Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moon Rise(eventual +16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moon Rise(eventual +16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Moon Rise(eventual +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 10:27

Moon Rise(eventual +16)


Chapter 1

Ceata se lasa asemenea unui covor plutitor pe strazile orasului Mystic Falls. Noaptea feerica domnea, peste cerul astral imposibil de cuprins dintr-o privire. Micile puncte luminoase, erau pudrate cu zeci de cristale, dandu-le o sclipre nalucitoare. In camera luminata doar de micile puncte orbitoare aflate, pe tavan statea pe pat o tanara fata. Parul ei asemenea florilor de cires, cadea alene pe spatele ei, in timp ce ochii ii avea asemenea smaraldelor stralucitoare care dadeau o lumina aparte. Isi invartea in mod repetat o suvita de par, privirea ei fiind goala, lasand totusi sa se citeasca in ea ganduri fulgeratoare. Usa camerei ei se deschise incet pe cand pe ea pasii o silueta feminina. Parul il avea asemenea penei corbului, pe cand ochii ei erau de un albastru inchis.
-Sakura, a venit fratele tau.
Ea se ridica in capul oaselor, studiind-o atent pe femeie. Desii intunericul domnea peste incapere ii putea distinge unele trasaturi unice, dupa care o recunostea. Ochii ei asemenea a marii involburate se distingeau in incapere, datorita razelor feerice care intrau cu usurinta prin geamul de cristal. Se ridica incet de pe pat, parasiind incaperea, indreptandu-se cu pasii mici spre scari, coborandu-le incet. In fata usii, era un baiat in jur de 18 de ani, cu parul precum pana corbului, pielea alba precum laptele iar ochii ui dilatati avand o culoare unica, un negru onixat, culoarea celui mai intunecat abis . Zambetul sau era oribitor, in timp ce purta haine negre, care i se asortau perfect. Acesta, o analiza atent, uitandu-se la ea cu admiratie, si cu o curiozitate starnita. In cele doua perle dilatate si unice, se intreprinse o licaire Se indrepta incet spre el, analizandu-l atent. Nu ii putea gasii o imprefectiune, era pur si simplu perfect. El ii zambii cu, caldura pe cand ii luase mana intre a sa.
-Sasuke, tu banuiesc ca esti Sakura nu?
Glasul sau, era asemenea a o mie de cristale care ii incantau fetei auzul. Zambetul sau era radiant si molipsitor, pe cand ochii sai o analizau cu atentie. Aceata dadu aprobator din cap, pe cand el o luase in bratele sale, strangand-o cu atentie. La atingerea lor, fetei ii trecu un fior, el era rece, nici cea mai mica urma de caldura neputand simtindu-se in el. Il indeparta rapid, ceea ce ii facuse pe toti sa se mire.
-Sakura, te rog frumos, este fratele tau.
Fata nu asculta cuvintele mamei sale, ci doar il analiza pe el cu atentie. Era rece, in el neputand simtindu-se o urma de caldura. Era perfect, fara imprefectiuni cu o piele deosbit de alba. Aceasta inghiti in sec, pe cand se indrepta spre camera ei, cu pasii domoli.
Inchise usa in urma ei, pe cand se lipi cu spatele de ea. Degetele ei subtiri captivara doua suvite rebele, incepand sa le invarta la nesfarsit. Se duse cu pasii mici spre pat, de unde scoase de sub perna un caiet, imbracat cu, coperti rosii. Il deschise incet, pe cand incepu sa scrie.
~Dear Diary,
Lumea este in continua schimbare, nimic nu ramane cum a fost creeat, de acest lucru sunt sigura. Am un frate, de care nu stiam ca exista, mai mare ca mine de 18 ani. Insa, ceva la el este straniu, ceva misterios de care eu nu imi pot da seama. Pielea lui, este alba precum spuma laptelui, un alb in care razele soarelui se reflecta, facandu-l sa sclipeasca in lumina nalucitoare. Ceva la el, este inuman, iar eu trebuie sa aflu ce. Chiar daca pare a fi o prezenta palcuta, aparentele intondeauna inseala.

Sus In jos
Superbia.
Chūbu
Chūbu
Superbia.

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Wonderland awaits.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 479
Puncte : 541
Reputatie Reputatie : 38
Stare de spirit Stare de spirit : damned

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 10:50

Prima nr1
WoW Aly... Ce frumos...M-ai lasat fara cuvinte.imi place ca nu ai prea mult dialog(nu ai mai deloc).Next si mersi ca m-ai anuntat!!

Illy va pupaceste dulce de tot!! kiss

P.S. Sa ma anunti in continuare ;;)


I still repeat the things you said to me in my head.
Sus In jos
http://devils-know.tumblr.com
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Moon Rise(eventual +16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 10:54

Hei ! Uite eram prin trecere pe la fan ficuri si cautam un fic de citit si sa nu aibe multe pagini. Al tau eu nou si m-am gandit sa-l citesc.

Imi place descrierea ta, in ciuda faptului ca ai mancat cateva litere si virgule. Sasuke fratele pierdut al Sakurei ? hmm think N-am mai vazut asta, sau daca da nu in modul asta, deci e un punct ochit bine, e original.

Ultima parte nu mi-a placut, chiar daca fascinatia Sakurei pentru Sasuke a fost descrisa bine, deoarece ideea mi se pare copiata din The Vampire Diaries. Dar cine stie, povestea ta poate evolua oricum vreei tu si sa ne suprinzi. Poate asa e inceputul.

Daca vrei sa ma anunti cand pui urmatorul capitol mi-ai face un mare favor.

P.S: Imi place si titlul dap !
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 12:05

Hey hey
Am trecut si eu aici (mersi ca m-ai anuntat si sa o faci si data viitoare)
La fel ca tine,ador vampirii si imi plac aceste fic'uri...
Ideea este originala si sincera nu am vazut'o in niciun alt fic,ceea ce ii da mult interes,cred eu happy2
Astept sa vad urmatorul capitol,asa ca pune'te pe tastat !!!!!!
Spor la scris!






Atunci cand destinul

se joaca cu viata ta,

singura solutie este sa il tratezi asemenea unei carti de joc,

o pacalesti ca iti fie aliata!
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 14:19

In primul si in primul rand Aly, Bine ai revenit pe orum dupa lunga perioada!!!!!!!!!
Nu stiu daca altora da ,dar mie una mi-a fost foarte dor de tine!
Acum sa revenim la ce e important.Si ala ar fi ficul.
Idea:E ceva nou nu am mai intalnit .Bine foarte putin sfarsitul mi se pare aseanator cu un alt fic ,dar merge!
Descrierea:Nimeni nu are o descriere mai buna ca a ta.
Actiunea :E super.
Surpriza :Ei da am avut o surpriza.Sasuke fratele lui Sakura.
Anuntama la next.
PS:EU AM FOST AICI.


Moon Rise(eventual +16) 3
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 14:30

Hellow my dear Aly Shine,

deci pot să mă jur cu inima pe inimă că acest fic este unul superb. Ai, unul nou presupun, nu ?
Ei bine tu dragă fată, tu eşti un geniu al descrierii şi al celor mai bune idei din întreg forumul scumpo. Mă bucur nespus de mult că te-ai întors din lunga "vacanţă", pentru că eu chiar ţi-am dus dorul şi pentru mine a fost un adevărat şos să aflu că eşti banată. Mă bucur că ai început să dai naştere a două ficuri ce merită lăudate de fiecare membru al acestui forum.

Îţi mulţumesc de invitaţia la lectură, iar când pui nextul te rog frumos să-mi trimiţi un pm !

Ale chan te pupăceşte dulce din inimioară kiss şi te îmbrăţişează călduros a hug din adâncul sufletului !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Moon Rise(eventual +16) Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 18:21

Am ajuns si eu, cu o micuta intarziere ce-i drept.
In primul si primul rand bine ai revenit pe forum, draga Aly! a hug Mi-a fost dor de talentul si maiestria cu care scrii capitolele. in love
Iti multumesc ca m-ai anuntat, nici nu stii ce fericire mi-ai creat. happy2
Se vede ca esti o mare fana a vampirilor, cel putin asa lasi sa se inteleaga dar.....oricum sa revenim.
Ai inceput foarte bine, aceeasi descriere superba, cateva micute micute greseli de ortografie si c-am original, adica eu nu am mai vazut ca cei doi sa fie frati, poate frati vitregi dar in nici un caz Sasuke sa fie si vampir think Felicitarile mele!
Nu ma supar daca ma anunti de next, chiar din contra si nu cred ca au mai ramas prea multe lucruri de spus decat...
Inca o data, bine ai revenit si spor la scris si idei dar dupa cum te stiu vei aduce ori maine sau chiar in seara asta un alt capitol minunat! in love hi!


Moon Rise(eventual +16) C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 18:25

Ai Angel in love
Ce mi-ai lipsit tu mie in love
Promit ca nu o sa va dezamagesc si o sa fie un capitol cat se poate de bun, si sper sa va surprind.
O sa incerc si sa fac ideea mai diferita decat The Vampire Diares.
See ya hi!
Va pup pe toti in love a hug kiss
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 19:23

Hello. Moon Rise(eventual +16) 78717

Am ajuns si eu pe aici pentru ca m`a atras titlul, chiar imi place.
Interesanta ideea ta. Momentan nu am prea multe de zis, pentru ca e primul capitol.

Nu am mai intalnit ideea cu Sasuke fiind CHIAR fratele Sakurei, adica.. frate adevarat, nu vitreg.. or.. I don't know.
Moon Rise(eventual +16) 361396 Abia astept sa vad ce se va intampla si cum vor fi impreuna.
Dar mai am de asteptat. Moon Rise(eventual +16) 947835

Sper ca ma vei anunta si pe mine, te rog, cand postezi nextul.

Succes in continuare. Moon Rise(eventual +16) 78717


Moon Rise(eventual +16) 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Ilynca(Ily)
Genin
Genin
Ilynca(Ily)

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor
Stare de spirit Stare de spirit : 50%

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Vin 07 Sept 2012, 14:22

Aly draga ce dor mia fost de tine, si ce fic
mia placut capitolul unul excelent ca de obieci,
ai o idee buna si astept cu nerabdare sa vad nextul si
sper ca ma vei anunta si pe mine
in love in love
Sus In jos
http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Vin 07 Sept 2012, 15:18

Pai am adus al doilea capitol, si eu sper ca dupa acest capitol sa il fac cat mai original, deoarece am inclus un nume care probabil vi se pare cunoscut, insa povestea nu va fi aceeasi. ~_~. Eu va urez, lectura placuta. Scuzele mele, ca este atat de scurt, insa vreau sa introduc actiunea in uramtorul capitol, sper sa nu va suparati.


Chapter 2

Prin ceata deasa ce se lasa asupra orasului, nu se putea destinge nimic. Siluetele care bantuiau drumurile ferecate cu frunze moarte, erau lipsite de viata, mergand in gol. Ochii lor, erau inexpresivi, niciun sentiment neputand citiindu-se in ei. Pielea lor era alba, si putreda insa, avea o sclipire aparte. Mergeau incet si fantomatic, pe pamantul putred nepasandu-le de crengile ponosite care il acopereau.
Din umbra unui copac, doi ochii luceau in intuneric. Culoarea lor era una neobisnuita, un auriu puternic, care sclipea in lumina razelor feerice. Razele de luna cadeau in valuri, pe chipul sau alb, facandu-i canini sa luceasca, scaldati in lumina nalucitoare a luni. Un gand diabolic, ii strabatu mintea: it’s show time.

***Morning***
Soarele era unicul domnitor al astrului ceresc, impartasiind lumina si caldura. Razele sale arzatoare cadeau in unde pe pamant. O silueta intunecata, statea lipita de peretele de culoare cafenie. Ochii sai asemenea a doua perle inunecate, puteau cuprinde lumea dintr-o privire, scufunzandu-se in fanteziile ei. Razele pline de lumina, prelingeau pe pieptul sau gol, el purtand pe el doar niste paltaloni de culoare alba. Parul sau de abanos, mai intuecat ca insusi noaptea ii era ravasit, suvitele cazandu-i pe chipul pal. Gandurile ii erau blocate, precum amintirile, mintea lui fiind inchisa. Nici un cuvant, nici un sunet neputand fii perceput in ea. Deodata un strigat asurzitor, il trezi din gandurile sale, din amintrile care dainuiau de atat timp, vocea ‘’mamei sale’’. Iesise din camera, inchizand usa cu grija in urma lui.
Din perspectiva Sakurei
Sunt intinsa pe patul moale, in timp ce imi atintesc ochii pe tavanul de culoare alba, in mintea mea gandurile pierzandu-se cu usurinta. Imi invarteam incontinu una din suvitele mele de par, jucandu-ma cu ea la nesfarsit. Cu el aici, amintirile pareau sa renasca din nou, era ceva ce vroiam sa uit, insa nu puteam. Acum 10 ani imi pierdusem fratele in varsta de 8 ani. A fost un moment dureros care era acum ascuns in inima mea, inchis in spatele unui lacat, care nicodata nu va mai putea fi deschis. Cand l-am vazut prima data, pe el, pe acest baiat cu parul de abanos si ochii negri, precum noaptea, in minte mi s-a tiparit imaginea fratelui meu. Asemanarea dintre ei era orbitoare, insa nu erau aceeasi persoana. Fratele meu era bun, cald si primitor, in timp ce el nu parea asa. Parea o fire rece si misterioasa, care nu comunica cu nimeni. Tacerea si misterul emanau dinspre el, facandu-ma sa simt pentru el o curiozitate nemarginita. Ma ridic incet de pe pat, indreptandu-ma spre bucatarie, de unde mama nu inceta sa a strige. Deschid incet usa alba, de unde imi vad parintii, si pe ‘’fratele meu’’ stand la masa.
-Buna dimineata scumpa mea.
Tatal meu, parea intr-o dispozite buna, zambiindu-mi cald in timp ce sorbea incet din cafeaua pusa de mama. Ma asez pe unul din scaunele aliniate in jurul mesei, pe cand mama imi pune in fata o farfurie plina cu fursecuri si un pahar de lapte. Insa nu imi era gandul, la mancare ci doar la el, la fratele meu. O voce din mine striga sa le spun lor ce am pe suflet. Aminitrea lui facandu-ma sa vars lacrimi.
-Mama, tata, imi lipseste Damon.
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Vin 07 Sept 2012, 15:24

draga mea imi place, place, place ficul tau la nebunie
il ador si abia astept nextul
te-am pupacit dulce spor la scris kiss kiss kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Vin 07 Sept 2012, 16:14

Hellow my Aly Shine,

Doamne Dumnezeule, dar de ce trebuie să te scuzi că acest capitol este scurt ? Pentru mine, adică pentru cititoarea de mine este perfect. Ce mult îmi lipsea capitolele îmbibate în descriere scumpo ! Însă acum au revenit şi chiar mă bucur deoarece parcă sunt mai bune ! În primul rând abia aştept să citesc următorul capitol ca să descoper ce se va întâmpla, iar până atunci îţi urez spor la scris !

Îţi mulţumesc din inimioară că m-ai anunţat de next şi sper să o faci ţi încontinuare !


Ale chan te kiss dulce şi te a hug călduros din sufleţel !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Moon Rise(eventual +16) Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Vin 07 Sept 2012, 18:48

Buna *hug*
Aly, stii ca eu iti iubesc ficurile deci ... IL IUBESC! :x
Este atat de ... WOW. Superb :x
Ideea nu am mai intalnit-o pana acum :x
Ce pot spune? *hmm*
Vreau next-ul urgent! Spor la scris si multa imaginatie! *hug*

Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Vin 07 Sept 2012, 19:39

Stefz.. in love
I miss you comments:)
Ma bucur ca va place, o sa postez urmatorul capitol maine, sper sa nu va suprati pe mine happy
Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Vin 07 Sept 2012, 19:41

Heyyy

Pai sa incep cu incepuutul...IMI PLACEE MULTT!!!

Sunt curioasa ce secrete va descoperi Sakura despre misteriosul ei "frate".

Vreau neaparat sa aflu daca Sasuke este fratele Sakurei.

Mersi ca m-ai anuntat si sa nu eziti ca o faci si data viitoare!!

Pana atunci insa ,spor la scris si la idei!




Atunci cand destinul

se joaca cu viata ta,

singura solutie este sa il tratezi asemenea unei carti de joc,

o pacalesti ca iti fie aliata!
Sus In jos
Ilynca(Ily)
Genin
Genin
Ilynca(Ily)

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor
Stare de spirit Stare de spirit : 50%

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Vin 07 Sept 2012, 19:48

edit:
Damon think think think
cine e el? ;;)
Pai stii tu ficurile tale le adpr deci i like it, e minunat dance2 dance2 dance2
Scurt, da e scurt dar imi place, ce dor miera de tine, in love
Deci eu cred ca nu e fratele ei sau nustiu cum, dar vreau sa fie impreuna rusinos rusinos lough
Deci punete repede pe tastat ca de nu evil devil mua ha ha evil devil mua ha ha evil devil mua ha ha , deci astept next si sunt fericita ca mai anuntat
Spor la tastat si multa imaginatie, kiss kiss rock
Sus In jos
http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Vin 07 Sept 2012, 20:18

Hello again. Moon Rise(eventual +16) 78717

Cam tarziu am ajuns, sorry, dar multumesc de anunt.

Capitolul a fost interesant, nu e nici o problema ca este scurt din partea mea, sunt sigura ca urmatorul va fi lung si frumos. Normal ca vroiam sa citesc mai mult, dar e Ok. Ma bucur ca l`ai postat.

Sunt nerabdatoare sa aflu ce se va mai intampla si sunt sigura ca esti plina de idei. Deabia astept.

Succes la scris in continuare si sper sa ma anunti din nou. Moon Rise(eventual +16) 78717



Moon Rise(eventual +16) 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Sam 08 Sept 2012, 00:19

Timpul nu a fost prea generos cu mine deci...scuze pentru intarziere.
Draga mea, chiar daca nu a fost prea lung, a fost de ajuns cat sa ma ametesti rau de tot. think
Sunt confuza si uimita datorita capitolului...nu am ce zice, ca deobicei, superb!
Nici nu stii ce nerabdare mi-ai starnit, dar totusi, mai sunt cateva ore care ma despart de urmatorul capitol asa ca pot sa astept, doar nu imi dau duhul pana vine nextul! lough
Am incredere ca va fii un capitol nemaipomenit, nimic neobinuit din partea ta, asa ca nu mai trebuie sa iti urez spor la idei, fiindca ai destule! dap !
P.S Probabil ca pare linguseala sau te laud prea mult draga Aly, dar asta simt sa fac! in love


Moon Rise(eventual +16) C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Dum 09 Sept 2012, 23:25

Pentru inceput buna scumpa kiss
Am trecut si pe aici dupa cum am zis.
In primul rand I like.
In al doilea rand I like.
Si in al treilea rand abia astept next!!!!!!
Iti spun eu!!! Tu ai un dar.........
............. sa ma faci pe mine sa ma indragostesc de ficurile tele in love
Am citit decat 2 capitole si deja sunt sigura ca imi va placea.
Ai stiut cum sa ne captezi atentia si asta imi place in love

P.S. Dar tot "Moonlight" ramane pe primul loc rock

Te-am pupat si spor la scris ♥♥♥


Moon Rise(eventual +16) Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Moon Rise(eventual +16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Lun 10 Sept 2012, 01:36

Scuza-ma ca vin asa tarziu, treaba m-a tinut departe de ficuri.

Mnah, acum nu stiu ce sa zic. Ai facut o tocanita schimband perspectivele in acelasi capitol. Este nerecomandabil, ne zapaceste rau. Pe mine una m-a zapacit.

Hm, stii ce nu-mi place. think Faptul ca ai spus a Sasuke nu e fratele ei, ci ca seamana izbitorul cu adevaratul. Poate el s-a schimbat in 10 ani. Oricum daca tu ai in cap ideea in care Sasuke sa da drept frate( nu am habar din ce motiv), mai bine ne lasai sa credem ca e si ne pacaleai. Creeai suspansul.

Acum diferenta la originalitate intre capitolul asta si cel precedent este mica, pentru mine este inca la sadiu de mediu ( de la neoroginal spre original ). Eu spun sa nu te inspiri prea mult din TVD, pentru ca o sa ne plictiseasca, pe mine. Creeaza singura o idee si fa-o mai dezvoltata.

Eu astept nextul, sper sa ma anunti in continuare si sa nu te fii suparat pe mine, pentru comentariul asta. Spor la scris si la idei.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Lun 10 Sept 2012, 04:45

Vaaai pisii scuze ca ajung asa tarziu! nervi! MErsi muult ca m-ai anuntat.>:D< Un nou fic excelent, cum era de asteptat din partea ta Aly:X ! Ador TVD (ei bine eu ador vampirii ) :x evil devil mua ha ha
deci iti ador ficul! Asa kum esti deja obisnuita : hai ku next-ul mai repede te rooog!kiss*:* Sa ma anunti si pe mine te rooog kiss* Te pupicesttttttee dedde si spor la scris!kisskiss*:**kiss


You know you're hell behind your beautiful eyes,  a feeling I can't fight.
You saw me then I was so perfectly blind,  a love I'll never find. 
Yeah, you said you felt the same,  but then something changed,  you threw it all away.

Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Lun 10 Sept 2012, 09:12

Ideea e captivanta, totusi pacat ca s-a spulberat misterul si suspansul atunci cand ai spus ca nu e defapt fratele ei, oricum tot ramane pentru mine o idee interesanta, totusi e original intr-o anumita masura, sa stii, fiindca sa il pui chiar si daca in minciuna, pe Sasuke "fratele" ei, este un lucru plin de dinamism si plin de suspans, fiindca nu se stie ce are sa se mai intample. <3
Un lucru mai impostant am sa-ti spun asa, nu amesteca persoanele, ori scri la pers III-a, ori la I-a. Nu le combina, ca nu e bine. Si de asemenea ai pus unele virgule anapoda.
In rest imi place ideia, pacat ca sunt capitolele scurte, chiar as vrea sa citesc mai mult de atat, iar pe langa asta imi place ca te joci cu propozitiile, cuvintele si combini tot felul de expresii, chiar daca gasesc de multe ori aceleasi comparatii, epitete, fig. de stil in capitol

Pai succes in continuare, buzelel mele nu mai au altceva de rostit. *hug*


Moon Rise(eventual +16) Tumblr_nr4ln3gwuO1te87ixo1_400

W E     D R O W N     I N     E T E R N A L     D A R K N E S S
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Alyson
Genin
Genin
Alyson

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : De prin zona...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, sa ascult muzica, sa ma plimb, petrecerile etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna vad partea buna a lucrurilor...SMILE:)

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mar 11 Sept 2012, 23:48

Pai uite ca am reusit sa intru pe forum sa mai citesc cate ceva si am vazut mesajul tau
imi place m-a captivat din primul capitol ceea ce e bine
descrierea ta parca ma duce intr-o lume total a viselor, ca in povesti ma simt in capitolele astea doua
abia astept sa vad cum decurge actiunea
multumesc ca mi-ai spus de ficul tau
succes!


Moon Rise(eventual +16) ForumgratuitMoon Rise(eventual +16) QWBELLAPGISNKYZHGIV
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19Mier 12 Sept 2012, 00:00

buna iubitoMoon Rise(eventual +16) 208323 in primul rand bine ai revenitMoon Rise(eventual +16) 208323 sper sa te pot sustine la ficul asta ca si la celalalt, mi-a lipsit felul tau de a scrieMoon Rise(eventual +16) 78717 welcome back my dear!Moon Rise(eventual +16) 962758 e genial! descrii romantic, si se vede ca ai evoluat mult....deci damon e fratele adevarat al sakurei,nu? si sasuke ce e atunci? nu mai inteleg.... in roice caz, totul se va clarifica, presimt eu...te astept cu nextul si te rog , daca vrei sa ma anunti cand il pui, spor la scris si la idei!

Naty te pupa!Moon Rise(eventual +16) 208323


Moon Rise(eventual +16) Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Continut sponsorizat




Moon Rise(eventual +16) Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) I_icon19

Sus In jos
 

Moon Rise(eventual +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-