Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Veghează-mă din umbră

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Apr 2013, 13:55

Hey, capitolul a fost super. Nu a fost chiar plictisitor. M-a amuzat tare fazele cu "asa" sau ca s-a enervat si i-a scuipat pe cei din fata.
Sper sa aduci repede next si spor la scris.
Ja ne! a hug kiss in love


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 28846yu

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 2elf7t2
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Apr 2013, 14:54

OK. In primul rand, vreau sa te felicit pentru ca te-ai tinut de treaba si ai venit cu sezonul doi si pe langa asta si cu doua capitole. Excelent beer2 !
In al doilea rand, as vrea sa iti multumesc ca nu ne-ai lasat balta. Si cum bineinteles te-am obisnuit cu laude, nu as vrea sa ma opresc din a-ti spune ca scrii genial! Pur si simplu nu ma pot opri din a-ti citi randurile si cred ca nici nu ai idee cum pot sa le savurez! Ador acest fic cum nu cred ca am adorat sau voi mai adora altul. dance 2
Pe de-o parte paragrafele pe care tu le scrii se citesc si usor si sunt legate intre ele, au o logica, iar pe de alta parte ne si transmiti (cel putin mie) sentimentele personajelor, ceea ce consider ca este esential intr-o opera de genul. Lasand aceste lucruri, pot spune cu desavarsire ca iubesc aceste prime doua capitole. i love you Intaiul a fost exact ca un trailer (mi-a placut asta caterinca ), iar al doilea nu mi s-a parut plictisitor precum ai spus, insa finalul...pfoaaaa what?lol! , m-ai pus intr-adevar pe ganduri! Nu te mai intreb daca Sakina si Itachi sunt morti pe bune sau daca a supravietuit vreun copil al lor sau orice alte chestii de genul pentru ca ma indoiesc ca imi vei raspunde din moment ce noi trebuie sa aflam toate lucrurile acestea pe parcurs shy . M-as bucura sa fi supravietuit aia doi si sunt curioasa pe zi ce trece mai mult de continuarea fiecarui capitol. can\'t see !!!
Daca tot ce ai scris tu pana acum de la inceputul inceputului (la acest fic ma refer) ar fi transpus intr-o carte cred ca nu as mai lasa-o din mana. al noualea cer rainbow :\
In incheiere as vrea sa adaug ceva si sper sa nu te superi pe mine rusinos . Am observat mici greseli de ortografie (care pareau din graba, nu din nestiinta asa cum a mai spus cineva mai sus dap ! ) in capitolul al doilea si as vrea sa scrii putin de tot mai mare, ca sa se vada mai bine. Dar faci cum doresti, eu nu ma supar. Ideea e sa primim nextul si stiu ca nu sunt critic rusinos.
Imi cer scuze ca am intarziat destul de mult timp cu acest comm, dar iata ca a venit hi! . Abia astept sa vad ce se mai petrece si sper sa vina cat mai repede. Apropo, multumesc ca m-ai anuntat, mi-as dori sa o faci si data viitoare.
P.s. Iarta-ma ca de fiecare data iti dau commuri kilometrice, dar chiar nu ma pot abtine sa nu zic ,,tot ce am pe suflet" lough.
Bafta la scris si sa ai multe idei! Pupici! kiss


I choose to be happy ! rainbow :\
Sus In jos
csilla12
Genin
Genin
csilla12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 0

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Apr 2013, 15:21

foarte bun capitolul dar mai este ceva ce trebuie neaparat sa-ti spun !
dar am uitat, gata stiu ce trebuie sa-ti spune este ca abia astept NEXTU' puppy eyes
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Apr 2013, 15:47

"SUI" ??!?! Cum adica "sui"?? Ce dumnezeu mai inseamna si asta :)))))
In fine, capitolul a fost interesant si da...nu prea mai am ce zice happy2 Daca nu este nimic de criticat atunci tac din gura :)))
Astept cu nerabdare sa vad pe unde-ti mai sta capusorul si uimeste- ne!!! a hug

-R.




Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 12:03


Buna ! Iti multumesc ca m-ai anuntat , insa te rog sa ma ierti ca nu am venit mai devreme , dar am fost plecata si doar cataeva ore voi mai putea ramane acasa , caci va trebui sa plec din nou o saptamana .
Oricum capitolul a fost dragut si te rog sa ma anunti in continuare .
Te-am pupat !
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Apr 2013, 18:15

Hey.... Buna hi!
Nu pot crede ca nu ti-am citit ficul poana acum,dar iti spun sincer ca este foarte...
foarte....foarte....foarte....foarte....foarte....foarte....foarte....foarte frumos si interesant si imi place la nebunie! in love
Sunt foarte curioasa sa aflu ce se intampla mai departe! ;;)
Abia astept sa pui next-ul si sper ca ma poti anunta si pe
mine te rog frummoos de tot de tot! puppy eyes puppy eyes
Spor la scris! kiss


PS:Nu uita de next!! dap !



Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Apr 2013, 19:12

Hey hey hey :-) scuza ma canu am comentat doarca nu prea am mai dat pe la forum. In orice caz iti multumesc ca m ai anuntat si sper sa o faci in continuare.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 20:19

Oh, imi cer scuze ca nu am comentat la acest sezon, insa sa stii ca am citit capitolele, doar ca mi-a fost sila sa comentez. Mna, vacanta, plicitseala maxima lough . Vreau sa spun ca mi-a placut cum ai descris situatia in care ai introdus-o pe Sakura, avand in vedere ca ea s-a intors acolo de unde a plecat. Reactiile tuturor mi-au placut, cu exceptia roscatei aleia, care, apropo, nu-si prea are rolul in peisaj. Ce-ar fi sa o omori pe ea si sa ii aduci inapoi pe Sakina si Sasuke? Hai, ar fi frumos well? awesome right? . Sunt curioasa in legatura cu viitoarele capitole si in legatura cu felul in care ii vei readuce pe protagonisti impreuna. Sper sa vii repede cu next-ul si sa ma anunti. Spor la scris si la idei kiss

P.S: Se vede ca ai evoluat de la sezonul anterior. Felicitari kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Vanilla <3
Genin
Genin
Vanilla <3

Sex : feminin Localizare Localizare : Cu barca...
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 54
Puncte : 76
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac fulgi de zapada din hartie :)
Stare de spirit Stare de spirit : 3

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 21:00

Frumos...foarte frumos ! Un fic de nota 10. Se vede ca muncesti la el...Te up si spor la scris si la idei !


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 J0XIecg
Sorumeito
..══════..
═.═.Be a.══════.═
Daca ar privi in adancul sufletului meu,
de
monii ar ramane terifiati.

══════.Monster.═
..══════..
Sus In jos
MistyLilly
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Vaslui
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 3
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Apr 2013, 21:51

Hey,hey,hey :D

Ma infiltrez si eu printre fanii si cititorii tai fideli,acum, dupa ce am stat toata ziua sa citesc primul sezon si capitolele dintr-al doilea. :))
Ce sa spun?Sa-mi fie rusine ca m-am lasat de fic-uri, cand erau atat de multe de pierdut! nervi!

So, here I am, babe,totally amazed! :OO lol damn! : dance1 dance 2

Deci,revenind....ce sa spun.... think Nu le am eu cu interpretatul, decat pentru texte lirice, dar totusi am sa incerc sa exprim cat de cat ceea ce ma DETERMINA sa cred ca genul meu de fic SasuSaku nu s-a rispit pe aripile vantului, cu tot cu Sakura mea:
A)Independeta
B)Tupeista evil devil mua ha ha
C)Cool lol damn!

Mi-a placut primul sezon,( chiar am plans la sfarsit cand se presunune < zic si eu se presupune pentru ca nu au fost dovezi...hm..zic si eu-concrete-cu privire la moarte celor doi protagonisti secundari>)...si l-am si terminat in 3 ore....YAY! dance2


Pot doar sa-mi imaginez unde o sa duca povestea asta...si sa deduc eu singurica...dar cum tu esti cea care da verdictul, am sa-mi pastrez deductiile filozofice pentru mine si sa vad la final cata satisfactie o sa-mi ofere sincretismul mintii tale geniale( nr1 ) cu vartejul de posibilitati ce se intrepatrund si ma lasa in suspans pe mine... rainbow :\

Cu toate ca-ti sunt datoare cu mii de pareri pentru toaaate capitolele pe care le-am pierdut, am sa ma rezum la cateva cuvinte din ultimul, si nici astea prea multe, pentru ca imaginatia mea prin zari albastre.. down

Il urasc pe Sasuke!!!.. Zic si eu sa se intoarca la Karin....dar s-o mai si ceara de sotie....bietul baiat chiar a fost afectat rau take this!....Nu stiu daca mai dorm la noapte cu imaginea lui in genunchi in fata ei...pe bune...e marcant... biciuitor

Si ador atitudinea Sakurei ( consacrarea fic-urilor mele de suflet) ce se continua si in sezonul al doilea , chiar dupa cinci ani, tot cu privirea ridicata si pieptul inainte ( scuzati expresia caterinca ).

Daca nu am ramas masca la ,,Sasukepuki'',nu alta! Interesanta abordare pentru Karin...Nu se putea sa nu adauge si un ,,puisor''...sa-i mai alimenteze amorul propriu lui Sasuke...

Si ce iubesc cel mai mult este comportamentul lui Naruto..sper sa aiba un rol mai important in sezonul asta....

Cam atat cu slaba mea apreciere pentru meritele tale si intriga spumoasa friends !!

Te rog adu next-ul cat mai repede!!! love


Love, Misty

P.S. Imi cer drepturile de abonat la sezonul doi cu anuntul de capitol de rigoare! evil devil mua ha ha ( glumesc, glumesc shy ...te rog mult sa ma anunti si pe mine cand aduci next-ul angel hug a hug )
hi!
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Mier 17 Apr 2013, 09:39

As dori sa fac un anunt. Eu nu stiu exact cand o sa mai pun urmatorul capitol pentru ca tatal meu a decedat si cu siguranta nu ma simt in stare sa scriu acuma. Totusi sa nu fie blocat ficul meu...Multumesc de intelegere


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Vin 19 Apr 2013, 17:29

Imi pare rau pentru tine...condoleante. Nu este nimic cand o sa fii gata o sa postezi, pana atunci noi iti suntem alaturi. Sper sa poti trece peste.. *BIG HUG* a hug
Sus In jos
gabygabriela
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Oradea
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Joi 25 Apr 2013, 09:03

Buna:D.Imi place mult fick-ul tau si astept cu nerabdare next:*.
Spor la idei:D.
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Veghează-mă din umbră - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Mai 2013, 13:17

Imi place mult fick-ul tau si astept cu nerabdare next:*.
Spor la idei:D.pwp
sunt noua


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Uchiha_Octavian_Augustus
Academy Student
Academy Student
Uchiha_Octavian_Augustus

Sex : masculin Localizare Localizare : iasi sat poieni
acebook acebook : https://www.facebook.com/pages/Naruto-shippuden/268576236604752?ref=hl
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal,ficuri,citit(nu ce credeti voi, nu carti ci ficuri:))
Stare de spirit Stare de spirit : merge,e binisor ,putin suparat in ultima vrme

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Mai 2013, 23:13

abia astept sa iti vad continuarea si condoleante... foarte trist....sper sa treci peste aceasta pierdere cu bine
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 03:48

Multumesc tuturor pentru ...sa spunem "urari" happy Cred ca este totusi timpul sa pun urmatorul capirolt caci povestea continua. Cum se spune: "Pentru ca teatrul vietii va continua si tu poti avea replica ta" So, enjoy! dap !

Capitolul 3: “Câine prost!”


Sakura's point of view

        Sui...sui...sui... Nu-mi pot da seama ce este cu semnătura asta, cine este sau la ce s-a referit. Poate fi oricine şi poate să se refere la orice... Nu ăsta este răspunsul pe care-l vreau, deşi ăsta este singurul pe care mi-l pot da acum. ,, Mi-a plăcut mult de tine azi!’’ Asta înseamnă că a fost ieri în sală, că m-a văzut. Of, la ce folos indiciul ăsta când în camera aia erau 400 de persoane? Nu ştiu nici de ce mă strofoc atâta. Se poate, în egală măsură, să fi fost o glumă proastă de-a unui şmecheraş obsedat de fete, ce nu are altă ocupaţie decât să se joace de-a vaţia-scunselea. Penibil!

        Ar trebui să nu mă mai gândesc la prostiile astea şi să mă concentrez pe şcoală dacă tot am venit in Tokio. Lătratul asurzitor al unui câine mă face să mă trezesc la realitate. Mă uit în stânga pentru a vedea de unde vine acest zgomot infernal, care normal, n-ar trebui să mă deranjeze atât de tare, luând în considerare că mă aflu pe insula de ageement a capitalei! O casă a îndrăgostiţilor, ce se află la marginea oraşului, mică, însă unde toţi iubiţii si neiubiţii se întâlnesc să-şi plimbe câinele, pisica, peste vreo 4 ani poate şi papagalul. Sunt dezgustători cum zâmbesc, râd, bârfesc, se uită unul la altul si dupaia ca prin minune se sărută vreo 15 minute pe ceas. Întrebarea mea ar fi: cum de mai au aer. Nu contează dacă câinele chiar are nevoie să iasă afară la baie. Nu. Ei ies ca să iasă, ca să-i vadă lumea cum se ling pe stradă şi cât de mult se iubesc. Atât de enervant! Come on guys! Take a room for God’s sake!

        Nu ştiu dacă sunt aşa pentru că nu prea am avut parte de dragoste puternică in materie de relaţii, sau doar pentru că e prea siropos şi nu-mi plac lucrurile astea. Ce e cert, este că nu suport!

        Deodată se auzi un râs foarte forţat şi mult mult prea piţigăiat chiar şi pentru o fată ce a înghiţit heliu, urmat de-un lătrat. Toată lumea işi îndreptă privirea în colo, însă toţi şi-o întorseseră la ce erau atenţi înainte, probabil ei fiind obişnuiţi cu acest ciripit suav. Era Uchiha cu super logodnica lui înzestrată mintal cât o buburuză. Se plimbau cu un câine Chow Chow negru, de vreun an, foarte frumos, ce mergea ţanţoş şi totuşi elegant. O mână de-a lui Sasuke ţinea lesa şi cealaltă era pusă ba in buzunar, ba in păr, el zâmbind din când în când la glumele ei, ce era îmbrăcată indecent, cu părul prins într-o coadă şi totuşi şuviţa din partea centrală fiind trasă foarte în sus faţă de celelalte. Aş fi putut pune măna-n foc că o veveriţa violată de un raton s-a urinat pe părul ei, dar am tăcut.

        O vedeam pe Karin spunându-i glume lui, după care urmau cateva secunde bune de râs. Ceea ce vreau să spun este că , deşi eu am ceva cu ea, pentru că se vede de la o poştă că e piţipoancă şi eu urasc genul ăsta, el pare chiar fericit şi probabil ea l-a făcut să treacă peste moartea fratelui său, aşa că cine sunt eu să-i judec, mai ales ca n-am avut nicio treabă cu ea.

        M-am simţit in plus aşa că mi-am luat genta de pe bancă şi m-am grăbit să ies de pe insulă. Nu voiam să mă vadă, deşi probabil părul roz mi-a ieşit în evidenţă deja… Nu ştiu de ce , pur şi simplu nu voiam să le stric momentul.

        Mergeam pe lângă apă şi mă gândeam la viaţa mea în general. Ce planuri am eu? Să-mi termin studiile ca să ajung să am propria-mi firma de avocatură, după care să incerc să-mi fac o familie. Dar oare asta e ceea ce vreau? O viaţă plictisitoare, monotonă, printre hârtii, costume scumpe şi oameni care să mă-ntrebe mereu: “e bine?”, “şefa, e ok?”, “pot s fac…?”

        În spatele meu, acelaşi zgomot de câine se apropie din ce in ce mai mult de mine. Era Chow Chow-ul lui Sasuke, căci niciun alt câine nu arată aşa frumos. Alerga cu limba scoasă spre mine. Nu ştiu ce voia sau dacă avea ceva in cap, însă se apropia din ce in ce mai mult de mine, sperindu-mă si făcându-mă să-mi scap geanta cu tot ce aveam in ea.

Sasuke’s point of view

        -Of! Ce-i cu câinele ăla? Eu mă duc dupa el…nu de alta da’ mi-e că-l scap şi nu-l mai prind dupaia.
        -Nu-ţi fă griji Sasukepuki. Eu voi veni mai încet deci ia-o tu înainte. Tocurile astea nu sunt făcute pentru a alerga. Trebuie să fiu nebună să stric 1000 de euro doar pentru un caine. şopti logodnica mea cât să se audă doar ea

        Mulţi m-au întrebat de ce ea şi nu orice altă fată normală, inteligentă, frumoasă şi mai ales dragută. De fapt…şi eu m-am întrebat acelaşi lucru. Adevărul e că nu ştiu răspunsul. Probabil pentru că după moartea lui Itachi nu am lăsat pe nimeni să se mai apropie de mine. Eram foarte violent. Karin era singura fată care a avut tupeul să mă sufoce şi să mă bată la cap mereu, deşi ştia c-o să primească palme. Da, am lovit-o. Şi încă de multe ori, dar ea a stat acolo pentru mine în ciuda faptului ăsta. Am făcut-o pentru că aşa eram atunci, pentru că nu suportam pe nimeni, mai ales o răzgâiată mică ce stătea dupa fundul meu pentru popularitate şi bani. Îi tot dădeam palme când mă atingea, chiar şi pe mână, până când odată am bătut-o chiar tare, în baie la fete. Atunci am întrebat-o de ce îi place să fie cârpa mea, să fac ce vreau cu ea şi s-o arunc cât colo şi mi-a răspuns cu cele mai sincere lacrimi pe care le-am văzut vreodată la ea: “Pentru că te iubesc”. Normal că nu mi-a păsat atunci, dar să-mi spună cineva ca ţine la mine deşi eu mă purtam aşa cu ea şi eram în acea stare de’ nici măcar familia nu mă recunoştea, a fost un şoc pentru mine. Atunci am luat-o de jos şi am dus-o acasă, încercând s-o liniştesc. De-atunci am avut grijă de ea: nimeni nu se mai lua de Karin în şcoală, nimeni nu o mai bărfea şi cel mai important, nimeni nu o mai făcea curvă, pentru că din acea zi, ea a fost iubita mea. Desigur că, dupa ceva timp, şi-a luat nişte ifose de zici că era Napoleon, varianta feminină, dar nu le-am băgat in seamă.

        De ce am făcut eu toate astea? Nici aici nu ştiu răspunsul. Mă simţeam prost că ea era singura fată care într-adevar a rămas cu mine, în ciuda la ce-am trecut eu, la cum m-am transformat şi că m-am purtat aşa cu ea. Cred că asta înseamnă dragostea... Să stai lângă cineva deşi nu te mai ţine nimic.

        -Of! Unde naiba s-a dus câinele ăla?

        Într-un final l-am găsit lătrând lângă podul insulei. Lătra neîncetat, enervându-mă la culme. Dar ceea ce era cel mai dubios era că parcă zâmbea. Lângă el se afla o geantă Dolce Gabbana albă, aruncată pe jos, cu toate lucrurile din ea împrăştiate. Mă apropii de Yaris, care parcă vrea să sară în apă, atât de aproape stă de pod, şi văd o mână ce abia se ţine de o ţeavă a podului. De fapt, unghiile de-un verde smarald mi-au atrat atenţia prima dată

        -Sakura?
        Aceasta se uita nedumerită la mine şi totuşi se putea citi fericirea în ochii ei. Se afla într-o situaţie tensionată şi eu eram cam singurul care o poate ajuta, deşi nu-mi plăcea asta… Mă aşez pe vene şi-o întreb cu zâmbetul pe faţă:
        -Ce-ai Haruno? Mai sunt vreo 5 metri până la apă. De ce nu te laşi?
        -Nu pot să înnot, bine?! Habar n-am cum s-o fac. Hai, bucura-te!
        -Hahaha! Un câine să nu ştie să se descurce în apă? Da’ voi n-ar trebui să ştiţi să înnotaţi?
        -Taci şi ajută-mă dacă vrei! Dacă nu, lasă-mă! N-am timp de tine Uchiha! Ştiu că-ţi place să mă vezi în postura de neajutorată, de fapt adori asta, dar toate astea sunt din cauza câinelui tău!

        Am oftat adânc şi m-am ridicat. Nu aveam de gând s-o ajut. În cel mai bun caz, aş atrage oamenii să se uite la mine, in timp ce ea se transformă ca să se salveze, dar în niciun caz s-o ajut. Dac-ar fi dupa mine, toţi ar trebui să moară pentru ruşinea pe care-au adus-o clanului. Un vârcolac in minus e mai bine pentru toţi. Mi-am pus mâinile în buzunar şi m-am îndreptat către drumul ce m-a adus aici, adică ma indreptat către Karin.

        -Haide Yaris! E timpul să mergem băiatu’!
Dar nu venea. L-am mai strigat odată pana când mi-a răspuns cu un lătrat. M-am întors şi l-am văzut fix în aceeaşi poziţie ca acum 2-3 minute. N-avea de gând să se mişte de-acolo. Nu ştiu ce avea, dar voia să tragă de mâna Sakurei, s-o ajute. Am rămas surpins pentru cş el n-ar face aşa ceva cu nimeni, înafară de mine probabil. Ce treabă are el cu Haruno?

        Rozalia începu să se ţină cu patru degete, în timp ce tocurile ei încercară să se agaţe de vreo urmă de pământ sau măcar să-şi dea avânt de undeva, după care cu trei, după care a căzut.
Începu să ţipe, căci era un moment cu adevărat disperat pentru ea, luând in considerare apa care are o adancime de vreo 4 metri, însă tăcu şi se uită foarte uimită le mine când o apucasem de mână. Stăteam de-a lungul lăţimii podului, cu burta pe jos, o mână către ea şi o mănâ pe una din ţevile de lângă mine, în timp ce Yaris încerca in felul lui să mă tragă de picior. Nu eram în cea mai bună ipostază şi cu siguranţă că am avut mare noroc că nu era nimeni prin preajmă, însa norocul meu s-a terminat când i-am auzit strigătul lui Karin ce mă căuta. Se apropia… atunci l-am desprins pe Yaris de mine şi m-am aruncat peste pod cu tot cu rozalie, căzând în apă.

        -Yuhu! Sasuke! Unde eşti iubiţel?! Yaris? Unde e Sasuke?.......Câine prost! Nu mai lătra şi spune-mi unde-i brunetul! …..Ce-ai tu acolo? O geantă? O Doamne! Este Dolce Gabbana! Cineva a pierdut o geantă Dolce Gabbana! Ăsta da noroc! Dă-mi geanta caine!


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta


Ultima editare efectuata de catre Yumi in Vin 24 Mai 2013, 09:53, editata de 1 ori
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 08:19

Ce tare capitolul mie mi-a placut la nebunie sa sti deci astept in continoare vino repede cu nextu altfel te bat ok ? puppy eyes


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Dlrcp4
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 08:31

Cat ma bucur ca ai adus nextul, Yumi puppy eyes
Mi-a placut foarte mult capitolul, draga mea, si sa stii ca mi-ai facut ziua mai buna a hug
Sincera sa fiu, eu nu credeam ca Sasuke isi va lasa orgoliul deoparte si o va ajuta pe Sakura, dar m-a surprins faptul ca a facut-o. well? awesome right? Ce mi-a placut la final a fost cand Karin il striga pe Sasuke, parca mi-o imaginam strigand cu o voce asa mai de pitipoanca lough
Deci, eu astept nextul, draga mea. Spor la scris si la idei dar si la scoala! Te pup kiss


       Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Veghează-mă din umbră - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 10:29

Cat ma bucur ca ai adus nextul

Ce tare capitolul mie mi-a placut la nebunie sa sti deci astept in continoare vino repede cu nextu
pwp Danyyella


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Asss10Veghează-mă din umbră - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 11:38

Vaaaii, cat de idioti sunt toti in capitolul asta. rolling on the floor Dar sa stii ca m-ai facut sa rad, deci merci pentru portia zdravana de amuzament. Ca s-o iau cu inceputul, mi-a placut la nebunie cum ai incheiat capitolul, caci te-ai folosit de amuzament, dar si de putin romantism. Si oricum, ma intreb cum vor sfarsi aia doi, singuri, intr-un rau si cu Karin fofilandu-se pe acolo cu geanta Sakurei in posesia sa. Doamnee, ce caine, ce stapan, ce roscata, ce idioti sunt! rolling on the floor Merci pentru anunt si sper ca urmatorul capitol sa apara cat de curand. Te pup. :*


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 12:20

super tare....imi place mult......
imi pare rau de Itachi si verisoara Sakurei.......
sa ma anunti si pe mine de next


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Veghează-mă din umbră - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Veghează-mă din umbră - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Veghează-mă din umbră - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Veghează-mă din umbră - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 13:23

Vorba lui Choco, toti mi s-au parut idioti si sincer, m-ai amuzat pe cinste. Mi-ai facut ziua mai buna in love. Karin e asa proasta si batuta-n cap, zau de nu! lough Sasuke e un idiot, Sakura e un varecolac care nu stie sa inoate. Cel mai dragut ramane cainele care -cred eu- s-a amuzat pe seama tuturor rolling on the floor. Mi-a placut foarte mult capitolul, cum ai descris, cum ai narat si sa stii ca acest fic este unul dintre preferatele. Imi place cum scrii, cum imbini totul si cum faci ca ficul sa imprastie asa o atmosfera placuta. Ma bucur ca ai gasit puterea de a te ridica si nu uita: "Orice lucru care te doboara, te face mai puternic!". Asa esti si tu, dar tine capul sus pentru a vedea zambetul vietii, caci soarele va rasari si pe strada ta din nou, vei vedea. Astept urmatorul capitol cu foarte multa nerabdare in love. Nu uita sa ma anunti. kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 13:32

Buna!
Multumesc pentru mesaj, mai ales ca treci printr-o perioada grea! Capitolul a fost foarte frumos si amuzant! lough Ma bucur ca Sasuke a decis s-o ajute pe Sakura! Chiar ma intreb ce vor face in capitolul viitor, Sasuke si Sakura singuri intr-un rau... in love Astept, in cotinuare nextu si te rog anunta-ma cand il pui! Spor la scris si la idei! Te kiss!


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 13:35

Yumi, ma bucur mult ca ai adus next-ul. Nici nu sti ce fericita am fost cand am vazut asta! Sasuke pare un nesuferit si nu prea... totusi, a sarit cu Sakura in apa nu? Si serios!? Sasukepuki? =)))))))))) ma amuz de fiecare data cand o aud pe Karin. Eh, astept nextu si nu uita sa ma anunti. Spor la tastat. Kissez


Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Large

I love you, key? 
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 13:36

Hey .
Sunt de aceesai parere cu cele doua de mai sus . Parca am fost la un film cu prosti in care nu te mai poti abtine din ras . Sunt atat de idioti , dar in acelasi timp dau un aer de amuzament . Parca ii si vad pe Sasuke cum pica in rau impreuna cu Sakura , iar cainele latra ca un nebun . Mi-a placut mult cum a venit Karin strigandu-l pe brunet . Vorba lui Choco :) , ma intreb ce vor face aia doi singuri in rau cu roscata si cainele certandu-se .


Sa ma anunti la next .





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Veghează-mă din umbră - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Veghează-mă din umbră   Veghează-mă din umbră - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Veghează-mă din umbră

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-