Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Owarinai Suki - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Owarinai Suki - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Owarinai Suki

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Dum 01 Apr 2012, 20:42

In sfarsit am terminat si eu de citit toate capitolele si am ajuns sa-ti dau com .
Pai imi place mult povestea este foarte frumoasa .
Saraca Sakura , insa ce-ar putea face ea .... Si eu daca as fii fost in locul ei cel mai probabil as fii facut acelasi lucru .
Te rog sa aduci repede nextul si sa ma anunti si pe mine . Te pup dulce , zbye . kiss
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Apr 2012, 20:43

Heiii!!! Ce mai faceti?

Stiu ca am spus ca o sa pun capitolul luni, dar eu acum invat de dimineata si nu sunt obisnuita cu noul program. Plus ca ieri am fost la cumparaturi pana la 7 seara si cand am ajuns acasa m-am aruncat in pat si nu m-am mai trezit decat azi de dimineata la 6:30:))

Oricum, sper sa va placa!








Chapter 7 Dor….







Sasuke's point of view


Ce facea?Era in regula?Va dura mult pana se va intoarce?Era suparata pe mine?
Acestea erau doar patru din zecile de intrebari care imi colindau mintea nelasandu-ma sa dorm.As vrea sa stiu ce e cu ea, insa nimeni nu imi spune absolut nimic.Au trecut doua saptamani de cand nu am mai vazut-o deloc.Am reusit sa aflu ca e un Seoul, insa asta nu ma ajuta prea tare.Nu aveam numarul ei de telefon si nu ma simteam in stare sa il cer lui Gaara sau Hin. Era o situatie a naibii de urata.Imi era atat de dor de ea.Unde naiba i-a fost capul cand a vrut sa plece?Si de aici iar ajungem la intrebarile de mai devreme.De ce a plecat?
Privirea mi s-a indreptat catre ceasul electronic de langa pat.Ora 5:36 am.Am oftat.Am mai pierdut o noapte! M-am ridicat din pat.Ma durea tot corpul, insa am incercat sa suport durerea.Mi-am indreptat picioarele spre baie.Avea nevoie de un dus fierbinte. Dupa ce am intrat in baie, am inchis usa si am inceput sa ma dezbrac.Dupa aceea am intrat la dus, dand apa calda…foarte calda. Simtind acele picaturi fierbinti cazand pe corpul meu ma calma.
As vrea sa scap de toate gandurile din capul meu care aveau legatura cu Sakura. Omule, avea doar 15 ani! Propozitia asta nu mai avea efect ca inainte. Cand am inceput sa fiu atras de ea, mi-o spuneam de fiecare data cand ma gandeam la Sakura in felul acela. Insa am invatat-o pe dinafara, iar acum nu ma facea sa realizez ca ceea ce simt este gresit.De ce e atat de greu pentru mine?Ce am facut atat de rau incat sa merit asta?Vroiam si eu doar o viata…normala.Nu trece ora in care sa nu ma fac idiot pentru ca m-am indragostit de o pustoaica.O pustoaica a naibii de matura.
Am tras prosopul si l-am pus pe mine, apoi am iesit din dus. Am oftat. Nu imi adusesem nimic pe care sa pun pe mine.M-am dus in dormitor.Mi-am luat lengeria intima din sertar, apoi o pereche de pantaloni lungi albi si un tricou negru. Nu m-am mai obosit sa ma duc in baie si m-am schimbat acolo.Oricum nu era nimeni in camera.
Dupa ce m-am imbracat, m-am aruncat in pat. Am inchis ochii. Ma simteam adormit, ceea ce era o raritate de cand a plecat Sakura. Nu a durat mult pana sa imi apara imaginea ei. Se saruta cu un baiat. Pareau chiar indragostiti. Era ciudat faptul ca nu simteam gelozia. Sarutul lor s-a terminat,iar baiatul a pupat-o pe frunte. Eram eu! Acesta era motivul pentru care nu eram gelos.
-”Te iubesc”.a spus ea.
Baiatul a zambit, spunand “Greu de crezut ca poti iubi pe cineva ca mine”.In spatele zambetul se vedea ca eram trist.
-”Nu fi prostut!Nu ajuta daca esti pesimist.”
Am zambit din nou.
-”Sasuke! Sasuke, unde esti?De ce nu deschizi?”am auzit o voce de femeie. Ino.
Privirea Sakurei se intrista. ” Am crezut ca ai facut-o sa inteleaga.Esti un las, Uchiha!” a spus ridicandu-se in picioare si disparand.Pur si simplu a disparut.
-Sakura! am tipat deschizand ochii.
Eram transpirat tot.Apoi mi-am dat seama. Visasem. Visasem ca Sakura ma iubea si ca eram fericiti…ma rog, pana sa apara Ino.
-Sasuke! am auzit din nou vocea lui Ino.
Mi-a luat cateva clipe sa imi dau seama ca Ino din vis care striga la usa era si in realitate. Am oftat,din nou.M-am ridicat si m-am dus sa ii deschid usa. Am deschis incuietoarea si m-am indreptat din nou spre dormitor, cu Ino in spatele meu.
-S-a intamplat ceva cu Sakura? M-a intrebat cand am intrat in dormitor.
M-am intors pentru a ma uita la ea. Era ingrijorata.
-Nu.Ce te face sa crezi asta?
Ino mi-a aruncat o privire neincrezatoare.
-Ai strigat-o. a spus incet,ganditoare.
La naiba! Imi amintesc clar ca am strigat-o in momentul in care m-am trezit.Ino m-a... Ino m-a auzit! Firar! Ce era de facut oare?
Am dat din umeri.
-Nu imi amintesc nimic. am mintit.
Nu imi placea sa o mint, mai ales pe Ino, insa nu aveam ce face.Nu aveam nici o explicatie destul de buna incat sa nu o faca pe Ino sa creada ca sunt indragostit de Sakura.
M-am aruncat in pat si am inchis ochii. Imi placea cand faceam asta. Grijile m-ai dispareau.
-Pari obosit. a soptit.
Chiar eram, insa nu vroiam ca ea sa stie asta.
-Sunt doar adormit.Stii, dormeam cand ai venit.
-Oh, Sasuke, imi pare atat de rau! Doar ca nu stiam ca dormi pana la ora asta.
Am deschis ochii, oftand.In ultimul timp oftez cam des.
-Nu te simti vinovata,Ino! Nu esti tu de vina! am spus mangaindu-I fata cu mana.Cat este ceasul?
-12 si 20 de minute.
Imediat cum am auzit aceste cuvinte, m-am ridicat in sezut.Am dormit atat de mult?Am dormit peste 6 ore.
Brusc, telefonul meu a inceput sa sune.L-am luat in mana si m-am uitat la apelant. Naruto. I-am raspuns.
-Ce faci, omule?m-a intrebat bucuros.
Da, aceeasi intrebare tipica.M-am limitat cu doar un singur "Bine, sunt acasa."
-Perfect! a tipat in telefon. Esti singur?
Nu stiam de ce vroia sa stie acest lucru. Era si evident. Ino venea la mine in fiecare duminica.
-Cu Ino. I-am raspuns nonsalant.
S-a auzit "E cu Ino" mai incet, semn ca ii spunea cuiva.
-Da-mi telefonul!i-am auzit vocea lui Gaara. Sasuke, vreau ca tu sa vi la mine astazi. Ia-o si pe Ino.Va astept!Pa!
Beep-ul mi-a dat de inteles ca s-a terminat convorbirea.Oh, asa imi facea mereu Gaara. Afurisitul!
-Ino,mergi la Gaara?Tocmai ne-a invitat pe la el.
Am lasat telefonul pe pat si mi-am indreptat privirea spre Ino. Parea intr-un fel incurcata.
-Nu pot, spuse ea.Scuze, Sasuke !Prietenele mele m-au invitat in oras.
Am chicotit.Ea chiar credea ca e obligata sa mearga cu mine oriunde vreau sa merg eu.Ce prostuta!
M-am aplecat spre ea si i-am sarutat fruntea.
-Nu-I nimic!Nu trebuie sa amani intalnirile tale pentru mine.
Ino m-a sarutat scurt pe buze.Pentru a o face fericita, i-am raspuns la sarut.
-Multumesc! Mi-a spus.
Mi-am dat ochii peste cap.In loc sa ii multumesc eu tot ea o face.
Ino a decis sa plece, spundandu-mi ca peste o ora trebuie sa plece cu prietenele ei.Eram un nenorocit ca nu imi pasa de ea.Eram un nenorocit ca ma bucuram ca nu va merge cu mine.Eram un nenorocit dat naibii!
M-am decis sa alung cearta mintala si sa ma duc la Gaara. Nu m-am mai schimbat.Doar mi-am luat o pereche de tenesi in picioare si cheile si de la masina si am plecat.
Gandul mi-a sarit la Ino. De multe ori, chiar am impresia ca ea stie de sentimentele mele pentru Sakura. Era trista mereu cand vorbeam de ea. Chiar si astazi cand mi-a zis ca am strigat-o pe Sakura, am avut impresia ca se abtinea sa nu planga.
Am parcat masina in fata casei lui Gaara. Casa aceasta imi amintea o multime de amintiri frumoase.Toate erau frumoase pentru ca erau amintiri cu Sakura. Imi era atat de dor de ea.Vroiam sa se intoarca inapoi.
Am iesit din masina, incuind-o si m-am indreptat spre casa. Naruto imi deschise usa inainte sa pot macar sa apas pe sonarie.Ma invita inauntru iar eu am intrat bucuros.
-Unde e Gaara?am intrebat surprins ca nu il vedeam pe nicaieri.
-E sus, vorbeste la telefon.
In momentul in care Naruto mi-a raspuns, l-am putut vedea pe Gaara coborand scarile.
-Era sus. A corectat Naruto vazandu-l.
Gaara zambi atunci cand ma vazut. Avea inca telefonul la ureche.
-Hei, Sasuke! Prinde! A spus aruncand telefonul spre mine.
Era la un pas sa cada pe podea, insa l-am prins la timp.M-am uitat la Gaara care imi facea semn sa vorbesc la telefon.
-Alo? Am spus ezitant.
Am auzit cum cineva respira neregulat in telefon.
-Sasuke? am auzit vocea aceea timida pe care as fi putut sa o recunosc oricand.



Ultima editare efectuata de catre Hanazawa Rin in Dum 06 Ian 2013, 23:08, editata de 3 ori
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Apr 2012, 22:01

Deci băăăi..deci băăăăi...
Tu vrei sa ma omori? Sa fac atac de cord pe aici?
Cu siguranta asta vrei. Este o diaboloca : )). Ce-ti mai place tie sa ne lasi in suspans...asa fara sa-ti fie mila.
Vai mai, si saracul Sasuke...atatea ganduri il chinuie...
Si Ino..mi se pare atat de draguta..parca nu merita sa fie inselata, ca sa zic asa..iar Sakura...ea ce mai face? Sper ca ne vei spune in capitolul urmator. See ya :D
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Apr 2012, 22:29

Eu iti dau o bataie .... de ai sa vezi stele verzi ! biciuitor
Ce ai facut aici , ne-ai lasat in suspans ! nervi!
Acum sa revenim la capitol :
- ai prea mult dialog
- descrirea lipseste
- repeti anumite cuvinte , iar asta suna rau
- greseli de ortografie
Nu este " deregulat " este neregulat . Hmm , ia zimi si mie , nu ai merita o bataita pentru asta ? hmm...?!
Sa fii mai atenta data viitoare si te rog sa postezi rapid nextul . kiss
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Apr 2012, 22:54

Acum am vazut si eu "deregulat", tocmai vroiam sa schimb, apoi am vazut commul tau;))
Si in legatura cu greselile de ortografie, o sa le corectez si pe acelea.[este prima oara cand am atat de multe greseli intr-un capitol, tinand cont de faptul ca am citit capitolul acesta de mai mult de 10 ori;))]
Si de data asta chiar nu va mai inteleg!! Cat de putin dialog vreti sa am? Este capitolul 7. Este fictiune, nu povestire!!
Si ce ai vrea sa descriu? Cu ce sunt imbracati? De ce as face asta? Eu cand citesc ceva intotdeauna sar peste partile in care se descriu hainele.E plictisitor. Din cate am citit eu, ele se descriu doar atunci cand se vor intampla ceva cu ele, sau...poate nici atunci.Nici in carti nu prea se descriu hainele.
Oricum, iti multumesc ca inca imi mai citesti ficul:*




Kiss, kiss^_^ Hanazawa Rin
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Owarinai Suki - Pagina 2 Asss10Owarinai Suki - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Mier 04 Apr 2012, 11:23

Eii, pot spune ca incep sa devin fascinata de dialogul tau. lough Adica nu stiu, asa mult cum este si parca imi place. In fine, actiunea s-a mai imbunatatit, nu mi se mai pare atat de grabita si am vazut ca incerci sa faci cititorul sa simta ceea ce simte si personajul. Este bine si chiar se vcede o imbunatarire. Felicitari! Eii, ma intreb de ce a sunta Sakura si cam ce ar vrea sa ii spuna. Abia astept nextul. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Mier 04 Apr 2012, 14:57

Hei, ai avut un capitol reusit scumpy.
Cum a spus si Choco, te-ai mai imbunatatit,
In rest, chiar daca e mult dialog, mie tot mi-a placut.
Te poop, si abia astept next-uletzul.
Sa ma anunti in continoare.
Te poop, zbye!

Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Owarinai Suki - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Mier 04 Apr 2012, 17:26

Imi place ficul tau la nebunie!
L-am citit aseara si de la primul capitol m-a atras.
Imi place ideea si sper sa ne aduci repede next-ul..
Imi pare rau de Sakura dar sincer si de Ino ..pentru ca aman2 il iubesc pe Sasuke mult.
Oricum sper sa fie un happy ending :-"[SasuSaku logicccc rusinos ]
Spor la treaba! in love
Te pupiceste Deea kiss
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Apr 2012, 18:21

Heiii!!Ce mai faceti?
Am pus un nou capitol din Owarinai Suki! Este cam scurt, dar sper sa va placa!







Chapter 8 Adevarul unei minciuni






Sasuke's point of view



I-am aruncat o privire curioasa lui Gaara. Desi imi era atat de dor sa vorbesc cu ea, nu inteleg de ce m-ar fi ajutat el sa o fac.
-Sakura?am intrebat nesigur.
Nu stiu de unde era acea nesiguranta.Eram constient de faptul ca Sakura era cea cu care vorbeam.
-Oh,Sasuke! Ce faci?se auzi o voce fericita din difuzor.
Pentru prima oara, Sakura era fericita ca vorbea cu mine.Nu am putut sa imi tin inima calma in piept.Continua sa bata cu o mare intensitate.
-Sakura! am exclamat.Eu…
Nu stiam ce sa spun, eram pierdut…luat prin surprindere.
Ea rase.
-Ma bucur atat de mult sa vorbesc cu tine! am reusit sa spun.
Naruto si Gaara deja nu mai erau in camera. Era ciudat pentru ca nici macar nu mi-am dat seama cand au plecat.
-Si eu. a spus dupa cateva clipe de tacere.
Desi nu era momentul, simteam ca nu mai puteam tine intrebarile doar pentru mine.Trebuia sa…o intreb.
-De ce ai plecat?am intrebat.
Liniste.Probabil ca tacerea nu dura mai mult de cateva secunde, insa pentru mine acele secunde erau asemanatoare cu orele.
-Stii…intotdeauna am vrut sa merg la liceul de actorie de aici, spuse ea cu o fericire falsa in glas.
Mintea.Eu stiam asta!
-Minti! am acuzat-o.
Am auzit un oftat slab in difuzor.
-E doar explicatia pe care ti-o dau.Nu am de ce sa mint! se apara ea, desi stia ca nu o cred.
De data aceasta a fost randul meu sa oftez.
-Sakura, vreau sa vi inapoi la mine!
Nu stiu de ce am spus asta.Stiam ca este adevarul, insa nu mi se parea corect sa imi tradez sentimentele.Nu ar fi corect fata de ea.Ea era cea mai importanta acum.
-Sasuke…
Beep,beep,beep!
A inchis.Mi-a inchis.
Eram atat de nervos de faptul ca mi-a inchis incat aproape aruncasem telefonul.Nu stiu ce m-a oprit, insa a facut-o.M-am trantit pe canapeauna din sufragerie, fara sa imi pese ca nu ar fi politicos.Eram atat de nervos pe ea ca mi-a inchis.S-a speriat, asta stiam, insa aveam nevoie de raspuns.Trebuia sa stiu daca ea macar ar simti ceva, cat de marunt ar fi, pentru mine.Uram ideea ca as putea sa o fac pe Ino sa planga, insa trebuia sa imi arat sentimentele, iar prima care trebuia sa stie de ele era scumpa si frumoasa mea Sakura. Eram constient de faptul ca “mea”-ul nu trebuia asezat in propozitie, insa ma simteam bine macar sa stiu ca in imaginatia mea, ea ar putea fi a mea.
M-am intins dupa telecomanda si am aprins televizorul.Puteam vedea prezentatoarea blonda de la Sakura TV care informa ascultatorii de un deces al unei fete de 15 ani. Saya.
-Iubitul victimei, in varsta de 21 de ani, credea ca tanara il insela cu un coleg de scoala.Era atat de furios incat a apucat cutitul si a injunghiat-o in 6 locuri, printre ele si organe vitale.Tanara nu a mai avut nici o sansa, a decedat pe loc.Cand un ziarist l-a intrebat de ce a comis aceasta fapta, el a raspuns simplu “Daca ea nu va fi pentru mine, atunci nu va fi pentru nimeni!”.Fortele legii il ancheteaza acum pentru ucidere din culpa si corupere de minori.
-Dracu` sa le ia de asemanari! am zbierat,furios.
De ce trebuia sa vad eu acel deces?Fata de numai 15 ani avea aceeasi initiala ca ea. Monstrul care a ucis-o avea aceeasi varsta cu mine. Realitatea m-a lovit in cap cu o intensitate mult mai mare decat de obicei. Uram ca trebuia sa ii dau dreptate constiintei mele! Uram ca trebuia inca o data sa imi inchid sentimentele intr-o pivnita parasita.
-De ce tipi asa, frate?l-am auzit pe Naruto intreband.
Naruto statea in capul scarilor, langa Gaara, uitandu-se curios in directia mea.



Gaara's point of view



Acum stiam. Sasuke era indragostit pana peste cap de Sakura. Cum am putut sa fiu atat de orb in tot acest timp?
Imediat ce am vazut anuntul decesului fetei de 15 ani, am stiut. Privirea mi s-a marit atunci cand am constatat ca a fost omorata de iubitul ei care avea 21 de ani, varsta lui Sasuke.
Mi-am dat seama cu usurinta ca ceea ce il deranjase pe Sasuke atat de mult era expresia “corupere de minori”.Il cunosteam pe Sasuke atat de bine incat eram sigur de faptul ca a fost profund afectat de anuntul asta, desi stia la fel de bine ca mine ca el nu i-ar face nimic rau Sakurei.Atat pentru ca o iubea, cat si pentru ca era sora mea.
Sakura. Era atat de nedrept pentru amandoi faptul ca nu puteau sa fie impreuna. Desi m-ar deranja si pe mine ca sora mea sa aiba un iubit de 21 de ani, nu m-as fi impotrivit daca acela ar fi Sasuke. Il stiam de la gradinita asa ca aveam incredere deplina in el.
De cand mi-a marturisit Sakura sentimentele ei, ma gandesc incontinuu ca eu as fi cauza pentru care ea s-a indragostit de el. Chiar eu l-am rugat pe Sasuke sa stea pe langa ea, pentru a avea grija de ea cat timp eu eram plecat. Nu as fi suportat daca ceva rau i s-ar fi intamplat. Acum, cand imi dau seama ca si Sasuke s-a indragositt de ea, stiu ca eu sunt cauza. Stiind toate astea, nu ma simt vinovat.Ma intreb de ce?
-Ai avut un cosmar? a intrebat Naruto ducandu-se langa Sasuke, pe canapea.
Sasuke s-a intors spre el si i-a aruncat o privirea taioasa.
-Nici nu am dormit.
Am bufnit in ras. Nu eram singurul. Naruto rase si el.
M-am asezat langa ei doi pe canapea, jucandu-ma cu canalele televizorului.
-Stiti, ma urasc cateodata!a spus dintr-o data Sasuke.
Eram surprins.Stiam ca propozitia asta a gandit-o de multe ori – pentru ca el se invinovateste de multe ori - insa nu credeam ca el ar spune-o de fata cu noi.
-La fel cum ne uram si noi insine, Sasuke! a spus Naruto, uitandu-se absent la televizor.
Sasuke a incuviintat din cap.
-Totusi, a spus, ma urasc atat de mult cateodata incat chiar ma intreb cine m-ar iubi.
A oftat.
-Multa lume, cu siguranta! am mormait refuzand sa il privesc.
Daca l-as privi acum si as vedea cat de ranit pare, cu siguranta i-as spune de iubirea Sakurei pentru el. Inca nu stiu de ce nu ii spun acum!


Ultima editare efectuata de catre Hanazawa Rin in Dum 06 Ian 2013, 23:16, editata de 4 ori
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Owarinai Suki - Pagina 2 Asss10Owarinai Suki - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Apr 2012, 19:37

Ce complicata pare povestea celor doi. hmm, ma intre \b daca pana la urma se va infiripa ceva intre ei avand in vedere ca unul vrea sa isi marturiseasca sentimentele, iar celalalt fuge de acestea. Plus de asta, diferenta de varsta este cam mare, desi daca stau bine sa ma gandesc sunt doar sase ani. Adica am o colega de varsta mea care are un iubit de 24 de ani, deci.. :))) In orice caz, spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Apr 2012, 16:11

Bună draga mea. Păi ce pot sa spun...acesta a fost un capitol foarte..dar foarte frumos. Plin de sentimente..care nici acum nu îmi mai ies din cap. Întradevar..iubirea celor doi este cam încurcată, ca să zic aşa şi tare mult aş vrea ca Sakura să nu mai fuga de sentimentele sale. Ei bine..eu aştept următorul capitol. See ya:D
Sus In jos
Pure ◕‿◕
Academy Student
Academy Student
Pure ◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Prinsa in lanturile amintirilor de demult.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 30
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Anime`uri ='.'=
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare.

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Apr 2012, 16:25

Foarte frumos acest capitol. Chiar m-a impresionat felul in care descrii sentimentele personajelor. Actiunea nu este deloc grabita. Spor la scris. Sa ne incanti cu talentul tau de a scrie ficuri in continuare! rusinos
Kisses, Koop. ='.'=
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Apr 2012, 16:25

Of , eu am citit capitolul aseara si am uitat sa las next . nervi!
Capitolul este frumos , ce frate bun este Gaara . Mi-ar fii placut sa ma si eu un frate ca el .
Off , Sasu , Saku ... puneti-va pe treaba si marturisiti-va sentimentele . dap !
Sa vii repejor cu nextul . kiss
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Owarinai Suki - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Apr 2012, 19:50

Bunaa!
Pai ma bucur ca in sfarsit am avut timp sa termin tot ficul.
Acum.. Doamne.. nici n-ai habar cate emotii am in timp ce citesc..
Adica este frumos sa-l vad pe Sasuke cum se gandeste la Sakura.. si tot asa..
Imi pare rau de Ino..
Imi si imaginez o scena in care ea planga vazandu-i pe Sasuke si Saura sarutandu-se..
Dar dragostea nu are varsta.. lor de ce le e teama de asta..
Si in plus relatiia lor ar putea ramane secreta.. un timp, sau poate pana ea face 18 ani..
E naspa faza cu " corupere de minori ".
Fi atenta pentru ca ai spus ca ficul in varianta originala are alte personaje.. ai vine ai momente cand spui Ren. sau Layla..
Astept capitolul urmator, spor la scris. kiss .
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Apr 2012, 11:59







Chapter 9 Possibilities







Sakura's point of view



Imi era aproape imposibil sa mai raman aici. Visele devenau tot mai dese, iar intamplarile mai ciudate. Faptul ca i-am auzit vocea lui Sasuke dupa o perioada de timp m-a facut sa vreau sa ma intorc inapoi. Nu stiu de ce nu m-am intors, totusi, inca as vrea sa o fac. Imi e atat de dor de el!Imi e atat de dor de tot ce era in Tokyo! Regretam atat de mult faptul ca am venit aici, insa nu pot pleca. Stiu foarte bine ca pentru binele tuturor, e mai bine sa raman aici. Aici...!
La scoala de actorie era foarte frumos.Chiar mi-am facut prieteni acolo.Pe langa asta, am invatat destul de bine coreeana. Bineinteles ca sunt si persoane sclifosite ca si Karin, dar am invatat sa nu le mai dau satisfactie enervandu-ma.Nu merita...
Sunetul soneriei m-a trezit din ganduri.Am traversat holul pentru a ajunge la usa.
Dincolo de usa, era Ji Heon. Bae Ji Heon era in ultimul an la scoala de actorie, adica cu trei ani mare mare ca mine. Pe langa asta, ne intelegeam de minune.Pot spune ca este cel mai bun prieten al meu si imi pare rau ca Hin nu poate sa il cunoasca.
-Ce faci, pitico?
Am ras. Obisnuia sa ma tachineze astfel de cand ne-am imprietenit.
-Nu sunt pitica! am spus parand ofensata.
El a ras.
-Deci, esti gata?
De ceva vreme, Ji Heon venea la mine sa ma duca la scoala.
-Oh, imediat! am spus apoi m-am dus in dormitor.
Mi-am luat ghiozdanul si am iesit din casa indreptandu-ma spre masina. Ji Heon deja pornise motorul.
In masina a fost liniste, nici unul nu vorbea. Stiam ca el vroia sa imi spuna ceva, insa nu avea curaj. De cateva zile tot simteam asta.
Brusc, a inceput o sa cante cineva la chitara. Mi-a luat doar cateva clipe sa imi dau seama ca era telefonul meu. L-am scos din buzunar si m-am uitat la numarul apelantului. Nu il aveam salvat in memoria telefonului.
-Alo?am spus ezitand.
-Hei, Sakura! Ce mai faci?
Mi-am dat seama imediat ca persoana care m-a sunat vorbea in japoneza.
-Naruto? am intrebat nesigura.
S-a auzit un raset.
-In persoana, a spus dupa ce s-a oprit din ras.
-Ce faci?
-Uite, ma gandeam la vremurile trecute.Stii… cu noi toti intr-un restaurant…unde tu il sarutai pe Sasuke… a spus incepand sa rada.
Apoi mi-am amintit! Naruto a spus ca se mai gandeste daca sa ii spuna lui Sasuke ce am facut in seara aia, insa am uitat complet de asta. Probabil i-a spus. Poate de aia mi-a spus Sasuke ca vrea sa ma intorc la el.
-Oh,Naruto! am exclamat.I-ai spus?
Liniste.O liniste care nu era binevenita aici.Vroiam sa aflu!
-Ma urasc pentru asta,stii?Nu i-am spus, desi ar trebui. Sasuke sufera ca un caine.
Pentru un moment am crezut ca i-a spus, insa am rasuflat usurata atunci cand mi-a spus ca nu. Apoi mi-am adus aminte de ultima parte.
-De ce spui ca Sasuke sufera ca un caine?
Cand am vorbit ultima oara cu el, parea fericit.
-Ma mir de ce intrebi asta. Sakura, tu nu vezi ca Sasuke chiar te iubeste?
M-am gandit pentru o secunda la asta.Vroiam sa cred ca el ma iubeste insa de fiecare data cand incercam asta, imi aminteam de Ino. Mi-am spus din nou aceeasi propozitie: Ino nu merita asa ceva! Ratiunea mea stie acest lucru foarte bine, aproape ca l-a invatat pe derost. Insa inima mea este atat de incapatanata incat nu vrea sa inteleaga ca din cauza ei, o sa ajung sa sufar chiar si mai mult ca acum.
-Nu fi ridicol, Naruto! Sasuke nu are motiv sa ma iubeasca. am spus convinsa.
Brusc, Ji Heon s-a intors spre mine.Avea o privire imposibil de descifrat.M-am gandit pentru o clipa ca ar intelege ceea ce vorbesc, insa mi-am inlaturat aceasta idee din cap. Ji Heon mi-a marturisit chiar el ca nu stia japoneza.
-Tu esti ridicola, Sakura! Nu pot sa cred ca tu inca nu ti-ai dat seama de asta.Pana si Ino si-a dat seama de asta.
-Ino?am intrebat uimita.
Oare Ino stia de mine si de Sasuke? De cat timp?
-Sakura, am ajuns! m-a anuntat Ji Heon.
M-am intins sa imi iau ghiozdanul, insa el a fost mai rapid.
-Iau eu asta.



Naruto
’s point of view



Vocea pe care am auzit-o era sigur a unui baiat.Am auzit clar cand a spus “Am ajuns”.A ajuns…unde?Doar nu…doar nu era iubitul Sakurei!
Prin cap mi-au trecut o mie de imagini, toate cu Sasuke suferind atunci cand Sakura se intoarce de mana cu un alt baiat.Era oare…posibil ca Sakura sa il fi uitat deja pe Sasuke?
Am auzit de doua ori sunetul unei usi de masini inchizandu-se.
-Sakura, cine a vorbit?am reusit in sfarsit sa intreb.
Am auzit un oftat, probabil de la ea.
-Un prieten.Deci, cum adica stie si Ino?
Da, sigur! Doar nu imi marturisea tocmai mie ca e iubitul ei.Mie, tocmai prietenul lui Sasuke.
-Sakura, e vizibil! Nu pot sa cred ca tu nu ti-ai dat seama! Defapt niciunul dintre voi nu isi da seama. Parca ati fi orbi, nu gluma! Noi ne-am dat de mult seama ca voi doi va iubiti, dar voi deloc! Incerc de ceva timp sa ii spun asta lui Sasuke insa nu vrea sa ma asculte. E la fel de incapatanat ca tine!
-Naruto! Gandeste logic! Nu are un motiv sa fie indragostit de mine! Sunt doar eu…Sakura.In curand o sa fac 16 ani, sunt prea mica!
Ce dracu au toti cu varsta asta? Sasuke are aceeasi problema. Mereu imi spune ca Sakura e prea mica si chesti..Dar acum si ea? Serios, fosta colega a ei, Karin, nu are nicio problema in a se da pe langa Gaara. De ce tocmai Sakura nu ar putea face asa ceva? Sa fim seriosi, Gaara nu ar fi avut nimic impotriva daca Sasuke ar fi cu sora lui, deci care-i treaba?
-Gandesc logic, Sakura! Oh, uita de asta! Cand te intorci? am intrebat-o.
Ma epuiza conversatia cu Sasuke sau Sakura. Defapt, ma epuizau argumentele pe care cei doi le gasesc pentru a nu fi impreuna. Atat de incapatanati!
-Cine stie, poate peste cativa ani!
Teoretic, am ramas mut. Nu puteam sa cred ca tocmai a spus asta. Peste cativa ani? Eu tocmai ii spusesem ca Sasuke sufera ca un caine si ea imi arunca asta. Sakura macar gandeste ce face?
Inainte sa pot sa mai comentez ceva tipul de mai devreme ii spune ceva Sakurei.
-Pitico, ai de gand sa mai intri la ora sau vrei sa vorbesti la telefon pana maine?
Ea a ras.
-Nu, stai linistit! Termin imediat.
Putina coreeana pe care o stiu m-a ajutat sa am o idee cam despre ce vorbeau ei acolo. Tipul ii spunea sa inchida? Si Sakura il asculta? Cum poate sa spuna ca nu sunt impreuna? Eu unul nu cred asta.
-Naruto…
-Da, da! Trebuie sa inchizi, am intrerupt-o. Nu e nevoie sa iti faci griji.
A oftat.
-Imi cer scuze, Naruto! Vom mai vorbi…mai tarziu. Ja ne!
-Ja ne!
Am luat telefonul de la ureche si am apastat tasta de inchidere.Si cam asta a fost… Nu am putut sa o fac nici macar sa se gandeasca la posibilitatea de a se intoarce in Japonia. Si din cauza asta, presimt ca o sa am o stare neplacuta toata ziua… Mda!


Ultima editare efectuata de catre Hanazawa Rin in Dum 06 Ian 2013, 23:21, editata de 4 ori
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Jenni
Genin
Genin
Jenni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღIn a place where madness is eating on bread ღ
acebook acebook : Roxana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 157
Puncte : 174
Reputatie Reputatie : 13
Stare de spirit Stare de spirit : ♫I forget the pain taking perfect drug called happiness ♫

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Apr 2012, 12:40

A fost cel mai scurt next al tau... sad Deci daca nu pui next azi, ma supar foarte tare pe tine, sa stii! biciuitor angry Dar, trecand pe o alta parte, in scurtul tau capitol am inteles doua lucruri foarte clare:
1. Sasu si Saku sunt niste incapatanati!!! biciuitor
si 2. Naruto nu o are deloc cu coreeana lough
Deci vreau sa pui un next luuuuuuuung azi, ok, baby?
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Owarinai Suki - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Apr 2012, 12:49

Un nou capitol, ce bine in love
Saraca Ino..cred ca isi daduse seama chiar de atunci cand Sakura a venti la ei in vizita cu Garra si i-a intrerupt.
Iar Sasuke.. imi e asa de mila de el..
Sakura, intoarcete la Sasuke.
Sper ca Naruto nu se va da degol cu prostia aia ca Sakura e impreuna cu Ji Heon.. adica nici nu e adevarat.
Cred ca Ji Heon o iubeste pe Sakura..
Aaaa inca ceva.. Nu Karin se dadea la Garra?, in capitolul asta ai spus de Mizuki, dar in fine.
Astept urmatorul capitol.
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 22:33

Hey, imi pare rau ca nu am mai dat comm`
Ah...ce necioplita sunt....
Eh...promit ca nu o sa mai fac asta.
Asa sa trecem la fic..
E extraordinar! Doamne ce incapatanati pot fi Sasuke si Sakura...
Off...oare cand vor putea fi impreuna...sper sa lase deoparte problema cu varsta lor, pentru ca daca se iubesc asa de mult varsta nu conteaza love
Ei bine eu astept sa vad ce se intampla mai departe si sper sa aduci repede nextul fiindca mor de curiozitate.
Denny te pupa dulceee! Spor la scris, Ja ne!
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 23:17

AI , ai , ai ... very sad
Naruto macar incerci , nu te da batut !
Capitolul este frumos si nu pot sa cred ca eu il citesc tocmai acum ! nervi!
Ma rog, devine complicata povestea pe-aici nu gluma .
Te rog sa aduci rapid nextul si sa ma anunti si pe mine . happy2
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 14:48

ador fic-ul tau scumpo , de-abea astept sa pui next-ul
nu-mi vine sa cred ca l-am citit de-abea acum
sper ca sakura sa se intoarca la sasuke si sa nu mai fie atat love
de incapatanati kiss
te pup dulce si spor la scris in love
anunta-ma te rog si pe mine cand pui nextul a hug in love
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 22:05







Chapter 10 Sentimente






Ji Heun’s point of view

Stiu ca ea avea impresia ca nu stiam japoneza, pentru ca asa i-am spus. Nu era o minciuna! Atunci nu stiam japoneza, insa pentru ea am incercat sa invat. Eram constient de faptul ca nu va ramane pentru totdeauna in Coreea. Stiam la fel de bine ca se va intoarce in Japonia dupa ce va termina liceul.
Eram indragostit de ea. Nu stiu cum ar trebui sa explic asta. Nici eu nu stiu cand s-a intamplat si nici de ce. Doar ca…eram indragostit. Datorita ei mi-am inceput cursurile de japoneza.Atunci cand va pleca ea, sa o insotesc.
Nu am inteles tot din conversatia ei de la telefon, dar mi-am dat seama de esentialul ei. Sakura iubea pe altcineva, iar acesta, dupa spusele ei, nu o iubea. Avea prietena. Nu stiu cum ar trebui sa ma simt. Trebuia sa ma simt bine ca Sakura va putea sa fie cu mine, dar nu ma simteam. Imi parea rau pentru ea! Era atat de fragila…Cu siguranta acel tip era un prost!
-Ne vedem dupa prima ora? aud vocea Sakurei.
I-am zambit.
-Ok, te voi astepta aici! i-am spus sarutandu-i fruntea.
Probabil elevii credeau ca suntem impreuna, dar nici pe departe. Mi-as fi dorit eu.
Dupa ce a intrat in sala ei de clasa, am inceput sa merg si eu spre clasa mea.
In timp ce treceam pe langa elevii de pe hol, puteam auzi susoteli. Nu ma indoiam ca ceilalti vorbeau de mine.
-Ji Heun Oppa!
M-am intors din instinct la auzul numelui meu. Era Seung Mi, o fata cu parul blond din clasa Sakurei. Ochii ei albastri urmareau miscarile fiecarui baiat aratos din acest liceu. Pana acum a incercat sa vorbeasca cu mine de cateva ori, insa nu o bag in seama deoarece mi se pare enervanta. A avut tupeul sa o puna pe Sakura sa vorbeasca cu mine in numele ei, sperand ca asa se va schimba ceva. Insa s-a inselat.
-Ce faci?
Vocea ei ma facea sa ma gandesc la o pisica, atat de subtire si de enervanta. Stiu, eram rau! Dar nu puteam sa fiu altfel atunci cand ea nu poate sa inteleaga sa ma lase in pace.
Am ridicat umerii, in semn ca nu fac prea multe. Tot ce a facut ea era doar sa chicoteasca. Era amuzant?
- Sambata asta ruleaza la cinema “100 with Mr. Arrogant” si ma gandeam… Adica, stii…
Tonul ei ma facea sa imi dau seama ca ea nu credea ca am nevoie de programul de sambata de la cinema. Vroia sa o invit la film!
- Hm, l-am mai vazut si nu-mi place cum se comporta Hyung Jun cu Ha Yeong.
Singurul lucru care mi-a venit in minte pentru a-i spune un motiv pentru care nu merg cu ea la cinema. Stiu, nu era singurul motiv, insa nu stiu ce motiv i-as spune suficient incat sa renunte la ideea de a merge la cinema. Nici macar daca ii spuneam ca nu vreau sa merg cu ea, nu era indeajuns. Nu eram capabil sa ii spun asta, insa am vazut pe altii cand i-au spus.
- Mie-mi place! Hyung Jun e chiar sexy.
Mi-am dat ochii peste cap. In mod sigur, Seung Mi era ACEL gen de fata.
Am incercat sa imi continui drumul pana in clasa mea, insa Seung Mi m-a prinse de brat.
- Atunci sa ne uitam la un film la mine acasa, ce spui?
Din nou folosea acea voce care banuiesc ca ei i se parea seducatoare. Eram cu totul de alta parere.
-Las-o balta! Ies cu Sakura! i-am trantit-o plecand spre clasa mea.
Nu am mai auzit niciun cuvand din partea ei, ceea ce banuiesc ca e bine. I-am inchis gura.
Nu stiu de ce i-am spus asta. Era dorinta de a iesi cu Sakura atat de mare incat sa o mint pe Seung Mi sau am facut asta doar sa scap de ea?Stiam ca voiam ca Sakura sa aibe aceleasi sentimente pentru mine cum am si eu pentru ea, dar de la asta pana la a minti?
Continuam sa astept acea stare de vinovatie, insa aceasta nu mai aparea. Stiam ca am facut ceva gresit, atat pentru Sakura cat si pentru Seung Mi, insa nu ma simteam deloc vinovat. Ma simteam chiar… usurat. Usurat de ce? De faptul ca am scapat de Seung Mi?

Gaara's point of view


Vacanta pe care vroiam sa o petrec alaturi de sora mea, s-a terminat. Am sperat ca vom face mai multe lucruri impreuna, dar nu am avut cand. Nu am anticipat o schimbare ca cea dintre Sasuke si Sakura. Ma simteam vinovat. Da, vinovat pentru ca nu mi-am dat seama mai din timp de ce se intampla intre ei si vinovat pentru ca pana la urma eu sunt cauza acestei situatii. Nici unul dintre ei nu are nicio vina. Naruto mi-a spus ca gresesc, pentru ca si el i-a fost alaturi surioarei mele in timpul in care eu eram in Seoul si tot nu s-a indragostit. Intr-o alta situatie i-as fi dat dreptate, insa nu si in asta. Nu cred ca voi reusi sa ma simt mai bine nici daca Sakura insasi mi-ar spune ca e ok, ca nu e ranita.Nu va fi nici o schimbare pentru ca voi stii ca imi spune asta de dragul meu, sa nu ma mai chinuie vinovatia, si ca ea se simte din ce in ce mai rau.
Poate ca e un lucru bun ca vacanta s-a terminat. Da, e un lucru bun pentru ca voi fi capabil sa fiu alaturi de Sakura de acum inainte. De mult vroiam ca ea sa vina in Seoul pentru liceul de actorie, stiam ca ii placea sa joace teatru, dar acum nu mai simt nicio bucurie. Poate ca ceea ce mi-am dorit s-a indeplinit. Mi-am dorit ca Sakura sa aibe parte de dragoste cat timp eu nu sunt langa ea si acest lucru s-a indeplinit. Sasuke o iubeste. Mi-am dorit ca ea sa vina la liceul din actorie din Seoul. Si acest lucru s-a indeplinit. Imi este frica sa scriu ce rezulta din asta. Imi este frica sa imi dau seama ca defapt, eu sunt singurul vinovat pentru durerea surioarei mele si a celui mai bun prieten al meu. Am ranit doua dintre persoanele pe care le iubesc cel mai mult in viata si asta nu pot sa mi-o iert…

Am auzit un claxon ce venea din fata casei. M-am uitat la ceas. Era ora 2:16. Trebuia plec la aeroport. Mi-am pus jurnalul in buzunarul din fata al unui troller si am tras fermualul.
Am iesit afara, tragand cele doua trollere dupa mine. Sasuke si Naruto ma asteptau langa masina. Am incuiat usa de la casa si m-am dus in directia lor. Dupa ce am bagat bagajul in portbagaj, am pornit la drum.
Sasuke era absent. Simtea si el acea atmosfera tensionata ce se asternuse intre noi? Se vedea ca grupul nostru se destrama din nou. Am fost in situatia asta de multe ori, dar ceva era schimbat. Acum, lucrurile stau altfel. Sasuke e distrus! Naruto si cu mine suntem si noi distrusi pentru ca nu il putem ajuta deloc. Sasuke apreciaza, dar asta nu il face sa se simta mai bine.
Eram decis! Voiam sa o fac pe Sakura sa isi dea seama ca nu mai poate continua asa si sa accepte sa fie cu Sasuke. Stiam ca acest lucru nu va fii deloc usor pentru ca Sakura se gandeste la cat va suferi Ino. La asta ne gandeam toti! Ino era o fata dulce care nu accepta ca cineva sa sufere din cauza ei. Era intelegatoare! Eram sigur ca ar fi renuntat la Sasuke daca Sakura s-ar decide sa il accepte. Ea ar fi facut asta si pentru Sasuke, dar si pentru Sakura. Cum am mai spus, este o fiinta intelegatoare.

Sakura's point of view

Nu am avut ocazia sa fiu martora la aceste schimbari. Obisnuiam sa fiu fata careia nu ii pasa de nimic, cea care face doar ceea ce crede ca e bine.Acea fata care nu isi arata sentimentele, nu pentru ca nu le are, ci pentru ca nu vrea sa le arate. Ar deveni vulnerabila.
Am deschis ochii si m-am trezit.Unde sunt? Nimeni nu mi-a raspuns pana acum la aceasta intrebare. Stiu doar ca nu mai sunt acea fata din trecut. Nu ma mai recunosc! Numele meu este la fel ca atunci, chiar si infatisarea este aceeasi, dar nu ma simt ca ea. Ea, acea fata care obisnuiam sa cred ca sunt eu, desi nu este asa. Nu imi amintesc cand am vazut-o ultima oara, nici cand am vazut-o prima oara.Nu imi amintesc cand m-am transformat in fata care sunt acum. Este amnezie? Nu, pentru ca daca ar fii nu mi-as mai aminti nici lucrurile pe care le-am facut de-a lungul anilor. Imi amintesc tot, dar totodata nu imi amintesc nimic.Stiu doar un singur lucru : Vreau sa fiu EU! Dar este prea tarziu! Nu ma pot intoarce la ce am fost inainte. Sunt captiva in acest univers plin de fiinte insensibile, carora nu le pasa de durerea celorlalti. Vreau sa scap! Cineva, oricine, sa ma scoata de aici!
Dar nu! Nimeni nu ma aude. Nimeni…nimeni!
-Sakura?
Imediat ce mi-am auzit numele, mi-am deschis ochii. Era Ji Heun. Se uita la mine incurcat. Credea ca dormeam?
-Esti in regula?
Nu, nu eram deloc in regula! Eram distrusa!
-Da, sunt ok!
Ca de obicei, nu puteam sa ii spun adevarul. M-ar fi inteles, stiam. Dar nu ma simteam pregatita de asa ceva. Voiam sa tin totul in minte pana va disparea. Oare acest lucru se va intampla vreodata?
Am vrut sa ma departez de aceasta situatie, sa ma ocup cu altceva. Liceul merge foarte bine, insa tot nu ma simteam mai bine. Sperand ca voi schimba ceva, am acceptat sa ies. Pentru prima oara nu am facut ceva pentru altii, ci am facut-o pentru mine. Nici macar nu mi-a pasat de faptul ca Ji Heun iese cu mine doar pentru a nu se simti vinovat ca a mintit-o pe Seung Mi. Era ciudat pentru ca tot ceea ce faceam in ultimele zile era sa incerc sa fac altceva sa imi ocup timpul, sa nu ma mai gandesc la EL.
Toata seara nu am facut altceva decat sa ma joc cu mancarea. Stiu ca Ji Heun era incurcat in legatura cu purtarea mea, insa nici macar asta nu imi pasa. Totusi, apreciez faptul ca nu mi-a spus nimic. Nu stiam ce sa ii raspund!
-Sakura, e ceva in neregula cu tine! Nu incerca sa negi asta, nu ma poti minti pe mine! mi-a spus cand ajunsesem in fata casei.
In timp ce spunea asta, se apropia din ce in ce mai mult de mine. Nu eram capabila sa spun nimic. Doar stateam si ma uitam la el. Era frumos! Totusi, nu-mi pasa! De cand am plecat din Japonia, nu-mi mai pasa de absolut nimic. Eram egoista! Nu imi pasa de sentimentele persoanelor care ma iubesc. Ii raneam. Pe Sasuke l-am ranit cel mai mult, dar am spus ca nu e nimic, ca va trece peste asta. Stiu ca simte ceva pentru mine, dar nu ma iubeste! El…nu! L-am ranit prea mult. Si chiar daca incerc sa nu fac asta, ma simt vinovata!
-Uite, stiu ca tu nu simti asta, dar eu… eu te plac!
Din nou, nu am spus nimic. Auzisem foarte clar ceea ce mi-a spus, insa nu imi gaseam cuvintele.
El s-a apropiat atat de mult de mine incat buzele noastre erau doar la cativa centimetri distanta. Ji Heun a facut ca acea distanta sa dispara si si-a pus buzele peste ale mele. Nu am reactionat! Singurul baiat pe care l-am sarutat vreodata a fost Sasuke, iar acum ma simteam confuza.
Nu i-am raspuns la sarut. Nu stiam cum sa fac asta. Incremenisem.Doar…doar am inchis ochii si l-am lasat sa imi exploreze gura. Nu aveam puterea necesara sa il opresc.
Usa de la casa s-a deschis. Ciudat, stiam ca parintii mei vor veni acasa mai tarziu in aceasta seara.


Ultima editare efectuata de catre Hanazawa Rin in Dum 06 Ian 2013, 23:23, editata de 2 ori
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 22:27

Superb love love
Absolut superb, love ador acest capitol
Oare ce vor spune parintii Sakurei, sau oare sunt parintii ei ce au venit acasa, sau e cumva cine cred eu ca e??? Ahh atatea intrebari...crede`ma ca suspansul asta ma tortureaza prea tare.
Ei bine sper sa aduci nextul cat de repede poti si daca nu te superi sa ma anunti.
Spor la scris, Ja ne! kiss kiss
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 22:31

Ce mai capitol ! huh?
Il iubesc si nu prea . think
Nu pot sa cred ca Saku sa sarutat cu alt baiat ! sad Ma intreb cine a deschis usa : Gaara sau Sasuke , ramane de aflat . happy2
Te rog mult sa aduci nextul repede deoarece curioazitatea ma omoara . shy
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 23:51

Hei kiss

Ce fic frumos! huh? Nu imi vine sa cred ce am pierdut...nu imi vine sa cred ca nu l-am citit pana acum nervi!
E deja printre favoritele mele, nu am putut sa ma opresc din citit in love
Sincer, nu am mai intanlit o astfel de idee, imi place, face totul mai interesant si ne demonstreaza ca dragostea nu tine cont de varsta hug2 Mi se pare chiar original good job

Ce situatie complicata sad Cel mai mult mi-a placut de Sasuke cand a spus: -
Citat :
Sakura, vreau sa vi inapoi la mine!
A fost atat de dragut, parea atat de neajutorat crying
Eu, aici de fata, abia astept sa citesc next-ul, pur si simplu nu mai am rabdare.
Esti un adevarat geniu, jos palaria! good job

Spor la scris si multe,multe idei kiss
P.S. : Daca vrei, te rog frumos sa ma anunti si pe mine cand postezi next-urile rusinos

i love you
Sus In jos
NaTy nAtY EvIl
Genin
Genin
NaTy nAtY EvIl

Sex : feminin Localizare Localizare : PESTE TOT SI NICAIERI
acebook acebook : https://www.facebook.com/sabou.natalia?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 160
Puncte : 188
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa citesc , sa scriu si sa traiesc
Stare de spirit Stare de spirit : In love

Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19Mar 10 Apr 2012, 00:02

iubesc capitolul
e de-a dreptul superb
il ador
abea astept next-ul
mesci pentru ca m-ai anuntat
pupici si spor la scris
in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Owarinai Suki - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Owarinai Suki   Owarinai Suki - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Owarinai Suki

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-