Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasuke and Sakura, a special story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Cum vi se pare povestea mea?
Super Tare
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_vote_lcap92%Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_vote_rcap
 92% [ 49 ]
Okey
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_vote_lcap8%Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_vote_rcap
 8% [ 4 ]
Naspa
Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_vote_lcap0%Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 53
 

AutorMesaj
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 19:51

Te rog mult de tot sa ma anunti neaparat cand pui next-ul!!!Si ai grija sa nu pateasca nimic Sasuke! puppy eyes Te pwp dulce!!!kiss
Sus In jos
skyflyer
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Arad
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 0

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 20:15

Buna Juli.Sunt asa de bucuroasa ca si de data aceasta ai putut arata adevarata ta lume interioara..prin Sasuke si Sakura.Acest nou capitol m-a facut sa realizez ca viata nu-i mereu roz,si tu ai aratat asa cum trebuie acest lucru.Si da,noua tuturora ne-ai dat o lectie importanta:Ajuta-i cat poti si cu orice poti pe cei din jurul tau..
Bravo!Pot sa spun ca evoluezi din ce in ce mai mult,si te incurajez ca atunci cand mintea iti da un nou capitol:Asterne-l pe Ficuri in Desfasurare.Crede-ma,nu vei regreta!
Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 20:55

I like very much. Pune next ca mor aici :X
Sus In jos
Silvia.™
Academy Student
Academy Student
Silvia.™

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Pe sezlong la soare
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : K pop ,Rap
Stare de spirit Stare de spirit : So Happy...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Oct 2012, 22:02

Buna...
J. Ai evoluat foarte mult.

Deci imi place enerom.

Un cuvant iti mai spun sa nu pui mult dialog.

p.s Multumesc ca m-ai anuntat si sa o mai faci ;;)

hi!



Silvia.
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Oct 2012, 00:21

Hey,iubire ce mai faci?sry că n-am mai dat pe la fic-ul tău,dar de fapt eu n-am mai intrat pe forum,eh am fost plecată de acs,telu stricat,mici probleme de familie și sper să mă înțelegi.Eu te iuby mwlt pt că m-ai anunțat și sper s-o faci în continuare.Să revenim la fic...So
Pfooa,deci ideea e genială măi fetițo,nu l-am mai întâlnit pe Sasuke în aceasă postură,adică e romântic,îl ador...se vede că ai evoluat și se poate și mai bine,dar nah acm fiind la început nu te condamn..te iubesc mhăi...cât despre tatăl lui Sas'ke,îl omor stay numai să fakă el cunoștință cu El drepto și El stângo...LoL...HeHeHe foarte tare nup?mda uneori mă enervează de fapt exasperează violența asta în familie,de fapt pe cine nu?Aici am avea nevoie de curaj...mda hay k deja îți las comm de 5 km...
Te pwp dulce aștept next-ul SPOR LA SCRIS ȘI LA IDEI...BaBy GBye
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Oct 2012, 16:07

buna...

am trecut pe aici foarte fericita ca in sfarsit ai adus capitolul acesta...
a fost foarte, dar foarte frumos..
deci imi e o mila de Sasuke si de maica-sa de nu mai stiu de mine (hehe)
sper sa ma anunti de continuarea..
pentru ca o astept cu nerabdare
crisulinuu te pupaceste

P.S. : Imi poti raspunde la o intrebare? Si daca da aceea este:
Majoritatea scriitorilor se inspira din anumite momentele ale vietii lui sau ma rog, stii despre ce vorbesc..., la tine cum e ?
Sus In jos
Ciresica^o^
Academy Student
Academy Student
Ciresica^o^

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Deseeen :o3!
Stare de spirit Stare de spirit : mereu Happy (:

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 16:07

Heiii♥
Ai evoluat foarte foarte mult, intr-un timp scurt :* Iarta-ma ca am venit asa tarziu :D . dar am avut o problema cu pcu` ♥
Imi place mult de tot ficul tau♥
Anunta-ma de Next♥
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 22:46

Hey am revenit cu Nxt-ul,stiu ca nu am scris de ceva vreme,dar nu ma prea descurc la mate asa ca a trebuit sa fac ore in particular,pff ce tampenie!In fine,sa revenim:
Cap 6:Teama

"De ceea ce iti e teama,de aceea nu vei scapa"

Nu imi venea sa cred unde s-a ajuns!Cum poate sa faca omul ala asa ceva?Cum crede ca va scapa cu asta!!!Insa,cum cu el nu ma pot pune,am sa incerc sa le mai indepartez din suferinta brunetului si mamei lui asa de frumoasa,asa cum voi putea.L-am rasucit pe Sasuke la mine in brate,indreptandu-i chipul plin de taieturi catre mine,i-am putut citi in ochii sa-i lucitori teama si durerea pe care o simtea,dar si asa cand ma privi isi incrunta fata si spuse cat putu el de dur la momentul de fata:
-Sakura,ce ce naiba faci aici,nu ti-am spus sa nu te amesteci?Cand l-am auzit mi-a cazut cerul in cap,in loc sa-mi multumeasca el incepe sa tipe?:
-Ah?cum adica,Sasuke.ti-am spus si in clasa,ca daca aud ceva ce ni imi place vin si te ajut,indifernt daca iti place sau daca nu,clar?Si mai bine ti-ai folosi energia sa incerci sa te ridici de jos,nu sa tipi la mine!
-Si daca te prinde Ukoto,ce o sa faci?ti-am spus ca incerc sa te protejez asa cum pot!
-Nu am nevoie de protectia ta,mai bine ai incerca sa te protejezi tu pe tine si pe maicata,in schimb "chestia aia"(caci altfel nui pot spune fiintei aleia dezagreabile),a plecat mainainte,nu veneam de capul meu Sasuke!l-am vazut cum isi mai relaxa putin expresia aceea furioasa pe care incerca sa o arate...
-Dar tu......Nu am mai avut chef sa il aud cum trancaneste degeaba asa ca i-am taiat-o din prima:
-Nici un dar,mai bine neam calma amandoi,ok?M-am uitat la el amuzata cum incerca sa se linisteasca tragand doua guri de aer,apoi i-am sprijinit corpul de al meu si m-am chinuit sa-l duc cu chiu cu vai pana la canapea,unde a reusi el singur sa se aseze,dupa care isi sprijinise capul de canapeaua neagra din piele.Am fugit repede pana la apartamentul meu de vizavi,ca sa iau o crema cicatrizanta de pe noptiera,off firar tata era asa de dezordonat,niciodata nu gaseam lucrurile acolo ujnde trebuiau sa fie,dar se pare ca de data asta mi-a fost de folos stangacia lui,cand am intrat din nou in apartamentul lui Sasuke,am observat ca mama lui nu era nicaieri,m-am ingrijorat putin dar acum pe primul plan era Sasuke.Stateam in picioare in fata lui,incercand sa imi dau seama cum sa ii aplic lotiunea cicatrizanta,parea asa de firav si sensibil incat parea ca fiecare atingere,cu o suprafata il ardea,in cele din urma mi-a venit o idee,si i-am spus in timp ce ma inroseam toata:
-Sasuke,iti poti sa jos tricoul ca sa iti pot aplica crema?Prima data fu umpic derutat de intrbarea mea dar pana la urma a inteles ca era spre binele lui,asa ca strambat din nas dandu-si jos incet si cu grija tricoul insangerat,scotand cate un geamat de la o secunda la alta.In cele din urma a reusit,sa-l indeparteze,scotand la iveala un abdomen demn de coperta unei revista cu cei mai sexy tipi din lume.Trebuia sa recunosc,chiar arata foarte bine.Brunetul astepta cateva minute,ca sa-mi revion eu din starea aceea iar dupa aia se intoarse cu spatele la mine.M-am pus si eu pe canapea casacand ochii la ranile urate si sangerande pe care le avea pe spate.Am desfiletat capacul si m-iam turnat putina solutie pe mana,dupa care am intins substanta alba catre spatele lui,masand usor pe pielea lui delicata si fierbinte.Sasuke isi relaxa spatele din ce in ce mai tare,dupa care se intoarse catre mine,facandu-ma sa ma simt foarte jenata de situatia de fata,dar se pare ca lui nu-i pasa mai deloc de faptul ca era in bustul gol,se uita in ochii mei dupa care ma prinde de maini strangandu-le la pieptului lui cald,puteam sa-i aud inima batand cu puetere,la fel ca a mea,iar apoi spuse incet si cu o figura timida si trista:
-Nu stiu ce am facut ca sa apari tu in viata mea!M-am inrosit ca racul,avea o voce foarte frumoasa,chiar daca vorbea incet.
I-am zambit timid,iar apoi nemaiputand rezista tensiunii care era intre noi,am schimbat subiectul:
-Dar mama ta unde e?Am vazut imediat ca se imbufna,dar se vedea pe el ca era ingrijorat
-Cred ca e in baie,plange ca deobicei!
-Si....nu te duci la ea sa o linistesti?l-am intrebat arcuindu-mi o spranceana.Am simtit tesiune care i-am provocato cu aceasta intrebare,asa ca Sasuke imi raspunse putin jenat,incercand sa isi gaseasca cuvintele
-Eu...nu nu ma prea pricep la chestii de genul ala,sti nu ma intelege gresit,dar imi e foarte greu sa o vad in starea aia si......ti se pare ca ma pot misca?Spuse Sasuke incercand sa gaseasca ceva care sa sune cat de cat mai putin jenant.
Se vedea pe Sasuke,ca ii e jena sa mearga la ea si sa o linisteasca,dar nu conta asta,fara nici o discutie el chiar isi iubea mama,dar ii venea foarte greu sa ii spuna asta,asa ca neputandu-ma baza pe el,l-am lasat acolo relaxandu-se,iar eu am mers sa vorbesc cu mama lui.
Am batut nesigur la usa,dupa care am auzit o voce stearsa spunand in soapta:
-Intra!
-Buna,eu sunt....
Am vazut-o pe femeia aceea frumoasa uitandu-se in oglinda si acoperindusi vanataile de pe fata cu fond de ten,dupa care se uita la mine cu o privire dulce:
-Eu sunt,Ane,tu trebuie sa fii Sakura nu?Sasuke mi-a pomenit ceva despre tine..Ma bucur mult ca il ajuti si ca ii pastrez secretul acesta meschin,,
-Da,il pastrez Ane,dar de ce s-a ajuns la asta,ce e cu el,de ce trebuie Sasuke sa indure toate astea,nu te-ai gandit Ane?
-Off,stiu asta,am crezut pur si simplu ca va fi un tata bun pentru Sasuke,dar evident nu a fost asa,nu pot face nimic in legatura cu el,imi e mult prea teama ca ii va face ceva rau lui Sasuke daca voi incerca sa il parasesc,daca mi-ar face mie nu mi-ar pasa dar sunt foarte ingrijorata in privinta lui Sasuke!
-Inteleg Ane,eu am sa va ajut,cu cat de mult am sa pot,insa numai tu vei putea lua hotararea finala,daca il vei scapa pe Sasuke de tot raul.,sau te vei teme in continuare de Ukoto.
Am iesit din baie lasand-o pe Ane cu gura cascata,am vrut sa le las putin timp de gandire,asa ca am iesit pe coridor cu gandul sa merg la mine la apartament,dar am ramas stana de piatra in tocul usii,exact la 5 metri de mine statea Ukoto privindu-ma cu niste ochi demonici.Mi s-a strans stomacul si am incercat sa inghit nodul pe care il aveam in gat atunci cand imi facu semn sa ma duc spre el.Da era sigur,nu mai aveam nici o scapare,m-am indreptat incet si cu grija catre el fiind atent la fiecare miscare pe care o facea.In cele din urma m-am oprit in fata lui,era mai mare decat mine cu vreo doua capete.Se uita la mine si zambi,dar eu nu am apucat sa scot nici un sunet caci am simtit ca mi se taie rasuflarea.Ukoto m-a prins de gat si m-a izbit cu putere de perete,facandu-ma sa am corpul ca de plastelina,din cauza fricii pr care o simteam.Acesta se apropie de urechea mea si imi sopti cu o voce groasa si terifianta:
-ROZALIO,fii atenta ca data viitoare nu iti mai spun asa cu frumosu':STAI DEPARTE DE FAMILIA MEA SI NU II MAI ATATA IMPOTRIVA MEA CLAR??
Am incercat sa dau din cap cat de convingator am putut
-ACESTA A FOST PRIMUL SI ULTIMUL AVERTISMENT,CACI DATA VIITOARE....
Imi dadu drumul la gat,lasandu-ma acolo traumatizata de frica si incremenita.....l-am privit pe demon cu se indeparta cu pasi mari si repezi spre usa lui Sasuke....


Cam atat pentru azi......Astept Parerii.Pusii jos palaria in fata

Sus In jos
Wicked
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Siret,Suceava
acebook acebook :


Nr. mesaje Nr. mesaje : 66
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : desen,muzica,citit si altele :D
Stare de spirit Stare de spirit : cat se poate de bine! :)

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Oct 2012, 09:25

buna...scuze ca nu am trecut mai repede pe la ficul tau...este foarte frumos...eu nu obisnuiesc sa las comentarii...dar acest fic m-a impresionat...astept cu nerabdare next! :)
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Oct 2012, 14:18

doamne fereste!!! draga mea omoara-l mai repede pe ukoto ca de nu... biciuitor
glumeam kiss cum poate fii asa de violent nu inteleg
ukoto daca te mai atingi de sasuke, ane sau sakura te omor!!! >:)
iubita capitolul a fost ca de obicei super happy
adu nextul cat mai repejor ca mor de nerabdare
te-am pupat dulceee
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Oct 2012, 21:26

Anunta-ma NEAPARAT cand pui next-ul!!!!Te pwp dulce!!!kiss
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Oct 2012, 22:27

Asa deci ... intarziata m-a facut mama lough
Ai spus ca vrei sa-ti spun ce cred despre acest capitol think
O sa incerc sa fac sa fie un comentariu cat ma bun
Pur si simplu iubesc ideea ficului.Este originala si o dezvolti foarte bine happy2
Cu estetica nu ai probleme dar nu mai adauga paranteze in text , nu arata bine. Si nu mai scrie toate cuvintele dintr-o propozitie cu litera mare
Exp :

,,ACESTA A FOST PRIMUL SI ULTIMUL AVERTISMENT,CACI DATA VIITOARE....''
(Apropo ,m-am cam speriat aici)

Nu cred ca cineva are nevoie de litere mari ca sa-si dea seama cat de furios si de serios era Ukoto. La fel de bine ai fi putut sa adaugi asta si in descriere.Ceva de genul : ,, Am incercat sa dau din cap cat de convingator am putut insa el a continuat strangandu-ma si mai tare de gat . Mi-a spus apoi pe un ton superior , cu o voce foarte furioasa si evident a unui om nebun:
- Acesta a fost primul si ultimul avertisment, caci data viitoare...
Apoi ochii mei verzi ca smaraldele au facut contact cu privirea lui rosie de manie , cu ochii parca scosi din orbite si cu venele ce i s-au umflat pe gat de la atata tipat ''

Da...nu cred ca a fost un exemplu prea bun deoarece abia acum m-am gandit la el dar poate merge , sau poate nu nervi!

Si e bine ca nu scrii cu niste culori stridente ca sa nu ne (noua cititorilor) oboseasca ochisorii puppy eyes cand citim
A , da si incearca sa nu pui mai mult de 3 puncte de suspensie deoarece nu are rost.
Si tu ai folosit numele Ane (care mie mi se pare foarte frumos) de cele mai multe ori ca o strigare asa ca trebuia pus intre virgule.
Si...asta fac pentru prima data deci sper sa-mi iasa bine
Ai mai mare grija cu cratima si reciteste capitolul de doua , trei ori inainte sa-l postezi deoarece ai canteva greseli.Neimportande dar e bine sa le corectezi de la inceput.

maicata->maica-ta
nui->nu-i sau nu îi
neam->ne-am
firar->fir-ar
umpic->un pic
revion->revin
m-iam->mi-am
puetere->putere
pr->pe

Dar astea se rezolva cu un EDIT

Si acum laudele

Ukoto merita dus la spitalul de nebuni sau la inchisoare.Nici o femeie nu ar trebui sa stea cu unul ca el dar asa ficul e mult mai interesant .
Sasuke bomba sexy what?lol! in love love i lol\'d i love you rusinos
Imi plac mult citatele sau proverbele pe care le pui la inceputul capitolelor.Te rog sa nu renunti la ele ! dap !
Defapt,nu preai ai greseli mari sau importante.Mai mult am intrat eu in detalii inutile rusinos dar sper totusi ca te-am jutat cat de cat cu niste sfaturi de inceput , unele dintre ele le-am primit si eu (Multumesc , Anna ! )
Sper ca nu te-am suparat
Te-am pupat kiss
Sus In jos
skyflyer
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Arad
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 0

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Oct 2012, 15:49

Iata-ma din nou pe-aici!
Vad ca ai din ce in ce mai multe idei,Juli.Ma intreb de unde ai atata inspiratie.:*
Un lucru nu mi-a placut la acest capitol..asta a fost atunci cand ai prezentat-o pe Sakura nervoasa("...,indiferent daca iti place sau daca nu,clar?").Asta a fost putin dur,insa da,pana la urma,fetele nu sunt mereu fiinte calme si asezate,si ne mai sare cateodata tandara,deci e ok.Se pare ca in ultimul timp cochetezi cu romantismul,asa-i? cool Nu-i rau,chiar nu-i rau.Defapt,imi place mult.Ai evoluat mult si repede. we party !!
(ps:thx 4 the advises!)
Te pupacesc!Asteptam cap 7!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! in love
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Oct 2012, 16:06

Imi place mult de tot! Mi se pare o idee originala. Imi pare asa rau pt Sasuke si mama lui. Ticalosul ala care se presupune ca e tatal lui(cu toate ca nu merta sa i se zca asa) ar trebui sa isi tina mainile acasa daca nu vrea sa ramana fara ele. Tot ce iti mai pot spune este sa pui nextu repede si sa ma anunti. Te pup,bye! kiss
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Mier 17 Oct 2012, 19:37

Bon,deci,ce pot spune si de data asta sper sa va placa,pot spune ca va fi putin....mai bine nu spun,va las pe voi sa descoperiti...Si apoi sa imi spuneti,pentru ca tin mult la parerea voastra..Pupici .. ..  ..


Capitolul 7:Secretul
"Chipul este oglinda mintii, iar ochii fara sa vorbesca dezvaluie totusi secretele inimii chiar daca sunt pline de durere si suferinta"-Jeromme.


...Stateam acolo rezemata de perete,ca o statuie de gheata,privind cu ochii in gol incercand sa imi revin catusi de putin din ceea ce tocmai se petrecu-se.Cred ca niciodata nu voi uita ochii aceea salbatici si plini de ura pe care mi a aratat.Oare asa se uita si la Sasuke?Nu stiu,dar nu mai vreau sa trec prin asa ceva.Stomacul mi se intoarse pe dos,simteam ca o sa vomit,iar capul incepu sa ma doara din ce in ce mai tare.Dar nu puteam ramane acolo pe coridor,mai ales ca peste ceva vreme urma sa ajunga tata acasa.Asa ca,cu ultimele puteri si cu ultima farame de energie care mi-a mai ramas m-am ridicat cu greu si m-am indreptat incet spre camera mea unde am incercat sa ma linistesc...dar nu puteam,ceea ce s-a intaplat astazi nu voi uita toata viata,dar nu asta era problema mea in momentul de fata.Ce-mi va face Ukoto daca ma va prinde vorbind din nou cu Sasuke,dar mie imi e mai frica de ceea ii va face si lui Sasuke daca va vedea ca nu voi rupe legatura cu el,imi era foarte mila si de Ane si chiar vroiam sa fac ceva pentru ei,dar nu si daca viata mea si a lui Sasuke era pusa in pericol de catre animalul ala,am vazut de ce e in stare...mie foarte frica de el.Asa ca stiu ce am de facut,desi nu este cea mai stralucita idee dar va trebui sa il evit si sa il resping cat voi putea de mult pe Sasuke si la scoala,dar si acasa,va fi foarte dificil pentru mine,si imi vine sa ma omor eu cu mana mea pentru ce se poate intampla cu el in continuare....sa il vad din nou uitandu-se la mine cu ochii lui asa negri si adanci plini de ura si raceala fata de mine si de toti cei din jur...sa vad cum se izoleaza in carapacea lui...sa-i vad din nou vanataile albastrii pe aproape toata suprafata corpului,disparandu-i din nou toate sentimentele pe care am reusit eu sa le ivesc cu multa rabdare si intelegere..
.Lacrimi amare incepura sa mi se prelinga pe obrajii mei imbujorati,incepeam sa ma urasc pe mine insami mai mult decat pe oricine in lumea asta pentru ce urma sa ii fac acelui brunet cu chip de inger,care putea sa fie un copil asa de dragutz si simpatic,dar care nu va putea fi niciodata,datorita acelui monstru care il nenorocea pe zi ce trece...
Cu aceste ganduri am adormit azidimineata,pe la 4 fara un sfert,desi tata credea ca m-am culcat pe la 10 nopatea,cand a ajuns el acasa...Am incercat sa par adormita atunci cand a ajuns el acasa,pentru a nu-mi vedea chipul palid si roseata pe care o aveam in jurul gatului si al ochilor...Nici lui nu vroiam sa-i spun ce sa intamplat,deoarece atunci chiar se va isca un conflict urat intre familiile noastre,iar tata va vrea sa ne mutam altundeva, nu vreau asta mi-am facut multi prieteni si ma intelegeam bine cu toata lumea,si mai presus de toate...nu il voi mai vedea pe Sasuke deloc...asa ca....
M-am ridicat din pat mai repede decat obisnuiam sa o fac deobicei,nu vroiam sa ajung la scoala,nu vroiam sa inchei toata prietenia mea care se forma cu Sasuke...Asa ca am tras de timp,incercand sa aman momentul acela,am tras atat de mult de timp incat am intarziat,toata lumea de pe coridor era in salile de clasa,am mers si eu la clasa mea,si am batut la usa....Uff,super,am nimerit exact la ora de engleza,cu idioata aia care habarnare sa vorbeasca engleza,dapoi sa o predea...vai,vai...

Doamna profesoara se uita nervoasa la mine si isi ridica o spranceana:
-Domnisoara Haruno!nu sti la cat incep orele?
-Ba da,dar am avut o mica problema,ma scuzati ca am intarziat!
-Mda,bine sper sa nu se mai intample.poti pleca la locul tau!
M-am dus repede privind parchetul,m-am pus in banca si am incercat sa fiu atenta la ore si sa ignor nodul pe care il aveam in gat....Ora se termina repede,iar imediat ce se suna am m-am ridicat val vartej fara sa imi arunc privirea catre baiatul din dreapta mea...M-am dus la banca Hinatei,si am stat cu ea,dar cum asta s-a anuntat a fi o zi ghinionista de la inceput exact asa a continuat,exact cand eu ma straduiam sa nu am nici macar un contact vizual lu brunetu,tocmai veni domnul Kakashi in clasa si spuse ranjind cu gura pana la urechi:

-Hey,ascultati aici,aveti o ora libera pentru ca profesoara de chimie e in spital asa ca puteti vorbi,dar stati la locurile voastre,in regula?
-Daaa...a.u spus toti in afara de mine,mereu profesoara aia tampita trebuie sa aiba vreo problema,mai bine ar trimite-o in concediu medical pana cand om absolvi...
Asa ca m-am dus si m-am asezat la mine in banca,uitandu-ma pentru o fractiune de secunda la Sasuke...( o o#),mare gresela,pentru ca i-am intalnit privirea,gata nu mai aveam incotro,trebuia sa ma port in cel mai mizer fel posibil pentru al indeparta de mine si mai ales pentru al proteja,chiar daca va suferi,as vrea sa nu fi fost prieteni niciodata decat sa il dezamagesc in felul in care urma sa o fac....de ce nu puteam sa mor in clipa aceea?cred ca ar fi fost cea mai ok varianta...Imff,dupa ce m-am asezat in banca i-am si auzit vocea era foarte vesela si frumoasa..si vroiam sa ramana asa:
-Buna dimineata Sakura!off....nu pot crede ca fac asta...
-Mda...i-am spus eu incercand sa par indiferenta,cu o urma de raceala in glas..
-Vreau...vreau sa iti multumesc pentru ce ai facut aseara pentru mine!ooo,era asa de dulce,imi venea sa il mananc cu totul dar trebuia sa par cat mai grosolana..
-Ce anume?ca te-am ingrijit dupa ce taicatau tea ciomagit bine,fara sa-i pese de tine,in timp ce idioata de maicata se dadea cu fond de ten,nepasandu-i de ce ti se va intampla.Sti...si dupa tot ce am facut pentru tine,ea nici nu mi-a multumit?Am spus eu cu duritate.Ma durea sufletul cand ii vedeam ochii care incepura sa priveasca in jos,si sa spuna incet:

-Imi pare rau,dar iti multumesc eu pentru asta!
-Sti ceva,nu mai imi multumi nu ma intereseaza,nici macar nu te plac,habar n-am ce am avut in cap cand te-am ajutat.
-S,Sakura?ce ce sa intamplat,de ce vorbesti asa?te-am suparat cu ceva?Nu inteleg!
Mi se inmuiara picioarele cand l-am auzit,dar trebuia sa inchei mai repede,nu mai suportam tristetea pe care o emana cu fiecare cuvant:
-Da,mai bine nu am mai fi"prieteni",imi placea mai mult cand te vedeam suferind!am spus eu zambind,dar plangand de mama focului pe dinauntru...

-Nu,nu pot crede ca ai spus asta,te urasc Sakura!mi-a spus el ramanand aproape fara glas..Se uita la mine cu o raceala in priviri asemenea lui Ukoto,apoi am fost socata cand din coltul ochiului sau drept,s-a prelins pe chipul lui alb ca laptele o lacrima,lacrima pe care eu i-am provocat-o...apoi l-am vazut cum stranse din dinti si dadu cu pumnul in masa,apoi se intoarse si pleca in ultima banca unde isi acoperii ochii cu mainile si nu mai schita nici o miscare....Imi era sila de mine,eram dezgustata total si nu mai puteam sa rezist cu asta,asa ca mi-am dat frau liber lacrimilor care incepura sa-mi inunde chipul,ca sa nu ma vada nimeni,mi-am acoperit ochii cu manecile de la bluza si m-am lasat prada durerii.....
Cam atat pentru azi.Va pup si astept comm voastre jos palaria in fata

Sus In jos
Kiky
Genin
Genin
Kiky

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde te afli Tuh ¤ *
acebook acebook : Annamaria Herta
Annamaria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 253
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Scoala
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita ;)

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Mier 17 Oct 2012, 19:51

Buna,stiu ca nu am lasat nici un comm, dar pot sa spun cu mana pe inima ca iubesc ficul tau, il ador si mai ales imi plac faptul ca sasuke este asa dulce.....
spe ca cei doi sa se impace si vreau Next
Si daca nu e prea mare deranjul sa ma anunti....
PS esti online deci poti sa pui next?
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Mier 17 Oct 2012, 21:42

of doamne mi se rupe inima sad ukoto zi mai repede unde vrei sa te ingrop?? angry
draga mea fa bine si omoara-l... vreau ca sasu sa afle ce se intampla cu saku si sa nu mai fie suparici pe ea happy a fie totul fericire si curcubee :))
capitolul m-a impresionat m-ai facut sa plang, iar eu de obicei nu prea plang
ok... hai ca ne intindem prea mult la vorba si nu-i bine rolling on the floor
nextul cat mai repede
te-am pupat dulceee
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Mier 17 Oct 2012, 23:05

Hey ...am ajuns si eu pe aici !
M-am gandit sa incep sa citesc un alt fic, mai nou, si m-a atras si numele happy2 .
Deci ...incep sa spun ca imi place extrem de mult cum scrii, aproape ca mi-au dat lacrimile la ochi, mai ales in capitolul acesta sad !
Nu pot sa cred ca Sakura a facut una ca asta ..ea care zicea ca o sa continue sa-i fie prietena orice ar fii ... sad
Sper sa aduci next-ul cat de repede poti daca nu o sa mor crying .
Deci spor la scris si un pup mare din partea lui Jelly kiss !
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Mier 17 Oct 2012, 23:42

Ce taziu ajung si eu. Dar decat deloc mai bine asa. Deci imi place mult de tot. Sakura a fost cam dura. biciuitor Imi este mila de bietul Sasuke. Dupa ce ca sufera din cauza lui Uchoto(sau cum se scria ca am uitat), acum isi ma pierde s singura prietena. Asculta aici. Pt sanatatea ta si a lu Saku ar fi bine sa se impace astia doi. Te pup si ms ca m-ai anuntat. Sper sa o faci in continuare.
Sus In jos
Wicked
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Siret,Suceava
acebook acebook :


Nr. mesaje Nr. mesaje : 66
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : desen,muzica,citit si altele :D
Stare de spirit Stare de spirit : cat se poate de bine! :)

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Joi 18 Oct 2012, 09:33

vai...a fost minunat july...imi place foarte mult ficul tau...si mai ales de cum este sasuke in el...astept next :)
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Joi 18 Oct 2012, 15:10

Mai am putin si plang sad sad sad
Imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii nervi! nervi! nervi!
+ Faptul ca mai am si o dispozitie foarte proasta
Cred ca te-ai prins tu
Oricum capitolul a fost foarte trist dar minunat in acelasi timp
Ce bip bip bip m-a apucat de am intrat in detalii neimportante comentariul trecut ca o rata care se scufunda si mai e si cu labele in sus (da...nici eu nu prea stiu ce a fost cu comparatia asta dar chiar nu sunt in pielea mea zilele astea )
Ma rog...spor la scris !
Sus In jos
skyflyer
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Arad
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 0

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Vin 19 Oct 2012, 17:15

Ei bine Juli,am revenit !
Oai trist a fost acest capitol..dar totusi,asa povestea ia o intorsatura interesanta.N-as putea spune ce urmeaza,si e bine.Ai ales cu multa inteligenta acest drum.Si cu ajutorul Domnului,il vei sfarsi asa cum l-ai inceput:absolut super!
Pot spune ca acesta e unul dintre cele mai interesante capitole.Sti,e genul de capitol care pur si simplu te pune pe jar:ce se intampla?ce urmeaza?ce va face Sakura de-acum inainte?Dar ce se va intampla cu Sasuke?....Cred ca punandu-m intrebarile astea,s-a scurs si ultima picatura de rabdare din mine.Pune repede urmatorul capitol Juli!Mult spor in continuare!!!!! happy
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Vin 19 Oct 2012, 20:13

Te rog mult de tot sa ma anunti la next!!!Si te rpg eu nu-i ma-i face sa sufere pe amandoi!!! sad Te pwp dulce si hai mai repjor cu next-ul ca-s curioasa pana la cer si inapoi!!!kiss
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Vin 19 Oct 2012, 20:41

buna juli...

stiu ca ti-ai facut griji in legatura cu...fanii ficului tau ca sa spun asa...eu sunt una dintre ei...
imi cer mii de scuze ca te-am facut sa astepti asa de mult dar faza este ca ai mei mi-au luat pc-ul si pot sta numai vineri seara, sambata si duminica...
sper sa nu renunti din a mai trimite pm-uri pentru ca eu chiar iti ador ficul...
stiu cum se simte Saku si daca e imi poti spune mai multe in mp...stii tu despre acel tip..e interesant...
nu am mai vazut greseli de ortografie sau punctuatie...
pot spune cu inimioara pe inima (si acum pot sa mor impacata) ca esti o scriitoare foarte buna...dupa parerea mea , desigur..
astept noi capitole care sa ma uimeasca si mai mult fata de acesta sau precedentele:)))
Crisulinuuu te pupaceste
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19Vin 19 Oct 2012, 22:11

Boon!deci sincer nu am prea am stiut care imi v-a fi urmatoarea miscare,si m-am gandit,m-am tot gandit si.....Nimic...Totusi cred ca am scoso cumva la capat,parerea mea,dar voi ce ziceti? we party !!

Capitolul 8:Suferinta!
" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…"-Clive Barker
" Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang"



Off!De ce viata asta este asa de grea si de oribila,nu mai vreau sa trec prin asta,nu mai vreau!m-am saturat de tot.In zilele ce urmara,nimic nou nu s-a intamplat in afara faptului ca Sasuke Uchiha,nu mai vorbea cu mine,doar ma privea cu dezgust si antipatie,de fiecare data cand privirea mea se intersecta ori accidental,ori

intentionat,cu privirea lui.Prima data,i-a cerut domnului diriginte cat a putut de frumos sa il mute de langa mine in ultima banca,acolo unde a stat la inceput,apoi asa cum am crezut ca se va intampla s-a izolat din nou,nu mai vorbea deloc..mereu era cu capul plecat si nu-mi mai adresa nici macar un cuvant,dar eu putea sa vad, cum isi strangea pumnii de fiecare data cand trecea pe langa banca mea.
Certurile au revenit din nou,incepea sa mi se stranga stomacul de cate ori auzeam tipete si strigate venind din apartamentul vecin,iar lacrimile amare mi se scurgeau pe obraji de fiecare data cand il vedeam tot vanat,fata lui atat de frumoasa distrusa dar si mai important speranta care si-a pus-o in mine,ca il voi ajuta ca il voi proteja s-a sfarsit.
Nu stiu ce il durea mai tare bataile pe care le incasa din nou,sau faptul ca fata in care si-a pus increderea la dezamagit total.Nu stia ca incercam doar sa il protejez,dar nu ii puteam spune si ma misuia suferinta pe dinauntru,dar si pe dinafara.Nu mai aratam cum aratam la inceput,dintr-o fata cu zambetul mereu pe buze si obrajii imborati am devenit un zombie fara sentimente.
Stateam si ma uitam pe fereastra...Mdaa,cam asta faceam in majoritatea timpul,nu mai eram atenta la ore,priveam doar pe geam,chiar si colegele mele de clasa se ingrijorau din cauza mea,dar le ignoram in majoritatea timpului.
-Sakura?Sakura?te rog vorbeste cu noi!spuse Temari...Ce as vrea sa ma lase toata lumea in pace
-Mda,imi pare rau nu sunt prea bine dispusa asta-i tot!le0am spus morocanoasa
-Um...Sakura a asta se intampla de foarte mult timp,nu este c ceva care sa iti treaca tu coninui sa te comporti atat de ciudat...imi zise Hinata cu vocea ei dulce ca mierea
-Nu,nu sunt bine Hinata,uite mi-am si revenit.Am mintit eu incercand sa schitez un zambet fals...Dar pana si eu stiam ca asta nu va mai da roade ca in celelalte dati cand ma intrebau fetele ce se intampla cu mine...
-Sakura cu noi nu iti mai merge.Stim ca sa intamplat ceva cu tine si Sasuke!
Am tresarit cand am auzit-o pe Ino spunand asta.Wow chiar eram asa de evidenta cu chestia asta.Apoi nu a fost de ajuns ca Ino mi-a reinviat amintirea cu el,dar au inceput si Temari si Hinata sa sa ma intrebe despre el..

-Da,Ino are dreptate!Sakura tu erai foarte bine inainte,cand stateai cu Sasuke.Nu stiu ce subiecte puteati siscuta,sau ce aveati in comun,dar se vedea pe tine ca erai mult mai fericita atunci.
-Nu nu,eu si Sasuke pur si simplu....Nu am putut termina propozitia.*Oh fetelor,daca ati sti voi adevarul*..
-Pur si simplu ce?spuse Ino,,,vai vai fetele astea deja deveneau ridicole,totusi ce le pasa lor de viata mea,ele sunt fericite in lumea lor frumoasa si plina de curcubee si unicorni,spre deosebire de mine.


In cele din urma am rasuflat usurata cand se suna de pauza.Bine macar ca puteam pleca,of dar chestia naspa era ca dadeam ochii cu Sasuke,de fiecare data cand mergeam acasa ma intalneam cu el la usa de la intrare in bloc...Normal ca m-am intalnit cu el si de data asta..Am marit usor pasul ca sa ajung prima la liftul care ma ducea la etajul 4,acolo unde se afla apartamentul meu.Cand Sasuke ma vazu la lift,nu se opri,ci o lua pe scari mergand cat de incet putea.Eram foarte suparata,am apasat pe butonul pe care era scris cifra 4 si am asteptat pana am ajuns.Trebuie sa vorbesc cu administratorul blocului sa schimbe melodia aia idioata de la lift.
In cele din urma am ajuns sus,am deschis usa de la lift si am mers pe coridorul ingust,apartamentul meu era penultimul...ultimul era a lui Sasuke.Mergeam incet sperand ca Sasuke sa fie in spatele meu,sa-l simt pe aproape.Dar mare greseala ca am mers incet,deoarece usa apartamentului in care locuia Sasuke,fu deschisa cu putere de catre Ukoto,acesta purta un tricou negru si o pereche de pantaloni de trening,cu parul sifonat si saten ca deobicei.Nu l-am mai vazut de atunci...
Acesta veni relaxat pe coridor.Ma privi curios,si apoi se uita in spatele meu.Sangele imi ingheta in vene iar corpul nu mi se mai misca de teama,M-am uitat la el iar el la mine.In cele din urma se apleca catre mine si imi spuse incet la ureche:"Buna treaba,rozico"
Am inghitit in sec si am inceput sa transpir,speriata de faptul ca acest gigant de 2 metri ma putea dobori doar cu o palma....dar nu a facuto,si-a bagat din nou mainile in buzunar si isi atinti privirea spre ceva care era in spatele meu.M-am intors si eu incet,uitandu-ma doar cu coada ochiului,si acel cineva era chiar Sasuke.Statea acolo inlemnit fara sa schiteze vreo emotie.

Ukoto se uita urat si spuse cu vocea lui groasa si iritanta:
-Tu de ce dr*cu stai acolo si te holbezi la mine.Mars in casa!Sasuke nu spuse nimic.doar executa,insa imi arunca o privire plina de intrebari cand trecu pe langa mine...
-Deci ai inteles pana la urma rozico?stai departe si eu ma voi asigura ca nu patesc nimic grav nici ei nici tu.Apoi ma smuci de mana si ma azvarli spre perete.Ma durut rau,dar nu am scos nici un sunet.Dar Ukoto spuse:
-Am spus nimic grav,nu alceva,ma intelegi tu,zise ranjind,apoi pleca,ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat..

Am sughitat de spaima si am incercat sa stau pe picioarele mele,fara sa ma tin de peretele care imi oferea echilibru.Mi-am luat ghiozdanul de jos si am intrat la mine in apartament trantindu-mi pe jos ghiozdanul,si m-a asezat in pat punandu-mi capul pe perna si suspinand incet....

UFFF,uite ca am scos-o la capat pana la urma...Umm uite o chestie la care m-am gandit,eu mereu imi imaginam ca toata actiunea din fic se intampla pe o melodie...si imi tot veneau in cap 2 melodii:Skillet- The Last Night-Lyrics...Over & Over Again - Nelly Ft. Tim McGraw
Ascultatile si spuneti-mi care ar fi mai potrivita......sau daca stiti alta care se potriveste cu ficul meu atunci spuneti-o dragilor!
......
jos palaria in fata
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke and Sakura, a special story   Sasuke and Sakura, a special story - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Sasuke and Sakura, a special story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-