Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Caruselul vietii  - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul

ficul meu se apropie de sfarsit, mai sunt vro 6 capitole(aproximativ) si ma gandeam sa fac sezonul 2. ce spuneti?
1. sigur, vreau neaparat sezonul 2!
Caruselul vietii  - Pagina 6 I_vote_lcap100%Caruselul vietii  - Pagina 6 I_vote_rcap
 100% [ 23 ]
2. e dragut, dar nu stiu sigur
Caruselul vietii  - Pagina 6 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 6 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3. nu, chiar e indeajuns un sezon!
Caruselul vietii  - Pagina 6 I_vote_lcap0%Caruselul vietii  - Pagina 6 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 23
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Caruselul vietii  - Pagina 6 Asss10Caruselul vietii  - Pagina 6 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 17:50

Hei hei. :) Pai ai cerut o critica, deci am venit. :)


Descriere: ai mai evoluat de prima data cand ti-am criticat ficul. Este mai bogata si te folosesti mai mult de ea pentru a descrie anumite aspecte etc. De asemenea, am vazut ca nici limbajul nu mai este chiar atat de rigid, ci ai inceput sa utilizezi figuri de stil si imagini artistice, astfel incat acum sentimentele personajelor sunt mai usor de inteles si peisajul este mai usor de imaginat, impreuna cu alte cadre naturale. :)

Actiune & Dialog: actiunea nu mi se pare grabita, dar am mai observat anumite pasaje din text care imi par putin fugitive, de parca nu ai fi reusit sa descrii pana la capat un anumit lucru. Dialogul nu este nici prea lung si nici sec, desi poate ca unele replici ar fi mai indicat de introdus in vorbirea indirecta. Parerea mea. :)

Idee & Titlu: de titlu ti-am mai spus ca imi place si ca este interesant, dar si de faptul ca trebuia scris cu litera mare cuvantul "caruselul". Daca nu stii cum, atunci sa stii ca trebuie sa iti editezi primul capitol si apare acolo si titlul. Schimbi litera de inceput cu majuscula si apoi dai Trimiteti. Asaa, ideea este interesanta si o dezvolti destul de bine. Mai sunt cateva aspecte de care nu sunt in totalitate multumita, dar mergi spre mai bine, deci sunt sigra ca pana la fina o sa fie ok.

Estetica: citesc capitolele cu usurinta si nu ma pierd printre randuri. Imi place ca lasi spatiu liber intre paragrafe, deoarece asa este mult mai usor de citit. :)

Greseli de tastare/ otrografie: am mai vazut cateva pe ici pe colo, dar nu mi se par a fi prea multe, deci este mai bine ca mai inainte. Totusi, fii mai atenta atunci cand iti corectezi capitolele inainte de a le posta. :)


Cam asta ar fi critica din partea mea. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. Caruselul vietii  - Pagina 6 962758


choco :)


Caruselul vietii  - Pagina 6 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 19:09

Ceeee???Sotie?Logodnica??AAAAAAAAAAAAA!!!!!!!CApul meu!!! Vrei sa fac stop cardiac?Nu mai pot!!!! nervi! wtf kboom
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 19:14

Sa sti ca , in legatura cu intrebarea ta, nu m-as supara daca ai face din amandoua ca ambele anime-uti sunt super tari (ambele leam vazut in totalitate de cel putin 2 ori)
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Vin 20 Apr 2012, 23:08

multumesc pentru com-uri
si DeMeTrIoN: am pus un nou fic cu inuyasha sper sa iti placa, sper ca nu te superi dar ai putea scrie tot ce ai de spus intr-un singur comm
sper ca nu te-ai suparat happy2
va pup dulce.... in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Caruselul vietii  - Pagina 6 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 11:09

Buna a hug
Este interesata chestia cu logodnica.
Ea va deveni sotia lui.
Sasuke e gelos..
INtersant.
Astept next-ul.
Spor la scris in love



Caruselul vietii  - Pagina 6 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-&quot;
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-&quot;
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 13:59

aiiiiii...Ma omori cu zile!! Scuze ca nu am venit pana acum dar cum sunt eu fraiera de bubui, n m-am uitat si acum regret, dar mai bine m-ai tarziu dacat niciodata!
Pai, pana la urma il alege pe sasuke,itachi dau Shan?
Eu personal vreau si un capitol doar din perspectiva lui Sasuke si a lui Itachi.
Nu este prea pervers ficu' dar este acceptabil.
Eu sunt cu perversitatiile si deacea am un fic mai pervers.
Nu mi-o lua in nume de rau dar ar trebui si putina perversitate, stiu si eu... Un miligram acolo, nu strica de loc
;)))Sper ca nu te-am plictisit cu Perversitatea mea , si astept next-ul!
Sper ca ma anunti si pe mine ca sa-ti pot da mai multe comuri :D
Mult succes la scris si te astept si pe la ficu' meu ,,Perversi dar draguti, frumoase dar periculoase +16"
=)))) Pana si titlu' este pervers:P
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 14:17

mersi draga pentru comm
uite pt tine am sa pun putina perversitate,
da doar putin, peste cateva capitole
ok?
hai ca te-am in love pupat


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -_-&quot;
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-&quot;
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 14:43

Esti ce-a mai mare scumpa posibila...
Iti jur ca daca ai fi acum in fata mea te-as smotoci si te-as pune in vitrina
:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X
Mersiii:X
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 15:04

mersi
dar hei nu sunt inuyasha, adik jumate caine ca sa il poti smotoci
si chiar in vitrina? stai ca trebuie sa ma arenjez mai intai,
daca tot tre sa stau dupaiape loc, fara sa ma misc, ma misc akum
esti o dulke in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
PufuleteDeCiocolata
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Nu vrei sa sti...;)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Skating profesionist
Stare de spirit Stare de spirit : ;x Intrebati-o pe SasukeLoveSakura

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 15:06

Mda....are dreptate SasukeLoveSakura...
Ficul este bestial!!


Au mai fost unele ,,fete" care s-au bagat
Nu le-am dat atentie si am continuat

Te iubesc mult scumpete<3 [Pare ciudat dar, DA s-a si intamplat ca un baiat sa iubeasca o fata cu adevarat]
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 15:09

multumesc mult
nextu am sa il pun diseara sau maine
depinde cand il termin
v-am pupacit dulce in love


Edit Andre Ea : Numai fa dublu-post, te-a avertizat si Choco :) deci gata. hmm...?!


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 18:50

aaa..Sa sti ca nu m-am suparat, dar nu-mi pot aminti tot ce vreau sa zic intr-un singur com si uita-te ca sunt la ore diferite. Primul il pusesem dupa ce am citit capitolul, iar al doilea dupa ce am citit comm-urile happy2
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 22:39

Hello hug2
Astept nextul cu nerabdare!!!!!!!!!! Sa ma anunti kiss sper sa il aduci cat mai repede !!!
Teo kiss
Sus In jos
PufuleteDeCiocolata
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Nu vrei sa sti...;)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Skating profesionist
Stare de spirit Stare de spirit : ;x Intrebati-o pe SasukeLoveSakura

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 23:16

Hei scumpete, nu-i spune lui SasukeLoveSakura [nu de alta dar i-am zis ca doar ficul ei imi place] dar sa sti ca si ficul tau...
deci astept next si...mult noroc!!


Au mai fost unele ,,fete" care s-au bagat
Nu le-am dat atentie si am continuat

Te iubesc mult scumpete<3 [Pare ciudat dar, DA s-a si intamplat ca un baiat sa iubeasca o fata cu adevarat]
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 15:25

Buna,am aterizat si eu pe aici! happy2
Draga mea,ficul este super si te-ai imbunatatit de la capitol la capitol! dance2
Dea bea astept,nextul...te rog,pune-l cat mai repede! please


Caruselul vietii  - Pagina 6 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 23:09

Wow... asta da fic! Adica am fost lasata cu gura cascata! Stii ce genial este?! Stii?! Cu ce pot incepe... pai saraca Sakura a trecut prin multe, dar este imposibil sa se casatoreasca cu ala! Ar trebui sa fie cu Itachi sau Sasuke...

In fine, ce pot spune? Eu nu pot comenta nimic, ficul tau ma face sa doresc sa continui mult mai mult!

Dar totusi cum sta treaba cu Sasuke? A renuntat la razbunarea sa? Dar ceilalti membri din Akatsuki? Dar cei din Konoha?

Abia astept urmatorul capitol care sper ca vine repede!

Te rog dulce ca o savarina sa ma anunti prin P.M cand il pui!Caruselul vietii  - Pagina 6 384738


Caruselul vietii  - Pagina 6 16170611

Vrăjitoarea-i jucărie
Şi-are fusta colorată,
Iar în mână să se ştie
Are-o mătură-agăţată.


~Piersicuta~Rubin~

Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Lun 23 Apr 2012, 21:55

Piersicuta zice sa ramana Sakura cu Sasuke sau Itachi..Eu , sincer, as vrea cu blondul cu ochi de safir ca cerul, Deidara-kun... kiss rusinos in love a hug nr1 good job thank you love angel hug al noualea cer shy hug2 i love you lol! oops
Sus In jos
******Zuzu*****
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In taramul viselor!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 31
Reputatie Reputatie : 0

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Mar 24 Apr 2012, 13:32

TE ROGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG!!!!!!!!!!!!!!!!! NEXTTTTTTTT!!!!!! heh
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Mier 25 Apr 2012, 21:38

Hei ... Ce ai facut ??? Nu stii?? Ei bine iti spun eu : NE AI LASAT CU OCHII IN SOARE!! Asta ai facut..
Te rog eu, si nu numai eu ci si toti cititori tai, sa pui nexrul ... plz please please please
Daca pana la nu te hotarasti sa il pui, te rog frumos sa ma anunti...
Teo
Sus In jos
lolixkid
Academy Student
Academy Student
lolixkid

Sex : feminin Localizare Localizare : pe lacrima ce sta sa cada... sa fim seriosi cui ii pasa?
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 3

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 21:42

buna... :) stiu ca sunt noua, dar ti-am citit ficul si din cate am observat ai doar 13 ani si vreau sa mentionez ca scrii minunat. ficul tau are detoate, si descriere (desii mai poti lucra la ea), si dialog bun, nu prea mult si destul de consistent, ai actiune ... si ce mai ai tot ce are nevoie un fic, iar ideea e geniala imi place la nebunie. pai vream sa sti ca mai ai un nou mare 'mic' admirator ai ca astept nerabdatoare next-ul :)
Sus In jos
Chrissu-chan :X
Genin
Genin
Chrissu-chan :X

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Keep calm and listen Black Veil Brides (+ keep calm and love Andy Biersack ♥)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 206
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Plimbari, Animeuri, Ficuri, Desenat, Scris.
Stare de spirit Stare de spirit : n`aveeem :D

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 22:00

Razi de noi cumva?Sincer! De cand nu ai mai postat?hmmmm... Cam de 3 ani (pt mn) si mor de curiozitate. Vrei sa ma ai pe constiinta? yeah think crying happy Hai grabeste-te cu ficul, shtiu ca ai trb, te mai retine si scoala, ai teme si normal.


https://sasu.forumgratuit.ro/t7017-o-fata-intre-doua-lumi#206494
(Nimic nu este imposibil, atat timp cat iti doresti sa se intample  in love  in love  in love  in love  in love  in love )
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 22:10

Unde este nextu? sad
Stiu ca ai scoala si multe alte dar ne tii pe jar fato! sad
Serios cand il pui?Ficul este prea bun si acum ne-ai lasat balta! nervi!
Te rog mult mult dulce ca o savarina si cu ciresica deasupra,PUNE NEZTU please ..ca altfel biciuitor !


Caruselul vietii  - Pagina 6 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 22:57

Hellow hi!
Citesc ficul asta de cand l'ai inceput si este suuupeeeerrrr GENIAL!
...cu toate astea....
nu crezi ca ne cam chinui cu asteptarea asta? sad eu una mooorrr de ne'rabdare sa citesc nextul dap !
cu totii stim ca esti si tu o fiinta umana si ca ai treaba... off... scoala asta lough si pe mn ma chinuie grav ingrijorat
dar te ROOOOGGG din tot sufletzelu' meu pacatos sa aduci nextu mai rpd ca moooorrr aici!!
Te PwP Doolce da' tot kiss
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 23:11

BUNA, AM ADUS NEXTU'...
mda stiu sunt neserioasa,
mda stiu, imi pare rau ca nu l-am pus mai devreme dar mai inainte l-am terminat
hmm... pana akm mi-am invatat la mate, fizica si romana....
sad e atat de greu sa imi pastrez titlul de cea mai buna din clasa, dar fizica ma omoara!!!
of in fine nu va mai aburesc cu treburile mele.

VA MULTUMESC ENORM DE MULT pentru comentarii. sunt foarte frumoase.
va anunt ca de akm am sa pun cate unu capitol (sau mai rar cate doua) pe saptamana
scuze as vrea sa pun cat mai multe, dar timpul nu imi permite

deci sper sa va placa si spor la citit kiss




CAPITOLUL XVI: dorinta parintilor

Itachi era uimit. Nu mai putea sa scoata vrun cuvant. Simteam cum inima amandurora se transforma in mii de cioburi. ,,Esti sigura? Ma intreba Itachi, mintal, eu i-am raspuns dand usor din cap, afirmativ. Nu o sa renunt asa usor la tine. Ma voi intoarce sa te iau!’’ Itachi era acum sigur pe el. Ma abtineam sa nu plang vazandu-l atat de trist. El pleca lasand in urma un nor de fum. Am ramas singura cu Grey. Ca un domn ce e imi spuse sa ma asez langa el.
Cu pasi marunti ma indreptam spre el. Imi era frica, de ce? Acest om... Porecla sa, Shun, provine de la abilitatea sa. Este la fel de rapid pe cum era fulgerul galbel al konohai, al patrulea hokage. Nu as avea nici o sansa sa fug. Imi accept soarta chiar daca nu o vreau. Grey ma intrebase cu ce ocazie l-am vizitat. Raspunsul meu a fost scurt si la obiect. I-am spus de Karin, iar dupa un moment imi raspunde foarte nepasator:

-A fata aia... A trecut cu ceva timp inainte sa veniti voi. Imi facea avansuri, iar eu i-am spus ca nu am nevoie de un ninja medical incult, pe post de jucarie. Dupa care, ea, a plecat cu coada intre picioare. Ham... A cam nimerit-o ca e inculta, dar tot m-a deranjat fiindca a pus toti ninja medital in aceeasi grupa cu fufa de Karin. I-am raspuns, cat de calm am putut, ca si eu sunt un ninja medical. Tipului i-a picat fata. Raspunsul lui a fost doar un ,,C-c-cum...?’’. ,,Ninja medicali sunt atat de slabi! Nu pot sa cred ca e si ea una dintre ei...’’ Gandurile lui s-au auzit tare si clar, ceea ce m-a facut sa isbucnesc. A fost o mare greseala.

-Si ma rog ce ai fi vrut sa fac?! Ninja medicali sunt chiar ,,atat de slabi’’ ?! Eu sunt puternica! I-am spus ca daca nu ma crede, sa facem un test. Dupa cateva secunde, care mie mi s-au parut ani, el accepta si imi spuse sa il urmez. Se ridica repede, cu miscari de felina si me indrepta spre o usa alba si masiva. Cum ma asteptam. Dupa ce usa s-a deschis, am nimerit intr-o ,,sala’’ mare cat un stadion. Imi spuse ca asta e sala cea mica de antrenament. Daca asta e cea mica nu vreau sa stiu cum e cea mare, spuse cu ironie incamfata cealalta Sakura. Era o camera simpla, cu peretii albi monotoni, iar intr-un colt erau cateva saltele asezate una peste alta. Pe o portiune a unui perete, erau insiruite oglinzi foarte late si cu mult mai inalte decat mine.

Dadu startul JOCULUI. Am pornit un atac direct. Ce naiba...?! A disparut din fata mea. Ma uit derutata in toate partile, dar nu l-am gasit. ,,Daca ar sti ca sunt chiar deasupra ei...’’. Asta e! Sti nu ar prea trebui sa gandesti astfel, fiindca uni dintre noi isi pot da seama. Ma uit spre tavan si il vad cum ,,atarna’’ la vro 7metri de mine. Iar a disparut. Simteam cum sunt impinsa din diferite parti, foarte rapid. Ma simteam foarte confuza fiindca in mintea lui nu puteam vedea ce avea de gand, doar vroia sa ma inpinga. De ce? Unde? Daca am fi fost intr-o lupta, la viteza lui, as pierde pentru ca sunt o prada usoara. De ce nu pot sa il lovesc? De ce nu ma pot feri? E prea rapid! Am ajuns in coltul camerei si cu o ultima impingere din partea sa am cazut pe niste saltele. Am incercat sa ma dau jos de pe ele, dar el deja se urcase peste mine. Stateam in bratele lui mai rau decat intr-o cusca de otel, una indestructibila. Cum de nu am prevazut? Incepuse sa imi acopere pielea cu saruturi fortate, care lui ii placeau, dar pe mine ma ingrozeau. Nu vroiam sa fiu a lui! Nu il iubesc! Eram tulburata si nu puteam sa ma gandesc la o cale de scapare. Simteam cum nerabdarea se scurge prin venele lui si cum incearca sa se stapaneasca, dar nu poate. Ma zbateam in stransoarea sa de fier, dar nu avea nici un efect. Saruturile sale deveneau tot mai pasionale pe masura ce se apropie de buzele mele, iar eu am inchis ochii, tinandu-i strans. Imi era frica. Saruturile s-au oprit, iar stransoarea se slabeste... Cum de s-a oprit? Multumesc lui Dumnezeu, fiindca nu puteam suporta daca ar fi continuat. Imi deschid un ochi si vad cum imi da drumul si se ridica, de pe mine. Se uita la mine cu ochi blanzi. Imi spuse ca ii pare rau, dar acesta a fost un test si ca nu ar fi putut sa imi faca una ca asta. Ma uitam la el ca la o fantoma. Imi venea sa tip la el, sa il jicnesc si sa ii arunc cu ceva in cap, de preferabil kunai, dar m-am abtinut pastrandu-mi ultima farama de calm pe care o mai aveam. Adrenalina se juca libera prin corpul meu. Am vrut sa ii spun ceva, dar el continua:

-Esti libera sa faci ce vrei! Nu te oblig sa ramai cu mine. Sinceritatea rasuna din vocea sa, dar tot am incercat sa ii dau o replica despre dorinta parintilor mei. Nu am apucat sa spun nici macar doua cuvinte ca mi-o taie repede:

-Parintii tai si-ar fi dorit sa fii fericita. Nu conteaza ce vei alege, intotdeauna vei avea sprijinul meu. Voi fi mereu aici daca o sa ai nevoie de mine. Nu stiam ce sa ii zic, dar lacrimile mele exprimau multe. Printre sughituri i-am multumit, iar un mic zambet imi aparu pe fata.

Nu stiu cum si ce s-a intamplat in continuare, totul parca ar fi fost un vis. Calul negru pe care il calaream, galopa rapid prin valurile verzi. Fosnitul frunzelor pe care calca, ma linistea si tot odata ma enerva. Luna palida veghea deasupra padurii, dandu-i un aer de mister care te facea sa vrei sa patrunzi pana in strafunsurile sale. Liliecii zburau liberi pe cerul instelat. Atat de liberi... Oare asa ma simteam si eu acum?! Nici eu nu stiam sa raspund la intrebare. Unde mergeam? De ce? Pentru ce? Unde...

Deodata calul se sperie si se ridica in doua picioare. Corpul meu face contact cu pamantul tare acoperit de un strat subtire de iarba proaspata. Durea ingrozitor. Calul o lua in galop pe drumul pe care am venit. De dupa copaci se iveste o silueta intunecata. Stiam ca animalele puteau simti ceakra, dar oare era aceasta silueta problema? Era aceasta silueta atat de putenica? Imi era groaza sa ma gandesc la un raspuns afirmativ. Stateam intinsa la pamant privind atent silueta care se misca spre mine cu miscari lenese. Eram curioasa sa vad cine e. De ce nu puteam sa ii citesc gandurile? De ce nu puteam intra in mintea lui? De ce...? Iesi in sfarsit la lumina.

Acea silueta...

VA CONTINUA...

va pupacesc si astept pareri si comentarii
cred ca cei care inca imi citesc acest fic, s-ar putea sa le placa si:
AshayunI - oa altfelde poveste inuyasha.
.. Zby! in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
Caruselul vietii  - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19Vin 27 Apr 2012, 00:37

Cine este?Cine este? huh? huh?
Draga mea,mersii ca ti-ai facut timp si l-ai pus! kiss a hug in love
Este grozav si poate daca poti, pui next-ul, weekendu asta ca mor de curiozitate! please i love you happy2 dance2


Caruselul vietii  - Pagina 6 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Continut sponsorizat




Caruselul vietii  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Caruselul vietii    Caruselul vietii  - Pagina 6 I_icon19

Sus In jos
 

Caruselul vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-