Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love and Hate - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love and Hate - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love and Hate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Merita acest fic sa fie continuat?
Continua-l ! Imi place mult de tot1
Love and Hate - Pagina 2 I_vote_lcap67%Love and Hate - Pagina 2 I_vote_rcap
 67% [ 32 ]
E dragut! Merita continuat!
Love and Hate - Pagina 2 I_vote_lcap25%Love and Hate - Pagina 2 I_vote_rcap
 25% [ 12 ]
Nu imi place. Nu are rost sa-l continui!
Love and Hate - Pagina 2 I_vote_lcap6%Love and Hate - Pagina 2 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Asta numesti tu fic? Decat sa-ti citesc ficul mai bine ma costumez in mim si ma arunc in prima balta pe care o vad !
Love and Hate - Pagina 2 I_vote_lcap2%Love and Hate - Pagina 2 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total voturi : 48
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 02:10

Biata Saku :)) Pff..ma gandeam cat va mai rezista Sasuke sa nu fie nesimt*t si am primit si raspunsul mult asteptat.Si sa nu mai zic de Hinata,care e si mai enervanta ca fratisu :)) Pai...nu mai am nimik de zis inafara de: Sa pui nextu repede! Si sper sa ma anunti si pe mn,daca vrei happy
Te pupa LoLy kiss


Love and Hate - Pagina 2 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
ღCărămidăღ
Academy Student
Academy Student
ღCărămidăღ

Sex : feminin Localizare Localizare : In Continentul Rosu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 15
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Tot inafara de sport
Stare de spirit Stare de spirit : :>

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 03:02

Buna ! :)
Frumos fic n-am ce zice !
Intr-adevar ideea nu e tocmai originala dar nu-i nicio problema (parerea mea)
Sper sa pui Nextuu cat mai repede si poate sa ma anunti si pe mine :)
Te pupa Cắrắmidắ :*
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 15:34

Buna ! Deci, waw . Capitolul a fost asa de......de......extraordinar what?lol! Mi-a placut mult de tot ! well? awesome right? Palaria jos pentru tine jos palaria in fata Ai talent, nu gluma ! Multumesc ca m-ai anuntat !
Te-am pupat kiss
P.S.vreau sa stiu ce se va intampla ! Te rog pune capitolul urmator cat mai repede puppy eyes
Am fugit sa scriu si la ficul meu !
Ja Ne !
rainbow :\
Sus In jos
Anelise
Genin
Genin
Anelise

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Acasa
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 80
Puncte : 82
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala.^.^
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita. x_X

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 19:53

Dragutttttt! ;;)
Vreauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu nextttttt!!!!
Sus In jos
Alee
Genin
Genin
Alee

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde nici nu-ti inchipui
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc ficuri , sa desenez , sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : Creativa

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 20:53

Am adus nextul ! Lectura placuta!

Capitolul V: O noapte lunga


Ii privesc urat pe cei doi frati cu care sunt blocata aici, le zambesc in sila si ma intorc inapoi la fereastra. Ma asez turceste pe pervazul imens al ferestrei ce pare a fi cristal pur. Luna e ata de frumoasa, inconjurata de toate acele stele pare ca ar fi o regina, pare ca e singura , dar e inconjurata de un million de stele. As vrea sa pot fi si eu ca ea. Inconjurata de o multime de prieteni , atat de frumoasa, atat de ..libera…fara nici o grija….Dar eu sunt blocata aici cu doi idioti! Imi trece prin cap sa-mi intorc privirea spre ei , proasta miscare! Cei doi ma priveau insistent , parca vrand sa ma ia la bataie .
-De ce va uitati asa la mine? N-ati mai vazut vedete sau ce? ii intreb eu punandu-mi in valoare fitele.
-Ha, auzi la ea: vedeta. Ce gluma buna, papusa! imi raspunde Hinata cu o urma de sarcasm in voce.
Ma abtin din a mai comenta pentru ca nu vreau sa ma iau la bataie cu ea atat de repede . Dupa vre-o 10 minute de tacere se aude un zgomot extrem de enervant si anume un oftat scos de Hinata .
-M-am plictisiiiit! Striga Sasuke lungindu-se pe jos.
-Bine, hai sa facem ceva ca eu numai pot suporta sa nu fac nimic atata timp, spune Hinata spre surprinderea mea.
-Ok, si ce ai vrea sa facem? o intreb eu.
-Nu stiu… Hai sa jucam ceva! imi raspunde ea.
-Jucam carti? intreaba Sasuke.
-Siguuur! Vezi tu pe undeva carti de joc ?!?! Ca eu nu!! strig eu la el enervata.
- Adevar sau provocare? intreaba Hinata.
-Da, mie-mi comvine. spun eu acceptand propunerea.
Accepta si Sasuke si ne asezam pe podea in cerc.
-Fii atenta, printes-o ! Daca joc cu tine , nu inseamna ca suntem prietene! Ai inteles? ma intreaba Hinata .
-Nici nu voiam sa die altfel! Crede-ma. ii raspund eu .
-Bine, cum nu avem ce sa invartim incep eu .Hin, adevar sau provocare? se afirma Sasuke incepand jocul..
-Aaaaaa provocare! ii raspunde ea pe un ton jucaus.
-Bine , te provoc sa scuipi in pahar si apoi sa bei. spune Sasuke hotarat.
- Yacs ! Nu ! Ce scarbos! exclama sora lui.
Devin putin amuzata de imaginea lor se tot tachineaza unul pe altul cu tot felul de lucruri . Se vede ca sunt frati, e un moment dragut frate si sora , pacat ca ei nu-si dau seama de asta.Cum e sa ai un frate sau …. o sora…Dar viata merge inainte , nu?
Pana la urma Sasuke a pus-o pe Hinata sa mimeze un popa .Hinata a luat paharul cu apa si l-a stropit de cateva ori pe Sasuke.
-Ce-a fost asta?! o intraba Sasuke pe sora lui.
-Te-am stropit cu apa. Daca nu am aiasma, ce vrei sa fac?! spune Hinata zambind in coltul gurii.
-Ah , o sa te …Chhhh . spune Sasuke ridicandu-se si aratandu-i Hinatei ca o s-o omoare.
Incep sa se alerge prin camera imensa stropindu-se cu apa unul pe altul. Inca era amuzanta imaginea a doi frati ce se bucura unul de altul, asa ca schitez un mic zambet .
-Si tu de ce razi ? ma intreaba Sasuke oprindu-se din actiune.
Chiar inainte sa deschid gura, Hinata ii toarna lui Sasuke apa din pahar in cap .
-Ha! Ti-am facut-o fraiere! spune Hinata victorioasa.
Fara sa vreau imi trece prin cap o intreabare importanta.
-Auziti, scuze ca va intreb , dar voi la ce liceu invatati? ii intreb eu .
- La cel la care inveti si tu . imi raspunde Sasuke.
Si nu i-am observat pana acum?!
-Defapt de Luni incepem sa studiam acolo. ma lamureste Hinata.
Scot un mic ,, Aha’’ dupa care incep sa ma gandesc cum pot sa mai fac conversatie. Nu vreau sa ne imprietenim, dar ar fi bine cel putin san e intelegem cat de cat , doar vom locui in aceeasi casa, nu?
-Deci , Sakura, ma tot intrebam .. cum ti-ai facut parul asa? ma intreaba Hinata.
-Cum asa? o intreb eu nelamurita.
-Asa roz! imi raspunde ea.
-O! Pai asa m-am nascut. ii raspunde eu cat se poate de sincer.
-Nu cred! Cum sa te nasti tu ,frate, cu parul roz?! se mira ea.
-Nu stiu. Mama spune ca e un semn, ca sunt speciala, dar eu nu ma simt asa…. ii spun eu Hinatei .
Ea ia o scurta pauza dupa care incepe sa ma intrebe tot felul de lucruri despre parul meu. Punea atatea intrebari incat nu le puteam tine minte ca sa-i raspund la toate.
-Hey, dar eu ce sunt aici? Papusa de portelan ?! striga Sasuke simtindu-se , probabil, lasat pe dinafara.
-Nu, nu esti doar o piesa de decor! Esti un porcusor de guinea ! spune Hinata aratandu-l cu degetul.
-Tineti mult unul la altul , nu? ii intreb eu lasandu-mi privirea in jos.
-Eu cu aia nu sunt ruda! spune Sasuke.
-Nici eu cu tine! ii raspunde Hinata fratelui ei.
Offff, idiotii astia ma fac sa-mi para rau ca am intrebat! Ii intreb daca mai joaca , iar ei imi dau un raspuns afirmativ.
- Adevar sau provocare? ma intreaba Hinata .
- Provocare! dau eu un raspuns hotarat.
- Bhinee. spune Hinata zambind malefic , parca pregatind ceva.
Fierb in suc propriu asa ca o pun sa-mi spuna odata provocarea.
- Ok, te provoc saaa il lasi pe Sasuke sa te sarute.
Cred ca glumesti! Nu !!! Nici in ruptul capului! !! Respins! Alta! Da-mi alta provocare! spun eu alarmata.
Doar nu eram nebuna sa-l lass a ma sarute ! Ce naiba?!
-Bine, bine, pui fricos ce esti! se resteste ea la mine.
-Nu pui, puicuta! spune Sasuke enervandu-ma.
-O sa-ti dau eu o puicuta de n-o sa poti s-o duci! strig eu la el.
-Hey, eu nu am zis c.. nu apuca sa termina ca Hinata il intrerupe repede..
-Stati ! I-a stati putin! spune ea parand speriata.
-Ce e ? o intreaba Sasuke.
-Ce e?! Ce e ?! Tu chiar nu vezi problema? se resteste ea la fratele ei.
Sasuke ridica din umeri, fapt care o enerveaza si mai rau pe sora lui .
- Incepem sa ne intelegem umpic prea bine! Nu-mi comvine! Nu vreau sa fim prieteni! spune ea lamurindu-ne in sfarsit.
Are dreptate. Nici eu nu vreau sa fiu prietena cu ea sau iubita fratelui ei . Ah, mi se furnica pielea doar cand ma gandesc la asa ceva. Nimeni nu a mai spus nimic. Cred ca nici Sasuke nu vrea san e intelegem pentru ca l-am respins, bineinteles, baietii astia cu orgoliul lor! Nu am mai deschis nici o discutie . Sasuke si-a deschis telefonul si a pus muzica .
Habar nu am ce s-a intamplat pentru ca am adormit imediat.


Astept comentariile voastre.


Love and Hate - Pagina 2 U7ud


Zambetul tau ma trezeste  ♥️
 ♥️ Zambetul tau ma hraneste
Zambetul tau ma orbeste   ♥️
 ♥️ Pana la urma ma plictiseste


        Ficurile mele:

 ♥️  Love and Hate  

 ♥️   Iubire demonica

 ♥️  Ajuta-ma sa ma regasesc !!! +16  - in colaborare cu Horor
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 21:02

Mda... am uitat sa mai dau edit.. can\'t see !!! . Uituca mai pot fi oricum mi-a placut foarte mult capitolul in love
p.s: sa ma anunti si pe mine cand il pui pe urmatorul
Tepupaceste Lola a hug



Love and Hate - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Love and Hate - Pagina 2 Arptg


Ultima editare efectuata de catre ~Lola~ in Dum 17 Mar 2013, 10:58, editata de 1 ori
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 21:18

Mai Ale, Aly Alex ma inebunesti ! Pune capitolul urmator repede ! Ca o sa mor ! lough am glumit ! SA MA ANUNTI DA ? Si stai linistita ca gasesc eu !
Vreau sa te rog ceva......mai intri si tu pe chat ? Sa vorbim nu de alta happy
Cand poti tu atunci intri !
Bye-bye my friend ! hi!
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 21:30

Hey mersii ca mai anuntat de next....ce tari sunt astia 3 impreuna rolling on the floor ....ce se mai iubesc cei doi fratiori rolling on the floor ...pacat ca Sakura nu a acceptat provocarea .....ar fi fost foarte amuzant.....cat timp au de gand parinti lor sa ii tina inchisi in acea camera..adica totusi mai trebuie si ei sa manance si sa mearga la baie lough ....oricum spor la scris in continuare si sa ma mai anunti de next daca poti a hug
~Sayonara~ kiss


Love and Hate - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 21:39

Hey !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
De ce nu vor sa se inteleaga ?
Sper ca Sasuke sa o mai iubeasca pe Saku .
Te rog anunta-ma cand pui nextul !

P.S. Chiar imi place capitolul !


Love and Hate - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 17:42

Hei, mi-a placut acest capitol!!!
Hai Saku... mai lasa de la tine...macar la Hinata, si incerati sa fiti...macar...amice...cunostinte!Hai!
Anunta-ma la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Love and Hate - Pagina 2 33
Sus In jos
Anelise
Genin
Genin
Anelise

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Acasa
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 80
Puncte : 82
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala.^.^
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita. x_X

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Lun 11 Mar 2013, 19:09

Heiii puppy eyes waiting
Deci e superrrrr huh? vreau cat mai repede next'ulllllll!
Bye-bye
rainbow :\
Sus In jos
Alee
Genin
Genin
Alee

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde nici nu-ti inchipui
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc ficuri , sa desenez , sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : Creativa

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Mar 2013, 17:34

Am adus next-ul ! Lectura placuta!

Capitolul VI: Prefacatorie

Ma trezesc buimaca cautand ceasul cu privirea. Fara sens , nu il pot gasi, dar in locul lui intalnesc inca o pereche de ochi. Privesc o data si imi inchid linistita ochii inapoi, peste doua secunde imi deschid ochii brusc si imi indrept privirea catre cealalta pereche de ochi .
-Sasuke?! spun eu mai mult urland decat vorbind.
Sasuke imi pune repede mana la gura tinandu-ma cu fata la el, incerc sa vorbesc si sa ma eliberez , dar degeaba.. El ma intoarce brusc cu spatele la el asa fel incat sa pot privi camera. Se apropie de urechea mea .
- Hinata inca doarme ! Nu o trezi! imi sopteste el pe un ton dulce.
Af! Mi-am dat seama ce incerci sa faci , Sasuke! Ar trebui sa-ti intre bine in cap faptul ca : cu mine nu-ti merge!
Il ciupesc usor cu dintii de mana , iar el imi da drumul instantaneu.
-Tocmai m-ai muscat?! spune el uimit.
-Nu mi-ai dat de ales!ii raspund eu putin iritata.
El ma priveste in continuare uimit. Oare l-am muscat rau? Mmm.. ei bine macar am reusit sa scap! Imi amintesc ce voiam sa fac cand -am trezit asa ca ii pun o intrebare inocenta.
-Cat e ceasul? spun eu pe un ton indiferent privind aiurea prin camera.
El ma priveste ca si cum nu ar fi auzit , deci ii arunc o privire intrebatoare, iar el abia acum se uita la ceasul de la mana si imi spune ca este 06:34.
Deci e inca devreme , chiar ma gandeam de ce nu patrunde nici o raza prin fereastra la care ar fi trebuit sa punem perdeaua, dar ce sa facem daca avem niste parinti nebuni?! Ii mai pun o intrebare inocenta lui Sasuke si anume'' Ce e azi?'' El imi raspunde chiar cum imi doream eu si anume cu un '' Duminica '' fara pic de emotie. E , cel putin inca e weekend, caci de maine va trebui sa ii suport si la liceu, nu numai acasa. Ma indrept grabita spre usa.
- E tot incuiata. ma dezamageste Sasuke.
Oftez lung . Cat au de gand parintii nostrii psihop*ati sa ne mai tina blocati aici?! Ma indrept inapoi spre canapea. Oare cum am ajuns acolo? Parca azinoapte am adormit pe podea. Un gand teribil imi trece prin minte: Daca m-a urcat Sasuke pe canapea? Afah... nu vreau sa ma gandesc la asemenea lucruri acum !
Privesc din instinct spre '' micuta scorpie'' de langa mine . Hinata! O alta persoana cu care sa nu ma inteleg . Nimic nou! M-am trezit de cateva minute si deja m-am plictisit. Sasuke isi tot curata telefonul facand sa se auda un zgomot extrem de enervant. Il privesc morocanoasa deranjata de zgomotul care continua sa ma zgaraie pe creieras.
-Ai de gand sa incetezi odata?! il intreb eu iritata.
-Nuu! imi raspunde el cu un zambet tamp pe fata.
Il privesc incruntata. Jur ca daca mai primesc un raspuns de gunul asta din pertea lui sar pe el si il omor!
-Aahhh. sa aude zgomotos glasul Hinatei.
Grozav ! Acum ca s-a trezit si ea voi fi enevata de doua ori mai mult! Offff... Ii uraaasc pe astia doi !
-Neata guys! exclama ea destul de fericita.
-Ce ti s-a intampat? Ai cazut in cap? Si sa sti ca in aceasta camera se afla doar un baiat, guy! incerc eu sa o enervez.
- Neata ,Sasuke! Ai dormit bine fratiorul meu iubit? incearca ea sa nu imi dea atentie.
- Stii ca nu trebuie sa fii atat de nesuferita , nu? ma restesc eu la ea.
-Cu tine da! imi raspunde ea .
- Serios? Tu chiar nu te poti abtine, nu? continui eu cearta.
-Fetelor , calmnati-va odata! se resteste Sasuke la noi tinandu-ne pe amandoua de maini.
-Nu te baga ! ii spune Hinata fratelui ei.
-Da-mi drumul! ma restesc eu la el privind incruntata la mana lui ce imi strangea cotul.
Ma elibereaza imediat dupa ce a primit porunca. Ce bine te-am dresat , Sasuke!
-Acum serios , tu ce cauti in casa asta? se resteste Hinata la mine.
- Nici macar eu nu stiu! Dar tu? Voi ce na*iba cautati aici? o intreb si eu .
-Fetelor! striga Sasuke atat de tare incat ne face sa ne oprim.
-CE ? il intrebam amandoua in acelasi timp pe aiuritul de langa noi.
-...A-am nevoie la baie... spune el parca incercand sa para rusinat si priveste spre ghivecele de flori de la una din ferestre.
- Ah! Nu ! In niciun caz ! Sub nicio forma nu faci in ghiveci! striga Hinata spre el.
-Pentru prima si ultima data sunt de acord cu ea! exclam eu .
-Ok , intoarceti-va , va rog . Ma cam rusinez... spune Sasuke zambitor.
Eu si Hinata ne uitam speriate una la alta si alergam simultan spre usa.
-Dati-ne drumul de-aici! strigam noi spre parintii nostri.
-Are de gand sa faca in ghiveci! strig eu cat ma tin plamanii.
De partea cealalta a usii se aud insfarsit vocile parintilor nostri.
-Ce?
-Cine vrea sa faca in ghiveci?
O, sigur, sa ne puna intrebari stiu, dar sa ne descuie nu stiu!
- Dati-ne drumul odata! strig eu ca disperata.
-Doar daca v-ati imprietenit. se aude vocea unuia dintre parinti.
Eu si Hinata ne oprim pentru o secunda din batutul in usa si ne uitam una la alta.
-Le spunem ca da. imi spune Hinata serioasa , in soapta.
-Bine. ii rasund eu pe acelasi ton .
-Am devenit chiar foarte bune prietene! striga Hinata .
-De fapt, cele mai bune! spun si eu.
-Bine, va descuiem imediat. ne raspund ei.
Insfarsit victorie! Totusi e o problema, de acum incolo va trebui sa ne prefacem ca suntem prieteni in fata parintilor nostri. Totul va fi o prefacatorie...


Asta a fost! Astept comentariile voastre! Daca nu am macar 3 comm-uri urmatorul capitolul nu il voi mai posta..


Love and Hate - Pagina 2 U7ud


Zambetul tau ma trezeste  ♥️
 ♥️ Zambetul tau ma hraneste
Zambetul tau ma orbeste   ♥️
 ♥️ Pana la urma ma plictiseste


        Ficurile mele:

 ♥️  Love and Hate  

 ♥️   Iubire demonica

 ♥️  Ajuta-ma sa ma regasesc !!! +16  - in colaborare cu Horor
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Mar 2013, 17:54

Hei, mi-a placut foarte mult acest capitol!Ma bucur ca l-ai adus in sfarsit!
Sasuke...serios?In ghiveci? hmm..realy?
Saracele de ele....
Anunta-ma la next!!!Sper sa-l aduci mai repejor!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Love and Hate - Pagina 2 33
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Mar 2013, 18:11

Ce ??
Cum adica ? Sa nu cumva sa indraznesti sa nu pui capitolul urmator ca de nu biciuitor
Mhm, revenim la acest capitol. Sasuke vroia sa faca in ghivci ? :))) lough lough
Waw ce idee amuanta ti-a venit rolling on the floor
Sper ca Hinata , Sakura si Sasuke sa devina macar prieteni sau amici.
Am o intrebare happy2
Ce ai zice ca in capitolele tale sa existe mai multa comedie ?
Atunci toata lumea ar veni sa iti citeasca ficul si in plus mai radem si noi nu ?
Am zis sa iti dau o idee, daca nu iti place asta este nu ma supar dap !
SpOr LA sCrIs !
Te-am pupat kiss kiss
Ja Ne !
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Mar 2013, 18:28

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
A fost reusit .
Saracul Sasuke !
Prietene bune ? Tare.
Te rog anunta-ma la next !
Te pup !


Love and Hate - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Mar 2013, 22:57

Hey mersii de anunt...a fost un capitol foarte haios rolling on the floor
Cum adica sa faca Sasuke la ghiveci rolling on the floor rolling on the floor ...deci atata am putut rade la faza aia.....
Nu pot sa cred ce parinti creduli au ....aica sa fim seriosi chiar le-au grezut ca s-au imprieteniit rolling on the floor .....oricum spor la scris in continuare si adu nextul cat mai repede ca deja ai 3 comentarii la fic happy2 heh ...ne mai vedem...
~Sayonara~ kiss a hug


Love and Hate - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 11:08

Hey, hey am venit si eu pe aici ... Ohh doamne catvde amuzant a putut sa fie capitolul asta , cred ca am cazut pe jos de ras cand am cititbca Sasuke vrea sa faca in ghiveci rolling on the floor ... Uh, dar tare as vrea ca Hinata si Sakura chiar sa devina bune prietene, cu Sasuke sa ramana in aceasi relatie pentru ca e chiar funny felul in care se comporta cei doi. Alee sa vii cu next-ul repejor ca mor de nerabdare sa vad ce se mai intampla si prin ce peripetii o sa treaca astia doi nervi! . Asa ca iti urez succes la ideei sinspor la scris
p.s: sa ma anunti ai pe mine a hug
Te pupaceste Lola kiss



Love and Hate - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Love and Hate - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
Alee
Genin
Genin
Alee

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde nici nu-ti inchipui
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc ficuri , sa desenez , sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : Creativa

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 15:32

Am adus nextul mai repede pentru ca nu voi mai putea sa postez o perioada de timp. Sper sa va placa!
Lectura placuta !


Capitolul VII: Falsitate

Ascultam cum cheia se rasuceste in broasca usii.
-Hai odata! Hai odata! Hai odata! Hai odata! Hai odata! repet eu intruna asteptand cu nerabdare sa se deschida usa.
Se deschide! Insfarsit! Incerc sa ies pe usa odata cu Hinata , reusesc sa ies si incep sa fug si sa dau din maini ca nebuna strigand:
-Libertateeee!
Cred ca toti au ramas socati pentru ca nimeni nu a mai scos niciun sunet. E,si ce? Daca eu abia asteptam sa ies de acolo! Ma duc direct la baie, imi fac toaleta si ma grabesc spre camera mea. Se pare ca afara incepe sa se lumineze din ce in ce mai mult . Ma duc la sifonier si imi iau un tricou alb cu o pisica neagra in mijloc , o pereche de pantaloni scurti de blugi cu talie inalta si o palarie alba cu o panglica neagra ce o inconjoara. In picioare imi iau o pereche de bascheti negri . Imi aranjez parul si imi pun palaria, ma dau cu rimel si creion negru de ochi . Imi iau telefonul , un Samsung roz , imi iau si ceva bani si plec spre usa ce ma desparte de natura. Trec pe langa salon si imi vad parintii si pe sotii Uchiha cum il mustra pe Sasuke pe baza intamplarilor din camera aceia blestemata in care am fost incuiati.
Imi vad de drum , dar tot nu scap de o intrebare din partea parintilor mei.
-Sakura, unde pleci atat de devreme ? ma intreaba tata pe un ton autoritar.
-Cat mai departe de locul asta! raspund eu mergand tot inainte.
-Sakura! Sakura! aud vocea tatei .
Ies rapid pe usa si o izbesc cat pot eu de tare.Am stat toata noaptea inchisa acolo cu doi idioti , mi-a ajuns!
Am nevoie de liniste. Vreau sa ma pot relaxa macar o ora , apoi ma intorc acasa .

Din perspectiva lui Sasuke:

Stau in salon igonorand mustrarea parintilor mei . Vreau sa ies din aceasta camera idioata , dar cand sa ies rozalia isi face aparitia pe holul imens al acestei case , grabindu-se sa plece.
Tatal ei o intreaba unde se duce , iar ea ii raspunde ca vrea sa plece cat mai departe de acest loc si isi continua drumul , tatal ei o striga vrand sa se duca dupa ea, dar ea nu il asculta si pleaca trandtind usa cu putere.
-Lasati-o , are nevoie de putin timp de relaxare, cred ca , cu totii avem . Am stat toata noaptea inchisi acolo , am tot vorbit si vorbit si vorbit , a fost o mare aiureala, acum avem nevoie de liniste, mai ales Sakura. spune Hinata intrandu-si in rolul de cea mai buna prietena a Sakurei.
Tatal Sakurei se linisteste si nu se mai duce dupa ea.
Ma grabesc sa plec cat mai repede de acolo si ma indrept spre baie ignorandu-mi parintii care inca incearca sa ma mustre. Imi fac toaleta si ma duc in camera mea. Imi iau din sifonier o pereche de blugi trei sferturi , o camasa alba in patratele albastre deschisa la primii 2 nasturi .In picioare imi iau o pereche de adidasi negri.Dupa ce imi ravasesc putin parul,care niciodata nu imi sta asa cum il asez , ies si eu la o plimbare pe afara.Se pare ca Sakura inca nu a plecat nicaieri pentru ca o vad inspectand curtea. Chiar arata foarte bine in hainele alea. Ma apropii de ea si ii spun ca arata foarte bine azi, ea nu ma baga in seama. Dupa ce se mai uita de cateva ori la vila noastra imi pune o intrebare.
- Te-au prins parintii tai cand iti faceai nevoile in ghiveci? mantreaba ea privindu-ma jucaus.
Eu iau o pauza gandindu-ma la ca raspuns sa-i dau.
- Nu aveai de gand s-o faci , nu? ma intreaba ea.
-Normal ca nu !ii raspund eu .
-Pai si atunci de ce ne-ai pacalit?
- Ca sa intrebi tu , deaia .incerc eu sa o enervez.
- Iti bati joc de mine? ma intreaba ea iritata .
-Cine ? Eu?
-Da, vai ce amuzant . Te crezi smecher, a?
- Nu ma cred , sunt !
-Ei bine stii ce fac smecherii? imi pune ea intrebarea decisiva.
Oups ! Am gresit raspunsul. Numai zic nimic cedand, urma o insulta de zile mari daca nu cedam.
-Bravo, sti sa te opresti, darn u te-ai oprit la timp. Ma bucur , totusi , ca ai inteles ce vreau sa spun. imi spune ea .
-Stii de ce v-am pacalit? o intreb eu enervat de ego-ul ei urias.
-De ce?
-Le-ati spus parintilor nostrii ca sunteti prietene acum .
-Si ce-i cu asta?
-Stii ca va trebui sa va prefaceti ca sunteti cele mai bune prietene in fata lor , nu?
-Ou, deci aveai pregatit un plan.
-Da ! Si mi-a iesit perfect ! spun eu ataugand niste figuri specifice mie.
- Esti un idiot!
-Nu sunt mai idiot ca voi doua la un loc!
-Afff… Nu stiu de ce imi pierd timpul cu tine! spune ea indreptandu-se cu lesa spre catelul ei.
-Pentru ca ma placi? o intreb eu stiind ca o enervez.
Dupa ce isi ia catelul trece pe langa mine si imi spune :
- O sa-mi placa de tine cand or zbura caii! imi spune ea privindu-ma cu dispret.
- Vrei sa zici porcii. o corectez eu.
- Nu ! Am zis bine ce am zis, pentru ca am vazut odata un porc care zbura cu parasuta.
Eu afisez o fata intrebatoare.
- Da, pai acel porc era defapt un om gras care aducea foarte mult cu un porc. Deci porcii pot zbura, caii nu inca. imi raspunde ea.
Fata asta are o minte bolnava. Imi place din ce in ce mai mult de ea!
Se indreapta spre poarta , iar eu abia acum o observ pe sora mea care se afla chiar langa mine.
-De cat timp esti aici? o intreb eu.
-De destul timp incat sa stiu ca sunt sora ta fraiera si idioata. imi spune ea enervate.
-O, ai auzit partea aia… Doar glumeam , cum as putea sa-mi insult sora care stie carate extrem de bine?
Ea zambeste in batjocora si incepe sa ma alerge toata curtea.
Ma intreb cat timp va trebui ca fetele sa fie false in preajma parintilor .

Asta a fost ! Daca primesc macar 3 comuri voi aduce cate un capitol in fiecare zi a acestei saptamani .
P.S: Mai pot posta doar pana Sambata, apoi nu o sa mai am internet pentru ceva timp ....
Va multumesc mult de tot ca ii cititi ficul si va rog sa ma iertati daca am greseli de tastare.
Va pup dulce kiss


Love and Hate - Pagina 2 U7ud


Zambetul tau ma trezeste  ♥️
 ♥️ Zambetul tau ma hraneste
Zambetul tau ma orbeste   ♥️
 ♥️ Pana la urma ma plictiseste


        Ficurile mele:

 ♥️  Love and Hate  

 ♥️   Iubire demonica

 ♥️  Ajuta-ma sa ma regasesc !!! +16  - in colaborare cu Horor
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 16:23

Ieiii sunt prima nr1 . Who's the boss?? I'm the boss lough . In fine incetand cu aceasta scena de bucurie maxima, vreau sa iti multumesc ca m-ai anuntat. Ehh ce pot spune despre caest capitol, decat ca a fost unul foarte frumos si amuzant. Chiar am ras cu pofta cand am citit ca Hinata a fost in tot acel timp in spatele lui Sasuke si a auzit tot discursul sau '' motivant''
Ei bine cam atat am avut de spus... asa ca iti urez succes la idei si spor la scris
p.s: sa ma anunti su pe mine cand aduci next-ul
Te pupaceste Lola:*:



Love and Hate - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Love and Hate - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 18:52

Mai Ale, mai. Capitolul acesta a fost foarte dragut happy Imi place ce a sus Sasuke : "Fata asta are o minte bolnava. Imi place din ce in ce mai mult de ea !" in love
Sa pui capitolul urmator repede ca de nu evil devil mua ha ha
Muhahahaha dance1
Ja Ne ! jos palaria in fata
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 19:13

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
Deci Sasuke inca o place pe Saku .
Astept sa vad ce se mai intampla .
Te rog anunta-ma cand pui nextul !
Te pup !


Love and Hate - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 19:14

Hey mersi de anunt...
deci asa de mult imi plac certurile lor rolling on the floor ...ce ia inchis gura Sakura lui Sasuke cu faza aia rolling on the floor ...oare cat va mai putea alerga Hinata dupa Sasuke?! lough ...
Eh...spor la scris in continuare si sa aduci repede nextul heh ...ne mai vedem...aaa da ...deja ai 3 comuri asa ca te astept cu nextul heh ...
~Sayonara~ kiss a hug


Love and Hate - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 20:29

Hei...imi place mult acest capitol!
Sasuke, esti diabolic!Imi place! rainbow :\
Anunta-ma la next!!!!
Sper ca fetele sa devina prietene!
Te pwp dulce sis por la scris!!!!kiss


Love and Hate - Pagina 2 33
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 21:52

Buna am trecut si eu pe la ficul tau , care mi-a lasat o impresie buna .
Inteleg faza cu internetul pentru ca si eu am patit-o o data . Sper sa iti repari netul si sa ma anunti la next .
Te-am pupacit dulce ca o amandina cu frisca pe deasupra .
Spor la scris in continuare si la multe ideei .




Love and Hate - Pagina 2 Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
Alee
Genin
Genin
Alee

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde nici nu-ti inchipui
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc ficuri , sa desenez , sa ascult muzica..
Stare de spirit Stare de spirit : Creativa

Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 21:23

Am venit cu nextul ! Lectura placuta!

Capitolul VIII: O zi plina de culoare

Din perspectiva Sakurei:

Merg agale pe strada insorita alaturi de Sparky care este foarte voios astazi. Ma bucur ca macar el e fericit. Deodata aud o melodie cunoscuta si anume: Andreea Banica si What’s up – In lipsa ta, imi suna telefonul, Doamne , ador melodia asta , cu toate ca eu n-am simtit niciodata asa ceva. Imi scot telefonul din buzunar si vad ca cel care ma apeleaza este Naruto, raspund:
-Alo?
-Buna , Saku!
-Hey, Naruto! Ce mai faci?
-Bine, stau si eu umpic pe Facebook. Tu?
-Mm..bine.. am iesit la o plimbare cu Sparky . raspund eu cu o voce trista.
-Ce e cu tine? Iti e rau? ma intreaba el ingrijorat.
-Nu, doar ca… Af ! E o poveste lunga ! Ai putin timp?
-Glumesti? Pentru tine am tot timpul din lume! imi raspunde el pe un ton vesel.
Zambesc , e mereu aproape de mine cand am nevoie de el.
Stabilim sa ne intalnim la o cafenea din apropiere . Il leg pe Sparky de stalpul din fata cafenelei si intru , ma asez la o masa si imi astept prietenul.
Peste vreo douazeci de minute apare si Naruto.
-Hey, Saku , imi pare rau daca te-am facut sa atepti mult, dar a durat ceva pana m-am imbracat, m-am pieptanat si am reusit sa scap de Jiraya. se scuza Naruto.
Jiraya este unchiul lui , parintii lui Naruto au murit la un an de la nasterea lui intr-un accident de masina , asa ca Jiraya a trebuit sa il creasca de unul singur, dar cum el este un afemeiat l-a pierdut pe Naruto de cateva ori cand era bebelus. Saracutul de Naruto , de cate ori a coborat scarile in carucior, dar cel putin nu s-a ranit.
-Nu iti face griji, Naruto, nu-i nici o problema! il linistesc eu afisand un zambet dulce.
-Merci, sa stii ca arati superb . ma complimenteaza el.
-Merci , si tu arati bine.
-Deci? Ce s-a intamplat de esti asa de posomorata? ma intreaba el putin ingrijorat.
- Stii ca ti-am tot povestit de familia Uchiha , nu?
-Prietenii parintilor tai , nu ? Ce e cu ei?
-Ei bine… de cateva zile locuim impreuna in… intr-o vila.
-Poftim? Stai putin , stai asa! Mi s-a parut ca ai spus ca locuiesti impreuna cu familia Uchiha intr-o vila!
-Naruto! Nu glumesc !
-Bine , deci … cum de ai ajuns sa locuiesti cu ei? ma intreaba el schimbandu-si expresia fetei intr-una serioasa.
- Adevarul e ca … habar n-am ! Parintii mei mi-au spus doar ca ne mutam , nu mi-au dat detalii , cand am ajuns la acea cladire imensa am fost atat de fermecata incat nu puteam crede ca am putea locui acolo. Si cum nu era de ajuns am aflat ca familia Uchiha are si doi ,, Puisori’’. spun eu mimand cu ambele maini ghilimelele.
-Au copii ?
-Da , doi ! Amandoi fitosi si incredibil de enervanti. Sunt un baiat si o fata , fata nu m-a agreeat de la inceput, iar baiatul sa dat la mine de cand ne-am intalnit.
-Nesuferitul ! Vin eu sa-l caftesc daca vrei! spune Naruto ridicandu-se brusc de pe scaun.
-Nu, Naruto , nu e nevoie, ma descurc. Treaba e ca de cand l-am refuzat a inceput sa se certe mereu cu mine si acum e si mai enervant ca inainte. Spun eu fortandu-l pe Naruto sa se aseze inapoi pe scaun.
-Imi pare rau ca trebuie sa ii suporti pe idiotii aia.
-Stiu.. Si in plus aseara parintii mei si ai lor ne-au incuiat in salon si ne-au zis ca nu ne dau drumul decat cand o sa ne imprietenim. Iti vine sa crezi? A trebuit sa le suport toate figurile intreaga noapte.
-Saku, nu te supara , dar parintii vostrii sunt cam dilii.
-Stiu! Si eu am spus acelasi lucru!
-Nu iti face griji , te ajut eu sa nu te mai gandesti la toate aceste probleme. imi spune Naruto cu un zambet dulce pe fata.
Stabilim sa mergem la o plimbare , il iau pe Sparky , care se pare ca este foarte fericit pentru ca il vede pe Naruto . Ne plimbam pe strada discutand despre problemele mele de acasa , dar imi trece prin minte faptul ca despre problemele lui Naruto nu discutam niciodata.
-La tine cum mai e? il intreb eu .
-Ce anume?
-Familia , acasa , cum iti mai merge cu Jiraya , vreo fata draguta in viata ta?
- Cu Jiraya ma inteleg bine, doar ca in ultima vreme imi tot bloceaza calculatorul stand pe Facebook , isi pune doar poze cu fata lui si corpul unui muschiulos si numai iese toata ziua. Iar in viata mea , fete inca nu au aparut . Ca si tine , astept persoana potrivita , acea persoana care stiu ca imi va fi intotdeauna aproape. spune el afisand un zambet cald.
- Ei bine, cred ca mai avem ceva de asteptat. spun eu continuand sa merg zambitoare pe starda .
Ajungem in fata unui magazin si decidem sa intram, dupa ce ne plimbam putin prin el imi sar in ochi niste ochelari de soare , probez alaturi de Naruto cateva perechi de ochelari pana decidem sa cumparam cate o pereche pentru fiecare. Ne continuam dinou plimbarea . La un moment dat zarim un stand de vata pe bat , cumparam si de-aia, intotdeauna cand mancam asa ceva Naruto o aseaza pe fata ca barba, mustata sau orice ii vine lui prin minte , pentru a ma face sa zambesc. La ce sunt cei mai buni prieteni? La a-i inveseli pe prietenii lor tristi. Asta este unul din momentele in care ma bucur foarte mult ca il am pe Naruto cel mai bun prieten.
Tot plimbandu-ne ajungem intr-un parc.Naruto se ofera sa-mi fac cinste cu un suc, accept cu greu si ne asezam pe o banca .
-Deci , scuze ca iti aduc aminte dinou de ei , dar am uitat sa te intreb cum se numesc cei doi frati. imi spune Naruto nevrand sa ma deranjeze.
-Nu-i nici o problema, oricum nu imi pot lua gandul de la ei asa de usor. spun eu privind in paiul de la paharul meu cu suc.
-Bine atunci, cum se numesc si ce varsta au? ma intreaba Naruto .
-Hinata si Sasuke ,sunt deseama cu noi . raspund eu privind parcul inverzit.
- Aha, stai ! spune el brusc.
-Ce e? il itreb eu curioasa.
-Ai spus cumva Hinata?
-Da,…de ce?
-Asa o cheama pe noua iubita de 15 ani a lui Jiraya .imi spune el serios.
-Vorbesti serios?! il intreb eu tot serioasa.
-Da! Normal ca da! De ce as minti?
-Nu.. Doar ca … Stii … Mi se pare ciudat sa... ma balbai eu .
-Sakura , Sakura linisteste-te! Normal ca mint!
-Narutoooo?! ma linistesc eu impigandu-i usor umarul cu mana stanga .
- Am reusit sa te pacalesc , a?
- Poate…
-Si nu e prima data!
-Poate…
- Vrei sa ma saruti? ma intreaba el sperand ca si la aceasta intrebare sa ii ofer acelasi raspuns ca la ultimele doua.
In schimb ii ofer un zambet in bataie de joc .
-Nuuuuuuu! ii raspund eu .
- Bine, stii ca glumeam , nu? Adica , suntem cei mai buni prieteni , asa va fi mereu , chiar daca tu esti topita dupa mine, noi tot prieteni ramanem , orice s-ar intampla. imi spune el amuzat de situatie.
- Nici in visele tale! ii raspund eu afisand un zambet cald pe un ton jucaus.
- Cat e ceasul ? ma intreaba el din senin.
Imi scot telefonul si verific ora.
-Eeee 9 si 10. De ce? Trebuie sa ajungi undeva?
-Nu , tu trebuie sa ajungi undeva . imi raspunde el bagandu-ma in ceata.
-Eu? Unde? il intreb eu uimita.
-Acasa , n-ai zis tu ca daca trece de noua iti e frica sa mai intri in noua ta casa?! imi spune el afundandu-ma si mai rau in ceata.
-De ce as spune o asemenea tampenie? il intreb eu curioasa.
-Nu stiu… Eu incerc doar sa scap de tine.
- Vai , ce glumet esti tu azi , nu?
El afiseaza un zambet cald .
- Nu , serios acum , trebuie sa plec , incepe Mireasa pentru fiul meu si eu si Jiraya urmarim in fiecare zi emisiunea asta, nu putem pierde nici un episod.
- Nu zau? Haide Naruto, care-i adevarul ? il intreb eu stiind ca minte.
- Bineeeee. ..Ino mi-a aranjat o intalnire… spune el in soapta.
- Ce ?

Sper ca va placut. Stiu ca nu a fost prea stralucit,dar sper ca totusi a iesit ceva. Cred ca e prea lung acum , sper ca nu v-am plictisit cu dialogul, daca da , pls sorry! Urmatorul capitol il aduc doar la 3 comm.Va multumesc din suflet ca imi cititi ficul! thank you


Love and Hate - Pagina 2 U7ud


Zambetul tau ma trezeste  ♥️
 ♥️ Zambetul tau ma hraneste
Zambetul tau ma orbeste   ♥️
 ♥️ Pana la urma ma plictiseste


        Ficurile mele:

 ♥️  Love and Hate  

 ♥️   Iubire demonica

 ♥️  Ajuta-ma sa ma regasesc !!! +16  - in colaborare cu Horor
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love and Hate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love and Hate   Love and Hate - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Love and Hate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-