Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sentimente pe hartie.(16+)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 22:04

Scuze , la mine sa dau un com dureaza ore . hmm...?! Defapt a aparut ceva si nici nu am mai apucat sa termin de citit capitolul si nici sa iti las com .
Sa stii ca capitolul , desii fara inspiratie asa cum zici tu , a fost frumos si interesant . Defapt cam prea interesant deoarece m-ai lasat in suspans ! hmm...?!
Astept cu nerabdare nextul , pe care , sper ca il vei aduce cat mai curand posibil . Bafta la tastat si pupici . kiss
[i]


Ultima editare efectuata de catre Îngerul alb in Lun 11 Iun 2012, 07:52, editata de 1 ori
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 22:52

yuhuu un next hai sa ne bucuram:)).....inspiratie si expiratie max nextul cu inspiratie
Sus In jos
OoOByaOoO
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 17
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Dum 10 Iun 2012, 22:58

Wow deci m-ai lasat fara cuvinte .imi place faza cu scrisorile ii da un aer de mister .astept sa postezi urmatorul capitol.
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Lun 11 Iun 2012, 15:52



Off, scuze ca nu am ajuns aici de la celalalt capitol, dar am facut o pauza de cateva saptamani in care nu am mai facut vreun next sau sa citesc fic-uri. sad
Te roog sa ma ierti! puppy eyes Acum insa, sunt aici, deci sa ne intoarcem la capitolul tau...
Cine a rapito pe Sakura? Oh, iar incep sa am nedumeriri iar suspansul asta... Doamne, ma omoara! nervi!
Eu abia astept urmatorul capitol, care sper sa vina curand, deci, pune-te pe tastat. please
Merci ca m-ai anuntat. Te roog dulke sa ma anunti si in continuare. unsure
Eu iti trirmit un pupik si iti promit ca ne vom revedea data viitoare, scumpo! ;;)

~Black Coffee~

Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Mar 12 Iun 2012, 18:01

il ador :x
e absolut superb :* next`ul :x
pls. anunta-ma si pe mine cand pui next-ul :x
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Vin 15 Iun 2012, 16:01

next te rog anuntama

Edit Bella: Sa-ti reamintesc regulamentul. In zona ficurilor nu ai voie sa postezi un comentariu ce contine 3-4. Se numeste spam si este interzis.. Incercati si voi sa faceti un comentariu de cel putin 10 cuvinte. Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 301723
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Vin 15 Iun 2012, 17:33

Cat de tare e ficul asta!!!! what?lol!
Sincer la inceput nu aveam ce face si am vazut ca ultimul fic la care a dat cineva comm era asta asa ca m-am gandit sa arunc si eu un ochi peste el cu toate ca titlul nu mi s-a parut asa interesant.. rusinos
Dar a fost wow!!! Genial. Nush care fic al tau este cel mai bun.
Abia astept sa vad ce se va intampla cu Sakura si cum isi vor da seama Sasuke si Sakura ca ei defapt isi trimit scrisori unul altuia.
Te-am pupat, spor la scris si sper sa nu te mai lase inspiratia lough ♥️
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Vin 15 Iun 2012, 20:44

Chapter VII:
Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Tumblr_m5bpx65W5U1rpqep1o1_500_large

POV by Sasuke:

„Ma doare capul mai rau de parca am fost lovit de o nicovala , ce am facut ieri? Se pare ca am adormit imbracat pe canapeaua din living , mama nu e acasa ca altfel acum asi fi in strada nu pe canapea. Pe unul din „bratele” canapelei era Frau care se uita la mine dezamagita , avea obraji rosii de plans cred . O intreb ce s-a intamplat dar ea ezita sa imi raspunda zicandu-mi simplu ca nu e treaba mea , dupa care pleca. Ce am mai facut de data asta? Am omorat pe cineva cumva?

Poate nu ar trebui sa chefuiesc in halul asta , se pare ca sunt asa de imprastiat ca mi-am pierdut si telefonul. Deci sunt nevoit sa folosesc fixul sa-l sun pe Naruto , poate asta stie ce am facut azi-noapte. Suna ocupat de cateva ori iar intr-un sfarsit raspunde , oriunde era el , este o mare galagie.

-Naruto , ce e cu galagia aia? Aaa... maicata , inteleg , si Itachi e cu tine? Pentru ce? Cum adica Sakura a disparut? A plecat asa din cadru ? Vin imediat.

Spunand asta am inchis telefonul , cum sa fie rapita Sakura? A fost si ea acolo oriunde asi fi fost ieri? La naiba , de ce naiba am mai si baut aseara ? Cred ca eram manga..

Fac un dus in graba , ma imbrac si in 10 minute eram la Naruto unde era un scandal de zile mari , invinuitul: Naruto , iar eu am picat la tanc in partea predici unde eram si eu . Intradevar Itachi era si el acolo dar de ce se uita cu o privire din care se citeste destul de usor ura?

-Naruto esti pedepsit sa nu iesi o luna inafara scolii , iar Sasuke , Mikoto a aflat si ea despre cheful vostru de ieri si nici tu nu esti scutit de pedeapsa , Itachi , ca frate mai mare trebuie sa ai grija sa nu mai iasa inafara scolii la fel ca Naruto . Acum .. cine ar vrea sa ii faca rau Sakurei?

Matusa Kushina exagereaza , eu nu pot sta o saptamana fara sa ies prin oras cu prieteni , da mite o luna?!!

Nu am observat-o si pe Hakura care statea fara preocupari intr-un colt al bucatariei , uitandu-se la spectacol . In privirea ei nu se citea ingrijorare sau ceva de genul , era chiar inervs , pot sa jur ca I se citeste chiar fericirea in ochii. A naibi „iubire” intre surori!

Dupa ce se linistisera apele , trebuieau sa se duca nu stiu unde fiindca am fost „foarte” atent. O opresc pe bruneta cand trecu-se pe langa mine , uitandu-ma fix in ochii ei verzi de unde se citea teama acum :

-Nu iti fa griji , nu o sa te omor , nu inca . Se oberva cat de „ingrijorata” esti pentru sorata , chiar sunt foarte intresat sa vad de ce o urasti.
Spusesem sarcastic , se uita mai speriata la mine ca atunci cand am zic ca nu o omor , inca.

-Nu am timp , incerca sa isi ea mana din stransoarea mea dar in zadar. Ceilalti nu au obervat ca ea s-a oprit , sau mai bine zis ca e fortata sa ramana aici. Dupa ’micile’ insulte adresate mie in special si multe ezitari , am convins-o sa imi zica de ce o uraste si se preface. Nu are de ales , imi zice ori zboara.

-Avea degand sa ma lase singura acolo... de aceea o urasc , nu merita sa fie numita sora mea mai mare si nu stiu cum a fost convinsa sa nu ma lase , dar nu o pot ierta si am jurat sa o fac sa sufere cat traieste , mai vrei detalii? Fiecare cuvant era adancit in venin iar pe fata ei aparuse o lacrima amara pe care o sterse imediat , dau negativ din cap si o las sa plece.

-Doar un moment , zic si ea oprindu-se , tu ai aranjat ca ea sa fie rapita?

-Decat sa fie rapita eu aranjam ca ea sa moara , nu , prefer sa o vad in persoana cum sufera decat sa nu o vad.
Sakura.... unde esti?”

POV by Sakura:

„Nu eram nici imbracata decent , si nici nu eram in locul potrivit.
Mii de paraiase mi se scurg din mariile verzi , din smaraldele mele , de geaba ma autocomplementez daca nu am pentru ce.

Parul imi este ravasit , rochia e buna de folosit precum o carpa , toata este rupta. Picioarele mele au diverse vanataii , nu stiu cine sunt fiindca unde fusesem adineauri era o camera puternic luminata , iar acum sunt in mijlocul intunericului , un fel de celula.

Nu sunt singura , in jurul gatului meu simt doua maini fragile si reci , Melody.. e aici de 2 luni zicand ca nu pote iesi , am incercat sa o conving ca vom pleca dar nostalgia ei ..ma cuprinse si pe mine.

Parul ei purpuriu imi invaluie spatele asemeni unei pature in timp ce , din perlele ei negre cad amare , doua rauri mari.

Dintre toti oamenii la care m-as putea gandi , eu il aleg fix pe Sasuke!
La el ma gandesc incontiunu de ieri , parca sperand ca ma va salva dar de ce ar face-o?

Am incercat in zadar sa imi iau gandul de la el , in minte venindu-mi S , dar... el nu ma cunoaste , nici eu pe el.

Sunetul pasilor se aud dincolo de usa inchisa , acum imi amintisem!

Usa este de un lemn vechi , iar incuietoarea este ruginita iar eu..... stau ca proasta si sper lucruri fantastice , pentru ce invat eu karate de ceva ani?
Se aude cum un lacat ce cade pe podea , apoi usa se deschide pe ea
ividndu-se 4 siluete. Melody ma tinea mai strans , mai nereusind sa respir.

-Nu , nu aveti cum sa fiti voi , ce vreti de la noi? Tipam eu ridicandu-ma in picioare , dar abia daca ma puteam tine pe ele. Unul din ei inainta catre mine avand un zambet pervers pe chip , parul sau alb , ochii negri , tot ce uram eu la el aceesta fiind nimeni altul decat Kabuto , un vechi ’amic’. In tocul usii mai erau si ceilalti 3 , Shino , un tip solid care poarta in permanenta ochelari de soare chiar si la intuneric , brunet. Hidan pe care sincer , numai sa il mai vad nu imi mai trebuie dupa incercarile lui de a ma viola , iar ultimi doi nu au nici o legatura cu trecutul meu .

Un roscat pe care il stiu de undeva dar nu ma pot gandi de unde momentan , ochii fiindu-i de o nunanta neobisnuita cu un tatuaj pe frunte in partea stanga. Celalalt are parul portocaliu si ochii la fel , nici pe el nu il cunosc , decat din priviri ... un prieten de al lui Itachi.

Kabuto ma apuca brutal de mana , privindu-ma in ochii avand aceelasi zambet tembel. Apoi ma arunca in bratele cuiva , nu stiu cui , dar foarte blanzi pentru un violator. Se indrepta acum catre Mel care se uita ca o caprioara speriata la el , incerc sa ies din stransoarea aceelui roscat care ma prinse , dar nu pot. Nu mai am nici o putere in mine , sunt a naibi de fragila!

-Nu , las-o in pace!!! Strig ca nebuna la Kabuto , nu se intoarse catre mine dar se oprise pentru cateva secunde.

-Draga Haruno , poate eu nu vreau sa o las pe aceeasta domnisoara in pace la fel cum nu te voi lasa nici pe tine , Gaara vreau ca unul dintre voi sa o „probeze” pe fata , iar eu am degand sa ma joc cu Mel .

-Cum lui Gaara nu ii plac afacerile cu carne vie , ma voi oferi eu sa iti spun daca e „buna” sau nu sefu , zise celalalt de langa mine.

Kabuto accepta , portocaliul astfel prinzandu-ma de amandoua maini si legandu-le cu niste catuse negre , o nu!

Dar in urmatoarea clipa imi pierdusem cunostiinta , ce s-a intamplat cu Melody? Ultimele cuvinte pe care le-am auzit au fost „Subaku , tu o iei pe movarie si o duci in camera 23.”

Ala cine mai este?
Va fi in siguranta? Imi fac mai multe griji pentru ea decat pentru mine , dar stiu ca ma voi descurca cumva dar ea...2 luni ...61 de zile....

Sigur trebuie sa ma fi violat prin somn , doar ca nu simtisem nimic inafara de o durere nesuferita la cap.. din cauza aceelui drog , daca imi amintesc bine aceel morcoveata imi pusese o astfel de batista imbibata intr-un drog.

O camera decorata vag , pereti alb , podeaua din parchet castaniu , un pat , un birou si alte obicete decorative.

Un pat pe care ma aflu eu inconjurata de un hanorac negru cu verde , asta cum a ajuns aici? Inca mai aveam rochia sau ce a mai ramas din ea pe mine , usa se deschise pe ea intrand aceel baiat.

Cred ca ma prefera treaza , se uita la mine apoi catre pieptul meu , care spre usurarea mea nu se observa din acele fasii. Se asezase pe coltul patului , evitand contacutl vizual , cu spatele la mine.

Ciudat comportament , sau asta credeam pana cand , in secunda urmatoare el era deasupra mea , uitandu-se adanc in ochii mei. De lucruri de astea sunt ingrozita si niciodata nu am stiut sa ripostez in astfel de cazuri , exceptand pipaielile , cei care au pus mana pe mine au urma cu fata in perete.

Era pe punctul sa ma sarute , dar in aceel moment se oprise si se dadu-se jos de pe mine. Avusese o geanta in mana pe care mi-o dadu-se mie , era geanta mea .

-Ce.. adica de ce? Nu avea oridine de la seful tau , sau face si asta parte din plan?

Din buzunarul camasei lui albe , scoase un fel de carnetel pe care il deschise si mi-l aratase. Cum am nimerit chiar eu un astfel de noroc?

-Unde sunt?

-Langa gara Tokyo-Hokkaido.

Eram destul de departe de casa , cam vreo 30 de km , nu stiu cum am sa scap de aici. Imi deschid poseta unde imi gasesc telefonul , am vreo 100 de apeluri pierdute , majoritatea fiind de la Sasuke.”

POV by Sasuke:

„Chiar nu pot crede aceest lucru.... dar la ce m-as putea astepta? Putea fi o coincidenta sau mana lui Naruto? Coincidenta...

Naruto se uita absent pe fereastra , eu o analizam pe Hakura , balasandu-ma cu scaunul . O melodie se auzise asurzitor , eu cazand astfel cu tot cu scaun pe podea. Telefonul..ma....ti.

Ca de obicei raspund fara sa ma uit la numar , strigand un „da” nervos , sperindu-l pe oricine ar fi la telefon.
-Cu un da mai sa imi spargi timpanele raspunzi idiotule?!!! Puteam recunoaste vocea asta dintr-o mie , era
vocea..
Cred ca a fost cel mai lung capitol ever , si cred ca singurul asa de lung , acum stiu ca voi fi evil dar , nextul la cel putin 7 comentari [la cap 2 erau 13 comuri deci:-w]
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Vin 15 Iun 2012, 21:06

jmechero ne ceri comuri pt next astai santaj draga nu stiai :)) ma rog ficul ca toate ficurile tale e genial capitolul fiind xceptional tot ce pot sune este ca vreau nextul
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Vin 15 Iun 2012, 21:30

n.e.x.t. n.e.x.t. pls anuntama cand e urmatorul

Edit Bella: Regulamentul, mama lui de regulament.. Repet, la ficuri, intr-un comentariu, scrie macar 10 cuvinte, minim.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Vin 15 Iun 2012, 21:43

Buna,
Capitolul a fost.. wow. Imi place cum au evoluat lucrurile desi la partea cu rapitul ideea devenise un pic cam, comuna. Desi sunt tipii rai, pot spune ca imi place de cei doi, Gaara si portocaliul. Mi se par diferiti si felicitari celui care a ajutat-o pe Sakura.
Ficul tau imi place dintr-un toate punctele de vedere si daca se poate, anunta-ma cand aduci nextul.
Spor la scris si la idei!^^
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Vin 15 Iun 2012, 22:54

Buna , multumesc de anunt . happy
Acest capitol a fost interesant , cine s-ar fi gandit ca Sakura va fi rapita intr-un interval atat de scurt de timp .
Ma bucur mult ca i-ai pedepsit de Naruto si Sasuke . He , he , asa le trebuie daca sunt baieti rai ! roll
Adune repejor nextul , bafta la tastat si pupici . kiss
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Vin 15 Iun 2012, 23:29

Vocea Sakurei asa-i??? Sunt 90% sigura ca e vocea ei. lough
Dar marea intrebare. Tipul ala dece o ajuta? Dece? Si va scapa? Sau va fi pana la urma violata de idiotii aia? Sasuke va ajunge la timp sa o salveze? Ce se va intampla????
Repejor cu nextul!!!! Abia astept sa vad ce va face Sakura si dece tipul ala o ajuta!!!
Si mai ales cum va reactiona Sasuke daca Saku e la telefon??
Repejor nextul ca ma omoara suspansul asta!!!
Te-am pupat si spor la scris ♥️♥️
Sus In jos
Criiisa
Genin
Genin
Criiisa

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 58
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Dance & Singing.
Stare de spirit Stare de spirit : Haters...

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Sam 16 Iun 2012, 10:11

Woow . Aseară m-am apucat să-ţi citesc capodopera , şi nu-mi vine să cred că nu am comentat!

Totul este reuşit . Ideea originală . Sunt curioasă.. Cei doi "S" se vor întâlni vreodată ? Întrebarea asta m-a măcinat înainte de somn . :3 .
Hmm.. Rar aud de cuplul : Sakura&Itachi.. Şi aici sunt curioasă , oare Sakura îl va lăsa pe Itachi pentru Sas'ke San pentru Itachi?

Apropo.. Va la timpul viitor nu se scrie cu cratimă :3 . :*

Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Sam 16 Iun 2012, 13:32

ai 7 com'uri >:) acum vrem next-ul :>:> Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 836813
si anunta-ma si pe mine te rog :* , superb capitolul. :x
te pricepi :>
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Sam 16 Iun 2012, 16:50

waiting waiting Stiu ca nu am mai aparut de mult pe aici dar, chiar atat de minunate capitole ai putut scrie ? Sun geloasa pe talentu tau :| Glumeam happy Ai un talent formibabil de a scrie... Dar las asta si trec la comentat capitolul...
Deci, chiar atunci cand ma aprofundam in actiune si in sentimente se taie firu.... Vocea aia e, pun pariu pe sosetele mele ca vocea e a lui Saku ... Bravo ! Hai cu movaliu ! lough Si baietilor buni din acea gasca de "baieti manierati si respectosi cu fetele"
Doamne ce idiot poate fi Sasuke !!!!! Eram manga si se da la cumnatica lui rolling on the floor NU degeaba il uraste Itachi... Imi pare rau de el sad 'Terorizat in dragoste' a doua in dragoste de surorile care se iubesc, se iubesc pe nai*a !!! Mai bine se tunde cheala cu ciobu decat sa o iubeasca pe Saku.. Deci faza cu lasatu acolo .... pe mine m-a lasat in ceata think Acolo fiind orfelinatu sau...? :| Oricum o sa aflu in NeXt kiss
Sa stii ca am luat cateva lecti de prim ajutor, sa iti dau un sfat : TRACTIUNILE LA TASTATURA PENTRU A SCRIE NEXTUL AFECTEAZA GRAV BUNASTAREA CITITORILOR!!! LIPSA LOR E SI MAI SI well? awesome right? well? awesome right?
Te astept cu nextu kiss
Teo in love a hug
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 13:38

Chapter VIII:

POV by Sasuke:

„Mormaisem incet „Sakura” dar inchise , ea vrea sa isi bata joc de mine? Intai urla in telefon si acum a mai inchis? Si imi fac griji ca prostu degeaba , poate nu a fost rapita ci poate a plecat si nu mai avusese semnal , de ce imi mai fac eu griji? Cred ca mai bine imi fac la fel ca Hakura , nu imi va pasa si nu e greu de loc doar ca , afarisitul de sentiment de vinovatie ma apasa si ..nu imi place nici privirea din ochii lui Itachi , asta ce o mai patit? Cineva batea la usa de la intrare cu pumni , sunete repetate si nervoase , Mika , menajera se oferise sa se duca sa deschida iar cand deschise nu durase mult si intrase Karin cu Temari care ele se uitau sageta la mine cu furie .

-E adevarat ca Sakura fusese rapita? Si tu ce stai ca molaul si nu zici nimic , ah Sasuke? Ce naiba aveti toti , doar nu a murit , de ce stati leneviti ca maimutele?!! Urla Karin iar Temari nu mai are putin si cred ca o sa imi dea cu scaunul in cap , una peste alta incepuse cearta la care participam toti sa zic asa , si ce anume vrea sa fac? Sa merg pana la capatul lumi pentru ea? Nu pot sa spun ca atunci cand am vazut-o pe Hakura mi-a trecut pe loc furia .. defapt din potriva , inca o urasc chiar daca nu ea e ceea care isi batea joc de el sirul gandurilor mele nesfarsite imi fu orpite de catre Temari care parca te mananca din priviri.

-Erai gelos pe Itachi fiindca formasera un cuplu pana ieri , de aceea ai sarutat-o la discoteca ieri si mai era putin si va trebuia o camera? Cuvintele ei erau pline de venin , o serpoiaca , eu gelos? Doar ei doi nu s-au despartit , nu? Ia stai , stop cadru si derulam , am sarutat-o pe Sakura? Probabil fusesem beat manga de am facut asta , Itachi se ridica cu gandul sa plece dar ii zic sa se oprasca ceea ce si face.

Voriam sa ii zic ca nu o iubesc pe Sakura si nici ca am sarutat-o cu intentie dar ceea ce am facut ieri imi aparuse in minte asemeni unui flash , o data cu imaginile si sentimentele .. Itachi isi continua drumul si o lua spre usa dupa care iesise. Ieri o vroiam pe Sakura , asa mi se intampla mereu cand petrec , nu mai stiu in al cui pat ma mai trezesc. Din nou cineva sau ceva trebuia sa imi intrerupa gandurile , aceest ceva ar fi telefonul lui Karin.

-Oh Toji! Eto...pai Sakura , ai aflat deja? Pai daca stii unde este resedinta Haruno fiindca trebuie sa ma ajuti sa fac o crima , acum ai trecut ? Oke ne vedem afara . Temari fostu Sakurei a venit , spuse mai mult uitandu-se catre mine , ce vrea sa spuna prin fostul?

Dintr-o masina sport neagra , unu ferare f430 daca nu ma insel iesise un tip saten cu ochelari de soare , din cate am inteles fusese iubitul Sakurei inainte sa plece in Franta si cand se intoarse ea cica e rapita. Se uita parca vazand prin mine , ma apuca de gulerul camasei putand sa vad o fata furioasa.

-Ce fel de iubit isi lasa prietena rapita? Nu o meriti pe Sakura.....zise lasandu-ma , cat a-si vrea sa ii dau un pumn de sa vada stele dar nu e momentul asta , nici nu il cunosc bine dar pe asta nu il pot suporta.

POV by Sakura:

„La naiba! Intai Sasuke mai ma surzeste apoi , am tipat la idiot asa de tare incat a intrat Kabuto sa vada ce se intampla . In camera nu era chair intuneric dar nici invadata de lumina soarelui , draperiile gri pal erau trase dand un aer de mister camerei , de infricoasare. Isi indrepta privirea catre Yahiko fiindca asa il chema pe aceela care imi readuse geanta si nu imi facuse nimic , inca si sper sa nu o faca. Vazand ca eu sunt inca „pura” , se apropie cu pasi silentios catre mine , privindu-ma pofticios , muscandu-si buza inferioara. Ii facuse semn lui Yahiko sa paraseasca camera , lasandu-ma pe mine singura, aici cu el. Era imposibil sa nu imi remarce telefonul din mana care , il luase si il aruncase undeva prin draperii , gemul sparganduse la contact cu telefonul. Ochii lui negri , pe care alta data imi pareau sinceri si blanzi , se remarca doar ura si pofta nesatula de a creea suferinta. Il cunoscusem cand fusesem la scoala primara iar apoi am nimerit la aceeiasi scoala la gimnaziala ceea ce era ciudat fiindca eu mereu schimbam scolile pana ne-am stabil in partea de vest al lui Tokyo. Isi trecuse mana bland prin parul meu , fiind doar de forma fiindca apoi , il prinse strans si ma aruncase dealungul patului.

Cum reusesc persoanele sa se schimbe radical de cum ii cunosteai este ceva .. irational. Rau nu te nasti , raul se invata! Iar eu ar trebui sa stiu cel mai bine , cum am colindat o data la cateva luni o casa , sora mea la fel in momentul cand noi doua am fost despartite o lunga perioada , aproape doi ani cand am crezut ca nu o sa ne mai vedem , ironia sortii a fost ca aceele cupluri sa se insele reciproc iar atunci am reintalnit-o pe ea. Iar de atunci nu vroisem ca noi doua sa mai fim vreodata distante , totusi comportamentul ei se schimbase radical , era alta , avand doar 5 ani , dar nu mai era chiar la fel. Aceea fetita inocenta care trebuia mereu protejata si sa ii fie oferita dragoste , incerca din rasputeri sa atraga atentia facand diverse boacane. Era adevarat ca atentie din partea mea nu mai avea fiindca incepusem turneul de Karate fiind ceea mai mica concurenta , de atunci nu mai fusesem adoptate fiindca nimeni nu dorea o obraznicatura , pe de alta parte , eu eram inca prea dorita. Jucam rolul fetei perfecte si ceream de la cuplurile iubitoare imposibilul ca ei sa nu ma adopte dar un cuplu care parea foarte dragut accepta toate cerintele mele , imi amintesc si acum aceea intrebare prosteasca „Nu ar fi mai bine sa o lasam pe sora ta aici?” repetasem atunci intrebarea ca si un raspuns afirmativ dar dupa , am reusit sa o fac pe doamna sa iasa plangand .

Revenind la prezent si anume momentul de fata care nu este tocmai favorabil , Kabuto se uita pofticios la fiecare particica din trupul meu , urmand sa ma sarute pe gat strecurand dese si dureroase muscaturi . O ipostaza asemanatoare , o amintire! La naiba Sakura , fiindca acum nu este aceest moment! Imi rupse ce mai era din rochia mea neagra de club , acum fiind mai rau ca mai inainte , ramanand in lenjerie intima. Ii placea aceea priveliste pe care o savura din plin , nu puteam riposta fiindca ma „inchise” bine , tinandu-mi mainile deasupra capului . Uda se trantise de perete , provocand un sunet asurzitor .Pe usa intrase-ra , nu , pe alte cuvinte nu stiu cine l-a zburat pe Kabuto de pe mine intrand in perete , aceel cineva era brunetul meu , Itachi? Nu mai este al meu in oricecaz vazand ce s-a intamplat ieri , totusi ce cauta aici? Erau mai multe siluete , Naruto , Sasuke .. Sasuke? La vazul trupului meu isi musca buza inferioara , gest ca ii place ceea ce vede . Un zambet imi aparuse pe cip cand vazusem cine era a 4-a persoana exceptandu-l pe Yahiko .

-Toji!!! Ma ridicasem cu gandul sa ma duc sa il imbratisez dar la primul pas pe care l-am facut , de durere , ma dezechilibrasem fiind in cadere libera pentru a face contact cu podeaua din lemn parca , inghetat. Nu cazusem fiindca parca totul se derula cu incenititorul , eram prinsa in niste brate , o imbratisare calda dar totusi , pentru mine fiind straina.
Nici nu stiu cum se petrece una peste alta , eu fiind trasa de catre cineva si fugind cu el , era Sasuke! El de ce a mai venit dupa mine? Ma bucuram daca nu se mai deranja sa ma „viziteze” , pe cine pacalesc...?
Ii dadusem drumul la mana , brunetul intorcanduse catre mine si intrebanadu-ma de ce naiba m-am oprit.

-Melody , nu o pot lasa aici!

-Daca iti faci griji pentru cineva , fa-ti pentru tine!

Nu vroiam sa o las aici dar Sasuke ma scoatea de aici cu forta , fie ca vroiam fie ca nu. Doar ca , desteptul asta nu o obervat ca eu is semni imbracata? Nu stiu pe unde fiindca nu eram atenta , am iesit afara prin spatele unui bloc parasit , asteptandu-ne o masina neagra pe undeva pe aici.

-Cum ati gasit locul unde ma aflam?

-Intreaba-l pe iubitul tau , Toji , nu pe mine spuse el cu o mare indiferenta , ce are el cu Toji? Si nu mai este iubitul meu , nu am putut tine 3 ani o relatie la distanta de aceea s-a terminat , dar de ce s-a intors in Franta?


Ultima editare efectuata de catre Max in Lun 09 Iul 2012, 12:24, editata de 3 ori
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 13:47

Abia astept sa ad continuarea.
Si Neji fostul Sakurei!!???
Dar de unde stia Teji unde e Sakura? Si Sasuke e chiar idiot? Cum sa nu-i pese ce s-a intamplat cu rozalia?
Bine ii fac Temari si Karin! Mai bine ii dadeau si cu scaunul in cap, poate asa ii intra mintea la loc. lough

Astept continuarea si ....

...Te-am pupat si spor la scris ♥♥
Edit:
Am citit eu gresit rusinos
Am modificat acm happy2 Era asemanator numele.... era inevitabila greseala asta la cat de aiurita sunt lough
Deci... ma bucur ca au ajuns la timp sa o salveze pe Sakura, dar de unde au stiut unde sa o gaseasca??
Astept nexttt kiss kiss


Ultima editare efectuata de catre ♥Ada♥ in Mar 26 Iun 2012, 14:05, editata de 1 ori
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 14:10

ada , cu regret iti zic ca e Toji nu Neji , in fostele capitole spune ca Sakura nu vorise sa stea cu Neji si de aceea Hinata o uraste si de alte mii de motive:))


Ultima editare efectuata de catre Max in Mar 10 Iul 2012, 19:37, editata de 2 ori
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 14:31

Eu nu spun nimic despre capitol, care apropo e super; Sasuke e idiot; sa pui o poza cu Teji in love ; KArin si Temari bine ii fac brunetului; HAkura e o pare p*oasta...
Ai pus jumatate de capitol, primesti o jumatate de comentariu... Dau un edit dupa ca pui si cealalta jumatate a hug
Teo kiss
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Lun 25 Iun 2012, 17:09

Hellau, darling a hug

Titlul e oarecum dragut, dar parerea mea este ca nu e suficient de atragator.

Ideea nu este 100% originala, adica stiu si eu... in fiecare fic am observat ca Sasuke si Sakura nu se inteleg, se urasc... au frati.. Sakura e cu Itachi.. il inseala. blablabla, ma rog, ideea e ca tu aduci lucruri noi. Mi-a placut mult faza cu scrisorile. Original, honey, mai ales ca ei sunt atat de prosti incat nu isi pot da seama, mdaa.. tipic.

Descrierea
este si nu prea. As vrea sa te axezi mai mult pe descrierea sentimentala. Puteai sa descrii mai mult primul sarut dintre ei doi si nu ma refer la practica.. sentimente. La fel si cu relatia frateasca dintre Sakura si Hakura, a fost cam bizar cand asa dintr-o data ai spus ca ele nu se suporta, sau mna, Hakura o uraste dintr-un anumit motiv.

Actiunea
nu pot spune ca e grabita. E okai.

Dialogul nu e mult si nu cred ca am gasit replici seci.

Estetica nu prea imi place. Uneori propozitiile sunt foarte lungi si incurcate, iar semnele de punctuatie nu sunt puse mereu unde trebuie.

Greseli de tastare/ortografie:

prostu - prostul;

afarisitul de sentiment - afurisitul sentiment;

-E adevarat ca Sakura fusese rapita? - este

lumi - lumii;

din potriva - dimpotriva;

orprite - oprite;

oprasca - opreasca;

voriam - vroiam;

asa mi se intampla mereu cand petrec - petreceam;

aceest - acest;

ferare - ferrari;

fusese iubitul Sakurei inainte sa plece in Franta si cand se intoarse ea cica e rapita - intoarce;

Hmm, that's all. a hug

Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 00:52

Mersi mult andreea , mai am si o tastatura foarte buna in "" dar e vina mea , mersi de critica si continuarea la cap 7 este acolo , lectura placuta>:D<
Sus In jos
Mustache
Special Jōnin
Special Jōnin
Mustache

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Somewhere in the world ❥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1804
Puncte : 2311
Reputatie Reputatie : 387
Hobby-uri Hobby-uri : ✿ Drama Queen ✿
Stare de spirit Stare de spirit : ٩(•●_•)۶

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 08:52

Max, imi place foarte mult idea ficului tau in love nu am mai intalnit'o pana acum
Dar totusi ma uimesti.. in alte ficuri de ale tale nu lipseau scenele mai deocheate , in acesta vad ca te'ai "cumintit" lough
Inca ceva.. Este primul fic citit de mine de pe acest forum in care nu o caracterizezi urat pe Karin, ba mai mult, am observat ca Saku' si Hin' sunt adversare huh? banuiesc ca ai pus'o pe Karin in pielea Hinatei si vice'versa dap ! de'a dreptul genial!
Sper sa aduci urmatorul capitol repede ;;)
Te pwwp kiss Spor la scris! hi!




Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 1z6eexk Mustache was here
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 11:59

Buna, Max! M-am gandit sa mai citesc si ficuri in desfasurare, asa ca am trecut pe la tine... Sa stii k imi place foarte mult ficul tau. Este mai mult decat superb... si faptul ca ei vorbesc prin scrisori si nu stiu cine sunt, il face si mai frumos. Eu d'abia astept nextu' si daca vrei te-as ruga sa ma anunti si pe mine cand il pui. a hug

Ana. :*
Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 19:46

super capitol :x
astept next-ul :>
please, sa ma anunti cand postezi :o3
Kisses kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimente pe hartie.(16+)   Sentimente pe hartie.(16+) - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Sentimente pe hartie.(16+)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-