13:08

WOW huh?
atat de frumos huh?
nu pot sa cred ca sa terminat sad
a fost atat de trist capitolul dar ma bucur ca a avut un sfarsit fericit sad
te felicit si sper ca sti ca este unul si va ramane unul dintre fic-urile mele preferate huh?
sa mai scri astfel de fic-uri huh?
cu drag Iva good job
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Sam 17 Dec 2011, 21:12

Ce frumos a fost. ai zis ceva de un sezon 2. te implloooooooooooooooooooor sa vii cat mai repede cu el ca eu nu mmai pot de curiozitate ca sa styu ce sa le mai faci happy2 nervi!


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Mar 20 Dec 2011, 09:43

Ohh Doamne, Doamne, Doamne huh?
Nu-mi vine a crede ca s-a terminat sad
A fost atat de... de... de trist crying
SI totodata palpitant si plin de mister happy2
Ma simt mandra ca am citit acest fic inca de cand l-ai inceput happy
N-ai idee ce frumos te-ai dezvoltat sub ochii nostri si cat de mult te apreciez si invidiez in acelasi timp heh
Sper sa mai scrii ficuri ca acesta, cu idei si mai originale cu un numar si mai mare de capitole lungi si pline de suspans, mister si mai ales dragoste in love
Deci, in incheiere, permite-mi sa te a hug si kiss pentru ca meriti din plin!
Pana cand ne vom reintalni... numai bine! Si sarbatori fericite! dap !

Cu stima si respect,
Mentosana
rusinos

Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Ionutz
Genin
Genin
Ionutz

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : -18
Hobby-uri Hobby-uri : Ghici!
Stare de spirit Stare de spirit : In general Crezzy! Daca sunt nervos iese urat!

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Mar 20 Dec 2011, 19:17

bINE DAR MAI MULTA ACTIUNE SI MAI MULTE SENTIMENTE




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 22592652190124449097216



We'll spend an eternity without you, loving you!


Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Mier 21 Dec 2011, 18:58

Partea a doua: CUM SA IUBESTI UN INGER...


dap ! Hi, dragilor!! hi! Multumesc din duflet pentru toate commurile!! a hug Sunteti cu totii niste scumpi iar de aceea am adus partea a doua, unde lucrurile se schimba radical. heh Cu multa dragoste va urez lectura placuta si sper sa va placa!! dap !

Capitolul 1: Praf de nori..

~Sakura povesteste~

Moartea reprezinta un lucru oribil, de neinvins. Un lucru de care cu greu nu ne temem. Un lucru ce provoaca rani si amaraciune. Dar asta doar pentru ca oamenii o vad asa. Ei nu pot vedea frumusetea si euforia cu care este acoperita si nu vor sa o cunoasca. Lacrimile-mi par prea triste, durerea prea grea si suferinta prea seaca. De aceea am renuntat sa plang istovita de durerea grea ce imi provoca o suferinta seaca. Am renuntat la toate astea cand am vazut Raiul.. Am renuntat fara sa vreau si la unele amintiri ce inca vreau sa imi mai bantuie sufletul. Dar nu mai pot... Au fost sterse, arse de timp si durere. Macinate de lacrimi si darmate de tipetele suferintei acompaniate asurzitor de urletele temerii.

Ma lasam dusa de vantul rece si puternic spre necunoscut cu mana strans tinuta de a lui. Mi-am intors privirea spre el si m-am pierdut din nou in adancimea ochilor lui blanzi, dar care-mi par de gheata. Acei ochi ce conturau voluptuos chipul dur dar frumos, a carui linii erau intrerupte de unele fire de par negre, rebele.Pe fata mea alba transparenta ce prezenta unele tente de rozaliu sters, translucid, aparu o urma de fericire arcuita cu dibacie intr-un zambet suav.

Pluteam usor peste cimitirul negru si infricosator, ca in fiecare dimineata, unde nu se auzeau decat strigatele jalnice ale unor spirite pierdute si cantecul mortii al unei ciori singuratice si posace. Tot acel peisaj era intregit de lacrimi reci si amare. Lacrimi ce se scurgeau de pe obrajii ei roz pe parul bleumarin, apoi pe bucata de material portocalie ce ii acoperea corpul lui dur. Celalat baiat privea fugitiv cerul cenusiu si trist, desprins din acel loc. Nu se implica atat de mult dar cateodata aparea un zambet trist, probabil gandindu-se la clipele frumoase. Sau doar incerca sa aduca putina compatimire si speranta tovarasilor sai. Pe locul in care ea isi plangea chinul dureros nu mai crestea nimic, pamantul fiind imbatat cu tristete.
O stiam de undeva dar nu eram sigura daca am mai vazut-o vreodata. Imi era draga si desi empatia mea cu muritorii se sfarsise de mult imi placea sa ii mangai chipul alb, bland, fara pic de ura ce era ingreunat de suparare. De fiecare data cand o faceam ea tresarea, ochiii ei lila marindu-se, privind spre cerul luminos prin mine. Acelasi sentiment bland, aproape matern il aveam si pentru cei doi baieti.
Deseori aducea in mana ei mica un buchet de Regina-Noptii si unul de Crini.
Parfumul lor dulce inmiresma acel peisaj sinistru si se lasa asteptat pana la sosirea deasupra norilor.
Corpul blondului era strans cu putere de bratele ei imediat dupa ce punea florile pe cele doua morminte.

Am simtit deodata cum sunt trasa de mana spre brunet pierzand din ce in ce mai mult imaginea fetei. Imagine de care ma atasasem destul de usor si stiam ca ii cunosc, dar.. Nu-mi puteam aminti, ezitand de multe ori sa intreb vantul despre ei.
Cum erau atasati de acea piatra inscriptionata cu un nume tainic pe care insa aveam dorinta sa-l stiu, imi umplea ochii de un regret amar si molipsitor.

Brunetul mi-a dat drumul usor la mana piedandu-se in praful cenusiu al norilor. Nu ceream explicatii.. Doar ma lasam purtata de vantul care ma ducea mereu undeva. De data aceasta a fost in fata unui geam mic, ingust as putea spune, acoperit de o perdea verde groasa si opaca.
Am atins incet geamul usor aburit si in momentul urmator draperiile groase au fost trase cu indemanare si o raza de uimire se intrezari in fata ochilor mei sclipitori.
Am tras aer rece in piept, tinandu-l putin, apoi am expirat sacadat geamul aburibdu-se mai tare. Ochii lui de un verde sters m-au facut sa tresar putin. Imi placea cum privea prin mine spre rasaritul ce era insotit de picaturi grele de apa.

Niste maini puternice mi-au prins talia intr-o stransoare ce-mi parea acum neputincioasa si fada.
-Stiu ca e ciudat sa vezi asta, se auzi vocea dulce si rece a brunetului ce ma privea cu regret.
Pe fata mea aparu un zambet fals mascat printr-o arcuire trista a buzelor mele subtiri.
M-a luat de mana si m-a tras spre inaltul cerului insemnand ca trebuia sa plec acasa. Ochii mei inca straluceau in directia geamului mic prin care priveau somnoros ochii "Lui" stersi.


So.. Asta e primul capitol.. Sper ca va place si astept cat mai multe commuri. Pun si o poza cu baiatul vazut de Sakura si care va fi personaj principal pana la un moment dat. Si sunt sigura ca il cunoasteti. Sau macar o parte din voi. V-am huguit si pupacit!! ByE!!
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 9k=
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Mier 21 Dec 2011, 19:12

wow, ce frumos , ma faci de fiecare data sa plang
cred ca pana la urma fac lac pe aici
ii multumesc lui Dumnezeu ca ti-a dat un asa talent,
haide , te rog anunta-ma de next
bafta si pupici kiss in love good job


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 S6he8w
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Npi5xg
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 2myt0zq




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 R0b9k0
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Mier 21 Dec 2011, 20:20

WAIII huh?
nai idee ce ma bucur pentru ca a aparut si sezonul 2 huh?
foarte frumos ca de fiecare data draga in love
si iti multumesc pentru ca mai anuntat kiss
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Mier 21 Dec 2011, 21:21

Multumesc mult ca m-ai anuntat de next!!!! a hug
Vai dar si ce frumos a fost,si ai descris asa de artistic si super!!!! in love in love in love
Il cunosc pe acel baiat si-mi place mult!! rusinos
Ce pot sa mai spun? think Minunat!Dar sunt foarte curioasa de acel baiat...ce o sa insemne el...si cum o sa se petreaca lucrurile...si ce-or sa faca prietenii lor...ce-o sa se intample cu ei...Multe semne de intrebare... in love Dar suspansul ma omoara,desi ma tot gandesc ca e un inceput superb!!!!Dar ce ma gandesc eu???Chiar este si astept cu nerabdare next-ul!!!!Ahhhh,next repede ca ma roademotivul pentru care baiatul acela e in rolul principal... nervi!


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Joi 22 Dec 2011, 09:29

Wow! huh?
O intorsatura ciudata de situatie... think
Sa inteleg ca aceasta parte nu va avea legatura cu SasuSaku? ingrijorat
Asta imi imaginez eu din moment ce acel baiat va fi personajul principal. happy2
Plus ca din Rai cum ar putea Saku sa intre in legatura cu el? happy
Ei bine, la aceste intrebari poti raspunde numai tu. heh
Astept next-ul in mare suspans good
Te-am kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Sam 31 Dec 2011, 17:23

dap ! Hi, dragilor!! Am adus next si multumesc pentru commuri. kiss Un an nou fericit va doresc si multe impliniri!! happy2 Sper sa va placa si lectura placuta!! dap !

Capitolul 2: Obisnuinta..

~Sakura povesteste~

Mana mea firava si subtire a atins poarta rece de o opacitate obscura, ce stralucea ferm in bataia soarelui palid. Aurul rece ma facu sa tesar putin si sa clipesc usor. Am inaintat incet lasand in urma poarta, cand.. Un corp firav si greoi se napusti asupra mea prinzandu-ma in brate. Corpul meu s-a dezechilibrat usor, atingand brusc un nor pufos, plin de roua. Am chicotit amuzata si am dat la o parte parul fetei ce ii acoperea ochii verzi, stralucitori. Zambetul ei imi amintea vag de ceva uitat de mult. I-am mangaiat fruntea si i-am spus pe un ton dulce, aproape matern:
-Ira? Unde este ursuletul?
Aceasta privi cu neglijenta spre mine apoi se ridica alarmata:
-Tudy!! striga ea putin impacientata de pierderea acelei jucarii sfinte, ce o tinea mai mereu la pieptul ei.
Am intins mana incet spre ea si i-am zambit dragastos, inmanandu-i lucrul fara de care nu putea trai. Bratele ei micute s-au ananat puternic de gatul meu tragandu-ma un pic spre ea.
-Multumesc, se auzi soptit si dulce. Sakura!! Este luna plina asta seara!!
Privirea mea ramasese putin pierduta inspre etern, apoi i-am zambit intelegator si copilaros. M-am aplecat spre ea spunadu-i:
-Da.. Uite in spate, spun eu chicotind superior.

Respiratia acesteia se opri brusc la vederea ochilor lui movalii. Zero se misca incet spre noi insotit, ca intotdeauna, de Kuro, un baiat foarte dulce. Toti aveau diverse povesti insa pe a lui Zero nu o stia nimeni. Parul lui cenusiu deschis era zburlit usor de vantul cald, facanad-o pe Ira sa ofteze prelung. Simteam o anumita grija pentru fetita cu 2 ani mai mica decat mine. Era surioara mea mai mica si mereu imi era alaturi, eu avand grija ca nimeni sa nu o raneasca. De asemenea Zero imi devenise preieten in imprejurari ciudate, as putea spune. Misterul cu care era invaluit el o inebunea, la propiu, pe saraca Ira ce suspina greu si suferind dupa el. Imi amintea oarecum transparent de iubirea ce i-o purtasem brunetului. O iubire ce inca dainuia insa nu mai licarea de mult. Acea stralucire orbitoare se transformase incet intr-o fada incredere ce ne-o daruiam unul altuia. Era constient de asta insa nu se deranja sa aprinda din nou acel sentiment in inima mea.

Ma obisnuisem cu acesta lume, cu persoanele ce imi insoteau miscarile si gandurile. Ma obisnuisem cu atmosfera linistita si cu acea unduire a luminii puternice ce ma trezea enervant in fiecare dimineata. Cu acel zambet al lui Kuro ce imi dadea speranta, cu acea raceala lui Zero, cu privirea jucausa a Irei si chiar cu managaierile calde ale lui Sasuke. Desi nu mai puteam sa mai sper la aceeasi senzatie de vitalitate, nici macar in serile cu luna plina, cand aveam voie sa intram in corpurile muritorilor. Desi imi placea acea senzatie de existenta nu era destul. Voiam din nou acea lumina in ochii mei si acel zambet dulce si fericit, fara pic de falsitate.

-Sakura? spuse Ira uitandu-se zambind curios la mine. La ce te agndesti, surioara? spuse ea, urmand un chicotit scurt si vesel.
-La nimic, spun eu departandu-ma incet, nu inainte sa il sarut pe Sasuke si sa ii magai fata Irei. Am zambit calduros catre Zero si Kuro si am plecat fara a mai spune un cuvant. Vocea mea era inclestata si privirea mea cauta cu disperare ceva. Cautam, intorcandu-mi fugitiv capul, ochii verzi ai baiatului blond ce imi facu inima scanteie in umbra tristetii.
O voce groasa si totusi puternica, foarte cunoscuta, imi rasuna deodata in cap:
-Ce ai patit, rozalio? spuse Zero ironic, zambind rece si clar.
-Ce? Aa.. Nu.. Nimic..
-Serios? Cum il cheama? spuse din nou acesta apropiindu-se incet spre mine.

Ma uimea putin Zero, ca de fiecare data.. Insa ma obisnuisem cu modul lui de a ma face sa tremur de fiecare data se uita la mine. Ma gandeam cateodata ca nu era unul dintre noi. Ca poate.. Pote ca intunericul ii cuprinsese sufletul fara sa stie si ca devenise un demon. Insa acele ganduri erau repede indeprtate de momentele in care imi era alaturi. Nici nu stiam de ce suntem prieteni sau ce ne unea. Era diferit.. Era o persoana foarte rece si calma si nu voia ajutorul meu, lasandu-ma sa ma uit de la departare la chipul lui perfect. De multe ori imi spusese ca nici el nu stie de ce este apropiat de mine si ca nu stie de ce il suporta pe Sasuke. Apoi gasea motiv pentru comportamentul lui ochii mei verzi, spunand ca il hipnotizeaza.

Parul lui era usor scuturat de vatul zglobiu si corpul lui se apropia din ce in ce mai mult, spunand gales:
-Nu stii cum il cheama..
Pe fata lui aparu o schitare a unui zambet ce usor se transformase intr-un chicotit rautacios.
Acesta isi propti mana deasupra capului meu, impingandu-ma spre perete, in timp ce zambetul a fost inlocuit de o privire nervoasa si grijulie. Isi apropie incet buzele spre obrazul meu, atingandu-l usor, apoi mi-a spus:
-Ai grija.. Daca Sasuke te va pierde nu voi lasa ca un muritor sa mi te ia. Vei fi a mea, rozalio..
Mana lui se indeparta incet si din nou el incepu sa rada mergand nepasator. Mana lui a facut un semn slab, inainte sa ii pierd urma in praful de nori.. Corpul meu se lasa in jos fiind inca rezemat de peretele rece, ajungand ghemuita. Pe fata mea aparu o urma de ingrijorare concentrata sadic intr-o lacrima calda, ce se prelingea incet pe chipul meu imbujorat.


dap ! So.. Asta e capitolul si inca o data va urez sarbatori fericite. heh Sper sa va placa si astept parerile voastre. good V-am huguit si pupacit! a hug kiss ByE!! dap !

Pozele cu noile personaje:

Ira:
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Images9jl

Zero:
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Descrcarej

Kuro:
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Images10oi


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Sam 31 Dec 2011, 18:13

buna , hi!


doamne , fata asta ma da pe spate , huh?
acum sa vorbesc si cu tine , lough
ficul tau este minunat , dance2
mersy ca m-ai anuntat , happy
astept cu nerabdare nextul , dap !
sper sa ma anunti , dance2
pupici multi si dulci kiss


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 S6he8w
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Npi5xg
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 2myt0zq




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 R0b9k0
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19Sam 31 Dec 2011, 18:37

Hei Hei!
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 78717
Iarta-ma Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 896861 , te implor, cum am putut sa nu comentez pana acum Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 359687 ?
Sunt o aiurita
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 359687 , surioara mea scumpa te implor sa nu te superi pe eu care nu merit sa-ti mai citesc minunatia din cauza prostiei mele Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 359687 ...
Asa deci fic-ul... GENIAL
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 385627 , nu pot sa descriu ceea ce simt in acest moment, o descriere atat de uimitoare demna de un geniu cum esti tu Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 962758 ...
Multumesc din suflet ca-mi faci zilele mai bune cu creatiile tale incredibile
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 78717
Deci genial... descrierea atat de axata pe detalii pur si simplu dementiale, pe care nu oricine ar fi in stare sa le vada, esti UNICA, talentul tau este unic, inca o data te rog sa ma ierti si sa ma anunti cand pui next...

Finetti te iubeste
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 273918

P.S: am facut alt fic, poate treci sa-l citesti, daca vrei desigur, se numeste: Umbra anonimului



Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Continut sponsorizat




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 6 I_icon19

Sus In jos
 

Cum sa iubesti un inger..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-