Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Anii de liceu (sasusaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 34
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3411
Puncte : 5195
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 14:24

Devillish a scris:
Mi-am gasit de treaba.Fikul tau...e jalnic,pe bune.Oare al tau e plagiat?Ce e asta draga?Lasa-te de el sa scrie altceva care sa ma impresioneze!

deci pretene, care e problema ta? faci cumva pe politistul? ce te-ai saturat de vechile tale forumuri pe care stau panzele de paianjen si vii aici sa faci scandal? e destul sa atragi atentia si daca aveai buna vointa sa cintesti cu ochii aia care vad doar plagiat in fata ai fi vazut ca astfel de remarci au mai fost facute.

si inca ceva, sfatul meu si am vazut ca si JustMe a spus la fel, nu folosi cuvantul asta , plagiat, prea mult ... daca nu ii cunosti puterea!

nu iti convine forumul , cara-te de aici!


Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 AnnKRB06_700wa_0
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Doamne   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 17:40

Gata sunt noua pe aici , si pe tine Devilish sau cum ti se mai spune deja nu te mai suport doamne la tine toate ficurile sunt plagiate ? Cum poti spune asa ceva , of doamne nu pot sa cred asa ceva , decat sa citesti un fic si sa incerci sa`i strici reputatia autorului mai bine ti`ai vedea de treaba ta , enervant esti . ( scuzati limbajul va rog:( )
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 17:51

Asa Bubulina! Spune-le tu! Lupta pentru dreptate! Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 947835 Fac si eu haz de necaz... ca simteam ca mi se urca sangele la cap de nervi la inceput. Sa nu pui la suflet Aniska comentariile astea rautacioase, apar tot felul de complexati, ce sa le faci?
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Lun 20 Dec 2010, 19:38

Va multumesc prieteni........ Ma bucur ca l-a pus cineva la respect! Era si timpul sa dispara din peisaj ca nu facea nimic altceva decat sa ne stice buna dispozitie la toti........ a da si Crystal sa sti ca nu o sa pun la suflet , nu imi pasa de lucrurile pe care le-a spus ca oricum a demostrat ca e...............nici n-am cuvinte sa-i descriu comportamentul. happy2 happy2

p.s: o sa continui ficul si voi pune continuarea cat mai curand kiss kiss
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Mier 29 Dec 2010, 23:00

thank you pentru commuri..... si sper ca nu v-am facut sa asteptati prea mjult. Spor la citit! Sper sa va placa!


Capitolul XIII: “ Supravetuire., Intamplarile din padure” part1

O noua zi era gata sa inceapa. Soarele se ascundea inca dupa nori fiindui rusine sa iasa la iveala. Seara ploase si era destul de mohorat afara insa asta nu ne opera sa fim optimisti ca vom castiga prima competitie. Intr-o ora toti din clasa noastra asteptau sa vine Kakashi care bine inteles ca intarzia si nu mai venea. Dupa inca jumatate de ora apare si el si mama ce-au sarit toti cu gura ca de ce a intarziat iar explicatia lui mereu aceeasi “Mi s-a stricat masina” ,dar de unde ca si el statea tot in campus cu noi si cum sa vina la scoala cu masina cand e la 2 pasi de campus scoala. Intra in clasa si incepe sa ne explice in ce consta prima competitie mult asteptata de toti.
-Bun dragi elevi sa va explic! Mi s-a spus ca veti concura intr-o padure si anume: Veti fi impartiti in echipe de cate 4 membri si echipele vor cauta diferite hartii care sunt ascunse in multe cabane din padure , cabane pe care voi trebuie sa le gasiti. La inceput veti primi o harta care va va duce spre prima cabana, iar odata ajunsi acolo va trebui sa cautati urmatoarea harta si de asemenea un steag. Steagul nostru are culoarea rosie si nu aveti voie sa ascundeti sau sa luati steagurile albastre ai acestei scoli. Sa jucati cinstit. Sa stiti ca ambele scoli au aceleasi harti numai ca fiecare cabana are o emblem anume. Sunt mai multe cabane in padure si doar unele contin steagurile si hartile pe care voi trebuie sa le gasiti. Emblema noastra este un vultur, deci va trebui sa fiti foarte atenti cand ajungeti la vreo cabana. A da sa nu uit, daca intrati cumva in cabana gresita veti fi intampinati acolo de 2 profesori care va vor penaliza. Adica va trebuia sa stati in caban pana expira timpul din clepsidra care se afla la profesori. Si astfel veti fi in intarziere. Sunt multe obstacole si va rog sa aveti mare grija. In padure sunt si multe animale , unele si periculoase , dar aceste animale nu se gasesc decat in inima padurii. Prin urmare sa nu va abateti de pe carari si sa nu va aventurati in pardure. Eu va urez succes si fie ca cea mai buna scoala sa castige prima competitie!
-Domnule Kakashi sunt cam multe lucruri de retinut si reguli!
-Ba deloc Naruto! Insa tu esti batut in cap si intelegi mai greu! E vai si-amar de echipa in care pici si tu!
-Gata Sasuke! Lasa-l in pace! Ce-o sa faci daca veti fi in aceeasi echipa?
-Simplu! Il dau de mancare le ursi!
-Haha! Vezi sa nu fi tu ala!
-Gata! Incetati! Hai toata lumea! Duceti-va in campus si pregatitiva de competitie! Si Naruto a te pregati , adica sa-ti pui intr-un rucsac tot ce-ti trebuie. Bine acum plecati! Trebuie sa fiti in curtea scolii peste 20 de minute!
Si am plecat toti pentru a ne pregati. Abea asteptam competitia. In sfarsit aveam si noi parte de mai multa actiune. In cateva minute eu si Hinata eram apoape gata mai aveam doar sa ne schimbam hainele. Eu imi aleg o pereche de pantaloni negri lungi , un tricou roz ce avea un model in forma de future pe spate, adidasii , o bluza de trening pe deasupra si cateva acesorii , iar parul mi-l prind intr-o coada. Hinata s-a imbracat intr-un trening albastru , o bluza alba ,adidasii tot albi si parul tot prins.
Dupa ce ne-am imbracat am plecat in viteza spre scoala , iar in timp ce alergam pe hol dam si peste Naruto si Sasuke. Sasuke era imbracat cu niste pantaloni negr,i un tricou alb si isi tinea in mana bluza de trening. Naruto era imbracat ceva asemanator numai ca treningul lui avea niste dungi portocalii pe lateral. Am mers toti patru in curtea scolii si spre surprinderea noastra eram primi.
Dupa inca ceva timp au sosit si restul. Cativa profesori ne-au insotit cu autocarul ce avea sa ne duca la destinatie. Am ajuns la padure destul de repede si era cam infricosatoare. Crengile copacilor atrnau si se miscau in toate partile din cauza vantului. De asemenea se auzeau sunete infricosatoare ce-ti faceau pielea de gaina. Dupa ce ne-au lasat sa admiram “minunatul “peisaj infricosator ne-au dus pe toti langa o cabana. Acolo domnul director a inceput sa imparta niste foi. Se pare ca pe acele foi erau scrise animalele ce se aflau in padure si de asemenea erau niste locuri unde trebuiau lipite cica niste stelute de diferit culori. Se parea ca acele stelute se geseau pe steaguri si trebuia sa le lipim astfel ar fi aflat cine eventual ori nu gasise steagul ori il luase o alta echipa. Dupa ce ne-a mai spus cateva lucruri o doamna a inceput sa imparta biletele pe care se aflau numere. Apoi ia un catalog si ne roaga sa ne spunem numarul , iar dupa ce facem acest lucru ce mi se parea nefolositor , incepe sa ne imparte in echipe . Eu eram in echipa cu Naruto , Hinata si Sasuke si nu mai puteam de fericire.
In cele din urma se da startul si toate echipele fug in padure. Harta noastra se afla la Naruto ceea ce era mai rau decat orice lucru. Daca ar fi trebuit sa-l urmam pe el am fi stat o suta de ani in padure. Si nu voia sa ne dea harta insa Hinata reuseste sa-l convinga sa mi-o dea mie.
Si am mers de colo colo mult timp si tot nu am dat de acea cabana. Deja eram destul de nervoasa pe Naruto ca se tot certa cu noi si numai sa ne ratacim prin padure nu ne trebuia. Si incepe nebunia. De cate ori nu am alergat peste tot fugind de tot felu de animale. La inceput am dat peste un mistret care isi savura cina si se parea ca noi l-am deranjat. Si cum a simtit mirosul mancarii noastre a inceput sa ne alerge. Si am fugit de el mult si bine. Ne si pierdusem si cand mai aveam putin si ajungeam la cararea ce ducea spre prima cabana. In cele din urma mistretul a oboist si ne-a lasat in pace. Nu stiam unde eram ,numai copiaci peste tot iar busola o luase razna. Asa am fost nevoiti sa ne urcam prin copaci pentru a incerca sa vedem vreo poteca sau ceva. Naruto a cazut de vreo doua ori si eu era sa faca acfelasi lucru daca nu ma prindea Sasuke. Insa chiar daca ne-am cocotat prin copaci tot nu am vazut nimic decat niste pietre asa ca am inceput sa ne indreptam spre ele.
Pana la stancile alea ni s-au intamplat mai multe. Prima oara am fost atacati de niste pasari care nu ne-au lasat in pace pana nu le-am dat niste paine apoi am nimenit toti pe teritoriul unor arici si nu am plecat de acolo pana cand nu ne-am intepat zdravan , apoi eu si Hinata am picat intr-o rapa dar nocor cu baietii care ne-au salvat. Apoi a trebuit sa trecem un pod care era vai s-amar de prapadit. Era sa cadem de cateva ori insa pana l-a urma l-am trecut cu brio.
Dupa ce am mai mers ceva, am ajuns si la stancile alea care blocau o carare. Sasuke s-a urcat printr-un copac spunand apoi ca trebuia sa trecem peste stancile alea ca sa ajungem pe partea cealalta acolo fiing posibila carare care ne-ar putea duce la prima cabana. Si nici nu mai zic de cate ori si in cate feluri am incercat sa trecem peste pietrele ale. Nu le puteam escalada din cauza ca adidasii nostrii alunecau foarte tare si nici nu le puteam ocolii pentru ca ar fi durat mult asa ca ne-am urcat toti intr-un copac foarte mare care parea sa aiba o inaltime mai mare decat stancile si am aruncat o funie pe creanga unui alt copac de pe partea cealalta. Hinatei ii era ingrozitor de frica si mie de asemenea si ca sa nu mai pierdem timpul baietii ne-au luat in brate si am trecut toti deodata dar eram prea grei ia funia s-a rupt si am cazut pe una din stanci dar barem ne aflam pe cealalta parte. Iar joc cine credeti ca ne asteptau , niste serpi care se miscau foarte nervosi de colo colo. Nu prea aveam aternativa asa ca am sarit peste ei insa imediat au inceput sa vina dupa noi si daca nu ne urcam in capaci ne alegeam cu niste venin .
Oare ce ni se mai putea intampla? Ma intrebam asta intruna. Norii vesteau a ploaie si nu mai era mult pana sa se intunece iar noi inca nu dadeam de cabana aia. Daca nu o gaseam in maxim jumatate de ora trebuia sa o lasam balta si sa ne cautam un adapot ca cine stie cate lucruri ar incerca sa ne vina de hac noaptea. Si am cautat ce am mai cautat dar tot nu am gasit acea cabana.
N-am avut decat ghinionul sa dam peste Zeea si trupa ei de ciudati. Zeea era in echipa cu Ayumi , Rinna si Akon. Ayumi si Rinna erau prietenele Zeei si totodata si sclavele ei insa Akon era ingrozitor de rautacios. Se auzeau cum se certau de la 5 kilometri departare. Am incercat si noi de nenumarate ori sa scapam de ei dar nici o sansa. Zeea se tinea numai dupa Sasuke insa o clipa nefiind atenta noi am reusit sa scapam. Aporape ca se inoptase iar noi nu gasisem inca un adapost. Dupa ce am cautat neincetat vreo ora am dat peste o pestera ce parea sa fie parasite si chiar asa era. Nu era nimeni acolo doar cateva schelete de peste. Poate acolo era barlogul unui urs. Si ma temeam sa nu fie pe la vanat de peste si asa lacul era chiar in fata pesterii. Aprinsesem un foc si ne-am ghemuiam fiecare in coltul lui cand deodata afara se aude cum trosneau crengile si un mormait rasuna de peste tot. Toti ne-am alarmat imediat si am iesit afara. Dar nu parea sa fie nici un animal prin preajma cand deodata de dupa un tufis a aparut un urs feroce si enorm care parea extreme de nervos pe noi pentru ca ii invadasem teritoriul. Si a inceput sa alerge spre noi si baieti incercand sa ne apere au fost loviti de laba ursului. Eu si Hinata eram incremenite si nu puteam fugi chiar daca baieti tipau intruna la noi sa plecam. Ursul se apropia incet de noi si mormaia foarte nervos. Dintii lui erau alibi iar ochii ii erau infricosatori , ardeau de furie si de setae de sange. Si cand credeam ca mai rau nu putea fi un al doilea urs si-a facut aparitia de dupa un copac. Si acesta era la fel de infricosator. Si eu si Hinata am inceput sa strigam dupa ajutor insa asta parea sa- i supere si mai rau pe ursi. Apoi au atacat amandoi si nu-mi mai aduc amint bine ce s-a intamplat dupaia. Tot ce-mi aduc aminte este ca baietii s-au indrepata repede spre noi si fiecare a apucat pe fata care ia- picat in mana si direct in lac am sarit dar stiu ca pe mine m-a luat curentul si la fel si pe salvatorul meu. Il vedeam pe Naruto cum se indrepta cu Hinata spre celalalt mal insa eu ma afundam in apa si nu ma puteam misca. Iar de stiut sa inot stiam cat de cat dar apa era prea inalta si ma afundam gandindu-ma daca acela avea sa-mi fie sfarsitul.

e cam scurt dar sper sa va placa....... ma scuzati daca am greseli insa nu mai stau sa-l corectez acum.... nu uitati sa comentati
happy2 happy2 happy2 happy2 kiss kiss


Ultima editare efectuata de catre Aniska in Sam 08 Ian 2011, 21:23, editata de 2 ori
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Mier 29 Dec 2010, 23:07

In sfarsit ai pus si tu continuarea care o asteptam de ceva timp.Imi place mult Aniska.Acuma sper ca urmatorul next sa nu vina asa de tarziu. please kiss


Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Anii de liceu   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Mier 29 Dec 2010, 23:32

I`mi place:X:X , e super deabea astept continuarea Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 962758 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 208323 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 169309 . Spor la scirs si pupici:*
Sus In jos
alexutza
Genin
Genin
alexutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 139
Puncte : 195
Reputatie Reputatie : 63

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Joi 30 Dec 2010, 00:16

e foarte frumoasa continuarea in love in love in love in love in love .... abea astept next-ul kiss kiss kiss kiss
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Joi 30 Dec 2010, 00:33

Foarte frumos.
Astept continuarea cat mai repede please


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
ingrid
Genin
Genin
ingrid

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : tg-jiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 85
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa dansez si sa desenez:X
Stare de spirit Stare de spirit : happy:X

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Joi 30 Dec 2010, 11:08

e super...abia astept continuarea 
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Joi 30 Dec 2010, 16:22

ma bucur ca va place kiss kiss kiss kiss si scuzati-ma de intarziere happy2 happy2 happy2 voi pune cotinuarea azi sau maine kiss kiss kiss kiss ....dupa ce mai comenteaza o persoana happy2 happy2 kiss
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Lun 03 Ian 2011, 02:37

Euuu! Eu comentez . Ok , deci ai spus ca pui continuarea ..unde este? Vrei sa.. Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 621493 ?:)) . Pune next`ul repede pentru ca ficul tau i`mi place ..si cand spun PLACE ma refer la toata puterea acestui cuvant ..asa ca astept un next . Spor l-a scris si pupici! Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 208323 . Mrr Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 301723 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 127686
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Lun 03 Ian 2011, 19:22

Deci..ficul tau este super.... si sper sa pui nextu repede Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 384738 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Lun 03 Ian 2011, 19:34

happy2 ma bucur ca va place insa nu cred ca pot posta continuarea prea curand. heh heh se apropie scoala si ehh sper totusi ca o sa pot posta continuarea cat de curand happy2 heh kiss kiss
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Dum 09 Ian 2011, 01:32

thank you pentru commuri.. kiss kiss kiss Sper sa va placa continuarea. Spor la citit!

Capitolul XIV: “ Supravietuire. Intamplarile din padure “ part2

Inghiteam tot mai multa apa si ma afundam tot mai mult. Chiar daca dadeam din maini tot nu reuseam sa ma ridic la suprafata. Parca pamantul ar fi vrut sa ma inghita. Vazand ca nu mai am vreo speranta inched din nou lasandu-ma purtata de apa rece si asteptandu-mi parca sfarsitul.
Nu mai stiu ce s-a intamplat in continuare dar stiu sigur ca simteam cum cineva m-a prins de mana si m-a dus la suprafata. Apoi cred ca am lesinat.
Acum totul era in ceata. Auzeam focul cum scanteia iar caldura lui imi acoperea tot trupul incalzindu-l. Imi intredeschid ochii si vad ca ma aflam intr-o pestera destul de intunecata. Afara ploua tare si vantul batea foarte puternic simtindu-se si in pestera adierea acestuia impreuna cu cateva picaturi de ploaie. Incerc sa ma ridic dar nici pomeneala. Nu ma puteam misca deloc. Eram intepenita pe jos. Fiecare os din corpul meu ma durea , si nu puteam absolute deloc sa ma misc. Nici sa vorbesc nu puteam, dar mai degraba nu voiam.
Si-mi aduc intr-un moment aminte de cei 2 ursi si de prietenii mei. Oare erau in siguranta? Ce s-o fi intamplat cu ei? . Mai degraba ma ingrijoram de soarta lor decat a mea. Dupa mine putea sa-mi vina si sfarsitul numai sa stiu ca prietenii mei sunt in siguranta. Si din nou inched ochii cazand intr-un somn adanc.

Gandurile lui Sasuke:
Oare unde or fi ceilalti? Doamne ce lider prost sunt! Nu sunt in stare sa am grija de echipa mea! Naruto sper ca esti in siguranta! Sa ai grija de HInata! O sa va gasesc cat de repede posibil! Iti promit!
Unde or fi cei 2 ursi. Nu mai sunt pe aici. Or fi plecat. Off Doamne : Si-o fi revenit Sakura?
Ce s-ar fi intamplat daca nu o gaseam la timp? Nici nu vreau sa ma gandesc. Mai bine m-as intoarce la ea ca nu cumva sa plece daca s-ar trezi.
-Doamne ce mai ploaie! Sakura te-ai trezit?
Hmmm…..inca doarme. E asa draguta cand doarme. Ca un incer coborat din cer venit sa impartaseasca dragoste si fericire tuturor. Oh Sakura cat mai ai de gand sa te ascunzi la umbra tristetii , cat o sa mai induri atata suferinta? Raspunde-mi te rog, te rog. La inceput erai oarecum ciudata dar in sensul cel mai bun. Acum ce s-a intamplat cu tine? De ce ai lasat ca aripile tale de inger sa-ti fie luate. Ai suferit prea mult Sakura si ai tinut totul in tine , nu ai vrut sa impartasesti din suferinta ta nimanui. De ce? De ce ai vrut ca tu sa fii persoana mereu batjocorita care insa de fiecare daca intinde o mana de ajutor tuturor si care zambeste si incearca sa le castige cu greu altora increderea? Ai preferat mereu sa nu ranesti pe altii dar tu? De ce ii lasi pa altii sa te calce in picioare? Crede-ma ca-i mai dureros sa vezi un incerc care se afunda in disperare , care nu mai stie ce sa faca , e mult mai dureros decat suferinta in sine. Prinde mai mult curaj Sakura astfel nu o sa reusesti sa traiesti in lumea asta plina de oamenii rai care nu stiu sa faca altceva decat sa-i faca pe altii sa sufere.
Si tocmai eu m-am gasit sa vorbesc. Nu-s mai breaz ca altii. Sunt la fel de idiot ca toti cei care te-au ranit. Nu-s in stare sa-I ascult pe altii si nici nu mi-a pasat la inceput de nimeni. Dar de ce acum parca e altfel? Off …… prea multe intrebari la care nu gasesc vreun raspuns.
Las-o balta Sasuke nu esti in stare de nimic. Vorbesti singur ca nebunu si ti-ai pierdut doi membri ai echipei. Esti de groaza. Macar tu Sakura , macar tu sa-ti revii. Si apoi vem cum ii gasim pe ceilalti.

Gandurile Sakurei:
Doamne Sasuke esti de groaza. Ma faci sa plang. Daca ai sti ca am ascultat tot ce ai zis. Off esti mai rau ca mine , esti cu moralul la pamant. Tare as vrea sa pot face ceva dar nu am ce sa zic. De mi-as deschide acum ochii as incepe sa plang si nu vreau asta. Sufera si tu la fel cum am facut si eu. Poate asa o sa incelegi ce simt si poate te trezesti la realitate. Nu vreau sa ascult , e prea dureros asa ca noapte buna Sasuke. Ai noroc daca ma mai trezesc mai tarziu.
Mai trece un timp si adorm dar nu stiu cand. Cand ma trezesc il vad pe Sasuke stand langa mine si strangandu-mi mana cu putere. Ma ridic si incep sa ma uit uimita la el.
-Sakura, ti-ai revenit! Ce ma bucur!
- Sasuke eu……..Imi pare rau! Iti multumesc ca m-ai salvat!
Si incep sa plang si il i-au in brate spunendu-i intruna ca-mi pare rau. Lacrimile mele curgeau in continuare si il strangeam pe Sasuke asa de tare in brate ca nici nu mai puteam respira.
-Sakura! Gata…….opreste-te. Te rog nu mai plange! Nu support sa te vad plangand! Si nu-ti mai cere scuze ca nu ai pentru ce!
-Sasuke eu ….pai eu am …….am auzit tot ce-ai spus mia inainte…….am ascultat tot insa nu am vrut sa vorbesc atunci cu tine ca-mi venea sa plang. De ce ai spus toate ale. Nu e adevarat! Nu sufar deloc! Am prieteni multi si ma inteleg cu toti!
-Nu minti! Stiu ca nu-I adevarat tot ce zici! Hinata mi-a spus tot! Nu chiar tot dar mi-a spus cat suferi si ca nu mai rezisti!
-De ce ti-ar spune tocmai tie asa ceva! Mi-a promis ca nu o sa spuns nimanui!
- Mi-a spus pentru ca eu am rugat-o! Si nu i-am dat pace pana nu mi-a spus!
- Si ma rog ce te intereseaza pe tine? Pana acum am fost invizibila! Ce te intereseaza asa de odata? Curiosii mor repede sa sti!
- Pentru ca imi pasa si eram ingrijorat! Nu-I prea normal c aun om sa plnga in hohote fara un motiv anume! Si mai aproape de fiecare data cadn ai vorbit cu mine ai plans sau te-am vazut plangand! Nu numai Hinata te poate intelege! Mai ai si alti prieteni pe lumea asta!
-Da am: pe Ino, Tenten , Temari, Naruto ,Sai, May, Kakashi si- si tu. Si prefer sa-I spun numai Hinata pentru ca ma intelege cel mai bine la fel si celelalte fete! Nu-I treaba ta si nici nu ar trebui sa fie! Acum sa mergem sa o cautam pe Hinata! Sunt foarte ingrijorata in privinta ei! Mai ales ca-I cu Naruto!
-As vrea si eu sa mergem dar afara ploua rau si suntem blocati aici in pestera asta!
Minunat nici ca nu se putea mai rau. Inainte as fi fost mai bucuroasa ca niciodata ca sunt cu el dar acum de ce eram asa nervoasa pe Sasuke. Saracul nu a facut decat sa se ingrijkoreze pentru mine si eu l-am ignorant. De ce se intampla mereu la fel? Sunt o ciudata! De ce asa de greu sa-I zic ca-l plac! Sufar atat din prostia asta si cu toate astea tot nu-I pot spune! Macar acum vorbeste cu mine nu ca inainte cand nici nu ma baga in seama. De ce oare gandu-l mie indreptat spre a renunta iar inima zbiara sa lupt in continuare pentru ce iubesc.? Can mai poate indura cineva atat de multa suferinta? Ce-o fi o fi ! Imi las sufletul purtat de destin!
Restul zilei am petrecut-o in acea pestera inchisa acolo cu el. Nici nu stiu cand am adormit insa cand m-am trezit pe la miezul noptii , Sasuke statea la intrarea in pestera si parea sa se tot gandeasca la ceva. M-am gandit sa merg pana la el dar mai rau cred ca faceam asa ca am inchis din nou ochii si m-am ghemuit. Insa m-am speriat cand m-am trezit cu jacheta lui Sasuke peste mine. Probabil credea ca mi-e frig…off .

scuzati-ma daca am greseli de tastare.
happy2 heh
p.s: Bubu stiu ca vrei sa citesti continuarea asa ca acest capitol e pentru tine. sper sa-ti placa. happy2 kiss kiss kiss
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Dum 09 Ian 2011, 01:42

Vaaaaai ! Pentru mine? Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 896861 Esti o scumpa , multumesc mult!! te iubesc:*

Capitolul e minunat , astazi toate am fost triste Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 23826 Dar ne vom reveni:X:X
Bine ca ai pus continuarea , e unul din ficurile mele preferate Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 273918
Ti-am mai zis ca te iubesc , nu? Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 385627
Astept next-ul Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813
Mai lasat in suspans Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 621493
Spor la scris si la idei !! Pupici Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 208323 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 208323 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 273918
Mrrr Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 301723 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 127686

Cu drag : Bubu ( pisilina/miaunela)
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Dum 09 Ian 2011, 11:40

Ani,era si timpul sa pui continuarea.Sti ca imi place fikul tau,nu?E super
Plizz pune next-ul mai repede kiss


Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Joi 13 Ian 2011, 21:55

thank you este minunata povestea pune next-ul .cat ai de gand sa ne mai tii in suspans? nervi! kiss


Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Dum 16 Ian 2011, 19:07

thank you pt commuri fetelor. ma bucur ca va place

si imi cer scuze ca nu am mai pus continuarea dar nu am mai intrat de vreo saptamana insa incerc sa pun cotinuarea cat mai repede kiss kiss kiss in love
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Lun 17 Ian 2011, 21:55

buna ... fic-ul e atat de super ... . azi l-am vazut si l-am citit . vreau continuarea Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813 inainte cu tupeu , hai cu .. continuarea .. next Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 208323 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 962758 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 208323
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Mar 18 Ian 2011, 00:55

thank you pentru commuri fetelor....ma bucur ca va place kiss kiss
Am venit cu next-ul si sper sa va placa happy2 Spor la citit!

Capitolul XV: “ Supravietuire.Intamplarile din padure” part3

Noaptea a fost foarte lunga si nu am putut inchide nici macar un ochi de incrijorare. Ma gandeam la ce i s-ar fi putut intampla Hinatei si ma ingrozeam de propriile mele ganduri.
Sasuke statea nemiscat langa intrarea in pestera de minute bune. Se uita la copaci? La ce s-o fi gandind? Ma framantam eu intruna incercand sa-mi fac curaj ca sa-l intreb daca se simte bine. Am incercat sa spun ceva dar nici macar un cuvant nu iesea pe gura mea. De ce e asa mereu? Nu pot indrazni sa-i spun nimic. De ce Sakura? De ce? Asa a fost mereu si asa va ramane. De-ai sti Sasuke cat de mult imi doresc sa ma schimb , insa nu pot. Off….asta e…nu am ce face.
Nu puteam adormi nici macar un pic asa ca ma intorc cu privirea spre perete ,oftez si imi indrept privirea spre un coltisor intunecat al pesterii. Hmm…intunericul? Cum ar putea define cineva o persoana care e afundata in intuneric? Presupun ca nu are cale de scapare. Acea persoana sta ascunsa in intunericul sumbru avand sufletul plin de rautate si fara a vedea lumina care l-ar ghida catre bine cat mai departe de tot raul provocat de suferinta si cruzimea vietii ce l-a facut sa sufere de multe ori si sufletul prins in plasa razbunarii. Oare cum ar mai putea fi salvata o astfel de persoana? Mai are vreo cale de urmat? Pentru ce ar mai pute trai? Ce ar mai pute sa realize? …..De ce ma gandesc oare la asa ceva? E un lucru de neinteles. Ar trebui sa gasesc o solutie pentru ai gasi pe prietenii nostri dar eu in schimb ma gandesc la fel si fel de lucruri. Revino-ti Sakura! Ce s-a intamplat? Gandesti prea mult!
-Aoleuu! Doamne!
-Sakura? Ce s-a intamplat?
“Doamne ce-am facut ? am tipat in gura mare?”
-Aaa…. Nimic! Stai linistit Sasuke n-am nimic! Nici eu nu stiu de ce am tipat! Sasuke nu ti-e frig acolo? Vino aici langa foc sa te incalzesti! “ De ce oi fi zis asta ?”
- Presupun ca degeaba stau aici! Nu cred ca vor aparea.
-Sasuke stai linistit! Sunt sigura ca prietenii nostrii sunt bine! Ii vom gasi!
-Sper! Nu vreau sa cred ca s-ar pute intampla ceva cu ei! Trebuie sa-i gasim! ….Hmm…. cine si-ar fi inchipuit ca cineva asa indiferent ca mine se va ingrijora asa mult pentru niste colegi.
-Sasuke! Nu sunt doar niste colegi! Sunt prietenii tai! Suntem echipa vulturilor si daca vrem sa castigam proba asta va trebui sa avem incredere ca Naruto si Hinata sunt bine si ca incearca sa ne gaseasca! Ai incredere! Vom castiga oricum! Scoala se bazeaza pe noi si nu putem sa ne abatem de la drum pentru ai cauta! Si eu sunt de asemenea ingrijorat dar am incredere in Naruto ca are grija de Hinata si ca ne va gasi! Va trebui sa cautam cabana aia de unii singuri si poate ca pe drum dam de cei doi! Sa incercam! Ce spui?
- Ai dreptate! Asa vom face! Nu ne lasam batuti! E 1:30 si nu cred ca ploaia se va opri in cele din urma , asa ca vom astepta pana maine dimineata daca e nevoie apoi plecam de aici!
Voiam sa vina ziua cat mai repede pentru ca nu mai puteam sta acolo nici 5 minute. Era oarecum infricosator si intuneric iar daca focul nu era aprins ar fi fost bezna. Peretii parca incepeau sa se apropie si incepeam sa tremur fara vreun motiv. Sasuke statea in fata mea si privea focul. Eu il priveam pe el si parea ca din nou se gandeste la ceva. Da la ce? As fi vrut sa stiu dar nu puteam intreba. Am stat si m-am tot uitat la el vreo jumatate de ora cred, timp in care el s-a tot uitat la scanteile focului.
Parca trecuse o eternitate de cand stateam acolo si timpul intepenise in loc. Afara era bezna rau si ploua neincetat. Din cand in cand cate un fulger mai lumina copacii ca isi loveau crengile violent unele de altele scotand un scartiit sinistru amestecat cu fosnetul frunzelor. Parea ca acea ploaie era una de jale, de parce toata natura ar fi fost trista dintr-un motiv anume iar norii isi revarsau lacrimile alaturi de sufletul persoanei care suferea.
Ma ridic de langa foc si ma asez langa intrarea in pestera. Stateam jos cu spatele sprijinit de o stanca rece , cu ochii inchisi lasandu-mi fata mangaiata de atingerile line ale vantului care desii era vijelios parea ca se joaca cu suvitele din parul meu. Cateva picaturi de ploaie care s-au asezat pe obrajii mei , care erau mai rosii ca marul , m-au facut sa ies din transa. Deschid ochii si privesc spre cer cautand cu privirea pe stapana noptii chiar mandra luna, dar nu dau de ea. Norii cenusii acoperisera razele sale pure care se revarsau ca intr-un rau asupra pamantului. Parca aceasta disparuse de tot. Nicaieri nu se zarea nici ce-a mai mica scanteie a ei. Peste toata padurea zacea linistea, melancolia. Numai cateva pasari ale noptii cantau in armonie cu toti copacii care pareau sa aiba si ei suflete si care sufereau impreuna cu restul vietuitoarelor din padurea peste care din cand in cand se aseaza o liniste ca de mormant.
Acum un minut ascultam fermecata simfonia glasurilor din padure insa acum nu se mai auzea nimic. Nici un freamat al codrului , nici o vietuitoare nu se mai auzea. Dintr-o data s-a facut o asa liniste apasatoare. Si vantul parea sa se fi oprit sau asta era doar in imaginatia mea? Mai privesc odata spre cer sperand sa vad luna dupa care inchid ochii.
Cred ca am adormit pentru ca acum nu ma mai aflam langa intrarea in pestera ci ma aflam langa foc. Imi deschid ochii si vad ca eram la Sasuke in brate. Eram cu capul pe pieptul lui si simteam cat de tare ii batea inima. Nu stiam sigura daca si el dormea asa ii apuc mana care se afla pe umarul meu , o dau la oparte si ma ridic de langa el.
Afara inca mai ploua si eu am iesit din pestera incepand sa alerg prin ploaie. De ce am iesit afara nici eu nu stiam dar simteam nevoia sa ma descarc de sentimentele mele. Alergam asa repede ca am si reusit sa ma impiedic si am cazut chiar in fata raului. Daca nu cadeam ajungeam din nou in rau si nu mai avea cine sa ma salveze. Ma ghemuiesc langa lac si incep sa-l privesc fiind uimita de-a dreptul de frumusetea lui. Chiar daca ploua , apa raului era linistita si curgea lin la vale. Pestisori mici inotau in graba prin apa. Aveau o culoare auriie spre purpuriu si erau tare draguti. Imi facea mare placer sa-i privesc cum se joaca in apa. In timp ce priveam pestisorii atentia imi este acaparata de o micuta libelula care zbura in cercuri pe langa lac. Aceasta se aseaza pe un nufar care aparuse de nicaieri. Eu iau in mana acel nufar frumos si prives libelula care parea sa ma examineze din cap pana in picioare. Dupa ce ma chinui sa-i descopar culorile in care era imbracata vad ca aripile ei erau de o noanta rosie amestecata cu alb. Trupul tot ii era albastru si galben. Era asa mica si firava, putea fi usor ranita si totusi isi traia fiata din plin riscand sa zboare pe langa lac fara a se gandi ca poate fi mancata in orice moment de vreo broasca.
Imi inchid ochii si o rog sa ma ajute sa-i gasesc pe prietenii mei dupa care asez nufarul pe apa apoi deschid ochii si ce credeti ca am vazut. Razele lunii se oglindeau in apa lacului care era mail impede ca niciodata. Nici nu mai ploua. Dar cum era posibil? Nu imi venea sa cred. Mi se parea ca visez insa eram foarte treaza. Ca un mircol, o magie. Ce splendid! Un peisaj de neuitat. Ma aplec deasupra lacului si vad luna plina care se reflecta in apa. Sclipea asa de tare. Ridic privirea de deasupra lacului si mi-o indrept spre cer. Raman pur si simplu uimita cand vad cate stele erau pe cer si preau ca danseaza in jurul lunii. Ce frumos! Nu-mi puteam crede ochilor ceea ce vad si ma tot intrebam deca chiar nu visez.
Si incep sa plng dar fara nici un motiv. Luna facandui-se mila de mine imi acopara fata cu razele ei luminoase incercand sa-mi mangaie sufletul de parca nu ar fi vrut sa fiu trista.
Imi las privirea in jos , uitandu-ma la cat de fericiti erau pestisorii si cat de frumos zbura mica libelula. Tresalt deodata atunci cand ma atinge cineva pe umar. Era Sasuke care gafaia din cauza ca alergase pana aici.
-Sakura ce s-a intamplat? Iar plangi? Ce s-a intamplat? De ce ai plecat asa deodata?
- A…. Sasuke imi pare rau c-am plecat fara sa-ti spun si nu-ti face griji pentru ca acum plang fara vreun motiv. “ De parca ar fi adevarat. Nu stiam de ce plang insa nu ma simteam prea bine. Nu pareau sa fie lacrimi de fericire ci mai degraba de durere. Nu stiam sigur”
- Bine atunci! Se pare ca ploaia s-a oprit! Ce-ar fi sa ne intoarcem in pestera si sa ne odihnim ca maine dimineata sa mergem in cautarea cabanei!
-Bine Sasuke! Ai dreptate trebuie sa ne odihnim! Sa mergem!
Ne-am dus inapoi in pestera si ne-am culcat findca trebuia sa mai dormim macar acele cateva ore care ne mai ramasesera. Nu mai era mult si se facea dimineata iar noi trebuia sa profitam de cele 4 ore care ne mai ramasesera pana sa plecam.
Dimineata cand m-am trezit Sasuke se afla langa mine si ma tinea strans in brate si la fel faceam si eu. Ma inrosesc si-l dau la o parte asta facandu-l sa se trezeasca. Ii spun un Buna dimineata cu zambetul pe buze apoi imi caut rucsacul. Cand sa iesim din pestera dam nas in nas cu……

voi pune continuarea dupa ca comenteaza 4 persoane happy2 happy2
p.s: Layla , Bubu, Kirara, Crystal ,Zuzu, Crin,Gabriela e pentru voi acest capitol si sper sa va placa kiss kiss kiss kiss
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Mar 18 Ian 2011, 13:14

Vaaaai Ani scumpo , pentru mine ? Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 896861
Multumesc !
Oh , ce frumos a fost , foarte frumos !
Felicitari pentru acest capitol , minunat Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 962758
Ma bucur ca ai pus next-ul :X
E super :*

"Aoleuu doamne " -Mi-a placut faza asta=))) Asa mai fac si eu cateodata , cand ma apuca=))

Astept next-ul , acestui minunat fic Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813

Spor la scris , idei si scoala !!! Pupici dulci Ani Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 273918 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 208323 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 208323

Mrrr Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 301723 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 127686

TE IUBESC Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 384738 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 962758 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 208323 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 301723


Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Mar 18 Ian 2011, 14:57

ma bucur ca ai pus continuarea si e super .. Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 348112
aleluia( Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 947835 ) sa sfarsit cu ghinionul , cred ..

astept next , cat mai repede posibil
oare cu cine sau intalnit ? cat suspans Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 359687 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 359687 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 359687
next Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Mar 18 Ian 2011, 19:09

Pai abia astept nextu ca imi place mult deci repede cu nextu Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 301723 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 836813


 Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 11uyc9l
Sus In jos
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: olaa   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19Mar 18 Ian 2011, 20:55

2 cuvinte.....ASTEPT NEXTU!!!!!!!imi plaxe la nebunie...continua-l!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Anii de liceu (sasusaku)   Anii de liceu (sasusaku) - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Anii de liceu (sasusaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-