Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Your eyes, my scent.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Mar 27 Noi 2012, 23:19

My sea, your grave.

For my dear KitKat; for supporting me all this time.


I was happy. I was happy and I could almost scream because of it. However, I didn’t. My fitness instructor was standing next to me, sleeping. ‘You should eat less.’ he sais, ‘You should make more exercises.’ he adds. Ugh, he’s so annoying lecturing me every five seconds. I’m on holiday and I’m happy because, for at least an hour, it’s silence. No one to disturb me.

But what exactly am I doing? I mean, why did I even come here? And why with him? A strange, powerful feeling runs through my entire body. My blood seems to be hotter than usual. Maybe it’s because of the sun? This awkward atmosphere makes me feel uncomfortable. I have to cool up a little. Getting up, I decide to remain only in my swim suit and go in the water.

Suddenly, someone grabs my arm and, with a fast move, brings me to his level. Oh, that idiot, he didn’t. Looking in his eyes, I can almost feel the tension in the air. I’m furious. I want to grab something and hit him. Hit him hard. Without giving it a second thought, I pulled him away and took my empty glass, throwing it. I hit his head. He fell down, unconscious. For a moment I thought that he might’ve been hurt, but then I remembered that I wanted to go and swim. So, for a second time, I turned around to face the clear, beautiful sea.

Gorgeous!


Da, uite ca mai apar cu ceva nou. lough Nu stiu ce am in seara asta, dar ideile vin si nu mai pleaca, asa ca le fac pe plac. Plus ca ma calmeaza scrisul, fie si foarte putin. happy Cat despre KiKat, ce sa-i fac eu ei? lough Doar ceva te rog, nu-mi mai zice modelule. rolling on the floor In rest, poti face ce vrei. well? awesome right? in love
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Noi 2012, 08:39

Am impresia că citesc un proect horror aici, lucru care chiar nu îmi dispalce. Sincer, Choco, mi-a captat întreaga atenţie cu tot ce ai scris până acum.
Fiecare cuvând a fost aşa de bine ales şi bine plasat, acolo unde a trebuit.
Nu am cuvinte cum să exprim cât de bine mă simt după ce mi-am trecut ochii lent pe fiecare râd. Ne vei mai încânta cu astfel de creaţii? Sper că da, că te pricepi al naiba de bine.
Ai reuşit să stârneşti acel aer de mister, groază în fiecare povestioară, iar personajele, păi imaginea lor înfiorată, implementată în capul meu e de nota 10.
Scuze dacă te sperii, dar îmi plac poveştiile ăstea mai îngrozitoare şi tu chiar m-ai atins la inimă cu ele, nimeni nu a mai reuşit cu astfel de creaţii. Fie lungi, fie scurte. Îmi place cum gândeşti.

So this is it my darling, i will end this little comment right now, the moon is calling me, is time to fly again to infinity. Hope to meed you again
!
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Noi 2012, 14:53

Iar ai reusit. Iar ai reusit sa ma lasi cu gura cascata. Ce altceva sa fi facut cu aceasta poveste mirific de sadica <3 Love it. roll Povestile tale vin dintr-o nebunie progreso-agresiva , banuiesc dap ! (termeni inventant de mine).Cum a spus si Tokyo , fiecare cuvintel e pus acolo unde trebuie si nimic mai mult. Ma bucur ca ai lasat povestea neterminata , astfel incat sa-mi pot imagina chestii mai urate pentru instructor. dap !
Are you a fighter? Hell yes! Hit him , hit him hard! Lmao at that part! rolling on the floor

However, nu cred ca mai are rost sa te felicit din nou pentru ce a realizat acel capsor plin de idei geniale , sa faca. good job
Okok, nu te mai strig "modelule" hmm...?! , Chocooo rusinos
Nu uita ca voi fi mereu aici sa te sustin in tot ce faci , indiferent de bine sau rau.
A ta, Meli.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Noi 2012, 11:43

So you came, my angel.


Watching outside the window I could almost feel the cold raindrops on my skin. I sighed, thinking at Matt. Yesterday he heard the news. I can’t imagine what he’d felt when he found out that his parents had had an accident and died. He doesn’t deserve any of this cruel thing. Suddenly, tears appeared. I still remembered that night, that one single night when all my dreams ruined and when, despite of what he’d done, I started loving him even more. I remembered his touch on my pale skin, his lips on my trembling ones. I couldn’t bear with it all, so I ran away.

That moment, I thought it was all his fault, but, as time passed, I realized that I couldn’t blame him for anything. I just loved him too much, so I simply ran away. However, now I’m not going anywhere, I’m not running away anymore. Stepping out of my room I hurried in the hallway and took an umbrella. I rushed out of my apartment, directly to his house. I knew he was alone, I knew no one was there for him. He caused everyone so many problems, that there won’t be anyone to support him as he needs.
I desperately opened the door of his house and then climbed up the stairs. Inside, the atmosphere wasn’t happy at all. Broken glasses laid on the floor along with lots of photos. Reaching his room’s door, I opened it. He was staying on the bed, ball-shaped. I started trembling at the view. Almost an year passed, but I still felt the fear and anxiety. Somehow though, I approached him as much as possible and I said in a soft tone: “Can I hug you?”

He raised his eyes, looking at me. He was crying, I knew that. I couldn’t help and also started to cry. I mumbled lots of excuses and I even tried to run away, again, but his arms stopped me. He embraced me, as no one ever did and softly whispered something. I smiled and hugged him back. It was warm, warm and painful.

“So you came, my angel..”


Am mai adus ceva. Ma tot bantuie aceasta idee de ceva timp si nu am vrut sa compun ceva complicat pe langa, asa ca pur si simplu am scris mica intamplare ca pe un fragment de inspiratie. :) Sper sa va placa.
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Noi 2012, 12:09

So you wrote, my angel. in love
Ai talentul de a scrie orice gen. De la horror la dragoste si inapoi. Te admir si mai mult pentru ingeniozitatea ta. Aceasta poveste...mi-a deschis ochii in legatura cu cineva. Am fost oarba prea mult timp si acum trebuie sa ma revansez fata de un baiat.
Ai talentul de a induce cititorului orice stare vrei tu. Frica, melancolie, tristete , speranta , fericire. Pendulezi intre aceste sentimente ca o pana in bataia vantului. Nu stiu cum incape atata inspiratie in tine si nu da pe afara. Imprumuta-mi si mie ceva. hmm...?!
Iti iubesc modul de a scrie si te rog din tot sufletelul meu mic si gras , sa nu te debarasezi de aceste talente.
Te imbratisez cu drag , Meli. a hug
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Noi 2012, 14:34

Choco e foarte înduioşător ce ai scris acum. Chiar foarte mult.
M-a cuprins o stare de tristreţe la fiecare propoziţie pe care am parcurs-o cu ochii, ca să-mi dau seama că ulterior există un sfârşit destul de fericit, parţial desigur.
Mi-a plăcut enorm de mult, nici nu-ţi dai seama. Te-ai explimat superb.
Ce să îţi mai zic, chiar îmi place. xD Aştept şi alte lucrări scurte de ale tale. *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 18:46


Stranger.

I was alone in my room, with nothing to do. I decided then that I should take care of my nails. I chose a red colored polish, determined to become a little rebel this time. As I was opening the recipient, I suddenly froze. I turned my head backwards, to face the huge mirror on the wall behind me.

I almost screamed seeing blood drops dripping from it. I tried to turn around, to move away, but nothing was working. I felt like someone or something was controlling me. Then, my arms reacted. My hands reached the collarbone and started to scratch the thin shin of my neck. It hurt like hell, just like being burnt by someone. I wanted to stop, I really wanted my entire body to stop hurting myself, but I couldn’t.

It was like madness, a strange feeling was flowing through my veins. It was good, it was so damn good! I started laughing, as warm sticky blood was pouring on my pale hands. I started laughing, screaming, enjoying all of it. I was like an animal trapped in a cage, enjoying to hurt itself not to pay attention at the out-world. I liked the sensation, the pain, the joy which was coming directly from my wound. I thought I was pathetic, but them I realized that I was more than that. I was a stranger who laughed at everyone and a stranger who was hated by everyone. I was no one, to ne more honest. I laughed, again.

“Good bye, my strangers!”

Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 18:49

Am senzatia ca te-ai inspirat din Mirrors. lough Bun film , intr-adevar. Si de data asta nu ai incetat sa ma uimesti. :| Sincer , nu cred ca esti sanatoasa la cap. Nici nu vroiam sa fii normala din moment ce ma inteleg foarte bine cu tine si te consider sora mea. yeah Sadismul tau e molipsitor. In minte am numai scenarii a naibii de morbide si simt nevoia sa le pun in practica. Fereaaa! rolling on the floor

Bravo ma chère pour ce succès! kiss (Bravo draga mea pentru aceasta poveste reusita) Google Translate a facut tot ce a putut. lough
Ce-mi place cel mai mult la povestile tale este felul rapid in care schimbi atmosfera de pace , linistita intr-una haotica , dand senzatie de nebunie. Nu multi pot face asta fara sa deranjeze cititorul cu acea 'saritura'.
Je vous embrasse! a hug
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 19:24


Hello, stranger.

“Hello, stalker.”

“I’m not a stalker, I’m just a stranger.”

“But I know you very well, you stay there, under my window, every night, looking at me. You’re a stalker.”

“No, I’m not. I just stay there and observe what you’re doing, I like your pretty face. And besides, you also stay there and look at me, curious. I can call you a stalker if I want.”

“I’m not that type of person, I’m also a stranger, for you.”

“Oh, so you’re not that type of person. So.. how are you like?”

“Well I’m like myself: shy and weird and nobody understands me. And every discussion I try to start becomes an argue. I drop school often just to look at the sky. I’m in love with everything that’s extraterrestrial. I like broccoli. I also think that aliens exist.”

“So you see, you’re neither a stalker, nor a stranger. I know you.”

“No, you don’t. You know nothing about me.”

“You like to kiss your pillow when you’re alone.”

I blushed. Then I laughed. Then I kissed him just like my pillow.


Hello. :) Am mai adus ceva, putin diferit de ce am scris pana acum. Sper totusi sa va placa. Si KitKat, imi place franceza ta. : ] Era de ajuns sa spui "Je t'embrasse", ca doar nu vorbim cu 'dumneavoastra' pe aici. : ] Thx. :*
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 19:33

First , chiar am vorbit cu dumneavoastra?! rolling on the floor Désolé in love
Acum sa revenim. Observ , ca un om normal , ca de data asta ne-ai facut surpriza un dialog. Exceptional. :) Choco, de s-ar intampla asa ceva in realitate. :( Oricum , i-ar fi cam greu sa ma observe , locuind la etajul 2 :)) Anyways, nici la dialog nu am absolut nimic de comentat , draga mea. Continua in continuare (Pleonasm) dragul meu geniu. kiss
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 19:35

" I’m in love with everything that’s extraterrestrial " ... aww, cat de dragut ;3 Ador cum scrii. Si da, esti genul acela de scriitor care poate si vrea sa scrie orice gen in love Ador acest lucru la un scriitor. Deci, te ador pe tine. Briosica mica ;3

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Mier 05 Dec 2012, 20:25


Raiul.

Am închis ochii, încercând să îmi imaginez Raiul. Dar nu, nu trebuia să îi închid. Mă concentrez asupra textului, găsindu-i un înțeles. În Rai este lumină, voi fi înconjurată de lumină. Dar dacă este întuneric? Sau poate fi oricum vrem noi? Nu, trebuie să fie mai profund de atât. Deci este lumină. Și apoi, îmi imaginez că simt un miros plăcut, dar de fapt nu se simte nimic. Și aud ceva plăcut, dar de fapt este liniște. Încerc să îmi concentrez toate simțurile asupra sarcinii date. Mai mult, mai intens. Și adie vântul, se simte o briză ușoară. Dar nu, nici noțiunea de vânt și nici cea de briză nu există în Rai. Este altceva. Mai încerc o dată, dar îmi imaginez marea și imediat abstractul dispare. Nu! De data aceasta imaginea devine clară, este lumină.

Sau poate întuneric? Nu îmi pot da seama. Și sunt fericită, nu mi-e frică de nimic. Dar oare e bine așa? Sau poate nu ar trebui să simt nimic? Sentimentele sunt prin însăși definiția lor ceva rău, ceva ce nu ar trebui să existe în Rai. Sau oare.. chiar există? Nu, de fapt, sentimentele provin din Iad. Sunt menite să ne facă să păcătuim. Sau poate nu sunt toate așa? Poate unele provin din Rai și altele nu, iar menirea noastră e să ne dăm seama de diferență. Dar nu, e mai mult de atât. Trebuie să mă concentrez. Vreau să închid ochii, pentru o imagine mai fidelă, însă îmi amintesc că dacă voi închide ochii o să văd întuneric. Întunericul nu este bun. Sau oare.. este întuneric în Rai? Nu, trebuie să fie lumină, altfel nu ar avea sens. Dar până la urmă, Raiul este la fel pentru toți? Oare toți ni-l imaginăm ca pe un loc care de fapt nu există, unde se aud triluri măiastre ale unor păsări efemere și unde adulmecăm arome șterse? Să fie de fapt un loc pe care ni-l imaginăm cu toții? Dar nu, altfel de ce ar fi acest text, aici, în fața mea? Nu, trebuie să fie o atlă explicație. Raiul este.. ca o definiție abstractă. Dar nu, este mai presus de abstract, de concret nici nu mai zic. Nu, trebuie să fie altceva, ceva ce-mi scapă. Oare.. așa să fie?
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Dec 2012, 17:03

Puf, scump ce plutești prin aer, iar te-ai așezat pe buzele mele. Of, ești așa o oază de inspirație, da chiar ești, m-ai înspirat de ceva vreme cu câteva creații care vreau să ți le dedic, însă nu sunt aici pentru serenade. *giggle* Ci sunt pentru ați citi creațiile frumoase.
Da, am citit-o și pe penultima, dar nu am apucat să îmi exprim plăcerea pe care am avut-o când am trecut cu ochii peste rândurile frumos scrise și așezate, deci din start înțelegi că mi-a plăcut.
Ultima creația, aceasta cu Raiul, este frumos alcătuită, din contradicții, din concepte și din fenomene șterse ce nu se mai materializază în viața de apoi. Chiar mi-ai dat de gândit, într-un sens bun. Foarte drăguță lucrarea, mi-a plăcut. *kiss* Aștept și altele.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Dec 2012, 17:19

Daca ti-as spune ca in momentul in care am vazut "Raiul" ca titlu , mi s-a pus o durere in piept , m-ai crede? Probabil ca da, pentru ca tu esti buna. Draga mea , in aceasta creatie ai dat glas gandurilor mele. Daca ti-as spune ca sunt la fel de confuza ca tine in ceea ce priveste spectrul de intelesuri ale cuvantului "rai" , m-ai crede? Probabil ca da , pentru ca tu esti buna. Nu stiu de ce , dar ce ai zis tu aici, m-a marcat intr-un fel neinteles mie. Aceasta situatie este dificila.

Critica , chiar. Pare ceva ireal. Simt ca nu exist. O , daomne...cum mi-am trait viata...in ce hal. Ce-mi faci Choco? De ce ma schimba "Raiul"? Incep sa spun prostii si ma vor crede o ciudata.
Si ce? Exista o gama larga de intelesuri pentru cuvantul "ciudata".
Umm..da...o sa ma retrag acum.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Dec 2012, 17:37


Multumesc pentru cuvintele frumoase. Sa fiu sincera, martea trecuta am dat test la religie si trebuia sa comentam niste chestii pe baza unui text, iar eu nu ma puteam concentra pe ce aveam de scris, asa ca am inceput sa imi imaginez asta. Stateam in banca cu privirea fixata pe banca si profesorul se tot ruga de mine sa ii dau lucrarea. =))

Asa, acum, trecand peste asta, am mai facut ceva, nu stiu cat e de reusit, dar s-a intamplat astazi, asa ca nu am vrut sa ratez ocazia. ^^


Îmi pare rău

Am stat privind cum sângele curge șiroaie pe obrajii ei palizi. Nu vroiam să recunosc, deși în adâncul meu știam că era vina mea. Știam că trebuia să recunosc, totuși nu vroiam. Mândria mai mult ca sigur va avea de suferit și, în plus, cred că nu mai curge sânge. M-am retras pe banca rigidă reflectând la ceea ce tocmai se petrecuse. Îmi părea rău, mai mult decât m-as fi așteptat. Într-adevăr, nu mai puteam face nimic, decât să îmi cer iertare, dar cuvintele îmi sfredeleau orgoliul precum șmirghelul. Nu vroiam să am de suferit, îmi era frică de consecințe. Și totuși, știam că trebuia să fac ceva. M-am îndreptat pentru o a doua oară către încăperea întunecată, închizând ușa în urma mea. Nu era acolo, dar puteam auzi șoaptele din camera alăturată.

- Nici măcar nu și-a cerut scuze. Ipocrita!

Am scrâșnit din dinți. Mă simțeam rău, al naibii de rău. Nu numai pentru că știam cât de lașă eram în momentul ăla, dar și pentru că cineva își făcuse o părere greșită despre mine. Sau poate nu era greșită, poate așa eram, o ipocrită. M-am întors, gata să capitulez în fața orgoliului meu imens, însă m-am oprit. M-am răsucit pe călcâie și am pășit înainte, invadând calmul ce se așternuse în încăperea de vizavi. Privindu-mă, au încetat să mai chicotească. Puteam să le simt privirile ascuțite, însă știam ce trebuia să fac. M-am dus în fața ei, luându-mi o poziție umilă, dar hotărâtă.

- Îmi pare rău. Îmi pare foarte rău.

Apoi am plecat fără a mă uita înapoi. Mi-am călcat egoul în picioare, poate pentru prima dată în viața mea, cerându-mi scuze. Nu credeam ce tocmai se întamplase.
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Dec 2012, 17:49

Choco! Tu chiar ai lovit pe cineva? huh? Sau am inteles eu gresit? I-ai dat cu usa in cap? Presupun ca a meritat-o nenorocita , daca s-a ajuns la violenta din partea ta. Si a curs si sange? Waai...ce-as fi vrut sa vad asta. in love
Mda. Scuze , alter-ego al meu iese la iveala. Cum o fi fost , eu tot cu tine tin, doar stii.
Am observat ca nu ai mai scris in engleza. Desi ai precizat ca in engleza are mai mult farmec , te asigur ca felul tau de a povesti in romana este la fel de bun ca cel in engleza , little Einstein. kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Dec 2012, 18:03

Mm, de fapt a fost un eveniment nefericit. Jucam basket si din neatentie cand am prins mingea am trimis-o direct in nasul unei colege. A fost cu totul si cu totul o greseala, numai ca ea a plecat de acolo furioasa, injurand de mama focului si eu nu prea mai stiam ce sa fac. Apoi s-a intamplat cam ceea ce e descris mai sus. :|
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Dec 2012, 18:54

Inteleg. Pai scuze ca am interpretat totul gresit, cam asta fac de obicei. :))
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Dec 2012, 21:21

O să fie bine..

Sirena salvării îmi răsuna înspăimântătoare în urechi. Stăteam în pat, privind tavanul, sperând ca totul să fie bine. Mă foiam de pe o parte pe cealaltă, neputând să îmi găsesc locul. Într-un final am renunțat, coborând din așternuturi. Am deschis ușa larg, ieșind pe coridor. Geamul mare din față reflecta o parte din imaginea mea, întunecată. Am înghițit în sec. Apropiindu-mă de fereastră, am putut vedea cu groază cum mașina salvării era la poarta noastră. M-am panicat. M-am întors pe călcâie pășind neatentă pe scări. M-am împiedicat, dar, din fericire, nu am căzut; balustrada fusese îndeajuns de aproape încât să mă pot prinde de ea. Toate cele șaisprezece trepte, un adevărat chin. Când, cu o ultimă suflare, am ajuns la parter, tot holul era pictat cu lumini roșii, dezgustătoare.

Am deschis ușa de sticlă, încercând să nu fac niciun zgomot. În jurul meu roiau acum asistente și, aveam impresia, un medic. Pentru o clipă m-am rugat să nu mi se facă rău, dar mai apoi am pășit înainte, tot înainte, spre camera de alături. Agitația era concentrată în jurul patului în care gemea cineva. Inima îmi bătea tare, respiram cu greu. Am vrut să mai fac un pas, însă cineva mi-a pus mâna pe umăr, privindu-mă cu duritate. Știam că nu aveam voie acolo, știam că tot ce puteam face era să le stau în cale și totuși, nu m-am putut abține să nu întreb:

- O să fie bine, nu?


E o chestie făcută pe moment, din cauza unei.. să-i zicem probleme. :) Sper să vă placă. :)

Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Dec 2012, 21:39

Înduioşător şi trist. Sincer aş cuteza să întreb ce s-a întâmplat, totuşi nu doresc un răspuns, pentru că sigur ţi-ar fi greu să-mi spui sau pur şi simplu nu ai dori.
Trecând peste asta, chiar a fost frumos scris şi mi-a dat fiori pe şirea spinării, iar acum sunt lăsată cu semne de întrebare.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Dec 2012, 11:41

Presupun ca s-a intamplat ceva cu adevarat ingrozitor , de ne-ai relatat cu atata lux de amanunte . Nici nu vreau sa ma gandesc, desi stii cat de mult iti multumesc pentru faptul ca ai introdus sadicism. Nu am s-o fac de data asta. Sper ca ceea ce s-a intamplat nu te-a intristat foarte tare, totusi daca stau sa ma gandesc mai bine, pari sa nu fi foarte afectata. Ma bucur. yeah
Je tiens à féliciter encore pour que historie. lough Mda, sigur. Eu si franceza :)) Te astept cu noi experiente , care-mi vor face mintea sa stea in loc. :D
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Dec 2012, 12:40

Wolves.

Looking into its eyes, I could see his anger, anxiety, even curiosity. Morbid curiosity, which was killing him little by little. He wanted to destroy me, yet, he didn’t have the courage. He wanted, perhaps, to break my entire body, to make me suffer, feel the pain, but.. He just stood there, doing nothing, feeling nothing. His eyes, once more, sharpened. Sweat drops ran down my forehead. I started trembling, although the wolf was doing nothing, just staring at me. I wanted to go back, but his eyes were so wide opened, so agonizing, that I couldn’t move a muscle. I was breathing like hell, my lungs hurt and my heart pounded in a chaotic rhythm. I opened my mouth to say something, but my voice faded away.

Suddenly, the ferocious animal started moving forward, towards me. I froze for a moment thinking that it would hurt. I closed my eyes, just to feel the pain running through my veins, as the wolf bit my arm. His fangs went deep through my skin and flesh. Blood was dripping from the wound and, as the animal wanted to bite me once more, my instinct took advantage, making me raise my hand and hit his head. A little dizzy, he took a few steps back, but then, he came back, more furious than the last time. I started running through the forest, but because of the blood that was constantly suppurating I slowed down, looking behind me. I knew I couldn’t disobey my faith so I just stood there waiting for the wolf.

Though, he never came.


Si uite ca a mai aparut o povestioara pe aici. :) Sper sa fie pe placul vostru, desi pentru mine e usor ambigua. :) Totusi, am ceva cu lupii de la un timp incoace, asa ca am zis sa dau viata acestei idei. Cat despre ceea ce ai spus, KitKat, intr-adevar, nu am fost chiar atat de afectata, deoarece s-a rezolvat relativ usor. lough Si multumesc ca te chinui cu franceza. :)) Banuiesc ca ai vrut sa spui "Tin sa te felicit pentru aceasta poveste", nu? Doar ca unele expresii din romana nu se traduc cuvant cu cuvant in franceza, asa ca puteai doar spune "Je veux te féliciter encore un fois pour cette histoire." lough Dar nu tinem lectii de franceza pe aici, asa ca nu-i cu suparare. Vielen Dank. :* (Daca asa se scrie. rolling on the floor)
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Dec 2012, 13:20

Choco, am incercat si eu. happy2 Nu sunt eu lingvista pamantului , insa j'aime française (sper ca am nimerit de data asta :)) ) Banuiam ca nu esti prea afectata, avand in vedere libertatea cu care ai vorbit. yeah Ce pot sa spun? 8-) Imi place psihologia. Revenind , sa stii ca in curand nu o sa mai gasesc moduri de a te felicita. Pur si simplu :| O sa ajung la un moment , in care o sa-ti spun : "Perfect, next!" =))

Sadic si morbid. Horror si thriller. Elementul meu. Mi-ai adus aminte de o carte pe care am citit-o de curand. Era vorba despre niste lupi care mancau oameni >:) Am savurat-o din plic. Anyway, stii ca astept in continuare cu sufletul la gura , urmatoarea ta creatie. Ti pup kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 18:06


Bun, prezenta din nou cu ceva. :) Tema pentru scoala: de data aceasta trebuia sa scriem o compunere de 250 de cuvinte pe baza unei imagini. Secventa din imagine trebuia sa apara pe parcursul povestii si sa fie descrisa amanuntit. Cam atat. think Sper sa va placa. :)

Savior.

The sun was shining so brightly that it almost blinded me. Despite the lovely weather, the atmosphere was gloomy, anxious I could say. Three people were injured and one of them was still missing. I think it was the daughter of one of the firemen. She was in that huge building which was on fire. Her father knelt down, praying for his child’s safety, as if those were his last words. I felt his pain, along with the tears that were running down his cheeks. I knew I couldn’t do anything, neither me, nor the others, but it still hurt to see him that way. I sighed, looking at the pavement. Nothing interesting.

Suddenly, a sharp bark made its way through the flames and through all the noise. I heard it very clearly, just before I could see a black dog carrying a little girl, who apparently was unconscious. The fireman rushed near the dog and took his little girl from it, then knelt down and hugged the dog with love and affection. He could hardly breathe because of the emotions and he sobbed again and again as tears, once more, started to drip on his sun burnt cheeks. The dog, feeling the man’s happiness, started to wave its tail and to bark vigorously. He licked his face and gave him a curious look, before he turned around, leaving. The fireman bowed his head in sign of admiration, putting his left arm on the right part of his chest.

His savior got lost in the crowd.

Si poza este aceasta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 2 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Dec 2012, 17:40


Vine!

Traversez strada, îl văd stând de vorbă cu o fată, zâmbindu-i. Nu vreau să par insistentă, așa că îmi mut privirea pe fațada învechită a unei clădiri. Involuntar, îmi întorc capul. Vine spre mine, cu pași calculați, calm și tacticos. Încă zâmbește. În mintea mea, explozie de gânduri; în sufletul meu, explozie de emoții. Nu reușesc să gândesc limpede, picioarele mi se mișcă mecanic, înainte. Întorc pentru o a doua oară capul, sperând că doar mi s-a părut, că paranoia plutește în aer, la altitudine mult prea mică. Din nefericire, e încă acolo, în spate, apropiindu-se de mine. Nu grăbesc pasul, nu vreau să îi dau de bănuit.

Dacă vrea ceva de la mine, la un moment dat mă va ajunge și aborda. Am oftat, enervată la culme de situația în care mă aflam. În următoarele câteva secunde, i-am putut zări umbra, mai aproape de mine. Am continuat să merg în același ritm, lăsându-l să mă depășească. Pentru o clipă am crezut că doar mi se păruse, însă brusc s-a întors. M-am blocat, însă am continuat să merg. Explozie de gânduri. Bum!

Ce faci, m-a întrebat. Ești frumoasă, cum te cheamă, a adăugat. Tăceam și mergeam, speram să treacă cineva pe acolo în momentul ăla. Câți ani ai, a încercat din nou. Nu era treaba lui, am gândit cu glas tare, într-atât încât să mă audă. Aveam o voce ascuțită, mai clară decât aș fi crezut. Fără teamă, cât te miști, nu te pot prinde, îmi spuneam încontinuu. Zăpada îmi aluneca pe sub tălpi, însă îmi mențineam echilibrul. El, pe de altă parte, aproape a alunecat la un moment dat. Am mers mai departe, înghițind înjurătură după înjurătură. În fața mea, o uriașă baltă ce dimineața fusese înghețată. Nu aveam pe unde să o iau, așa că i-am spus să se dea la o parte.

S-a conformat. I-am mulțumit. Deși se ținea de mine de mai bine de cinci minute eu îi mulțumeam. Cât de penibilă am ajuns să fiu? Sau furia mă făcea să devin inconsecventă? Greu de zis. Partea bună însă, magazinul era la mai puțin de zece metri, în față. Speram să nu îi vină vreo idee până atunci, să tacă naibii din gură și să mă lase în pace. Melodia din căști era enervantă și vroiam să o schimb, însă intrarea în magazin era prea aproape pentru alte mișcări inutile. M-a invitat în treacăt la un suc, dar l-am refuzat și apoi am intrat pe ușă. Un bipăit scurt mi-a anunțat venirea, eu răsuflând oarecum ușurată în timp ce închideam ușa.

În sfârșit, melodia aceea enervantă se terminase.


Ei bine, am revenit cu ceva nou. :) Din pacate sau din fericire, astazi nu a fost tocmai ziua mea norocoasa, desi incepuse cu adevarat bine. Ah, si cat m-a putut enerva tipul ala, dupa ce ca mi-era frig si nu mai aveam chef de nimic, a aparut el mot sa imi impuie capul cu prostii. In fine, sper sa va placa. :)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Your eyes, my scent. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Your eyes, my scent.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-