Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Moon Rise(eventual +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Aici Ralli!
Genin
Genin
Aici Ralli!

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde ma cauti tu acolo sunt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Mier 12 Sept 2012, 20:30

Saraca Sakuraa!!!!Deci sper ca Sasuke sa nu fie defapt fratele ei sa fie o greseala..poate vreun frate incurcat a-l vecinului bunicilor cainelui ei..ceva de genul..numai ruda cu ea sa nu fie:Xca sa se poata iubi linistiti>:DImi place ficul..e captivant si m-a lasat in suspans..BUN!:Xdar nu imi place suspansul asa ca hai cu nextu:*kiss*repedededede:X
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 16:13


Chapter 3

Daca timpul s-ar fi putut da inapoi, si ar alege dintre viata ei si a lui, pe a lui ar alege-o. Ar fi suportat orice consecinta, insa numai sa il aiba pe el alaturi de ea. In el, avuse cea mai mare incredere, destainduindu-se de fiecare data cand ceva ii apasa sufletul. Daca el ar mai fi fost aici, nimic din toate acestea nu s-ar mai fi intamplat. Ii ducea dorul, el fiind singurul care a putut sa o inteleaga. Tatal si mama ei, nu puteau intelege de ce il tinea si acum dupa moartea lui.. El a fost singurul care a spirjinit-o si care a ascultat-o fara sa o condamne.
Ea statea in fatal lor fara a spune un cuvant, fara a se misca. Ofta incet, intocandu-se incet cu spatele la ei. II auzea strigatul mamei ei, desii nu ii pasa. Deschise incet usa, pleacand pe ea. Avea voie sa isi limpezeasca gandurile. Avea nevoie de persoane care o ascultau fara sa o condamne, fara sa ii reproseze lucruri. Intelegere si caldura, de aceste doua lucruri avea nevoie sufletul ei, pentru a fi in arominie.

Mergea fantomatic pe aleea pictata in culori toamntaice. Frunzele de arama fosneau sub pasii ei, pe cand ea isi tinea strans la piept geaca de culoare neagra. Parul ei asemenea florilor de cires, ii cadea alene pe spate, in timp ce ochii ei erau atinti in gol. In ei amintirile i se puteau citii cu usurinta in privire aceasta fiind una trista si amara. Ar varsa lacrimii, lacrimi pline de durere insa trebuia sa fie tare, sa treaca peste orice suferinta. Nimanui nu ii pasa de suferinta pe care ea o purta in suflet. Nimeni nu putea sa o inteleaga. Parintii, cei care trebuiau sa o sustina si sa o ajute in viata erau ocupati, cu ,,fratele cel nou,, . Lucrul acesta o durea pe ea. Se simteam inlaturata si neglijata.
Cu fiecare pas pe care il facea, era mai departe de oameni care i-au dat viata. De oameni care au crescut-o si au educat-o, incercand sa o aduca pe calea cea buna. Nu putea intelege de cei ei, i-au facut acest lucru. De ce au luat pe altcineva care sa ii ocupe locul lui. Acel loc, trebuia sa ramana o amintire sacra, insa lor nu le pasa.

~Din perspectiva lui Harry~
Am pierdut fiinta pe care o iubeam cel mai mult. Am pierdut acel inger care a facut inima sa imi bata cu putere. Aceea fata care ma facea sa simt acel ,,ceva,, in mine. Acel seniment numit ,,iubire,, . Nu am putut decat sa o las sa plece. Nu m-am miscat din loc, cand ea pleca incet de langa mine. Ma simteam neglijat, si eram furios pe propria persoana. Orgoliul meu era prea mare.
Mergeam pe strada, facandu-mi loc printre zecile de siluete care treceau fantomatic pe langa mine. O cautam pe ea, pe fata care mi-a furat inima cu un zambet si o privire, insa nu o gaseam, nu inca. Frunzele de arama dadeau parcului un peisaj sumbru si tacut locului. Deodata observ pe o banca de arama o fata. Parul ei de o culoare inconfundabila ma facea sa imi dau seama imediat cine e. M-am apropiat incet de ea, privind-o cu uimire. Atat de mult timp, atat de multe amintiri. Ma lasam incet pe banca, atingand-o usor pe umar, facand-o sa tresara. Aceasta isi ridica ochii de un smarald uimitor spre mine, in timp ce ma privea cu uimire.

-Cum de esti aici?

-Iti lipseste Damon, nu?

Nu trebuia sa spun acest lucru. Privirea ei se lasa incet in jos, pe cand lacrimile i se cufundasera pe chip. Am strans-o puternic in bratele mele, incercand sa ii dau caldura trupului meu, desi el era rece. Aceasta, a tresarit, indepartandu-ma usor. Vroia sa ma intrebe de ce sunt asa, insa se oprii, cuvintele findu-i ramase in gura. Privirea ei era fixata in gol, ochii ei fiind dilatati. Ma intorc si eu sa vad ceea ce o surprinse, cand il observ pe…

PS: Stiu ca suneti in ceata, dar, va promit ca totul se va rezolva :o3
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 16:35

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 208323

mersi ca m-ai anuntat.....si da...cam sunt in ceata...pe cine vede? s-au certat parintii sakurei cu ea atunci cand a pomenit de damon si ea a plecat? ce s-a intamplat? cine e harry? trebuie sa recitesc ficulMoon Rise(eventual +16) - Pagina 2 361396 ? mda, cam da.....ne-ai lasat in aer, dar cu o descriere frumoasaMoon Rise(eventual +16) - Pagina 2 208323 spor la scris si la idei, inceput de scoala frumos, si sa ma anunti can pui nextul, daca doresti, te-am pupat!Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 208323

naty~


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Alyson
Genin
Genin
Alyson

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : De prin zona...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, sa ascult muzica, sa ma plimb, petrecerile etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna vad partea buna a lucrurilor...SMILE:)

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 17:47

ei bine iata un nou capitol
si da sunt putin in ceata, dar toate se rezolva banuiesc
harry? cn e el?
o sa aflu.....
interesant capitol desi nu s-au intamplat prea multe
poate data viitoare o sa aibe mai mult sens
succes!


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 ForumgratuitMoon Rise(eventual +16) - Pagina 2 QWBELLAPGISNKYZHGIV
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 18:02

Buna *hug*
Multumesc ca m-ai anuntat ^^
Bun, bun :x Uii cat iti iubesc ficurile :x
Cine era? Serios? :-w Acum te opresti si tu :@
Vreau next-ul repede! *d*
Spor la scris si multa imaginatie! :o3
Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 18:25

Hey hey

Mda...si eu sunt cam in ceata.

Printii Sakurei stia ca Sasuke nu e adevaratul frate?sau cine era Harry,fostul iubit al Sakurei?

Astept urmatorul capitol,cand ne vei spune pe cine vad cei doi.

Mersi ca m-ai anuntat

Spor la scris si la idei!




Atunci cand destinul

se joaca cu viata ta,

singura solutie este sa il tratezi asemenea unei carti de joc,

o pacalesti ca iti fie aliata!
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 18:30

Buna hi! Mersi ca m-ai anuntat.

Harry??
Asta cine mai e? Prima ei iubire sau ceva de genu???
Si el e rece ca Sasuke. Deci amandoi sunt vampiri??? think
Si apropo Harry asta e tipul cu "it's show time" din capitolul trecut???
Si o ultima intrebare ;;) Pe cine observa??? Pe cine? Pe cine?
Cam astea sunt curiozitatile mele pana acum.
Sper ca ma vei lamuri in...............
.................. NEXT!!!!!!!!!!!

Te-am pupat si spor la scris ♥♥♥


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 21:43

Hai ca intreb si eu acum: Cine e Harry??? Oricum sigur vom afla noi. Stiu ca nu am mai comentat pana acum si imi cer scuze,dar eu mereu ajung la un fic bun tarziu. Oricum imi place ficul tau. Ca si celelalte in schimb. Aly ce pot spune? Esti geniala. orcum, astept nextu si anunta-ma si pe mine.


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 00:17

Din nou, iar am intarziat, scuza-ma! very sad
Capitolul a fost...OAU! think
Sunt mai rau ca magarul in ceata, nu prea mai inteleg multe dar in rest mi-a placut. dap !
Sper ca ne vei lamuri cat de curand cu toate aceste detalii, adica cine e Harry? Ce este pana la urma Sasuke, frate, frate vitreg, ce e? hmm..realy?
Oricum abea astept nextul. in love
Spor la tastat si imaginat. a hug hi!


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 01:27

draga mea mi-a placut capitolul
a fost wow, draga mea ai talent...
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Ilynca(Ily)
Genin
Genin
Ilynca(Ily)

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor
Stare de spirit Stare de spirit : 50%

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 10:15

Hey Aly mersi ca mai anuntat in primul rind.
sunt in ceata dar imi place asa ca nu te condamn?
si cine naiba e Harry? Si pe cine a vazut? huh?
Decia stept next si nu imi pasa dar il vreau cit mai repede
spor la imaginatie si idei in love
Sus In jos
http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 12:50

Hellow my darling Aly Shine,

ce avem noi aici ? Un nou capitol, corect ? Uite, pe mine m-a luat puţin ceaţa după ce am citit capitolul, la fel ca pe mulţi. Ştiu că adori să ne ţii în suspans, dar nici chiar aşa... Puţină milă, te rog !

Apropo, cine este acel Harry ? Rudă sau prieten cu Sakura ? Probabil că ne vei descurca mintea capitolul următor...

Îţi mulţumesc nespus de mult că ai avut bunăvoinţa de a mă anunţa prin pm !

Ale chan e pupăceşte dulce de tot kiss şi te a hug călduros, din inimioară şi sufleţel !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 14:34

Hello. Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 78717

Imi cer scuze ca ajuns atat de tarziu.
Am citit capitolul aseara, dar eram pe telefon si nu am mai lasat comm. :(

Multumesc de anunt.

Capitolul a fost interesant, dupa cum au zis mai multe fete de pe aici Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 947835 , foarte deruntant, dar sunt sigura ca in urmatorul capitol ne vei dezvalui totul, sau cel putin jumate. Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 947835 Si o sa fie genial, ca si celelalte capitole si ficuri ale tale.

Succes in continuare, la scris, si sper sa ai cat mai multe idei. Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 78717
Daca vei putea sa ma mai anunti, ar fi minunat. Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 78717


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 15:20

Genious !:X BAbe cam scurt capitolul dar mergee!:x Stii k te iubiiiim deci aduuune nextul mai repejooooor ! Mersiii frumos k mai anuntat si pe mnee...poate te mai deranjezi sa ma anunti si pe mine kand pui nextul:X:X:X TE pupiceeeeeeeeeeste deddeee !:X:X:X:X:


You know you're hell behind your beautiful eyes,  a feeling I can't fight.
You saw me then I was so perfectly blind,  a love I'll never find. 
Yeah, you said you felt the same,  but then something changed,  you threw it all away.

Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 17:09

Chapter 4

Din perspectiva Sakurei
Vis sau realitate, confuzie si neintelegere. Ma uitam la aceea silueta, care statea in fata mea. Trasaturile sale, erau atat de asemanatoare cu ale lui. Insa nu putea fi una si aceeasi persoana, el era mort, o stiam bine. Imi inchid ochii pentru o secunda, urmand ca apoi cand imi redeschid pleoapele, sa nu mai vad nimic. Aceea silueta familiara, disparuse. Mainile cretului, le prind pe ale mele usor, incepand sa emane caldura. Era ca si cum sangele sau fusese inghetat, acum arterele incepand sa pulseze acel lichid, care dadea viata. Imi mut incet privirea spre el, care incepea sa imi zambeasca cu, caldura. Ochii sai precum smaraldul erau calzi si primitori, insa in ei se mai putea citii si misterul, care acum multi ani, nu exista.
-Harry, ai vrea sa ne faci o vizita, adica mamei si tatei sigur le este dor de tine, le lipsesti.
Cretul incepu sa zambeasca, acel zambet radiant si calduros pe care il mai vazusem acum mult timp. Mi-a fost dor de el, cu adevarat dor. Imi incrucisasem degetele cu ale sale, acesta fiind surprins. In obrajii sai de culoare pala, se prelinse incet o nuanta rosiatica. Nu se schimbase, aceelasi baiat dulce si amabil, de acum multi ani, era din nou in fata mea, amandoi zambiind.

Seara isi facu simtita prezenta cu repeziciune. Soarele palea, din galebenul auriu care domnise pe cerul senin, in rosiul sangeriu, care se lasa incet in amurg. Racoarea se prelingea pe pamant, eu tresariind incet. Cretul, se intoarse spre mine, in timp ce isi dadea jos, haina alba, punand-o pe umerii mei, daruiindu-mi caldura. Schimbare, acest cuvant imi venea in minte acum. Atatia ani in care am fost separati, l-au facut sa se schimbe. Fratele meu, avusese un prieten bun alaturi de el, care il ajutase si la bine si la rau. Acum, acest baiat, avea sa devina oaza mea de liniste, in care pot sa ma relaxez, si sa uit de toate gandurile negative. Aveam sa imi deschid sufletul in fata sa, eliberandu-ma de orice alt lucru. El, era sincer si loial, fiind alaturi de familia noastra in momentele dificile, si acum avea sa fie din nou alaturi de noi, alaturi de mine.
Cu aceste ganduri, care imi zburdau nestingherite prin minte, nu observasem ca ajunsesem acasa. Harry, isi muta privirea spre mine, ochii sai de smarald analizandu-ma cu blandete si caldura. Degetele sale se scurgeau printre ale mele, lasandu-mi mana libera, de orice alta miscare. Ma uitam la el uimita, in timp ce acesta ma analiza cu blandete. Ma prinse usor de mana, tragandu-ma spre trupul sau. Buzele sale se mutara pe cresetul capului meu, sarutandu-l tandru.

-Good night, my angel.

Dupa aceste cuvinte, se indeparta usor de mine. Acest baiat, care ma facut sa ma simt bine, ma facut sa trec peste suferinta, avea sa ma paraseasca din nou, insa nu aveam sa il las. Il prind usor de inchietura opriindu-l. Acesta se intoarse spre mine incet, ochii sai fiind plini de tristete. Stia ca ma durea plecare sa. Ma durea felul in care avea sa ma paraseasca, fara sa ii pese de tristetea in care aveam sa ma cufund. Deodata usa, se deschise incet pe ea facandu-si aparitia o silueta familiara.

-Harry, ma bucur de aceasta revedere, si te rog sa intri inauntru.

Amandoi, ne intoarseram privirea spre tata. Ochii sai de culoare cafenie, ne priveau pe amandoi cu blandete si caldura. Mereu simtise o afectiune parinteasca pentru cret, si eram sigura ca acest seniment nu era apus. Cretul, ii zambii pe cand imi lua mana intre a sa, pasiind in casa. Caldura, imi incalzea trupul inghetat, dupa aceeasta plimbare lunga. Revazusem un vechi prieten, care vroiam sa ma ajute sa trec peste pierderea lui. Fratele meu, ar fii vrut mai mult ca sigur, ca el sa aiba grija de mine, nimeni altcineva nu putea fii mai potrivit de cat el, baiatul cu ochii de smarald si par cret. Insa cand intram in incapere, Sasuke isi ridica privirea spre noi, fiind uimit de prezenta lui Harry, cat si Harry fiind uimit de prezenta sa. Ochii lor de culoarea smaraldului si culoare noptii, se incurcisara intr-un dans periculos.

Din perspectiva naratorului.
Cei doi nu incetau sa se priveasca. Trecusera zeci de ani, de cand nu se vazusera, de cand purtau in ei aceea ura, a familiei ucise. Acum dintr-un simplu fapt, o simpla intamplare se regasira. Aceii ani pierduti, in care familia fusese dezbinata, aveau sa devina curand doar o amintire placuta. Privirile pe care le adresau unul altuia erau pline de o ura inversunata. Doua cuvinte ii legau pe aceii doi frati, doua cuvinte dureroase dar adevarate: legaturi de sange, fratii pentru o eternitate.


PS: Cred ca ati inteles cine este defapt Harry lough
Eu nu stiu cand o sa mai pot posta deoarece incepe scoala, si vreau sa ma axez pe ea. puppy eyes
Probabil ca imi voi face timp sa postez numai in week-enduri, desii cateodata s-ar putea sa nu am timp nici acolo crying
Imi pare rau, desii o sa incerc sa intru si sa postez capitolele vitooare dap ! Hugs and kiss for all hi!



Ultima editare efectuata de catre Aly Shine in Joi 20 Sept 2012, 08:48, editata de 2 ori
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 17:12

Waw.

Ce capitol.
OK, deci acum mi-am dat seama cine este Harry. Devine din ce in ce mai interesant si frumos. Scrii superb. Atat mister. Imi place.

Iti multumesc ca m-ai anuntat din nou. Nu ma asteptam sa postezi atat de repede. Ma bucur, oricum.

Deabia astept urmatorul capitol, vreau neaparat sa vad ce se mai intampla si ce idei mai ai.
Uimitoare, ca pana acum, desigur.

Succes in continuare, Aly. Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 78717


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”




Ultima editare efectuata de catre Claudya. in Dum 16 Sept 2012, 18:00, editata de 1 ori
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 17:33

Hellow my darling Aly Shine,

ai adus încă un capitol excepţional, dragă, dacă îmi permiţi să-ţi spun. Acum, într-adevăr, am înţeles cine este Harry. Cine altul în afară de fratele lui Sasuke. Ei bine, ce tot intenţionează să facă Sasuke ? Presupun că este vampir şi dacă este, atunci are poftă de sânge, corect ? Oare ţinta sa, să fie Sakura ?

Îţi mulţumesc că m-ai anunţat prin pm !

Ale chan te pupăceşte dulce, precum o savarină kiss , şi te a hug călduros, din inimioară şi sufleţel !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Ilynca(Ily)
Genin
Genin
Ilynca(Ily)

Sex : feminin Localizare Localizare : In fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor
Stare de spirit Stare de spirit : 50%

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 18:17

edit:
Ce capitol minunat ce asi vrea sa am si eu
o persoana ca Harry, deci ma rog il iubesc si ador
capitolele acum am inteles ceva dar faza de la urma cu fratii, oricum sunt
sigura ca in urmatoarele capitole o sa ma clarific!
Ok , mersi ca mai anuntat intii si spor la imaginatie in love in love
Sus In jos
http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 20:11

ce frumos. happy si cum sas'ke si harry sunt frati? dec asta e chiar tare. astept nextu si anunta-ma daca poti. spor a scoala!


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 21:36

Hey hey

Wow asta da surpriza,Sasuke frate cu Harry??? huh?

Si am o vaga presupunere ca cei doi sunt vampiri..

Eh asta o sa aflam pe parcursul actiunii.

Adu repede nextul

Mersi ca m-ai anuntat!!!

Spor la scris si la idei!




Atunci cand destinul

se joaca cu viata ta,

singura solutie este sa il tratezi asemenea unei carti de joc,

o pacalesti ca iti fie aliata!
Sus In jos
Alyson
Genin
Genin
Alyson

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : De prin zona...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc, sa ascult muzica, sa ma plimb, petrecerile etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna vad partea buna a lucrurilor...SMILE:)

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 22:38

eu am inteles cn e acest harry
chiar sunt curioasa sa vad cum se desfasoara actiunea
mai ales k eu adorm actiunea in ficuri si in carti
succes


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 ForumgratuitMoon Rise(eventual +16) - Pagina 2 QWBELLAPGISNKYZHGIV
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Sept 2012, 17:38

ei ei.....mersi ca m-ai anuntat, asa e, cum incepi scoala, numai ai timp de postatMoon Rise(eventual +16) - Pagina 2 955647780 aduce-ti untura va rog....anyway, eu nu prea am ce zice, sunt din nou cuprinsa de mister, adica si de soc...sasu si harry sunt cumva frati? si se urasc? sau cum?Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 2873859802 numai intleg, mai misterioasa de atat nu poti fii? suspans.....anyway, astept nextul, si te rog, daca vrei, draga mea aly, sa ma anunti cand il puiMoon Rise(eventual +16) - Pagina 2 208323

see ya^^


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Sept 2012, 22:01

Hei!!!! Ai pus destul de repede nextul!!!
Nu pot sa cred ca Harry si Sasuke sunt frati.
Nu am inteles prea bine dece se urasc, dar ne lamuresti tu kiss
Astept nexttttt!!!!!!!!!

Te-am pupat si spor la scris ♥♥♥


Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Anigifmikito

What I feel? It's so hot and I am happy.
I want to stay with you forever. This... this is love?

My little fic ~> To The End Of Hope

Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Sept 2012, 22:02


Chapter 5
Din perspectiva lui Harry.
Legaturile de sange, nu se putea rupe niciodata, oricat de mult ne-am straduii. Amintirea acelor fapte pline de regret si tristete, si neputiinta pe care o simtisem, inca se regaseau in mine. Nu intelgeam de ce ne regaseam din nou, acele vechii legaturi inca culminand intre noi doi. Se putea spune ca niciodata nu aveam sa ma separ de fratele meu, fratele pe care il uram din inima. Ma uitam la el, cum ii zambea tinerei fete, cu acel zambet sarmant si seducator. O putea face sa faca parte din lumea lui intr-o singura secunda, la fel cum se intamplase si aceea biata fata neajutorata, pe care Damon, se straduise sa o apere, insa in van, ea a devenit ca mine, o fiinta rece. El credea ca a murit asemenea unui martir, insa adevarul era altul. Aceea fata, era una dintre slugiile credincoase, ale frateleui meu de sange, pe care il uram din rasputeri.

-Sakura, dute te rog frumos impreuna cu Harry, si caut acceea veche carte cu inscriptii, scumpa mea.

Am tresarit la auzirea numelui meu. Mi-am mutat privirea spre chipul fetei, care gazduia acum acel sentiment numit ,,uimire,, . Ii analizam atent reflexele, putand sa imi dau seama ca tremura incet. Oare isi stia destinul, la care a pecetuit-o Damon, acela de a purta linia de descendenta a sufletelor pure? El, acel baiat inchis dar, plin de sentimentele de iubire fata de fiintele ,,vii,, a pecetuit-o pe ea, la cea mai pericoloasa sorta. O povara pe care trebuia sa si-o poarte pe umerii, cat timp va traii.
Mi-am mutat privirea spre ea, care doar schita un zambet radiant, pe chipul ei de o frumusete neegalata. Nu era de mirare, de ce era sortita a fii a lui, desii eu si cu cealalta juamtate ,,buna,, a familiei vom incerca sa impiedicam acest fapt demonic. Se ridica gratios de pe suprafata moale a patului, in timp ce pasii ei gratiosi se indreptau spre un hol lung. Ma ridic si eu, pasiind rapid in urma ei, avand grija sa imi mentin abilitatile supraumane in umbra. Era frumoasa de felul ei, plina de gratia si eleganta mea, numai ca mult mai bine detaliate. Ajungem in bibleoteca, de unde aceasta incepe sa se invarta, printre rafturile de carti, cu o gratie si eleganta nedevrasite. Parul ei de culaorea floriilor de cires, imprasita un parfum unic si dulce imbatandu-ma cu accea aroma. Mainile ei se miscau agile printre zecile sau chiar sutele de carti antince, cautand titlul ce trebuia gasit. Legatura ei de sange, ar fii trebuit sa o determine sa il gaseasca, insa aceeasta nu a fost antrenata in acest timp prelung.

-Lasa-ma sa te ajut Sakura.

Vocea aceea sublima si acel ton de o seriozitate nesporita, Sasuke. Imi intorc pirivrea spre el, care statea in capul usii. Jacheta sa de culoare neagra, era perfect aranjata, pe cand, in ochii sai tainici se puteau citii sentimente de nerabdare si dorinta. Pasea incet spre tanara fata, care inca il analiza uimita, acei ochii de smarald priviindu-l cu atentie. Oare, acesta a reusit sa trezeasca in ea, acel senitiment de doriinta, pe care il trezea oricarei fete, pe care o intalnea, sau doar curiozitatea, firii sale inchise seducatoare si misterioase?
Imi putea vedea fratele, cum o ajuta sa ia aceea carte, inmandui-o cu grija in mana. Ma grabam sa ajung la ea, ajungand in acel moment cand ea atinge cartea.

Din perspectiva naratorului
Acesta ajunge la ea, exact in momentul contactului ei cu aceea carte istorica. Un vant feeric deschide ferestrele din sticla dandu-le de peretele brut, izbiindu-le cu forta. Cei trei erau prinsii intr-o aura a timpului. Intr-o aura a secolelor de mult trecute, care aratau intamplarile inimaginabile, care fusesera in aceea vreeme. Ochii fetei devenira marii, pupilele ei dilatandu-se pana la limita. Intr-un final isi gasii aceea putere de a intreba. Aceea putere de care avea nevoie pentru a afla adevarul.

-Ce sunt eu, dar, mai presus de asta, ce sunteti voi?


Scuzele mele ca a durat atat de mult, insa scoala aceeasta omoara lume...sper ca va placut totusi happy

Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Sept 2012, 22:24

Hellow my darling Aly Shine,

acest capitol a fost... a fost, nu mai am cuvinte de laudă, scumpo ! Deci, din căte am înţeles eu, Sakura nu este ceea ce este şi, colac peste pupăză, îi mai este sortită şi lui Sasuke, nu ?

Ei bine, sunt puţin, poate puţin mai mult în ceaţă şi, de aceea, te rog să aduci nextul mai repede... Îţi mulţumesc că ai avut bunăvoinţa de a mă anunţa, iar pe viitor, sper din tot sufletul să continui .



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Sam 29 Sept 2012, 22:35, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Moon Rise(eventual +16)   Moon Rise(eventual +16) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Moon Rise(eventual +16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-