Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Destin patat de sange - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Destin patat de sange - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Destin patat de sange

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Iul 2012, 11:31

e dragut tare hinata apasam la butoane fara sa stim ce fac fiecare si sakura chiar ca e o actrita buna esti foarte tare ai un talent formidabil abea astept nextul


Destin patat de sange - Pagina 2 3
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 13:12

Titlul – Este dragut, imi starneste putin curiozitatea, insa nu foarte mult. Are o mica legatura cu textul, ceea ce e bine.

Ideea
– La inceput, nu prea mi s-a parut originala, insa sunt lucruri pe care nu le-am mai citit in alte fic-uri, personajele au caractere diferite. Nu am mai intanlit o Hinata atat de rebela. Toate acestea mi-au starnit interesul si m-a facut sa vreau sa citesc in continuare.

Descrierea – Nu prea ma incanta, ai descris foarte putin sentimentele, nu am inteles deloc prin ce trec personajele. Ai nevoie de mai multa descriere sentimentala, pentru ca este cea mai importanta intr-un fic, iar celelalte se bazeaza pe ea. In urmatoarele capitole, vreau sa vad mai multa, sa inteleg ce simte personajul.

Dialogul – Nu este chiar atat de mult, in primele doua capitole am vazut foarte mult dialog, dar in celelalte nu prea a fost. Trebuie sa alegi putine replici, care sa fie potrivite, sa isi merite locul. Pe celelalte, care sunt seci si neimportante, le poti elimina sau introduce in naratiune.

Actiunea – Este grabita. Asta este din cauza ca nu ai descriere, cum am mai mentionat, celelalte depind de descriere. Daca o sa iei in considerare ce ti-am spus, actiunea va decurge lin si frumos.

Estetica – Nu imi place deloc, nu vad deloc spatii, capitolul tau arata ca un bloc. Am citit de cateva ori aceeasi fraza. Pentru a-l face mai usor de citit, formeaza paragrafe de 5-7 randuri si lasa spatii intre ele. De asemenea, vreau sa lasi spatiu dupa fiecare semn de punctuatie. De exemplu:

Inainte: Este atat de fragila,sensibila,fricoasa si superba.Stai asa am zis superba?Am vrut sa zic ca-i speriata.Da asta am vrut sa zic.

Dupa: Este atat de fragila, sensibila, fricoasa si superba. Stai asa am zis superba? Am vrut sa zic ca-i speriata. Da asta am vrut sa zic.

Sunt sigura ca arata mult mai bine, asa vreau sa vad de acum in colo.

Greseli de ortografie

a -> ma

era -> eram

mist-o -> misto

prieteni -> prietenii

crede-am -> credeam

profu -> proful

decatre -> de catre

parinti -> parintii

inafara -> in afara

grosnic -> groaznic

alti -> altii

vieti -> vietii

m-ai -> mai

Sousuke -> Sasuke

Acestea au fost cateva, ai multe greseli. Incearca sa corectezi fiecare capitol inainte sa il postezi, scrierea corecta este extrem de importanta.

Cam atat am avut de spus, sper sa iti fiu de ajutor.
Daca vrei, anunta-ma si pe mine cand postezi next-ul, sunt sigura ca vei evolua.
Succes in continuare! a hug

Edit: Am taiat confuzia facuta, imi pare rau. kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY


Ultima editare efectuata de catre Lissa in Lun 16 Iul 2012, 01:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Kibrituri
Academy Student
Academy Student
Kibrituri

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : dans , lenevit
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 16:25

Scuze Lissa daca te deranjes dar Saosuke este fratele Hinatei nu Sasuke .
In rest Aducii mai repede nextul ca ma spanzur !
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 16:47

Hey am adus un nou capitol si sper sa va placa.


Capitolul 6-O noua Sakura


Sakura

Zilele au inceput sa treaca mult mai greu ca inainte si asta ii este datorata lui Sasuke.Acel sarut m-a facut sa-mi fie rusine cand il vad sau cand este vorba despre el.In legatura cu ceilalti totul decurge mai diferit.Hinata la facut pe director sa-si dea demisia pentru ca nu m-ai rezista din cauza presiuni,Ino are o relatie cu Sai si le sta foarte bine impreuna pot spune ca sunt foarte fericiti,Garra nu o m-ai necajeste pe Hina la fel de mult ca inainte,Karin si-a gasit fericirea langa Kiba si chiar se potrivesc adica mananca impreuna ,rad impreuna si distrug scoala impreuna,Tenten a renuntat la barfe deoarece ii place de Neji si a aflat ca lui nu-i plac barfitoarele,Temari este putin mai linistita in legatura cu moda si inca isi continua relatia cu un elev de la un alt liceu.Toti s-au schimbat si si-au gasit fericirea inafara de mine ,bine si Hinata care tot continua sa creeze belele.Sunt asa de trista din cauza lui si m-ai ales ca a devenit agresiv cu mine ,dar fratele Hinatei Sousuke care s-a transferat la liceul nostru ma apara de Sasuke cum poate.Sunt o adevarata povara pentru toti si din cauza faptului ca ei ma protejeza dau de probleme in locul si asta este doar din cauza mea.Ceea cei mai rau este ca simt inauntrul meu ceva ce nu pot descrie in cuvinte pentru Sasuke.Mereu incerc sa ma contrazic ca nu sunt indragostita de el ,dar de fiecare data cand fac asta o durere ma cuprinde la fel facand si tristetea.Viata mea este la fel de plictisitoare si fara sens,aceesi rutina plictisitoare ,aceesi Sakura care nu este deloc interesanta.Lacrimile mele curg pe parchetul din camera mea formand un lac al tristeti si al dureri.Degeaba plang ghemuita intr-un colt al camerei pentru ca nu voi schimba nimic.Sunt atat de gelosa pe adolescentii care au o viata perfecta,care fac ce doresc,care primesc ceea ce-si doresc mereu,iar eu nu primesc nimic.Chiar daca muncesc din greu si sunt o eleva stralucita familia mea se comporta cu mine de parca as fi un gunoi,o carpa cu care iti stregi pantofi apoi o arunci deoarece nu m-ai ai nevoie de ea si din cauza asta nimeni nu o m-ai foloseste.

Telefonul meu incepe sa sune ,dar eu nu-l bag inseama ,dar acesta nu inceteaza asa ca ma ridic din coltul tristeti si iau telefonul raspuzand doar cu un simplu „alo”.La celalalt capat se aude o voce masculina atat de dulce.As cunoaste oriunde vocea asta,era a lui Sasuke.Imi spune ca s-a gandit ca i-ar placea sa ma incerce deoarece nu a facut-o niciodata cu o tocilara plangacioasa si e curios sa vada cum este.Ii inchid telefonul in nas si incep sa plang din nou ,avea dreptate sunt o tocilara plangaciasa ce se bazeaza pe ceilalti ca sa-i ofere siguranta si fericire si asta am primit de la Hinata siguranta si fericire,fericirea ei pe care mi-a daruit-o.Sunt o egoista ,ma gandesc doar la mine si la fericirea mea si astept de la alti sa mi-o daruiasca chiar si pe a lor.Lacrimile mele in aceste momente sunt un adevarat izvor al tristetii pe care as vrea sa-l opresc ,dar nu pot este prea puternic.Hinata avea dreptate trebuie sa devin mai puternica si sigura pe mine.Am nevoie de sfatul Hinatei,de protectia ei.Trantesc telefonul in pat si ies din camera coborand pe scari in fuga aveam degand sa ma schimb.Casa Hinatei nu este departe asa ca o iau pe jos.Calcaiele mele faceau contact cu asfaltul dur si fierbinte ,dar nu am sa las acest lucru sa ma opreasca din a-mi schimba viata in bine.Cand ajung in fata casei lui Hina bat la usa in urmatorul moment cel ce-mi raspunde este Sousuke care ma priveste surprins si ma invita inauntru.Il intreb de Hinata ,iar el imi spune ca este sus in camera ei se uita la televizor.

Ii multumesc si urc scarile in graba si intru in camera fara sa bat.Cand Hinata ma vede se ridica din pat si vine la mine punandu-si mainile pe umeri mei intrebandu-ma ce am patit.Eu nu-i raspund si o iau in brate si fara nici cea mai mica ezitare ea imi raspunde la imbratisare si imi mangaie parul meu lung si roz atat de lin incat ma face sa-mi relaxez corpul in bratele ei atat de fine si puternice.Dupa inca cinci minute imbratisarea se desface si Hinata ma intreaba ce s-a intamplat,dar eu nu-i raspund ceea ce a speriat-o.Ma indepartez de ea si ii spun ca vreau sa ma schimb,ca am nevoie de ea ca sa fac asta.Cand aude ma strange in brate si-mi spune ca a asteptat de mult timp sa fiu de acord cu asta si insfarsit a sosit momentul.Se duce la biroul ei si se aseaza pe un scaun facandu-mi semn sa vin langa ea.Scoate din birou reviste si incepe sa-mi arate diferite haine,incaltaminte si bijuteri.Dupa ce ne hotaram in legatura cu hainele eu si cu Hinata mergem in baie eu asezandu-ma pe scaun lasand-o pe Hina sa-si faca treaba.Stau cu spatele la oglinda ,dar tot aud cum foarfeca se „joaca” cu parul meu.Dupa ce Hinata termina de taiat cred ca doar varfurile imi spune sa las capul pe spate pentru a-mi spala parul,dupa aceia incepe sa-mi faca suvite negre.Dupa o ora de aranjat parul Hinata imi spune sa ma ridic de pe scaun si sa ma uit in oglinda.Cand ma intorc sa vad ce mi-a facut Hinata nu mi-a venit sa cred.Parul meu lung acum era scurt si la moda si culoarea mea de roz natural acum este mai stralucitoare ,iar suvitele negre imi dadeau un aer de rebela.Zambesc si ii spun ca sunt multumita.Aceasta vine spre mine si-mi arata ochelari apoi ii rupe in doua spunandu-mi ca vederea mea este perfecta si nu am nevoie de ei.

Ma ia de mana si ma taraste pana la masina destinatia fiind parcarea de la Mall.Drumul a fost scurt deoarece Hinata a condus mai ceva ca Sousuke,adica mai repede si ma mir cum de nu a luat amenda.Cat timp Hinata a condus frica ma cuprins pana si in cele mai adanci colturi ale inimi mele ,dar spre fericirea mea cum am m-ai spus am ajuns repede.Cand am intrat in Mall am ramas placut surprinsa,era atat de frumos ,spatios si luminos si desigur plin de magazine.Intram intrunul unde era plin de haine pentru rebeli.De aici am iesit cu vreo 15 plase adica ce tot spun ca din fiecare magazin ieseam cu cate 15 plase in plus.Dupa ce terminam cumparaturile Hinata nu a m-ai avut rabdare si am mers la baie pentru a ma schimba.Mi-am luat un maieu negru si peste un tricou decoltat mov cu un craniu din sclipici pe el,o pereche de blugi negri strinti si taiati,in picioare mi-am luat tenisi mov cu negru si ca accesori niste cercei in forma de craniu si trei bratari pe mana stanga.

Aratam ca o adevarata rebela si tot ce m-ai aveam de facut era sa m-ai lucrez putin la comportament si dupa aceea ii aratam eu lui Sasuke cine-i sefa.Chiar daca eu aratam ca o rebela tot Hinata ma intrecea.Ea era imbracata cu un maieu alb mulat si cu un tricou mov putin mai largut,o pereche de colanti roz peste avand o fustita mov,in picioare avea niste sandalute roz,iar ca accesori 8 bratari pe mana dreapta si trei cercei la urechea stanga sus de argint si doi la urechea dreapta jos tot din argint.Parul sau lung si brunet cu suvite mov era prins intr-o coada de cal.Dupa ce ne aranjam ne ducem sa punem plasele in masina apoi ne intoarcem inapoi in Mall pentru a savura un suc.Cand ne indreptam spre o masa pentru doi in fata noastra apare cosmarul meu ,...................SUSPANS

Sper ca am m-ai evolut cat de cat.Va kiss si a hug .Lectura placuta!


Destin patat de sange - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Kibrituri
Academy Student
Academy Student
Kibrituri

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : dans , lenevit
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 16:51

Prima si foarte frumos vreau nextul cu nerabdare scumpa ! pwp
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 18:14

Este minunat scompo.Sa continui asa pentru ca te pricepi foarte bine la asta.

PwP si astept NeXtu


Destin patat de sange - Pagina 2 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 18:29

Bravo , bravo ! >:D< Imi place , cel mai super capitol <3 - printre altele - .
Nu pot sa cred ce mesaj i-a trimis Sas`ke ,Sakurei .. Baiatul asta ma face sa-l urasc din ce in ce mai mult x-x ..
Ne citim data viitoare , >:D< , te kiss Angy` !!


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iul 2012, 19:33

Lucrurile incep sa devina foarte interesante. happy
Cosmarul ei?Deja ma gandesc eu la cineva. well? awesome right?
Chiar imi place si mi-ai captat atentia. happy2
Te rog sa ma anunti cand pui next dar incepand de maine cel putin 2 saptamani voi fi plecata deci imi pare rau ca nu o sa citesc mai repede dar ma voi revansa cand ma intorc happy2


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Destin patat de sange - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 01:04

Hei dap !

Iti multumesc pentru mesajul privat, chiar asteptam capitolul acesta.
Imi pare rau pentru incurcatura dintre fratele Hinatei si Sasuke, chiar eram putin confuza, insa acum, totul este perfect. Ai evoluat, eram sigura ca asta o sa faci, descrierea sentimentala este mai amanuntita, fata de celelalte capitole, ai reusit sa transmiti sentimentele personajului foarte bine, facand cititorul sa inteleaga prin ce trece. Exact ce era nevoie. Bravo!
Ce vreau sa te rog, lasa spatii intre semnele de punctuatie si cuvantul ce urmeaza. Paragrafele intre care ai lasat spatii sunt cam mari, ar arata mai bine daca ar fi mai mici.
In rest, de descurci foarte bine. Sunt sigura ca o sa evoluezi la fiecare capitol.
Mult succes in continuare. kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Iul 2012, 09:23

super tare next-ul ! in love in love sakura a devenit insfarsit ceea ce trebuia sa fie de mult o rebela :rock: sper sa ma mai anunti cand pui nextul si multumesc anticipat ca m-ai anuntat pana acum ! te kiss deea ! in love


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mDestin patat de sange - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Mar 17 Iul 2012, 14:13

ma bucur cam trecut pe aici e super te rog pune next


Destin patat de sange - Pagina 2 R482
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 16:04


Capitolul 7 - Doar aspectul s-a schimbat


Sakura

In fata mea era insusi domnul mare si tare Sasuke . Nu stiu cum s-a intamplat , dar in acel moment semtimentul de panica si frica m-a cuprins si se putea vedea usor pe fata mea . Cand Hinata a observat m-a luat de brat si m-a tarat pana l-a masina introducand imediat cheia in contac . Sper ca Sasuke sa nu ne fi vazut pentru ca viata mea ar fi distrusa . Chiar daca aspectul meu pare ca si unul de rebela inauntru sunt aceeasi copila mica , pricajita , timida si fricoasa ce trebuie aparata mereu . Nu-mi vine sa cred ca spun asta , dar ma urasc , urasc ceea ce sunt si ca traiesc acum inteleg de ce parinti mei sunt dezamagiti de mine au si de ce . Imi plec capul si vreau sa-i cer scuze lui Hinata , dar nu reusesc deoarece aceasta incepe sa-mi vorbeasca dulce si protector „ Nu te mai necaji pana la urama eu sunt cea vinovata nu tu . Am fost egoista ca am vrut sa te schimb in ceea ce nu esti si cred ca am facut asta deoarece uneori credeam ca sunt prea multe pe capul meu , dar astazi cand me-ai cerut sa te ajut sa te schimbi parca totul din inima mea a luat foc . Sa sti ca-mi place sa am grija de tine si sunt fericita sa te protejez si nu fac acest lucru fiindca sa sti ca nu tin la tine ca la cea mai buna prietena sau ca la o sora ci mai degraba ca la o ............ fica . ” Dupa ce termina de vorbit simt cum inima mea incepe sa explodeze de fericire si incep sa plang soptind cate un „ multumesc ” aceata punandu-si mana pe capul meu mangaindu-l si oferindu-mi cate un zambet . Chiar daca este o adolescenta cu visuri marete ea va fi mereu pentru mine o mama ce veghaza asupra mea mereu . Adancita in gandurile mele nu-mi dau seama cand s-a oprit masina aceata fiind oprita chiar in fata casei lui Karin . Oare ce cautam aici ? O aud pe Hina cum imi spune sa ma dau jos in timp ce apasa soneria . Fac cum zice si cand ajung langa ea in acel moment karin deschide usa si se uita surprinsa la noi mai degraba la mine . Sa fiu sincera asta e prima data cand sunt la ea acasa si desigur ca intotdeauna adancita in asa zisele mele ganduri nu aud ce spune si simt cum sunt trasa de mana de catre Hinata in casa . Karin ne invita sa ne asezam pe canapea pana vine ea . Locul asta este inmens cred ca si ea este la fel de bogata ca si Hina , dar ma intreb de ce nu ne-a invitat la ea acasa niciodata adica nu are de ce sa-i fie rusine . Ma rog fiecare cu problemele lui . O vad cum vine spre noi cu trei cesti din care ieseau aburi si spre fericirea Hinei era bautura ei preferata „ ceai ” . Chiar e delicios si atat de cald simt ca-mi mangaie sufletul la fiecare inghititura , dar aceasta mica fericire a fost stricata cand in fata noastra se opreste un baiat roscat cu ochii verzi care se uita la noi destul de serios . Acesta o intreaba pe Karin cine suntem , iar ea ii spune nu e treaba lui si sa si vad de ciorba lui . Il aud cum ofteaza si o mangaie pe cap apoi sarutand-o parinteste pe frunte facand-o sa zambeasca . Karin isi intoarce privirea spre mine si ma intreaba ce este cu aspectul meu eu raspunzandu-i ca incerc sa ma schimb , dar nu prea pot . Cand termin propozitia aceasta incepe sa rada eu uitandu-ma la ea destul de uimita , iar cand imi intorc privirea spre Hinata aceasta imi zambeste bine asta este destul de ciudat . O intreb pe Karin ce s-a intamplat , iar aceasta devine dintr-o data serioasa . „ Nu te chinui sa te schimbi e mai bine asa cum esti , pastreazati copilaria nepatata de suferintele vieti deoarece daca incerci sa devi ceea ce nu esti vei avea de suferit exact ca si noi ceilalti . ” . O intreb la ce se refera , dar Karin cea glumeata revine si-mi spune ca a facut doar misto de mine asa ca sa stau linistita , dar eu nu cred ca a spus asta in gluma deoarece fata Hinatei este inca serioasa . Dupa inca cinci minute de stat la ea Hina imi spune ca ar trebui sa mergem acasa deoarece crede ca parinti mei sunt ingrijorati , vezi sa nu . Oftez in gand si-mi i-au la revedere de la Karin si observ in acel moment ca acel roscat se uita ciudat la mine , se uita atat de serios , iar cand sa iesim pe usa rosteste un cuvant ce ma facut sa ma speri „ fugi ” . Cand urc inapoi in masina observ ca Hina este putin mai ciudata ca deobicei , dar n-ar trebui sa ma ingrijoresc asa face mereu ca sa ma sperie . Canducea atat de repede incat credeam ca nu are de gand sa se m-ai opreasca , de parca incearca sa salveze pe cineva de la o soarta cumplita si nu prea poate fiindca oricum acea persoana nu va scapa . Cand am ajuns in fata casei mele a oprit masina spunandu-mi ca ar fi bine sa ma odihnesc putin deoarece azi a fost o zi destul de agitata si fara sens . Ii multumesc pentru astazi si ies din masina intrand direct in casa , dar inainte de a face acest lucru o aud cum sopteste „ mie frica de ceea ce vei pati ” si „ fugi de acest destin ” . Asta e ciudat si sentimentul de frica m-a cuprins imediat avand directie camera mea . Ma pun pe pat si incep sa ma intreb de ce a spus ea acele cuvint si de ce imi vorbesc cu toti atat de ciudat de parca as fi pe patul morti si incearca sa ma scape , dar nu pot . Ce se intampla , dar fara sa-mi dau seama am adormit cu gandul ca viata mea o sa fie plina de pericole si ca voi fi mereu acea fetita ce are nevoie de mama sa . Hinata te rog protezeaza-ma mie foarte frica de ceea ce-mi ureaza viitorul , desi nu stiu cum va fi . Oare Sasuke va fi cavalerul ce ma va salva de pericole ? Oare Hinata va fi ceea ce nu am crezut ca este ? Oare cineva candva imi va raspunde la intrebari ? Chiar nu stiu si imi doresc sa aflu , dar ceva din mine imi spune ca trebuie sa renunt la aceste intrebari daca nu vreau sa patescs ceva ce-mi va schimba viata .


Imi cer scuze ca am lipsit atat , dar nu mi-a mers internetul . Sper ca nu va-ti suparat pe mine. Imi cer scuze daca sunt greseli . Lectura placuta va kiss si a hug pe toti si toate .


Destin patat de sange - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 16:18

PRIMA! nr1 nr1

MAMAAA! ce capiole uimitoare! Ce pacat ca nu am trecut mai repede cu un comm. Da, am citit celelalte 2 capitole dar nu am avut chef sa dau comm... Si acum regret asta, deci scuza-ma.

Iubire, sunt asa uimitoare capitoelele tale in love. ma face sa citesc, dar m'am cam incurcat in randuri ... fa 5-6 randuri apoi apasa enter si lasa un rand liber. puppy eyes

Am senzatia ca ceva v'a urma, ceva rau puppy eyes, oare ce? Sakura saraca, se invarte intr'o lume nescunoscuta plina de secrete si durere, o lume in care doar Hinata sau Sasuke o va salva. Oare ce ascund ei? think Oare ce vor de la biata si inocenta Sakura?hmm..realy? Sunt asa multe intrebari la care ne lasi sa ne gandim, asa multe incat imi incurca capul.

Vreau next! Astept nextul si promit ca o sa trec pe la tine chiar cu riscul sa nu am timp.
Te rog sa ma anunti cand mai pui capitole, nu mai vreau sa ratez nimic lough

Spor la scris si la idei.


Mely a revenit si e gata de actiune! jos palaria in fata


Destin patat de sange - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 23:34

A 2-a nr1 (e bine si asa)
Ce sa spun!
1.De ce ai intarziat atat?!
si
2.De ce este ficul asta atat de super?!
E chiar minunat!
Multumesc ca m-ai anuntat ca pui nextu si sa o mai faci! (foarte des)


Destin patat de sange - Pagina 2 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 17:54

a 3a ( macar st in top 3)
deci despre capitol a fost genial ami ales ...doar ca m-am cap pus pe ganduri cuvintele lui karin si ale hinatei ingrijorat ingrijorat think dar tot vreau next-ul cta mai repede sa vad ce se mai intampla kiss kiss kiss


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mDestin patat de sange - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 19:21

Capitolul 8 – Incredere in intuneric

Hinata
Totul incepe sa devina cu adevarat periculos , dar treaba mea inca nici nu a inceput am s-o protejez cu pretul vietii mele . Ea nu trebuie sa afle nimic si eu trebuie sa am grija de asta si sa o asigur ca totul va fi bine , totusi va fi greu fiindca uneori este foarte incapatanata si nu se lasa pana nu-si baga nasul si sa dea de necaz . Destinul nostru este acelasi si totusi parca ea nu este facuta pentru el si acest lucru e doar din cauza mea .

Zambesc in gandul meu si incer sa mi-o amintesc cand era bebelus si cand zambea atat de dragalas si dulce , dar nu-mi pot aminti si asta ma intristeaza . Degeaba incerc sa mi-o amintesc asa fiindca Sakura nu a zambit niciodata cand era bebelus . Mie dor de zilele copilariei mele , mie dor de tot ce am avut si nu m-ai am si cand ma gandesc ca am fost fortata sa pierd tot ce-am iubit si iubesc , dar asta este pentru binele ei .

Probabil la ora asta imposibila ea doarme , Sakura mereu a urat noaptea desi este destinata sa traiasca in ea . Imi fac atatea griji si parca mai rau ii fac deci trebuie sa fiu exact cum am fost si pana acum ca sa nu dau de banuit .

Sakura
Dimineata asta a venit destul de greu , parca noaptea a fost dintr-un anumit motiv mai lunga si mai intunecata , dar asta nu conteaza fiindca este duminica si am atatea de facut . Trebuie sa invat si sa-mi fac temele apoi sa-mi fac curat printre lucruri deci totul este ca inainte . Chiar daca am incercat sa ma schimb parca ceva din ma roaga sa raman asa ba din contra ma forteaza si altceva imi ordona sa ma schimb . Stiu , stiu este ciudat , dar la ce sa te astepti de la o ciudata ca mine . Ma intreb mereu daca ar fi sa-mi aleg un alt destin , oare ce-as alege ?

Zambesc in mintea mea si ma indrept spre birou ca sa invat . Sincer de data aceasta invatatul mi-a luat jumatate de ora si temele mult mai putin , parca ceva din mine stie cum sa invete si sa faca teme , parca ar fi un lucru banal pe care il pot face ca un hobby . Dupa ce termin de tot ce tine de scoala incep sa-mi arenjez lucruri si o faceam cu atat dispret si deobicei dupa ce termin sunt fericita , dar de data aceasta sunt obosita si scarbita de ceea ce-am facut.

Probabil m-am plictisit de aceeasi rutina pe care o fac zilnic fara oprire . Ma ridic de pe pat si ma duc in baie , chiar daca am facut dus de dimineata simt nevoia sa fac unul rece . Cand am dat drumul la apa parca fiecare strop de sange ce circula prin venele mele deveneau la fel de reci si parca ma simteam destul de bine . Observ ca in ultimul timp pielea mea devin palida , oare din ce cauza ? Poate ar trebui sa stau mai mult pe afara .

Dupa ce termin dusul ies din cada goala si plina de apa apoi intru in camera mea si incep sa-mi aleg hainele dupa aceea mi le pun pe pat . Cand vreau sa ma duc ca sa-mi iau un prosop ca sa ma sterg observ ca nu m-ai sunt uda . Asta e ciudat , dar n-are nimic . Ma grabec si-mi iua lenjeria neagra , un sutien negru apoi o bluza neagra stil plasa , o pereche de blugi movi rupti si peste o fusta mov si co o curea neagra care se lasa pe picior . Imi iau in picioare o pereche de cizme negre apoi o gentuta pe umar cu tot ce aveam nevoi si dupa aceea ies intr-o fuga din casa . N-aveam de gand sa-mi anunt parintii chiar daca ma vor certa , dar ce-mi pasa mie pana la urma ei urasc faptul ca mi-au dat viata . Fiecare pasa pe care-l faceam se asfaltul fierbinte ma ducea cu gandul la faptul ca a fi ciudat inseamna ca esti diferit , iar diferit inseamna special .

Soarele parca vrea sa ma omoare fiindca mie atat de cald de nu pot respira . Cum merg linistita pe strada incep sa vad urme de sange , ciudat . I-a stai asa am zis cumva sange ? Dau din cap insemn ca nu e adevarat , dar este si in acel moment incep sa tip ca descreierat atragand atentia tuturor asupra mea .

Se pare ca am atras atentia si unui brunet , o nu , numai nu el . Era chiar Sasuke care se uita ciudat la mine acest lucru facandu-l curios si sa se indrepte spre locul unde ma aflu . Cand vad ca sa oprit in fata mea si ma intreaba ce am patit in acel moment am inghitit in sec si am luat-o la fuga fara sa vad unde merg si din nefericire el era pe urmele mele . Il aud cum tot striga dupa mine si-mi spune sa ma opresc ca am sa ma lovesc , dar nu-l bag in seama si dau peste cineva .

In acel moment m-am oprit sa-mi cer scuze , iar cand m-am uitat la persoana respectiva l-am vazut cum zambea ciudat si avea pe haine si la gura sange . In clipa aceea cand Sasuke a ajuns langa mine am inceput sa tip si sa strig in continuu „ lasa-ma , pleaca , nu te m-ai uita la mine , nu voi deveni si eu hrana ta ” si acest lucru la speriat pe Sasuke care ma intreba intruna daca sunt bine .
Cand am vazut ca vin altii care semanau cu tipul ala m-am aruncat la pieptul brunetului rugandu-l sa-i faca pe ei sa plece . brunetul ma i-a de umeri si incepe sa-mi spuna ca am innebunit , dar unul dintre tipii aia l-a contra zis si a incercat sa ne loveasca , dar Sasuke a barat-o . Acest lucru l-a infuriat si ainceput sa se transforme intr-o creatura hidoasa .

In acel moment l-am luat pe Sasuke de mana si am inceput amandoi sa fugim pana cand am intalnit in calea noastra o strada intunecata . Ciudat ca in plina zi strada asta sa fie intunecata , dar parca ceva ma chema inauntru si in acel moment l-am tras pe brunet dupa mine pe straduta pana in fundul acesteia . Sasuke se uita uimit la mine si-mi spune ca va suna pe cineva ca sa vina dupa noi , dar eu il opresc si-l rog sa nu o faca .

-De ce sa nu o fac ? Sakura tipii aia sunt periculosi avem nevoie de ajutor .
-Sasuke nu o face ! Spune-mi sincer ai incredere in mine ?
-Nu stiu din ce motiv , dar am .
- Stai linistit intunericul ne va proteja .

Si in acel moment simt cum o durere ma cuprinde si lesin cazand in bratele lui Sasuke . Te rog brunetule ai grija de corpul meu si ai incredere in mine fiindca nimeni nu ne va ranii atat timp cat suntem aici in bratele intunericului .


Destin patat de sange - Pagina 2 Nsk6





Ultima editare efectuata de catre ingerul nopti in Dum 12 Aug 2012, 19:33, editata de 1 ori
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 19:24

Ce interesant, ficul tău prinde viaţă şi asta nu face decât să mă bucure. Ce să spun?

Prima şi prima dată îmi anunţ locul 1 nr1 si după spun că ficul tău e genial şi nu vreau să îl schimbi. Le întrece pe ale mele cu siguranţă....

Acest fic a câştigat un loc în inima mea heh Si vreau nextul! Sper să îl aduc curând.

Spor la scris şi multă imaginaţie.

Destin patat de sange - Pagina 2 2623848302


Destin patat de sange - Pagina 2 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Aug 2012, 20:03

Ce super eee.
Este chiar super oare ce se intampla?te rog sa pui nextu repede!
Multumesc ca m-ai anuntat ca pui nextu si sa o mai faci!
Te kiss dulce!


Destin patat de sange - Pagina 2 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Vin 17 Aug 2012, 21:37

Am adus un nou capitol sper sa va placa . Lectura placuta !

Capitolul 9 – Sentimente ascunse

Sasuke

Corpul ei lesinat este in bratele mele puternice . Nu-mi vine sa cred cat sa schimbat la aspect de ultima oara cand ne-am vazut . Ma intreb de ce a reactionat in acel fel mai inainte . Ii indepartez o suvita de pe chip si dau de buzele ei rozali si pline . Cum se face ca o tocilara si o fiinta atat de timida poate fi atat de perfecta . Pustoaica timida ce te-a facut sa incerci sa te schimbi .

Urasc sa te vad asa cum arati acum , dar nu pot face nimic inafara de „ ei ” . Eu sunt doar un lucru nevaloros pe cand tu un diamant , dar inca neslefuit . O sa m-ai dureze ceva timp pana vei ajunge la perfectiune cu care te-ai nascut si pe care ai primit-o de la mama ta . Frumoasa femeie si ii multumesc ca ti-a dat nastere .

Chiar daca destinul tau se apropie foarte rapid de tine o sa incerc sa-l tin departe . Daca o sa stau mai mult pe langa tine clar acel destin va veni mai repede decat este decis . Inca ma m-ai gandesc la faptul ca suntem doi blestemati la suferinta de catre Univers . Simt ca tot ce fac , ca sa am grija de tine ma duce la dizgratie proprie .

Te-am facut sa suferi in acea noaapte cand ti-am luat cu forta primul sarut , dar nu as fi acceptat ca altu sa o faca . Imi amintesc atat de bine clipa cand te-am vazut prima oara erai atat de mica si fragila aveai doar cateva ore si cand ti-am vazut chipul un sentiment de iubire mi-a lovit inima ca o sageata si acum nu vrea sa m-ai plece . Faptul ca sunt logodnicul tau este cel m-ai minunat lucru din lume .

Flashback

Era o noapte furtunoasa de toamna . Vantul puternic distrugea tot in calea sa , dar nu indraznea sa se atinga de locul unde o micuta creatura magica s-a nascut . Ochii sai verzi si atat de puri exprimau frica inca din prima zi de viata . Stia ce destin sangeros o paste , dar mama sa a avut grija sa incetineasca acest destin .

Regina demonilor impreuna cu regele au decis ca tu sa devi om si ca amintirile tale sa inceapa in clipa cand il va intalni pe alesul inimi sale . Cei doi parinti au ascuns sarcina si nasterea fetitei de toti si au decis ce viitor va avea . In acele momente cand parinti tai te priveau cu dragoste am intrat eu si fara sa m-ai salut pe cineva m-am dus direct la patutul tau ca sa vad viitoare conducatoare , eram atat de curios .

Cand ti-am privit ochii in acel moment m-am indragostit complet chiar daca abia ai venit pe lume . Eram fermecat de frumusetea ta si un egoism ma cuprins dandu-mi seama ca te vreau pentru vecie . Le-am cerut parintilor tai sa mi te dea ca si logodnica , dar ei mi-au spus ce plan aveau . In acel moment le-am cerut ca atunci cand ea va deveni adolescenta eu am sa apar in viata ei si daca amintirile ei vor reveni la vederea mea atunci imi va fi logodnica .Ei au fost deacort , iar la varsta de trei ani si-au pus planul in aplicare .

Flashbackend

Mama ta m-a avertizat ca daca te voi rani ma va ucide . E asa protectoare si uneori enervanta , dar pana la urma esti unicul lor copil . Adancit in lumea mea nu-mi dau seama cand ti-ai revenit decat in clipa cand simt cum mana ei fina imi atinge chipul . Ii zambesc dulce apoi ii spun ca pericolul a trecut si ca putem iesi .

Ma apuca de mana si se lasa purtata de pasii mei . Esti la fel ca atuci cand avei doi ani , mereu mergeai unde mergeam si eu . Eram conectati si inca suntem , dar va m-ai dura putin pana iti vei da seama . Atat de fragila si totusi pentru mine esti puternica . Poate ai m-ai crescut , dar in mintea mea vei fi mereu o copila care va avea nevoie de ajutor mereu .

Cand iesim din intuneric Sakura imi da drumul la mana si se intoarce incepand sa fuga . Raman cateva clipe surprins apoi fug si eu dupa ea strigand sa se opreasca , dar abia a patra oara ma asculta . O intreb ce s-a intamplat , iar ea imi spune ca a crezut ca nu vreau sa m-ai stau pe langa ea din cauza ca o urasc .

Ii zambesc si ii spun ca asa este ca o urasc desi nu e adevarat . In acel moment Sakura ridica capul spre cer si incepe sa rada spunandu-mi ca si ea ma uraste . Zambesc si ii spun ca o duc pana acasa ca sa ma asigur ca nu va pati nimic , dar ea nu ma asculta si isi ia la revedere de lamine si fuge spre casa . Asa a fost si cand era mica credea ca poate face orice .

Pana la urama daca a reusit sa-mi cucereasca mie inima atunci poate face orice intradevar . Este o pustoaica ciudata la fel ca si mama ei . Tot ce a mostenit de la tatal ei este increderea in sine si dorinta de a fi tot ce-si doreste . Desi am urmarit-o in tacere ea a inflorit in inima in fiecare zi din ce in ce mai mult devenind pana la urma un trandafir la fel de frumos ca si mama sa .

Recunoasc fata asta a facut din mine o marioneta si ii place sa se joace cu mine si tot nu se plictiseste . De fapt a mostenit si asta de la tatal sau si el face din toate fiintele niste marionete si nu se plictisea sa se joace cu ei provocandu-le mari dureri . Cine stie poate intr-o zi acest trandafir va fi unul plin de spini si dur .

Un lucru stiu sigur eu voi deveni sotul ei orice s-ar intampla , dar pana atunci m-ai este asa ca trebuie sa astept .



Destin patat de sange - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 11:55

prima dau edit

Edit:

LOGODITI?!! huh? huh? huh?
Wow la asta chiar nu ma asteptam!
Totusi imi pare bine!cumva
Pai de abea astept sa vad ce fac ,,logoditi" astia!
Astept nextu'!
Te kiss dulce,dulce si spor la scris si multe,multe idei


Destin patat de sange - Pagina 2 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 20:11

Buna! happy
Imi place acest capitol mai mult decat celelalte. in love
Sincer, nici eu nu prea stiu de ce dar chiar am zambit cand l-am citit. in love
Te rog sa ma anunti cand pui next a hug


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Destin patat de sange - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 22:34

rusine sa-mi fie ca n-am trecut pe aici
draga mea imi place ficul tau la nebunie
te rog vino cu nextul cat mai repede
te-am pupat spor la scris kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Vin 24 Aug 2012, 14:07

Acest capitol este scurt , dar chiar nu am avut imaginatie . Sper sa va placa , spor la citit !
Am pus o melodie la acest capitol sper sa va placa https://www.youtube.com/watch?v=Nk0tBHqwOUY

Capitolul 10 – Atat de neinteles


Naruto


Viata este asa de grea cand nu stai langa persoana pe care o iubesti . Imi este dor de ea , imi este dor sa vorbesc cu ea , sa-i vad zambetul acela mare . Ochii aceia m-au cucerit , m-au fermeca si nu vor sa ma m-ai lase sa ador pe altii . Fata asta este grozava daca a reusit sa ma cucereasca , sa ma faca sa o iubesc la nebunie , sa ma gandesc doar la ea .

Stau singur intr-un parc parasit , uitat de lume . Locul asta este asa de linistit incat ma face sa-mi doresc sa nu m-ai plec de aici . Este un loc magic plin de verdeata si flori . Iubesc culoarea verde , este asa frumoasa parca iti inspira pace si bucurie . Acest verde este patat de culoare florilor pline de culori vesele si gingase .

Viata mea fara ea ar fi atat de simpla si ma intreb mereu daca ne-a fost sortiti sa fim asa si mereu imi raspund ca da . Ochii sai m-au fermecat cel m-ai mult si mi-au cucerit o mare parte din inima , dar felul ei de a fi m-a facut sa fiu si m-ai indragostit . Cineva m-a trimis catre ea fiindca stia ca este perfecta pentru mine .

Mereu m-am gandit daca o merit si daca chiar sunt perfect pentru ea si nici acum nu stiu raspunsul . Doar ea mi-l poate da si de aceea trebuie sa astept si sa incerc sa reusec sa-i citesc inima , dar stiu ca oricat as incerca nu pot reusi . Este atat de magica si puternica incat mi-as dori sa fac mereu parte din magia ei si sa pot sta la piptul ei iar si iar .

Imi doresc sa o am , sa o iubesc cum n-am iubit-o nicodata si sa-i sarut buzele si pleoapele in timp ce doarme la mine in bratele mele puternice . Dintre toate lucrurile pe care le stiu cel m-ai bine cunosc acest lucru , daca cineva vreodata ar incerca sa-mi raneasca frumoasa mea regina din portelen atunci l-as ucide fara sa-mi pese de urmari .

Sunt atat de cucerit de frumusetea ei si de perfectiunea pe care o stapaneste intregul ei trup absolut lipsit de imperfectiuni . Stii la ce m-am gandit prima oara cand am intalnit-o ? De ce o iubesc si de ce o doresc ? Si dupa atata timp imi dau seama fiindca asa me-a fost scris sa fiu inebunit dupa ea si sa iubesc absolut tot ce face si cum face .

Niciodata nu m-am gandit cum ar fi fost viata mea daca nu as fi cunoscut pe ea si daca nu as fi incercat din rasputeri sa o cunosc pe ea cea adevarata . Femeile sunt niste comori , dar nu orice comori ele sunt atat de misterioase si frumoase incat unele pot deveni si nocive daca nu ai gija mare de ele .

Eu am gasit una din acele comori si sper ca sa pot avea grija de comoara mea pana la sfarsitul vieti mele . Acea comoara , acea femeie este lumina ochilor mei , daca ea n-ar exista as fi doar un orb intr-o lume plina de venin si durere . Ea este perfecta pentru mine , dar ceea ce ma roade cu adevarat inca din prima clipa in care am cunoscut-o , oare eu sunt perfect pentru ea ?

Sincer nici nu stiu raspunsul si nici nu vreau sa-l aflu decat de la ea , dar imi este teama sa o intreb si sa-mi raspunda . Mi-ar fi greu daca as pierde-o pe cea pe care o iubesc si la care ma gandesc nonstop . Oare ea se gandeste la mine ? Ce intrebare stupita si m-ai ales ce stupid sunt , tot ce spun n-ar niciun sens si nici nu o sa aibe vreodata .

Acum sincer daca cineva m-ar auzi ar rade de mine ca de un clov ce nu stie sa fie amuzant absolut deloc . Parca sunt blestemat si nu-l poate rupe decat ea , de aceia te rog scumpul meu trandafie scoate-ma din durerea care ma stapaneste . Ai mila de mine regina inimi mele si salveaza-ma , te rog Hinata .





Destin patat de sange - Pagina 2 Nsk6





Ultima editare efectuata de catre ingerul nopti in Sam 25 Aug 2012, 15:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Fantoma
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Fantoma

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde nu vrei tu sa fiu.
acebook acebook : Foloseste "url" caci deformezi profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2335
Puncte : 2442
Reputatie Reputatie : 81
Hobby-uri Hobby-uri : Strict secret
Stare de spirit Stare de spirit : E complicat

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Vin 24 Aug 2012, 14:24

Ce frumosssss in love
Ce ganduri frumoase ai descris in love
Chiar daca bat spre tristete tot este frumos.
multumesc ca m-ai anuntat kiss
Chiar ma intrebam de ce nu mai scrie lumea la ficuri? lough
Ma bucur ca tu ai facut-o si te rog sa ma anunti si in continuare a hug
Era sa uit lough Da-mi accept la cererea de prietenie, te rog in love

pana data viitoare te-am pupat kiss


Be strong both in times of heavy and light can make you the winner

Destin patat de sange - Pagina 2 Gfgfgfgfrtrte

Doar prieteni? (+16)
La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Sept 2012, 12:28



Capitolul 11 – Un secret ce trebuie pastrat in lanturi





Sakura



Au trecut doua zile de la acel incident , iar Hinata cum a aflat cum a inceput sa-mi interzica ca nu m-ai am voie sa plec nicaieri fara ea . Hinata este asa stricta cand vine vorba de a ma proteja pe mine si uneori chiar nu-mi place deloc . Hinata ma intrebat ce s-a intamplat atunci , dar tot ce-mi aduc aminte este faptul ca am lesinat in bratele lui Sasuke atata tot .

Oricum daca Sasuke crede ca asta ne-a apropiat se inseala fiindca eu nu ma simt atrasa de el in niciun fel si nici nu am de gand sa fac asa ceva vreodata . Poate arata bine , dar il urasc pentru felul lui de a fi adica un nesuferit . Nici nu stiu ce vad fetele atat de orbitor la el fiindca eu nu vad absolut nimic . Hinata are dreptate degeaba arata bine afara daca inauntru este murdar .

Acum ma aflu la mine in camera fiindca Hina mi-a dat restrictia de a m-ai iesi din casa si urasc asta . Vreau si eu afara m-am saturat sa pot iesi din casa doar cand trebuie sa merg la scoala adica e prea de tot . Cred ca am ingrijorat-o destul de tare pe Hina fiindca a inceput sa-i puna mii si mii de intrebari lui Sasuke pana i-a scos peri albi .

Astai stilul ei de a inebuni un om pana devine o leguma . Oricum ceva este ciudat la ea am observat ca se uita foarte mult la Naruto in pauza si in timpul orelor . Pun pariu ca-l place si cred ca si el o place fiindca uneori se m-ai uita pe furis la ea , dar ii este frica deoarece karin l-a amenintat daca se la cineva din prietenele ei o sa-l omoare .

Ca tot veni vorba de grupul meu lucrurile au devenit foarte ciudate in ultimul timp . Hinata , Karin si Garra ma tot enerveaza cu faptul ca ar fi mai bine daca nu as m-ai iesi prea des din casa si sa evit contactul cu Sasuke . Kiba , Sai , Tenten , Temari si Ino sunt foarte agitati in ultima vreme si foarte atenti la tot ce este in jur pana la umbra lor .

Cand ii vad asa ma sperii si ii intreb ce au patit , dar ei imi raspund ca sunt bine si desi as vrea sa-i cred nu pot simt ca-mi ascund ceva foarte important . Pe Sasuke l-am vazut si pe el putin cam suparat , dar Naruto este cel mai agitat c-am la fel ca si Hina . Grupul lui Sasuke nu este prea interesat de ce se intampla si nici nu-i prea m-ai vad in ultimul timp .

Parca toti se pregatesc de ceva rau , dar nu stiu ce . Nu-mi place sa-i vad pe prieteni mei atat de secretosi si atat de ingrijoarati , dar ceea ce ma intristeaza cel mai mult este faptul ca ei ascund cam mult de mine in ultimul timp . De fiecare data cand ma vad inceteaza discutia si incep una fara sens si nu-mi place deloc acest lucru ma intristeaza .

Ceea ce este cel mai rau este faptul ca Sasuke din acea zi nu ma m-ai lasa in pace deloc , iar Hinata la amenintat ca-l va ucide . Sincer au inceput sa vorbeasca niste lucruri tare ciudate pe care nu le-am inteles deloc si nici nu cred ca o sa le inteleg .

Oricum ar trebui sa-mi las prieteni in pace pana la urma dupa ce sunt si o povara atat de grea pentru ei am si pretentia de a afla ceea ce discuta ei . Ca intotdeauna sunt atat de egoista si urasc atat de mult asta . Nici nu ar trebui sa le cer sa-mi spuna mie totul dupa ce fac atatea pentru a ma proteja , pentru a-mi alina fiecare particica lovita de durere .

Poate ar trebui sa dorm putin ca sa m-ai treaca din timp . Ma indrept silentios spre pat asezandu-ma incet pe suprafata moale , apoi imi pun capul pe perna si inchid ochii cu speranta de a intra in lumea viselor cat mai repede si sa am vise placute .

Autor ( eu )

Desi micuta Sakura credea ca totul va fi bine se insela fiindca pericolul inca nu a venit si o va chinui incet si sigur pana in momentul perfect . Prieteni sai incearca sa o apere de raul care o vaneaza si incearca din rasputeri sa o tina de intunericul cu care s-a nascut in inima . Totul va deveni periculos , dar inca nu e momentul .

Chiar daca prieteni sai si scumpul sau logodnic incearca sa o tina departe de adevarata Sakura nu vor reusi pentru totdeauna fiindca acea Sakura plina de ura si cruzime se va renaste intr-o zi , iar acea zi va fi sfarsitul a tot ce a insemna umanitate pentru ea .

Toate acele incercari ale lor intr-o zi se vor spulbera repede si sigur facandu-i sa sufere la un moment , iar daca vor incerca sa o intoarca pe Sakura cea umana nu vor reusi deoarece acea Sakura va fi „ mancata ” de Printesa demonilor Sakura floare de cires .

Dar poate scumpi sai parinti vor reusi sa faca din acea cruda si nesentimentala Sakura una blanda , dar oare vor aparea vreodata din nou in viata micutei lor flori de ciresi ? Nu stim asta sigur , dar ceea ce stim cu adevarat e ca Hinata , Naruto , Sasuke si prieteni sai vor incerca din rasputeri sa o protejeze .




Destin patat de sange - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Continut sponsorizat




Destin patat de sange - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Destin patat de sange   Destin patat de sange - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Destin patat de sange

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-