Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Black Sora - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Black Sora - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Black Sora

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Aici este sufletul meu , spuneti ca fialul nu este bun si nu va place , votati:
Da Noraml , SasuSaku nu SiniSaku , sezon 2!!
Black Sora - Pagina 2 I_vote_lcap95%Black Sora - Pagina 2 I_vote_rcap
 95% [ 19 ]
Nu , aici sa ramana.
Black Sora - Pagina 2 I_vote_lcap5%Black Sora - Pagina 2 I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Total voturi : 20
 

AutorMesaj
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 16:03

Buna , deci am ajuns sa am 10 capitole , ma bucur din suflet ca ati citit si cum am promis la ora 4 next-ul.
Capitolul 10:
La Cafe Metropol se aflau Temari si Shikamaru care erau impreuna cu familiiele celor doi disparuti.Doamna Chloe si Domnu Aiden Andrews , ei se aflau cu Temari .Chloe Andrews era o doamna respectabila care lucra la Neil Lane , in varsta de 31 de ani , avea parul saten tuns bob cu ochii verzi.Aiden Andrews era politician , in varsta de 35 de ani , cu parul brunet si ochi tot verzi.Era un barbat bine facut , cei 2 formau un cuplu perfect si respectabil.Fiul lor Jayden Andrews in varsta de 14 a disparut in urma cu o saptamana ,FBI ia gasit sapca care o purta in aceea zi intr-un park din apropiere.
-Aha , si aveti suspetcti? Cineva care va-r dori raul? Intrebase blonda pe sotii Andrews.
-Sunt politician , multi mi-ar dori raul , zise Domanul Andrews. TenTen nota pe un caietel toate informatiile despre ei.Se uita atent la fata Doamnei Andrews , pe ea se putea citi urme se spaima si ingrijorare:
-Imi puteti face o lista? Intrebase blonda pe Domnul Andrews.
-Vad ca tot scrieti ceva , asa ca pot sa iti spun acuma.Multi ma urasc , dar nu asa de mult perecum 5 dintre ei care mi-ar dori moartea si ari face orice pentru asta.Noah Nixon , David Thomas , Joshep Andrews , Natalie si Logan Carrter.
-Ati primit vreo scrisoare de rascumparare?continua Temari
-Daca am fi primit nu am fi fost nevoiti sa va angajam pe dumneavoastra ,am doar o intrebare.
-Spuneti.
-Imi puteti aduce fiul inapoi?Intreg , si in viata?Cuvintele acestea o facura pe Doamna Andrews sa planga si sa se plece.
-Nu va pot garanta daca va fi in viata , dar sigur vom reusi sa il gasim pe rapitotul fiului dumneavoastra.Ati facut afise cu pirdut? Domnul Andrews incuviita , bine , atunci ma apuc de treaba.
Viz-a-Viz la cazul lui Shikamaru
Sotilor Calvin le disparusera fiica. Benjamin si Alyssa Calvin , amandoi in varsta de 33 de ani.Doamna Calvin este un designer vestimentar iar Domnul Calvin arhitect cunoscut. Ashley Calvin in varsta de 14 ani disparusera acum o saptamana , FBI-ul nu gasise nimic. Ea disparuse intr-un parck in jurul orei 13:00 in timp ce ea era impreuna cu familia ei la o plimbare.
-Deci asta este tot , doar un moment , ar dori cineva sa va faca rau?Sa doreasca asta enorm pana sa va rapeasca fiica?intreba brunetul.Alyssa cauta ceva in geanta sa neagra de firma , scoase o lista ca io dadu lui Neji.
-Lista neagra?”Hmm ”Bine , asta este tot , puteti conta pe noi ca va aducem inapoi fiica.Brunetul si Domnul Calvin dasera mana si plecara.
Afara Temari statea in masina ei , o Toyota Yaris neagra si il astepta pe Shikamaru.Acesta urca dreapta soferului , satena se uita la el , il anailiza.Brunetul avea parul scurt , nu il avea nici ca Sasuke dat tot o frizura interesanta , ei bine pentru ea.Avea un sacou negru descheiat , observandu-se camasa lui alba , brunetul inroase capu catre ea.
-Spunemi , de ce am venit cu tine?Am si eu masina , zise nervos brunetul analizando la randul lui pe ea.Avea parul blond prins intr-o coada de cal , purta o rochie neagra un pic deasupra de genunchi , cu un machiaj discret , o nuanta de negru si un ruj rosiatic .Arata perfect!
-Pentru ca aveam cazuri comune si in niciun caz mie nu imi place sa stau in spate sau in fata. Pentru mine este doar un scaun si anume scaunul soferului.
-Bine , la sediu .Trebuie sa analizam probele , satena pronise motorul si se intrepta catre Black Sora.
Intre timp la TenTen si Neji:
Sarah Smith in varsta de 23 de ani a fost casita moarta , spanzurata in propria ei camera , autoritatile au crezut ca aceasta se sinucise dar nu fusese asa:
-Este simplu , inati a fost strangulata apoi pusa in spanzuratoare , explica Neji.
-Aveti doveti?Intrebase comisarul care era acolo cu ei si nu ii placea deloc prezenta celor 2 care mereu se baga unde nu trebuie.
-Pe gat se observa mainele criminalului ,prelua satena , daca ati face o analiza asupra amprentelor care nu au fost toate sterse , se observa ca nu purta manusi.
-Aici este mana de incepatori , iar criminalul este aici in camera cu noi , continua Neji.Acuma el nu mai era cu i-phone-ul lui , munca pe teren era pentru el , mai ales ca multi il considerau la fel de destept ca Shikamaru.
-Vreti sa spuneti ca toti suntem suspecti?Interveni fratele victimei Jimy Smith.TenTen ridica privrea spre ei , stia cine este vinovatul.
-Continui eu , in primul rand Dl. Madiso si Dl.Monroe , suteti luptatori de resling , nui asa?
-Da , spusera in cor amandoi , satena ii analiza .Erau masivi , si aveau brate foarte puternice.”Sigur unul din doi , dar care”
-Destul de puternici incat sa o sugrume pe ea , zise brunetul care se indrepta spre victima sa o mai analizeze inca o data.”Ceva imi scapa , ceva , ceva foarte simplu , poate e prea simplu sa imi dau seama.”Se uita mai atent si mai atent , apoi o chema pe satena acolo.
-Deci ce ai gasit? Intreaba ea , Neji ii arta urma de mana , era doar una.
-Este stangaci , zise incet , apoi se intoarse catre cei doi si continua , faceti skandenberg cu mine ?” skandenberg ? ce vrea sa rezolve cu asta? Ah m-am prins”
-Domnule puteti veni mai aproape , zicand spre comisar .Neji puse mana stanga cand juca cu Dl.Madiso , el il batu pe brunet.Cand veni Dl.Monroe ii ceru sa schimbe mana .”Te-am prins,”Neji il batuse pe Dl. Monroe , spre uimirea tuturor , el fusese bine antrenat si se putea masura cu un jucator de resling .Atunci TenTen actiona , luase cartusele comsiarului si le puse rapid Dl. Monroe.Acesta incepu sa se vaite.
-Recunosti tu sau zic eu , brunetul nu isi mai simtea mana , nu o mai fortase niciodata asa de mult. Dl.Monroe se vaita zicea ca nu a fost el , dar cine il credea?In oriecaz detectivi nostri nu.
-V-am verificat pe fiecare in parte , tu ai avut o aventura cu ea , nu?Sigur i-ai cerut ceva , dar ce?Bani desigur , ea nu a acceptat sa iti dea iar tu fiind destul de puternic ai usciso.TenTen dase din cap in semn ca da , incepu sa se distreze.
-Bani?De la aia?Nu mersi , nu i-am cerut bani , ci pe ea .Nu a acceptat , ma facut in toate felurile , am cedat psihic ,si am uciso .Si stii ce ? Nu regret de loc , chiar deloc.
-Sa regreti in inchisoare adauga Tenten , luati-l.
asta a fost tot , nu mi-a venit idee pt titlu , dar poate la urmatorul:)





Black Sora - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 16:20

Ce capitol tare!Deci n-am cuvinte! A fost prea misto !Ai gija la exprimare si la tastare.Te rog pune repede defapt foarte repede next.


Black Sora - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 20:22

Capitolul 11:Sa prindem viata!
Shikamaru si Temari lucrau de 3 ore la agentie punand lucrurile cap la cap. Era ora 8 seara, Lucy vroia sa plece , se tot vaicarea .Intr-un final Temari ia spus :
-Vrei sa pleci? Dute , si asa incepi sa te vaicaresti ca este prea multa munca aici , ce vrei fato?Aici este o agentie de detectivi , nu un maganiz universal.Shikamaru o linisti , el statea cu Laptopul in mana si o chema pe bolnda acolo.Aceasta veni si se puse pe unul dintre „bratele” fotoliului.
-Am verificat tot , spuse oftand ,amandoi au disparut in Barnes Park , iar amandoi au aceiasi dusmani.Temari se uita la el cu drag , acum cel putin nu mai vorbea toate prostiile de inegalitati .
-Pe Noah , David , Natalie si Logan i-am taiat de pe lista.Noah era la un meci de basket in New York , David era beat intro crasma , iar sotii Carrter erau la o expozitie de bijuterii la Neil Lane.
-Deci tot ce ne-a ramas este Joshep , si unde il putem gasi? Inreba blonda , Shikamaru ii aratase ceva pe laptop , era plecat intr-o vizita in New York cu afacerile sale , dar nu ii se confirma alibiul , asta este faptasul nostru , nu?Se intoarse spre brunet , nu realizase cat de aproape era de el si in momentul in care se intoarsera cei 2 se unira intr-un sarut.Nimeni nu il sfarsea , nici el nici ea .Parca ar sta asa pentru mult timp , intr-un final temari continua:
-Deci ce trebuie este sa mergem maine sa vorbim, cu el , am observat ca in seara asta se in toarce.Se intrepta sa isi eie jacketa , brunetul isi inchise laptopul , il puse intr-o valiza neagra si se oferi sa o conduca acasa pe Temari.
-Nu imi pot lasa masina aici , scuze , poate alta data, zambi ea si iesira amandoi.Seatra nu se sfarsise pentru toti , dupa ce incheiasera cazul si depusera bani in contul agentiei Neji o invita pe TenTen la o petrecere la care fusese invitate si deobicei se vine cu partener.Ea accepta cu mare bucurie , la petrecerea aceasta era mai mult pe tema de club , Aira Fujiwara este cea care gazduia aceasta petrecere. Satena noastra fiind petrecareata se schimbase de haine si impreuna cu Neji se dusera.Cu un machiaj discret , parul ondulat lasat pe spate , intro rochie scurta de seara cu niste toci de aproximativ 8 cm , TenTen se imbracase potrivit de ocazie.
Cei doi se distrasera intr-un fel sau altul , cel mai amuzant fusese cand dansasera , nu un dans tango sau altceva pe muzica clasica ci dans de club.Cei de la agentie ar ramane uimiti sa ii vada pe cei doi dansand , mai ales in acel fel.
-Si ce ai mai facut de la absolvire?Intreba Neji care obosit de dansat statea pe o canapea visinie .TenTen se apropiie de el si se aseza in bratele lui , amandoi bausera un pic cam fara masura deci va puteti inchipui.
-Am explorat toata SUA , am intalnit multi oameni cu care tin si azi legatura , unii ar fi vrut mai mult .Pai am fost ceruta in casatorie de 2 ori , odata am refuzat , iar la cealalta chiar daca am acceptat l-am prins cu altcineva in pat in timp ce credea ca eram la Chicargo.Am lucrat ca agent te teren pana acum o luna si de curand iata-ma aici cu voi la Black Sora , dar tu?
-Nu cred ca am facut atatea ca tine , dupa absolvrea facultati am lucrat o vreme ca tehnician , dar apoi am lucrat pentru FBI fiind coleg cu Naruto , dar am renuntat acuma 4 luni.
-Si nu iti este dor?Daca ma intrebi pe mine , de stiam ca este Black Sora ma alaturam mai demult , rase TenTen
-Poate un pic , dar nu duc dorul companiei lui Naruto , poate este el un natarau , dau unul destept cateodata.Amandoi rasera , apoi incepusera sa depene amintri , cand fu vremea sa plece au trebuit sa o ia pe jos. Nu mai erau ei politisti , dar la cat au baut ei se mirau ca mai puteau sta pe picioare.Neji o conduse pe Tenten , ea in invita sa bea o cafea , poate se mai trezesc nitel. Ei bine nu au mai ramas doar cu cafeaua pentru ca era ora 02:45 si sa spunem ca in seara aceea nu a mai fsot vazut bantundusi casa.Pentru Neji si Tenten nu este clar inca , dar acesta este inceputul unei relatii foarte frumoase.


Black Sora - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 20:42

AAA ce capitol frumos.Mi-a placut.Abia astept sa mai apara si sasuke in peisaj.Te rog pune next repejor.
P.S : Multumesc ca m-ai anunat


Black Sora - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 21:37

Bunaaaa:hug:
Imi place ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff frumos in love in love in love in love
Spor la adus nexturi pe banda rulanta kiss
Sa ma anunti :o3
Teo in love a hug kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 18:31


Capitolul 12: Sa prindem viata II.
Cand se deschise liftul , bam , toata lumea ramase uimita. Cu exceptia celor din lift care nici nu observasera ca ajunsera la etajul 2. Shikamaru se duse acolo si le supsera sa isi ia o camera , Neji si TenTen se oprisera imediat din „giugiulit”. Pe hol toti se uitau la ei ca la felul 14 asa ca se grabisera sa intre in camera de conferinte , colo Sakura se juca cu un stilou pana il stricase. Ii vazu pe cei 2 intrand in sala tinanduse de mana , ramase uimita si nu ezita sa intrebe.
-Si voi doi de cand sunteti impreuna si nu stiu eu , intrebase rozalia care auma incerca sa isi steraga cerneala de pe camasa ei albastra.Nu era mare diferenta intre culori dar totusi nu putea ramane asa si se duse la baie.
-Chiar asa , de cat timp , intreba Naruto cu gura pana la urechi. Hianta era langa el , ei doi mersera inainte sa vina la agentie la o cafea si se „cuplasera”.”Inapoi la liceu , huh?”gandea bruneta care era atenta la cei 2 care intrasera.
-De asera , spusera dedata Neji si TenTen .Nu , nu mai erau sub infulenta alcoolului si nicunul dintre ei nu regretasera ceea ce facuse.Dar intr-un colt al camerei era mare tensiune.Intre Temari si Shikamaru , blonda observa ca Naruto se uita acum la ei , ba nu.Toata camera se uita la ei.
-Ce ?Nu ati mai vazut vedete sau ce?Intreba rastita blonda , nu ii placea sa atraga atentia spre ea .Intra si Sasori pe usa care sparse tacerea , mare tensiune era pe acolo.
-Stiti ce?Ar trebui sa facem o companie electrica , tensiunea pluteste in aer.Pe baza de sentimentele oamenilor , si incepu sa rada.Temari ii arunca una din privirile ei de speriat si acesta incredemni , se aseza pe un fotoliu .Intra si Sakura care scapase de pata de la stilou , se duse spre fotoliul ei .
-Gata , deci toate cazurile terminate , nu?incepu rozalia .Toti isi intoarsera privirile spre ea.
-Cazul cu disparitiile?intreba ea , nu raspunsera nimic. Cei doi erau in lumea lor , rozalia mai intrebase odata.Vazand ca nu raspund se indrepta spre ei si pocnise tare din degete. Amandoi tresarisera si se uitara la sefa’.
-Neatza’ , cum este cazul cu disparitile , intreba pentru a 3-a oara.
-Cei 2 au fost gasiti impreuna , Dl Andrews fusese suspectul prinicipal dar avea alibi.Zisera cei 2 in cor , para aveau mintiile conectate.
-Tipic copilaresc , au fugit ca parinti nu le dadeau voie sa fie impreuna , Temari si Shikamaru aprobasera.Neji , TenTen?
-Complet , zise satena , a fost strangulata iar spanzuratoarea era doar o acoperire. El se alfa la inchisoare iar noi am depus bani in contul agentiei.
-Bine , sa continuam , Naruto , cei cu cainele?Naruto se trezise din gandurile lui si se uita spre Sasori:
-Livrat la domiciliu , bani primiti si depusi la banca.Zise roscatul vazand ca Naruto se perduse undeva prin Danemarca.
-Iar noi Hinata , cred ca am avut cea mai usor caz , incepusera cele 2 sa rada.
-Nu ne-ati povestit ce sa intamplat , zise Neji care se uita la TenTen si ea la el. Astia 2 is de groaza .
-Il fruase unul dintre ingrijitori , incepu sa rada Hinata.O enervase pe Sakura ca ii spusese nu stiu ce , iar ea i-a pus pedica. A cazut iar din buzunarul lui a sarit colierul fix in mainile noastre.
-Tipic , spuse cineva care intrase in camera.”Stai putin , tu ce in numele lui Dumnezeu cauti aici?’’ gandea Naruto care se ridacase sa il „intampine”.
-Sasuke , ce cauti tu aici?intreba Sakura in timp ce il analiza , costum negru , camasa alba , cravata si emblema.Temari , Hianta si TenTen se intoarsera spre el „Ce bunaciune „gandisera ele.
-Naruto?intreba uimit Sasuke vazand ca si el este aici.
-Sasuke , intreba si el tot la fel de uimit , defapt mai uimit fiindca Sakura il cunostea.Se asternuse tacera vreo 5 minute cand intra repede Lucy pe usa :
-Sakura vino repede , aratosul acela Yuzuki este aici zise albastruia repede.
-Ce?tot ce spuse ea pana iesie val-vartej pe usa , urmando Sasuke. Ceilalti au ramas nedumeriti pana sa intors Sakura cu inca 2 , ba nu 3 , ce naiba , vreo 5 persoane.Sakura incepu sa faca prezentarile:
-Roscata asta este Karin , celalalt este Gaara.Temari cand auzi numele se duse spre el si il imbratisa , Shikamaru nu stia ca este fratiorul ei mai mic deci era un pic , glumesc , era gelos deabinelea.
-Hanabi , Matsuri , Ino si Kiba , pe Sasuke nu il mai prezint pt ca nici eu nu am inteles. Si aici , procurorul nostru Yuzuki , zise nervoasa Sakura pt ca Lucy fiind neatenta , sau mai bine zis parasuta pusese un scaun in fata usi .Cand iesi Sasuke se impedica de scauta , Sakura de el si ea isi rupse tocul la unul dintre pantofi ei preferati , acuma trebuia sa ii tina in mana pana o sa se duca acasa. Il luase pe brunet si iesise afara , Lucy plecase deja , pt ca atunci cand se impedicase rozalia o concedie pe ea.Pe hol nu era nimeni asa ca puteau vorbi aici.
-Nu stiu ce mi-a explicat Yuzuki , dar sa te intreb pe tine ca sa inteleg.Tu esti intr-un fel de concediu , dar Sinichi ca prostul te-a adus aici pentru o vreme .Brunetul afirma dand din cap .
-Ca sef pentru 2 luni?Incepu sa strige Sakura , cineva vru sa deschida usa dar ea strigase sa o inchida.
-CoSef , spuse Sasuke , intr-un fel vom fi amandoi .Si nepasatro se uita afara prin fereastra , doi soferi incepusera sa se ieie la bataie.
-Oh nu , incepu Sakura amenintandul pe brunet cu unul din pantofi ei. Deci tu vrei sa inteleg asa:Tu vei fi un sef , te-a pus Yuzuki , daca nu stiai eu am infintat agentia asta .Poate sa intervina si ministrul de interne ca doar eu accept cine sa fie sef , si in niciun caz Domnule , nu vei fi seful meu.
-De ce ma ameninti cu un pantof?intreba nepasator el.
-Pentru ca ti-ar sta bine o urama de pantof si un pumn pe fata aia frumusica , brunetul se dase inapoi. „Voi si sefa cu ea? Cred ca este in stare sa ma ucida!” gandea Sasuke. Rozalia luase liftul si iesise in graba , era foarte nervoasa , Naruto observa tot , spionase .Iesise din sala si spuse:
-Stiu la ce te gandesti , si da este in stare sa te ucida , un zambet malefic aparuse pe fata lui .Sasuke inghiti greu , se uita spre ilft , coborase de mult si plecase acasa rozalia.”Cel putin stiu ca nu o sa mor astazi”
Cam atat , multumesc ca l-ati citit:*


Black Sora - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 18:54

Interesant. Imi palce mult in love Nu am ce sa critic deci next !!
Teo
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 15:51

Capitolul 13:Noua secretara.


Lucrurile le agentie luasera o intorsatura urata , Sakura statea nervosa in biroul ei uitanduse la un tablou in timp ce se certa cu Yuzuki.TenTen si Neji erau plecati la o cafea , Naruto intervia cateva fete pentru postul de secretara pentru ca Sakura o concediase pe Lucy.”Credeam ca nu o mai concediaza , mersi Doamane ca exista scaune si tocuri care se rup usor.”Venisera 5 fete , una era prea ca Lucy , face mofturi din plin , “cred ca era sora ei geamana “. Alta era o grasoanca si ma mir ca a putut veni pana aici. Alta , tot grasoanca si era urata in draci , nu mai ca asta se cosidera frumosa “Phyu” se gandea Naruto si incerca sa nu vomite. Una satena cu ochi caprui si parul lung , era frumosa nam ce zice .Iar ultima o bruneta care seaman cu Sakura , ma refer la comportament asa ca nu putea fi aici ca altfel sar mai pune un scandal la cutiea de certuri .Naruto se indrepta spre biroul Sakurei cu un dosar in mana , Yuzuki plecase acum o ora iar rozalia nostra dormea .Era asa de linistita pana intra Sasuke Val-vartej in camera ceea ce o trezi pe Sakura.
-Sasuke , tu nu stii sa bati la usa? Naruto nici tu nu stii?intreba ea nervoasa. Sasuke si Naruto se uitau unul la altul si s-au dat inapoi , “Sasuke :au ,am trezit scorpia“ „Naruto:Sasuke ai incurcato , unde vrei sa te ingrop?”
-Am adus dosarul cu secretara , ma anunti daca accepti pt post sau nu.Naruto pleca , Sasuke vroi sa il urmeze dar vocea nervoasa a Sakurei il opri si “ingheta “.
-Sasuke , tu pentru ce ai venit aici. Nu putu sa zica decat niste balbaieli .
-Sasuke!!!Nu vorbesc limba balbaitilor , inspira si expira apoi zimi de ce sfantul m-ai deranjat. Asa si facu Sasuke se apropie de ea cu curaj , defapt astepta in orice clipa ca rozalia sa urle in ultimul hal:
-Avem un nou caz , spuse el , sa ii-l imanez cuiva sau sa te astept pe tine?
-Am treaba cu dosarul asta , vezi tu acolo cui sa ii-l imanezi .”Am scapat usor de data asta” gandi brunetul , oare asa sa fie?Ca fix cand puse man ape clanta usi rozalia isi lua revansa:
-Si Doamne fereste Sasuke , daca mai intri in biroul meu fara sa bati la usa te fac hotdog , mai bine zis Sasudog >:) Sasuke inghiti in greu , dupa ce iesise din birou o lua la fuga.
-Bine , ia sa vedem pe cine a ales Naruto , Suna no Sari? , Sari?De cand nu a mai vazuto :).Scot telefonul si ii trimit un sms lui Naruto.
In sala de conferinte , in mare parte unde toata lumea isi pierdea timpul. Intra Sasuke si toti se uita la el , avea un dosar alb in mana.
-Cine se pricepe la jafuri?intreba brunetul.
-Vrei sa jefuim o banca sau ce ?inreba Naruto si toti au inceput sa rada , Sasuke ii dadu dosarul in cap.
-Uite daca tot esti asa amuzant ei frumos cazul asta impreuna cu Hinata si gasiti jefuitori.Apoi Sasuke pleca , Temari vorbea cu Gaara iar Shikamaru tot gelos era .Gaara iesise afara iar blonda se intoarse spre Shikamaru , era rosu de spui ca l-a vopsit cineva.
-Shikamaru ai febra , sau esti gelos? Intreba jucaus Temari , brunetul se intoarse spre ea si se uita ca la felul 14.
-Nimic , spuse el si se uita spre fereastra. Termari se duse spre el si se aseza pe unul fintre bratele fotoliului , se apropie de el si zise:
-Shikmarau , vino mai aprope , nu vreau sa ma auda ceilalti , vreau sa iti zic ceva , Shikmaru se apropie , blonda ii facu semn ca mai aproape si mai aprope , fetele lor erau la 2 cm distanta. Galagia din camera se alina cand ii vazusera pe cei 2 atat de aprope , Shikamaru vazand ca nu zice nimic vroi sa se intoarca dar in momentul acela Temari il saruta , cei din camera se uitau ca la stafii. Sarutul durase 5 minute pana se auzise un telefon , era telefonul lui Naruto , un sms de la Sakura cu privire la secretara , vroia sa o accepte pe Sari.
-Shikamru nu mai fi gelos, Gaara e fratiorul meu mai mic , si incepu sa rada. Brunetul se simtea de parca era un magar la un balci si ca si cum l-ar fi lovit un tir.Hinata venise catre ce 2 si facu un gest ca la nunti.
-Acum Shikamaru puteti saruta mireasa , dar afara nu aici , oke?Toata sala rasuna de rasete .


Black Sora - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 17:59

Buna swety!
Mi-au placut capitolele enorm de mult!Te rog sa ai grija la tastare , pentru ca in capitolul anterior si putin in asta am gasit cu tona greseli. Asta mi-a provoccat dificultati la citire si te-as mai ruga sa nu folosesti prescurtarile de pe mess.
Sper ca nu te-ai suparat . Pune next repede te rog!


Black Sora - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 19:53

WOW huh? ce capitol .... si ce capitol ... dar ce capitol huh?
Gata tremin ca o tin asa pana maine lough
Imi place la nebunie in love
Incearca sa lasi messu la locul lui, ok?
Sper ca nu te-ai suparat kiss
Teo kiss in love a hug
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 14:56

Deci ai un fic si o imaginatie extraordinara, dar te implor eu sa ai grija la cum scrii cuvintele ca am gasit greseli cu vagonul(si da este o unitate de masura). e pacat sa strici frumusete de fic cu asa ceva deci te rog eu fi mai atenta. happy2 sper ca nu te-ai suparat


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Black Sora - Pagina 2 Asss10Black Sora - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 18:35

Hei, hei, am aterizat si eu cu o critica. :)


Descriere: nu ai mai deloc si desi ea este cea mai imporrtanta intr-un fi, la tine nu apare deloc. Adica impreuna cu naratiunea, aceasta este baza, dar in acet fic, cititorul nu isi poate da seama de sentimetele personajelor, nu poate intelege ceea ce se petrece in sufletul si in mintea lor, deoarece tu nu descrii aceste aspecte. Ficul tau se bazeaza mai mult pe dialog si asta nu este bine, deoarece tu trebuie sa ai ca moduri de expunere predominante descrierea si naratiunea. Fia ca in aceeasi masura, fie ca te bazai mai mult pe una, nu dialogul este cel mai important, sa stii. Eu una nu prea pot citi cu placere povestile care au la baza cuvintele personajelor, deoarece ma cam plictisesc replicile acestora. Adica oricat de bun ai fi si oricat de bine ar fi intocmite replicile ficaruia, la un moment dat, tot devin seci, suparatoare.

Actiune & Dialog: actiunea mi se pare grabita, deoarece din cauza lipsei descrierii se formeaza anumite goluri care nu pot fi umplute cu dialog si atunci se simte ca ceva lipseste, ca nu a fost scris tot ceea ce trebuia. Dialogul este, dupa parerea mea, mult prea mult. Adica in fiecare capitol, nu stiu daca ai avut cate doua randuri descriptive, dar macar zece cincisprezece replici de dialog, tpt ai avut. Nu este corect si nici bine asa. Mai scurteaza-l si adauga-l in vorbirea indirecta, nareaza si descrie mai mult.

Idee & Titlu: titlul nu mi se pare cine stie ce, deoarece nu ma duce cu gandul decat la o poveste cu detectivi si nimic mai mult. As fi preferat ceva mai scurt, dar cu un inteles mai amplu, poate chiar cu subinteles. Ideea nu este dintre cele mai originale si nici tu nu o dezvolti astfel incat sa pot zice "Da domnule, este cu adevarat povestea ei, ideea ei, stilul ei de a gandi." Incearca sa te axezi mai mult pe idee, dar si pe felul in care trebuie sa o dezvolti, pe moduri de expunere etc.

Estetica: nu imi place ca nu lasi un rand liber intre paragrafe. Asa, nu mi se pare usor de citit, plus ca ma pierd printre randuri. Apoi, atunci cand folosesti un semn de punctutatie, sa stii ca nu trebuie sa lasi spatiu si inaintea lui, ci doar dupa. Si nu mai folosi emoticoane in text, deoarece nu este nici corect, nici estetic. Arata urat.

Greseli de tastare/ ortografie: ai avut in jur de 20 in acest capitol, dar si in celelalte ai vut destul de multicele. Am vazut ca gresesti cu preponderenta la verbele la gerunziu cu pronume (grabindu-se, uitandu-se etc.) Ai mai multa grija pe viitor si corecteaza-ti capitolele inainte de a le posta.


Asa, cam asta ar fi. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. Black Sora - Pagina 2 962758



choco :)


Black Sora - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 15:21


Hey , buna am venit cu un altcapitol , sper ca aici sunt mai putine greseli , am fost atenta , dar nu stiu , cateodata imi merge cam greu tastatura si nu mai observ greselile. Multumesc pentru comentari:)


Capitolul 14:Malibu


Se deschid usile liftului , din ele iese o fata. Imbracata intresant de birou , cu o camasa alba si o fusta neagra , cu parul ei brunet lasat pe spate iesie plina de gratie , Hinata. Naruto o astepta la parter de 10 minute , urmau sa isi petreaca weekendul impreuna undeva departe. Fiind ora 2 , si nemaiavand vreun caz , Sakura a dat liber tuturor si se vor revedea luni. Ramasa singura , doar cu Sari , noua secretara , Sakura avea grija ca toate usile agentiei sa fie inchise iar camerele de filmat pornite.**”Nu strica sa fii precaut , mai stii ce se poate intampla?** Gandea ea.
-Sakura , ar trebui sa te duci sa te odihnesti , i-ati un weekend la plaja . Voi fi si eu pe acolo , si nu vei fi singura. Invita-l si e brunetul acela , am vazut ca-l cam placi .
-Sari , multumesc de invitatie , cred ca o voi accepta . Dar nu uita ca intre mine si brunetul ala enervant nu este absolut nimic. Zambi Sakura , in timp ce inchidea ultima camera , mai trebuia sa inchida jos si gata.
De afara , dupa ce stinse lumina , agentia arata sinistru. Parca era parasita , dar intr-o stare buna. Sari urmata de Sakura iesisera din cladire , jos Sasuke o astepta pe ea. Sakura se indrepta spre el luandu-si la revedere de la Sari.
-Si ce mai astepti ?intreba ea pe brunet care se uita la ea diferit. Nu speriat ca data trecuta sau agitat cum era atunci cand o trezise ieri. Scoase din buzunar doua bilete si ii arata rozaliei.
-Ai uitat ce am vorbit noi aseara , Sakura?
FlashBack
Autor:
„Dupa ce plecase de la agentie , Sakura se intreptase catre o cafenea , asa cum facea aproximativ in fiecare seara. Aici se afla si Sasuke care isi bea linistit o cafea. Sakura intra si luase un loc fix in spatele brunetului , niciunul nu observase langa cine sta. Veni o chelnerita sa ii ia comanda , „Ca de obicei” fusese raspunsul Sakurei. Cand auzise vocea ei se intorse .
-Sakura? Ce cauti aici? Intreba mirat brunetul.
-Scrie privat pe usa si nu vad eu?
-Nu , hai aici , sa nu mai acupam 2 locuri degeaba , spuse Sasuke. Sakura se ridica , **”Daca ai degand sa faci ce faceai la inmormantare te impusc.”** Chelnerita veni , se uita peste tot unde disparuse , Sakura ridica o mana , chelnerita se indrepta spre rozalie cu un ceai de fructe de padure si o savarina.
-Ai vreun plan pentru weekend? O intreba pe rozalie , el sorbind pentru a doua oara din cafea.
-Nimic special , nu imi fac planuri niciodata , cred ca o sa fie ca de obicei.
-Ca de obicei inseamna stand acasa facanduti de lucru?
-Exact , raspunse ea , ce sa fac altceva. Cand pot sa vad cum sa mai renovez agentia de ce asi face altceva?
-Ai putea veni in Malibu cu mine , zise el zambind catre ea. Sakura il inspecta , **”Vorbesti serios , sau nai ce face”
-Vor fi si Naruto cu Hinata , continua el . Expresia de pe cipul ei se schimba , ceea ce ii mai oferi un zambet pe chipul brunetului , stia ca se gandeste.
-Da , de ce nu? Spuse ea cu un zambet dulce , **”Nu ar strica sa ma razbun pentru faza cand ma luasesi in brate atunci la mormantul lui Gavril „**
End of FlashBack

-Deci iti amintesti?intreaba Sasuke , Sakura isi dadu o palma peste frunte. Se sprijini de masina brunetului care se alfa in fata agentiei , ofta si zise:
-Is cam aeriana cate o data , pai cand mergem?
-Pai ma gandeam in seara asta , dar dat fiindca tu nu esti gata sa mergem maine. Naruto si Hinata cred ca au ajuns deja , ofta el , vizibil fericit , mai ales pentru ca Sakura insistase sa mearga in seara asta. Deci Sasuke va trebui sa o astepte la ea acasa , mai stii unde se poate ajunge?
Conduse 5 minute , apartamentul ei nu era departe , Sasuke vruse sa urce si el dar Sakura stia ce urmarea el si ii spuse sa astepte , nu dureaza decat 10 minute.
10 minute dupa:
Sasuke:
„Dureaza doar 10 minute , ia ca inca nu ai venit.”Se aude un zgomot puternic, ceva cazuse pe scari , brunetul se duse sa vada. Intrase , era doar un bagaj , un pic mai mare decat un ghiozdan obisnuit de scoala. O vazuse pe Sakura , mai sa cada jos de felul cum arata rozalia. Intr-o rochita rosie pana la genunchi , usor decoltata si cu o pereche de pantofi asemanatori cu rochia. Cu parul pe spate si cu o palarie alba cu o funda mare si rosie , Sakura arata superb . Dar nu avea timp sa se holbeze la ea ca mata in calendar , se indrepta catre bagajul ei si il ridica.
-Asta-i tot? Intrebase el nemai saturandu-se sa o priveasca. Sakura cobor incet pe scari.
-Da , scuze , ma sunase cineva si cand sa raspund geanta a luat-o singura pe scari , scuze.Ce sa intampla de te uiti asa la mine?
-Ce?a , nu nimic scuze , se balbia Sasuke facand-o pe Sakura sa-l prieveasca ciudat.


Black Sora - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 15:30

deci ma bucur foarte mult ca neai luat in seama atentiona asupra ortografiei si stiu ca nimeni nu-i perfect, dar e extrem de bine ca incerci sa te indrepti.
abia astept nextul ca sa vad ce vot face cei doi la mare. uuuuuuuuuuuuu.
ma intreb daca sasuke va primi un glont in cap sau ii va fi trimisa in camera o grenada. dar de totul depinde de ce boacane va face. happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 15:31

e genial! deci cand pi nextu'...?
am glm ca doar nu poti srie atat de repede....
oricum de abea astept sa vad ce se intampla
te pupacesc dulce in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Black Sora - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 15:59

Hey honey ,
Iarta-ma c-am ajuns asa de tarziu . Imi place capitolul.
Sasuke e cam pervers good Redui asta te rog .
Ai greseli de exprimare , deci te rog sa fi atenta , in rest no comment .
Pune next repede ca mor de curiozitate!


Black Sora - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 18:15

Capitolul 15: Happiness

Sakura:
„Ajunseseram repede , masina lui Sasuke este chiar rapida , sau o fi din cauza ca eu am dormit tot drumul . Nu conteaza , suntem in fata unui hotel . Foarte frumos , Sasuke sa oferit sa imi ia bagajul ceea ce nu ma supara , in plus ca arata caraghios cu 3 bagaje , nu stie cum sa le duca. Am chicotit un pic si sa uitat la mine , astfel cazand toate bagajele , cand ma ofer sa-l ajut spune sa se poate descurca. Da pe naiba , mi-a murdarit toata geanta.”
-Sasuke , macar geanta mea sa o iau , mi-ai murdarit-o toata , „stiu , fac mai rau ca un model care si-a rupt tocul dar este geanta mea preferata. Pana la urma tot eu castig si in 10 minute ne aflam la casierie ,Sasuke lasase bagajele jos.
-Buna ziua , aveti camera rezervate? Susese o tanara cu parul saten prins intr-un coc deasupra.
-Am sunat ieri cu privire la doua camere , Domul Uchiha si Domnisoara Haruno , spuse pe un ton care clar se vede ca filtra. Casierita ii zambi si cauta intr-un caietel mic , eu imi dau ochii peste cap si oftez.
-Aseara , ieri mai era doar o camera libera care ati rezervato dumneavoastra domnule Uchiha , zambi din nou.
-Ce? Nu se poate , Uchiha eu nu stau in camera cu tine sa fie clar , il aminint eu .” Nu o sa stau cu el pentru nimic in lume , trebuie sa sun la alt hotel”
-Aseara am rezervat 2 camere , zise Sasuke catre caserita , aceasta ii zambi.
-Imi pare rau , da doar una mai este disponibila , ar trebui sa sunati la alt hotel , zambi ea intinzandu-i o lista cu 5 hotele din aporpiere.
„Cat timp Sasuke suna la celelalte hotele eu eram pe terasa. Intradevar ,hotelul asta are o priveliste minunata , aceia sunt Hinata si Naruto? Ma bucur ca Naruto a observat-o in sfarsit altfel in luam la pumni. Sasuke se indreapta spre mine ,”
-Ai gasit ? intreb eu calma , vrajita de frumusetea plajei , imediat rasarea soarele .
-Toate cele 5 hoteluri sunt full , asta este singurul hotel care mai are o camera disponibila , spuse oftand. Da sigur , nu ca nu ar fi adevarat cu cele 5 hoteluri , ma refer la oftat , cred ca de fericire nu mai poti tu Uchiha.
-Pai pana la urma nu avem de ales , oricum eu nu prea dorm deci luam camera aceasta. Raspunsul meu il uimi dar in acelasi timp ii se scria fericire pe frunte , sa incerci ceva ca nu stiu ce iti fac. Ai noroc ca mi-am lasat acasa pistolul , dar arme se gasesc peste tot. Zambind satena ii dadu lui Sasuke cheia , printre care strecura si numarul ei de telefon , „Fii libera , fa ce vrei , nu ii al meu”. Camera 234 , hotelul asta este imens. Toate holurile sunt vopsite intr-o nuanta deschisa de galben spre portocaliu. Pe jos gresie alba cu modele geometrice negre , toate usile negre. Camera era situata la etajul 4 , Sasuke deschide usa , intru in ea si raman uimita. Nu de frumusetea camerei ci , ca are un singur pat , si un pat dublu! Ma vedeti pe mine dormind cu Sasuke? Ii trag un pumn in umar , avea noroc ca era sa ii dau in fata , cred ca era beat si ne-a pus pe Domnul Uchiha si Domnisoara Haruno ca cuplu , il terorizez. Asez in dulap hainele mele , doua dulapuri sunt , dar doua paturi ? Era ceva prea greu sau ce? Intru in baie sa ma schimb intr-un scotum de baie rosu su modele galbene , format din 2 piese. Pe deasuprea o rochie pana mai sus de genunchi alba , si sandale si o palarie tot albe.
-Sasuke , eu ma duc pe plaja , vreau sa vad rasaritul , vii si tu sau ce faci? Sasuke se uita atent la ea , pana in 5 minute nu zise nimic.
-Da imediat , sa ma schimb ca nu vin in blugi , acuma inca nui cald cum este deobicei.
-Oke , fusese raspunsul Sakurei care se indrepta spre balcon. „Grabestete , rasare imediat „. Sasuke se imbracase cu o camasa de vara albastru pal , „usor” deshisa , o pereche de pantaloni scurti alb-gri si o pereche de ochelari de soare. Sakura se intoarse , ii scapase un mic „wow” .
-Destul de shic Domnule Uchiha , acum sa mergem , rasare imediat soarele , pe plaja nu erau prea multi oameni. In vacanta nu esti matinal , cu exceptia celor doi , undeva la o masa ii zarira pe Naruto si Hinata vorbind si razand. Soarele incepuse sa asara , cerul avea mii de nuante , norii albi galbuuii se indreptau spre soare. Din mare , trimfator soarele se ridica , pelanga el fiind nuante de tot felul de ros. Magia se reflecta in mare , imbinanduse perfect , Sakura se plimba pe plaja cu Sasuke , tinandu-si in mana sandalele. Se oprise asezandu-se pe nisipul rece de dimineata , privind spre soare. Era minunat , valurile loveau neincetat plaja , apa ajungand la picioarele Sakurei , pescarusi si-au inceput zborul de-a lungul oceanului. Cand totul se lumina , rozalia se ridica si pleca inaintea lui Sasuke care acum fugea dupa ea. Stateau la o masa pe terasa hotelului , unde zeci de turisti isi savurau micul dejun.
-Am venit doar pentru rasarit , sau facem si ceva?intrebase Sakura vizibil plictisita , Sasuke rasfoia niste brosuri.
-Pai am putea merge sa vizitam ceva daca tot suntem aici , cum ar fi degustare de vinuri sau Getty Villa.
-Nu sunt eu cu alcoolul , asa ca sa mergem sa vedem villa Getty, zambi Sakura. Dupa 15 minute de mers cu masina ajunga la o villa intoata firea , o gradina superba in care se afla o fantana mare cat o piscina. Totfelul de capaci printre care niste arbori negri cu frunze rozalii? Nu sunt ciresi Sakura , este un raz mai intens , batator la ochi dar foarte frumos. Cu o simetrie gorzava , statui , opere de arta si diverse plante , inconjurate de mai multe garduri vii. Getty Villa este un muzeu educational cu arta si cultura greceasca , romana si din Etruria.
-Mersi ca te-ai informat , si ce mai aveam de vizitat? Doar mai sunt destule , mai ales ca este abia opra 9 , zambi Sakura. Sasuke se mai uita pe una din brosurile lui ..
-Pai , sunt multe plaje , dar sa lasam plajele spre sfarsit , sa mergem muzeul Lagoon , **”Numai muzee are Malibu? In oricecaz este frumos pe aici deci nu ma deranjeaza chiar deloc , mai ales o persoana anume”**gandea el. La 5 minute departare , se afla Casa de Adamson , unde ei incepusera un tur ghidat de o tanara blonda care facuse deja schimb de priviri cu Sasuke. Sakura nu se putu abtinu si ii trase o palma de toti se uitau la ei , femeiea incepu turul:
-Aceasta casa clasica a fost proectata de Stiles O. Celements in 1929 si a fost construita pentru Rhoda Rindge Adamson si sotul ei , Merritt Huntley Adamson...... , nici nu incepusera bine si se plictiseau deja. Dar casa , era superba , incepu sa vorbeasca despre prima camera , sa povesteasca lumina , ceasul „bunic”. „Pentru o casa din 29’ este fumos decorata” gandea Sakura , mai vizitasera livingul , sufrageria , bucataria , si o camera care era si dormitor si baie.
Luasera pranzul la un restaurant unde servisera ceva specific Malibu , dar fiindca Sasuke bause „putin „ vin , ma refer la 2 pahare , Sakura trebuia sa conduca. Au mers la cinema unde sau uitat la un film de animatie de comedie , Sasuke nu era fan de animatie dar il convise Sakura spunandui „Vedem acelasi film daca nu ori conduci sub influenta , tu mare politist , ori mergi pe jos , alegera ta.” Mai pe seara se intoarsera la hotel , unde nu puteai repira defapt nicaieri nu se putea respira datorita calduri. De data asta plaja era mai goala , chiar daca era doar 7, ora care deobicei apune soarele nu era mai nimeni . Era inca foarte cald , Naruto si Hinata erau pe plaja , „jucanduse” prin apa. Imedait Sasuke si Sakura se alaturasera . Naruto ud tot , intr-o camasa rosie in dungi verticale albe si rosu inchis , iar Hinata intr-un costum de baie negru cu dungi orizontale rosii si galbene format din 2 piese. Imdeiat , nici 3 secunde nu durasera ca se bateau cu apa. Intrand la apa mai adanca Sakura isi udase rochia asa ca si-a dato jos ramanand in costumul de baie rosu. Ducanduse sa inoate profitand de ocazie sa scape de Sasuke dar imediat isi arunca camasa albastra si inotase dupe ea , se”alergau” prin apa . Nu in sensul rau , ci in cel bun , amandoi radeau . Sakura se scufunda in apa , tragandul pe Sasuke dupa ea , intr-un moment de neatentie cei doi se..
Acum imbracamintea:
Costumul de baie al Sakurei
Black Sora - Pagina 2 37875-2T
rochia ei:
Black Sora - Pagina 2 Edressme_2205_336942882
palaria:
Black Sora - Pagina 2 53430272
sandalele:
Black Sora - Pagina 2 55092322
Sasuke cum era imbracat:
Black Sora - Pagina 2 Happy_summer_wear_for_men
Naruto:
Black Sora - Pagina 2 John-players-a
Costumul de baie al Hinatei:
Black Sora - Pagina 2 37874-9325-T


Black Sora - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 18:30

Ieii sunt prima dance2
Imi place mult acest capitol si imi place ca ai folosit multa descriere in love
Intr-un moment de neatentie cei doi se... Se ce?? think Spune-mi ca se saruta.. sau macar ca ii cade slipu lu Sasuke...
Inca odata imi place fffffff mult acest capitol in love
Tine-o tot asa !!! yeah
Teo kiss
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 19:04

in sfarsit sakura a iesit si ea putin la aer ca mereu era cu agentia.
pe saracu sasuke il plimba peste tot de zici ca-i in lesa nu alta lough si imi place.
abia astept sa vad ce o sa se intample. happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Apr 2012, 18:46

ADVERTIZMENT: CAPITOL FARA INSPIRaTIE

Capitolul 16: Ce naiba am facut?

Sakura:

Sakura se scufunda in apa , tragandul pe Sasuke dupa ea , intr-un moment de neatentie cei doi se.. sarutara. Desigur , cei doi erau sub apa , ramasesera asa 30 de secunde , pana nu mai aveau aer. “Acuma ti-ai gasit aerule”. Soarele incepuse sa apuna , astfel noi am iesit din apa , ducandu-ne sa ne plimbam pe plaja. Hinata si Naruto erau in fata noastra , nu stiu cum au inceput cei doi sa iasa impreuna , dar par foarte fericiti , si nu m-as mira ca peste 1-2 luni sa particip la o nunta. Incep sa visesz deja , uitand ca Sasuke este langa mine. Si uitand ca noi doi ne tinem de mana , stai putin , tinem de mana? Uchiha , cu mine nu ajungi nicaieri in seara asta , sa iti fie clar , dar pe moment sa nu stirc ,”fantezia” lui. Am degand sa il mai las un pic sa viseze , plus ca imi place a naibi de mult cum saruta.
Ajunsesem pe terasa , de aici Hinata cu Naruto se dusera in camera lor iar eu raman jos cu Sasuke.
-Ce nebuneala este pe aici , zise Sasuke uramarind din priviri cateva fete. Se intoarce la mine , eu am cred ca ceea mai ucigatoare privirea care am mai avut-o vrodata , am auzit cum cineva striga „Haruno” din spate. Ma uit sa vad cine este , si spre uimirea mea este Dl. Ethan Adams , procurorul.
-Mereu pervers Uchiha? Scuza-ma dar ma cheama cineva. Ma ridic si ma indrept spre Dl. Adams.
-Buna seara Haruno , si tu cu weekend-ul la Malibu? Nu m-as astepta in veci sa dau peste o raritte ca tine aici , zambi el. „Raritate , hmm , si ce vrea sa insemne asta?”
-Seara Dl. Adams , zambesc eu , ma uit in spate , Uchiha asta , se uita la mine de parca l-am aruncat de la etaj . Nu-i o ideea asa de rea?”
-Ethan , nu imi mai ziceti Dl. ca imi amintesc din nou ca imbatranesc.
-Nu stiti ce este cu toata nebunia asta? Intreb eu.
-Pai maine-seara este un bal mascat in onoarea mea , de ziua mea . Proprietarul este o prietena de-a mea care mi-a recomandat sa vin aici , nu am putut-o refuza.
Sasuke:
„Haruno? Jur ca am mai auzit vocea aia undeva , ma indrpet sa vad cine este. Ethan , afemiatu ala , defapt nu-i treaba mea . Dar de ce ma deranjeaza gandu asta? Prosti.... trece pe langa mine o roscata.. ea ce cauta aici?
-Karin? Se intoarce spre mine , da chiar ea este.
-Sasuke? Ce cauti aici? Intreba ea in timp ce se aseaza la masa.
-Pai ce cauti tu aici?
-Unchiul meu era proprietarul , am mostenit-o eu si gata, daca tot esti aici , zii lu Sakura ca eu nu mai pot lucra la agentie. Ma uit la ea , parca mereu vroia sa lucreze ca un detectiv , acuma de ce ar fi altfel?
-Spunei chiar ei , este si ea aici. Se uita prin multime dupa rozalie , ii arat spre procuror.
-Mereu asa este Sakura , nimereste numai afemeiati . Zise si pleca , mda , cred ca numai asa este. Stai putin , ma faci pe mine afemeiat? Nus , sau is? Eh , soarta.
Sakura se indreapta spre mine cu o privire de parca am inselat-o , ce naiba? A , cred ca ma observat cu Karin , mare lucru.
-Fani? Intreba si se asezase langa mine cu alta privire ucigatoare.
-Karin , zice ca nu vrea sa mai lucreze la agentie.
-Aha , ce ai patit ?
-Eu ? Nimic , a plecat procuroru afemeiat?
-Mda , uite cine si-a gasit sa vorbeasca.
Sakura:
„Karin aici? Deci din 5 lipsesc inca 2 , Temari si TenTen sa fie aici si ar fica pe vremuri la facultate. Eram ca un clan de fete , mereu ne petrecem timpul impreuna , si dupa aparuse si Ino , eram de neoprit. Dar de ce vrea sa plece? Asta ma irita , nici nu apuca sa faca un caz calumea, sau este din cauza lui Sasuke? Mai demult ei 2 fusesera impreuna , decate imi spuse Naruto , nu eram mai niciodata atent la povestirile lui. Exceptand glumele , trebuia sa se faca comediant.”
-Gelos? Si incep sa rad.
-Cine , eu? Spuse , intorcand capul „Am un prieten , mereu cand nu vrea sa recunosca ceva ce este adevarat raspunde intorcand capul” Vorbelele lui Gavril , nu poti ascunde asa ceva de mine.
-Sasuke , eu nu sunt genul de fata cu care o faci o noapte , dupa care o arunci de geam , zisem cu tristete in glas. Aveam mana pe masa , plimband-o de colo colo , Sasuke mi-o prinse.
-De ce crezi ca sunt acel tip de baiat? Intrebase el , ridic capul intersectandu-ne privirile. Ajungand sa privesc acei 2 ochi frumosi , abisali , aceei ochi negri de care oricine s-ar indragosti. Simt ca roasesc si imi iau mana inapoi.
-Asa faceai la liceu , mare vaga cu tine. Sasuke sus , Sasuke-n jos , in dreapta , in stanga. Tu si Itachi , the badboys , zic oftand. Ma uit atent la el , sigur ca nu ma observase , nu fusesem in aceiasi clasa. Nici eu nu-l observasem dar in toata scoala existau doar 2 Uchiha badboys , restul Seshiu si nu mai stiu eu cine erau detreaba. Tot familia Uchiha sponsoriza liceul , directorul , Uchiha Madara , bunicul lor. Deci era imposibil sa nu aud de ei , dar de intalnit niciodata.
-Fusesem la acelasi liceu? Ca daca aveam in clasa o fata asa frumosa ca tine , zambi mie.
-Chiar nu vreau sa stiu , zambesc eu. Vorbim jumatate de ora , barfind profesori , cum ar fi profu de mate , Kakashi , sau profa de sport , Anko. Barfim toata scoala credca , ceea ce nu prea eram eu obisnuita , apar Naruto si Hinata , incepand sa povestim alaturi de ei.
-Sakura cum nu iti amintesti , Sasuke era in fata ta la bac , nu stiu ce vorbeati de Ibiki v-a tinut predica tot parcursul bacului. Eu si Sasuke ne uitam unul la altul .
-Nu imi amintesc , sau poate ? Hmm , cineva mi-a cerut un creion. Ahh? Facem deodata , si ne uitam unul la altu , asa fac si Hinata cu Naruto.
-Poftim , un creion? Asta ati vorbit 5 minute? Il bufneste rasul , il amenint daca nu se opreste din ras Hinata va fi nevoita sa il duca acasa intr-un scaun cu rotile. Incepem sa vorbim chiar totul , chestii penibile de cand lumea. Nu stiam ca Naruto fusese prieten in liceu cu Sasuke , Hinata de atunci incercase sa ii atraga atentia lui Naruto. Dar facultatea a schimbat-o mult , eu cu Temari ne uitam mandri la capodopera noastra in zilele acelea. Cred ca ma tot deplasez de la subiect , Naruto si Hinata si-au luat camera impreuna? Asta da chestie , trec la actiune , acum ca ma gandesc mai bine ei doi sunt impreuna de 2 saptamani. De face 9 iar cei doi pleaca , mai ramanand eu cu Sasuke. Dupa 5 minute de privit in ochii altuia , cadem de acord sa mergem sus. Ajungem , in camera este intuneric , lumina luni lumina patul. Fiind aproape paralele , ne uitam din nou unul la altul , acuma ce facem? Sa dorm impreuna cu el este ceva inaceptabil , simt cum ma prinde de mijloc si incepe sa ma sarute , nu il resping , ba din potriva , incep chiar eu sa conduc. Poate m-am tignit , dar na , cum am mai zis , saruta a naibi de bine. Il ma dau in spate , silindu-l sa ma urmeze , nici 2 secunde si acuma stam pe pat. Is cam ametita , nu a baut nimic , dar asa devin cand incep sa imi imaginez eu fantezii. Spre surprinderea mea Sasuke se opreste.
-Sakura ,ai zis ca nu esti acel gen de fata , nici eu acel gen de baiat care crezi. Te las ca sa iti castig increderea , dar este cam greu fiindca tu mereu distanta , sefa mereu . Cam nesociala .
-Uchiha , credeam ca cazi in plasa. Daca tu vrei increderea mea , nu mai filtra in nicun fel nu altele si mai povestestem asa in mare despre tine. Ma mai saruta o data si se aseza langa mine.
-Anume ce ai vrea tu sa stii? Ma intreaba direct , ce ma , ai ucis pe cineva de te departezi de la subiect?
-Absolut tot , parinti , frati , cum ai ajuns tu cu Gavril.
-Pai ... am 24 de ani , mama mea Mikoto este moarta de vreo 14 ani , tata avocat , nervos ca eu si Itachi n-am urmat traditia familiei. Am fost casatorit 6 luni , dupa care 2 au fost lupta pentru divort , cu Karin daca te intereseaza de ce nu vrea sa mai lucreze la agentie. Pe Gavril l-am intalnit la FBI , fiind „partenerul” meu , si pana luna trecuta. Mai vrei ceva sa stii? Daca nu , zimi despre tine.
-Ca sa zic , nu mai vreau sa stiu nimic , cu Karin? Culmea , nici sa fiu moarta nu ghiceam asa ceva. Eu.. pai eu.. Verva mama mea , profa de franceza , Iuske de la armata... Gavril stii , iar Sakadi tatal meu , avocat . Pai tot 24 ani si ce mai vrei sa stii?
-Preferinte? Zambi la mine.
-Pai , bruneti , ochi abisali , nu mai continui ca incep sa-l sarut.
Ma trezesc a doua zi , ce somn linistit , simt cum ceva se joaca in parul meu. Sasuke , ma tine si in brate , sar repede din pat.
-Ce naiba am facut noi doi?

Urmatorul vineri , multumesc ca mi-l cititi :*


Black Sora - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Apr 2012, 19:05

Wow huh?
Ce naiba am facut noi doi? Asta ar fi culmea ... cum sa inceapa sa se cunoasca si sa treaca asa de repede la... niste chestii, trebuiri, socoteli...
Avocati, ha ? Toti tatii sunt avocati ....
Imi place si nu mai am rabdare pana vineri ...
Teo
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Apr 2012, 20:22

foarte frumos ficul
chiar imi place si e printre preferatele mele
(nu ca ar fi multe care imi plac...)
abea astept nextul...
te-am pupat si spor la tastat in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Black Sora - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Vin 27 Apr 2012, 19:52


Cum promisem , am venit cu next-ul , maine pun next si o sa vad , dar nu promit nimic daca pot pune 2 capitole.

Capitolul 17: Sentimente.

Sasuke:

„Se trezise Sakura , ce frumosa este cand doarme si atunci cand ea este linistita. O comparatie intr-o Sakura de birou (adica o scorpie fara suflet si pereche) si Sakura de aici , o fata draguta , chair daca comportamentul ei o cam strica. Vrea mereu sa domine , ceea ce ma enerveaza la culme. Seamana cu frate’su nu gluma , se uita la mine. Inchide ochii , dar tresare imdediat si cu o viteza ca un fulger sare din pat si incepe sa strige:”
-Ce naiba am facut noi doi? Dau din cap in semn ca nu , nam facut nimic , inca. Si arat ca a adormit imbracata , Sakura , nu asa eu de nebun incat sa o fac in somn. Mai ales cum ma imbratiasai in timpul somnului , nu mai aveam aer.
-Sigur nu am facut nimic? Nu sunt eu o de aia de 2 bani , si daca te prind ca ai facut , ma uit la ea cu o privire care ar zice”Sakura , ma crezi asa de nebun? „Oftam in cor sa zic asa , se apropie si se pune pe pat. Ma analizeaza daca zic adevarul , ce pana mea Sakura , oftez din nou si ma ridic:
-Sakura , trezeste-te ca nu is un nebun gen afemeiat scapat de la zoo , oftez din nou si intru in baie.
Sakura:
„Daca il prind ca a facut ceva jur ca il jupoi de viu , si nu o sa am nici un semn de respect. Il arunc in Pacific sa il manance toti rechini , care cum prinde. Of Doamne , ma gandesc eu bine , diseara este balul acela si Hinata cu Naruto vor fi si ei , sa ma duc si eu? Cu Sasuke ca partener? Ce naiba aberez eu , nu cred ca stie sa danseze nici mai mult ca o maimuta. Dar ma rog , poate voi merge. Dar problema , nu am o asa rochie de bal sau nicio idee cum naiba sunt astea. Fac patul si ma asez pe un fotoli care se afla tot aici , imi pun capul in maini si incep sa ma gandesc. Nu pot prea mult ca il vad pe Sasuke cum iese din baie , o camasa alba si o pereche de blugi. Nu stiu ce naiba am in ultimul timp , imi vine chiar.. chiar sa salivez? Nu .. nu pot zice eu asa ceva , ce papucu lui Ceausescu? L-am intalnit la o inmormantare , nu ca asi la asta impotriva. Dar o trebuit sa moara fratele meu ca sa il intalnesc? Puteam sa il intalnesc prin Yuzuki , Dumnezeule nu te intelg cate o data. Defapt cand te-am inteles eu pe tine?
-Sakura .. zise el , ma uit la el cu o privire de felina spre prada sa. Nu stii Sasuke cum ma comport eu cand ma intrerupe cineva, mai ales cand imi insirui si eu gandurile. Fac o privre gen „Nu te mai balbaii , si zii ce dracu vrei”. Se aseza pe fotoliul de langa al meu , ofta si se uita pe fereastra.
-Ethan ala ma obliga sa particip la balu in cinstea majestati lui , vii cu mine sau ce faci? Isi da ochi peste cap si ofteaza , ma oftatu asta te va adormi la naiba.
-Misiune completa , acuma trebuie sa merg la mol daca nu ma ratacesc pe aici , vii cu mine? Aproba, zambesc si ma duc sa ma schimb , o pereche de jeans negri , un maieu alb cu un micut „decolteu” , o pereche de balerini si geanta mea . Am uitat , si o pereche de ochelari de soare cu parul lasat pe spate. Ies din baie si se uita la mine , mai exact la decolteul meu , ii fac semn cu mana ca il decapitez si isi intoarce repede privirea.
Dupa 20 de minute de condus , sa spun ca in mare parte ne ratacisem , cam 10 minute plus vreo 5 minute in care ne certaseram si am oprit traficul. Ne trezisera din scandal vreo 3 agenti , erau sa ne dea amenda daca Sasuke nu ii cunostea . Iar acuma ne-am si ratacit prin mol , eh soarta , macar sa fiu si eu 10 minute fara el. Ce Doamne am acceptat sa vin cu el , nam ce face cred , defapt asai. Nu aveam ce face! M-am plimbat vreo jumatate de ora , pana am pus ochii pe o rochie superba , rosie , decolteu cam marut dar nah , se leaga dupa gat. E perfecta , da ce ? Cedeati ca vin eu cu o rochie pana in pamant din sec. XIX? Arat eu ca genu de fata care se imbraca in maicuta? Ca nu imi dau seama si raman in ceata. Am gasit iesirea unde il observ pe Sasuke care isi terminase si el cumparaturile. Daca vine in blugi chiar il decapitez , vad ca vorbeste cu Naruto si Hinata. A da, uitasem ca si ei vin , zambesc in sinea mea .
Mai staseram jumatate de ora la taclale , ne mai opriseram o ora la cafenea si iaca simplu se facuse 5 jumatate , in curand este 6 . Intram in hotel si acolo nebuneala de zile mari , mai sa nu mai putem urca la etaj. Eu intru si tot eu ies prima , parul prins intr-un coc , iar restul parului lasat rebel , rochia rosie care se asorteaza perfect cu niste pantofi asemanatori rosii , un colier mulat pe gat si machiajul discret , ma fac sa cred ca Sasuke se va impiedica cand ma va vedea. Acest gand ma face sa chicotesc , drept sa spun , mi-ar placea sa se impiedice.
Ies pe hol , cobor si il astept acolo , 5 minute. Dar cam greu te misti , ce naiba tot faci , te-ai dus in Paris sa te aranjezi sau ce?
Dar pana la urma il vad , si cum am zis se uita atent la mine , iara cazandui privirea pe decolteu meu. Vezi ce iti fac , dar soarta tine cu mine ca fix inainte sa ajunga jos se impiedica dar reuseste sa se echilibreze la timp. Mersi soarta , raman datoare , dar era mai bine sa cada de tot.
Intr-un costum negru , 4 ace ce mai , cu o camasa rosie deschisa la primi 3 nasturi. Cred ca el deja saliveaza dupa mine , de altfel asa fac si eu , intinde mana si imi ofera un trandafir rozaliu.
-Mai mai , ce gentalmen avem noi aici , ofer mana si mi-o saruta. Gentilom ce mai , dar stiu ca vrea sa ajunga acolo de unde ne-am trezit , un proverb zice. „De la bal , la spital” , poate era invers dar asa o fost sortit sa ma gandesc eu.
Sasuke:
„Sakura , arata , OMG , sa zic asa . Superb , un pic de revizie la comportament si iese cea mai tare fata din lume. Fac eu un alt gest de gentilom , ii iau mana si io sarut.”
-Domnisoara Haruno , imi acordati un dans? Intreb eu cu o voce ispititoare , dar posibil ca ea cerde ca ma gandesc ca se va sfarsi de unde ne-am trezit. Nu is genul acela Sakura , nu ma cunosti indeajuns.
-Desigur Domnule Uchiha , accepta ea si mergem spre ring. Ea ce isi inchipue ca face , vrea sa imi joace jocul pe care nu il intentionez sa il fac? Prea bine atunci..
-Domnul stie vals , ceva ce nu credeam ca o sa vad vreodata la cineva de genul tau , zambeste ea , diabolic. Fac un mic dans , ladand-o pe spate si ii soptesc la ureche.
-Ti-am zis , nu ma cunosti si nu sunt genul acela. Se uita la mine si se apropie de fata mea , in 2 secunde buzele noastre se afla la 1 mm , imediat se undesc intr-un sarut eu raspunzandu-i. Nu am observat si toata lumea incepe sa ne aplaude , ce-i aici , Show tv? Ne retragem incet spre sala de mese , un bal nu insemana doar dans , mai ales ca este unul de ziua cuiva.
Ne asezam la o masa , viz-a-viz se aflau Naruto si Hinata.
Sakura:

„Show tv ce altceva, ne ducem spre sala de mese unde fara sa vrem ne asezam la o masa alaturata de Naruto si Hin , Hinata , ai trecut pe badgirl? Ai o rochie cu un decolteu , uau sa zic asa , de culare lila , la fel ca floare din parul tau , si un colier superb. Nu prea te machiai tu dar te-am schimbat eu si Temair destul incat sa zic ca arati superb in machiajul asta discret. Naruto pe de alta parte , sta plictisit , tot costum 4 ace , o camasa alba cu o cravata portocalie si cu o palarie. Nu stiu ce sa zic despre palarie , intr-un fel se asorteaza fiind neagra cu portocaliu , dar stiu si eu Naruto. Ma rog , este corpul tau , trebuia sa fie cineva si goodboy , nu? Trece pe langa noi un barbat in varsta , cam de 40-45 de ani. Cam tanar dat fiind faptul ca are parul alb , si ce naiba poarta ceva negru pe ochiul stang. Jur ca i-am mai vazut figura undeva , se aseza la masa din stanga noastra urmata de o femeie gen 29-38 de ani . Parca i-am mai vazut undeva , barbatul se uita la decolteul meu si al Hinatei , analizandu-ne. Sasuke oberva si ofta.
-Batran pervers , nu te schimibi niciodata Kakashi? Intreba el fara sa se uite.
-Sasuke , Sakura? Imi pareati voi cunoscuti dar nu stiam de unde. SI iara se uita la decolteu meu , ma uit atent si observ ca nu este multa lume pe aici. Deci pot sa imi dau drumul , ma ridic si ii frec o pala de toata frumusetea.
-Dirig pervers!!! , credeti sau nu , dar profa de sport Anko era ceea care il insotea. Rase cand il plesnisem pe Kakashi.
-Dirigule , te mai uiti o data si iti dau un pumn urmat de un glont in tampla. A luat advertizarea mea , iar eu puteam sufla linistita ca nu se mai uita la mine. Pe bune? Te uiti cu coada ochiului? Doamne , pervers dirig mai avem , dar acuma scoala nare nimic , plus ca am trecut de liceu cu mult. Mai dansaseram , se taiase tortul si multe , sa zic ca si Ethan i-a cazut privirea unde nu trebuia? Off , perversi perversi , cred ca am baut prea multa sampanie , si eu si Uchiha , ma simt cam ametita. L-a un moment dat ma impedicasem si dand peste Sasuke , in m-ai putin de 4 sec eram pe jos inepand sa radem ca idioti. Cazusem de acord sa ne ducem sus , nu stiu daca am mai facut ceva ce de beata si somnoroasa ce eram nu imi aimntesc multe. Doar ca m-am schimbat , l-am sarutat de noapte buna pe Sasuke , un sarut care a continuat vreo 10 minute. Si adormisem intr-un somn cu vise frumoase , sincer eram asa de beata incat cele mai erotice faze cu Uchiha imi treceau prin minte. Ei bine asta sa ramana intre noi , oke?Ne auzim maine.
Mesi pentru ca l-ati citit :*
Of uitasem iara imaginea :

Black Sora - Pagina 2 Scaled.php?server=829&filename=890259
Si melodia pe care au dansat cei doi:


Black Sora - Pagina 2 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Vin 27 Apr 2012, 20:16

in love in love Wow ce capitol interesant ! in love in love
Astept nextul...
Deci next... next....next....next....next....next...next....
Mersi ca ma anunti ....
Teo friends dance1 dance 2 beer2 i love you
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19Vin 27 Apr 2012, 20:32

Aaaaaaaaaaaaaaaa . Ce capitol tare!
Sunt putin suparata pe tine din cateva motive :
-Mananci cuvinte si litere .
-Mai trebuie descriere.
-Faza cu soarta e a mea lough Acum serios toti colegi stiu vorba cu soarta e a mea si na-u curaj sa o rosteasca ca biciuitor
Deci multumesc de anunt si astept next


Black Sora - Pagina 2 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Continut sponsorizat




Black Sora - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Black Sora   Black Sora - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Black Sora

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-