Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cum sa iubesti un inger..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 11:17

Si aici am intarziat nervi!
La urmatorul capitol ma anunti!!! happy2
Doamne,ce capitol!!! huh?
E uimitor!!!! huh?
Mai,mai,mai...Ce atitudine de...bad boy are Zero in love in love in love
Deci a fost mai mult decat minunat!!! huh?
Sakura mai are o relatie stabila cu Sasuke? think Asta nu pot intelege...of,of,of...creierasul meu nervi!
Deci Sakura de baiatul blond,Zero de Sakura,Ira de Zero...si Sasuke de Sakura think
Interesant fic ai mai facut,si intrigant,si grozav,si super,si tare in love
Genial si adu next please


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Vin 06 Ian 2012, 16:33

dap ! Hi! Am adus un next plin de inspiratie, venit tocmai din strafundurile sufletului.. al noualea cer Sper sa va placa si lectura placuta!! dap !

Capitolul 3: Scantei premature..

~Naratorul povesteste~

Privea laconic acea opacitate clara si sadica pe care zburau inert acele lumini absente. Bataile inimii ei, oarecum aritimice si indiferente, succinte se auzeau incet printre murmurul puternic si posac al noptii. Simtea cum ele se miscorau tot mai mult, lovindu-se impetuos cu lacrimile sarate intr-un dans pasional. Nebunia lucida a lacrimilor se imprastia incet in negura dura a acelei suferinte molipsitoare.. Simtea ca isi pierde ultima farama de judecata la gandul acelui verde-ncantator. O licarire stearsa de profundul sunet al durerii se arata in fata ochilor ei de o culoare pierduta in adancimea acelei nopti fade.

Corpul sau subitrel se pierdea in acel ansamblu emanand un intuneric aparte, desprins taios din infernul luminos. Se departa jalnic improscand acea incercare fugitiva a luminii sa patrunda in al sau suflet.. Acea tristete severa si satirica de un fastuos neclar ce ii parea temerar in toata acea pura luciditate senila. Voia sa spuna.. Sa strige.. Sa foloseasca cuvintele drept un mozaic divin prin care sa-si descarce alene sufletul. Doar ceata ce o prinsese in ale ei panze fatidice o mai apropia de acea lume demonica ce emana un oarecare farmec, un sarm deosebit, pe care de multe ori il crezuse scufundandu-se inexistent in propriul regret.

Mici intepaturi dureroase ii provocau inima la un vals nebun in intunecimea noptii false. De o falsitate atat de reala, de satisfacatoare. Ochii ei satuli de lumina priveau pierdut acel inteles misterios al culorii euforice de un abis negru. Ochii lui erau usor periculosi, insa nu se temea de ascunzisul lor. De acea aura frivola ce totusi ii parea de o eternitate cruda. Acel zbucium insetat de mireasma clarului de luna ce ii incalzea inima pustie in propria nuanta de gheata. Privea cu indeletnicire chipul fetei masurand pofticios corpul fara cusur. Un licar de seninitate in acel devorator crud si timpuriu, ce ii daduse viata peste cap.

Mana lui subtire si tremuranda ii infasura corpul mic si pulsul lui accelerat se potoli la atingerea subtila a pielii transparente de un roz macinat, oarecum combinat cu o suferinta grea. Era prea obositor pentru el sa ii inteleaga comportamentul misterios si problematic, caruia ii atribuia destul de des cuvantul: "toane". In vocea lui groasa se simtea acea nervozitate indreptatita si critica ce o facea pe tanara sa ofteze nepastor:
-Mergem? E timpul sa revenim pe pamant..

Acesta ofta prelung iar spre nemultumirea lui se feri temator, pierdandu-se siret in intuneric. Corpul ei plutea trist in bataia calduta a vantului.. Vocea ei grava si nelinistita se auzi incet in predominanta liniste:
-Sa mergem..
Suflu ei cald se transforma in adancituri grave ale aerului rece in al sau piept, fiind tinut captiv in ea, spre incercarea de a scapa de acea imagine, acea entitate sobra. Miscarile ei finute se impregnau usor si acut in ochii lui pacatosi, stricand imaginea diforma a sentimentului pur ce-l chinuia temator pe Sasuke.

Acel ansamblu era intregit panoramic de umbre surde conturate neglijent de agonia sincera si atat de cruda, de goala. Corpul ei scaldat in scancete era prins salbatic intr-un tremur docil, aproape nepasator. In propia imobilitate se lega disperat de diaspora milei, imbratisand acel neutru sec. Acel tentant raspuns nepreveziu era prea greu de rostit. Nu dorea sa isi mistuie inutil pofta de viata. Nici aerul nu mai merita sa fie absorbit distinct fata de suferinta feerica. Totul era incomplet.. Fara acea vitalitate dementa nu se mai simtea aceeasi, nu mai voia sa strabata sentimente entuziast de aprinse, ca alte dati. Un trecut era un trecut.. Nici timpul imperturbabil, nici soarta adiafora.. Nici macar sentimentul pasiv ce strabatea fugitiv inima lui Sasuke nu mai puteau sa-i aduca aceeasi satisfactie smintita ce o penetra in timpul vietii sale nostalgice.

Nimic nu mai era la fel.. Nici unicitatea proprie, nici acea penitenta ordinara.. Nimic..


dap ! So.. Asta e capitolul.. Si, off.. stiu ca nu ati inteles nimic.. sad Este descrierea sucita a relatiei celor doi. Oricum stiu ca nu ati inteles si datorita cuvintelor. :><: Daca aveti nelamuriri va voi raspunde cu mare drag la intrebari. Sper sa va placa si astept parerile voastre. Multumesc mult pentru commuri!! V-am huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! hi!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Vin 06 Ian 2012, 19:30

Hei Hei!
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 78717
E atat de, atat de... De ce Doamne ai tu atat talent?
Ma faci sa ma simt inferioara:))
Lasam gelozia deoparte, deci descrierea e atat de mirifica de divina incat mi-a provocat frisoane. Un maestru, esti un maestru neintrecut, care pune la punct toate cuvintele in asa fel incat ele devin servitori loiali, dea-dreptul incredibil, te joci cu ele, le imblanzesti si le dai un aer sadic, misterios, da poate unele chestii nu le-am inteles, dar asta m-a provocat sa ma rod pe interior, sa caut un raspuns, ceva logic, insa aici nu ar trebui sa existe realitate, fiindca tu ne induci o lume... uimitoare, o lume plina de intelesuri abstracte care se contopesc intr-o oarecare masura cu realul, incredibil, multumesc pentru acest capitol care m-a scos din realitatea asta cruda si multumesc ca m-ai anuntat sper sa o faci si data viitoare...

Finetti te iubeste
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 273918


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Sam 07 Ian 2012, 13:26

huh? Woooooow huh?
in love M-ai lasat cu gura cascata...de fapt nu tu,ci frumusetea acestui capitol Dumnezeiesc in love
happy2 Descrii atat de minunat,chiar din adancul sfuletului happy2
in love Nu am cuvinte sa-ti descriu opera aceasta mirifica si plina de mister in love
think Desi din ce ai descris eu am inteles ca Saku si Sasu nu mai au o relatie atat de puternica de iubire... think
Deci abea astept next-ul please
in love Nici nu pot sa exrim ceea ce simt cand iti citesc capitolul...e prea unic,divin in love
Mie mi-a placut la nebunie...si ar cam trbui s-o las mai moale cu veselia ca stric starea mistica,dupa parerea mea-pe mine una m-ai dus acolo langa ei...in cer,ce-o emana capitolul


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Lun 09 Ian 2012, 18:49

Mama ce mult mi-a placut acest capitol ;x
Descri exceptional , mirific , frumos si toate ce urmeaza dupa aceste cuvinte Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 947835
Mai emotionat mult Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 896861
Astept cu nerabdare nextul Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 301723.
Sa ma anunti cand il pui Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 208323
Spor la scris si la idei Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 962758


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Sam 14 Ian 2012, 02:42

ieeeeeeeeeeeeiiiiiiiiiii sezon 2. suuuuuuuuperrrrrrrrrrrrr. ce rau imi pare k sakura nusi aminteste de prietenii ei si mai ales nu are pofta de a reaprinde scanteia dintre ea si sasuke. u vrei sa murim de tristete? raspunsul cred ca este da. te rog doar pune putina mai multa actiune si dialog. si nu mai fi atat de melancolica ca ma intristezi si pe mn de moarte. totul e super si sunt curioasa ce idei iti trec prin capsorul tau happy2. te mai rog doar ceva.sami explici si mie in mare ce sa intamplat cu sakura caci eu cred ca in rai ar trb sa fii fericit dar sakura e trista. very sad


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Mar 24 Ian 2012, 22:00

dap ! Buna, dragele mele cititoare!! Am adus si eu un next cu o mica intarziere. kiss Multumesc pentru commuri si sper din suflet sa va placa. good Lectura placuta! dap !

Capitolul 4:Rasaritul meu e apusul..

~Sakura povesteste~

Exact ca un jurnal.. Asa imi simteam existenta.. O entitate ignorata de toti, un nesfarsit abis, un vid aproape plin. Totul se transformase in"nimic". Un nimic de care eram constienta. Saracul.. Cersea nevolnic acea urma de fericire cantonata somptuos in zambetul meu dulce de alta data.. Revenind: Saracul.. De ce poate lumea sa iubeasca? Oare nu este moartea cea care ne scapa de tot? Intrebari fara sens, fara capat. Imi bantuiau existenta la fel ca acel cosmar numit amintire. Nu eram decat un vis. Ce fals. Se minte singur crezand ca inca il iubesc, ca sufletul meu viseaza inca la acea armonie nepangarita, cruda. Raceala insa ma cuprinsese in al ei suras frivol, lipsit de ambianta, de iubire. Era al meu dezmat primordial ce nu se pierdea niciodata in unicitatea mea razbunatoare. Desi eram constienta ca aceasta relatie devenise mai mult un capriciu infantil, ma agatam agonizant de existenta tumultoasa a lui Sasuke. El margina obsesiv acea dorinta acuta de afirmare protejand verguritatea mea spatioasa, pe cand eu.. Eu imi croiam o libertate puerila, sarcastica, abstracta in care imi gaseam refugiul de multe ori. Acea senzatie de libertate deplina si cunoastere profunda a lumii o aveam doar in timpul discutiilor cu capriciosul Zero. Doar acesta putea aduce urma unei vagi intelepciuni si intelegeri complete a situatiei. Tot el era cel ce imi aducea pace sau neliniste cand aveam nevoie de ele. Era.. El era o obsedanta dependenta pentru mine, un viciu sadic ce imi mistiua deseori gandurile printre randurile scrisorilor lui. Ce nefericit...

Eram avida de un nou inceput mai laconic, mai clar, mai profund. Fara retineri sau temeri. Doar acea senzatie temerara si dementa de vitalitate.
Mana mea translucida s-a indreptat apatic si indolent spre chipul tinerei muritoare ce imi statea in fata. Chipul ei alb, pus bine in contrast de rujul rosu aprins, dadea dovada de o anumita senilitate. Fata ii era inseninata de un zambet dulce, aproape prietenos. Privirea ei calda si primitoare trecea absent prin mine. Privea nestingherit luminile ce palpaiau discret.. Fara retineri sau tente tematoare am trecut lin in corpul tinerei, preluand mortuar locul. Imaginea linistitoare a brunetului disparuse frenetic in profunzimea cerului, pana cand acesta trecuse in corpul tanarului de langa mine. Ma privi duios si linistitor, insa refuzul meu frugal se manifesta brutal printr-un pas alert ce ma detinea in a sa armonie. Am trecut inexistent peste asfaltul umed, lasand in urma mea o sadicitate dramatica, un aer lugubru.

Funebrul cantec al mortii acompania penitent sonorul salbatic facut de pasii nostri apasati, plini de acea emotie letargica. Privirea lui, de un eter sumbru, neclar, se pierdea inert in umbrele noptii fade si neprevezii. Pieptul sau generos era umplut subred cu acel aer delicios, ce ii facea corpul sa se arcuiasca slab.
Mintea mea trecea haotic peste imaginile trecutului pierdute sarcastic in negura abisurilor fumegande si a timpului. Acea profunzime dementa imi scufunda corpul intr-un mers senil, fara sens. Imi placea acea senzatie de fericire trista si murdara ce imi lega privirea de cerul negru. Urma umbrelor triste se revarsa pe luna cenusie, de o culoare pala a secretului si enigmaticului nimic. Eram obisnuita sa pastrez aceasta liniste singuratica in cruzimea ei fara sa pierd intelesul trairilor mele sufletesti. Urmarea trist si grav arcuirea concentrica a stelelor melancolice.

Am tras absurd si abundent aer in piept, tinandu-l dement in mine. Privirea mea goala a fost strabatuta fugitiv de o lumina ciudata, o sclipire conceptuala. M-am pierdut putin lasandu-mi corpul in nefiinta. Erau acei ochi perversi si verzi ce imi dadeau un oarecare suflu neinteles de alienanta. Corpul rigid al tanarului se apropia felinic spre mine. Nu.. Nu putea fi el.. Era aproape imposibil.. Acel verde ametitor ma facea sa pierd orice volum de ratiune ce mai exista in mine.
Se tot apropia, din ce in ce mai vesel si rapid de corpul meu.. Adica al tinerei ce o posedasem cu cateva minute in urma. Privirea lui pacatoasa imi cerceta amanuntit corpul, imi valora fiecare coltisor de piele, de trup, cedand din cand in cand privirea ochilor mei. Pasii mei nu se mai auzeau.. Doar cateva ecouri ce zburdau nebuneste in surdina. Eram doar noi.. Doar eu si.. "EL".. Cel ce ma facea sa simt ca pot iubi, ca pot trai. Nu il cunoasteam catusi de putin.. Si totusi ma pierdeam fara sens in tainele ochilor lui cuceritorri.

In sfarsit.. Ajunsese in fata mea. Distanta dintre noi devenise nula. Ii simteam respiratia pe pielea mea calduta. Ii auzeam clar batile inimii sale atat de anevoiase. Postura sa atat de demna, de plina de caracter imi aducea aminte de corpul brunetului cand era in viata. Acelasi echivoc neutru cu care privea lucrurile, aceasi tarie rece si cruda din ochii sai, acelasi suflu inghetat ce imi strapungea pielea delicata. Nimic nu mai era vizibil din trecut. Revedeam fara sa vreau inregistrari mute din trecut. Primul sarut, privirile patimase.. Toate acestea se gaseau acum in persoana aceasta pe care.. Nu o cunosteam. Poate ca eu chiar cautam un altfel de Sasuke sau o versiune vie si puternica a lui. Ce ma multumea era ca am gasit.

Acesta imi cuprinse corpul subtirel si imi pasa buzele rapid cu un sarut. Cine era? Ce facea? Si.. Sasuke.. Se uita stupefiat neputand face nimic. Doar privea uimit, nervos si totodata resemnat acea priveliste demoralizanta pentru el. Ochii mei erau deschisi, facandu-se din ce in ce mai mari. Corpul meu era zguduit de un slab tremur, ochii imi erau impaienjeniti cumva de lacrimi arzatoare. Ma aflam intr-o neputinta totala, pana cand buzele lui subtiri si moi se departasera de ale mele. Vocea lui serioasa se arata plina de incredere, in timp ce fata ii era brazdata, cam chinuit de un zambet pervers:
-Kimiko.. Ah.. Ce mult voiam sa fac asta. Nu te-am mai vazut de ceva timp, "Iubito"..


heh Buun. Sa vedem ce ati inteles. Sper ca ati inteles ceva. Inca o data va multumesc pentru commuri si sper sa va fi placut. happy2 V-am huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! dap !


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Mier 25 Ian 2012, 09:57

lough Primaaaa lough
sad Vai de mine!!!!!! sad
sad sad Adica Sakura nu-l mai iubeste pe Sasuke?? sad sad
sad sad sad Esti rea daca am inteles eu corect sad sad sad
crying Sasuke...saracul baiat...sau inger crying
angry Tre sa le renasti relatia aia de iubire ca mor daca nu-s impreuna angry
hmm...?! Si cine e Kimiko asta??? hmm...?!
hmm...?! Si de unde atata dependenta de Zero???? hmm...?!
lough Deci m-ai sucit rau lough
in love Deci a fost un capitol bestial!!!! in love
in love Tu chiar ai talent,deci sunt uimita!!!E superb capitolul!! in love
good job Nu am nimic de comentat,a fost perfect!! good job
roll Si ca de obicei,ador descrierea asa artistica.... roll
nr1 Felicitari si s-o tii tot asa! nr1
think Ce pot sa spun,astept next-ul cu nerabdare ca m-ai cam aburit si vreau niste explicatii think
a hug Multumess ca m-ai anuntat si sa ma tot anunti! a hug


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 20:34

hi! Hi.. am adus next. Sper sa va placa si lectura placuta! heh

Capitolul 5:Reinvie-ma..

~Naratorul povesteste~

Vesnica arcuire a trunchiului ramasese acum blocata rigid in pozitia fetei. Privea stupediata chipul bland al blondinului. Mister, enigma, intrebari. Voia sa stie atat de multe, sa cutreiere coltisoarele de minte tanara ce o afisa tanarul intr-o solubilitate dilatata. Piciorul ei putin ridicat, privirea lui dragastoasa, atingerea vibranta a mainilor sale atat de puternice. El era altfel, poate prea altfel. Simtea in el ce pierduse la Sasuke. Acel inselator suras si acea enigmatica filozofie ce il inconjura meschin. Se simtea atrasa, devorata de acel neinteles. S-ar fi putut elibera de bratele lui si sa mearga din nou fara rost pe un drum pustiu si sec. Ar fi putut face asta... Dar gasise celalalt drum. O poteca aranjata primitiv, fara pic de simt artistic, insa cu o esenta vie ca un mercur ce ingheata vara. Ceva cu totul nou.
Isi cobora putin privirea apoi se departa de tanar si isi fixa olivinele asupra lui. Cauta fara sens un defect, un lucru ce putea arata nulitatea fiintei sale. Da.. Cu siguranta era mai presus de toate. Mai presus de jocul oricarui papusar malefic ce isi trage sforile din spatele unei mari enigme. Era ranita cumva in amorul propriu, simtind imobilitatea ce ii invada corpul in mod alert. Se mai uita o data la chipul sau apoi parasi scena papusarului, refuzand sa priveasca inapoi. Sasuke, care in tot acest timp ramasese inert, se deplasa rapid spre Sakura nu inainte de a-si exprima victoria promitatoare. O declarase in cela mai barbatesc fel posibil :Invinetirea ochiului adversarului.
Confuzie. Asta simteau Sasuke si totodata blondul. Se invarteau vicios in jurul Zeitei intunericului, fara un reper anume. Ichiru, caci acesta era tainicul nume ce i se potrivea unui tanar ca el, privi umilit cerul. Mai fusese umilit inainte insa simtea ca de data asta era mai amar ca niciodata. Isi baga grav mainile in buzunarele pantalonilor negri si isi continua mersul indolent. Stia ce avea de facut. Nu era loc de lacrimi sau suspine.. Stia de dinainte ca daca ziua aceasta s-ar strecura in viata lui, trenul va fi bucuros sa-l aiba pasager. Un pasager al unei alte lumi. Calatorind nesfarsit prin vid, impletindu-se de destinele oamenilor. Se astepta ca Kimiko sa-l lase.. Insa nu acum..
Anonimii ce treceau pe strada, vantul rece, frunzele aramii. Totul era de o renegare abstracata. Nu.. El era renegatul. Acceptase exilarea la fel ca pe propria lui soarta. Tovaras nestiut, veghetor fidel, o lume in care nimeni stapaneste nimic insa in care esti urmarit cu sete de umbre. Simtea cum fluidul vital ii circula rapid prin venele inguste si cum intreaga lui existenta se scurge in acele ultime minute dinaintea impactului. Cu privirea rece, cu gesturile galante, cu un accent perfect. Asa se infatisa intreaga lui substanta, substanta ce era in plinatatea virtutii morale. Prul blond, ce parea de un mustariu sters, acum isi valsa ultimele melodii cu vantul trecator, navalind buimac pe fruntea tanarului. Scoase mana din buzunar insa intrerupse miscarea, bagand-o la loc. "La ce bun?" isi spuse el continuand paseasca absent pe pavajul negricios de sub talpile sale. Cu o ascultare mai atenta ii putea auzi strigatul disperat. strigat ce evoca un singur nume:Kimico. Era singura ce il intelesese sau poate nu.. Poate acele cursuri de actorie ce le facuse in vara i-au fost mult mai folositoare decat credea el. Sau cine stie ce mitiv stupid o fi avand sa ii faca asta. El era impacat.
Urma aleea pietruita neglijent pana pe peron. Un peron spatios, cum sunt mai toate peroanele. Cu felinare balansandu-se, ce lumineaza slab, cu banci din lemn vospite recent. Era ca oricare altul.. Isi potrivi putin vocea, ca si cand ar fi vrut sa tina un discurs de despartire, insa in lipsa totala de public renunta si la aceasta idee. O cucuvea isi suna de trei ori cantecul noptii pentru un ultim repertoriu trimis drept omagiu tanarului. In scurt timp, cantecul nebun al cucuvelei a fost inlocuit de suierul puternic al trenului. Lumina inunda din departari peronul gol, consimtind astfel un fel de invitatie. Pasi hotarat pe calea ferata, apoi se aseza strategic in mijlocul ei pe jos si intr-un ultim act de curaj dadu drumul lacrimilor. Capul in maini, lacrimile atingand nisipul rece. Nu va vorbi, nu va ierta. Va ramane pentru totdeauna in acest prezent inghetat. Vantul rece, frunzele aramii si in cele din urma, sunteul rotilor de tren ce treceau nemilos peste trupul lui.
A doua zi dimineata locul era plin de detectivi si politisti. Stirea zilei:

"Tanar de 19 ani si-a luat viata aruncandu-se sub rotile unui tren. Numele lui era Ichiru Kiryu si corpul lui a fost gasit in mod macabru pe sine, cand un maturator curata peronul. Parintii sai sunt ingroziti, la fel si prietena lui, Kimiko Yamako, in varsta de 17 ani. Acestia declara ca tanarul nu avea motive sa se sinucida, iar anchetatorii nu exlud posibiliattea unei crime."

dap ! Cam atat.. Sper ca ati inteles, daca nu.. Sa va explic:Sakura il refuza pana la urma pe acel baiat, inconstienta ca este in corpul acelei fete, Kimiko. Kimiko era prietena lui Ichiru, care s-a sinucis. happy2 Daca aveti nelamuriri, intrebati-ma. heh Scuzati-ma daca este neinspirat sau daca nu mai merita sa mai continui ficul. good Multumesc pentru commuri si ca imi cititi ficul. Klau va pupa and be happy!! kiss ByE!! dap !


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Lun 06 Feb 2012, 20:45

Hei Hei!
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 78717
Oh micul meu demonel, ce-mi faci tu mie...
Atatea sentimente in capitolul asta, atatea lucruri sadice despre care as vorbi neincetat. Cum poti descrie asa bine?
Ma duci intr-o inchisoare de unde ma devorezi. Ma distrugi... ma faci sa cred ca realul nu exista cu adevarat. Este uimitoare descrierea ta. Nu cred ca voi mai intalni un asemenea fic. Ai atins nebunia. M-ai facut sa plang, sa tremur, sa zambesc... mi-ai adus toate sentimentele, m-ai renviat ca sa zic asa. Un capitol demential ca de fiecare data si imi cer scuze ca nu am comentat data trecuta, chiar nu am vazut..
Sper sa ma anunti si data viitoare

Finetti te iubeste
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 273918


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
angel.caitlyn
Genin
Genin
angel.caitlyn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Balonul meu:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/pop.catalinageorgiana?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 108
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Calculator,prieteni,stat pe afara,stat,citit,scris...
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita:X:X:X

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Joi 16 Feb 2012, 10:42

sad Vai de mineee,cat am intarziaaat!!! sad
nervi! Imi pare nespus de rau de tot,nu-mi vine sa cred!!!! nervi!
crying Iarta-ma,iarta-ma!! crying
Cum sa fie neinspirat!? angry A fost un capitol ne-mai-pomenit!!! in love Il ador!! in love
huh? Ce intorsatura de situatie,cum sa se omoare???!!!Si toate astea din cauza ca Sakura e-n corpul lui Kimiko?? ingrijorat Nu-i corect!!! sad Si Ichiru o sa ajunga si el oare unde sunt Sakura,Sasuke,Zero si ceilalti??? think Se complica situatia. ingrijorat
very sad Imi pare atat de rau... very sad
in love Ai descris super,plin de sentimente,artistic...doar cuvinte de lauda am! in love
please Te astept cu next-ul!! please


Printre priviri false,minciuni și ura lumii.Închid ochii și nu îmi pasă de ce spun unii!


Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Scaled.php?server=85&filename=coooli

Still searching for that happy ending!
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 13:44

La acest fic nu s-a mai postat din Martie.

Fic inchis pentru inactivitate. Merge la >> Ficuri blocate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa iubesti un inger..    Cum sa iubesti un inger..  - Pagina 7 I_icon19

Sus In jos
 

Cum sa iubesti un inger..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-