Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Lupta unei vrajitoare impotriva destinului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Mier 16 Feb 2011, 20:56

Pardon, 2 comm-uri, sunt foarte ametita, nu stiu cum de n-am vazut commu de la Puffy!


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Mier 16 Feb 2011, 21:18

buna scumpo
frumos capitol
pune nextu plz plz happy



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
^_*Sayuri_Ayame^_*
Academy Student
Academy Student
^_*Sayuri_Ayame^_*

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti:P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna vesela...chiar si in cele mai grele momente!:D

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Mier 16 Feb 2011, 21:31

Hey! hi! imi place mult capitolul in love

Ai niste idei grozave happy2

Pune next'ul cat mai repede please please

Spor la lucru kiss kiss kiss
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Feb 2011, 13:49

Pun capitolul imediat ce-mi termin temele! Si daca termin mai repede poate pun 2 capitole, dar nu-s sigura! .. ..  ..


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Feb 2011, 19:26

Bine sa incepem! Am sa pun mai multa descriere, ce-i drept nu am descriere in celalalt capitol, dar acum am sa mai si descriu deci...

Capitolul 7. La plimbare prin parc

-Hopa! Ia uite ca avem vizitatori! ma intorc si observ in fata clasei un baiat cam cu un an, doi mai mare decat noi, ce astepta sa fie observat, era saten, cu ochii caprui si imbracat simplu, cu pantaloni gri o bluza alba si adidasi tot albi. El este ajutorul domnului director, il cheama Takemoto.
-Aha, si ce vrea?
-Pai hai sa vedem.
Ne strangem in jurul lui, ca si oile in jurul ciobanului si dupa ce vede ca nimeni nu mai vorbeste ne spune incet si calm, ca sa intelegem toti:
-Domnul director spune ca puteti pleca acasa, deoarece profesorii sunt ocupati cu gasirea lui Hanamato si un spital de nebuni pentru el! Glumesc! Profesorii sunt ingropati in dosare, la propriu, in holul de la intrarea in arhiva, deoarece mult iubitul Hanamato s-a pus sa faca curatenie si acolo si acum nu gasim nici profesorii, nici pe el!
Ce profesor ciudat! Pentru varsta lui zici ca a scapat de la casa de nebuni! Avea doar 39-42 de ani, de asta sunt sigura. Am mai auzit de familia Hanamato, dar toti sunt niste genii, de-o tepa cu noi, creaturile magice. Pe cand asta.... nu stiu pe cine seamana! Ori cand era si el la scoala a fi luat prin clasa a X-a o fi luat cea mai mare nota din viata lui, iar acasa mama lui l-a aruncat de 3 ori in aer si l-a prins numai de 2 ori.... ori opusul, adica o fi luat cea mai mica nota si in timp ce se batea cu mamica si taticul, astia doi i-or fi spart capul si i-ar fi curs toata inteligenta din el! Acum lasand glumele chiar nu stiu de unde l-or fi infiat pe asta, deoarece minte 0% si in rest...arata bine pentru varsta lui, dar la cat de nebun e, poate sa fie Fat-Frumos din lacrima! In timp ce-mi adunam cartile si restul catrafuselor, Hinata vine spre mine foarte vesele si-mi spune:
-Sakura, ce-ar fi sa mergem putin prin parc, toti merg, te mai familiarizezi cu locul si colegii, ce spui?
-Sigur, Hinata! Si asa n-am chef sa-mi stea ai mei in farful creierului!
-Super! Haide!
-Ok!
Am iesit afara. Peisajul era oarecum schimbat fata de prima oara, adica acum 1 ora, 37 de minute si 9 secunde. Adica era complet schimbat. Era mai multa verdeata si banci. Gazonul era ingrijit si tuns foarte scurt ceea ce-mi aduce aminte de o chestie foarte interesanta. Cand locuiam si cu parintii mei, eu , ei si Az am mers la o cabana, unde parintii mei ma obligau sa tund gazonul, facandul la aceeasi dimenisiune, chiar daca-mi lua toata vacanta si as fi luat fir cu fir cu farfeca cea mai ascutita a mamei. Cum Azmariei ii facea placere sa ma imite si intr-o zi am gasit-o taind iarba cu FOARFECA DE VIE!!! Facuse numai gropi in gazon si parinti mei ne-au trimis acasa imediat, ceea ce era foarte tare pentru ca a trebuit sa-l repare ei dupa aceea.
Chiar si peisajul parea schimbat! Erau flori rosii, galbene, albastre, albe,de toate culorile si copaci mai multi. Ce naiba face lumea cat noi invatam?! Sadesc copacii care devin adulti in jumatate de ora si planteaza gazon si flori, perfect asezate, ce sa mai vorbim de flori, intr-o parte erau asezate dupa culorile curcubeului, cu tot felul de forme: unicorni, sirene, zane cu aripi de fluturi... de ce isi bat astia joc cand ar putea sa vada toate alea... defapt e greseala mea, aici nu e ca-n Lumea Magiei!
-Auzi, Hinata...
-S-a intamplat ceva, Sakura?
-Cand am intrat in scoala parea sa fie ceva mai mult beton....deci.... unde este???
-Hahahaha....saraca de tine....hahaha...tie nu ti-a spus nimeni...hahaha...
-Hinata, linisteste-te! Ca sa mi se spuna?
-Ca intrarea in scoala a elevilor se face prin fata scolii, iar iesirea prin spatele ei....hahaha!
-Si cine ar fi trebuit sa-mi spuna? atunci Hinata se opri din ras si facu ochii mari aratandu-se singura cu degeteul. Asa ma gandeam si eu!
-Uupssss....scuze, Sakura!
-Nu-i nimic! Hai sa mergem ca poate ne asteapte ceilalti!
-Bine.
Mergeam pe strada si ma gandeam la tot felul de chestii care mai decare mai ciudate. In capul meu rasunau o gramada de intrebari imposibil de scos de acolo...Oare or sa ma placa colegii mei?...Voi reusi sa-mi mai fac si alti prieteni?....Si daca da, le-as putea ascunde toate secretele mele?....E greu sa fi om, sau cele putin a te da drept om.
-Sakura, Sakura....hei ei sunt colegii nostri...Saku!!!
-Aaaaa...Ce? Ce s-a intamplat? apoi observ toti colegii de la scoala holbandu-se la mine, Ce inceput bun. A iertati-ma, ma gandeam la ceva si eram pe altalume!
-Toti mai facem asa din cand in cand! Nimic anormal, doar nu te asteptai se te judecam dupa asta? spune fata cu satena, cu doua cocuri, Ten-Ten
-Nu stiu ce sa zic, nu-mi prea pasa de criticile distructive pe care le primesc! Incerc sa ignor si sa dau ascultare criticilor constructive!
-Presimt ce vom fi prietene bune! Ten-Ten, dar cred ca ti-a spus Hinata deja!
-Da asa este! Tu esti Ino, Neji, Shikamaru, Lee, Choji, Sai, Shino, Kiba si...vazand ca Sasuke si Karin nu ma baga in seama le incurc numele intentionat spunand ca Naruto e Sasuke si invers, iar apoi am spus ca Amy este Karin si invers, toate astea dintr-o suflare.
-Cum ma poti crede idiotul asta? spune Naruto nervos.
-Ai vrea tu sa fi eu! Si papusa nu cred ca mi s-ar potrivi mie un asemenea nume si atitudine, cum ne poti inversa?
-Exacta asta vroiam sa intrebam si noi 2!spune Amy.
-A...pai...Greseala de tipar!
-Da pana la urma ce are numele meu si atitudinea mea, Sasuke?
-Tu glumesti?! Daca as inventa o limba noua, primul cuvant pe care l-as inventa ar fi Naruto, ceea ce ar insema tembel cu T mare, iar ,,atitudine lui Naruto,, ar insemna gretos!
-Bine baieti, nu credeti ca v-ati aprins cam tare?intreaba Kiba.
-Ba din potriva, abea am inceput! spun amandoi deodata mai sa se ia la pumni.
-Haideti, dar ce impresie ii lasati domnisoarei?intreaba Shikamaru.
-Impresie nu, advertisment da! Da-te la o parte, esti in ZONA DE PERICOL!
-Scandalagiilor! le spun eu, iar ei se opresc imediat si se uita la mine.
-Cum mi-ai spus? intreaba Sasuke.
-Nu, tu esti Mister Insulta, iar tu esti Mister ,,O caut cu lumanarea,,! cei doi se potolesc si noi, restul ne putem continua plimbarea, dar nu inainte sa fiu atentionata in privinta celor doi si sa primesc un ,,Bun venit printre viitori mei prieteni!,, plin de caldura, de parca as fi fost la sanul mamei.
Ma bucuram ca am prieteni de incredere, pe care sa ma pot baza si sa le spun placerile si neplacerile vietii, necazurile, tot ce am pe suflet si poate, poate daca vor fi cuminti imi vor afla si secretele, dar cu conditia sa nu mai spuna nimanui altcuiva, sa ramana secretul unui grup numeros de prieteni, care se vor ajuta la greu si la bine si vor fi acolo ,,toti pentru unul si unul pentru toti,,! Nu am mai avut asa de multi prieteni niciodata. La fosta scola nu ma bucuram nici de atentia acordata temelor a elevilor ignoranti ce nu se gandeau la viitorul lor, ci aveam un colectiv restrans de prieteni, cunostinte si nu pot spune ca ream foarte sociabila, adica eu care aveam 3 prietene printre 50000de alti elevi ce si mine, doar ce ei erau prieteni intre ei, si nu era ca nu eram o companie placuta, doar ce eram mai timida si mai cu capul pe umeri, ceea ce nu convenea majoritatii, asa ca am ales ca minoritatea ca priteni! Deci ce sa mai prieteni buni, pe viata!

Am terminat capitolul 7! Multumesc pentru comm-uri! thank you


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Feb 2011, 19:45

Miau !

Hei Demi draga !
Pai capitolul imi place
Interesant si frumos
Ma bucur ca nu te-ai suparat
Si am vazut ca ai pus descriere
Ceea ce este foarte bine
Insa , din nou ai cam mult dialog
Mai scurteaza din el si mai adauga descriere
In rest e bine
Imi place foarte mult ficul:X
Astept next-ul repejor :X
Spor la scris , idei si scoala !!
Pupici !!
Mrr dap ! hi!


Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Feb 2011, 19:46

Heii!Ma bucur ca ai pus urmatorul capitol! in love

Imi place mult si vad ca asta are si deschriere!

E foarte amuzant si interesant!

Imi place de cei doi mult!

E superb si astept urmatorul capitol!

Sooo...next!

Spor la scris si scoala!


[center][img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 C2be543581536624783eb63 [/img]
Be different, be special, be YOU.
puffy's signature.
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Feb 2011, 20:12

frumos capito scumpo
se pare ca bubu tea spus ce greseli i asa ca nare rost sa mai spun si eu
sper ca nu te superi
in rest ficul este super
tineo tota asa ok happy good job



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Feb 2011, 20:46

Capitolul 8. La prima petrecere

Simteam ca nimic nu ma poate desparti de cei 14 prieteni ai mei. Dar nu credeam ca as putea fi prietena cu una ca si Karin, Amy probabil ar fi mers daca faceam putine eforturi, dar ea era devotata doar lui Karin, asa ca n-aveam de ales! Nu sunt eu genul care sa comenteze la adresa altor persoane sau sa-si dea cu parerea despre ele, deoarece nu sunt eu cine stie cine, vezi Doamen ca sa pot eu sa apun,, Tu nu-mi esti prieten pentru ca X si Y, iar tu-mi esti prieten deoarece X si Y,, , si nici nu-mi plac oamenii de genul asta, cum ar fi Carmen sau cum i-o zice si lu aia... Karin, na. ,,Tu n-o sa-mi fi in veci prietena, pentru ca tu nu esti populara, sau frumoasa, sau sa ai haine stilate si frizuri de mii de parale, fiindca tata a fost avocat si mama un mare sensei, cunoscut in toata Japonia. Iar tu?,, Nici nu stie ea cum sunt eu in ralitate, sau cea-au fost parintii mei! Mama a fost cea mai mare exploratoare-stiintifica, adica cercetatoare, vrajitoare din Llumea Magiei! Ea a descoperit o gramada de detalii despre Sangele Negru! Sa va exiplic ce-i cu Sangele Negru. Este sange, dar de culoare neagra si cu cat ai mai mult sange din asta in corp cu atat puterea se mareste, si dupa nuanta sangelui ne putem da seama anumite lucruri, mama a dovedit-o stiintific! Sangele rosu este specific oamenilor de rand, sangele visiniu celor care lupta, sangele albastru, este specific zanelor, sirenelor, uriasilor, capcaunilor si piticilor. Sangele portocaliu regilor si reginelor, din Lumea Magiei, exemplu: Regina de la evenimentul cu alegerea puterilor, ea este Regina vrajitorilor, sangele gri oamenilor malefici si cel mai periculos sange, cel negru, pe care il au doar vrajitorii, vrajitoarele! E cel mai periculos, deoarece daca in corp exista o cantitate foarte mare, riscul ca doar sangerarea sa duca la activarea puterii si dezvaluirea adevaratei identitati creste cu 89,83%. Tata a fost cel mai mare inventator de vraji, potiuni, puteri care sa fie folosite in Lumea Oamenilor etc.
Se pare ca mai bine as reveni cu picioarele pe pamant deoarece la cat de neatenta am fost era posibil si sa ma pierd de restul...dar nu eram inca cu ei si vorbeau ceva, dar nu pre intelegem asa ca ma bag si eu in seama aiurea
-Deci despre ce vorbiti?
-Pai chiar vroiam sa te intreb daca nu vrei sa stai o saptamana la mine acasa! spune Hinata.
-Hope, Helthy aveti ceva in program, de facut cu mine?
-Si noi vroiam sa mergem la Ino si Ten-Ten acasa.
-Sigur, Hinata pot sa vin, am sa merg sa-mi fac bagajul, deoarece se intuneca si me vedem la tine peste 45 de minute si....si ne vom distra! Doamne, era sa spun si cate secude, atunci si-ar fi dat seama ca marimile creierului meu sunt altfel decat ale lor.
-Desigur!
-Am sa plec, acum, asta daca nu va deranjeaza!
-Du-te! ma indeamna ei.
-ok!
In timp ce mergeam simt o mana calda pe umarul meu si ma intor stiind ca sigur e cineva din grup, dar am ramas mirata cand m-am intors si in loc de orcine altcineva din grup l-am vazut pe........i-a ghiciti cine se afla in spatele meu? Oare cine, oare cine?.......Pai si pe mine m-a cam socat faza asta dar de....pate asa se comporta el.
-Ce s-a intamplat?
-Sti esti singura fata care nu se tine scai de mine si..
-Daca vrei sa vorbim despre asta, te invit sa pleci!
-Si vroiam sa-ti multumesc ca macar tu esti intreaga la cap! Adica fata de ele, tu ai creier!
-Nici nu sti tu!
-Te conduc acasa?
-Faci cum vrei!
-Pai atunci...
-Hei Sasuke, iubitule!
-Oh, domne, hai sa mergem mai repede!
-Nu pleca, dregule! Astepta-ma! Stiu ca ti-e frica sa-mi spui ce simti!
-Nu mi-e frica sa spun ce esti o idioata, obsedata pe care as spanzura-o, ti-a-si taia membrele, iar apoi restul corpului, apoi te-as transa, ti-as da foc la par si as face supa din ochii, urechile, mainile si picioarele tale, iar apoi restul le-as da lea rechini! spune el mai incet dar ea ii sare in spae.
-Tu, rozalio, lasa doi indragostiti singuri, m-ai invatat codul bunelor maniere, sperietoare de ciori ce esti! spune Carmen, pardon, Karin.
-Mai bine m-as idragosti de un porc! exclama el. Da-te de pe mine!
-Orice pentru tine!
-Mersi acum sa plecam....Sakura.....firar a plecat acasa! Ma duc dupa ea! Stai putin nici macar nu stiu unde sta! Ah si trebuia sa o conduc acasa!
-Dar ma poti conduce pe mine!
-Cand o sa vad o vrajitoare! dupa ce facu cea mai nepotrivita exclamatie din viata lui pleaca nervos.
Eu stateam intr-un copac si ma gandeam la ceva, care se numeau ,,oameni,,. Ei nu cred deloc in magie? Si dupa mine ar fi putut s-o conduca fiindca astazi a vazut 3 vrajitoare, doar ca nu-si da seama. Oamenii sunt putin neexperimentati, fiindca micile detalii care pe viitor devin revolutionare le scapa printre degete cum ne scapa nisipul. Oricum nu mai am timp de comentarii deoarece o sa-mi formez o parere mai clara in timp si 2, trebuie sa merg la Hinata. Nu ma mai ostenesc sa merg acasa sa spun unde sunt sau sa-mi fac bagajul, asa ca ma ajut de o mica vraja, poate 2. Una pentru a-mi primi bagajul gata facut, una pentru teleportare. Ma aflam in fata casei Hinatei, care arata bine. Eramare. cu 3 etaje, cu multe camere, pentru 3 etaje si multe luminite. In gradina se afla o fantana si o piscina, probabil nu tineau acolo apa pe care vroiau sa o incalzeasca, din fantana. Drumul pana la usa era betonat si inconjurat cu pietricele mov, asta era precis culoare favorita a Hinatei!
Ajung in fata usii, imi aranjez hainele si parul dupa care ciocanesc la usa. Din partea opusa se ivi chiar....Neji. Asta nu era asa o mare surpriza. Eu il intreb daca-si viziteaza verisoara, pe Hinata, el ramane surprins si ma intreba de unde stiu, iar eu raspuned scurt:,,Am gichit,,.
Inauntru Hinata statea plictisita schimband canalele unui televizor cu ecram plat, parand foarte neinteresata. Te cred si eu! Ce sa vezi la porcaria aia, inafara de reclame si programe tampite! Din bucatarie se aud 2 glasuri care vorbeau cu Hinata, dar ea nu le baga in seama.
-Hinata ,draga mea, noi plecam! A venit prietena te si restul fetelor?
-Numai Sakura, mama! Si n-o coplesi prea tare, e cam la fel ca mine!
-Oooo, Hinata, cand am facut eu asta?
-De fiecare data, inainte de a-mi pierde un prieten!
-Ce rea esti! spune femeia venind in pragul usii. Buna, Sakua, eu sunt mama Hinatei!
-Buna ziua, doamana! era o femeie inalta, cu parul ca al Hinatei, cu ochii ca si ai ei si mereu cu zambetul pe buze.
-Esti mai educata decat restul prietenilor Hinatei!
-Multumesc, si dvs. aveti un zambet farte placut!
-Te vei plictisi repede de el! spune Hinata.
-Noi va lasam sa va distrati! Haide Neji, am inteles ca si tu iesi!
-Da, matusa.
-pa-pa copii! spune tatal Hinatei, care aparu pentru prima oara in peisaj, era saten, cu ochii lila, si la fel sa si sotia lui, inalt, acea in jur de 43 de ani.
Dupa ce ei pleaca eu ma asez pe canepea si o inteb pe Hinata ce vom face, iar ea-mi spune:
-Asteptam restul invitatilor!
-Invitati?
-Dam o petrecere!
-Nu am mai fost pana acum la o petrecere!
-Tu glumesti?
-Nu, deloc!
-Atunci asta va fi si cea mai tare din viata ta, prima e cea mai tare, iar urmatoare e de 10 ori mai buna si tot asa.
-Super, dac mai e cineva la usa!
-Poftim?
-La usa! Bate cineva la usa!
Hinata se ridica, deschide usa si din spatele ei.....


Curiosi de ce se mai intampla? Cititi duminica caontinuare, pana atunci vreau cel putin 4 commuri, altfel nu vedeti continoare!


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Feb 2011, 21:19

buna scumpo
imi place capitolul
debia astept nextu
asa ca punel repede bine
happy2



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
rose_night
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : nu vrei sa afli!!

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Feb 2011, 16:59

Imi place ffffffooooooooaaaaarrrttttttttteeeeeeeeeee mult!!!!!! NEXTUL....NEXTUL .................... pls....???? please
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Feb 2011, 17:31

Pai sa sti ca imi place foarte mult!
Cum sa nu pui nextul,scumpo.
Sti bine ca ne place ficul tau.
Nu fii rea si ne pune sa asteptam pana duminica.
Punel si tu mai repede.
Escat cum fac eo:))
Pun vreo 2 capitole pe zi:))
Da in fine eo sant nebuna.
Sti ar trebui sa mai reduci din dialog
Dar nu-i nimic ca e bine si asa
Deci inca o data!
Mi-a placut mult de tot!
Astept nextul!:x
Te pupacesc in love:*


[center][img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 C2be543581536624783eb63 [/img]
Be different, be special, be YOU.
puffy's signature.
Sus In jos
^_*Sayuri_Ayame^_*
Academy Student
Academy Student
^_*Sayuri_Ayame^_*

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti:P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna vesela...chiar si in cele mai grele momente!:D

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Vin 18 Feb 2011, 22:09

Cu unul de la mine ai 4 happy2

Abea astept sa aflu cine se afla in spatele usii yeah

Imi place mooooooolt kiss kiss

Hai cu NEXT-ul please
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Feb 2011, 16:23

V-am cam lasat, vorba aia, sa fierbeti in suc propriu, dar asteptarea s-a terminat!
Capitolul 9. Sa ne distram!!!

De dupa usa se ivira 3 fete. Pe orimele 2 le cunosteam deoarece erau in clasa cu noi, erau Misa si Lisa, ce nume au si astea doua, parca ar fi gemene! Lisa era imbracata cu o bluza rosie, blugi scurti, adidasi gri si o vesta de fas, avea parul prins in coc si era machiata cu rosu. Misa era imbracata cu blugi, o bluza roz cu alb, adidasi albi cu roz. Avea parul prins in doua cozi, cu breton si o clama cu fluturas. Ea era machiata cu negru si roz. Se pare ca ii place foarte mult roz! Cealalta fata avea parul brunet, ochii cenusi, era machiata cu verde si pe fata ei se puteau zari trasaturi foarte fine. Era imbracata cu o fustita scurta, plisata, neagra, cizme pana sub genunchi, tot negre si o bluza portocalie cu multe imprimeuri pe ea si o jacheta tot portocalie. Dar Lisa parea, nu stiu cum sa zic, o pisica! Parea o vrajitoare ce stapaneste Pisica. Dar nu cred ca ar putea fi asa ceva.
-Hei, Hinata, cine este fata?
-A, Sahura! Ea e Hagumi, o prietena foarte buna a mea! Ayame, ea este Sakura!
-Incantata de cunostinta! spune ea
-La fel. Deci sunteti primele care au ajuns!
-Uau! Tocmai mi-am stricat recordul de intarzieri! spune Misa.
-Da cum sa nu, lauda-te! spune Lisa.
-Eu va las, merg sa ma schimb! Hinata, unde este baia?
-Pe hol, a treia usa, pe derapta!
-Mersi!
Merg pe holul acela care era extraordinar de lung. Mergeam de 5 minute si 20 de secunde si abia eram la prima usa, deci pana la a treia ar fi 16 minute, tinand cont ca Hinata mi-a spus ca a treia usa este baia, cand defapt era bucataria. Se vede ca si ea s-ar putea pierde in casa ei. Naroc ca fix urmatoarea usa era cea de la baie. Pe jos era gresie alba si pe tavan faianta albastra. In baie se afla cabina de dus, o cada, toaleta, o chiuveta, deasupra careia se afla o oglinda. Pe peretele pe care se afla si oglinda erau mai multe dulapioare de lemn de ....pin, asta-i alta calitate proprie! Pot gichi ceva care sa se dovedeasca a fi adevarat, dar asta-i altceva. Ma intrebam ce culori sa aleg pentru tinuta si nu mi-a luat mai mult de 30 de secunde ca sa-mi dau seama... galben si albastru! Am ales di geamantan o fustita scurta si mulata, galbena, un maieu galben pa care scria cu litere albastre ,,Life is short, so make it beautiful!,,. Mi-am scotocit geamantanul pana am gasit jacheta mea albastra de piele, pantofii albastri si cerceii de aceasi culoare. M-am machiat cu albastru si mi-am prins parul intr-un coc, cu o agrafa mare, galbena lasand 2 sufite sa-mi cada pe langa fata si mi-am facut si breton. M-am uitat prin perete si se pare ca toata lumea ajunsese in nici 3 minute si 17 secunde si jumatate. Imi pun geamantanul mai intr-un colt si ies afara. Merg pana in camera si toti intorc privirea spre mine, cat de mult urasc eu asta!
-Ce va uitati asa la mine? Doar nu-s o vrajitoare! in capul meu rasuna vocea inervanta a celelalaltei parti a mea ,,Ba esti!,, eu stiu ca intr-un fel e mai proasta dar ii voi explica cu detalii ,,Stiu ca sunt, cap patrat si incolor! Dar ei nu si este o pluma! Acum intelegi? Defapt nici nu-mi pasa!,,
-Sakura are dreptate sa ne distram! tipa Hinata atat de tare incat mi-a spart timpanele, Doamne, da de unde o avea plamani asa de puternici?!
Toata lumea se opreste din holbatul la mine si continua orice fel de activitate. Eu incerc sa merg la Hinata, dar sunt trasa de cineva intr-un colt. Nu aveam de gand sa gichesc cine e asa ca il, mai degraba o intreb cine este. Imi raspunde scurt ,,Lisa.,, si-mi zice ca vrea sa vorbeasca cu mine.
-Da. Te ascult!
-Deci stiu ca esti vrajitoare!
-Nu e adevarat!
-Nu este nevoie sa negi! Si eu sunt vrajitoare, stapanesc Pisica si elementul vant.
-Ok. Acum te cred! Chiar m-am gandit ca ai putea fi o vrajitoare.
-Am simtit asta! Apropo, tu ce esti?
-Pai depinde la ce te referi. Elementul, animalul, profesia, pate altele....
-Avem timp spune-mi totul!
-Ok! Deci de profesie sunt cercetateoare, explorator stiintific, ca si mama. Animalul Dragon, iar elementul de baza e foc, desi sunt zeita. ea tocmai ingitise niste apa si cand auzi [ZEITAu] scuipa tot ce avea in gura, exclus limba si dintii.
-Esti zeita!!! tipa ea,da deabea dupa aia isi da seama ca mai sunt si altii incamera.
-Ce vrei sa spui? intreaba Naruto.
-Este vorba de un joc! spun eu extrem de calma.
-Pai nu stiam ca-ti plac jocurile video!
-Ce pot se spun, m-am molipsit de la Dogo.
-Cine-i Dogo, iubitul tau?
-Hahahaha...nu....hahaha....e tata!
-Hopa!
Dupa aceasta peripetie i-am mai spus multe Lisei despre mine. De exemplu cat Sange Negru am in corp, adica 90% si cantitatea creste pe zi ce trece, calibrul, chestia asta este un fel de numerostatie. Vrajitoarele sunt numerotate cu aceste calibre de la 1 la 50. Calibrul dovedeste cat esti de bun in ceea ce faci, ce esti, la cum iti folosesti puterile etc.. Calibrul meu este 47, despre ce am studiat si ce ma pasioneaza, ce activitati am practicat, asta este clar: gimnastica si....fotbalul, castigasem multe meciuri, adica eram foarte buna. Ea mi-a spus despre ce este de profesie medic, ca are 69% sange negru in corp, ca are calibrul 41, ca a studiat despre Lumea Oamenilor si istoria Lumii Magice, evident si medicina, ca-i place sa citesca si sa decopere lucruri noi si ca a jucat volei 5 ani.
Vorbisem asa de mult incat nici nu ne-am dat seama cum a trecut timpul si mai ramaseseram doar eu, Misa, Lisa, Hagumi, Sasuke, Naruto si un tip Shogo. Asa ca am decis sa ne uiam la un film de groaza, ales de Naruto: Raiul Nelegiuitilor. Toti pareau extrem de speriati, doar eu si Lisa ne uiatam plictisite la ....chestia aia, caci film de groaza nu-l puteam numi! Semana mai degraba cu ,,Plictiseala pentru Nelegiuiti,, mai ca era sa adorm, dar in nefericire idiotul de Sasuke ma trezeste cu o replica pe care cand am auzit-o m-am gandit ca mai bine nu incerca sa ma tina treaza!
-Daca ti-e frica poti sta la mine in brate! spuse insusi dobitocul.
-La cum arati, pe tine ar trebui sa te tina cineva in brate!
El incerca sa mai spuna ceva dar deoadata se lua curentul si toti tipau ca idiotii si alergau de colo-colo ca si gainile bezmetice. I-am lasat in pace gandindu-ma ca se vor linistii, da ei nici vorba, urlau si mai tare.
-Off, dar mai terminati odata ce e ora 12 si sculati toti vecinii! Sunteti prea paranoici, ce credeti ca daca se ia curantul vine bau-bau dupa noi?! Doamne da-le minte! Priviti aici! spun eu care lucram deja la sigurantele ce saigurau curentul, iar dupa nici cinciminute...PUF!, lumina se aprinde si filmul reincepe.
Lisa ia telecomanda si stinge televizorul.
-Voi, baieti, acasa! Valea! Hinata, Hagumi si Sakura pregatiti-va de culcare!
-Asa ziceam si eu!
-Ai dreptate! Oare ce ne-o fi apucat si pe noi? Nu exista fantome! spune Sasuke.
Auzind aceste cuvinte devin trista si chiar domnul Uciha observa si ma intreaba ce am patit.
-Nimic, sunt doar obosita! Ma duc sa ma culc.
Cu toate ca am spus ca nu era nimic, doar eu stiam ce-i in inima mea. Oamenii nu au o definiteie buna pentru PARANORMAL. Paranormalul este cauzat de fantome, da este adevarat. Dar oare stie cineva ce sunt fantomele si de unde vin ele? Nu! Cei care mor in Lumea Magiei sunt trimisi aici ca sa-si spele pacatele ajutand oamenii si devenind un fdel de ingeri protectori sau poa sa aleaga calea reului, adica sa bantuie oamenii si sa le faca viata un adevarat Iad. Si parintii mei au murit in Lumea Magiei, deci asta ma face sa ma gandesc la ei, Yumiko Minato si Ren Haruno.
-Hai, duceti-va!
Baietii isi aduna lucrurile si dupa ce termina cand da si Naruto sa iasa pe usa eu ii spun:,, Sa nu mai faci asta, Naruto!,,. Sigur ca stiam! Sigurantele au fost scoase, iar singurul atat de imatur sa face asta era Naruto! Rusinat lasa capul in jos si iese pe usa cu pasi mari si grabiti.
Dupa ce toti au adormit m-am asigurat ca nimeni nu ma vede plecand si am sarit pe geam incepand sa alerg pana cand am ajuns la un lac unde o femeie astepta. Pe mine ma astapta.
-Orfelia! Expica-mi! De ce am venit aici?
-Pentru ca avem o misiune! Eu am o misiune!
-Care? Ce misiune trebuie tu sa duci la bun sfarsit?
-Chiar vrei sa sti?
-DA!
-Pai daca esti cuminte pot termina misiunea chiar in seara aceasta! Chiar acum!
-Minunat! Fa-o!
-Esti sigura?
-Foarte sigura!
-Nu vrei sa sti care e misiunea mea?
-Nu ma gandeam ca-mi vei spune, deci da, vrau sa stiu!
-Trebuie sa sti, din moment ce misiunea mea are legatura cu tine!
-Deci care ti-e misiunea?
-Uciderea ta!

Capitolul 9 este gata....Sa stiti ca viitorul capitol nu va fi chiar dupa aparentele din acest capitol! Si in legatura cu descrierea, stiu ce este foarte mult dialog, dar la un moment dat nu am mai stiut ce sa descriu! Deci, ma scuzati!


Ultima editare efectuata de catre Demetria in Dum 20 Feb 2011, 17:52, editata de 1 ori
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Feb 2011, 17:51

Daca voi ati crezut-o pe Orfelia o scorpie, stati sa vedeti cum este noul nostru personaj feminin, am sa va las s-o descoperiti singuri!
Capitolul 10. Tu mi-ai distrus viata si ai adus intunericul peste ea!

-Acesta este destinul tau, Maria Ta!
-Nu te cred! Tu nu esti Orfelia! Ea ma iubeste si nu mi-ar face rau niciodata, dar mai sa ma omoare! Si destinul nu are cum sa fie atat de dur cu vreo persoana!
-M-ai prins! Nu sunt Orfelia! Dar eu sunt..... cea care te va ucide! Iar cu tine destinul nu va fi deloc bland, fetit-o, deoarece eu iti decid destinul!
-Cine esti?
-Cea care aduce pieirea si focul Infernului peste ambele lumi jalnice! Cea a magiei si cea a oamenilor! Sunt o zeita-vrajitoare si vreau sa mori! De aceea ti-am ucis si parintii! Eu sunt Medusa, sora Orfeliei si a lui Arachne, vrajitoarea ce stapaneste Paianjenul si elementul Intuneric! Eu sunt o.....serpoaica! Acum Inaltimea Voastra trebuie sa dispara de pe fata pamantului pentru totdeauna! Sageata Vectoriala! am mai apucat sa vad doar 3 sageti negre indreptandu-se spre mine, care m-au strapuns si hainele mele deschise la culoare s-au patat de sange, care se prelingea pe tot corpul meu firav.
Am cazut pe jos si scoteam scrancete de durere in timp ce blonda se intoarse cu spatele le mine si vorbea cu alte doua vrajitoare. Cele doua erau Eruka si Mizune. Eruka stapanea Broasca si apa, iar Mizune, Soarecele si aerul. Cu ultimele puteri i-am vorbit blondei:
-Tu crezi ca sora ta, Arachne a murit nu-i asa?
-Evident!
-Te-nseli! Este in Lumea Magiei, si locuieste undeva, in Muntii Misterului, inpreuna cu Estera!
-Minti!
-De ce-as face-o? Nu meriti sa sti, dar eu cred ca ar trebui!
-Si cine ma rog este Estera?
-Chiar nu-ti mai sti buna ta prietena din copilarie?
-Nu-mi aduc aminte de nicio vrajitoare Estera!
-Nu! Nu este vrajitoare, ci vampir!
-Ce ai spus?
-Pai nu o sa sti niciodata daca te mai vrea drept prietena! nu mai apuc sa zic nimic caci lesin si nu mai vad nimic in fata ochilor.
Pe o parte cosmarurile de-abia asteptau sa ma terorizeze, pe de alta visurile frumoase ma inplorau sa fiu puternica si sa nu las cosmarurile sa puna stapanire pe mine. Din pacate nu pudeam sa fac nici asta si nici macar sa-mi activez puterea care probabil in acel moment. Mama, la asta nu te-ai gandit cand ai scris 364 de carti despre Sangele Negru! Cred ca tocmai mi-am semnat contractul la moarte. Ochii mi se inchid incet si in fiecare minut pierd din ce in cemai mult sange normal si ma tot intrebam cat va mai dura pana cand micuta parte de sange normal sa se consume si sa-mi pierd si Sangele Negru din corp. Trebuie sa se fi gandit mult la un asemenea plan malefic si sa anticipeze asemenea ce s-a intamplat acasa la Hinata. Ma intreb un singur lucru: Oare vor suferi pentru mine sau vor chefui de fericire? Nu pot sti! Nu pot sti nici cat mai am de trait deoarece odata cu cantitatea sangelui din corp scade si puterea. Iar cum a mea este foarte scazuta nu cred ca voi rezista mai mult de cateva ore, adica 4 sau 5.
Dimineata, acasa la Hinata:
Deoarece fetele erau foarte ingrijorate pentru ca Sakura disparuse i-au sunat pe baietii sa-i intrebe daca nu au vazut-o ei, insa fara rezultat. Si ei au fost ingrijorati asa ca au mers la Hinata acasa. Pe usa intra Lisa foarte grabita dand peste Kiba, daramandu-l, iar in caderea lui s-a agatat de Shikamaru, care a cazut si el, daramand o vaza, iar cand Neji s-a aplecat sa o prinda se imbiedica de piciorul lui Lee, cazand amandoi si punandu-i piedica lui Sai, care se intoarse sa vada ce se intampla si pocnindul pe Naruto peste cap care se intoarse rapid si in calca pe Neji pe mana, acesta la randul lui il trase de piciorsi cazu peste restul. Astfel doar Sasuke si Shino ramasesera in picioare, iar restul alcatuiau o gramada pana aproape de tavan.
-Vreo noutate, inafara de faptul ca Hinata are in mijlocul camerei o gramada uriasa de gunoi? intreaba Sasuke.
-Nimic, dar stiu pe cineva care ar putea sti unde este!
Peste cateva minute acasa la Orfelia:
-Sakura....nu, nu este aici! De cand lipseste?
-Pai noi acum am observat dar banuim ce de aseara dupa ce am adormit noi!
-Atunci haideti s-o cautam!
Orfelia chiar banuia unde s-ar putea afla Sakura dar spera din tot sufletul sa nu se fi intalnit cu Medusa. Ea era foarte afundata in gandurile ei cand deodata il aude pe Naruto tipand:
-Uitati-o! E acolo!
In acel moment toata lumea ajunsese langa ea. Iarba si pamantul ce o inconjurau erau rosiatice si umpic negre. Hainele ei erau rupte si avea 3 rani adanci ce sangerau abundent. Orfelia se asaza in genunchi langa ea si o intoarece pe burta dandu-i parul patat de sangele negru dar si de cel rosu la o parte.Ochii femeii se umezira si pe obrajii fini se preling 2 lacrimi cristaline. In mintea ei se dadea o lupta crancena. Mii de imagini apareau si dispareau precum trilul divin al unei privighetori din gradina unui imparat. Vroia sa stie. Vroia sa inteleaga. De ce Medusa devenise o femeie cu inima de piatra si haina.... pe spatele Sakurei era o taietura adanca in forma de ,,M,,
-De ce?....De ce i-ai facut asta?....Ce ti-a facut ea tie?....Nu mai stiu ce sa cred!....Eu...eu nu mai stiu...nu mai stiu cine esti!
-Cu cine vorbiti, doamna, daca nu sunt prea indiscreta? Intreaba Misa in timp ce in spatele lor Sasuke facea semne cum ca ar fi nebune.
-Nu.
-Nu ce? o intreaba Neji pufnind, deoarece radea pe infundate inpreuna cu Sasuke.
-Nu, nu sunt nebuna! Daca asta credeti, nu aveti dreptul sa stiti adevarul, nimeni nu merita!
O ia in brate pe Sakura si pleca cine stie unde. Toti raman incremenite, ma rog aproape toti, in afara de Lisa. Oare Sakura are un secret? Ce ascunde fata de noi? De aceea este mai retresa din cand in cand si se intristeaza din ceva la care nu te asteptai? Oare ce o fi?..... Acestea erau intrebarile ce nu le dadeau pace prietenilor Sakurei.

Finalul capitolului 10.
Medusa
Eruka
Mizune
Arachne
Estera
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Feb 2011, 19:58

=rVaiii demii!
Ai pus nextul!
Si cat ma bukur!
Ma bukur ca ai pus 2 capitole!
Ce rea e Medusaa!
Daca o vad o bat!
Nu cred ca ai vrea sa sti ce o asteapta!
Deci capitolul este ok.
Numai ca ai foarte mult dialog.
Mai redu din el.
Inka o data mi-a placut!
Astept urmatorul capitol.
Sa il pui repede!
Spor la scris si la ideii!
Te pupakesc!

Bye!


[center][img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 C2be543581536624783eb63 [/img]
Be different, be special, be YOU.
puffy's signature.
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Feb 2011, 06:27

Mersi Puffy thank you
Capitolul voi decideti daca il pun azi sau nu!
mai vreau 3 commuri pana diseara, cam pe la 6 sau 7 imi termin temele
mai rar le termin mai repede
thank you tuturor care citesc si comenteaza!!!


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Feb 2011, 09:28

Vai huh? ⭕
Cat de mult imi place
Ah , o omor cu mana mea pe Medusa
So...next repede
Pupici kiss kiss kiss


 Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 11uyc9l
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Feb 2011, 19:08

Bun deci daca n-ati comentat pana acum inseamna ca ori nu va place ori fiku meu e atat de jalnic incat nu mai merita continuat sad nu mai am cum sa scriu daca n-ati dat commuri pana acum, avem musafiri, o desteapta din Germania care tocmai acum si-a gasit sa vina, n-a avut timp toata saptamana trecuta, si taman luni, la ora 9! La cat e de guraliva cred ca vom scapa de ea pe la 2 dimineata! kboom Nu ca nu mi-ar conveni, dar maicamea se scoala la ora 4, in fiecare dimineata, tata la 5:30 si eu la 6! E na, pate, dar mai mult ca sigur nu, ma mai uit dupa ce pleca.


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Feb 2011, 19:16

Buna scumpo,am trecut si eu pe la ficul tau.
Ideea e draguta si interesanta.Imi plac personajele.
Ar trebui sa scurtezi putintel dialogul si sa aduci mai multa descriere.Axeaza-te si pe sentimentele personajelor si alte lucruri ce trebuie descrise.
In rest imi place.Medusa e chiar rea.
Sper sa pui continuarea cat mai curand.
Spor la scris si la idei.
Pupici! kiss


Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Feb 2011, 19:25

deci demii e super ficu
pe asta teo garantez
si trebuie sami cer scuze ca nu team dat com
oricum eu astept nextuu



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Feb 2011, 20:05

ce ?..cum sa nu ne placa ?...cred ca glumesti ?...mie imi place foarte mult ficul tau..si vreau next


 Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 11uyc9l
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Feb 2011, 19:34

Sunt foarte usurata!!! Deci daca spuneti ca va place inseamna ca merita continuat! Uraaaa!

Capitolul 11.Un vis cu adevarat infricosator.

Totul era negru in jur. Mirosea a moarte si sange, deoarece peste tot erau numai cadavre, sanga si case distruse. Nu stiam unde ma aflam, nu stiam ce se intamplase, nu stiam cine erau oamenii aceia, intr-un cuvant nu stiam nimic, parca imi pierdusem memoria! Nu vedeam nimic ce se putea spune ca traia. Copacii erau doar niste trunchiuri arse, iarba era doar cenusa, nicio floare nu mai avea farmecul nespus de altadata, erau doar simple flori cu petale negre si fara parfum,cararile erau inconjurate de.... nimic. Nu exista nimic inafa de 2 lucruri: foc si suferinta. In afara de cei decedati mai existau oameni. Ei se aflau in acel foc nenorocit tipand si suportand durerea fizica. Isi dadeau viata in acel foc al Iadului, iar eu plangeam.Ii puteam vedea. Strigau dupa ajutor, indurare si mila. Cele mai mari temeri ale mele, de cand eram mica, mereu neschimbate: suferinta, distrugerea, moartea, nebunia si rautatea. Doua chipuri cunoscute se distingeau foarte calme si stand imbratisate ,,tot restul vietii impreuna, chir si dupa moarte sau despartiti,,. Imi aduc aminte aceste putine cuvine, dar care imi rasuna in minte oricand o provocare se iveste inaintea mea. Au fast ultimele lor cuvinte. Este vorba despre o femeie blonda, cu par foarte lung si ochii ca si ai mei. Era imbracata intr-o rochie mov, scurta. A fost ultima rochie pe care a purtat-o. Si un barbat roscat, cu parul ciufulit si ochii albastii inchis....mami si tati, dupa cum le spuneam eu, cand eram mica, Ma si Ta.
Era ingrozitor. In acel dezastru toti erau imbracati in negru, numai eu intr-o rochie alba, grandioasa. Insa in asemenea conditii isi pierdea farmecul total. Aveam colierul la gat. PArul meu era schimbat total, parca ma intorsesem de le coafor. Era buclat, si suvitele de langa fata erau impletite. Semanam intocmai cu mama, mai aveam nevoie de o nuanta blonda la par si o rochie mov, scurta, dar in schimb aveam in cap suvite galbene si rosii. Aveam tatuaje pe tot corpul ce erau total diferite de cele care se pot vedea pe trupsorul meu vragil ca si un bibelou, cand imi activam puterea de vrajitoare. Dupa ce privesc tot peisajul monstruos se lasa o liniste apasatoare...linistea dinaintea furtunii. Se mai auzeau din cand in cand gemetele mele si pocnitul cauzat de foc. Mai auzeam ceva, dar era un sunet foarte slab, insa se amplibica pe secunda, astfel incat in cateva momente am reusit sa-l disting. Era atat de clar si evident....un ras malefic...Medusa.... deodata simt pe umarul meu o atingere a unei maini. Ma intorc repede si zaresc exact pe femeia-monstru pe cara mias fi dorit sa nu o fi cunoscut niciodata, nu de frica, ci din cauza a ce facuse acum si tot restul vietii ei jalnice si fara rost.
-Tu esti responsabila pentru toate astea? ea doar zambeste si radeincet. Vorbeste!
-Iti dau 8 luni!
-Pentru ce? Ca sa iti fac niste machiaj mov?
-Sa te hotarasti ce vrei! Vii cu mine sa creem o lume mai buna, sau Lumea Magiei va arata asa!
-Ce????
-E mult timp!
-Cum vrei sa faci o lume mei buna, distrugand-o?
-Lumea Magiei nu este nimic fara mine, si daca doar asa te pot convinge, asta voi face!
-Lumea mea e buna asa cum e!
-Gresesti! Un geniu ca tine nu are de ce sta printre asemenea mediocrii ca si cei din Lumea Magiei, putem construi o lume mai buna, care va avea la baza sa doar oamenii ca si tine si mine! Amandoua stim de ce te-a adus Orfelia aici, nu?
-Nu!
-Ca sa nu-ti poti demonstra potentialul! Vrea sa fie regina! Dar tu o incurci, tu ai putea fii regine ambelor lumi, nu doar a Tinutului Vrajit! Vino cu mine sa creem Lumea Noua! Daca nu, priveste cum vei sfarsi!!!
Priveam o oginda si tremuram de frica. Se spune ca daca te uiti in Oglinda Sfarsitului iti poti vedea sfarsitul! Ceea ce vedeam era ingrozitor, imi venea sa tip si am mai apucat sa vad doar cadavrul meu peste multe altele si sangele meu plecand din corp si imprastiindu-se pe o podea rece.
-Nuuuuuuuu!!!!!!!!!
-SAkura, Sakura, ce s-a intamplat? SAKURA!!!
Imi sterg lacrimile din ochi si observ ca sunt in patul meu moale, cu asternuturi albastre deschis, iar Orfelia statea langa mine, pe un scaun, parand foarte speriata de ce s-a intamplat. Eram acasa, Dar nu acasa, acasa, ci inca in Lumea Oamenilor.
-Nimic, doar un cosmar!
-Bine, atunci! Eu te las, am treaba! Nu te obosi prea tare, n-as vrea sa patesti ceva, sti doar cat tin la tine!
-Evident ca stiu, nu-mi aminteai asta in fiecare zi, cand eram acasa?!
-Of, of, of!
Orfelia pleaca inchizand usa dupa ea. Imi sterg sudoare de pe frunde, fericita ca a fost doar un vis. Eu deobicei nu transpir decat daca am un cosmar ingrozitor, este clar ca m-am speriat atat de tare incat puteai stoarce apa din hainele mele incat sa inunzi intreaga casa! Serios! Ziceai ca am muncit o saptamana pe camp, fara oprire. Pffff, asta da film de groaza, poate si acela ar fi fost la fel trait pe viu. Totusi eram bucuroasa ca a fost doar un vis. Dar oare chiar asa sa fi fost???
,,Nu uita sa te decizi! Nu ai mai mult de 8 luni, chiar foarte mult!,,
-Ce? Medus?!
,,Taci, proast-o! Sunt in mintea ta, comunicam prin telepatie! Nici atat nu ai infatat la facultate?!,,
,,In fine, dar de ce faci asta, Medusa?,,
,,Nu te priveste, Sakura! Nu uita 2 lucruri: ai 8 luni la dispozitie sa te decizi ce vrei sa faci, si nu ai voie sa spui nimanui nimic despre mine, sau vis!,,
,,Dar de ce aratam asa in vis? Are vreo semnificatie anume?,,
,,Doar eu stiu.....,,
,,Medusa, stai!
Dar era degeaba, nu raspundea. Era clar si foarte dificil! Nu puteam spune nimanui nimic. Trebuie sa-mi fac un plan, sa studiez, s-o studiez pe Medusa, mai exact puterile, abilitatile, atuurile si defectele ei. Orice m-ar putea ajuta in lupta impotriva ei. Nu puteam sa merg cu ea. Erau 8 luni. Stia ea ce stia. Mi-a dat atata timp stiind ca-i voi refuza oferta si ca imi voi face acest plan. Cu visul acesta a aflat tot ceea ce avea nevoie: temerile mele si dezavantajele, anume rochiile nu ma avantajeaza, glumesc, dar e stict. Trebuie sa-mi fac un program dur de antrenament, chiar daca asta ar insemna sa stau mai mult intr-o gradina si ma pansez toata ziua, dar chiar nu-mi pasa. Eu nu sunt ca si ea. Nu mi-as trada prietenii, subalternii sau cei cu grad mai mare. Voi face tot ce-mi sta in putere ca sa protejez Lumea Magiei, deoarece nu mai este o joaca, ca si atunci cand eu si fetele H aveam 7 ani, deoarece este in joc viata intregii lumi. Trebuie s-o infrunt pe Medusa, chiar daca inca nu am puterea fizica si mentala, asta nu inseamna ca nimic nu se va schimba. Voi proteja cele 2 lumi, chiar daca ar insemena sa mor! Nu mi-e frica de moarte, deoarece as avea un sfarsit decent, demn de una ca mine, dupa creierul meu si as muri eroina, terminand o fapta buna, fara a alege cale pe care fugi de toti si de toate!


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Feb 2011, 19:36

deci scumpo ma bucur ca pus nextu
de bia s=astept sa pui continuarea



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19Mier 23 Feb 2011, 22:00

Continuarea vine dupa inca trei comentarii, incercati sa le dati pana maine seara, deoarece stiti voi de ce!


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
Continut sponsorizat




Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-