Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
My life is in black and white  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
My life is in black and white  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 My life is in black and white

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Va place ficul meu ?
Da, pot sa spun ca este printre preferatele mele :X
My life is in black and white  I_vote_lcap83%My life is in black and white  I_vote_rcap
 83% [ 40 ]
Imi place un pic, dar mai ai de lucrat la el :-bd
My life is in black and white  I_vote_lcap15%My life is in black and white  I_vote_rcap
 15% [ 7 ]
Nu, e absolut oribil, lasa-te de scris !!!
My life is in black and white  I_vote_lcap2%My life is in black and white  I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total voturi : 48
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Mier 11 Apr 2012, 18:49

Vreau sa va anunt ca acesta este primul meu fic, si accept critici , dar nu fiti prea duri . Teo
Din pura intamplare

Capitolul I
Sakura :
Este sambata seara, iar eu dansenz pe versurile melodiei Dev - Dancing in the dark; stiu ca e cam veche dar se pare ca dj-ului ii place, din cate vad si adolescentilor care nu comenteaza nimic ci doar dau pahar dupa pahar sau isi misca corpuile cat mai senzual, fetele, iar baietii miscau si ei o mana, un picior numai ca partenerele lor sa nu observe ca se uitau lal ele ca obsedatii.
In tot acest haos inecat in alcool si fum de tigara am uitat sa ma prezint. Sunt Sakura Haruno, o fata obijnuita de liceu care a vrut sa se distreze pentru o seara normala de sambata. Si cum se putea mai bine decat o iesire in club ? Stiu la ce va ganditi " la saispe' ani sa se duca singura in club ?" ,daca la asta va gandeati atunci o stiti pe matusa mea Tsunade, care e mult prea protectore decand mama si tata au avut acel accident de masina; sa va raspund la intrebare : nu sunt singura, sunt cu prietena mea Hinata, o fata dulce, timida, cu par lung, drept si mov cu reflexii albastre, ochii de un lila stres si corp de zeita.
Gata cu vorbaria, am venit aici sa ma distrez nu sa va povestesc voua despre viata mea. Observ, prin multime, un baiat brunet, cu ochi negri ca cele mai adanci abisuri, bine facut, care ma priveste insistent de cateva minute. Tocmai ati facut cunostinta cu noul meu "iubit"; care are langa el un baiat blond cu ochi albastri, la fel de bine facut ca si brunetul.Acesta o mananca din priviri pe Hinata.
O iau pe Hinata cu forta de pe ringul de dans si ne indreptam spre ei cu miscari seducatoare, de felina. Am ajuns langa ei, sunt mult mai draguti mai de aproape decat la departare. Facem cunostinta, afland ca pe brunet il cheama Sasuke Uchiha, iar pe petrecaretul de langa el Naruto Uzumachi, ca s-au mutat de curand in Tokio si o sa inceapa, de luni, sa mearga la liceul nostru. "Te rog doamne, fa ca bunaciunea asta de baiat sa fie in aceeasi clasa cu mine " la asta ma tot gandeam pana ce Hinata, sora mea din alta mama, a zis ca trebuie sa mergem acasa pentru ca Tsunade e ingrijorata. Ok, un moment mai prost nu putea sa gaseasca.
-Daca vreti va ducem noi. intreba,cam timid dupa parerea mea, Naruto.
-Desigur.raspundem amandoua fara sa ne gandim prea mult la asta. Acum ar fi momentul potrivit sa va spun ca eu cu Hin avem un fel de telepatie care ne leaga, stiu suna ciudat dar asa este... cred ca si de aceea ne intelegem atat de bine.
-Dar asta o sa va coste? spune brunetul meu deosebit de delicios, cu un zambet dracesc pe buzele alea trandafirii.
-Coste ?? spunem toti trei in cor, cu o fata de wtf?!?
-Da, o sa va coste numerele de telefon.
Facem si acest lucru, dupa care ne indreptam spre iesirea din club. In drum spre iesire auzeam tot felul de fluieraturi si tipete, unele injuaturi adresate celor doi baieti, care nu aveau nicio vina. Iesim, in sfarsit, din balamucul acela si ne urcam intr-un BMW negru, condus de Sasuke. In mai putin de doua minute ajungem acasa, coboram din masina, nu inainte de a le ura noapte buna celor doi, care deja salivau.


Ultima editare efectuata de catre The_rose_of_night in Sam 06 Oct 2012, 22:30, editata de 4 ori
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Mier 11 Apr 2012, 20:42

Sper sa nu va suparati ca este cam scurt dar pe viitoarele o sa fie mai lungi promit ...
Criticile sunt binevenite ... doar este primul meu fic si vreau sa ma perfectionez
Deci pareri si comm-uri cat mai multe :* |
Si sa imi spuneti daca merita sa il continui ....
Teo

Edit Andre Ea : Fara dublu-posturi hmm...?!
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Mier 11 Apr 2012, 20:50

este foarte interesant descrierea cam slabuta da merge pentru inceput asa ca te astept cu mult drag cu nextul in love nr1 kiss


My life is in black and white  3
Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Mier 11 Apr 2012, 20:55

Il iubesc, nu!!!!!!!!1, imi place la nebunie astept nextu plz, de nu pui nextu ma supar rau!


My life is in black and white  Tumblrme3qqh3r0n1rps4w5

Sus In jos
didi_saku:x
Academy Student
Academy Student
didi_saku:x

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : acasa:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 48
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : cantatul si dansatul:p
Stare de spirit Stare de spirit : in love:x:x:x

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Mier 11 Apr 2012, 20:56

absooolut superb!astept capitolul 2!neext!Ja Ne! hi!
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Mier 11 Apr 2012, 20:59

Mss mult pentru comm ... next maine ... si o sa ma straduiesc mai mult kiss a hug

Edit Andre Ea : iarasi hmm...?!
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 13:20

Am venit si cu next oameni buni!

Capitolul II
Hinata :
Plictisitor, am mai vazut ... Doamne, suntem in secolul XXI si tot nu am nimic bun la TV, numai porcarii. Schimb de pe un canal pe altul, dar o reclama imi atrage atentia, la mol sunt R-E-D-U-C-E-R-I! REDUCERI ! Uraaaaaaaaaaaaa! ma simt in al noualea cer ! Sper ca Sakura sa se fi trezit, decand am venit acasa gandul ei este numai la brunetul acela, Sasuke. Ce tot spun eu aici ?? Eu care m-am visat cu Naruto toata noaptea . Se pare ca ne-am indragostit.... hehe...
Inca nu a aparut rozalia adormita , rezolv eu cumva. Spunand acestea, ma indrept spre bucatarie de unde iau un pahar de apa cu patru cuburi de gheata din congelator si dintr-o lada pe care am gasito in pod o trompeta de jucarie , stiu ca este cam exagerat dar este aproape 12:30 si stiu ca nu este o persoana matinala dar este cam mult nu credeti ?
Urc scarile vilei cu doua etaje, nerabdatoare de reactia pe care o va face cand ii voi da desteptarea... Insfrasit si camera ei, deschid usa incet dupa care raman nemiscata in tocul usii, trag aer in piept si suflu odata tare cat sa ma auda si oamenii de pe tot continentul.
Sakura:
Dorm linistita in patul meu visand la Sasuke cand.. deodata... aud o trompeta ... mama nu are cum sa fie deoarece a plecat la lucru si nu se intoarce pana duminica viitoare. Deci nu mai ramne decat Hin.. smechera... crede ca ma trezesc asa usor? O sa vada ea ca.... Dar nu apuc sa imi termin gandul ca ma trezesc unda din cap pana in picioare! Ce e asta am devenit somnambula, m-am dus in dus si am dat drumul la apa? Dar o voce blanda cu un ton amuzat imi spune ca asa imi trebuie daca nu imi ajunge sa dorm noapte, mie imi trebuie si ziua. Ma fac ca inca dorm, si in urmatoare secunda ii arunc o perna in fata ceasului meu desteptator. Aceasta se apropie de mine si incepe sa m agadile in punctul meu senibil: talpile. Ma prapadesc de ras, ii spun sa inceteze iar aceasta imi spune ca sunt reduceri la mol... Stai un pic ... a spus reduceri ?? Da chiar asta a spus, prevad multe pungi de cumapraturi... Uraaaaaaa!
Fiecare se duce sa se pregateasca cum stiu si cum poate mai bine pentru runda cumparaturi care va urma. Suntem gata, luam un taxi si in cinci minute suntem in primul magazin,luam fiecare ce ii sa parut mai dragut,iar cu pungile pline ne ducem sa bem o cafea... dar inima mi se opreste, incepe sa bata mai tare, parca vrand sa fuga din locul ei, palmele imi transpira, iar Hinata, saraca, nu stie ce e cu mine... Reusec sa ii arat in fata. Aceasta impietri cand ii vazu la o masa pe Naruto si ... Sasuke.
-Trebuie sa plecam pana nu ne vad! spun iar Hin aproba .. insa prea tarziu ne-vazut deja si ne fac semn sa mergem la masa lor.
Ajungem, eu tot emotia aceea incontrolabila o am, ma simt atat de libera, timida, euforica so implinita.
-Buna, buna! Se vede ca ati facut ravagii pe aici ! spune Naruto,care era cu ochii lui ca safirul in pungile noastre; a naibi intamplace ca era fix punga cu linjerie intima,iar blondul ia unul din sutienele roz si move de acolo, iar cu un zambet smecher ne spune ca il pastreaza ca amintire. Hinata era rosie ca racul, Sasuke radea, iar eu incercam sa recuperez sutienul ala blestemat.
-Ti-l dau numai daca ma saruta odata Hina.... spune blondul mai rosu ca o rosie..
-C... cu...cum...m? spune Hinata balbaindu-se, dar in final accepta. In urmatorul moment buzele lor s-au atins intr-un sarut dulce,inofensiv si timid. Naruto,plin de fericire ne spune ca ne face cinste la toti, se pare ca si blondului i s-au aprins calcaiele dupa bruneta mea.
Sus In jos
Yukii
Chūnin
Chūnin
Yukii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : La LoCuL pOtRiViT!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 613
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, Muzica si.... multe ,multe altele!
Stare de spirit Stare de spirit : Just. . . ME!

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 13:31

Hey kiss
Am ajuns si eu pe la ficul tau happy2
Imi place cum ai inceput dar ai mai pute sa dezvolti putin descrierea sentimentelor celor implicati ...aceasta nu prea exista kiss
Sper sa nu te super eu vreu sa te ajut kiss
In rest este ok....si imi place ca baieti sunt putin mai tupeistiiii...daca pot spune asa love
Si inca un lucru...sa nu grabesti actiunea happy2
Astept sa aduci next-ul si te pwp dulce dulce ....kiss kiss kiss
JANE!!!


My life is in black and white  Tumcxvxdblr_moykxfOmki1sr1g20o1_r1_400%20(1)


My life is in black and white  SQjz4OrD9sfn477zMva0oLeCQ7JWIPkCYpWyI6x-JQ=w389-h544-no


"...nebunia mea e altfel, e o dementa demonica..."


...
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 13:46

Multumesc de sfat ! o sa tin cont de el !

Edit Andre Ea : again angry hmm...?!
Sus In jos
Kiky
Genin
Genin
Kiky

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde te afli Tuh ¤ *
acebook acebook : Annamaria Herta
Annamaria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 253
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Scoala
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita ;)

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 15:04

Hey am trecut si eu pe aici.Super tare.Deci faza cu sutienele a fost bestiala.Daca vrei ,poate ,ai putea sa ma anunti si pe mine de next!!!???? shy


~I've learned so much from the people who never existed ~




Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 15:07

Odododo de Numai ficuri minunate dau pe aici Imi place mult mult de tot love yo usi P.S:ANUNATA-MA SI PE MN LA NEXT, pwp si spor la scris
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 15:13

da e foarte tare ficul tau si as vrea sa ma anunti si pe mn cand puinextul in love kiss


My life is in black and white  3
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 16:42

Mulrumesc mult in love a hug O sa va anunt Promit yeah
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Capitolul III    My life is in black and white  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 18:37

[center]ATENTIE: capitol scris fara inspiratie...
Hinata:
Ma simt atat de bine.... Inca nu mi-am revenit dupa sarutul cu Naruto,nu imi vine sa cred ca sa intamplat!!! Am fluturasi in stomac numai cand ma gandesc la el.... Doamne abia astept sa il vad astazi la scoala, sa il privesc in ochii lui albastri ca marea, sa ii ating parul moale ca matasea si de culoarea soarelui. O my god! are niste buze dulci ca mierea...Ca tot vorbeam de scoala, trebuie sa ma inbrac si sa o trezesc pe roza adormita.
Ma dau jos din pat, piciorul meu facand contact cu parchetul rece, facandu-ma sa tresar satisfacuta.Ajung la baie si imi incep placuta activitate : dusul revigorant.
Intre timp in camera Sakurei:
Ceas tampit! Nu imi vine sa cred ca a trecut un weekend si incepe o noua saptamana plictisitoare de scoala... Ma mai intind si plec cu directia: baie si scopul: ritualul spalarii de dimineata, cum ii spuneam eu cand eram mica. Ies trezita si dornica de o noua zi distractiva la scola. Ma rog cam cat de distraciva poate fi o zi la scola? Eu mai mult ma duc la scola ca sa ma vad cu prietenii, dar asta nu poate explica faptul ca eu cu Hina mea suntem premiantele clasei pe langa varul Hinatei, Neji Hyuuga, un saten cu parul lung prins intr-o coada la spate si cu ochii de aceeasi culoare ciudata ca ai Hinei: un lila sters extrem de partunzator.
Acum intervine o mare dilema: cu ce sa ma imbrac azi? Deschid un pic timida usa dulapului din lemn de cires si ... in urmatoarea clipa tot ce vad este avalansa de haine pravalindu-se peste mine ....
- Ar mai trebui sa iti mai faci curat prin dulap .... spune Hina care statea in tocul usii si care nu mai putea de ras.
-Da , pentru cultura mea generala , de ce naiba razi ?? spun putin ironica ridicand o spranceana.
-Imi place noua ta palarie .... e noua moda la Paris ??? reuseste sa bolboroseasca Hinata printre hohotele de ras.
Curioasa din fire ma indrept spre oglinda din baie , ma uit mai atent si ce credeti ca vad ? perechea mea de boxeri cu codita de catel pe fund care acum atarna pe funte libera .Nu m-am mai putut abtine si am izbucnit in ras parca uitand ca eu eram aceea din oglinda .Dupa ce mai trec 2 minute in care radeam amndoua, surioara mea din alta mama ma ajuta sa pun la loc, dupa care ma lasa sa imi aleg tinuta. M-am imbracat repede in niste blugi, un tricou albastru cu hello kitty si niste adidasi de la Puma, ma piepte ca de obicei si caobor in bucatarie,imi iau un mar si plecam spre scoala.
Merg pe strada si ma gandesc ca exista multe persoane pe langa care trec aproape zilnic, care sunt necunoscute mie, care au fiecare povestea de viata fericita sau trista. Cate odata imi doresc sa ma opresc si sa ascult povestea fiecaruia. Imi amintesc ce spunea mama: " tu esti personajul principal al propriei tale vieti si numai tu decizi daca este fericita sau nu."
Prinsa in gandurile mele nu am observat ca am ajuns deja in curtea liceului, inconjurata de prietenele mele TenTen, o stena cu ochi caprui si cu parul prins in doua minicocuri, Temari, o blonda cu ochi caprui si parul prins in patru codite, si Ino,o blonda ochi albastri cu care ma mai cert dar tot prietene suntem.
Vorbim noi despre haine,baieti si alte cele cand sunetul cristalin al clopotelului anunta intrarea elevilor la ore. Toate ne indreptam spre clasa fiindca aveam dirigentie cu domnul Kakashi si nu ne placea sa intarziem, desi dansul venea pe la jumatatea orei sau chiar deloc. Dirigintele nostru Kakashi Hatake ( nu stiu cum se scrie Hatache sau ..??) este super de treaba, este un barbat de 30 ani maxim, nici noua nu ne spune varsta deci o luam pe ghicite,cu parul gri risicat intr-o parte si cu doua masti care ii acopera gura si ochiul stang, nu si le da jos nici odata,amuzant si simpatic uneori cand e in toane bune.
Daca tot vorbim despre dirigu' cine stie unde dr**u este si el?? Dar atunci usa se deschide, lasand un scartait suparator in sala mare, pe ea intrand dirigu urmat de ...... suspans ......
O sa aflati cine este in capitolul urmator good
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Joi 12 Apr 2012, 19:23

urmat de ''suspan '' serios ce mai coleg nou avem cum e roscat cu ochii rosii :)) imi place mult ficu asa ca hai cu nextul


My life is in black and white  3
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Vin 13 Apr 2012, 08:52

deee?????deee???cine? app frumos capitol...love you si ms ca m-ai anunat
si sa ma anunti in continuare:):*
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Vin 13 Apr 2012, 13:34

Ei bine am venit si cu nextul! Spor la citit:


Capitolul IV

Sakura:
Dar atunci usa se deschide,lasand un scartait suparator in sala mare, pe ea intrand dirigu urmat de directoarea Conan, o tanata domnisoara abia iesita de pe bancile facultatii cu parul lung si intr-o noanta de albastru marin, prin intotdeauna intr-o coada lejera, iar ochii ii avea schimbatori, cand se enerva se faceau caprui inchis, iar cand era calma ii avea de cea mai frumoasa noanta de verde...Stati n pic! Usa se deschide din nou si nu se poate .... palmenle imi transpira, inima imi pade cu putere parca vrand sa iasa sin pieptul meu ducandu-se in al lui, o stare de neliniste ma cuprinde, simt cum ma priveste fix cu ochii lui negrii, cum ma masoara din cap pana in picioare, ma rog ce se vedea din ele. Cred ca vati dat si singuri seama: pe usa au intrat blondul Hinei si brunetul meu.... Daca tot am vorbin de Hina, biata de ea era mai rosie ca un rac, avea aceeeasi stare ca mine..
Mai balbaie si directoarea ceva, dar nu eram atenta am prins numai:"colegi noi", "Los Angeles", "Sasuke.... nepotul meu", stai un pic, Sasuke este nepotul directoarei???Doamne ziua de azi o sa fie una lunga. Directoarea pleaca, urandu-ne o zi buna, acum este randul dirigului sa spuna ce mai are si el de spus, pentru ca ia cam luat directoarea din discurs. Ii pune sa se prezinte, sunt curioasa sa vad oare cum se cred astia doi ??Primul este Sasuke:
-Buna tuturor! Ma numesc Sasuke Uchiha, sunt o fire mai enervata...
-Mai bine spus enervanta... continua Naruto, la care toata clasa incepe sa rada de el ..
-O mai taci blondule ca tu nu esti numai blond afara esti si inauntru!! Gata, oficial, astia doi sunt mortali impreuna!!
-Asa cum supeam sunt pervers... si se uita fix la mine, si toata clasa,clar, intoarc privirile spre mine, imi venea sa intru in pamant si sa il iau si pe el cu mine.
-Atat pe moment, o sa ma descoperiti voi singuri ..Si spunand acestea se retrage lasandu-l pe Naruto sa spuna si el ceva, daca poate..
-Salut! Sunt Naruto Uzumachi, sunt o fire mai energica..
-Da este atat de energic,incat cand i se descarca bateria isi baga degetele in priza sa se incarce... adauga Sasuke.. Toata clasa rade, Naruto se roseste, Sasuke zambeste malefic... ce sa mai sunt de 5 minute in clasa si deja au facut un adevarat haos!!
Distractia ne este intrerupta de dirigu care ii roaga sa se aseze unde vor. Celor doi le sclipesc ochii uitandu-se la noi.
-Eu vreau langa domnisoara Roz.. spune Sasuke
-A deci langa mine vrea!! sare ca arsa Karin, crezand ca despre ea vorbeste,acum descriere: Karin, roscata, ochi rosi, aragaz cu patru ochi, enervanta, pitipoanca, crede ca totul i se cuvine, se crede cea mai tare, este draguta dar o strica comportamentul.
-Nu langa tine rosie obsedata! Langa ea.. si arata spre mine..
-Bine Sasuke Uchiha ba sta de acum inainte cu Sakura Haruno si prietenul sau energic,Naruto Uzumachi, va sta in banca cu Hinata Hyuuga, unul in spatele celuilalt.
Nu imi venea sa cred! Ma desparte de Hina mea ca sa stau cu el ??Ei bine imi convine ca stam fiecare cu cel iubit dar... nu mai am ce comenta pentru ca deja Sas'ke vine langa mine si Hina mea, rosie ca racul, in spate langa energicul de Naruto...Ce e asta ?? se apropie mai mult si mai mult si imi spune ca ii pare bine ca ma vede, a trebuit sa traga niste sfori, adica a rugato pe matusa directoare sa il puna in aceeasi clasa cu mine. Cand aud ma fac rosie, inima imi bate mai tare, parca mi se urca sangele in cap, nu stiu ce sa zic,sunt panicata, trebuie sa ii spun ceva deja incepe sa se uite ciudat la mine.
-Si mie imi pare bine sa te vad! o doamne, cea mai stuopida replica posibila, la care el imi raspunde cu un "aha" ne ocnvins de ceea ce am spus; trebuie sa repar situatia asa ca l-am invitat la mine sa ne facem temele,desigur ca vin si Naru si Hina, nu puteam sa trec de seara ce va urma fara ea. Cand a auzit asta Hina ma "impunge" cu pixul in spate, o ignor, cand vede imi baga de tot pixul, cred c amia facut gaura la cat de mult ma doare, de haine nu mai zic.
-Psssst, Sakura esti nebuna! Cum ai putut sa ii inviti la noi??
-Stai linistita este prima zi si nu ne vor da teme multe, si nu vrei sa stai cu par valvoi mai mult ??
-Ok, dar sa ma salvezi daca ma blochez prea tare! raspund afirmativ si ma intorc la banca mea.
Au trecut urmatoarele ore, mai aveam doar o ora si plecam acasa, cu fiecare minut trecut ma simteam nerabdatoare sa imi petrec seara cu "noii" vechii mei amici noi colegi de clasa. Asta e ultima ora, cea mai chinuitaore ora, cea de sport cu profesoara Anko care ne stoarce de toate puterile. Sa vi-o introduc putin: este inalta, frumoasa avnd un par gri spre negru, ochii mari si gri, este foarte exigenta...
-Ascultati maimutelor! Astazi veti pleca acasa cu o ora mai devreme, a intervenit ceva, asa ca hai MARS acasa !
Doamne, nu stiu daca sa ITI multumesc sau sa nu. Sunt asa de indecisa, am ajuns sa simt doua sentimente contrare in acelasi timp pentru un singur baiat. Acum asta e! O sa treaca si asta, dar sper sa nu ploua pentru ca atunci ar fi nevoiti sa doarma la mine, si nu avem decat doua camera la etajul doi , a mea si a Hinei, pentru ca celelalte erau in renovare. Plecam acasa si aflam ca Sas'ke si Naru vin peste 20 de minute deoarece se duc sa se schimbe. Perfect!acum avem timp sa pregatim casa.
Intram in primitoarea noastra casa si ne apucam sa facem popcorn, nici nu zici ca vin la noi ca sa invete. Oricum suntem foarte emotionate, nu m-am mai simtit asa decand am primit primul sarut... si asa gandul ma duce la fostul meu iubit, Gaara, care acum este in Cairo pentru a urma traditia familiei si anume de a fi gid la marile piramide.
Cineva suna la usa, se pare ca au ajuns si wow arata beton uzi din cap pana in picioare. Stai, pauza ! cum adica uzi?? ma uit afara si observ ca incepuse o fortuna cu vant, fulgere si tunete. Doamne, Tu chiar nu ma asculti, nu e asa ?
-Se pare ca vom fi nevoiti sa dormim aici... spune Sasuke incercand sa para trist, dar il trada zambetul din coltul gurii, aproape invizibil dar totusi este acolo. Si spunand asta ii da un cot blondului care, ca trezit din somn spune:
-Auu! de ce ai facut asta? iar brunetul face un semn din cap inspre noi, care ne uitam la ele ca la felul 14.
-Sau sa plecam acasa prin ploaie... spune blondul, se pare ca au planificat asta.Daca nu am de ales
-Bine atunci puteti ramane.Presimt ca o sa ne distram diseara!
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Vin 13 Apr 2012, 15:45

Omg omg omg love
Ador ficul tau love love love
M`am indragostit de el instantaneu inca de la primul capitol love
Deeeeci, cand vei pune nextul??? Sper sa il pui repede sau o sa mor aici de curiozitate sad
Ah.....ce rea sunt, nu te presez, deci eu una astept cu nerabdare sa vad ce se intampla.
Te pup dulce, Ja ne! kiss kiss


My life is in black and white  Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Vin 13 Apr 2012, 16:31

Pai nu stiu ce sa zic think depinde de inspiratie
Incerc sa aduc un capitol nou in fiecare zi chiar daca sunt cam neinspirate...
Anyway o sa te anunt eu cand pun nextul pupici !
Teo 💋 in love
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Vin 13 Apr 2012, 17:02

ba sunt SUPER faine....... sti am sa te dau in judecata ca m-ai facut sa rad atat de mult! ma doare burta happy2 lough
lough ,,a intervenit ceva,asa ca hai MARS acasa" lough geniala faza dap ! sa ma anunti la next scumpo in love


Sarcina ta nu este să cauţi iubirea, ci doar să cauţi şi să găseşti toate barierele dinlăuntrul tău pe care ţi le-ai construit singur pentru a te feri de ea. – Rumi
My life is in black and white  Images?q=tbn:ANd9GcT6RGTjevBuBsS0E__e8vGxQPgFVumJy0OgC3IbFVLWaTo7pXHs
A iubi o oră e ceva animalic, o zi e omenesc, o viaţă întreagă e ceva îngeresc, dar a iubi o viaţă întreagă o singură fiinţă, e ceva divin. -Paolo Mantegazza 
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Vin 13 Apr 2012, 18:05

eu mai degraba presimt ca o sa ne ''jucam'' diseara voi nu? dance2 roll


My life is in black and white  3
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Sam 14 Apr 2012, 12:14

OK lume ! am venit cu nextu ... sper sa va placa!!
Capitolul V - Noaptea pacalelilor. Razboiul fete contra baieti incepe...
Capitol facut cu ajutorul micutzei alintate....
Sasuke:
Se pare ca vom dormi la Sakura, exact cum ma asteptam. Poate in seara asta am vreo ocazie in care sa ii spun ce simt cand sunt in preajama ei. Cred ca sunt indragostit de ea, este foarte frumoasa, simpatica, amuzanta si nu pot sa cred ca m-am indragostit de ea doar pentru ca am vazut-o de doua-trei ori? Ce ai Sasuke? Fetele sunt pentru tine doar o jucarie cu care te joci pana te saturi. Poate este mai bine daca nu ii spun in seara asta, o sa ma creda vreun obsedat, un fustangiu sau mai stiu eu ce mult mai rau.Este mai bine pentru toti daca nu ii spun acum, mai astept sa vad daca ea simte la fel. O sa fac tot posibilul ca svapaiatul asta de aici sa ajunga cu bruneta lui... Sirul gandurilor imi este intrerupt de sunetul telefoanelor care, ciudat lucru, au sunat in acelasi timp anunatndu-ne ca am primit fiecare cate un mesaj.
" Buna seara elevi, imi pare rau sa va anunt dar datorita unor dificultati la aerul conditionat, scola este amanata pe o durata nedeterminata de timp. Dirigintele vostru scump Kakashi Hatache."
Bine, la vaza cu sump am aveam putin si picam pe jos de ras. Vad ca Saku este foarte incantata de idee.. vad ca ospitalitatea din ea inca nu sa trezit la viata. O sa o ajut eu putin...imi dreg putin glasul si incep..
-Saku nu te supara pe mine, aveam o voce care si pe mine ma surprinsese, dar suntem uzi leoarca si avem nevoie de niste haine de schimb.Spun in timp ce fac o fata de catelus, Naruto nu mai putea, mai avea putin si izbucnea in ras; pana la urma s-a abtinut, facand fata lui de prost.Hina cand i-a vazut fata a izbucnit intr-un ras molipsitor, fiecare razand de ce stie el.
-Am o idee mai interesanta, spune Saku cu zambetul ala siret pe fata, sa jucam adevar sau provocare. Ce spuneti??
-Bine,spunem toti.Dar mai intai adu-ne ceva de schimb, asta daca nu vrei sa fac pmeumonie aici!
-Ok,veniti dupa noi. Spun fetele in acelasi timp,uitandu-se una la alta, o doamne! sper ca nu au de gand ce cred eu..
Urcam scarile din lemn de stejar care, cateodata scartaie sub greutatea noastra, duc la etaajul doi.Aici totul miroase a lamaie, este foarte primitoare casa rozaliei.Acum ne despartim, eu cu Saku si Naru cu Hina, fiecare intrand in cate o camera. Ce e cu zambetul ala dracesc pe fata ei ??? Deschide dulapul, si de acolo scoate o fusta cu o palma sub fund, in stil tutu, si un maieu decoltat cu hello kitty. Nu pot sa cred ! Isi bate joc de mine, cumva?? sau o face intentionat?? Incepe sa rada fazandu-mi fata, o ideea trasnita si face loc in capul meu! Nu mai stau pe ganduri si trec direct la actiune.. O apuc de maini, trantind-o usor de perete, ma aproprii mai mult si mai mult.Mirosul de trandafiri imi inunda narile, dandu-mi o senzatie placuta. Respiratia mi se taie, ea e rosie si eu iii soptesc cat pot de dulce:
-Daca... nu apuc sa trmin daca mi se rupe firul... Nu la propriu! Sa luat curentul... O doamne .... de ce acum ???
-Ma duc sa caut niste lanterne ... spune usurata. Dau afirativ din cap, ea plecand.
Ies pe usa, dar dau gura in gura cu cineva. Doamne ce buze dulci are... sper sa fie Saku .... Deschid usor ochii vrand sa aflu cine e ... se pare ca e muta de uimire! Asta este efectul buzelor mele baby! Caut pe pipaite un dulapior pe care l-am vazut cand am urcat, sper sa fie o lanterna pe acolo. Spre norocul gasesc dulapiorul si lanterna. O aprind sa vad ce fata are Saku, o aprind si o indrept spre umbra din spatele meu. O nu ! Nu nu nu ! Nu imi vine sa cred! Cea , mai bine spus cel, pe care l-am sarutat este nimeni altul decat Naruto.
-O Hinata, vruiam sa iti spunca mi-a placut de tine din prima si vruiam sa te intreb daca nu vrei sa .... se pare ca blondul nu ma observat..
-Taci prostule! ca eu sunt . si ii dau un in burta.
-Auuuuuuuuu ! Stai ca daca tu esti aici inseamna ca ..... pe ..tine te-am .. sti tu ... Si face o fata, cu un yac mare pronuintat ...
-Stiu, nici pe mine nu ma incanta....Dar taci, sa nu afle fetele. El da afirmativ din cap si plecam la parter.
Acolo stateau Saku si Hina vorbind, ele stiu despre ce... Sakura saprge gheata, supandu-ne ca de ce nu ne-am scombat la care noi face o fata ca si curcile plouate, ele incepand sa rada.Raspunsul meu vine imediat adica cum sa purtam haine de fata ?? Ma vedeti pe mine in tutu ??
Ele incep sa rada si mai tare, iar Saku scoate, ea stie de unde, doua treninguri unul negru si unul albastru inchis.Ne ducem sa ne schimbam si incepe jocul "adevar sau provocare?".Ne punem noi provocari care mai de care mai trasnite. Eu cu Naru a trebuit sa imbracam un articol de al fetelor, si ce credeti ca am ales?? Desigur sutiene si chiloti.Eu iau sutienul lui Saku peste pantaloni si Naru cu sutienul lui Hina pe cap.Apoi a urmat o lupta de K.O. pentru recuperarea lenjeriilor intime. Fetele au invins la asta.
Ne-am mai facut noi de cap, cum ar fi bataia cu frisca,farse la telefon etc.Este trecut de ora doua si noi abia acum ne ducem la culcare. Fetelor nu prea convine sa dormim cu ele in camera, asa ca o dormim doua fete doi baieti,, fiecare "grup" intr-o camera. Sper sa nu le vina vreo idee trasnita...
Sakura:
Este trecut de trei dimineata si noi mergem in camera baietilor pentru a le face o farsa. Mai intai ne asiguram ca dorm bustean,ceea ce nu e greu deoarece Naruto sforaie ca un urs de 70 de ani. Luam niste bigudiuri,oja si fard. Hai sa ii aranjam putin pe baieti.Gata ! arata super. Ca sa treminam treaba cum trebuie, luam o sticla de ulei din bucatarie, frisca si niste perne pe care le "anihilam" lundu-le numai penele.Punem frumos uleiul, varsat, pe podea, fisca peste tot si ca sa fie interesant, penele.Abia astept reactia baietilor cand se vor trezi.Hehe !
Sasuke:
Dimineata a venit mai repede decat ma asteptam.Am dormit foarte bine.Ma intind, trezindu-l pe Naruto.Am inceput sa rad cu lacrimi. De ce ? Pentru ca blondul avea bigudiuri in par, oja portocalie pe ungii si era fardat si facut cu luci. Ii mai trebuia o raochie de seara si era gata de petrecere. Spre surprinderea mea, si acesta incepe sa rada cu lacrimi. Ma intreb de ce. Vreau sa duc o mana in par vad oja neagra. Ce e cu gustu asta de capsuni? O nu ! spuneti-mi ca nu arat ca el.Repede cu mana in par, trag si ce credeti ca gasesc? Bigudiuri. Se pare ca fetele ne-eu facut o farsa. Una reusita. Ii spun lui Naruto situatia si spune sa le-o platim cu aceeasi moneda. Wow! priam idee buna a lui!
Ne dam jis din pat si ce credeti? Ne fuge podeaua de sub picioare,motivul? se pare ca fetele nu s-au multumit cu machiajul.Si ca sa fie frumos, trag o cazatura de toate frumusetea, umplandu-ma cu frisca si pene. De Naruto nu mai am ce spune, incearca din toate puterile lui sa se tina pe picioare,ajungand la fel ca mine. Se pare ca fetele vor razboi, atunci sa le facem pe plac!
GATA asta a fost pe ziua de azi !!! sper ca va placut !!!a hug
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Sam 14 Apr 2012, 12:30

TU NU MAI MAI POT OPRI DIN RAS
ar trebui sa colaboram mai des....... lough lough dance2 lough lough
sa mor eu ma doare burta
e genial
te-am pupat .....in love
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Sam 14 Apr 2012, 12:33

Acest capitol a fost pur si simplu extraordinar de amuzant. =))) in love
Faza de dimineata cu Sasuke si Naruto a fost cea mai amuzanta, dar la fel si celelalte. in love :))
Mai sa cad pe jos de ras, deci intr-un cuvant m-ai lasat fara cuvinte.
Acum eu eu eu eu...aaa...vreau NEXT in love in love
Sper sa il aduci cat de curand. Spor la scris, te`am pupacit, Ja ne! kiss

A...era sa uit, te rog daca poti sa ma anunti cand aduci nextul. Thx kiss


My life is in black and white  Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19Sam 14 Apr 2012, 12:42

mss pentru comm ...
si eu cred ca trebuie sa colaboram mai des ....
Am uitat sa pun fata lui naruto dupa ce sa sarutat cu sasuke
uitati un link pentru fata lui naru
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/707/66949816.jpg/
Sus In jos
Continut sponsorizat




My life is in black and white  Empty
MesajSubiect: Re: My life is in black and white    My life is in black and white  I_icon19

Sus In jos
 

My life is in black and white

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 9Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-