Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 26  Urmatorul

Vreţi acest FanFic terminat ?
Evident, merita !
Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_vote_lcap97%Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_vote_rcap
 97% [ 168 ]
Sa ziceam ca da.
Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_vote_lcap2%Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_vote_rcap
 2% [ 4 ]
Nu, e plictisitor
Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_vote_lcap1%Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
Total voturi : 174
 

AutorMesaj
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 22:50

Hey Hey Hey.
Andreea ma bucur ca ai hotarat sa continui ficul in love Sper ca nu ai uitat de 21 guns, deabia astept nextul de la el. Ma rog.
Capitolul a fost genial ca restul puppy eyes Nu imi pot imagina un capitol mai frumos.
Sakura ar trebui sa il inteleaga pe Sasuke... Adica cine trece asa repede peste o despartire dureroasa, foarte dureroasa. Ma intreb ce o sa faca Sakura in continuare, adica ea inca nu a scapat de demonul ala, inca o mai bantuie si vrea sa o posede... Grea viata asta rolling on the floor .
Si Hinata nu o poate ajuta cu nimic?! Mi-e mila de biata fata... :|

Anyway. Nu ne mai tine in suspans si adu nextul repedee. puppy eyes

P.S. Ultimaaaaaa. biciuitor O sa incerc sa ma revansez la capitolul urmator. ;;)
Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 11:50

Buna piticot a hug Asteptam sa citesc ceva care sa ma faca sa plang, chiar am facut-o. Melodia a ajutat, insa capitolul a facut toata treaba. Nu am apucat sa trec si pe la alte fic-uri, am fost tot plecata, insa ma bucur enorm ca ai postat si am putut comenta. E trist, dar frumos. Asa a fost mai mereu, exceptand unele parti mai "vesele". rusinos Merci de MP puppy eyes


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
Kawaii
Academy Student
Academy Student
Kawaii

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe Venus.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Cititor pe site.
Stare de spirit Stare de spirit : Deseori cu o masca cu un zambet fals:).

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 18:23

Cum sa nu observ eu aceast fic impresionant? nervi!
Simplu, nu ma uit la index nervi! .Am vazut acest mic titlu prin, "Demonologie si Exorcism". in love Pe loc l-am deschis nepasandu-mi de restul indexului.Am inceput cu primul capitol si de la bun inceput am fost captata de cuvintele pe care le citeam cu atat usurinta si claritate precum un rau care isi face loc printre pietre nestiind daca va trebui sa treaca de una mare sau mica. Continui si ajung la capitolul 19 unde atentia mea este distrasa .Azi continui si ajung la zi. Am citit si cateva comenturi printre care se regaseste si comentariul tau care imi perturba liniste. Dau pagina si gasesc un NEXT. In acel moment imi dau seama ca esti puternica si ca poti trece peste orice. Asta da dovada de increde de sine. Admir asta.Si revenind la povestioara, recunosc, m-a facut sa plang, sa rad, sa ma panichez dar cel mai mult m-a facut fericita.Ador, ba nu, IUBESC acest fic si mai ales cum este totul asezat pe fiecare rand. Nu cred ca am imaginatie destula in cat sa vad cata munca este depusa. Mult succes si nu te grabi, stii cum se spune "Graba strica treaba"
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 21:22



Hei dap !

In primul rand, vreau sa iti spun ca imi pare foarte rau pentru pierderea suferita. Cu tot ce s-a intamplat, demonstrezi ca esti o persoana puternica.

In fic, situatia de fata este foarte trista, chiar nu stiu cum o sa faca Sasuke sa se indragosteasca de Saku, moartea Maiei l-a afectat destul de rau, ceea ce era normal, mai ales ca urma sa aiba un copil cu ea. sad
Astept cu nerabdare continuare, mult succes! a hug



IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Vin 10 Aug 2012, 21:42

Saracul Sasuke. Imi pare rau pentru el, sincer. Nu cred ca ar trebui sa-si verse nervii pe Sakura. Imi pare sincer rau ca n-am adus com cand m-ai anuntat, dar eram la bunici. Mi-a placut extrem de mult capitolul. Sincere "Condoleante", tu esti o fata foarte puternica respect si admir acest lucru la tine. Ma bucur ca ai ales sa continui ficul, sa o tii tot asa!
Te kiss si te a hug !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre alexutza33 in Sam 11 Aug 2012, 16:03, editata de 1 ori
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 10:48

Bună. Scuză-mi întârzierea.
Desigur, trebuie să îți spun că mă bucur enorm că ai decis să-ți continui ficul. Așa te vreau!
Atât de multe lucruri sunt amestecate aici...
Nu știu cum le vei găsi un capăt.
E greu să știi că sora ta a murit.
E greu să știi că iubirea ta a murit, și e și mai greu să știi că propriul tău copil... care urma să se nască... acum nu va mai da ochii cu lumea.
Toate-s încurcate aici... cum îi vei aduce tu pe cei doi la stadiul de plutire numai tu știi... și eu voi fi mai mult decât încântată să citesc...
Să fi la fel de puternică și în continuare, știu că poți...
!
Sq. dap !


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Make love, not war!
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 12:49

My dear, iarta-ma ca am venit asa de tarziu. crying Cat despre capitol, a fost superb, m-a facut sa plang, iar melodia este superba... very sad
Inca o data iti spun cele mai sincere "Condoleante!" si chiar esti o luptatoare... Daca tu chiar ai reusit sa scrii, si stai linistita ca nu ti-ai pierdut talentu.
Inca o data BRAVO! si astept nextu'l! kiss

Cu multa dragoste, Ana.


 A jeep without a driver is just a car 




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 15:51

Hei !
Condoleante ! Te admir mult ca ai continuat acest fic minunat in ciuda obstacolului acesta extrem de dureros , esti o mare luptatoare !
Ma bucur ca ai continuat ficul deoarece este absolut superb .
Astept cu nerabdare nextu' ! ^^ Si iti multumesc mult ca ai continuat ficul ! Esti o scriitoare extrem de talentata si ma bucur ca imparti acest dar si cu noi !
Ja Ne !


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
                                     
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 22:37

Hellau. Multumesc pentru comentarii, chiar apreciez faptul ca munca mea este rasplatita.
Capitolul asta mi se pare atat de frumos, offf, sper din tot sufletul sa va placa si by the way, multumesc celor care mi-au votat melodia riverside la concursul 'melodia saptamanii' stiu ca ati fost voi ^^ Ah, inca ceva, in capitolul asta veti gasi un citat, este scris tot de bine, insa e postat in alta parte, ma rog, pe blogul meu.

Ascultati asta in timp ce cititi: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Capitolul 24




Sakura's point of view:


Inmormantare fusesera rapida, desi fiecare secunda imi intepa inima cu putere. Lacrimile parintilor, cat si ale lui Sasuke imi atrasera in special atentia. Ma durea sa ii stiu suferind atat de tare, doar din cauza mea, insa desi imi parea rau, nu imi puteam indrepta greseala.
Trecusera doua zile de la imormantare, iar eu traiam cu frica. Teama ca Sasuke ar putea pleca din casa dorind sa uite tot, dorind sa nu ma mai priveasca in ochi sau sa-mi simta slabiciunile. Am inchis ochii si m-am gandit la mine si la el, la noi doi iubindu-ne. Fanteziile mele apasau ca un cutit pe-o rana proaspat deschisa, dar nu imi pasa. Il puteam avea in imaginatia mea destul de bogata si tot in ea, puteam fi fericiti.

M-am ridicat de pe pat lenesa si m-am indreptat catre dulapul din partea dreapta, lasandu-ma pe vine si bagandu-mi cu grija mana sub el. O mapa neagra prinsa la un capat cu un elastic galben isi "traia" viata sub dulap. Am suflat cu grija praful de pe ea, innecandu-ma imediat dupa. Am deschis mapa cu incredere in timp ce ma asezam inapoi pe pat. M-am rezemat de o perna si am inceput sa rasfoiesc foiele colorate si incarcate de cuvinte. Imi era atat de dor sa citesc ceea ce scriam si mai ales imi era atat de dor sa scriu din nou. Iubeam sa ma descarc prin acel mod destul de simplu si totusi era dificil sa reusesti sa legi cinci-sase cuvinte, eventual sa scrii un text care sa pastreze interesul cuiva.
O foaie albastra imi atrase atentia, iar titlul, scris mare si clar, deasemenea. Am respirat adanc aer in piept si m-am lasat dusa de-amintiri...

" Just live, damnit!

Fa un pas inapoi. Uita-te dr*cu’ la tine. Esti umana. Esti frumoasa. Esti atat de frumoasa. Si nu poti fi orice. Nu poti fi oricine. Nu trebuie sa urasti pe cineva din cauza ca ti-a frant inima, sau din cauza ca cel mai bun prieten te-a tradat, ori ca tatal tau te-a lovit si nici atunci cand unii pusti id*oti te fac ciudata, urata, pr*asta sau fara importanta, un nimic. Nu te concentra singura pe lucruri pe care nu le poti controla. Plangi atunci cand vrei sa te descarci si cand simti ca ai nevoie. Nu-ti fie frica sa uiti amintirile care te fac sa suferi. Lasa trecutul in urma. Uneori tot ceea ce trebuie sa faci e sa uiti tot ce simti si sa-ti aduci aminte ceea ce meriti cu adevarat.
Inceteaza sa iei viata de la sine. Traieste pentru ceva. Indragosteste-te. Renunta la iubire. Indragosteste-te iar. Renunta din nou la iubire. Fa asta din nou si din nou pana cand stii ca ai gasit adevarata dragoste.
Spune-le persoanelor cum te simti cu adevarat. Culca-te inaintea stelelor. Creeaza. Inchipuie-ti. Inspira-te. Iarta. Zambeste. Fa ceva minunat. Intalneste persoane noi. Sarbatoreste-ti zilele de nastere. Urmeaza-ti visele. Traieste fiecare clipa cu pontential. Doar traieste, la d*acu’ . Si intr-o buna zi , atunci cand vei fi batrana, uita-te inapoi fara regrete. "


Cateva lacrimi cazusera pe picioarele dezgolite si reci, facandu-ma sa reactionez. Mi-am schimbat pozitia, lasandu-mi picioarele sa se odihneasca pe parchet, iar capul pe palme. Furoul alb imi lasa pielea tremuranda, dezgolita. Mi-am trecut o mana prin bretonul ce-mi intra in ochi si am inghitit in sec, gandindu-ma la o strategie, la vreun plan destul de reusit pentru ai capta atentia lui Sasuke sau macar pentru a ma face remarcata prin simpla mea prezenta. Am inspirat adanc in piept si m-am ridicat, parasind camera si lasand usa deschisa in urma mea. Ceasul de pe hol indica ora 12 a.m., insa ochii mei inca nu voiau sa se inchida, desi oboseala exista.
Aveam intentia sa cobor la parter pentru un pahar cu lapte, insa usa dormitorului lor imi atrase imediat atentia. Era intredeschisa, iar dincolo de ea se observa trupul frumos sculptat al unui barbat in toata regula, stand in pat cu o fotografie in mana. M-am apropiat silentios si l-am privit, clipind din ce in ce mai rar. Frumusetea lui nu avea margini. Parul lui negru si ciufulit, ochii de aceeasi culoare, buzele usor inchise la culoare, corpul perfect. Am inchis ochii, imaginandu-mi un sarut in slowmotion cu el si totodata, mangaieri lejere oferite de el pe trupul meu slab. Visam cum mana lui isi facea loc pe sub furoul alb, facandu-ma sa tremur iremediabil; cum buzele lui subtiri se alipeau de-ale mele usor, foarte usor, continuand in progresa foarte, foarte lent si terminand printr-o muscatura de limba subtila.

- Ahhh, te rog continua... nu, nu... nu te opri.

Replica imi scapase, uitand complet faptul ca visul nu se potrivea cu realitatea. Privirea brunetului se ridica din acea fotografie si ma analiza din cap pana in picioare. Gura lui era usor intredeschisa, lasandu-ma sa observ cum isi atingea canini cu limba. S-a ridicat din pat si s-a apropiat de mine, oprindu-se in fata mea. Ii simteam respiratia lovindu-se de chipul meu si taceam. Nu stiam ce i-as fi putut spune, imi era teama de ce mi-ar fi fi spus el.

- Poftim? replica el, eu lasandu-mi privirea in pamant.

Respiram sacadat cu gura intredeschisa si imi era teama sa ii intalnesc a doua oara privirea. Mi-am trecut limba peste buzele uscate si am inghitit in sec, nestiind ce sa ii raspund, insa la scurt timp i-am simtit mainile peste umerii mei, zguduindu-i usor, parca nedorind sa ma raneasca. Nu i-am raspuns gestului si am continuat sa privesc parchetul maroniu. Cu doua degete mi-a ridicat barbia obligandu-ma sa ii intalnesc acei ochi negri patrunzatori.

- Nu mi-ai raspuns la intrebare, ce te retine? a continuat, pastrandu-si aceiasi figura serioasa.

- Eu... nu pot, adica nu stiu ce sa inventez, adica... ce sa-ti spun. i-am spus neconvingatoare; era sceptic.

- Ti-am intreupt fanteziile cumva? Imi cer scuze atunci.

L-am privit cu tristete, umezindu-mi din nou buzele si incurajandu-ma sa il ating. I-am pus mana pe piept, strangandu-i puternic tricoul negru in pumn.

- Simti regret? l-am intrebat, uitandu-ma in ochii lui, acesta inspirand aer in piept pastra tacerea. Mi-as fi dorit sa nu fiu atat de oarba, am continuat slabind stransoarea.



I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---


Ultima editare efectuata de catre Andreea Schmitt in Lun 13 Aug 2012, 22:57, editata de 1 ori
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 22:52

Hei!Hei!Hei!! Sunt prima pentru Dumnezeu!!!! ... Deci in legatura cu capitolul nou ... extraordinar de frumos dar contine si drama ceea ce il face trist dar imi place+ ca a fost un moment jenant cand Sakura a zis ceea ce a zis :).
Spor la lucru si astept Next!!
Doamnee sunt prima.
AAA si ador felul in care scrii!!


KISS & HUG



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
Kawaii
Academy Student
Academy Student
Kawaii

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe Venus.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Cititor pe site.
Stare de spirit Stare de spirit : Deseori cu o masca cu un zambet fals:).

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 23:01

Nu am cuvinte sa descriu ce am citit. Ma omori cu zile. Usurinta cu care scrii si pui ideile cap la cap . Se potrivesc mai bine ca doua picaturi de apa. Ma lasi fara cuvinte. Drama asta. Cat de rece poate fi acest baiat. Dar in acelasi timp si atragator.
Spor la scris si mai am ceva de adaugat....



Ah da, Kiss and Hug.
Urari de la Kawaii'.
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 23:17

In primul rand, mersi de anunt! Oh Doamne Dumnezeule, cum poate fi asa de neatenta! Biata Sakura, in fata lui Sasuke eu as fi crapat de rusine, si as fi luat-o la fuga can\'t see !!! . Ce pacat ca nu i-a cam iesit faza cu fanteziile!
Te pupacesc si sper sa ma anunti de next! kiss



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 23:17

Hei dap !

Mi-a placut foarte mult capitolul, ceva la care ma asteptam. Un citat superb, ceva ce ar trebui sa tinem cont, sa ne deschida intr-un fel ochii. Magnific! in love
Saku a avut o fantezie destul de intensa, chiar mi-a placut fata. lough Sunt sigura ca si lui Sasuke, chiar daca nu recunoaste, stiu ca in sufletului creste sentimentul de iubire si de admiratie pentru ea. Sunt facuti unul pentru celalalt. in love
Situatia se incinge, chiar sunt curioasa daca fantezia o sa devina realitate, atunci as fi eu fericita, eu si toti cititorii. lough
Astept next-ul cu o imensa nerabdare, mai nerabdatoare ca niciodata. huh?
Spor la scris. a hug


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Scream.
Special Jōnin
Special Jōnin
Scream.

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1682
Puncte : 1837
Reputatie Reputatie : 103

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 23:18

Off Andreea, ce capitol in love
Imi place foarte mult acel text. Ma atins, sincer se potriveste momentului in care sunt eu. Este foarte adevarat, cuvant cu cuvant. Te trezeste la realitate si te ajuta sa vezi viata cu adevarat.
Ce fantezie are Sakura cu Sasuke, acum incepe sa vorbeasca cu voce tare? rolling on the floor Doamne, peste doua capitole se urca peste Sasuke in somn what?lol!
Am incercat sa accesez blogul tau, dar nu am resuit. Este o problema de la mine sau alt ceva?
Melodia e geniala, o stiam, dar tot geniala ramane in love
Anyway, totul e genial ca de obicei in love in love
Merci mult de anunt, sper sa ma anunti in continuare.

Succes la scris. kiss


Ultima editare efectuata de catre Scream. in Lun 13 Aug 2012, 23:36, editata de 1 ori
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 23:24

Buna,
Vai de mine! :X Capitolul a fost, intradevar, superb. Doamne ce poate scoate si Sakura pe gura =)) Mor-tal :))
Sunr nerabdatoare sa vad intre ei putina iubire, impartasita si de-o parte si de alta :)) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Pana acum, Sakura iubeste pentru amadoi.

Oricum, capitol minunat, descriere la discretie, totul dulce si frumos, next ^^

Spor la scris si la idei!^^ [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Lun 13 Aug 2012, 23:57

Buna, multumesc de anunt. rusinos
Capitollul a fost atat de frumos, incat nu am cuvinte sa exprim ceea ce simt. Regrete, tristete, o iubire puternica, toate aceste sentimente le-am simtit in timp ce iti citeam capitolul si ascultam melodia care este extraordinara de asemenea. Acum am sa o ascult trei zile pana imi trece "gripa" pe care mi-a dat-o.
Sunt sigura ca daca dupa ce ai termina acest fic si l-ai publica, ai devenii una dintre cele mai cunoscute autoare ale lumii. Pur si simplu acel capitol mi-a reamintit niste lucruri pe care le-am cam uitat si iti multumesc ca mi-ai reamintit.
Scuze ca ajung atat de tarziu, data viitoare voi incerca sa ajung mult mai rapid.
Astept nextul , pe care sper sa il aduci cat mai curand, bafta la tastat si multa imaginatie. dap !


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 12:58

Hei , hei , hei !
Deci nici n-am cuvinte pentru a-mi exprima parerea despre acest minunat capitol . Tot ce pot sa spun este : Tine-o tot asa si Mai vreau ! .
Cat despre acea propozitie spusa de Sakura , jenant , absolut si iremediabil de jenant =)): . Eu in locul ei as fi intrat 2 metrii in pamant la cat de rusine mi-ar fi =)): . Mai vreau ! =)): .
Addry te pupaceste !
Ja Ne !



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
                                     
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 13:28

Oh God. Deci acest capitol a fost incredibil. Atat de frumos incat parca eram si eu prin casa aia, pandindu-i lough . Ok, niciodata nu se va intampla asta, dar fiecare capitol al tau ma trimite in acea lume imaginara, unde uneori sunt trista, uneori amuzata, chiar si fericita. Cuvintele tale imi transmit fiecare sentiment cu o intensitate incredibil de mare, pe care reusesc sa-l simt din plin.
Mi-a placut foarte mult si sper ca Sasuke sa se indragosteasca de ea.. good
Abia astept sa postezi urmatorul capitol, deci il astept cu mare nerabdare. Spor la scris si la idei in love
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 14:27

Scump-o sa stii ca iubesc la nebunie ficul tau . Are tot ce-i trebuie pentru a atrage atentia si asta este datorita capusorului tau plin de imaginatie . Adia astept sa vad ce o sa se intample in continuare . Spor la scris si multa imaginatie . Daca vrei poti sa ma anunti cand pui nextul .


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Mar 14 Aug 2012, 23:25

Oaaaa..cate comm-uri , cred ca sunt a o suta lough

Buna si multumesc frumos pentru anunt ;;)

Chiar mi-a placut si Vai ce mor de nerabdare sa vad ce va face Sasuke waiting

Hmm,, te rog frumos sa scrii nextul repede si sa il postezi dance2

Trebuie sa stiu ce se intampla sau, sau ...... o sa fiu curioasa muuult timp huh?

Sper ca Sasuke sa o observe pe Sakura sau vaaaaaiiiiiii biciuitor

Bafta muuulta la tastat si pa-pa ! hi!


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 11:30

Doamne... ce capitol frumooos.
Deci nici nu pot sa cred... m-ai impresionat.
Citatul acela a fost minunat, superb. L-am mai citit o data si mi-a placut la fel de mult.

"- Ahhh, te rog continua... nu, nu... nu te opri."
Am crezut ca mor la fraza asta=))
Ce-mi place cum imbini cuvintele, cum le faci sa aiba ceva ascuns in spatele lor, o faci extrem de bine.
Ce sa-ti spun, imi place la nebunie.
Astept nextul, hurry up dap !
Sq.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Make love, not war!
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Mier 15 Aug 2012, 16:16

Buna! Nu am mai intrat de ceva timp asa ca abia acum am observat ca ai pus next. Sincer, ma bucur ca incerci sa treci peste ce s-a intamplat si ca ai adus urmatorul capitol.
Cu privire la capitol, cred ca acesta a fost unul foarte sentimental si mai ales plin de durere...ceea ce era si de asteptat.
Ce mai pot spune decat ca mi-a placut si ca abia astept next-ul?
Pe langa subiect: Sunt lucruri si mai rele in viata peste care trebuie sa trecem, si pun pariu ca tatal tau nu ar vrea sa te vada trista si abatuta...happy
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 17 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Joi 16 Aug 2012, 20:12

Ohh, Doamne!
Deci, o.o nu-mi vine sa cred, aprope ca -mi vine sa plang :| Iti multumesc mult ca ai postat capitolul asta.. mi-ai dat impresia ca Sakura regreta acum ca-l vede pe Sasuke suferind..:( Avand in vedere ca nu stiu ce sa-ti spun, sunt cam pupaza azi.. o sa-ti spun doar ca vreau next-ul.

P.S. Cel mai prost comentariu :|



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Sus In jos
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 12:03

Finally un fir de net waiting Scuze ca nu am comentat mai devreme, insa am maaari probleme cu net-ul si inca nu s-au rezolvat. Noroc [,] ca aseara am dormit la o prietena, iar acum cu ajutorul ei postez. ;;) Capitolul a fost... huh? Nu prea imi gasesc cuvinte cand vine vorba de capitolele tale rusinos Acea replica a Sakurei mi-a sarit in ochi inainte sa fi ajuns la acea parte, iar mintea ma ducea la niste segvente... well? awesome right? You know what I mean. Chiar grabisem putin cititul, interesul si suspansul erau mult prea mari. Adevarul e ca, atunci cand vrei sa atragi atentia cititorului o faci cu mare stil cool


I’ve wasted my nights. You turned out the lights. Now I’m paralyzed. Still stuck in that time when we called it love. But even the sun sets in paradise

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

If happy ever after did exist. I would still be holding you like this. All those fairytales are full of shit. One more fucking love song, I’ll be sick
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 13:05

Îmi pare atât de rău că nu am dat comm când mi-ai trimis mesaj :(
Idiot! Idiot! Idiot!
În fine, contează că acum sunt aici, cititnd acest FanFic uimitor şi plin de mister, după părerea mea. Ai o descriere ... nu prea îmi găsesc cuvintele, dar este pur şi simplu uimitoare, la fel ca oricare alt capitol pe care îl postezi. Aştept nect-ul cu mare nerăbdare, succes!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonologie si Exorcism - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 17 I_icon19

Sus In jos
 

Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 17 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri "Hall of Fame"-