Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasuke and Sakura, a special story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Cum vi se pare povestea mea?
Super Tare
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_vote_lcap92%Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_vote_rcap
 92% [ 49 ]
Okey
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_vote_lcap8%Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_vote_rcap
 8% [ 4 ]
Naspa
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_vote_lcap0%Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 53
 

AutorMesaj
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Dum 17 Feb 2013, 00:14

Vai !
E asa trist !
Intr-adevar saracul Sasuke nu trebuie sa sufere atat sad
Dar, lasand asta la o parte, capitolul a fost genial dap ! , m-a emotionat profunt in love
In cer scuze ca am intarziat atat de mult si nu mai incerc sa ma justitific pentru ca realizez ca nu are rost.
Iti multumesc mult ca m-ai anuntat si sper sa o faci in continuare.
Te-am pupat kiss
Sus In jos
Alypisica
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin :*
acebook acebook : https://www.facebook.com/aly.nicol.9?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Citit
Stare de spirit Stare de spirit : Cum nu se poate mai proasta

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Sam 02 Mar 2013, 02:16

MS k m-ai anuntat si scuze k am intarziat atat de mult . Imi place poveste si sper sa nu moara Sakura :o3 . Anunta-ma knd pui next-ul kiss*kiss*kiss*kiss
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 00:25

Am ajuns insfarsit!Trebuie sa recunosc ca am cam ramas in pana de idei la un momet dat..Dar ieri chiar mi-a revenit inspiratia,deci stiu ce o sa fie in urmatoarele capitole..Dar incep cu inceputul:



Capitolul 22:Experienta



"Daca nimic nu e real,daca totul e o creatie gratuita si absurda,ca intr-un mare vis,un joc iresponsabil repetandu-se la infinit,exitenta noastra nu ar avea nici o semnificatie si nici o valoare.Am fi definitiv pierduti." -Mircea Eliade

Sasuke's point of view:



Dupa aproximativ juma' de ora,am ajuns in cele din urma.Cum era de asteptat nimeni nu era acasa.Imi era asa de dor de mama!Ea stia mereu ce trebuie facut si cum sa procedez.Dar acum fiind singur nu stiu ce ar trebui sa fac.Am ramas al nimanui,eram la fel si inainte dar macar aveam pe cineva special langa mine care ma facea sa ma simt fericit si implinit.
Mi-am lasat cheile pe noptiera si am plecat sa fac un dus lung si linistitor.Picaturile fierbinti de apa ma faceau sa tresar la fiecare atingere ,era placut dar nu aveam sa stau mult,trebuia sa gandesc la ceva, nu puteam sa ma dau batut...sau puteam.Mi-am infasurat un prosop in jurul taliei si mi-am dat parul intr-o parte.

Aveam noroc ca iarna era pe sfarsite,deja incepusem sa urasc toata treaba asta cu sarbatorile si cu bucuria Craciunului,defapt chiar ma dezgusta.Toata suferinta si toate pierderile pe care le-am avut pe parcursul acestui anotimp ma bantuiau zi de zi si noapte de noapte.Vroiam sa uit totul sa dau timpul inapoi si sa schimb lucrurile sa nu se fi intamplat toate dezastrele astea.Acum nu mai pot face nimic,pot doar sa trec peste.

Dupa ce mi-am uscat parul m-am dus direct in bucatarie unde am inceput sa scotocesc prin fiecare sertar pe care il aveam si sa ma uit pe toate rafturile..Hmm oare unde o fi..Brusc mi-am adus aminte..Am facut o rotatie de 60 de grade si m-am aplecat deschizand ultimul sertar maroniu din lemn de brad si....Da,acolo era!Una din rezervele "secrete" ale lui tacameu.Daca ,chestia asta il facea pe el sa se simta mai bine atunci pe mine de ce nu ar face-o.Am mai baut si inainte dar niciodata peste masura...am zambit in sinea mea in timp ce desfaceam sticla de Jack..si fara sa ma mai gandesc la nimic am dat-o pe

gat.Lichidul cu miros puternic imi ardea gatul , din reflex am indepartat-o de langa buze.... dar era bine,o senzatie placuta,chiar euforica si nu am vrut sa ma opresc asa ca fara strangere de inima am baut pana nu am mai stiut de capul meu..Ochii imi lacrimau si eram foarte ametit cu greu am reusit sa ajung pana la canapeaua din sufragerie..Unde am si cazut in urmatoarele 5 secunde...Am rasuflat usurat cand mi-am dat seama ca nu mai simt nimic,nici macar pe mine insumi,mintea imi zbura aiurea.
**

-Ce mama dr**lui ai facut,idiotule!
Bine asta este modul in care vreau sa ma trezesc deacum incolo...Readus la realitate cu doua palme dureroase.Cred ca obrajii mi s-au inrosit instantaneu...
-Aaaa....eu...Nu prea stiam ce sa-i zic,desi am dormit cateva ore nici acum nu eram complet lucid.Mirosul puternic de alcool ma irita mai ales ca venea de la

mine..Uhh era destul de nervos ochii chiar ii scaparau de furie..M-am ridicat in sezut cu o durere insuportabila in zona pieptului...De ce esti asa de suparat,nu ti-am facut nimic,niciodata nu ti-am facut!am murmurat...
-Mi-ai irosit ultima sticla de bautura,de ce... ca sa uiti de micuta si draguta ta iubita care e pe jumatate moarta doar din cauza ta?ma durea capul si nu ma simteam bine dar nu puteam trece cu vederea ironia din vocea lui...

-Da...am marait eu..
- Pff nu te bosumfla,oricum stii deja ca e vina ta!Fara suparare pustiule dar esti blestemat,blestemat sa traiesti cu moarte rozaliei aleia pe constiinta si cu plecarea mamei tale mult pre iubita!vocea i se ridica doua octave la ultimele cuvinte...Oh da si sa nu uitam, ma mai ai si pe mine!
-Oh doamne,cred ca o s-o iau razna de tot in curand....
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Asss10Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 07:30

Sa-ti spun sincer, cand am inceput sa citesc despre cum bea el pentru a-si uita putin durerea, m-a luat o stare de greata, dar nu stiu de ce. Capitolul acesta a fost interesant, nu ma asteptam la o discutie cat de cat normala din partea celor doi, mai ales in starea in care se afla Sasuke. De asemenea, nu ma asteptam ca Ukoto sa se comporte cat de cat ca un tata, dupa cum am putut vedea in ultimele sale replici. Ma intreb totusi unde o sa se indrepte toate astea si ce se va intampa in continuare. Ai grija la virgule, caci am vazut ca ai mai ratat din ele, insa in rest tine-o tot asa. Te pup. :*
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 13:48

Hey! Uite ca n-am intarziat happy2
Sasuke a baut? Adica... :|
Sa inteleg ca asta va face in continuare daca Sakura va pati ceva ?
Nu ti-am spus eu in nu mai stiu care comentariu sa nu te gandesti la ce se va intampla cu ficul daca Sakura va muri? Evident ca nu ma asculti hmm...?!
Daca Ukoto a vorbit civilizat cu Sasuke ...ih... incep sa cred ca Sasu va ajunge destul de rau very sad
Te rog nu lasa sa se intample ce cred eu puppy eyes
Multumesc de anunt happy
Te-am pupat kiss
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 15:13

Mda... neata si tie lough Scuze ca nu am comentat mai inainte, dar abia acum am venit de la scoala (si sambata down ) Nu ai mai postat de atat de mult timp. Imi era asa un mare dor de fic-ul tau rusinos Nu stiu de ce, dar mi s-au parut amandoi diferiti. Sasuke, chiar daca trist din cauza Sakurei, parca era cat de cat mai... haios. Poate pentru ultima replica. Iar tatal sau, in afara de acele doua palme cu care l-a trezit (care o sa le primeasca inapoi de la mine roll) parca a fost mai serios, mai intreg la minte sa zicem... Oricum mi-a placut. Dar vreau sa pui next-ul cat mai repede si sa fie mai lung, te rog rusinos Spor la scris si mersi pentru anunt. Jelly te pupa kiss


Ultima editare efectuata de catre *Jellyfish* in Dum 10 Mar 2013, 14:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 17:56

Anunta-ma la next!!!
Cum sa faca Sasuke asa ceva...?Saracul...inteleg ca e suparat dar nu asa...
Anunta-ma la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 18:21

In primul rand multumesc de anunt! in love Iar in al doilea rand de ce e atat de scurt? Vrei sa mor?
Si parca nu era de ajuns, iar m-ai lasat in suspans. Ahhh. daca nu aduci nextu mai repede fac crize de nervi si credema nu e bine sa fac asta. Sau daca nu, vin dupa tine si te torturez pana scri urmatoru capitol. biciuitor
Oricum. De data asta hai ca trec cu vederea, dar data viitoare nu mai scapi cu una cu doua sa sti.
Spor la scris. Ti pup!!! kiss
Zbye! a hug
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 20:24

Sasuke, Sasuke, ai grijă cu băutura asta! hmm...?! Jack nu e chiar cel mai bun prieten al omului. heh Capitolul a fost drăguț, surprinzătoare conversația celor doi. A părut aproape...normală. Deși nu am trecut cu vederea amenințarea subtilă din cuvintele lui Ukoto. biciuitor Abia aștept next-ul și sper să mă anunți si în continuare! jos palaria in fata Ah, ce bine e când știi ce se va întâmpla în continuare! lough Hai, pune-te pe tastat! Kiss, kiss.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 10:25

Buna !
Ms ca m-ai anuntat ! happy
Mi-a placut foarte mult !
Bietul Sasuke , cat sufera ! sad
Si acum s-a apucat si de baut !
Sper ca Saku sa-si revina .
Te rog anunta-ma cand pui nextul !
Te kiss !
P.S. Scz ca am trecut tarziu !
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 11:00

Vai de vietisoara ta Juliana vai ce'ti fac biciuitor .Cat timp a trecut pot sa imi spui draga nervi! ???
E lasa macar l'ai adus jos palaria in fata . Saracu Sasuke m'e mila de el sad
Saku trezeste'te mai repede crying
Mersii ca m'ai anuntat kiss Si spor la scris happy2
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 17:55

He! Nu am mai trecut pe la acest fic de cateva capitole. Imi este si rusine. Nu ma asteptam la asta. Totusi, sper sa-si revina curand amandoi. Multumesc de anunt si sper sa pui mai repede capitolul. Succes1
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 18:55

Ce rau imi pare ca am dat de acest fic asa de dragutz...imi pare foarte rau..Iarta-ma puppy eyes ...Vai deci ce tata rau are Sasuke.....si saraca Sakura ce a patit.....deci credema ca am inceput sa plang cand ai descris toata secventa cand ea cade in gol si dupa ce ajung medici....
Si desteptul de Sasuke de ce nu a mers de la bun inceput cu ea la spital...ea a lipsit de la scoala 2 saptamni ca sa stea cu el la spital pana cand s-a facut bine iar el mai bine a ramas acasa sa incaseze o mama de bataie de la idi***l ala de Ukoto??
si nu pot sa cred daca ea moare acum Sasuke va ramane complet singurr ca draga lui mamica s-a gandit doar la ea cand a plecat cu seful ei.....daca tot avea de gand sa plece de ce nu la luat si pe Sasuke cu ea ....chiar nu isi iubea fiul....ce parinte ar face asa ceva....un parinte normal se lasa pe el pentru binele copilului sau dar aici a fost exact pe dos...chiar o urasc pe mama lui Sasuke....si mai e ceva daca tatal Sakurei stia despre situatia lui Sasuke de ce nu a facut nimic ca sa il ajute...bine inainte de acel accident cu Sakura....de ce nu au sunat la protectia copilului sau ceva puppy eyes sad
am si eu niste intrebari ... pentru:
1)Sasuke: Cat timp mai ai de gand sa induri maltratarile lui Ukoto sau cum lo chema..?
Te-ai gandit sa mergi la politie sa il denunti?
Dupa ce Sakura isi va reveni vei respecta ceea ce ti-a spus tatal ei?
2)Sakura: Tu ai de gand sa iti revii din coma nu??(lupta pentru fericirea ta)
De ce nu ai mers tu la politie sa il reclami pe tatal lui Sasuke daca nu a mers el?? sad
Esti de acord cu ceea ce i-a spus tatal tau lui Sasuke ca sa nu se mai apropie de tine?Tu il consideri pe el vinovat pentru accidentul tau?
3)Ukoto:De ce nu il lasi odata pe Sasuke in pace?Ce ti-a facut?este doar un copil!! puppy eyes nervi!
4)Tatal Sakurei: De ce nu l-ai ajutat cumva pe Sasuke ??ai fi facut-o pentru Sakura...ai fi facut-o fericita deoarece ea chiar tine la el. puppy eyes .

cam atat heh ...sper sa postezi nextul cat mai repede si sa ne dai o veste buna a hug nu mai vedem ~Bye~
P.S.: Daca poti anunta-ma si pe mine de next daca nu e prea mare deranjul bineinteles....


Ultima editare efectuata de catre RalucaGabor in Dum 10 Mar 2013, 20:53, editata de 2 ori
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 19:00

Buna ! Imi este rusine ca nu ti-am lasat niciun comentariu pana acum , dar doar acum am descoperit acest minunat fic .
Si ce pot sa mai spun inafara ca vreau next repede !
Sa ai spor la scris in continuare !
P.S. daca poti sa ma anunti , te rog sa nu eziti .
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Lun 11 Mar 2013, 10:18

K-hey!
Nu am mai intrat pe forum de mult, mult timp si am pierdut un mare talent. Am citit ficul tau capitol cu capitol, cuvant cu cuvant, litera cu litera. Trebuie sa spun ca ai micute greseli gramaticale, dar sper ca le vei modifica. Ideea este originala, iar titlul iti da tentatia sa citesti ficul. Imi pare rau pentru Sasuke! Sper ca Sakura sa se faca bine si sa fie din nou impreuna. Tot ce pot sa spun este ca.... "Dragostea invinge mereu!"
Daca poti si daca vrei, adu-mi de stire urmatorul capitol si sper sa.... il aduci repede.
K-bye!
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Lun 11 Mar 2013, 18:45

Hey.
A venit si Anky la petrecere.Unde-i petre...petre..petrecerea?
Pai deja il avem pe Sasuke care se imbata...saracu de el,si il mai avem pe marele Ukoto care ne strica petrecerea.Ma lasi sa-l arunc de pe cladirea parlamentului?.
A fost asa de trist capitolul incat am vrut sa si plang.Sper ca Sakura sa se faca bine repede si sa fie alaturi de Sasuke.

Sa ma anunti la nxt.
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 00:05

Bine...am venit cu "nextul" dupa mult,mult timp.Ati vrut un capitol mai lung:Uite un capitol mai lung!
Stiu ca probabil acest capitol va va deceptiona putin,dar la sfarsit v-am dat un mic imbold ca sa stiti:It's not over yet! cool


Ralu,uite aici raspunsurile,din acest moment am terminat cu ele:
1)Sasuke: Cat timp mai ai de gand sa induri maltratarile lui Ukoto sau cum lo chema..?
Intr-adevar asa il chema dar stai linistita ca nu mai are mult!
Te-ai gandit sa mergi la politie sa il denunti?
Si daca as merge pe cine ar crede pe mine care sunt inca un minor sau pe el,mai ales ca se pricepe de minune sa joace teatru
Dupa ce Sakura isi va reveni vei respecta ceea ce ti-a spus tatal ei?
Mi-am pierdut orice speranta in legatura cu insanatosirea sa
2)Sakura: Tu ai de gand sa iti revii din coma nu??(lupta pentru fericirea ta)
Am sa incerc pe cat va fi posibil...
De ce nu ai mers tu la politie sa il reclami pe tatal lui Sasuke daca nu a mers el??
Tata nici in ruptul capului nu m-ar fi lasat sa ma amestec in asta ar fi spus ca doar pe ei ii priveste
Esti de acord cu ceea ce i-a spus tatal tau lui Sasuke ca sa nu se mai apropie de tine?Tu il consideri pe el vinovat pentru accidentul tau?
In nici un caz,este numai si numai vina mea!Dar asa cum se intampla mereu ,ghinionul cade asupra lui..
3)Ukoto:De ce nu il lasi odata pe Sasuke in pace?Ce ti-a facut?este doar un copil!!'
Asta este treaba mea,dulceato!Asa ca nu te amesteca..
4)Tatal Sakurei: De ce nu l-ai ajutat cumva pe Sasuke ??ai fi facut-o pentru Sakura...ai fi facut-o fericita deoarece ea chiar tine la el. .
Pff ea este la spital numai si numai din vina lui..nu il voi ierta niciodata dar niciodata pentru asta!



Capitolul 23:Pe marginea prapastiei


“Uneori e mult mai folositor să-ți pierzi speranța, decât să-ți pierzi vremea sperând.” – Radu Stanca


Sasuke's point of view:


Lua-l-ar dracu pe Ukoto,lua-l-ar dracu pe tatal Sakurei si lua-o-ar dracu de scoala!
Ce rost mai avea,Sa-mi fac o cariera?sa ajung cineva in viata?Chiar ma doare fix in 14 de aceste detalii nesemnificative.Am gasit modul prin care pot sa uit de tot si de toate nu era tocmai legal sau sanatos dar macar imi domolea supararea,si imi dadea o mare satisfactie.Nimeni nu ma putea salva din acest abis al slabiciunilor.
Fara cineva care sa ma coordoneze spre ceva pozitiv eu pur si simplu ma balangan pe marginea prapastiei asteptand in orice secunda sa alunec.Nimanui nu ii mai pasa de mine,asa ca de ce mi-ar mai pasa si mie.
La scoala nu m-am mai dus de o groaza de timp,ca sa fiu sincer vroiam pur si simplu sa uit si sa rup toate legaturile formate acolo.Am mai vorbit cu Naruto de cateva ori,dar pana la urma am renuntat.Daca reveneam amintirile magulitoare m-ar fi doborat la pamant.Asa ca am inlocuit invatatul cu munca,pentru am putea intretine noua dependenta de droguri si alcool.Am gasit acum ceva timp un anunt unde se cauta un spalator de vase pe salar minim la un restaurant.Nimeni nu cred ca ar fi fost asa de prost sa accepte...ma rog..aproape nimeni.M-am gandit ca restaurantul e in apropiere,imi mai ocupam timpul pe care mi-l pierdeam oricum toata ziua in camera mea holbandu-ma la tavan si mai presus de toate uitam de ea.
*
Este 17 ianuarie.Soarele palid se chinuia sa se arate pe sub norii densi si fumurii.La fel cum ma chinuiam eu sa ies de sub plapuma dimineata la

ora 6.Eram obosit,noapte nu prea puteam dormi aveam fel si fel de cosmaruri.Singura chestie buna era ca Ukoto a incetat sa se mai ia de mine nici nu ii mai pasa daca traiesc sau nu..Mai ales ca acum 3 zile mi-a spus:Esti o povara pentru lumea asta,de ce nu poti sa mori o data si gata?
Am zambit in sinea mea.."cat de ironic"..chiar nu ma mai atingeau la suflet vorbele lui,era prea inghetat ca sa mai patrunda ceva acolo..

M-am ridicat din pat pasind lent spre baie.Am deschis usa si am pasit,acolo intr-un dulap mic imi aveam propria doza de energizant zilnic,o punguta mica cu un praf alb.L-am tras pe nas,inecandu-ma si tusind cu fata sub jetul de apa de la robinet.M-am sters repede si m-am uitat in oglinda.Chipul palid ca de mort ma speria si pe mine,iar cearcanele mari si negre se potriveau perfect in acel peisaj grotesc,parul tot ciufulit iar buzele de un roz-maro sters.Ochii mei negri ce erau o data stralucitori acum sunt gri si posomorati.Un emo in toata regula,ce mai!

M-am imbracat intr-un tricou negru, o pereche de blugi si un hanorac vechi albastru.Inainte sa ies afara m-am uitat pri prejur,se pare ca taicameu dormea bine mersi.Urasc sa-l vad dormind dezbracat,imi vine sa vomit de fiecare data.Chiar nu semana deloc cu un tablou de-al lui Michelangelo.
Ar trebui sa fie mai pedant,avand in vedere ca eu am inca 17 ani si locuiesc cu el.Dar atata vreme cat lui nu-i pasa nici mie nu imi pasa..Am oftat adanc si am iesit trantind usa.
Afara batea vantul cu putere..Si desi imi era frig nu aveam deloc chef sa ajung la munca..Sa stau 8 ore in picioare,fara pauza de masa spaland jegurile altora.
Paseam lent cu fata aplecata spre pamant numarant pietrele pe care le zaream.Mintea imi zbura in toate partile:Ce o sa fac mai departe?O sa-mi revin vreodata?Timpul petrecut cu fata aia a fost scurt dar poate cel mai frumos din toata viata mea.Va trebui ca incetul cu incetul sa o uit ceea ce insemna ca

trebuie sa rup legaturile cu lumea reala,trebuie sa ma inchid din nou in mine, sa fiu din nou...singur.
M-am trezit dintr-o data din ganduri cand o mana calda facu contact cu umorul meu.M-am oprit dar nu am intors privirea sa vad...Am stat asteptand o reactie din partea persoanei.Acesta ofta adanc,dupa care vorbi:

-Nu e bine ce faci Sasuke,o sti si tu!Vocea aceea ragusita si usor ascutita o recunosteam dintr-o mie.
Am inghitit in sec,dupa care am marait printre dinti:
-Nu te priveste pe tine ce fac eu...Naruto!M-am smucit sperand sa scap de atingerea lui.Dar acesta ma prins strangandu-mi puternic antebratul si continua...

-Daca nu vrei sa ma privesti,atunci macar asculta-ma,incapatanatule!
Si asa nu vroiam sa ajung la munca..si preferam sa-l ascult pe Naruto cum ma dadaceste decat sunetul farfuriilor ce se spargeau datorita neatentiei mele.
-Ascult...
-Suntem prieteni buni Sasuke,sigur,nu asa de apropiati cum ati fost voi doi,dar totusi ne-am inteles.Imi aduc aminte felul cum te comportai,privirea pe care o aveai mai demult,era plina de fericire si dragoste..si acum cand ma uit la tine,nu te mai recunosc..
-La ce te asteptai..am soptit.Pentru mine era un chin doar sa-i aud vocea,daca m-as fi intors sa ma uit in ochii lui cred ca as fi cazut din picioare..
-Nu renunta,frate..Stiu ca o iubesti si la fel o sti si tu!Nu e moarta si chiar daca nu ai voie sa o vezi..spera...Sti cum se zice:"Speranta moare ultima".Si eu am sperat ca intr-o zi sa fiu impreuna cu Hinata si uite ca pana la urma am aflat ca si ea ma place..deci..
Am scrajnit din dinti satul de vorbele lui inutile si i-am spus ridicand tonul cu 2 octave:
-Sa nu indraznesti sa compari situatia mea cu a ta Naruto!Tu ai castigat o fata prin bunatatea si carisma ta iar eu am pierdut-o prin nesabuinta si neatentie.

Am simtit stransoarea in care imi tinea bratul cum se inmuia..Acesta mi-a dat drumul intr-un final..
-Sasuke,daca pleci acum pierzi totul,toti prietenii pe care i-ai avut si renunti si la firul de speranta pe care il mai ai..
Fara sa ma gandesc de doua ori mi-am bagat mainile in buzunar si am luat-o inainte.Am mai zis-o de cateva ori...Totul s-a terminat.Gata cu toate idioteniile ,tot ce am facut pana acum a fost nefolositor.

Asa ca i-am dat la o parte:Naruto,Hinata,Kiba,Shikamaru,profesorii si am de gand sa iau in serios sfatul Sakurei.Voi face tot posibilul sa o uit,nu vreau sa imi mai aduc aminte,toate amintirile acelea ma faceau sa o iau razna,ea ma facea sa o iau razna.Incep sa cred ca ar fi fost mai bine sa nu ne fi intalnit.....niciodata.

**

In cele din urma am ajuns la munca.Mi-am pus prostia de plasa de par in cap,m-am spalat pe maini si bineinteles ca sortul jenant nu lipsea.Farfuriille acelea aratau cu adevarat dezgustatoare.Ce mama na*bi ,oamenii sunt niste porci!Ma si miram cum de erau asa de multi clienti,vasele murdare veneau incontinuu,iar cu cat trecea timpul drogurile de azi dimineata incepeau sa-si faca efectul.Privirea deteriorandu-mi-se incetul cu incetul.
Dupa aproximativ 2 ore,ma simteam intr-un hal deplorabil si ca totul sa fie perfect.Seful restaurantului venise sa ma controleze.Mama ce il uram pe tipul asta..
-Cum merge?
Vocea sa groasa aproape imi darama teancul de farfurii spalate.Am inghitit in sec si am dat afirmativ din cap,fara a ma intoarce catre el.
-Sti..ar merge si mai bine treaba daca...
Am crezut ca o sa-l strang de gat atunci cand acestea veni foarte aproape de mine,simtindu-i respiratia in ceafa.Eram agitat omul asta cu siguranta nu a auzit de spatiu personal..Si ca si cum asta nu ar fi fost de ajuns mainile lui incepura a se plimba nestingherite pe spatele meu,coborang tot mai jos,astfel

incat degtele sale lungi si ascutite facand cercuri pe coapsele mele provocandu-mi un fior pe sina spinarii.Am strans din pumni enervat la culme..
-Esti asa de frumos..sti..as vrea sa facem o mica afacere..Imi soptea acesta la urche.Rasuflul lui facandu-ma sa vomit.
Gata asta a pus capac..Fara nici o atentionare m-am inors catre el,pumnul meu ricosand direct in moaca obsedatului.Chiar ma simteam aiurea capul imi svacnea si vazul mi se incetosa dar tot am reusit sa dau o lovitura de toata frumusetea.Ce noroc pot avea unii oamenii.
Mi-am dat jost sortul pe care il purtam aruncandu-l peste tipul care probabil era inconstient.."Demisionez"i-am anuntat pe restul in timp ce ieseam pe usa..

**
Eram nervos din calea fara,si intreg la minte nu cred ca mai eram demult.Paseam pe starda intr-un mod alert si apasat...Ma chinuiam din greu sa pot ajunge acasa inainte sa lesin,deobicei asta se intampla dupa o supra doza urmata de starea de nervozitate,stiu pentru ca am mai patit-o.
Mai aveam de trecut doua treceri de pietoni si o strada dupa care eram acasa.Am inspirat adanc si m-am grabit fara sa constat ca, culoarea semaforului era inca rosu.
Un sunet de claxon am mai auzit,dupa care privirea mi se inegri si o durere ametitoare puse stapanire pe corpul meu...Cred ca oficial nu ma mai balangan pe marginea prapastiei,cred ca acum am cazut,inghitindu-ma in negrul sau abisal.


Sakura's point of view:


Unde sunt?Ma simt foarte ciudat...Ce se intampla?



Ultima editare efectuata de catre Juliana Gallagher in Mier 03 Apr 2013, 22:42, editata de 1 ori
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 19:45

Hei, pe mine de ce nu m-ai anuntat ca ai postat next-ul ? Oricum...
Ce intorsatura a luat totul. Sasuke, baiatul cuminte, se drogheaza de nu mai poate si nu se mai duce la scoala. Cum poate sa creada ca este mai bine sa se izoleze in halul asta ? Crede ca uita. Pai imi pare foarte rau dar, nu va reusi, cel putin pe Sakura.
Ce o sa ii se intample acum ? Sper ca nu ceva rau. Poate va ajunge la spital inca in viata si o va vedea din nou. Iar ea, s-a trezit ? Sau este doar in gandul ei ce a spus la sfarsit ?
Ciudat este faptul ca Ukoto l-a lasat in pace. Poate chiar prea ciudat. Aproape ca ma face sa cred ca are vreun plan malefic in minte. Ce ma enerveaza mai mult este incapatanarea lui Sasuke. Ba vrea sa uite. Ba nu il asculta pe Naruto deloc. Ba se omoara singur cu prostiile alea.
Dar, lasand la o parte tristetea si nervozitatea, ce vroia de la el seful sau ? lough Sper ca nu ceea ce cred si am inteles eu ! Saracul, in situatia in care este, asta ii mai lipsea...
Sper sa fie totul bine. Apropo, imi pare bine ca ai pus next-ul dupa atat de mult timp, si inca unul lung.
Pai spor la scris si anunta-ma si pe mine data viitoare. Te pup kiss

Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 21:11

Hey , in primul rand mersi de anunt . Acum despre capitol :
Ce intorsatura neobisnuita a luat totul . Baiatul cuminte si dragalas de care m-am indragostit , acum s-a transformat in Ukoto fara sentimente . Sincer , mi-a venit sa plang cand am vazut in cel hal a ajuns Sasuke . Cum poate sa faca asa ceva ? Drogurile nu te fac sa uiti ci doar iti amintesc mai mult . Totusi , si-a pierdut mama , pe Sakura si acum si-a indepartat si ultima farama de fericire .... prietenii .
Am o intrebare pentru Sasuke :
Ce s-a intamplat cu tine ? . Crezi ca Sakura asta voia sa ajungi ?
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Joi 09 Mai 2013, 18:13

Capitolul 24:Schimbare
"Prea multa noutate inmarmureste,stim sa gustam in ceilalti numai ce putem recunoaste,dar cand apare ceva schimbare ne ingrozeste"-Andre Gide
Sakura's point of view:
Unde sunt?Ce sepetrece?Capul imi zvacnea puternic.Era intuneric, nu stiam unde ma aflu ,sau cum am ajuns aici dar stiu ca ochii mei se incapataneaza sa se deschida.Bine Sakura,calmeaza-te inspira adanc si:
Am reusit.Pleoapele mi sau deschis si in fata mea a aparut un adevarat peisaj pitoresc:iarba verde si cruda era prelinsa pe toate dealuri,copaci plin de flori

colorate si inmiresmate,animale,oameni defapt mai mult niste umbre.Lumina puternica invada bolta cereasca,dar nu venea de la soare,mii de scantei luceoase pluteau in aer.M-am privit putin si am observat ca eram aproape transparenta ingrozindu-ma.
Purtam o rochita alba din matase si eram desculta,iarba rece ma gadila usor,era o senzatie placutain comparatie cu cea de acum catva timp cand corpul imi

era inghetat.Dar totusi unde sunt ,imi mai amintesc doar caderea aceea ingrozitoare si urletul terifiant al lui...nu mai tin minte a cui,dar nu cred ca conteaza
neaparat.
Am mai aruncat o privire imprejur si am facut o grimasa,eram iritata datorita prezentei stranii pe care o simteam inca de cand am deschis ochii.Brusc am auzit un sunet ciudat,ceva se misca pe acolo si era cunoscut.

-Cine esti?Ce vrei?
Dupa tulpina unui copac am zarit o umbra umana.Era mica de intaltime,cu o talie foarte subtire.Am mijit ochii ca sa-mi dau seama.In aer isi facu aparitia o mireasma dulce,ca de zahar pudra si abia dupa un timp mi-am dat seama cine era acea persoana.

-Mama,de ce te ascunzi?!Am intrebat-o mai mult indignata decat bucuroasa ca o vad..
Umbra accea incepu sa prinda culoare si contur bine definit.Mama,cu parul ei lung si roz si cu ochii ei de un albastru deschis-pe care mereu am vrut sa il am in loc de verdele de smarald al tatei-se indrepta acum catre mine cu pasii ei mici si gratiosi.
-Hei! Ridica ea mainile in semn de aparare,eu abia am ajuns aici.
-Aici,fiind?Am intrebat-o eu curioasa,caci chiar nu aveam nici cea mai mica idee.
Mama inspira adanc si inchise ochii,semn ca avea de spus un adevarat discurs.

-Sakura scumpo,esti in coma si in starea aceasta nu esti nici moarta dar nici vie,asa ca ai posibilitatea sa fi intr-un alt fel de loc,nu pot sa explic clar unde esti dar pot sa iti spun 3 lucruri despre care sunt sigura:1.Sunt extrem de suparat pe tine!Cum ai putut sa fii atat de neatenta,si sa cazi?Ma dezamagesti cumplit.

2.Trebuie sa iti revi fara dar si poate ,nu poti sa mori inca,treaba ta nu s-a terminat trebuie sa ai grija de tatal tau caci este intr-o depresie totala,nu mananca nu vorbeste nu doarme,doar sta toata ziua si se uita la tine rugandu-se sa te trezesti si...sa nu mai vorbesc de Sasuke,in ce stare e...
Am tresarit involuntar la auzul acelui nume:"Sasuke"Oh doamne,nu pot sa cred ca am uitat de el sunt o idioata,imi vine sa ma bat singura.Si totusi de unde stie mama de el?Prefer sa nu intreb asta acum,chiar nu mai am chef si de alte surprize neplacute..dar trebuia sa stiu daca este bine.

M-am uitat la mama fara nici o emotie,arata atat de ciudat cu lumina ceea albicioasa in jurul ei,buzele i se miscau se pare ca a vorbeste de un timp fara ca eu sa fi bagat de seama.
-Sakura?tipa ea
-Da!
-Trebuie sa pleci, sa traiesti sa ai o viata fericita si sa il ajuti pe Sasuke,crede-ma acum are nevoie de tine mai mult ca niciodata!spuse ea tensionata.
-Probabil,dar nu pot.Asta e!am anuntat-o pe un ton cat mai degajat.
Mama se holba la mine amuzata,dupa care isi dadu ochii peste cap.
-Haide,te cunosc prea bine,recunoaste!Iti pasa de el,il placi,chiar foarte mult sopti ea ca pentru sine cu un mic chicotit.Stie ea ce stie,chiar daca nu am

vazut-o de ceva vreme tot la fel a ramas,ma citeste ca pe o carte deschisa.Urasc treaba asta.
-Bine,am marait.Dar cum as putea face asta,am intrebat-o.Aceasta imi facu semn cu degetul ca sa tac in timp ce ea parea ca mediteaza.
-Stai putin,inainte de asta, euti-am cerut doar 2 lucruri,mai am inca unul sa iti cer.Defapt nu chiar eu ,ci altcineva.Isi intoarse privirea catre un stejar mare si

batran si facu semn cu mana catre cineva.
O alta umbra aparu si in timp ce se apropia de noi nu imi venea sa imi cred ochilor cine era...
Am icnit ingrozita:"Anne"...
Sus In jos
Chaab`s ;)
Genin
Genin
Chaab`s ;)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pe Terra, In Romania , Intr`o comuna , intr`o casa. *.*
acebook acebook : Corina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 90
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : He,he :> Cititul,scrisul(povesti), desenul(grafica:x), muzica (NU manele!!!X_X ),dansul! :D
Stare de spirit Stare de spirit : Always different,but never how I want to be it! -.-"

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Vin 10 Mai 2013, 19:59

Decim nu stiu cum sa`ti zic! in love
Ai o poveste extraordinaraa! O iubesc in love
Ce noroc am ca am dat peste ea! Esti geniala!!
Mult succes la scris!! happy2 in love
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: R   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Vin 14 Iun 2013, 23:28

Hello!Nu am scris de ceva si sper ca si dupa atat de mult timp va mai aduceti aminte de ficul meuhappy2


 
   Capitolul 25:Curaj
"Ratatul e un om ca noi toţi, cu diferenţa că el n-a consimţit să repecte regula jocului. De aceea îl blamăm şi îl ocolim, îl duşmănim pentru că a dezvăluit secretul nostru, îl considerăm, pe bună dreptate, un mizerabil şi un trădător." – Emil Cioran
Sakura's point of view:


Rochita sa alba se tarsaia pe iarba cruda,piciorusele nu se vedeau dar ea parea ca se indreapta spre mine.Eram asa de uimita dar totusi socata de aparitia ei,daca ea este aici inseamna ca a...murit!
    Of inca un motiv pentru care trebuie sa ma intorc sa am grija de Sasuke.Am examinat-o cu atentie:arata la fel ca acum ceva vreme,nu puteam observa niciun detaliu minor care sa ii modifice chipul fara de asemanare,desi ochii ei pareau tristi si adanciti in mii de ganduri.
Mi-am dat seama ca nu am mult timp la dispozitie asa ca am tusit sec pentru a le atrage atentia amandurora.
                          Ambele se pusera in fata mea si facura un schimb de priviri scurt.Mama lua prima cuvantul:
-Anne e aici de ceva vreme,si daca asta iti mai taie din curiozitati,a fost ucisa.Am cascat gura,dar nu am scos nici un sunet,eram mult prea socata.
  Fara a-si mai feri privirea bruneta se uita fix in ochii mei,in acel moment parca o mie de sabii imi strapungeau stomacul,ii puteam simti suferinta si sentimentul de vinovatie.
-Stiu ca nu mai ai mult timp de stat aici,caci se pare ca ti-am dat un impuls de a-ti reveni.O sa iti spun o poveste si sper sa o pot scurta cat pot de mult.Anne inspira adanc:Acum 22 de ani m-am indragostit de un baiat,era dulce sensibil si foarte galant,din prima clipa in care l-am vazut am stiut ca el este alesul inimii mele.Am mers la el si am inceput sa vorbim,timpul a trecut usor si noi ne iubeam din ce in ce mai mult,voiam sa ne casatorim,dar aveam doar o mica,mare problema.Key,avea un frate cu 3 ani mai mare decat el si chiar daca nu am vrut asta,acesta sa indrogostit de mine.
Gelozia si furia au inceput sa il macine in fiecare zi in care ne vedea impreuna.A devenit rece cu fratele sau iar intr-un final la amenintat spunandu-i  ca daca se va casatori cu mine va regreta amarnic si el,dar si toata familia pe care urma sa o avem.Key nu l-a bagat in seama avea momente in care era foarte arogant,asa ca m-a cerut in casatorie.Am dus o viata frumoasa si linistita ,ba chiar ni s-a nascut si primul nostru copil,semana atat de mult cu el,eram mai fericiti ca niciodata.Dar dupa 13 ani,a inceput calvarul.Am aflat ca,Key a murit intr-un accident de avion in timp ce se intorcea de la un congres din New Orleans.
Era un om de afaceri important si eram obinuita ca el sa nu fie prea mult pe acasa,dar cand am auzit vestea am fost devastata,nimic nu a mai fost la fel,am inceput sa ma schimb si singurul care suferea era copilul meu.Am devenit tacuta,neutra foarte inchisa,pana intr-o zi cand fratele lui Key a venit la noi,am crezut ca va fi bine pentru copil sa aiba si el un tata,care sa aiba grija de el si care sa il sustina,asa ca l-am rugat sa ramana cu noi.Acesta a acceptat,nu l-as fi lasat nici sa intre pe usa daca a-si fi stiut ce fel de om era:Un betiv,un lenes si cel mai urat cosmar din lume.
Zilele treceau iar omul nu mai voia sa plece,ma maltrata pe mine si imi traumatiza baiatul.Nu aveam ce sa fac pana cand,intr-un weekand am vrut sa arunc niste lucruri vechi,si in timp ce le duceam spre gunoi o foaie mi-a cazut,cand m-am aplecat am gasit un bilet,unde era dovada faptului ca sotul meu nu a murit,ci a fost ucis de propriul frate,era o schita a avionului cu care Key a explodat,si erau facute cateva schite cu motorul avionului.M-a socat ce am gasit si exact in momentul in care am vrut sa sun la politie,am auzit un tragaci,si cand m-am intors fratele lui Key,Ukoto a apasat.
Ne-a ucis pe amandoi si acum cred ca vrea sa-l inebuneasca de tot pe Sasuke sa isi bata joc de el cat de mult v-a putea.
Anne isi stranse mainile la piept si incepu sa suspine:
   -De aceea...trebuie sa pleci,sa il ajuti sa sa il faci pe Ukoto sa plateasca!
  Am ascultat povestea cu sufletul la gura si tot eram tot mai uimita cu fiecare amanunt in plus pe care mi-l povestea.Pana cand auzind la final deznodamantul am paralizat de groaza:Ukoto este unchiul lui Sasuke,si cel care i-a ucis parintii?!Lacrimile isi croiau drum prin glanda lacrimogena,dorind ca in oricare moment sa imi navaleasca pe obraji,dar am strans din dinti cu putere si am inaintat cat de mult am putut de Anne,soptindu-i incet:Bazeaza-te pe mine,nu o sa las lucrurile asa!
 M-am indepartat de ea si m-am uitat la mama.Ma privea cu ingrijorare,asa cum numai un parinte poate sa faca.
-Nu va faceti griji,o sa fim bine...amandoi!am spus hotarat
Am inchis ochii concentrandu-ma la ce aveam de facut:Trebuie sa ajung din nou acasa.
Lucrurile se schimba si doar eu am ramas in urma,tot aceeasi fata mica si inocenta care mereu trebuia sa fie protejata,ei bine asta o sa se schimbe!


***


 Ma chinuiam sa imi deschid ochii.Nu puteam sa vad nimic,doar niste umbre care se agitau de colo pana colo si niste voci foarte stinse.Abia dupa mai mult timp am reusit sa imi dau seama unde sunt,umbrele se estompara si in locul lor aparura persoane.Tata si toti prietenii mei stateau imprejurul meu.Am gemut de durere iar tata se apleca usor spre mine.O lacrima am simtit pe obrazul meu dar nu era de la mine.Tata incepu sa sughita ca un copil mic.
-Te-ai trezit spuse el usurat in timp ce ma stranse in brate,prietenii mei urmandu-i modelul.
-Tata,am soptit eu cu o voce sparta.Esti bine?
Acesta casca ochii si ma privi cu blandete.
-Tu esti cea care e in spital,nu eu!Imi raspunse ,pe chip afisandu-i-se aceeasi mutra amuzata pe care o facea mereu cand oia sa ma ironizeze,mda sigur era bine...
 M-am ridicat in sezut si am analizat fiecare fata zambareata din jurul meu,toti prietenii mei dragi erau acolo,dar cineva lipsea din peisaj.
M-am intors catre tata:
                                                                             -Unde e Sasuke?
                                                      In clipa in care acesta i-a auzit numele expresia lui s-a schimbat.Isi intoarse privirea in timp ce-mi raspunse cu raceala:
                                                    -I-am spus sa plece si sa nu se mai intoarca niciodata!
                       -Ce ai facut?Am tipat fara a a-mi putea regla tonalitatea,astfel incat vocea mea sari cu doua octave,parand mult mai stridenta decat as fi vrut sa sune.
                                                                       Tata se uita furios
                                                        -Nu tipa la mine,merita sa sufere de pe urma faptului ca era sa mori din cauza lui.Am gesticulat in aer disperata:
 -Nu a fost vina lui,am alunecat cand m-am intins peste balcon,nu stiu cum ti-a putut tie debita mintea asa scenariu.
    Acesta statu cateva secunde sa mediteze si dupa isi ridica mainile in dreptul fetei
-Nu cred asa ceva,el este de vina,nu se poate sa fii cazut asa accidental,el trebuie sa fie de vina!
        Incredibil,omul asta e mai incapatanat decat un tap.In fine,nu aveam timp sa ma cert cu el asupra acestui scenariu imaginar.
     M-am ridicat in picioare ca arsa,spre surprinderea mea fara a ma dezechilibra si i-am spus tatei sa cheme o asistenta ca sa imi aduca hainele.
-Stai asa,abia ti-ai revenit!Unde vrei sa pleci?
  In timp ce ma indreptam spre usa de la iesirea din salon m-am intors la 90 de grade si i-am raspuns cu jumatate de gura:
-Sa il gasesc!
 Am iesit pe usa cu o zvacnitura clantei,lasandu-l pe tata socat de atitudinea mea.Nu am privit inapoi,trebuia sa il caut si sa imi indeplinesc promisiunea.         


 **
 Afara vantul sufla cu putere,era o zi urata de inceput de vara,ma asteptasem sa fie putin mai cald,ce bine ca m-am imbracat gros.Mi-am indepartat gandurile nefolositoare din minte si m-am concentrat pe un singur lucru:Locul unde ar putea fi Sasuke.
M-am oprit pe trotuar inchizand ochii si lasand briza vantului sa-mi sufle aer rece pe frunte,pentru a ma racori.Am inspirat adanc gandindu-ma intre timp unde ar putea fi:nu era acasa,caci Anne nu mi-a zis ca e acolo a zis ca e intr-un loc plin de agitatie si energii negatative.Habar nu am unde poate fi acel loc.Si desi nu imi place sa recunosc exista doar o singura persoana care stie unde e Sasuke si acela e Ukoto.Aveam de gand sa ma indrept spre cel mai periculos om cu care am avut de-aface,imi trebuia neaparat un strop de adrenalina si o doza de curaj!
Mainile imi tremurau incontrolabil,nu m-am gandit la nimic.Probabil eram complet nebuna dar ...
Usa mi-a fost deschisa cu un sunet deranjant si ascutit.Un tip mare si musculos imbracat intr-o pereche de boxeri si nimic altceva ma privea ciudat.
-Mai,mai uite cine a venit sa ma bantuie!
Uhh,slava Domnului !Nu stia adevarul pe care il aflasem asa ca ma puteam considera in siguranta,jucandu-mi "rolul".
 Mi-am inghitit nodul din gat si am rostit raspicat:
-Unde e Sasuke?
Instantaneu am facut contact cu peretele rece si dur.Imi simteam bratul amortit,dar nu am dat inapoi nici macar o clipa
-Ce nu a reusit sa rezolve cazatura va trebui sa rezolv eu.Imi simteam inima palpain ca un bec ce ramane fara baterie.
Mainile lui au inceput sa se incoarde pe gatul meu,sufocandu-ma incetul cu incetul.Tremuram toata datorita durerii insuportabile a degetului ce imi apasa cu putere clavicula.Imi simteam pulsul in gat si chiar cand credeam ca nu mai scap,se opri.
-Dar nu,azi.Ar fi mult prea usor sa scapati numai cu asta, va mai las putin sa fierbeti in suc propriu!Spuse acesta in timp ce si-a indepartat mainile de pe mine lasandu-ma sa cad jos si sa tusesc ragusit pe coridorul blocului.Si ca sa vezi ce darnic sunt,iti voi si da adresa lui unde este.
 L-am privit in timp ce scria pe o bucata mototolita de hartie un nume si un numar de strada.Am intins mana spre el fara sa pierd contactul vizual cu barbatul,iar dupa ce am pus mana pe bilet m-am indepartat precaut si relaxata spre iesire.
   Abia dupa ce am iesit din bloc am inceput sa maresc pasul,mi-am indreptat ochii spre foaia mazgalita si am incercat sa imi dau seama ce strada e.Fara sa ma gandesc mult era adresa la care era spitalul unde a fost el internat mai de mult,o vibratie puternica imi cuprinse tot corpul,imi era frica ca nu cumva sa fi patit ceva ,din nou.
Ohh bietul copil,ma intreb cateodata cum ar fi decurs chinul pe care il suporta daca nu eram eu,cred ca avea cateva beneficii,dar nu prea stiu cate.
  La intrare era aceeasi doamna satena cu ochelari,mama ce sentiment de deja-vu aveam.Am salutat cuviincios dupa care am intrebat-o de Sasuke..
Rapunsul ei m-a socat dea dreptul.Ce naiba cauta Sasuke la neuro-psihiatrie.Am o banuiala,dar sper din toata inima sa nu se adevereasca.Am urcat pana la etajul 5 si mi-am plimbat ochii pe coridor.M-am oprit la numarul camerei indicat de receptionista 107.
   Am zabovit putin plimbandu-mi degetele pe clanta,si abia dupa cateva minunte mi-am gasit curajul pentru a o deschide.
Camera era destul de spatioasa,podele din lemn de stejar si peretii vopsiti intr-un alb galbejit,nu era aproape nimic in camera doar un pat mic intr-un colt al camerei,si un tip brunet si pierdut ce statea in el.M-am apropiat doar doi pasi analizandu-l:era in sezut cu genunchii la piept si cu privirea intoarsa catre geam.Parea pierdut,ochii sai fiind sticlosi,arata ciudat dar ceea ce ma surprinse la el era faptul ca de cand am venit el nu s-a miscat catusi de putin.
   Am pasit incet spre el,lemnul copt scartaind sub picioarele mele,iar cand am ajuns langa pat am intins mana sa ii ating umarul.Spre surprinderea mea,acesta se trase aproape insantaneu si se ghemui intr-un colt al patului.Isi ascunse ochii cu palmele si balmaji ceva,ce abia am inteles:
-Nu mai vreau tratamentul vostru,va rog,nu mai suport...Va implor lasati-ma in pace,nu am suferit destul,ma mai faceti si voi...
         Am ramas nemiscata cred ca si inima mi s-a oprit cand i-am auzit vocea.Era atat de ragusita si inceata,nu suna deloc cu vocea senzuala si frumoasa pe care am auzit-o de atatea ori.
-Doare,doare atat de tare,de ce va place asa de mult sa ma torturati!
    Nu intelegeam nimic din vorbele lui,ce durere ce naiba...Mi-am oprit sirul gandurilor abia cand i-am vazut incheieturile si gleznele:O Doamne...


Ultima editare efectuata de catre Juliana Gallagher in Sam 15 Iun 2013, 13:39, editata de 2 ori
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Vin 14 Iun 2013, 23:34

dau edit mai tarziu

EDIT:

Scuze pentru intarziere, chiar imi pare nespus de rau sad
Nu ai mai postat de atat de mult. Ultimele capitole au o diferenta enorma de timp intre ele. Totusi, a fost un next lung si mi-a placut mult surpriza care a adus-o. Sincera sa fiu, ma asteptam ca Sasuke sa fie la spital in stare grava, dupa ce se presupune ca a fost lovit de o masina (cred...), nu sa fi fost dus de Ukoto acolo si sa fie tinut in halul ala. Saracul sad Povestea Annei m-a uimit. A fost atat de neasteptata. yeah Acum inteleg de unde atata ura de la el dar a cam exagerat cu ce i-a facut brunetului acum. Ce naiba, cand am citit ultima parte cu intalnirea celor doi si reactia lui mai aveam putin si ma puneam pe plans. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca dupa ce am terminat am ramas pentru inca 5 minute cu gura cascata holbandu-ma la ecranul pc-ului. lough Sper ca Sasuke sa-si aminteasca de Sakura si ca ea sa reuseasca sa-l scoata intr-un fel de acolo. Pana la urma, a facut o promisiune. Apropo de asta, tatal ei... waiting Cum a putut sa fie atat de crud incat sa-l goneasca pe brunet sad Daca nu ar fi facut-o probabil acum nu ar mai fi in situatia asta nenoricita... 
Paii, scuze din nou pentru intarziere si spor la scris in continuare. Jelly te pupa kiss


Ultima editare efectuata de catre *Jellyfish* in Mar 18 Iun 2013, 21:46, editata de 2 ori
Sus In jos
Le.MaDy.Xx
Academy Student
Academy Student
Le.MaDy.Xx

Sex : feminin Localizare Localizare : iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : sa scriu, sa citesc si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : mereu in schimbare

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Sam 15 Iun 2013, 00:17

O POVESTE EXTRAORDINARA.kiss IMI PLACE SI TE ROG SA MA ANUNTI
CONTINUA SA SCRII. happy
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19Mar 18 Iun 2013, 16:35

Buna o poveste fantastica
am trecut si eu cu intarziere pe la ficul tau
esti geniale
Astep sa vad ce se va intampla in continoare
sper sa poti sa ma anunti si pe mine cu next
spor la idei in continoare
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 11 I_icon19

Sus In jos
 

Sasuke and Sakura, a special story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 11 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-