Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 26  Urmatorul

Vreţi acest FanFic terminat ?
Evident, merita !
Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_vote_lcap97%Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_vote_rcap
 97% [ 168 ]
Sa ziceam ca da.
Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_vote_lcap2%Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_vote_rcap
 2% [ 4 ]
Nu, e plictisitor
Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_vote_lcap1%Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
Total voturi : 174
 

AutorMesaj
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 15:41

rolling on the floor îmi rolling on the floor masezi rolling on the floor picioarele rolling on the floor
E pe viața lui omu asta! rolling on the floor
Da cum să-i zică așa ceva? rolling on the floor
În fine... încerc să mă liniștesc rolling on the floor
Doamne... huh? deci nu m-aș mai oprii din citit. huh? Scrii atâââât de frumos... nu mai am cuvinte. rusinos
Minunat, superb, gorgeous. what?lol!
Mda.. hmm...?! . Normal că trebuia să schimbi tu toată povestea... hmm...?! dacoom. hmm...?!
Nu puteai lăsa totul bine și frumos. lough (Lăsând demonii la o parte lough )
Dar într-un fel mă bucur că ai făcut asta! dap !
Poveste va fi mai lungă. what?lol!
Sper să fie foarte lungă, super lungă, extra lungă, etc. lungă. what?lol! lough
Ok... cred că ai înteles, nu mai continui. lough
Aștept nextul scumpo, sper să aduci nextul acum că tot a venit vara. dap !
App Să ai o vacanță super frumoasă și să te distrezi în fiecare zi. (dă-i în cap ăluia care te-a supărat biciuitor , dacă nu îi dau eu lough ) (am făcut karate biciuitor lough )
Dar să și scrii, bineînteles. dap !
Ok... See ya honey. ike hi!



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Make love, not war!
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 21:30

Hellau guys a hug
Am adus next-ul foarte repede, adevarul e ca ieri m-am certat cu tata foarte aiurea si nu prea ma mai lasa sa ies foarte des si ma plictisesc asa tare si mna.. scriu mai des. Am descoperit ca doar seara pot sa scriu frumos, deosebit. Ieri am scris capitolul pe la amiaza si a iesit o varza,l-am recitit astazi si nu mi-a placut absolut deloc. Am incercat sa fac capitolul mai lung, din punctul meu de vedere spun ca a iesit foarte okai, mie imi place. Ah, inca ceva, cineva m-a ajutat cu cateva idei, adica Demi, thanks honey a hug So, astept acelasi numar de cititori, desi am observat ca s-au cam rarit but it's okai, eu continui sa scriu.
Citit capitolul ascultand asta : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Capitolul 14

Sakura P.O.V.


O durere puternica de cap m-a facut sa imi duc mainile la tample, masandu-le usor.

- Oh God, ce vrei de la mine? spun eu uitandu-ma la tavan.

- Sa imi masezi picioarele..

- What the..Sasuke..mda, de cand esti tu God?

- Dintodeauna pitic roz, spune acesta incepand sa rada.

- Pleaca, spun eu aruncand cu o perna in el. Serios Doamne? De el ar trebui sa ma indragostesc? Tocmai de el?


Era atat de tarziu. Nu puteam sa dorm; ma gandeam intr-una la cele intamplate. Nu stiam ce sa cred, nu puteam sa admit ca ceea ce tocmai visasem cu cateva ore in urma avea sa se intample. Bizar..

Chipul meu era luminat de luna. M-am ridicat in sezut si am privit pret de cateva secunde ceasul de pe noptiera. Ora 1 a.m. Nu aveam nicio reactie, eram prea plictisita si indiferenta. Decid sa ma ridic din pat si sa ma apropii de geamul de sticla unde se reflecta luna. Imi lipesc fruntea de sticla incolora si privesc in gol. Niste fiori ma iau prin surprindere facandu-mi trupul sa tremure. Ma indepartez incet, dar nu inainte de a trage jaluzelele grena. Oftez sonor si aprind veioza de pe biroul din coltul camerei. Iau multe foi albe din dulap si ma asez pe scaunul negru cu rotile. Pixul albastru ghidat de mana mea, incepea sa scrie. Incercam sa imi expun sentimentele pe hartie "construind" o poveste bazata pe intamplari reale.


" Imi ador viata. Imi iubesc "prietenii". Imi apreciez parintii. Ma simt okai in pielea mea. Gandesc pozitiv si rational. Sunt inconjurata de foarte multi baieti. Ma simt iubita. Sunt...fericita? Nu, sunt doar ironica. Sarcasmul ma inconjoara.
Imi urasc viata, nu am prieteni, nu imi apreciez persoanele din viata mea care m-au crescut si m-au iubit neconditionat, nu ma simt deloc bine in pielea mea si gandesc negativ si deloc elocvent. Baietii normali nu se uita la mine, dar nici cei anormali sau ciudati sau.. nu stiu. Iubirea pe care vreau sa o simt este pierduta in Marea Moarta, iar fericirea pe care vreau sa o simt zi de zi este inlocuita de lacrimi.
Gandul la o noua viata mai buna nu isi mai are rostul. O schimbare de personalitate nu-si are locul. Mister si durere, speranta si sarcasm, iubire? "


Mica introducere a prologului m-a facut sa vars 2 lacrimi pe hartia alba. Chiar ma simteam singura si exteriorizata, dar ma resemnasem intr-un oarecare fel. Mi-am intors capul catre noptiera si am observat ca era 2 a.m. M-am ridicat de pe scaun si incet am iesit din dormitorul meu.
Cu pasi silentiosi mergeam de-alungul holului oprindu-ma in fata unei usi maro. Am apasat usor pe clanta si am deschis usa. Un scartait infundat se facea auzit, dar cei doi erau neclintiti. Dormeau profund, acoperiti de un cearsaf negru. Sasuke o tinea in bratele sale protectoare pe Maia, avand amandoi mainile impreunate. Cad in genunchi, nerealizand acest fapt si incep sa plang silentios. Lacrimele cadeau pe parchetul de stejar, udandu-l, dar el nu avea nevoie de ele. Nimeni nu avea nevoie de mine si totusi nu stiam de ce ma intepa inima atat de puternic. Ma durea faptul ca ei doi se iubeau atat de mult si uram ca eu traiam in umbra. Speranta mea murise, odata cu ea si sansa de a avea o viata fericita plina de dragoste. Credinta mea in Dumnezeu se naruia. Ma intrebam de ce ma uraste, de ce credea ca sunt puternica ca sa trec peste toate?

Am zambit in dezgust total si m-am ridicat de pe podea. Am parasit camera lasand usa deschisa. M-am reintors in dormitorul meu si m-am asezat la birou. Am luat o alta hartie alba si am inceput sa continui acel prolog, voiam cu tot dinadinsul sa imi scriu intreaga viata. Sa expun pe niste foi insignificante visul alias cosmarul, sau mai bine zis un viitor destin putin cam prea ireal pentru realitate.
Minutele treceau, iar eu continuam sa insir pe acele simple hartii, importante piese din mine. Reusesc sa fac o pauza, uitandu-ma la ceasul de langa pat. 2:59 a.m. Inca nu puteam sa dorm, nu voiam sa o fac. Aveam senzatia ca timpul se scurgea si ca eu nu rezolvasem nimic. Nu puteam sa deslusesc puzzel-ul, dar nu aveam nicio idee de cum as fi putut sa il dezleg. Brusc un zgomot m-a facut sa tresar puternic si sa ma intorc catre mica biblioteca din fata patului meu. O carte groasa si veche cazuse, era deschisa. M-am ridicat curioasa de pe scaunul cu rotile si m-am indreptat catre ea sa o ridic.


" Paginile 213-214 Demonologie si Exorcism"

Era cartea destinului meu. Era deschisa. Eram pierduta. Stiam foarte bine ca soarta nu putea fi schimbata, eram pr*asta. Mi-am dat ochii peste cap, incercand sa numai las o singura lacrima sa iasa si sa cada. Mi-am indreptat privirea catre acel obiect lasat de diavol. Un text scris cu majuscule si cu rosu imi iesea in privire.

" Sakura, te afli intr-o dimensiune paralela sau mai bine spus in trecut. Ideea este ca orice ai face nu poti schimba destinul, multi au incercat sa faca lucrul acesta, dar nimeni nu a reusit. Ai o sansa sa incerci si sa demonstrezi ca se poate, insa.. sansele sunt prea mici. Poti face pe altcineva sa citeasca cartea, dar... faptul acesta ar demonstra ca esti o persoana lipsita de scrupule. Alta varianta ar fi sa te lasi posedata de demoni si sa fii exorcizata, dar sunt sanse sa mori in timpul ritualului. Ar mai fi un singur mod de-a te salva. Ucizi o persoana din familia ta si bei o cupa cu sangele acelei persoane, dar asta doar dupa ce demonul te-a posedat de trei ori... Imi pare rau..."

Inima mea a inghetat cand am citit acele randuri. Trebuia sa fiu puternica, dar cum?

- Cine esti, intreb eu uitandu-ma cu atentie la pagina 214 goala. Cineva sau cineva imi raspunse-se intrebarii, scriind cu aceiasi nuanta de rosu.


" Cineva care a patit acelasi lucru, sfarsitul fiindu-mi tragic"

- Ce ai ales?..

" Am ales sa lupt si sa fiu exorcizata, am murit cu onoare, dar prematur."

- Imi pare rau, au fost ultimele mele cuvinte.. Eram socata.




I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---


Ultima editare efectuata de catre Andre Ea in Vin 22 Iun 2012, 21:44, editata de 2 ori
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 21:30

banzai k is prima , edit dupa;)
Oh god tahnk because you are so good cu pacatoasa de mine
sau mai bine zis mersi andreea , e tare fiicu asta mor
si era sa mor la cap trecut care schimba radical povestea ficului
chiar daca imi para rau da maia(e nuymele unei prieteni si imi pare rau:(() vreau inapoi in lumea buna sa zic asa
Next next next >:D<


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 22:07

ms ca mai bagat miiiica exact cum team rugat :* si ce pot sa zic: descrierea e bestiala, partea cu aparutul scrisului pe carte e NO COMMENT sincer. ei bine astept next cu nerabdare si ms ca mai anuntat >:D<


[center]God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
It can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun

God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
Can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 22:42

Imi place asa de mult . Multumesc pentru anunt .
Imi pare rau ca ai fost pedepsita , insa sunt foarte fericita ca ai adus nextul atat de repede .
Devine din ce in ce mai interesant . Faza cu cartea imi aminteste putin de Harry Pother , insa povestea este total diferita .
Sa vi cat mai repejor cu nextul si sa ma anunti si in continuare . Bafta la tastat si pupici . kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 23:03

Buna,
Ce rapida esti[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Asa, capitolul a fost, perfect. Doamne, cum poti descrie in felul asta? o.o Pare atat de real. Narezi atat de frumos incat, am impresia ca ma uit la un film. Imi place mult <3
Ma bucur ca ai schimbat ideea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Eu n-am inteles un lucru.. Mesajul ala cu cele 3 variante au fost lasate de Demon? De cand atata amabilitate, bunatate? o.o [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adu repejor nextul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Spor la scris si la idei! ^^ [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Vin 22 Iun 2012, 23:08

heyyy!!! mrs moolt ca m-ai anuntat si imi plc mooolt nextul kiss ar trebui sa te pedepseasca parintii in fiecare seara :)):
pe bune acuma imi plc moolt nextu si sper sa ma anunti si la urmatorul...
si app daca nu las comm>nu am citit nextul> posibil sa fi ramas fara laptop hmm...?! examene...examene.... biciuitor
spor la scris si nuj daca s-a inteles dra vreau cat mai repede >>>NEXT<<< happy2 happy2 happy2


Ultima editare efectuata de catre Allex in Dum 24 Iun 2012, 16:30, editata de 1 ori
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 02:34

waw.......tare persoana numa daca am stii si numele ar fi si mai tare sa zic asa...deci andre misiune pe maine next nou



Cand Sunt Trist Incerc Sa Ma Inveselesc
Cand Sunt Fericit Incerc Sa Ma Mentin Asa
Cand Vad Pe Cineva Trist Ma Intristez Si Eu
Cand Vad Pe Cineva Fericit Devin Fericit Si eu
Iar Cand Cineva Nu Mai Vrea Sa Fie In Viata
Incerc Sa Il Fac Sa-si Doreasca Viata
Cand Toata Lumea Este Fericita
Simt Ca Mi-am Facut Rostul In Viata
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 08:39

Buna scumpa mea.
Imi place acest capitolul..ma intreb ce va alege Sakura?
Gandind logic ea ar putea scapa din asta prin orice cale din cele spuse mai sus, insa sunt curioasa cum.. Adu rapid continuareea,
SPor la scris si multe idei:*


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Andi McFlurry
Academy Student
Academy Student
Andi McFlurry

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : :-??
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 15
Reputatie Reputatie : 1

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 10:34

Hei hei happy2
Ei bine draga mea, ţi-am citit fic-ul şi am rămas plăcut surprinsă!
Eu sunt mai pretenţioasă când vine vorba de aşa ceva însă munca ta s-a ridicat la aşteptările mele :))
Nu grăbeşti acţiunea, descriere este, ce să ceri mai mult ?
Îmi place ideea ta şi cum o dezvolţi.
Titlul atrage mult cititorii, cel puţin pe mine m-a atras. ;;)
Mai mult ce să îţi spun? Multă baftă în continuare, ai un fic minunat şi.. trafic de idei! lough kiss
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 11:48

Doamne , m-ai facut sa plang..M-mam pierdut de tot..Ori de la capitol , ori de la melodia pe care ne-ai dato dar plang..Lucrurile sunt asa de incurcate...Oare Sakura ce va alege? Va muri in final? Sasuke se va indragosti iar de ea? Iar va fi posedata de demon? Sau va omora pe cineva din familie? Pe Maia? Pe Sasuke? Se va sinucide ininte de asta Adu next-ul repede ca nu mai pot.

P.s. Scuze ca abia acum ajung dar am fost pedepsita...


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 9 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 12:00

Nu imi vine sa cred..
Sakura.. nu poate sa isi schimbe destinul.. este ingrozitor..
Descrii atat de bine Andreea...ca mi-ai dat o stare de tristete cand ma gandesc prin ce trece rozalia..
Sora ei sta fericita in pat cu iubitul ei Sasuke.. iar Sakura se afunda in intuneric citind acea carte blestemata care ii va face viata un chin..
Iti ador ficul!!
Nu stiu ce m-as face fara capitolele acestea minunate ...
Astept sa pui next repejor!
Spor la treaba scumpa kiss !
Te pupiceste Deea kiss!

Edit: Melodia a fost frumoasa.. s-a potrivit cu momentul din capitol ... Esti prea tare!!:X:X



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 19:18

Gosh! huh?
Iubesc melodia asta! wtf
Și chiar se și potrivește. what?lol!
Și, bineînteles ador și capitolul. ;;)
Deși a fost cam trist și Sakura a intrat într-o încurcătură cât casa, a fost bestial. a hug
Prin urmare, trebuie să-ți spun că ideile tale sunt geniale, toate și acum sunt curioasa ce vei mai scrie în continuare. rusinos
App Scuză-mi întarzierea, a trebuit sa stau jumate de oră ca să mă lase soramea să îți dau comentariu. hmm...?!
Oricum, a meritat așteptarea. dap !
See ya honey hi!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Make love, not war!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 21:52

Vai eu chiar asa de tarziu am ajuns....urat din partea mea! In legatura cu ficul: Imi place la nebunie ideea si imi pare rau de Sakura. Sincera sa fiu si eu am zarit la bibleoteca mea o carte despre chestii dinastea...sataniste(nu am gasit un cuvant mai potrivit)... nu am luat-o dar ma intreb cum primesc carti dinastea...ciudat. Prin ce incurcatura a itrat Sakura dar ar fi surprinzator sa o omoare pe Maia, are o sansa mareata, sa isi schimbe destinul, Sakura ai face bine sa alegi varianta corecta, alta sansa nu cred ca o sa mai primesti! Astept nextu'l si sper sa ma anunti si pe mine. puppy eyes
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 22:50

Ultima ... sad Se pare ca nu ma pot tine de promisiune crying
Anyway capitolul asta ma lasat fara cuvinte dap ! Esti buna la ceea ce faci si se vede asta yeah NO COMMENT !
Imi pare rau ca ai fost pedespita si imi pare bine ca ai adus nextu asa de repede ... sper sa vina si celalat la fel de repede happy
Scuze ca nu iti pot lasa un com lung dar luni am examene si trebuie sa invat si noaptea si ziua asa ca spor la scris kiss
Mersi pentru anunt a hug
Teo kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Sam 23 Iun 2012, 23:54

[center] Oh Doamne ti-am citit ficul ca o maniaca..il iubesc ! vreau nextul repejor pentru ca abia astept sa vad ce va face Saku...oare o va omori pe Maia ???
Sa ma anunti cand pui nextul ...te rog duuuuulce ! kiss


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 02:05




Hei kiss

In primul rand, melodia e superba. De ieri o ascult pe banda rulanta, nu ma mai satur de ea. in love
Capitolul a fost superb, ca toate celelalte, dar deja stiai asta. Sakura trece prin momente grele, mai ales acum cand a aflat si modurile prin care poate scapa de demon..Sa o omoare pe Maia..nu cred ca o sa faca asta. .. sad
Nu stiu ce sa mai spun, am numai cuvinte de lauda pentru tine si fic-urile tale, mereu o sa am, sunt de-a dreptul magnifice, nu stiu cum reusesti sa scrii asa.

Astept cu nerabdare urmatorul capitol, sper sa il aduci repede in love

Spor la scris kiss



IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Dum 24 Iun 2012, 16:41

Rapida mai esti... ;;) Mai are rost sa scriu ceva? Pe bune acum, pe cand credeam ca toate se vor rezolva, acum vii cu asta... Inspiratia nu-ti mai da pace, asa-i? kiss Sunt foarte curioasa ce va alege, mi-au dat fiori oportunitatile pe care le are. Mai bine zis, sansele pe care le are ingrijorat Sincer, cea mai mare bataie de cap mi-a dat-o aceea care zicea de sacrificarea unui membru al familiei, ceva de genu... Logic, ma gandeam la Maia, insa nu prea cred. Dar la ideile tale, mai bine mi-as masura cuvintele rusinos


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 21:38

Hellau, guys, am reusit sa aduc next-ul. Din punctul meu de vedere este foarte okai si sincer mi-a luat mai putin de o ora sa-l scriu, nu stiu cum de s-a intamplat asta, dar mna. Ideea e ca sunt fericita fratilor, am scris capitolul 15. Fic-ul meu devine din ce in ce mai lung si sincer nu am ajuns vreodata la numarul asta de capitole. Cum am m-ai spus de o mie de ori, vreau sa continui si sa termin fic-ul asta orice s-ar intampla. E preferatul meu din cate am avut, so...
Cititi-l ascultand melodia asta : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Capitolul 15

Sakura P.O.V.




" Am ales sa lupt si sa fiu exorcizata, am murit cu onoare, dar prematur."

- Imi pare rau, au fost ultimele mele cuvinte.. Eram socata.

Ora 4 a.m. nu reusea sa ma faca sa dorm. Nu puteam. Nu aveam forta sa imi pun capul pe perna si sa inchid ochii. Nu voiam sa visez. Pur si simplu credeam ca sfarsitul meu se apropia. Cat mai puteam avea? Saptamani? Zile? Eventual ore? Si totusi aveam o sansa. Speranta mea nu putea muri in acea noapte. Nu ma putea parasi, nepasandu-i de o simpla viata distrusa. Eram fiinta umana, aveam sentimente, nu ma hraneam cu frica...
Chipul meu era speriat, obrajii imi ardeau, iar ochii se luptau. Lacrimile nu-si aveau loc in acel moment drastic. Ce ma putea ajuta? Probabil un prieten, un sfat, un strop de speranta si ajutor din partea cuiva, dar... nu. Eram singura, trebuia sa ma descurc bazandu-ma doar pe mine. Imi era greu nestiind ce sa aleg. Sufeream si muream in sinea mea. Depresia reaparea. Ura punea stapanire pe mine. De ce nu puteam pur si simplu sa ma ucid? Mda, cred ca un sentiment extrem de mic si aproape inexistent ma facea sa lupt, dar pentru ce? Aveam vreo importanta? Reprezentam macar un fir de ata pentru.. pentru... De ce eram egoista?


" As vrea sa imi curm de una singura suferinta. As prefera sa mor lasand ceva in urma. As putea sa jur ca nu vreau sa o fac. Sufletul imi spune nu, minte imi repeta " fa-o". Curajul nu exista. Speranta ca voi scapa este, poate, dar de ce sa o iau pe calea cea grea si lunga cand pot scapa fara durere, suferinta? Nimeni nu ma cunoste. Nimeni nu ma vrea. Nimeni nu ma apreciaza. Sunt atat de inutila pentru toti. De cand am devenit atat de inchisa? Atat de urata?..

Cu cativa lacrimi fierbinti continui.


" De ce nu dorm? Vreau sa visez ca sunt in tara unicornilor si-a sirenelor frumoase, ca pot atinge norii si ca el ma poate iubi. Il iubesc oare? Nu sunt convinsa de adevaratele mele sentimente, insa de ce ma doare inima cand stiu ca e al ei? Cum pot fi atat de egoista? O iubesc, il iubesc, iar ei? Ei se iubesc. Traiesc in umbra si deznadejde, regret si invidie. God, ma auzi? Tu ar trebui sa iti iubesti copii, de ce eu raman in urma? De ce eu nu pot avea onoarea de a-ti simti iubirea Ta? Cu ce am gresit? "

Foaia era uda. Lacrimile mele ma dezamageau, pana si eu o faceam, dar imi puteam trai restul zilelor cu asta. M-am ridicat de pe scaun si am privit cu tristete ceasul de pe noptiera. Ora 4.35 a.m. Si? Tot nu aveam somn, cine ar fi avut?
Mi-am dat ochii peste cap si m-am gandit ca era momentul sa ma gandesc la o posibila alegere.


" Poti face pe altcineva sa citeasca cartea, dar... faptul acesta ar demonstra ca esti o persoana lipsita de scrupule. Alta varianta ar fi sa te lasi posedata de demoni si sa fii exorcizata, dar sunt sanse sa mori in timpul ritualului. Ar mai fi un singur mod de-a te salva. Ucizi o persoana din familia ta si bei o cupa cu sangele acelei persoane, dar asta doar dupa ce demonul te-a posedat de trei ori..."


God, unde erai cand aveam nevoie de tine? Aveam nevoie de un semn, orice. Aveam trei variante si o singura solutie. Cea mai usoara calea nu o puteam alegea. Nu eram lipsita de scrupule si nu vroiam ca persoane cu o viata, probabil, mai buna decat a mea sa si-o iroseasca aiurea. Pentru ce? Nu se merita. Ramaneau doua variante, dar cine ma putea exorciza in secolul 21? Am oftat sonor si m-am indreptat catre cartea inca deschisa.

- In ce secol ai fost exorcizat/exorcizata?


"19"

- Clar. Ce sfat imi poti da si... ce esti tu defapt?

" Nu stiu daca sfatul meu e tocmai unul bun, dar ascultati inima. Ea ce vrea? Ai putea sa iti ucizi vreun membru al familiei? Urasti vreunul din ei? Ai avea ceva de castigat de pe urma mortii respectivului? Stiu deasemenea ca este greu si crud, insa Dumnezeu te va ierta. El te iubeste si vrea sa traiesti. Sakura Haruno esti speciala, El nu vrea sa mori. Si in legatura cu cine sunt. Am fost o tanara ca tine, Hinata Hyuga ma chema, acum sunt un simplu inger. Eram ca tine, traiam in depresie si iubeam o persoana probabil nedemna de iubirea mea. A fost o etapa grea pe care nu as vrea sa o repet. Simt mult regret si manie, dar eu nu mai am o a doua sansa. Pe mine nu m-a ajutat nimeni, am fost pe cont propriu si era de asteptat. Am murit.."

- Daca voi muri, ne vom intalni? Voi ajunge acolo Sus?

" Nu vei muri ! "

Nu imi putea garanta acel fapt. Nimeni nu putea. Dar aveam sansa sa incerc sa lupt pentru viata, voiam sa lupt pentru ea, Hinata. O parte din inima mea ma indruma sa o fac pentru inger, iar restul nu prea mai conta, nu avea logica. Pe deoparte stiam ce aveam sa fac, ora 5 a.m. ma gasea cu planuri de viitor. Puteam sa il schimb. Putea sa ma iubeasca.



I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 21:42

prima dau edit un pic mai incolo
Hinata ,. chair nu ma asteptam ca ea sa fie , tare
Mersi ca m-ai anuntat , nu prea stiu ce sa zic , ficul estes super , nota 10:> cum pnm se va mai indragosti Sasuke de ea? Sau e deja?:-? Next>:D<


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Max in Lun 25 Iun 2012, 22:43, editata de 1 ori
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 21:48

bunaaa...doar sti ca ador ficul tau, asa ca nu mai e nevoie sa o repet. cat ceea ce priveste cap postat a fost super, dra as vrea mai multa actiune
poate asa sunt eu, mai repezita, dar vreau actiune ca fac infarct aici in direct :>.<:
mrs ca mai anuntat si abia astept next-ul kiss hi!


Ultima editare efectuata de catre Allex in Lun 25 Iun 2012, 22:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 22:04

Am ajuns ultima..Adica pe la sfarsit sunt sigura ca vei avea ulte aste momentari dra vroiam sa fiu prima..Ca pot zice m-am indragostit de melodie. Imi place extrem de mult. Nu mai zic de capitol pe care il ador. Deci s-a decis sa traiasca..Vreau sa vad repede ce se va intampla


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 22:11

Buna Andree . a hug Multumesc de anunt . Ma bucur ca ai pus atat de rapid nextul .
Devii din ce in ce mai profunda in descriere . Sakura hmmm ...... Offf ... dupa ce ai narat in acest capitol , desii nu ai facut extrem de evident la ce se gandeste Sakura ... imi dau seama ca se gandeste ori sa o ucida pe Maia , ori va incerca alta varianta .
Dar cred ca decizia sa are lagatura cu Maia , ai pus foarte mult accent pe varianta cu omoratul unui membru al familiei .
In orice caz , tu esti singura care ne poate lamurii . Sper sa vi cat mai rapid cu nextul si sa ma anunti si in continuare . Bafta la tastat si pupici . kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 22:13

Draga Andre Ea, genialitatea totala este un cuvant prea mic pentru tine si deci prin asta sper sa spun tot ce e de spus. ms ca mai anuntat si sa ma mai anunti! >:D< spor la scris si repede nextul ca vreau sa stiu ce decizie ia :X


[center]God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
It can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun

God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
Can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 9 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 22:57

Bunaaa a hug
In tot acest timp pot spune ca ti-am citit ficul si am asteptat next-ul su sufletul la gura. Cand doream sa-ti las un comentariu pur si simplu nu puteam. Cuvintele mele.. nici macar nu este un cuvant care sa poata exprima ceea ce faci tu.. este remarcabil. Scri cu atata suflet.. de mult n-am mai vazut un scriitor ca si tine. M-ai adus la lacrimi si m-ai lasat din nou fara cuvinte :))) O faci mereu, nu ma mai surprinde... Andreea, ai un mare talent, felicitari. :=*
Ficul asta e o capodopera si ai niste idei geniale in love Nu ma asteptam ca tot sa fie un vis.. :|
Nu inteleg cum poti descrie atat de bine acea durere.. ma faci sa fiu in locul Sakurei si sa trec prin ce trece ea, chiar si prin iubirea ei pentru Sasuke :)))) Astept capitolul urmator.
Spor la scris si te rog sa-l aduci cat poti de repede :-*



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonologie si Exorcism - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 9 I_icon19

Sus In jos
 

Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri "Hall of Fame"-