Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O damă de companie (+16) - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O damă de companie (+16) - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O damă de companie (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Va place ficu` meu ?
1. Da! La maxim :X Il ador! <~
O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_vote_lcap79%O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_vote_rcap
 79% [ 26 ]
2. Trebuie sa mai adaugi ceva :x dar in rest imi place!
O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_vote_lcap15%O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_vote_rcap
 15% [ 5 ]
3. Sorry... Nu e genul meu :D fara suparare! :)
O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_vote_lcap6%O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_vote_rcap
 6% [ 2 ]
Total voturi : 33
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Lun 11 Mar 2013, 23:06

thank you pentru commuri si pentru pareri! Acum am venit si eu cu intarziere sad scoala imi ocupa majoritatea timpului, insa sper sa fi iesit ok acest capito, cu toate ca inspiratia m-a cam lasat pe la mijlocul capitolul :D Am incercat sa fac o estetica mai buna :)

Capitolul 8

" Externarea "

Incerc sa imi imaginez ca sunt intre ingeri, plutind pe un norisor alb de puf si simtindu-ma in siguranta. Doar ca, inainte sa-mi imaginez acest lucru, pe usa intra usurel o asistenta ce tinea cu ambele maini un dosar portocaliu. Nu aveam idee ce scria acolo, ci doar presupuneam ca era ceva legat de mine, acest lucru facandu-ma sa cad pe ganduri. Uitasem de tot, voiam doar sa aflu ce scria acolo cat mai repede fiindca eu eram cam curioasa de fel, iar cand nu aflam ceva ce ma interesa sau nu desluseam un lucru ce implica mult mister, incepeam sa ma enervez pana ce saream la bataie.

Asistenta se indreapta catre sertarul de culoarea cerului verii si apuca cu doua degete un pix de culoarea mustarului. Incepe sa noteze cu rapiditate, pastrandu-si figura serioasa si facandu-ma sa-mi sar din pepeni. Mai aveam putin si ma smulgeam din acele aparate la care eram conectata. Daca nu eram atat de slabita, cred c-as fi inceput s-o injur. Nu aveam putere nici macar sa vorbesc; doar scoteam niste sunete, incercand sa leg trei silabe pentru a forma un cuvant. Incercarile mele erau inutile, parca as fi fost surdo-muta. Imi inchid ochii, vazand un amestec de bleumarin si negru invartindu-se. "Deci acest amestec de culoare se afla sub ochii mei ?!"imi spun eu in gand, incepand sa rad in sinea mea. Mai pe scurt, faceam haz de necaz. Nu voiam sa cred ca ma aflu aici, ma minteam pe mine insumi spunandu-mi ca ma voi trezi in curand din acest vis si ca totul va fi bine.

Incerc sa scot un mic zambet care sa-mi lumineze chipul, insa nimic. Poate eram deja prea epuizata din pricina stresului pe care trebuie sa-l suporte orice pacient ce sta in spital, asa ca mai bine adormeam.

Dupa cateva ore . . .

Brusc, simt o fierbinteala care imi inconjoara corpul. Deschid ochii incet, lasand la iveala doua smaralde verzi, un verde asemanator ierbei proaspete a primaverii. Privesc in jur: peretii sunt de un alb ametitor si luminos, care aproape ca ma orbesc. Pe tavan se afla un neon care lumina puternic si care provoca un bazait usor. Unde sunt?"imi spun in sinea mea, clipind de cateva ori si miscand usor din nas. Simt un fel de ac care-mi strapunge pielea. Deodata, ma ridic in fund si privesc in jur. Cateva suvite de par imi acopera fata.

- Sunteti la spital, domnisoara Sakura. Va amintiti? imi spune o femeie care statea pe scaun alaturi de o alta fata mai tanara, amandoua notand ceva pe niste foi.

Ma incrunt usor, amintindu-mi perfect ceea ce se intamplase. Parca imi venea sa plang, deoarece mereu am fost fraiera tuturor, obligata sa suport consecintele; dar in acelasi timp imi venea sa rad, gandindu-ma ca poate i-am ingrijorat chiar si pe dusmanii mei. Daca muream, sunt sigura ca i-as fi bantuit o viata intreaga, nelasandu-i sa se odihneasca nopti la rand. M-ar fi bucurat sa-mi vad dusmanii plangand si suferin in acest mod, insa nu prea am de gand sa mor chiar acum. Vreau sa fiu mai puternica incat sa sfidez asteptarile tuturor, reusind sa-mi zdrboesc dusmanii si sa-mi fac viata stabila. Cel putin, vreau sa am o batranete linistita, stand si torcand alaturi de un pisoi pe prispa casei. Pana voi imbatrani mai sunt vreo 60 de ani, asa ca acesti ani de tinerete ii voi petrece din plin, poate chiar, reusind sa repar cateva greseli din trecut. In plus, poate voi afla mai multe detalii despre familia mea, posibil si niste secrete de mult ascunse in urme de praf.

Imi amintesc ca, de cele mai multe ori mama imi spunea ca secretele nu fac bine nimanui. "Nici macar dusmanilor sa nu le ascunzi secretele!"- imi spunea ea mustrandu-ma cu degetul, avand un zambet protector. Stiam ca imi voia de fiecare data doar binele, doar era propria-mi mama. Insa, nu de fiecare data aveam incredere deplina in ea. Cateodata ma injura sau ma batea aspru pentru greselile pe care le faceam, dar totusi, niciodata nu i-am purtat pica pentru acest lucru. Stiam prea bine ca toate aceste lucruri le facea din cauza stresului sau din dorinta ei de a ma face "copilul model".





O damă de companie (+16) - Pagina 3 Tumblr_misdftNYBn1romvo7o1_500

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.



My new tumblr.
Sus In jos
Hysteria ☨
Genin
Genin
Hysteria ☨

Sex : feminin Localizare Localizare : Intr-un loc in care nu voi ajunge niciodata !
acebook acebook : Aliina.Ldr
Nr. mesaje Nr. mesaje : 347
Puncte : 385
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Sick of bitches

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Lun 11 Mar 2013, 23:20

Edit : Un capitol frumos...Se vede ca Sakura vrea sa iasa din spital..Eu una nu suport spitalele si se vede ca nici ea..Dar Sasuke unde e ? El nu are grija de "dama lui de companie" ? Ahhh ce oameni nebuni !
Paiii sper sa aduci continuarea repede si sa fie la fel de buna...Sunt cam suparata caci a fost scurt dar sper sa te revansezi la urmatorul..Anunta-ma !
rainbow :\


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Normal_Vogue_Australia_2013_10_16

 I'm in love with being queen 
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 20:00

Buna!
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
As fi preferat sa fie actiunea mai intensa
Te rog anunta-ma la next !


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 21:32

Buna dap !
In primul rand vreau sa-ti spun ca mi-a placut foarte mult ficul pana acum. Ai descris superb si mi-am putut imagina intamplarile fix asa cum erau ele. Ma enervaeza ca Sakura e slaba si plange la orice face Sasuke biciuitor
In al doilea rand, unde e misoginul ala? hmm...?! Si vreau sa-i vad "iubita" plina de frumusete si farmec, sa vedem daca o intrece pe rozalie. Bring her to me biciuitor lough
Sper sa ma anunti si pe mine cand vine next-ul kiss Pup! kiss


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 21:40

OmG! huh?
Ce super e! what?lol! Deci iti pot spune ca titlul m-a atras din prima, dar cand am vazut continutul am ramas placut surprinsa.
Ai avut inspiratie nu gluma.
E super tare ficu'! Sti ce nu imi place ca m-ai lasat in suspans. Unde e Sasuke? E cu fata aia nu? waiting Ce bataie merita copilu' ala... biciuitor
Si Sakura? Bolnava de inima? Cum am mai zis e super tare!
Debea astept sa vad ce se intampla in urmatorul capitol, deci te rog frumos sa ma anunti si pe mine cand il postezi ok?
Te-am pupat! kiss Spor la scris si o multime de idei! a hug
Zbye! hi!


O damă de companie (+16) - Pagina 3 25tu87r
,,Life is pain, highness. Anyone who says differently is selling something.''
                                                 - William Goldman -
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Joi 14 Mar 2013, 02:54

Foarte frumos si acest capitol! Felicitari! kiss Imi place foarte mult cum narezi, chiar te prinde! kiss Abia astept sa vad ce se va intampla in continuare. a hug Multumesc ca m-ai anuntat si sper sa ma anunti si in continuare! kiss Hai cu next-ul repedeeeee! kiss


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Joi 14 Mar 2013, 11:51

Hei!! >:D<

Aww!!!!! Ce capitol frumos! Ai niste idei tare bune. Ma bucur ca ai inceput acest fic. Ma intreb oare ce face Sasuke acum? think Apropo, estetica a iesit super. Mie imi place mult de tot. Totusi, poti iincerca sa scrii si cu alineat. Cred ca ar arata mult mai bine. Parerea mea. Mersi de anunt si spor la scris!


O damă de companie (+16) - Pagina 3 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
O damă de companie (+16) - Pagina 3 8BGmFkk
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Joi 14 Mar 2013, 20:10

Buna! Iata ca am ajuns si eu la acest minuant fic happy
Serios, chiar e minunat. Ideea mi se pare geniala si intr-adevar te pricepi la scris.
Sunt chiar curioasa de unde umbla Sasuke in astfel de momente, si nici eu nu suport spitalele hmm...?!
Astept next-ul si te rog sa ma anunti si pe mine in love
Te-am pupat kiss


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Joi 14 Mar 2013, 23:05

Hello darling! Ma bucur ca ai adus continuarea. Este minunata asa cum m-ai obisnuit. Descrierea nu m-a dezamagit, a fost chiar perfecta. Abia astept urmatorul capitol. Sa ma
anunti! <3


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 10:49

Hei Hei Hei!!!! Am aterizat si eu pe aici de pe planeta Marte si pot spune ca ai un fic superb!!! Imi place cum dezvolti ideea incet incet ajungand la ceva Maret!!! Daca nu te superi ma poti anunta si pe mine cand pui Next??
Spor la scris si la citit!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]O damă de companie (+16) - Pagina 3 4tpttl[/img]









Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Joi 21 Mar 2013, 23:54

thank you pentru tot! Ma bucur ca va place fanficul meu, lucrez din zi si noapte sa ma documentez despre literatura romana si se pare ca imi reuseste roll scuzati-mi NEMODESTIA lough lough lough Sper sa va placa si acest capitol :) A, si Lauren, multumesc foarte mult shy e o onoare sa aud aceste cuvinte din partea ta fiindca te respect. Esti o scriitoare geniala. Toate sunteti! :*
Acum sa vedem ce mi-a iesit lough
Edit: Incerc sa lungesc capitolele, punand actiune mai lenta ca sa fie ficul mai lung. Ma voi revansa in cap urmatoare happy2

Capitolul 9

"Externarea - partea a doua "

        Stiam prea bine ca toate aceste lucruri le facea din cauza stresului sau din dorinta ei de a ma face "copilul model". Insa uneori, cam exagera in privinta educatiei. Uneori, ajungea sa ma inchida afara, cand ploua neincetat cu galeata sau cel mai rau, cand ningea sau batea vantul cu viteze foarte mari. De multe ori incercam s-o inteleg, sa-i inteleg acele parti mici pline de rautate, insa niciodata nu gaseam acel raspuns potrivit. Fiind prea mica, nu puteam realiza ceea ce se intampla cu adevarat cu tatal si cu mama mea, insa ma multumeam cu ideea ca macar am parinti si nu sunt ca acei copii orfani si sarmani, care sunt abandonati din motive neclare pentru toti, lasati in frig sa moara sau sa isi traiasca viata cersind si rugandu-se la Dumnezeu pentru o bucata de paine sau o cana cu apa.

        Intotdeauna am avut aceasta mila neobisnuita pentru tot ceea ce ma incjura si ce ma inconjoara. Nu suportam sa vad aceste lucruri teribile pe care le patimeau unii, neavand nici o vina. De multe ori, mi-am pierdut si ultima credinta in Dumnezeu. De cele mai multe ori, nu intelegeam alegerile pe care El le facea: lua sufletele unor copii nevinovati de langa mama lor. Nu puteam sa pricep cum acest lucru ar insemna "dreptate". Dreptatea este un cuvant mare pe care, doar unii il pot folosi cu mandrie. Traim intr-o lume in care, singura noastra optiune este sa asteptam sa ni se faca dreptate SAU sa ne facem singuri dreptate, mai apoi suportand consecintele. Cateodata, nedreptatea iti bate la usa, iar tu trebuie sa te pastrezi tare in fata ei, sa reusesti sa demonstrezi ca esti nevinovat sau, sa reusesti sa-i arati nedreptatii dreptatea ta. Uneori, lucrurile pe care le fac unii ni se par nedrepte, insa ceilalti le privesc cu alti ochi, reusind sa priveasca doar partea buna, ascuzand partea negativa. Uneori, omul isi doreste sa para ceea ce nu este, doar ca personalitatea ti-e greu s-o ascunzi, avand in vedere ca face parte din propria ta persoana.

        Obosita de la atatea ganduri ce-mi navaleau in minte doar in acest moment de criza, ma intind usor pe patul acoperit cu o cuvertura de culoare alb imaculat si oftez adanc, parca scotand toata durerea din mine afara. Oftatul aparea doar atunci cand cineva voia sa planga, in cazul meu, sa urle. Nu suportam situatia in care ma aflam, plus ca voiam ca Sasuke sa fie alaturi de mine. Nu-mi puteam intelege acest gand, nici faptul ca voiam sa-l vad cat mai mult timp, insa un lucru stiam sigur: nu puteam sa ma indragostesc de acest maniac pe care il numesc cu atat dispret "seful". Fizic arata minunat insa sufletul lui era foarte negru, patat de multe crime si multe rautati pe care nimeni nu le stie. La 18 ani eram deja destul de matura sa realizez ca acest om poate fi plin de surprize si trebuie sa ma pazesc ca sa nu fiu una dintre "elevele" lui. Gandul ca-mi poate face ceva ma framanta insa, nu-l voi lasa sa se atinga de mine nici macar un minut. Va trebui sa fiu precauta, cautand cat mai multe informatii despre acest tip pe care, l-am cunoscut in urma cu aproape doua zile in care mi-am dat seama ca este un om foarte periculos, care poate ucide pe oricine, indiferent cine era.

        Scartaitul usii de la intrarea in salon se aude, provocandu-mi o durere ingrozitoare de cap. Nici nu m-am deranjat sa vad cine a venit si in plus, nici macar nu ma interesa prea mult sa alu. Singurul meu scop din acest moment era sa ma ridic o data din din patul asta si sa inspir aerul curat. M-am cam saturat de acest aer inchis de spital, plus ca putin mai inainte imi venea pe la nas un miros neplacut asemeni unei perechi de sosete nespalate.
Se aude o voce mai ascutita a unei femei mai in varsta. Nu am auzit cu exactitate ce a spus, insa ma rodea curiozitatea. Incercand sa ma ridic, apas cu palmele in acel pat portabil si deodata BUF! pe jos. Cele doua asistente vin repede la mine, alaturi de inca o femeie, intrebandu-ma daca sunt bine. Eu nu le puteam raspunde: radeam de-mi dadusera lacrimile si aproape ca mi se taiase respiratia. Era cea mai jenanta si amuzanta intamplare din ultima vreme, ceea ce mi-a mai ridicat putin moralul. Incerc sa ma ridic, dar din cauza rasului nu izbutesc. Cele doua ma ajuta, eu sprijinindu-ma de aparatele ce-mi masurau pulsul care era, incredibil de bun. As fi vrut sa ma ridic insa, se pare ca intrasem intr-o criza de ras. Nu ma mai puteam opri.
Simt o funie ce imi leaga corpul, reusind sa ma faca sa sughit. Aveam o presimtire ciudata, incepand sa ma panichez. Doctorele ma apuca de brate si ma baga intr-un fel de sac alb. Nu puteam sa deslusesc ce era, insa incep sa simt unmiros puternic, care ma facea somnoroasa. Brsc, am reusit sa-mi dau seama ca este somnifer. Incerc sa tin ochii deschisi, sa nu-i inchid astfel incat sa nu stiu ce se mai petrece cu mine, insa totul se vede in ceata, totul se roteste cu mine. Trag de pleoape in sus, insa nu sunt capabila sa le tin deschise.



O damă de companie (+16) - Pagina 3 Tumblr_misdftNYBn1romvo7o1_500

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.



My new tumblr.


Ultima editare efectuata de catre ~ Ela ~ in Vin 22 Mar 2013, 00:46, editata de 1 ori
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Vin 22 Mar 2013, 00:41

Buna, buna! Se pare ca ai postat si tu nextul. Mmulta descriere in acest capitol, foarte multa. Apropo, ca veni vorba, mi se pare cam scurt. Sper sa le faci ma lungi data viitoare. Se vede ca te documentezi despre literatura, dar am impresia ca la sfarsit -ultimul cuvant- era descise. Cred, doar mmi se pare ciudat sa fie inchise, sau poate nu inteleg eu bine... In fine, lasa asta ca deja o iau razna. Ne vedem data viitoare si sa faci capitolele mai lungi! Bafta!


O damă de companie (+16) - Pagina 3 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
O damă de companie (+16) - Pagina 3 8BGmFkk
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Vin 22 Mar 2013, 03:36

Buuuuna!acum am terminat de citit ficul si este destul de fain.dar te rog eu mult,umbla la o marime a scrisului adecvata,caci m-am cam chinuit cu cititul.in rest,nimic altceva,decat ca te astept cu next-ul.Akatsuki_lavy
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Vin 22 Mar 2013, 11:25

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
A fost foarte frumos !
De ce a fost rapita Saku ?
O s-o duca la Sasuke ?
Astept nextul si anunta-ma , plz !
Spor la scris !
Te pup !


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
ZoZoLe :D
Genin
Genin
ZoZoLe :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in my world... :D
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 265
Puncte : 278
Reputatie Reputatie : 7

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Vin 22 Mar 2013, 13:12

So... acum ca am terminat de citit, pot sa-ti spun cat de mult imi place ficul tau in love
Este superb, acesta este primul fic pe care il citesc de pe acest forum si pot spune ca este cel mai bun din cate am citit ;;)
Am mai intalnit de multe ori ideea asta cu Sasuke un BadBoy plin de bani si Sakura "micuta lui servitoare" ca sa zic asa, si nici una nu a fost conturata la fel de bine ca la tine.
Sper sa dau si peste alte talente ca tine pe aici well? awesome right?

Si mai am 2 lucuri de spus despre ce am citit pana acum, in primul rand partea haioasa ... lough Sakura se comporta de parca ar fi luat-o razna, mai ales cand a cazut din pat si nu se mai putea opri din ras rolling on the floor
Iar a doua chestie, sunt foarte curioasa sa aflu cum a ajuns la spital think Cine a gasit-o langa zidul ala de beton gri unde a lesinat??? Cred ca asta e cea mai mare curiozitate a mea in legatura cu ficul tau in momentul de fata, ma roade intrebarea asta ata de mult incat nici n-ai ideea lough
Ooo si mai e ceva, sufera de o boala grava la inima sau e decat ceva trecator?? Si care este planul ala al ei pe care l-a nascocit inainte sa plece cu Sasuke la acea petrecere?
Iar nesimtitul de Sasuke a zbughit-o imediat din limuzina cum au ajuns, nici nu a mai asteptat-o pe Sakura, parca trebuia sa stea cu ea, nu deaia a luat-o cu el??? Nesimtitul!!!!

Ok... deci am avut mai multe lucruri de spus lough
Oricum, astept nextul, si daca esti draguta, te rog sa ma anunti si pe mine cand postezi....
Pupici kiss kiss


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Tumblr_mk0fixa7Ie1rl2si0o1_500
♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪
Imagine life without music.
It would be no air, no sun, no love.
♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪


Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Vin 22 Mar 2013, 14:09

Interesant! msa ca m-ai anuntat la inceput am crezut ca nu ai sa o faci dar MERSI!!
Ce pot spune despre capitol ... af ost Incredibil de minunat!
Si .. Sasuke? nemernicia aia de copil bogat unde este?
Nu a aflat inca de Sakura? Sau il doare fix in Pix?
Uf ce Intrebari! Mersi inca odata! Spor ;a scris si la citit!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]O damă de companie (+16) - Pagina 3 4tpttl[/img]









Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Vin 22 Mar 2013, 17:00

Foarte frumos! happy
Se vede ca te documentezi! Imi place mult de tot. Mai ales ca nu a fost dialog!
Sincera sa fiu imi place mai mult descrierea.
Sunt curioasa ce se va intampla in continuare.
Multumesc de anunt sper sa o faci si data viitoare.
Spor la scris! dap !
Te pup! kiss
Pa-Pa! hi!


O damă de companie (+16) - Pagina 3 25tu87r
,,Life is pain, highness. Anyone who says differently is selling something.''
                                                 - William Goldman -
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Vin 22 Mar 2013, 21:52

Mersi pentru anunt. De abia astept sa aflu ce se intampla cu Saku...
Ai avut o descrie minunata. Sa nu ma lasi in suspans. Adu repede next'ul! :*
Nu uitasa ma a
nunti!


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Tumblr_n3v1j7CYQI1txkodto7_250


She smelled of cigarettes and sadness
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Sam 23 Mar 2013, 08:56

Hey! happy
Multumesc frumos de anunt! heh
Vad ca ai muncit, nu gluma
Imi place mult descrierea adaugata
Bafta la scris si la idei ike
Te pup kiss


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Shiseru
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Sorry, lume, nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 156
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita lulea

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Sam 23 Mar 2013, 10:06

Foarte furmos,imi pare rau ca nu am mai venit pe-aici de ceva vreme. Nu am prea mai intrat ca am avut niste probleme.
Intersant, desi astept externarea.
Te puup.Pa Pa!


O damă de companie (+16) - Pagina 3 XZ8kTNq
╚═══════════════╝
I love the moment when the nature comes to life.
The colors are everywhere.

╔════════════════════════╗
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
O damă de companie (+16) - Pagina 3 Asss10O damă de companie (+16) - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Sam 23 Mar 2013, 23:21


Descriere: este, imi place sa vad ca vrei sa ai descriere in ficul tau. Incearca totusi sa nu te straduiesti prea mult, caci ajungi in extrema cealalta. Ideea e ca un fic, orice capitol sau paragraf, trebuie scris cu calm, relaxat si linistit, fara a te stresa cu privire la diferitele probleme pe care le poti intampina. Priveste pe geam, asculta o melodie care iti place, fa ceva care sa te binedispuna si apoi apuca-te de scris. Cu calm si indrazneala.

Actiune: m-ai ametit putin prin ultimele capitole. Nu pot spune ca nu am inteles, insa am ramas cu cateva semne de intrebare. Incearca sa fii mai explicita in anumite cazuri si sa nu grabesti unele evenimente importante. Anumite gesturi, lucruri la prima vedere marunte, sunt importante si nu trebuie sa treci peste ele. Dupa cum am spus, cu calm.

Dialog: este ok, nu am gasit replici care sa ma deranjeze sau lucruri nelalocul lor.

Idee: sincer, este destul de intalnita ideea cu dama de companie, sper ca o vei dezvolta ceva mai mult in continuare. De asemenea, vad ca Sasuke nu a mai aparut de vreo doua capitole incoace, ma intreb unde este si ce face. E bine sa ne tii in suspans, dar sa nu dureze prea mult, caci cititorul isi pierde interesul.

Titlu: nu pot spune ca ma atrage in mod deosebit. Se leaga de fic in sine, insa nu e cine stie ce.

Estetica: este mai bine ca la inceput, am vazut ca ai inceput sa desparti capitolele in paragrafe. De asemenea, imi place cum evidentiezi titlul si numarul capitolului.

Greseli de tastare/ ortografie:

~ Ela ~ a scris:

Capitolul 9

"Externarea - partea a doua "

("partea a doua" nu trebuia scris intre ghilimele intrucat nu face parte din numele capitolului")

        Stiam prea bine ca toate aceste lucruri le facea din cauza stresului sau din dorinta ei de a ma face (ai repetat "a face") "copilul model". Insa uneori, (nu era nevoie de virgula; suna mul mai bine daca scriai "Uneori insa") cam exagera in privinta educatiei. Uneori, (fara virgula) ajungea sa ma inchida afara, cand ploua neincetat cu galeata ("ploua neincetat cu galeata" este pleonasm, ori folosesti o expresie, ori pe cealalta) sau cel mai rau, cand ningea sau batea vantul cu viteze foarte mari ("cu viteza foarte mare") . De multe ori incercam s-o inteleg, sa-i inteleg acele parti mici pline de rautate, insa niciodata nu gaseam acel raspuns (raspunsul) potrivit. Fiind prea mica, nu puteam realiza ceea ce se intampla cu adevarat cu tatal si cu mama mea, insa ma multumeam cu ideea ca macar am parinti si nu sunt ca acei copii orfani si sarmani, care sunt abandonati din motive neclare pentru toti, lasati in frig sa moara sau sa isi traiasca viata cersind si rugandu-se la Dumnezeu pentru o bucata de paine sau o cana cu apa.

        Intotdeauna am avut aceasta mila neobisnuita pentru tot ceea ce ma incjura (inconjura) si ce ma inconjoara (nu era nevoie sa te repeti folosind verbele la timpuri diferite) . Nu suportam sa vad aceste lucruri teribile pe care le patimeau unii, neavand nici o (nicio) vina. De multe ori, (fara virgula) mi-am pierdut si ultima credinta in Dumnezeu. De cele mai multe ori, (fara virgula) nu intelegeam alegerile pe care El le facea: lua sufletele unor copii nevinovati de langa mama ("mamele" in cazul de fata) lor. Nu puteam sa pricep cum acest lucru ar insemna "dreptate". Dreptatea este un cuvant mare pe care, (fara virgula) doar unii il pot folosi cu mandrie. Traim intr-o lume in care, (fara virgula) singura noastra optiune este sa asteptam sa ni se faca dreptate SAU (nu vad rostul scrierii cu litere mari) sa ne facem singuri dreptate, mai apoi suportand ("suportand mai apoi") consecintele. Cateodata, (fara vorgula) nedreptatea iti bate la usa, iar tu trebuie sa te pastrezi tare in fata ei, sa reusesti sa demonstrezi ca esti nevinovat sau, (fara virgula) sa reusesti sa-i arati nedreptatii dreptatea ta. Uneori, (fara virgula) lucrurile pe care le fac unii ni se par nedrepte, insa ceilalti le privesc cu alti ochi, reusind sa priveasca doar partea buna, ascuzand partea negativa. Uneori, (fara virgula) omul isi doreste sa para ceea ce nu este, doar ca personalitatea ti-e greu s-o ascunzi, avand in vedere ca face parte din propria ta persoana.

        Obosita de la atatea ganduri ce-mi navaleau in minte doar in acest moment de criza, ma intind usor pe patul acoperit cu o cuvertura de culoare alb (alba, apoi incadrezi cuvantul "imaculat" intre virgule) imaculat si oftez adanc, parca scotand toata durerea din mine afara. Oftatul aparea doar atunci cand cineva voia sa planga, in cazul meu, sa urle. Nu suportam situatia in care ma aflam, plus ca voiam ca Sasuke sa fie alaturi de mine. Nu-mi puteam intelege acest gand, nici faptul ca voiam sa-l vad cat mai mult timp, insa un lucru stiam sigur: nu puteam sa ma indragostesc de acest maniac pe care il numesc cu atat ("atat de mult") dispret "seful". Fizic arata minunat (,) insa sufletul lui era foarte negru, patat de multe crime si multe rautati pe care nimeni nu le stie. La 18 ani eram deja destul de matura (incat) sa realizez ca acest om poate fi plin de surprize si trebuie sa ma pazesc ca sa nu fiu una dintre "elevele" lui. Gandul ca-mi poate face ceva ma framanta (,) insa, (fara virgula) nu-l voi lasa sa se atinga de mine nici macar un minut. Va trebui sa fiu precauta, cautand cat mai multe informatii despre acest tip pe care, (fara virgula) l-am cunoscut in urma cu aproape doua zile ("in urma cu apropae doua zile, timp in care...") in care mi-am dat seama ca este un om foarte periculos, care poate ucide pe oricine, indiferent cine era.

        Scartaitul usii de la intrarea in salon se aude, provocandu-mi o durere ingrozitoare de cap. Nici nu m-am deranjat sa vad cine a venit si (,) in plus, nici macar nu ma interesa prea mult sa alu (aflu) . Singurul meu scop din acest moment era sa ma ridic o data din din (ai un "din" in plus) patul asta si sa inspir aerul curat. M-am cam saturat de acest aer inchis de spital, plus ca (,) putin mai inainte imi venea pe la nas un miros neplacut asemeni unei perechi de sosete nespalate.
Se aude o voce mai ascutita a unei femei mai in varsta. Nu am auzit cu exactitate ce a spus, insa ma rodea curiozitatea. Incercand sa ma ridic, apas cu palmele in acel pat portabil si deodata BUF! pe jos. Cele doua asistente vin repede la mine, alaturi de inca o femeie, intrebandu-ma daca sunt bine. Eu nu le puteam raspunde: radeam de-mi dadusera lacrimile si aproape ca mi se taiase respiratia. Era cea mai jenanta si amuzanta intamplare din ultima vreme, ceea ce mi-a mai ridicat putin moralul. Incerc sa ma ridic, dar din cauza rasului nu izbutesc. Cele doua ma ajuta, eu sprijinindu-ma de aparatele ce-mi masurau pulsul care era, (fara virgula) incredibil de bun. As fi vrut sa ma ridic (,) insa, (fara virgula) se pare ca intrasem intr-o criza de ras. Nu ma mai puteam opri.
Simt o funie ce imi leaga corpul, reusind sa ma faca sa sughit. Aveam o presimtire ciudata, incepand sa ma panichez. Doctorele (Doctoritele) ma apuca de brate si ma baga intr-un fel de sac alb. Nu puteam sa deslusesc ce era, insa incep sa simt un miros puternic, care ma facea somnoroasa. Brsc (Brusc) , am reusit sa-mi dau seama ca este somnifer. Incerc sa tin ochii deschisi, sa nu-i inchid astfel incat sa nu stiu ("sa nu-i inchid si sa nu mai stiu...") ce se mai (fara "mai") petrece cu mine, insa totul se vede in ceata, totul se roteste cu mine. Trag de pleoape in sus, insa nu sunt capabila sa le tin deschise.

- ai o problema cu virgulele, ba le pui, ba nu le pui; exista o categorie numita Norme lingvistice si acolo un topic numit Virgula; citeste cu atentie ce este scris acolo si ia aminte la reguli;
- corecteaza-ti capitolele inainte de a le posta, caci am vazut multe greseli facute din graba sau neatentie;
- am vazut ca ai tendinta de a repeta anumite structuri pentru a intari o idee; este o metoda buna, insa daca o folosesti prea des - asa cum faci tu - devine chiar enervant; de asemenea, am vazut ca repeti pronumele demonstrative, lucru care mi-a sarit in ochi; ai mai multa grija si foloseste sinonime.
- mai ai cate o noncorcondanta a verbelor pe ici, pe colo, fii mai atenta.


O damă de companie (+16) - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
O damă de companie (+16) - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Dum 24 Mar 2013, 18:41

Hey kiss*.
Ti-am vazut ficul la semnatura ta si mi s-a parut interesant titlu..asa ca am zis sa trec sa il citesc :D.
Imi place ideea la nebunie ^^.
Saraca Sakura, prin cate trece...iar pe acel Sasuke, l-as bate in fiecare secunda. Nici macar nu s-a dus dupa ea la spital..dar ce ii pasa lui, are iubita. Ma intreb cine e fata si daca tine la ea...
Tare curioasa sunt.
Te rog sa aduci next repede kiss*:.
Spor la scris si imaginatie kiss*.
Te pupa Deea kiss*.



O damă de companie (+16) - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
O damă de companie (+16) - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
O damă de companie (+16) - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
O damă de companie (+16) - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Lun 25 Mar 2013, 07:52

Hei! Imi place foarte mult ficul tau si imi place extrem de mult ideea. Daca ai putea te rog sa ma anunti se pe mine cand pui next-ul ar fi minunat :D! Succes in continuare!


O damă de companie (+16) - Pagina 3 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
Amélie
Genin
Genin
Amélie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Orşova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 20

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Mar 09 Apr 2013, 15:55

O sa dau edit dupa ce îl citesc :3 :*

Gata ! :3 Ela eşti genială. Fic-ul tău este genial. Îmi place muuult. God, ce (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) poate fi Sasuke, adică, lăsăm de-o parte faptul ca este super SEXY, este şi idiot. Cum îi poate face aşa ceva Sakurei. :( Este rău şi sexy în acelaşi timp. Îmi pare rău pentru Sakura, trece prin atâtea chestii. Nu are pe nimeni care să o ajute. O damă de companie (+16) - Pagina 3 138742 Darling eşti genială, anunţă-mă şi pe mine când aduci continuarea. Îţi urez spor la scris. Pupici. Muahh
O damă de companie (+16) - Pagina 3 78717 O damă de companie (+16) - Pagina 3 208323


O damă de companie (+16) - Pagina 3 W8zi7su
There is always some madness in love, even though there is always some reason in madness.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19Mar 09 Apr 2013, 22:52

Capitolul 10
" Mai mult decat ma asteptam "

    Trag de pleoape in sus, dar nu sunt capabila sa le tin deschise. Parca un val de teroare ma inconjura, probabil si frica de necunoscut.



A few hours later




      - Sakura, mergem acasa! aud in surdina o voce familiara, simtind un parfum aparte.

    Stramb usor din nas, deschizandu-mi ochii verzi si privind in tavanul de culoarea oului de rata. Aceeasi voce de mai devreme se facu auzita, iar eu dintr-un simplu reflex, intorc capul. Vad un chip asemanator mie, alb, pe care se odihneau cateva suvite negre de par. Inchizandu-mi cele doua smaralde verzi, mimez un zambet. Eram sigura ca zambetul meu nu inseamna prea mult pentru el, iar atunci de ce ar mai fi contat daca e fals sau adevarat?

    O palma puternica imi strange incheietura mainii. Ma incrunt usor, insa mai mult par ridicola. Acest parfum era prea dulce si prea puternic pentru starea mea din momentul de fata. Imi deranja teribil nasul, iar aceasta aroma dulce-amaruie imi facea capul sa explodeze. u inteleg de ce unii oameni prefera sa se dea cu parfum ca sa-si acopere adevaratele defecte, adevaratul caracter. Muncind sa-ti acoperi un defect, reusesti sa-l arati pe celalt. Si atunci, cu ce scop mai esti om? Daca tu incerci sa te ascunzi, sa te devalorizezi de tot si sa-ti pastrezi orgoliul ridicat in punctul culminant? Si te astepti ca altii sa-ti inghita faptele si caracterul.

      - Domnisoara Haruno, va puteti duce pe coridor sa faceti o scurta plimbare ca sa va obisnuiti. Astazi va vom externa.

    Zambind, ma proptesc cu palmele in patul moale, cu o oarecare dezechilibrare. Imi intind picioarele si imi rotesc capul de cateva ori, acesta trosnind. Deschizandu-mi ochii, ii vad pe asistenta si pe Sasuke stand pe doua scaune, uitandu-se la mine ca magarul la poarta noua. Pun un picior jos si imping cu putere, avand speranta ca voi reusi sa pasesc pentru prima data de cand am intrat in spital. Ajungand si celalalt picior pe gresie, un fior imi trece prin sira spinarii, facandu-ma sa tresar. Ce va uitati asa ca pros*ii? Ajutati-ma! imi spun eu in gand, cu o privire ucigatoare in cel mai rau sens al cuvantului. Imping cu forta si reusesc sa ma tin in picioare, cu toate ca acea dezechiibrare nu imi dadea pace. Incercam si incercam sa ma mentin dreapta, insa reusesc sa constat ca fie doua, trei zile in stand in pat sau chiar si cateva minute, iti pot deforma coloana si te pot dezvata de miscare.

    Fac un pas sigura pe mine, fiind gata sa ucid toata oboseala si incordarea din corpul meu. In cateva ore voi fi in stare sa parasesc acest loc criminal, dezgustator si infiorator. Niciodata nu am suportat spitalele, niciodata nu am agreat doctorii. Am aceasta fobie de cand am avut pneumonie majora si am venit la spitalul din Konoha, unde m-au tratat doctorii ca pe un batran neputincios, gata sa moara in orice minut. Plus ca, scarba cu privire la sangele si toate cadavrele pe care doctorii le vad ma face sa vomit. Nu suport sangele, cadavrele, spitalul, defapt nici nu cred ca vreun lucru legat de medicina ma incanta. Intr-o zi, sper sa fiu in stare sa dovedesc ca doctorii trateaza oamenii ca pe niste jucarii, nu ii intereseaza daca moare sau nu si nu au nici macar un sentiment legat de ei. E doar un servici. Si cu toate astea, eu sunt inca vie?! imi spun nervoasa in gand, privindu-l pe Sasuke. Uneori, indiferenta lui si a oamenilor din jur ma enerva teribil. Pana la urma, la ce duce aceasta indiferenta cu care unii sunt tratati zi de zi? De ce trebuie sa existe aceasta cumpana pe care fiecare trebuie s-o treaca? Si tot venind de la indiferenta, a pornit si povestea mea de viata. Il urasc pe acel om, nu as vrea sa mai aud de el in veci. Logica mea nu are nici macar un sens. Nu amputerea sa inteleg de ce a pariat pe mine...

♥️ Flashback ♥️

    Acum cateva saptamani, mai exact doua luni, in Konoha exista un mic local la marginea unui drum de tara, aacoperit cu pietre. Localul era iluminat de o mie de beculete colorate ce licareau in intunericul noptii, sfidand vantul si frigul de afara. In acel local, existau jocuri de noroc, bauturi si cate mai cate. Locuitorii Konohai erau mai mult beti*i, iar majoritatea tinerilor pariau pe terenuri si pe sume valoroase de bani la jocuri.

    La o masa in fundul localului, mai bine spus la Separeu, separeul fiind o camera in care puteai sta linistit, band si fumand toata noaptea. Doar ca, in aceasta incapere stateau doi tipi inalti, un blond si un baiat cu parul arginitiu. Numele lor erau foarte rare in acest tinut: Deidara, blondul, fiind un pro*enet ce era faimos in Tokyo, capitala Japoniei; si Suigetsu, un locuitor al satului. Dupa cateva pahare, au hotarat sa faca un pariu: daca castiga blondul, argintiul o vindea pe iubita lui, Sakura, lui; iar daca castiga argintiul, Deidara ii dadea o suma valoroasa de bani. Intr-un sfarsit, blondul a plecat victorios.

♥️ End of Flashback ♥️

  Simt o durere ingrozitoare de cap. Parca cineva imi apasa cu palmele in tample, creierul fiind gata in orice minut sa bubuie. Si daca ar fi bubuit, ce? Oricum nu mai am nici macar un scop: Suigetsu m-a tradat prin faptul ca a pariat pe mine ca pe o simpla jucarie, iar Sasuke continua s-o faca in fiecare minut al zilei. Stau si ma gandesc... daca m-as fi comportat eu lafel ca ei cum ar fi fost? Sa fiu indiferenta, sa nu-mi pese, sa fiu ca o stanca. Insa nu pot fi asa, sunt o fata decenta care vrea sa-si pastreze demnitatea.

  Aud usa deschizandu-se, intrand o doctora inalta cu parul pana la omoplati. Figura ei serioasa imi provoca frica, iar glasul ei ma facea sa tremur. Chiar am auzit acel cuvant?! strig in mintea mea, aproape sarind in sus de bucurie. Asta e ziua, ziua cand voi pleca de aici si sper sa nu ma mai intorc. Insfarsit sunt libera, pot sa plec, sa ies din spital. Observ ca brunetul se apropie de mine, apucandu-ma de brat. Nu gandeam ce poate face, dar se pare ca incerca sa fie ca un baston pentru mine. Scot un zambet dracesc, privind gresia. Se pare ca ma provoaca, vrea sa ma incerce, sa-mi insinueze ca nu pot trai fara el. Greseste, pot pasi bine mersi fara sa ma sprijin de el. Ma consider o cauza pierduta, deci o cazatura sau o jignire in plus nu ar mai conta, am dreptate?





Bun deci, am adus nextul dupa mult timp. Imi pare rau ca v-a facut sa asteptati. Am scris capitolul si nu l-am corectat, dar sper sa fie in regula pana acum. Deci, daca gasiti `f` lipsa fiti siguri ca e din cauza tastaturii, deoarece litera f nu merge prea bine si cand apas, nu se tasteaza.
In fine, sper sa fie ok. happy



O damă de companie (+16) - Pagina 3 Tumblr_misdftNYBn1romvo7o1_500

Cutreier prin bezna nopții, pipăind conturul fiecărei umbre.
Te caut, dar nu te găsesc. Ai rămas doar în amintirile mele.
Ești ca o fantomă, nu te pot simți, dar ești aici.



My new tumblr.
Sus In jos
Continut sponsorizat




O damă de companie (+16) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O damă de companie (+16)   O damă de companie (+16) - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

O damă de companie (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-