Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ce sti tu despre iubire?!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Joi 29 Aug 2013, 17:28


Hei dragilor!!! Ce faceti?! 

Am adus next-ul, stiu.... stiu... acum... dupa 20 de ani lough  In apararea mea am vrut sa il postez de ieri seara, dar pana l-am scris, pana l-am corectat... Mda... Stiu... sunt mai inceata ca un melc... ingrijorat  Scuze pentru asta... happy2  

Si acum, inainte de a raspunse la intrebarile voastre,  pe care le gasiti ca de obicei in Spoiler, sa le uram bun veni noilor cititoti! Bine ati venit fetelor si sper sa va placa ficul meu!! in love  

Va multumesc tuturor pentru comm-uri!! in love  in love  

Spor la citit!!! kiss  kiss  kiss  

Intrebari de la voi (click pe spoiler):
Pentru Sakura:
-Ce ai simtit atunci cand l-ai privit pe agresorul tau in ochi?
Sakura: Ura! Durere! Frica! Mult mai multe lucruri, o gramada de sentimente amestecate in aceeasi oala... Groaznic... Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 896861

-De ce crezi ca a facut Sasuke asta? Crezi ca tine la tine?
Sakura: Poate i-a voet doar mila de mine... Nu stiu sigur care a fost motivul lui, dar cert este ca a facut-o, m-a salvat...

-Ce il consideri pe Sasuke acum...prieten? Amic? poate ceva mai mult?
Sakura: Pai... un anic... pote prieten, dar nu ceva mai mult, nu inca... Recunosc ca e drqgit si ii suntvdatoare, dar inca nu sunt pregatita prntru o alta dezamagire in dragoste.



Pentru Sasuke:


-Ai fi in stare sa o ceri in casatorie pe Sakura?
Sasuke: Da! Eu nu am nimic impotriva, dar cred ca ea s-a speria daca i-as spune azi,maine, ca vreau sa ma casatoresc cu ea. Probabil ar fi ceva de genu: 
Eu: Te casatoresti cu mine?! puppy eyes  
Ea: Aaa... plec la mama in Olanda, scuze.. Pa! hi!
Eu: De ce?! De ce?! Nuuu!!! nervi!
Deci cerea in casatorie ramane pe alti ani!! 
Acum ma concentrez pe o relati macare de prietenie daca nu de dragoste... Sau poate ca o sa apara si relatia ai de dragostr, in fond... cine imi pote rezista mie?! well? awesome right?  

-Ce ai face daca ea ar fi din nou rapita?
Sasuke: Simplu!!  M-as duce si as salva-o din nou, si as angaja paza care sa o supravegheze 24 din 24! Ca sa fiu sigur ca nu mai pateste nimic!! 

-Crezi ca te-ai revensat pentru ce i-ai facut salvand-o de acolo?
Sasuke: Nu stiu... Nu vreau sa fortez nota si sa ii cer ei explicati, am sa las tipul sa imi dea raspunsul la tote intrebarile. dap ! 




Acum cateva intrebari happy2   
Pentru Sakura: 

Ce ai de gand sa faci in continuare? 
Sakura: Pai... Cred ca am sa raman in Konoha, cel putin pentru o perioada de tim. Am nevoie sa imi revin, sa ma gasesc pe mine. Apoi mai vad eu... dap ! 
Sasuke: Ce sa vezi... Tu ramai aici domnisoara!! Cine iti da tie voie sa pleci?! waiting   
Sakura: Dar cine a spus ca plec?! lough
Sasuke: Nimeni! Dar tot nu pleci nicaieri!! 
Sakura: lough

Vei sta singura in casa aceea mare?! 
Sakura: Nu prea am de ales, nu e o casa asa mare, si daca ma voi simti singura imi voi lua un caine. dap ! 
Sasuke: (tuse falsa)
Sakura: S-a intampla ceva Sasuke?! Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 2843714615
Sasuke: Nu... nu... m-am inecat... 

Ce parere ai despre gestul lui Sasuke?
Sakura: Sincer ii sunt datoare pentru tot ceea ce a facut si face pentru mine. A fost ceva foarte curajos din partea lui sa intre acolo, sa ma salveze! Inca nu pot intelege de unde a avut curaj, si-a riscat, intr-un fel, viata pentru mine. Chiar daca am fost eu rautacioasa cu el, tot a trecut peste si m-a ajutat! Este chiar un erou, eroul meu. dap ! 

Crezi ca acel nemernic ar vrea sa se razbune pe tine?
Sakura: Si daca ar vrea, nu cred ca ar putea. Este inchis acum, si sper sa stea acolo mult si bine.
Sasuke: Si daca v-a incerca sa faca ceva eu voi fi aici sa te salvez!! Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 4006036031
Sakura: Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 947835 Sper ca nu v-a fi nevoie...

Crezi ca experienta prin care ai trecut va imbunatati relatia ta cu Sasuke?
Sakura: Relatia mea cu Sasuke?! Ei bine... cred ca deja e mai bunicica, am avansat de la faza de "Te urasc! Nu te apropia de mine!" , la faza de amici!  Consider ca este un pas inainte! Dar nu va ganditi la vr-o relatie amoroasa! Nu de alta, dar nu vreau sa va fac iluzii! lough 

Pentru Sasuke: 
Prima data vrea sa iti cer scuze ca am crezut ca ai fost implicat in rapirea Sakurei Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 2332602154 dar era cam suspect cum ai ajuns tu acolo asta pana in acest capitol, dar sa lasam asta ca am cateva intrebari pentru tine Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 384738

Daca Sakura te-ar ruga sa ramai cu ea, ai ramane?  Adica nu doar in noaptea asta...ci pentru o anumita perioada.
Sasuke: Pentru inceput am sa iti accept scuzele, sunt sigura cu nu esti singura care a crezut, sau crede, ca sunt rau, diabolic, ticalos, nemernic, si banuiesc ca si altele.... Si sunt dezamagit ca ma credeti asa diabolic, Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 735877 nu as putea ranii nici macar o musca! Bine, asa rani-o daca m-ar enerva, dar pe Sakura nu as vrea sa o mai ranesc vr-o data! Si, daca mi-ar cere sa raman la ea, poate as accepta, bine... as accepta cu siguranta, dar numai pentru a o proteja, pentru a avea grija de ea, nu vreau sa o ranesc iar!! Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 268890

Crezi ca acel nemernic va vrea sa se razbune pe Sakura deoarece la reclamat?
Sasuke: Acel idi*t este acum in inchisoare, iar daca va iesi vr-o data de acolo, eu am sa ii zbor capul de pe umeri si am sa ma joc fotbal cu el. Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 301723

Iar daca ar vrea sa se razbune pe ea tu ce ai face? 
Sasuke: Nu v-a apuca sa se razbune, v-a fi prea ocupat sa imi numere mie golurile pe care le dau cu capul lui! Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 636441

Crezi ca ceea ce s-a intamplat acum va imbunatati relatia voastra? 
Sasuke: Sper ca da, dar din pacate nu asa as fi vrut eu sa ma apropii mai mult de ea, nu asa as fi vrut sa o cuceresc... Daca o imbratisam, vroiam sa fie cu scopul de ai arata ca o pretuiesc, nu ca incerc sa o linistesc. As fi vrut sa ii sterg lascrinile de bucirie, nu de tristete, dar voi reusi eu sa o fac sa zambeasca. Si sper ca "relatia" asta dintre noi sa mearga cat mai departe cu putinta! dap ! 



Am o intrebare pentru Sasuke:
Acum ca ai salvato , si e cu tine , si ai vazut cat de fragila e ... mai ai ganduri perverse cu ea? 
Sasuke: Eu?! Ganduri perverse cu ea?! Nu m-am gandit nici macar o singura data la asa ceva! happy 
Naruto: Mda... Sunt suta la suta sigur ca tu nu ai avut un singur gand pervers cu ea! Ai avut mai multe!! lough 
Sasuke: Hei hei!! Tu cu cine ti?! Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 955647780
Naruto: Cu adevarul. Si adevarul este ca TU, esti indragostit, si ai avut multe fatezi cu fata asta, da  nu vrei sa recnost. lough 
Sasuke: Fantezi?! Exagerezi... Poate doar cateva vise... Atat!! Dar acum au disparut si alea! Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 138742

Crezi ca o sa te ierte? Si daca nu te va ierta(desii nu cred asta , sigur o va face!) ce vei face?!
Sasuke: Dupa felul in care se comporta cu mine in prezent, imi pare ca m-a iertat putin. Si daca nu m-a iertat nu inseamna ca am sa ma dau batut! Am sa lupt sau ii castig increderea. 




Capitolul 12
(Sakura pov:)



       Pasesc usor pe dreptele scarii, parca nu se mai terminau. Deschid usa baii, dand drumul la apa fierbinte ce incepea incet incet sa umpe cada alba in care urmeaza sa ma spal de toata mizeria asta de pe mine. Pacat ca nu imi pot spala si creierul, ca poate asa imi uit ultimele 48 de ore din viata, poate si mai mult.
       Iau o sticla de gel de dus din sertarul de langa cada si incep sa vars substabta rozalie din sticla de aceiasi culoare. Nu imi pasa ce culoare are, sau ce aroma, dar am nevoie de ceva care sa ma curete practic de jegul de pe mine, sa ia mirosul parfumuliui meu, ce acum se simtea vag, din cauza parfumurilor barbatesti ce s-au imbibat in hainele mele, dar si in piele. Vad cum din sticluta rozalie se scurge pana la epuizare tot gelul, ce creeaza o spuma consistenta in cada. Imi dau jos hanoracul lui Sasuke de pe mine, punandu-l in cosul de rufe pentru al spala mai tarziu. Imi deschid fermoarul si nasturele pantalonilor mei scurti, pe care ii arunc drept in cosul de gunoi, chiar daca era una din perechile mele preferate. Nu vreau sa fac fite, dar nu cred ca as vrea sa imi amintesc zilele astea de cate ori pun pe mine pantalonii astia. Acest lucru este valabil si pentru lenjeria intima ce o purtam. M-am afundat in apa fierbine, frigea, dar nu am de gand sa fac ceva in aceasta privinta. Capul ma doare ingrozitor si mi se face din ce in ce mai somn... Dar nu! Nu am de gand sa adorm! Sasuke ma asteapta jos, si vreau sa vorbesc cu el. Am atat de multe intrebari sa ii pun, nu il pot lasa sa ma astepte mult timp... Isi va face griji pentru mine daca stau mult aici. 
        I-au buretele ce se afla la doar cativa centimetii de mine si incep sa imi frec pilea cu acesta. Il plimbam pe pielea mea, pe maini, picioare, piept. Dar cu fiecare atingere ma simteam mai murdar, si mai murdara, din ce in ce mai murdara. Impresia asta nu putea disparea nici macar o secunda. Am inceput ma frec pielea, din ce in ce mai tare, desi se inrosea mai puternic cu fiecare atingere. Lacrimile curgeau involuntar pe fata mea, iar buretele imi cade din mana, parca vrand si el sa scape mai repede de mine. Nu ma puteam controla, lacrimile imi curgeau siroaie, in timp ce mainile mele incepeau sa tremure. Toata pielea corpului imi ardea, ma simteam asa folosita, ca o carpa. Ahh... Firar! Ma doare asa tare capul.
        Ma ridic usor din cada, spriginandu-ma de perete, i-au un prosop pe mine, stergandu-ma cu el. Cand ajung in fata oglinzii raman socata. Atate vanatai, zgarieturi... Cum am ajuns in halul asta... Nu pot opri lacrimile ce curg incontinuu pe fata mea. Parca nu mai eram eu, un val de durere cuprinzandu-ma din nou. Intorc spatele oglinzii, ce reflecta adevarul si dezastrul ce mi-a acaparat atat corpul cat si mintea. Pasesc melancolica spre usa baii, intrand in camera mea, repezindu-ma la dulap pentru a-mi mentine echilibrul. Caut prin toate hainele mele pana gasesc o pereche de pantaloni lungi de pijama si un tricou ce imi acoperea jumatate din mana. Inghit in sec cand ma uit in oglinda, vanataile erau acum acoperite de materialul hainelor. Ochii mei s-au oprit pe muscatura ce se afla acum pe gat. Monstrul ala! Ce mi-a facut! Uite unde am ajuns din cauza lui! Mi-am aranjat parul ud, astfel incat sa acopere urmele vizibile de pe pielea gatului meu.
        Imi venea sa imi pun un sac pe cap si sa nu mai imi vada nimeni fata nicodata. Ahhh... As urla si as tipa sa rasune in toata casa daca as sti ca sunt singura.
        Am tresarit la gandul ca el inca ma astepta. Nu am mai stat pe ganduri si am coborat la parter, unde l-am zarit in bucatarie cu doua cuti de pizza in fata. Se joaca cu un pahar cu apa si parea mai calm ca inainte. Chiar m-a asteptat, nu imi vine sa cred ca este inca aici.
-M-am gandit ca ti-e foame... s-a auzit vocea lui care m-a trezit din visare.
         M-am uitat la el pret de cateva minute, puteam vedea in ochii sai caldura, afectiune, poate chiar dragoste.
M-am asezat la masa, pe unul din scaune si am incercat sa par vesela, dar se vedea pe fata mea ca nu eram deloc fericita sau macar bucuroasa, chiar daca el se afla aici, cu mine.
Cand am vazut cum arata aceea pitzza, am crezut ca lesin de pofta. Nu mancasem de 2 zile, iar stomacul meu o luase razna. Am intins mana spre una dintre bucati si am inceput sa o mananc uitand parca ca mai e si Sasuke pe acolo. Imi era asa foame.
-Sasuke... De ce ai facut asta?! il intreb eu pe acesta lasand privirea in jos si muscand dintr-o alta bucata, care se pare ca nici nu mai era din cutia mea, ci din a lui.
-Adica?! intreaba el derutat.
-Ce vreau sa spun e ca iti multumesc  foarte mult pentru ceea ce faci pentru mine in momentele astea! spun lasandu-mi capul pe mana ce se afla pe masa.
-Sa nu mai spui asta vr-o data!! ii aud vocea serioasa, in tip ce ploapele mele devin din ce in ce mai grele.
-Ce sa nu mai spun?! replic eu cascand.
-Multumesc... Nu mai spune asta!
-De ce?! spun in timp ce ploaple imi devin din ce in ce mai grele, ochii parca implorandu-ma sa-i inchid.
-Pentru ca eu sunt vinovat pentru tot ceea ce ti se intampla tie acum!
        
        Ii puteam auzi vocea calda, in tip ce mainile sale imi ridicau usor trupul adormit. M-a luat in brate! Pasii ce ii face intr-un mod discret,  pentru a nu ma trezi, se pot auzi totusi pe parchetul din incapere. Bratele sale ma tineau strans, parca fiindu-i frica sa nu ma scape. Mi-a lasat trupul sa se odihneasca pe patul moale din camera mea invelindu-ma protector cu cearceaful.
        S-a intors cu spatele la mine, vrand sa plece, dar il puteam lasa sa faca asta, aveam nevoie de el aici, cu mine. El era cel care imi oferea siguranta de care aveam nevoie acum.
-Te rog! s-a auzit vocea mea ragusita si subtire, ce l-a facut pe el sa isi intoarca privire spre mine. Nu vreau sa raman singura! am adugat cu lacrimi pe fata, un nod punandu-mi-se in gat.
-Sakura! se facu auzita vocea lui, prinzandu-ma de mana.
        S-a asezat langa mine pe pat, tinandu-ma starans in brate, si incercand sa ma linisteasca.
Am incercat sa imi opreac lacrimile care s-au obisnuit sa-si faca de cap pe obrajii mei. Simteam ca-mi crapa capul de la atata durere, am strans cu putere maieul lui Sasuke, si m-am sprijinit cu capul de piptul sau in incercarea de a adormi mai repede.

       Ma  trezeac  tipand,  uitandu-ma atent in jurul meu. Aveam lacrimi in ochi si tremuram din toate incheieturile.  Am auzit glasul lui Sasuke ce incerca sa ma calmeze. Ma tinea strans in brate, in timp ce veioza era aprinsa. M-am uitat in jur si mi-am dat seama ca a fost doar un cosmar.
        Stateam la piptul lui Sasuke strangandu-i tricoul si suspinand printre lacrimi. El incerca in continuare sa ma calmeze, dar vorbele lui nu ma ajutau prea mult. M-am intins inapoi pe pat, punandu-mi capul pe perna. Cred ca l-am speriat, parea foarte ingrijorat. Voce ii trada teama, sau tristetea. Poate ii era doar mila de mine, poate de aia e acum laga mine, de aia inca ma tine in brate... Sau daca nu e asta... Atunci ce?!
-Sasuke?! De ce m-ai salvat?! De ce esti inca aici?! De ce nu ai plecat?!
         Nu m-am putut abtine si l-am intrebat, eram mult prea curioasa, vroiam sa aflu adevaratul motiv pentru care este acum langa mine chiar daca psihic nu puteam judeca prea clar situatia in care ma aflam.
-Nu te pot lasa sa plangi singura! Nu vreau sa te las sa suferi cand stiu ca eu sunt  cel care a provocat toate astea! se facu auzita vocea lui in cele din urma.
Puteam simti atat compasiune si tristete in vocea lui, parca am imparti aceeasi suferinta, aceleasi sentimente…
-Nu e vina ta Sasuke! Tu nu ai nici o legatira cu ceea ce mi s-a intamplat!
-Nu intelegi! Daca eu nu m-as fi amestecat in relatia ta cu Lian el nu ar mai fi plecat, tu nu te-ai mai fi suparat si nu ai mai fi vrut sa pleci, iar acum nu ar mai fi trebuit sa treci prin asa ceva!
Era serios. Credea ca e vina lui... Am crezut ca sta cu mine din mila, dar el se considera vinovat pentru ceea ce mi se intampla.
-Fi serios Sasuke! Nu e vina ta! Tu esti cel care m-a salvat! Nu iti mai insusi fapte ce nu iti apartin! ii spun eu serioasa asezandu-mi capul pe pieptul sau.
-Saku....
       Incearcael sa spuna ceva, dar eu nu il las, nu vreau sa mai aud alte aberati. I-am pus mana la gura, oprindu-l din vorbit, apoi l-am sarutat scurt le obraz, sfarsind prin a simti mana lui ce imi cuprinde talia, invelindu-ma tot o data cu cearceaful.
 
       Caldura razelor soarelui ce treceau lin plin perdeaua mea, ma trezeste  la realitatea cruda a vietii mele. Incerc sa ma misc, dar nu reusesc, si abea acum realizez ca cel care ma tine practice ostatica era Sasuke. Fata mea se afla doar la cativa centimetri  de a lui. Distanta dintre noi era mult prea mica, imi este frica sa nu intru in spatial lui personal, daca nu cumva sunt deja, si sa se simta oarecum intimidat de mine. Nu stiu de ce, dar nu vreau sa il supar , ii sunt datoare intr-un fel.
       Incerc sa ma despart de el, pentru ai lasa spatiul necesar sa respire lejer. Dara parca ma simteam mai bine in stransoare bratelor lui, ma simteam mai protejata. Ochii mi-au cazut instant pe rana de la bratul lui. Cu siguranta il doare foarte tare, pare foarte adanca…  Pate ca acum realizez ca e vina mea pentru ceea ce simte el…  Am fost asa concentrata sa fac eu pe victim ca nu am realizat ca si Sasuke a devenit  una.  Mi-am ridicat privirea o secunda de la bratul lui, si am dat de ochii aceia negri, care ma priveau somnorosi. 
Se uita in jur, parca confuz, apoi se ridica repede de langa mine, foarte serios.
-Scuze… Se aude in cele din urma glasul  sau.
Pare putin nervos, iritat, statea pe margine patului, cu capul sprijinit in palme. Nu ii pot intelege gestul… Se comporta asa pentru ca a dormit cu mine, sau ce?!  De ce se scuza?!
-S-a intamplat ceva?! intreb confuza.
-Nu am vrut sa dorm aici, dar se pare ca am adormit! Scuze!
Se uiat la mine cu un zambet trist pe fata, isi cerea scuze ca a adormit la mine?!  Am afisat si eu un zambet, desi eram cam confuza pentru a intelege totul.
-Nu ai de ce sa iti ceri scuze! Ii spun intr-un final, zambind sincer de aceasta dat. Sasuke… Trebuie sa te intreb ceva!  Continui eu in timp ce acesta ma priveste intrebator.
-Ce s-a intamplat?!
-M-ai salvat pentru ca te sinti dator fata de mine?! Sau mai este si altceva…
Pare surprins  de ceea ce spun. Si nu reactiona in vr-un fel. Ma facea sa ma simt aiurea, ca si cum as fi pus o intrebare nepotrivita, dar chiar vreau sa aflu asta.
-Eu…
Se auzi vocea lui calda, dar nu apaca sa spuna mai mult, caci un zgomot ne-a interupt. O Doamne… Asta e stomacul meu…
-Asta a fost stomacul meu! se aude vocea noastra  in acelasi timp. 
Se pare ca nu doar mie imi este foame. Simteam cum obraji mei i-au foc, cred ca m-am inrosit la fata… Firar!
-Imbraca-te! Am o surpriza pentru tine! Sa fi gata repede!  
Vocea lui Sasuke m-a trezit la realitate, dar pana am coborat total cu picioarele pe pamant, el iesise deja din camera.
   
        Hm… Surpriza?! Ce surpriza?! Sa ma imbrac?! Daca trebuie sa ma imbrac inseamna… ca… o sa ies afara?!?! Adica… La lumina?! Unde este lume?! NUUUUUU!!!!  Credeam ca o sa stau aici tota ziua si nu va trebuii sa ma vada cineva, dar acum ca el vrea sa ma duca undeva,  afara,  simplu gand ca cineva ma poate vedea… asa, ma ingrozeste! Cu ce sa ma imbrac?! Sa imi pun plover si pantaloni lungi cand afara sunt cel putin 30 de grade?!  Nu il pot refuza…  As parea nesimtita daca i-as spune : “Auzi… eu nu pot sa ies din casa! Pastreaza surpriza pentru tine! Pa!”
        Aaaa! Nu pot sa cred ca fac asta, dar… o sa ma imbrac si o sa merg cu el! Unde?! Nu am idee, dar voi merge!
M-am ridicat din pat, si m-am apropiat de sifonier. Deci… Blugi,  tricou, hanorac, sosete…. O sa ma topesc, dar nu am alta obtiune…
O sa arat ca o ciudata, dar asta e.. Mai bine o ciudata fara vanatai, decat un specimen nou de studiat de oamenii de pe strada.
         Intai blugii, apoi tricou, mama! Deja mor de cald! Dar nu imi pasa!! Si hanoracul… Deja am transpirat! Totusi… cred ca asi putea sa merg fara sosete, si sa imi i-au sandalele… Porobabil am sa arat groaznic, dar nu am alta obtiune.
         Acum… Ca sunt gata sa plec la Polul Nord, sunt pregatita sa cobor jos, la Sasuke.  Parul il aveam lasat liber, pe umer, muscatura ai infecta trebuia sa fie acoperita cu ceva, si nu am de gand sa imi pun si fular. Cred ca arat ca la circ…
Pasii mei se auzeau mai strident cu fiecare dreapta pe care o coboram. Deveneam din ce in ce mai agitata, si parca nu mai puteam respira, probabil din cauza hainelor.
-Sakura?! se auzi vocea lui Sasuke, parea amuzat de postura in care ma aflam. Aaa…. Cu ce te-ai imbracat?! Afara sunt cel putin 35 de grade, si tu te-ai imbracat de iarna?! Te simti bine?! Continua el putin amuzat.
Nu il condamn, si eu as rade de mine.. Doar ca acum nu stiu unde mi s-a ascuns zambetul, si pan sa il gasesc va mai dura ceva. Sau poate ma ajuta el…
-Mda… Pai  mie imi e cam frig…
-Faci misto de mine?! Cum sa iti fie frig?! Eu mor de cald!
Se apropie de mine, punandu-si mana pe fruntea mea si analizandu-am atent.
-Nu ai febra! Dute sus si schimba-te in ceva mai potrivit anotimpului in care ne aflam! adauga putin amuzat.


        Nu am spus nimic, nu mai aveam ce sa spun! Am urcat din nou scarile, cu speranta ca va uita ca trebuie sa iesim azi din casa, sau ca printr-o minune in loc de vara, ar crede ca e iarna… Slabe sanse in ambele variante.
Acum ce fac?!
        M-am aruncat pe pat, asa infofolita cum sunt si am inceput sa admir tavanul. Ce ma fac?!  Nu pot iesi in pantaloni scurti si maieu sa se holbeze toti la mine si sa isi mai faca cine stie ce idei. Nu am nevoie de parerea nimanunui. Sau cel putin… nu am nevoie de parerea unui strain.
Cred ca stau de mai bine de 10 minute si admir tavanul. In continuare cu aceeasi intrebare in cap: “Ce ma fac?!”  Nu imi place sa il fac pe el sa astepte dupa mine, dar nu am de gand sa ii arat cat de ranita sunt in acest moment, si psihic si fizic…
Usa camerei a fost deschisa, pe ea facandu-si aparitia chiar Sasuke. Of… Acum ce ii spun?!
-Inca nu te-ai schimbat?! mi-a luat-o el inaite cu intrebarile.
-Eu…
-Sakura… pentru numele lui Dumnezeu… Ce e asa greu sa dai un hanorac jos de pe tine si sa schimbi o pereche de pantaloni?! Nu te pot intelege!! Hai! Schimba-te!
M-am blocat, ce ii pot spune acum?!
-Nu..Nu pot!
-Ba poti! Hai!! Spune acest apucandu-ma de fermoarul hanoracului si dandu-l jos de pe mine.
-Sasuke…
Nu puteam reactiona in vr-un fel, nu stiu de ce, dar nu stiu ce ar trebui sa fac in momentul asta?! A trece la nasturele pantalonului, desfacandu-l, tragand in acelasi timp si de fermoar…
-Sasuke!!! Tip la el fara sa realizez. El se opreste, iar palma mea face contact cu obrazul lui. Nu stiu de ce am reactionat asa, dar… acum ca ii vad fata, ma simt ata de vinovata…
-Scuze… Nu de asta am venit! Te astept afara daca vrei sa mai vi!
Se intrepta spre usa, vroia sa plece… Eu nu vreau sa plece! Am reactionat aiure, copilareste… Ce fac acum?! Vreau… Vreau sa stau cu el, sa stea cu mine, am nevoie de protectia lui, de sentimentul de protectie pe care mi-l ofera.
-Sasuke..
-E in regula! Am procedat prosteste! Nu am vrut sa te ating!
-Sasuke… se aude din nou vocea mea ca un ecou in intreaga incapere.
-Scuze! Se aude voce lui.
 Puteam sa observ tristetea din el fara sa ii vad fata, sau ochii. Regreta ceea ce fac eu, pentru graseala mea el isi cere scuze!
-Sasuke! Exclam eu in timp ce imi dau bluza jos de pe mine. Intorce-te! Te rog…
Nu a mai spus nimeni nimic, dar el a dat drumul clantei de la usa si s-a intors cu fata la mine.
-Nu era vorba de atingeri… ci de vanatai!
Am spus cu o voce ragusita, fixand pamantul cu ochii. Cred ca sunt rosie ca un rac. Pe langa faptul ca el acum ma vede  juma goala, sunt sigura ca nu pote trece cu vedere petele mov  ce se afla pe pielea mea. Ce ar trbuii sa ii spun?!  Ce ar trebuii sa fac?! Ma simt asa jenata de situatie…
-Stiam de vanatai!
Tresar la auzul vorbelor sale. El… stia?! Sunt atat de evidente?! 
Ma privea cu caldura, dar puteam sa observ in obrajii lui o noanta stinsa de rosu,  situatia a devenit destul de jenanta.
-E normal sa vrei sa le ascunzi, dar nu ai de ce! Iti datorez ca nimeni nu va da atentie vanatailor, atata timp cat ai cu tine zambetul ala minunat de pe fata  si aceiasi ochi veseli si frumosi, care pot sa-ti ameteasca capul!
Tot ceea ce a spus a fost din inima! Pot sa simt asta!
     
        Sirul gandurilor imi este intrerupt de o imbratisare calda. Sasuke m-a imbratisat… Chipul meu se umple de uimire, in timp ce mainile lui calde imi atingeau inca pielea. Ii raspund si eu la imbratisare, multumindu-i pentru tot, pentru vorbele dulci, calde, si pentru imbratisarea asta plina de afectiune, care ma trimite parca intr-o alta lume.
Dupa cateva secunde, care s-au scurs excesiv de repede, ne-am despartit din imbratisare, el parasind camera mea, lasandu-ma sa ma imbrac.
De aceasta dat, imi i-au o pereche de pantaloni scurti, si un maie, parul lasandu-l  liber si de aceasta dat.
Cand am coborat jos, la intrare am dat de Sasuke. Nu m-am putut controla si un zambet mi-a aparut pe  fata.
-Asa e bine?! Am spus eu, asteptandu-i parerea cu privinta la imbracamintea mea.
-Nu! Spune acesta danad dezaprobator din cap.
-De ce?! Intreb derutata.
-Acum esti prea frumoasa si trebuie sa am grija sa nu se indragosteasca vr-unu de tine!

        Zambesc amuzata de spusele sale. Ma incalt cu sandalele mele, si ies pe usa urcandu-ma in masina lui Sasuke, in timp ce acesta porneste motorul si… plecam. Unde?! Nici eu nu stiu…




>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Edit: Sper ca a primit tota lumea measjul kiss 



Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Jpr



Ultima editare efectuata de catre Ame. in Joi 29 Aug 2013, 18:19, editata de 3 ori
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Joi 29 Aug 2013, 17:29

Annyeong my love! hi! 
Deci am aterizat si eu pe aici, si mi-a placut acest capito cu exceptia faptului ca a fost umpic cam brus totul...
Adica...parca in capitolul trecut se urau...adica Sakura il ura...si acum s-a ajuns asa de departe... :| 
Ma rog...lasand la o parte asta mi-a placut per total... happy2 
Si acum...intrebari pentru personaje! happy2 


Pentru Sasuke:


-Bai baiete, chiar nu te-ai gandit si tu asa putin, ca nu ar trebuii sa incerci sa o dezbraci?! Nu numai pentru situatia care s-a intamplat, cat si pentru faptul ca e FATA!!! 
-De unde stiai de vanatai? Nu-mi zice ca vezi in stele!? lough 
-Unde vrei sa o mai duci acum? think 


Pentru Sakura:


-Unde crezi ca te va duce Sasuke?
-Ai incredere deplina in el? (sa nu ai!)
-Ce simti pentru el acum?


Ei bine cam atat ar fi de spus...sa ma anunti la next! puppy eyes happy2 
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss  


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 33


Ultima editare efectuata de catre Anne Howard in Vin 30 Aug 2013, 14:30, editata de 1 ori
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Joi 29 Aug 2013, 21:18

Uuu...ce frumos in love au dormit impreuna in love sper sa o mai faca well? awesome right? si faza cu imbracatul a fost foarte haioasa lough Frumos din partea lui Sasuke ca ii face o surpriza, ma intreb in ce consta si unde vor merge heh poate la o cina romantica lough
Hai sa las aberatiile si mersi ca mai anuntat de next kiss Sa vii repede cu next-ul deoarece il astept heh
~Sayonara~ a hug


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Vin 30 Aug 2013, 11:57

Foarte reusit capitolul! Imi place cum se comporta Sakura ... acum , daca nu te superi , as vrea sa iti pun tie o intrebare! Povestea asta ti-a venit in minte , sau te-ai inspirat de undeva?

     Intrebari pentru Sasuke : 1. A durut palma aia care ti-a dat-o Sakura?
                                        2. Ce ai crezut prima data ca vroia sa iti arate cand sia dat tricoul jos?
   
     Intrebari pentru Sakura : 1. Acum mai crezi ca Sasuke e un nesimtit? Sau nu ai crezut niciodata , incercand sa ascunzi anumite sentimente pentru el?
                                          2. Ce sentimente ai pentru el in prezent? Ce te-a facut sa iti schimbi parerea?
                                          

       Astept next!! Sayonara!


 Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Xglbh5
Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 2qjbzop
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Vin 30 Aug 2013, 12:24

Nu stiu de ce dar eu nu l-am primit think Totusi am resuti sa ajung si asta este tot ceea ce conteaza happy2
Ah, Sasuke ce protector si dragut si... toate chestiile bune din lume lough Mi-ai lasat fara cuvinte... :| Dar tot dragut a fost moment...ele ! sad 
Sunt curioasa (,) sa aflu unde o va duce Sasuke si ce vor face acolo well? awesome right? Sa speram ca dupa asta Sakura sa se razgandeasca cu privire la plecarea ei in Olanda si ca va ramane acolo cool 
Sasuke, sa ai mare grija de ea kiss
Bye hi! hi!
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Vin 30 Aug 2013, 14:43

De cand nu am mai trecut aici, multe vad ca s.au cam intamplat...
Nu ma asteptam la o asa intorsatura de situatie...
Abia astept sa vad ce se mai intampla...
Sa ma anunti si pe mine de next...
pupiceiiiiiiiiiiii kisskisskiss


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 1038902d4n6wjrauv
Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 1185528_382197825239589_1994385887_n
Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Vin 30 Aug 2013, 17:07

Cum mă aștepatm ai un capitol superb , îmi place totul, are tot ce îi trebuie,,drama, dragoste amuzament si pasiune ! Bravo in love
Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Sakurs12 
Ficul meu :-inima-nu-respecta-reguli (fan fic SASUSAKU )
,


Ultima editare efectuata de catre ĹolaLL. in Lun 14 Oct 2013, 00:12, editata de 1 ori
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Vin 30 Aug 2013, 18:44

Heyaa !!! In primul rand, vreau sa-ti multumesc pentru anuntul acestui capitol superbb si lung love
In al doilea rand, ce sa mai mi-a placut la nebunie kiss . A fost foarte frumos cum ai descris totul si ma bucur ca nu ai grabit deloc actiunea happy2 . 
Hmmm... din cate vad eu Sasuke si cu Sakura incep sa se apropie. Ieiii ! rainbow :\ 
Ahh amandoi sunt atat de dulci, mai ales Sasuke care e atat de grijuliu cu ea si isi cere scuze din lucuri chiar prostesti lough . Asa Sasuke esti pe calea cea buna, asa ca sa nu dea naibii sa o iei din nou pe aratura heh si sa o faci pe Sakura sa sufere
Ce sa mai incoace si in colo m-am bucurat ca ai adus next-ul si ca a fost un capitol luuung, luuung si super : '' ododododo '' kiss
Asa ca nici nu mai sta pe ganduri si apuca-te sa tastez next-ul happy2

Kisses and hugs ^^



Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Arptg
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Vin 30 Aug 2013, 19:31

Edit
Iti multumesc de anunt, un capitol foarte frumos nu am ce spune
Cei doi se pare ca incetul cu incetul se impaca
te pwp spor la idei


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."


Ultima editare efectuata de catre Ella :) in Vin 30 Aug 2013, 23:32, editata de 1 ori
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Vin 30 Aug 2013, 19:42

Am citit si eu next-ul si mi-a placut. Astept continuarea.


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Vin 30 Aug 2013, 19:56

Multumesc de anunt si pot sa zic ca acest capitol a fost foarte frumos si minunat. Abea astept viitorul capitol si te rog sa ma anunti.
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Sam 31 Aug 2013, 11:01

Buna scumpaa! kiss Mersi de anunt si sa stii ca nu a fost niciun fel de deranj. Chiar ma bucur ca ai mai trimis o data mesajul pentru ca nu primisem nimic. ^^
A fost un capitol asa de dulceee si induiosatorrr! love Sasuke este asa de grijuliuuu. in love
Abia astept next. Sunt chiar foarte nerabdatoare sa vad care este celebra surpriza. well? awesome right?
Kisses and hugs. a hug


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
TeoLina
Academy Student
Academy Student
TeoLina

Sex : feminin Localizare Localizare : alba iulia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desenatul,schitatul
Stare de spirit Stare de spirit : optimista

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Mier 11 Sept 2013, 17:38

Ohh, sweetie pie.. puppy eyes  Unde e nextul?puppy eyes  trebuie sa citesc kiss love 
Anunta-ma daca poti. therethere
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Dum 29 Sept 2013, 12:04

Deci m-am suparat foarte tare pe tine.
Nu m-ai mai anuntat deloc de nexturi. sad 
Offf...am pierdut atat de multe. Ce pot sa spun, mi-au placut foarte mult capitolele. Au fost de-a dreptul extraordinare. Geniale. Imi pare tare rau pentru Sakura, pentru ceea ce i s-a intamplat si sunt mandra de Sasukeee pentru ceea ce face. Offfff, sunt asa de draguti. Ea atat de inocenta si el atat de protector. Frumos, frumos. Astept cu nerabdare nextul si te rog din toata inimioara mea sa ma anunti de el de-acum in colo. Asta daca ai timp acum ca a inceput si scoala. So, spor la scris! Ja ne! :* :* :*


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Lun 30 Sept 2013, 18:02

Hei dragilor, am adus next-ul!
Imi cer scuze celor pe care nu i-am anuntat de next, tocmai am realizat de ce mi se tot intampla asa... motivul este unul simpu, IMBATRANESC!! Asta este singura explicatie logica pe care am gasit-o, asa ca imi pare rau ca nu v-am anuntat, pe viitor am sa imi i-au pastilele de memorie si am sa fiu mai atenta! lough 
Sper sa va placa capitolul, stiu ca este cam micut, dar e tot ce am reusit sa scriu pana acum... cred ca stiti si voi cum e cu scoala asta... Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 896861
Stiu foarte bine... ca aveti impresia ca povestea se va sfarsi la fel ca celelalte, dar eu am niste idei, ce as vrea sa vi le dezvalui si voua prin intermediul ficului si sper sa nu va plictiseasca...
Spor la citit si multumesc muuulll pentru comm-uri! kiss kiss 
Intrebari de la voi:

Capitolul 13
( Sakura pov: )


         Ma uit pierduta pe geam. Mergem de mai bine de 5 minute, si eu inca nu stiu unde trebuie sa ajungem. La idea de al intreba pe Sasuke am renuntat de mult, pentru ca nu mi-ar raspunde nici intr-o mie de ani. Este o liniste profunda, ce nu ma face sa ma simt prea comod. Sa fiu sincera cred ca prezenta lui nu ma face sa ma simt prea comod, dar nu cred ca pot sa il dau afara din propria lui masina.
         Chicotesc la acest gand, lucru ce ii atrage si lui atentia. Buzele lui se deschid usor, vrand sa spuna ceva,eu imi intorc capul spre el, pregatita, sau mai bine spun dornica, sa aud un cuvant, un sunet, orice. Inima a inceput sa pulseze mai repede, desi nu avea vr-un motiv anume sa faca acest lucru. Asteptam sa spuna ceva, dar nu a facut-o, si-a unit buzele, spere marea mea agonie, renuntand la gandul de a-mi spune macar un cuvant. Mi-am intors capul spre geam, care se pare ca a devenit noul meu prieten.  
         Se poate sa fie mai plictisitor de atat?! Serios acum… Poate sa spuna si el ceva?! Sa inceapa o conversatie, macar una banala, fara multe cuvinte sau propozitii, mi-e de ajuns sa ofteze, sau sa respire mai zgomotos… Sau as putea sa incep eu o conversatie...  Sau… mai bine nu…. Eu sunt fata, el e baiat, deci el trebuie sa inceapa conversatia nu eu! Da! Dar… eu sunt cea care se plictiseste….
-Sakura… Ce faci?! 
Am auzit bine?! A spus ceva?! Nu pot sa cred… Multumesc Doamne!! 
-Bine! Tu?! Ii spun eu acestuia zambindu-i.
-Ma bucur ca faci bine, si eu fac bine! Dar eu ma referam la altceva… De ce nu cobori?!
         Cuvintele lui imi rasunau in minte, si abea acum am realizat ca masina s-a oprit. Sunt proa*ta! M-am inrosit instant in obraji, evitandu-I privirea, in timp ce incercam sa deschid usa si nu reuseam.
M-am enervat, impingand mai tare in usa, ce nu vroia nici de-a naibii sa se deschida. Sasuke ma privea amuzat, coborand din masina. L-am urmarit pret de cateva minute, si l-am vazut indreptandu-se spre usa mea. Cred ca sunt rosie… 
Ma priveste cu un zambet dulce pe fata, apoi imi deschide usa. Eu cobor din masina, evitandu-I privirea, rusinata de simplul gand ca nu am fost in stare sa deschit o amarate de usa. Am auzit usa masinii trantindu-se in urma mea, in timp ce paseam pe asfaltul din fata unui local.
Un restaurant?! Nu prea seamana cu un restaurant… Dar ce cautam  aici?! Ma intorc la Sasuke si il privesc cu un mare semn de intrebare pe fata, dar acesta doar ma i-a de mana si ma trege dupa el in micutul local.
-Hai! 
Nu am mai spus nimic si l-am urmat. Era un local micut, ca o cafenea, dar era decorata simplu. Era un loc dragut, dar ceea ce nu inteleg eu ceste ce cautam noi aici.
-Sasuke… Ce cautam aici?! 
Nu mi-am putut stapanii curiozitatea si l-am intrebat. Acesta m-a condus pana la o masa, ce era frumos asezata, si inconjurata de 2 scaune.
-Pai nu ai spus ca ti-e foame?! Ma intreaba el serios in timp ce se aseaza pe unul din scaune, eu urmandu-i exemplul.
M-am uita in jurul meu, putin surprinsa, observand ca doar 3 sau 4 mese sunt ocupate. 
-Da, dar ma gandeam la un sendvis… 
-Si ce… Iti poti comanda un senvis! Apropo, ar trebuii sa o suni pe mama ta sa o anunti ca ai pierdut  avionul. 
-Da… Stiu… O sa o sun mai tarziu… 
Am si uitat de mama, cred ca isi face griji pentru mine. Nu m-am gandit o secunda la ea… Ce egoista pot fi. Am sa imi fact timp si o sun mai tarziu, dar la cat de ocumata sunt eu sa ma plictisesc, nu stiu cum o sa-mi gasesc cateva secunde.
-Buna ziua… Bine ati venit la…. SASUKE?!! Tu esti ma?!!  Era sa nu te recunosc!!  Adevarul e ca nu ma asteptam sa te vad la masa cu o FATA!! 
Imi intorc capul in dreapta si dau de o tipa satena, cu ochii albastrii si senini si cu un zambet mare pe fata. Ma uit si la Sasuke, care parea foarte nervos. Tipa il ia in brate si il strange, aceasta zbatandu-se in stransoarea ei.
-Date jos de pe mine!! Tipa Sasuke, iar aceasta se departeaza putin de el.
-Ooo… Si ai adus-o sip e iubita ta cu tine?! Acum stiu de ce nu ai venit ieri la masa, ai fost ocupat! Spuse satena zambind strengar si lovindu-l pe Sasuke cu cotul.
-Nu e iubita mea, si inceteaza cu vorba ca evadeaza prostia din tine!! I se adreseaza brunetul nervos.
-Ce ai spus?! 
Satena isi infige mana in parul lui Sasuke si incepe nervoasa sa il traga si sa il ciufuleasca.
Toti cei din incapere si-au intors capul spre noi, timp de cateva secunde, dar ne gasind ceva interesant, probabil, si-au continuat activitatea initiala. 
         Deci… Aceasta domnisoara il cunoaste pe Sasuke, ceea ce inseamna ca el vine des aici… Oare de ce ma surprinde?! In fond.. este un rasfatat.. De ce ar lua micul dejun acasa cand ar putea sa i-l prepare alt cineva.
-Am spus ca sperii biata fata! Urla din nou Sasuke la satena care ii elibereaza parul din stansoarea ei.
-Aaaaa…. Buna!! Eu sunt Jenny! Scuze ca par putin nebuna, dar Sasuke ma aduce zilnic in aceasta stare cu prostia lui! Ii spune fata intanzandu-mi mana si zambind.
-Sakura! 
I-am spus eu, scurt si la obiect, strangandu-i mana.
-Deci… Ce va aduc?! 
-Eu ca de obicei, iar ei poti sa ii aduci un meniu!! Chiar trebuie sa te invat eu ce trebuie sa faci?! Spuse Sasuke nervos.
-Hoo disperatu-le! Poftim Sakura!
Jenny… imi ofra un meniu, strambandu-se la Sasuke care devedea din ce in ce mai nervos.
Ma uit pe meniul acela, si ma hotarasc in cele din urma sa comand un sendvis si o cana cu ceai. Deci pana la urma voi avea parte de acel sendvis.
-10 minute! Spuse fata lundu-mi meniul din mana si plecand.
         Asta a fost ceva bizar pentru mine, desi este o fata foarte energica, pare draguta. Si… intre ea si Sasuke pare o tensiune, n-as putea sa spun ca e dragoste, cred ca daca ar stam mai mult de 5 minute in aceeasi camera unul dintre ei ar isi de acolo fara par in cap, sau fara ochi, asta daca nu se ranesc reciproc ceea ce cred ca este foarte probabil. 
Lucrul asta ma amuza, ar face un cuplu criminal, la propriu. Cuplu… De ce mintea mea se gandeste la asemenea prosti la o ara atat de matinala. Si mai rau.. ce ce ma gandesc la posibilul sarut, nerealizat, ce era pe cale sa il am cu Sasuke… Imi vine sa urlu, dar nu am de gand sa fac un sou mai  penibil decat cel reprezentat inainte. E clar… innebunesc… Am nevoie de o spalare pe creier!! 
-Sakura… esti  bine?! 
-Ce?! Da… Ma gandeam la… niste…  lucruri… prostesti…
-Sigur esti bine?! Ma intreaba el cu insistenta.
-Da! Ii raspund eu tare si hotarata.
A putea sa il intreb ce ce nu m-a sarutat, dar as arata ca o proasta… Ar suna ca si cum as vrea sa ma sarute, iar eu nu vreau! Sau vreau doar putin… Foarte putin… Nu!!
-De ce nu m-ai saritat aseara?! 
O nu!!!! De ce nu mi-a pus cineva scoci la gura?! 
-Adica… Vi aici des?! Spun evitandu-i privirea.
Sunt proasta!! Oficial imi merit titlul, obtinut cu diploma si cu 10 la proba practica, de proasta! Cum sa intrebi asa ceva si apoi sa…. Aaaaaaa…..
Imi vine sa intr-un pamant de jena!! Sunt sigura ca obrajii mei sunt rosii…
-Nu am vrut… sa profit de tine! Sunt sigur ca… daca te-as fi sarutat, ai fi devenit mai confuza, si ti-as fi provocat mai multa suferinta. Nu am vrut sa crezi ca sunt asa un nesimtit sa te folosesc intr-un moment de slabiciune… Si da… vin destul de des aici! Ii spune el privindu-ma dulce.
Chiar a putut spune el asta?! El?! A fost atat de dulce, de sentimental… Tot timpul asta s-a gandit doar la mine, la cum m-as simtii eu. Nu a vrut sa ma raneasca…  Atat de dulce…. E clar… Asta nu e Sasuke!  
-Dar daca te-as fi sarutat, ti-ar fi placut… Nu?! Ma intreaba el cu un sambet strengar, specific lui, pe buze.
S-a zis cu dulceata… Asta sigur e Sasuke…
-Nu!! Eram doar curioasa! Puteai sa o faci, dar nu ai facut-o, desi ai avut ocazia, dar totusi nu ai facut-o…
-Am inteles… Iti pare rau ca nu am facut-o, sincer cred ca si mie imi pare rau! 
-Ce?! Ai innebunit?! Nu am spus nici macar o secunda ca as vrea ca tu sa ma saruti! Nu pot sa cred ce diferit interpretezi lucrurile! Eu… Eu am foat doar curioasa… Si mai bine… Mai bine nici nu intrebam… Nu stiu ce… a foat in capul meu cand… Aaah.. Tu…
-Glumeam bine?! Imi spune el calm zambind.
-Ce?! Ma crizez eu la el.
Adica acele lucruri atat de sentimentale pe care le-a spus au fost doar o gluma?! Serios?! De ce oare nu m-am asteptat la asta?! 
-Stai… Nu intelege gresit… Ceea ce am spus despre sarut… era adevarat, numai ca ultima faza… aia cu placutul… etc…  Am glumit doar!
Am ramas muta… nu aveam idée ce ar trebuii sa ii spun, ce ar trebuii sa ii mai spun… pur si simplu am ramas fara cuvinta, el m-a lasat fara cuvinte.
-Sakura… Relaxeaza-te!! 
Sa ma relaxes… Nu am fost in viata mea mai relaxata… Imi vine sa imi arat relaxare printr-un pumn, in fata lui. Aaaa.. Nu pot sa cred ce glume bune are in el….
          O vad pe Jenny aducandu-ne mancarea, era si timpul. Acum Sasuke nu v-a mai putea sa vorbeasca pentru ca mananca! Asta inseamna ca ma va scuti de alte glume "bune". Daca acum cateva minute as fi dat orice sa spuna macar un cuvant, acum as da totul sa taca! Cred ca ar trebuii sa ma duc la doctor, nici eu nu mai stiu ce vreau de la viata asta…. 
Ridic ceasca de ceai de pe masa, si incep sa beau putin cate putin.Jenny trage de la masa altaurata un scaun, asezandu-se langa noi, la masa. Sasuke se uita la ea nervos, parca si-ar fi dorit sa o faca sa dispara, sa se evaporeze, doar cu o singura privire. Neci Jenny nu era mai prejos, urmand exemplul brunetului.
-Si Saku… Ce ai mai facut?! Adica nu cu Sasuke  ca nu ma intereseaza asta… Ce faci tu in timpul liber?! Cand nu esti cu Sasuke? 
         Sasuke, atent la spusele satenei, nu a facut altceva decat sa scuipe gura de ceai pe care o luase acum cateva secunde. Ma uit la el amuzata, si se pare ca si Jenny se distreaza pe seama lui, caci mai are putin si lesina. Are si motiv, fata lui Sasuke  in acest moment este de pus in tablou. 
-Ce te-a apucat femeie?! Ce iti veni sa ii pui astafel de intrebari?! Dute si fa-ti treaba si lasa-ne in pace sa mancam in liniste! 
-Nu imi spune tu mie ce sa fac! se ratoieste Jenny la el si ii pune o prajitura in cap. Sa-su-ke…. Ai ceva pe.. pe tine! Continua Jenny razand.
-Domnisoara, femeie, idioa*o!!! Daca nu dispari mai repede… De fapt… vreau sa vorbesc cu conducerea acestui local! Spuse Sasuke serios stergandu-se cu prosopul pe cap, pe bluza, pe fata…
Arata atat de nostim… nu m-am putut abtine si am inceput sa rad. Inca avea frisca pe fata, iar parul lui era ciufulit rau de tot, era chiar amuzant.
-Gata… Gata… Plec! Pa Sakura! 
Jenny imi face cu mana, zambind si plecand , lasandu-l pe Sasuke sa fiarba de nervi. Incercam sa ma opresc din ras, dar nu puteam, ma durea si burta, ca sa nu mai spun de fata…  Nu cred ca ma mai pot opri!
-Sakura!! Ai terminat de mancat?! Ma intreaba Sasuke cam nervos.
         Eu abea m-am abtinut cateva clipe sa nu rad iar, dar aceasta minune nu a tinut mult, pentru ca am izbucnit intr-o noua runda.Sasuke doar ma prive, si se uita la mine foarte serios, dar eu nu ma putea opri. 
Intr-un final am inceput sa mananc, si am renuntat la ras. Se pare ca si Sasuke s-a mai calmat, acum pare ca nu vrea sa o mai ucida pe Jenny, ceea ce e bine.


          Dupa ce am terminat  de mancat,  ne-am ridicat amandoi de pe sacune, iar Sasuke a lasat banii pe masa. Ne-am indreptat spre iesire, cu gandul de a pleca, dar ideea ca Sasuke avea inca frisca pe fata, imi trezea in minte acele imagini, “ uniunea”  dintre cei doi ,placinta si capul lui Sasuke,  ca sa nu mai spun de fata lui…  
-Sasuke… Aaa…. Mai ai niste frisca pe fata! spun amuzata.
-Unde?! Intreaba derutat, speriat ca l-ar putea vedea cineva.
Mda… Si reputatia lui ar fi distrusa… Ce reputatie?!  Aaa… Aia de bad boy.. Cum am putut uita… Trebuia sa il las cu frisca pe fata.
Intind mana si il sterg de pe obraz mica pata de frisca ce il facea sa para caraghios. Ii zambesc,  departandu-ma putin de el, fiindaca eram mult mai aproape de cat as fi crezut.
-Sasuke… 
Se aude vocea unui cunoscut… Naruto! Acesta tuseste fals, apropiindu-se de noi.
-Imi impumuti si mie azi masina ta?! Te rooog!!! Te rog! Te rog! Te rog! Te rog Sasuke!!  Spune acesta milogindu-se.
-Masina mea?! 
-Da… te rog!!! Ti-o aduc in 3… 4 ore!! Te rog!! 
-Bine… Bine… Dar sa ai grija de ea, sa nu o zagarii! Spuse Sasuke intinzandu-I cheile masinii.
-Mersi! Normal ca nu o sa-I fac nimic!! Spune Naruto lundu-I cheile si intorcand capul spre mine. Sakuuura!!! Continua acesta tipand si lundu-am in brate, stangandu-ma excesiv de tare. Cum se face ca nu ai plecat?! 
-Euu… Pai… Naruto… Nu pot sa respire! Ii spun incercand sa ma eliberez, si in cele din urma reusesc.  Am pierdut avionul! 
-Ce bine... Adica... Ce pacat! Asta inseamna ca va trebuii sa ramai aici! concluzioneaza el zambind.
-Cam asa ceva…
Dupa cateva secunde, acesta pleaca cu tot cu masina lui Sasuke, iar eu raman cu brunetul, singuri, doar eu si el… Imi trebuie o pastila!! O i-au razna.
-Se pare ca te duc pe jos acasa!! Ma trezeste vocea lui Sasuke la realitate.
-Nu ma supar! Ii spun zambind.
Ceasul meu arata cam 14:56, ceea ce inseamna ca ori el e stricat, ori am foat o adevarata lenesa astazi… 
-De unde a stiut Naruto unde esti?!  Il intreb eu pe brunet.
-Am vorbit cu el cand tu te imbracai si i-am spus ca ma duc sa mananc, nu am stiut ca vrea masina, am crezut ca vrea sfaturi despre fete… 
-Tu?! Sa dai sfaturi despre fete?! Spun aproape razand.
-Da! Poate nu sti, dare eu sunt un mare cuceritor! 
Nu m-am putut abtine si am inceput sa rad... El?! Un mare cuceritor?!  Asta e chiar nostim… 
-Doar pentru ca te-ai culcat cu cateva fete, nu inseamna ca esti irezistibil! Ii spun eu serioasa.
-Stiu, nu sunt chiar irezistibil, dar am si eu farmecul meu! Spune zambind si punandu-si bratul pe umarul meu, tragandu-ma mai aproape de el.
        L-am privit amuzata, acesta zambind si el. Nu credeam sa ma simt vr-o data bine in compania lui Sasuke…  Acesta se opreste, rupand acea “imbratisare” si uitandu-se nervos in fata. Era incordat, pot spune nervos. Mi-am intors si eu capul in aceeasi directie, si am simtit ca pamantul imi fuge de sub picoare.




>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<



Scuzati greselile... happy 



Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Jpr

Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Lun 30 Sept 2013, 18:40

Iiioooooiiiiii.....de ce s-a enervat Sas'ke?? De ce? De ce? 
Ododododoo...ce draguti sunt cei doi. 
M-a amuzat faza cu Sakura cand ajunsesera la localul acela. A fost tare :)) Apoi cu Jenny, supeeeerrr. Un capitol lung si delicios, asta daca tot s-a ales Sas'ke cu o prajiturica cu frisca. :)) Acum sunt curioasa cu cine se intalnesc. Oare sa fie tipul ala de la hotel?? Ahhh...ma omoara curiozitatea si intrebarile desigur. Astept cu nerabdare nextul. Siii mersi mult pentru anunt. Si eu mai sunt uituca :)) ce sa-i faci, asta-i viata. No, te-am kissat ;) :)) Spor la scris scumpiii! Ja ne! :* :* :*


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Lun 30 Sept 2013, 19:44

Edittt.

Heii, mersi de anunt. kiss Scuze, ca dau edit atat de tarziu, insa scoala a fost de vina. sad A fost un capitol frumos. Sunt chiar foarte curioasa ce legatura este intre Sasuke si Jenny. think Insa, ii dau nota 10 satenei pentru patania cu Sasuke. lough  Abia astept next-ul si sa nu uiti sa ma anunti. puppy eyes kiss Hugs, Ame. a hug hi!   


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..


Ultima editare efectuata de catre Rebee. in Mar 01 Oct 2013, 16:49, editata de 1 ori
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Lun 30 Sept 2013, 21:16

edit
Buna!!
Multumesc de anunt, un capitol wow
dar totusi de ce sa enervat Sasuke? ce la putut enerva asa pe moment
in rest imi place te pwp spor la idei in continoare


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."


Ultima editare efectuata de catre Apophis in Mar 01 Oct 2013, 19:27, editata de 2 ori
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Lun 30 Sept 2013, 21:39

Oh doamne, Oh doamne ce se intampla?! huh? Nu imi spune ca a aparut nemernicul ala?! huh? Ca doar ideea asta mi-a venit in minte cand ai spus ca Sasuke iar se uita nervos, deci asta nu inseamna nimic altceva decat ca au avut parte de o surpriza cam neplacuta cand s-a uitat in acea directie. Oricum mia placut mult faza aia ce i-a facut-o Jenny lui Sasuke rolling on the floor si la fazele de la intrebari am ras cu lacrimi rolling on the floor
Tine-o tot asa si mersi ca mai anuntat de next kiss
~Sayonara~ a hug


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Mar 01 Oct 2013, 08:50

Un capitol reusit , ca de fieacare data ! Abia astept sa vad ce se intampla si sper sa pui cat mai repede nextul si sa ma anunti si pe mine daca poti, :D. Multumesc mult de anunt! 








                                                                                                                           LOLA te pupa




Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Sakurs12
Sus In jos
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Mar 01 Oct 2013, 18:05

De ce sa enervat Sasuke? De ce?????? Sunt curioasa iar tu ma lasi si mai curioasa. think 
Mersi ca m-ai anuntat de next, abea astept capitolul urmator sa ma anunti.
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Mier 02 Oct 2013, 18:07

sunt foarte curioasa de cea ce se-ntampla. Anunta-ma la next. Ja ne!


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
TeoLina
Academy Student
Academy Student
TeoLina

Sex : feminin Localizare Localizare : alba iulia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desenatul,schitatul
Stare de spirit Stare de spirit : optimista

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Mier 02 Oct 2013, 19:47

Mersi ca m-ai anuntat, draga! :*
Capitolul e beton :X...amuzant..ce sa zic? :))
Imi place de Jenny asta :D
Next rapiid!! :*** bafta >:D<
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Sam 12 Oct 2013, 19:52

SUPERB!!!! pur si simplu suberb!<33:iloveu:  Pune odata next-ul ca mor aici!! nervi!


Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 3216174793_1_2_dhCecdPQ
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19Joi 07 Noi 2013, 23:06

Te rog nu ! 
Ce ai facut ? M-am indragostit de fic-ul tau acum si nu vroiam sa se termine. sad sad sad 
Te implor, pune next inainte sa mor de curiozitate, nici numai intreb ce au vazut de le-au picat fetele. Desi am o banuiala...
As avea cateva intrebari pentru Sasuke :
Cand ai de gand sa o saruti si gata sa iti dai si tu seama ca o iubesti cu adevarat si sa-si dea si ea ?
Daca ea nu va pleca, tu ce ai de gand sa faci ? O sa ramai pe ramura platonica sau pe calea "love story" ? 
Si pentru Sakura ? 
Da' mureai daca incepeai tu conversatia ? 
Cum ai reactiona daca Sasuke te-ar saruta ? 
Ce ai de gand sa faci ? Ramai sau pleci ? 
Exista vreun lucru la Sasuke, daca l-ai cunoaste pentru a doua oara, pentru care sa te indragostesti de el ? 
Cam atat. Astept next si te rog sa ma anunti si pe mine. 
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ce sti tu despre iubire?!   Ce sti tu despre iubire?! - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Ce sti tu despre iubire?!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-