Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cum sa iubesti un inger..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Vin 11 Noi 2011, 13:43

Buna iubita mea mitzumy dap !
Ti-am citit capitolul si e extraordinar rusinos
L-am citit inca de cand l-ai postat si am vrut sa-ti las comm insa eram pe telefon si aveam in gand sa-ti zic ceva mai multe, deci iata-ma! happy2
Vreau sa stii ca apreciez enorm de mult evolutia ta de la inceputul ficului si pana-n prezent. happy
Te descurci de minune, avand in vedere primele capitole ale ficului. huh?
Te poti mandri cu performantele tale pentru ca ai si de ce dance2
Com[parati primele 2 capitole cu ultimele 2 si ai sa vezi la ce ma refer. heh
Sa stii ca acest lucru nu a trecut neobservat, cel putin de ochisorii mei good
Astept sa vad cu ce ne mai calauzesti inima. in love
Te kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Sam 12 Noi 2011, 11:09

oooooooooooo ce frumossssssssssss.ador ficul si imi npare bine k sakura nu a fugit.chiar dak sunt fana itasaku acu cred ca las face pe itachi faramite.abia astept next a hug


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Sam 12 Noi 2011, 22:27

dap ! Hi!! hi! Multumesc mult dragele mele!! Mentosana, multumesc pentru felicitarile sincere. Si eu una sunt multumita de cum am evoluat si pentru asta trebuie sa le multumesc celor care m-au criticat. a hug Itasaku, sa stii ca am o o idee si despre Itachi.. Ceva mai mult decat scopul razbunarii lui Sasuke.. Ceva, care sigur o sa-ti placa. heh Adica asa sper. Am venit cu nextul si sper din suflet sa va placa. Lectura placuta!! dap !

Capitolul 15:Singura mea speranta..

~Sakura povesteste~

Stropi reci de ploaie cadeau din cer zdrobindu-se de pamantul cald. Capul greoi al brunetului se sprijinea de corpul meu firav si tremurand. Luna nu se mai vedea de dupa umbra norilor negri si amenintatori ce varsau lacrimi reci. Deodata capul lui Sasuke s-a ridicat si privirea lui senina se indreptase spre ochii mei si mai apoi spre buzele mele intredeschise. Ne uitam unul la altul si nu puteam face nimic.. Abia mai respiram si mintea mea se oprise din gandit. Eram paralizata si asteptam ca cineva sa ma trezeasca la realitatea cruda ce era in jurul meu. Sufletul imi era pustiit dar totusi plin de iubire si de o fericire trista si fada. Lacrimi reci se scurgeau pe obrazul meu si ochii mei verzi erau plini de acea tristete incurabila. Cel pe care il iubeam cel mai mult tocmai imi declarase iubirea... De ce eram trista? Stiam ca o sa plece si stiam ca va uita de mine, dar voiam ca aceasta poveste uimitoare sa nu se mai termine. Nu voiam sa-i dau drumul din brate, voiam sa ramana pentru o vesnicie langa mine.. Aveam sa pierd singura mea speranta spre realitate si spre fericire.

~Sasuke povesteste~

Ce se intampla cu mine? De ce simt asta pentru ea? Cum a reusit? Ma doare ca o las singura in aceasta lume rea.. Nu pot.. Inima imi spune sa raman dar, am jurat. Le-am jurat parintilor mei ca o sa-i razbun. Nu pot sa realizez ca ne vom desparti. Imi va fi dor de ochii ei verzi, de zambetul, saruturile si atingerile ei atat de uimitoare. Am nevoie de ea ca de aer.. Trebuia totusi sa-mi urmez drumul, caci pentru asta am fost destinat. Trebuia sa-l omor inainte ca el sa imi distruga singura mea sansa la o viata normala. O viata langa ea, un simplu chip ce mi-a deslusit si cele mai tainice sentimente ale inimii mele reci. Dezghetase ceea ce fusese altadata inima mea cruda si plina de venin. Nu voiam sa plec de langa ea dar.. Mi-am unit buzele intr-un ultim si trist sarut si i-am spus:
-Stii ce se va intampla, nu?
-Nu... Nu vreau asta Sasuke..
-Nici eu.. Dar chiar trebuie. Stiu ca e greu dar voi fi mereu alaturi de tine.. Te rog nu plange.
-Dar..
-Nu plange pentru mine. Eu nu te merit. Stai linistita, ii spun eu zambindu-i fals. Ma gandeam deja la momentul in care vom fi din nou impreuna, fericiti. Trebuia sa renunt la singura mea sansa de a deveni fericit...

~Sakura povesteste~

Mai bine nu ma mai placea decat sa sufar atat dupa "EL". Prezenta lui ma face atat de fericita. Cum va fi viata fara "EL"? Nu voiam sa stiu ce e suferinta, insa dragostea trezeste tot timpul acest sentiment negru. Cica nu poti valora un lucru pana nu il pierzi.. Eu nu am nevoie sa-l pierd pe Sasuke ca sa imi dau seama ca insemna mai mult decat propria-mi viata.
Brunetul se ridica incet de jos si dupa ce ma mai lua odata in brate s-a intors cu spatele si a plecat. M-am uitat nemiscata la el pana si cea mai mica farama de umbra a disparut in intuneric. Corpul meu greoi se lasa in jos pana am ajuns in genunchi sprijinindu-ma de asfaltul rece si umed. Tristetea si agonia pusese stapanire pe sufletul meu si nu puteam sa vad nimic decat imaginea lui Sasuke pierdandu-se in noapte. Timpul trecea pe langa mine si timp de cateva minute am stat inmarmurita, in genunchi, nerealizand ce se intampla. Nici lacrimile, care alta data ar fi izvorat din ochii mei, nu mai aveau nici un sens. Nu mai puteam nici sa plang.. Eram uimita si nu imi venea sa cred ca.. "El" chiar plecase..
O voce calda si vesela imi striga numele si capul meu s-a intors instinctiv:
-Sakura? spuse Naruto uimit. Blondinul m-a ridicat de jos si dupa ce s-a uitat curios la mine m-a intrebat:
-Ce cauti aici? Credeam ca tu si...
-A plecat.. se auzi ecoul vocii mele in acea liniste singuratica.
-A plecat? Ce?
-A plecat, Naruto! A plecat!! strig eu in timp ce el ma privea stupefiat si nu stia ce se intampla. Nici eu nu eram constienta de ce fac sau ce spun.. Singurele cuvinte care imi veneau in minte erau: "A plecat.." Atat puteam spune. Eram socata si totodata lipsita de vlaga. Voiam doar ca "EL" sa fie alaturi de mine..
-A plecat.. s-a auzit din nou din gura mea inainte ca lacrimile sa imi inunde chipul.
-Cine?! spuse din nou Naruto scos din sarite.
-De ce?! De ce a plecat?! spun printre suspinuri in timp ce mainile mele il loveau pe blondin din ce in ce mai tare pana cand...
-Te referi la Sasuke?! Pentru el plangi? De ce Sakura.. Nu mai plange.. Iti jur ca il voi aduce inapoi..
Mainile blondinului s-au incrucisat in jurul trupului meu, in timp ce lacrimile mele curgeau fara oprire. Naruto m-a luat de acolo si m-a dus acasa. Ploaia inca cadea din cer si vantul rece imi facea corpul sa tremure. Pasii nostri erau repezi si desi, asa ca am ajuns repede la poarta mare de metal ce ma desparte de casa. Am intrat pe poarta si am inaintat pe aleea ingusta de-a lungul careia erau tufisuri ude. Un sunet foarte cunoscut se auzi deodata. Era soneria de la usa. Clanta se apleca usor si niste ochi lila imi intampinara privirea. Hinata m-a dus imediat inauntru si m-a bagat in dus pentru a ma incalzi, in timp ce ea a stat de vorba cu Naruto. Apa calda imi mangaia pielea si imi incalzea corpul ud si rece. Lacrimile insa tot nu se opreau si simteam ca nu mai pot. Vechi amintiri se plimbau prin minte si intr-un moment neobisnuit de lasitate si suferinta, am intins mana spre usa cabinei. Am deschis-o usor si m-am indreptat spre noptiera. Am tras de manerul unui sertar si am inceput sa cotrobai. Cautam cu disperare ceva si.. Am gasit-o.. Mi-am spus o ultima rugaciune si am facut-o. Lama rece mi-a atins pielea si a inceput sa patraunda tot mai adanc pana cand.. Lichidul rosu izvora din bratul meu si nu puteam sa il opresc. Nici nu voiam. O ultima imagine mi s-a prelins in fata ochilor, inainte ca pleoapele mele sa cada brusc si eu sa imi pierd constiinta. O singura imagine cu "EL"...


dap ! So.. Sper ca va placut si astept cat mai multe commuri. Va rog sa ma scuzati ca a fost scurt dar am vrut ca acest capitol sa se termine asa. heh Multumesc inca o data pentru commuri si v-am huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! dap !


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Dum 13 Noi 2011, 00:38

grozav grozav grozav rau de tot huh?
chiar m-ai surprins huh?
nu am ce sa comentez huh?
imi place place place huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Asss10Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Dum 13 Noi 2011, 08:53

Pai draga mea, ai cerut o critica si iata-ma aici.. Si imi pare rau de intarziere..

Descriere ~ te-ai perfectionat mult de la inceput si pana acum si chiar imi place cum descrii aspectele exterioare cat si pe cele interioare.. Te axezi pe descriere sentimentala si asta este bine, mai ales ca in ultimul capitol ai reusit sa redai foarte bine tristetea si agonia fetei..

Actiunea ~ nu mi se pare ca ar fi grabita, ci se desfasoara fluid, reusind astfel sa atinga fiecare punct si sa surprinda fiecare detaliu.. Este bine..

Dialogul ~ ai avut cateva replici, dar mi una nu mi s-au parut deloc seci, ci le-ai pus acolo unde trebuia, dinamizand putin naratiunea..

Estetica ~ capitolele sunt frumos asezate in pagina, iar fontul pe care il folosesti este usor de citit. Te-as ruga totusi sa lasi spatiu liber intre paragrafe pentru a fi si mai usor de urmarit textul..

Greseli de tastare/ortografie ~ eu una nu am vazut decat un dezacord si anume "tristetea si agonia pusese"; era "tristetea si agonia pusesera"

So, cam asta ar fi in mare..
Imi place cum ai evoluat si ma bucur ca ai ascultat sfaturile care ti s-au dat..
Asa, cam asta am avut eu de spus..
Inca o data imi cer scuze de intarziere..
Spor la scris si multe idei..
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Dum 13 Noi 2011, 12:36

Mai,mai,mai.......Ce frumoooooooos eee!Si triiist! sad sad sad Saraca Sakura......Sasuke...cam prostut baiatu...dar....sper sa vina la ea din nou!NEXT,CAT MAI REPEDE!!!


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Dum 13 Noi 2011, 18:40

Incredibil draga mea! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 385627 Mi-au dat lacrimile! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 896861 Descrierea sentimentala m-a cuprins in totalitate si pentru asta te felicit! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 78717 Astept next! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 962758 Te-am pupacit dulce! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 208323




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Lun 14 Noi 2011, 14:58

mai facut sa vars la lacrimi in cap asta de era sa mor sad mia placut mult si vreau sa vad ce ne va mai astepta sad very sad


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Joi 17 Noi 2011, 15:59

dap ! Hi!! hi! Multumesc muuult pentru commuri!! in love Sper sa va placa si lectura placuta! a hug

Capitolul 16: O noua raza de lumina.

~Sakura povesteste~

Pleoapele greoaie s-au deschis incet si o lumina puternic de orbitoare imi inunda ochii obositi. Teama a pus deodata stapanire pe mine si nu stiam unde sunt. Imi venea sa tip insa cine m-ar fi auzit? Eram singura intr-o camera alba si linistea era stapana peste intreaga intindere. Ma tot intrebam ce naiba mai facusem de am ajuns in acel loc. Apoi incet, incet mi-am amintit cum Sasuke a plecat disparand in noapte, cum am ajuns acasa, apa calda, si.. Nu.. Doar nu am facut-o.. Mana mea firava si slabita s-a ridicat si am vazut ca incheietura mea e legata strans cu o fasie de material alb. Corpul meu s-a ridicat repede apoi a cazut la loc facand un zgomot puternic. Chiar am vrut sa imi iau viata.. Lacrimile mi-au inundat ochii apoi s-au revarsat pe obrajii mei albi. Usa se deschise si mana mea trecu repede peste fata, lacrimile disparand. In tocul usii, privindu-ma cald si primitor, era o femeie blonda si ochii caprui, care mi-a spus incet:
-Ar fi bine sa te odihnesti. Esti slabita dupa seara pe care ai avut-o.
-Ce s-a intamplat? am spus eu lipsita de vlaga.
Femeia s-a apropiat de mine, mi-a trecut usor mana pe frunte si mi-a spus:
-Linisteste-te.. Voi chema pe cineva sa te vada.
Femeia se indrepta spre usa cu pasi mici si galagiosi ce se auzeau pe podeaua prafuita. Usa s-a inchis repede urmata de o trantitura puternica ce m-a facut sa tresar. Ma simteam din ce in ce mai slabita si ochii mi se tot inchideau pana cand, niste pasi se apropiara iarasi de usa camerei in care ma aflam. Dupa ce o voce necunoscuta a spus ceva, usa se deschise iarasi si din dreptul ei venea Hinata alergand. Fata ii era imbibata de lacrimi si se vedea clar ca e afectata de prostia ce o facusem. Dupa ce lacrimile ei s-au mai poticnit mi-a spus:
-Sakura.. De ce? Pentru el?
-Unde e doica? spun eu nepasatoare, ocolindu-i privirea deoarece nu voiam ca ea sa vada ca sunt trista.
-E acasa. Am trimis-o sa se odihneasca, deoarece noaptea trecuta nu a dormit deloc. E si Naruto cu ea.
-Multumesc, spun eu cu o voce stinsa si fada.
-Sakura?
-Da..
-De ce ai facut-o? Iti dai seama cum m-am simtit cand te-am vazut zacand pe jos, aproape fara suflare? Imi venea sa lesin, mai ales cand am vazut si sangele ce te inconjura. Bruneta s-a uitat la mine apoi a inceput sa planga si mai tare. Mana mea era tinuta strans de mana ei si capul acesteia era sprijinit de patul alb pe care ma aflam. Ma tot gandeam de ce am facut asta si apoi mi-am amintit. Unicul lucru ce ma putea face sa ma gandesc la asta. Sasuke... Din cauza lui am fost in pragul mortii. Dar.. Nu era vina lui. Nu el a luat lama in mana. Ci eu. Eram complet constienta de ce fac. Atunci de ce am facut-o?
Femeia blonda de mai devreme aparuse iar si i-a spus Hinatei ca trebuie sa ma odihnesc. Bruneta si-a luat ramas bun imbratisandu-ma si a plecat, lasandu-ma singura din nou cu linistea. M-am intors pe toate partile pana cand am gasit o pozitie comoda si am inceput sa reflectez. Ma gandeam la toate acele bucurii pe care le-am trait alaturi de Sasuke, la tot ceea ce fusese frumos. Inima mea plina de regret era inundata in tristete si lacrimi amare ce mai ieseau din cand in cand din ochii mei verzi. Voiam sa sa adorm ca sa curm acea suferinta amara ce o simteam cu toata fiinta mea. Ochii mei se fortau sa se inchida insa in zadar incercam. Somnul nu voia sa ma traga cu el in lumea viselor. Nu aveam stare. M-am ridicat din pat si m-am plimbat prin camera goala si singura. Ma gandeam la despartirea de "EL" si deodata m-am trezit, cand corpul meu greoi s-a lovit de salteaua patului, pe care m-am aruncat cu furie. Mana mea a tras repede patura subtire si capul meu s-a asezat confortabil pe perna moale. Ochii mei se inchideau usor, usor, cand.. O mana rece si puternica imi acoperise gura si o voce se auzi din dreptul lui:
-Stai linistita, pisicuto.
Mana lui se indeparta usor de pe gura mea si cu o voce uimita i-am spus:
-Ce cauti aici?
Ochii lui rosiatici ma priveau cu desfatare si pofta, si mana lui se indrepta spre fata mea. Eu insa m-am ferit si el a inceput sa imi zambeasca pervers dar totdata superior. Se mai uita la mine cateva secunde apoi ecoul vocii sale se auzi in camera:
-Hhh.. Am auzit ca ai probleme. Si fratiorul meu e tare trist din cauza asta.. Bietul Sasuke..
-Chiar ii pasa? intreb eu intrezarind o raza de lumina. Dar raza mea de lumina avea sa fie stinsa repede cand Itachi mi-a spus:
-Ii pasa.. Acum nu mai poate.. O singura lovitura a katanei mele si capul lui s-a rostogolit pe podea.
Inima imi era pustiita din nou. Oare chiar il omorase? Mana mea a zburat prin camera, taind aerul, spre fata brunetului. In momentul urmator insa ea a fost prinsa de mana lui si suav a dus-o la gura. Privirea lui mi-a cercetat ochii inlacrimati si dupa ce buzele lui fierbinti mi-au sarutat mana, mi-a spus:
-Nu.. Nu e nevoie.. Razbunarea nu ajuta. Uita-te la Sasuke. A plecat din sat exact atunci cand trebuia.
-Ce? spun eu nedumerita.
-Nu l-am omorat. Era cat pe ce. Oricum.. Ne mai vedem, pisicuto!
Am rasuflat, deoarece respiratia mea era inclestata la gandul ca Sasuke chiar ar putea fi mort. Itachi a disparut la fel de misterios cum a aparut. Ma gandeam la ultimele cuvinte a lui si la acel scurt si dulce sarut care inca lasase o urma de dulceata pe mana mea firava.
Oare de ce se purta asa cu mine? De ce se juca cu sentimentele mele delicate? Imi ramasese infipt in minte. De ce simteam ca.. Nu.. Nu puteam sa simt ceva pozitiv pentru el.


dap ! So... Sper ca v-a placut si astept ca de fiecare data cat mai multe commuri. good V-am huguit si pupacit pe toti!! a hug kiss ByE!! dap !


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Joi 17 Noi 2011, 20:57

Mama-mia!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 385627 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 962758 Draguta mea zapacita si plina de idei fantastice, acest capitol a fost intr-un fel sadic si incredibil de incredibil! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 947835 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 962758 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 947835
Sa aiurit la cap Sakura?! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 947835 Saracuta...dar nu e tot acum te miri ca se indragosteste si ce Itachi? Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 947835 Off...se scufunda planeta! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 947835 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 947835 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 947835
Deci cum am mai zis capitolul e superb, si din punctul meu de vedere, super original! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 78717 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 78717 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 78717 Sa pui nextu' repede ca mor aici! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 359687 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 947835




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Joi 17 Noi 2011, 21:45

Inca n capitol exceptional. happy
Incepe sa se incinga atmosfera pe aici heh
Abea astept sa vad ce se mai intampla happy2
Te-am kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Vin 18 Noi 2011, 21:34

Sakura e data peste cap rau de tot...EEE,super tare,super frumos!!!Next,next,next si tot asa!!!!!!!


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Vin 18 Noi 2011, 22:43

grozav grozav grozav huh?
te felicit huh?
imi place place place huh?
mai pe scurt OMG OMG OMG lough
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 23:11

mersi din suflet k incerci sa pui ceva sentiment intre cei 2 k pe amandoi ii iubesc happy2 a hug
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 20:06

dap ! Hi, dragelor!! hi! Am adus nextul!! Multumesc din suflet pentru comentarii.
Sisi esti ca intotdeauna o scumpa si pentru asta iti multumesc. Ma bucur din suflet ca ti-a placut si ca imi citesti ficul. kiss
Mentosana mea dulce, multumesc ca imi citesti ficul si ca de fiecare data esti aici cu un mic comm. kiss
Caitlyn, chiar daca nu ne cunoastem de mult timp vreau sa iti multumesc pentru commurile tale constante si totodata sa iti multumesc ca imi citesti ficul. a hug
Iva.. Scumpo, nici nu stii cat ma bucura faptul ca iti place ce scriu. Pentru mine inseamna foarte mult. kiss
Si nu in ultimul rand, Ita.saku. Multumesc din suflet pentru toate commurile minunate pe care mi le dai. Si apropo de Itachi.. O sa mai apara si in alte ipostaze si o sa fie un personaj foarte important. a hug
De asemenea multumesc tuturor celor care imi citesc ficul! kiss So.. Va urez lectura placuta si sper din suflet sa va placa. dap !


Capitolul 17: Dragostea va gasi o cale..

~Sasuke povesteste~

Lacrimi afurisite!! De ce nu va opriti?! De ce trebuie sa sufar atat? Fiecare miscare, privire, fiecare secunda petrecuta alaturi de ea mi-a ramas intiparita in minte, in suflet. Un suflet ce cu dragostea ei l-a dezghetat. Imagini cu noi doi imi treceau prin minte si nu imi dadeau pace. De ce nu puteam sa uit nimic legat de ea? Ma durea faptul ca o facem sa sufere. As fi vrut sa fiu acolo, langa ea.. Pasii mei se grabeau undeva, insa nici eu nu eram constient de ceea ce faceam. Deodata am observat un lucru familiar, care imi provoca durere.. Un lucru de mult uitat. M-am asezat pe pamantul afanat si mi-am indreptat privirea spre casa ce se afla in fata mea. Amintiri din copilaria mea imi umblau prin mintea goala. Acea casa era odata tot ce iubeam mai mult pe acest pamant. Acum nu mai era decat locul in care viata mea s-a schimbat. Deodata mi-am amintit care era telul meu.. Itachi.. Mi-am sters repede lacrimile si am luat-o la fuga in cautarea lui. Sakura putea fi in pericol si nu imi permiteam sa mai pierd ceva la care tin. O iubeam prea mult pe fata asta. Corpul meu alerga cu o forta uimitoare si luna aparuse pe cerul negru ca abisul. Deodata o lumina imi inunda ochii. Venea de la un birt de unde se auzeu zgomote de sticle sparte si muzica. Am intrat pe usa scunda, aplecandu-mi capul si m-am dus la tejghea sa imi iau ceva de baut. Omul ce servea acolo ma vazu in ce stare sunt si ma intreba zambind:
-Ei.. Din ce cauza suferi tinere?
-De-ai sti..
-Pai nu stiu din moment ce nu imi spui. Ce-i cu jalea asta?
-E o fata, spun eu oftand adanc.
-Hhh.. Lasa ca trece. Uite, ia o gura din asta si o sa vezi ca nu mai simti nimic. Tine, e din partea casei, spuse acesta inmandu-mi un pahar mic cu un lichid caramiziu in el.
Am luat paharul in mana, l-am dus incet la gura si l-am inclinat putin. Alcoolul a curs din pahar si am simit cum o mica arsura se face simtita. Nu eram obisnuit sa beau, insa euforia ma cuprinsese si nu ma puteam opri. Dupa al treilea pahar deja nici nu imi mai pasa ce gust are. Voiam sa uit de acea durere covarsitoare ce imi inunda ochii cu lacrimi. In scurt timp eram ametit rau si deja incepusem sa cant cu ceilalti alcoolici de pe acolo. Deodata o tipa s-a apropiat de mine si a inceput sa ma pipaie, insa in momentul urmator eu eram peste ea sarutand-o. Nu mai eram constient de ce faceam si tot corpul meu reactiona singur. Paharele curgeau unul dupa altul si deja ma mai tineam in picioare.
Spre zorii zilei, am simtit cum o mana ma impinge usor. Am deschis ochii si am observat ca stau cu capul pe o masa cu paharul in mana si dorm. Omul ce ma servise aseara se uita la mine si imi spuse:
-Hai, prietene!! Trezeste-te! Lasa paharul aici si pleaca, ca trebuie sa inchid.
Mi-am trecut mana pe fata adormita si m-am ridicat, clatinandu-ma, de la masa spunandu-i acestuia ca o sa mai trec pe acolo. Mahmureala mea era imensa si imi aminteam prea putine lucruri din ceea ce facusem seara precedenta. Am mers ce am mers si am dat de alt bar, acesta avand program de zi. Am intrat in el si am comandat ceva. Singurul lucru la care ma gandeam era ca trebuie sa uit de "EA"...

~Sakura povesteste~

Primele raze ale soarelui intrau pe geamul mic si ochii mei inlacrimati s-au deschis incet, incet. Mi-as fi dorit cu toata fiinta mea ca tot ce se intampla sa fie doar o poveste trista, dar nu era asa.. Asta era realitatea, o realitate cruda lipsita de prezenta binefacatoare a lui Sasuke. Inima mea era inecata in rauri de lacrimi varsate pentru "EL". Nu aveam stare si tot ce puteam sa fac era sa plang si sa ma gandesc la ce face Sasuke, iubirea mea.. Nu inteleg de ce ma durea atat de rau aceasta suferinta adanca. Nici cuvintele binefacatoare ale doicii mele nu puteau sa stearga imaginea lui din mintea mea. Eram prea obosita si lipsita de viata sa mai visez ca el s-ar putea intoarce. Mi se parea imposibil si nu voiam sa mai trec prin ce trauma treceam acum. Voiam sa ingrop acea suferinta covarsitoare undeva adanc in sufletul meu negru de durere. Voiam ca lacrimile sa se stinga usor, ca sufletul meu sa poata zbura din nou spre inaltarile fericirii si mintea mea sa doreasca din nou iubire. Intr-un cuvant: sa fiu din nou eu... Acea eu care stia ce e aceea dragoste si prietenie, cea care pretuia fiecare lacrima varsata si care voia cu toata fiinta ei sa iubeasca tot ceea ce viata ii putea oferi. Asteptam macar o mica parte dina acea pace sufleteasca pe care o avusesem inainte. Insa tot ce puteam avea acum erau amintirile impregnate adanc undeva in fiinta mea. Ma hraneam cu tristete si ganduri amare cand tot ce era in fata mea stralucea. Aveam o doica iubitoare, prieteni atat de buni si mai aveam de partea mea timpul care sigur avea sa imi vindece aceste rani lasate de o noapte intunecata. O noapte pe care desi o urasc, nu o voi putea uita niciodata nici daca as vrea. Asta era tot ce ma mai lega de persoana lui.. Acel chip angelic, acele brate puternice care de multe ori m-au purtat pe culmile fericirii, acele buze dulci si suave disparusera cu totul din tot ce insemna viata mea.
Era timpul sa parasesc spitalul si sa merg acasa. Eram schimbata.. Ochii mei nu mai luceau deloc si zambetul meu fericit se transformase intr-o incercare de a ascunde sufletul meu fad si trist. Tot ceea ce as fi facut inainte avea sa se schimbe. Nici o chestie pamanteana nu putea sa ma vindece. Asteptam mantuirea Dumnezeiasca si nu voiam sa cred ca moartea este atat de departe. Tot ce fusese odata lumea mea a fost distrusa lasand loc unui nou inceput, unei noi vieti construite chiar din propia mea persoana. Nu mai voiam sa mai impart iubire si fericire nimanui de frica ca voi fi ranita, asa ca am construit un scut invizibil de aparare. Sufletul meu s-a ascuns intr-o cochilie si se retragea acolo de fiecare data cand intampinam ceva greu.. Orice lucru mai greu ma deprima si nu mai simtem nimic decat indiferenta si suferinta continua.

-----DUPA UN AN-----

Astfel a trecut un an.. Plangand pana tarziu in noapte, retragandu-ma in propia mea lume din care doar prietenul meu ma mai scotea cateodata.. Prieten ce l-am capatat in zilele de tristete maxima in care doar el putea sa faca privirea mea sa priveasca si spre altceva decat spre singuratate. Itachi era pur si simplu alinarea mea.. Era un drog pe care trebuia sa il iau zilnic.
Chiar si dupa un an de la plecarea lui Sasuke, sufletul meu inca tanjeste dupa fiecare particica de a lui. Cateodata imi mai amintesc de el si simt cum toata lumea mea e pe cale sa se prabuseasca.
Acum stau si privesc cum florile de cires cad din copacii inalti. O pasare isi facu aparitia pe pervazul la care stateam. Alta data as fi zambit si as fi fost uimita de frumusetea ei, acum insa.. Nu pot decat sa ma uit la ea si sa ma indepartez cat mai mult de frica ca i-as putea impartasi dragoste, iar apoi ea sa plece spre inaltul albastru lasandu-ma sa ma inec in suferinta.

~Sasuke povesteste~

-Hei, Sasuke!! se auzi vocea celui care servea la tejghea.
-Hei...
-Ce sa fie astazi?
-Uimeste-ma... Abia astept sa nu mai simt nimic, asa ca sa fie cu mult alcool!
Dupa ce beau primul pahar din acel elixir al fericirii, mai cer unul si inca unul si inca unul, pana ce capul mi se clatina si privirea mi se incetoseaza. Inca ma mai gandeam la ea, la floricica mea. Ma intrebam ce face.. De un an am stat doar prin baruri si am baut din cauza suferintei. Strada imi era casa, boschetarii prietenii si alcoolul confident. Viata mea a devenit ceva ce nu inteleg. Nu ma pot trezi din aceasta stare de betie continua si nu ma pot gandi decat la ceea ce am fost. Acum e prea tarziu pentru regrete.. Totul in jurul meu s-a schimbat si eu am devenit un alcoolic ce traieste prin santuri visand la cea mai frumoasa fiinta de pe pamant. Facandu-mi sperante false ca "EA" inca ma mai iubeste. De asta beau... Beau sa uit cine sunt si cine am fost.. Poate ca intr-o zi ne vom revedea si inca mai visez la faptul ca dragostea va gasi o cale sa ne aduca impreuna...


dap ! Pai.. Cam asta e capitolul. heh Sper ca v-ati prins ca in ultima parte apare ceea ce se intampla dupa un an. Ma rog.. Daca aveti nelemuriri va rog sa ma intrebati. Astept parerile voastre si v-am huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! dap !


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 20:41

foarte frumos te felicit huh?
mi-ai intrat direc in suflet sad
imi pare foarte rau pentru amandoi sad
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 20:52

Iubitha, este incredibil de frumos! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 962758 Saraca Sakura, saracul Sasuke Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 896861 ...offf Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 23826 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 78717 ...sper sa isi revina amandoi!>3
Nextu' repede ca moooorrrr!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 947835 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 208323




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 21:14

Hi my dear in love
De ce nu mi-ai spus de fic-ul tha-u? sad
M-ai lasat pe deoparte.. cu ochii in soare crying
So.. imi place la nebuni-e ficu-ul thau , descirere tot , e soper , bv tine-o tot asa.
A da, sa fiu sincera.. eo am ajuns doar la capitolul 9 sad si nuj ce s-a m-ai intamplat ingrijorat ..
Promit ca am s-al citesc pe tot , oricum am sal citesc lough
Il cite-am aqm dar is cam obosita si trb sa invatz pe teze sad
Sry , Sry very sad
O sal citesc .. :D si tine-o tot asa
Cya kiss


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Lun 21 Noi 2011, 22:11

dap ! Hi!! hi! Multumesc pentru commuri, dragelor!! kiss Ma bucur ca va place!! heh Nu-i nimic, Toxy.. Nu ti-am spus deoarece stiu ca e lung si la inceput nu e bun.. roll Asa ca am preferat sa-l citesti doar pe celalalt. Spor la citit in continuare. good Apropo, capitolul 9 este unul dintre favoritele mele. in love Te-am huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! dap !


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Mar 22 Noi 2011, 11:46

Doamne...ce frumos eeeeeee!!!!!Sasuke,copil problematic, bea toata ziua si Sakura plange dupa el....E asa frumos!!!!!!!!Felicitari!!!Next please


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Mar 22 Noi 2011, 20:45

deci mai facut sa plang de era sa mor. crying te roooooooog sa faci sa se intample ceva k eu sunt distrusa de tristete. bietii de ei. mie super mila. gata eu cred ca o sa fiu pe lumea cealalta dak ma tii si in suspans si ma faci si sa plang :><:


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Joi 24 Noi 2011, 19:41

OMG huh?
Deja a trecut un an? :|
Sracutii de ei... au suferit un an de zile ingrijorat
Pfff, de ce nu mai anuntat de next? hmm...?!
Acum te vei supi pe mine ca am intarziat heh
In fine, iti ador creatia, sper sa ne aduci repejor next happy2
SI apropo.... mentosanel sunt mentolate, nu dulci yeah
Insa ma pot inveli in zahar daca vrei lough
Te pupic si astept next kiss
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Lun 28 Noi 2011, 19:19

dap ! Hi!! hi! Am adus nextul!! heh Va multumesc din suflet pentru commuri. good Sper sa va placa si lectura placuta!! dap !

Capitolul 18: Reintalnirea...

~Sasuke povesteste~

Imi deschid ochii si lumina puternica ma orbeste. Clipesc de cateva ori si ma ridic incet, fiind foarte ametit. Clatinandu-ma, m-am indreptat spre un bar pentru a-mi calma nervii, cand.. O voce cunoscuta imi striga numele:
-Sasuke?!
-Naruto? Da!! Eu sunt!!
Am inceput sa alerg in directia opusa catre el, fiind atat de fericit de reintalnire. M-am uitat putin la Naruto si apoi l-am luat in brate spunandu-i:
-Nici nu stii ce bine imi pare sa te vad!!
-Dar.. Ce s-a intamplat? Ce e cu tine? imi spuse acesta mirat.
-Naruto.. E o poveste lunga.. De fapt nu prea e.. Am plecat ca tampitul din sat pentru a-l gasi pe Itachi, insa nu am putut suporta sa o pierd pe Sakura si am ajuns un alcoolic. Apropo de Sakura.. E bine? Unde e? Stii ceva de ea?
-Pai.. I-ai facut mult rau, Saskue. De ce nu te-ai intors? Acum Sakura nu mai zambeste, nu mai vorbeste si oricat ai incerca sa te apropii de ea, te respinge mereu. Legat de unde e.. Probabil e acasa cu Hinata.. Eu sunt plecat de doua saptamani din sat in cautarea ta. I-am promis Sakurei ca te voi aduce inapoi, si eu mereu ma tin de cuvant!
-Si e bine? spun eu putin disperat la gandul ca Sakura sufera. De ce stiam sa fac numai rau? Voiam sa fiu fericit alaturi de ea..
-Sigur. Ti-am spus, e cu Hinata, sau daca nu, e cu... Itachi.
-Itachi?! spun eu tipand in timp ce am simtit cum corpul meu se umple de furie. Am stat cateva secunde, apoi am inceput sa alerg fara oprire spre sat. Auzeam vocea prietenului meu strigandu-ma, insa nu ma puteam opri din alergat.
Simteam cum corpul meu devine din ce in ce mai rapid. Nu mai puteam astepta. Trebuia sa o vad cat mai repede. Sa-i simt respiratia calduta pe pielea mea, sa-i vad ochii ei verzi si luminosi cum imi surad, sa-i simt acele buze dulci si moi din care abia asteptam sa gust. Ma doare faptul ca nu puteam sa o vad, ca nu o aveam alaturi de mine. Voiam doar sa stiu ca e aproape, in bratele mele.
Incepusem sa obosesc dar cand sa ma opresc am zarit in lumina puternica a sorelui ce apunea, satul. Toata acea priveliste, toatea acele imagini m-au facut sa vars o lacrima care a fost stearsa repede de mana mea. Am intrat incet si am inaintat pe o poteca. Omenii ce treceau pe strada, se uitau lung la mine si apoi incepeau sa vorbeasca. Deodata am vazut ceva cunoscut ce mi-a facut ochii sa luceasca. Parul ei bleumarin se unduia in vant si ochii ei lila ma priveau cu uimire. Dupa un moment de ezitare din partea amandurora, mi-a sarit in brate si mi-a urat bun venit. Hinata se mai uita putin la mine si apoi expresia fetei ei s-a schimbat. Ingrijorat, i-am spus:
-Ce ai patit?
-Pai.. Sakura..
-Ce e cu ea?! intreb eu alarmat, gata sa o iau la fuga dupa ea.
-Sakura e cu Itachi..
-Ticalosul!! Nu!!
Bruneta se uita putin la mine si apoi, dupa ce ma mai imbratisa o data, mi-a spus sa ma duc la ea. Am inceput sa alerg din nou, fiind nervos la gandul ca ucigasul ala o atingea pe floricica mea. Daca ar fi fost atunci in fata mea l-as fi omorat fara nici un fel de scrupule.
Am alergat cat am alergat si am vazut cum se apropie doua siluete, pe care cu greu le ditingeam in acel intuneric abisal. M-am oprit putin, si nu imi venea sa cred.. Era chiar..

~Sakura povesteste~

Mana mea era strans tinuta de a lui Itachi. Ma simteam goala pe dinauntru si nimeni si nimic nu ar fi putut umple acel gol imens. Noaptea s-a lasat repede.. Ochii mei au inceput sa lacrimeze fara motiv. Ma simteam ciudat, ca si cum ceva s-ar fi intamplat, ca si cand Sasuke era aproape. M-am oprit brusc si m-am uitat in jur. Nimic.. Doar intuneric.. Mi-am lasat capul in jos, dezamagita.. Chiar eram sigura ca il simt. Mana lui Itachi imi ridica barbia usor si buzele acestuia mi le-au prins pe ale mele intr-un sarut tainic.
Dupa ce am rupt usor sarutul, l-am luat in brate pe brunet, ochii mei fiind plini de lacrimi. Nu stiam de ce plang, de ce am acea senzatie. Il doream mai mult ca niciodata pe Sasuke.. Am deschis usor ochii si am vazut cum o silueta intunecata, cu ochi rosii se apropia de noi, destul de repede.
Am stat putin uitandu-ma la acea umbra, si.. Respiratia mea s-a blocat. Tot corpul meu tremura. Din intunericul adanc, cu o privire nervoasa, iesea Sasuke.
Il vedeam cum se apropie tot mai mult, insa nu puteam face nimic. Eram tinuta in loc de o forta invizibila. Simteam ca inebunesc. El chiar era real si era aici, langa mine.. I-am dat drumul lui Itachi, si inainte de mai face vreun gest acesta a fost rapus de un pumn puternic de-al lui Sasuke.
M-am uitat putin la "EL", timp in care de abia mai respiram, si apoi printr-o miscare simultana din partea amandurora, ne-am imbratisat asa cum nu o mai facusem de mult. Ochii mei au inceput sa verse lacrimi de fericire. Ne-am uitat unul la altul, plangand, si dupa ce m-a mai strans odata in brate, buzele noastre s-au unit intr-un sarut dulce ce ne oferea acea fericire mult visata. Am simtit cum iubirea lui imi invaluia corpul si cum ma doreste cu toata fiinta. Acel sarut era mai mult decat un vis. Nu mai simteam nici un pic de ura, sufletul meu era in sfarsit liber sa viseze la iubire si fericire. Era ca si cum m-am trezit dintr-un cosmar ce mi-a consumat lacrimi. Acum sufletul meu nu mai era gol, nu mai plangea. Pacea revenise din nou in mine si nu puteam decat sa-l sarut pe brunet si sa plang. Acele lacrimi care acum erau dulci si pline de feeria iubirii...


dap ! So.. Asta e capitolul. heh Sper ca v-a placut si tin sa va anunt ca nu vor mai fi multe capitole din aceasta poveste. happy2 Oricum.. Astept parerile voastre si v-am huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! dap !


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Lun 28 Noi 2011, 19:28

Prima la comm! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 544217
Draga mea, este absolut superb! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 348112 Abia astept next-ul! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 962758 Ficul tau m-a tins la sufletel! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 268890 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 78717




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19Lun 28 Noi 2011, 19:49

Dau Edit dap !

___________

huh?
Deja se termina povestea? sad
Doar 20 de capitole si gata? ingrijorat
S-a dus? S-a stors? L-a luat vantul? :|
Pff... nasol, sper sa fie o continuare happy2
Pentru moment, sa vedem ce face Itachi acum ca fracsu s-a intors. happy2
Aoleu, eu traiesc mai mult in viitor lough
Asa ca sa trecem la prezent heh
Astept sa ne aduci repede nextul good
Te pup kiss Zbye hi!


Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Cum sa iubesti un inger..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-