Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
21 Guns...[+16] - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
21 Guns...[+16] - Pagina 6 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 21 Guns...[+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Teo.Dora
Genin
Genin
Teo.Dora

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Stefanestii de Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 119
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : fac parte din Anamblul de jocuri populare Dorul jr.
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 22:22

[b]foarte frumos acest capitol !
iti ador ficul si as vrea tare muuult sa nu renunti la el
este foarte reusit si chiar merita continuat asa ca te rog inca o data sa nu renunti la mununatia asta <3
astep next-ul cu nerabdareee

Teo ;) te-a pupacit :* kiss *
Sus In jos
XPuppet
Genin
Genin
XPuppet

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Departee de realitate
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 54
Puncte : 70
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Music is my life
Stare de spirit Stare de spirit : Alta lume...alta era...pentru prostii care spera ! Viatza e nedreapta !

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 21:38

Heey !! Scuza`mi intarzierea, dar am fost putin distrasa in ultima vreme ! Deci, nu cred ca mai este nevoie sa spun cat de mult imi place acest fic ! Il ador si WOW, Sasuke si Sakura sunt ca soarecele si pisica. Adica, el poate sa fie sensibil si profund, dar se pare ca nu ar renunta nici in ruptul capului la atitudinea de bad boy. Doamne, pedepapsa asta o sa aduca si mai multe divergente intre cei doi, dar abia le astept sa vad ce efect v`a avea asupra lor. Poate ca ii v`a mai apropia ;;) Spor la scris ! Abia asteot continuarea !!


21 Guns...[+16] - Pagina 6 ByeHIZR


I’m sick of trying to pretend I can live without you
Sus In jos
Bella
Academy Student
Academy Student
Bella

Sex : feminin Localizare Localizare : Slatina
acebook acebook : https://www.facebook.com/sie.bella

Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : desenul,cititul,fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : ja'ja bless!

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 00:45

Buna happy ma super fascinat ficul tau,imi place extreordinar de mult,sunt curioasa ce se va intampla in continuare...chiar in mintea mea s-au creat cateva teorii...Imi place enorm cum descrii...Astept continuarea.Pupici in love
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 16:00

Hey ! Ms. ca m-ai anuntat , mi-a placut enorm de mult ! Biata sakura , oare ce a scris sasuke era despre sakura ? Este foaerte interesant si te rog sa ma anunti cand pui nextul ! Banuiesc ca era despre sakura , atunci de ce se poarta ca un nesimtit ?


21 Guns...[+16] - Pagina 6 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 16:58

YO! yeah
Fic-ul mi se pare interesant si frumos.
Te exprimi superb, imbini ideile perfect si nu am nimic de comentat aici. Povestea ta sincer, m-a captivat total si inainte sa-mi dau seama realizasem ca nu mai e nici un capitol de citit nervi!
Viata rozaliei nu e tocmai roz si Hinata sa-i filmeze?! WTF huh? Nu ma asteptam la asa ceva nici in cele mai negre cosmaruri. Totusi, e interesant.
Cireasa de pe tort e pedeapsa si: Sasuke sensibil? Ih.
Pai spor in continuare si anunta-ma la next. hi!
Ja ne~


21 Guns...[+16] - Pagina 6 Large

I love you, key? 
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Dum 13 Ian 2013, 11:50

Hei! Foarte frumos capitolul! Ms ca m-ai anuntat!
Deci": WOW! A fost foarte frumos, plin de sentimente!
Ma gandesc in continuare ... cum poate un dobi**c ca Sasuke sa scrie asemenea lucruri?
Ciudat ...
Hai cu Next si ms ca m-ai anuntat!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]21 Guns...[+16] - Pagina 6 4tpttl[/img]









Sus In jos
ely.LoveAnime
Academy Student
Academy Student
ely.LoveAnime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Savana
acebook acebook : Ai enma (Dunca Mary)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 26
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime, desen, muzica .. ect
Stare de spirit Stare de spirit : Totul e alb şi negru.

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: 21 Guns..   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 15 Ian 2013, 16:43

Deci forte interesanta actiunea se pare ca pana la urma ascunde ceva Sasuke si sper ca o sa ma anunti si data viitoare la urmatorul capitol jos palaria in fata Succes thank you
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Vin 18 Ian 2013, 14:50

Buna, Andreea!

MA bucur tare mult ca ai adus nextul. A fost superb. Ai un stil absolut magnific de a scrie si ma faci sa vreau sa citesc cat mai mult. Ma captiveaza in mica ta povestioara descrierea si nu ma lasa sa plec pana nu se termina toate randurile. E absolut magnific acest fic si sper sa-l termini.
Spor la scris simulte, multe idei. Te pup si sa nu intarzii prea mult.


21 Guns...[+16] - Pagina 6 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
21 Guns...[+16] - Pagina 6 8BGmFkk
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Vin 18 Ian 2013, 17:21

Ce pot sa spun?
Sincer la un momentdat mi-a venit sa plang...
Eu m-as' sinucide daca as' avea o viata ca Saku...
In fine...
Cand pui nextu sa ma anunti,daca vrei!
P.S. Foarte tare ficu!


21 Guns...[+16] - Pagina 6 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Hysteria ☨
Genin
Genin
Hysteria ☨

Sex : feminin Localizare Localizare : Intr-un loc in care nu voi ajunge niciodata !
acebook acebook : Aliina.Ldr
Nr. mesaje Nr. mesaje : 347
Puncte : 385
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Sick of bitches

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Sam 19 Ian 2013, 22:55

Offf..
E asa trista viata lui Sakura...Saraca fata e batjocorita de colegi si de parinti.
Felul in care se poarta Sasuke cu ea pur si simplu ma enerveaza cumpli.E asa un nesimtit.
Dar sper sa inceteze cat de curand..
Sa aduci nextul repede te rog ;;)
Spor la scris !


21 Guns...[+16] - Pagina 6 Normal_Vogue_Australia_2013_10_16

 I'm in love with being queen 
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Dum 20 Ian 2013, 14:45

Heya!
Nici nu mă mai mir.
Și acest fic este superb. Nicio surpriză.
Săraca Sakura, îmi este foarte milă de ea.
Într-adevăr, trebuie să fii foarte puternic pentru a putea rezista tuturor problemelor ce o apasă.
Cred că eu nu aș fi rezistat.
Abia aștept să văd cum se vor descurca ei doi cu pedeapsa. ;;)
La fel de genială ca de obicei, reușești să ne descrii cele mai triste momente într-un mod sofisticat, elegant.
Aștept cu nerăbdare next-ul!
Ți-aș fi foarte recunoscătoare dacă m-ai anunța și pe mine!
Spor la scris! kiss





21 Guns...[+16] - Pagina 6 Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Lun 21 Ian 2013, 17:18

Doamne..
Chiar nu imi vine sa cred cum am rezistat atata timp fara randurile astea scrise de tine..
Sunt pur si simplu minunate...
Le iubesc...
Ce idiot e Sasuke...Cum a putut sa-i faca asta?
Si Hinata...
Ce oameni rai...
Ce profund scrie Sasuke... Oare ce s-a intamplat?
Abia astept capitolul urmator...
Sper sa rezist pana atunci =))))


21 Guns...[+16] - Pagina 6 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 22 Ian 2013, 18:21



De ce asa de nes**tit? In niciun fic nu am mai intalnit un Sasuke asa de rau si indiferent... Dar imi place! In mod surpirinzator chiar imi place! De ce? Pentru ca este original, iar mie imi plac fic-urile cu idei noi, unde chiar nu pot intui ce se va intampla pe parcurs. Fic-ul e SasuSaku? Pentru ca pana acum chiar nu au nicio legatura cei doi. Astept sa ma uimesti, cum sunt sigura ca o vei face! Nu cred ca le convine deloc ca vor sta impreuna dupa ore pentru a curata clasele. Oare cine se va sinucide primul lough ? Cred ca se vor certa in fiecare minut. Saraca Sakura, chiar nu are nicio treaba. Sasuke e cel care o intarata waiting ! Si sunt curioasa si in legatura cu acea compunere. Despre cine era vorba? Cine era acea fata? Mii de intrebari fara raspuns! Te rog sa aduci next-ul mai repede si sa nu ne mai lasi in suspans atata timp! Multumesc ca inca ma anunti desi mereu am fost printre ultimele persoane ce comenteaza, ca si acum de altfel, dar totusi te rog sa ma anunti si in continuare, daca ai putin timp! Succes la tastat si muulta inspiratie la capitolul urmator! Si hai cu next-ul!! please

Zizù



     
 
21 Guns...[+16] - Pagina 6 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_25021 Guns...[+16] - Pagina 6 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 29 Ian 2013, 15:53

Abia acum m-am hotarat sa iti las si comentariul meu. Iti citeam ficul, iti citeam capitolele, dar sa fiu sincera niciodata nu am comentat. Sorry. Pai melodia care te-a inspirat pentru acest fic este cu adevarat frumoasa, de fiecare data cand o ascult intru intr-o stare melancolica, si nu pot spune decat ca m-am bucurat cand am vazut ca Andreea Schimitt de pe forum, va scrie o poveste dupa acele versuri. Ideea chiar este foarte originala, ma face sa ii simt durerea, ma face sa ii simt ura pe care sufletul mic al Sakurei le gazduieste. Am simtit scarba pentru toti acei colegi din clasa ei, mai ales din partea Hinatei. Pentru prima oare imi venea sa ma bag cu forta in poveste, si sa le trag la fiecare cate un glont in capat. Repet, pentru prima data.
Despre acest ultim capitol, pot spune ca intr-adevar m-a lasat cu gura masca. Adica, cine s-ar fi gandit ca acel baiat de bani gata, ''Marele Sasuke'''are atat de multa imaginatie. Eu vreau sa vad numai ce se va intampla cu cei doi dupa ore, si cum se va infiripa acel sentiment de iubire intre ei. Bafta la tastat.


21 Guns...[+16] - Pagina 6 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Ameli.
Chūnin
Chūnin
Ameli.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhere.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 725
Puncte : 797
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : gym
Stare de spirit Stare de spirit : niciodata la fel.

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 29 Ian 2013, 22:35

Hy ! Daca tot nu mai e Demonologie si Exorcism, de ce sa nu trecem la alt fic nu ? :> Ca de obicei, e un fic super si foarte interesant, chiar daca Sasuke e un mega nesimtit :)). Chiar nu stiu ce as putea sa iti zic mai mult, avand in vedere ca toata lumea deja a comentat inaintea mea, spunand tot ce e de spus. Iti astept nextu' cu nerabdare si desigur, daca poti sa ma anunti, nu ezita ! :* Spor la scris. <3


 

21 Guns...[+16] - Pagina 6 2zj95ix
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 05 Feb 2013, 19:29

Chapter 9


Just tonight I will stay
And we'll throw it all away
When the light hits your eyes
It's telling me I'm right
And if I, I am through
It's all because of you
Just tonight..


Sakura’s point of view:


    Nu prea aveam chef sa raman dupa ore tocmai cu Sasuke, insa nu ma puteam impotrivi, caci stiam ca sanctiunea avea sa fie mult mai grava daca refuzam, eventual , daca nu ma conformam sarcinii date. Ma gandeam ca imi voi irosi ore importante din timpul meu liber cu un ne*ernic ce nu putea face diferenta intre sinonime si antonime. Poate nu il credeam prea prost, dar felul in care se comporta, caracterul lui, demonstrau contrariul. Si sincer, tot ce facea, tot ce imi spunea, imi repugna. Am inteles foarte bine ca statutul meu social il obliga sa se comporte in felul ala cu mine, dar era prostesc. Incercam sa nu pun prea multe cuvinte urate la suflet, mai ales, cuvinte adresate de Sasuke. Se hranea cu suferinta mea.
    Am inchis cartea de fizica si am privit cum ultimile secunde din ora treceau; ora 20:00. Aveam sa ajung acasa foarte tarziu, dar cel putin, gandeam eu, nu aveam sa le mai vad fetele parintilor mei. Zilnic traiam cu frica si impresia ca avea sa fie o zi blestemata, caci tatalui meu ii va veni din senin ideea de a ma da pe bani altor barbati obsedati numai de s*x.

        - Fir-ar, am soptit, in momentul in care mi-am scapat telefonul pe jos. Te rog, nu te strica tocmai acum, am continuat panicata.
        - Nu ai bani de altul, scumpo? a pufnit ridicandu-mi telefonul de jos. Vrei sa iti imprumut?
        - Nici daca as fi pe moarte si nu as avea bani de operatie, nu ti-as cere, am marait luandu-mi mobilul.
        - Mda, cum vrei. Ar cam trebui sa mergem la doamna de servici sa ii imprumutam ‘ustensilele’.

    Am dat afirmativ din cap si am iesit din clasa, coborind la parter. Linistea dainua, caci toti elevii plecasera acasa, numai noi aveam sa induram alte zeci de minute curatand in urma lor. Sasuke mergea in fata mea, cu mainile bagate in buzunarele blugilor negri si cu mersul lui de id*ot ingamfat si plin de sine. Ah, am pufnit, dandu-mi ochii peste cap. Ma intrebam cum putea fi cineva atat de vanitos.


*


        - Esti un t*mpit daca tu crezi ca numai eu o sa fac toata treaba, am marait aruncandu-i o matura in fata. Acum ia si matura.
        - Si daca nu vreau? Crezi ca esti in stare sa ma obligi sa fac ceea ce spui tu? a spus, prinzand manerul maturii.

    Mi-am dat ochii peste cap, stiind ca nu aveam cum sa il fortez sa ma ajute, asa ca am continuat in a matura clasa. In momentul in care am terminat i-am aruncat pe furis o privire. Nu facea nimic altceva decat sa-si butoneze telefonul. Am oftat si am luat dispozitivul de sters geamuri impreuna cu solutia, apoi m-am folosit de un scaun pentru a ajunge pe pervaz.
    Am inganat o injuratura, deoarece sprayul nu functiona, asa ca l-am desfiletat in speranta ca voi putea gasi problema. Un zgomot puternic venit din spatele meu, m-a facut sa ma dezechilibrez si sa vars intreaga solutie pe tricoul ce-l purtam. Al dracului sa fii Sasuke, mi-am spus in minte, dandu-ma jos de pe acel loc in care stateam. Miroaseam naspa, iar pielea ma ustura al naibii de tare.
    M-am intors cu fata la Sasuke si l-am privit furioasa.

        - Uite ce ai facut, esti multumit? Acum ce voi face? am spus apropiindu-ma de el.
        - Nu-mi pasa, mi-a raspuns, nelundu-si privirea din ecranul telefonului.

    Nici nu mai aveam forta necesara pentru a ii oferi o contra-replica. Nici nu stiam de ce tot mai vorbeam cu el, nu faceam altceva decat sa ma injosesc de una singura. Incepea sa ma doara felul in care vorbea cu mine, chiar ma durea, dar nu aveam de gand sa il las sa observe asta.
    M-am resemnat si am plecat din acea clasa, luand doar matura cu mine. Decisesem sa matur si sa duc intreg gunoiul la container si gata. Eram prea extenuata pentru a mai face si altceva.
    Cand am avut tupeu sa ma reintorc in clasa, Sasuke statea in banca mea, cu capul sprijinit de maini. L-am ignorant, crezand ca doarme, si mi-am luat paltonul din cuier, punandu-mi-l pe prima banca ce mi-a iesit in cale. Mi-am dat jos tricoul imbibat in detergent si l-am aruncat langa haina groasa, nemaivoind sa simt umezeala ce-mi iritase atat de rau pielea. Am gemut in momentul cand mi-am atins sanii pe jumatate descoperiti, cu mainile. Sfarcurile s-au intarit involuntar datorita durerii si atingerii mainilor mele reci. Mi-am luat repede paltonul inchizandu-l la nasturi si m-am intors, indreptandu-ma catre brunet, dorind sa il trezesc, dar nu stiu de ce, pe moment, am realizat ceva: de ce as face asta? Asa ca am plecat, luandu-mi geanta din pupitru si inchizand usa dupa mine. Un zambet micut s-a impregnate pe chipul meu, caci consideram asta o micuta razbunare pentru tot ceea ce imi facuse. Inca nu eram chit, dar era bine si atat, pentru moment.
    Am coborit scarile, ajungand in cele din urma la parter, si mi-am continuat mersul pe holul lung. Cand am ajuns in capat, la usa principal, am avut un mic soc, caci nu se deschidea si stiam ca nu era doar impresia mea, deoarece impisesem cu putere si totusi.. nimic. M-am speriat si am verificat sa vad daca era cineva in scoala, dar nu, toti disparusera. Socul devenea din ce in ce mai mare. Cum puteau fi atat de incompetenti, incat sa nu realizeze ca eu si id*otul de Uchiha inca fregventam clasele in cautare de gunoi? Nu aveam ce sa fac decat sa ma intorc inapoi. Din reflex m-am uitat sa vad cat era ceasul de pe telefon: 22:30. Mi-am dat o palma peste cap si am grabit pasul. Cand am deschis usa clasei si l-am privit pe tanar, am realizat ca acesta nici ca se miscase in intervalul de timp in care eu lipsisem. Din ciuda, am izbit usa cu putere, Sasuke dezmeticindu-se si dezechilibrandu-se de pe scaun. Din nefericire, acesta nu a cazut, reusind sa-si revina la normal. Am oftat dezamagita si m-am apropiat de el.

        - Liceu e incuiat pe dinafara. Suntem blocati.
        - Blestemati sa stam sub acelasi acoperis o noapte, mai bine, a marait dezgustat.
        - Ma pot ‘stabili’ in alta clasa pe durata noptii, i-am raspuns, fiind pe punctul de a pleca.
        - Nu, stai! a spus ridicandu-se in picioare, atunci cu cine ma voi mai certa? a continuat serios.
        - Nu-mi pasa, am soptit si am plecat, nelasandu-l sa imi raspunda.

    Gandul ca l-am lasat cu buza umflata ma facea sa zambesc, chit ca pare un gest copilaresc si foarte banal. Nu am dat importanta acestor ganduri si m-am asezat pe scaun, amintindu-mi de ceea ce scriese brunetul la literatura. Eram destul de curioasa in legatura cu acea persoana din text, dar nu puteam crede ca era adevarat. Cel putin, am stat eu pe ganduri si am reflectat, daca totul s-ar fi desfasurat in viata lui, nu imi imaginam ca si-ar fi dat viata pentru o prietena, in sensul de iubita. La cei saisprezece/saptesprezece ani -nici nu eram sigura de varsta lui actuala, niciodata nu ma interesase- ar fi fost imposibil sa se indragosteasca atat de tare, incat sa-l doara atat de mult moartea respective. Concluzionasem ca ar fi mama lui, dar eram nesigura; totul putea fi, de asemenea, o fictiune.
    Mi-am trecut limba peste buzele uscate si am incercat sa inchid ochii si sa adorm, insa pozitia in care stateam era atat de incomoda si neplacuta, incat oricat de somn mi-ar fi fost, era imposibil sa adorm. Trecuse ceva timp in care eu tot incercam si ma straduiam sa ignor orice lucru ce mi-ar periclita somnul. Incet-incet, in clasa se facea tot mai frig, caloriferele fiind oprite pe durata noptii. Am inganat o injuratura si m-am ridicat in picioare enervata. Pielea inca ma ustura, iar aerul rece trecea de paltonul subtire ce-l purtam, astfel creandu-mi un discomfort.
Nici nu am realizat ca in cateva secunde am deschis usa si am plecat, indreptandu-ma spre locul in care se presupunea a fi Sasuke.

        - Uchiha, eu mor de frig, am tipat izbind usa cu putere.
        - Nu te incalzesc daca la asta te asteptai, mi-a raspuns in timp ce am aprins lumina.
        - Haha, nu cred ca eu sunt cea care are nevoie sa fie incalzita, i-am spus privindu-l aproape adormit si acoperit cu un singur tricou. Unde ti-e paltonul? am continuat curioasa.
        - Nu e treaba ta.

    Am ridicat din umeri, dandu-i impresia ca nu imi pasa si m-am apropiat de el. Avea buzele vinetii si mainile rosii. M-am asezat cu fundul pe banca pe care statea si l-am privit curioasa. Acesta nu schita nicio expresie, decat … nu, nu distingeam nimic in ochii lui negri. I-am atins mana si i-am transmis putina caldura, acesta imediat s-a retras.

        - Iti este frig. Iti dau paltonul meu cu conditia sa imi dai tricoul tau, caci al meu e in geanta, plin de detergent. Si nu fac asta pentru ca imi pasa, ci pentru ca spre deosebire de tine, Hinata si alti prosti, nu sunt o persoana rea, lipsita de scrupule, care judeca aspru o persoana la prima vedere, neavand habar daca ceea ce spun e adevarat sau nu. Pur si simplu iti dau haina mea, doar pentru ca ti-e foarte frig si ma simt prost. Mie chiar mi-e cald, i-am spus zambindu-i.
        - Nu, multumesc, mi-a raspuns calm.
        - Dezbraca-te! am marait nervoasa, acesta privindu-ma zambind si facand ceea ce i-am spus. Credeam ca nu faci ceea ce ti se spune, am continuat, analizandu-I trupul.
        - Depinde de situatie… depinde de situatie.

    Neridicandu-ma in picioare, ci doar intorcandu-ma cu spatele la el, mi-am dat paltonul jos si mi-am luat tricoul lui negru. I-am dat haina, iar acesta si-a pus-o pur si simplu pe umeri. A soptit ‘multumesc’ si i-am raspuns cu un zambet sincer. Ajunsesem la concluzia ca aveam pitici pe creier de ii dadusem singurul lucru ce ma incalzea si ironic, mintindu-l cum ca mi-ar fi cald. Pufnesc amuzandu-ma de situatie si decid sa sting lumina.
    M-am asezat langa el si am inchis ochii, incercand cu disperare sa nu tremur. Avea sa fie o nopate extrem de lunga, mi-am spus in minte, torturandu-ma singura parca. Mi-am dat bretonul dupa ureche si mi-am prins mainile silentios cu palmele, incercand sa ma incalzesc. Surprinzator l-am simtit pe Sasuke cum ma ridica de pe scaun si ma pune in bratele lui, imbratisandu-ma, obligandu-ma sa fac acelasi lucru. Eram socata de gestul lui si fericita, caci se incalzise si ma puteam bucura de caldura ce mi-o transmitea corpul lui. Involuntar mi-a rezemat capul de umarul lui, respiratia mea ricosand pe gatul lui, iar mainile contopindu-se cu pieptul lui gol. Imi era atat de somn, si atat de placut…

        - Doar pentru ca ti-e frig, a soptit, expirand in dreptul buzelor mele.




I had to break myself to carry on.


21 Guns...[+16] - Pagina 6 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 05 Feb 2013, 20:04

Hei, puiut :*

Aww, atat de dragut. Nu ma asteptam ca aceat capitol sa fie asa, eu nu imi puteam imagina ceva care sa ii apropie in vreun fel pe astia doi. Cand a luat-o in brate, credeam ca ea avea sa ii dea cu ceva in cap. Plus ca deja imi facusem scenariu ca o sa moara de foame si o sa ajunga sa se bata pana moare unu, iar celalalt il mananca. =)))))) ce macabra sunt, Doamne.
Nu cred ca Saku o sa fie singura care o sa aiba ceva intarit, nu ca mi-ar parea rau. Din contra, abia astept sa se incinga atmosfera intre ei.
Oh, poate o sa ii mai gasim intr-o situatie de genul asta. Amandoi, in masina, iarna , intrand intr-un copac, in pustietate. Atunci, doar caldura trupurilor lor ii vor mai tine in viata 8->
Incep sa o dau in prostii, asa ca termin.
Abia astept urmatorul capitol. Mult succes in continuare! kiss


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY


Ultima editare efectuata de catre Lissa † in Mar 05 Feb 2013, 20:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 05 Feb 2013, 20:08

In sfarsit ceva romantic caci sincer ficul asta ma facut mai mult sa plang insa nu pot zice ca nu am citit cu placere fiecare capitol.Acum,la acest capitol am plans la final,nu pentru ca a avut final trist,nu pe naiba,am plans ca sa terminat!Adu nextul ca nu mai suport,vreau neaparat sa vad cum evolueaza relatia lor.Hai cu nextul si mersi de anunt.Ador ficul asta si se alfa printre putinele ficuri pe care le citesc cu placere si chiar ma bucur cand vad titlul ficului si numele tau printre mesaje.Sa nu crezi ca ma dau la tine ci ma refer la faptul ca mereu mi-a facut placere sa citesc un capitol din acest fic.Bafta la scris,sper sa aduci repede nextul.


21 Guns...[+16] - Pagina 6 2pyb8k7
21 Guns...[+16] - Pagina 6 Bxuzd
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 05 Feb 2013, 20:38

Bună! kiss
Cât de frumoooooos a fost! Cât de romantic! in love Aproape că l-am iertat pentru cum s-a comportat cu Sakura înainte! Aproape! lough
Nici nu mai menționez că mereu mă uimește felul tău de a scrie. Deja am menționat. rolling on the floor Când am văzut mp în care mă anunțai de next, un zâmbet tâmpit mi s-a întipărit pe față. in love
Abia aștept next-ul!
Și nu uita să mă anunți!
Kiss, kiss.


21 Guns...[+16] - Pagina 6 Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Ameli.
Chūnin
Chūnin
Ameli.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhere.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 725
Puncte : 797
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : gym
Stare de spirit Stare de spirit : niciodata la fel.

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 05 Feb 2013, 21:07

Sfinte Sisoe ! <3 cat de fumoss e ! Imi place atat de mult cum descrii :o3 Deci, cand citeam vorbele Sakurei in care spunea ca ii era frig, chiar m-a apucat si pe mine frigul. :)) Mersi mult ca m-ai anuntat si daca se poate si data viitoare ! <3


 

21 Guns...[+16] - Pagina 6 2zj95ix
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 05 Feb 2013, 21:12

Uiuiui! Ce interesant a fost capitolul asta!
Minunat, Magnific! Imi place la nebunie ultima faza cu Sasuke si Sakura!
Ms ca m-ai anuntat! Spor la citit si la scris!

Kiss *&* Hug





" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]21 Guns...[+16] - Pagina 6 4tpttl[/img]









Sus In jos
ely.LoveAnime
Academy Student
Academy Student
ely.LoveAnime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Savana
acebook acebook : Ai enma (Dunca Mary)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 26
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime, desen, muzica .. ect
Stare de spirit Stare de spirit : Totul e alb şi negru.

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 05 Feb 2013, 21:35

Wow e superb acest capitol nr1 si uimitor,incep sa cred ca Sasuke o iubeste pe Sakura,pentru ca tot ce am citit in capitolul precedent cand scria despre aceea fata,la ora de literatura cred ca ea e love ...cu alte cuvinte iti thank you foarte mult ca mai anuntat si sper ca ma vei anbunta in continuare.Astept cu nerabdare urmatorul capitul si sper ca o sa fie cat de curand... rainbow :\ rainbow :\ .


Un lucru este cert în iubire.
Indiferent cât de mult ai vrea să nu te mai întorci acolo, mereu vei ajunge la persoana iubită.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 05 Feb 2013, 21:40

Buna !
Merci ca m-ai anuntat !
A dost un capitol doarte dragut !
Nu ma asteptam ca Sasuke sa faca un lucru dragut pt. Sakura .
Mi-a placut foarte mutl descrierea !
Te rog anuta-ma cand pui nextul !
Te pup !


21 Guns...[+16] - Pagina 6 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 05 Feb 2013, 21:47

Ce face, ce face, ce face?????Cred (doar cred) , ca o va saruta, desi nu prea stiu, dupa comportamentul lor....hmm....nu prea asi crde......ma lasi in suspans angry Deci, cred ca , defapt sunt sigura ca acest capitol a fost cel mai romantic din toate, pe bune in love . Insfarsit a incetat (cat-de-cat hmm...?! ) si Sasuke asta sa o jicneasca pe Sakura, bravo profa!!!!(nu mai stiu care) huh? .
Decand asteptam acest capitol, si uite, a dat norocul peste mine nr1 !!!!!! Reusesti de fiecare data sa descri extrem de frumos, imi place good job .
Ei bine...sper sa aduci nextu cat mai repede (chiar daca e greu cu scoala)!!!!!!!!!
Te kiss si te a hug si te mai si hi!


21 Guns...[+16] - Pagina 6 Tumblrinlinemkvbh1k1jp1

○ ○
○ I realize now that you are everything for me ○
○ ○

Sus In jos
Anneliz
Academy Student
Academy Student
Anneliz

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Suceava
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 42
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Poezii , citesc, ma uit la anime, sunt paralela cu scoala.
Stare de spirit Stare de spirit : FFoarte proasta

21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19Mar 05 Feb 2013, 22:35

scuze ca am intarziat cu comentariul... ms pentru capitol foarte frumos si sweet. deabea astept urm cap.
P.S. scuze ca dau commuri asa scurte dar nu ma pricep la lungituri... prefer sa spun in cateva cuvinte ceva , decat sa lungesc si da dau in prostii:))


21 Guns...[+16] - Pagina 6 020100002120
In viata nimic nu e corect! Nu plange, nu regreta ca te-ai nascut ! Treci peste!
Sus In jos
Continut sponsorizat




21 Guns...[+16] - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 6 I_icon19

Sus In jos
 

21 Guns...[+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-