Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Parinti de adolescenti !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 13:56

Hello! Deci...Capitolul e dragut, cu toate ca l-ai scris intr-un astfel de moment, sper ca a ajuns si la asteptarile tale.
Faptul ca Haku prezinta interes pt o fata la varsta lui frageda imi da putin de gandit, dar fiecare cu ale lui.
Ultima faza a fost bestiala si speram din tot sufletul sa se intample, Sasuke merita si el sa fie putin ingrijorat, avand in vedere ca, comportamentul lui cam lasa de dorit cand vine vorba de fiica lui. Cam rautacios, dar totusi protector.Imi place happy2
Abia astept sa vad cu ce o sa ne mai surptinzi data viitoare.
Te-am kiss ByBy hi!
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 17:09

Draga love, ficul e genial in love, ce bine ca am trecut pe aici si e proaspat postat in love

Condoleante pentru bunicul tau. Nu am simtit aceasta pierdere nici o data dar o colega bunica+mama,unchiu si matusa au simtit. Nu pot sa ma pun in pielea lor sau a ta pentru ca nu am "sentimente" cand vine vorba de ceva dramatic. Nu am plans nici o data la un anime/film/desen animat. Nu suport sa plang, sunt imuna la asa ceva... pastrez in mine si cand nu mai pot debia atunci imi dau drumul (poate dura luni sau chiar ani), dar cred ca esti trista. Nu vreau sa discut despre asta cu tine ca stiu ca iti este greu.

Revenind la fic. Genial scumpa, genial in love. Am ras cand a luat'o S'aske la intrebari pe ficasa rolling on the floor. A fost asa sec lough. Ma bucur ca ai adus nextul dar pacat ca nu m'ai anuntat, se intelege well? awesome right?.

Mely te pupa dulce! kiss


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Sam 04 Aug 2012, 17:20

Heyy.....
In primul rand capitolul a fost minunat!
Am ramas fara cuvinte!
Nici nu iti imaginez cat am ras!:))
Eu astept next-ul!
A....si condoleante !
Sus In jos
naruhinasasusaku
Academy Student
Academy Student
naruhinasasusaku

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Animeuri, ficuri, muzica, desenul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde de zi

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 13:51

ii prea tare povestea, imi place mult descrierea si actiunea
abia astept sa citesc continuarea in love
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 02:23

Capitolul 6 . Moment tata-fiica .

Haruna POV. :

Help me ! Ohh..salut ! Deci dragilor in acest moment sunt pusa la "zid" de catre tatal meu la figurat vorbind deoarece stau pe fotoliu iar el se plimba nervos prin fata mea . Oftez zicandu-i sa se calmeze ca va face riduri , mda .. poate fac putin misto de el dar ce sa-i faci , asta-s eu !

Ma fixa cu privirea incercand sa se calmeze si ma intreba a o mia oara unde am fost si cu cine . Imi dreg vocea plictisita si enervata zicandu-i si eu ca am fost la bunica Tsunade si ca baiatul pe care la vazut este un prieten cu care m-am intalnit in drum spre casa si s-a oferit sa ma aduca acasa .

Imi dau ochii peste cap frecandu-mi tampla . Aha , era prea simplu si dragut sa ma creada . Si uite asa a inceput sa imi povesteasca , povestea caprioarei . Imi dau o palma peste frunte , sa ma ajute cineva !

Sasuke POV. :

Stau in fata Harunei cu mainile la piept si batand cu piciorul in parchetul sufrageriei . De doua ore ii repet cat de imatura a fost si cat m-am speriat ca nu am gasit-o nicaieri . Iar ea ce credeti ca face ?

Isi da mereu ochii peste cap zicand ca a fost la Tsunade si ca , cu baiatul ala s-a intalnit in drum spre casa . Da , da de parca s-a intalnit hotu c
u prostu ! Ma asez pe un alt fotoliu uitandu-ma urat la ea si lund o gura de cafea .

- Ok , tati meu stiu ca iti e dor de mami da , controleaza-te ! imi zice rautacios razand . Avea un zambet tamp pe fata in timp ce se juca indiferenta cu o suvita de par . Doamne , m-am luptat cu bestii , am omorat cei mai periculosi oameni din lumea ninja si nu-mi pot controla fiica . A nu stai , debea Haruna e un demon adevarat !

Deodata aud soneria si dau sa ma ridic dar Haru mi-o ia inainte zicand indiferenta ca raspunde ea . Ma la-s pe fotoliu gandindu-ma la Sakura si cum totul ar fi mult mai simplu daca ea sar afla aici .

Haruna POV. :

Ma uit curioasa pe vizor vrand sa vad cine este cand surpriza se pare ca familia Uchiha ne vizita . Sau ma rog doar : bunica , bunicul , unchiul Itachi si var`miu ala mic Yura -5 ani- . Imi schimb fata intr-una suparata si deschid usa , sa-i de-a Dumnezeu sanatate mamei ca ma facut o artista asa buna.

Le zambesc fals si ii invit inauntru . Bunica ma ia in brate intrebandu-ma ce am patit iar eu ma uit "trista" la ea zicand scurt 'nimic' . Ii zic celui mic sa se duca sus iar restul familiei ma urma in sufragerie . Fiind in fata il privesc pe tati cum se uita la mine nervos dar surprins cand o vede pe buni .

Zambesc in sinea mea stiind ca draga mea familie iau surprins gestul , fiind prima ii afisez un zambet rautacios tatei schimbandu-l repede intr-unul inocent. Si acum eu ca o fata cuminte , inocenta si ascultatoare ce sunt ii poftesc pe invitatii nostri sa ia un loc oferindu-ma sa le aduc si ceva de baut .

Dupa cinci minute apar in sufragerie cu o tava pe care erau asezate patru cani cu cafea si un platou cu prajituri . Privelistea pe care am surprins-o a fost una de milioane . Tati era certat de buni pentru felul in care se comporta cu mine iar Itachi si bunicul uitandu-se resemnati la tata deoarece acesta le cerea ajutorul din priviri .

Asez gratioasa tava pe mica masuta din sticla masiva facuta special pentru mama deoarece pe asta vad ca nu a reusit sa o sparga . Ma asez cuminte langa Itachi cu aceiasi fata de catelus plouat . Dar , desigur ca unchiul meu drag ma fulgera din priviri deoarece stia ca tata nu e singurul vinovat.

- E in regula buni , te rog nu-l mai certa pe tati deoarece si eu am avut o parte din vina . Are dreptate , nu trebuia sa plec cu Haku dar credema ca nu am stat la baiatul care ma adus acasa . imi aplec capul lasand suvitele sa-mi inunde chipul .

Pentru a castiga trebuie sa-ti recunosti vina din punct de vedere victimal . Desigur ca faza cu baiatul stia si Mikoto ca nu e adevarata , de ce ? Simplu ! Stia si ea de apartament asa ca la faza asta a fost usor dar puteam simti ca e putin suparata ca am plecat . Imi face semn sa plec iar eu o tulesc repede zicandu-le ca ma gasesc in camera lui Haku .

Mikoto POV. :

Oftez si imi privesc fiul incepand sa rad . Toti se uitau la mine surprinsi vrand sa inteleaga ce e asa de amuzant .


- Sasuke , scumpule degeaba zici ca Haruna seamana leit cu Sakura cand are acelasi caracter ca tine cand erai mic . Iti amintesti de Numizu ? Cand te certai cu el mereu faceai pe inocentul chiar daca tu incepeai bataia nu verisorul tau . Dragule ea e adolescenta si desigur ca sunt constienta ca tu nu vrei ca ea sa creasca dar , tot fetita ta ramane !

Itachi se ridica zicand ca ar trebui sa plece deoarece maine pleaca intr-o misiune. Ma asez langa sotul meu iar acesta ma lua in brate . Sasuke isi duse mainile la piept uitandu-se incruntat la mine zicand mereu ca niciodata nu si-a dorit fata.

- Hmm , deci de aia cand ai aflat ca vei avea o fata nu o lasa-i pe Sakura sa faca nimic si cand Haruna s-a nascut nu ti-ai luat ochii de la ea doua zile ? il intreb sorband din ceaiul adus de catre nepoata mea . Pufneste zicand ca asta a fost de mult si ca numai conteaza trecutul .

Dupa o ora in care am discutat diferite chestii legate atat de familie cat si de sat i-am spus lui Sasuke motivul vizitei noastre . Inainte ca Sakura sa plece ma rugat sa-l iau pe Haku la mine deoarece era constienta ca Haruna nu se poate descurca cu toti .

Sasuke POV :

Dupa ce mi-au plecat parintii si baiatul m-am indreptat spre dormitor trantindu-ma in pat . Poate chiar eram prea protector cu Haruna pana la urma orice sar intampla ea tot fata mea va fi , asa-i ?

Am inghitit in sec iar gandul meu zbura imediat la Sakura , ma intreb acum ce face ? In casa ne aflam doar eu si Haru deoarece baietii au iesit iar Naruto trebuia sa se intalneasca cu Sai .

Deodata usa se deschide iar pe ea intra Haruna . Ofta si se tranti langa mine lund de pe noptiera fotografia mea si a Sakurei . Ne analiza atent dupa care isi indrepta privirea spre mine .

- Sunt invidioasa pe voi , eu niciodata nu cred ca voi avea o fata asa perfecta ca a voastra . rasul ei cristalin rasuna in toata incaperea fiind molipsitor . M-am uitat la ea incepand sa o gadil facand-o sa rada si mai tare .

Ma implora sa termin deoarece imi tot repeta ca o sa intre intr-o criza de ras . Am incetat intr-un final lund-o in brate si pupand-o parinteste pe frunte . Ochii ei erau atintiti inspre fotografie .

- Inca imi amintesc prima data cand te-am vazut . privirea ei curioasa era indreptata spre mine . Stateai cuminte in bratele Sakurei , cand mi-ai simtit prezesta ti-ai deschis ochisorii si mai privit bland ti-ai intins manuta spre mine iar eu te-am luat in brate . Ai inceput sa razi cand te aflai in bratele mele de atunci am stiut ce ma va astepta in viitor .

Se uita la mine incepand sa rada zicandu-mi ca in viitor chiar daca nu va mai purta numele Uchiha mereu va fi fiica mea . I-am dat dreptate dar tot i-am zis ca nu-s de acord ca aiba un iubit de la varsta asta .

Se ridica din pat chicotind si intizandu-si mana spre mine in semn de pace . Ii urmez gestul zambindu-i parinteste . Imi face semn ca ar trebui sa faca ceva de mancare si ca vrea sa o ajut . Mda , sincer sa fiu eu si Naruto nu ne pricepem deloc la bucatarie .



Mda , sper sa va placa capitolul deoarece eu cred ca nu este prea reusit .. pff , lipsa de inspiratie x-x` !!

Va kiss Angy` !!


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 02:28

eu vreau sa te intreb ceva la ce sunt buni barbatii inafara de .......... ? Imi tot toc creieri Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 359687 dar nu gasesc nimic. Next-ul a fost bun ms ca m-ai anuntat. Ja ne!]
ps. prima Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 348112Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 348112Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 348112Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 03:15

Super capitol. in love
Nu prea am ce sa comentez.
Deci sper sa aduci nextul cat mai curand puppy eyes
Spor la tastat si la idei.
Mi-chan te kiss
See ya! dap !


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 11:50


Ah ah, ce frumos a fost, ca si celelalte capitole nu? Draga, ma faci din ce in ce mai dependenta de acest fic , vreau next!

Multam ca m'ai anuntat, esti o scumpa

Maria & Sasuke a scris:
eu vreau sa te intreb ceva la ce sunt buni barbatii inafara de .......... ? Imi tot toc creieri Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 359687 dar nu gasesc nimic. Next-ul a fost bun ms ca m-ai anuntat. Ja ne!]
ps. prima Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 348112Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 348112Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 348112Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 544217



Maria la asta vreau sa iti raspund eu. Parintii sunt buni la mai multe. Fara ei tu nu ai fi existat, fara ei nu cresti si te dezvolti, parintii sunt cei mai buni prieteni ai tai. Acum nu intelegi care e rostu lor, dar ei au multe rosturi ... Parintii iti dau bani de mancare, dar cel mai important lucru ... ei iti pun mancarea pe masa, te cresc sa ajungi o fata mare.
Oare copii abandonati au parte de aceasta iubire materna? Ti'ai pus intrebarea "Oare cum ar fi fara parinti?". Daca tot veni vorba de asta, parintii au si rolul de ati oferi iubire materna, protectie, sprijin in situatii complicate (emotional, financiar ....). Parintii au multe roluri dar ce sa intelegi la 10-11 ani, inca nu esti "experimentata", parintii tai te'au protejat .

Sper ca te'am lamurit la intrebarea ta tampita... mi se pare de'a dreptul tampita intrebarea ta... "Ce rol au parinti?" ma faci sa rad rolling on the floor, mai scutestema :|


Vreau next! puppy eyes


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 14:07

Buna, multumesc de anunt. a hug A fost un capitol foarte dragut, mai ales atunci cand s-a ajuns la momentul tata-fica. Cat de furmoase sunt momentele in care parintii si copii isi reamintesc momentele decant copii lor erau mici si faceau numai nazbatii. A fost foarte amuzanta faza cand a aparut "toata" familia Uchiha.
Sa vi repejor cu nextul, bafta la tastat si pupici.


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 15:37

Buna, am dat si eu pe la ficul tau happy2
Deci ...tot ce pot sa spun este: " Wow ! " a hug
Imi place mult ...si sper sa aduci cat mai repede next-ul ca mor de nerabdare lough
Ce mi-a placut cel mai mult a fost ultima parte ...momentul dintre Sasuke si Haruna, tata di fiica happy2 ... fantastic !!! good job
Pai, ...eu astept next-ul. Te pup kiss
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 15:40

imi place ficul tau la nebunie
sper ca poti aduce nextul cat mai repede happy2
te-am pupat spor la scris si idei kiss*kiss*kiss*kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 16:49

Yuy ce dragut a fost capitolul...
Relatia tata-fiica este intodeauna emotinanta
Scuze ca nu am trecut mai devreme...
Te rog sa ma anunti cand pui urmatorul capitol




Atunci cand destinul

se joaca cu viata ta,

singura solutie este sa il tratezi asemenea unei carti de joc,

o pacalesti ca iti fie aliata!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Lun 06 Aug 2012, 17:47

Ok, intr-un sfasrit reusesc sa dau si eu com -.-" Scuze ca nu am dat pana cum :((
Imi place foarte mult capitolul. Este superb :X
Tot nu imi pot scoate din cap o faza din capitolele anterioasre cand aducea Haruna forba de Sas'ke si Karin proc x.X Daca nu se potoleste il decapitez Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 955647780
Sakura, unde esti? Cand vii? Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 2873859802
Off, tot femeile sunt mai bune Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 2586070128Cand vine vorba de copii, barbatii o sterg Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 2586070128
Ok, vreau next-ul!
Spor la scris si multa imaginatie! ;)
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 15:05

Heyy!
Multumesc de aunt!
Capitolul a fost minunat!

Astept next-ul!
Pwp!
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 16:18

Ce rautacioasa este Haruna :)) chiar seamana cu Sasuke :)).
Pff daca il mai prind pe brunet cu roscata aia esuata pe nume KARIN il decapitez!! Sakura is the best!!
Ma bucur ca ai pus next :X:X si m-ai si anuntat !:X:X
Sper sa il aduci repede pe urmatorul !
Spor la treaba!
Pup:*kiss*



Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Cooltext1711025034_zps229023de
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 16:41

Ce-mi mult imi place ficul tau . Te rog sa aduci repede nextul si sa ma anunti .


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Nsk6



Sus In jos
the Reason
Genin
Genin
the Reason

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : mereu in continua schimbare

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 19:04

Off... Scuze ca nu ti-am mai dat com, dar am plecat si nu am mai avut retea de internet. nervi! . Super capitolul, iar momentul tata-fiica superb. Continua sa scrii. nextu' please Daca vrei sa ma anunti si pe mie cand pui nextu' ? doar daca vrei please puppy eyes
Sus In jos
Angy
Genin
Genin
Angy

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata pc-ului .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 167
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Ce fac e purã fictsiune !
Stare de spirit Stare de spirit : Chiar de mi-ar fi greu tot as zambi, daca as fi plina de probleme tot as glumi! Pt. ca stii .. viata e grea si lumea e rea .. Cum as putea sa rezist daca nu m-as purta asa?! :)

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 00:51

Capitolul 7. Amintiri ..

Sasuke POV.:

Azi , azi , azi era ziua cea mare Sakura se intoarce de la Gaara . Parca noaptea a trecut asa greu gandindu-ma la ea si la toate prin cate a trecut din cauza mea . Si acum imi amintesc ziua cand mi-am dat seama ca o iubesc , probabil daca si-ar aminti ar rade cu lacrimi . Pai daca tot nu am ce face sa va povestesc si voua inceputul .

FlashBack

Era o zi frumoasa de vineri soarele stralucea , pasarile ciripeau vesele si eu ma plictiseam . Tocmai ce venisem dintr-o misiune iar Naruto a insistat sa-mi iau cateva zile libere , desi acum prefer sa nu-l fi ascultat deoarece ma cam plictisesc.

Daca stau bine sa ma gandesc ar trebui sa o ascult pe mama si sa-mi gasesc o fata cu care sa-mi petrec timpul liber si sa numai umblu noaptea la c***e . Cei drept cam toti si-au gasit jumatatea : Sai-Ino , Neji-Tenten , Shikamaru-Temari , Gaara-Matsuri si Naruto-Hinata .

Deodata o aud pe mama cum ma striga din bucatarie , oftez scurt si ma ridic . Ma intind permitand oaselor mele sa pocneasca in voie dupa imi duc mana la gat si il masez in timp ce pasii mei se indreptau spre bacatarie de unde venea un miros divin.

Intru in incapere iar mama ma fixa cu privirea zambindu-mi calduros . Ma asez la masa in timp ce ea pregatea niste mancare . O vad cum se intoarce spre mine si imi intinde un cosulet .

- Dupa cum stii Tsunade este plecata din sat si cum Sakura sta cu ea , ma rugat sa-i pregatesc ceva de mancare copilei . imi zambeste spunandu-mi ca (,) colega mea de echipa tocmai s-a intors din satul Nisipului si e sigura ca nu-si va face nimic de mancare .

Se uita la mine calduros si ma roaga sa il duc eu si sa nu plec pana cand Sakura nu mananca tot . M-am strambat stiind cat de incapatanata e si am oftat cedand in fata mamei . Se ridica si ma pupa pe frunte asemeni unui copil mic dupa care pleaca la cumparaturi dar nu inainte de a-mi da o cheie in caz ca Sakura nu raspunde la usa.

Iau cheia iar cand mama iese din bucatarie fac un jutsu de teleportare si imediat ajung in fata casei . Sun la usa asteptand sa-mi fie deschisa . Dupa vreo doua minute aud din casa un "Da , da acu vin !" cred ca Sakura era nervoasa .

In cinci minute usa este deschisa iar in fata ei imi apare o zeita . Saku era imbracata intr-o rochie destul de transparenta iar pe deasupra un halat subtire . Imi scutur capul iar ea roseste putin invitandu-ma in casa .

Ajungem in bucatarie iar eu ii spun motivul vizitei . Aceasta isi incruciseaza mainile la piep si batand nervoasa din picior imi spune ca este grasa si ca nu mananca . Ma ridic si eu in picioare si ma indrept amenintator spre ea dar spre surprinderea mea nu schita niciun gest pastrandu-si pozitia .

O iau de mana si o pun jos incepand sa tip la ea ca este slaba - desi avea greutatea normala pentru varsta si inaltimea ei- si ca nu plec pana nu mananca . Ii asez masa iar aceasta inhaleaza mirosul mancarii si se pare ca o tenta destul de mult si totusi , nu ceda.

Ma uit urat si ma asez langa ea lund o lingura de supa ducandu-i-o la gura . Incep sa fac ca avionul facand-o sa rada , ofteaza resemnata si accepta sa manance . In timp ce ea isi savura masa am inceput sa discutam diferita subiecte plictisitoare pana cand am ajuns la : dragoste .

O intreb cum sta la acest capitol iar ea se uita ciudat la mine . Imi zambeste calduros zicandu-mi ca din pacate e prea ocupata cu munca pentru a avea timp de vre-un iubit dar iubeste pe cineva . Dau afirmativ din cap zicand ca misiunile sunt tot mai multe .. dupa incepand sa o intreb cine e "printul" ei .

Se uita la mine cu acelasi zambet zicand ca e secret . Incep sa o bat la cap sa-mi spuna dar se pare ca nu am deloc noroc . Sakura , ce pacat ca numai simti nimic pentru mine poate acum chiar puteam fi un cuplu , doar tu mai iubit pe mine nu clanul si puterea mea .

Oftez scurt si trist , debea acum imi dau seama cate a facut pentru mine si cat de bucuroasa a fost cand m-am intors . Defapt ei ii datorez totul deoarece mi-a reinviat parintii si fratele . Sasuke , cum poti fi asa de prost ?

Ea e fata pe care o cautam , fata care mi-a demonstrat de atatea ori ca ma iubeste facand totul pentru mine . Cand ma luptam cu Naruto ea a intervenit si ne-a impiedicat sa facem o prostie , mi-am dat seama acum : pentru Sakura am renuntat la batalia aia .

Deci ce cautam a fost langa mine mereu si ma sustinut din umbra . A fost ingerul meu pazitor iar eu am tratat-o cu indiferenta si ura cand defapt ea doar ma apara de intuneric . Si acum ce fac ? nu pot sa ma duc la ea si sa-i spun ca incep sa tin la ea.

Defapt cu siguranta nu m-ar crede , adica nici mie nu-mi vine sa cred ce gandesc da-pai sa ma duc la ea si sa-i zic : " Sakura stii , te iubesc ! " . Sunt sigur ca nu ma va crede si voi ajunge si la spital daca o fac sa planga .

Oftez si ma trezesc la realitate observand ca Sakura spala vasele . Ma ridic de pe scaun si ma indrept spre ea sprijinindu-ma de mobila de langa ghiuveta . Se uita la mine surprinsa iar eu zambesc calduros . Imi dreg vocea si ii zic ca am nevoie de ea in legatura cu o problema personala .

Zambeste calduros facandu-mi semn sa continui . Incep sa-i spun ca plac o fata foarte mult si as fi in stare sa-mi dau viata pentru ea dar nu stiu cum va reactiona cand ii voi spune . Incep sa ma plang zicand ca ea este o fire mai dificila si nu vreau sa creada ca o prostesc sau ca vreau sa ma joc cu ea .

Chicoteste si termina vasele de spalat dandu-si jos manusile . Isi indreapta corpul spre mine si imi zambeste . Se ridica pe varfuri si imi pupa fruntea ciufulindu-mi parul asemeni unei mame .

- Dovedestei !

EndFlashBack

Si uite asa am incercat sa-i dovedesc ca o iubesc : Primul lucru a fost sa-i povestesc tot lui Naruto si sa-l implor sa ma puna in misiuni cu Sakura combinand placutul cu utilul . Dar desigur ca viata ne-a iubirea la multe incercari dar am reusit sa trecem peste toate dupa cu se zice : Nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana.

Niciodata nu am crezut ca voi ajunge sa intemeiez o familie cu o asemenea femeie. Credeam ca sunt facut doar pentru razbunare iar ea mi-a aratat contrariu , Dumnezeu mi-a dat-o pe ea cea care niciodata nu ma va lasa la greu .

Ma ridic din pat fortandu-mi picioarele sa se indrepte spre bucatarie pentru a-mi face o cafea . Deodata de jos de aude usa urmata de niste rasete cristaline .

Maresc pasul coborand in graba scarile dar oprindu-ma la ultima . O vedeam pe Sakura imbratisandu-si copii iar cateva lacrimi facandu-si aparitia pe chipul ei agelic . Il observ pe Asuke cum ii sterge micile picaturi transparente si o pupa pe obraz . Daisuke o imbratiseaza strans , Haruna ii sare in brate plangand iar Haku ii zambeste copilareste intreband-o de ce plange toata lumea si ce ia adus .

Incep sa rad iar toate privirile sunt indreptate spre mine , Sakura imi zambeste dupa care ii inmaneaza lui Haku o jucarie . O vad pe Haruna cum le da coate fratilor sai si il ia pe ala micu indreptandu-se spre camera lui urmata de ceilalti.

In cateva minute era doar eu si ea privindu-ne intens . Nemaisuportand distanta Sakura imi sare in brate apropiindu-si buzele de ale mele si formand un sarut pasional . Soptesc incet ca mi-a fost dor de ea iar aceasta imi zambi lasandu-se in bratele mele .

Acum eram convins , Dumnezeu chiar ma iubeste de mi-a trimis cel mai frumos inger de-al lui pe pamant . Femeia care mi-a daruit cei mai frumosi copii , sotia , prietena si sfatuitoarea mea , Sakura .


Va kiss Angy` !!


Fic-urile mele :
Cand crezi ca ai toate raspunsurile , viata isi schimba intrebarile ! (Ex.:Protectorul)
https://sasu.forumgratuit.ro/t5794-protectorul
Parinti de adolescenti :
https://sasu.forumgratuit.ro/t6359-parinti-de-adolescenti
O floare de cires innecata in sange.
https://sasu.forumgratuit.ro/t8958-o-floare-de-cires-innecata-in-sange#258634



Uploaded with ImageShack.us


Ultima editare efectuata de catre Angy in Mier 08 Aug 2012, 14:07, editata de 1 ori
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 01:08

ce frumos sad
m-ai facut sa plang la cat de frumos a fost capitolultot ce pot spune este ca imi place la nebunie
astept nextul cat mai repejor
te-am pupat spor la scris si idei kiss
P.S. primaaaaaaaaa nr1 nr1


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 01:22

Hey, mersi ca m`a anuntat de next
E....wow....superb.
Mi-a placut la nebunie acest capitol si astept cu nerabdare nextul.
Spor la scris si la idei.
Mi-chan te kiss
Kisses, See ya! kiss kiss


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 09:24

Buna :)
Multumesc ca m-ai anuntat ;)
Un capitol superb :X Deci asa s-au cuplat ei, hu? Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 2873859802Bai, ceva mai romantic nu face si el? Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 955647780 Ceva de "Bun venit!" Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 2843714615 >> Ok, deja ma gandesc "putin" prea departe Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 268890
Foarte frumos capitolul :X
Vreau next-ul si il vreau acum! Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 468521
Spor la scris si multa imaginatie! Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 273918
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 09:38

Heyyy!
Multumesc ca mai anuntat!
Cat de mult mi-a capitolul!

He he s-a intors Sakura!
YEY!
Astept next-ul!
Anunta-ma in continuare!
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 208323


Ultima editare efectuata de catre Olivia in Mier 08 Aug 2012, 10:48, editata de 1 ori
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 10:06

Buna, multumesc de anunt.
Mi-a placut capitolul, a fost foarte frumos.
Ma intreb cat o fi implorat-o Sasuke pe Sakura si cum o fi reactionat Sakura cand a aflat ca Sasuke o iubeste.... eh, nu vom afla doar ne vom imagina. roll
Mi-a placut de Haku, " de ce plange toata lumea si ce mi-ai adus." lough
Replica mea preferata.
Ai repetat mai multe cuvinte si nu suna prea bine. Incearca sa nu mai faci fraze atat de lungi, deoarece sunt gresite. Sunt locuri in care trebuia punct si ai pus virgula sau locuri in care trebuia virgula si nu ai pus niciun semn.
Imi place ca faci capitole lungi, am ce citii. lough
Sa vi repejor cu nextul, bafta la tastat si pupici. kiss


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 11:53

Ce dragut!!!!!!!:X:X:X
Sasuke chiar o iubeste pe Sakura :X:X:X ooo ce sweet a fost flashback-ul :X:X:X..
Chiar sunt minunati impreuna :X:X:X parinti de nota 10 :X:X:X.
Mi-a placut capitolul asta asa de mult ca mi-au dat lacrimile :X:X :((.
Ma bucur ca m-ai anuntat :XX:X::XX:!
Sa aduci next repede si sa nu uiti de anunt :-w.
Spor la scris si imaginatie kiss*kiss*: !
Pupici kiss*kiss



Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Cooltext1711025034_zps229023de
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19Mier 08 Aug 2012, 12:00

Multumesc ca m'ai anuntat! E asa frumos noul capitol love, amintiri din copilarie rolling on the floor[. Ce sa spun? Nu am ce, doar ca vreau nextul.

Spor la scris si multa imaginatie kiss


Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Parinti de adolescenti !    Parinti de adolescenti !  - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Parinti de adolescenti !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-