Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Anii de liceu (sasusaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Mar 02 Noi 2010, 23:58

am venit cu next-ul ....... thank you fetelor pt. commuri ............ Sper sa va placa continuarea ..... Spor la citit


Capitolul X: "Plecarea"

Era 7 dimineata iar eu ma plimbam de colo- colo prin casa. Nu stiam cu ce sa ma imbrac pentru plecarea in Londra. Mai aveam 30 de minute pana la plecare si in cele din urma ma decid cu ce sa ma imbrac si anume cu o pereche de blugi lungi , o bluza alba cu un bolero pe deasupra , adidasii in picioare si diferite accesorii. Imi i-au bagajele si plec impreuna cu Hinata si Naruto , care ma asteptau in living , catre scoala. Ajunsi acolo ne intalnim cu toti cei care trecusera testul si stam toti in total vreo 20 , stam si-l asteptam pe Kakasi. In cele din urma ajunge si el si plecam toti catre aeroport.
Desii era destul de devreme in aeroport era destula lume si multe avioane decolau si aterizau. Avionul nostru , "Blue Birt" trebuia sa decoleze cat de curand asa ca toti ne-am ocupat locurile. Nici 5 minute nu am trecut ca dirigintele a si inceput sa le faca observatii unor colegi obraznici. Zborul mi s-a parut lung dar totodata si voarte interesant. Pana la destinatie toti am jucat deverite jocuri : unele stiute de toti , altele noi , unele inventate dar foarte amuzante. Dupa 2 ore ajungem si in Londra. Imdiat cum au coborat toti au avut o expresie ceva de genu : "Wow ce super! Ce tare! Fabulos!" .
La aeroport am fost asteptati de catre directorul scolii "Arcom Splitter" . Acesta parea un om foarte cumsecade insa era destul de batran si avea o chelie de toata frumusetea , cu multe riduri si cearcane pe fata. Colegii din clasa vorbeau si chicoteau intruna despre sarmanul om pe care il porecleau in fel si fel de moduri care mai da care mai ciudate.
In 10 minute am si ajuns la scoala unde am fost intampinati de catre comitetul de elevi format din fiecare sef al fiecarei clase. Toti parca ne priveau de sus , si din cauza asta pareau foarte ciudati. Scoala lor era mai ordonata ca oricare scoala vazuta de noi pana atunci: toti elevii purtau uniforme , nimeni nu alerga pe holuri , nimeni nu se batea sau injura , in timpul pauzelor toti elevii se aflau in curtea scolii mai putin elevii de serviti , nici un copil nu avea voie sa faca mizerie , toti trebuiau sa respecte regulile daca nu erau trimis in detentie ceea ce era considerat de ei cel mai ingrozitor lucru. Dupa parerea mea toti erau precum niste roboti , adica nu stiau deloc sa se distreze , toti elevii pareau niste masinarii de invatat , foarte competitivi unii nu alti , in plin razboi nici nu cred ca erau prieteni , parca veneau doar ca sa comcureze unii impotriva altora. Profesorii erau la fel se sumbrii , nu scoteau nici o vorbe , si nici nu cred ca puteau zambi dupa caracterul aspru ce ii caracteriza. Eu una eram inspaimantata de ce vedeam dar asta nu se opreste aici , cee ce mi s-a parut si mai enervant si absurd a vost domnisoara Keyko sefa comitetului de elevi si lidera scolii , era precum un subaltern al directorului. Aceasta parea mai plina de viata decat ceilalti dar asta numai in preajma directorului care era ruda cu ea insa , sub masca de printesa se ascundea o fiara , un drac , o scorpie de fata , pusa pe ganduri rele si planurile ei de a ne face sederea imposibil de suportat erau diabolice. Sa va zic cum a inceput:
- Buna dragi elevi si domnule Kakshi! Eu sunt directorul scolii , numele meu este Jackob Marcus Hirem , dar imi puteti spune doar Jack, domnul Jack ! Vreau sa v-o prezint de asemenea pe sefa comitetului de elevi din aceasta scoala!
- Buna! Eu sunt Keyko! Ma bucur sa va cunosc! Am auzit multe despre scoala voastra si credeti-ma ca sunt foarte bucuroasa sa va am alaturi de mine! De azi inainte eu voi fii sa zicem indrumatorul vostru , zis si sefa si va voi arata scoala dupa ce mergem in campus pentru a va alege camerele in care veti sta timp de 2 saptamani!
- Ne bucuram sa te cunoastem Keyko!
-Bun! Deci domnule Jack , Kakashi ii puteti lasa vara nici o grija pe seama mea!
- In regula! Sa mergem Kakashi!
Ce pot sa zic scoala era foarte frumoasa , mare si incapetoare. Erau multe clase , cate zece din fiecare clasa (adica 9A 9B.......9 J ; apoi 10A....) . Scoala avea mai multe etaje la numar 10 dacat a noastra care avea doar 5. Peste tot se aflau multe coridoare si foarte multe scari din marmura. Florile nu lipseau de la nici un geam ,iar elevii de servici se aflau la fiecare etaj. De asemene fiecare locusor din intreaga scoala era curatat de femeile de sevici care trebuiau sa pastreze totul imaculat , daca nu erau sanctioonate la salariu. Profesorii de asemene erau o gramada si toti discutau in cancelarie un loc imens , cu cele mai bune conditii: mese lungi , scaune din piele , televizoare vreo 3 ,calculatore 2 mancare la dispozitie si multe alte lucruri. Nici elevii nu erau mai prejos: clasele contineau nu numar fix de banci care nu erau unite ca la noi , iar fiecare calsa trebuia sa contina 18 elevi. Elevii beneficiau de multe sali si laboratoare: 5 laboratoare de informatica cu cele mai moderne calculatoare , 8 laboratoare de chimie in care aveau loc fel si fel de experimente , 3 laboratoare de biologie si alte sali precum sala de sport , sala cu 5 bazine de inot deoarece elevii aveau si cursuri de inot ; de asemenea sali pentru tenis sau volei ; si sali de gimnazica pline cu trambuline , trapez si multe alte lucruri de gimnezica. Peste tot unde am fost eu si colegiimei nu am facut decat sa ne minunam de conditiile pa care le aveau insa bucuria ne-a fost stricata de catre Keyko care si-a arata coanele de dracusor:
- Asa deci acum ne aflam in curtea scoli! Sa lasam teatrul puricosilor , eu nu sunt o fata cumsecade asa cum ma considera unchiul meu , directorul , sa stiti ca sederea voastra aia va fi precum ati sta in iad iar eu ma voi ocupa de asta! Credeti ca sunt o adevarata scorpie , ei bine asa e si aveti grija sa nu ma enervati si ati face bine sa ciuliti urechile si sa ascultati regulamentul scolii ......... si sa nu cumva sa indrazniti sa-l incalcati cu purtarea voastra de nechibzuit ca o sa fie vai s-amar de pielea voastra! Ati inteles?
- Daaaa.....
- GURA! Prima regula : cand eu vorbesc voi ascultati si nu comentati........ asa ....... sa va zic ce nu aveti voie sa faceti in timpul pauzelor: nu aveti voie sa mancati sau sa alergati , sa stati in clasa , toti ies in tim pul pauzei afara , pe holuri nu alergati nimeni nu se bate , nimeni nu injura , nu atinge nimeni catreda , tabla sau banca altui elev ........ acum in timpul orelor: nu aveti voie sa vorbiti , toti trebuie sa-si tina mainile pe banca , nimeni nu are voie sa se mute cu alt coleg daca isi uita cartea , cand profesorul intreaba ceva ridici mana , nu sterge tabla decat elevul de servici , dupa ce se suna toti intepenesc pe scaun , toti sunt obligati sa invete lectia iar cine nu o face primeste un avertisment , la 3 avertismente o ora de detentie si daca se aduna 5 ore de detentie esti exmatriculat.......... asta e esentialul! Dar nu am terminat restul vi le dau pe o foaie si trebuie sa le invatati , iar cine nu le invata le va scrie pe o foaie de 1000 de ori! Sa va zic acum despre ore: orarul il aveti toti in camere pus , si legat de aste nu va permite nimeni sa intarziati la ore , cine intarzie ramane pe hol asteptand sa se termine ora! Fetele de aici vor practica atletism , baietii fotbal si toti veti avea cate o ora de inot si celelalte ore pe care le stiti! Toti ve-ti fii evaluati in timpul orelor si ve-ti primi calificative iar in functie de notele acordate ve-ti fi alesi pentru probele din cadrul concursului! Cam atat am avut de spus pentru azi! Am facut si turul scolii in timp ce va spuneam regulile asa ca va poftesc in camerele de campus! Fiecare camera are 2 paturi asa ca veti sta cate doi: fete cu fete si baieti cu baieti! Nu uitati mani dimineata trezirea devreme , uniformele sunt in camerele voastre si nu intarziati la ore! Restul mai discutam maine!
Deci ce concluzie pot trage colegii mei din asta , poate doar ca scoala asta e iadul pe pamant , iar Keyko va fii vrajitoarea care ne va fii sefa 2 saptamani? Ce cosmar dar in fine asta imi trebuie daca am trecut testul.
Singurul lucru care m-a bucurat in seara aia a fost poate doar faptul ca am picat cu Hinata in aceeasi camera iar Sasuke si Naruto au picat vecinii nostri.
Dupa ce mi-am despachetat bagajele si dupa ce am ajutat-o si pe Hinata , am facut un dus m-am imbracat cu o fusta scurta roz si cu un maieu alb dupa care am plecat cu Hinata , Naruto , Sasuke , Ino , si Sai la o plimbare prin Londra. Si normal ca nu am putu pleca pana cand nu am primit si un insotitor mai exact o fata pe nume Amy , cred ca cea mai vesele si vioaia fata din toata scoala si ea nu se prefacea. Aceasta ne-a condus in cele mai frumoase locuri si am vazut cele mai frumoase peisaje foarte romantice. Totul arata foarte frumos mai ale noaptea , luminile straluceau pe fiecare strada si oamenii se plimbau tinandu-se de mana sub frumoasa bolta a lunii care lumina peste tot ajutata de stele. La incheierea plimbarii ne-am oprit in varsul unui deal ce se afla in apropierea unui parc. In varful dealului privirile ne-am fost acaparate de culorile magnifice ale orasului ce se zareau acolo. Peisajul era de o frumusete deosebita incat nici nu as putea descrie in cuvinte tot ce am vazut.
Tarziu in noapte ne-am intors la campus , dar nici vorba sa ne culcam ba din contra eu si Hinata i-am chemat pe Ino ,Naruto ,Sai si Sasuke la noi in camera pentru a mai vorbi. Primul subiect a fost ,i-a ghiciti , scoala asta. Cel care a deschis subiectul a fost nimeni altul decat Naruto vesnic nemultumit.
- Deci......... ce parerea aveti despre scoala asta ce se aseamana mai mult cu un mormant care ne asteapta!
-Ce cuvinte iti vin si tie prin minte! zice Ino
- Pai da are dreptate! Aici e iadul pe pamant! Copii astia sunt de speriat! Parca ar fi roboti pusi numai pe munca! zice Sasuke
- Are dreptate! Astia nu stiu sa se distreze deloc! mai adauga Sai
- Si eu care credeam ca scoala noastra are prea multe reguli! Scoala asta "Arcom" cum o mai chema e ceva de speriat! spune Ino furioasa
- Deci nici celui mai mare dusman nu i-as dori sa fie obligat sa invete aici! Aici parcai plini de diavoli gata sa te transforme in unul dintre ei! Adica eu nu stiu daca ati observat dar toti de aici au o privire foarte ciudata , pe mine ma inspaimanta! mai zpun si eu
- Aveti dreptate cu totii! ......... Si nu-i corect ca m-ati lasat fara replica ... zice si Hinata
- Hahahahaaaaa........ saraca de tine
- Ha ce sa zic Sakura!
- Bun ce-ar fi sa vorbim si despre altceva in loc sa ne mai gandim la locul in care trebuie sa ne dam sufletul in urmatoarele zile.
- Da Naruto are dreptate! zicem noi fetele.
Si toti am mai continuat sa vorbim mult si bine , pana foarte tarziu uiutand toti ca trebuia sa ne trezim devreme. Insa nimeni n-a scapat de cotoroana de Keyko care a venit la noi mai cu gandul parca sa ne omoare.A tipat la noi de ne-a tiuit urechile si i-a trimis la cemerele lor pe ceilati si a mai pazit si holul ca nu cumva sa se intoarca vreunul la noi (eu si Hinata). In cele din urma reusim si noi doua sa adormim dar nu inainte de a mai discuta vreo ora.

am scuzati daca am greseli si pentru ca este mai mic capitolul si nu stiu daca e asa multa descriere....... nu prea am avut idei......... eu spre sa va placa si nu uitati sa comentati happy2 kiss kiss kiss
Sus In jos
alexutza
Genin
Genin
alexutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 139
Puncte : 195
Reputatie Reputatie : 63

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Joi 04 Noi 2010, 11:03

super......... foarte frumos........... sa pui continuarea in love in love in love in love happy2 please please please kiss kiss kiss
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Asss10Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Joi 04 Noi 2010, 15:58

ma doare gura de la cat am citit
e foarte frumos...si vreau sa pui nextu cat mai curand posibil
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Sam 06 Noi 2010, 23:14

o sa pun next-ul dupa ce mai comenteaza macar inca o persoana happy2 kiss kiss
Sus In jos
JustMe
Hokage
Hokage
JustMe

Sex : masculin Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 1509
Reputatie Reputatie : 133
Hobby-uri Hobby-uri : football
Stare de spirit Stare de spirit : merge merge =)

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Sam 06 Noi 2010, 23:33



frumos si acest fic, da' stiu ca iti place sa scrii muult lough


... Doua lucruri ma obsedeaza in viata: nevoia de sensuri si surasul tau in lumina diminetii ...
Sus In jos
https://sasu.forumgratuit.ro
rose_night
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : nu vrei sa afli!!

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Sam 06 Noi 2010, 23:58

pune next-u please
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Dum 07 Noi 2010, 00:36

e foarte frumos happy2 happy2 nextu please please please
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Mier 10 Noi 2010, 09:20

super,imi place mult kiss


Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Dum 14 Noi 2010, 21:14

imi cer scuze ca nu am mai pus continuarea ,pentru ca mi s-a stricat calculatorul crying ...........oricum voi pune nextu cat pot eu de repede happy2 happy2 kiss kiss kiss
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Sam 27 Noi 2010, 00:07

imi pare rau big_eyed_froggie insa nu mai pot pune continuare in seara asta pentru ca e deja ora 12 si nu stiu pe ce am apasat dar tot capitolul pe care il scrisesem si la care mai aveam de scris doar incheeirea , s-a sters , a disparut deodata tot ce am scris si nu mai stau sa-l scriu inca o data. crying crying sad sad
imi pare rau............ va trebi sa mai astepti crying crying


Ultima editare efectuata de catre Aniska in Dum 19 Dec 2010, 17:18, editata de 1 ori
Sus In jos
ღTweetyღ
Genin
Genin
ღTweetyღ

Sex : feminin Localizare Localizare : my world and mine alone
Nr. mesaje Nr. mesaje : 235
Puncte : 281
Reputatie Reputatie : 39
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen...
Stare de spirit Stare de spirit : Eu !? Mereu naiva cand vine vorba de EL.

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Dum 05 Dec 2010, 21:14

Imi place ficul tau..sper sa pui cat mai repede continuarea ca vreau sa vad ce se mai intampla.Spor la scris in continuare! kiss


Este mai trist un zambet al unuia care sufera, decat 1000 de lacrimiri al altuia...

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Inspiration,girl,photography-ab1eebac944cd2fa4303c4e7f294494f_h


On my way throught the forest I can hear a soft voice
But inside my heart it feels strong
It tells me to follow so I don't hesitate
It will lead me to where I belong
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Sam 18 Dec 2010, 00:02

thank you pentru commuri..........si sper sa va placa continuarea........stiu ca nu am mai pus de mult continuarea dar asta din cauza ca mi s-a stricat calculatorul si apoi am fost pedepsita iar dupaia iar s-a stricat calculatorul dar acum pot sa pun next-ul asa ca spor la citit!


Capitolul XI: "Cosmarul incepe"

O dimineata asa de linistita parea sa inceapa , razele soarelui patrundeau in camera printre perdelele care dansau in bataia suava a vantului. Peste tot se simtea mirosul delicat al florilor de pe micul balcon. Eu si Hinata dormeam linistite sau cel putin asta faceam inainte sa vina Keyko si sa inceapa sa zbiere la noi ca sa ne trezim. Keyko ,fara a mai astepta ca noi sa scoatem vreu cuvant, trage deodata cu putere de cearceaf incat eu si Hinata ne-am trezit intr-o fractiune de secunda pe jos. Si cand credeam ca mai rea de-atat nu poate fi , Keyko ne-a ridicat de pe jos apucandu-ne de par si apoi ne-a trantit uniformele in fata si logic ca in tot timpul in care eu si Hinata ne imbracam ea nu a facut nimic altceva decat sa tipe la noi si sa faca in toate felurile. Si ziua parea sa inceapa asa de bine , dar a trebuit sa stice ea totul. Ma enerva asa de tare ca pana la urma am luat-o de brat si am azvarlit-o afara din camera noastra spunandu-i sa astepte pana suntem gata. Da nici vorba sa stea degeaba asteptandu-ne pe noi. Pana ne-am pregatit noi, Keyko deja ii luase pe sus si pe restul colegilor.
Aceasta i-a asezat pe toti in sir indian si astepta nervoasa pe inca cineva: "Dar pe cine? " ma intrebam. In cele din urma aflu ca era vorba despre majestatea sa Zea care isi face aparitia dupa inca vreo 5 minute. Aceasta nici macar nu purta uniforma si era machiata foarte strident. Atat i-a trebuit lui Keyko ca sa-si iasa din fire. Si a inceput o cearta de toata frumusetea. Si ce e drept era mult mai interesant sa le privim pe ele certanduse decat sa facem ore, era mai amuzant decat uitatul la televizor. Mai aveau putin si se luau si la bataie daca nu intervenea directorul care , ne-a speriat pe toti facandu-si aparitia asa deodata.
Dupa ce fetele s-au potolit si dupa ce Zea s-a imbracat cu uniforma si s-a demachiat , am mers toti in clasa neavand nimeni chef sa faca engleza. Iar ca de obicei colegii au inceput sa faca o harmalaie de nedescris : tipau , aruncau cu harti prin clasa , se urcau pe catedra, mazgaleau bancile , unii se bateau. Insa zgomotul infernal inceteaza dintr-o data deoarece isi facuse aparitia profesoara.
Aceasta era destul de tanara , avea parul saten si foarte lung, ochii ii avea de un albastru inchis , purta o fusta albastra luna pana la genunchi si o bluza alba cu multe margele tot albastre la gat iar in picioare avea niste sandale albe cu toc cui foarte inalte. Parea destul de nervoasa, dupa cat de incruntata era. Intra in clasa si tranteste cu putere usa in urmele ei , apoi parca mai avea putin si alerga pana la catedra, i-a catolugul si il azvarle cat colo apoi scrie pe tabla mare si ingrosat :RECAPITULARE
Si dupa un moment incepe sa vorbeasca si mama parca ar fi trecut un uragan pe acolo la cat de tare tipa la noi , mai avea putin si ne lua la bataie. Urla in toate felurile ca de ce nu avem respect , de ce nu stam cuminti , de ce nu putem fi si noi ca restul copiilor si alte lucruri. A tot urlat vreo 15 minute apoi drept pedeapsa ne-a adus din cancelarie un test care avea intrebari din toata materia pe care noi am facut-o din clasa a V-a. Testul era mai greu ca toate testele pe car le-am dat noi pana atunci si ne-a lasat doar 30 de minute ca sa facem un test mare de 2 pagini si cu vreo 40 de subiecte. Dupa ce ne-a luat testele a inceput sa ne predea noua lectie care a fost extrem de plictisitoare.
Cred ca mai toti din clasa se rugau sa se sune o data ca inebuneam cu profa de engleza si ghicindu-ne parca gandurile clopotelul anunta pauza. Aaaa sa nu uit bine inteles ca ne-a mai tinut profa inca 3 minute predica pentru ca ne-am ridicat din banci inainte sa iasa ea din clasa si asa se ducea si pauza noastra. In cele din urma ajung si eu pe afara. Stateam pe o banca de vorba su Hinata si Ino , cand suntem intrerupte de "miss popularitate" : Zea. Ea se apropie de noi si ii sopteste ceva "catelului ei" : Aiumi care ne da la o parte de pe banca pentru ca Zea voia sa stea jos si banca noastra era cea mai apropiata de copacul de care se sprijinea "fat-frumos al ei" : Sasuke.
Ino incepe sa se rasteasca la ea insa o conving sa renunte la cearta pentru ca nu merita nici macar un efort. Plecam toate spre clasa, dar am fost nevoite sa ne intoarcem din nou afara din cauza acelei reguli stupide care spune ca toti elevii trebuie sa stea afara toata pauza , insa vai s-amar cand se suna , e o ingramadeala de nedescris.
Urma ora de matematica , insa dupa faza cu profesoara de engleza acum nimeni nu mai misca un deget , toti erau muti si era atat de liniste , toti pareau niste ingerasi. Dupa 5 minute apare si profesorul de matematica care era imbracat intr-un costum maro , parul gri spre alb mai mult , iar ochii negri. Acesta parea mai indulgent insa avea sa fie si mai rau decat la engleza.
Sa va povestesc cum de eu , Naruto , Ino , Zea , Sasuke , Sai am ajuns sa stam toata ora in picioare , pe deasupra si ascultati dar si gata sa ajungem le detentie dupa ore.
Deci a venit in clasa , s-a asezat la catedra si a inceput sa vorbeasca foarte calm despre cum se vor desfasura orele de matematica si alte chestii. Dupa ce termina de vorbit acoate din servieta pe care o avea cu el o carte cu probleme si incepe sa ii scoata pe rand pe elevi la tabla. Profesorul fiind atent la exercitiiul pe care il rezolva un coleg nu observa cand Naruto face un avion de hartie dintr-o foaie pe care era un desen cu profesorul spanzurat de scoala , desen facut de Sai si Ino. Si se intampla cum se intampla ca avionul aterizeaza pe catedra. Mai ca sa lesine Ino cand vede unde a aterizat, normal ceea ce o durea pe ea era de fapt numele ei si al lui Sai scris pe spatele foi. Nervoasa aceasta incepe ca arunce cu pixuri si creioane in Naruto iar spre surprinderea mea profesorul nici nu i-a vazut si nici nu i-a auzit.
Naruto a incearcat sa recupereze avionul in vreo trei feluri: prima oara s-a strecurat pana la catreda si a incercat sa sufle in el sperand ca o sa cada jos dar nu a reusit , o doua oara a incercat sa-l traga spre el cu o rigla dar nu a reusit , iar cand sa incerce si a treia oara se intoarce profesorul deodata spre noi si se uita atent dar nu il vede pe bietul Naruto care se ghemuia in fata catredei. Dupa ce profesorul se intoarce cu fata spre tabla ,Naruto merge din nou in banca de unde incearca a treia strategie: face un alt avion si il arunca spre ce de pe masa insa Zea de rea ce e il striga pe profesor ,acesta se intoarce si avionul il nimereste drept in ochi , apoi il mai vede si pe cel de pe birou. Asa au intrat in bele Ino , Sai si Naruto. Cine a mai ramas oare? .....Aaa da eu , Zea si Sasuke. Sa va zic:
In timp ce le vorbea celor trei , eu stand in ultima banca si fiind plictisita de moarte ma gandesc ca nu m-ar putea prinde ascultand muzica asa ca imi scot telofonul si imi pun castile n urechi. Nu mai eram deloc atenta la ora : stateam si ma uitam pe geam in timp ce mazgaleam cu pixul caietul si ascultam muzica. Eram total paralela cu ora si nu stiu cum fac dar atipesc cu fata spre geam. Si visam asa de bine insa deodata sar in sus cand profesorul loveste cu catalogul (scuze de cacofonie) banca mea. Imi ridic lenesa privirea si intr-o clipa ma luminez si imi aduc aminte ca eram la ora de mate. Bine ineles profesorul ma ridica si pe mine in picioare si incepe sa-mi tina pridica.
Zea se amuza si era mai bucuroasa ca niciodata. Insa mai tarziu si ea este prinsa in timp ce cred ca incerca sa dea un telefon.
Singurul care a mai ramas e Sasuke: pai el nu a facut nimic rau numai ca dupa toate cele intamplate profesorul era extrem de nervos si l-a prins pe Sasuke cand vorbea cu Naruto , insa Naruto a fost vinovat pentru ca ii tot dadea lui Sasuke biletele si profesorul le-a luat biletelul si a crezut ca brunetul l-a scris asa a ajuns si el certat.
Absolut o ora ingrozitoare , si bine inteles ca toata pauza am petrecut-o repedand de cate 10 ori fiecare toate regulile scolii si am ascultat predicile profesorului. Ma intrebam daca mai rau de atat putea fi , dar urmatoarea ora de chin incepea asa ca nu aveam timp sa ma gandesc la ce se mai putea intampla.
Chimia , o ora plina de tipete si din nou predici. De cum s-a sunat o doamna a intrat pe usa salutandu-ne si zambindu-ne intruna. Parea mai intelegatoare decat ceilalti insa chiar era asa? Nici decum , parca era sora sau mai bine zis clona profei de engleza pentru ca si ea tipa intruna la noi.
Prima intamplare amuzanta a fost aceea ca era destul de cald in clasa asa ca profesoara a deschis un geam iar pe geam a intrat in clasa o pasare si timp de 5 minute toti au ras pe seama profei care incerca in disperare sa dea pasarea afara. Alergase acea pasare prin clasa asa de mult ca acum era ciufulita si gafaia de mama focului, dar nici ajutor nu ne cerea. In cele din urma da si pasarea afara dupa care se duce sa inchida geamul dar se impiedica si se loveste cu capul de geam reusind sa-l inchida dar in acelasi timp facandu-se cu un cucui de toata frumusetea.
Toti se prapadeau de ras insa din cauza acelei pasari toti am fost nevoiti sa stam in picioare toata ora si ne-a ascultat l-a sistemult periodic
al elementelor si putini au fost cei care l-au stiut cat de cat. Dupa inca o ora de groaza vine si pauza de pranz care era lunga de o ora si toti aveau voie ori sa merga la cantina sa manance ori sa se duca in oras sau sa stea in campus. Eu si cu Hinata am mers intai in campus unde am facut cate un dus iar apoi ne-am scimbat: eu mi-am ales o pereche de pantaloni trei-sfert negri , un maieu fara spate rosu , opinci negre si mai ulte accesorii. Hinata purta o pereche de blugi tot trei-sfert , o bluza alba si sandale albe.
Dupa ce ne-am imbracat am mers in oras pentru a manca. Printr-un restaurant ne intalnim si cu Ino , Sai , Sasuke , Naruto care erau si ei la fel de flamanzi ca noi. Ne sezam toti la masa si comandam cate ceva iar pana a venti mancarea am tot vorbit intruna. Dupa ce am mancat ne-am grabit sa ajungem in campus pentru a reusi sa ajungem la ore inainte sa se termine pauza.
Urma sa avem ora de sport asa ca toti asteptam in clasa porfesoara. Aceasta ajunge in cele din urma si ne trimite la vestiare pentru a ne schimba dupa care iesim toti pe terenul din spatele scolii. Profesoara , era imbracata in trening, parul si ochii ii avea de culoarea roscata si era tanara. Aceasta ne pune sa inconjuram terenul de vreo 5 ori , iar la sfarsit toti nici nu se mai puteau misca. Dupa ce si-au revenit ne-a impartit pe eghipe si a creat un joc foarte interesant cu diferite probe ceva gen olimpiade , dar a fost distractiv. Iar pe la jumatatea orei ne lasa pe toti sa facem ce vrem asa ca fetele hotarasc sa se joace volei iar baietii footbal.
Se sfarseste si ora aceasta iar apoi incepe ora de istorie. Profesorul era unul foarte batran si parea gata sa adoarma in timp ce ne citea de pe o carte. Nici un cuvant nu se auzea din ce spune si cred ca nu auzea prea bine caci era glagie dar nu foarte mare. La ora de isorie nu s-a intamplat nimic in mod special poate doar ca profesorul era sa se inece cu praful de pe buretii cu care se sterge tabla , si au adormit doar 3 elevi pe care surpriza nu i-a prins , si profesorul a varsat cafeaua peste catalog.
Apoi am avut romana si nici ca nu se putea termina mai rau de atat ziua asta ciudata. De ce tocmai romana ultima ora , cea mai grea tocmai la sfarsit.
Pot sa spun ca a decurs destul de bine ora excluzand faptul ca ne-a dat test si ca ne-a ascultat pe toti , ca ne-a tinut in picioare toata ora si ca ne-a predat vreo 7 pagini cu o viteza de nimeni nu intelegea ce spune. O zi mai naspa de atat nici ca nu putea exista.
Obositi ne-am dus toti in campus si fiecare si-a vazut de lucrurile lui.
Eu una eram terminata: ma durea capul ingrozitor si de cum am intrat in camera am facut un dus si m-am schimbat insa nu mi-am putut face temele asa ca mi-am pus ceasul sa sune mai devreme ca sa le pot copia de la Hinata sau sa le pot face eu. Am incercat sa adorm dar era asa de cald si aveam febra din cauza orei de sport , capul nu incetat sa ma doara si abea ma tineam pe picioare. Era ora 2 iar eu stateam pe balcon si ma uitam la stele incercand sa uit ca ma dureau toate oasele. Dupa inca vreo jumatate de ora reusesc in cele din urma sa adorm intrebandu-ma la ce s-ar mai putea intampla a doua zi.

scuzati-ma daca am greseli insa e tarziu si nu mai stau sa-l corectez...............Sper sa va placa! happy2 happy2 happy2 vreau comentarii kiss kiss kiss in love in love
Sus In jos
floare_de_cires
Academy Student
Academy Student
floare_de_cires

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : str naruja,nr 25,bl C6,ap 93 Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : indiferenta

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Sam 18 Dec 2010, 15:29

pai uite las eu un com Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 301723 asa imi place ficu tau mult da nu prea au mai interactionat sasu si saku astia nu sauu mai apropiat de cv vreme Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 23826 deci cand mai vb si ei Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835


lol! ce viata de kkt sa stai si sa speri ca vei intalni iubirea vietii tale si ea sa nu apara..iar cand crezi ca a aparut iti dai seama ca nu te merita Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 8599 ce chestie sa crezi in iubire ..ridicol ..poate cel mai ridicol lucru existent pe lumea asta Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835 am crezut in iubire si am suferit ...acum sunt doar o umbra din ceea ce am fost candva Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 896861
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Sam 18 Dec 2010, 16:03

In sfarsit nu sa bloc sau sa sters Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835 A si nu ai de ce sa iti ceri iertare Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 169309 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 169309 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 169309 Hai ca vreau mai repede nex-tu Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 836813
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Sam 18 Dec 2010, 18:21

thank you pentru commuri si big_eyed_froggie sa sti ca si eu ma bucur ca nu s-a mai sters lough
si in legatura cu Sakura si Sasuke pai in urmatoarele copitole o sa vorbeasca mult si bine si o iasa si o intamplare destul de interesanta dar gata nu va mai zic nimik........asteptati next-ul happy2 kiss kiss kiss
ps: sper ca nu v-am facut curioasa. lough ........ titlul urmatorului capitol este: " Se apropie primul concurs"
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Dum 19 Dec 2010, 00:31

Imi place si astept continuarea happy2


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
floare_de_cires
Academy Student
Academy Student
floare_de_cires

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : str naruja,nr 25,bl C6,ap 93 Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : indiferenta

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Dum 19 Dec 2010, 00:37

pai ma bucur ca o sa se mai apropie si ei ca nu siau mai vb de ceva vreme Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835 bn astept sa vii cu nextu cat mai curand Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 301723


lol! ce viata de kkt sa stai si sa speri ca vei intalni iubirea vietii tale si ea sa nu apara..iar cand crezi ca a aparut iti dai seama ca nu te merita Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 8599 ce chestie sa crezi in iubire ..ridicol ..poate cel mai ridicol lucru existent pe lumea asta Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835 am crezut in iubire si am suferit ...acum sunt doar o umbra din ceea ce am fost candva Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 896861
Sus In jos
alexutza
Genin
Genin
alexutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 139
Puncte : 195
Reputatie Reputatie : 63

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Dum 19 Dec 2010, 02:16

frumos si acest capitol........ ca si ceilalti abea astept continuarea happy2
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Dum 19 Dec 2010, 18:48

super...imi place foarte mult si sper sa pui cat mai curand next-ul.


Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Dum 19 Dec 2010, 23:43

thank you pentru commuri......... Sper sa va placa continuarea.......Spor la citit!

Capitolul XII: "Se apropie primul concurs"

Noaptea a trecut repede iar acum soarele isi facea aparitia. In tot campusul era o liniste apasatoare , ca de mormant si numai ciripitul pasarilor se auzea. In camera mea , Hinata se imbraca in timp ce incerca sa ma trezeasca si pe mine. Era extrem de tarziu iar eu nu puteam sa ma dau jos din pat simtindu-ma inca rau. Toata camera se invartea cu mine , capul mai avea putin si-mi exploda si aveam febra. Insa cu un efort imens reusesc sa ma dau si eu jos din pat si ma induplec sa ma imbrac apoi ma indrept spre usa insa Hinata ma opreste:
-Sakura, nu crezi ca ar fi mai bine pentru tine sa ramai in campus azi? Adica uita-te si tu ce palida esti si daca zici ca ti-e si rau....
-Nu, sunt bine! Ma descurc! Si oricum azi avem ore mai usoare.
-Esti sigura? Ar trebui sa te odihnesti!
-Nu! Sunt bine! Acum sa mergem! Nu vreau sa ma cert cu (, ) Keyko pentru ca am intarziat!
Si am iesit pe hol amandoua iar spre surprinderea mea Keyko nu ajunsese inca si toti din clasa hotarasera sa se duca in clasa fara a o mai astepta. In 3 minute ne aflam toti in clasa si asteptam sa inceapa prima ora aceasta fiind informatica. Imediat de cum se suna pe usa intra o femeia mai invarsta. Aceasta avea parul negru , tuns foarte scurt , ochii albastrii si era imbracata cu o fusta alba si o bluza albastra. Dupa ce ne vorbeste pret de cateva minute ne duce pe toti in sala de informatica. Sala era destul de mare , soarele patrundea peste tot facand totul sa straluceasca. Profesoara ne tine in picioare vreo 5 minute timp in care ne intreaba pe toti cum ne numim si ne da cate o foita cu un numar pe ea. " Dar oare la ce ne trebuiau acele numere?" ma intrebam eu.
-Gata am terminat! spune profesoara care ne face pe toti sa ne intrebam ce o fi terminat.
-Bun , aveti toti cate un numar?
-Daaaa! raspundem noi in cor.
- Am facut un tabel si v-am grupat pe perechi in functie de mediile voastre iar numerele indica numarul bancii in care veti sta si numarul calculatorului. Acum va rog intai pe voi fetelor sa va asezati langa banca al carui numar se afla pe foaia voastra.
Si ne asezam toate langa banci apoi profesoara incepe sa ne strige pe nume dupa care ne spune care sunt partenerii nostri :
-Asa: Naruto cu Hinata , Ino cu Sai , Zea cu Oichi , Sakura cu Sasuke........
Sa lesin in momentul in care am auzit ca eu voi sta la acelasi calculator cu Sasuke. Nu mai puteam de entuziasm si fericire , mai ales pentru ca Zea murea de invidie.
In cele din urma ne asezam toti in banci iar profesoara incepe sa ne predea detaliile despre cum va trebui sa arate fisierul pe care noi il avem de facut. In mai putin de 5 minute termina de predat si ne da voie sa pornim calculatoarele pentru a incepe sa lucram.
-Deci Sakura, care ce o sa faca?
- Da. Ce? Pai nu stiu ..... sa incep eu?
-Cum vrei.
Si incep eu sa fac niste chestii plictisitoare pe acolo iar Sasuke statea si se tot uita la mine incat nici nu mai puteam sa ma uit ce scriu pe acolo si pe ce apas pentru ca si eu ma uitam cu coada ochiului la el. Si bine inteles ca am gresit cate ceva si a trebuit sa corectez . Pe la jumatatea orei mi-am terminat si eu partea si l-am lasat si pe Sasuke sa lucreze.
Zea se afla cu o banca in fata mea numai ca pe alt rand si ma enerva asa de rau ca tot arunca cu hartii in mine "Doamne parca ar avea 5 ani!" imi ziceam in gand. Aceasta nu inceta sa arunce cu hartii si deja ma exaspera si incepuse s-al enerveze si pe Sasuke pentru ca il nimerea si pe el , iar la cat de rau imi era mie numai chef de cearta nu aveam insa incep si eu sa-i arunc hartiile inapoi reusind si sa o lovesc , dar surpriza aceasta tipa deodata ca arunc cu hartii in ea iar profesoara ma ridica in picioare si cere o explicatie:
-Domnisoara Haruno , imi puteti spune de ce aruncati cu hartii prin laborator in timpul orei?
-Eu , pai stiti eu........
-Da pai pot sa astept pana maine ca tot nu o sa-mi poti explica.......insa poate ne explicca domnisoara Zea ceea ce s-a intamplat
-Desigur doamna. Pur si simplu a inceput sa arunce cu hartii in mine , absolut fara nici un motiv.
-Este adevarat , Haruno?
- ...........pai.......
-Doamna profesoara va spun sincer ca Zea a fost cea care a inceput sa arunce cu hartii.
-Serios Uchiha? Ai vreo dovada?
-Nu dar am vazut-o cand a aruncat, iar Sakura nu a bagat-o in seama dar Zea nu a incetat si deja incepea sa ma enerveze si pe mine , insa inainte sa va zic si dumneavoastra Sakura a aruncat si ea cu o hartie iar Zea a sarit cu gura!
-Serios? Este adevarat Sakura?
- Dddd-aaa...... Da , doamna!
- Pai cam da , dar.......
-Nici un dar domnisoara Zea! Dupa ore vei veni cu mine si vom discuta cu directorul! Acum stati jos si sa nu se mai repete!
Si ne-am asezat inapoi in banci si ne-am continuat lucrarile in liniste pana s-a sunat. De cum sa anuntat pauza toti au navalit spre usa si eu nu l-am mai putu prinde din urma pe Sasuke si voiam sa-i multumesc. Pe hol insa dau de el si il strig insa nu ma aude iar cand sa-l prin din urma ma impiedic de ceva si cad. Cea care imi pusese piedica era nimeni alta decat Zea. Eu ma ridic de pe jos , imi scutur uniforma si ma prefac ca nu o vad incercand sa ma indepartez de ea numai ca ma opreste Ayumi. Si ghiciti ce s-a mai intamplat: a inceput o cearta de toata frumusetea numai ca eu nu prea tipam cum facea Zea ci doar ii ziceam sa ma lase in pace si daca nu l-as ca vede ea.
Am tinut-o asa cam toata pauza: Zea imi spargea timpanele vorbind foarte tare iar eu incercam sa nu o bag in seama dar cand mai zicea si cate ceva care ma enerva atunci saream si eu cu gura.
In cele din urma se suna si ii multumescu lui dumnezeu ca s-a terminat pauza ca nu mai puteam s-o ascult pe Zea nici o secunda. Intram toti in clasa si asteptam sa vina profesorul sau profesoara. In cele din urma pe usa isi face aparita o tanara profesoara. Aceasta avea parul de un galben stralucitor, ochii ca albastrul cerului si purta o rochie alba. Cu aceasta urma sa facem orele de biologie. Pentru inceput aceasta ne-a ascultat apoi a inceput sa ne citeasca niste curiozitati dintr-o carte cand este intrerupta de bataile care se auzeau la usa. In clasa intra un elev care ii spune profesoarei ca era cautata e director. Aceasta pleaca si ne lasa singuri. Bine inteles toti incep sa faca zgomot si sa se plece din bancile lor. Eu voiam sa ma duc mai in fata langa Hinata numai ca ma trezesc deodata impinsa din spate si reusesc astfel sa ma lovesc cu abdomenul de o margine a unei banci si apoi in cadere mai nimeresc si geamul care era deschis. Si asa cazuta pe jos raman ghemuita cu toti colegii in jurul meu. Hinata speriata vine la mine insa de cum ma apuca de maini si incepe sa tipe:
- Aaaaa! Sakura! Eee......Esti plina de sange! Zea ce i-ai facut?
-Eu? Eu nu i-am facut nimic! Ea s-a lovit singura!
- Gata! Taci Zea! Hinata lasama sa vad!
-Bine Sasuke!
- Alooo! Sakura? Ma auzi?
- daa.......
-O sa fie bine s-a lovit la cap si sangereaza un pic! N-a patit nimic grav! Va dati la o parte sa o pot duce la infirmerie?
Cu greu imi deschid ochi si observ ca cineva ma ducea in brate, insa nu apus sa-mi ridic privirea pentru ca lesin. Ma trezesc apoi mai tarziu cu capul infasurat in bandaje , si aud niste voci de pe hol. O strig pe Hinata crezand ca era ea dar intra asistenta urmata de Sasuke.
El vine langa mine isi i-a un scaun si ma intreaba daca sunt bine. Ii raspund afirmativ apoi incerc sa ma dau jos numai ca nu pot din cauza dureri, asa ca raman intinsa. Asistenta pleaca si il roaga pe Sasuke sa ramana cu mine pana se suna de iesie.
-Sasuke , ar trebui sa te duci in clasa!
-Si sa mor de plictiseala? NU mersi, prefer sa raman aici cu tine!
- Ce s-a intamplat dupa ce am cazut? Cine m-a adus aici? Sti cumva pentru ca eu nu-mi aduc aminte.
-Pai dupa ce ai cazut toti s-au strans in jurul tau iar Hinata a fost cea care a observat ca sangerai si apoi eu te-am adus aici.
-Si ce a spun asistenta?
-Stai linistita a spus ca nu ai patit nimic grav! Se pare ca te-ai lovit mai rau la abdomen si doar te-ai zgariat in geam. Dar nu asta ar fi rau ci mai degraba faptul ca esti racita. De ce ai venit azi la scoala daca iti era rau?
-De unde sti ca mi-a fost rau?
-Hinata mi-a spus! M-ai bine ai fi ramas in pat si poate toate astea nu s-ar fi intamplat! Dupa ce se suna ar trebui sa mergi in campus.
-Nici vorba! Nu vreau sa merg! Nu-mi pasa daca sunt racita! Si in carje daca ar trebui sa merg tot as veni la scoala.
-Dar de ce preferi a vi la scoala in loc sa te odihnesti? Ii faci mai mult rau sa sti!
- Da n-am cu cine sa stau si m-as plictisi ! In plus nu sunt chiar asa racita!
- Asistenta te-ar contrazice! Sti ..... asteapta aici ma intorc repede! Sa nu pleci!
Sasuke iese ca un vartej din cabinet si ma lasa singura iar eu ma intorc cu spatele la usa si incerc sa atipesc fara a mai geme de durere. Dar nici nu trece bine un minut ca Sasuke se si intoarce inapoi.
-Hai Sakura o sa mergi in campus!
-Am mai spus o data ca nu plec nici moarta!
- Bine cum vrei! Si eu care i-am zis directorului ca nu vrei sa pleci pentru ca nu ai cu cine sta si el care mi-a zis sa stau azi cu tine! Daca nu vrei atunci hai in clasa!
-Stai! Ce ai zis mai inainte?
-Ca mi s-a spus sa stau azi restul zilei cu tine cat mai departe de scoala? Vii!
-Pai.... cred ca da.
-Atunci de ce mai suntem inca aici! Sa mergem!
Si m-a apucat de mana si m-a scos afara din cabinet, apoi am mers amandoi in campus pentru a ne schimba. Eu mi-am facut un dus si m-am imbracat cu o rochie roz lunga pana la genunchi si cu sandale tot roz. Apoi m-am machiat putin si mi-am luat niste accesori. In timp ce ma pieptanam ma tot gandeam la cat de mult mi se pare ca visez. Nu-mi venea sa cred ca aveam sa-mi petrec intreaga zi cu Sasuke. Era nemaipometit de extraordinar. Dupa ce ma pieptan ies din camera si il gasesc pe Sasuke asteptandu-me pe hol. El purta o pereche de pantaloni negri , o camasa alba cu maneci scurte si tinea o jacheta in mana. "Ii sta asa de bine! Si e asa dragut" imi ziceam in gandul meu.
Pornim apoi spre nicaieri pentru ca nu aveam o destinatie anume. In cele din urma mergem sa vedem un film de groaza. Chiar daca mie nu-mi plac prea mult filmele de graza pot spune ca a fost super ingrozitor filmul dar a avut avantajele lui. Prima oara am varsat jumatate din floricele din cauza ca me speriase chestia aia care o urmarea pe fata din film , iar a doua oara m-am speriat asa de tare incat am ajuns in bratele lui Sasuke si imediat m-am inrosit insa el nu mi-a zis nimic asa ca am ramas in bratele lui. Dupa o ora s-a terminat si filmul iar cnad am iesit de acolo eram mai rosie la fata ca niciodata incat Sasuke credea ca am febra insa eu eram rosie pentru ca statusem mai mult de o jumatate de ora in bratele lui. Dupa film am mers sa mancam o pizza, apoi ne-am plimbat pana am dat peste bazinele de inot.Am stat si acolo si eram cat pe ce sa ma inec daca nu ma prindea Sasuke iar apoi am mers in parc. Deja era tarziu si cred ca orele se terminasera dar nu-mi pasa nici macar un pic. Ma distrasem asa de bine toata ziua ca si uitasem de durerea de cap sau de febra sau de vanataia de la abdomen. In timp ce mergeam prin parc descopar o vale cu multe flori asa ca incep sa adun flori impreuna cu Sasuke.

La scoala in pauza: (povestit de catre Hinata)
-Hinata iti dai seama ce noroc pe capul Sakurei ca nu mai sta la scoala ci e prin oras sau pe unde o fi cu Sasuke?
-Stiu Ino! Ma bucur mult pentru ea! Poate asa o sa se indragosteasca si Sasuke de ea! Si poate isi face si ea curaj sa-i zica ca-l place!
-Crezi ca o va face? M-ai ai mult de asteptat!
-Ehhh..... stiu dar incerc sa fiu optimista. Acum hai in clasa ca s-a sunat!
Ultima ora si scapam. Dupa orar era ora de dirigentie insa nimeni nu stia cu cine o sa facem ora iar profesorul intarzia asta facandu-ne pe toti sa ne intrebam daca nu cumva cu dirigintele trebuia sa facem ora. Si exact asa cum banuiau toti ,profesorul Kakashi a intrat pe usa. Toti ne-am bucurat sa-l vedem si ne era dor deja sa vorbim cu el si sa facem ore. Acesta nu mai venise pe la scoala decand il vazusem toti ultima oara. :Oare unde a fost pana acum si de ce nu ne-a vizitat?"
-Dragi elevi, ma bucur sa va revad si sa stiti ca am venit cu noutati!
-Ce fel de noutati? intreaba repede Naruto
-Despre primul concurs care se apropie!
-Cand v-a fi?
-Asteapta un pic Naruto! Lasa-ma sa va zic! Deci primul concurs v-a fi unul de suprafietuire in padure.
-In padure? Si unde gasesc ei o padure in Londra?
-Narutoo! Ma lasi sa vorbesc? Deci nu v-a avea loc aici ci intr-o padure din Nord-Estul Angliei.
-Unde? Cand?
-Nu stiu sigur cand dar cat de curand si nu stiu sigur in ce loc dar stiu ca intr-o padure din Nort-Est.
-Da ce multe informatii aveti domnule Kakshi.
-Naruto vrei sa taci , te rog! Nu stiu tot! Abea mi s-a spus si mie pauza trecuta. Voi mai venit la voi maine ca sa va aduc alte detalii.
-Si le spunem si Sakurei si lui Sasuke?
-Da sigur! Dar ce s-a intamplat cu ei?
-Sakura s-a lovit la cap din cauza Zeei iar directorul l-a pus pe Sasuke sa stea ce ea toata ziua cat mai departe de aici pentru ca ea voia sa ramana la scoala.
-Aha. Pai sa le spuneti si lor.
Si apoi am continuat ora vorbind despre fel si fel de lucruri si despre parerile noastre despre scoala si despre profesori , am vorbit si despre ce am facut la ore si lucruri asemanatoate.

In parc:
Florile erau asa multe si miroseau asa frumos in bataia vantului. Eu deja stransesem un buchet tare frumos, insa se intunecase deja si nu il mai vedeam pe Sasuke. Unde era oare? Dar nu apuc sa-l strig nici macar o data pentru ca ma atinge pe umar si reuseste sa ma sperie.
-Aaa... Sasuke! M-ai speriat!
-Scuze nu am vrut! Hai mai bine la lumina ca nu se vede nimic aici!
Eu o iau inainte dar cand ajung din nou pe cararea principala din parc iar nu-l gasesc pe Sasuke apoi hotarasc sa merg inainte crezand ca o fi mers si el inainte , dar nu era pe nicaieri. Apoi pentru a doua oara reuseste sa ma sperie ingrozitor de rau insa de data asta cand ma intorc
el imi daruieste niste trandafiri absolut suberbi. Erau de un rosu asa de aprins si lumina felinarelor ii faceau sa straluceasca. Ma uitam la ei si ma intrebam oare unde i-a gasit pentru ca eu nu vazusem freun trandafir pe acea vale.
-Sasuke ..... iti multumesc. Sunt foarte frumosi.
- Dar nu se compara cu tine.
-Ce ai spus?
-Nimic. Am zis sa mergem. Hai!
-Bine. S-a facut destul de tarziu asa ca ar trebi sa mergem inainte sa trimita pe cineva sa ne caute.
Dupa ce am mers o perioada am ajuns si in campus iar colegii nostri tocmai ce ajunsesera si aratau destul de vioi si pareau foarte fericiti. Eu imi i-au la revedere de la Sasuke si intru in camera unde o interoghez pe Hinata despre tot iar apoi ii povestesc si eu tot dupa care ma culc.


e cam mult dialog insa sper sa va placa.......... scuzati-ma daca am greseli.........si nu uitati sa comentati
happy2 kiss kiss in love in love
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Dum 19 Dec 2010, 23:52

Ce ma bucur ca ai pus continuarea Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 962758 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 962758 si e lung Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835 Deci stii care e vorba mea:Next Next Next Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 947835
Sus In jos
Devillish - BANAT
Academy Student
Academy Student
Devillish - BANAT

Sex : masculin Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : -15
Reputatie Reputatie : -21
Stare de spirit Stare de spirit : aham...

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 00:54

Mi-am gasit de treaba.Fikul tau...e jalnic,pe bune.Oare al tau e plagiat?Ce e asta draga?Lasa-te de el sa scrie altceva care sa ma impresioneze!
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 08:14

Ce sa te impresioneze pe tine?Deja m-ai enervat.Decat sa comentezi aiurea mai bine ai sta linistit.Cu ce drept spui ca fikul Aniskai e jalnic?Scrie si tu unul pe forum sa vedem daca e mai bun.
Mie imi place foarte mult fiikul ei,dar din partea unuia care spune ca toate fikurile sunt plagiate,ce sa mai spun?
Comentariul tau nici nu ar trebui bagat in seama.


Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 11:04

iti multumes Kirara ca imi iei apararea si Devillish sa sti ca ficul meu e 100% original , nu l-am copiat de nicaieri , il fac singura din capul meu vin toate ideile ........ sa sti ca nu imi pasa deloc daca tie nu-ti place , o sa scriu in continuare pentru ca imi face placere si pentru ca le place si altora.
p.s : o sa pun next-ul azi sau maine happy2 kiss kiss kiss


Ultima editare efectuata de catre Aniska in Lun 07 Mar 2011, 21:13, editata de 1 ori
Sus In jos
alexutza
Genin
Genin
alexutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 139
Puncte : 195
Reputatie Reputatie : 63

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 11:39

Devillish a scris:
Mi-am gasit de treaba.Fikul tau...e jalnic,pe bune.Oare al tau e plagiat?Ce e asta draga?Lasa-te de el sa scrie altceva care sa ma impresioneze!

Auzi ma cu ce drept vi tu aici si zici cai jalnic si c-ar putea fi plagiat! Am vazut ca ai comentat si alte ficuri si tot ca sunt plagiate ai zis. Sa-ti spun ceva domnule: Eu sunt prietena Aniskai si te asigur ca nu e plagiat! Primele 9 capitole le-a avut scrise intr-un caiet iar acum le scrie in Word! Sa sti ca nu mint! In fiecare seara cand mai scrie un capitol mi-l trimite pe mess sa vada daca imi place! Nu e plagiat , singura l-a facut! Asa ca nu mai veni si spune prosti ca scri ceva fara sa gandesti! Hai pa ca deja mi s-a acrit de tine! Poate ar trebui sa pleci!

p.s: Aniska! Draga mea! Sa nu-l lasi sa te enerveze! E un nimeni si nu merita ca cineva ca el sa vina sa jicneasca in asa fel! continua ficul caci e super! happy2 yeah kiss kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Anii de liceu (sasusaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-