Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Legaturi  [+16] - Pagina 10 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Legaturi  [+16] - Pagina 10 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Legaturi [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Joi 22 Noi 2012, 14:09

Nu se poate ce ???
Vreau sa stiu !!!
Al cui e saringanul??
De ce cade Madara in genunchi?
Si totusi cum de asa dintr-o data pe Deidara il interseaza de tipa enervanta?
Mizuki sau cum io zice???
De ceeee ???
Plus ca ce au de gand astia sa ii faca lu Kuro ???
Deci pui a fost un next exceptional!!
In orice caz o urasc pe Mizuki, adica mi se pare foarte penibila.
Iar acolo cand ai spus ca coltii incepusera deja sa ii creasca, adica si ea e vampir? Vrea sa il muste pe Deidara???
Vreau nextul!!!
Spor la scris pui kiss !!!
Sus In jos
Cece :)
Genin
Genin
Cece :)

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Horodnic de Sus (=^.^=)
acebook acebook : I'm Neko:Miauuu! (≧3≦)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Am multe,prea multe ca sa le stiti voi :P
Stare de spirit Stare de spirit : I'm ok friends!

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Joi 22 Noi 2012, 16:07

[/b]
Al cui Sharingan?Sunt curioasa si imi place mult cum se continua lucrurile.Cumva Mizuki este vampir????Oricum adu nextu daca nu mor!! kboom
[b]


Legaturi  [+16] - Pagina 10 94845397
SHE IS ONE OF A KIND, ONE OF THE ONES THAT MAKES YOU GO CRAZY.
***
YOU CAN'T LET HER DOWN, NOR LET HER ALONE, SHE WILL MAKE YOU FALL FOR HER.
***
SHE IS SPECIAL, SHE IS YOURS!

Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Lun 26 Noi 2012, 22:29

- Capitolul 81: Black eye into black eye -

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Kijyou_by_tsundere_girl-d58wmxh


Mizuki POV:

Inainte ca blondul sa isi dea seama, simturile mi se linistesc, si cad cu capul pe umarul lui, incepand sa plang din nou, si mai tare... M-am saturat sa fiu controlata de un instinct cu care nici macar nu m-am nascut. Sunt fortata sa fac rau, iar eu nu vreau asta...

- Ca tot stii atatea... Care e treaba cu Akatsuki? ma intreaba Deidara.
- Pai, sa-ti povestesc, incep eu fericita ca am prilej de discutie cu blondul. A fost intemeiat de mai multe persoane inca necunoscute, mint eu, stiind de Nagato, Yahiko si Konan, si povestea lor, de Orochimaru si Madara, care au copilarit impreuna. Se spune ca au fost pacifisti, pana cand Uchiha a patruns in timpul crizei, cand ei nu mai aveau resurse, pentru a ii salva. Atunci ar fi inceput totul. Se spune ca singura persoana care va putea opri totul va fi... Un urmas de al lui Madara, o persoana care ii poarta sangele. Cel care imparte aceeasi putere de invocare cu el. In acea zi, cand el isi va face aparitia, sau ea, ma rog... Luma Ninja se va schimba pentru eternitate... Iar Akatsuki vor lua sfarsit pentru totdeauna, prin dezlegarea Legamantului Jurat de Sange.

- Ce e asta? intreaba Deidara nedumerit.
- Este promisiunea intre sate. Sangele Uchiha curge prin fiecare prin Semnul Blestemat in mod Indirect si ne blocheaza unele vointe, insa... Vom cunoaste libertatea... Urmasul va lua el conducerea, si se va schimba totul.

- Ce s-a intamplat cu ceilalti urmasi ai lui?

- Nimeni nu stie, raspund eu nedumerita. Dar el este singurul care poate deschide caile sangelui Uchiha. Sa speram doar ca mascatul nu este chiar Uchiha Madara, ca altfel am incurcat-o. Mi-e frica de el. Simt ca mor de fiecare data cand imi sufla in ceafa prin gaurile alea din masca lui, si e oribil, nu-mi place sa fac rau, dar ma gandesc ca deja am atatea care ma leaga de aceasta organizatie, incat ce sens mai are sa renunt? Unde m-as duce? De asta cu totii asteptam Urmasul.




Narator POV:

Intre timp, cei doi barbati iesisera brusc din camera lui Kuro. In timp ce cei doi au vorbit toata noaptea, bruneta statea nedumerita, fara sa fi dormit deloc, gandindu-se ce s-a putut intampla. Se duce in oglinda, si se priveste.

- Ce pot face sa vii la mine? Spune-mi, ce vrei?! Fac orice! striga aceasta, disperata.

Chiar in acea clipa, un chip familiar isi face aparitia in spatele ei, prinzand-o de incheieturi. Kuro se trezeste in locul unde sta Katy, iar aceasta statea la distanta de ea, parul fluturandu-i printre petale de cires. Katy plangea, deoarece ea stia toata situatia, insa nu avea de gand sa i-o zica lui Kuro, pentru ca era prea dezamagita de toate cele intamplate.

- Ajuta-ma! striga Kuro. Esti o parte din mine, nu poti pleca pur si simplu! Simt ca ma tradez pe mine, stim amandoua ca tu esti eu!
- Sau un produs al imaginatiei tale, continua Katy, priviind-o pe fata plangand, cu ochii sai negrii.
- Te implor! Fa-ma sa ajung la el! sopteste Kuro intr-un final, in cap aparandu-i imediat imaginea blondului.

Bruneta noastra, cu fata plina de lacrimi, a lasat privirea in jos. Katy se uita la ea, fara sa zica nimic, cu o privire goala, incepand sa planga cu sange.

- Tot ce-ti pot spune este sa nu te lasi controlata de nimeni, orice ar fi. Ia lantul asta, grai aceasta, intinzandu-i un medalion cu rubin, pus pe un lant de argint. Ai grija de el si poarta-l mereu cand esti singura. Eu chiar daca veghez asupra ta, nu pot face prea multe.

Acestea fiind zise si facute, Kuro se trezeste din nou la ea in camera, cu lantul in mana, un pic mai odihnita ca inainte, realizand cat de mult timp a trecut. Incepe sa planga, si isi pune lantul. Se simtea feicita si protejata, insa o data ce a intrat in baie sa faca dus, l-a dat jos...

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Orochimaru-09042009

- seara trecuta -

Mizuki POV:

Ma simteam in siguranta spunandu-i diverse lucruri blondului, de-a lungul timpului. El ma asculta cu atentie, ceea ce ma facea sa ma simt bine, apoi mi-ai facut curajul sa il iau de dupa gat, lipindu-mi obrazul de umarul sau cald. Imi venea sa plang de nu mai puteam, dar stiam ca nu am voie sa ezit tocmai acum. NU imi permiteam EU MIE, sa dau gres.

Blodul ma ia si ma priveste in ochi pret de cateva secunde, in care eu asteptam sa se intample ceva, si care treceau foarte greu. Intr-un final, ma dau mai in fata, si il sarut pe buze. Avea niste buze atat de fine, imi venea sa mor, insa observ ca acesta ma lasa sa fac ce vreau eu cu el, asa ca incep sa ii ling buzele, iar acesta, fara sa astepte, isi baga limba in gura mea. Ne sarutam, era primul meu sarut adevarat, niciodata nu am mai sarutat 'cu limba'. Imi era destul de rusine de mine, insa nu imi pasa.

Dupa ceva timp, terminam momentul frumos... Ma gandeam sa ma comport ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat... Ma duc repede in cortul foarte incapator, si incep sa lacimez. Am facut-o prea repede, mi-e frica sa nu imi pierd din gandirea inocenta, mi-e rusine de mine...

Blondul intra dupa mine si ma intreaba daca s-a intamplat ceva, si fara sa mai zic nimic, imi urmez instinctul: ii sar in brate si ne sarutam din nou.

Intrerup sarutul pentru a-i spune ca il iubesc, dar acesta nu spune nimic, doar zambeste in timp ce se juca cu limba mea, apoi rupe sarutul si ma priveste pervers. Doamne, era atat de sexy, ma atragea atat de mult, nu credeam ca poate fi atat de 'bad boy' prima data cand l-am vazut.

Sunt sigura ca si el ma iubeste, insa se abtine. Incepe sa ma sarute pe gat, stiam ce doreste, nu eram pregatita, dar poate isi face o parere gresita despre mine daca ma opun unor simple mangaieri si sarutari, asa ca imi bag mana in parul lui si incep sa gem. Era prima oara cand degetele imi jucau in parul lui fin, moale, auriu si foarte lung.

Baiatul coboara si imi desface nasturii camasii, dar foarte brutal, rupand chiar cativa... Era cu siguranta nerabdator. Incepe sa ma simt din ce in ce mai bine, deoarece acesta coboara.

Dupa mult timp de mangaieri, ajungem la punctul culminant, care era prima oara pentru mine, insa el nu a prea tinut cont de asta. Ma simteam bine doar pentru ca era cu el, pentru ca nu eram pregatita, eram rusinata si ma durea de moarte.

Dupa ceva timp, ne oprim, acesta cade lat de somn, se imbraca, se inveleste, se intoarce cu spatele la mine si incepe sa sforaie, iar eu incep sa plang, afundandu-mi capul in perna. Poate asa e el, mai distant, cand se simte bine, nu stiu... Incep sa ma simt prost, intr-un final ii simt respiratia in ceafa, si speram ca la un moment dat sa isi puna mana in jurul meu, insa n-a facut-o... Sigur era obosit...

Il iubesc atat de mult, nu o sa il uit vreodata, acum... parca sunt legata de el, il doresc mai mult, noaptea asta nu a fost suficienta.

Narator POV:

In continuare, in casa Hinatei au inceput sa apara tot felul de biletele semnate cu litera X, ba amenintari, ba picaturi de sange, ba mesaje scrise in baie cu ' IESI AFARA '.

Aceasta era foarte speriata si se tot gandea daca...



Legaturi  [+16] - Pagina 10 Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Mar 27 Noi 2012, 17:27

Wow .... !!!
Deci m-ai lasat masca.
Nu imi vine sa cred, Deidara e profitat in ultumul hai de Mizuki, imi cam pare rau de ea, insa e vina ei ca i sa daruit iar mai apoi si-a imaginat ca o iubeste, insa nu o invinuiesc, nu a avut niciodata pe cineva care sa ii arate ce e iubirea.
In orice caz, ma bucur ca Katy e inca alaturi de Kuro, ma bucur enorm, insa imi pare foarte rau ca Katy nu mai e printre ei. I-ar fi de mare ajutor lui Kuro imbratisarile ei, plus ca daca ar fi ea Sasuke nu ar mai fi profitat de ea.
In orice caz abea astept capitolu urmator, chiar vreau sa stiu ce i-a spus Madara lui Kuro.
Si spuneai de acel urmas, ma intreb cum poate o singura persoana sa distruga o irganizatie care a facut atatea rele. Iar cat despre intamplarile lui Hinata chiar nush ce sa zic, sunt complet in ceata. Insa abea astept ca misterul sa fie deslusit. Deci puii vreau nextul!!! Abea astept urmatorul capitol !!! Te rog sa il aduci repede. Iti iubesc ficul!!! Si te ador si pe tine !!
Sus In jos
Cece :)
Genin
Genin
Cece :)

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Horodnic de Sus (=^.^=)
acebook acebook : I'm Neko:Miauuu! (≧3≦)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Am multe,prea multe ca sa le stiti voi :P
Stare de spirit Stare de spirit : I'm ok friends!

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Mier 28 Noi 2012, 16:33

Daca ce ???!!WOW!Superb!!
Superb iti spun eu!Pune nextu repede rapid!!Prea tare!


Legaturi  [+16] - Pagina 10 94845397
SHE IS ONE OF A KIND, ONE OF THE ONES THAT MAKES YOU GO CRAZY.
***
YOU CAN'T LET HER DOWN, NOR LET HER ALONE, SHE WILL MAKE YOU FALL FOR HER.
***
SHE IS SPECIAL, SHE IS YOURS!

Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Joi 29 Noi 2012, 00:15

- Cap 82: Don't try to hide -

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Red%20blue%20eyes%20short%20hair%20suzuki%20game%20cg%20lavender%20anime%20girls%20yuuki%20hagure%20shoujo%201600x1200%20wallpa_www.wallpaperhi.com_25

Mizuki POV:

Era deja dimineata. Cu fata plansa si mai obosita ca aseara ma trezesc, insa blondul nu mai era langa mine. Somnoroasa, ies afara. Din momentul in care pasesc afara, soarele imi intra in ochi si mi-i face sa lacrimeze. Ma uit si il si zaresc:

Era chiar in fata mea, asezat pe iarba, uitandu-se pe o harta. Bucuroasa, ma duc spre el, dar cand sa ajung, acesta se ridica si se duce spre cort, fara ca nici macar sa ma bage in seama.

- Buna dimineata, ii spun eu zambind si imbratisandu-l strans, lipundu-mi capul de pieptul sau, simtindu-i bataile inimii pret de cateva secunde.

Vazand ca ma ignora, rup imbratisarea. Acesta ma priveste, apoi dupa ce ma departez complet de el imi spune un ' Neata ' ca din obligatie. Am eu senzatia sau nu ii pasa delo... NU! NU E ADEVARAT!

Poate are si el problemele lui, poate asa se comporta, poate e obosit, poate...

- Ce s-a intamplat?! intreb eu, tare, pentru a-mi acoperi vocea din cap.
- Ce sa se intample? raspunde acesta in sictir.
- Pai ma ignori complet... nici macar 'buna' nu-mi poti spune? intreb eu cu lacrimi in ochi. Esti chiar...

Acesta nici nu reactioneaza, si se duce in continuare spre cort. Ce naiba se intampla? Ii tai calea si il intreb clar si raspicat daca a uitat de tot ceea ce s-a petrecut intre noi si daca nu ma mai iubeste. Pe blond il pufniste rasul timp de cateva secunde, apoi ma priveste cu dispret, spunandu-mi:

- Mizuki, tu m-ai lasat sa-ti fac ce vreau, ne cunoastem de cateva zile si nu te iubesc deloc. M-am distrat doar, nu inteleg de ce ti-ai facut iluzii... Te asteptai ca dupa atat de putin timp sa ma atasez de tine?
- Dar eu te iubesc! E-Eram virgina, cum poti sa faci asta? intreb eu.
- Simplu, raspunde blondul mergand mai departe.
- Tu nu ai sentimente? intreb eu plangand.
- Ba da, dar nu pentru orice usuratica 'virgina', care ma lasa sa fac ce am eu chef cu ea dupa nici o saptamana.

La auzul acelor cuvinte, am izbucnit in lacrimi. Nu pot sa cred ca gadeste in felul acesta. Si-a batut efectiv joc de mine si de ceea ce am simtit, e constient ca eu il iubesc, dar profita de asta... Profita si de mine, profita de orice... Vreau sa mor, vreau sa scap de toate, inca un lucru oribil care mi se intampla...

- Am crezut ca tu esti cel care imi va arata cum e iubirea, nimeni nu mi-a aratat asta pana acum! strig eu printre lacrimi.
- Naspa, raspunde acesta, studiind harta in continuare.
- Cum poti fi asa? Daca as fi... usuratica, cum spui tu, de ce mi-ar pasa?
- Pe mine ma intrebi? Intelege naibii ca nu am nicio obligatie fata de tine, spune blondul, priviindu-ma ironic, zambind dispretuitor.

Simt cum inima mi se frage, imi vine sa mor, nu mai suport. Am ajuns bataia de joc a tuturor? De ce toti au ceva cu mine si profita de faptul ca sunt naiva? As da orice sa-si schimbe moralitatea. Dintr-o data sentimentele mi se accentueaza, deoarece simt ceva in preajma. Alerg spre oras, lingandu-mi caninii ce continuau sa creasca, iar Deidara ma urmarea, nu stiu de ce.

In fata apare o fata cu parul negru lung, imbracata intr-un tricou negru si in niste blugi albi lungi. De cum am vazut-o am simtit o ura fata de ea, dar nu stiu de ce. Am sarit pe fata, dar aceasta se tot apara. Nu simtema nimic, desi aveam totul in fata ochiilor. Sentimentele erau blocate. Intr-un final, reusesc sa o prind de maini, si incep sa ii ling gatul, insa imi revin la timp, observand ca Deidara nu ma mai urmareste.

Fata ma privea speriata, cu ochi mari, nestiind ce sa spuna. Imi cer scuze si ii explic ce sunt eu de fapt, insa acesteia i se oprise privirea pe lantul meu, cu norisor Akatsuki.

- Esti din Akatsuki? ma intreaba aceasta, aproape disperata.
- Da, raspund eu lacrimand.

Se vedea clar ca fata dorea sa spuna ceva, dar ezita. Am plecat de acolo cat mai repede posibil, facandu-ma nevazuta, si am inceput sa ma plimb.


Deidara POV:

Ma bucur ca am avut ocazia in sfarsit sa imi fac de cap cu o tipa dupa atata timp. M-am simtit bine, desi era cam vai de capul ei, nu avea habarn de nimic, insa nu ma prea intereseaza. O urasc pentru ca face parte din Akatsuki, la fel cum ma urasc si pe mine.

Sper ca intr-o zi toate sa treaca, sa fie totul macar aproape ca inainte, dar se pare ca este imposibil. Trebuie doar sa o uit pe Kuro, poate e bine sa imi bat joc de fete, cine stie cand se va ivi una ca si ea?...

Nu, e imposibil, nimeni nu e ca ea pentru mine, ea e unica. O iubesc si nu vreau sa i se intample nimic..


Kuro POV:

Dupa faza asta ciudata, am fugit imediat la Hinata, care nu parea deloc interesata de problemele mele, ea avea cu totul alte griji, nu stiu parca nu a fost asa mereu, imi vine sa plang, nu am pe nimeni care sa ma asculte.

Privesc cum efectiv imi distrug orice fericire amintindu-mi tot cu ea, iar aceasta isi pileste unghiile. Ies pe usa, iar Hinata bineinteles ca nu ma observa. Fug pe strazile orasului, oamenii pareau niste holograme in jurul meu, nimic nu mai avea sens, viata mea este, a fost si va fi mereu o minciuna... NIMENI nu-l va inlocui vreodata pe Deidara, nu imi voi descoperi niciodata puterile, nu voi avea niciodata o prietena buna, si voi suferi pentru eternitate.

Cred ca sunt blestemata sa nu fiu niciodata fericita, sa stau sa plang si sa ma consum. Asta ma asteapta. Ma asez pe banca din parc... semana cu banca pe care Deidara mi-a dat acel lant pe care inca il mai port... Era un pandantiv in forma de inima... Nu am ce face, asa ca ma apuc sa il studiez.

Din greseala, imi bag unghia la jumatatea sa, si observ ca se deschide. Cum de nu mi-am dat seama pana acum? Inauntru scria "私はあなたを決して忘れないだろう" [ Nu te voi uita orice ar fi ].

Minciuni, Minciuni, minciuni! Sa-mi spuna cineva ce m-a facut sa cred in tine! Furioasa, mi-l rup brutal de la gat, si ma ridic, incepand sa merg cu el in mana.

Meditand la orice sentiment negativ si de furie, trecand pe langa rau, il arunc, fara sa ma mai gandesc.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Deidara+Akatsuki

Mi se pare ca nu mai e acelas, ca nu mai este o persoana, ca este pur si simplu... Din ce in ce mai apropiat de Madara si...

- NU MAI SUPORT! urlu eu in tot parcul, cazand in genunchi, si incepand sa plang, cu mainile pe fata.

Simt doua brate calde in jurul meu, iar cand deschid ochii observ ca era Rei. Ce mai voia de la viata mea? Incep sa plang si mai tare, iar acesta ma strage in brate si ma ajuta sa ma ridic, apoi incepem sa ne plimbam impreuna. Era relaxant, nu-l prea suportam, dar adoram sa vorbesc cu el, habarn nu am de ce.

Era dragut ca ma asculta, dar si dadea sfaturi bune... In tot acest timp, totutsi, Hinata este foarte distrasa, dar mi-e frica sa ating acest subiect cu Rei si...

- Ce te nelinisteste? ma intreaba acesta, dandu-mi parul de dupa ureche.


Legaturi  [+16] - Pagina 10 Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
Cece :)
Genin
Genin
Cece :)

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Horodnic de Sus (=^.^=)
acebook acebook : I'm Neko:Miauuu! (≧3≦)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Am multe,prea multe ca sa le stiti voi :P
Stare de spirit Stare de spirit : I'm ok friends!

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Joi 29 Noi 2012, 14:40

PRIMA!A si Dei-kun e cam obraznic!Si este superb!!!Spor la scris!!Bafta pa!!!


Legaturi  [+16] - Pagina 10 94845397
SHE IS ONE OF A KIND, ONE OF THE ONES THAT MAKES YOU GO CRAZY.
***
YOU CAN'T LET HER DOWN, NOR LET HER ALONE, SHE WILL MAKE YOU FALL FOR HER.
***
SHE IS SPECIAL, SHE IS YOURS!

Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Vin 30 Noi 2012, 23:01

Ioai, cat am ras!! Deci chiar m-a amuzat faza dintre Mizuki si Deidara.
Deidara e un bou !! Iar mizuki o aiurita cu capul in nori, o credula.
Cum sa fi asa aiurita incat sa iti imaginezi ca te iubeste?
In fine, lumea ii un loc plin de persoane care mai de care.
Iar cat despre Kuro chiar imi pare foarte rau pentru ea.
Cica il uraste pe Rei dar ii si place sa vbeasca cu el.
Abereaza, nu il uraste, il cam place, insa e asa obsedata de Deidara, incat nu isi da seama.
Iar despre faptul ca e singura ca nu mai are nici un prieten etc, o inteleg, fiecare are momente deastea, si is cele mai stupide momente.
Te fac sa te simti mizerabil.
Rei, e un dulce, o place si nu are de gand sa renunte la ea, ii asculta toate problemele si mai si da sfaturi bune, asta dovedeste ca a trecut prin multe in viata. Sunt chiar curioasa sa aflu povestea sa, si felul sau de a gandi, sper ca in urmatoarele capitole sa scrii si din perspectiva lui.
A fost un capitol genial, vreau nextul !!!
Iar cat despre chestile cum ca te iubesci si ca te ador si ca esti geniala o sti prea bine. kiss a hug
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 21:22

- Capitolul 83: Goodbye -

Kuro POV:

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Bad_ass_hinata_by_drowningnemo-d3j7ulp

Nu voiam sa ii raspund, insa trebuia sa zic cuiva, dar... poate acum nu e momentul. Incep sa lacrimez, iar acesta ma ia in brate.

- Daca nu vrei, nu-mi spune. Vrei sa te iau la o plimbare cu masina?
- Sigur, raspund eu, ridicandu-mi privirea fericita.

Mergem impreuna spre masina lui, in tot acest timp, tinandu-l strans de brat. Cred ca in momentul de fata, el este cel mai bun prieten al meu, de Hinata nu vreau sa mai aud, insa... ce tot vorbesc? O iubesc, mi-e ca o sora, si stiu ca si ea tine la mine, insa... oare ce o framanta, totusi?

Fara sa-mi dau seama, ajung la masina brunetului.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Normal_1244177472154

Era o masina rosie, o marca destul de scumpa, dar numarul nu l-am citit. Deschid usa din spate sa ma urc, insa acesta insista sa stau in fata, asa ca accept. Eram fericita, chiar ii pasa, imi era ca si Akatsuchi aproape, doar ca nu atat de rautacios. Rei imi zambeste sincer, si imi leaga centura de siguranta, in asa fel incat sa nu ma incomodeze, uitandu-se la mine cu drag in tot acest timp.

Cu toate astea, am uitat complet de Deidara... Oare ce face?

Narator POV:

Intre timp, la organizatia Akatsuki, Madara terminase tehnica de inviere a lui Orochimaru. Jutsul secret pe care doar cei doi prieteni buni il detineau... promisiunea lor a fost ca " In caz ca vreunul dintre noi moare, te rog foloseste aceasta tehnica ".

Dura ceva timp, asa ca barbatul isi ridicase un pic masca, si isi aprinsese un trabuc. Il pufaia cu foc, era relaxat, singurul gand pe care il avea era faptul ca abia astepta ca lumea sa fie doar a lui... Sa fie Tsuchikage, in sfarsit.

Mascatul isi tot inchipuia imaginea aceea cu el in varful cladirii Tsuchikage-ului, fluturand steagul Akatsuki, apoi negura su oameni supusi pretudindeni... pentru el asta era pacea, asta era frumosul, iar nu toti oamenii care il ascultau au murit degeaba... Le promite el asta.

De obicei, la inceputul vremurilor, membrii Akatsuki si supusii lui Madara, nu ii spuneau pe nume, deoarece acesta le fura energia in mod inconstient, de fiecare data cand numele ii era rostit. El era Dumnezeu, el era perfectiunea, el era fantasticul pasind pe Pamant, iar nimeni nu i se poate opuse vreodata. Asta este adevarul, Madara este mult prea puternic, si nu a pierdut NICIODATA o lupta. Iubeste sa isi umileasca si sa isi chinuiasca adversarii pana la punctul 0, sau sa trimita vampiri sau varcolaci sa ii suga de sange si de energie pana cand raman lati pe jos. Acesta este raul intruchipat, acesta este Uchiha Madara, reprezentantul clanului Uchiha.

Chair si pe acest om... care este om in felul sau, il nelinistea ceva... Acel Sharingan, acea privire a acelei fete brunete, atat de frumoasa... Se poate? Este cumva posibil? Nu, nu are cum, Madara ducea o lupta a gandurilor contradictorii cu el insusi. Insa nici amcar el nu cunostea adevarul, care putea fi oricare, si ceea ce il durea era ca lucrurile nu se vor mai schimba o data ce s-au intamplat, ca totul este permanent, si ca totul are un sfarsit, dar nu neaparat fericit.


Intre timp, Hinata statea pe canapea, tolanita, plangand. Suferea si se consuma, punandu-si intrebari infinite, fara raspuns. Se ridica, intr-un tarziu, si porni spre piata, ii era foarte foame si nu avea nimic in frigider, iar bunica ei ar fi suparata daca atunci cand ar veni sa verifice curtea ar gasi florile uscate ca acum, asa ca trebuia sa cumpere si seminte.

Bruneta se imbraca, se aranjeaza, isi acopera tristetea de pe chip cu mai multe straturi de machiaj, punandu-si un zambet fals pe fata, tradat insa de privirea ei, si porneste prin sat. Totul era normal, ea era, se pare, singura careia i se intamplau lucruri de genul, toti ceilalti cetateni era fericiti, zambeam cu tot sufletul si privirea, insa ea mergea cu capul in jos si era suparata. Stia ca este o persoana rea, stia, insa ce putea face? Asa este ea, intotdeauna a furat energia celorlalti si le-a urat fericirea. A fost desfranata, oferind placeri barbatilor pentru bani, insa nimeni nu stia, si era bine asa...

Intorcandu-se inapoi, pe gardul casei gaseste un biletel cu " Sa nu mai vii aici niciodata. M-am intors. Ai grija ce faci. ", semnat, de data aceasta cu "S". Nu stim daca Hinata era constienta de cine erau acesti "X" si "S", insa era destul de speriata, dar nu tocmai surprinsa. Ia biletelul, il arunca in spate, si intra in curte, unde scapa tot ce avea in mana. Bunica ei, era intinsa pe jos intr-o balta de sange, tusind si avand convulsii. Batrana femeie avea ochii dati peste cap, si elimina sange in permanenta, sange intr-o cantitate imens de anormala, pentru ca oamenii de obicei nu au atata sange.

Bruneta noastra, incepe sa planga, si se pune in genunchi langa bunica ei, inchizandu-i ochii. Asa nu se mai poate, are de gand sa faca ceva, insa inainte de a face acest 'ceva', are 'altceva' de facut.

Cat timp toate astea aveau loc, Kuro si cu Rei se plimbau cu masina acestuia pe autostrada Iwa - Kumo, fericiti. Vorbeau vrute si nevrute, era liniste, iar drumul era numai al lor, mergand de nebuni, fara sa stie unde vor ajunge, sau ce vor face. Kurotsuchi incepe sa se ataseze de Rei din ce in ce mai tare, incepe sa il considere ca un fel de frate, asa ca, amandoi vazand ca drumul este liber, au coborat, incpand sa se plimbe.

Rei POV:

Era atat de frumoasa, dar nu imi placea sa o vad trista. Acel Deidara nu o merita deloc, este badaran, ii place sa faca misto de tipe, multe fete din sat il stiu pentru asta, iar ea nu e singura care i-a cazut in capcana, insa eu sunt aici sa o prind in timp ce cade, aruncata de Deidara probabil.

Nu prea are scuze pentru ceea ce face, eu sincer il urasc pentru ce a facut-o pe Kuro sa simta. Imi permit pentru un moment, sa ii ating mana, ca din greseala, insa aceasta nu se retrage. Scot un ras fortat, manzesc, iar aceasta se amuza. O mai ating o data, dar ea tot nu reactioneaza. In acea clipa, nu-mi pasa, acum ori niciodata, suntem la capatul unei paduri, nu are unde sa fuga, imi cer scuze daca se va supara.

O apuc de incheietura, continuand sa mergem, si imi bag degetele printre ale ei. Avea o mana foarte rece. Fata m-a strans si ea la randul ei, si am continuat sa mergem. Era dragut, probabil, adica mai mult ca sigur, ea ma vedea ca un frate, insa si eu o vad ca pe o sora... o sora, fara nicio legatura de sange, care e mica si neajutorata, si are nevoie de mine ca sa se ridice. O iubesc.

Ne oprim, si aceasta propune sa ne intoarcem. Aprob din cap, pronind inapoi. Fiecare clipa in care mainile noastre se tineau una pe cealalta, era una unica pentru mine. Ajungand la masina, aceasta ma ia de dupa solduri, si ma imbratiseaza. Era mult mai mica decat mine, cam un cap si mai mult de jumatate, eu fiind totusi mai mic decat Deidara, deci...

Rup imbratisarea, ii pun mana sub barbie, si o pup. Nu, nu a fost un sarut, a fost un pupic de buze, care a facut-o sa roseasca si sa zambeasca.

Kuro POV:

Incep sa ma atasez de Rei. Urc in masina, in fata, langa el, si incepem sa mergem. Drumul era agolmerat, dar apoi, ajungand langa un lac s-a golit...

Deidara nu isi mai aminteste de mine, iar eu deja am sentimente pentru altcineva, deci e clar ca nu Deidara e pentru mine.... sau asa cred eu...


Pe pariu ca niciunul dintre noi nu stie sa se intoarca? Nu se pasa. Lasam masina sa mearga, iar eu... Nu stiu ce m-a apucat, dar, cu masina mergand, fiind sigura ca Deidara deja m-a uitat, ma apropii de Rei, si imi bag limba in gura lui. Dintr-o data, vad o lumina imensa in fata ochilor, si in clipa aia ne-am izbit din plin intr-un tractor... dar totul e negru acum...


Narator POV:

Dupa cateva ore, Cei doi sunt dusi de urgenta la spitalul din Iwa. O doctorita bruneta, cu ruj rosu aprins pe buze, si cu bretonul lung pe partea dreapta, se plimba de colo- colo, incercand sa ii salveze.

- Fata e insarcinata! se aude un strigat dintr-un salon.
- Pregatiti solutia! Stiti ca e singura metoda de a tine bebelusul in viata! striga aceasta catre salonul respectiv.
- Inteles, raspunde prima femeie.

Hinata fuge intr-un suflet in acel salon, si observa ca era un fel de laborator. Nimeni nu ii simtitse prezenta acolo, toti erau ocupati sa faca cate ceva. La un moment dat, femeia blonda, cea care strga ramane singura in salon, unul dintre barbatii care pleaca scapand cheia de la usa.

Fata ia cheia, incuie usa pe la spate, si scoate un briceag de la spate. Zambind, vine spre femeie, se ridica la nivelul ei, si o imobilizeaza, facand-o sa cada pe spate. Ea se 'suie' efectiv pe blonda, punandu-i lama briceagului la gat.

- Ucide-i copilul!


Legaturi  [+16] - Pagina 10 Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 22:39

Ceeee?
Ce???
Ce a apucato pe Hinata?
CE are cu saracul copil ???
Si accident???
Nu imi vione sa cred.
In oice caz insfasit ai pov din perspectiva lui Rei, care se pare ca si el o iubeste ca pe o sora, insa cred ca defapt nu realizaeaza ca o iubeste mai mult decat atat.
In orice caz a fost foarte frumos, mi-a facut mare placere sa citesc.
Insa chiar ma intreb ce a apucato pe Hinata, adica chiar daca bunica ei a murit, nu e vina copilului, ce are cu el ???
Sper sa fie oprita la timp, vreau sa aflu daca copilul scapa cu bine, vreau sa aflu ce este, si ce nume va avea.
Abea astept sa citesc din perspectiva lui kuro cand isi vede copilul, sincera sa fiu sunt curioasa daca deidara isi va vedea copilul vreodata, si sunt si mai curioasa sa aflu ce va simti.
DEci chiar vreau nextul!!!
A fost unul grozav.
Plus ca chiar ma intreb ce in framanta pe Madara atat, ce e cu acel sharingan, de ce il framanta asa de tare???
Pui te implor du nextul !!!!
Sus In jos
Cece :)
Genin
Genin
Cece :)

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Horodnic de Sus (=^.^=)
acebook acebook : I'm Neko:Miauuu! (≧3≦)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Am multe,prea multe ca sa le stiti voi :P
Stare de spirit Stare de spirit : I'm ok friends!

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Lun 03 Dec 2012, 15:09

Hinata,rea????Obraznica pana peste urechile unui iepure(asta daca are sens ce am scris ;;) ) Cum poate sa faca asa ceva??Saracu bebe sper ca no sa-l omori!Bafta la scris!! kiss *


Legaturi  [+16] - Pagina 10 94845397
SHE IS ONE OF A KIND, ONE OF THE ONES THAT MAKES YOU GO CRAZY.
***
YOU CAN'T LET HER DOWN, NOR LET HER ALONE, SHE WILL MAKE YOU FALL FOR HER.
***
SHE IS SPECIAL, SHE IS YOURS!

Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Mar 18 Dec 2012, 16:54

Imi pare rau, stiu ca nu am mai scris de foarte mult timp, si ca v-am facut sa asteptati, insa am avut si inca am niste probleme. In vacanta va promit next. Sper sa nu renuntati la fic, promit ca nu va voi dezamagi si imi pare rau ca va anunt tocmai acum, nu ma asteptam sa fiu atat de afectata, insa poate starea de spirit prin care am trecut si inca trec ma va ajuta sa continui ficul mai bine de pana acum, si poate voi scoate chiar cel mai emotionant capitol de pana acum. Promit sa nu va fac sa regretati pentru asteptare, va multumesc din suflet si sper sa intelegeti. Va iubesc.


Legaturi  [+16] - Pagina 10 Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Dum 23 Dec 2012, 14:18

Iarta-ma ca nu am mai comentat de mult la capitolele tale, dar acum le-am citit pe toate. Ce s-a intamplat cu Hinata? Cine e ea acel „S” sau „X”? De ce vrea Hinata sa-i omoare copilul lui Kuro si al lui Dei..? De ce, daca Kuro si Dei se iubesc, nu pot fi impreuna? Ahh.. atatea intrebari la care nu pot sa-mi raspund singura, ci doar sa mi le spui u.. Te rog adu cat mai repede nextul, si poate, daca ai timp, sa-mi lasi un comm la ficul meu ;;) . Bye! tine-o tot asa puppy eyes in love kiss a hug


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Lun 24 Dec 2012, 15:06

Am venit in sfarsit cu next-ul, nu stiu daca se intampla prea multe, poate nu o sa va placa, poate ca dupa atata timp am revenit chiar cu o mare porcarie, insa m-am axat mai mult pe sentimente, iar actiunea se va mai desfasura in voie in capitolele care urmeaza. Sper sa nu va dezamagesc. Sarbatori fericite!

- Capitolul 84: The big rebirth -

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Tumblr_lrha3tGBO11r206emo1_500


Narator POV:

Hinata fuge intr-un suflet in acel salon, si observa ca era un fel de laborator. Nimeni nu ii simtitse prezenta acolo, toti erau ocupati sa faca cate ceva. La un moment dat, femeia blonda, cea care strga ramane singura in salon, unul dintre barbatii care pleaca scapand cheia de la usa.

Fata ia cheia, incuie usa pe la spate, si scoate un briceag de la spate. Zambind, vine spre femeie, se ridica la nivelul ei, si o imobilizeaza, facand-o sa cada pe spate. Ea se 'suie' efectiv pe blonda, punandu-i lama briceagului la gat.

- Ucide-i copilul!


Intre timp, in celalalt salon, Rei isi revenise cat de cat. Avea ochii inlacrimati, iar bruneta cu buze rosii il privea satisfacuta.

- Nu prea merge cu condusu', eh? intreaba aceasta.
- Nea, eram in masina, si in masina eram cu... KURO! UNDE E?! intreaba baiatul speriat.
- Stai linistit, va fi bine, raspunde aceasta.
- Sau nu, se aude o voce de la intrare.

Intorcandu-si privirile, amandoi raman socati. Hinata statea in capul usii, tinand intr-o mana sticluta cu antidotul, iar in cealalta un briceag plin cu sange. Pe chipu-i candva angelic, isi facuse loc o privire criminala, un zambet psihopat si o incruntare sinistra a sprancenelor.

Hinata POV:

Aveam de gand sa o distrug, Deidara trebuia sa fie al meu! Singurul antidot se afla in mana mea, viata lui Kuro si a bebelusului depinde de mine. Haha, ce sentiment bun! Ma simt superioara, simt ca toti sunt la cherimul meu, si ca totul depinde de mine. Dar nu rezist atat de mult, asa ca ma pregatesc sa ii dau drumul pe podea.

Chair cand sa fac asta, insa, dintr-o data, totul s-a incetosat, am devenit incordata, am inceput sa tremur si sa plang. Simteam ca ma sufoc, ca imi venea sa plang dar nu reusesc. Deschid ochii si ma trezesc in... nimic. Era totul rosu in jurul meu, iar niste creaturi ingrozitoare veneau spre mine.

Era locul unde cele mai mari temeri mi se adevereau, simteam ca innebunesc, stiam ca nu poate fi adevarat, insa totusi era, eram imobilizata de teama, nu mai puteam rosti nimic, simteam ca nu mai am voce, ca era alta lume, gandurile mi se amestecau, si am inceput sa lacrimez incontrolabil. In jurul meu erau diferite imagini, temeri de ale mele, inradacinate bine in subcontient, care ma ignrozeau. Aveam senzatia ca sunt in mintea mea, si sa scotocesc tot ceea ce este negativ.

Eram neputincioasa in fata pericolului, credeam ca o sa mor, simteam ca nu mai rezist, ca in orice clipa ceva imi va face rau, ca voi muri, dar nu de moarte imi era frica, imi era frica de.... frica. Nu cred ca mai rezist mult timp, cred ca o sa cedez...

Dintr-o data, se aude o voce cristalina, ca de inger, prin tot peisajul sangeriu:

- Vrei sa scapi? Acum tu depinzi de mine.

Nu stiam cine e, insa incercam sa ignor. Vazand ca o ignor, aceasta apare in fata mea... Era acea asistenta ciudata din salon, care de data aceasta avea ochii rosii. Dintr-o data, in jurul ei apare un nor de fum, iar aceasta apare cu totul diferit: purtand o rochie neagra, cu parul negru lung, insa machiata la fel. Era Katy. Stiam eu ca nu va fi atat de usor.

- Esti in Genjuts-ul meu, spuse aceasta.
- Tu ce naiba cauti aici?! Nu ai murit? intreb eu nedumerita.
- Odata cu renasterea lui, am reaparut si eu in spirit. Nu te voi lasa sa ii faci rau lui Kuro, spune aceasta.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Deidara_school_uniform_by_laira87-d36y6og

Deidara POV:

Stau pe iarba si privesc cerul. Am o stare de neliniste si nu stiu de ce. Mizuki nu stiu ce face, cred ca a plecat, si sincer, nu ma prea intereseaza. Mi-e dor doar de ea, de Kuro, am reusit sa imi ucid orice sentiment, de la faptul ca mi-am lasat prietenii si familia nelinistiti, si ca nu stiu nimic de ei, pana la moartea lui Akatsuchi.

Doar pe ea nu mi-o pot scoate din cap, desi nu vreau sa o arat. Simt cum efectiv inima mi se frange, capul ma doare, si prin el imi trec toate momentele petrecute alaturi de ea. Simteam ceva ciudat de fiecare data cand respir, si rasuflam o alta amintire, pe care stiam ca nu o voi mai recapata vreodata. Oamenii traiesc intr-o iluzie continua, se hranesc cu iluzii, cu minciuni, nu exista doi oameni care sa perceapa realitatea exact la fel, insa eu stiu ca acele momente, chiar daca se vor intoarce prin absurd, si va deveni ceva similar, eu nu ma voi putea bucura de ele dupa tot ceea ce s-a intamplat.

Uneori simt ca asta nu e adevarat, ca totul este ireal, nu pot accepta pur si simplu ca acum cativa ani eram printre cele mai bune echipe, chiar daca ne certam, iar mie sincer imi lipseste totul. Mi-am jurat ca nu voi fi asa niciodata, mi-am jurat ca nu voi suferi aiurea, intotdeauna cand eram mic, la varsta pe care o am acum ma vedeam un sensei cu o echipa frumoasa, traind alaturi de Kuro sau de oricare alta fata, pentru ca eu de multe fete mi-am batut joc, insa de ea nu am putut.

Imi aduc aminte de prima oara cand ne-am sarutat, pana atunci cand m-am culcat cu ea. Am pus suflet in fiecare mangaiere, in fiecare atingere, si in fiecare sarut pe parcursul acestei relatii. Inca simt ca e ceva intre noi, pur si simplu inima mea tanjeste dupa ea, iar eu nu o pot inlocui. Multe fete alearga dupa mine, uneori ma gandesc ca oricine altcineva ar fi bun, dar intr-un final, imi dau seama ca doar ea este ceea ce imi trebuie mie, iar eu am pierdut-o.

M-am purtat oribil cu ea, si imi vine sa ma omor, asta doar pentru fiecare lacrima pe care a varsat-o pentru mine, inca sunt obisnuit cu ea, iar eu sunt sigur ca ea m-a uitat si ca probabil va creste copilul alaturi de alt baiat, care va sti cum sa se comporte cu ea.

Inima ma inteapa, si intr-un final, ma arunc de tot pe iarba, pe o parte, si incep sa plang. Nu m-as fi gandit niciodata ca pot fi atat de sentimental, de emotiv, insa simt ca e ceva mai mult acolo, si ca trebuie sa plang pentru a ma elibera de ganduri.

Narator POV:

Intre timp, la organizatie, Madara era in continuare stresat... Oare poate Kuro sa fie... ea? Oare dupa atata timp, in sfarsit a gasit-o? Oare intr-un final, acest om, rau, purtator al urii si al Sharingan-ului cel mai puternic, om care isi doreste doar puterea, despre care nu stim nimic, nici macar de ce vrea asta... Oare acest om si-a gasit in sfarsit fiica?






Legaturi  [+16] - Pagina 10 Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
Nekko Sama ♥
Academy Student
Academy Student
Nekko Sama ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Oriunde pe acest Pamant >:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/MirunaDiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Desenatul,Uitatul la Animeuri,Holbatul la poze cu Harry Styles :*
Stare de spirit Stare de spirit : In process >;)

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Mar 25 Dec 2012, 13:20

hi! hi! Buuunaa!!! Sunt noua pe aici dar eu iti citesc ficul de dinainte sa am cont! Pur si simplu il ador in love . Este un fic foarte reusit. Imi place mult . Suspansul care il redai la fiecare capitol,sentimentele,TOT. Ai putea deveni o mare scriitoare cu usurinta! good job Miruu Te PuPaa si de abia astept NEXTUL(te rog sa ma anunti si pe mine cand il pui) a hug happy2
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Mar 25 Dec 2012, 14:10

CEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE?????????????????????????????????????????????????????????? Kuro fiica lui Madara??????????????????????????????????????? Bhaaaii... mi s-a facut pielea de gaina si mi-au dat lacrimile!!!!!! Nu se poate sa fie tatal ei... Vezi cum faci!!! huh? can\'t see !!!


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Mar 25 Dec 2012, 14:38

Deci, chiar nu stiu ce sa spun. E un capitol minunat.
Ma bucur ca Rei e bine, iar cat despre Hinata, chiar nu stiu ce a apucat-o. Adica fato, bine am inteles vrei sa iti faci de cap cu Deidara, da totusi kuro si copilu ce vina au ? Deidara a plecat si a lasato in urma si pe Kuro si pe copil, asa ca daca tot esti asa de obsedata de el dute si cautal si spunei ca vrei sa va faceti de cap. Insa nu ma asteptam , adica parea asa inocenta si buna la suflet, insa in ziua de azi nu te poti increde in nimeni.
Si fiica? Cum de? Adik cum o sa descopere daca e fiica lui sau nu ? Si daca chiar e fiica lui, de ce nu a crescut-o el ? Si ce s-a intamplat cu mama ei ? Iar Deidara asta, o sa vina sa o vada pe Kuro si sa isi vada copilul? Deci nu mai suport, vreau nextu !!!!!!!
Sus In jos
Cece :)
Genin
Genin
Cece :)

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Horodnic de Sus (=^.^=)
acebook acebook : I'm Neko:Miauuu! (≧3≦)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Am multe,prea multe ca sa le stiti voi :P
Stare de spirit Stare de spirit : I'm ok friends!

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Joi 27 Dec 2012, 09:18

Mi-au dat lacrimile si Kurotsuki fica lui Madara?????Fantastic,ai niste idei extrem de frumoase !!!Anuntama cand pui next!!! in love a hug


Legaturi  [+16] - Pagina 10 94845397
SHE IS ONE OF A KIND, ONE OF THE ONES THAT MAKES YOU GO CRAZY.
***
YOU CAN'T LET HER DOWN, NOR LET HER ALONE, SHE WILL MAKE YOU FALL FOR HER.
***
SHE IS SPECIAL, SHE IS YOURS!

Sus In jos
Winxteryques :3
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe Terra b-)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Joi 03 Ian 2013, 13:19

[b]
Deci iti urmaresc fic'ul de ceva vreme,si imi place,sincer :) .
Astept cu nerabdare next'ul :3 .
~~ Am plans la multe secvente :"> .
Deci .. Astept next'ul :3 .
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Sam 12 Ian 2013, 00:54

- Capitolul 85: Still you do not answer -

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Tumblr_m0w2voMRqC1rp30e7o1_500

Rei POV:

Nu mai vreau sa se chinuie, nu merita toate astea, este un inger, ea nu a facut niciodata rau nimanui, nu a facut decat sa iubeasca sincer, sa fie buna cu toti, dar totul a fost impotriva ei pana la urma, se pare. O iubesc atat de tare, insa simt ca ea, in adancul sufletului ei, nu e multumita cu mine... deloc.

O privesc pe Katy dandu-i sa bea antidotul, dar parca nu faceam si eu parte la actiune, nu faceam decat sa privesc. Hinata era pe jos, zvarcolindu-se mai rau ca intr-o criza de epilepsie, strigand, plangand, cu ochii bulbucati si venele umflate. Imi era mila de ea, intr-un fel, stiind-o ca pe 'fata inocenta' din toata povestea asta, adica e ultima persoana la care m-as fi gandit.

Kuro era inconstienta, imi parea extrem de rau pentru ea. O priveam cu perfuzii, stiind ca e doar vina mea. Daca nu ma dadeam eu la ea repede, poate asta e un semn, poate Deidara-kun e chiar pentru ea, iar eu nu am de ce sa ma bag... Sunt doar un pusti inutil in toata treaba asta, nu am ce cauta intre ei doi.

Dintr-o data, gandirea imi este oprita, pentru ca acea Katy pleaca, tarand-o pe Hinata dupa ea... O dezvelesc un pic pe Kuro, dar zaresc o pata mare de sange iesind din buzunarul hanoracului lui Kuro Alerg repede, ma aplec, si investighez locul.

Ii ridic hanoracul in acel loc, si raman socat. Era o rana care sangera in continuu, parca era fermecata, se 'regenera' in permanenta. Iau un servetel repede si incep sa tamponez zona, si imi dau seama ca rana aceea reprezinta un 'X' si era destul de prost facut, dar suficient de bine cat sa-mi dau seama ce reprezinta... Dar ce se intampla?

- Esti exact ca ea, amandoi aveti darul de a vorbi cu voce tare, se aude vocea lui Katy din spate.

Bruneta dispare intr-un nor de fum, apoi apare langa mine, de data aceasta purtandu-si rochia neagra, caracteristica.

- Kuro si cu mine ne pastram secretul in liniste, dar acum il vei impartasi si tu, spuse aceasta, eu ascultand incremenit totul. Eu am stiut de la inceput ca e Hinata, asa ca i-am intrat lui Kuro in minte, si am incercat sa o sperii un pic pe Hinata. Eu, ea si Sakura suntem 'X', noi suntem de fapt Kuro. De fapt ea traieste prin noi, dar in curand va fi libera, cand acel mizerabil numit Madara va fi in sfarsit invins de mostenitorul lui, urmasul lui fidel... care va schimba istoria...
- K-Kuro? intreb eu speriat.
- Exact, raspunde aceasta. Ea nu trebuie sa stie asta acum, are destule probleme...

Scutur capul, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Peisajul isi capata lumina sa dintotdeauna, iar Katy nu era nicaieri... Oare a fost o iluzie de a mea?

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Konachan.com%20-%2073070%20bicolored_eyes%20black_eyes%20black_hair%20gothic%20long_hair%20original%20red_eyes%20water

Kuro deschide ochii in sfarsit. Parea pierduta si plangea. Oare de ce? Totul e bine pana la urma.. O sarut si plec, promitandu-i ca ma voi intoarce maine, pentru ca e deja noaptea. Aceasta nu raspunde, doar ma strange-n brate, apoi imi da drumul si se tranteste pe pat...

---

Iesind pe usa spitalului, ma gandesc sa o iau prin padure, pentru ca e frumos noaptea. Admirand copacii, dau peste cineva, si cadem unul peste altul. Acea voce nervozata si irascibila, acel comportament imatur... mda.

Deidara ma intreaba 'ce dracu fac aici', iar eu ii explic situatia, acesta reactionand ciudat cand a auzit ca eu si Kuro suntem impreuna. Parea fericit si a zis ca 'sa ne tina', zambind sincer, trecand mai departe, fara sa astepte vreun raspuns. Imi vad linistit de drum...

Deidara POV:

Am pierdut-o definitiv. Ma plimb printre copaci, ca un betiv, ciocnindu-ma de un copac si de altul, apoi cad in genunchi, plangand, cu mainile in cap. Cum am putut fi atat de prost?! Totul e din vina mea, Kuro deja m-a uitat, nu mai insemn nimic pentru ea, sunt doar... ' un fost '... Nimeni important...

Dar trebuie sa imi dovedesc mie asta inainte, asa ca pornesc spre spital, cat de repede pot, desi aveam un mers de babuin care si-a spart capul intr-un bambus.

Ajungand la spital, ma duc si ii cer asistentei, care imi parea destul de cunoscuta, dar nu stiu de ce, sa imi arate unde este Kuro. Aceasta imi explica, iar eu pornesc de-ndata.

Stau in capul usii, dar Kuro nu pare sa ma vada. Sta pe o parte, auzindu-se suspinele pana la mine. Eram distrus, nu puteam sa cred ca i-am facut asa ceva. Ok, sunt nebun, dar nu atat de rau incat sa nu ma prind ca dupa mine se smiorcaie. Ma apropii cu pasi marunti de ea, inghitind in sec in fiecare secunda, si apropiindu-ma de ea, ii pun mana pe un umar.

Aceasta isi pune si ea mana peste a mea, si fara sa se uite ma intrebase de ce ii fac asta. Vazand ca nu-i raspund, se intoarce spre mine. Aveam in fata ochilor mei ceea ce am facut eu din ea, o fata candva vesela, energica: o fata trista, a carei prima preocupare sunt plansul si ganditul negativ. Ea inseamna totul pentru mine...

Fata se ridica in fund, iar eu ii zic sa nu se forteze. Se uita urat la mine, imi spune ca ma uraste, apoi ne sarutam. Nu ne-am sarutat niciodata mai pasional si mai cu sete decat acum.

- Ador sa ma urasti, spune aceasta, rupand sarutul si incepand sa planga. ITI BATI JOC DE MINE! striga ea, cu ecou in toata camera, izbucnind in lacrimi si impingandu-ma. De-de ce mai vii la mine? Ce treaba ai tu cu mine?!

Nu ii raspund, doar incep sa o sarut pe gat, auzind cum ritmul respirator creste, astfel ea respirand din ce in ce mai repede, pana cand si-a bagat mana in parul meu. Imi placea de ea, imi placea mult de ea...

Dupa ore in sir de sarutari si mangaieri, aceasta ma imbratiseaza, parca rugandu-se de mine sa nu plec niciodata. Intr-un final adoarme pe pieptul meu, spunandu-mi ca am facut mai rau, si...

- Sunt retardat, imi spun eu, trezindu-ma pe holul spitalului. Da, poate fac mai mult rau asa...

Ma intorc, asistenta aruncandu-mi o privire destul de naspa, si ajung din nou pe acel drum sinistru, unde ma opresc si imi aprind o tigara. De ce? Asta este intrebarea mea permanenta, de ce?! De ce e asa si nu e altfel? Poate daca unele lucruri se itnamplau iar altele nu se intamplau, era altfel... Sau...

Kuro POV:

Pur si simplu, toata viata mea am stat dupa blondul meu cu ochii de safir. Poate de asta nu ma pot obisnui cu Rei, mai precis cu ideea ca el ma place asa cum sunt, adica ca e prea bun pentru mine, etcetera.

As da orice ca Deidara sa fie aici. De ore bune nu fac decat sa ma zvarcolesc in asternuturile patului, el nu vrea decat sa ma raneasca... Poate daca as muri, ar fi mai bine...


Legaturi  [+16] - Pagina 10 Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Sam 12 Ian 2013, 14:13

Foarte frumos, dar totusi Foarte trist puppy eyes Te rog, nu o mai chinui atat de mult pe Kuro si fa-l pe Deidara sa se intoarca la ea si totul sa fie bine puppy eyes Madara omara-l si totul sa se sfarseasca cu bine, poate... cine stie... Kuro si Dei se vor casatori I rock peopleee!!! happy2 Acum, desigur, depinde si de tine cat vrei sa prelungesti acest fic minunat si nu ma deranjeaza happy2 Imi place la nebunie!!! in love



P.S.: Poate treci si pe la ficul meu puppy eyes : https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi?highlight=o+fata+intre+doua+lumi

Te pup si spor la scris I rock peopleee!!!


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Joi 07 Feb 2013, 21:44

Cand pui next-ul??? puppy eyes Mi-a placut foarte mult ficul tau si de-abia astept sa pui next-ul!!!


Ultima editare efectuata de catre kidutz_pitiik99 in Vin 08 Feb 2013, 22:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Cece :)
Genin
Genin
Cece :)

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Horodnic de Sus (=^.^=)
acebook acebook : I'm Neko:Miauuu! (≧3≦)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Am multe,prea multe ca sa le stiti voi :P
Stare de spirit Stare de spirit : I'm ok friends!

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Vin 08 Feb 2013, 12:28

Ca intotdeauna foarte trist dar si frumos.:}}}} Nu o mai khinui pe KURO!! Sper k se vor impaca!!Abia ajtept nextul si ma ajtept sa fie la fel de frumos:)))


Legaturi  [+16] - Pagina 10 94845397
SHE IS ONE OF A KIND, ONE OF THE ONES THAT MAKES YOU GO CRAZY.
***
YOU CAN'T LET HER DOWN, NOR LET HER ALONE, SHE WILL MAKE YOU FALL FOR HER.
***
SHE IS SPECIAL, SHE IS YOURS!

Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Dum 10 Feb 2013, 02:11

Stiu ca e scurt si etc, nu se intampla prea multe, dar sper sa nu va dezamagesc :D. Va iubbb!

- Capitolul 87: Tradarea -

"And if I bleed,
I'll bleed, knowing
You don't care, and
If I sleep, just to dream
Of you, I'll wake without
You there"



Legaturi  [+16] - Pagina 10 Images?q=tbn:ANd9GcSsULXNU21sbwSbtpuee10I9NowVCkqR852n30dGHms4f9CfoOSGg


Narator POV:

La organizatia Akatsuki, pe un pat, statea tolanit Orochimaru, care nu era deloc precum dorea el sa para. Nu era deloc neputincios, nici slabit, ci doar voia sa para nefolositor. La un moment dat, toate gandurile sale sunt intrerupte:

- Off, prietene, esti mai bine? N-ai idee ce a patit cel care te-a ucis! spuse Madara, fara sa stie faptul ca Orochimaru era constient ca el l-a ucis.
- Da, Madara, multumesc mult. Esti un prieten adevarat, ii raspunde Orochimaru, vrand sa para sincer.

Orochimaru il priveste pe barbat parasind camera. Nu il recunostea ca fiind fratele lui de cruce, ca fiind prietenul sau cel mai bun, ca fiind pur si simplu... persoana alaturi de care a copilarit cand nu avea pe nimeni langa el... Ca au trait unul langa celalalt, ca si-au facut impreuna planuri, ca au crescut unul in fata celuilalt.

~ Flashback ~

Era o zi calduroasa de iulie. Soarele portocaliu ardea cu putere peste Satul frunzei. Pe strazi, copiii se joaca, alearga, glasurile lor rasunand neincetat pe strazi.

Fel de fel de micuti, imbracati colorat, purtandu-si bandana sua ochelarii de soare, umblau impreuna cu familiile, prietenii, animalele de companie sau senseii pe strazi, bucurandu-se de fiecare clipa. Suflete fara griji, fara pacate, insa chiar toti copiii sunt asa?

La ceva distanta de partea vesela a satului, se afla cimitirul. Acesta era de obicei pustiu, nimeni nu umbla pe aici inafara de oamenii in trecere sau de ingrijitor: un batran firav, pe nume Kojaro.

Acesta avea ochii verzi, fata supta, ochii tristi, care au vazut multe, dar de asemenea un suflet bun, minunat chiar, trecut si el prin multe. Acesta se plimba de zor printre morminte, si dadea negativ din cap la fiecare om care a murit tanar, gandindu-se ca nu mai putem fi salvati nicicum. Lacrima, insa, pentru ca de fiecare data, langa doua pietre funerare, statea un baietel. Scund, cu parul negru, foarte lung si cu fata palida. Ochii sai verzi reflectau tristetea acestuia.

Statea de zor printre morminte, ajutandu-l pe Kojaro la treaba. Desi batranelul primea cu placere ajutor de la Orochimaru, se simtea deprimat. Acesta era mult prea matur pentru varsta lui oricum...

Orochimaru il intalneste pe Madara, care era in echipa cu mama lui Kuro, pe numele ei real Kasharo si cu tatal lui Deidara, de asemenea, Shuro . Orochimaru, era, bineinteles in echipa cu Tsunade si Jiraya, insa cum fiecare echipa are de obicei un membru care o ia pe calea gresita, Orochimaru si Madara nu erau prea apropiati de echipele lor, invatand totul singuri, pana cand au decis sa paraseasca satul, pentru a cauta puterea si si-au stabilit un rost in viata: proiectul ochiul lunii.

Acestia, la maturitate, au supravegheat copiii colegilor lor, ca de exemplu Deidara, despre care stiau amandoi ca va apuca o cale nu tocmai buna in viata, si stiau ca trebuie antrenat, insa Orochimaru a mers pe ideea de pace, nevrand sa distruga lumea, ci doar sa o schimbe. Pe cand Madara, dorea sa o domine, sa o distruga, sa o faca cum stie el, sa devina un tiran.

Legaturi  [+16] - Pagina 10 0

Orochimaru insa, s-a supus, ca intotdeauna, a pus prietenia pe primul loc, crezand ca lui Madara ii va trece, insa totul a devenit mai rau: Organizatia Akatsuki crestea, Orochimaru a parasit-o, Deidara a venit si el, la fel si Sasuke, iar din ce in ce mai multi ninja cu abilitati chiar bune, o luau pe calea cea intunecata fara nicio explicatie. Madara devenea ceva rau, iar intr-un final a reusit: el a devenit raul insusi.

~ End of flashback ~

Deidara POV:

Timpul trece, iar eu ma simt din ce in ce mai distrus. Nu am o casa, nu am nimic, nu sunt nici macar fericit, urasc tot ce are legatura cu mine, ma urasc pe mine, sunt un dobitoc si jumatate.... Cum am putut sa pierd fata care m-a iubit pentru ceea ce am fost candva? Cum am putut sa-mi bat joc de ceva ce imi era destinat? Cum am putut da cu piciorul intr-o relatie care ar fi durat etern?

Imi e atat de dor de ea...


Narator POV:

Se lumineaza de zi. Satul nu mai era acelas. Iwagakure avea ceva ciudat astazi. Ceva se intampla, dar nimeni nu stie ce. Toti cetatenii sunt foarte agitati, parca se grabesc la munca mai rau ca de obicei, mijloacele de transport circula mai greu, iar soarele arde mai tare.

La spital, Rei ajunse de mult la Kuro, tinand-o de mana de zori. O iubea enorm, pacat insa ca, desi nu era evident, Kuro nu avea aceleasi sentimente pentru Rei, asa cum avea el pentru ea, insa e bine ca Rei nu si-a dat seama. Acesta o saruta pe fata, care incepe sa lacrimeze.

- Ce s-a intamplat? intreaba baiatul, bulversat.

Fata nu ii raspunde, doar il priveste in ochi pret de cateva secunde, iar apoi il saruta. Totul era altfel. Ea trebuia sa accepte ca Rei nu e Deidara, ca Rei o merita, iar Dei-kun nu, ca nimic nu mai este ca atunci cand avea ea 15 ani. Singurul lucru care o macina, si de care isi aminti imediat este copilul, pe care totusi Deidara l-a vrut si care nu are nicio grija... Doamne, Akatsuchi era prietenul ei bun, de ce a plecat?

Pe cine va mai intreba de sute de ori " Crezi ca o sa ma impac cu Deidara ? " chiar daca si ea stia deja raspunsul? In cine isi va mai pune toata baza? De cine va mai depinde toata viata ei? Toti ceilalti s-au indepartat, iar ea e inca aici, singura, intr-o cu totul si cu totul alta lume.

- Kuro, te iubesc mult. Esti raza mea de soare, roseste Rei, fara sa realizeze ca face mai rau.

Aceasta il strange in brate. Nu putea constientiza ca tocmai s-a indragostit de cel mai bun prieten al sau, fata de care totusi avea o anumita ura, desi simtea constant nevoia sa il impresioneze... Oare si ea il iubea, dar nu isi putea da seama? O gramada de intrebari se lasuiesc in capul fetei, insa una singura ramane acolo fixata....

" M- A UITAT? "


Legaturi  [+16] - Pagina 10 Images?q=tbn:ANd9GcTu6UF-xmtlPH60i0EaQ3lzkYXv4lqaeZpWfKHXhYTbo1-KTOM48Q


Intre timp, in sat domneste un nor mare. Toti cetatenii, speriati se aduna intr-un singur loc: la Turnul Tsuchikagelui, rugandu-se ca o minune sa se intample. Din turn, se zaresc iesind pe balcon cateva umbre.

Cea din mijloc o ia inainte, lasandu-le pe celelalte doua in urma. Iesind din intuneric, nu era nimeni altcineva decat Uchiha Madara. La vazul noului Tsuchikage, cetatenii au avut reactii de la lesinat pana la stop cardiac, sau doar surprindere maxima. Din celelalte parti isi fac aparitia Mizuki si Nagato, care ii vor fi ajutor lui Madara de acum.

- Cetateni Iwagakure! Taceti si nimeni nu va fi ranit! Vom cuceri celelalte natiuni, vom...
- DE CE AI ALES TOCMAI SATUL ASTA?! se auzi o voce din multime.

In gramada de oameni se formeaza o gaura, prin care trece o femeie... Avea parul negru si ochii negrii inlacrimati. Isi tinea mana la piept, stapanindu-si insa plansul. Purta un halat de baie, bleu, iar pe dedesubt o camasa de noapte. Cum a vazut-o, Madara...

[u][i]


Legaturi  [+16] - Pagina 10 Tumblr_mo9fabSklM1r5nz7ho1_500




Fanfic-uri in desfasurare:

Legaturi [ 16] : https://sasu.forumgratuit.ro/t4563-legaturi-16
Rain Clouds come to play again [ 16]: https://sasu.forumgratuit.ro/t7592-rain-clouds-come-to-play-again-16
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19Dum 10 Feb 2013, 02:32

Deabia astept sa pui next-ul, imi place foarte mult ficul tau, iar la citirea lui am afut tot felul de sentimente...de la ras pana la plans... Iti admir munca si iti urez mult succes in continuare!


Legaturi  [+16] - Pagina 10 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
Continut sponsorizat




Legaturi  [+16] - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi [+16]   Legaturi  [+16] - Pagina 10 I_icon19

Sus In jos
 

Legaturi [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 10 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-