Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
21 Guns...[+16] - Pagina 8 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
21 Guns...[+16] - Pagina 8 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 21 Guns...[+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Lun 01 Apr 2013, 14:32

In sfarsit ai adus next-ul; chiar dadeam, acum cateva zile, tarcoale pe la ficul tau; credeam ca ai postat un nou capitol si ai uitat sa ma anunti. Dar ma bucur ca m-am inselat.

Ideea ficului este minunata. Nu ma asteptam ca Sasuke sa isi doreasca atat de mult sa o vada vulnerabila pe Sakura, o papusa fara aparare. Dar ma intreb, cine o fi tipul care tocmai o sunase pe Sakura? Sincer, de abia astept sa vad ce se va intampla pe viitor.

Scrii frumos, ai un fel aparte de a transpune ideile din capul tau pe calculator, poate asta ma atrage cel mai mult la tine. Sper sa ma anunti in continuare, bafta si spor la scris.


21 Guns...[+16] - Pagina 8 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Lun 01 Apr 2013, 14:41

Heya, dupa o mie de ani te-ai gandit sa pui si tu next, nu? Eiii ma bucur ca nu ai renuntat si ca o sa continui fic-ul. E unul dintre preferatele mele happy2
Descrierea, asezarea in pagina, greseli de astea nu o sa ma leg, caci nu ai si nu-i nici treaba mea. Actiunea dintre cei doi parea sa se incinga si ma asteptam la un sarut care...nu a mai venit. Totusi, a fost foarte funny ultima replica a Sakurei :))
Si cine era cel de la telefon? Singurul nume care-mi umbla prin mine e...Itachi, Itachi! Ahhh frumosul meu Itachi 8->.
Astept next si sa ma anunti si data viitoare. Kissez! kiss


21 Guns...[+16] - Pagina 8 Large

I love you, key? 
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Lun 01 Apr 2013, 14:42

Ippi ai adus nextul insfarsit happy ....Mersii de anunt...
Deci ce rau ii Sasuke ....cand credeam ca s-a linistit si el putin iar o ia pe aratura rolling on the floor ....totusi ce cauta el cu telefonul ei....al nai*i curios mai ii... rolling on the floor ...Ce imi place ca Sakura ia dat peste nas dar nici el nu se las mai prejos....totusi ma gandesc ce o sa o astepte acasa cand va ajunge....poate iar o vor bate parinti ei puppy eyes ....
Si stai putin...cel care a sunat-o a fost Itachi??el s-a indragostit de Sakura???Si daca sa zicem ar fii asa ce il mananca pe Sasuke sa is i bage nasul?? Raul biciuitor nervi! asa bataie merita copilul ala angry
Spor la scris in continuare si ne mai auzim....
~Sayonara~ kiss a hug


21 Guns...[+16] - Pagina 8 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Lun 01 Apr 2013, 15:25

Imi place mult ficul tau si de asemenea modul tau de a descrie. Ador ideea ficului si deabia astept sa vad ce se intampla in continuare. Sasuke in acest moment ma calca pe nervi cu rautatea sa, insa sper sa isi dea seama ca Sakura nu este vinovata de ce i se intampla. Deabia astept sa pui nextu-l! Daca ai putea te rog sa ma anunti si pe mine cand il pui happy Succes in continuare! Te pup kiss Papa hi!


21 Guns...[+16] - Pagina 8 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Lun 01 Apr 2013, 18:56



Hei.

Imi doream sa ajung mai repede la ficul tau, dar chiar nu am avut cand sa-mi verific mesageria, iar cand am facut-o am vazut vreo 6 mesaje cu next-uri. Se pare ca toata lumea s-a apucat de scris. Totusi, pe al tau am dat prima data. 21 Guns...[+16] - Pagina 8 2843714615 21 Guns...[+16] - Pagina 8 947835 Capitolul a fost extrem de genial, nu ma asteptam la asta, adica lucrurile au decurs incet si colegii nu au aparut asa cum credeam ca se va intampla. Interesant
si faptul ca Itachi a inceput sa simta ceva pentru Sakura, oare sunt sentimente reale ? Sunt foarte curioasa in legatura cu chestia asta.

Oh, frate si cata perversitate! Imi mega place atitudinea lui Sasuke, chiar daca nu ar trebui, pentru ceea ce planuieste sa-i faca Sakurei, dar tot
imi place. E atat de.. atat de.. sexy! 21 Guns...[+16] - Pagina 8 947835
E un Sasuke diferit de cum am vazut pana acum in alte ficuri, e genial, e pe placul meu. 21 Guns...[+16] - Pagina 8 947835
Nu stiu ce sa mai zic, sunt nerabdatoare sa vad cum vei continua, deabia astept, sper sa ma anunti si sa aduci capitolul cat mai repede. 21 Guns...[+16] - Pagina 8 78717


21 Guns...[+16] - Pagina 8 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Lun 01 Apr 2013, 19:19

Yay! In sfarsit se apropie si ei intr-un fel... :|
Ei bine, capitolul asta mi-a dat de gandit. Sunt foarte interesata de ceea ce este defapt in mintea lui Sasuke si sper ca pana la urma sa nu fie doar niste fite ale unui baiat de bani gata, de aceea mi-ar placea daca ai povesti mai mult din perspectiva lui. puppy eyes
Banuiesc ca la telefon nu era nimeni altul decat Itachi.lough Partea asta a fost tare rau de tot lough
Imi place mult atitudinea Sakurei. Daca cineva ma trezea si imi spunea ce i-a zis Sasuke, persoana aceea sfarsea pocnita, si probabil ca nu i-as fi raspuns, nu de alta dar sunt ceva mai irascibila cand ma trezesc roll
Sper sa aduci next-ul cat mai repede well? awesome right?
Te pup kiss


21 Guns...[+16] - Pagina 8 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Lun 01 Apr 2013, 20:50

oh my god !!!
Sasuke tu nu esti sanatos baiete?! waiting
Ce e in caput tau?! Chiar nu te gandesti si tu putin la cei din jurul tau?! hmm...?!
Biata Sakura....Offf... ingrijorat Meriti sa primesti multe palme de la ea! biciuitor
Gata.....m-am calmat dap !
Capitolul a fost scurtulet dar foarte frumos si interesant,
ai niste ideei genial! in love
Sper sa pui next-ul repede si te rog frumos de tot sa ma anunti si pe mine! puppy eyes puppy eyes
Spor la scris! kiss
hi!



21 Guns...[+16] - Pagina 8 Jpr



Ultima editare efectuata de catre saku_ra in Lun 01 Apr 2013, 21:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Lun 01 Apr 2013, 21:06

O Doamne!
Ce tare e! Il ador! A meritat sa astept! Iti multumesc pentru anunt si sper sa faci asta si data viitoare! a hug
Te rog adu urmatorul capitol mai repede! Nu imi place suspansul sa sti! waiting
Inca odata te felicit pentru acest fic minunat! in love
Spor la scris si multe multe idei!
Te-am pupat! kiss
Pa-Pa! hi!


21 Guns...[+16] - Pagina 8 25tu87r
,,Life is pain, highness. Anyone who says differently is selling something.''
                                                 - William Goldman -
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Lun 01 Apr 2013, 21:27

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult capitolul !
Ce porc nesimtit e Sasuke !
Cine a sunat-o pe Sakura ?
Devine tot mai interesant .
Astept cu nerabdare continuarea.
Spor la scris !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !
Te kiss dulce !


21 Guns...[+16] - Pagina 8 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anneliz
Academy Student
Academy Student
Anneliz

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Suceava
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 42
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Poezii , citesc, ma uit la anime, sunt paralela cu scoala.
Stare de spirit Stare de spirit : FFoarte proasta

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Mar 02 Apr 2013, 14:13

Scuze ca am intarziat cu comm-ul. FOARTE frumos ficul , extraordinar, inimaginabil, ai o minte dement de plina de ideei.


21 Guns...[+16] - Pagina 8 020100002120
In viata nimic nu e corect! Nu plange, nu regreta ca te-ai nascut ! Treci peste!
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Mar 02 Apr 2013, 17:31

Hei! Ms ca m-ai anuntat! Si ce pot spune mai mult decat
Wow mai uimit! A fost foarte ... Picant capitolul ceea ce ma incantat!
Inca odata ms ca mai anuntat! Spor la scris si la citit!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]21 Guns...[+16] - Pagina 8 4tpttl[/img]









Sus In jos
»ღ»Mary»ღ»
Genin
Genin
»ღ»Mary»ღ»

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : http://fanfic.a-evolution.com/

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 01:26

Omfggg deci esti geniala si capitolul e....nu am cuvinte,a meritat sa astept atat pentru el.Deabia astept next sunt curioasa ce o sa se intample:*

Spor la scris si mersi ca m-ai anuntat:*


Ultima editare efectuata de catre maryy in Joi 11 Apr 2013, 21:27, editata de 2 ori
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 09:46

Ce capitol genial.A fost cam trist la inceput de imi venea sa plang dar la sfarsit am inceput sa rad.De ce nu scri o carte?Cand am inceput sa citesc nu prea aveam chef dar am sfarsit citind totul pe nerasuflate.Ador ficul asta si acum realizez si eu cat timp a trecut de cand nu am citit ceva.Mersi de anunt,sa aduci nextul repede si mai LUNG!


21 Guns...[+16] - Pagina 8 2pyb8k7
21 Guns...[+16] - Pagina 8 Bxuzd
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 16:56



In sfarsit, dupa atata asteptare care, sincer, am crezut ca ma omoara, ai adus acest next foarte... Pervers! Sasuke asta, acum simte ceva, peste doua secunde simte altceva. Dar mi-a placut replica Sakurei, atunci, la sfarsit: "Prefer sa sarut un instalator cu probleme de igiena, decat pe tine." Initial, am crezut ca o sa cedeze si ca il va saruta, astfel incat Sasuke va fi marele "campion". Dar ma bucur ca nu a fost asa si ca Sakura nu este fata care sa se lase usor, cu una cu doua. Sper totusi ca ne vei aduce mai repede urmatorul capitol si ca nu ne vei lasa sa asteptam din nou asa de mult, pentru ca sincer vreau sa vad ce se mai intampla! Daca ai timp, as vrea sa ma anunti de next, pentru ca nu sunt genul care sa treaca si sa verifice mereu daca a aparut un next. Multumesc ;;)



     
 
21 Guns...[+16] - Pagina 8 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_25021 Guns...[+16] - Pagina 8 Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
ZoZoLe :D
Genin
Genin
ZoZoLe :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in my world... :D
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 265
Puncte : 278
Reputatie Reputatie : 7

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 20:50

Este perfect ;)
Doua cuvinte care mi-au trezit interesul si m-au facut sa citesc si si imi dau seama ca asa este.
Inainte sa trec la parerea mea despre ceea ce am citit pana acum vreau sa mentionez si faptul ca am intalnit de multe ori ideea asta cu prositutia, dar tu ai ceva care o face sa para originala.

So... trecand peste aspectele astea, imi place foarte mult ce ai scris pana acum.
Nu pot sa cred cat de rea a fost Hinata, eu chiar am crezut ca vrea sa ii fie prietena.... toti si-au batut joc de ea si au umilit-o cu fiecare ocazie.
In timp ce citeam incercam sa imi dau seama cum as fi reactionat daca as fi fost in locul ei, si singura concluzie la care am ajuns a fost ca as fi cedat nervos.
Cat despre Sasuke si Sakura, nu prea cred ca se urasc asa de tare daca pana la urma au colaborat ca sa nu inghete de frig in scoala, iar despre micul lor joc din ultimul capitol.... a fost genial in love
Ca si curiozitati, ma framanta doua chestii, tipul de la telefon cine era? Itachi?
Si fictiunea aia pe care a scris-o e adevarata sau e o inventie?
Abia astept sa vad continuarea, cum ai spus si tu este perfect happy


21 Guns...[+16] - Pagina 8 Tumblr_mk0fixa7Ie1rl2si0o1_500
♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪
Imagine life without music.
It would be no air, no sun, no love.
♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪_♪


Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 20:39




Hmp, oare cum imi pot face marea intrare ? Accepti si un simplu 'neatza', sper...cel putin. Pentru inceput, imi pare chiar foarte rau pentru intarzierea mea si, sper ca ai putea trece cu vederea, dar daca nu, sa stii ca tot este bine atata timp daca ma anunti. Si acum sa incep cu esenta comentariului. Stiam eu ca voi nu l-ati schimbat pe acel Sasuke arogant si nepasator din anime, cel putin pana acum.

Acel specimen nesuferit ce face parte din rasa masculina nu se poate comporta frumos in public, mai ales cu ea. Nu poate vedea dincolo de ingamfare, narcisism si ura, pentru ca i-a mai ramas prea putin creier acolo, in tartacuta lui numita cutie craniana. Cat de mult am asteptat ceva, un gest mai politicos, dar nu, la sfarsit nu m-am putut gandi decat la miile de moduri in care am sa il omor in chinuri pe brunet. Nici nu sti cat m-ai bucura daca el ar face un accident de toata fumusetea din care sa scape doar cu viata, insa stiu eu, orb sau macar intr-un scaun cu rotile, ori vreun membu amputat ?

Le prefer pe toate, deoarece i-ar sta mult mai bine asa si, poate atunci ar avea motiv sa dea dovada de comportamentul sau actual. Daca ar fi rapit de teroristi, in locul mamei sale nu a-si da nici doi centi ca sa il vad inapoi. Ba din contra, i-as trimite o felicitire cu mesajul: "Calatorie placuta, sa nu cumva sa mai dai pe acasa !". Cam atat am avut de "spus', ne mai vedem...



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
ely.LoveAnime
Academy Student
Academy Student
ely.LoveAnime

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Savana
acebook acebook : Ai enma (Dunca Mary)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 26
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime, desen, muzica .. ect
Stare de spirit Stare de spirit : Totul e alb şi negru.

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Mier 10 Apr 2013, 21:11

Ce pot sa spun....Acest capitol e superb,ma lasat gura casca :)),Imi pare foarte rau ca vin atat de tarziu. crying Dar in ultimul timp am fost ocupata cu scoala si cu locul meu de munca part-time.Abia astept sa apara capitolul urmator,te rog frumos sa ma anunti cand il termini. rainbow :\


Un lucru este cert în iubire.
Indiferent cât de mult ai vrea să nu te mai întorci acolo, mereu vei ajunge la persoana iubită.
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : 21 Guns...[+16] - Pagina 8 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 12:37


Hello :3 Deși îți urmăresc de ceva vreme ficul, nu am îndrăznit până acum să comentez. Am considerat că ar fi inutil, deoarce tu știi deja cât de eminetă este cariera ta de scriitoare. Pentru mine, cel puțin, ești singura de la care aș vrea cu înverșunare să văd, peste ani, o carte scoasă, pe care să fie întipărit, mare și impunător, numele tău. Da, aș zâmbi necondiționat, lucru pe care-l fac și acum. Ficul tău, de fapt, toate creațiile tale literale, m-au făcut să realizez că imaginația nu are limite și că depinde de o genialitate acută. Ăsta este un lucru știut de când lumea și Pământul, dar tu ai depășit de mult această credință. Mi-ai arătat că este mult mai mult decât o simplă imaginație, este exactitatea cu care se desfășoară întâplările în mintea ta și felul de a releva totul.
Nu știu de ce, dar ai o putere asupra mea, pur și simplu m-ai subjugat cu creațiile tale, deși uneori, recunosc, mi se pare că le venerez prea mult. Și mă întreb ce au atât de special? Probabil tot ce faci tu este special, altfel nu-mi explic plăcerea necontetită de ați citi rândurile scrise.
So ... cât despre fic, în sinea lui, nu am ce critica, nu am dreptul, în primul rând. Greșeli poate au fost, de scriere, în rest nimic. Din ultimul capitol postat, am simțit, fără să vreau, jindul amar pe care-l avea Sasuke, dorința aceea frivolă pe care și-a exprimat-o. Genial, nu pot să zic altceva. You are the best, that's why i love your creations <3 Aufwiedersehen :)




21 Guns...[+16] - Pagina 8 Hands10
21 Guns...[+16] - Pagina 8 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Vanilla <3
Genin
Genin
Vanilla <3

Sex : feminin Localizare Localizare : Cu barca...
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 54
Puncte : 76
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac fulgi de zapada din hartie :)
Stare de spirit Stare de spirit : 3

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 21:09

Buna, buna ! Ce bine ca am trecut si eu pe aici ! M-ai lasat cu gura cascata. E minunat !
Ser sa ma anunti si pe mine cand vine nextu-l. Succes !


21 Guns...[+16] - Pagina 8 J0XIecg
Sorumeito
..══════..
═.═.Be a.══════.═
Daca ar privi in adancul sufletului meu,
de
monii ar ramane terifiati.

══════.Monster.═
..══════..
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 20:29

Andreea , esti genialaaa =p~ ! Nu am mai citit un fic asa de bun de foooarte mult timp !
Imi place cum descri , cum ai format caracterul personajelor si nu in ultimul rand ca nu din al 2-lea , al 3-lea capitol , gata , Sasuke se indragosteste de Sakura sau invers .
Si replicile care si le dau unul altuia sunt geniale ! Am sa imprumut si eu cateva in viata de zi cu zi daca nu te superi ! :))
Anyway , felicitari si abia astept sa vi cu next-ul !!!!
Te-am kiss !
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
None.
Genin
Genin
None.

Sex : feminin Varsta : 32
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 167
Reputatie Reputatie : 1

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Dum 14 Apr 2013, 00:24

Ma bucur atat de mult ca m-am hotarat sa iti citesc ficul. Este destul de bun, sa stii. Ideea este destul de originala si foarte captivanta. Actiunea si descriearea sunt de asemenea destul de bune. La dialog cred ca mai ai putin de tot de lucrat, dar cine sunt eu sa comentez?:)) Capitolele ar putea fi putin mai lungi, dar sunt ok si asa. Un alt lucru care imi place la ficul tau este faptul ca e destul de realist. Adica pana acum nu am vazut nimic absurd sau foarte ciudat, deci chiar imi place. Au fost o gramada de parti amuzante si geniale, pe care le-am citit cu placere. Btw, ma bucur ca Sakura si-a pierdut virginitatea cu Itachi. Poate alte persoane ar fi incercat sa o scoata intr-un fel sau altul pe Sakura din belele, dar tu ai lasat inevitabilul sa se intample, lucru care din nou mi-a placut. Capitolele lui Sasuke sunt destul de interesante, insa pana acum nu imi pot face o alta parere despre el. Il vad cum il descrie Sakura: snob, incult si insensibil. Si inca ceva, nu cred ca e nevoie sa cenzurezi fiecare insulta. Spor la treaba si sper ca vei aduce curand urmatorul capitol. >:D<


Dead and gone.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Dum 07 Iul 2013, 23:50


Chapter 11



În gând am repetat: “E bine, bine… Ce bine mă simt… Ce bine e să nu fii îndrăgostit, să nu aștepți pe nimeni, să nu aștepți nimic"…



Sasuke’s point of view:


Aveam impresia că mă voi prăbuşi în dimineaţa aia ploioasă, după ce părăsisem şcoala, după ce nu-i mai văzusem chipul alb şi zâmbetul triumfător. O parte din mine mă durea şi eram nervos. Nervos pe mine, în special. Eram slab. Cauza tuturor eşecurilor şi stărilor mele negative, deziluzilor şi nereuşitelor mele. Dumnezeule, ce prost eram. O ploaie de primăvară, nişte stropi căzuţi pe tricoul cel purtam şi pe pielea rece, în timp ce mergeam spre maşina parcată în faţa liceului, îmi putea schimba concepţiile. Cutremurator! Aveam convingerea, pentru câteva secunde, doar atât, că eram întratât de rău, şi inutil, şi groaznic, încât aş fi putut să decurge la orice numai ca să pot scăpa de tot. În drumul ăla scurt, de numai câţiva metri, numai numele îmi rămăsese intact, personalitatea îmi era monstruos de diferită şi surprinzătoare. Individul rece şi indiferent, individul fară slabiciuni şi defecte, individul... la naiba, dispăruse în totalitate. Mama mă ştia atât de bine, şi mă iubea, şi adora ploaia. Fir-ar, mi-am spus, trântind portiera, adora ploaia. Mi-am văzut de drum, renunţând la orice fel de gând ce avea să-mi distragă atenţia de la condus.
Nu locuiam cu foarte mult de centrul Londrei, unde se afla şi liceul Brookhouse College, dar în dimineaţa aia, parcă totul se derula atât de lent şi diferit. Înghiţeam în sec la fiecare curbă şi simţeam că eram pe punctul de-a vomita în maşina mea preferată. Cu siguranţă, nu aveam reavoinţa de-a-mi înjosi autovehicolul în asemenea hal, cu premeditare, mai ales. Nu, desigur că nu. Ajuns acasă, starea de vomă s-a intensificat imediat cum am parcat lângă maşina lui Fugaku. Minunat. Speram să doarmă sau să se uite la filme pentru adulţi, în biroul lui, încuindu-se pe dinăuntru şi adormind într-un final, plictisit şi fără speranţă. Mă îndoiam însă, căci venise acasă dupa jumătate de an, şase luni pline, în care stătuse în Irak, într-o misiune de-a dreptul penibilă care l-ar fi putut costa viaţa. Mm, şi ce dacă? Bătrânul îşi trăise viaţa.
Lumina din camera de zi se vedea încă din holul principal. Zgomotul făcut de pantofii tatei pe parchetul neacoperit m-a oprit în loc. Am ascultat atent şi l-am aşteptat la capătul scărilor, strângând cheile maşinii în mâna dreaptă, cu scopul de a mă răni.
        - Mama iubea ploaia, i-am spus.
Silueta lui masivă, în câteva clipe doar, era în faţa mea, ochii lui negri privindu-mă. Pe frunte, cât şi în colţurile gurii şi-a ochilor, ridurile i se accentuaseră, tenul alb evidenţiindu-le. Avea un început de barbă, curios, deoarece niciodată nu era neglijent cu aspectul lui fizic, mai ales atunci când era acasă. Purta aceleaşi haine milităreşti cu care, probabil, se întoarse din călătorie. Era încruntat şi furios, iar în rest, nimic schimbat, era acelaşi general bătrân.
        - Mă bucur că eşti okai, am murmurat. Mi-am făcut griji.
Nu-mi răspunse, ci mă trase de mâna în care aveam cheile. Pasul îi era alert şi forţat, exteriorizându-şi astfel furia. Mă enerva groaznic!
        - Bine, ai dreptate, nu mi-am făcut deloc griji, am mârâit, acum dă-mi drumul, îţi pierzi vremea inutil!
        - Mama ta era o cu*vă, şi-a impus el punctul de vedere înainte de-a mă retrage din strânsoarea lui. Să nu te mai aud că aduci vorba de ea!
        - Eşti un gunoi! i-am răspus contrariat, aşteptându-i lovitura. Dumnezeule, am continuat îndepărtându-mă, lasă-mă în pace.
Furios, debusolat şi obosit, am părăsit camera, lăsându-l pe bătrân singur. Dormitorul era fix prima uşă pe stânga, din fericire. M-am aşezat pe pat şi mi-am sprijinit coatele de coapse, încă auzindu-mi tatăl ţipând de la parter. Dracul să te ia, am şoptit total nemişcat de ameninţările lui puerile. Jaluzelele închise la culoare erau trase, iar uşa camerei blocată. Cu siguranţă, în clipa aia, îmi doream să mă întind în pat cu nişte dopuri de urechi de bună calitate, şi să adorm. Am vrut să încerc, dar furia îmi creştea treptat, iar singurul mod de-a mă calma era să părăsesc casa cât mai repede.
Apelând-o pe  Hinata, m-am ridicat, în cele din urmă, din pat.
        - Am nevoie de tine în seara asta, am spus conscis şi aşteptându-i răspusul, m-am rezemat de biroul din laterala patului. Ce zici?
        - Pentru ce, dragule? M-a întrebat, cu siguranţă, zâmbind.
        - Vei vedea. Astăzi voi chiuli de la ore, nu am chef deloc, dar ne vedem peste câteva ore.
        - Păcat. Vrei să pregătesc ceva special?
        - Nu. Hai, inchid, te pup.
        - Okai, pa-pa.
În cele din urmă, m-am culcat. Totuşi, mai puţin furios şi mai mult obosit. Adormisem imediat, refuzând de la bun început un monolog inutil, care avea să mă coste minute irosite fără rost.
Telefonul mă trezise pe la ora 6 p.m. Era Hinata. Deşi urma să mă întâlnesc cu ea, i-am dat fără să mă gândesc ocupat, căci, sincer, nu prea-mi doream să încep o conversaţie plictisitoare, la ce adormiţi îmi erau ochii, cât şi gândirea.
Pregătindu-mă de plecare, fugitiv am pulverizat câţiva stropi de parfum pe gâtul descoperit, şi mi-am înşfăcat jacheta neagră de pe fotoliu. Ora nu era târzie, dar primavara fiind chiar în primele ei zile, noaptea domina. In buzunarul blugilor, telefonul îmi vibra.
„Hinata: Frate-miu a plecat. Nu ştiu unde, dar mi-a spus să nu-l aştept, pentru că se va întoarce târziu. Să mă aştepţi în dormitorul de lângă camera mea; eu am puţină treabă în Centru. Uşa o găseşti descuiată. Te pup.”
        - Minunat, am zis închizând uşa în urma mea.
Fugaku, după cum mă aşteptam, era inchis în biroul său. Am părăsit imediat locuinţa şi-am urcat în maşină cu gândul că în seara aia mă voi înveseli.
Ploua mărunt în Londra. Cerul era întunecat, iar lumea se rarefiase.
După cum afirmase si Hinata, uşa era descuiată, iar in casă, nu părea că ar fi fost cineva. M-am stabilit în camera vecină cu a ei, întinzându-mă în pat, fără a-mi da jacheta jos sau a aprinde lumina. Mi-am lins buzele şi mi-am tras o pernă sub cap. În întuneric nu puteam să captez nimic, chit că aş fi vrut să aflu ce era cu dormitorul ăla. Deşi nu îi răspunsesem Hinatei la mesaj, curiozitatea mă rodea, ai cui îi era camera, sau măcar de ce îmi ceruse să o aştept tocmai acolo şi nu în a ei? Avusem intenţia să-mi scot telefonul şi să-i tastez acel mesaj întârziat, dar uşa se deschise uşor, pe ea intrând, desigur, Hinata.
        - Nu te ridica, mi-a dat-o apropiindu-se de patul în care mă aflam.
M-am încruntat privindu-o în umbră.
        - Ai vocea puţin schimbată, am remarcat, ridicându-mă în şezut. Ai răcit, ceva?
        - Ai dreptate, a răspus aşezându-se în braţele mele. Nu mi-ai răspuns la apel.
Cuprinzându-o de talie, i-am oferit un sărut pe unul din obraji.
        - Abia mă trezisem. Scuză-mă, îi recunoscusem.
        - Credeam că eşti supărat. îmi răspunse uşurată. Îmi pare rău dacă am spus ceva greşit în ultimele noastre întâlniri.
Greşit? Abia vorbisem, îmi spusesem, mângâindu-i părul. Îi era mai mătăsos faţă de ultima dată când o făcusem şi-i mirosea diferit. Un iz simplu, dar atragător.
        - Îmi place parfumul tău, e nou? am întrebat-o interesat.
        - Mm, nu.
Tonul îi era calculat, iar respiraţia regulată. Îmi părea ceva în neregula cu ea, dar am ignorat, presându-mi buzele pe obrazul nepupat.
        - Eşti foarte rece, lasă-mă să te încălzesc, dar mai întâi permite-mi să-mi dau jacheta jos.
Nu i-am aşteptat răspunsul, căci oricum nu venise. Mi-am azvârlit jacheta undeva pe jos şi am cuprins-o din nou de talia subţire. Se cutremura la fiecare atingere de-a mea, iar respiraţia nu-i era ca la început, regulata, ci devenea din ce în ce mai instabilă. Am zâmbit, bucurându-mă că atingerile mele aveau un astfel de efect asupra ei.
        - Îmi doresc aşa de mult să mor, mi-a spus.
        - De ce să te gândeşti la moarte dacă tot mori? Va fi atât de simplu, va veni fără voia dumitale. N-ai nevoie să te ocupi de ea.
        - „Toti oamenii sunt muritori”- Simone de Beauvoir.
        - Inteligentă fată, am remarcat imediat. Oricum, draga mea, nu dai impresia că ai vrea, am murmurat, ea lăsându-si capul pe umărul meu. Pari... stai niţel, nu găsesc cuvântul favorabil...
        - Nu ştiu ce impresie îţi fac, dar te asigur că e greşită!
        - Uşor, nu am vrut să te simţi ofensată de constatarea mea.
Oftează sonor, expirând aerul fix în dreptul claviculei mele.
        - Încetează, mă gâdili, am recunoscut râzând.
        - Dar ce fac?
        - Lasă asta, de ce îţi doreşti să mori?
Nu îmi răspunsese, şi nu am vrut să insist pe subiectul acesta, nedorind să o fac să se simtă penibil. În schimb, i-am ridicat bărbia cu degetul arătător şi mi-am presat buzele de-ale ei, cu cealaltă mână mângâindu-i şira spinării. Buzele îi erau moi, date probabil cu un balsam de buze cu aromă de vanilie, iar limba timidă. Am încurajat-o subtil să mă domine în acel prim sărut din acea seară ploioasă. I-am înlăturat cardiganul şi tricoul ce-l purta, şi i-am mângâiat sanii, fără a-i da sutienul jos.
        - Sărută-mă din nou, a gemut.
        - Asta-i cea mai mare dorinţă a mea, domniţă, am gemut şi eu dorindu-mi să gust buzele cu aromă de vanilie.
Sărutul era mai intens, mai pervers, mai pasional. Limba i se dezmorţise, iar sângele i se înfierbântase. Mângâindu-i sânul stâng, i-am simţit inima răzvrătindu-se în cutia toracică. Mi-am îndepărtat-o, lăsându-o să cadă pe una din coapse. Purta blugi skinny.
        - Huh, ce mai cauţi cu blugii ăştea pe tine?
        - Ajută-mă să-i îndepărtez, mă rugase timid.
O făcusem fără probleme. Pielea îi era neteda şi caldă, iar buzele, Dumnezeule, îi erau de-a dreptul incredibile. M-a împins de umeri, în timp ce ne sărutam, făcându-mă să chicotesc subtil. Forţa îi era slaba, dar m-am prefăcut că ea era de vina de căderea mea pe spate. I-am sărutat gâtul, muşcându-i pielea şi lingându-i rana.
M-a oprit brusc, când am avut tragerea de inimă de-a o lăsa nud peste mine. S-a îndepărtat puţin, punându-şi capul pe una dintre perne. Am înghiţit în sec şi-am mângâiat-o pe coapsa ce mi-o atingea pe a mea. Nu am întrebat-o nimic, ci am privit tavanul.
        - Tu încerci să mă înţelegi, îmi spuse într-un final, doar că, sper din tot sufletul să nu te prefaci ca ceilalţi. Nu cred că aş suporta...
        - Misterul ăsta mă ucide, i-am murmurat, apropiindu-mă de urechea ei. Dezvăluie-mi, te rog, şi mie din suferinţa ta. O împarţi cu mine.
I-am furat un chicot scurt, apoi un sărut apăsat pe buze.
        - Poate altă dată.
        - Nu te presez, i-am răspuns, sărutându-o de data aceasta.
M-a lăsat să o dezbrac în tihnă şi să mă bucur de pielea şi gura ei, neprotestând. Am facut şi eu acelaşi lucru de îndată, şi nemaiaştepând nicio secundă, am tras pătura peste noi, bucurându-ne de intimitate. Trupul ei pulsa sub al meu. Gurile ni se lipeau una de alta la fiecare clipă. Mâinile ne erau împreunate deasupra creştetului ei, iar sangele era pulsat diferit, depăşăsea normalitatea. Legătura noastră din acea noapte depăşea normalitatea. Nu era primul act  se*ual al nostru, dar cu singuranţă primul care mă vlăguise pe deplin. Primul care mă făcuse să-mi doresc încă unul, şi încă unul, şi încă unul...
Mă întrebam ce era cu Hinata. Atracţia din acea seară depăşise monotonia.


I had to break myself to carry on.


21 Guns...[+16] - Pagina 8 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---


Ultima editare efectuata de catre Andreea Schmitt in Mar 09 Iul 2013, 01:51, editata de 1 ori
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Dum 07 Iul 2013, 23:52

Deci, prima. Maine in love

EDIT:

    In primul rand, imi cer mii de scuze poentru imensa-mi intarziere. De-acum nu va mai dura atat de mult, doar ca pur si simplu nu-mi gaseam cuvintele. Sper sa ma ierti :o3
    Din nou iti zic, sunt cea mai fericita din lume pentru ca ai redeschis acest genial fic, unul dintre preferate mele, fic pe care inca de cand m-am apucat de la citit – destul de tarziu ce-I drept, cam cu doua, trei capitol inainte de-al inchide – mi-am dorit sa vad cum se va termina, caci, sincer, nu ma pot gandi cam deloc la felul in care vei dezvolta idea in continuare. De fiecare data m-ai surprins, placut, bineinteles, cu ideile geniale pe care le-ai adus. Nu am sa pot niciodata sa inteleg ce nu-ti place la ficul asta, cand este perfect, absolute P-E-R-F-E-C-T.
    Cu riscul de-a ma repeta din nou, iti spun cat de mult iti pot iubi modul de- a scrie. Prin felul tau simplu, fara chestii complicate si incurcate – cum fac eu – ma faci sa simt tot ceea ce simt personajele tale, ma plasezi acolo, in central actiunii, facndu-ma sa vizualizez totul prin perspectiva lui narezi. Descrierea ta este divina, fara cusur, iar dialogul pur si simplu demential. Mai ales ca eu sunt sic ea mai mare adepta a dialogului, al tau este unul dintre cele pe care le favorizez in mod special. Esti una dintre scriitoarele mele preferate, alaturi de inca una sau doua pe locul intai in top, asa ca iti voi ramane co cititoare vesnica. Ti-am citit toate ficuri, cred, si fiecare mi-a placut. Ai evoluat mult, acum fiind o scriitoare de nivel inalt.
    Revenind la fic si terminand cu laudele, trebuie sa-ti marturisesc ca l-am iubit pe Sasuke inca de la inceput. L-ai facut asa de rau, crud si nesimtit, m-a facut sa-i devin o mare fana. Totusi, atunci cand am descoperit ca scrie am ramas cu gura cascata, deoarece chiar nu ma asteptam la asta. Asta doar m-a facut sa-l indragesc si mai mult, pentru ca imi place exagerat de mult faptul ca are o parte sensibila, ascunsa adanc in interiorul lui. Ma intreb, totusi, ce I s-a intamplat de-a ajuns asa, ce-I cu sensibilitataea lui. Are legatura cu mama lui, nu-I asa? Avand in vedere ca in ultimul capitol a zis “Mamei ii placea ploaia”, sau ceva de genul asta, sigur este ceva ce-o implica. Sunt extraordinar de curioasa sa aflu ce.
    Ai facut un capitol de milioane. Pe langa faptul ca nu are ce sa nu-mi placa la capitolul acesta, mai este si cel mai lung capitol al ficului, in mod clar. Cred ca este sic el mai reusit capitol, nu numai al ficului, dar si scris de tine. Parca ai mai urcat inca o treapta in lumea scrisul, eu asa cred.  Are tot ce-i trebuie: descriere, actiune, dialog, scene perverse… nu-I lipseste nimic. Mi-au placut la nebunie secventele perverse dintre cei doi, au fost tare incitante si misterioase, avand in vedere faptul ca Sasuke s-a simtit  mai bine decat de obicei cu Hinata. Desigur, am o foarte sigura impresie ca aceea nu era ea, ci Sakura, inca din momentul in care i-a spus ca vocea ei este diferita. Ma intreb de ce n-a zis si ea ca cel la care venea, probabil Itachi, avea vocea schimbata. Si, un alt lucru care ma amcina, de ce i-a zis c-a racit? Are vreun plan, ceva, nascocit impreuna cu cineva Hinata? Sakura ia parte la el? Hm… sper ca ma vei almuri cat mai curand posibil. Desi tie iti place sa pastrezi suspansul, totul sa fie invaluit in mister, observ.
    Cel mai dulce lucru pe care l-a spus Sasuke vreodata la tine in fic cred ca este “Dezvăluie-mi, te rog, şi mie din suferinţa ta. O împarţi cu mine.”. Doamneeeee!!!! Deci, jur, fraza asta este preferata mea. Atat de dulceeee, atat de perfectaaa, atat de bine conceputa de catre mintea ta geniala, incat ma topesc aici, in fata lapotopului, citind-o si recitind-o. O ador!!! in lovein lovein love
    Acum, alt aspesc al capitolul acesta care ma pune pe jar este relatia pe care-o are Sasuke cu tatal lui. De ce este asa? Ce naiab s-a intamplat intre ei? De ce Sasuke l-a injurat? De ce tatul lui a insultata-o pe mama lui? De ceeeeee?!?!?! Sunt foarte curioasa cum ii vei face pe cei doi sa se indragosteasca unul de celalalt, cum vei indroduce partice romantice dintee ei in continuare, daca isi vor da seama ce s-a intamplat in noaptea aceea si cum vor reactiona atunci cand o vor face. Cred ca se vor ajuta reciproc, nu? Adica, dupa replica lui Sasuke, el are vreo treaba mai profunda cu Hinata? A fost indragostit de ea? Sau va fi, crezand ca este de Sakura? Oare cum vor afla mai multe lucruri unul despre altul, cum vor incepe sa se cunoasca cu adevarat? Cum??
    Astea sunt numai o micuta, minuscula, parte din sutele de intrebari pe care le trezeste in mine fiecare capitol fantastic scris de manutele tale. Restul vor fi puse altadata.
    Ti-am promis ca-ti voi lasa un comentariu lung, dar mi-a iesit doar de marie medie, cred. Sper sa nu fie dezamagitor. Acum te impoooooor sa aduci nextul cat mai repede, cel putin la fel de lung, cu cat de mult dialog o vrea sufletelul tau, ca eu nu mai pot sa astept prea mult. Stau cam prost cu rabdarea, asa ca pune-te pe tastat.  Si incearca sa nu mai stergi ceea ce scrii, caci sunt sigura ca, desi tie nu-ti palce, sigur este genial si perfect, toti adorand ceea ce scrii. Iti urez spor la scris, o tona de idei si un chef de scris nesfarsit in lovea hugkiss


  21 Guns...[+16] - Pagina 8 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”


Ultima editare efectuata de catre Alle in Joi 11 Iul 2013, 15:10, editata de 2 ori
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Mar 09 Iul 2013, 09:55

Ca sa sti,mi-a parut foarte bine ca ai redeschis ficul.Primul lucru care l-am facut dupa ce m-am intors a fost sa verific cate capitole ai mai postat dar am fost dezamagita cand am vazut ca ficul era inchis.Oricum capitolul a fost excelent si am savurat fiecare cuvintel.Oare de ce am impresia ca aceea nu e Hinata?Sau o fi doar imaginatia mea bolnava.Mi-a fost dor de modul tau de a descrie deci a fost o placere sa citesc acest capitol.Spor la scris si ideei multe ca sa ne aduci cat mai repede mult doritul next.Mersi de anunt!!


21 Guns...[+16] - Pagina 8 2pyb8k7
21 Guns...[+16] - Pagina 8 Bxuzd
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19Mar 09 Iul 2013, 10:25

Ma bucur ca ai revenit! Foarte frumos capitolul!
Ms ca m-ai anuntat si spor la scris si la citit!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]21 Guns...[+16] - Pagina 8 4tpttl[/img]









Sus In jos
Continut sponsorizat




21 Guns...[+16] - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: 21 Guns...[+16]   21 Guns...[+16] - Pagina 8 I_icon19

Sus In jos
 

21 Guns...[+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-