Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

ficul meu se apropie de sfarsit, mai sunt vro 6 capitole(aproximativ) si ma gandeam sa fac sezonul 2. ce spuneti?
1. sigur, vreau neaparat sezonul 2!
Caruselul vietii  - Pagina 5 I_vote_lcap100%Caruselul vietii  - Pagina 5 I_vote_rcap
 100% [ 23 ]
2. e dragut, dar nu stiu sigur
Caruselul vietii  - Pagina 5 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3. nu, chiar e indeajuns un sezon!
Caruselul vietii  - Pagina 5 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 23
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 16:44

Hello!
Am mai trecut si eu pe aici si ce crezi ca vad ??? NImic. Si de ce nu e nimic ?? Ei bine la asta sa imi raspunzi TU...
Am si eu o intrebare simpla si nesemnificativa:
CAND PUI NEXT ?? what? please
Stau ca pe carbuni ....
Cand pui next sa ma anunti, ok ?
Teo
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 18:02

Ce faci aici cu noi?Ne tii ca pe jar! Nu mai ai idei sau nu mai ai timp sa le pui? Da-ne un raspuns!!!nervi! crying what? please
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 20:48

hai te rog cu nextul


Editat de choco :) : nu mai faceti Spam! Nu mai comentati daca nu puteti scoate mai mult de 10 cuvinte de al voi. hmm...?!


Caruselul vietii  - Pagina 5 3
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 23:27

HEI, AM ADUS NEXTU'...
stiu ca nu am mai pus nici un capitol in ultimul timp, dar am avut cateva probleme
de acum nexturile am sa le pun o data la cateva zile, fiindca incepe scoala si ma rog...
am sa ma straduiesc sa pun cate doua capitole in fiecare saptamana. sper sa ma intelegeti.
multumesc inca o data celor care inca imi citsc ficul si au rabdare pana la next kiss
spor la citit...


CAPITOLUL XIV: confuzia

-Doua parti ale aceleiasi inimi... Meditam eu cu voce tare, fara sa imi dau seama ca sunt ascultata. Momentul dramatic ne-a fdost stricat de Deidara care tocmai ateriza langa noi. Pasarea gratioasa ateriza incet, iar blondul sari din spatele ei. Vantul provocat de aripile pasarii, misca putin florile de pe mormantul parintilor mai.

-Ce naiba! Ai putin respect! Suntem intr-un cimitir! Zbieram eu ca nebuna.

-Scuze. Spuse blondul cu regret. Dar am o veste buna si una rea... itachi ii sugera sa ne spuna mai intai vestea rea, dar blondul il intrerupse: Nu vreti sa vi le spun pe amandoua intr-una?

-Zi cum vrei, numa zi odata! Zic eu din ce in ce mai nervoasa. Curiozitatea imi ardea circuitele, nemaiputand sta calma.

-Karin a fugit! Spuse acesta cu indiferenta. A lasat un mesaj in care spunea ca a plecat fiindaca o neglija Sasuke. Deidara nu se mai putea abtine sa nu rada. Stau putin si ma gandesc, dupa care am gasit raspunsul la intrebarea ascunsa a acestei vesti si am spus:

-Sa ma ierte Dumnezeu, ca sunt intr-un cimitir, dar ce naiba cauta Karin sa vopseasca ouale cuiva fix in ziua de Paste! Deidara mai avea putin si se tavalea pe jos de ras si chiar il inteleg. Abea acum mi-am dat seama de ce am spus, iar cealalta eu, la fel ca Deidara, nu mai putea de ras. Mi-a venit o idee! Imi spun eu in gand. Baieti,ganditiva la cel mai bogat si mai puternic barbat din satul ascuns in ploaie. Dupa un scurt moment de liniste, Dei imi spune ca Pain, dar oare s-ar uita el la ea? Oare mai era alcineva? Itachi a mai spus de cineva cu un nume ciudat, Shun [viteza] Grey. Nu stiu de ce dar mi se parea foarte cunoscut numele, dar nu i-am dat importanta.

Toti patru zburam pe cate o pasare de argila. Vantul sulfa cu putere si imi facea pielea sa roseasca, fiindca era frig. In mintea mea format tot mai multe viitoruri posibile. Intr-unul ii faceam lui Karin o slujba asa ortodoxa plina de obscenitati, intr-alta o dadeam pe Karin cu capul de asfalt pana a ii daduse sangele, si multe altele. Cealalta Sakura radea malefic, ceea ce imi facea pielea de gaina. Zburam deasupra marii verzi. Din ea, unii arbori se inaltau razleti inaintea noastra, iar pasarea ii evita luand viraje bruste si ma facea sa dau in parti. Padurea se termina lasand in urma sa o poiana larga de unde se observa un mic sat. Ne apropiam. Eram nerabdatoare, palmele imi transpiram si aveam fluturi in stomac. Cladirile se inaltau maiestuos incantandu-mi privirea. Am aterizat la marginea satului linistit. De ce imi parea atat de familiar? De ce imi parea cunoscut acel nume? De ce sunt atat de emotionata? Strazile erau si mai pustii de aproape. Mergeam in liniste deplina si intr-o formatie ca de armata ce protejau o comoara, iar aceea comoara eram EU. Itachi si Deidara mergeau inainte, eu dupa ei, iar Sasuke in spatele meu. Intr-un fel ciudat ma simteam in siguranta, dar spatial meu personal aproape ca nu exista. Simteam cum ma inrosesc cand Sasuke se mai apropie de mine. Fluturasii mei se agitau si mai tare.

Dupa un timp de mers prin orasul ,,fantoma’’, fiindca nu era nimeni, am ajuns la marginea micului sat. In fata noastra se inalta un conac imens si luxos. Cei doi gardieni de la poarta ne lasa sa intram si ne conduse pana la usa cladirii. In spatele usii de lemn masiv, se ascundea interiorul unui adevarat palat. Doua fete, probabil menajerele, ne intampinara. Erau izbitor de asemanatoare. Aveau corpul zvelt, ochi caprui, dar culoarea parului diferea un pic, deoarece una avea parul blond inchis si cealalta castaniu deschis. Ne conduceau pe un hol, alb, luminat de lampi din cristal. Totul era atat de scump si pretios si evident mult prea pompos. Chiar si covorul rosu ce sa intinsea sub picioarele noastre, cred ca era din matase. Ne-am oprit in fata unei usi imesnse, sculptata manual, care probabil costa extrem de mult. M-am izbit de Itachi care se intoarse brusc spre mine. Facand micul sau semn obisnuit, care imi spuse sa ii ascult gandurile. ,,Sakura, sa nu te lasi intimidata de persoana din spatele acestor usi.’’ Incurajarea lui ma facu sa imi fie mai frica decat imi era deja. Usile s-au deschis. Camera din spatele acestora era foarte ,,regala’’. Un birou mare din lemn de cires se afla acum in atentia noastra. Itachi si Deidara intra primi. O voce calda ii saluta. Facandu-mi curaj, am trecut si eu pragul usii. In parea opusa a biroului se afla o masuta de cafea facuta din cristal. In spatele acesteia, pe niste perne de catifea, se afla un barbat. Avea corpul binefacut si era imbracat intr-un chimono alb imaculat cu margine albastra. Parul sau lung pana la jumatatea spatelui, era de un lila placut, iar ochii erau de aceeasi noanta ca a mamei mele, un caramel intens. Lantisoare din aur alb se leganau la gatul sau. Imi aminteam foarte vag de el, dar de unde? Vocea sa calma rasuna dinou in incapere, in timp ce ma fixa cu privirea.

Caruselul vietii  - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcTR58T_UAJ1dXwoNPgPu3MypXgcBx_X6voAnEjABA7bon2H-wIZ

-Uite-o si pe mica mea floare de cires! Se intoarse spre baieti si continua. Vad ca o cunoasteti deja pe logodnica mea, Sakura,…

VA CONTINUA...
sper ca v-a placut si sa nu va suparati pe mine ca e prea scurt, dar abea la 7,45 am ajuns akasa de la tara si m-am apucat imedeat de tastat...
va pup dulke in love


Ultima editare efectuata de catre micutza alintata in Mier 25 Apr 2012, 20:53, editata de 7 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Caruselul vietii  - Pagina 5 Asss10Caruselul vietii  - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 07:58

Pe cinee? Doamne, ce mai e si asta? lough In orice caz, mi-a placut mult nextul, n-am ce spune, mai ales ca ai reusit sa ma faci sa vreau sa citesc mai mult. heh Ideea este ca imi place mult stilul tau si faci ca lucrurile sa decurga incet, lent, cum trebuie. Pai.. spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)


Caruselul vietii  - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 08:29

hey....m-am pierdut cum adica logodnica lui? am pierdut eu ceva sau m-am lovit la cap? oricum sper sa ne aduci repede nextul ca eu una mor de curiozitate ce se intampla
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 13:46

Doamne!Sakura, logodita?OOOO acu vreau next din adincul sufletului.
Deci m-ai uimit. Imi place de acest nou individ.Cred ca baietii o sa moara de ciuda.
Pune next repede te rog!


Caruselul vietii  - Pagina 5 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 13:56

Logodnica? Eu una am ramas masca. Cum adica? Acum chiar ca m-ai facut curioasa...
Exact cum a spus si Irina, si eu cred ca baietii vor murii de ciuda.
Eu astept next. Spor la scris si la idei! Te pup!


       Caruselul vietii  - Pagina 5 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Caruselul vietii  - Pagina 5 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Caruselul vietii  - Pagina 5 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 15:55

Ce mah???LOGODNICA????? DE UNDE SI PANA UNDE SAKURA LOGODNICA LUI??? confuz what? wtf
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 16:07

hei nu e vina mea ca asa mi-a venit mie ideea, OK?! oricum o sa vedeti in next de ce...
va multumesc mult pentru comm-uri
raman datoare, dar cu ce? think what?
hai va pup si poate pun next maine...... sau daca am chef, diseara
mai vedem dap !
in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 16:35

Diseara!! Diseara!!! Doar nu vrei sa ma lasi in suspans,nu???? yeah
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 16:36

Ai observat ceva la poza mea de avatar?Nu seamana cu Sakura din Akatsuki exact asa cum ai descris-o tu la inceput?? yeah happy2 heh thank you
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 16:52

poi exact dupa poza aia am descris-o pe ea.....
adik la ea ma gandeam cand descriam heh
shi nush daca pun diseara nextu' pt ca inca nici nu l-am scris
oricum ma *** pe ele teme de vacanta ca am cu caru' sad
shi tre sa imi fac temele
dar gasesc eu o solutie daca nu pun azi mai mult ca sigur maine o sa pun nextu' dap !
in love



Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 19:46

Buna a hug
Am ajuns ultima nervi! zapacita de mine nervi!
Anyway Imi palce nextul in love este super frumos in love
Cum adica LOGODNICA ?!?!?!? hmm...?! De unde si pana unde ?!!?!??!
Oricum, trebuie sa astept next ca sa aflu a hug SA ma anunti de next please hug2 please
Teo kiss a hug in love
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 21:03

AM FOST HARNICA SI AM ADUS NEXTU'....
sper sa va placa si sa va lamureasca cate ceva despre situatie....
spor la citit


CAPITOLUL XV: promisa


-Ce? Aceta a fost singurul lucru pe care am puput sa il spun. Baietii mai aveau putin si cadeau pe jos de la veste, mai ales Sasuke care era negru de furie. Sasuke nu mai astepta nici o explicatie ca se napustise pe usa, afara, mai ceva ca o tornada. Ma simteam foarte prost, dar de ce? Ce vina am? Deidara pleca dupa Sasuke ca sa il calmeze si Itachi devenea din ce in ce mai ingrijorat, dar eu eram cea care fierbea mai rau decat toti. Cum adica logodnica? Nu m-am logodit cu nimeni! Sau da? Aaa... Ma durea capul de cat tipa cealalta nebuna din mine. Taci, taci, taci! Imi spuneam eu, mie. Adica celeilalte eu, adica suna ciudat?! Am sa inebunesc! Tipam eu in gand. Vocea calda a lui Grey ma trezi din visare.

-E adevarat. Poti sa il intrebi pe tatal tau care mi te-a promis. Apropo ce mai face? Spuse el cu o voce nevinovata si cu un zambet dulce si inocent pe fata. Chiar nu stiu ce vina am eu, dar cred ca el nu a auzit despre perintii mei.

-Pai, nu stiu. Stai sa ma duc pana la cimitir sa il intreb, sa vad ce imi raspunde. Poate iese si din mormant, asa ca sa va faca o vizita. Am explodat mai rau decat un vulcan si chiar imi parea rau fiindca am fost nepoliticoasa. Nu stiu cum aratam eu pentru el, probabil mai mult ca o nebuna care era imbracata in haina specifica Akatsuki. Zambetul acela placut, de pe fata lui Grey, disparu lasand in urma multa tristete. Ii parea rau din adancul sufletului. Ii parea rau pentru mine, pentru ca am ramas singura. Sentimentele lui deveneau tot mai apasatoare si sufocante. Atunci s-a intamplat. Am fost absorbita in mintea lui. Isi amintea, lucru care m-a facut sa imi amintesc si eu acea zi, in urma cu 9 ani. Pe atunci era doar un baietel de 10 ani.


* * * Flash back * * * (amintirea Sakurei)


Ma dureau picioarele. Toata dimineata am fugit dupa Naruto, ca sa imi dea funda cea rosie inapoi. Si acum fug. Tineam la Naruto ca la un frate, dar fratii merita batuti, nu? Naruto se indreapta spre muntele cu fetele bosorogilor care ma speriau. Il urmaream. Cum de are atata energie dupa ce l-am alergat toata dimineata? Eu mai aveam putin si lesinam de la oboseala, dar nu ma lasam. Era funda mea preferata. Soarele calduros era cu totul impotriva mea. Pielea imi ardea si eram dezhitratata. Naruto se indeparta tot mai mult, iar eu nu il mai ajungeam din urma. M-am oprit un minut sa imi trag rasuflarea. Acum il caut pe Naruto cu privirea, dar parca l-a inghitit pamantul.

-Sakura-channn! Ma cautai?! Voce lui se auzea tare si rasunator. Ma uit in toate partile dezorientata, pana cand aud un ,,Aici sus!’’. Imi ridic privirea si il vad pe Naruto cocotat pe nasul celui de-al treilea Hakage (muntele). Incep sa alerg spre el, mai nervoasa ca inainte. Dar nu apuc sa fac mai mult de cativa pasi ca am aterizat pe jos. Eram prea obosita ca sa ma pot ridica.

Il vedeam pe Naruto ca fuge ca disperatu’ spre mine, dar de ce? pamantul incepu sa se miste. Ce? Cutremur?! Vedeam cum diferite pietre coborau cu viteza de pe munte. Veneau spre mine! Naruto striga la mine sa ma ridic sa fug, dar nu puteam. Imi era rau si nu mai aveam energie deloc. Pitrele se apropiau din ce in ce mai mult. Imi era frica. A inghetat! Mi-am inchis strans ochii, asteptandu-mi moartea. Doua brate ma prinsera. Acum era in bratele cuiva. Imi era prea frica sa deschid ochii, asa ca m-am lasat in voia sortii. O voce calda imi spuse pe un ton mai dulce dacat mierea:

-Esti in siguranta acum. Poti deschide ochii. Ascultatoare, i-am deschis. Eram in bratele unui baiat cu par lila si ochii de caramel. La gat purta aparatoarea satului ascuns in ploaie. Era ninja! M-am speriat si am inchis dinou ochii. Nu te speria! Nu iti fac niciun rau. Imi spuse pe acelasi ton dulce.

In clipa urmatoare simt cum alte brate ma cuprind, deschid ochii si il vad pe tata. Era speriat si ingrijorat, dar ascundea totul, ca de obicei, dupa un zambet. Ma simteam in siguranta acum, linistea cuprinzandu-ma am adormit.

* * * End flash back * * *



Im mintea lui Grey, inca se derula continuarea. Dupa ce vorbise destul timp cu tata si admirandu-ma neincetat, tata il intrebase ce recompensa doreste. Orice putea alege, bani si bijuterii, dar el m-a ales pe mine. Tata a cceptat dupa cateva zile in care s-au cunoscut mai bine. De atunci ii sunt promisa. Intorcandu-ma in prezent, las capul in pamant de tristete si ii spun lui Itachi:

-Spune adevarul. A fost si dorinta tatei. Am vazut asta. Mama era si ea de acord fiindca el chiar ma iubea, chiar si atunci. Nu aveam curajul sa il privesc in ochi. Imi pare rau, dar e dorinta parintilor mei... cuvintele mi se pierdeau. Nu puteam forma fraze, doar cuvinte aruncate in vant cu multa tristete. O sa fiu... sotia lui...

VA CONTINUA...
sper ca v-a placut si astept cat mai multe comentarii
va pup... in love


Ultima editare efectuata de catre micutza alintata in Joi 19 Apr 2012, 23:05, editata de 3 ori
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 21:10

Ha prima heh
Deci capitolul a fost prea tare! Daca Saku se marita vin sa-i cant"Ia-ti mireasa ziua buna" lough O abia astept next sa vad ce se intampla! Mi-a placut cum Sasuke a murit de gelozie.
Te rog pune next repede ca eu mor aici


Caruselul vietii  - Pagina 5 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 21:23

Super capitolul in love
Imi place in love asta e Ana pe care o cunosc. Cea activa si plina de surprize, imi pace mult cat de harnica esti, stiu ca am mai spus-o dar cred ca o sa scrii si la noapte lough
Sa ma anunti de next i love you friends
Teo
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 21:40

in noaptea asta nu o sa mai scriu nik
pentru ca o sa citesc cartea mea preferata de vro 662-665 de pagini happy2
trebuie sa am material pt fic si citind sau recitind cartea imi vin tot felul de idei
nextu am sa il pun... poate maine seara.... poate poimaine.
va multumesc pentru comm-uri si va pup... in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Joi 19 Apr 2012, 23:52

Deci draga mea daca vrei poti sa ma bati. Deci nu pot sa cred ca abia acum ti-am citit ficul. Este absolut genial. Imi place mult ideea. Abia astept sa vad ce se va mai intampla. Ce vor face cei trei baieti? uff, sunt asa curioasa. Ei bine, spor la idei si scris .
Dey te pupa kiss


 Caruselul vietii  - Pagina 5 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Caruselul vietii  - Pagina 5 11uyc9l
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 00:10

stai calma ca nu te bat, oricum nu ma supar pentru ca nici eu nu am reusit sa citesc ficurile tuturor
(fie vorba intre noi sunt mult prea multe ca sa le pot citi pe toate...)
iti multumesc de parere si de comm.

hei am o intrebare:
as vrea sa fac un nou fic si inca nu m-am hotarat cu ce personaje sa il fac
ma puteti ajuta cu niste pareri...
ce va place mai mult Kaleido star sau Inuyasha
inca nu stiu crying , am prea multe idei....very sad
hai va pup si astept cat mai multe raspunsuri... in love
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 09:18

bua , a fost super , hai ca am ramas in suspans , vreau next-ul:>:)


Caruselul vietii  - Pagina 5 Tumblr_mov08nWWlM1rkmjjzo1_500
There is nothing to be happy
Nothing with reason for smile
There is a sad moment
A moment to you have cry
                       -Also roses have die

~My Fan Fics~
Just Be Perfect!(+16)
Sus In jos
•°•Andy Quinn•°•
Genin
Genin
•°•Andy Quinn•°•

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Timisoara :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : ♫ Muzica ♫
Stare de spirit Stare de spirit : Without music, life would be a mistake.

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 09:22

Ce mi-a placut cand Sasuke a devenit gelos... Se incing lucrurile Caruselul vietii  - Pagina 5 947835
Bine ca m-ai lamurit si pe mine ca de altfel eu ramaneam in ceata Caruselul vietii  - Pagina 5 947835 Sakura i-a fost promisa lui Grey acum noua ani? Ce mult timp a trecut de atunci Caruselul vietii  - Pagina 5 68543
Eu sunt tare curioasa in legatura cu ce se va intampla in continuare, asa ca spor la scris si la idei, dar si la scoala! Caruselul vietii  - Pagina 5 208323

P.S. Si in legatura cu intrebarea, eu nu am citit de mult un fic Inuyasha. Caruselul vietii  - Pagina 5 384738


       Caruselul vietii  - Pagina 5 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o3_250  Caruselul vietii  - Pagina 5 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o6_250       Caruselul vietii  - Pagina 5 Tumblr_mhgm50MIbx1rfsim9o8_500

Music gives a soul to the universe, wings to the mind,  flight to the imagination
and life  to everything. 


•°•Andy Quinn•°•

Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 12:30

Aly e aici...... ce pot sa spun... minunat ca de fiecare data, insa ce-l mai mult in acest capitol sincer mi-a placut gelozia lui Sasuke, sunt foarte curioasa cum vor evolua lucrurile, si sper sa ma anunti la urmatorul capitol Aly te pupa i love you si spor la ideii
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 16:19

wow chiar asa?
nu k ne termini fato. cum poti face asta. auzi sakura sotia lui ala. teai tacanit rau nu gluma.
abia astept nextul happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 16:29

stiu ca sunt nebuna
o sa vedeti la ce ma refer.....
eu fac exact ce nu va asteptati dap !
hai va pup ca trebuie sa imi fac temele in love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Caruselul vietii  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-