Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimente pe hartie.(16+) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimente pe hartie.(16+) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sentimente pe hartie.(16+)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Joi 31 Mai 2012, 22:38

Chapter I:

-Du-o! Spuse o voce masculina aratandu-i unui blond o scrisoare , aceesta se tot revolta ca nu o duce , dar tot brunetul castigase , blondu ofta si se asezase pe o banca din clasa a 11 C.

Luase scrisoare si intrebase al carui dulap sa o puna de data asta , ii raspunse 130 , dupa care brunetul se facuse disparut in pauza care deja incepuse de 5 minute.

„Fetele asta cand vor intelege ca Sasuke nu va accepta pe niciuna dintre ele?” gandea blondul cu plictiseala , pe numele sau Naruto Uzumaki.
Daduse un pumn zgomotos in pupitrul pe care el se asezase , lasand o urma usoara pe suprafata lemnului castaniu. Ii mai scapase o mica injuratura printre dinti , adresata lui Sasuke. Plecase spre aceel dulap , normal, aceela fiind al unei fete. Scrisoarea cuprindrea „sincerele scuze” ale brunetului , blondul fusese obligat pentru a vreo suta oara in aceel semestru ca faca pe postasul aducator de vesti rele.

O strecurase prin mica portiune dintre usa si restul dulapului , dupa isi vazu linistit de treaba lui , si a nume, de a chiuli de la ora de franceza.

Holul era pustiu , numai galagia de afara se auzea , dupa 5 minute , se umpluse de zgomot. Pasii grabiti ai elevilor care nu au invatat pentru un eventual test , cei care se plang de scoala , si tot tacamul lor.

O eleva , imbracata im uniforma scoli , o fusta neagra mai sus de genunchi , un sacaou tot negru si o esarfa galbena , pe un buzunar scriind „Colegiul National Kazuma , Konoha.” Cu parul roz ajungandu-i pana la fund , se indreptase spre aceel dulap , cu numarul 130.

Numele ei nu era altul decat , Haruno Sakura , mandria liceului , multi considerand-o ceea mai mare tocilara.

Nu ii placea sa fie considerata o tocilara , dar invata bine ceea ce este adevarat , vreeind sa isi urmeze visul , ea nu avea timp de criticile celorlalti.

Deschise dulapul pentru asi lua manualele de franceza , dar inainte ii cauze o scrisoare. Era pentru a doua oara cand primise o asltfel de scrisoare , si era foarte nervoasa pentru ca din nou era o scrisoare de scuze care nu era adresata ei.

Se indrepta cu pasi nervosi spre clasa , punandu-se in ultima banca ca de obicei , o rupse si citise scrisoarea:

Draga Ino ,

sincer cred ca este a vreo 20-a oara cand ma freci la cap cu aceeste scrisori , nu ti-am trimis un raspuns pana acum pentru ca nu am avut ocazia. Dar este la fel ca la toate celelalte sute , nu si nu sunt interesat. Ti-ai facut sperante prea mari , asa ca ramai macar cu ele fiindca cu mine nu.
Te-as ruga sa nu imi mai trimiti scrisori tot timpul , si sa uiti , sa ma uiti.

Daca vrei , imi raspunzi la o ultima scrisoare , doar o ultima scrisoare , o lesi pe banca cu initiala S si poate ma voi uita.

Dar uita de faptul ca , noi am putea fi imrepuna.

Cu drag , al nimanui..

S.”


Scrisul era foarte frumos pentru scrisul uni baiat , ingrijit si scris cu atentie. Nu stia de la cine sunt acele scrisori , dar stia sigur ca ea nu este Ino.
Scosese o foaie A4 , si pentru prima data avea degand sa ii raspunda :


„"Draga S ..
Tot un S iti raspunde , numele meu ramane anonim si multumeste-te cu initiala fiindca doar atat este despre mine. Nu sunt aceea "Ino" , te rog sa ma scuzi , dar nici nu sunt interesata de dumneata , si chiar nu cred ca voi fi vreodata . Am mai primit vreun raspuns acum vreo saptamana care era uneia aderesate "Tenten" , esti claustrofov in numere? eu sunt 131 , Ino e 130 iar Tenten 132 , va rog sa nu imi mai trimiteti din greseala. Cu drag si numai de bine ,
S.”
[/b]

Lua-se un plic si scrise mare „Pentru S”.

Sakura:

„Nu imi vine sa cred ca este pentru a 2-a oara , prima oara am ignorat , dar daca gasesc cine le trimite , il fac varza.

Ora de franceza trecuse repede , am mai facut rost de o nota la fel ca toate celelalte. Am asteptat ca toti colegi sa iasa din clasa iar eu am lasat pe catedra aceea scrisoare pe care am scris „pentru S” .

-Sakura-chan! Spuse o voce din spate , cine era inafara de verisorul meu drag , Naruto?

Tatal lui si cu tatal meu sunt frati , deci asa suntem noi rude. El este un baiat blond , cu parul mai auriu ca sorele insusi , ochii parca este cerul veri , si marea care il reflecta.

Mereu am crezut ca el ma placea mai mult ca pe o verisoara dar multumesc cuvia ca nu era asa , apropo.

Eu sunt Sakura Haruno , am parul roz ceea ce , stiu ca este anormal , ochii imi sunt verzi , mie imi place sa ii aseman asemeni ierbi fiindca mie imi place foarte mult natura.

-Kakashi-sensei a spus ca aven antrenament la karate sambata si m-am gandit sa te anunt si pe tine. Spuse el , apropo de asta , am visul ca eu sa devin un agent FBI , eu cu Naruto practicam karate de la vreo 6-7 ani , nu mai stiu varsta exacta. Batranul prof spune ca ar trebui sa ne vedem de treaba fiindca nu mai este ce sa ne invete , blondul , nu cred ca este cineva , exceptand pe mine , sa il poata bata.

-Sasuke vii? Intrebase el , o da , uitasem complet de enervantul lui.. prieten.

Nu il suport pe asta asa ca am tulit-o cat am putut de repede , de ce?

E simplu , fostul meu prieten , primu si ultimu , Sasori , care era un roscat cu ochii caprui , a facaut pariul ca el , Sasori , sa se culce cu mine.

Daca nu era Naruto , acum asi avea burta la gura , si pentru asta ii sun recunoascatoare.

Plus ca ma mai considera si ceea mai mare tocilara din lume , sa mai zic ca isi bate joc de parul meu si imi zice mereu ca m-am vopsit?

Biatul asta nu se lasa
pana nu este batut
.
[/b]


Ultima editare efectuata de catre Max in Joi 19 Iul 2012, 18:23, editata de 3 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Joi 31 Mai 2012, 22:59

Iata ca am ajuns si pe aici . Trebuie sa recunos ca imi palce mult noul taui fic Max , cca deobicei ai numai ideei bune . Destul de interesant si amuzant . Ce tare e Saku ! rock Aduci salvarea deoarece Sasuke va avea nevoie de ea dupa ce tremina Sakura cu el . hmm..realy?
Astept nextul si te rog sa ma anunti si pe mine de el . Bafta la tastat si pupici . kiss
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Vin 01 Iun 2012, 00:41

Buna,
Vorbesti serios? :)) Aveam de gand sa citesc capitolul 1, 2, 3 .. pana ma lua somnul =))
Revenind .. o.o un nou fic. Deci titlul este extraordinat :x Este in stransa legatura cu descrierea ficului ceea ce rar mi-a fost dat sa vad. Se potriveste atat de bine si suna atat de frumos. Ideea, nici nu mai spun. Pentru mine e 100% originala. Chiar nu am mai intalnit asa ceva si trebuie sa recunosc ca m-ai facut tare curioasa. Nu prea am vazut descriere dar asta a fost inceputul si probabil ca doar ai vrut sa ne pui in tema. Nu ma indoiesc de talentul tau, sunt sigura ca o sa fie un fic reusit cu tot ce-i trebuie.
Nici nu-ti inchpui cat de nerabdatoare sunt sa-ti citesc urmatorul capitol.
Spor la scris si la idei^^ anunta-ma daca vrei :))

Cu drag si numai bine, de la Bella pentru tine Sentimente pe hartie.(16+) 208323

[ Ma opresc aici Sentimente pe hartie.(16+) 947835]
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Vin 01 Iun 2012, 05:42

heiii...
inca un fic?! Esti nebuna?! oricum mie3 imi place ca esti nebuna, ca astfel am ce citii... ;;)
cum de am ajuns a3a???
e foarte-foarte frumos, si tu stii asta!
ce pot spune, ca vreau nextu'? asta se intelege de la sine...
hai te-am pupacit si succes in continuare cu cele 6 ficuri (actine) ale tale! in love
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Vin 01 Iun 2012, 09:13

uuu max ca de obicei esti geniala nu am ce comenta eventual cand ai sa pui nextul te rog anuntama si pe mn pwp
Sus In jos
Yozo
Genin
Genin
Yozo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♡Somewhere in the world♡
Nr. mesaje Nr. mesaje : 165
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Poi am multe hoobyuri , dar cel mai mult imi place sa desenez .
Stare de spirit Stare de spirit : !!Mereu cu zâmbetul pe buze!!

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Vin 01 Iun 2012, 14:41

Este super , mega , giga , extra , ultra FANTASTIC!! huh? Imi place la nebunie , si vreau un singur lucru ...NEXT!! yeah
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Vin 01 Iun 2012, 20:19

Max, esti un fenomen rolling on the floor Ficurile tale au invadat forumu lough
Al catelea fic e ?? lough Nu, acum serios, ce numar are ? CA l-am pierdut de mult rolling on the floor
think CApitolul este la sectiunea wow huh? tu ai talent dap ! di ma bucur extrem de mult ca ai pus in aplicare ideea... A iesit ceva super in love
Deci aburitul de Naruto e "claustrofob in numere" rolling on the floor Surprinzator, dar nu ma mira lough
Titlul imi place la nebunie in love este, ca si ficul, extrem de original happy2 in love
Abia astept next si mersi de anunt in love
Teo a hug
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 13:59

Chapter II:

POV By Sasuke:

„Ma uitam de ceva timp la hartia alba pe care era scris un mesaj scurt pentru S. Imi placea scrisul , mereu am avut obsesia uni scris frumos si caligrafic.

Cuvintele erau exprimate corect chair daca ar fi mai mult o injuratura la adresa blondului de Naruto , parca i-am zis 131 , nu?

Daca ii voi raspunde , aceasta S imi va raspunde inapoi?

Eh , incercarea moarte nu are , ma ridic de pe patul meu , a carui lenferie este din stofa albastru marin. Iau ghiozdanul aproape gol , cum nu iau vreodata o carte la mine , si scot niste foi de xerox. Greu sa ma gandesc ce sa ii spun , ca imi place scrisul? Prea banal , dar nu pot incepe asa simplu o conversatie , sau poate pot. Ma pumn sa ma culc intr-un final , multumit intr-o oare care masura despre ce i-am adresat , of , si cand ma gandesc ca din nou trebuie sa dau ochii cu Haruno.

Pur si simplu nu suport pe vopsita aia , se crede mai smechera cu parul roz sau ce? O suvita , doua , trei , hai ca mai merge , dar tot parul?

Dar acum daca m-a gandesc mai bine , nu i-am vazut niciodata culoarea naturala , dar tot un blond asemeni lui Naruto trebuie sa fie.

Se tot intreaba lumea ce am eu cu Sakura , pai multe , de exemplu cand a stat cu fratemiu , Itachi.. Incepea sa cam profite de el , si mai isi si batea joc de el , iar pro*tu ala era si orbit de dragostea pentru ea. Imi face scarba , si se ma zice ca ea e ceea mai inocenta , tocilara persoana din liceu. Nu stie nimeni ce scorpie se afla sub aceel invelis de bomboane , hai acum , termin-o Sasuke ca mai ai cosmaru cu Haruno si numai de astea nu imi trebuie. „

POV By Sakura:

„Ma gandeam cateodata , de ce viata este asa de nedreapta? Eu si cu sora mea mai mica am fost orofane pana ne-au gasit matusa si unchiul meu.

E simplu , ei erau plecati in America , si nu prea tineau legatura cu parinti mei. Nu imi amintesc prea multe despre ai mei , doar ca mama avea parul de un smolatiu intens , ceea ce nu prea imi placea mie , cu ochii verzi dupa spusele tatei , fiindca ea a murit la nasterea surori mele.

Tatal meu , era soarele mamei mele , avea parul blond , de un auriu mai ceva ca steaua arzatoarea de pe cer. Ochii ii erau tot verzi , doar ca mai spre albastru , eu aveam parul roz de la bunicul meu. Era singurul din familie cu aceel par , de pe partea mamei.

Ca tot am adus vorba despre sora mea , parul ei este smolatiu si mult mai lung ca al meu. Avea suvite roz , din nastere , si ochii fiindu-i la fel ca ai mei , verzi.

Intre mine si ea e diferenta de fix 9 luni , eu sunt pe 28 martie iar ea este pe 10 octombrie , o data cu Naruto.

Deci , amandoua sunte in clasa a 11-a dar nu si in aceeiasi clasa , eu sunt la mate-info , corpul C , ea este la sociale , corpul F.

-Ce sa facem la cina Sys? Intrebase ea , hmm.. ma uit sa vad cat e ceasu , 5:17 , dau din umeri si ma indrept spre portofelul meu.

-Pai sa mergem pana la market , sa refeacem provizilie, spusem iar Hakura venise si ma imbratisa , cam zisem demult ca mai iesim prin oras , dar nu mai avusesem timp ca incepuse saptamana , azi e joi , poate ar trebui sa nu ma duc maine la scoala .

Hmm,.. multa lume la market si la ora asta , eh , pana la urma e Tokyo , chiar daca e un cartier mai linistit tot Tokyo ramane.

-Lista Haku , lista! Mereu cand o ia prin magazine cheltuie mai mult de 500 de dolari , care este cam aproximativ bugetul meu.

Ia lua jumatate , eu juma , are o viteza cand e vorba de cumparaturi. Bun , sa vad la ce raion sunt ciupercile la borcan. Ah le-am gasit , si fix cand sa ma dau sa il iau , il prind deodata cu altcineva.

-Oh scuze , ia-o tu , spuse cineva , ii analizez chipul , sincer cred ca rosisem , are parul negru , nu prea lung , prins intr-o coda la spate , ochii fiindu-i de aceiasi culoare. O piele alba , foarte alba de te intrebi cum o fiinta ca aceeasta poate exista in lume. El , la randul lui ma analiza , fata lui imi audcea aminte de cineva , normal ca de cineva pe care il urasc , strang in halul ala de tare borcanul de se auzise o mica crapatura.

-Sunt Itachi , tu? Ma uit catre el , ma simteam ca rosisem si ii spun simplu Sakura , ma intrebase daca nu cumva ne-am mai intalnit undeva , dar nu , e prima data in viata cand il vad.

-Nu de asta , ai o fata familiara , spuse el , acum sigur am rosit , avea o voce foarte frumoasa si calma . Ma indoiesc ,nu avea cum sa ma mai cunoasca , un telefon incepu sa sune , era al lui. Imi vad linistia de cumparaturile mele , cand aud un nume care ma enerveaza complet.

-Da Sasuke , vin acum .. il cunoaste pe ala? Eh , si credeam ca e dragut , vise Saku , vise frumoase dar ireale , am disparut inainte sa mai spuna ceva , indreptandu-ma catre casa unde se pare ca Hakura ma astepta de ceva timp.

~~Morning at school~~

„La naiba , numai la Sasuke ma gandisem toata noaptea si ca sa fie o cireasa pe tort , am visat si incidentul in care eu era sa imi pierd virginitatea. Nu se putea mai bine , de ar sti el ce visasem eu ar rade de mine ziua pana seara.

Of , poate era mai bine sa raman acasa , e plictisitor la scoala , mai ales vinerea in care multi pofesori nici nu mai apar la ore .

Prima ora , cu diriga , mate... Tsunade iar o sa ma omoare la tabla , nu era sficient doar atata , sa mai aud si din spate cum ma critica ca sunt tocilara. Ma indrept spre dulapul meu , ca de obicei , sa imi iau cartile. Il deschid si o scrisoare cade din el , nu se poate!! Din nou o fi gresit dulapul ? Ala vrea facut taitei pentru ramen , doamne , „For S.”

Ma aplec sa o iau , dar atunci , o mana o luase si citise cu voce tare.

-Vai , scrisori de dragoste , cine naiba ar vrea sa stea cu tine? Intreba inamica mea numarul intai , pe numele ei simplu si enervant de fiedcare data cand il aud , Hinata.

Mereu este nerovasa cand is in preajma , si din cauza ca eu i-am frant inima lui Neji , frate’su. Soarta , nu a fost sa fie iar eu nu caut o relatie cu baieti gen de aia.

O insfac , imi iau caietele si trantesc usa plecand de langa ea , incepe sa vorbeasca frumos si colorat dar eu de ea nu mai pot eu.

Simt o mana care este pusa pe umeri mei , nu trebuie sa ma intreb cine e , si cu indiferenta il intreb daca iar cu propunerile lui josnice.

-Nu ,nu , spuse Kiba , era un prieten bun , doar ca el ma vroia in combinatie cu el iar eu nu. Imi dau ochii peste cap si imi vad de drumul meu . In clasa , era galagie de zile mari , ma indrept spre ultima banca de la geam si rup scrisoarea .

„Draga S ,
Mi-ar placea sa te cunoasc , am vazut scrisul tau de care sunt pur si simplu fascinat. O mica obsesia de a mea , intrebarea mea ar fi:
Tu ma cunosti?
Daca nu , permite-mi sa reiau fraza , mi-ar placea sa te cunosc , nu sunt un fustangiu si nu imi pasa de infatisarea exterioara ci doar de ce este inauntru.
Raspunde-mi daca vrei , si sper sa imi raspunzi...
Cu drag , S.”


Nu , eu nu cunosc pe nimeni obsedat de un scris frumos , dar nici el nu se lasa mai prejos. I-ar placea sa ma cunoasca? Sunt flatata , dar eu nu caut relatii , cu atat mai mult cu necunoascuti. Dar pentru prima data aud un baiat care e interesat pe cat o duce capu pe fata , nu ce e in exterios si sub haine.

Sa ii raspund sau sa nu ii raspund , asta e intrebarea.

O sa ii raspund , nu ma doare mana sa scriu 3 cuvinte .

Pauza in sfarsit , ma doare mana de la atata scris la tabla , caut prin ghiozdan si tot nu o gasesc , eram sigura ca am pus-o , iat-o.

O stica cu apa , hmm, decand Sasuke este vecinul meu? Sta linistit pe banca lui si vorbeste cu Naruto , bine ca nu e atent la mine ca asta mi-ar mai trebui , sa fac scandaluri.

Cand sa beau , ma spijineam de banca , iar banca a fost trasa , si toata apa am varsat-o pe Sasuke. Sari de parca apa era oparita nu alta , si se uita la mine cu furie.
-Asta ai facut-o intentionat1 Spuse el , mai mult amenintandu-ma , oftez si fac pe indiferenta uitandu-ma la urmatoarea mea victima , aceea care m-a impins nu era alta decat Hyuuga Hinata. Vede ea ca o omor nu alta.
-Pe naiba , dute si stergete fiindca spui ca ai facut pe tine , spun si nu stiu cum toata clasa incepuse sa rada. Imi adresase o anume injuratura la care eu o sa ii scot peri albi toata viata , si anume ca eu asi fi o anumita prosti**.
Ma ridic amenintator catre el facandu-ma ca vreau sa ii dau o palma , se uita gen , „nu ai curaj” dar nu stia ce aveam degand , dau in spate mai sa aiba viteza mai mare , iar in aceel timp genunchiul meu il lovise la mandrie .
-Nu stii nimic , idiotule! Spun si plec , era chiar enervant tipul asta. Isi mai permite sa zica ca sunt vopsita , sa puna pariul aceela cu Sasori sa ma mai si numeasca intr-un anume fel.

Si mai ales cat urasc cuvantul aceela , dupa ce se sunase de intrare ma indreptam spre clasa. In timpul orei de romana i-am raspuns la scrisoare , au trecut celelalte 3 ore , si sunt in penultima ora. Clopotelul anuntase alte 10 minute de libertate in care pe holul linistit adineauri , spui ca ar fi i turma de tauri furiosi.

Scris mare „pentru S.” Las scrisorea in clasa , sitind ca sunt singura. Ma uit pe fereastra si se prevestete ploaia , cat urasc ploaia.
Nu cele mici de vara si linistite , ci acele de noiembrie care parca te ia cu casa cu tot , mai ales grindina , fulgerele si tuntele. Ies in pauza , ciudat , nu e nimeni , absolut nimeni.

Sunt in pinsa de la spate catre dulapuri , apoi intoarsa cu fata , mana mea este prinsa de altcineva iar o mana ma tine imobilizata la gat , aproape nu mai puteam respira. Nu puteam scapa , tineam ochii inchisi fiindca nu voriam sa vad cine este , dar aveam o banuiala . Ii deschid deodata , parand ca eu nu am nici o urma de groaza in momentul aceela.

Chiar el era!

-Ma mai faci odata de ras in fata clasei si vei regreta , nu voi fi bland doar ca eu sa te imping intr-un dulap , poate te arunc de la ferastra , spuse amenintator , stragandu-ma mai tare de mana iar nu mai puteam respira deloc. Incepusem sa tusesc datorita lipsei aerului , apoi ma elibera si isi vazu linistit de drum.

Cat imi vine sa il omor. Un fulger lumina holul , bagand mii de sperieti in mine , iar ceea ce a urmat , tunetul , era egal cu mine fugind si numai eu stiu unde am ajuns. La naiba , aici este mai gol si se aude eco-ul , o nu ,. Nu nu nu... m-am blocat , firar!

POV by Sasuke:

„Nu credeam ca voi recurge la amenintari dar sa ma lese naibi in pace , si cica ea „nu a fost intentionat” , da nu a fost.

Ultima ora , fizica , ceea mai enervanta ora din tot orarul. Se terminase in sfarsit , fiind multa galagie din cauza tunetelor si fulgerelor , s-a mai luat si lumina.

Aleluia , in sfarsit scapam si noi.

Era ceva ciudat , prea liniste in clasa.

-Hei , a vazut-o careva pe frunte lata? Intrebase Hianta , acum asta era ceea ce era ciudat , se intimidase de mine? Nu , daca ar fi fugit si-ar fi luat si ghiozdanul. Apropo , acum mi-am amintit ca atunci cand am intrat in clasa am gasit scrisoarea pe catedra , tot „pentru S.” Ma bucur ca mi-a raspuns.


Ultima editare efectuata de catre Max in Joi 19 Iul 2012, 18:24, editata de 1 ori
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 14:02

Buna,
Iti multumesc ca m-ai anuntat Sentimente pe hartie.(16+) 962758
Deci ficul asta, pur si simplu il ador. Este atat de, diferit si atat de frumos. Sincer, cam lipseste descrierea dar nu ma plang, imi place oricum :X Ideile tale practic, le iubesc.
Este incredibil cat de mult se pot ura cei doi. Sasuke atat de violent? Ma uimesti. Ma bucur ca ai facut-o pe Hinata o scorpie, ca nu mai este cea mai buna prietena a Sakurei. Asta ii da ficului un plus de originalitate.

Anunta-ma si data viitoare. Spor la scris si la idei!^^ Sentimente pe hartie.(16+) 273918


Ultima editare efectuata de catre Bella in Sam 02 Iun 2012, 14:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 14:13

Wow wow wow :))) ce tare este .Imi place mult mult ideea si abia astept sa vad ce o sa zica cand o sa isi dea seama ca Sasuke este ''S''

Deci Next
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 14:19

soooper abia astept sa vad daca se va intampla cv mai interesant cool deci nextul sau stii u pe mess:))
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 14:48

Eu de ce vad atat de tarziu nextul ? waiting In fine .
Sakura aramas blocata ?! Sasuke dute sa o scoti ! ;;) lough
Super capitolul , imi place mult . Sunt foarte curioasa sa vad ce se mai intampla si cum vor reactiona cei doi cand vor afla cine este " S " si " S" . dap !
Sa ne aduci repejor nextul si te rog sa ma anunti si pe mine de el . Bafta la tastat . kiss
[i]
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 15:01

ce proasta is doamne ,a m uitat de imagine pentru care am stat toate seara ieri:
Hakura:
Sentimente pe hartie.(16+) Scaled.php?server=137&filename=sheryycherry
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 16:26

doamne ce frumos e...! jos palaria in fata
multumesc ca m-ai anuntat
imi place moolt, dar unde a disparut sakura? hmm... oare ce va face ,,S'' cand va afla de celalalt ,,S''... incurcata treaba! ;;)
imi place la nebunie si poza cu hakura.
te pupacesc si astept nextul... in love
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 19:42

Vai, cum e Hinata! Na, nu l-a placut pe fratesu... WTF?! De unde stiu aia ca ii vopsita? Ce ma enerveaza Sasuke, imi vine sa-i dau in cap! Hakura este absolut superba... in fine, abia astept nextul care sper ca vine repede! Sentimente pe hartie.(16+) 2308263648
Sus In jos
Majkela †
Chūnin
Chūnin
Majkela †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In your heart, on your mind, beyond your wishes :X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 515
Puncte : 543
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Do you love me because I am beautiful, or am I beautiful because you love me?
Stare de spirit Stare de spirit : Love begins with a smile, grows with a kiss, and ends with a teardrop.

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 21:11

Hei, hei, heiii
Scuze ca comentez deabia acum, dar scoala asta off
Ficul tau e foarte tare si genial adica nu am mai vazut ideea asta la cineva si imi place.
Te rog sa ma anunti cand pui nextul succes la scris kiss
Sus In jos
didi_saku:x
Academy Student
Academy Student
didi_saku:x

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : acasa:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 48
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : cantatul si dansatul:p
Stare de spirit Stare de spirit : in love:x:x:x

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 22:03

[color=brown]
Îmi place mult ficul tău happy2
Hmm..Eşti originală ceea ce-i bine roll
N-am mai văzut vrun (sau cum s-o scrie) fic pe acest site în care Hinata să fie adversara Sakurei we party !!
The best funny moment(nu-l citez acum) a fost când Sakura a vărsat toată sticla de apă pe Sasuke şi i-a şi zis că arată ca şi când ar fi "făcut" pe el what?lol! lough nr1
Cred că atunci(şi sper că o să sosească momentul acela de care o să-ţi spun în continuarea comentariului) când vor afla fiecare de "Mr. S" şi "Mrs. S" vor fi absolut şocaţi!!!!
Sper să pui next-ul repede abia aştept să văd ce o să se întâmple în continuare
See ya!


Ultima editare efectuata de catre didi_saku:x in Sam 02 Iun 2012, 22:13, editata de 1 ori
Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Sam 02 Iun 2012, 22:09

superb . Imi place la nebunie :* :x
Daca poti , anunta-ma cand pui next :x .
Si please trageti o privire si la ficul meu : High School . Mersi anticipat :*
Sus In jos
♥ Cireşică.
Genin
Genin
♥ Cireşică.

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 141
Reputatie Reputatie : 5

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Dum 03 Iun 2012, 09:22

Wow,ce fic frumos! huh? Nu stiu cum de nu l'am vazut pana acum. Te descurci foarte bine, stii sa narezi si sa descri. Imi place conturul pe care l'ai dat personajelor, de abia astept next'ul. rock
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Dum 03 Iun 2012, 10:30

Si da, eu vin la urma. Ca de obicei, merit bataie te las sa dai dar sa nu ma invinetesti sad
Sunt destul de ocupata si tu ai o groaza de fic-uri sad Cel mai rau imi pare ca nu pot sa le citesc desi ele merita citite de fiecare persoana de aici, pentru ca ai talent la asta. Nu multi reusesc sa mentina atatea fic-uri iar tu, ei bine, tu niciodata nu repeti ideeile , niciodata nu vad sa nu pui next-ul la unul din ele desi stiu ca esti a 8-a si ai un examen important anul acesta si mai stiu cat de mult trebuie sa inveti ca sa reusesti happy Ce sa iti zic eu despre fic? Oricum ar fi, daca e scris de tine mie o sa imi placa oricum. Normal ca e frumos, normal ca ai descriere si dialogul nu este sec. Sper sa pot ajunge si la celelalte fic-uri ale tale kiss
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Dum 03 Iun 2012, 10:57



Heeeey Honey!

Uite ca am ajuns si eu prin peisaj, ca de obicei.
Ce sa mai spun? Un fic cu o idee originala, ceia ce ma incanta.
Ce lipseste? Pai, ai putea sa faci actiunea sa decurga mai incet si descrierea sentimentelor mai multa.
In rest totul e bine!
Eu astept next-uletzul foarte curand, si te roooog dulke ca o bombonika sa ma anunti de el.
Te poop, pe data viitoare!

~Black Coffee~

Sus In jos
Yozo
Genin
Genin
Yozo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♡Somewhere in the world♡
Nr. mesaje Nr. mesaje : 165
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Poi am multe hoobyuri , dar cel mai mult imi place sa desenez .
Stare de spirit Stare de spirit : !!Mereu cu zâmbetul pe buze!!

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Dum 03 Iun 2012, 11:30

Super , ti-a iesit frumos, imi place la nebunie what?lol! !!!! Vreau NEXT si sa ma anunti in love
XOXO..pupiki kiss
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Dum 03 Iun 2012, 11:41

Am ajuns si eu pe aici, cei drept cu intarziere dar ... nah... ce sa ii faci... soarta
Capitolul este fantastic, sentimentele incep sa incolteasca intre cei doi well? awesome right? fie ele ded dragoste sau ura...
Faza cu apa si madria au fost geniale in love Sasuke atat de agresiv ? Daca se atinge de Saku ii zbor creierii hmm...?!
Astept next si spor la scris kiss
Teo a hug
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Dum 03 Iun 2012, 14:01

Chapter III:

POV By Sasuke:

„Un fulger lumina clasa afundata in intunericul profund cauzat de lipsa soarelui si de panza de nori fumurii care au invadat cerul.

Tunetul fusese si mai si , un zgomot asurzitor care , iti da senzatia ca pamantul se rupe in 2 .

Hinata plecase , iar eu si cu Naruto am ramas in clasa , blondul isi intoarse privirea catre mine din care se citea usor ca era nervos , disperat si curios .

Ma privi cu atentie , deschise gura vroind sa zica ceva dar ezita , se ridica si se indrepta spre mine , luandu-ma du gulerul camasi uniformei negre.

-Doar nu cumva ia-i facut ceva pentru adineauri? Spuse , ii se citea furia pe chip si in glas , dintr-o miscare ma eliberez si caut un numar in agenda telefonului.

-Cine e prietena ei ceea mai buna? Intrebasem eu , aveam atatea numere pe care nu le foloseam , ma intreb de ce le mai tin in agenda. Spusese ca una , Karin , a , roscata tocialara de la 11 B .

-Karin , nu , nu pentru asta , nu , Haruno e cu tine?

-Nu , ma mir ca o cautati pe Sakura , pe furtuna asta sigur este ascunsa in camera ei , in debara , uraste furtunile.. spuse ea , of doamne , acum ma ingrijorez pentru cineva pe care o urasc. Fenomenal Sasuke , pe viitor du-i lui Basescu din Roamnia flori.

Ii iau ghiozdanul scorpiei si il arunc lui Naruto , cred ca de frica s-a ascuns undeva. Ma intrebase scurt daca aflasem ceva .

-E var’ta , nu stii ca nu ii plac furtunile? Isi daduse o palma peste frunte si o lua inaintea mea pe hol , imi tin ghiozdanul plictisit pe o toarta mergand in urma lui Naruto care o cauta ca disperatu , ce e ma fata asta? Iubita ta de o cauti de parca ai pierdut 80.000 de yeni? Doamne , lumina este luata iar holul scolii deobicei alb imaculat este gri , iar marmura neagra , foarte faina, este fara reflextie. Un fulger lumina din nou holul , zici ca eram intr-un film de groaza in care astepti la tot pasul sa apara un cadavru sangerand , o fata strigand dupa ajutor si oase.

-Unde ar putea fi? Intreba el din nou , dau plictisit din umeri , analizez fiecare usa de pe hol , pe una scria „debara” , hmm.. doar nu a , sau poate?

Ma opresc in dreptul ei , usa era blocata , ii fac semn lui Naruto sa vina aici , imi arunc ghiozdanul langa niste dulapuri de o nuanta gri ale scoli.

Aveam sentimentu ca Sakura este acolo , nu stiu de ce dar asta credeam , bine bine , nu credeam , stiam prin cine stie ce mod ca ea e acolo .

Ma bufnesc odata in usa , dar nu se auzise decat un mic „poc” , ma indrept cam la 2 metri departare de usa de unde imi fac avant , usa se deschise.”

POV by Sakura:

„Daca e ceva mai penibil decat mine in momentul de fata , sa rezum un pic , l-am facut de ras pe brunet dupa care el ma amentintase sa nu il mai fac de ras , ma impinse asa de tare in dulapul ala de scoala incat m-am taitat la spate in cine mai stie ce , apoi , incepe vreme mea favorita , sarcastic vorbind , furtuna! Si acum plang ca ceea mai mare idioata de pe fata globului pamantesc fiindca imi este frica ca de moarete de fulgere si tunete , intuneric? Nu , parca el vrea sa imi ridice moralul care a fugit cu fericirea mea in mijlocul pamantului...

Ce e asta? O bufnitura se auzise de undeva din fata mea , o fi usa? Oricum eu nu vreau sa ies in iadul de pe pamant cel de afara!

Liniste , trei scunde pana o bufnitura puternica care era egal cu usa se deschise , un oftat despretuitor se auzise , pe holul scoli nu era mai multa lumina ca aici , dar destula , un fulger lumina ferestrele mai are holului urmat de un tunet , egal eu cu tipat.

Aceel cineva se indrepta spre mine , fiecare pas suna zgomotos in mica debara , apoi simt cum is ridicata cu forta si scoasa in holul slab luminat.

-Sakura-chan! Strigase fericit Naruto care ma imbratisase , ce naiba? Sasuke fusese cel care ma scoase de acolo? Din partea mea puteam sa stau pana dimineata decat sa fiu scoasa de el.

Rupse imbratisarea fiindca abia mai puteam respira in aceea stransoare pe care el o numeste „imbratisare” , o fost in halul asta de ingrijorat pentru mine? Bine , inteleg pe el , dar ce cauta si asta pe aici , parca eu nu cumva il urasc si invers?”

POV by Naruto:

„Se uita cu ochii speriati de caprioara la Sasuke si la mine , parca implorandu-ne sa o fi lasat acolo. Afara este o furtuna iar eu nu mi-am luat o umbrela , la fel ca toti ceilalti cred. Evita contacul vizual , brunetu asta i-a facut ceva sau ce? Nu stiu ce ii fac daca mi-a ranit verisora preferata , da ce naiba nu zice nimeni nimic? Suntem pe un film mut din ani 20’? Mda... trebuie sa il intreb odata pe Sasuke de ce o uraste asa de mult pe rozalie.

Fulgera din nou iar Saku se ascunsese in pieptul lui Sasuke , se uita la mine de parca ar fi vazut vreo fantoma vorbind cu directorul. Ceea ce ma mirat a fost ca el a imbratisat-o pe Sakura , zambesc in sinea mea si le spun ca ar fi timpul sa mergem pana nu inchuie cineva scoala.

In fata scoli claxsona ca o nebuna sora’mea , are un toyota corolla alb , iara o sa imi tina predica ca nu merg repede , ca o gasca , etc etc..

O da , sora mea , Uzumaki Amaya , e mai mare cu un an ca mine , suntem la aceelasi liceu doar ca ei ii era lene sa vina azi la scoala.

Are parul asemeni mamei si ochii tot ai ei , e frumoasa si foarte draguta , dar cateodata te scoate din sarite. Ca de obicei , are parul prins intr-o coada sus si bretonul liber , cu o clamita albastra sustinandu-i parul in partea stanga.

Ma urc in fata , lasandu-i pe cei doi in spate , dupa predica frumosa in care imi zice ca se ingrijorase ca ma ratacisem sau ca am fost inchuiat in scoala. Ha ha... ce mai faina gluma din toate ..

Curiozitatea ma macina , asa ca ma uit in oglinda retrovizorie sa vad ce fac aia doi , asta e interesant , Sakura a adormit in bratele lui Sasuke , care el se uita la mine de parca ar fi o straina acolo.”

POV by Sasuke:

„Ce e cu fata asta? E normala la cap? Azi dimineata facea pe inocenta , a uraste , apoi se ascunde in debara , si intr-un final doarme la pieptul meu?

Cred ca o fi baut ceva , o las acum dar o a doua oara nu va mai fi.

Un telefon incepuse sa sune cu melodia Utakana Hanabi daca nu ma insel , era al lui Haruno.

-Alo , Hakura? Spuse ea , Hakura? Dar nu asta este numele ei? Stiu ca suna prostesc dar Sakura Hakura , asa ii zicea Itachi atunci ei , doar nu are cum sa nu fie ea , sau?

Amaya oprise in fata unui bloc de unde iesise o fata cu umbrela neagra care ii acoperea fata. Sakura isi lua ghiozdanul si deschise portiera , acea cineva cu umbrela o ridicase , permitandu-mi astfel sa ii vad fata . Ochii ei verzi , parul ei brunet cu suvite roz... eu am chinuit pe persoana gresita?!

-Mai sa fie daca nu e Uchiha Sasuke in aceasta masina , spuse a ceea voce enervanta .

Inchisem portiera facandu-ma ca nu o vad , acum cum imi mai cer scuze Sakurei , sau mai bine zis , merita?

Imi scoase din ghiozdan aceea scrisore , o citesc pe drum fiiindca mai este pana ajung la mine.


„Draga S:
Nu , nu te cunosc si poate mi-ar placea , cum te-ai descris pana acum ar suna ca o raritate.
Nici mie nu imi pasa de infatisarea exterioara ci de ce este inauntru , dar nu stiu daca mai sunt in stare sa iubesc pe cineva vreodata.
Ma sperie gandul unei relatii mai tare decat gandul morti , ma intereseaza viitorul meu decat viata amoroasa.
Iti voi da sansa sa ma cunoasti , dar tot prin scrisori , nu vreau sa nu mai fiu atenta deloc la ore. Sunt in clasa a 11 iar numele meu va fi doar simplul S , nu imi place sa fiu criticata de cineva care nu ma cunoaste si in cel mai rau caz sa fiu considerata ceva ce nu sunt.
Nu sunt fana a mancari , ci mai mult chiar daca este imposibil de zis de un stundent imi place scoala. Mai ales sa citesc , refugiul unde este imaginatia unui autor si unde nimeni nu ma poate rani.
Dar despre tine?
S.”


Interesanta persoana , cred ca este pentru prima data cand vad ca cuiva ii place scoala , nu e urata , are dreptate aici doar ca este cam plictisitoare.
Azi este vineri deci luni ii pot raspunde.

Amaya:
Sentimente pe hartie.(16+) Amayanew
iara am uitat ceva , masina:
Sentimente pe hartie.(16+) 20090527102133_large


Ultima editare efectuata de catre Max in Joi 19 Iul 2012, 18:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19Dum 03 Iun 2012, 14:13

first nr1 :-ok este super tare astept un nextt un frumos next paote cu cv kiss?:> good joob
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sentimente pe hartie.(16+) Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) I_icon19

Sus In jos
 

Sentimente pe hartie.(16+)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-