Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke and Sakura, a special story Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke and Sakura, a special story Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasuke and Sakura, a special story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Cum vi se pare povestea mea?
Super Tare
Sasuke and Sakura, a special story I_vote_lcap92%Sasuke and Sakura, a special story I_vote_rcap
 92% [ 49 ]
Okey
Sasuke and Sakura, a special story I_vote_lcap8%Sasuke and Sakura, a special story I_vote_rcap
 8% [ 4 ]
Naspa
Sasuke and Sakura, a special story I_vote_lcap0%Sasuke and Sakura, a special story I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 53
 

AutorMesaj
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Joi 04 Oct 2012, 18:19



Primul capitol:Noul oras

Buna,ma numesc Sakura Haruno si sunt o fata de 16 ani,am parul roz bombon,este culoarea mea naturala,e cam ciudat dar mie imi place.Am ochii de un verde inchis ca iarba cruda si buzele de un rosu aprins.De corpul meu sun mandra,sunt inallta si zvelta,de aceea uneori tatal meu tinde sa fie mult prea protector,nu lasa pe nimeni sa se apropie de mine daca nu are cel putzin aprobare de la guvern.Dar lasand la o parte asta,e un dulce.E profesor de karate,si m-a invatat si pe mine cate ceva.Imi petrec foarte mult timp cu el fiinca e singurul parinte pe care il am.Da...mama a murit cu ceva timp in urma.Amandoi suntem cam afectati de asta dar macar ne mai avem unul pe celalalt.
  Astazi ne-am mutat intr-un nou orasel mic si foarte dragutz numit Black Diamond.Tata gasit un apartament foarte dragutzdintr-unbloc la periferia orasului.Arata destul de vechi pe dinafara,dar inainte sa-mi fac vreo parere am vrut sa vad si interiorul.
 Eu:Tata,la ce etaj stam?
Tata:La etajul 3 apartamentul 27.
Eu:Mersi!
   Am luato inainte putzin bucuroasa si speriata,interiorul blocului arata cam vechi,pana si liftul parea din 1987,asa ca am decis sa  o iau pe scari.Nu a durat mult si am ajuns la o usa din lemn.Am deschiso cu grija iar pe partea cealalta era un culoar lung cu vreo 10 usi numerotate.Am urmarit numarul usilor pana ce am dat de cea pe care o cautam,27,am deschis-o cu grija si m-am uitat inauntru.Era un hol ingust care ducea la o camera mare si spatioasa,apoi am mai vazut inca doua camere,vazand-o pe prima,mi-am dat seama ca aceea e baia,iar vizavi era o camera dragutza.Nu l-am mai intrebat pe tata caci am stiut direct ca aceea va fi camera mea,asa ca am ineput sa despachetez.
   Cand tata a intrat pe usa s-a uitat la mine cu amuzament,dar nu a spus nimic si s-a apucat sa ma ajute.Pff...despachetatul obiectelor a durat mai bine de 3 ore,dar a meritat,apartamentul arata minunat.Tata nu a mai stat pe ganduri s-a apuca sa pregateasca cina,fiind deja ora 20:00.In timpul acesta eu m-am facut comoda pe patul cel moale de la mine din camera si butonam fara chef programele de la televizor.Dupa vreo juma de ora l-am auzit strigand vesel din bucatarie:
Tata:Poti veni la masa!
 Grozav!ma mir ca s-a acomodat atat de repede cu bucataria,am mers in bucatarie si m-am asezat la masa,tata a facut cartofi prajitzi,singura mancare la care chiar se pricepe.Am macat in liniste,dar cand eram gata sa duc farfuria la chiuveta l-am auzit pe tata spunand:
 Tata:Sakura,vezi sa te culci devreme caci maine vei merge la noua scoala din oras!
 Eu:bine, bine.Grozav o alta scoala unde unde toata lumea o sa ma considere o cidata,ca si la scoala mea cea veche.Dar nu aveam ce face,m-am schimbat in pijamale si m-am trantit in pat inchizand ochii,Dar dupa cinci minute i-am deschis nervoasa,vecinii din apartamentul celalalt au incepu sa tipe si sa se certe.Mi se pare ca aud un barbat tot striga ca un descreierat si o femeie care tot plangea,dar mai era o voce,care era foarte unduioasa si linistitoare care incerca sa ii calmeze,dar nu reusea asa ca dupa o ora de harmalaie m-am saturat si am inceput sa dau cu pumnul in perete.Dar nu am rezolvat nimic,asa ca mi-a ramas o singura optiune,sa-mi pun castile in urechi si sa ascult muzica pana ce am sa reusesc sa adorm![b]


Ultima editare efectuata de catre Juliana Gallagher in Dum 29 Sept 2013, 19:59, editata de 24 ori
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Sasuke and Sakura, a special story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Joi 04 Oct 2012, 18:36

Acest fic nu este postat la categoria care trebuie.

Trebuia la Fan Ficuri >> Fan ficuri in desfasurare >> Fan ficuri Sasuke&Sakura.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Joi 04 Oct 2012, 21:41

Mda...bine,si cum il mut acolo?


Ultima editare efectuata de catre Juliana Gallagher in Mier 03 Apr 2013, 00:42, editata de 2 ori
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Sasuke and Sakura, a special story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Joi 04 Oct 2012, 21:43

juli35 a scris:
si cum il mut acolo?

Este mutat deja. Tu nu poti muta un fic sau un topic deoarece nu esti moderator. De aceea este bine sa treci pe la citeste inainte de a posta. Te rog sa te pui la curent.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Joi 04 Oct 2012, 22:28

Heya,draga mea îmi pare rău kă am sosit așa târziu,însă nah,ce să-mi faki...asta-s eu...
Deci îți urez un călduros BUN VENIT PE FORUM,cum a spus și Ema trb să citești și regulamentul,iubita mea,pentru a fi documentată mai bine.Pentru început nu-i rău,doar e primul fic nup?Mi se pare interesant și mă atrage într-un fel.Descrierea îți lipsește,iar acțiunea ai cam grăbit-o,dar nah akm așa am fost și eu.Mi se pare mie sau e cam scurticel?Akm nu mai contează,dar trb să știi pe viitor.Dakă vrei să evoluezi poți citi alte fic-uri de ale membrilor cu vechime.Critica adevărată o vei primi de la un critic,iar eu ți-am dat câteva sfaturi până sosește unul.Sper că nu te-ai supărat nu?Adu next-ul ăla mai repede că te pap...ai auzit?Sper să mă anunți ..te pwp dulce spor la scris și la idei. GBye
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Vin 05 Oct 2012, 17:20

Un nou fic ! what?lol!

Cum sa nu aterizez si eu pe aici! dance2

Unde l-ai postat la inceput ca eu abia acum il vad ? lough

Se pare ca Lory deja iti da sfaturile de inceput lough asa ca eu stau cuminte in coltul meu si incerc sa-mi dau seama cine sunt vecinii certareti . Au si ei un rol , nu ? Mi-ai facut pofta de cartofi prajiti ike

Anunta-ma si pe mine cand pui next-ul te rog frumos ca eu sunt prea ametita mai nou

Te pwp dulce kiss

Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Vin 05 Oct 2012, 18:59

Pff scuze pentru asta dar astazi cand aproape am terminat cap 2 asa am eu noroc ca am apasat pe ceva si mi sa sters si a trebuit sa-l refac...ufff am crezut ca fac cu nervii.Dar totusi sper sa va placa!
Cap 2:Prima impresie
M-am trezit foarte tarziu de diminatza,pentru ca nu am prea putut sa dorm bine azinoape.Asa ca fara sa mai stau pe ganduri am fugit repede sa-mi fac siesta.Nu a durat mai multgh de cinci minute asa ca am iesit din baie si mi-am l;uat o bluza rosie care imi placea foarte mult,o pereche de jeansi negri si niste tenisi negri ca sa se asorteze,mi-am luat ghiozdanul si am sarit peste micul dejun de teama sa nu intarzii la prime mea zi la scoala cea noua.Macar aveam noroc ca scoala nu era foarte departe de mine,caci in 14 minute am si ajuns.Era o scoala uriasa,sper sa nu ma pierd in ea,dar mi-am adus aminte ca am o harta,asa ca am scoso si am inceput sa ma uit peste ea,dar asa cum sunt eu de stangace nu se putea sa nu ma lovesc de cineva pe coridor.Cand mi-am ridicat privirea si sa-i spun sa se uite pe unde merge mi-am inghitit limba.Era un barbat foarte inalt cu parul alb si foarte musculos,m-am ridicat repede in picioare,ajuatata de el,apoi se uita la mine si imi zambi dulce:
-Te pot ajuta cu ceva?
-Mda,caut sala de clasa numarul 27,stiti cumva unde este?
-Da,desigur este sala la care ma duceam eu in momentul de fata...Aaaa,tu esti Sakura Haruno noua eleva,nui asa?Spuse el cu chipul luminat.
-Mda,eu sunt!
-Pai,ma bucur sa te cunosc Sakura,eu sunt noul tau diriginte Kakashi Hatake,si pe deasupra noul tau profesor de istorie.Vino cu mine,te rog!
L-am urmat pe acest om,care se pare ca era dirigintele meu,putin cam suspicioasa cei drep,t purta pe fata o masca care ma ingrozea dewa binelea.Mergeam tacuta pe coridor uitandu-ma in stanga si in dreapta,observand multi elevi care fugeau pe coridoare,era atata harmalaie incat ma ametea .Dar deodata domnul diriginte se opri in fata unei usi pe care scria numarul 27 si o deschise intrand,l-am urmat timida stand tot in spatele lui pana ce acesta s-a tras si ma lasat pe mine intepenita de emotie in fata acestor elevi care care se uitau la mine,ba cu bucurie,ba cu uimire,ba cu nervozitate,abia am putut auzi vocea domnului diriginte care le spuse:
-Bine pustilor,ea este noua voastra colega de clasa Sakura Haruno.Incercati sa nu o innebuniti de tot tocmai din prima zi,ci incercati sa o faceti sa se simta confortabil.In timp ce domn diriginte vorbea,un pusti cu o mutra haioasa si cu sprancene stufoase ma masura din cap pana in picioare,apoi se ridica in picioare si spuse cu o voce pitigaiata:
-Cum sa nu domn diriginte,la cat e de frumoasa o vom face sa se simta foarte confortabil.Tocmai ma pregateam sa ii pun eu vreo doua cand l-am auzit pe domn diriginte tipand la el ca din gura de sarpe:
-Lee,oh pentru Dumnezeu,incearca si tu sa te controlezi,macar astazi!m-am uitat la el cu se lasa pe scaun putzin imbufnat si mormaind ceva ce nu am putut intelege.
-Bine Sakura,sa vad unde am sa te pun sa stai...aaa...acolo!spuse el aratandu-mi cu degetul catre a doua banca din mijloc unde statea o fata cu parul galben ca soarele si ochii de un albastru mai inchis ca cerul.Dupa hainele pe care le purta mi se pare destul de bogata,dar nu am comentat nimic,doar am mers si m-am pus in banca fara sa scot vreun sunet,asteptand sa inceapa ora..
A fost atat de plictisitor,tot ceea ce am invatat astazi am invatat si la vechea mea scoala,deci nu a fost foarte interesant.Ma pregateam sa ies afara din banca si sa inspectez scoala cand deodata blondina de langa mine ma prinse de brat si imi zambi prieteneste:
-Buna,Sakura nu?eu sunt Ino,ma bucur sa te cunosc,asculta-ma eu sunt in aceasta scoala de cand eram in clasa intai,deci o cunosc pe derost,ai vrea sa tio prezint?Ohh,eu ma bucur foarte mult ca s-a gasit cineva suficient de curajos sa vorbeasca si cu fata cea noua,adica eu!Am urmato pe Ino prin scoala si m-a uimit cat de mare era si cat de usor te puteai pierde,era ca un labirint plin de adolescenti care se pare ca toti o cunosteau pe Ino,nu ma cam mira asta avand in vedere cat de prietenoasa este.La un moment dat sa auzit clopotelul de intrare.oh eram gata sa ma pierd de Ino cad toti elevii au inceput sa fuhga fiecare la clasele lor,noroc ca Ino m-a prins de mana si m-a ajutat sa ajung din nou in sala 27.
-Oh avem muzica,iar profesoara este bolnava,deci avem ora libera.In timp ce intram in ore mi-a trecut prin cap o idee,nu vroiam sa fiu o necunoscuta asa ca
-Ino,mi-ai putaea prezenta te rog elevii din clasa noastra?
-Desigur!spuse Ino putin entuziasmata de idee.Ti-i voi prezenta doar pe cei cu care ma inteleg bine,pentru ca sunt in clasa niste exemplare cu care credema ca nua i vrea sa ai dea face!
-B.bine,i-am raspuns eu putzin cam speriata de propozitia aceea
-Fii atenta:fata aceea cu parul violet si cu ochii lila este Hinata,este foarte foarte rusinoasa si timida,dar o data ce vei incepe sa o cunosti e chiar de treaba,tipa aia cu ochi caprui si par saten facut coculete stil japonez este Ten-ten,ea invata cell mai bine din clasa is este cea mai buna la sport dar asta nu o impiedica sa fie si cea mai de gasca dintre toate.Blondina cu ochi caprui si cu rochita aia mulata este Temari,e foarte cool,daca ai vreo problema ea ti-o rezolva neconditionat!
Fetele mi se pareau de treaba,dar mie frica ca nu ma vor accepta in grupul lor,dar nu strica sa incerc,am urmat-o timida pe Ino ascunzandu-mi fata in parul ei lung si moale
-Buna fetelor,ea e Sakura,e fata cea noua!Am fost foarte bucuroasa cand toate fetele imi spusera in cor:
-Buna,ne pare bine sa te cunoastem !
-Si si mie imi pare bine sa va cunosc am spus eu cu jumatate de gura.
-Bine,Sakura,acum sa ti prezint pe baieti:acela e......Nu am mai fost atenta la Ino pentru ca mi-am dat seama ca am sa incep eu sa ii cunosc cu tipul.Imi plimbam privirea prin clasa cand aceasta a fost captata de grupul de baieti de la noi din clasa,dar nu imi prea pasa de ei,eu eram atenta la baiatul care statea separat de acestia,si privea pe geam plictisit.Avea o culoare de par mai ciudata decat a mea,un negru foarte intens cu umbre albastre,in spate il avea tepi iar in fata ii atarnau doua suvite rebele care ii incadrau chipul ce alb ca zabada,ma rog aproape alb,in jurul ochilor negri ca onixul avea o vanataie destul de urata care iesea in evidenta.Era imbracat cu o pereche de blugi negri si de o camasa alba.Eram atat de ocupata cu analiza lui incat nu am observat ca Ino ma scutura si imi tipa in ureche:
-Sakura?Sakura,ai adormit?
-Nu,nu,sunt bine.Ah fetelor?cine e baiatul ala din ultima banca care se uita pe geam?Am observat ca Ten-ten o ghionti pe Ino si apoi spuse zambind:
-Ino?l-ai uitat pe cel mai important dintre ei!!
-Ah da,am uitat!El e Sasuke Uchiha,e cel mai dragutz cool si misterios tip de la noi din scoala!
-Ce a patit la ochi?am intyrebat-o eu sperand ca stie.
-Nimeni nu stie,nu prea vorbeste mai deloc,iar atunci cand o face are o voce minunata!
-Mda,toate fetele sunt innebunite dupa el,si i-au cerut cate o intalnire,dar el lea refuzat pe toate,se pare ca nici una nu e suficient de buna pentru el!asa ca nu-ti fa sperante Sakura!
M-am uitat la Temari nervoasa si i-am spus fara tragere de inima
-Nici nu am de gand!
Vorbind atata cu fetele,nu am observat ce repede au trecut orele si in scurt timp a sosit vremea sa merg acasa.SI cand a venit timpul sa merg acasa am observat ca brunetul,Sasuke mergea singur,nu baga pe nimeni in seama si o lua pe alt drum.Mi se parea foarte ciudat acest baiat,mai ales prin felul lui de a se comporta,mereu singur.Gandindu-ma la el am si ajuns acasa,l-am salutat pe tata care deaja imi si pregatea cina si am mers sus sa imi fac curat in camera,deoarece a cam ramas mare dezastru in urma grabei mele de azidimineata.Cand am terminat am mers sa mananc faimmoasa mancare a tatalui meu"cartofi prajiti",m-am asezat la masa iar tata a fost primul care a spart tacerea:
-Deci,cum a fost azi la scoala?
-Bine,imi place,cred ca am sa ma acomodez rapid!
-Ma bucur ca spui asta!imi zice el zambind.Ti-ai facut ceva prieteni?
-Mda,cativa!
Si cam atat am dicutat la cina,ceea ce imi placea la tata era faptul ca era genul acela de om care nu statea niciodate pe capul meu,ma lasa sa fac aproape tot ce vroiam eu.Dupa masa am mers din nou la mine in camera sperand sa pot avea parte de putina liniste....Dar asta nu se intampla caci psihopatul meu vecin iar incepu sa tipe,parca i se rupeau plamnii,nu ma mir ca apartamentul acesta a fost asa de ieftin,la ce galagie fac vecinii.Dar pana la urma am reusit sa adorm cu gandul ca mi-am facut noiu prieteni si la misterul care il inconjura pe Sasuke!
Sper sa va placa,scuze dar nu am reusit sa-l corectez,am fost in criza de timp!
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Vin 05 Oct 2012, 20:38

Asa deci , tot eu !

Te-am suparat cu ceva de nu vrei sa-mi spui cine e vecinul?

Sau...gata am o banuiala pe care as paria chiar acum !

Deci zici ca ai scris capitolul si apoi l-ai sters sau asa ceva ? can\'t see !!! Crede-ma mi s-a intamplat si mie nervi!

As spune ca ideea asta este foarte intalnita dar daca as fi in locul tau si daca banuiala mea ar fi adevarata probabil ca as da cu ceva dupa mine rolling on the floor

Sunt prea curioasa ! Din cauza ta nu o sa mai dorm de nerabdare ! Sper ca esti multumita de ce mi-ai facut angry

Acum stai calma ca glumeam lough

Dap cred ca cineva chiar trebuie sa-mi dea cu ceva in cap nervi!

Astept next-ul !
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Sasuke and Sakura, a special story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Vin 05 Oct 2012, 22:34

buna...

am trecut si eu pe aici...ce-i drept...
si nu m-am asteptat sa vad asta...
nu stiu..am vazut ca ai descriere dar nu prea ajunge...
nu stiu ceva e... ai pus idei peste idei..si ai creat o catastrofa..
nu stiu, e prea mult , si nici nu e conturat bine ca sa intelegem, noi cititorii ce vrei sa ne expui...
sincer, ar trebui sa iti dai drumul la sentimente...
sper ca noua capitol sa ma impresioneze in bine ,
anunta-ma de next..
Crisu te pupaceste
Sus In jos
Ciresica^o^
Academy Student
Academy Student
Ciresica^o^

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Deseeen :o3!
Stare de spirit Stare de spirit : mereu Happy (:

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Sam 06 Oct 2012, 00:48

Heii :)Iarta-ma ca iti zic, dar nu prea ai descriere...si nu stiu...nu prea inteleg cam nimic...ori sunt eu prea obosita , ori :-??...Habar n-am :)! In fine nici eu nu ma dau mare experta , dar mai treci si tu pe la alte ficuri :)sa te inspirii pui:*
I`m gonna be back :*
Byee♥
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Sam 06 Oct 2012, 19:44

Buna!!In primul rand va multumesc mult pentru comentarii si critici,am inteles ca unii dintre voi nu au inteles despre ce este vorba,daca aveti nelamuriri nu incetati sa ma intrebati am sa va raspund neconditionat.Am incercat sa descriu si sa dezvolt mai mult,sper sa va placa ce a iesit.Asa ca:Va pup dulcee!!si:
Cap3:Intamplare
[center] Era o dimineata mohorata,soarele stralucea palid pe cer,iar vantul batea cu putere spulberand freunzele ruginii din copaci.M-am trezit destul de vesela,nu am stat pe ganduri ci am sarit din pat cu elan si nu am mai lenevit cum faceam de obicei,am topait pana in baie sa-mi fac siesata.iar dupa aceea,am dat buzna la dulapul cu haine,avand in vedere ca era cam frig mi-am luat o pereche de blugi albi,o bluza neagra si lunga pe care am asortat-o cu o geaca albastra,apoi m-am dus in bucatarie sa mananc micul dejun care cuprindea un bol cu cereale si un pahar de suc,am mestecat incet si faara chef iar apoi mi-am luat cheili de pe sertar,ghiozdanul si am pornit catre scoala.Am facut biine ca m-am imbracat mai gros,afara chiar era destul de frig,vantul batea cu putere facandu-mi parul cel roz sa zboare in toate partile,bine macar ca aveam o gluga la[/color] geaca.
[/b]
Am ajuns destul de repede la scoala,pe coridor nu era foarte multa lume,asa ca m-am plimbat lejer fara sa ma grabesc sa ajung in sala de clasa,la un moment dat m-am hotarat sa intru in sala dar spre intrist
area mea erau doar trei persoane inauntru,persoane pe care nu le cunosteam atat de bine:Kiba un tip saten,inalt si cu niste ochi mari si caprui imbracat intr-un trening,Naruto,un baiat blond cu niste ochi albastri stralucitori si cam copilaros,dupa modul in care si comporta in clasa,ah da si Sasuke,care statea ca de obicei la el in banca,privind spre fereastra.Am mers linistikta la locul meu si am asteptat sa vina elevii pe care ii cunosteam.L-a un momendat am auzit o voce familiara,am ridicat privirea si am vazut-o pe Ten-Ten,oh bine ca aveam cu cine discuta

-Bina Sakura,cum de ai ajuns atat de repede,de obicei ajungi cu vreo 2-3 minute inainte sa se sune!

-Ah,pai m-am trezit mai repede,si nu prea aveam ce face peacasa!

-Aha...si?.....Am stat de vorba cu Ten ten,pana ajusera cam toti in clasa si incepusera orele,,,,Nu sa intamplat absolut nimic interesnt,pana in penultima ora,cand aveam istorie,cea mai plictisitoare materie,dirigintele tot explica si explica niste chestii la care nu prea eram atenta,greseala mea a fost cand Ino a inceput sa imi spuna un banc foarte amuzant,iar eu nu m-am putut abtine sa nu rad,insa rasul meu i-a atras atentia domnului profesor care veni la mine cu o privire dezaprobatoare si imi spuse pe un ton ironic:

-Sakura,te distrezi?

-Mda...

-Ma bucur ca te intelegi asa de bine cu Ino dar sa stii ca la ora mea nu te distrezi,ci esti atenta la ceea ce iti predau!

Uh,era in toane proaste domnul diriginte,dar nu prea aveam ce comenta in fata lui,totusi am incercat sa arat ca,chiar imi pare rau:

-Iertati-ma domnule diriginte,nu o sa se mai intample!

-Sunt sigur de asta domnisoara,si tocmai de aceea:Ino!du-te in ultima banca langa Miuki,iar tu Sasuke treci aici!

Oh grozav,si ziua asta incepu-se atat de bine,dar acum vad ca e din ce in ce mai rau,am privit-o pe Ino cum se ridica imbufnata si pleca in ultima banca,iar in locul ei aparu brunetul,cu o mutra plictisita,parca nu se inamplase nimic,se puse langa mine,si se uita direct in fata punandu-si mainile pe masa.Off,si asa imi era destul de greu sa ma abtin sa nu ma uit la el si asa,dar acum ca e langa mine ce voi face,dar de zis nu a zis nimic,de salutat nu ma saluta,singurul lucru pe care il facea era sa se uite in orice pare,doar catre mine ,doar o singura chestie s-a schimbat la el ,vanataia pe care o avea la ochi aproape se vindeca,dar dupa dou zile avea una mult mai urata la buza,era aproape albastra,si cam asa treceau zililele,cu mine stand in banca uitandu-ma din cand in cand la el,sperand ca isi v-a intoarce privirea catre mine,dar nu a facut-o,totusi o data am reusit sa-i captez atentia m-am uitat in ochii lui atat de negri si ametitori,care nu exprimau nici o emotie,erau goi,i-am privit pentru scurt moment,deoarece se suna de plecat acasa,am stat in banca pana cand le-am auzit pe fete strigandu-ma:

-Sakura vino putin!

M-am ridicat nervoasa si am mers sa vad ce vroia:

-Da,ce s-a intamplat?

-Ai vrea sa iesi azi cu noi in oras?

-Mda,sigur nu am nimic mai bun de facut.

-Bine atunci ne vedem la cafeneaua BFY pe la 7?

-Da in regula ne vedem atunci,pa...

Drumul pana acasa mi sa parut foarte lung,dar cand am ajuns,mi-am dat seama ca tata nu a venit inca de la serviciu,asa ca m-am dus sa-mi fac temele,iar dupa aceea am aprins televizorul,butonand telecomanda fara chef,dar am oprit pana la urma pe un canal de gatit sperand sa retin una,dintre ele ca sa il pun pe tata sa mi-o pregateasca,pentru ca m-am cam saturat de singura mancare pe care o facea.Fiind asa atenta am tresarit cand am auzit alarma de telefonul mobil care imi atragea atentia ca ar trebui sa ma pregatesc pentru plecarea in oras,asa ca m-am dus la dulap,mi-am luat un tricou lung si verde pe care scria"Im not just a girl" o pereche de pantaloni stramti rosii si o bluza de trenning cu buline,si mi-am lasat parul liber pe spate.Eram gata sa plec dar mi-am dat seama ca nu-mi gasesc cheile m-am pus sa le caut auzindu-l din nou pe dragul meu vecin tipand,dar de data asta parea mult mai nervos ca deobicei,am auzit usa de la apartamentul vecin zguduindu-se iar apoi vocea lui se auzea mult mai tare de pe coridor,curioasa sa vad ce se intampla am deschis usor usa mea sa vad ce se intampla pe coridor,atunci cred ca l-am vazut pentru prima data pe vecinul meu,era un om inalt si musculos cu par saten neingrijit,si ochi caprui mai jos de care se puteau observa niste cearca-ne foarte urate.Statea sprijinit de peretele coridorului tipand la cineva din apartamentul lui,vecinul la tras de gulerul tricoului si il smuci cazand la picioarele barbatul cand i-am vazut corpul am intepenit,era plin de vanatai urate si rani adanci,dar atunci cand si-a ridicat ochii mi-a venit sa lesin,era el,era chiar Sasuke...i se puta citi in privire durerea teama si pe deasupra uimirea de a ma vedea acolo.Oh doamne nu puteam crede ca era real ceea ce se intampla,nu puteam crede ca era Sasuke,dar acum unele chestii chiar aveau logica,misterul tacerea si vanataia pe care o avea la buza,dar nu era doar una,erau mai multe,acum imi dau seama de ce mereu purta haine cu maneci lungi chiar si atunci cand era cald afara,incerca sa-si ascunda durerile pe care chiar tatal lui i le provoca,nu era cel mai cool si super tip,era doar un copil cu probleme,imi parea asa de rau pentru el....Acesta se ridica in picioare fara sa isi ia privirea de la mine,dar nu pentru mult timp caci tatal lui ii dadu un sut in spate,facandu-l sa se dezechilibreze intrand inapoi in apartament,si auzinu-se izbitura puternica.Tatal lui imi arunca o privire ca de cutite si intra si el inauntru.

Am stat acolo cateva minute,neputand sa ma misc sau sa am alta reactie,telefonul imi suna intruna,dar pana la urma am raspuns cu vocea tremuranda.Era Ino,i-am spus ca a intervenit ceva si ca nu mai pot iesi in oras,paru dezamagita,dar nu in aceeasi masura in care eram eu,m-am dus la mine in camera si m-am trantit in pat venindu-mi in minte multe intrebari la care eram dispusa sa gasesc raspunsul.....

Sper ca e putin mai bine ca data trecuta si ca v-a placut,daca nu,nu incetati sa imi s
puneti,nu ma supar asa de usor.Pupici!<3<3 in love
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Sam 06 Oct 2012, 20:04

]size=18]Eram sigura! Sasuke and Sakura, a special story 385627

Banuiala mea s-a adeverit !

Cine mai presimte totul asa ca mine ?

E..ei ..Cine?

Eram sigura!

Poate ca exagerez si poate ca si altii s-au prins dar ce mai conteaza!

Banuiala mea s-a adeverit ! Era si putin previzibila situatia dar totusi ...

Sarmanul Sasuke Sasuke and Sakura, a special story 896861

Presimt ca va iesi ceva bun din ideea si din ficul asta!

Multumesc ca m-ai anuntat !

Te pwp dulce si hai cat mai repede cu next-ul ca maine trebuie sa-mi cam fac temele!!!
[/size]
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Sasuke and Sakura, a special story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Sam 06 Oct 2012, 21:37

buna...

m-ai uimit intr-un mod placut de data aceasta...

a fost foarte frumos , desi mai ai putin de lucrac la estetica...

stii ... sa ai putin mai multa grija cand dai Trimiteti ....

sa il corectezi , sa pui semnele de punctuatie la locul lor si asa mai departe...

oricum mi-a placut foarte mult acest capitol ,

anunta-ma de continuare,,

o astept cu nerabdare,

Crisu was here

TE PUPACESC

Sus In jos
Ciresica^o^
Academy Student
Academy Student
Ciresica^o^

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Deseeen :o3!
Stare de spirit Stare de spirit : mereu Happy (:

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Sam 06 Oct 2012, 22:10

Wow ...
Finalul m-a uimit....Am impresia ca toata seara asta o sa ma gandesc la posibile scenarii ale ficului tau lough .
Saracu` Sasuke... ce tata are. Uff , l-as biciuitor biciuitor de zeciii de ori!
Imi place place place ....Dar totusi mai lucreaza la estetica :* Si greseli , si daca se poate :-? Mie imi pare actiunea putin de tot grabita :-? Poate e din cauza ca mie imi place sa scriu mult lough . In finee :) Nu cred ca ar strica putina descriere in plus (Parerea mea) nervi! ...Oricum imi place ideea ta...o ADOR!
    Te pupiiii:* . Iti urez cat mai multe idei fantastice :* . O seara buna ! Si sa ma anuntii de next ca daca nuu te biciuitor
    ♥️Te pupa Ciresicaa
Sus In jos
skyflyer
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Arad
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 0

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Dum 07 Oct 2012, 13:40

Imi place foarte mult ceea ce ai scris.Cred ca este plin de imaginatie si foarte unic scris.Totusi,daca ai mai adauga umpic de descriere atunci noi,cititorii,am putea simti exact ceea ce simt personajele,si atunci cand scri chiar asta vrei sa le transmiti cititorilor.Dar si asa cum ai scris tu imi place,insa daca doresti de-acum incolo sa bagi mai multa descriere,te sfatuiesc sa o faci:).Te indemn cu draga inima sa mai scri,abia astept sa vad ce se mai intampla.Go on,girl!happy
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Dum 07 Oct 2012, 22:12

Buna, heh
am revenit cu un nou capitol mai interesant,stiu ca nu prea am descriere dar sunt genul de om caruia ii place sa ajunga direct la subiect fara sa o mai lungeasca,dar am sa incerc sa bag mai multa descriere pentru voi
:ASA CA:
Cap4:Adevar
Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie,iar fiecare spin e o realitate…

[center] Era dimineata,stateam in banca mea privind pe fereastra:vantul pribeag care niciodata nu se oprea din spulberatul frunzelor copacilor,frunze care o data era verzi si acoperite de o multitudine de flori parfumate dar care acum aveau o culoare de un gri foarte sters asemenea cerului, unde se pregatea sa ploua,la fel ca si in inima mea trista si ingrijorata,ingrijorata ca baiatul acela cu chipul umbrit de vanatai nu mai aparea,vroiam asa de mult sa vorbesc cu el,sa aflu ce se intampla si mai ales de ce.Dar speranta mea,nu se stinse cu totul,caci exact inainte sa se sune de ora clanta se misca iar usa se deschise,scartaind,de dincolo de ea pasi Sasuke,inima incepu sa imi bata cu putere cand l-am vazut,veni cu capul plecat,si cu parul aranjat altfel facand ca jumatate din el sa-i acopere o parte din frunte ,ochii tintind pamantul si,tarandu-si picioarele dupa el ca de obicei.Se aseza in banca privindu-ma pentru un scurt moment dar si pentru atat, gheata din ochii lui ma incremeni,vroiam sa deschid gura sa scot macar un cuvant,dar nu reuseam,nu am reusit toata ora,doar stateam linistita in banca privindu-l cu durere in inima,era calm,dar parea ca se agita de cate ori o privire era indreptata spre el,pana la urma se suna de pauza,speranta mea sa ruinat,dar cand m-am ridicat din banca,brunetul ma prinse de brat si se puse in fata mea blocandu-mi calea.Nu spunea nimic,nici de uitat nu se uita la mine,stateam acolo ca doua statui pe dinafara,dar adevarul era ca fierbeam de emotie pe dinauntru,mai ales ca era la doar cativa centimetri de mine.Ii puteam simti mirosul.mirosea divin atat de frumos si ametitor caci nu poti descrie in cuvinte.In cele din urma isi deschise gura si spuse cu o voce dura,dar nesigura:
-De ce nu ai spus nimanui ceea ce ai vazut?Cand i-am auzit vocea am amutit era parca a unui inger coborat din cer,dar nu m-am lasat intimidata si am incercat sa-mi fac vocea sa sune cat mai normal posibil,in cele din urma i-am raspuns calm:
-De ce as face-o,ti-as crea doar suferinta,si cred ca ai destula!
Sasuke isi ridica chipul catre mine si ma privi in ochi,erau foarte stralucitori,,apoi schita un zambet dulce,si sopti incet cat pentru noi doi:
-Multumesc!Nu-mi puteam crede urechilor,chiar mi-a multumit....dar nu ma puteam multumi doar cu un multumesc,vroiam cateva raspunsuri,asa ca i-am spus:
-Sasuke,nu am sa spun nimanui,promit,dar vreau sa te intreb ceva!Acesta de aseza pe scaun, si imi facu semn sa ma asez langa el,sub privirile uimite ale colegilor,dar mai ales ale fetelor.M-am asezat langa el si l-am privit,dar acesta nu se uita la mine...Nu stiu ce obicei avea sa se uite in jos,dar si asa am l-am intrebat direct,nelamurirea care ma mistuia:
-De ce iti face tatal tau asta?am spus eu incercand sa-i ating vanataia albastra pe care o avea pe obraz,evident aceasta intrebare nu i-a cam cazut bine,facandu-l sa se fereasca de atingerea mea,incepu sa respire greu si sa-si stranga pumnii,nu-mi raspunse din prima,dar in cele din urma vorbi:
-Acela nu e tatal meu,tata a murit acum 3 ani de zile,iar mama a decis ca imi trebuie pe cineva care sa ii tina locul cat de cat,asa ca sa recasatorit.Nu il iubea pe Ukoto,dar credea ca a facut un bine,pentru ea si in special pentru mine,dar evident s-a inselat.Imediat dupa ce s-au casatorit Ukoto a inceput sa bea,iar cand venea acasa,daca mama nu facea asa cum dorea el,incepeea sa dea in ea,iar eu nu puteam permite asta,asa ca mereu m-am bagat intre ei luand asupra mea toate loviturile,vazand Ukoto ca eu ii tin piept a inceput sa aiba treaba si cu mine,si de atunci asta se intampla,cauta cele mai mici chichite ca sa "ne puna la respect"
Am ascultat tacuta tot ceea ce a spus,intristandu-ma la fiecare cuvant pe care il auzeam,ii era greu,chiar foarte greu,inima incepu sa ma doara,de parca se infipse in ea un pumnal,trebuia sa il ajut cumva,dar nu stiam cum,stand asa pe ganduri am observat o chestie care ma ingheta,din partea in care isi acoperise fruntea cu parul,incepu sa curga un siroi de sange de un rosu aprins.M-am uitat mai atent si i-am dat suvitele de par la o parte,am cascat ochii si gura cand am vazut ce rana adanca si urata avea la arcada,dupa care am soptit cat pentru noi doi:
-Vai de mine Sasuke,ti-a spart arcada!se pare ca asta incerca el sa ascunda cu frizura aceasta noua,probabil rana e de aseara cand am auzit lovitura aceea puternica,cred caatunci isi sparse arcada.Sasuke lasa capul in jos si nu spuse nimic,Stateam si ma gandeam cum de o fiinta umana poate sa faca asa ceva,mai alesc un copil,mai ales lui Sasuke care ar fi putut sa fie un copil norma,nu un ciudat care se izoleaza de restul lumii,traind mereu in frica si ura.
Aveam de gand sa il ajut si stiam deja cum,l-am luat de brat,mi-am luat o gentuta mica din ghiozdan si i-am spus:Vino cu mine!...Acesta ezita la inceput,dar dupaceea facu cum am zis eu,m-am grabit putin deoarece mai erau cateva minute si se suna de intrare.L-am tarat pe Sasuke pe coridor pana la debaraua ingrijitorului,unde era destul spatiu si nu ne vedea nime,l-am asezat jos,si am luat un servetel si o solutie pe care am turnato pe acesta,noroc ca tata m-a pus sa imi i-au cu mine o trusa de prim ajutor,o sa-i multumesc cand am sa merg acasa.Am stors srvetulul si i-am tras intr-o parte bretonul,facandui-se di nou vizibila rana adanca si sangeranda,dupa care i-am lipit-o de frunte.Contactul pielii cu dezinfectantul il facu sa geama pe brunet,dar i-am spus sa stea nemiscat caci ii va face bine.I-am tinut servetelul pe frunte doua minute,fara sa pierd contactul cu ochii lui,dupa aceea i-am spus ca trebuie sa plecam,m-am ridicat in picioare,dar cand sa fac un pas Sasuke ma prinse de mana,facandu-ma sa me dezechilibrez si sa cad in bratele lui.Am incercat sa ma ridic de pe el dar nu am putut lucru care nu il deranja pe brunet.Se uita in ochiimei si timp de cateva zeci de secunde,iar dupa aceea ma prinse intr-o imbratisare,care imi taie respiratia,m-am facut rosie ca racul de emotie,si am inceput sa transpir,dar nu imi pasa doar vroiam sa nu ma mai misc deacolo,simteam ca plutesc,caldura emanata de corpul lui ma incalzea iar parfumul lui ma ametea,nu pot descrie in cuvinte aceea senzatie de neuitat,in cele din urma imi dadu drumul si imi spuse pe un ton dulce:
-Multumesc Sakura,nimeni nu a fost niciodata asa de dragutz cu mine,cum ai fost tu astazi!


Cam atat sper sa va place la fel ba chiar mai mult decat celelalte,astept sa va aud parerea! hi!
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Dum 07 Oct 2012, 22:48

Prima nr1

Mie una chiar imi place ike se vede o imbunatatire de la primul capitol si pana la asta good job
E al treilea fic pe care il citesc in care apar probleme de familie si chestii de genul (daca nu pun la socotela si ficul meu care este mai ''moale'' din acest punct de vedere )

Abia astept sa vad cum va decurge ''povestea'' in continuare
Te-am pupat kiss si multumesc de anunt
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Dum 07 Oct 2012, 23:34

hello! am trecut si eu pe aici si imi place ficul tau
draga mea adu mai repejor nextul
ca vreau sa vad ce se intampla
te-am pupat dulceee
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Sasuke and Sakura, a special story J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Lun 08 Oct 2012, 08:26

buna...


a fost asa de dulce...
si mi-a placut asa de mult..
tin sa mentionez ca sunt in ora de informatica si ca n-am ce face asa ca rasfoiesc forumul...
ma bucur ca am ajuns pe aici si ca m-ai anuntat de continuarea,
sper sa aduci nextul cat mai repede si sa ma anunti,
vreau sa stiu ce se intampla..
saracul sasuke, au fost asa de dulci amandoi..
cris te pupaceste dulce
Sus In jos
skyflyer
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Arad
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 0

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Lun 08 Oct 2012, 15:41

Bravo Juli!Ai facut o treaba minunata de data aceasta.Capitolul 4 e fantastic.Ai descris pe indelete si ai folosit cuvintele cu multa indemanare.Ma bucur tare mult pentru tine.
Scena cu imbratisarea mi-a placut.Si,de asemenea,m-a inspirat.
Continua sa scri,caci faci o treaba buna!
Si nu uita sa ma anunti cand vei pune urmatorul capitol.:)
Abia astept sa il citesc.
Presimt ca povestea ta va deveni...renumita!
Te felicit inca o data.

Sus In jos
Silvia.™
Academy Student
Academy Student
Silvia.™

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Pe sezlong la soare
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : K pop ,Rap
Stare de spirit Stare de spirit : So Happy...

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Mar 09 Oct 2012, 13:03

Buna[b].Buna.
Ma scuzati ca nu am trecut pe aici .

Asa deci .
Sa imi scurtez glasul =)))

Terminand cu prosteala mea tampita.


Asa despre fic.

Ai drescriere destul de multa. Dialog nu prea ai cea ce este bine.

Astetic vorbind.
Este bine . Dar ai grija cum asezi in pagina .

Eu ma opresc aici ca ma pot alege cu ban .

Un singur lucru iti mai spun . Adu nextul ala ca te mananc scumpa .

Ps: Imi place foarte mult ideea ficului si anuntama la next
t .[/i]
Sus In jos
Ciresica^o^
Academy Student
Academy Student
Ciresica^o^

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Deseeen :o3!
Stare de spirit Stare de spirit : mereu Happy (:

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Mar 09 Oct 2012, 13:38

Auuu♥ cee dulcee! Imi place foarte mult!♥ Ador ideea ta! Anuta-ma de next
Si scuza-ma ca am raspuns asa tarziu dar n-am avuut timp:*!
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Mier 10 Oct 2012, 23:16

Hey,imi pare rau ca nu sm scris mai repede,dar nu am avut timp,Am adus Nextul si...ei bine.....Sper sa va placa continuarea,..P.s Multumesc pentru commuri si......
Cap 5:Ajutor
"Desi lumea este plina de suferinta exista in acelasi timp si capacitatea de a trece peste aceasta." - Helen Keller

-Multumesc Sakura,nimeni nu a fost niciodata asa de dragutz cu mine,cum ai fost tu astazi!
Sasuke se ridica de pe podea si imi intinse mana sa ma ajute si pe mine sa ma ridic.I-am zambit timid si i-am apucat mana.L-am privit cum isi aranja parul lui negru si stralucitor,in asa fel incat sa nu se observe rana.Apoi am iesit impreuna din debara.M-a simteam ca un extraterestru venit de pe alta planeta cand toti pustii de pe coridor s-au oprit din ce faceau,ca sa se uite la noi...Wow cred ca Sasuke era destul de popular,avand in vedere privirile insistente de pe coridor.Am imceput sa ma agit uitandu-ma mereu in stanga si in dreapta sa incerc sa descifrez privirile colegilor,apoi m-am uitat la Sasuke,care se uita doar in fata,fara sa tina cont de toti,acesta se opri si imi spuse de parca ar canta:
-Nu-i baga in seama,doar mergi linistita!Am incercat sa tin cont de ce mi-a spus,dar tot ma iritau privirile acelea,spre norocul meu,se suna de ora......
M-am asezat linistita in banca si am asteptat sa vina profu....insa nu am rezistat sa nu ma mai uit odata la el si sa-l intreb ceva ca pretext pentru ai auzi vocea melodioasa:
-Sasuke,cand mergem acasa,mergem impreuna,nu-i asa?adica suntem si vecini si......Dar brunetul ma intrerupse inainte sa termin,si spuse pe un ton dur:
-Nu!In nici un caz!
-De ce?l-am intrebat eu confuza,crezand ca i-am castigat prietenia
-Pentru ca daca Ukoto te vede,nu stiu ce iti va face,sti bine,ca el cauta orice chestie ca sa ma supere.Crezi ca eu nu am vrut sa am macar un prieten?Dar nu pot,mie frica sa nu cumva sa-le faca si lor ceva!e mai bine pentru mine si pentru ceilalti ca eu sa stau izolat!spuse el hotarat.
Ohhh,ce ma fac eu cu el?nu-l pot llasa doar asa....Pana la urma mi-a venit o idee
-Bine,in regula,daca te temi atat de tare,nu vom merge impreuna!
-Ma bucur ca ai inteles Sakura!
-Stai putin.....Spui ca ti-e frica sa-ti faci prieteni, din cauza tatalui tau vitreg....ei bine,mie nu imi este frica de el,pentrru ca nu are nici un drept sa le faca oamenilor rau,cu atat mai putin tie...pff si sti ce?iti mai spun inca ceva...
-Ce?intreba el nesigur....Mi-am muscat buza de jos si i-am spus hotarata,dar cu putina teama la reactie pe care urma sa o aibe:
-Te-ai facut cu un prieteni,i-am spus eu zambind,dar apoi imi disparu zambetul cu un ras haotic,atunci cand i-am vazut mutra...Se uita la mine,de parca as fi spus ceva total interzis,dar dupa o privire ca aia,incepu si el sa rada cu pofta.Era prima data cand l-am vazut ca rade si imi placea mult asta,avea niste dinti albi si stralucitori,dar dupa toata bucuria din aceea saptamana....in urmatoarea avea sa se intample ceva inspaimantator,atat pentru mine,cat pentru el,chiar daca tatal lui vitreg nu il mai lovea asa de tare,si nu mai facea scandal de data aia chiar a fost ceva...
Totul incepu in ora de matematica,dupa ce am primit testele pe care le-am dat cu o saptamana in urma,nu eram geniala la matematica,dar eram multumita cu 7,mai dadea bunul Dumnezeu dati cand luam chiar opt,dar asta foarte rar,in schimb Sasuke in comparatie cu mine,era genial la matematica,defapt era un Einstein la toate materiile,nu raspundea,doar atunci cand il puneau profesorii,isa niciodata nu a luat o nota mai mica de 10.Cum spuneam am primit testele,si ce sa vezi...am luat un 6,URAA!cred ca eram gata sa-mi i-au zborul,a fost un test foarte greu,dar hey,cel putin nu am luat un 3 mare si frumos.Mi-am indreptat atentia catre Sasuke care parea afundat in ganduri,avea o privire trista si se uita catre foaia de test.M-am uitat curioasa sa vad cat a luatel,si chiar mi s-a parut ciudat chiar si pentru el,trebuia sa fii un extraterestru superdotat ca sa iei macar un 7,dar totusi normal ca Sasuke a luat un 8...totusi nu intelegeam ce era ineregula cu el:
-WOW.un 8,bravo,cum ai reusit sa iei o nota asa de mare,tre sa fii un alien sau ceva de genu??
Sasuke se uita la mine uimit si se prinse de cap:
-Normal Sakura ca pentru tine,adica la cat esti tu "de buna la mate"noemal ca tre' sa fii un alien,dar la mine...off tata o sa ma omoare!!!spuse el dupa ce isi lua capul intre palme,si ofta speriat,era foarte ciudat,si desi incepeam sa fim prieteni,erau lucruri care ma surprindeau la el.
-Nu te inteleg Sasuke,de ce sa te bata din nou,e doar un 8,nu-i asa?
-Nu Sakura,nu e doar un opt,si asa cauta pretexte de o saptamana sa dea in mine,pentru ca de mama nu mai am ce sa pomenesc,si acum nota asta o sa-i ofere sansa!
-Oh,Sasuke imi pare rau,daca se v-a intampla ceva voi face ceva sa te ajut!
Sasuke se uita la mine cu o privire infricosatoare si imi spuse:
-In nici un caz!!!nu o sa intervi,nu o sa faci nimic,nu vreau nici macar sa te apropii la macar 5 metri de mine, incerc sa te protejez de eventualul scandal ce se va isca deseara,este deja aranjat,avand in vedere ca Ukoto imi verifica carnetul in fiecare seara daca patesc ceva,nu vreau sa te implici!
-Aha,i-am spus eu cat de convingator am putut,dar toata lumea stia ca eu voi face tot cum voi vrea eu...asa ca dupa ce se terminara orele m-am dus direct acasa,am mancat ceva usor,m-am schimbat de hainele de scoala si mi-am luat un pahar din bucatrie pe care l-am pus langa peretele,care despartia apartamentul nostru de cel al familiei Uchiha...Asteptam nerabdatoare si cu speranta ca va uita de carnet,dar inima a inceput sa-mi acelereze cand am auzit o voce dura:
-Sasuke,adu-mi carnetuil de note!Am inceput sa transpir...totusi cand am auzit vocea calda a lui Sasuke,dar nu foarte mult:
-Ahh.....mda...ah nu e la mine l-am uitat la scoala...Sasuke nu parea foarte convingator,dar eram mai atenta la vocea lui Ukoto:
-Serios?si daca eu ma duc si il caut acum la tine si iti caut prin ghiozdan si vad ca e acolo,iti dau doua palme ok??L-am auzit pe Sasuke cum incerca sa reactioneze,dar nu reusi,pentru ca se auzi din nou vocea lui Ukoto,doar ca de data asta era mult mai dura si mult mai nervoasa:
-Sasuke,imi spui si mie ce e acesta?
Dar Sasuke nu mai spuse nimic,se auzi doar o bufnitura si un zgomot puternic,ca si cum s-ar fi spart ceva urmat de un geamat si un suspin.M-am speriat,si am inceput sa ma ingrijorez din ce in ce mai mult,deoarece nu-i mai auzeam vocea lui sasuke,insa in cele din urma am amutit de tot cand am auzit urletul unei femei,cred ca era mama lui Sasuke:
-Ahhh,ce i-ai facut copilului,esti nebun dea binele,nu vezi cum e tot tricoul e patat de sange,bietul de el s-a taiat tot in sticla!!
Sticlaa??o Doamne,ce naiba i-a facut psihopatul ala???
-Si care-i problema,o sa-i cumperi alt tricou so o sa fie ok!Si nu tipa tu la mine clar!
Se mai auzi o lovitura puternica,iar dupa aceea am auzit-o pe femeie plangand,apoi spuse printre sughituri:
-D,d,de ce nu ne lasi in pace?te rog nu mai fi asa de dur!
-Poftimm,ce ai spus??
Am mai auzit inca o lovitura,iar de data asta nu mai suportam ceea ce am auzit,cred ca imi va ramane in minte pentru tot restul vietii.Nu stiu sigur ce a patit Sasuke,dar trebuia sa ma duc sa bad,indiferent de consecinte.Am mers si le-am batut la usa hotarata.............Dar nimeni nu imi raspundea,auzeam doar voci slabe,in cele din urma m-am enervat si am plecat,nu aveam de gand sa stau o ora,ca sa-mi deschida,mi-am luat din nou paharul si am mers la perete sa ascult:
-Ah,ce vecini enervanti!!nu scoateti nici un sunet,ma duc pana jos si vin inapoi mai incolo,si poate daca sunteti mai respectuosi cu mine,am sa fiu mai bun....Am auzit usa de pe hol cum s-a deschis,am mers repede si m-am uitat pe vizor,si l-am vazut pe Ukoto indreptandu-se spre lift.Am asteptat un minut si mi-am zis ca asta e sansa mea si ca trebuie sa fac ceva.
Am mers din nou la usa vecina si am batut,de data aceasta imi raspunde o fmeie cu chip angelic,cu pielea alba ca spuma laptelui,iar cu parul negru asemenea lui Sasuke,dar exact ca si el,si ea era plina de vanatai,mai ales in zona gurii sa nu mai vorbesc despre cicatricile pe care le avea pe frunte si pe maine...biata femeie1ce era nevoita sa indure toate acelea!Mama lui statea chiar in prag,era imbracata de casa cu niste pantaloni albi si o bluza albastra,peste care avea un sort,aceasta statea ca o statuie,avnd o pozitie care ma impiedica sa vad ceea ce este la ei in apartament,se uita la mine cu niste ochi sclipitori si imi zambi dulce,dupa care ma intreba prietenos:
-Buna te pot ajuta cu ceva?
-Mda,,,vreau sa vorbesc cu Sasuke..
Femeia se panica si imi spuse:
-Imi pare rau scumpo Sasuke nu poate sa vina,are treaba,o sa va vedeti altadata,apoi incerca sa inchida usa,dar nu am lasato si i-am spus calm:
-Uita-ti stiu ce se intampla,sunt vecina dumneavoastra de vizavi si v-am vazut si stiu ce se intampla,mi-a spus SasukE.Femeia isi miji ochii dupa care se intoarse in spate pentru o fractiune de secunda,atuci i-am spus:
-Nu,va rog,nu-l invinuiti pe el,nu e vina lui,eu v-am vazut saptamana trecuta pe coridoe,si dupa aceea l-am obligat sa-mi spuna,va rog frumos lasati-ma sa il vad,stiu ca e greu dar il pot ajuta putin.
Aceasta se uita la mine si facu o grimasa,dar dupa aceea se trase din calea mea lasandu-ma sa intru.Am intrat incet si precauta,dar asta a durat doar o secunda,caci dupa aceea cand l-am vazut pe brunet,am fugit repede catre el,Era pe jos,incerca sa se ridice de pe sticla,se pare ca Ukoto il impinse in geam,care se sparse,acesta era plin de sange si incerca din rasputeri sa se ridice,dar mereu aluneca pe sange si sticla,am mers la el si l-am rasucit la mine in brate,chiar si pe palme era taiat,sa nu mai pomenesc de spate,i se puteau observa ranile deschise prin tricoul murdar si taiat,arata ca o victima dintr-un film de groaza.Dar nu era un film de groaza....era realitate!


BINEEE!,am terminat si capitolul 5 pff ce greu mia fost sa-mi dau seama cum voi continua capitolul 4...Dar cred ca mi-a iesit...VREAU sa vad ce credeti voi!! jos palaria in fata
Scuze ca nu am apucat sa-l corectez,dar era sa adorm pe tastatura!



Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Joi 11 Oct 2012, 00:05

Dap,si eu adorm pe tastatura
Comentariul asta si ma culc
Sincer chiar imi place
Putini fiori pe sirea spinarii dar las' ca trece
E 00:00 ! Numar cu noroc?
Incepi sa scrii din ce in ce mai bine
Ideea ma incanta si parca vad ca o sa strang perna in brate la urmatoarele capitole daca apare Ukoto .
La ficul asta ar merge si un SAD ENT ca tot ar fi un fic bun , citit si apreciat dar vezi ca te biciuitor daca nu va fi Happy END
Ma duc si eu in Lumea Viselor ca toata ziua am facut teme
Noapte buna ! Sau Buna dimineata ?
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19Joi 11 Oct 2012, 17:16

draga mea mersi de anunut m-ai lasat cu ura cascata happy
vreau nextul cat mai repejor sa vad ce se intampla in continuare...
si mersi ca imi zici ana kiss
astept nextul cu mare nerabdare
te-am pupat dulceee
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sasuke and Sakura, a special story Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story I_icon19

Sus In jos
 

Sasuke and Sakura, a special story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 12Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-