Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Trebuie sa ai grija de fetita mea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Mai 2012, 20:56

a hug a hug Multumesc de pareri si ma bucur ca va place, aduc nex-tul maine ♥️♥️
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Mai 2012, 21:16

doamne huh? ti-a spus cineva vro data ca te pricepi foarte bine la descris
adica mie imi place foarte-giga-hecta-ultra-mega-maxi-mult
ce lung cuvant......
te rog sa aduci repede nextu ca nu pot sa dorm la noapte
vreau sa stiu continuarea!!!!
multumesc ca m-ai anuntat de ficul tau, pt ca nu stiam de el....
te pupacasc si succes in continuare.... in love
P.S.: daca ai vrea sa treci si pe la ficurile mele, ramana datoare (multumesc anticipat) kiss
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Mai 2012, 16:34

Capitolul 4- Buna si tie

Am ezitat in fata biroului de la etajul noua , cu mana ridicata ca sa ciocanesc. De cealalta parte a usii era Uchiha Sasuke noul director de vanzari de la Angels. M-a chemat prin e-mail la el in birou ca sa vorbim in a treia zi de cand ma intorsesem la Angels. Gandul de ma intoarce la munca imi transformase emotiile intr-un pendul care se misca incontinuu intre teama si nerabdare. Teama ma cuprindea de fiecare data cand ma gandeam ca lipsisem atatea saptamani , incat s-ar putea sa nu imi amintesc ce sa fac.Undeva intre anxietate si nerabdare era sentimenul ca aveam sa il cunosc pe acest Uchiha Sasuke. Era seful meu, persoana cu care aveam sa lucrez cel mai mult , dar era si primul meu inamic de la birou - singurul coleg al caruit post ar fi trebuit sa-mi fie dat mie. Prezenta lui la Angel imi va aminti mereu de esecul de a ajunge in varf. In prima mea zi de lucru , a trebuit sa o las pe Aname singura asa ca i-am aratat ceasul si i-am explicat ca la ora cinci eu ma voi intoarce , maxim cinci jumatate. Aceasta a dat din cap si mi-a zis sa am grija. Acum ca a descoperit ca nu ii fac rau, e mai calma iar maine am de gand sa o duc sa o vada pe Hinata.

Cand am ajuns la etajul 10 al cladirii de birouri oscilam intre greata si hotararea de a-i trage o palma cum il vedeam , sa ii arat cine e seful aici. Acum trebuia sa il cuceresc. Am tras adanc aer in piept , apoi am batut la usa. Cateva clipe mai taziu o voce groasa m-a poftit inauntru. Am mai tras odata aer in piept inainte sa intru in biroul spatios cu pereti albi. Jaluzelele erau lasate la ferestrele din spatele biroului, ca sa nu bata lumina in monitor. M-am uitat prin jur sa vad ce schimbase Sasuke prin birou. Micul palmier era inca in colt , pozitia biroului ramasese aceasi , jaluzelele erau tot crem , masa de intruniri din colt avea tot patru scaune albastre in jur. Nu isi lasase amprenta asupra incaperii , de parca nu ar avea nevoie sa arate ca ii apartinea. Daca ar fi fost al meu , as fi pus pe pereti copertele revistei Living Angel , as mai fi adaugat cateva planete , as fi... Dar gata , Sasuke are postul biroul trebuie sa accept asta. Barbatul de la birou nu se ridica atunci cand am intrat eu. De fapt , se lasase pe spate in scaunul lui , intinzandu-si trupul inalt si nici nu se sinchisea sa ascunda faptul ca ma studia. Eu eram mult mai discreta in timp ce il examinam. Trasaturile lui , puternice si bine definite , aratau de parca un artist petrecuse ore bune cizelandu-le in pielea neteda si bronzata. Nasul ii era drept si puternic , maxilarul era o linie lina care se curba usor spre barbie . Avea un par negru ceea ce ii facea chipul si mai frumos. Insa ochii erau trasatura cea mai frumoasa - intr-o culoare de negru, cel mai inchis negru pe care mi l-am putut imagina. Purta o camasa alba , descheiata la primul nasture cu manecile suflecate deasupra coatelor si o pereche de pantaloni bej. Dupa silueta imi dadeam seama ca merge la sala. Era dinamic, gata de lupta super-ambitios si oricine lucra cu el trebuia sa se dedice o suta cincizeci la suta sau o lua ca pe o insulta personala si atunci s-a zis cariera lui , stiam felul acesta de persoana. In timp ce il cantaream de priviri , acesta m-a examinat la randul sau. Eram intr-o zi proasta , cearcanele mele erau foarte vizibile chiar daca am dat cu o tona de corector si fond de ten peste . Dupa ce m-a studiat din cap pana in picioare s-a incruntat in semn de dezgust .
-Te rog Sakura, spuse el cu caldura , aratand spre scaunul din fata lui , ia loc.
E prea taziu acum pentru sarm , m-am gandit. Ti-am citit repulsia din ochi , stiu ce crezi despre mine.
As prefera sa stau in picioare, zic eu cu un zambet fals.
-Ce faci diseara? Iau cina cu toti sefii de departamente , ca sa vad ce parere au despre strategia de vanzari a magazinului , sa vad daca au vreo idee despre cum am putea sa imbunatatim lucrurile . Tu esti ultima de pe lista din departamentul de vanzari. Asa ca ma gandeam ca daca nu esti ocupata in seara asta, am putea rezola.
-Sigur , la 6jumate in holul de la intrare?
-E perfect
Am ajuns in hol la sase si treizeci si doi , am lucrat incontinuu pana acum aveam mai multa treaba decat imi imaginam . Sasuke era acolo in persoana cu toti cei 190 de cm ai lui. Am facut drepta cand am iesit din cladirea noastra si ne-am indreptat spre un restaurant din apropiere. Aerul era rece , apasator si umed , toata lumea pe langa care treceam parea adormita , gata sa se cuibareasca si sa atipeasca in vreun loc mai linistit. Am ajuns la un restaurant mic, frantuzesc pe care langa trecusem de vreo cateva ori , dar in care nu intrasem niciodata. Inauntru mirosea a usturoi si rosii iar o muzica in surdina se auzea cand am pasit in interiorul luminat slab. Localul dadea senzatia de intimitate. Asta m-a surprins. Aproape ca ma asteptasem sa ma duca la un fat food soios , unde sa imi comande cel mai ieftin burger din meniu dupa care sa imi zica ca daca doresc sa beau ceva trebuie sa platesc. Dupa ce i-am dat hainele sefului de sala , Sasuke si cu mine am fost condusi la o masa de doua persoane din mijlocul restaurantului aglomerat. De cum ne-am primit meniurile , amandoi ne-am ascuns in spatele lor . Am parcurs cu privirea foile , hotarand ca daca aveam sa imi petrec timpul cu omul acesta , trebuia sa plateasca scump pentru privilegiul asta. Am gasit felul cel mai scump din meniu - homar- si am optat pentru el . Plus raci ca aperitiv. Cand a sosit chelnerul , spre meritul lui , Sasuke a comandat o sticla de vin scump. Din nefericire pentru el , nu m-a intrebat daca vreau vin si cu atat mai putin ce culoare doream sa fie. Uram vinul rosu asa ca am cerut apa. Am comandat -una din sprancenele lui Sasuke se arcui cand auzi ce alesesem - am inapoit meniurile chelnerului si ne-am asezat comfortabil.
-Asa deci , Sakura, spune-mi despre tine.
-In regula. Am douazeci si sapte de ani, lucrez pentru Angel de sapte ani . Cinci ani in Konoha si de doi ani aici. Am pus bazele revistei Angels cu Jiraya, defapt a fost ideea mea , dar nu imi place sa ma laud. Ar mai fi de spus ca imi place slujba mea si ca imi pare rau ca Jiraya a plecat.
-Vroiam sa imi povestesti despre tine . Despre viata ta nu despre munca ta . Esti castorita? Aii o relatie de durata? Ai copii?
-Nu , nu sunt casatorita, am raspuns eu pe un ton sarcastic , nu am prieten si nu am...
IISUSE HRISTOASE! Am sarit in picioare ,daramand scaunul. Ceilalti clienti s-au oprit din mancat din baut si vorbit pentru a se uita la mine. I-am ignorat am scotocit sub masa sa imi gasesc geanta si am fugit fara sa ma sinchisesc sa ii zic ceva lui Sasuke. Aname, uitasem de ea. Alergam pe trotuar in timp ce scotoceam cu o mana prin geanta mea din piele , dupa telefonul mobil. L-am insfacat sa sa formez numarul de acasa , am apasat pe taste si nu s-a intamplat nimic.Mi se descarcase bateria. Am zarit un taxi si aproape ca m-am aruncat in fata lui urland TAXI! S-a oprit scrasnind si am sarit pe bancheta din spate spunandu-i unde vroiam sa merg si am adaugat ca platesc dublu daca ma duce in mai putin de cincisprezece minute. Cand am ajuns acasa am urlat'' Aname'' . Capsorul ei blond rasari din sufragerie , fata i se lumina si zambi deodata, bucuroasa sa ma vada, apoi zambetul ii disparu si chipul i se posomor, dezamagit. Am alergat spre ea si am ridicat-o in brate.
-Imi pare rau, imi pare atat de rau. Nu o sa se mai intample asa ceva, iti jur.
A doua zi dimineata la micul dejun Aname doar statea si se uita la mine cum ii turnam fulgi de cereala intr-un bol. Avea patru ani si deja era experta in a face pe bosumflata. Am fost supusa incapatanarii si tacerii sale arogante mai bine de paisprezce ore. Nu dormisem toata noaptea din cauza vinovatiei dar indiferent de ce faceam , Aname nu intelegea. Asa ca i-am explicat ca noul meu sef este un om arogant si ma ingrozeste . Aproape m-a bufnit rasul cand Aname a zis:
-Ca un mosntru?
-Da exact, ca un monstru
Cand s-a auzit o bataie la usa de la intrare , am tresarit amandoua. Ne-am uitat una la cealalta intrebandu-ne cine ar putea fi . Persoana a ciocanit din nou si m-am grabit sa raspund. Sasuke, inalt si impunator statea in fata usii mele. Purta o pereche de blugi albastri lejeri si un tricou alb care se mula pe pieptul lui musculos.
-Da , tocmai efectul pe care il urmaresc cand e vorba de femei - mai ales una care s- a simtit atat de bine in compania mea incat a fugit de langa mine.
Inainte sa incep cu explicatiile , Aname a aparut langa mine, ma cuprins cu mainile de mijloc si se uita la Sasuke. Acesta a zambit , un zambet cald adevarat si prietenos care nu imi era adresat mie. Aname avea efectul asta asupra adultilor , se uitau la ea si zambeau imediat datorita ochiilor ei de un albastru neobisnuit , pielea alba ca untul si buzele roz ca niste acadele. Oamenii se uitau la Aname si zambeau pentru ca nu se pot abtine.
-Buna Sasuke, sunt Aname. Sakura, nu arata ca un monstru.
-Pai...la ultima verificare nu eram , ce faci Aname?
-Mergem la gradina zoologica, i se confensa Aname. Sakura , Sasuke ar putea sa ne duca cu masina pana la gradina zoologica.
-Buna idee Aname , mi-ar face placere.
O nu, ce face . Trebuia s-o las sa-si faca mendrele pentru ca o speriasem cu o seara in urma. Macar atat pot sa fac: sa o duc sa vada animalele. L-am invitat pe Sasuke sa intre , pana ne pregateam noi . Cat am facut un dus si m-am schimbat, Sasuke nu s-a dezlipit de Aname, vorbeau despre animalele lor preferate iar ea se pare ca il placea, iar asta ma ingrozea si mai mult.
Sper sa va placa...urmatorul il voi posta LUNI pentru ca plec intr-o excursie timp de 3 zile incepand de maine^^ Sper sa va placa


Ultima editare efectuata de catre SillyRia in Mier 16 Mai 2012, 19:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Mai 2012, 22:20

yuhu , first nr1 , pai sa zic ca daca nu vazusem cum fugise Sakura de la intalnire ajungea la balamuc , adica pardon ajungeam amandoua din cauza ca o luam cu forta de la brunet si o bateam pana isi amintea. Mai Aname , bravo meriti apaluze cum te joci cu ei 2 , parca vad ca tu esti motivul care ii aduce pe cei 2 impreuna:D
Ria tine-o tot asa , si aceesta este cel mai interesant si lung capitol EVER:):**:*
Mersi ca m-ai anuntat si abbia astept lunea asta , pt ficul tau nu si pt scaoal , teza etc etc:-j:-<
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Mai 2012, 23:21


Heeeey honey! in love

Pai, am trecut si eu pe la fic-ul tau care imi place moolt. good
Descrierea este buna, desi puteai sa mai adaugi iar actiunea nu este foarte grabita. Am observat in mai multe situatii ca intr-o propozitie, nu pui virgula atunci cand e nevoie. Poti citi din nou capitolele dupa ce le scri pentru a le corecta. good job
In rest, ma bucur ca a aparut in peisaj Sasuke, mai ales ca dulcica de Aname a fost pe placul sau. roll
Abia astept next-uletzul, pacat ca vine luni... crying
Cand il aduci te rooooooooooogggg sa ma anunti si pe mine. dap !
Te pooopik, zbye! kiss
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Mai 2012, 06:52

Buna draga mea. Vaaai, daca ai stii cat de mult mi-a placut aest capitol. Nu stiu daca voi rezista pana luni, insa voi incerca, totusi. Ce mai intalnire au avut si cei doi : ))...macar bine ca si-a amintit de Aname. Trebuie sa se obisnuiasca ca are si un copil acum : )). In fine... Sasuke este.. Frumos ca intotdeauna si cica... ,,monstru''. : )). Ei bine astept nextul See ya:D a si..distractie placuta in excursie.
Sus In jos
.::*Elly*::.
Academy Student
Academy Student
.::*Elly*::.

Sex : feminin Localizare Localizare : Timisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Judo
Stare de spirit Stare de spirit : I miss him :X :((

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Mai 2012, 10:09

Deci nu pot sa astept pana luni.
Ce ma bucur ca Sasuke si Aname se inteleg asa de bine.
Sigur ea ii va aduce impreuna. Si se vor iubi si vor trai fericiti pana la adanci batraneti... Scuze dar eu ma gandesc foarte departe lough... Nu luati in seama ideile mele cam ciudate. Totusi mi-ar placea sa fie toti fericiti... hmm sau poate tu vrei sa fie ficul trist si sa moara cineva. Daca cumva moare Aname... biciuitor
Ok.. ok.. deci scuze eu am tot felul de banuieli, dar nu stiu care e cea adevarata... Cred ca nu pot decat sa astept nextul love
Abia astept ziua de luni... ( Sper sa-l pui dimineata, nu seara )
Cu cat mai repede cu atat mai bine.
Sa ma anunti cand pui next te rooooggg!!
Te-am pupat kiss
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 10:07

Hei, hei !!
Am ajuns cu intarziere, dar totusi am ajund happy2
Pai e un capitol fenomenal happy2 . Ai multa descriere si imi place mult ike
Abia astept urmatorul capitol happy si iti multumesc ca m-ai anuntat in love
Teo friends
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 17:10

Capitolul 5- O vreau pe mami

Asa cum ma asteptam , intr-o zi insorita de sambata , in vacanta de vara , spre gradina zoologica , situata la douazeci minute de Konoha , se indreptau hoarde de oameni si nici macar nu era pranzul cand Sasuke a oprit in parcarea plina. Peste tot erau oameni in haine de vara - blugi taiati , pantaloni scurti , maiouri , tricouri in culori pastelate si fluorescente. Vizitatorii treceau unul pe langa celalalt , in siruri ce se scurgeau pe aleile de langa custile animalelor. Aname pe care am imbracat-o in pantaloni roz , cu tricou alb simplu si balerini la fel de albi , topaia fericita intre mine si Sasuke , tinandu-ma de mana. Ii unsesem fiecare centimetru de piele dezgolita cu crema de plaja din abundenta. Ii prinsesem parul intr-o coada , cu o floare roz din matase . Fusese foarta incantata de cum arata si tot alergase la oglinda din dormitorul meu , ca sa se uita la ea - habar n-avea ca este o modalitate de a o detecta imediat prin multime daca se pierdea. Aname vorbise mai tot timpul in cele cincisprezece minute cat a durat drumul cu masina , punandu-i lui Sasuke intrebari despre animale. Eu stateam tacuta in scaunul din fata , incercand sa nu ma imbufnez ca trebuie sa petrec toata ziua cu idiotul ala. Sasuke si cu mine vorbeam doar strictul necesar , adica doar atunci cand l-am rugat sa opreasca pentru ca trebuia sa cumpar ceva de baut si i-am multumit cand am coborat din masina. Cu vata de zahar roz si pufoasa in mana , Aname se pierdu in propria ei lume , in timp ce se uita la creaturile din spatele panourilor de sticla si al gardurilor inalte.
-Sa inteleg ca ea este motivul pentru care ai plecat atat de repede aseara ai uitat de ea , murmura Sasuke cand ne-am sprijinit de panoul de sticla ce ne despartea prapastia ce inconjura barlogul leilor.
-Da , am raspuns.
El s-a tras inapoi dezgustat. L-am privit drept in ochi , deja ma facuse de rusine o fetita de patru anisori , mai rau de-atat nu putea sa fie . Ma privi la randul lui , fara sa clipeasca . Cu rasetele copiilor , conversatiile adultilor , plansetele bebelusilor ca fundal , antipatia noastra crescuse. Samanta fusese sadita in dupa-masa zilei precedente , fusese udata seara si in acel moment prindea radacini puternici si isi itise lujerul verde din pamant. Inca un pic si intre noi avea sa creasca o livada de ura. Ne-am oprit in fata tarcului cu cimpanzei si ochii lui Aname se facura si mai mari , iar pe chip i se citea o uimire profunda.
-Maimutiici! sopti ea
Sasuke incerca sa ma forteze sa il privesc iar dar a fost intampinat cu o expresie gen ,,Mai scuteste-ma''. Ignorandu-l , m-am ghemuit langa aname. Tarcul cimpanzeilor era plin de copaci , cu ramuri mari si viguroase. Intr-o parte era un fel de pestera. Cinci cimpanzei stateau pe crengile copacilor , doua pereche impreuna si mai era unul care statea singur. Perechile erau ocupate sa isi faca toaleta unul celuilalt , cautand paduchi prin blana deasa a partenerului. Al cincile statea nemiscat , uitandu-se in gol.
-Un pui de maimuta, arata Aname
I-am urmarit degetelul indreptat spre pestera unde o femela tinea in brate un pui . Mama se uita la pui si mi s-a parut ca am zarit un suras din partea ei. Micuta blonda trase aer in piept , iar umerii ei mici i se inaltara si apoi se lasara cand expira adanc. Ochii ei aveau o expresie absenta , de parca tot calcula ceva. As fi vrut sa vorbeasca cu mine sa imi spuna ce simte. Daca era indurerata sau trista sau nervoasa sau daca suferea.

Am petrecut mai toata ziua asa : Aname dicta ordinea in care sa vedem animalele iar eu si Sasuke discutam in soapta despre munca , intepandu-ne unul pe celalalt la tot pasul. Aname nu isi dadea seama de atmosfera dintre noi , era fericita inconjurata de animale. In masina , pe drumul inapoi spre Konoha , Aname veni cu ideea unui picnic in parc. Era dupa-miaza tarziu si era prea agitata ca sa mearga direct acasa - vroia sa profite la maximum de ziua aceea. I-am zis ca putem avea un picnic mai mic cand ajungem acasa iar ea , ca o fetita cuminte ce era , a zis ca este bine si asa. Dar mi s-a taiat firul cand a intrebat daca poate sa vina si Sasuke , ce puteam sa fac, eram datoare pentru ieri , asa ca din nefericire am zis ca da. Ochii ii sclipira in oglinda retrovizoare si pe chip ii aparu din nou un suras sincer. Am deschis usa de la apartamentul nostru si Aname l-a condus pe Sasuke in bucatarie. Eu ma ocupam de pregarile pentru picnic , iar Aname si Sasuke stateau la masa si se jucau. Au facut un puzzle din o suta de piese , iar apoi Aname l-a convins pe Sasuke sa ii inspecteze colectia de zece masini clasice. Dupa care, Aname si-a scos cutia cu hartii si penarul cu ce continea creioane colorate si au desenat animalele pe care le-am vazut azi la gradina zoologica. Adancindu-se in joc, au uitat de picnic. Am lasat sendvisurile , salata si floricelele langa ei pe masa , iar eu m-am prabusit franta de oboseala pe canapea ca sa ma uit la televizor. Din cand in cand imi ridicam privirea si ma uitam la ei: un barbat in toata firea , aplecat , cu un creion colorat in mana concentrat asupra ceeea ce desena , ea o mogaldeata la fel de concentrata asupra operei sale de arta. El lua treaba foarte in serios. Se dedicase total jocului lui Aname , la fel cum s-ar fi dedicat si elaborarii unei noi strategii de vanzare pentru Angels. Daca ar fi fost altcineva, m-ar fi impresionat interesul lui , dar fiind vorba de el , am decis ca era dragut ca Aname avea pe cineva dat in mintea copiilor cu care sa se joace. Cand ceasul a batut ora opt telefonul lui Sasuke a sunat, era chemat la birou.
-Mai vii si maine? intreba Aname cu sperente
-Daca ma lasa Sakura, desigur.
-Da poti sa vi , nu e nici un deranj , am zis eu dar fie intre noi nu gandeam asta.
Am lasat-o pe Aname sa se uite la televizor iar eu am mers sa fac curat in bucatarie. Am tresarit cand s-a auzit in ciocanit in usa. Nancy , sora medicala a lui Hinata astepta de partea cealalta . Purta un pardesiu bej colanti negri si o pereche de tenesi roz cu alb. Am stiut pe loc. De cum i-am vazut chipul am stiut , insa nu stiam ca nu eram pregatita.
-Imi pare rau Sakura, incepu Nancy si am simtit cum roiul de fluturi care mi se adunasera in stomac imi invadeaza fulgerator tot corpul. Hinata a murit. Era fericita, Hinata a rezistat atat pentru ca nu stia ce o sa se aleaga de copilul ei insa cand ai venit , s-a simtit fericita stiind ca acum avea cine sa se ingrijeasca de fetita ei , iar ea putea sa se desprinda.
Dac-as fi stiut , as fi putut sa-mi iau la revedere de la ea cum trebuie. As fi putut sa o sarut si s-o tin in brate, sa-i spun cat de mult o iubesc. Am crezut ca o sa o mai duca luni bune, nu doar cateva zile. Ar fi trebuit sa ascult ce-avea de zis , sa-si mai usureze sufletul. N-am vrut sa moara convinsa ca o urasc. I-am multumit lui Nancy dupa care am plecat in dormitor. La inceput a fost doar o impunsatura dureroasa in maruntaie , insa s-a transformat incet incet intr-un ghem de agonie care mi-a taiat respiratia. Ea nu mai era. N-o sa o mai vad niciodata , nu o sa ii mai vorbesc niciodata , nu o sa o mai tin de mana , nu o sa ii mai zic ca este o femeie fara minte care nu stie sa spuna nu , nu o sa imi mai indrepte parul si sa-mi spuna sa nu mai fiu asa o scorpie cu inima de piatra , nici nu o sa mai stam pur si simplu impreuna , uitandu-ne la televizor. Atunci mi s-a revarsat primul val de lacrimi. Ma parasise , si eu o parasisem dar ea ma parasise de tot. Cea mai buna prietena a mea se stinsese. M-am cutremurat iarasi cand s-a mai revarsat un suvoi de lacrimi. Asa vroiam sa plang, sa ma prabusesc in ziua in care aflasem de ea si Naruto insa nu putusem. Lacrimile erau inca acolo ., in spatele ochilor in gatlej in cosul pieptului . In spatele emotiilor. Era unul din evenimentele si situatiile la care nu ma asteptasem asa ca nu stiam cum sa ma port. Imi vazusem de viata mea, de ale mele iar acum se revarsau toate din mine in valuri dureroase inundandu-mi fata ca o cascada. S-a topit si urmatoarea bariera emotionala , baricada care ma aparase de colaps cand primisem felicitarea de ziua mea si ma trezisem napadita de amintiri cu Hinata si Naruto s-a dezintegrat iar socul , furia , resentimentele au navalit si ele. A urmat suvoiul provocat de imaginea ei zacand in patul de spital. Oroarea de a afla ca ajunsese o umbra de om ; epava femeii pe care o iubeam. In clipa aceea ma urasem , ma urasem pentru ca o dezintegrasem , o ignorasem , o respinsesem de cate ori imi ceruser ajutorul. O lasasem in plata Domnului cand avusese cel mai mult nevoie de mine , ii intorsesem spatele . Si se topise pana ajungese un spectru.
Apoi s-au revarsat lacrimile pentru toate nenorocirile prin care a trecut Aname. As fi putut s-o scutesc de toate suferintele si brutalitatea aceea daca m-as fi sinchisit sa deschid vreo scrisoare de la Hin. Daca as fi vorbit macar odata cu ea sa vad ce s-a intamplat. Fiecare vanataie si julitura si urma de curea de pe trupul infometat al lui Aname mi se intiparisera in suflet ca o cicatrice. Ma luptasem sa-mi stapanesc lacrimile cand am imbaiat-o prima data pentru ca trebuia sa ma tin tare , trebuia sa nu ma las daramata. Insa acum mi se scursese ultimul strop de putere si nu-mi mai ramasesera decat suspinele si lacrimile. Nu ma simteam mai bine , plansul nu-mi usura durerea ci mi-o ascutea. Din ce in ce mai multe lucruri de care ma ferisem , pe care la dadusem deoparte , le ingropasem , le lasasem in urma navaleau acum intr-o descarcare jalnic. Jalnica, asta eram , absolut jalnica. Dupa ce m-am calmat am mers la Aname , trebuia sa ii spun.
-Aname, ce ti-a zis mami ca se va intampla cand nu va mai fi?
-Ca sa va duce la Iisus si ingerasii sai , in rai.
-Imi pare rau iubito. mami s-a dus la ei.
-Ba nu, mami e in spital.
-De azi nu mai e Aname, mami s-a dus.
-VREAU LA MAMI , VREAU LA MAMI, VREAU LA MAMI!
Stateam inlemnita pe pat, iar Aname dadea din maini si din picioare si tipa din mijlocul camerei, cu pijamaua larga atarnandu-i pe trupul slabut. Tipetele erau tot mai ascutite si mai chinuite. M-am apropiat de ea , calcand pe rufe , hartii si alte lucruri imprastiate pe podea. Am cuprins-o cu bratele desi s-a luptat cu mine si m-a lovit cu pumnisorii , insa nici nu simteam. S-a zbatut si s-a smucit cu ferocitatea unui animalut incoltit, urland in continuare , insa am tinut-o bine pana cand i-a trecut furia si s-a lasat in bratele mele , stoarsa de puteri dupa atatea tipete si implorari.
-Ma ai inca pe mine , i-am zis strangand-o mai puternic si mangaind-o usor pe spate
-Nu pe tine te vreau, a soptit cu glas spart , o vreau pe mami


Ultima editare efectuata de catre SillyRia in Mier 16 Mai 2012, 19:08, editata de 1 ori
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 17:36

iei, multumesc ca m-ai anuntat
pot sa iti spun ca acest fic se afla printre preferatele mele
e foarte frumos
chiar nu am nimic ce sa comentez
bravo tie, tine-o tot asa!
ce pot spune ca astept next si te pupacesac in love
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 18:46

hmm... daca te refereai la "sunt bolnava si totusi traiesc" cuvintele Hinatei acuma trebuie sa schimbi numele ficului in am fost bonava , am murit si o veghez pe Aname.
Nici nu stii cat vreau sa te bantui pt ca ai omorat-o pe Hin a mea:((
WHY WHY WHY WHY?
:(((
Abia astept next :o3
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 19:18

Pai ... pot sa mai spun ceva crying ?
Chiar nu pot, cu toate ca am multe de zis.
Ultimele 3 capitole, pe care eu le-am ratat si nu pentru ca am ignorat mesajele tale care m-au anuntat de next, ci pentru ca scoala asta ma omoara, au fost absolut magnifice. Nu am cuvinte de lauda pentru ele. Sunt rezultatul imaginatiei tale, rezultatul talentului tau de a scrie. Ficul tau este de acum inainte number one in topul ficurilor mele preferate. De ce? Pentru ca are in spate un scriitor desavarsit care-si stie rolul. Descrierea este absolut superba, ai un fel aparte de a descrie orice lucrusor, un mod deosebit pe care nu l-am mai intalnit, sau nu l-am mai citit rusinos] Imi pare nespus de rau pentru Aname si pentru bataile pe care le-a suportat, imi pare bine ca Sakura realizeaza ce greseli a facut insa regret ca acum se simte rau pentru acele intamplari. Si stii de ce? Pentru ca o data cu ea, sunt trista si eu, si ma simt aiurea, cu goluri in stomac si siroaie de lacrimi in ochi. Chiar asa ... esti singura scriitoarecare m-a facut sa plang. Am citit multe ficuri triste, dar niciunul nu a reusit sa ma intimedeze in asa fel incat sa plang. Si iar te intreb, stii de ce? Pentru ca ai un talent unic, o imaginatie pura si un fel de a descrie magnific. Probabil ca talentul tau se datoreaza multor carti citite :P Dar se merita. Pentru ca azi ai un fan, pe mine, poate sunt numarul 1, sau nu. Multi iti comenteaza ficul si poate sunt mai inflacarati decat mine =]] Sau nu :))
Imi place la nebunie nota de aroganta a lui Sasuke, si de ce nu, rivalitatea imaginara, pot spune, pe care o vede Sakura intre ea si brunet. Pana acum uram cuplul Sasusaku, pentru ca in toate, sasuke era descris ca un cuceritor, placut din prima de sakura. Dar in ficul tau Sakura il uraste, oarecum :)) Mi-ai trezit mii de curiozitati, si tot odata un suspans nemarginit.

Deja m-am lungit prea mult, dar chiar vroiam sa stii cat de mult te apreciez si cat de mult ma bucur ca ai un talent extraordinar ... ce sa zic, te invidiez =]] Astept cu nerabdare nextul kiss
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 19:51

Bună! :-D Hm... Nici nu ştiu cu ce să încep : )). Păi, în primul rând mulţumesc mult de anunţ. Aşa... Ăăă... Capitolul acesta a fost atât de trist încât nu mă pot gândi la nimic altceva înafară de moartea brunetei. Nu aş vrea să fiu în locul micuţei fetiţe... Cred că suferă enorm acum;-(. Sper ca Sakura şi, cine ştie... Poate Sasuke vor reuşi să o facă pe aceasta să treacă peste. Hm.. Aştept următorul capitol care sper să vină repede. See ya:-D
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 20:04

De ce ?? crying Why?? Pourqoi?? Pourque ?? ( aici nu stiu cum se scrie)
De ce ai omorat-o pe Hina ?? crying Pregatiti servetelele pentru ca voi plange, si cand plang eu plang doua zile incontinu crying
Sa scot hainele de doliu din dulap sad
Lasand-o pe bruneta intr-un loc mai bun, Aname ce are cu rozalia ?? Cred ca asa reactioneaza pe moment, dar cu timpu cred ca va aprecia cu trecerea timpului think
Oricum, vreau sa nu mai dau cu presupusul si sa vad ce ne pregatesti asa ca NEXT in love
Teo sad kiss
Ps : mersi ca ma anunti a hug
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 20:05

cred ca am inceput sa lacrimez:(( ......nu mai zic nimik fericit ci doar un cuvant(nextul)
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 22:56

Mersi fetelor, ma bucur extrem de mult ca va place. Zummy mersi mult de tot , nu cred ca pot sa zic cat au insemnat cuvintele tale sad Next-ul incerc sa il pun maine, va pup kiss
Sus In jos
.::*Elly*::.
Academy Student
Academy Student
.::*Elly*::.

Sex : feminin Localizare Localizare : Timisoara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 47
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Judo
Stare de spirit Stare de spirit : I miss him :X :((

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 23:35

Deci, in primul rand iti multumesc ca m-ai anuntat :X kiss
In al doilea rand, imi pare rau ca am intarziat. Dar am avut de invatat pentru teza la romana...
So... Revennd la copitolul acesta. Am multe de spus in legatura cu el domnisorico angry biciuitor 1. De ce ai omorato pe Hin???? O sa te bantui la noapte si nu stiu cum o sa faci dar o vei aduce inapoi. S-a inteles? Bun, trecem mai departe...
2. Cum poate fi Aname atat de scumpa? love O iubesc pe micuta asta love Si cat de curajoasa si puternica este sad. Daca mami ar muri nu stiu ce as face, dar as reactiona muuuuult mai rau decat Aname ( Doamne fereste )
3. Sper ca rivalitatea intre Sasuke si Sakura sa ramana intacta un timp cel putin. Putine ficuri sunt cu ei in conflict, totusi cam in ultimul capitol, asa, sa se casatoreasca si sa fie fericiti alaturi de Aname. Ce? Ce am zis? Imi plac Happy End-urile dati-ma in judecata pentru asta lough
4. Deci draga mea, ador felul in care scrii, felul cum descrii. Este superb. De fiecare data cant citesc un capitol scris de tine, ma desprind de realitate. Totul este atat de amanuntit, incat, iti jur, cand citesc, intru in pielea Sakurei. love Am plans odata cu ea la capitolul asta love
5. ( si singura observatie pe care trebuie sa ti-o fac ) Pune te rog din sufletelul meu sa pui capitolele mai repede please Mor de nerabdare sa vad ce se va intampla cu biata Aname in love sad
Concluzie: Iti ador ficul este deosebit si ai un talent rar. in love Mi-as dori sa pot scrie ca tine, dar asta depinde de fiecare. Astept next!
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Mai 2012, 23:41

Ajung si eu pe aici...
Ce sa zic mi-au dat lacrimile Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 896861
Saraca Hin, dar totusi cred ca titlul trebuie sa il schibi...

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 544217Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 544217Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 544217Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 544217Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 544217Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 544217


Doamne Sasuke s-a uitat dezgustat, il omor, il joc in picioare Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 359687 Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 359687 Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 359687 Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 359687 Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 359687

Si nu exagerez! Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 468521
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Mai 2012, 16:10

Capitolul 6-Mami Saku?
M-am trezit si casa era cufundata in linistea de la mizeul noptii. Oamenii s-au tarat inapoi de prin carciumi si cluburi si din alte locuri iar acum se aciuasera pe la casele lor. Lumea de afara era tacuta si calma ș nemiscata si linistita. Am clipit ametita si epuizata , nestiind unde ma aflu. Am constatat ca fata imi era umeda. Mi-am dus mana la obraji si am sters umezeala lacrimilor. Plansesem in somn , au trecut cateva secunde pana sa alung ceata somnului si sa imi dau seama de ce: Hinata.
M-am ridicat brusc in capul oaselor. Aname . Am iesit din sufragerie si m-am dus la usa dormitorului ei. Am impins-o usor, cu grija si mi-am varat capul inauntru. Aname era in aceasi pozitie pe care o lasasem - cu capul intr-o parte pe perna ei cu norisori , parul ravasit , cu mainile sus aproape de fata. Dormea linistita , cel putin asa arata. Ar putea fi...m-am uitat la ea , dorindu-mi sa se miste , sa scoata un sunet , ca sa stiu ca era inca cu mine. In cele din urma, trase aer in piept apoi expira usor. Am rasuflat si eu usurata, era bine , era inca aici. Era epuizant sa fi parinte, cum putea cineva care avea copil sa puna geana pe geana si sa doarma linistit cand lumea era plina de pericole , nu imi puteam imagina. Cum puteai sa te relaxezi pana si o clipa cand teama ca ceva ar putea sa i se intampla copilului tau te ingrozea? M-am impleticit pana la baia din capatul holului si m-am uitat in oglinda de deasupra chiuvetei. Ochii imi erau umflati de plans ,+ obrazul stang imi era inrosit pentru ca il rezemasem atat de mult timp pe o bucata uda de canapea. Mi-am clatit fata cu apa rece , apoi am luat demachiantul de pe etajera de sticla. Am stors un pic in palma si mi-am frecat mainile una de cealalta ca sa creez o spuma alba si sa sterg urmele tristetii. Cand m-am ridicat , mi-am zarit chipul in oglinda. Fata era curata, dar tot puteam sa simt urmele lacrimilor de pe obraz, o dovada a durerii care iesise la suprafata in timpul somnului. Plansul din timpul noptii trebuia sa inceteze. Nu imi facea bine la ochi si nici la piele. Nu imi facea bine mental , pentru ca ma trezeam mai obosita decat atunci cand ma culcasem. Picuri de apa mi se rostogoleau pe obraji , pe frunte , nas , peste buze si pe barbie , unde se strangeau toate in picaturi ce imi udau tricoul alb. Plansul in timpul somnului se tragea bineinteles de la faptul ca nu ma puteam controla. De indata ce paseam pe taramul viselor nu puteam sa ma gandesc la altceva. Nu puteam sa ignor vina care zacea in umbra fiecarui gand. Am lasat-o pe Hinata sa moara cu probleme nerezolvate intre noi. Am lasat-o sa se duca fara sa ii dau voie sa vorbeasca. Suferinta ma macina de fiecare data cand ma gandeam ca ultimele clipe ale lui Hinata pe pamant ar fi putut fi marcate de dorinta ei de a fi lasata sa explice. Ma durea fizic sa ma gandesc ca atunci cand a rugat-o pe Nancy sa ii spuna lui Aname ca o iubeste si sa imi spuna ramas-bun mie , o clipa, s-a intrebat daca inca o mai uram. Daca inca o mai invinovateam. Gandul ca acele ultiemel clipe ale ei au fost consumate de aceste indoieli, din cauza mandrei cat si incapatanarii mele , era atat de insuportabil , incat nu puteam sa ma fixez asupra lui prea mult timp. Trebuia sa il dau la o parte si sa il alung , sa il ingrop in ganduri despre serviciu , sa fac bani si sa continui sa ma uit la televizor si sa fac curatenie in apartament. Orice ca sa evit sentimentul care imi strangea maruntaiele si ma ducea la disperare , sentimenul ca am gresit fata de prietena mea ; ca am reusit sa ranesc mortal pe cineva la care tineam. Chiar daca nu puteam sa o iert , as fi putut macar sa o ascult . Sa o las sa explice . Pentru ca nu am crezut niciodata ca era indragostita de Naruto atunci cand se culcase cu el. Am inchis robinetele , am luat cateva tampoane de vata din pachetul care zacea pe etajera si cu miscari ample mi-am sters apa de pe fata. Am facut un lucru atat de rau ca nu am lasat-o sa imi explice. Orice as face, sunt un om rau , un om foarte rau.


-Deci aici sa intalnesc toti copii cool? comenta Sasuke in timp ce se apleca asupra cosului meu de picnic.
Rupse un sendvis din paine neagra cu pui si cu salata in doua si isi vari o bucata in gura. In ultima duminica din vacanta de vara , membrii grupului de joaca a lui Aname organizau un picnic in parcul din apropiere. Se jucau cu mingea , mancau , beau suc si in general se distrau. Eu ma bucuram de popularitatea lui Aname , eu nu am facut niciodata parte din grupul celor cool sau populari dar Ana facea. Ceilalti copii- Crystal , TenTen si Ingrid - erau gasca principala iar impreuna cu fratii si surorile lor, formau un grup de aproape douazeci de copii. Bucuria mea a durat pana cand mi-a cerut numarul de telefon al lui Sasuke, ca sa il invite. Bineinteles ca el acceptase si spusese ca o sa aduca el mancarea. Avea mai multi bani decat mine , pentru ca parea ca intrase in Cora si aruncase o groaza de sortimente de sendvisuri, sosuri , cartofi , carnati , carnati de bere , ciocolata si biscuiti intr-un cos de picnic. Era de ajuns pentru toata lumea de la picnic si mai ramanea si pentru cina toata saptamana. In ciuda acestui lucru , tot nu m-a facut sa il plac. Prea putine putea face seful meu sa imi intre in gratii. Si ma confruntam cu faptul ca sentimentul era reciproc. Relatiile dintre noi s-au inrautatit direct proportional cu timpul pe care il petrecusem impreuna. Partea cea mai rea era ca nu il puteam lasa la serviciu , nu puteam gasi o modalitatea de a inchide gandurile despre el intre peretii de la Angels, pentru ca Aname il tot ruga sa revina . Ajunsesem sa respect prietenia lui cu fetita mea de patru ani. Nu era nimic care sa sugereze ca avea un alt motiv pentru a zabovi pe aici si daca nu ii lasam singuri , era doar pentru ca nu aveam unde sa ma duc in apartamentul meu , nu pentru ca ma temeam ca ar putea sa ii faca vreaun rau. M-am intins pe spate pe patura rosu verde si albastru , m-am sprijinit in coate , mi-am intins picioarele si m-am uitat la copii care se zbenguiau. Majoritatea celorlalti parinti luau parte la joc, erau in aceasi echipa cu copilul lor , loveau si alergau dupa minge si incerau din rasputeri sa inscrie. Cand venea vorba de asemenea lucruri, eram un parinte care statea deoparte.
-Deci aia se intalnesc toti copii cool? repeta Sasuke
-Da, copilul meu e foarte cool, am raspuns
Sasuke n-a mai spus nimic si ne-am cufundat in tacerea noastra obisnuita din afara programului . Era imbracat intr-o pereche de pantaloni pana la genunchi si intr-un tricou alb , statea intins pe spate. Ochelarii de soare de firma ii ascundau jumatate de fata. O clipa am vazut ca era stanjenit. Nu aveam nimic inteligent sau macar stupid sa ne spunem asa ca eu mi-am intors atentia asupra jocului. Aname purta un trening albastru cu dunga alba , un tricou alb si o sapca de baseball trasa bine peste ochi. Statea aproape de prima baza , luase pozitia ca sa prinda mingea cand aruncatorul o trimitea spre cel cu bata. Nu doar ca era buna la jocuri, avea un talent natural de a se intregra si a se implica complet in orice activitate - nu existau jumatati de masura pentru Aname , se implica suta la suta in tot ce facea.
M-am uitat in sus , la fix ca sa vad o minge de baseball care se indrepta spre mine. Mi-am lasat capul in jos dar Sasuke nu a fost atat de rapid si mingea i-a atins obrazul , doborandu-i ochelarii de soare inainte sa aterizeze pe patura. Din pacate, asta nu i-ar fi cauzat decat o inima intepatura. Toata lumea care juca astepta incremenita sa vada cum va reactiona Sasuke. Isi ridica ochelarii isi duce o mana la fata apoi zambi spre jucatori. Toata lumea incepu sa rada si Sasuke sari in picioare , ridica mingea apoi imi spuse:
-Ma duc sa inapoiez mingea, si alerga pe iarba ca sa se alature jocului.
De indata ce acesta se indeparta , corpul meu se mai relaxa. Avea acest efect asupra mea , de fiecare data cand eram cu el , eram mereu in garda asteptand o insulta sau o privire. M-am asezat pe o parte , sprijinita intr-un cot si o priveam pe Aname. La fiecare cateva minute isi lua privirea de la joc si ma cauta. Cand privirile ni se intalneau ii inflorea un zambet pe buze , isi ridica mana dreapta si o flutura scurt spre mine, astepta sa ii fac si eu cu mana si se intorcea la joc. Dupa 2 ore pline de baseball aceasta a venit si s-a asezat langa mine , dupa care a zis :
-Sakura, acum tu esti noua mea mamica nu e asa? a zis ea cu ochii mari
-Da, eu sunt noua ta mamica
-Atunci, de acum o sa iti zic mami Saku! zise ea vesela si ma lua in brate
Aproape am plans, dar m-am abtinut ca ea sa nu vada asta. Hinata avea dreptate , este un copil minunat si il iubesc


Ultima editare efectuata de catre SillyRia in Mier 16 Mai 2012, 19:08, editata de 1 ori
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Mai 2012, 17:18

SillyRia a scris:
Mersi fetelor, ma bucur extrem de mult ca va place. Zummy mersi mult de tot , nu cred ca pot sa zic cat au insemnat cuvintele tale sad Next-ul incerc sa il pun maine, va pup kiss

Hello ^.^
In primul rand,merci ca m-ai anuntat *hug*
In al doilea rand, ma bucur ca ti-a placut mesajul meu, dar tu esti devina ca este reusit si ca ti-a placut =]] pentru ca in el sunt doar cuvinte de lauda la dresa ta <3
Anyway, acest capitol este la fel de frumos ca celalalte. Ma bucur ca Aname ii zice in sfarsit Sakurei "mama". Ai avut la fel de multa descrierea, ampla si plina de figuri de stil. Actiunea nu este grabita, dialogul putin si util. Estetica imi place, este frumos aranjat in pagina, doar ca scrisul ala mereu il faci prea mic si trebuie sa ma chirasc, de aceea citesc si foarte greu capitolele tale :P Asa ca, te roaga Zummy sa modifici marimea fontului ^.^

Neh ... atata am avut de zis. Te astept cu nextul. Ja` <3
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Mai 2012, 17:57

Heeeey honey!
M-ai uimit fara dar si poate cu acest capitol superb...
Ca de fiecare data, de altfel.
Descrierea ta imi place extrem de mult.
Pe mine una, reuseste sa ma tina in priza prin doar cateva cuvinte.
Te felicit pentru acest lucru...
Deoarece tu chiar te pricepi...
Iar descrierea sentimentala este uneori destul de dificila..
Doar pentru unii ( eu de exemplu : )) ).
Dialogul este folosit cum trebuie si nu arata semne ca ar fii sec, iar actiunea decurge foarte bine.
Nu este grebita deloc.
Dupa cum vezi mie imi place tot la ficul tau.
Este prea minunat ca sa nu-mi placa. :)
Tocmai de aceea vreau sa aduci repede urmatorul capitol.
Astept sa vad ce se va mai intampla intre cei doi...
Ma intreb cat timp Sakura il va considera un presupus... ,,rival''.
Ei bine.. Cam atat...
See ya:D


Ultima editare efectuata de catre ` Squirrel ` in Mar 15 Mai 2012, 21:06, editata de 1 ori
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Mai 2012, 19:38

a hug e ubersuper:X:X:X , da tot nu te iert ca ai omorat-o pe Hinata rusinos , de ce?:((
Dar revenind asa ca daca tin pica pentru tot ce se intampla in ficuri :)) innebunesc nu alta:)) , Mami Saku:>:> , ma intrebc cand se va indragosti de Sasuke?:X:X:
Abia astept next:*
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Mai 2012, 20:49

Multumesc mult de tot , si da de acum incolo o sa schimb marimea fontu-lui sper sa va fie la toate de ajutor si ca nu o sa purtati ochelari din cauza mea lough
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Mai 2012, 22:25

Hello dap !
Pai iti multumesc ca m-ai anuntat ceea ce nu explica faptul ca nu am ajuns mai devreme sad
Te rog sa ma ierti sad un fic estraordinar nu merita sa astepe happy2
Ca deobicei : Capitol extraordinar, asteptam next si te rog sa ne anunti kiss
Daca Zummy a spus tot noua ce ne mai ramane ??
Ne mai ramane sa spunem NEXT NEXT NEXT NEXT MEXT NEXT NEXT happy2 happy2 happy2
Sa il aduci repede a hug
Teo friends
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Mai 2012, 22:37

chiar frumos silly...atept nextul :)) faza cu rasu mia venit cv in minte da alsa...
Sus In jos
Continut sponsorizat




Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trebuie sa ai grija de fetita mea   Trebuie sa ai grija de fetita mea - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Trebuie sa ai grija de fetita mea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-