Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Veghează-mă din umbră

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Mar 16 Iul 2013, 15:52

Wow, nu ma asteptam la asta. Sfarsitul m.a lasat perplex.
Deci cineva i.a urmarit sau era prin zona in acel moment. Si ca sa se distreze ce s zis? ,,Hai sa le fac o poza.'' Totusi gandul ma duce la cineva, dar nu sunt prea sigura. Astept sa aud confirmarea din gura - pardon! din scrisul- tau. Sa ne surprinzi ca de fiecare data si poate faci o fapta buna si aduci repede nextul.


Veghează-mă din umbră - Pagina 5 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Veghează-mă din umbră - Pagina 5 8BGmFkk
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Mar 16 Iul 2013, 20:46

Hei ya! hi! 
oh my god !!! Chiar neasteptat...sarut?! Unde?! Cand?! Cum???!! huh? 
Deci tu chiar esti geniala...vreau next-ul...repede repejor!!! lough 
Anunta-ma si pe mine! puppy eyes 
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 
 


Veghează-mă din umbră - Pagina 5 33
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Mar 16 Iul 2013, 21:14

Inca un capitol superb , ca de obicei . M-ai cam lasat in suspans de data asta , sa zic asa :-?
Oricum , sunt foarte curioasa referitor la ce se intampla pe mai departe , deci , hai cu next-ul kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Mier 17 Iul 2013, 14:06

Hei... hi! 
Am ajuns si eu intr-un final, evident ca am inarziat happy2 
Mersi de mesaj! in love 
Capitolul a fost minunat! 
Fatooooo!!! Esti geniala!!i love you 
Sti de cand asteptam sa pui nextul?!
Iti spun eu, de mult timp!!
Si acum ce ai facut?!
M-ai lasat intr-un suspans imens!
Cum ai putut sa faci asta?! crying 
Sper sa aduci FOARTE REPEDE next-ul si sa ma anunti si pe mine puppy eyes puppy eyes 
Spor la scris!

BaiBai kiss kiss 

P.S: NU UITA DE NEXT!! puppy eyes



Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Jpr

Sus In jos
İuliá
Academy Student
Academy Student
İuliá

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Iulia Cristiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Singing & Reading
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♫

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Mier 17 Iul 2013, 14:41

Oh,firar! Am uitat sa zic si despre SUI. Desigur ca ne-ai lasat pe toti cu gura cascata....Si totusi m-am gandit si eu ca fiind posibile initiale de la niste nume. Cum ar fi: S-Sakina si I-Itachi. "U"-ul nu stiu de la ce vine :)). Dar totusi am senzatia ca defapt Naruto este acel "SUI" ... Si da,iti zic inca o data: Iti ador ficul,deci Nextul sper sa vina repede. :3.
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Mier 17 Iul 2013, 17:28

Deci am avut dreptate cand am zis ca nu poate fii Sasuke...hmm oare cine? oare cine? Dar vad ca are ceva si cu Mr Black nu numai cu Sakura...poate e cineva care vrea sa ii aduca iar impreuna? Daca sunt chiar Sakina si Itachi? Daca...e un unicorn? interesting..In fine , iti multumesc pentru mesaj , adu te rog mai repede next si anunta-ma~PEACE!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Asss10Veghează-mă din umbră - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Mier 17 Iul 2013, 22:14


Descriere & Naratiune: esti genul de persoana care scrie fluent si care atrage cititorii prin simplul fapt ca posteaza un capitol. Ai o descriere usor de digerat si o naratiune la fel. Nu pot spune ca sunt atrasa de felul tau de a descrie, e adevarat, citesc rapid fiecare rand si asa se termina tot capitolul, insa uneori as vrea sa vad mai mult, ca iti dai silinta sa iti caracterizezi si personajele, nu numai sa lasi actiunea sa curga. Sunt momente in care se poate face mai mult, poti scoate mai mult din anumite reactii, franturi de ganduri si tocmai acelea sunt momentele pe care vreau sa te concentrezi maimult de-acum incolo. Partea buna este ca descrii in asa fel incat oricine sa inteleaga, insa iti lipseste partea stilistica, nu prea ai figuri de stil si nu pot spune ca folosesti si cuvinte care sa atraga atentia, cuvinte mai rara folosite, dar care sa capteze interesul si sa faca intreaga situatie mai usor de inteles. Exista adjective simple, care denumest o insusire, si adjective care denumesc mai mult de atat, care ofera si alte perspective in afara marimii, culorii, formei etc. Incearca sa iti imbogatesti vocabularul si cu acestea si sa le intercalezi printre randuri, sa le folosesti ca si sinonime ale unor alte cuvinte. Naratiunea este in regula, nu am ce comenta, caci merge cum trebuie. Actiunea nu mi se pare grabita, ai doar grija sa legi evenimentele intre ele si sa stii cand sa continui sa descrii ceva sau cand sa te opresti.

Dialog: in ultimul capitol cel putin, nu mi-au placut decat replicile "Naruto!" si "Ce naiba ai?". Pare tras de par, ca si cum personajele ar gandi altceva, dar ar spune acele cuvinte. Nu imi place ca te lungesti cu replicile si fara sa fie cazul, adaugi cuvinte care nu se potrivesc in context si care ma scot din atmosfera creata. Concentreaza-te mai mult asupra acestui mod de expunere, eu una il gasesc important si, daca vrei sa fie un fic inchegat cap-coada, atunci trebuie sa gandesti mai bine dialogul.

Idee: continuarea celui de-al doilea sezon. Nu pot spune ca m-a impresionat cu ceva pana acum. Toata povestea e originala si partea buna e ca, desi e atat de lunga, nu ma plictiseste si reusesti sa ma tii mereu in priza. Totusi, nu pot spune ca se petrec cine stie ce evenimente, abia pe la sfarsitul capitolului 5 ai inceput sa adaugi intriga acestui fic. Continua pe acest fir si leaga putin relatia dintre Sakura si Sasuke, desi imi place ca lucrurile sa fie luate incetul cu incetul, incepe sa ma calce pe nervi aceasta ura dintre clanurile lor si, implicit, dintre ei doi.

Titlu: nu suna rau, insa se poate si mai bine. Ficul m-a atras mai mult pentru ca era scris de tine si pentru ca stiam cum era primul fic, insa daca ar fi fost sa ma iau dupa fic, nu cred ca l-as fi citit printre primele. Mi-ar fi placut daca il scriai cu diacritice.

Estetica: nimic de comentat aici, desi nu imi place ca titlul capitolului e scris cu alt font decat capitolul insusi.

Greseli de tastare, ortografie, punctuatie: nu ai greseli, din ce m-am uitat, nici de ortografie, nici de tastare. S-a mai intamplat sa incurci siacriticile si in loc de ”â” sa pui ”ă”, insa cam atat. In capitolul asta doua lucruri mi-au atras atentia si anumte "capsorul", care nu se scrie cu apostrof, si "de", care, din nou, nu se scrie cu apostrof dupa. La punctuatie iti voi spune doar sa renunti la cantitatea industriala de puncte de suspensie pe care o folosesti. Uneori nu isi au rostul, poti sa le inlocuiesti cu punct sau cu virgula, caci nu mereu sentimentele personajului sunt intr-atat de intense sau imposibil de exprimat incat sa fie nevoie de puncte de suspensie.

Descriere - 1.5p; Actiune - 1p; Dialog - 0.5p; Exprimare - 1.7p; Idee - 1.8p; Titlu - 0.3p; Estetica - 1p; Punctuatie - 0.3p; Nota: 8.1.
Am corectat dupa baremul de la concursul ficul lunii: Descriere - 2p; Actiune - 1p; Dialog - 1p; Exprimare - 2p; Idee - 2p; Titlu - 0.5p; Estetica - 1p; Punctuatie - 0.5p.


Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
deea*17
Academy Student
Academy Student
deea*17

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : hunedoara
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : gimnastica,desen,muzica,excursiiiii

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 01:22

Hey!Buna, sunt noua aici si vreau sa spun ca iti ador fic-ul.Am citit cu inima la gura sa vad ce se intampla.Sper sa pui cat mai repede continuarea:*
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 20:33

Yumi nici nu stii cat ma bucur ca ai revenit. Chiar daca m-am lasat de ficuri un timp, tot am mai tras cu ochiul pe aici si nici nu-ti dai seama cat de distrusa am fost, vazandu-ti ficul la Blocate. Nu-mi puteam imagina cum o persoana cu un talent ca al tau s-a lasat, dar m-am bucurat enorm vazand ca ti-ai reluat activitatea. Am recitit Ura dintre doua clanuri pana la un anumit capitol, apoi eram curioasa ce ai scris in timpul meu de absenta. Nu mi-a venit sa cred ca Sakina a murit impreuna cu Itachi. Nu cred un cuvant din ce au spus acei batrani si nici nu cred ca Sakina si Itachi sunt morti. Esti sigura ca acel SUI nu inseamna defapt Sakina Uchiha Itachi sau ceva de genul? In orice caz si datorita numelui ficului nu imi vine mie a crede ca Sakina e moarta. Cine o cunostea mai bine pe Sakura decat verisoara ei? Rujul, trufele, totul se leaga si nici nu vreau sa-mi imaginez macar vaga probabilitate ca Saki sa nu mai fie in lumea asta. Apropo sper ca nu ai uitat de vizitatorul misterios. Cand spun asta ma refer ca in Ura dintre doua clanuri, cand Sakura, vara-sa si fratii Uchiha au ramas singuri in casa dupa petrecerea de impacare a clanurilor. Sakura era in bucatarie si a vazut doi ochi rosii, care cu siguranta apartineau unui vampir, dar poate unuia necunoscut nici macar de propriul clan. Eu tind sa cred ca nu ai uitat de el. Sunt curioasa ce ai de gand in acest fic si acum e oficial: Sunt din nou cea mai infocata fana a ta. Sper sa ma anunti cand pui continuarea


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Joi 18 Iul 2013, 22:34

lough Ce pot sa spun? Ma bucur foarte mult ca ti-ai amintit itasaku kiss Cu siguranta ai fost super atenta la fiecare detaliu jos palaria in fata  Sper totusi ca ai revenit la citirea de ficuri, caci chiar zilele astea ma intrebam unde disparusesi:(D): kiss
Si Choco, multumesc foarte mult pentru critica kiss Iti spun sincer ca voiam sa pun cu diacritici titlul, dar mereu uitam. Il pun acum :> Si o sa incerc sa tin cont de sfaturi jos palaria in fata . Cat despre actiune, imi pare rau ca e putin... think sa spunem monotona:=(: , dar incerc sa fie ceva nou in fiecare capitol, cele de pana acum fiind specifice introducerii, pe care am vrut s-o fac, a ficului.
Next-ul nu stiu sigur cand il, dar o sa va anunt pe toti cei care m-ati rugat dap ! Cred ca saptamana viitoare il aduc. Pup kiss


Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
rocky
Academy Student
Academy Student
rocky

Sex : feminin Localizare Localizare : peste tot unde am chef
acebook acebook : https://www.facebook.com/enacache.rebecaandrada

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Vin 19 Iul 2013, 15:54

multumesc ca mai anuntat rainbow :\ si astept nextul

Choco :) : Comentariile din zona fanfiction trebuie sa aiba cel putin 10 cuvinte. Mai treceti pe la Regulament. hmm...?!
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Vin 19 Iul 2013, 18:27

Hey scumpa mea , ajung si eu pe la ficul tau atat de tarziu . Desi iti stiu de mult primul sezon al acestui fic tot uitam sa-ti las comentarii si spre rusinea mea cu timpul am uitat de el din cauza scolii , dar sa stii ca nu am uitat absolut deloc actiunea din primul sezon chiar o stiu pe derost . Imi place ca l-ai continuat , astept nextu si sper sa ma anunti daca poti . Te pupacesc dulce !


Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Nsk6



Sus In jos
Liniştea mării..
Academy Student
Academy Student
Liniştea mării..

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -.- -.- -.-
Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau tolanita in pat...
Stare de spirit Stare de spirit : Obraznica

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Sam 20 Iul 2013, 13:23

like michael jackson oh my god !!! Hei , mi-a placut foarte mult ficul tau . Sunt super sezoanele . Sper ca o sa duci nextu' cat mai repejor posibil . Spor la scris ^^ !
P.S : Te rog , sa ma anunti si pe mine cand vei pune nextu'
P.S.S : Te pupic ! puppy eyes kiss 
Sus In jos
TeoLina
Academy Student
Academy Student
TeoLina

Sex : feminin Localizare Localizare : alba iulia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desenatul,schitatul
Stare de spirit Stare de spirit : optimista

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Mar 23 Iul 2013, 00:07

Mama, mama...... puppy eyes ce genial!!! Iti ador ficul si hai cat mai repede cu nextul, ca nu-mi place s-astept waiting sad 
Si iti spun de-pe-acuma, in caz ca o sa ne faci o "supriza" ....sa nu te lasi de ficul asta! puppy eyes 
Hmmm....oare tot SUI le-a facut poza? Oooo Doamne, nu mai pot astepta!! caterinca 
Sus In jos
deliaa
Genin
Genin
deliaa

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
acebook acebook : Delia Horvat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Taekwondo

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Joi 25 Iul 2013, 01:03

am citit cu ceva timp in urma si "Ura dintre 2 clanuri"...vreau sa stiu daca Sasuke mai se simte atras de Sakura..si invers well? awesome right?  cand pui neext? shy 
Sus In jos
Your_friend_for_everyday
Genin
Genin
Your_friend_for_everyday

Sex : feminin Localizare Localizare : :))) unde-ti vrea tie inimioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 7

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Vin 26 Iul 2013, 16:09

Buna ,am citit Ura dintre doua clanuri si l-am adorat dar akm k ai aduso pe karin dc tocmai pe Karin,adik sa fim seriosi stim k Saku are nev de concurenta:(D): (D) ,dar serios KARIN?????????????????nervi! nervi! nervi!  Eu te pup,si anunta-ma te rog la next!puppy eyes puppy eyes (D) (D) (D) 
Sus In jos
Aici Ralli!
Genin
Genin
Aici Ralli!

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde ma cauti tu acolo sunt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Lun 29 Iul 2013, 15:00

Foarte frumos ficul ”Ura dintre doua clanuri” si desgur foarte frumos si cel de acum:X Anunta.ma te rog cand pui next:*
Sus In jos
Andreea Woo ⊙ω⊙
Jōnin
Jōnin
Andreea Woo ⊙ω⊙

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Behind you! Did you see me?
acebook acebook : Andreea Deea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1235
Puncte : 1366
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Breaking :*
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy doll.

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Mier 31 Iul 2013, 19:42

Hello, Yumi.

Gomme ! Te rog sa ma ierti ca nu am mai trecut pe la ficul tau.

O.M.G ! Acest capitol le intrece pe toate. WTF ?! Poza cu un sarut,zici ? think Asta ma pune pe ganduri.
Si acest "SUI" nu are cum sa fie Sasuke,nu ? Banuiesc ca atacatorul e "SUI". Deci... nu prea are cum sa fie Sasuke, mai ales daca i-a aruncat la picioare o poza cu el cand ii facea respiratie gura la gura Sakurei.

Ca deobicei, scrii extrem de frumos, logic si curat. As putea citi in continu ficuri scrise de tine. As putea spune ca tanjesc dupa ele. Iar asteptarea pe care mi-o dai este apasatoare, enervanta si insuportabila. Soo, vino mai repede cu next-ul ala !

See ya ! jos palaria in fata   Spor la scris, ideei si ma anunti cand pui next-ul. kiss


Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Tumblr_mshahnghMe1s4jxa9o2_500

This is my coup d'état
Boomerang going from mouth to mouth
Hands up get high
The song starts, I’m the tagger
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Lun 05 Aug 2013, 22:29

( Moooooooooooorrrr, e a nu stiu cata incercare de a da un comm, netul asta ma omoara si trebuie sa scriu acelasi roman la nesfarsit angry!! )
O sa iau lucrurile punctual si direct la tinta fara sa ma abat de la subiect, asa cum o fac adesea, pentru ca imi e mult mai usor, prin urmare:
1. Motivul pentru care nu am mai spus nimic de ceva timp este lenea... ingrijorat Ar trebui sa fiu pedepsita crunt pentru asta, ca sa scap de ea o data pentru totdeauna. think
2. Probabil ca nu te intereseaza foarte mult cand iti tot laud ficul avand in vedere ca toata lumea o face , dar pur si simplu nu ma pot abtine. Cu toate astea o voi face pentru ca nu cred ca vrei sa aflii DIN NOU ceva ce stiai deja din comentariile mele anterioare. rusinos Dar, preventiv: ITI IUBESC FICUL SI MA GANDESC MEREU LA DANSUL SI TU PUR SI SIMPLU NU MAI APARI CU EL !!! nervi! what?lol! lough 
3. Singurul lucru la care ar trebui putin lucrat , zic eu , este ura aceasta nesfarsita dintre clanuri si implicit dintre Sasuke si Sakura. In primul sezon mai apareau anumite secvente ce ii apropiau si faceau povestea (din punctul meu de vedere) mult mai atractiva. De asemenea , nu s-a intamplat nimic cu adevarat palpitant si as dori, de fapt am dori (pentru ca am vazut ca nu sunt singura) sa apara ceva care sa ne lase cu gura cascata sau care doar pur si simplu sa mai ,,schimbe aerul" fic-ului. Ce voiam sa zic neaparat este ca mor de nerabdare sa aflu daca Sakina si Itachi se vor intoarce, am o vaga impresie ca da si as fi suparata sa aflu ca nu, dar sa fie dupa cum vrei. dap !  Alt aspect ar mai fi urmatorul: uneori am impresia ca Sakura spune mai mult decat trebuie in replicile ei , adica sunt niste cuvinte care par in plus acolo si e cam aiurea.
4. Am mai zis-o si o mai zic ca nu sunt critic si sunt perfect constienta de asta , dar ca cititor iti spun ce ma deranjeaza (desi a deranja - e cam mult spus think ). Oricum sper sa nu te superi deoarece nu o fac cu rautate si stii ca mie imi place cum scrii! happy2 
5. Te rog din imimioala mea male sa aduci continuarea pentru ca desi e vacanta nu vine prea repede si toti o asteptam cum nu se poate mai nerabdatori. very sad Este adevarat ca ai si alte treburi asa ca scuza-ne daca suntem enervant de insistenti. dap ! 
6. Eu te pup si iti urez spor la scris si promit sa comentez la fiecare capitol kiss ;;) nr1 
7. THIS FANFIC IS DEFINITELY THE #1 !!nr1 jos palaria in fata  in love  


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Dum 11 Aug 2013, 18:14

Bonjour! kiss Stiu, ma puteti omori ca am intarziat atat de tare, dar cred ca a devenit atat de des incat v-ati obisnuit lough Nu-i bun -.- Trebuie schimbat...Anyway, aici este nextul scumpelor si multumesc foarte mult pentru mesaje si pareri. Va spun cu toata sinceritatea ca tin foarte tare cont de ele, sper sa se vada si in texte ingrijorat Tocmai de aceea, capitolul asta este un pic diferit fata de celelalte "pline de ura" happy2 Repet, dupa cum cred ca i-am spus si lui Choco, am vrut sa pun mare accent pe ura, pentru ca tot pana acum a fost introducere (partea buna de aici este ca: daca 5 capitole au fost introducere, ganditi-va cat de lung va fi ficul lough Poate il intrecem fata de "Ura dintre doua clanuri") deci sper ca n-a fost chiar atat de insuportabil si monoton ;)) Stiu ca eu ma plictisesc repede de monotonie, de aceea nu vreau sa devin ceea ce urasc lough la fel ca si Sakura in capitolul asta happy2 dar va las sa vedeti voi heh Sper sa va placa!!!! kiss Si multumesc mult pentru comentarii si pareri kiss Va mai astept cu mare drag dap ! Enjoy senioritas! (nu cred ca am scris corect lough )


Capitolul 6: Sacrificiul



        Nu pot să-mi explic, nu pot înţelege, de fapt, nu vreau să cred ce se întâmplă! Pentru câteva secunde îmi doresc linişte, un moment în care să nu mă mai gândesc la nimeni şi nimic, în care să fiu o fată normală, ale cărei probleme sunt stupide, ca „băiatul pe care-l plac nu ma iubeşte înapoi”, „certurile cu mama cauzate de dorinţa mea pentru independenţă” sau orice altceva, pueril din punctul meu de vedere, dar normale pentru vârsta asta! În niciun caz legate de un nebun, ce într-o zi s-o fi trezit din vizionarea de „Scooby-Doo” şi acum vrea să fie ca idolul său.
        Fără să-mi dau seama, mâinile continuă să-mi tremure, în timp ce mii de sentimente îmi strabat corpul, cel dominant fiind frica. Spaima că acum, în camera asta, nu sunt singura cu Sasuke, ci sunt şanse să se afle şi-o a treia persoană, sau a patra, sau a cincea, că doar SUI poate să fie mai mulţi psihopaţi! Pentru prima dată mi-e frica de ziua de mâine, sau , de ce nu, şi de ziua de azi. Ce se întamplă dacă poza asta va fi răspândită, ca doar cine ar fi atât de prost s-o facă şi să ne dea originalul, luând în considerare starea financiară foarte bună de care profit atât eu, cât şi Sasuke, de care poate profita şi el/ea din plin? O să fiu târâtura universităţii, care este în stare să ii fure logodnicul unei fete, fie ea cea mai josnică din tot oraşul.


        Mă urăsc! Mă urăsc din tot sufletul! Fiecare părticică din mine îmi provoacă silă.Ironia pune stăpânire pe viaţa mea şi uşor uşor o tranformă în cel mai mare coşmar al meu. Simplul fapt că sunt un vârcolac, ramura principală a familiei şi că am fost antrenată de cea mai puternica adoleşcentă din toate timpurile, ar trebui să mă creioneze ca fiind invincibilă, ori eu nu sunt aşa. Urasc faptul că mi-am croit nişte modele în viaţă pe care nu am nicio şansă să le ajung, deci cum aş putea rezolva situaţiile de genul în care mă aflu? Persoana pe care am iubit-o cel mai mult a fost verişoara mea, care m-a antrenat ca ultima disperată în toate tehnicile posibile şi imposibile, pentru ca acum să-mi tremure picioarele când văd o poza cu Uchiha în care noi ne sărutam, mai exact când mă gândesc la ce urmari va aduce aceasta. Comic, nu? Cine ar putea întelege ceva din aceasta situaţie idioata?!  Abia-mi pot menţine eu capul pe umeri.
        Mă gandesc mai bine, timp de câteva minute, la o soluţie. Trebuie să scap. Nu ştiu cum, nu ştiu când, dar trebuie. Până la urma nimic nu-i mai bună decat ignoranţa, cel puţin asta-i ce-mi spune instinctul. Poate „minunatul fotograf” nu are nicio copie şi daca ar avea, nu găsesc niciun motiv bun pentru care ar face-o publica, fără pic de şantaj, deci nu există motiv de îngrijorare momentan. Un oftat ce aştepta de mult timp să-şi faca apariţia a ieşit din deschizătura pecetluită de buzele mele uscate.
        Rup poza în zeci de bucăţele după care o pun în chiuvetă, sub jetul de apă. Odată cu distrugerea pozei, aveam speranţa că şi problemele mele se vor duce, căci voiam să visez ca un copil. Asta e dreptul pe care mi-l asum! Ochii mei obosiţi, ce şi-au pierdut verdele de-altă dată se mută către partea în care brunetul şi-a făcut jos culcuş. Nu avea de gând să se ridice. Stătea şi căuta o rezolvare din care să scape nevătămat, fără să afle Karin de incidentul cu înecul. Într-un mod ciudat îl înţelegeam, sau măcar încercam, deci trebuie apreciat.


        Puteam observa cu uşurinţă că nu eram singura obosită din cameră, brunetul respirând foarte greoi şi gâfâind de o grămadâ de timp. Mi-am ridicat sprănceana şi-am început să mă uit suspicios la el, căci ceva nu era în regula sigur şi simţul nu m-a-nşelat niciodată. Se vedea că încerca să se oprească din gâfâit, special pentru a nu-şi arăta slăbiciuna asta noua în faţa mea, însa ceea ce m-au speriat au fost ochii, ce odată erau superbi şi mă făceau să mă pierd fără probleme în ei, ba chiar atunci când era nervos, acel roşu aprins ca sângele ce mă puteau face să sari cu săruturi pe el acum s-a transformat îngrozitor într-un roşu spălăcit, fără putere, fără voinţă, fără nimic.
        Starea lui mă îngrozea, în aşa fel încât începeam să înghit în sec uitându-mă la persoana de care mi-a fost frică atâta timp, atât mie, cât şi întregii şcoli, pe care acum, dacă vreau, pot s-o omor cu uşurinţă. Asta era îngrijorător, căci oricât de mari şi tari se dau cele doua clanuri, adevărul este că ne e frică de o lupta corp la corp unii cu ceilalţi. L-am întrebat de cât timp n-a mai băut sânge, sperând că asta e cauza stării, însă tot ce mi-a ieşit de pe gura a fost o întrebare foarte seacă, şoptită, mai mult tremurată. Nu a vrut să spună nimic. Buzele sale palide, uşor movalii, uscate, nu se mişcau nici dacă le băteai, doar cât să inspire şi expire. Nu-mi venea să cred că eram eu mai îngrijorată decât el, aşa că mi-am repetat întrebarea, ţipând de data asta, însă decent, pentru a nu fi auzită de elevii ce se aflau la cursuri, silitori, nu ca mine în momentul de faţă. Într-un final, cel mai probabil pentru a nu atrage atenţia şi mai tare din cauza glasului meu, mi-a răspuns în timp ce se ridica cu greu de jos.
        - 4-5 luni.
        -Cât?! -L-am prins de mâna stângă şi l-am ajutat să se aşeze pe un scaun, ce se afla în apropierea băii. Am încercat, la rugăminţile lui, să nu mai strig „aşa de tare”, însa nu puteam crede cât de calmă era fiinţa asta în starea în care se afla!- Tu eşti nebun?! Sasuke, până şi eu ştiu că trebuie să bei minim un pahar la 3 săptămâni şi tu-mi spui acum că n-ai pus gura pe sânge de aproape jumătate de an?  Sper că ai un motiv bun pentru care încerci să te sinucizi!


        -Ştii...Auzind asta de la tine, îmi sună mult mai grav decât obişnuia până acum. şi-aşa un ras ironic şi-a făcut apariţia. Motivul „încercării mele de suicid” nu are nicio legătură cu o reala dorinţă de a pleca din lumea asta de tot rahatul. Ci vreau să mă las. De tot! -văzând că mă holbam la el, sperând să continue să-mi spuna de ce vrea un asemenea lucru, a oftat adânc şi-a început să vorbească din nou- M-am logodit, Sakura! Am o logodnică care va fi soţia mea în mai puţin de-un an, cu care vreau să mă aşez la casa mea, să-mi întemeiez propria-mi familie, cu copii cu tot. Ce-ar trebui să-i spun acum? „O, Karin! Aştepţi momentul ăsta de mult timp, dar ştii, e ceva ce vreau să-ţi spun înainte de a-ţi distruge viaţa cu dorinţa ta de a te căsători cu un specimen ca mine. Sunt un vampir! Dar nu te teme draga mea, că beau numai sânge de la animale, doar strâmoşii mei obişnuiau să ia de la fiinţe umane. Şi da, copii ce vor ieşi din tine vor fi la fel, nişte monştrii cu sânge de gheaţă, canini prea mari şi ochii ce se fac roşii oricând se enervează sau simt miros de sânge.” Ce crezi c-o sa spună? „O, Sasuke! Mă bucur aşa mult că eşti sincer cu mine! Nu-i problemă, trecem cu vederea. Doar asta-i dragostea adevărată. Ce vrei la micul dejun?” Da,sigur! Astea-s doar vise Sakura! Cu sau fără pactul ălă tâmpit de a nu ne mai folosi puterile atât de des, tot un monstru sunt. Am de gând să mă las, de dragul iubitei mele ce aşteaptă să fiu bărbatul ideal, nu un sugător!
        De fiecare dată când auzeam că-mi pronunţă numele, un fior rece îmi străbătea corpul, făcându-mi pielea să tremure. Era aşa plăcut să auzi cum toată ura a dispărut dintr-odată. M-a făcut să-mi aţintesc privirea când la buzele atât de frumos conturate de catre Creator, perfecte pot spune, când la ochii ce, deşi şi-au pierdut foarte mult din strălucire, erau superbi, mai ales acum, când au revenit la forma normală de negru. Când a terminat de vorbit a trebuit să mai aştepte ceva timp răspunsul meu, căci mintea mea încă procesa tot ceea ce mi-a spus, datorită neatenţiei de care am dat dovadă. Cuvintele lui mă dureau, deşi nu voiam. Ştiam foarte bine că are logodnică, tot oraşul ştia, şi-mi imaginam că ţine foarte mult la ea, dar nu atât cât să vrea să se schimbe, să se gandească la viitor şi la familie. Nu aşa era Sasuke pe care-l cunoscusem, ci aşa este Sasuke după care aş fi tânjit eu acum cevea timp. O parte din mine încă îl vrea, şi mi-am dat seama acum, când realizez că nu va fi o nicio „nuntă amânată”, nicio „farsă de ultim moment” şi nicio „decizie târzie”. Căsătoria chiar va avea loc şi va fi cu cea mai oribilă persoană pe care o cunosc, ce are un caracter pur şi simplu infect, însa el a văzut ceva frumos în persoană aia şi asta mă enervează pe mine. Nu am ce să fac şi ceva îmi spune că nici nu trebuie să fac ceva. Dacă ăsta-i destinul lui, atunci aşa să fie, dar nu pot percepe ideea ca el să se lase de băut.
        -Sasuke, uite ce e: poate nu ştiu cum e dragostea pe care-o simţi, sau poate ştiu, poate am simţit-o sau poate o s-o fac pe viitor, însa cert e ca tu o să mori. Nu e nicio cale de scăpare daca n-o să mai bei sânge deloc. Pentru numele lui Dumnezeu, e sânge de la animale, nu faci niciun rău nimanui! Ea poate te va întelege sau nu, dar decât să rişti, mai bine să nu ştie nimic, cel puţin asta e părerea mea. Faci cum vrei: viaţa ta, logodnica ta. Dar nu te las să te omori aşa! Nu eşti în stare să faci nimic! Nici dacă te pun să ridici un pic portbagajul de la o maşină, nu cred că ai putere s-o faci. Gândeşte-te doar aşa: dacă tu mori, ce se va întâmpla cu  Karin? O să fie distrusă Einstein, aşa că ţine-te pe picioare şi hai cu mine la vânătoare chiar acum! N-am încredere în tine că te vei duce singur.


        Normal că ar fi vrut să protesteze, însa când şi-a auzit numele iubitei în propoziţie, a tăcut din gură şi mi-a dat dreptate în sinea lui. Ne-am furişat prin coridoarele mai puţin populate de profesori, evitând orice altceva şi-am ieşit repede din incinta facultăţii. Liniştea punea stăpânire pe noi, făcându-mă să mă simt ciudat într-un fel, însă era ok, era previzibil că aşa se va întampla. Sasuke este o persoană foarte inteligentă, şi recunosc asta, de aceea probabil acum este unul dintre momentele sale perfecte pentru a cugeta, aşa că cine sunt eu ca să le întrerup.
        Aveam noroc de străzile capitalei. Spre surprinderea mea erau aproape goale. În timp ce mă gandeam pe unde să mergem ca să ajungem mai repede şi pe unde sunt de obicei animale de vânat,am primit un mesaj de la Ino. Oficial, pot spune că sunt impresionată de tacticile ei în a trimite mesaje super rapid, căci acum ar trebui să se afle la ora profului Izmir, în care nici musca nu se aude dacă el nu vrea. E imposibil să te dai puţin mai încolo pe scaun, în caz că eşti deranjat de poziţia avută, căci el aude tot, urechile sale fiind foarte receptive! De asta i se spune şi „Vampirul”. Ironic, nu?
        „Unde eşti? Hinata te-a căutat la baie şi n-a gasit decat bluza pe care ţi-a împrumutat-o să te schimbi. VENIM LA TINE LA SFÂRŞITUL CURSULUI”
        Oh shit! Acum era 10:30, deci în 30-40 de minute ele se vor afla în faţa porţii, bătând  ca nebunele. Cum am putut fi atât de aeriană să uit bluza aia blestemată?! N-am timp să mai merg în padure, singurul lucru pe care-l mai pot face este să mă asigur că brunetul ajunge cu bine acasă. Îi explic situaţia şi-i propun să mergem pe centura capitalei, o stradă goală, care pot spune că s-a asfaltat degeaba, căci nimeni nu merge pe-acolo. Deşi drumul ar fi triplu decat dacă am merge direct, prin centrul oraşului, pe centură putem alerga fără sa fim observaţi. Acesta acceptă şi la semnalul meu începem să fugim c-o viteza aproape imposibilă de urmărit cu privirea umană, însă ceva nu merge bine. Observ cum Sasuke încetineşte puţin câte puţin, totuşi nu bag în seamă până când se împiedică de-o stâncă ce era mult prea vizibilă pentru a nu o evita. Atunci m-am oprit şi-am văzut cât de extenuat era. Gândul că, dacă nu ar fi fost SUI să-l faca să vină azi peste mine în baie, m-ar fi făcut să nu-l observ şi să-l las să se omoare încet şi sigur, ma înnebunea! Era  mort in 3, poate 4 zile, maxim!


        Acela a fost un moment de panică pentru mine. Nu ştiam ce să fac, pur şi simplu îl vedeam cum gâfâia ca un porc la tăiere, buzele sale învineţindu-se foarte tare. În ultima clipă mi-a venit o idee, aşa, ca în momentele tensionate, deci nu ştiu cât de bună sau rea era, dar ştiu că era necesara!
        -Sasuke, fără întrebări! Spune-mi care este partea corpului unde sângele circulă cel mai puternic?
        Printre gâfâieli a putut într-un final să-mi răspundă:
        -Vena din zona cotului.


        Am înghiţit în sec de câteva ori, m-am aplecat la nivelul corpului său, mi-am alungit braţul în dreptul feţei sale şi l-am pus să muşte. Nu cred că mi s-ar fi întamplat mie ceva şi din câte-mi amintesc, sângele meu este dulce pentru Sasuke, deci cred că ar trebui sa fie ok. Dinţii lui şi-au făcut loc să-mi pătrundă carnea, la cât de flamand era a adâncit muşcătura până a ajuns la os, după care şi i-a retras pentru a apuca mai bine. Simţeam cum sângele din tot corpul este atras în partea cotului, pentru ca mai apoi să fie extras. Uşor uşor ameţeam, însa nu lăsam asta să se vadă, deşi probabil el o ştia foarte bine. Mă simţeam de parcă am băut vin roşu, de la bunicu’ din beci. Acela este unul dintre puţinele vinuri care mă ameţesc din primele două pahare, a lui fiind natural şi foarte bun. Pleoapele îmi deveneau din ce în ce mai grele , ajungând să vreau să mă culc acolo, nepăsându-mi de nimic. Ultimele lucruri pe care le-am văzut au fost mâinile sale ce mi-au luat braţele cu grijă de la gura lui, dinţii de-un alb superb ce s-au retras uşor în cavitatea bucală şi limba lui care facea mers du-te vino pe buzele-i pline de sânge. Ar fi meritat să mor cu priveliştea asta, însa nu s-a întamplat asta şi intr-un fel ciudat, ştiam că el o să se oprească la timp. M-a luat gentil în braţe, făcându-mă să mă simt ca o pană în adierea vântului, exact cum ar fi vrut să se simta orice femeie în braţele unui bărbat şi a început să alerge, însa nu înainte de a-mi mulţumi cu o voce caldă ce-mi mângâia urechile.

 


Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta


Ultima editare efectuata de catre Yumi in Dum 11 Aug 2013, 18:35, editata de 1 ori
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Dum 11 Aug 2013, 18:31

Edit
Deci sunt PRIMA!!!!!!!
Doamne, cat d emult mi-a placut acest capitol, a fost superb, minunat, grozav.
Daca ai stii cat am asteptat next-ul, chiar ieri ma intrebam oare cand aduci continuare, se pare ca am avut noroc.
Astept next-ul si sper sa ma anunti.
Te pupacesc!!!


Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Nsk6





Ultima editare efectuata de catre Miss Sherlock in Dum 11 Aug 2013, 18:46, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Asss10Veghează-mă din umbră - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Dum 11 Aug 2013, 18:41

Inainte de toate, asta chiar a fost dulce. lough Mi-a placut acest capitol si faptul ca ai reusit sa aduci elemente noi in relatia celor doi, cat si o bucatica de cooperare, fara strigate si chestii care sa evidentieze ura. Ce nu imi place in general, nu numai la ficul tau, este ca in fic exista elemente care ar trebui sa sporeasca amuzamentul. E ok sa te folosesti de ironie si sarcasm, ba chiar sunt momente prielnice in care dialogul poate fi piperat cu asa ceva, insa atunci cand narezi sau descrii, parerea mea, nu este tocmai bine sa ma distragi cu replici care sa marcheze un amuzament copilaresc. Este doar o parere, ceva ce mi-a sarit in ochi. In rest, chiar mi s-a parut interesanta abordarea din acest capitol si sunt curioasa sa vad cum vei continua, avand in vedere ca Sakura e putin ametita, putin lesinata si cu niste prietene putin nebune pe urmele ei. Spor la scris si multe idei frumoase iti doresc. Te pup. :*


Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
İuliá
Academy Student
Academy Student
İuliá

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Iulia Cristiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Singing & Reading
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♫

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Dum 11 Aug 2013, 18:49

Deci acum chiar sunt foarte incantata de faptul ca i-ai mai apropiat. Pana la urma si-a lasat garda jos Sakura. Vad ca si Sasuke a inceput sa devina...cat-de-cat pasnic in ceea ce priveste "relatia" dintre ei doi. Tot nu-mi vine sa cred ca el e logodit. In fine,capitolul a fost frumos din punctul meu de vedere. Spor la scris! a hug 
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Dum 11 Aug 2013, 18:54

Foarte fumos capitol, Yumi in love 
Mi-a placut la nebunie actiunea ce s-a petrecut in acest capitol si chiar sunt curioasa de ceea ce o sa mai inventeze mintea ta diabolica evil  
Deci Sakura inca simte ceva pentru Sasuke (D)  Stiam eu! dance2 
Astept nextul! Spor la scris si la idei! kiss


       Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Veghează-mă din umbră - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19Dum 11 Aug 2013, 19:00

Iti multumesc in primul rand de anunt
Un capitol foarte frumos
De ce ia trecut prin cap lui Sasuke?
Si asa te vreau Sakura, aratati sentimentele
te pwp spor la idei in continoare


Veghează-mă din umbră - Pagina 5 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."


Ultima editare efectuata de catre Sylphiel Oswald in Dum 11 Aug 2013, 22:33, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




Veghează-mă din umbră - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Veghează-mă din umbră

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-