Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Trebuie sa ai grija de fetita mea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 22:11

Hey, am trecut si eu pe aici dupa muuuuuuuult timp... ( sorry about that but mai pc and after the laptop = no internet :| )
Capitolele au fost geniale, cum ne-ai obisnuit dintotdeauna a hug Acum, nu mai generalizez,ci doar vorbesc despre ultimul capitol. Ai inceput foarte frumos, petrecerea era una normala, feriecire pretutindeni, zambete, bucurie si voie buna peste tot! Dar daca il lasa-i asa era un capitol banal, o viata roz dobandita cu prea putina truda.
Eu daca as avea alergie la capsiuni as murii din prima ! rolling on the floor Pur si simplu nu pot sta departe de ele ! Le ador... ele + frisca = desertul meu preferat ! dap !
Parca prevad urmatorul capitol Sakura stand pe un scaun de spital si Naruto invartindu-se de colo-colo pe langa usa de la terapie intensiva. Saku isi cauta alinarea in bratele blondului, iar atunci apare Sasuke si de aici inainte lucrurile o iau razna.
Gata, termin cu presupunerile si o sa astept cuminte nextul.
Bey ! hi!
Ps : Iti multumesc ca m-ai anuntat mereu si vreau sa te rog sa o faci si de acum inainte
Pupici kiss in love a hug
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 02:14

In sfarsit m-am trezit si eu, imi pare rau ca am lipsit N ani etc, am de gand sa mai postez maine/poimaine ultimul capitol si o sa rog pe cineva sa il mute la finalizate si cu aste termin activitatea mea de pe forum :) Multumesc celor care au citit ^^
Sus In jos
Daenerys Targaryen
Genin
Genin
Daenerys Targaryen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Narnia. Mai vizitez si DubstepLand.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 199
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Nimic.
Stare de spirit Stare de spirit : Unidentified.

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Mier 26 Sept 2012, 01:59

CE CE CE CE CE CE CEEEEE???Nu pleca te rog.In caz ca cineva te a supărat,lăsa l.Te rog ești cea mai tare si nu poți renunța ... Pupic
Sus In jos
Alyson
Genin
Genin
Alyson

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : De prin zona...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, sa ascult muzica, sa ma plimb, petrecerile etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna vad partea buna a lucrurilor...SMILE:)

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Dum 30 Sept 2012, 21:34

frumos fic
chiar imi place
descrii nu stiu asa de bine incat intelege oricine unde vrei sa ajungi
sper sa aduci continoarea
e foarte interesant
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 19:12

Capitolul 18 - Sfarsitul
Era un loc frumos. Iarba parea vesela si tanara, in ciuda locului in care crestea. Nu era un loc sumbru si plin de tristete, asa cum ma asteptam sa fie. Ma plimb printre morminte, tiinta mea fiind bine stiuta. Astazi ar fi facut 15 ani, ar fi fost o adolescenta iar grijile mele ar fi fost sa ma uit la cate absente are , ce baieti ii plac, sa vorbim ore in sir despre moda si despre ce o face fericita, despre viata de liceu care se zice ca este de neuitat. In schimb, asta sunt eu, Sakura in mana bu un buchet enorm de trandafiri alb, intreptandu-ma spre locul unde ea este inmormantata. Hyuuga Aname, numele este scris frumos pe crucea alba. M-am pus in genunchi ca sa adun cateva buruieni care se catarau pe ea, m-am uitat in jur sa vad daca mai sunt altele dupa care am pus buchetul de trandafiri acolo. Poza era frumoasa, era ea in parc, prima zi in care am mers in parc cu ea si Sasuke. Radea. Parea atat de inocenta, atat de ...vie. Sa trec peste asta nu mi-a fost usor, dar cu ajutorul lui am invatat ca, daca stau si bocesc seri intregi ea nu va reveni. In plus ei cu siguranta i-ar face placere sa fiu fericita, sa imi vad de viata mea in continuare. Doar ca viata mea, pare ca nu are sens acum. Totul pare negru, totul pare trist , fericirea nu exista. Ma intreb daca mai sunt copii inmormantati aici. Sper sa nu fie singura, intr-un loc pe care nu il cunoaste. Imi este frica, frica de faptul ca nu stiu ce se intampla cu ea, nu stiu daca este bine acolo unde este. Ce este pana la urma Raiul? Un loc pe norisori care plutesc? Un fel de vis care se repeta la infinit? Este un loc in care ea si Hinata sunt impreuna? Intrebari care nu vor afla raspuns, niciodata. Care ma vor macina restul vietii mele, fara scapare. Ma intreb daca si el trece pe aici, sa o vada in poza, sa ii vorbeasca la fel cum fac eu zilnic dupa ce plec de la munca. Simt ca este o datorie, sa o vad si sa ii povestesc ce fac eu fara ea, sa ii spun cat mi-a schimbat viata si cat ii duc lipsa. Nu stiu daca o sa ma obisnuiesc vreodata cu ideea, pare imposibil dar niciodata nu trebuie sa zic niciodata.
Acum viata mea depinde de alt ingeras. Fetita mea Hazune care o vad venind inspre mine.
-Mami, aici este sora mea nu e asa?
-Da puiule, aici este sora ta.
-Vreau si eu sa o cunosc mami!
-Nu poti draga mea, si ea ar fi fost foarte fericita daca te-ar fi cunoscut. Dar acum este departe de noi. Tati unde este?
-Vine acum.
Ma uit pe alee si are dreptate. El arata la fel, parca nu a imbatranit. Acelasi par blond, aceiasi ochi albastri , acelasi mers, acelasi corp destul de bine facut.
-Ati terminat, mergem?
-Da normal.
Hazune a inceput sa alerge spre masina, eu cu Naruto am ramas in spate.
-Ai mai vorbit cu el?
-Sasuke? De cand a plecat in America acum 15ani, nu.
-Pacat. Ce vrei sa facem de aniversarea lui Hazune?
-Nu am idee. Vreau doar sa nu fie capsuni acolo
~Final
De ce nu am scris/ de ce nu am de gand sa mai scriu:
Aqua a avut destul de multa dreptate, am primit mesaje in care mi se zicea ca nu sunt destul de buna, ca ar trebui sa ma las de scris etc. E imposibil sa nu le pun la suflet si de acolo mi-a trecut tot cheful, absolut tot. Poate o sa mai scriu, nu am idee. Va multumesc din tot sufletul ca ati preciat munca mea.
Edit: Da stiu ca nu a fost un sfarsit SasuSaku dar a fost grabit, a fost o idee la repezeala dupa cum vedeti nu am explicat de ce a plecat etc. Eu o sa incerc sa fac si ''sezonul 2'' daca ii pot spune asa,care sa aiba maxim 6 capitole in plus in care sa explic ce s-a intamplat (flashback-uri) . Insa mai intai voi scrie toate capitolele dupa care le voi posta pe rand, ca sa fiu sigura ca il termin! a hug


Ultima editare efectuata de catre SillyRia in Sam 20 Oct 2012, 01:06, editata de 1 ori
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Lun 15 Oct 2012, 09:56

Hei.
Imi pare sincer rau ca s-a terminat atat de devreme, mai vroiam sa citesc multe capitole .. In fine. A fost frumos. Mi-a placut acest fic enorm si chiar daca nu am comentat mereu, am citit fiecare capitol imediat ce era postat.

Cat despre acele mesajele care ti-au fost trimise cum ca nu esti destul de buna la scris.. au fost doar ca sa te descurajeze. Au fost atatia useri care ti-au citit ficul, care au comentat. Daca ar fi fost un fic de Doamne ajuta, nu ar mai fi avut succesul asta. Esti o scriitoare minunata si de acum inainte nu te lasa influentata de invidia celorlalti. ^^

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 208323 Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 962758
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Vin 19 Oct 2012, 19:10

Buna, multumesc de anunt. happy
A fost scrut si trist. crying Ce rau mi-a parut sa aud ca Aname a murit, dar si ca Sasuke si Saku nu au ramas impreuna. Si daca e un fic Narusaku nu ar fi trebuit sa pie postat la Fan ficuri originale? Eh, acum asta nu mai conteaza. Felicitari pentru acest fic incheiat cu succes.

Acum.... ca si Bella sunt de acord, nu ai un fic de Doamne ajuta, ai un fic frumos, bun, ce are o idee originala. A fost un fic foarte frumos, iar daca nu as avea ceva experienta in ficuri nu as mai comenta nimic. Cei care ti-au dat comentarii rautacioase au facut-o doar pentru ca ei nu stiu ce inseamna cu adevarat sa scrii si sa intretii un fic. Este foarte dificil. Doar pentru ca ei nu stiu si nu sunt experimentati in asa ceva, nu inseamna ca au dreptate. Esti o scriitoare buna si nu merita se te lasi de scris datorita acestor oameni. kiss
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Mar 23 Oct 2012, 10:40

Serios ????????????? A trebuit sa se termine si fara cuplul sasusaku ??????????? Nu-mi vine sa cred ca mi-ai facut asta , iti iubesc ficul si mereu il voi iubi . Sfarsitul este trist si totusi minunat . kiss a hug
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 10:55

A fost cu adevarat frumos. Ti-am iubit cu adevarat ficul
si te rog, ( in caz ca te decizi sa pui sezonul doi) sa ma anunti si
mine. Promit sa citesc fiecare capitol- la fel cum am
facut si la acesta ( cu multa nerabdare si curiozitate)
Sus In jos
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Vin 25 Ian 2013, 21:06

Super abia astept. te rog sa ma anunti si pe mine daca pui sezonul 2
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19Dum 19 Ian 2014, 22:45

M-am hotarat si sper sa fiti fericiti, mai mult din cauza unor probleme dar totusi, pentru a clarifica ca acesta estie fic-ul meu o sa ma apuc eventual de sezonul doi. O sa scriu 2-3 capitole dupa care voi incepe sa postez pentru a nu ramane in urma! Va multumesc :)
http://www.wattpad.com/story/12540281-trebuie-sa-ai-grija-de-fetita-mea ->ACESTA ESTE AL MEU
Sus In jos
Continut sponsorizat




Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 6 I_icon19

Sus In jos
 

Trebuie sa ai grija de fetita mea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-