Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sentimente pe hartie.(16+)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 21:38

gta...am venit
Maxxxxxx.....super tare capitolu=)).....astept nextul sa vad ce mai scrii de fac ochi mari=))
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 15:42

Scuze pentur intarziere . happy
Capitolul a fost chiar interesant . Mie una mi-a placut . Sasuke pare gelos ! ;;)
Se pare ca nu ii prea place de Teji . lough In orice caz , a fost un capitol foarte frumos si mi-a placut mult . Astept nextul pe care sper sa il aduci cat mai repede posibil . Bafta la tastat . dap !
Sus In jos
ZuZuLiNa
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,cititul,moda si iesitul in oras cu prietenii mei
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu zambareata

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 20:57

Hey!cat de mult ma pot enerva eu pe mine de ce nu am trecut pe aici mai devreme??!!! nervi! ori cum super tare capitolul si astept sa vad nextul ca sunt tare curioasa si asta inseamna ca nu mai dorm la noapte.spor la scris si grabestete! in love
Sus In jos
ZuZuLiNa
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,cititul,moda si iesitul in oras cu prietenii mei
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu zambareata

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 20:58

Hey!cat de mult ma pot enerva de ce nu am trecut pe aici mai devreme??!!! nervi! ori cum super tare capitolul si astept sa vad nextul ca sunt tare curioasa si asta inseamna ca nu mai dorm la noapte.spor la scris si grabestete! in love
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 22:20

Hey, am aterizat si eu pe ls ficul tau cu un com.
In citesc de la primul capitol, dar mi-a foat mult prea lune sa dau si un comentariu.
Oricum iti iubesc ficul, superb.
Imi place felul tau de a scrie, ma atrage sa citesc din ce in ce ami mult.
Nu mi am de zis decat ca vreau nextul urgent sa vad ce se intampla.
Si daca nu e prea mare deranjul sa-mi dai si mi un pm cand pui capitolul, te rog dulce de tot
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Dum 08 Iul 2012, 16:22

hey darling esti geniala ! in love cat de mult ma urasc pt ca n-am trecut aici mai devreme ! angry nervi! abia astept nextul .... sa ma anunti si pe mne puppy eyes bafta si spor la scris! kiss kiss kiss
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 09 Iul 2012, 12:16


Buna. Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 78717 Scuze ca nu am trecut inainte pe la ficul tau cu comuri Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 23826
Intarziata mai sunt si eu. Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 359687
Hmm, Hinata si Sakura adversare iar Karin o prietena buna de a Sakurei? oO
O premiera. Este primul fic citit de mine in care cele doua sunt adversare. M-a socat. De unde stia Teji unde este tinuta Sakura? De ce nu aduci next-ul?! Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 955647780 Sa ma anunti si pe mine cand pui continoarea, te rog! Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 2843714615



Spor la scris si multa imaginatie! >>Next<< cat mai repede. Te-am Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 208323
Sus In jos
»ღ»Mary»ღ»
Genin
Genin
»ღ»Mary»ღ»

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : http://fanfic.a-evolution.com/

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 13:21

Super capitolul..foarte tare:X:Xbv max:X:XAstept next :x
<3Yonela<3
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 22:56

Chapter IX:
Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Cm_toji_and_sakura_au_by_annria2002-d48uota
Pov by Narator:

„O mica fiinta statea pe patul ei cu asternuturi albe , imbracata intr-o rochie rozalie pana la genunchi iar cu parul de culoarea florilor de cires imprastiat pe cearsaful alb. O mica printeasa foarte draga lumi , aceasta medita la intamplarile zilei de ieri , cu fiecare secunda care trecea un alt cristal incolor nepretuit cazandu-i din ochii verzi asemenii algelor de pe fundul marii. Ridica mica rama in care era puso o poza in ea fiind dansa impreuna cu sora ei.”
Pov by Sakura:

„Ieri parca simtisem ca toata lumea mea se ruina sub fata ochiior mei , motivul era simplu , foarte simplu:
Flashback:
„Ce drept are Sasuke sa isi faca griji pentru mine? Da cine se crede el dintr-o data , iubitul meu? Nu , nu este asa ca sa nu isi faca griji de pomana fiindca mie nu imi pasa. Ajunsem acasa unde , ma trantisem pe canapea , canapea ce dulce esti , la fel de moale ca in totdeauna. Inchisem ochii , vroind sa trag un pui de somn dar in acel moment se auzi o vaza cazand pe podeaua din greseie neagra , sar alarmata de pe canapea , vazand ca acel cineva care sparse vaza nu era decat Hakura. O intampin cu un zambet zicand ca m-am intors dar ea , nu ea aceiasi , parul ei era prins intr-o coada de cal iar ochii verzi ma privreau cu o ura si un dispret total.

-Hakura?..

-De ce? De ce te-ai mai intors? De ce nu m-ai lasat atunci la orfelinat dupa ce ai zis ca asta faci , de ce te comporti de parca ai fi sora perfecta? Zi-mi , de ce?!! Tipa ea , cateva lacrimi incepu-ra sa isi faca aparitia din ochii mei , cazand pe podea , mormaiam numele ei iar ceea ce zicea ea nu era adevarat, atunci nu vroiam sa o las acolo!

-Haku...

-Nici un Haku , tu ai zis ca vom ramane impreuna orice ar fi , dar nu , tu macar ai habar prin ce am trecut eu? Prin ale calor maini ale unor familii handicapate mintal am trecut? Normal ca nu , mereu ai fost ocupata cu karate-ul si nu ai avut timp niciodata pentru mine , iar acum , cand dispari tu pentru cateva ore , mai este putin si intervine si armata japoneza!

Fugise in camera eu , eu nemaiputand sa imi tin echilibrul cazusem , genunchii mei facand contact cu podeaua din gresie neagra , mii de fiori trecandu-mi prin corp din caza faptului ca era rece. Voiam sa merg la ea sa ii zic motivele , dar avea dreptate , nu stiu prin ce a trecut si nici nu am avut vreodata timp sa o ascult , dupa vreo 10 minute cand incetasem cu plansul. Ma ridicasem si ma indreptasem catre camera ei , nu am mai batut la usa stii ca va raspunde cu un „nu” , am deschis usa din lemn de fag , gasind-o pe ea facandu-si bagajele. Se intoarse catre mine , obrajii ei erau rosii , semn ca si ea planse , ma indreptam catre ea dar a zis sa stau acolo unde eram , off Hakura.

-Vreau sa plec , cu sau fara permisiunea ta , spuse ea continuandu-si sa isi faca bagajele.

-Nu te pot opri?

-Nu..”
End of FlashBack.

„Sunt patetica ! Puteam merge dupa ea la aeroport sa o opresc dar nu , nu m-ar fi ascultat iar acest lucru nu ar fi singurul lucru pentru care plang , apelul de acum o ora sau doua , poate trei , nu mai stiu.”

Flashback:

„Cautam diverse hartoage prin dulapul biroului meu cand suna telefonul , ma ridic sa iau telefonul dar dau un cap de acoperisul dulapului , mancatea-r... Si asa ma simt rau din cauza Hakurei , Dumnezeu , iti bati joc de mine? Cred ca da , telefonul era pe pat , nu ma uit la numar si raspund.


-Poate nu imi place sa trebuiasca sa dau dreptate cuiva dar , comportamentul tau era chair deplorabil! Stii cate griji si-a facut Sasuke din cauza ta? Parca era turbat , iar cand ei au venit tu pe Toji ai sarit , am facut si rima , Sakura , chiar nu vezi cum te comporti cu brunetul? Spuse acea voce care era a lui Temari , chiar daca imi e o prietena buna ma enervase rau.

-Tema , nu stiu ce drept vedeti voi ca Sasuke sa isi faca griji pentru mine , l-am pus eu sa isi faca ? Nu , din cate stiu , nici nu imi dorisem acel sarut de atunci dar , mi se urca gin-ul la cap.

-Stai ca iti trimit o poza sa vezi ca , Sasuke nu va mai putea fi al tau , spuse ea , ce poza vorbeste? Se incarca mai greu , „Ati primit un folder de la Subaku Temari” il deschid iar acolo vad , o poza pe care nu vroisem sa o vad vreodata , era Sasuke sarutand-o pe Hakura , sau poate invers.”

End of FlashBack.

„Nu imi pare rau deloc , ma bucur ca Hakura poate tine la cineva din nou , iar Sasuke , nu imi place ca daca isi facuse griji pentru mine sa o sarute asa de repede pe sora mea. Caut telefonul sa ma mai uit o data la poza , nu era photoshop eram sigura , aeroportul si vremea asta , in curand trebuie sa ninga. Dar copaci inca nu si-au pierdut podoaba verde , ma uit la ceas , 7:30 , cred ca ar veni timpul sa ma pregatesc pentru scoala.
Scot uniforma din dulap alcatuita dintr-o fusta rosie cu paiete , o camasa alba cu guler rosiatic si esarfa la fel , si cu un sarafan tot rosiatic. Iau o banderola rosie si ma uit in oglinda , poate par draguta dar ma gandesc , inauntru nu sunt oare doar o scorpie?

Imi iau ghiozdanul lasand toate cartile acasa , in fond , pentru ce aveam nevoie de ele daca nici macar nu le deschidem la scoala? Huh? E asa de usor ghiozdanul , ies din casa neuitand sa inchiu usa dupa mine , mergand alene pe drumul inoros al lui Tokyo .

***
Ajunsem la scoala unde , se pare ca eu , Hakura si Sasuke eram barfa zilei , ma simteam de parca eram cazuta intr-o groapa de 100 de metri. Toti se uitau la mine , la fiecare privire pe care io adresam cuiva , la fiecare pas pe care il faceam. Oftasem si ma uitam drept inainte unde , intalnisem un grup anume , Itachi , Sasuke , Frau , Naruto , iar Sasori se indrepta catre mine? Se opri in dreptul meu , privindu-ma seducator , imi intorc privirea , nevrand sa il privesc in fata. Imi intoarse fata , si imi o ridica cu doua degete , putand sa il privesc in ochii. Se apropia de buzele mele dar , nu vedea ca eu imi pregatisem palma , iar in secunda urmatoare aceasta facuse contact cu fata lui. Crede ca mai sunt nebuna dupa el sau ce? Ca eu sincer nu inteleg , ma vede el ca una dintre miile de cur** ale scolii astea nenorocite? Imi continui drumul , fixandul pe Sasuke din priviri , ciudat , Hakura nu e cu el? Imi intorc privirea nervoasa dar la timp incat sa dau in cineva din greseala , of God , ce ai azi cu mine? Spre fericirea mea , sau cum o fi , era Toji . Ma fixa-se cu ochii lui verzi , asemeni a doua smaralde nepretuite din care se citea iubirea si caldura .

-Sakura , de ce esti suparata? Sa nu imi zici ca din cauza acestori bastarzi , spuse el punand mainile pe umerii mei.

-Cine eu? Nu sunt suparata , spun etaland un zambet fortat , dar el nu se lasa convins , ma ridica si ma puse pe umerii lui .

-Toji! Da-ma jos , Toji!!! Strig eu al el rusinata , in acelasi timp si chicotind , eram un spectacol iar ceilalti se uitau la noi ca la un film cu prostii , noi fiind actorii principalii. Iau geanta cu cele 3 caiete pe care le am , si o tin deasupra capului sau zicand amenintator „am o geanta si stiu sa o folosesc”. El ma dadu-se jos intr-un final , eu inca chicotind.

-Mai esti suparata? Intrebase acesta cu un zambet cat casa pe chip , ii mulumtesc pentru ca imi alunga melancolia , se sunase iar eu ma indreptam catre clasa unde , diriginta Konan avea sa ne prezinte un coleg nou care este , Toji? Ce intorsatura superba , o bucatica de hartie imi aparuse pe banca , banunid de la cine este , o desfac si citesc in gand : „Hey frunte lata , cum a fost rapire
a? :P”.


Ultima editare efectuata de catre Max in Mar 10 Iul 2012, 23:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 22:57

Deci Primaa Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 544217
Buna. Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 78717
Multumesc ca m-ai anuntat pe mess Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 2586070128
Deci ma enerveaza Hakura. Cum sa se pupe cu Sas'ke? Si ala tot un magar ramane Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 955647780
Ham, ce ai zis ca au mai facut? Toarna tot pe mess! Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 468521
Toji Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 962758 Ce dragut Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 962758 Dar tot SasuSaku vreau! Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 734925
Hamm, "
Hey funtre lata , cum a fost rapirea?" Cine i-a trimis biletul? Cine? Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 2137098537

Spor la scris si multa imaginatie. Te-am Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 78717
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mar 10 Iul 2012, 23:32

SUPERB!! IMI SUPER-MEGA-ULTRA-EXTRA PLAAACEE!! anunta-ma te rog cand pui next!!!:-*
Sus In jos
»ღ»Mary»ღ»
Genin
Genin
»ღ»Mary»ღ»

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : http://fanfic.a-evolution.com/

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Iul 2012, 11:24

Super tare capitolul!!Waaa Ce ma enerveaza Hakura dar las ca vede ea >:) ..Iar Sasuke..ce pot spune e un badaran idiot..desi toji e mai de treaba tot cu Sasuke vreau sa ramana..:X:X
Mersi ca m-ai anuntat..te pup:Xsi spor la scris..adu`repede nextul..ca eu una mor!!! please kboom

<3Yonela<3 kiss
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Iul 2012, 12:22

Gosh!
Finally ti'a venit inspiratia la cap si ai adus nextu' in love
Mama-mia Sasuke si Hakura? Impossible!
Sunt 100% comvinsa ca poza este editata rolling on the floor photoscape, piZap, Taaz, Gimp [ etc ]
Sakura nu vede bine daca spune ca nu'i editata rolling on the floor
Sau...
Poate o fi fost un sarut la betie rolling on the floor
Whatever hmm...?!
Si cu biletu' ala ce mai e? huh?
In orice caz nu e Sas'ke de data asta lough
Marog... Deci eu una ma bucur ca ti'a venit inspiratia la capatana, si ai continuat ficul in love
Spor la scris si la ideeiii!! in love





Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 1z6eexkSemnat Mustache
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Mier 11 Iul 2012, 18:07

super tare capitolul darling !!!!!!ma enervat extraordinar de mult haruna angry cred ca o sa o biciuitor si deabia astept next-ul si multumesc ca m-ai anuntat! kiss bafta si spor la scris!!
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Iul 2012, 02:10

Scuze pentru intarziere , imi pare nespus de rau . ingrijorat
Asa deci acest capitol este .... wowwowow .... stai putin ! Stop cadru !
Cum adica Hakura pleaca de acasa si se duce la aeroport , apoi ea si Sasuke s-au sarutat ?! wtf
Parca ei doi se urau ?! .. ..  ..
Mda , Teji este asa de dragut ! in love
Insa ramane SASUSAKU ca de nu ..... nu stiu ce patesti , insa nu va fi de bine !
Sa ne aduci repede nextul , bafta la tastat ! kiss
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 13:06

Chapter X:

”cum a fost rapirea , frunte lata?” luasem pixul de pe banca unde notasem nervoasa „mai bine decat sa stai acasa , stiai , sa fii violata e chiar o experienta care ti-ar sta foarte bine , il sun sa vezi?”. Mototolisem bucatica de hartie , aruncandui-o direct in cap , head shoot. Urasc oamenii de bani gata , cum sunt majoritatea din clasa , printre care si printesa Hinata , nu vrea si titlul si coroana? Spre ghinionul meu , profesorul vazuse ca ii trimit „biletele” Hinatei , facandu-mi observatie iar data viitoare punandu-mi un 4.

-Ce?! Strigasem eu ridicandu-ma si punand amenintator mainile pe banca , profesorul imi zise din nou ca , daca nu ma asez si stau linistita in banca , data viitoare se va transforma in astazi. E uimitor cum o greseala minuscula poate afecta tot. Imi pusem coatele pe banca si-mi ascunsem fata in palme , te rog sa fie doar un cosmar , un simplu cosmar! Dar nu era asa , pot sa spun ca , saptamana asta a fost dezastruoasa , Sasuke nu numai ca a revenit la vechile obiceiuri de a ma chinui dar , cred ca a dezvirginat toate fetele sexy din clasa 10 A si urmeaca B si C , ce fustangiu fara masura!!

Ce om patetic , cand credeam ca noi am putea sa ne intelegem , se intoarce lumea cu susul in jos , apare Toji iar eu is rapita inainte de asta , ce viata cu prostii am si eu. Iar Naruto e de partea lui , ce var am , poate am gresit si eu dar , ce drept avea el sa isi faca griji pentru mine? El fiind ultima persoana care a-si vrea sa il aud ca ii pare rau si ca ii pasa de mine , pur si simplu , il urasc. Sasori continuase sa se de-a la mine , dar mereu il resping , Toji este singurul care e de treaba dintre baieti , chiar si Kiba e de partea lui Sasuke. Daca nu ar fi plecat la parinti , in Franta , cred ca acum nu am fi despartiti. Ma gandeam la o alterativa , in care daca Toji nu ar fi plecat noi inca am fi impreuna , dar nu stiu , poate mai am sentimente ascunse iar acum , toata scoala ma crede cea mai mare tar** din istorie. Astazi e luni , dupa o saptamana oribila in care in weekend nu m-am relaxat deloc din cauza antrenamentelor cu sensei Kakashi unde , isi facea si somnu de neveci brunetul , si pare ca el se cunoaste cu sensei.

De ce am eu mereu norocul asta nenorocos sa il intalnesc cu el , si cica fetele sunt geloase pe mine , de ar stii ele ce induram eu. Toji imi ceruse sa ne intalnim la biblioteca fiindca vrea sa vorbim ceva , ajunsem de ceva timp iar pana acum ma holbasem ca proasta la carti. Rau este sa fii visatoare , eram la sectiunea plante unde satenul ma astepta , ma obsrevase iar un zambet ii rasarise pe chip , eu raspunzandu-i la fel. Parca eram doi straini care se intalnesc prima data si ceva sortit de catre destin avea sa se intample , ne salutam cu un simplu „buna”.

-Sakura eu.. , dar parca cuvintele i-au pierit , imi mutasem privirea in podea , un stadiu de roseata prinzandu-ne pe amandoi , stiind intr-un fel sau altul ce avea sa spuna. Imi ridica barbia , privirile noastre intersectanduse. Ma fixase pe raftul din spate , fiind cu spatele lipita de randurile de carti. Mana dreapta mi-o luase intr-a sa , cealalta fiind pe talia mea iar eu , ducandu-mi mana libera dupa gatul lui , luand cateva suvite de par , invartindu-le si rasucindu-le. Ne apropiam capete , distanta dintre buzele noastre fiind diminuata rapid cu fiecare secunda , timpul parca se oprise in loc , fiind doar noi doi , 2 , 1 mm ..iar buzele noastre s-au unit intr-un sarut , isi muta mainile pe talia mea , eu ducandu-mi mana langa cealalta. Sarutul inocent se transformase intr-unul frantuzesc , limbile noastre parca duelanduse cu foc. Simteam ceva pentru Toji? Mai simteam? Intrebari banale la care inima mea nu are un anume raspuns , sa fie oare de acum 3 ani sa nu fi disparut complet sentimentele pentru saten , dar ele sunt incalcite rau , 3 fire care s-au incalcit de-a binelea.

Rupsem sarutul , dupa care el ma imbratisa , imi soptise la ureche faptul ca ma iubeste si nu il va lasa vreodata pe Sasuke sa se atinga de mine.

Cuvintele erau spuse din inima , direct din inima..lacrimile , ciburi de sticla care te sfasie pe dinauntrul in cazul meu , au aparut necontenit pe chipul meu. Mi le sterse , intreband amuzat de ce plang , intrebarea ar fi si ea mai intersanta daca nu ar folosi apelativul „pitico”.

-Esti doar cu cativa centimetri si ma faci pitica? Spun eu parca dezamagita imbufnandu-ma jucaus , gestul meu amuzandul si mai tare. Oare imi voi regasi fericirea alaturi de Toji si de ce imi sta gandul doar la Itachi?”

Pov by Narator:

„Ura si gelozie , cele doua sentimente contradictorii dragostei , impreuna , transforma orice om in demon. Singurele sentimente care se citeau in ochii lui care , privea cu dezgust scena de ceva vreme. Ura ca ea sa fie fericita cu altul , ura ca el si-a facut aparitia in viata lor . Oare isi va lasa sentimentele impotriva fericiri lor de-o parte , continuandu-si
viata?”
Sunt evil deci next la 7 com >:)


Ultima editare efectuata de catre Max in Lun 16 Iul 2012, 13:16, editata de 2 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 13:07

Buna scumpo Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 78717
Prima Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 544217
Multumesc ca m-ai anuntat dar ti-am luat-o inainte Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 2852797874
Sa vedem noi ce avem aici Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 994253
Este un capitol superb. M-a lasat cu o fata de "WTF?" Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 2873859802
Deci imi vine sa o bat pe Hinata! Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 621493 Ce mai copil copac. Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 468521
Ce a facut Sas'ke? oO Tu vrei sa ma omori? Cum sa faca asa ceva? Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 621493
Si ceilalti s-au intors impotriva ei Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 138742 Ce mai bolovani Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 468521
Cum o cred? oO Clar ii omor! Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 334366999
Macar toji ii este alaturi. Imi place cum le sta impreuna dar nu prea :)) Tot Sasusaku, dar stiu ca v-a mai dura ceva pana ii faci sa fie impreuna. Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 161504
Se gandeste la Itachi Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 962758Si eu ma gandesc la el Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 2843714615
Spor la scris si multa imaginatie!


Stefz
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 13:26

Buna! a hug
Multumesc de aunt. happy
Capitolul a fost foarte interesant.
Sakura si Teji impreuna ?! Fara suparare, dar NU imi place absolut de loc! hmm...?!
Sasuke a privit toata aceea scena? Mai bine ar trece la actiune daca nu vrea sa o piarda pe Saku! roll
Sper ca imprejurarile sa se schimbe si sa fie SASUSAKU. rusinos
Sa ne aduci repede nextul, bafta la tastat si pupici. kiss
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 14:01

super nextul !!! il vreau pe urmatorul repede si daca e nevoie iti dau eu 1000 de comuri puppy eyes dar adu repede nextu puppy eyes si multumesc ca m-ai anuntat si sper s-o faci in continuare ! te-am kiss kiss !
Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 15:02

Evil ... 7 comentarii?:-l
Ok , capitolul asta a fost ...:O :X:X
Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 348112 Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 348112 Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 348112
super ,vreau next :*

Sus In jos
»ღ»Mary»ღ»
Genin
Genin
»ღ»Mary»ღ»

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : http://fanfic.a-evolution.com/

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 17:11

wowwww super capitolul si ar fi fost si mai si daca aparea si sasuke pe acolo >:)..deabia astept next !:X:X:X:X please please please please rainbow :\ rainbow :\
Sus In jos
stefaniaana
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 17:23

in love wow nu ma asteptam la asta ...as vrea sa ramana cu sasuke:*hai repede cu next-ul!!!!! please oh my god !!! wtf
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 19:23

Bunaa >:d<
Am ajuns si eu pe aici :))))
Ficul e foarte tare . " Me Gusta " :)))) :x
Imi place ideea cu scrisorile,cred ca am vazut si un film de genu' :-? .
Defapt imi place tot :))) :-*
Astept nextul si eu. :)
A si daca poti...sa-mi dai un PM,te roog :D >:d<
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 21:55

Kon'nichiwa hi!
Ma bucur ca ai reusit sa aduci nextul in love
Sasuke le dezvirginase pe toate? lough really? rolling on the floor
Mare smecher se crede si ala hmm...?! ca toti baietii de alt fel lough
Deci... Toji si Saku? think Watashi ga kirai!!!!! disgusting serios? :|
Ehh... in fine.. este viziunea ta.. nu a mea nervi!
Ori cum ar fi... mie tot imi place ficuletul tau ;;)
kiss Tsugi no sho o matsu!!!! kiss




Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 25isooz
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 23:00

Chapter XI:

„Fiecare pas pe care il facea , rasuna pe holul pustiu semn ca se sunase . Rozalia era panicata stiind ca ar fi prima daca cand intarzie la o ora si nu vroia acest lucru , era greu , clase ei era doar la cativa metri distanta. Langa usa , o silueta o privi pe ea , se apropie tot mai mult de rozalia care se oprise. Acea silueta era Frau , sora mai mica a lui Uchiha Sasuke , nu avea o urma de sentimente in privire , era asemeni unei statui a unei zeite . 2 minute statusera una in fata celelalte fara sa isi zica macar un cuvant , Sakura inchise ochii si ofta iar in clipa urmatoare , o simti pe Frau aproape de ea , imbratisand-o.

-Frau?..

-Sakura , soptii ea incepand sa planga , imi pare rau pentru fratele meu care este un asa..un asa mare idiot! Cred ca ti-ai dat seama ca si profesorii sunt de partea lui , e din cauza numelui nostru Uchiha...

-Frau , intarzii , stiu ca Sasuke este un idiot , nu e ceva greu de observat si da , stiu ca sa transformat intr-un pustiu de bani gata , nu imi pasa ce o sa imi faca , transmite-i ca poate sa ma si ucida daca asta vrea dar acum , is cu Toji.

Zicand asta , batu la usa , intra dar observa ca banca ei era de negasit , profesoara de chimie Haruna Shun era rosie de furie , ochii ei purpurii o fixara pe rozalie in timp ce , isi daduse bretonul saten din parti dupa ureche. Acest gest insemna ca urmeaza sa faca pe cineva sa sufere , in cazul de fata fiind Sakura.

-Foarte amuzant dragi colegi , ha ha , unde e banca mea? Intrebase vizibil iritata rozalia , cativa colegi incepura sa rada iar Sasuke se abtinea cu greu sa rada in mii de hohote. Dar nu se putea abtine sa nu se uite amuzat la ea , profesoara Haruna tranti catalogul de catedra , zgomotul rasunand in clasa. In incapere intra Toji care era confuz la ce se intampla , sarcastica , profesoara spuse ca se gandi si el sa ii onoreze cu prezenta.

-Gata , totusi asta e o scoala nu un circ si nu imi amintesc sa fi fost de-acord ca voi sa mutati banca domnisoarei Haruno , oricum , Hotaru Toji ia loc , Haruno de vreme ce idoti ti-au ascuns si geanta poti sta cu domnul Uchiha sa nu se inece cu rasul.

-Dar doamna profesoara , spuse Sasuke nervos pe acest lucru , Toji insistase ca Sakura sa stea cu el in banca dar profesoara avea ceva personal cu rozalia. Spre norocul Sakurei mai erau doar 25 de minute de ora , astfel oftand se aseza pe scaunul liber din banca lui Sasuke. Banicile sunt puse cate doua dar in clasa fiind doar 16 elevi , acestia stau singuri pentru a nu se putea consulta deloc in timpul testelor. Pe parcursul orei , Sasuke ii distragea atentia Sakurei , enervand-o mereu , incepuse-ra sa se certe asa de tare incat , puse un 5 Sakurei profesoara.”

Pov by Sakura:

„Ora se terminase , cele mai lungi 25 de minute din viata mea , Haruna sigur are ceva personal cu mine. Pe parcurul cand Sasuke imi tot distragea atentia , nu , mai bine zis ma chinuia in timpul ore iar mana lui , mereu isi gasea veacul langa fundul meu. Toji incerca sa ma faca sa ma opresc din plans , stiu , is patetica pentru ca plang pentru o amarata de nota dar un 5! Asta va afecta considerabil media mea , in caltea mai iau unu , si inca unu si gata.

-Ce mare chestie pentru un 5 , plangi de parca ar fi murit cineva , spuse sec Sasuke care , de ce nu a iesit in pauza?

-Pleaca Sasuke , lasa-ma in pace , de ce iti place asa de mult sa ma vezi cum plang? Pentru tine un 5 nu e o mare chestie fiindca tu nu trebuie sa te ingrijorezi pentru viitorul tau pe cand , la mine e alta chestie , pleaca si termin-o odata!

Brunetul imi ridica privirea catre el , in ochii lui asemeni noptii intunecata in care cerul este acoperit de nori , nu se citea absolut nimic. Ma privirea cu indiferenta totala , un zambet pervers ii aparu pe chip , ma lua de mana , fortandu-ma sa ma ridic. Apoi imi lipise trupul de al sau , acel zambet idiot nu avea de gand sa dispara.

-Sakura , poate eu nu vrea sa te las in pace , te-ai gandit la asta? Spuse cu aroganta in glas , incercam sa ies din stransoare lui dar nu puteam , insa , in momentul urmator brunetul , „zburase” in banca vecina din pricina pumnului lui Toji.

-O data daca te mai atingi de Sakura , esti un om mort Uchiha.

-Hotaru , nu iti baga coada unde nu iti fierbe oala , din cate stiu faceai parte din trecutul Sakurei , se ridica parand nevatamat , indreptandu-se amenintator catre saten. Ochii lor isi trimiteau fulgere iar , in momnetul urmator Sasuke ii daduse un picior in burta lui Toji urmand ca apoi sa ii ofere o cativa pumni , strigam la el sa se opreasca , dar nu , incepeam sa tremur stiind ca nu pot sa intervin . Sunetul care anunta inceperea orelor se auzi , pe clasa intrand Naruto care era confuz in legatura cu se petrece , il lua pe Sasuke de pe saten , blondul tipand la el gen de ce face asta . Cu greu , insa se calma , eu luandu-l pe Toji si indreptandu-ma cu el catre infirmerie. Dupa vreo 10 minute in care asistenta Shizune terminase , ma uitam in podea nestiind ce sa ii spun.

-Toji , imi pare rau , nu trebuia sa , dar el ma intrerupse , luandu-ma de mana si uitanduse convingator in ochii mei.

-Sakura , am spus ca nu il voi lasa pe Sasuke sa se atinga de tine si am de gand sa imi respect cuvantul , eu vreau sa fiu cu tine , sa te protejez de el , tu vrei?

Ochii mei erau incetosati , semn ca iara ma apuca plansul , imi sterg eventualele lacrimi , uitandu-ma la Toji , il sarut scurt urmand sa ii spun ca vreau , dar ma intreb , oare chiar asta vreau? Oh mama , a-si vrea sa fii astazi cu noi , in astfel de momente , ma intreb tu ai avut astfel de probleme cu tata? Ce ai face in locul meu , in astfel de momente , vreau sa iti aud povestea ta...”

Nu imi pot savura eu bine simsul daca nu il postez , v-ati tinut de cuvant si iata , 8 com huh? , bun bun :> Sa vedem daca putem trece la un record de stiu si eu , 10 , nu ma luati peste picior , daca am vazut ca e citit e normal sa cer atat. Sa am motiv si eu sa intarzi ficurile , deci sper ca va placut si ca , dialogul nu a fost prea mult puppy eyes


Ultima editare efectuata de catre Max in Lun 16 Iul 2012, 23:12, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Sentimente pe hartie.(16+)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-