Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21 ... 26  Urmatorul

Vreţi acest FanFic terminat ?
Evident, merita !
Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_vote_lcap97%Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_vote_rcap
 97% [ 168 ]
Sa ziceam ca da.
Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_vote_lcap2%Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_vote_rcap
 2% [ 4 ]
Nu, e plictisitor
Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_vote_lcap1%Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
Total voturi : 174
 

AutorMesaj
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 10:49

Hei! Stiu ca este ceva destul de greu prin care trb sa treci te inteleg perfect am trecut prin acelasi lucru ca si tine si eeste sincer greu si simti cum ai vrea sa mori si tu cand cineva din afamilie te lasa ei bine nu pot sa decit pentru bes dar stiu ca vba decide bine
...



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 10:51

sad sad sad Hei! Stiu ca este ceva destul de greu prin care trb sa treci te inteleg perfect am trecut prin acelasi lucru ca si tine si eeste sincer greu si simti cum ai vrea sa mori si tu cand cineva din afamilie te lasa ei bine nu pot sa decit pentru ea dar stiu ca va decide bine
... n-am decat sa iti ofer CONDOLEANTE!
sad sad sad



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 13:41

Hei! Stiu ca am lasat amcum o ora sau doua un comm. Dar am crezut ca nu este destul oricum nu ma gandisem atunci ce as zic eram in soc cand am auzit ce ii as intamplat andreei. Oricum stiu cum este sa iti moara cineva din familie cineva drag … cineva care ti-a dat sfaturi fara as iti ceara plata… cineva care te-a iubit fara as iti ceara ceva in schimb… e dureros si in acelasi timp urat. Uneori cand esti furios nu ai cuvinte in a te exprima. Draga Andreea iti dau un sfat trimite ganduri bune tatalui tau si gandeste-te ca a ajuns intr-un loc mai bun unde se afla si ingeri. Dumnezeu as-l odihneasca… imi pare sincer rau pentru necazul acesta impreuna cu fanii ficului tau v-om trimite ganduri bune catre tine si catre intreg universal si promitem cu toti ca iti v-om fii aproape c sufletu si gandul am mai spus din pacate nu putem fii cu trupul cu toti vrem sa iti dam un umar pe care s-a poti plange si per care s-a iti poti varsa sentimentele. Stiu ce simti sin u este usor as treci peste cu toti avem momentele noastre. Ei bine eu iti pot oferi sfaturi cu toti putem face asta, v-om accepta decizia luata asupra ficurilor gandeste-te bine ce vrei as faci, noi cu toti v-om fii aici si v-om astepta next-ul cu mare placere. As vrea as fim prietene bune la fel cu toti. Impreuna iti oferim Condoleante miii si mii de Condoleante si iti promitem ca iti v-om fi aproape. Dumnealui va fi mereu cu tine sit e va indrepta spre bine… CONDOLEANTE!
(SPER AS FIM PRIETENE :) )



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 16:29

RoSsEAnGeLl poti sa dai edit, nu este nevoie sa faci atatea double post.
Incalci regulamentul! Te rog ca pe viitor sa nu se mai intample.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 17:01

Andreea, sincere condoleante!
Imi pare foarte rau!
Si imi pare rau ca iti inchizi si ficurile.
Dar este normal, treci printr-o perioada grea.
Te inteleg foarte bine, si mie mi-a murit bunicul, la care tineam enorm de mult.
A murit in anul 2009, inca mi-e dor de el, insa am reusit sa trec peste si sa-mi dau seama ca e intr-un loc mai bun good
Cum a zis si RoSsEAnGeLl, cum ca o persoana draga din inima ta iti este alaturi mereu, fara a-ti cere nimic in schimb...
Sincere condoleante si sper sa-ti fie mai bine! crying

Te pup kiss
Ana


 A jeep without a driver is just a car 




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Sam 28 Iul 2012, 13:17

Buna ,
Stiu ca nu ajuta cu ceva dar imi pare rau pentru pierderea ta . Sper ca te v-ei simti mai bine cat de curand . Iati cat timp vrei , e greu sa treci peste asa ceva .


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 15:02

Hellau, my little monsters a hug
Multumesc pentru condoleante. Acum sunt mai bine si un coment m-a facut sa ma gandesc mai bine. Cineva a spus ceva de genul " Tu ai precizat ca vei continua acest fic orice s-ar intampla. Nu vei renunta" ... well, ma simt cam prost... iar astazi am gasit un topic datorita Emei Guillotine " top 10 scriitori" or something like this. Numele meu l-am gasit in majoritatea topurilor membrilor si asta doar din cauza acestui fic cu demoni.
Urmatorul post va fi cu capitolul 23... Multumesc din nou.


I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 16:24

Bună draga mea!
Scuze că nu am venit mai devreme, însă de-abea acum am văzut acel mesaj în care ne anunțai cu închiderea ficurilor.
Ca toți ceilalți dinaintea mea îți ofer sincere condoleanțe.
Știu că îți este greu, chiar foarte greu, dar te sfătuiesc să fi puternică, deși cu toții știm bine că nu e ușor să treci peste așa ceva.
Nu știu precis cum este să îți moară un părinte, dar știu cum este să fie cât pe ce să o facă, deoarece tatăl meu a făcut infarct acum un an.
Trebuie să îți fie greu, dar tu nu ai nevoie de cineva care să te privească cu milă și atât, ai nevoie de cineva care să te întărească pentru a fi puternică. Așa-i?
În legătură cu ficurile, dacă ai decis că le poți continua asta e bine, poate prin scris te vei putea descărca mai mult. Și cu siguranță, ar fi păcat să le închizi, dar asta, la urma urmei depinde de tine.
Încă o dată îți transmit condoleanțele mele și vei fi ok, da? dap !
Sq. dap !


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Make love, not war!
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 17:27

Hei! Deci o sa continui Demonoligoe si Exorcism??!!
???!!!!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 13:42

Doamne Andreea, daca ai stii cat de fericita sunt acum ca ti-am citit comul! Ma bucur enorm ca te simti mai bine si ca vei continua ficul. Si in special ma bucur ca vei aduce urmatorul capitol curand.
Il astept cu nerabdare, bafta la tastat si pupici. kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 17:58

Hellau. Am adus capitolul 23, finally. Imi era atat de dor sa scriu din nou. Offf... pare ciudat, dar ceea ce a trebuit sa scriu in capitolul asta a fost... a fost ceva prin care am trecut si eu... si mna... cam weird. Well, sper sa va placa si deasemenea sper ca nu mi-am pierdut "talentul".
Ahh, by the way, multumesc celor carora le place acest fic. Ma cunoasteti, probabil doar din cauza " demonilor" adica ideilor mele putin cam ciudate.
Va multumesc inca o data pentru condoleante. Apreciez!

Ascultati asta in timp ce cititi: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Capitolul 23



Sakura's point of view:


Ma priveam in oglinda cu tristete in timp ce imi aranjam esarfa neagra in parul roz. Rochia lunga pana la genunchi si mulata pe trup se aseza foarte okai, desi simteam ca ma strange prea tare, dorindu-mi moartea. Machiajul era exclus, astfel lasandu-mi la iveala cearcanele si tenul obosit. Buzele imi erau uscate si inchise la culoare, iar nuanta ochilor mei devenise foarte stearsa.
Trecusera trei zile de cand sora mea murise, fusese ucisa de mine, propria ei sora si nu stiam cum, insa... imi parea rau. Regretam ca o omorisem. Regretam faptul ca ii ucisem pe amandoi. Doar... regretam.

Zilele respective trecusera foarte greu, macinandu-ma atat de interior cat si pe exterior.Voiam cu disperarae sa trec cat mai repede peste acele clipe si sa uit treptat. Stiam deasemenea ca aveam nevoie de mult timp si multa distragere, insa ceva imi spunea ca sfarsitul meu se apropia foarte repede. Maia ma voia moarta, la fel si Satana... si Dumnezeu cel mai probabil.
Mi-am atins fruntea transpirata cu mana dreapta si mi-am adus aminte de Hinata.

" Nu stiu daca sfatul meu e tocmai unul bun, dar ascultati inima. Ea ce vrea? Ai putea sa iti ucizi vreun membru al familiei? Urasti vreunul din ei? Ai avea ceva de castigat de pe urma mortii respectivului? Stiu deasemenea ca este greu si crud, insa Dumnezeu te va ierta. El te iubeste si vrea sa traiesti. Sakura Haruno esti speciala, El nu vrea sa mori. Si in legatura cu cine sunt. Am fost o tanara ca tine, Hinata Hyuga ma chema, acum sunt un simplu inger. Eram ca tine, traiam in depresie si iubeam o persoana probabil nedemna de iubirea mea. A fost o etapa grea pe care nu as vrea sa o repet. Simt mult regret si manie, dar eu nu mai am o a doua sansa. Pe mine nu m-a ajutat nimeni, am fost pe cont propriu si era de asteptat. Am murit.."

- Daca voi muri, ne vom intalni? Voi ajunge acolo Sus?

" Nu vei muri ! "


Dumnezeu te va ierta. El te iubeste si vrea sa traiesti. Ma indoiam ca avea sa imi ierte marele pacat. Refuzam sa cred ca ma iubea. Negam faptul ca nu voi muri, cel putin rezistasem demonului, insa greul de-abia incepea. Eu trebuia sa ii simt iubirea lui Sasuke, asa cum Maia se bucura de ea zi de zi. Imi era greu, extrem de greu si nu aveam nicio idee de ce as putea sa fac ca brunetul sa se indragosteasca de mine. Nu eram sora mea, nu eram la fel de frumoasa ca ea si in plus, eu ii aminteam de ea. Parul roz, ochii verzi, pielea alba, zambetul strengar... imi parea rau pentru el si mai ales imi parea rau pentru mine. Acea decizie aveam sa o regret si in viata de apoi.

Am parasit camera mea cu mici ezitari si am pasit neincrezator de-a lungul holului. M-am oprit in dreptul dormitorului ei si am asteptat cateva clipe, poate usa se deschidea, iar pe ea iesea ea mustrandu-ma si imbratisandu-ma. Am inchis ochii si am plecat.
Am coborit in living unde multa lumea se adunase pentru imormantare. L-am cautat cu privirea pe Sasuke, ingrijorandu-ma de starea lui. Statea in dreata sicriului negru si-o privea pe Maia in rochie de mireasa. Rochia cu care avea sa spuna "da" in fata lui Dumnezeu.

M-am apropiat, strecurandu-ma prin multime, iar in momentul cand eram langa cei doi, l-am atins pe brunet cu mana pe umar, el neclintindu-se din initiala pozitie. Am oftat si am privit-o pe sora mea. I-am atins mana cu ezitari si mi-am lasat ochii in pamant. Off, eram atat de vinovata.

- Este atat de rece... am soptit.

- Este moarta, cum ai vrea sa fie? a continuat el cu dezgust, ma simteam prost.

- Imi pare rau. Nu tebuie sa iti versi supararea pe mine. Si eu sufar, i-am replicat, luandu-mi mana de pe trupul fara viata.

Tacere. Era atat de inchis si rece, ma respingea nu mai cu vorbe. Imi era teama sa tin o conversatie cu el, imi era frica sa dispara complet din viata mea. Aveam nevoie de iubirea lui si nu doar pentru a evita o catastrofa ci si de a fi fericita. Am oftat si mi-am indreptat privirea catre Sasuke. Privea in gol, iar seriozitatea pe care o arata imi facea pielea de gaina. Mi-am inchis ochii si m-am intors cu spatele la sicriu, voind sa plec, dar o mana m-a oprit, intorcandu-mi intregul trup catre dreapta.

- Spui intr-una ca iti pare rau, iti pare rau, iti pare rau. Demonstreaz-o! Acum pleaca, a spus Sasuke facandu-ma sa cedez si sa plang.

- Eu...

Am incercat sa ii spun ceva, dar nu am putut si am plecat. Am iesit din casa si m-am indreptat cu privirea in pamant catre cimitir, nevrand sa il mai vad pe el. Plangeam, suspinam si regretam. Sufletul imi era impartit in bucatele mici, iar inima ma durea. Mi-am dat esarfa neagra jos din par si mi-am sters lacrimile cu ea, apoi cu ambele maini lipsite de vlaga am deschis portile cimitirului. Mi-am facut loc prin miile de morminte, nepasandu-mi de durere. M-am asezat jos, pe pamant in momentul cand am ajuns la o groapa abia sapata si goala. Lacrimile apareau din ce in ce mai multe, iar eu nu puteam sa fac nimic. Nimeni nu le putea opri.
Am luat un pumn de pamant si l-am privit atent. Picaturile incolore se scurgeau din ochii mei si cadeau pe tarana rigida.

- Maia, vei fi acoperita cu aceasta tarana si... si nu te vei mai intoarce. Vei ramane o amintire, o frumoasa amintire.




I had to break myself to carry on.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 18:39


PRIMA!!!!!!!!!!!!

Imi pare rau ca n-am m-ai trecut pe aici . Imi place mult acest capitol este super si sper sa ma anunti in continuare .


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





Ultima editare efectuata de catre ingerul nopti in Lun 13 Aug 2012, 13:49, editata de 1 ori
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 19:01

imi pare rau, tare rau ca am ajuns asa de tarziu la acest fic minunat, incredbil, frumos
esti un geniu
imi place, place, place astept next
te-am pupat spor la scris si idei kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 21:57

Hei!Hei!Hei! De ce Doamne nu pot sa fiu si eu prima??!!! De ce?
Ei bine ma bucur ca ai postat ascest capitol nou .... cu toate cele intamplate.
:) Deci astept Next-ul!!

]
Kiss & Hug[/
color][/center]



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]









Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 00:00

este super..imi pare rau de pierderea ta....oricum adune next-ul cat mai repede si lung si te rog anunta-ma in continuare!!
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 07:56

A fost un capitol atat de... trist. Mi-a placut foarte mult, problema este ca ... ei bine, ma cam facut sa plang.
Melodia este foarte potrivita pentru acest capitol. Ca deobicei naratiunea si descrierea ta sunt impecabile si ma bucur ca ai venit cu nextul si ca te simti mai bine. Saraca Sakura este intr-o stare asa de rea, de parca s-ar fi ucis pe sine in interior.
Sa vi repejor cu nextul, bafta la tastat si pupici. kiss


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

All I need is your love
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 13:53

Cu adevarat a fost un capito trist..

Imi pare rau pentru Maia...

Chiar nici nu stiu ce sa zic..

AM ochii inlacrimati

Ma bucur mult ca ai decis sa continu-i ficul..

Saracul Sasuke se vede ca sufera..

Ma intreb oare o banuieste pe Sakura

Sau doar ii aminteste de Maia ....

Sunt multe intrebari pe care le vom amfla in urmatoarele capitole..

Pana atunci..

Astept next

Te pup dolshe

Si sper sa ma anunti


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 16:11

Buna Andreea!
Ma bucur ca te-ai intors si sper ca te simti mai bine.. >:D<.
Sunt fericita ca ne-ai adus un next atat de frumos...din nou melodia cu acest capitol mi-a trezit sentimente de tristete pentru rozalie..
Imi pare rau pentru ea..chiar nu stiu cum o sa reuseasca sa il faca pe Sasuke sa o iubeasca..el este prea distrus ..din cauza mortii Maiei..
Avem incredere in tine ca totul o sa fie bine in final !
Sper sa ne aduci next repede si sa nu mai fii trista scumpa mea kiss !
Spor la scris si imaginatie!
Kisses and hugs :X:X ! >:D<



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Demonologie si Exorcism - Pagina 16 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 09:01

Bună, Andre. kiss Pentru început, îmi pare rău pentru pierderea suferită, n-ai fi meritat să ţi se întâmple una ca asta. Mă bucur că te-ai hotărât totuşi să continui fic-ul. Mi-au plăcut mult ultimele capitole, ai un talent aparte. Acum, vreau să te uiţi la ceva... S-ar putea să fi văzut ce-ţi voi arăta, dar gândeşte-te că este un mesaj de la Andy pentru tine, cu siguranţă te vei simţi mai bine de fiecare dată când îl auzi.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 13:01



Hello, Hello!

Ma bucur foarteee mult ca ai continuat acest fic, nici nu iti poti inchipui, scumpo! in love
Capitolul asta a fost... Trist sad , minunat! Nu stiu cum poti sa scri atat de frumos, ai foarte mult talent! huh?
Sa nu renunti la scris, pentru ca ai face o mare greseala, scumpo! dap !
Merci ca m-ai anuntat, nu uita sa o faci si in continuare, daca vrei. good
Abia astept sa vad ce se va intampla cu Sakura si Sasuke, mai ales ca acum, relatia lor mi se pare imposibila... happy2

Te kiss Dulke,
~Black Coffee~ ;;)



     
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 13:51

Hey ,
Multumesc ca m-ai anuntat .
Sper ca te simti mai bine dupa pierderea ta .
Ca deobicei capitolul a fost incredibil .
Sper ca totul va fi mai bine cat si pentru tine si Saura .


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 14:02

Buna a hug
Nu am avut aseara taria necesara pentru a-ti da un comentariu, chiar nu puteam lega doua cuvinte.
Capitolul a fost extraordinar, cred ca nici numai este nevoie sa ti se repete asta, insa daca nu stiu ce sa spun.. asta e lough
Nu ma asteptam ca Sasuke sa fie asa, nu ma asteptam la nimic...:( Se aseaza cate un fulg imbibat de tristete pe fiecare esenta a fiecarui cuvant din capitolele pe care le scri.
Terminasem de citit o carte foarte trista si emotionanta ~Eve de Anna Carey~ si numai aveam lacrimi cand ti-am citit capitolul, insa tot simteam ca sunt intepata de unele pe la sfarsitul lui.
Ce scri tu este minunat, esti un talent, esti o stea. Nu uita asta.
Astept urmatorul capitol, spor la scris a hug



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Sus In jos
the Reason
Genin
Genin
the Reason

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : mereu in continua schimbare

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 14:55

Scuze ca am trecut abia acum pe la ficul tau. Este super tare. Te rog frumos sa-l continui please Imi place foarte mult ideea, cum scrii, tot. in love Te rog frum o s sa ma anunti si pe mine cand pui nextu puppy eyes daca vrei. nextu
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 19:44

Buna hi!
Sincer imi pare rau, tare rau pentru pierderea ta, sunt socata very sad
Nu ti-ai pierdut talentul la scris si nu cred ca il vei pierde vreodata happy
Acest capitol a fost frumos din toate punctele de vedere rusinos
Mi-a placut foarte mult si iti multumesc pentru anunt kiss

O zi buna ! yeah


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19Joi 09 Aug 2012, 17:37

Neata breee. Sau nu. Buna ziua. Sau seara? Eh. Ce conteaza? Bunaaaaaaaaaa kiss kiss kiss kiss
Asa deci. Ador capitolul asta. A fost atat de trist, atat de plin de sentimente puppy eyes
Mi-a placut enorm. Sunt foarte curioasa unde ne va duce povestea mai departe.
Din moment ce Sasuke nu o place pe Sakura, ce se va intampla in continuare? Cum vei face acea "magie"? Ei bine, ma lasi mereu cu intrebari in aer si bineinteles, suspansul nu-ti lipseste. Ahh. Cat te urasc. nervi!
Astept nextul caaaaaaaaat mai repede. Poate chiar azi ;;)
Spor la scris si la idei in love

Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonologie si Exorcism - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 16 I_icon19

Sus In jos
 

Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 16 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri "Hall of Fame"-