Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pentru a supravietui am nevoie de tine.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Joi 07 Mar 2013, 19:55

~Prima~

rolling on the floor Acum si'a gasit sa intre si profu asta?! rolling on the floor
In fine...de capitol nu pot spune nimik de rau pentru ca mi'a placut la nebunie!
Plus ca nu ma mai pot opri din ras rolling on the floor
Tu faci o treba buna de fiecare data asa ca nu comentez.
Sa pui nextu repede!
Si sper ca va fie la fel de amuzant ca asta sau si mai si.
~Te pupa LoLy~ kiss


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Joi 07 Mar 2013, 21:26

Hey ce bine ca ai pus nextul a hug ....deci ce tare a fost capitolul in love ...ador cand se cerata aia 2(Sasu.si.Saku) rolling on the floor ...sunt asa haiosi... oricum spor la scris in continuare....ne mai vedem a hug ~Ceau~ kiss


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Joi 07 Mar 2013, 22:06

Ce tare a fost capitolul .Am ras de numa lough
Vaiiii nu cred...picanterii :> sa vedem ce se intampla si data viitoare fotbal
Mersi ca m'ai anuntat si spor la scris i love you


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Joi 07 Mar 2013, 22:38

Buna!

Eh, pai nu am mai trecut de mult timp pe la ficul tau. Ei bine, uite-ma. Totusi, sunt dezamagita. Speram sa ai mai multe capitole ca sa pot citi mai muuulttt. Iti astept continuarea si sper sa nu mai intarzii mult.


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 8BGmFkk
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Vin 08 Mar 2013, 09:16

Buna !
Ms ca m-ai anuntat ! happy
Mi-a placut enorm de mult !
Wow ! Cum i-a prins Kakashi ! what?lol!
Ce-mi place cearta lor. Ce se va intapla ?
Te rog anunta-ma cand pui nextul !
Te kiss !


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Vin 08 Mar 2013, 22:46

AAAAAAAAAAAAA!!!!!Ce cum de si-a pierdut asa primul sarut?
Saku...?Ce ai?Revino-ti!!!
Anunta-ma la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 33
Sus In jos
MìCkEy MoùSè
Genin
Genin
MìCkEy MoùSè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Italia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Music and dance
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta ^_^

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 17:15

Deci am decis sa pun acum repede next-ul ca sa nu va dezamagesc. Povestea nu se sfarseste aici. ;;) ;;) ;;) happy2

Sakura POV:

Bine acum trebuie sa fac asa ca Sasuke sa sara pe mine apoi vine Kakashi si aici se termina toata povestea lui Sasuke. Pun telefonul pe silentios si astept ca Hina sa-mi spuna cand vine Kakashi. Simt cum ceva imi vimbreaza in buzunar. Ma intorc citesc sms apoi incep sa ma cert cu Sasuke. Si uite ca in mai putin de 2 min este deasupra mea. A trebuit sa sacrific primul meu sarut insa merita. Muhahahahahahahahaha. Kakashi deschide usa si:
-Copii imi pare rau ca ............ am intrerupt ceva??
-Domnule Kakashi, va rog salvatima. incep eu cu lacrimi de crocodil- Sasuke a vrut sa ma faca a lui, va rog salvatima.
-Sasuke Uchiha dati-va imediat jos de pe domnisoara Sakura. Este inca minrena la ce va ganditi?
-Cum?.....dar eu....
-Nici un eu. Sakura vino aici. ma duc in spatele lui Kakashi si incep sa zimbesc cu cel mai mare zimbet din lume, se uita cu niste ochi la mine pana nu isi da seama ca l-am pacalit apoi scoate un zimbet in coltul gurii
-Bine, scuza-ma printesa nu cred ca ai inteles bine intentiile mele insa oricum scuze.
Kakashi ramine multumit si pleaca. Cum? Dar cum ramine cu pedeapsa? Uchiha "cioara blestemata" ce esti. Ma duc in camera mea unde o vad pe hin foarte fericita care im intreaba cum a mers planul. Ii povestesc tot chear si partea cu scuzele lui Uchiha. Ramine un pic dezamagita insa o sa inventam noi un alt plan. Mai avem 2 saptamani si ceva ca sa il fac pe Uchiha sa regrete ca a pus pariul acela cu mine. Muhahahahahahahahaha. Hin se intinde pe pat ca o pisica si imi spune sa ma duc sa fac o baie pentru ca miros a parfumul lui Uchiha. Ce sa zic ador parfumul sau insa pentru ca este a lui Uchiha nu-l suport pe corpul meu. Ma duc in baie dau drumul la apa si pun toate gelurile de dus pe care le am acolo. Ma dezbrac si ma bag in cada, odata ce muschii mei simt caldura apei se relaxeaza si ma fac sa ma simt atit de bine incat uit pe un moment de "pisica neagra". Este mai oribil decat tabloul lui Picasso "Guernica". De ce spun oribil? Pentru ca nu inteleg nimic din acel tablou, defapt nu inteleg nici un tablou inafara de Monalisa care imi da fiori defiecare daca cand o vad. Ochii ei de parca m-ar urmari. Ei bine Uchiha este la fel nu il inteleg deloc insa defiecare data cand trec pe linga el imi da fiori de frica. Muschii sai si ochii sai si privirea sa. Cand nu se uita la mine ma sperie. Iar cand se uita la mine privirea sa se schimba, in una......... sincer nici eu nu stiu ce privire este, este un amestec de grija,iubire si de parca as fi sora lui mai mica de care trebuie sa aiba grija. De ce ma simt ciudat defiecare data cand in fata prietenilor sai imi spune ca sunt ca sora lui? Oare as vrea sa fiu mai mult de o sora? Aha, noapte buna Sakura numai iubita sa nu fii deja iti vine sa mori cand spune ca esti ca o sora. Imi spal capul cu un sampon de cirese, ma spal pe corp si ies din cada. Ma sterg cu un prosop apoi ma acopar cu el si ies din baie. Hin nu este cred ca am plecat sa se certe cu Naruto deobicei cand isi ia o cafea il vede mereu acolo. Imi iau din dulap lenjeria intima de culoare alba. Cioc!Cioc!
-Cine este?
-Uchiha. fir ar de cioara trag usa dulapului asa incat sa nu ma vada deloc si ii spune sa intre- Foarte dragut plan, insa nu uita ca eu sunt un gentelman si pot sa fac de toate iar apoi sa nu ramin vinovat cu nimic. Deci cum ai stiu cand vine Kakashi? iau telefonul de pe pat usor sa nu ma vada si ii arat mesajul de la Hin- Apropo m-am despartit de Jessi.
-Era si timpul.
-Acum am o noua iubita. perversule,cioara blestemata ai lasat-o pe una si acum te saruti cu alta
-Uchiha iesi te rog din camera mea, vorbim cand o sa ies acum trebuie sa ma schimb.
-Bine printesa terminam convorbirea mai incolo.
Nici nu am placerea sa vorbesc cu asa o persoana. Ma las jos pe picioare si incep sa plang. De ce? Pentru ca chear daca am stiu ca este un afemeiat nu ar fi in stare sa o lase pe una ca apoi sa se puna cu alta. Se pare ca persoanele se mai pot schimba si intr-o zi. Dar pe mine unde ma doar? Haide Sakura, fii barbat. Imi dau o palma peste fata, auch a durut dar cel putin m-am trezit. Mi-am sters lacrimile si din nou cu un zimbet pe buze am inceput sa caut in dulap pina nu am gasit ce doresc. Nu trebuie sa ma gandesc la Uchiha, nu ma intereseaza ce o sa zica Uchiha, trebuie sa fiu fericita si asta am sa si fac. Iau telefonul de pe pat si o sun pe Hin.
-Ce zici daca facem o plimbare numai noi doua undeva?
-Cum ar fi? Vreu sa beau un suc in oras unde sunt cei mai frumosi baieti. Fara fratii Uchiha.
-Oooooooo, vad ca ti-ea trecut iubirea pentru Uchiha cel blond.
-Iubirea? nu. Insa incepe sa a calce pe nervi cu blonda aia cum o mai cheama Ino.
-Perfect, fara Uchiha doar baieti frumosi si necunoscuti. Asteaptama jos vin imediat.
-Sigur, pun pariu ca inca esti in lenjerie intima. Grabestete broasca testoasa.
Inchid telefonul si ma mai uit odata la ce am ales, ei bine poate ar trebui sa aleg ceva mai potrivit pentru o iesire in oras. Se pare ca m-am inselat in privinta lui Naruto. Este un adevarat afemeiat. si ce daca ma salvat. Offf fratii astea o sa ma bage in mormant inainte de vreme. Vreau ceva sexy,frumos insa care sa nu arate prea multe. Nu poti sa arati si pieptul si picioarele in acelasi timp ori pieptul ori picioarele. Insa eu vreau ceva perfect pentru o iesire in oras ca sa te uiti la baietii frumosi.
-Sakura fa-mi loc si mie. Nu cred ca am sa ma duc undeva intr-o rochie. Pe drum deja m-am gandit cu ce o sa ma imbrac.
Isi scoate din dulap camasa mea roz,larga o pereche de blugi scurti si botinele cu toc care imi plac la nebunie. Se imbraca repede isi pune niste accesorii isi ia ochelarii si este gata.
-Wow de ce te grabesti asa?
-Ei bine am vazut niste baieti hot care spuneau ca vor sa se duca la un suc, si m-am gandit ca este prea demodat sa te duci undeva in rochie.
-Clar,fratii Uchiha ce fac?
-Stau cu iubitele lor. Si ar trebui sa iesim asa sa nu ne vada,stii ca Sasuke cu iubita sau fara nu te va lasa sa mergi undeva singura intr-un loc necunoscut.
-Stiu si pentru asta am deja un plan. Ai sa vezi acum lasama sa ma schimb.
Imi scot din dulap un maiou lung cu supermen,o pereche de blugi foarte scurti de un albastru foarte deschis si ma incalt cu o pereche de sneakers albastri inchisi. Imi pun in cap ex-sapca lui Uchiha si sunt gata. Ma machiez repede,imi iau geanta,telefonul si portmoneul si iesim din camera. Ei putea fi mai rau nu? Adica sa dau nas in nas cu Uchiha si noua lui iubita. Deci haideti sa mai ridem inca odata asupra iubitelor lui Sasuke. Este blonda si are parul ondulat, are ochii rosii-roz,si este imbracata cu o rochie albastra. Iar iubita lui Naruto este o fata tot blonda, doamne ce au toti cu blondele, cu ochii verzi sters. Corp sa spunem bunisor insa nu se compara cu Hin si poarta o rochie de albina.
-Plecati undeva? intreaba Uchiha
-Nu este treaba voastra.
-Ah, tu trebuie sa fii Sakura. Eu sunt Alisa. numele i-se potriveste perfect avand invedere ca seamana exact cu Alisa in Wonderland-Sasuke me-ia povestit atitea despre tine.
-Nu zau,sper ca numai de bine. tot ma uit la Alisa si tot vad ca este o fata buna,prea buna mai buna ca mine
-Ah,Hinataaaaaaa,Sakuraaaaa sint atit de fericita ca suntem prietene,urla blonda lui Naruto
-Inoooo.........cat nu sunt de fericita sa te vad. Ei bine Saku sa mergem baietii sunt ocupati iar noi mergem sa ne ocupam. Ce zici?
-Stai,stai,stai Hin unde mergeti si ce sa faceti?
-Cham (tusit fals). ma apropii de Uchiha si ii indrept maioul- Draga cioara blestemata iti multumesc enorm pentru toti 5 ani in care nu mai lasat nici macar 5 min sa respir insa acum am 17 ani si pot sa ma duc undeva si singura,bine?
O iau pe Hin de mina si ne indreptam fericite spre mall. Comand un taxi iar peste 5 min este deja in fata hotelului. Ne urcam si il intrebam unde putem gasi cel mai frumos mall de aici. In 15 min ajungem in fata unui mall superb.
-Ahhh Hin imi vine sa plang,este atat de frumos.
Platim soferului si iesim din masina. Ne indreptam spre un restaurant si comandam cate o cafea. Apoi incepem sa hoinarim toate magazinele.
-Saku,scuze ca te intreb insa de la ce te-ai certat cu Uchiha si nu il poti ierta?
-Hai sa ne sezam la o masa,ne comandam un suc si o prajitura si iti povestesc tot.

Hinata POV:

Ne indreptam spre terasa mall-ului unde este un bar,ne comandam un suc si o prajitura si ne asezam la o masa. Se uita intr-o parte semn ca nu vrea sa isi aminteasa ceva. Mereu se uita in dreapta daca nu vrea sa vorbeasca, insa se intoarce spre mine si se uita in ochii mei. Deschide gura insa cuvintele nu ii ies. Cred ca nici nu stie de la ce sa inceapa.
-Ei bine acum 5 ani eu si Sasuke eram exact ca sot si sotie insa in miniatura mini.
-Adica?
-Eram mereu aproape,ne ajutam reciproc,eram micuti nu stiam ce este iubire insa eram mereu unul linga altul la bine si la rau. Insa totul are o limita,nu? Exact si relatia noastra a avut o limita.
-Care a fost motivul?
-Suna asa de parca imi ceri un interviu.
-Nu schimba tema.
-Ei bine totul a inceput cand..............
-Salut domnisoarelor sunteti cumva singure? Nu aveti nevoie de companie? in fata noastra apar 2 baieti extrem de hot
-Sakura taci din gura,nu vorbi de nici unul din Uchiha si zimbeste cat poti de mult caci cred ca azi e ziua noastra norocoasa. ii soptesc incep,isi intoarce capul si se uita la ei apoi se intoarce la mine si scoate cel mai mare zimbet din lume
-Acomodativa.
-Eu sunt Sakura Haruno, pentru prieteni Saku. Iar ea este "sora" mea Hinata Hyuuga, pe scurt Hin. sunt doi gemeni ahhhhhhhhhhhhh ni-ea mers la perfectie ihuuuuuuu
-Eu sunt Esh iar el este fratele meu Jester. Incantati de cunostinta Saku,Hin.
Deci amindoi au parul blond ochii albastri si un corp muhahahaha. Unica diferenta este ca Esh are parul ondulat iar Jester are parul drept. Scot telefonul si ii trimit lui Saku un sms. " Insfirsit avem si noi noroc,nu ne certam pentru ca unul este mai frumos pentru ca sunt gemeni, eu il vreau pe Jester"
Sakura
" S-a facut. Eu il vreau pe Esh. Aaaaaaaaaa"
-Deci de ce doua fete frumoase ca voi stau singure? ne uitam una la alta
-Pai........
-Printesa, Hinata asa faceti voi cumparaturi? ne uitam in spate,blestemati sa fiti voi Uchiha
-Cine sunt ei? Iubitii vostri?
-Frati.
-Frati?
-Frati?
-Cred ca este deajuns sa repetam odata nu credeti??
-M-am preocupat atat de tare de surioara mea incat am venit sa vad ce face. spune Sasuke in timp ce o sugruma pe Saku in imbratisarea lui "frateasca" de gat
-Dar nu semanati nici macar un pic.
-Suntem de la mame diferite, nu-i asa scumpa "surioara".
-Ei bine eu sunt Esh iar el este fratele meu geaman Jester. ii intind mina ca sa ii salute oe fratii Uchiha, doar ce avea sa ne facem noi daca nu era Saku
-Eu sunt Sasuke Uch.......Haruno iar el este fratele ei Naruto Hyuuga. arata pre mine- Incantati de cunostinta.
-Ei bine draga fratioare cred ca te asteapta iubita. il ia de mina si il duce intr-un colt unde ii aud doar eu- Dispari de aici pina nu i-am spus lui Kakashi de jurnalele tale de sub pat.
-Ni-ea facut placere sa va cunosc. Iar voi doua la ora 19:00 acasa. Clar? Pa-pa baieti
Fir ar era cat pe ce. Din cauza acelor nebuni era cat pe ce sa pierdem o comoara. Acum trebuie sa trecem pe la farmacie dupa ceai verde,presimt ca o sa e distram de minune. "Saku, nici nu ma gandesc sa ajung la 19:00 acasa"
Sakura
" Sa inceapa distractia, vreau sa Uchiha sa faca un infarct si sa moara. Muhahahhahahaha"
POZE:

Hainele Hinatei: http://24.media.tumblr.com/880bf85a61721bf630841e96d12c1431/tumblr_mgnoa2mDKc1rl9c8zo1_500.png
Hainele Sakurei: http://s2.favim.com/orig/35/arm-arms-attidude-awesome-brachelets-Favim.com-283374.jpg
http://www.erry.ro/blog/wp-content/uploads/2012/04/pantaloni-scurti-blugi.jpg
http://i99.beon.ru/data.whicdn.com/images/23183064/blue-converse-cool-fashion-shoes-Favim.com-306238_large.jpg
Alisa: http://best-wallpaper.net/wallpaper/1920x1080/1111/Anime-girl-eating-apple_1920x1080.jpg
Ino: http://wallpaperscrunch.com/wallpapers/18/ino-yamanaka-vector-other.jpg
Esh: http://userserve-ak.last.fm/serve/_/72389532/VALSHE.jpg
Jester: http://userserve-ak.last.fm/serve/_/52248929.png
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 17:56

Wow!
Super gemeni!
Acum sa revin cu picioarele pe pamant...
Capitolu' e minunat,descri minunat si tu esti minunata!
Sincer ma mir ca Uchiha1 si Uchiha2 nu au facut vreo tampenie!
Dar niciodata nu e tarziu...
Merci ca m'ai anuntat si sper sa o mai faci!
Astept nextu la fel de repede ca mor de curiozitate.
~Te pupa LoLy~



Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 18:16

Muhahahahaha!!!!!Saku esti diabolica!!!!!Imi place!!!
Acest capitol este suuuuper.In sfarsit inteleg si eu tot...
Anunta-ma la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 33
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 18:56

Hey ce capitol good job ....ce magari sunt fratiorii Uchiha cum sa le strice intalnirea cu cele doua"comori"ale lor....sa-si vada ei doi de prietenele lor....pacat ca nu a apucat Sakura sa povesteasca din ce cauza s-a despertit de Sasuke dar nah...vom afla alta data....deci dupa ce s-au despartit au ajuns sa se comporte ca 2 frati confuz ...si ce mai fratiori grijulii au fetele rolling on the floor ....oricum ma bucur mult ca ai adus asa repede nextul si mersii ca mai anuntat kiss ....
Spor la scris in continuare a hug
Ne mai vedem ~Ceau~


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
vikutzapufuletzz
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : www.mail.ru
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 20:33

super fic n-am cuvite te rog sa pui mai repede nextul caci nu mai pot.. iubesc acest fic.. poATE MAI PUI AZI UN CAPITOL MA SCURT TE LOGGGGG sad ADOR FICUL bravo
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 21:30

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut extrem de mult !
Draguti gemeni .
Te rog anunta-ma cand pui nextul !

P.S. Chiar imi place atitudinea lui Sakura !


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 11:23

UUUUUuuuu we party !! Ce tare a fost capitolul!! Superb huh? !
Uchiha hmm...?! bagaciosilor ce sunteti :))))))
Pupici si Next in love


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
MìCkEy MoùSè
Genin
Genin
MìCkEy MoùSè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Italia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Music and dance
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta ^_^

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 20:43

Deci am decis sa vin cu next-ul astazi deoarece am o zi libera. Hiuh insfarsit  happy  I rock peopleee!!!

Sasuke POV:

Printesa razgaiata, frate? Arat eu a nebun? Daca era fratele ei ori era demult instruita si ma asculta ca un ingeras ori eram mort de mina ei. Doamne, imi vina sa ma scol si sa o sun eu. Dar de ce o sa fie mai placut sa tip la ea cand va veni si mai tirziu acasa. Ei bine este deja ora 00:56 desi ma ingrijorez sincer imi este totuna. Deja m-am saturat de capriciile sale, numai suport tipele ei "cioara blestemata", "bursuc enervant", "pisica neagra ce imi poarta ghinion". Gata m-am saturat sa faca ce vrea ea, eu incerc sa o ajut sa o invat daca ea isi face de cap sa o faca fara mine. Hmm tocmai mi-ea venit cel mai bun plan sa o invat minte. Ma uit la fratele meu care pare un pic iritat deoarece bruneta nu l-a ascultat. Obisnuiestete fratioare caci eu deja m-am obisnuit. Ma asez linga el si ii povestesc planul. Dupa expresia fetei sale, adica cel mai malefic zimbet am inteles ca ii place si ca este deacord. Ne ducem la culcare caci sunt obosit, totus excitarea nu imi da pace vreau sa o invat minte odata si pentru totdeauna. Intr-un final adorm linistit ca un ingeras cu coarne,muhahahahaahahaha. Doamne incep sa semen cu printesa. Am petrecut c-am prea mult timp cu ea incep sa ma molipsesc.

Sakura POV:

Ciudat este ora 2:49 iar ei nici macar nu ne-au sunat sa vada unde suntem. Nici un telefon, nici un sms, nici macar un biletel. Numai mie mi se pare ciudat asta? Ma trintesc in pat cu Hin imbracate, incaltate, cu machiaj. Nu ma mai pot tine pe picioare si sunt prea obosita sa ma gandesc la planurile nebunului de Uchiha. Oricum mai este si maine zi adica astazi mai este o zi lunga, o sa aiba aproape 18 ore ca sa tipe la mine si sa imi spuna ca sunt inca un copil bla bla bla.
Beep!Beep!Beep! Dau cu tocul pantofului in ceasul ala enervant. Si nu ma intrebati cum a ajuns la mine in mana atita timp cat nici macar picorul nu il pot ridica. Ciudat nu ii simt parfumul, nici respiratia cu atat mai mult prezenta. Poate este inca devreme, ma uit la ceas ORA 13:00 iar ei inca nu au veni. Dumnezeule am scapat micul dejun, si gimnastica de dimineata Kakashi ne omoara.
-Hin scoalate este ora 13:00. Am scapat orele cu Kakashi.
-POFTIM?? Spune-mi ca glumesti. O sa ne omoare si unde sunt fratii malefici? Ei ne trezeau in fiecare dimineata?
-Asta este ciudat. Acum scoalate si hai la baie caci nu avem mult timp pina Kakashi sa oberve apsenta noastra.
Ne sculam repede din pat, eu ma impiedic de o perna care nu stiu ce face acolo si cad jos iar Hin se impiedica de mine si cade peste mine. Suntem ca doua gaini. Dar asta este cand vine vorba de Kakashi. Ne ducem repede in baie ne scoatem machiajul ne vopsim repede cu un tus si cu creion negru, apoi iesim din baie si ne indreptam spre dulap. Bine aici este o problema deoarece noi nici cand nu ne grabeste nimeni nu stim ce sa imbracam iar acum este o mare problema. Imi iau din dulap o rohita roz foarte draguta cu un bantuc mare la spate roz, o pereche de sosete lungi albe si cizme cafenii. In cap imi pun un cerc cu o floare si sunt gata,ador aceasta rochie este cadou de la Sasuke cand am facut 17 ani. Si nu,nu o ador pentru ca este de la Sasuke insa imi sta perfect in ea. Ma uit la Hin iar ea este imbracata cu o rochie alba si sandale negre.
-Arati ca un copil in tot rozul asta si cu rochia asta.
-Iar tu arati ca o mireasa............FUGI.
Incepem sa fugim ca doua nebune pe scari, cad jos iar o persoana ma ajuta sa ma ridic apoi incepem din nou sa fugim ca doua nebune. Perfect am ajuns la ora prinzului, ne asezam cu Hin la o masa si ne comandam spaghete cu sos si carne, ce sa-i fac sunt carnivora. Se pare ca Kakashi nici nu a obsrvat ca noi lipsim a trecut pe linga noi si ne-ia spus "pofta buna fetelor". Il vad pe fratii Uchiha cu iubitele lor, sa vezi ce-ti fac Uchiha. Ma scol de la masa in ciudat faptului ca Hinata ma ruga sa stau jos.
-Aaaaaaa Uchiha ce dragut sa te vad "astazi" la ora "prinzului".
-Wow Sakura ce draguta rochie arati exact ca un copil de 5 ani. incepe Ino sa rada
-Mai bine un copil de 5 ani ca mine decat o parasuta ca tine. acum nervii mei sunt incinsi la maxim- Iar tu Uchiha de ce numai trezit astazi?
Astept un raspuns dar nimic, se aseaza la masa cu iubita lui de parca nu m-ar vedea. Bine, perfect vrei razboi, razboi sa fie iau ceasca de cafea de pe masa si i-o torn in cap lui Uchiha. Degeaba, nimic a continuat sa ma ignore, toti din jur erau cu ochii spre noi. Ma intorc pe calcaie si ma indrept spre camera mea. Hin incercand sa ii ofere un servetel insa Naruto nici pe ea nu o baga in seama. Stie ca cel mai mult din lume urasc sa fiu ignorata nuuuuuuuu  el ma ignoreaza. Nu se termina aici blestemat de Uchiha. Deschid usa si ma trantesc in pat suparata, inchid incet ochii se pare ca sunt inca obosita. Adorm linistita ca un ingeras ce nu sunt.
Ma trezesc din somnul meu dulce deoarece Hinata a spus sa ma duc sa fac un dus caci ne ducem la zoo cu clasa apoi la mare. Perfect, nu cred ca am sa imi schimb hainele raman in rochia aceasta imi sta perfect, insa din cauza ca am dormit in ea s-a botit. o rog pe Hin sa o calce pina fac eu un dus. Intru in baie si fac un dus repede si cald deoarece eu urasc apa rece. Ies din baie doar cu chilotei verzi pe mine, ma uit peste tot insa Hin nu este. Vad rochia mea calcata pe scaun si sutienii mei verzi si un biletel "Stiam ca ai sa imbraci complectul rverde, grabestete eu te astept jos. Pupici, Hinata". Esti cea mai tare bruneto sa stii. Intind mana sa ma imbrac insa aud cum usa se deschide si se inchide repede. Cred ca este Hin, insa simt doua maini ce ma ridica sus apoi ma trantesc pe pat. Cine este? Imi este atat de cunoscut, insa nu ii vad fata. Isi da jos tricoul in timp ce eu din toate puterile incerc sa ii vad fata. Ma ridica deasupra sa iar apoi ma saruta pe gat si incepe sa se joace pe corpul meu gol. Ma simt bine, simt caldura insa cine este? Ii vad doar tatuajul.........un tatuaj. Doamne ce fac? Nici nu stiu cine este.
-Sakura trezestete......Sakuraaaaaa. deschid repede ochii si o vad pe Hin care imi spune sa fac un dus caci ne ducem la zoo apoi la mare
-Un vis? A fost doar un vis.
-Sakura ce ai? ii povestesc brunetei despre visul meu iar ea incepe sa rada
-Ce este atat de amuzant? Nu inteles, de ce nu i-am vazut fata ci doar un tatuaj? Si cel mai rau este ca eram atrasa de el, adica imi placea cand ma atingea, simteam caldura defiecare data cand ma saruta si ma mangaia. Crezi ca sunt nebuna?
-Insamna ca ti-ai visat sortitul, trebuie doar sa gasesti baiatul care are acel tatuaj. Apropo i-am sunat pe fratii gemeni vor merge si ei cu noi la zoo. apoi imi face din ochi
Deci sortitul? Sunt inca tanara pentru asa ceva, ce sortit, ce iubire vesnica? Am daor 17 ani lumee. Ma ridic din pat si ma incalt cu cizmele mele apoi ies impreuna cu Hin afara unde ne asteapta toata clasa. Nici macar nu ma uit la Uchiha nu vreau sa-l vad. I-a stai dar daca este el? Neaaaaaaa nu are cum el nici macar nu are un tatuaj. Ne urcam in autobus si cand vreau sa ma urc si eu Sasuke ma apuca de mana si ne indreptam spre masina sa.
-Am crezut ca nu vorbesti cu mine. si asa si este nici macar nu s-a uitat la mine mergea inainte iar eu in spate exact ca un copil mic ce a facut ceva rau
Oare s-a suparat pe mine? Neaaa nu are de ce? Nu am facut nimic rau nu? Peste 30 min ajungem si noi insfirsit la zoo. In masina eram eu, Sasuke, Naruto si Hinata. Ciudat iubitele lor unde sunt? Ies din masina cu greu deoarece usa masinii lui Sasuke se deschide foarte greu iar eu cu forta mea nici bine nu o pot inchide. Sasuke coboara jos din masina si ma ajuta sa deschid usa, cobor jos........sar jos din masina si il vad pe Esh cum ne face din mana. Ne indreptam spre el si apoi il imbratiser. Ma uit pe umar insa nu are nici un tatuaj. Ma uit spre Hin si ii dau negativ din cap. Se uita cu semnul intrebarii la mine parca ar vrea sa spuna "Si daca nu-i el cine-i?" insa nu a avut curajul. Toata ziua nu am facut nimic altceva decat sa ma gandesc cine are acel tatuaj m-am uitat aproape la toti baietii. Insafara de Sasuke deoarece este imposibil si altu baieti pe care nici macar nu ii cunosc. Ajungem acasa ca sa ne schimbam si sa plecam la mare. Sincer acum nu prea am pofta de mare nici eu nici Hin. Asa ca am ramas in camera, cobor din masina cu ajutorul lui Uchiha care nici macar nu se uita la mine. Ciudat este ca in timp ce ma ajuta mi s-a parut ca am vazut ceva negru pe umarul sau aproape de gat insa nu m-am uitat mai bine nu ma intereseaza. Am ramas cu Hin in camera si tot ne gandeam cine poate sa fie acel "sortit".
-Se pare ca Sasuke nu te baga nici macar un pic in seama.
-Nu imi spune imi vine sa mor. Adica eu ma cert cu el deoarece imi placce cand ma baga in seama iar acum imi vine sa mor. Nici macar nu ma asculta nici macar nu ma baga in seama. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. am urlat cat de tare am putut
-Nu serios? Vad ca fara Sasuke mori.
-Nu insa imi place ca mereu ma asculta ca un cetelus ascultator. Ham-ham.
-Sigur, spune tot ce vrei tu, insa eu nu te cred. ii arat limba nervoasa si incep sa ma gandesc asupra ce am spus singura, doamne sunt o nebuna serios-Iar la tine si Naruto cum merge? Inainte


Sasuke POV:

Totul merge perfect conform planului. Oh, daca asa nu se invata minte atunci nu stiu. Stau pe plaja si ma uit la Alisa cum se joaca cu apa. Nu credeam ca am sa spun asta insa am gasit o fata mai copil decat Sakura. Nu o iubesc, nici gand nu am sa iubesc un copil de 2 ani insa uneori imi place sa a joc. Fuge spre mine, sare pe patura si se intinde linga mine. Se uita la mine apoi simt ceva rece pe umarul meu.
-De la cati ani ai acest tatuaj?
-De la 16 ani. De ce iti place? este un tatuaj pe care l-am facut din cauza printesei, am pierdut pariu si a trebuit sa il fac insa se pare ca ea a uitat si nici macar nu l-a observat
Astazi este prima data cand am vazut-o in rochia pe care i-am facuto cadou la 17 ani. Ii sta bine, chear foarte bine arata exact ca un copil de 6 ani. Ma amuza defiecare data cand o vad si este intradevar greu sa fac pe durul si sa ma fac ca nu imi pasa insa este atat de amuzant trebuie sa fac mai des asta. Hahahahahaha, se pare ca si Naruto se distreza pe seama brunetei. Poate arata ca nu il intereseaza nimic de ea insa moara dupa bruneta.
Sper ca va placut  kiss  kiss  kiss  kiss  si astept multe multe comentarii daca nu, nu pun next-ul  :>happy  :>happy  :>happy . Glumesc

POZE:
Hainele Sakurei:
Hainele Hinatei: http://quizilla.teennick.com/user_images/X/XN/XNA/XNARUTOBABEX/1280863546_7197_full.jpeg
Tatuajul lui Sasuke: https://2img.net/r/ihimizer/img219/1023/sigillodellamaledizionejt0.jpg
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 21:01

Hei, imi place acest capitol si ma bucur ca ai dus next-ul in sfarsit!
Nu pot sa cred...Sasuke?Sortintul??Nu cred... huh?
Astept sa vad ce se mai intampla!Anunta-ma la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 33
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 21:59

Vai deci ce capitol in love ...iti iubesc ficul...deci acum ca sa ii aplice o corectie o trateaza cu indiferenta lough ...si se pare ca functioneaza de minune lough ....ce malefic esti Sasuke...
Deci se pare ca Sasuke este "sortitul"Sakurei....cum sa uite de pariul lor (D) ...aa si inca nu ne-ai lamurit de ce s-au despartit cei 2 in trecut....cert este ca ei doi inca se iubesc dar nu sunt in stare sa recunoasca....adica se comporta ca doi amorezati rolling on the floor ...
Eh sa lasam asta de o parte si te astept cu nextul cat mai repede...
Spor la scris in continuare si ne mai vedem...aaa era sa uit mersii de anunt kiss
~Sayonara~


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 22:04

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
A fost foarte frumos !
Deci Sasuke e alesul ?
Ce rau e cu Saku .
Cand va afla Sakura despre Sakuke ?
Spor la scris !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !
Te pup !


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 13:00

Vai, deci nu cred! Deci nu cred intr-un vis ca ala! :)) Sasuke... Ne vedem la nunta! Apoi la botez. Mersi ca m-ai anuntat. E chiar interesant ficul acesta cu cioara neagra si printesa roz. Abea astept sa pui nextuuu'. Sa ma anunti!


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 8BGmFkk
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 17:16

Hey!
Pff..nici nu stiu ce sa spun...
Deja stii ca iti ador ficul deci...
Deabea astept sa vad ce va spune Sakura cand va vedea tatuajul lui Sasuke.
Merci ca m'ai anuntat si sper sa o mai faci!
Astept capitolul urmator cat de repede!
Te pupa LoLy


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Mar 19 Mar 2013, 22:16

Heeei , am trecut si eu pe la ficul tau ...si vreau sa spun ca este superb , imi place la nebunieee :x Exact asta este genul de fic care ma atrage ...comportamentul porsonajelor , dragostea asta cu nabadai , imi placeee enorm ....sper ca continui tot asa .
Te rog sa ma anunti si pe mine cand aduci NEXTUL .....pana atunci spor la idei .
pupiciii :* <3


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 26974622846250718754841

Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Mar 19 Mar 2013, 22:32

Salut. Mersi de anunt in primul rand,chiar imi era dor sa citesc ficul acesta. Deci,capitolul a fost misterios si amuzant .Asa Sasuke,scoate-ti cornitele. Imi place cum ai descris sentimentele,intr-un mod foarte special si amuzant. Dar,ma cam enerveaza Sakura cu comportamentul ala al ei de "fetita lui tati". Imi vine sa arunc dupa ea cu lucruri de diferite forme si marimi.Sa ma anunti la next.






 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
MìCkEy MoùSè
Genin
Genin
MìCkEy MoùSè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Italia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Music and dance
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta ^_^

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Mar 26 Mar 2013, 22:21

Hey-hey am venit cu nextu-ul. Sper sa va placa deoarece mi-ea trebuit mult timp sa inventez acest capitol. kiss kiss

Sasuke POV:

Au trecut deja 4 zile decand numai vorbesc cu ea. Nu, nici macar nu ma intrebat de ce. Era ocupata sa caute nu stiu ce si apoi nici macar nu o mai vad asa de des. Cred ca planul meu se duce la vale insa sa fiu sincer fara ea este cu mult mai liniste, insa sunt obisnuit cu aceasta printesa copilaroasa si imi lipseste galagia. Rezista Sasuke, trebuie sa fii tare,trebuie sa duci totul pina la sfarsit. Ma imbrac repede cu un maiou negru pe bretele ce imi scoate corpul in evidenta si o pereche de jeans, ma incalt si ies din camera. Cobor jos si imi comand o cafea. Deci din vacanta mai ramine doar o saptamina si ceva. Ei cel putin m-am distrat pacat ca nu am sa o mai vad pe Alisa, o sa imi lipseasca oare cum. Insa din vacanza de vara mai raman 2 luni ceea ce inseamna ca trebuie sa ma distrez deoarece incep universitatea de juridica. Vreau sa devin un avocat ca sa ajut oamenii buni chear daca "cap roz" spune ca o sa protejez doar "maniacii" ca mine. Serios, sunt eu un maniac, un afemeiat si un cuceritor? Bine, bine poate doar pe jumatate. Insa in ultimul timp am fost prea ocupat cu aceasta "cihuahua" ca sa mai am un pic de timp si pentru mine.
-Frate ce faci aici singur?
-Naruto ce zici de o iesire in club noaptea aceasta?
-Stii ca sunt mereu de partea ta. Insfirsit te-ai revenit dupa lunga hibernare? Cred ca rozalia incepe sa aiba dreptate cand spune ca esti un "bursuc".
-Fraierule bursucii nu hiberneaza. Oricum vreau sa ne ducem fara Ino si Alisa, numai noi doi ca pe vremuri.
-Eu sunt numai si numai deacorc. Deci la ce ora plecam?
-Nu te grabi este abea 14:49. Oricum trebuie sa ma duc pina la "maimuta" aia "mutant" sa ii spun ca tatal ei a chemat-o insa ea nu a raspuns. Cand m-am angajat eu ca postas?
-Se pare ca planul tau nu merge prea bine. spune blondul cu un ras stupid pe fata, imbecilule

Sakura POV:

Este ora 13:30 iar eu tocmai am iesit din dus. Ma indrept spre dulap si de acolo imi scot lenjeria intima si nu o sa va vina sa credeti hainele pe care le-am pregatit chear inainte sa intru in dus. Un top fara bretele negru o fusta cu talie inalta, neagra, cu flori si scurta asortata cu o centura de piele neagra. Ma incalt cu niste botine negre cu toc inalt si imi pun mii de accesorii, la gat imi pun o cruce mare iar la maini numai si numai bratari. Ma imbrac deasupra cu o camasa alba, larga si deschisa si sunt gata. Ma asez pe pat si ma uit la laptop pina vine si Hin din baie.
Pentru numele lui Dumnezeu Hin ce faci in baie? Te-ai innecat cumva in cada si eu nu am auzit? Insa sincer sa fiu sunt atat de apsenta in zilele acestea ca nici la "dobitocul" ala nu am avut timp sa ma gandesc. Ne-am vazut doar de cateva ori si atunci doar ne-am privit apoi am plecat fiecare pe drumul sau. Sincer sa fiu imi lipseste, este prea liniste in hotel fara noi doi care ne certam de zori, insa sunt prea ocupata sa imi gasesc "sortitul" si sa il omor. Este deja 14:30 cand Hin iese din baie deja imbracata cu o rochie navy alba si scurta pe care o doream eu incaltata cu sandalele care le-ia furat din fata ochilor mei la mall. Ca accesorii are doar o pereche de cercei si niste bratari de aur. Ma ridic din pat si ii spun ca vreau sa ne ducem in seara asta la un club oarecare deoarece numai rezist sa stau si sa imi gasesc "imbecilul acela de sortit". Cand vreau sa ies dau nas in nas cu "Mr Uchiha" aaaaaaaahhhh deci si-a facut insfirsit curaj sa vorbeasca cu mine? Sincer nu credeam ca o sa vina el la mine, nici macar nu am o fraza buna sa i-o trantesc direct in punctul sensibil. Ehh, ma descurc cumva. Cand vreau sa deschid gura el mi-o ia inainte:
-Ma sunat tatal tau si a spus sa il suni repede inapoi deoarece ti-ea chemat mai mult de 25 de ori iar tu nu ai raspuns nici macar odata.
-Minti cu nerusinare, dobitocule. Ce se intimpla nu ai gasit o alta scuza ca sa spui ca iti pare rau ca mai evitat? Papi nu ma sunat. ma uit la telefon - Doamne dumnezeule o sa ma manince cu pantofi cu tot.
-Esti un copil Sakura. Este deja timpul sa crezi ai aproape 18 ani, numai esti un copil. De asta si te evit sunt destul de mare sa ma joc cu copii mici.
-Nu sunt mica. Daca am sa ma comport ca o persoana matura ai sa uiti de mine, si nu o sa imi mai dai nici un pic de atentie o sa fiu mare o sa pot sa fac totul singura.
-Deci asta este problema? Te ingrijorezi ca o sa imi pierd interesul sa am grija de tine? Cred ca pina nu ai sa te casatoresti o sa ai nevoie de o dadaca, Sakura, insa este deja timpul sa te maturizezi. se intoarce cu spatele la mine si atunci am vazut.....
-Hin oprestel, sari pe el .........fa ceva. sar peste el si il pun jos la pamant, ma rog se preface ca il doare si striga si el ca un "soarece" mort, ii ridic maioul in asa fel incat sa ii vad tot spatele
-Daca doreai sa vezi ceva era deajuns sa imi spui, insa prefer si forta "brutala", apoi incepe sa rada
-Hin are un tatuaj, tatuajul pe care l-am visat. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. Esti sigura ca am visat sortitul poate am visat dusmanul cel mai mare, diavolul intruchipat.
-Sakura sunt sigura. Plus la asta eram deja sigura ca este Sasuke. Adica voi doi nu puteti unul fara altul. Distrativa eu ma duc.
-Hin in nici intr-un caz, eu vin cu tine.
Uchiha??? Cioara aia blestemata este sortitul meu??? Mai bine mor.

Sper sa va placa, este scurt doar pentruca acesta este ultimul capitol cand sunt la mare iar apoi incepe cel mai interesant din poveste kiss kiss kiss kiss

POZE:
Tinuta Sakurei: http://data.whicdn.com/images/9256900/tumblr_lkd4mllPjF1qjyae3o1_400_large.jpg
Tinuta Hinatei: http://shopping.flu.ro/files/clients/3/3/p/17/rochie-navy-couture-white-341599.jpg
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Mar 26 Mar 2013, 22:37

Deci ficul asta e genial e superb e mirific il ADOOOOR!! de altfel mai urmaresc un fic de-al tau dar nu te induri sa pui next si la celalt sad oricum, de ceva timp citesc capitolele de la aceasta mica povestire doar ca nu m-am indurat sa dau comm. DAR CAND VAD CA PUI ALT CAPITOL SIMT CUM IMI SARE INIMA DIN PIEPT! daca poti anunta-ma si pe mine de acuma. Key?
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Mar 26 Mar 2013, 22:38

Hey.
Imi vine sa ma dau cu capul de pereti . Daca nu ma enerveaza Sakura sa nu mai imi zici pe nume ! . Nu zic ca sunt mare fana a lui Sasuke , dar deja Sakura are 18 ani si ea se comporta ca de cinci . Pe mine una ma enerveaza la culme . In locul lui Sasuke i-as spune cateva de as lasa-o cu gura cascata , adica cine se crede ? .
Se crede o "mare printesa " , dar defapt este o fricoasa care nu stie sa aiba grija de ea . Ce pot spune ......imi place ficul asta enorm de mult, totul inafara de Sakura . Cand o sa-si dea seama ca Sasuke este indragostit nebuneste de ea si invers ? . Eu zic sa o lase cu figurile si sa se comporte ca atare.

Sa ma anunti la next !!!





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19Mar 26 Mar 2013, 22:54

OMG! OMG! OMG! Deci el era what?lol! .Bine acum defapt stiam ca el era dar vroiam sa fac o scena emotionanta lough
Ma intreb ce o sa se intample in continuare think . Au de gand sa fie impreuna ? rusinos
Spor la scris si mersi ca m'ai anuntat a hug


Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
Continut sponsorizat




Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pentru a supravietui am nevoie de tine.   Pentru a supravietui am nevoie de tine. - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Pentru a supravietui am nevoie de tine.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-