Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cum sa iubesti un inger..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Oct 2011, 17:52

Heyy!! Mersi pentru commuri, care app erau ca sa stiu ca ficul meu este placut.. va-m huguit si uitati nextu.. Sper sa va placa! a hug in love happy2 )

Capitolul 6:Intamplare sau destin?


Oamenii nu pot vedea un suflet ranit desi e cel mai usor vizibil. Prima mea misiune se desfasura foarte bine si aveam sa descopar ca pot visa la mai mult. Soarele ardea inca cu putere desi era dupa amiaza.Pasarile predominante acelui peisaj sinistru sunt in viziunea mea intruchiparea raului. Sunt pasarile care iti dau fiori si parca ar vrea sa te hipnotizeze: ciorile. Negrul penajului se camufla bine atat cu natura moarta ce o intalneai de-a lungul drumului si totodata cu gandurile mele. Ganduri care nu imi dadeau pace de la mica mea "discutie" cu Sasuke. Din nou brunetul meu dorit isi luase pozitia superiora de geniu, uitandu-se din cand in cand la mine cu o privire parca neajutorata.. Nu mai vazusem privirea aceea la el niciodata si nici nu stiam ca exista. Deodata sensei s-a oprit si ne-a spus:
-Ne vom opri in acest sat la noapte. Sa mergem, spuse el sec si prudent cum fusese toata ziua.
De dupa spatele lui Kakashi sensei am vazut satul in care aveam sa ne adapostim. Am ramas muta de uimire... Era de-a dreptul mirific, cu toate casutele mici si colorate, si toti satenii agitati.. Era parca o poarta invizibila intre doua lumi total diferite. Uitandu-ma la ceea ce vedeam era opusul aceea ce am vazut de-a lungul drumului.. Copacii erau inca in floare si pasarile erau de acesta data colorate, absolut diafane.. Ceea ce vedeam acum era piata aglomerata si inmiresmata cu parfum de flori, legume, fructe si chiar mancare.
-Ramen!! striga Naruto impacientat.
-Sa ne oprim sa mancam.
-De ce nu ai spus asa, sensei?! Haide!!
-Locul in care am mancat era un cort mic unde ne servea o doamna draguta. Ne-a dat fiecaruia cate o portie de ramen si a plecat. Cortul nu era prea inalt si avea o culoare inchisa asemanatoare cu cea a cerului noaptea.. In timp ce inspectam micuta incapere am observat ca Sasuke se uita la mine cu o privire ghidusa. Eu m-am inrosit imediat iar el observand acest lucru a inceput sa zambeasca. Am intors privirea inainte ca cineva sa isi dea seama de jocul nostru.
-Sakura, esti bine? Nu ai mancat mai deloc..
-Sunt bine, Naruto doar ca.. Nu prea am pofta de mancare..Daca vrei iti pot da si portia mea..
-Sakura.. Daca insisti, bine. Multumesc! spuse acesta cu un zambet larg pe fata.
Am mai stat pret de cateva minute pana cand hapsanul de Naruto a terminat de mancat si am plecat. Pe cerul inca sangeriu si-a facut aparitia regina noptii. Soarele s-a ascuns dupa munti pentru ca luna sa puna stapanire pe tot. In atmosfera se simtea un vantisor care venea dinspre vest si care pentru mine aducea vesti bune doarece hanul la care aveam sa dormim nu avea suficiente camere pentru toti asa ca Sasuke a dormit cu mine in camera. Ne indreprtam spre camera, cand Sasuke s-a oprit si mi-a spus:
-Du-te si pregateste-te si apoi cheama-ma si pe mine..
- Bine..
Camera era micuta si crem, aranjata frumos si cu un pat dublu.. Eram emotionata de ce avea sa se intample in acea seara.. Dupa ce m-am pregatit l-am chemat pe Sasuke in camera si el s-a uitat pentru o clipa la mine parca mirat.. Eram imbracata intr-o camasa de noapte cam transparenta prin care formele mele se puteu vedea usor. Era fermecat iar dandu-mi seama am inceput sa rosesc. Dupa ce s-a mai uitata o data la mine a plecat la baie. Am inceput sa fac patul, cand brunetul a iesit din baie dezbracat pana la jumatate si cu tricoul in mana.. Am inceput sa ma holbez la el si el a inceput sa imi zambeasca foarte superior. Arata atat de bine.. Corpul lui era perfect iar lumina slaba venita de la lampa se reflecta pe fata lui alba. Se indrepta spre mine cu pasi lenti de felina, atat de misterios.. Mi-a luat una dintre pernele pufoase pe care le aveam in mana si mi-a soptit lasciv la ureche:
-Eu o sa dorm jos daca nu te deranjeaza.. Era atat de aproape incat corpul lui imi atingea usor spatele si rasuflarea lui calduta imi misca parul meu fin si rozaliu.. Ca de fiecare data obrajii mei au capatat o culoare rosiatica si inima mea a inceput sa o ia razna.. Am vazut cum umbra lui sasuke se daparta de mine, iar eu am inceput sa rasuflu din nou. Patul era atat de pufos ca la o singura atingere am simtit ca zbor. Era un loc primitor si frumos, iar eu ma simtem din ce in ce mai destinsa insa ochii nu ma lasau sa dorm. Si apoi.. cine poate dormi cand frumuselul de Sasuke e atat de aproape. Daca eram mai atenta ii puteam auzi bataile inimii si ii puteam simti rasuflarea lui calduta in ceafa.. Voiam sa fiu langa el, sa il simt ca pe o gura de aer, ca pe o lacrima calda pe obrazul meu rece.. Voiam cu desavarsire sa fiu a lui si el sa-mi fie aproape. Ma uitam pe peretii goi si neinsufletiti si coborandu-mi privirea am vazut ca brunetul meu statea dezvelit si tremura.. Ca o fata grijulie ce sunt m-am ridicat incet din pat indreptandu-ma spre locul unde dormea. Vazandu-l cum doarme ai fi zis ca e alt om.. Expresia lui faciala era atat de linistita si impacata incat imi venea sa il strang in brate si sa nu ii mai dau drumul vreodata. Mi-am intins mana fina si tremuranda spre patura subtire cu care era invelit. In urmatorul moment Sasuke ma tinea strans si se uita cu o oarecare curiozitate la mine. Privirile noastre au stat atintite unul la altul cateva secunde, apoi cu o voce suava dar totusi autoritara si nedumerita mi-a spus..


happy2 Cam atat pe azi... Sper sa va placa.. Este cam scurt si pe alocuri sec insa nu am prea avut timp din cauza scolii.. Astept pareri.. good in love V-am huguit si pupacit pe toti!! a hug kiss Pa!! happy2


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Oct 2011, 18:25

Frumos capitol! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 962758 A fost destul de simpatic dar ai nevoie de mai multa expresivitate. Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 78717 Astept next-ul! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 544217




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Oct 2011, 22:35

ce capitol fumos. textul e super si nu mai vazusem de mult ficuri in care sakura sa fie ninja cand era mica si chiar nu mai puteam de nervi dar tu mai calmat happy2 lough abia astept next pt ca ai un fic grooooooooooooooooooooooozav


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Joi 13 Oct 2011, 06:55

Super capitolul, imi place mult fde tot.
Sper ca nextul vine repede, mor aici sa vad ce o sa-i spună Sasuke Sakurei.
Spor la scris si multa inspiratie si idei.
Pupici dulci de la Alle kiss


  Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Joi 13 Oct 2011, 18:56

happy2 Hey!! Nextul o sa vina in seara asta pe la 10.. Cred.. Pentru ca vreau sa-l fac mai lung.. Multumesc pentru commuri si sper ca o sa va placa si urmatorul capitol unde apropo, lucrurile se incing intre cei doi.. V-am huguit si pupacit pe toti!! a hug kiss Pa! happy2


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Asss10Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Joi 13 Oct 2011, 19:33

Uuu, vad ca ai mai lucrat, felicitari.. good job
Imi place cum ai descris, insa intotdeauna este loc de mai bine..
Sunt mandra de tine, chiar se vede ca te-ai straduit...
Astept cu nerabdare nextul..
Spor la scris si multe idei..
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Joi 13 Oct 2011, 20:35

Hey!! Am venit cu nextu.. heh
Capitolul 7:Falsul adevar! Ii pasa sau nu?

Luna isi prelungea razele ei stralucitoare pe geamul camerei in care eu si Sasuke ne priveam.. Din nou..
-Ce ai vrut sa faci?
-Am vrut doar sa te invelesc.. spun eu incet si suav parca vrand sa il atit asupra mea.
-Aha.. Cum e patul?
-Eee... Pai nu vrei mai bine sa vezi cum e?
-E o propunere, spune el zambind siret.
-Sasuke-kun eu...
-Hhh.. Bine atunci..
"Offf!! Sakura esti proasta?! Ce ai facut?' imi spuneam eu cat timp Sasuke se ridica usor, se uita la mine zambind inca la fel de lasciv si indreptandu-se spre pat.. Cand.. O atingere usoara dar totusi hotarata am simtit pe mana mea si o voce groasa si foarte autoritara mi-a spus:
-Hai.. Doar nu ai de gand sa dormi pe jos? Normal ca nu..
M-am intors rosind spre "EL" si l-am privit in ochi.. Tensiunea se simtea in toata atmosfera.. Era ceva mai puternic decat noi doi si o simteam de fiecare data cand corpurile noastre se atingeau. Mi-a dat drumul la mana si s-a uitat inca o data la mine parca chemandu-ma. Pasii mei s-au indreptat spre pat iar capul meu, odata asezat pe perna a adormit.. Pasarile isi cantau repertoriul lor de dimineta iar soarele era deja sus.. O atingere misteriosa m-a trezit din somnul meu dulce.. Era pur si simplu divin!! Sasuke ma tinea in brate iar corpul lui era atat de aproape ca la fiecare bataie a inimii tresaream de emotie.. Rasuflarea lui imi incalzea usor spatele.. Bratele lui puternice ma tineau strans ca intr-o menghina.. Bratele acelea puternice dupa care tanjesc.. Ce se intamplase noaptea trecuta de el ma tinea asa de strans in brate? Deodata am simtit cum Sasuke se trezeste si fara sa-si deschida ochii mi-a spus:
-Buna dimineata..
-Buna..
-Aaa.. Scuze, Sakura-chan! spuse el dandu-si seama de ce se intampla..
-Sasuke-kan.. spun eu printre suspinuri..
-Nu am vrut.. Doar ca nu mi-am dat seama... Si... Cum ai dormit? mi-a spus el rosind.
Pana atunci nu l-am mai vazut pe Sasuke emotionat sau nu am mai auzit spunandu-mi "Sakura-chan'.. Ce intamplase cu acel Sasuke de piatra a carui inima nu putea fi imblanzita?? Oare simtea ceva pentru mine? Sasuke a iesit usor din starea aceea si mi-a spus;
-Eu unul am dormit perfect!
-Da.. Si eu am dormit bine..
-Bine.. Atunci eu ma duc la baie si te astept.. Te astept adica te astept jos, spuse el din nou emotionat si balbaindu-se oarecum. Dupa cateva secunde in care s-a mai uitat la mine si-a reluat pozitia superioara si a plecat la baie. Cat el statea la baie si se aranja am facut patul si am asteptat gandindu-ma la seara precedenta.. 'Oare ce intentii are cu mine?" Intrebarile mele retorice au fost intrerupte cand apa rece mi-a atins pielea.. Era.. Brr.. Rece.. La fel de rece ca Sasuke. Dupa ce a iesit din baie nu s-a uitat macar la mine. Eram nervoasa ca nu stiam ce se va intampla.. Parul meu arata bine si am profitat de asta prinzandumi-l in doua cocuri dragalase, lasandu-mi pe langa fata-mi rozalie doua suvite plapande. M-am indreptat spre usa incet si suav simtindu-ma mai feminina si mai sexy ca niciodata.. Eram gata sa pun mana pe Sasuke, sa atac, cand.. In fata usii era chiar "EL" zambindu-mi discret si rece.
-Da' mult ti-a mai luat.. spuse el cu o oarecare ironie in voce pana cand a ridicat privirea.. Dupa ce s-a uitat pret de cateva momente bune la rochia mea de culoarea piersicii si la fata mea luminoasa mi-a zambit de aceasta data parca sorbindu-ma fara neincetare din priviri..
-Te-am asteptat sa mergem sa mancam impreuna..
Dupa ce privirile lui dragastoase mi-au dat putin curaj i-am zis sa mergem, el luandumi-o inainte. Ma privea cate un pic cu coltul ochiului parca dorind sa se lamuraesca cu privire la ceva.. Oare ce era lucrul acela ce il macina atat de mult? Am ajuns jos unde toti mancau si eu i-am salutat politicoasa, cum sunt.. Naruto m-a "salutat" printre inghititurile mari de mancare pe care le lua, Kakashi sensei era din nou cuprins in cartea lui cea portocalie asa ca mi-a raspuns cu un scurt "aha.." , iar Yamanaki (printul) m-a salutat la fel de politicos. Sasuke s-a deplasat prin camera si nici macar nu s-a uitat la ceilalti.. "Cat de rece este baiatul asta?" Raspunsul la intrebarea aceasta l-am aflat imediat dupa aceea cand am iesit din satul in care eram, iar peisajul s-a schimbat din nou.. Drumul pe care mergem acum era de o parte si de alta marginit de stanci mari si amenintatoare.. Nisipul de sub talpile mele era de aceasta data era moale si fin.. Dupa ce am analizat bine locul in care ne aflam, am gasit subiect de discutie cu Naruto.. Stiu.. Neobisnuit, dar chiar m-a scos din starea de meditatie in care ma aflam. Deodata somnul a inceput sa ma cuprinda si ochii mi se inchideau. Parca energia mea s-a scurs si am ramas fara pic de chakra in corp.. Picioarele mele impiedicate m-au pus din nou in incurcatura si corpul meu a atins usor pamantul. Eram prea obosita pentru ca seara precedenta nu dormisem mai de loc.. Colegii mei mi-au sarit imediat in ajutor si Naruto m-a luat in brate spunandu-mi:
-Te pot tine eu in brate pana ce te mai odihnesti!!
-Naruto, dar nu este nevoie!!
-Ha!! Crezi ca nu pot?! O sa te duc in brate tot drumul daca e nevoie!!
Nu putem sa ma opun acelei forte cu care Naruto mi-a spus aceste cuvinte.. Am continuat sa mergem si am observat ceva ciudat.. Ceva ce ma facea sa ma intreb:"Ce e cu baiatul asta? Ce e cu Sasuke?"... Ochii lui negri si tristi de alta data erau acum plini de invidie si gelozie si se uitatu la Naruto.. Adica la mine si la Naruto.. Oare brunetul chiar era gelos?


hi! happy2 Cam atat pe azi.. Multumesc pentru commuri si astept pareri si despre acest capitol.. good Lectura placuta si sper sa va placa. heh V-am huguit si pupacit pe toti!! a hug kiss pa!! happy2


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Vin 14 Oct 2011, 16:31

huh? SASUKE gelos?!?!? Pacat ca nu vad asta si in realitate happy
Abea astept sa vad nextul


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Vin 14 Oct 2011, 22:44

Aaaaaaaaaaaa!!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 544217 Este fabulos!!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 348112 Mama, dar chiar ti-a iesit capitolul!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 208323 Asadar.....Hai Sasuke, fii gelos! Nu te opune dragostei!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 947835 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 947835 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 947835 Deci nextu' repejor!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 962758




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 20:14

Vaaaiiiiiii deci ador capitolul, este super mega extra genial.
Ce-mi place de Sasuke ... ASA gelos ... ASA trebuie sa fie.
Adu nextul urgent!!!
Te pup dulce kiss


  Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Asss10Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 21:18

Capitol nou (GOO)
Deci cu descrierea este bine, insa incearca sa mai scurtezi din dialog, transforma-l in vorbire indirecta..
In rest este bine si nu am vazut greseli de tastare, dar nici nu m-am uitat dupa ele :))
Data viitoare incearca sa lasi un rand liber intre paragrafe pentru a fi mai usor de citit si nu mai scrie cu culori asa de inchise, cel mai de preferat ar fi sa scrii cu alb.. happy2
Astept cu nerabdare nextul..
Spor la scris si multe idei..
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Oct 2011, 14:05

happy2 Hey!! Mersi pentru commuri, mai astept si atele si ce pot sa va mai spun decat lectura placuta si sper sa va placa!! in love

Capitolul 8: Atingeri de cristal..


Albastru... Un albastru perfect ce il vedeam pe bolta divina, si in ochii zapacitului de Naruto, ce ma tinea in brate. Fata lui era luminata de o raza senina a soarelui si zambetul lui cel larg era de-a dreptul molipsitor. Pe de alta parte niste ochi negri ce prevesteau furtuna ne uramareau in secret.. Acei ochi de care m-am indragostit.. Acel chip perfect ma privea cu gelozie.. Oboseala mea subita disparuse dar nu voiam sa il las pe Naruto...Simteam ca lui Sasuke ii pasa... Intradevar ii pasa mai mult decat i-a pasat vreodata. Bratele puternice a lui Naruto ma tineau strans si intr-o nota jucausa mi-am lasat capul pe pieptul colegului meu, desi nu aveam nici o intentie cu acesta. Voiam doar sa exploatez starea de neliniste a brunetului. Voiam sa ma joc cu el asa cum s-a jucat el cu mine.. Deodata am fost intrerupta de o voce hotarata si nervoasa ce venea din capul meu "Ce e cu tine?? Esti nebuna?! Nu vezi ca e gelos? Da-te jos si du-te spre el!!" " Cine esti tu?" " Eu sunt ego-ul tau!!" "Ce-i aia?" " Sunt constiinta ta, vocea ce iti spune ce e bine si ce e rau.." " Ei bine ego-ule, constiint-o sau cum te-o chema, eu nu o sa ma iau dupa tine si vezi-ti de treaba ta.." " Sakura, nu fi natanga!! Se presupunem ca Sasuke e gelos, si tu, daca te-ai uita la el cu duiosie apoi te-ai da jos din bratele lui Natuto, ar sti ca ai facut-o pentru el..." "Hmmm...Sa stii ca nu-i o idee rea.." Intocmai cum mi-a spus ego-ul meu, m-am uitat dragastos la brunet si apoi m-am dat jos din bratele lui Naruto.. Insa dupa ce am facut asta reactia lui nu a fost ceea ce am sperat-o... Sasuke s-a uitat cu dezamagire si tristete spre mine.. Oare ce se intamplase? Privirea lui abisala a trecut prin mine. Semana cu privirea doicii mele atunci cand o dadeam in bara..

-Flashback-

Intr-o seara ajunsesem prea tarziu acasa si ca de fiecare data doica mea ma astepta cu sufletul la gura. In trarea mea a fost aprope nesezizabila.. Aprope..
-Saku, spuse ea cu o voce calma dar totusi dura, uitandu-se la mine cu dezamagire si raceala. De ce ai intarziat?
-Doica... Eu...
-Stai jos... Trebuie sa-ti spun o poveste.. In urma cu noua ani, dupa cum bine stii s-a intamplat tragedia de ati pierde parintii. Ei erau niste oameni buni, drepti si frumosi la fel ca tine. In acea noapte blestemata, iubita ta mama si prietena mea cea mai buna m-a chemat pentru a sta cu tine.. Imediat ce ti-am vazut chipul angelic am stiut ca vei fi o adevarata stea si nu vei lasa nimic sa se impotrivesca acestui lucru. Ochii tai verzi erau puri si limpezi iar fata ta era de-a dreptul ingereasca. Mama ta te-a iubit extrem de mult si de aceea mi te-a incredintat mie in cazul in care avea sa se intample ceva. Din acel moment am stiut ca puterea lumeasca nu ne va desparti niciodata.. Ingerii ma asteapta.. Mai devreme sau mai tarziu fiecare ajungem acolo.. Vreau sa stii ca tu esti singurul lucru ce l-as mai putea lasa in urma mea.. Cand vei privi spre cer sa stii ca parintii tai te astapta acolo.. In ceruri.. Si vreau de acum sa ai doar sa ai doar lacrimi senine.. Sakura, ingerul meu, sa nu suferi dupa persoanele plecate ci sa visezi la reintalnirea cu acestea..

-End flashback-


Acea privire ma facea sa tremur si voiam ca sufletul meu sa se descarce de acea tensiune cu care era plin. O multime de intrebari imi inundau capul.. Ce vrea Sasuke de la mine? De ce asa de distant acum? De ce se poarta atat de frumos cu mine apoi nici nu ma saluta? De ce se uita cu dispret chiar si atunci cand il ajut? De ce... O voce rece si hotarata imi spune... Era o voce cunoscuta, o voce ce imi placea foarte mult... Era Kakashi sensei:
-De ce esti asa de ganditoare?
-Sensei... spun eu izbucnind in plans..
-Nu.. Nu aici.. Doar nu vrei ca idiotii astia doi sa rada de tine.. Mergeti mai departe! le spuse el celor doi idioti. Acum, ce ai pati? E vorba de Sasuke, nu?
Ma uitam cu mirare la fata lui blanda si la privirea ingrijorata spunandu-i ca doar imi e dor de casa.. Adevaratul motiv pentru acea izbucnire era nesimtitul de Sasuke, caci altfel nu-i pot spune.. Incepeam sa-l urasc pentru ce imi facea.. Se juca cu inima mea fragila si nu avea nici o limita. Nu puteam sa iubesc un astfel de om, ce singurul lui scop in viata e sa faca rau altora.. Naruto poate nu era perfect, era un natatrau si jumatate si nu stia ce-i ala respect, dar macar inima lui era pura si nelipsita de ura..
-Nu-ti face griji.. Sunt sigura ca vom ajunge cu bine.. Vei vedea..
Cuvintele profesorului meu m-au ajutat.. Eram pre obosita sa ma lupt cu mine insami.. Inimii nu-i poti porunci.. Mai bine imi iei viata dcat sa imi iei dragostea imensa ce o port pentru acesasta lume fragila.. " Nu pot fi ca tine, Sasuke!!" Dupa ce si ultima mea lacrima s-a stins usor in ochii mei verzi am mers mai departe.. Ce aveam sa fac.. Seara se apropria cu pasi repezi iar pe cerul sangeriu se aratau primele stele. Cand eram mica credeam ca marii oameni din vietile noastre, ce s-au dus, sunt acolo sus si ne privesc cu ajutorul stelelor. Focul de pe cer s-a stins usor la fel ca sperantele mele, el fiind inlocuit cu ferocele si intunecatul plumburiu.
-Ne vom caza aici, spuse Kakashi scurt si la obiect.
Era o campie larg deschisa plina de iarba si inmiresmata de flori Regina-noptii. Sufletul meu plangea chitic in timp ce ma plimbam pe marginea lacului ce se afla in apropierea padurii tainice. Vantul si razele lunii imi mangaiau usor parul putin ciufulit. Rochita mea cea racoroasa se unduia dupa placul curentilor de aer calzi ce veneau din toate partile, ca salcia din care, misterios s-a auzit o miscare, un zgomot fin.. In urmatorul moment l-am vazut pe Sasuke stand rezemat de trunchiul gros si firav al ecesteia. Pasii lui de felina se indreptau spre mine si privirea lui blajina imi zambea.Dupa ce ajuns in dreptul meu m-a intrebat:
-Frumoasa priveliste, nu?
Dupa un moment in care sufletul meu a atins culmile maxime de iubire, capul meu a facut o aplecare scurta, apoi si-a reluat locul. Fata mea a fost cuprinsa de o culoare rosiatica ce il amuza foarte tare pe brunet.
-Ce e asa de amuzant?? spun eu.
-De fiecare data rosesti.. Stiu ce simti si nu ma poti pacali, spuse el in timp ce m-a tras spre el si m-a luat in brate.. Privirea lui era una calma, plina de iubire, la fel ca sufletul meu.. Glasul lui a sunat ca un ecou in sufletul meu.. Deodata mana lui calda mi-a atins parul jucandu-se gingas in el.. Am inchis ochii, fiind inundata de placerea mult asteptata. Eram ca o pisica ce torcaie la fiecare atingere a stapanului ei.. Sasuke chiar era stapan.. Era stapan pe inima mea saltareata. Pleoapele mi s-au deschis incet facand contact cu privirea lui ce trecea parca prin mine. Mana lui fina trecu acum de pe par pe fata mea rosie ca focul.. O singura atingere de a lui si ma simteam ca in Rai.. Mana lui coborase mai jos, si mai jos, pana la mana mea pe care a luat-o intr-a lui si a dus-o la gura.. Ultima picatura a paharului.. Mi-a sarutat mana cu buzele moi si carnoase din care cu nerabdare asteptam sa gust, cand...


happy2 Hey!! Sper ca va place si imi pare foarte rau ca a durat mult extrem de mult, dar am stat uimitor de prost cu inspiratia si asta este... rusinos good Astept pareri si v-am huguit si pupacit!! a hug kiss Pa!! happy2
.


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Oct 2011, 15:43

Super...tocmai aici te-ai oprit!!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 269478 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 359687 De ce e viata asa cruda? Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 269478 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 359687Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 896861 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 359687
Mi-e mi-a placut foarte mult acest capitol si se vede ca ai evoluat!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 962758 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 208323
Bravo!!!
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 78717 Apropo, astept nextu' ala, ca de nu ... Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 621493




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Oct 2011, 18:10

Super capitol, il iubesc.
Ce dragut a fost Sasuke la sfarsit ... Dar mă intreb oare de ce?
Oare chiar ii pasa de rozaliei sau se joaca cu ea ? Sper sa fie prima varianta si sa fie îndrăgostit de Sakura ... Daca o mai face mult sa sufere il iau la bătaie.
Sa aduci nextul extra repede ca mor de curiozitate si al lasat un suspans ingrozitor.
Pupici dulci si multa multa inspiratie kisskisskiss


  Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Oct 2011, 20:49

Hey!! Am venit cu nextu!! Sper sa va placa si mai astept pareri.. happy2 in love


Capitolul 9: Ultimul zbor...

O raza a lunii se juca incet cu chipurile noastre aproape contopite.. Mana lui o strangea tare pe a mea si ochii lui imi cautau buzele mele de catifea.. Vis.. O placere de neuitat.. O placere ce a fost intrerupta de o voce dulce si putin cunoscuta:
-Kakashi sensei va cheama sa mancati, spuse Yamanaky.
-Acum... Spuse brunetul in timp ce inca era pierdut in ochii mei. Cu pasi mari, dar nu grabiti acesta l-a ajuns pe print si au plecat, pierzandu-se in intunecimea noptii. Pasii mei au devenit nesiguri iar picioarele mele nu mai stiau pe unde sa o ia. Eram atat de emotionata incat corpul meu s-a dezechilibrat si a facut cunostinta cu iarba umeda. "Sakura, trezeste-te! Nu te poti lasa dusa de val.. El doar se joaca cu tine.. Da...Asa e.." " Spui atatea minciuni incat intr-o zi o sa le crezi si tu!!" "Din nou tu?!" "Credeai ca scapi de mine? Saki, Saki, Saki... O constiinta nu doarme niciodata... Si tu chiar crezi ca cel mai frumos, dragut, destept, extrem de puternic tip de pe planeta asta nu te place??" "Multumesc pentru "incurajarile" tale atat de negativiste" "Tu chiar crezi ca Sasuke nu te place? GRESIT!!! " "Stii ceva... Daca iar incepi sa aberezi cum ai facut-o si data trecuta poti sa-ti iei adio.. De data asta nu te mai ascult!!" "Atunci treaba ta!!" Simteam ca inebunesc incet, incet.. Pe de o parte un aiurit care nu stia ce vrea imi facea avansuri apoi ma lasa balta, acum incepusem sa ma cert cu mine insami... Cine naiba sa mai inteleaga ceva... Cu pasi mici si nesiguri am ajuns si eu la locul in care ne asezasem corturile. Masa a fost delicioasa, stiind ca cei doi ochi negri ma urmaresc tainic. Iubesc noaptea.. Linistea ei trezeste cele mai ciudate sentimente si idei. Pana si natura pare mai frumoasa si mai magica noaptea. Doica mea avea obiceiul sa imi spuna noaptea povesti de dragoste dintre oameni, despre visuri si despre magia ce ne inconjoara. Cred ca toata lumea este speciala, nu exista oameni saraci sau oameni bogati. Toti suntem la fel. Doar sufletul ne diferentiaza, si trebuie sa pretuim viata cat o avem. Sa ne deschidem aripile cat putem de mult si sa ne urmam propriul drum. Gandurile mele sunt incurcate si cateodata fara inteles, insa stiu ca vreau sa-mi deschid aripile, sa-mi urmez drumul si sa fac parte din categoria oamenilor ce inca au suflet si stiu sa il valorifice. Aceasta seara parea atat de speciala. Niste aripi maiastre s-au apropiat de iarba pe care stateam.. Erau doi fluturi care se iubeau in taina, asa cum numai fluturii stiu.. Deodata un sentiment melancolic m-a cuprins si lacrimile mele au inceput din nou sa curga din izvoarele de smarald.
-Ce faci,frumoaso? se auzi o voce dulce din spatele meu. Mana mea facu o miscare rapida iar lacrimile disparusera.
-Plangi? spuse vocea apropiindu-se. Deodata il pe Sasuke cum se aseaza pe iarba alaturi de mine, se uita la mine zambindu-mi si punandu-si mana in jurul trunchiului meu care a tresarit.
-Sa stii ca fluturii chiar daca traiesc doar o zi, au cea mai fericita viata. Ei nu intampina greutati atunci cand se trezesc singuri pe lume, fara parinti, nu sufera din cauza ca toata lumea ii jigneste si de asemenea dragostea lor pura nu poate fi patata cu ura celorlalti..
Am ridicat capul uimita.. De parca el stia la ce ma gandesc. Se uita la luna apoi se uita la mine si imi zambi la fel de dulce cum erau si cuvintele lui. O ultima picatura de tristete s-a scurs pe obrazul meu iar Sasuke si-a intins mana usor tremuranda indepartandumi-o. Mana lui s-a prelins apoi pe fata mea si isi apleca capul din ce in ce mai mult. Pleoapele mele s-au inchis si niste buze moi si fine s-au simtit pe pielea obrazului meu.. Privirea lui era atintita spre buzele mele si sunt sigura ca ar fi continuat daca nu..
-Sakura!!! Sasuke!!! se auzi din departari intunecate.
-Cred ca ne cauta...
-Sasuke-kun...
-Floarea mea de cires... Nu-ti mai incrunta frunticica ta... Nu as vrea sa mai vad lacrimi triste pe fata ta.
-Lacrimile nu sunt triste ci senine, spun eu zambind suav.
Sasuke a inceput si el sa zambeasca si ridicandu-ne amandoi ne-am indreptat spre disperatii care ne cautau. Off.. Eram atat de fericita insa totodata voiam sa il omor pe Naruto care ne-a strigat exact atunci.. Atunci cand buzele mele ar fi cunoscut cel mai dulce nectar de pe acest pamant..

Soarele stralucea destul de tare si pasarile isi cantau repertoriul de dinaintea amiezii.. In atmosfera era inca parfum de noapte dar si de roua. Cu un zambet larg pe fata m-am dus spre lacul din apropiere unde am vazut cei doi flururi stand inca imbratisati.. Intradevar iubirea fusese mai puternica decat moartea.. I-am luat pe cei doi si le-am dat drumul in vant.. Daca acesta avea sa fie ultimul lor zbor atunci sa il aiba impreuna.. Vocea groasa a profesorului meu m-a anuntat ca e timpul sa mancam.. In timpul mesei Kakashi sensei se uita zambind de dupa masca lui, cand la mine, cand la Sasuke care manca la umbra unui alt copac nu stiu din ce motive.. Oare sensei stia de mica mea excursie in Rai cu Sasuke? Oare stia ce s-a intamplat aseara?


hi! Sper ca o sa va placa... Sunt pur si simplu niste idei ce mi-au venit in minte.. Poate e prea scurt dar trebuia sa scriu aceste randuri in aceasta seara.. heh Astept cat mai multe commuri si pareri.. Si critici binenteles.. good V-am huguit si pupacit pe toti!! a hug kiss Pa!! happy2


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~


Ultima editare efectuata de catre MikaDo in Joi 17 Noi 2011, 08:51, editata de 2 ori
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Oct 2011, 20:56

WoW!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 385627 Minunat capitol! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 962758 Ai avut descriere foarte frumoasa si chiar m-a emotionat!!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 78717 Tine-o tot asa! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 384738 Eu astept next-ul si te Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 208323 dulce!!!




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Mar 18 Oct 2011, 21:09

happy2 Hey!! Acest capitol va incepe de dupa terminarea misiunii deoarece nu imi mai venea nici o idee si daca ar fi sa rezum ceea ce s-a intamplat as spune ca au terminat misiunea, au dormit acolo si apoi urmatoarea seara ar fi fost acasa.. heh Mersi pentru commuri si mai astept si alte pareri. V-am huguit si pupacit pe toti!! a hug kiss


Capitolul 10: Doi ochi lila!

Dimineta isi facea aparitia prin primele raze de soare ce intrau sfioase pe geamul camerei mele pentru a ma trezi. M-am ridicat din pat somnoroasa si m-am infreptat lent spre baie. Apa era sas de calda si revigoranta. M-am privit in oglinda pentru cateva minute in timp ce mi-am admirat formele mele frumoase si generoase. " Arat bine!" spun eu aroganta. Tinuta avea sa fie una simpla, de fapt era uniforma. Kakashi sensei ne-a chemat la scoala la ora 8 deci aveam destul timp avand in vedere ca era doar 7:05. Dupa ce m-am imbratcat picioarele mele m-au condus spre bucatarie unde doica mea ma astepta cu micul dejun pregatit. Imediat ce am terminat de mancat mi-am luat la revedere de la doica mea strangand-o puternic in brate, apoi intr-un final am plecat spre scoala. Era o dimineata de vara tipica si nu puteam cere mai mult.. Soarele incalzea pamantul si florile iar roua incepea de acum sa se evapore spre marele albastru al cerului. Am vazut deodata curtea scolii in care erau cei 8 colegi de clasa ai mei. "Oare chiar asa de intarziata sunt?" imi spun eu fiind intrerupta de vocea lui Sasuke care mi-a spus:
-Buna dimineata, floarea mea de cires..
-Buna dimineata, Sasuke-kun, spun eu emotionata si cu rosu in obraji. De cand eram eu "floarea lui de cires"?
-Stiti cumva de ce ne-a chemat Kakashi la ora asta la scoala? interveni zambind Naruto.
-Noi cred ca stim.. In spatele nostru erau cei trei jounini: Asuma, Kakashi sensei si Kurenai. V-am chemat astazi pentru a va prezenta o serie de misiuni zilnice pe care va trebui sa le indepliniti in echipe diferite.. Echipa va fi schimbata la doua zile, iar acest antrenament va tine sase..
-Ore? intreba Naruto cam nepoliticos.
-Zile, Naruto. Sase zile.. Voi da fiecarei echipe cate un pergament cu sarcini care trebuie respectat cu strictete. Echipele sunt: Ino.. Esti cu Shiba si Sasuke.
Cum am auzit asta am zis ca gata.. Ino o sa mi-l fure pe Sasuke.. off..
-Sakura esti in echipa cu Naruto si Hinata. Si ultima echipa e formata din Shino, Shikamaru si Choji.
Dupa ce am primit lista de indatoriri m-am indreptat spre hinata pentru a discuta cu ea. Cand mi-a vazut privirea ochii ei lila s-au ferit. Hinata era o fata dulce atat la aspect cat si la comportament din cat o cunoscusem eu. Avea parul bleumarin, niste ochi patrunzatori lila si o voce timida si duioasa..
-Hinata, eu sunt Sakura, spun eu prietenoasa si cu un zambet larg pe fata. Bruneta s-a uitat la mine cu o privire mirata apoi tampitul de Naruto a intrebat-o:
-Hey! Sakura!! Aaa.. Tu esti Hainita?
-Hinata, nataraule, ii spun eu in timp ce mana mea a ricosat in barbia lui si apoi in cap. Hinata ne privea uimita si imbujorata. Apoi ne-a zambit amandurora si ne-a spus:
-Eu.. Pe mine.. Hinata.. Incantata.. spuse ea printe suspinuri si gurile mici de aer pe care le lua. Se vedea clar ca e emotionata mai ales ca idiotul de Naruto se uita la ea ca la masini straine de parca nu ar mai fi vazut o fata.. Doamne, ce natarau.. Si ce privire de prost avea.. M-am uitat din nou la Naruto urat si el mi-a zambit implorand iertare. Am luat-o pe Hinata de o mana si l-am lasat pe Naruto sa stea in spatele nostru.Cand ne-am uitat pe lista de treburi am vazut ca aveam de ingrijit animalele unei doamne din sat. Iubesc pisicile.. Si cainii.. De fapt toate animalele. Ne-am indreptat spre casa acelei doamne cand pe drum ma intalnesc cu urata de Ino care il sufoca pe Sasuke. Cand m-a vazut acesta s-a uitat gales la mine si mi-a zambit foarte discret de frica ca vipera de Ino sa nu observe. Am trecut salutandu-i pe langa ei si m-am uitat urat la Ino in timp ce ea se stramba ca o maimuta la mine si se agata de gatul frumosului meu brunet. Deodata Hinata a inceput sa zambeasca fara motiv uitandu-se din cand in cand la mine.
-Macar el se uita la tine. imi spuse ea cu o oarecare tristete in voce. La ce se referea? Oare vorbea de mine si Sasuke? Trecand peste acest moment ciudat am ajuns in sfarsit acasa la doamna Kyoto. Imediat cum ne-a vazut, ne-a servit cu prajiturele si ne-a primit inauntru. Era o doamna cumsecade si foarte draguta, mai ales cu Naruto care i se parea foarte amuzant datorita felului cum manca. Ce-i drept si pe mine ma bufnea rasul cand il vedeam. Doar Hinata zambea putin uitandu-se la el apoi se inrosea toata intorcand privirea in partea opusa. Cum am terminat de mancat, ma rog ce am mai prins din urma lui Naruto, am trecut la treaba. imediat ce am vazut pisicile le-am luat pe toate in brate si le-am mangaiat pe fiecare, ele torcaind si incolacindu-se la fiecare atingere. Pe "zapacit" l-am trimis la caine si noi doua aveam misiunea sa le spalam si sa le uscam pe micile torcaitoare.
-Auzi, Hinata... La ce te refereai cand ai spus astazi ca el macar se uita la mine.. E vorba de Sasuke?
Atunci ochii brunetei au ramas inmarmuriti pentru o secunda apoi s-au miscat in directia in care era Naruto privindu-l patrunzator si iubitor. Oare Hinatei ii placea de Naruto? Il privea cu intensitate si pura iubire. Buzele ei s-au miscat spunandu-mi:
-Nu.. Nu a fost nimic.. Scuza-ma..
-Nu-i nimic.. spun eu zambitoare.. Apoi am inceput sa palavragesc, in timp ce Hinata se uita la mine uimita si cu un oarecare interes, zambind atunci cand era ceva amuzant. Vorbele mele au fost intrerupte de un tipat de al lui Naruto care se intensifica din ce in ce mai mult. Deodata il vad pe Naruto zgariat si murdar tot fiind tras de un caine mare si foarte dragut. Printr-o miscare foarte rapida cainele ajunsese peste mine, lingandu-ma. Din neatentie am rasturnat baliuta in care spalam pisicile murandu-ma toata. Eram uda din cap pana in picioare si am rugat-o pe Hinata sa aiba grija de tot cat eu urma sa ma duc acasa sa ma schimb. Intr-un ultim moment i-am insistat sa stea cu ochii pe Naruto ca cine naiba stie ce boacana mai facea neindemanaticul asta. Am iesit pe poarta, uda cum eram, cand am dat spre Sasuke. S-a uitat la hainele mele ude si la corpul meu, mi-a zambit si mi-a spus:
-Ce a mai facut Naruto? De parca stia ca e vina lui.
-Pai.. Dupa cum vezi..
-Si nu iti e frig? interveni Sasuke. Iti pot da bluza mea ca sa nu te mai duci pana acasa.
Ce? Sasuke era atat de dragut cu mine? Nu imi venea sa cred.. Oare chiar se schimbase?



happy2 Cam atat.. dap ! Vreau mai multe comm.. crying Va rog si sper sa va placa. V-am huguit si pupacit pe toti!! a hug kiss Pa!! happy2


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Mar 18 Oct 2011, 23:25

Foarte, extrem, magnific de frumos capitolul!!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 962758 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 78717 Spre binele lui Sasuke ar face bine sa se fii schimbat! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 621493 Stie el despre ce e vorba!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 621493 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 947835 Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 947835Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 947835 Astept next-ul!!! Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 384738




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Mier 19 Oct 2011, 08:37

Iiiiiii!!!! Deci capitolul este magnific, superb, extraordinar .... Nici nu am cuvinte sa iti zic cat de mult imi place.
Sper ca Sasuke chiar s-a schimbat ...
Deci adu nextul urgent. Nu Mai pot ... Vreau sa vad ce o sa se Mai intample intre Sakura si Sasuke.
Te pup dulce de tot.
Multa inspiratie si idei.
Bye kiss


  Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Joi 20 Oct 2011, 07:09

happy2 Hey! Multumesc pentru commuri, in special Alle si Sisi. in love As mai vrea totusi si altele ca sa vad ce parere aveti si ca sa vad ce ar trebui sa repar, sa vad ce nu va place, etc... good Nextu o sa vina cat de curand si multumesc ca imi cititi ficul. V-am huguit si pupacit pe toti!! a hug kiss Pa!! happy2


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Oct 2011, 00:52

Hei scz k nu am mai dat comm dar nu te credeam asa de harnica incat sa pui capitolele asa repede. te iubesc pt asta.ficul e suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper frumos si abia astept next happy2 .rusine sami fie very sad


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Dark Angel
Academy Student
Academy Student
Dark Angel

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In lumea mea ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 48
Puncte : 58
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri :))
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna gata de distractie!

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Oct 2011, 13:39

Super fic!Imi pare rau ca nu am mai dat comm pana acum!Este absoult GENIAL!Ce pot sa spun : NEXT!POOPICI....


Zambeste, Iubeste si fi TU!
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Oct 2011, 13:41

Mersi.. dap ! As vrea totusi sa stiu cum se cheama ficul tau Dark.. Si care este numele tau.. happy2 Te-am huguit si pupacit!! a hug kiss


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Oct 2011, 15:25

happy2 Hey!! Am venit cu nextu si sper sa va placa.. Lectura placuta.. in love V-am huguit si pupacit pe toti!! a hug kiss

Capitolul 11: Prietenie firava..

Brunetul statea in fata mea dezbracat cu corpul lui perfect in timp ce eu ma uitam la el fiindu-mi frica ca nu o sa mai vad niciodata imaginea aceasta angelica. Ma uitam la el ca si cum as fi fost hipnotizata de frumusetea lui. Am intins usor mana pentru a lua bluza lui de culoarea marii. Dupa un moment de tacere acesta imi spune:
-Ar fi bine sa te imbraci ca sa nu racesti..
-Da... Multumesc..
-Ok.. spuse brunetul si pleca fara sa ma salute. Oare de ce facuse acest lucru atat de dragut?? Ma uimea cu fiecare gest pe care il facea.. M-am indreptat spre locul in care ii lasasem pe cei doi, nu forte grabita desi seara se apropia cu pasi repezi. Ajungand in fata portii, am auzit niste tipete si apoi un ras zgomotos si enervant de care sincer nu imi era dor. Am intrat alarmata cand... Am vazut ca Naruto radea ca prostul si Hinata schita de asemenea un zambet jucaus pe fata ei ce avea o tenta rosiatica.
-Ce s-a intamplat? spun eu mirata si nedumerita, crezand ca tampul de Naruto a facut iarasi vreo boacana.
-Pai... Naruto mi-a povestit cum a... A luat un pumn de la tine atunci cand...
-Pfeeuu... spun eu usurata. Am crezut ca iar ai dat de belea, neindemanaticule..
Cei doi radeau cat timp eu inca priveam nedumerita.. Am aflat ca au terminat treaba, si cum seara si-a facut aparitia am hotarat sa mergem toti trei acasa. Cerul capatase o culoare rosiatica iar vantul aducea parfum de primavara. Era o liniste solemna si de-a dreptul in fricosatoare cand..
-E frumos afara... se auzi o voce din spatele meu. Vad ca iti place bluza mea, nu?
Era Sasuke zambind ironic si marsav ca si cum ar fi vazut prin bucata de material cu care eram imbaracata.. Se uita la mine o secunda, timp in care niciunul dintre noi nu am scos niciun sunet.
-Poti sa o pastrezi daca vrei..
" Cine naiba se crede asta" imi spun eu furioasa. Bluza mea era uscata, o aveam in mana, insa nu m-am mai schimbat deoarece uitasem. Intr-un moment de furie extrema mainile mele au tras bluza de pe corpul meu firav descoperindu-mi toate formele. Sasuke si Naruto se uitau ca la masini straine, de parca as fi fost extraterestru.. Doamne, ce tantalai!! I-am intins bluza lui Sasuke, mi-am luat bluza mea ca cei doi nesatuli sa nu se mai uite la mine si am luat-o pe Hinata de mana pentru a ne continua drumul. Abia dupa ce am facut asta am realizat ce prostie facusem. Cat de toanta am fost.. Acum Sasuke ma va chinui toata viata din cauza celor intamplate.. Dar asta e.. Am gresit si cu siguranta nu o sa dau inapoi!! Mergeam tacuta pe strada in timp ce Hinata ma privea si ea oarecum uimita, cand il auzim pe Naruto strigand sa il asteptam. Desi eram total cu mintea in alta parte, am putut auzi rasetele si vorbele celor doi. Se intelegeau extrem de bine si asta ma bucura pentru ca presimteam ca Hinata il place pe zapacitul de Naruto. Desi nu inteleg cum o fata asa de draguta si speciala ca Hinata sa il placa pe salbaticul ala, ce pot sa spun.. Dragostea nu ocoleste pe nimeni. Deodata il vad pe Naruto ca se opreste la o rascruce drum spunandu-ne ca el sta pe cealalta strada. Mi-am luat la revedere de la el si privirea blondului s-a indreptat spre Hinata, care statea departe de el uitandu-se in jos, fiind clar emotionata. Naruto s-a apropiat de ea si facand mai intai un gest specific lui, a dus mana la ceafa, i-a spus cu un zambet extrem de dulce pe fata:
-Hinata..
-N.. Pa.. spuse bruneta abia respirand cand.. Naruto voind sa o pupe pe obraz, s-a impiedicat ca prostul si a cazut peste ea. Nataraul!! Imi venea sa-l strang de gat si sa-i dau si un pumn de sa ma tina minte, insa am observat ca Hinatei nu-i displacea... Privirile lor s-au unit si cei doi pareau cuprinsi de o vraja. Vazandu-i pe cei doi mi-a trecut supararea pe Sasuke.. Oricat de neghiob, ingamfat, rece sau rautacios ar fi, de fiecare data cand il vad picioarele mele se inmoaie si inima mea este de necontrolat. Am vazut cum Naruto s-a ridicat de pe frumoasa bruneta si i-a intins mana zambind foarte nevinovat, apoi cerandu-si scuze si plecand spre casa. Oare cand devenise Naruto atat de saritor si respectuos? Oare si lui ii placea de Hinata? Hmmm... Devenise interesant.. Noi ne-am continuat drumul fara sa vorbim prea mult cand Hinata imi zice:
-El chiar te iubeste.. Aici stau eu..
-Ce??? spun eu nedumerita.
-Noapte buna, spuse bruneta strangandu-ma mai apoi in brate si plecand repede in casa. Ramasesem muta.. La ce se referea? La mine si la Naruto? Apoi mi-am amintit de ce imi spusese mai devreme.. Se referea la mine si la Sasuke.. Ea chiar credea ca ma place.. Ce inocent.. Eu nu il cred deloc, desi... S-a schimbat mult in ultima vreme.. Era posibil sa ma placa sau era un alt joc de al lui?


dap ! Sper sa va placa.. Astept cat mai multe commuri si critici binenteles.. good V-am huguit si pupacit pe toti!! a hug kiss Pa!! happy2


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Oct 2011, 15:29

Dau edit .


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Continut sponsorizat




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Cum sa iubesti un inger..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-