Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
My life is in black and white  - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
My life is in black and white  - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 My life is in black and white

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Va place ficul meu ?
Da, pot sa spun ca este printre preferatele mele :X
My life is in black and white  - Pagina 9 I_vote_lcap83%My life is in black and white  - Pagina 9 I_vote_rcap
 83% [ 40 ]
Imi place un pic, dar mai ai de lucrat la el :-bd
My life is in black and white  - Pagina 9 I_vote_lcap15%My life is in black and white  - Pagina 9 I_vote_rcap
 15% [ 7 ]
Nu, e absolut oribil, lasa-te de scris !!!
My life is in black and white  - Pagina 9 I_vote_lcap2%My life is in black and white  - Pagina 9 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total voturi : 48
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

My life is in black and white  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  - Pagina 9 I_icon19Mar 16 Oct 2012, 02:40

sincer... ma cam sperie capitolul. sper sa vina repede un happy and. te rog anunta-ma si pe mine.


My life is in black and white  - Pagina 9 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
My life is in black and white  - Pagina 9 8BGmFkk
Sus In jos
Pucca <3
Academy Student
Academy Student
Pucca <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
acebook acebook : https://www.facebook.com/robertaioana.moale

Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, volei, handbal, sa ii fac pe oameni sa rada <3
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela mereu oricand si oriunde <3

My life is in black and white  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  - Pagina 9 I_icon19Mar 16 Oct 2012, 20:44

Heeey, cum sa zic waiting is noua pe aici si na, inainte sa ma inregistrez ti-am citit ficul cu dorinta sa iti las un comm si soarta is aici happy2 , iti citesc in fiecare zi cate un capitol de pe telefon cand ma duc la scoala, asa ca imi place foooarte mult povestea, asa ca prin rugamintea mea si pentru sanatatea ta si a mea rolling on the floor adu next-ul ca ai belit-o cu mine heh
Asa ca sunt fana ta dap !

Pucca <3 te pupaceste dulce kiss

P.S. : Sa ma anunti si pe mine printr-un mesaj privat cand pui nextul te rog puppy eyes

See ya!
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  - Pagina 9 I_icon19Joi 01 Noi 2012, 08:31

Multumes muuuult de com-uri ! kiss
In legatura cu urmatorul capitol :| o cam intarzie .... Scoala imi ocupa tot timpul .... Eu de-abia apuc sa intru pe mess , si daca apuc sa scriu doua-trei cuvinte este un MARE noroc ....
Next-ul think o sa vine maine , cel tarziu duminica.....
Va astept atunci a hug
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  - Pagina 9 I_icon19Sam 17 Noi 2012, 23:52

Scuze ... un milion de scuze pentru intarziere sad
Dar acum fac pregatire pentru olimpiada la roamana + faptul ca tezele se apropie can\'t see !!! Imi e groaza
Sper sa va place micuta parte pe care am putut sa o aduc. Si imi pare rau ca nu am putut sa aduc mai muuuuuuuuuult .... si ca am intarziat atat. Imi cer scuze inca odata fata de cititori . Spor la citit si nextul nu stiu cand este .... o sa ma straduiesc sa il aduc cat mai repede. Spor la citi a hug

Jurnalul proprietarului - Partea a doua -

Acolo, pe masuta cu lacuiala loata aporoape complet, zacea o cartea medie, timpul isi lasase amprenta asupra ei. Ne apropiam incet, in aer simtindu-se incordarea. Simteam cum fiecare respira ingreunat, de parca in aer era un fel de substanta letala.

Simt o atingere pe umerii mei, o mana se lasat grijulie insa ma apasa cu multa "dragoste". Nu vruiam sa ma intorc, desi stiam cine era. Inghit in sec, imi intorc capul reusind sa afisez un zambet chinuit celui care ma privea cu neincredere. Zambetul meu l-a nemultumit, insa incerc sa ma concentrez asupra lui Naruto care era cu mana intinsa spre carte.

Isi apleca mana usor asupra cartii, fiind atat de fragila incat se temea si sa sufle pe langa ea. Cand degetele sale era pe apreoape sa atinga coperta, isi arunca privirele asupra mea si a Hinatei, ne uitam una la alta, in ochii nostri se cunostea o urma de teama. Simteam ceva, ceva ciudat in legatura cu cartea. Imi dadea fiori si totusi vruiam sa alfu ce contine.

Impinsa de un fior necunoscut si de un curaj nebun, il dau pe blond la o parte, caci daca era dupa el nu mai deschideam cartea nici anul viitor. Fara sa ma gandesc de doua ori, ridic cartea pe antebratul stang si o deschid. Imi inchisesem ochii cand am deschis cartea. Nimic. Mai rasfoiesc ce mai rasfoiesc, ochii mei cautand continutul cartii. Nimic. Absolut nimic ! Paginile erau albe, goale, lipsite de continut.

Ma indrept spre semineu, nervoasa.... Nu intelegeam cum putusem sa ma insel atat de tare! Dar pana la urma ce ma interesa ? Arunc cartea cat colo si nu ma mai opresc pana nu ajung in fata usii mari de lemn care ma ducea inspre gradina, din gradina in fata portii de fier ruginit si din fata portii inapoi la pensiune.

Pasesc lung si apasat. Hotarata sa plec si sa nu ma mai intorc. Deschid usa lasand scartaitul sa fie martorul plecarii mele.

-Sakura ! Oprestete chiar acolo !

Dintr-o miscare din calcaie ma intorc cu fata la el. Stiam ca e Sasuke, ii cunosteam pana si ritmul pasilor. Cu un ton de lasa-ma sa te las, ii arunc in fata un " ce vrei ?" de toata frumusetea. Semn ca nu mai vruiam sa stau in acea casa si nici ca o sa mai dau vreodata.

-Daca pleci prietenii tai vor avea de suferit. Inclusiv scumpul tau Sasuke... vorbele ii erau reci si neinduratoare; ochii primisesera din nou nuanta aceea de rosu aprins.

Ma prins. Nu stiam ce sa fac... Nu mai suport atata tensiune ! Imi bag mainile in par, acoperindu-mi urechile, si cu lacrimi in ochi incep sa alerg ca nebuna pe scari inspre cea mai apropiata camera.

Sasuke :

Ma doare capul. Unde sunt ? Ultimul lucru pe care mi-l amintesc e ca trebuia sa le pacalesc pe fete, dupa.... o durere ingrozitoare si se rupe firul. Incerc sa deschid ochii, sa vad ce se intampla in jurul meu. Nimic. Totul negru.

Vreau sa pun picioarele pe "pamant" , sa pot pasii spre a certeta "nimicul". Ma rasucesc pe toate partile si pozitiile existente, insa nu reusesc sa gasesc ceva solid pe care sa ma asez. Plutesc in neand. Un spatiu gol, un fel de vid.

Nu reusesc sa imi dau seama unde sunt sau ce caut aici. Simt ca sunt in "mine" , oricat de irational pare. Sa ma gandesc, poate gasesc o solutie. Inchid ochii pentru a ma concentra mai bine asupra situatiei.

-Sasuke.... ma bucur ca te-ai trezit. Sa stii ca nu mi-a fost foarte usor sa stau aici singura. Ajunsesem intr-un moment sa ma gandesc ca o sa ramai asa.

Deschid confuz ochii si incep sa ma uit imprejur dupa sursa vocii care ma rapise din meditatia mea. Ce enervant este sa vezi totul si nimic! Ma "intorc" si in fata mea, un fel de albitura, o ceata incepe sa se formeze.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

My life is in black and white  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  - Pagina 9 I_icon19Dum 18 Noi 2012, 01:08

Oh God! Ce dapitole misterioase ai de cand a inceput toata faza cu (,) casa bantuita. Numai in suspans ramanem, chiar daca nu ai vrea sa ne lasi, nu poti. Capitolele sunt foarte sinistre si misterioase. E asa de nteresant si ciudat, intr-un fel. Sper ca totul sa iasa bine, si sa revina la normal lucrurile. Te rog sa imi dai un pm cand pui next-ul.


My life is in black and white  - Pagina 9 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
My life is in black and white  - Pagina 9 8BGmFkk
Sus In jos
Pucca <3
Academy Student
Academy Student
Pucca <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra-Neamt
acebook acebook : https://www.facebook.com/robertaioana.moale

Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, volei, handbal, sa ii fac pe oameni sa rada <3
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela mereu oricand si oriunde <3

My life is in black and white  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  - Pagina 9 I_icon19Lun 19 Noi 2012, 16:41

Yahooo! rock Imi place capitolul dap ! Ai facut o treaba excelenta si te inteleg ca si eu am teze dar cand am vazut ca mi-ai trimis mesaj huh? . Mersii muuult ca m-ai anuntat!
Sa nu uiti sa ma anunti si pe mine cand aduci next happy2 !

Pucca <3 te pupaceste dulce kiss !

See ya!
P.S. Succes la olimpiada la romana !
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

My life is in black and white  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  - Pagina 9 I_icon19Lun 19 Noi 2012, 19:08

cat mister si cata pasiune pui in acest fic.La inceput credeam ca sasuke nu o sasi mai revina dar s-a intamplat miracolul.Super fic si multi Pupicii:***** in love in love in love



P.S Sa ma anunti cand pui nextul:****
Sus In jos
Mickey.Shor
Academy Student
Academy Student
Mickey.Shor

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Daca ai afla, ai veni in vizita?
acebook acebook : https://www.facebook.com/mihaelavalentina.bulucea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ii enervez pe toti cei care nu ma suporta! ;)
Stare de spirit Stare de spirit : » ” Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing… ”

My life is in black and white  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  - Pagina 9 I_icon19Sam 24 Noi 2012, 22:58

Helloooo! Vin si eu cu un micut comentariu ratacit pe aici, pe la cel mai frumos fic:*
Ador aura de mister ce ai adaugat.o in acest capitol, imi place firul naratiunii usor de urmarit, ce mai imi place cu totul desi stii prea bine ca nu.mi place suspansul nu pot face altceva decat sa astept urmatoarea parte a misterului....:)):* te puup si vreau next cu anuntaree!!>:D<


Regret ca te-am lasat sa pleci acum 3 ani de zile,
Poate tu n-ai realizat, dar ai rupt sufletul in mine
M-ai facut sa devin sclav, eu te-am facut sa nu ma uiti
M-ai facut sa devin eu, ceea ce n-au reusit multi
Si-as muta munti ca sa m-asculti spunandu-ti cateva cuvinte
As pune punti peste ocean si orice mi-as aduce aminte
As face orice compromis...stiu de unde am plecat
Ti-as spune clar ca TE IUBESC!...dar ma scuzi ca sunt baiat
Ai ramas in mintea mea...nu te pot scoate nici sa vreau...
A ramas amintirea: 2 copii ce se iubeau...
Si credeau ca nimeni n-o sa-i desparta...cand dansau razand in ploaie
N-aveau de unde sa stie c-o relatie poate declansa razboaie,
Deaia pun pe foaie langa vers...o lacrima!
Deaia incerc sa tin intr-un cocon de piatra o inima,
Dar fiecare gand de-al meu,ce ajunge la tine-n zbor:
E ca o daltã de diamant ce sparge acest cocon
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
My life is in black and white  - Pagina 9 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

My life is in black and white  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  - Pagina 9 I_icon19Joi 24 Ian 2013, 17:03

Fic blocat din cauza inactivitatii.



My life is in black and white  - Pagina 9 Cooltext1711025034_zps229023de
My life is in black and white  - Pagina 9 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
My life is in black and white  - Pagina 9 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
My life is in black and white  - Pagina 9 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Continut sponsorizat




My life is in black and white  - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  - Pagina 9 I_icon19

Sus In jos
 

My life is in black and white

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-