Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Your eyes, my scent. - Pagina 11 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Your eyes, my scent. - Pagina 11 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Your eyes, my scent.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Dum 01 Sept 2013, 11:43

Bună, Choco.
Mersi că m-ai anunțat, apreciez.
Îmi place foarte mult cum ai redat acea întâmplare tristă, iar eu am înțeles că ea era mama și ei erau copiii, nu? Dacă nu, cred că trebuie să mai citesc o dată. :))
Oricum, mi-a plăcut acea atmosferă tristă, iar cântecul a conturat perfect lucrarea. Îmi place că mereu mă surprinzi cu diferite idei care chiar îmi sunt pe plac. De fiecare dată, vii cu ceva nou și inedit.
Eu te aștept cu următoarea lucrare. Spor la scris. kiss
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Dum 01 Sept 2013, 11:48

Mulțumesc, Choco că exiști și că simți astfel și sper că niciodată gânduri, sentimente, frânturi de emoții nu se vor deșerta în inima ta mare.
Vreau doar să îți spun că eu voi uita numele, dar gestul niciodată (gestul tău de a scrie din suflet).
Cuvintele tale sunt frumoase și aduc pace în inima mea, iar pentru asta îți mulțumesc din nou. *smile*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 11 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Dum 01 Sept 2013, 15:24

Ooooo Choco cat de draguttt <3 <3 <3 <3 <3.
Cuvintele tale frumoase m-au atins la inimioara kiss*....era si normal pentru ca tu esti o persoana speciala care incanta pe toata lumea cu prezenta si talentul tau de a scrie. <3.
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 12:48

Plang. Ma crezi pe cuvant, eu plang. (D)
Nu am cuvinte sa iti spun cat de mult inseamna asta pentru mine. Mi s-a facut pielea de gaina. Esti o persoana foarte speciala, o persoana care scrie din suflet sentimentele ei. Am ramas fara cuvinte, gestul tau e atat de frumos. :X Nu ma asteptam, cand mi-ai zis ca o sa scrii ceva pt noi, sa fie ceva atat de superb, frumos, minunat, atat de sensibil si emotionant. 
Eu una-ti multumesc, chiar mi-ai atins inima cu acele cuvinte. Felicitarile mele pentru ceea ce scrii si multumirile mele, de asemenea.
Astept urmatoarea lucrare. a hug kiss
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Mier 04 Sept 2013, 12:42

E mult mai trist si frumos, pentru ca stiu la ce te-ai referit... :) Zambete, seri nedormite in fata calculatorului, suparari, intrigi si cel mai dragut; noile prietenii ce se formeaza. Ai redat tot ce trebuie in cateva propozitii -nu te supara c-o zic mereu- si cred ca ai scris... destul. Eu sper ca ne vom revedea candva si ca o sa fie destul de curand. Fluturi in stomac. That's when I look at you.
Pe curand.
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Sam 07 Sept 2013, 23:35

Kireee foarte frumos. A fost minunat . Mai pune .Ja ne!
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Lun 09 Sept 2013, 19:21

Hey, Choco happy
Ahhh, Doamne ! Ce frumuseste de creatie si in acelasi timp plina de adevar, parca intr-o mica masaura ma regasesc... Aaaa, da scuza-mi intarzierea, dar am fost plecata in vacanta si nu am mai avut timp sa mai trec si pe aici sad
Oricum, abia astept sa vad cu ce ne vei uimi data viitoare kiss

Kisses and hugs ^^
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 11 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 11 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Joi 19 Dec 2013, 22:20


Am uitat
Ascultati [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].

             Te vad razand. Imi vine sa-mi inchid ochii. De zece ani tot fac asta, sperand, oarecum, ca vei observa. Totusi, totul ramane neschimbat, ca-ntr-un ciclu de spalare pentru rufe colorate. Am fost si suntem cei mai buni prieteni. Pacat insa ca m-am indragostit de tine. Totusi, nu-mi pare rau. Senzatia este mai mult decat electrizanta, pur si simplu ma ameteste si-mi da energie, ma calmeaza, ma infioara, ma lasa fara suflu. Abia astept sa-ti povestesc… O, stai, nu voi putea face asta. Stiu, de atatea ori am stiut, ca tu vei merge pe drumul tau, indiferent daca eu voi mai fi acolo sau nu. Daca stau sa ma gandesc, nici macar nu ma intristeaza gandul. De mult n-a mai facut-o. M-am obisnuit sa fiu cea care priveste si, desi uneori e dureros, reusesc cumva sa inving schijele usturatoare dinauntrul meu si sa zambesc. Zambesc, caci, la randul tau, si tu faci asta. O tii in brate si razi alaturi de ea si esti fericit. Atat conteaza ; ca esti fericit. Eu nu vreau altceva. Vreau doar sa fii iubit si apreciat pentru ceea ce esti si pentru ceea ce faci. Nu vreau sa suferi sau sa fii ranit. Intotdeauna am avut grija sa nu vezi fata urata a lumii, chiar daca din cauza asta te-ai infuriat si apoi ne-am certat. Am preferat sa fiu eu cea asupra careia iti versi nervii, am preferat sa te las sa traiesti o viata frumoasa in schimbul fericirii mele. Dar, din nou, nu-mi pare rau. Caci te iubesc.

             Inchid ochii si ma intorc. Privesc catre cer si ma rog ca de data asta sa fi gasit persoana potrivita. Ma rog ca de aceasta data sa nu fi nevoit sa treci peste o alta despartire. Ma rog sa fie totul bine. Din pacate, la cateva zile o vad cu un altul. Tu, probabil, nu stii. Desigur, este de datoria mea sa-ti spun, asa ca o fac, in calitate de cea mai buna prietena a ta. Prietenii n-au secrete. Iti spun si vad cum te inalbesti la fata. Apuci primul obiect, o cana, si o arunci in perete. Se face bucatele. Tremur insesizabil. Inca nu m-am obisnuit cu temperamentul tau vulcanic. In zece ani inca ma mai surprinzi. Te privesc si, printre firele de par razvratite, iti vad ochii de un caprui intens cum se intristeaza. Regasesc aceeasi singuratate in ei ca si ultima data. Vreau sa te iau in brate, dar mi-e teama ca voi ceda. Totusi, ma apropii de tine si incerc sa-ti zambesc.

             Urmatoarea zi intri precum o tornada la mine in camera si ma prinzi de brat. Te privesc curioasa, nestiind la ce sa ma astept. Imi arunci cuvinte grele, ma faci sa ma chircesc din cauza durerii fara ca macar sa ma atingi. Iesi trantind usa, lasand in urma ta o epava. ”Nu vreau sa te mai vad niciodata” au fost ultimile tale cuvinte. Mi-ai spus ca ma urasti si ca vrei sa dispar, sa nu ma mai amestec. Imediat ce-ai plecat, mi-am simtit ochii inlacrimati, dupa o lunga perioada in care nu m-au mai incercat astfel de sentimente. Pesemne, ai avut mai multa incredere in ea decat in mine. Imi pare rau. Imi pare rau ca nu am putut face mai mult si ca nu am facut in asa fel incat sa poti avea inceredere in mine. Imi pare rau ca nu am fost o prietena buna. Totusi, nu-mi pare rau ca m-am indragostit de tine. Dar acum trebuie sa inchei. Nu mai pot sta aici. Ai spus ca nu vrei sa ma mai vezi, iar eu nu vreau sa fii nevoit sa-mi arunci acele priviri incarcate de ura ori de cate ori ma vezi. Nu sunt sigura ca as putea suporta. Inca o data, imi pare rau ca sunt o lasa si ca fug. Si imi pare rau ca nu ti-am putut fi aproape si ca nu te-am putut ajuta. Imi pare rau.

             Am lasat un bilet, in caz ca te vei intreba vreodata ce s-a intamplat cu mine. Si, chiar daca n-o vei face, sper macar sa fii fericit. Chiar daca vei considera aceasta prietenie incheiata, eu voi fi mereu prietena ta cea mai buna si, daca vei avea nevoie de ajutor, eu voi veni. Ma indoiesc insa ca ma vei chema. Imi strang cateva lucruri si plec spre cea mai apropiata statie de autobuz. Desi apartamentul din cealalta parte a orasului nu-i nici pe departe la fel de confortabil ca asta, ma voi acomoda. Inchid ochii si las peisajul sa ma fure.

             Trec cateva zile. N-ai dat niciun semn de viata. Nu ma asteptam, desi, poate, in adancul meu speram c-o vei face. Dar stiam adevarul, desi nu voiam sa-l accept. Ma plimb aiurea pe strazi, facand timpul sa treaca. Cineva ma prinde de brat si sunt trasa pe o alee intunecata. Totul se intampla asa de repede, ca nici nu deslusesc chipul celeilalte persoane. Dar ce conteaza? Simt cum hainele-mi sunt indepartate, dar apoi imaginea ta imi apare in minte si prezentul dispare incetul cu incetul. Nu mai simt nimic. Ce se intampla? Ma trezesc apoi in dus. Simt apa calduta cum curge pe trupul meu gol, lovindu-se de pielea infierbantata. Nu-mi amintesc ce s-a intamplat. Nu-mi aduc aminte decat fata ta. Imi privesc bratele patate de vanatai purpurii-verzui si cele cateva taieturi de pe abdomen. Nu stiu ce s-a intamplat. Nu-mi aduc aminte. Totusi, imi amintesc zambetul tau. Si-mi amintesc cuvintele tale. Imi prind genunchii cu mainile si-mi sprijin barbia de ei. Nu mai stiu decat ca te iubesc si ca te voi iubi mereu.

             Restul... a fost uitat.

Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Joi 19 Dec 2013, 22:48

Oh, Doamne, ma crezi ca mi-au dat lacrimile? Omg, trebuie sa ma crezi.
Esti un geniu in ceea ce priveste scrisul si ideile. Chiar imi era dor sa citesc ceva scrs de tine, crede-ma, abia asteptam sa postezi aici si uneori imi ieseam din fire cand vedeam ca nu mai dai nici un semn de viata prin acest topic. Oricum, m-ai surprins, mi-au dat lacrimile si imi place ca a fost mult mai lunga decat precendentele. Continua sa scrii, am impresia ca reusesti s-o faci din ce in ce mai bine. Multumesc frumos pentru anunt. Pwp.
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Joi 19 Dec 2013, 23:00

Oh, darling, esti un geniu genial si extrem de ingenios. Mi-a placut mai mult decat iti poti imagina aceasta creatie, desi nu pot sa exprim in cuvinte cata placere mi-ai provocat atunci cand mi-ai zis ca scrii ceva. Orice scrii mi se pare minunat, dar tu deja stii asta, nu? Adevarul e ca nu prea reusesc sa folosesc cuvintele potrivite ca sa te fac sa intelegi, dar ma chinui si asta e important. :)) Sper sa treci mai rapid pe aici data viitoare cu o noua creatie gata sa ne faca sa simtim..orice, numai sa scrii ceva. Sunt foarte incoerenta din cauza stresului si a asteptarii, probabil ti-ai dat seama pana acum, dar sper sa ma ierti. :)) Anunta-ma si data viitoare. Te pup!
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Joi 19 Dec 2013, 23:08

Foarte frumos, astept urmatoarele creatii.Scuze ca am raspuns asa de tarziu . Ja ne!
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Joi 19 Dec 2013, 23:10

Nu ştiu cum să încep, cel puţin deznodământul m-a lăsat fără cuvinte şi cu un sărman nod în gât, care e şi el în postura mea. Nu am mai citit de-o vreme ceva scris de tine, dar textul ăsta m-a familiarizat iarăşi cu stilul tău care continuă să mi se strecoare pe sub piele şi să îmi dea fiori.
Demonstrezi ceea ce ştiam deja, că operele triste sunt cele mai frumoase şi transmit cele mai puternice emoţii, mai ales dacă sunt construite, cuvânt cu cuvânt, aşa cum trebuie, adică aşa cum ai făcut acum. Dragostea neîmpărtăşită e probabil una dintre cele mai neplăcute trăiri şi ai reuşit să o exprimi frumos şi îndurerat. Aşa ceva nu iese dintr-o persoană fericită, mă tot gândesc de când am terminat de citit, şi sunt sigură că am dreptate.
Mă bucur nespus că te-ai gândit la mine şi mi-ai trimis mesaj, mi-ai arătat o scurtă povestioară foarte pătrunzătoare, pe care o citesc pentru a doua oară după ce postez asta. <3
Îţi aştept următoarele postări, spor la scris. 
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Vin 20 Dec 2013, 11:43

A fost de-a dreptul puternic. Atât de captivant, precum un film de oscar. 
Povestea este cu adevărat interesantă şi m-a lăsat cu ochii căscaţi la sfârşit.
Ultima replică superbă şi cu impact. Mi-a plăcut enorm de mult, Choco.
Îmi doresc să mai aşterni şi alte idei minunate pe aici.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Vin 20 Dec 2013, 12:27

Inca sunt ceva gen "ce naiba s-a intamplat aici?". Am tremurat pe tot parcursul creatiei si chiar mi-a dat fiori. Doamneee!! Esti un geniu, zau! Daca nu ma insel, e prima creatie de acest gen pe care am citit-o si crede-ma, inca nu mi-am revenit! TU,TU ESTI UN GENIU! Niciodata nu ma voi indoi de asta. O creatie spectaculoasa! Sa ne mai faci! Te pup!
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Lun 23 Dec 2013, 11:12

Uat da fak did i just....uat?! That was genius, dar cred ca te-ai obisnuit sa-ti spuna lumea cat de bine scrii si ca ai o gramada de talent. Iti voi spune ceva nou. Omege, scrii mult prea bine si ai o gramada de talent. O-O [ primesc o steluta pentru incercare? -.-"" ] Mi-a placut la nebunie aceasta creatie a ta, nici nu e de mirare, sper ca intr-o zi voi ajunge si eu la acelasi nivel, daca ma lasa lenea.  And you should know, daca ai nevoie de....consolare....sau cum naiba se numeste, i'm yours to listen. Nu, nu consolare, consolarea este pentru oamenii slabi. Daca vrei sa vorbesti cu cineva despre o problema de genul asta, [bah, love sucks] i am here.
I'll leave this here, am putina treaba pe la one-shot-ul lunii si la concursul de iarna. ^^"
Pupic.
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Dum 29 Dec 2013, 11:41

DECI DA, sunt o vaca pentru ca ti-am vazut mesajul, l-am deschis si nu am trecut pe aici (pentru ca sunt o idioata) si... imi pare rau, imi pare rau, imi pare rau,...
Revenind la lucrarea ta... Nici nu cred ca mai este nevoie de parerea mea, nu?
A fost la fel de geniala ca si celelalte, chiar mai speciala, pentru ca m-au incercat o multime de sentimente in timp ce citeam: tristete, iubire... 
Mi-a placut ideea textului, personajul principal fiind foarte indragostit de celalalt personaj. M-ai facut sa vreau sa nu se mai termine textul, citeam din ce in ce mai incet pentru a savura fiecare cuvant in parte. Am calatorit intr-o lume a acelei fete, insa cand am stat sa ma gandesc la realitate, mi-am dat seama ca nicio persoana nu ar fi atat de intelegatoare cu o alta persoana, cea ranita ar cauta razbunare...; dar tot imi place mai mult versiunea visului.
Sfarsitul a fost chiar neasteptat. Chiar nu ma asteptam ca din senin "cineva" sa o "rapeasca" si cel mai probabil s-o batjocoreasca, ea avand in continuare, in mintea sa, in privirea sa, zambetul persoanei iubite. 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Te pup si abia astept sa mai vorbim putin si noi, mi-e dor de tine. :'(
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 11 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 11 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Mier 15 Ian 2014, 18:51


Nu stiu


             Am incercat, incerc si voi incerca in continuare. Sau, cel putin, asta as vrea. Am vrut sa iasa bine si m-am straduit, am facut in asa fel incat toata munca mi-a revenit mie, iar voi n-aveati decat sa invatati cateva cuvinte pe care trebuia sa le recitati. Si nici macar n-aveam pretentia ca veti pune vreun strop de ceva in acele cuvinte, trebuia doar sa le recitati, exact ca in reclamele pentru medicamentele fara reteta. Dar, bineinteles, din nou am fost dezamagita si a trebuit sa imi inclin capul din cauza rusinii. Nu a iesit cum am vrut. Ca sa fiu mai exacta, a iesit exact cum nu ma asteptam, adica groaznic.
             As fi vrut sa ma duc undeva, sa ma fac ghem si sa plang in surdina, caci muncisem atat si nu reusisem sa arat asta nimanui. Cel mai rau ma lovise faptul ca, de fapt, voi nici macar nu ati constientizat cat am incercat eu si nu mi-ati respectat nici macar pentru o clipa efortul. Ma lovise din plin acceptarea faptului ca, de fapt, voi ati vrut de la inceput sa se intample asa, chit ca avea sa ma doara sau nu. O, si am ajuns acasa, mi-am aruncat hainele cat colo, m-am trantit in pat si-am inceput sa ma holbez la tavan. Ce-aveam de facut? Si-asa, lucrurile se terminasera deja, mai repede decat mi-as fi imaginat vreodata. Iarasi fusesem eu fraiera. Si, desigur, aveam sa mai fiu iar si iar pana cand aveam sa-i dau dracu’ pe toti si sa renunt. Dar nici asta nu era posibil, caci eu nu renuntam. Asadar, n-aveam decat sa ma ridic, sa incep sa imi scriu tema la matematica in speranta ca, poate, voi uita pana a doua zi. Data viitoare avea sa fie altfel, mi-am zis. Data viitoare avea sa-mi iasa.
             Sinele meu radea de propria-mi naivitate. Cred ca pana si eu radeam de ea intr-o oarecare masura. Dar, pana la urma, cam asa sunt oamenii. Si, pana la urma, poate n-ar mai trebui nici macar sa scriu despre asta, ca, la ce bun, si-asa ei nu citesc asta si chiar daca ar face-o, nu le-ar pasa. Dar eu mai umplu cateva randuri pline de sens pentru mine si atat de puerile pentru ei si inchei prin a spera ca, poate, voi avea mai mult noroc data viitoare.
             Sinele meu continua sa rada.

Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Mier 15 Ian 2014, 19:17

Deci oameni continua sa nu aprecieze cu adevarat. Sa fie badarani si sa nu ia in calcul efortul celelilalte persoane de langa.
Nu pot sa ma rasfir pe aici cu o exuberanta colosala, e foarte realist textul, reflecta bine o intamplare care sigur a avut loc intr-o zi nu foarte placuta.
Si asa ai conturat minunat sentimentele care, precum o furtuna te-au invadat. Sper sa nu ma insel cand fac conexiuni cu eul tau. 
Me like this thing so i'm really hoping to read more of your magnificent stories.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Mier 15 Ian 2014, 20:01

Felul tau de a descrie este sublim. Astrept sa mai scrii. Ja ne!
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Mar 04 Feb 2014, 09:24

Hei, frumoaso. 
A trecut un timp de cand nu am mai citit ceva scris de tine, insa tocmai mi-am dat seama cat de dor mi-a fost de tine, de creatiile tale. Iti inteleg perfect nelinistea si supararea, oamenii tind sa distruga frumosul sau munca depusa, pentru ca asta e natura umana. Nu te invinovati. [ in general ] Modul tau de a scrie este impecabil ca intotdeauna. Iti astept viitoarele mesaje, te pup. :*
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Sam 08 Feb 2014, 00:17

Hei, Chocolate. Imi pare rau ca ajung atat de tarziu, insa am fost cuprinsa de o stare de letargie uluitoare de ceva timp. Abia acum m-am mai trezit, nu stiu din ce motiv, dar sper sa fie de durata. Probabil din cauza faptului ca scoala se apropie cu repeziciune si lucrul asta ma ingrozeste de moarte. Revenind, mi-a fost extrem de dor de o creatie de-a ta, imi era dor sa mai citesc ceva in care autorul sa jongleze cu frazele, sa ma faca intotdeauna sa doresc si mai mult, sa ma faca sa ma trezesc la realitate la fel cum o poate face numai o palma zdravana. Ei bine, Chocolate, tu esti a naibii de priceputa la palme virtuale ca ma trezesti cum nimeni nu o poate face. =)) Ador felul in care scrii, n-as schimba absolut nimic la el. Esti unul din scriitorii cu care forumul nostru poate sa se mandreasca. Tot respectul. Din nou, scuza-mi intarzierea. Te pup!:**
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Your eyes, my scent. - Pagina 11 Asss10Your eyes, my scent. - Pagina 11 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Vin 14 Feb 2014, 21:17


Da

             Sunt ok. Sau, cel putin, mi-am planificat timpul in asa fel incat sa nu am timp sa cred ca sunt altfel. Sunt momente in care rad din tot sufletul, momente in care ma simt excelent, in care sunt fericita si pe care le pretuiesc. Sunt momente atat de frumoase. Apoi sunt momente in care nu pot gandi, in care stiu doar ca trebuie sa invat, sa muncesc, sa lucrez, sa ajung sus. Sunt momentele in care nu exista nimic altceva decat o dorinta nestavilita de a trece de nivelul actual, de a face ca totul sa para usor desi, de fapt, este cat se poate de complicat. Apoi sunt momentele in care scriu. Si nu fac altceva decat sa-mi pun sentimentele pe hartie sau, dimpotriva, sa scriu tot felul de chestii despre lucruri pe cat de imposibile pe atat de frumoase, de perfecte. Si apoi sunt momentele in care imi fac planul pentru a doua zi. Cat voi invata, ce voi acumula in plus, ce voi face pentru mine. Si-apoi vine momentul in care imi dau seama ca de fapt nu am facut acel lucru pentru mine. Sau oricare alt lucru, de fapt. Imi dau seama ca, de fapt, nu sunt decat o carcasa goala, fara nimic in interior, care isi umple golul hidos cu dorintele altora, cu indeplinirea visurilor lor. Si e adevarat ca ajung intr-un final sa cred ca sunt si visurile mele, caci imi reprim toate dorintele, nu mai visez nimic, cel putin nu ceva care sa fie al meu. Vreau ca ceilalti sa fie fericiti si, totodata, nu imi pasa catusi de putin de persoanele lor. Sunt un paradox, cred. Sau, poate, sunt atat de simpla incat nu ma pot intelege. As vrea ca uneori ceilalti sa ma observe, caci ma chinui, incerc, ma straduiesc, de cele mai multe ori reusesc si am rezultate impresionante. Si totusi, adesea primesc in fata “Se putea si mai bine”, ca si cum totul e atat de simplu incat e o rusine ca n-am reusit decat suta la suta. E o rusine ca am facut totul bine si ca n-am facut totul mai mult decat perfect. Dar stai, “perfect” n-are grade de comparatie, greseala mea. Din nou, o alta greseala pentru care sa-mi reprosez singura ca trebuie sa incerc mai mult. E complicat. Sau poate e chiar simplu. Nu stiu. Poate ca de fapt nici nu e asa cum vad, cum aud si cum cred. Poate ca nimic nu e asa.
             Poate sunt doar niste ganduri aiurea, care nu-si au rostul. Da, poate ca asa e. Poate trebuie sa fac mai mult de atat ca sa inteleg. Da.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Vin 14 Feb 2014, 21:35

Chiar aveam nevoie de ceva bun de citit, deși odată cu anunțul tău am avut parte de prea puțin. M-am regăsit în ceea ce ai scris, într-o mare măsură, așa cum sunt sigură că oricine va citi o va face. Bănuiesc că am mai spus-o, dar mă repet, stilul tău este genial și ești una dintre cele mai bune scriitoare. Probabil ce ai scris sunt doar niște simple gânduri cărora ai reușit să le dai un farmec aparte. Sper să ajungi curând cu o nouă postare, d-abia aștept. <3
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Vin 14 Feb 2014, 23:25

Poate ca primesti mai des decat ar trebui replici de genul "se putea si mai bine", dar in privinta scrisului, crede-ma, mai bine de atat nu se poate. Esti perfecta! Imi place mult felul tau de a scrie, sper ca esti constienta de asta. Toti avem puncte tari si puncte slabe, iar scrisul e unul din lucrurile pe care le faci enervant de bine. Concentreaza-te pe asta. Cu siguranta ca vei gasi drumul cel bun pana la urma pentru cariera si viata ta personala. E imposibil ca o persoana atat de inteligenta, de responsabila, de ambitioasa si de talentata sa nu reuseasca in viata. Ai incredere, Chocolate. Te pup! :*
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19Sam 15 Feb 2014, 08:24

Tot ce faci, mereu va precede de acea replică "se putea şi mai bine", dar cum omul de fel nu este perfect, tu cred că ai reuşit să realizezi multe lucruri de care să fii mândră şi atunci nu mai conteze atât de tare părerea altora. Dar desigur, cine să îţi aprecieze munca dacă nu, restul... Dar oare le pasă atât de tare, nu, fiindcă toţi vor să scoată la iveală câte o greşeală şi să te arate, poate, cu degetul. Dar bine, nu mai stau să înşir poveşti, Choco, să ştii că eşti o persoană minunată, o scriitoare desăvărşită care merită toată aprecierea. Şi chiar dacă aprecierea nu o primeşti des, să ştii că eşti genială oricum. Mi-a plăcut compunerea aceasta, fiindcă mă regăsesc în ea, cred că lucrurile de genul la toţi ni sau întâmplat. Tot ce pot spune este că să fii răbdătoare şi înţelegeătoare, iar visele tale să nu le laşi să fie înlocuite cu ale altora. Faci o treabă excelentă, sunt sigură, peste tot şi la şcoală şi aici şi oricunde, nu te lăsa indiferent ce ar fi, iar gândurile care îţi străbat minte nu sunt fleacuri şi nu au o importanţă efemeră, ci au o importanţă de sine stătătoare. Te pup şi abia aştept să citesc şi alte lucrări de ale tale. <3
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Continut sponsorizat




Your eyes, my scent. - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Your eyes, my scent.   Your eyes, my scent. - Pagina 11 I_icon19

Sus In jos
 

Your eyes, my scent.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 11 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-