Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Eu o vreau. Ea ma mai vrea?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Cat de mult va place fic-ul meu?
Naspa. Lasa-te de scris.
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_vote_lcap0%Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Merge... se putea si mai bine.
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_vote_lcap6%Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Frumos.
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_vote_lcap15%Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_vote_rcap
 15% [ 7 ]
Il ador.
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_vote_lcap79%Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_vote_rcap
 79% [ 37 ]
Total voturi : 47
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Vin 14 Sept 2012, 23:34

tiam citit tot ficul pana acum...e original... imi place!
scz k nam dat mai rpd....sa aduki nextu rpd:*
pupiki de la mady!

ps: haideti si p la ficurile mele:P


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 08:52

Ce pot sa zic..
Interesant capitolul !
Am cam intarziat, dar am avut si eu o vacanta :p
Cred ca stii si tu ca actiunea este prea rapida..
Incearca sa faci mai multisoara descriere.
Dar, este frumos.
Ai idei si asta imi place.
Astept next-ul baby ! Succes la scris.


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 09:13


Ma bucur enorm ca va place. Anime, stai linistita. Stiu ca actiunea este un pic cam grabita. Ma chinui sa adaug descrierea peisajului si mult mai multa descriere sentimantala. Deci.... o sa vin cu next-ul. Ori mai lasati un comm, ori o sa editez eu. Depinde de voi.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 10:36

ce bleaga sunt...ca de obicei crek sunt ultima....mercy mult ca te-ai deranjat sa ma anunti,Capitolul e ca de obicei WOW adica WoW....
iMI PLACE,PLACE,PLACE.....Il ador mai mult de cat pe mine(ceea ce creeam cae imposibil :)))) deci astept cu mare nerabdare next-ul te pwp si spor la scris si la idei.Te rog dulce te tot sa ma anunti daca vrei...de continuare


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 12:40

Buna Temari , ti-a fost dor de mine? Cred ca nu . Oricum vreaus a zic ca , imi place foarte mult next-ul si ce domane iartama vrea Kabuto cu Sakura nsotra? Ce pune nenorocitul ala la cale. si ma bucur ca ti-a venit inspiratia si bine ca nu lai inchis .


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Asss10Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 13:44

Hello...
Nu stiu altii cum sunt dar eu una sunt mai rea ca restul ...Sper sa nu te superi insa vreau sa iti spun ce nu ma impresionat...
Sa incepem cu inceputul

In primele capitole actiunea era grabita dupa parerea mea iar multe replici sunau aiurea rau de tot si nu isi aveau rostul....Dialogul e cam mult iar unele replici puteau fi introduse in naratiune....Cat despre inceput mie una nu prea mia placut.
Incearca sa nu mai folosesti virgula pentru a uni doua propoziti care nu au nici cea mai mica legatura una cu alta pentru ca nu suna bine [Sti despre care vorbesc]
As mai avea multe de zis insa asta e treaba criticilor nu a mea....
Astept capitolul urmator scumpa mea si scuze daca am fost "dura" insa ma cunosti foarte bine rolling on the floor
Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 16:38

Foarte frumos!
Hay pune nextu repede ca mor de curiozitate!


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 17:07

Hei, super!Vreau si eu next-ul, si mersi ca m-ai anuntat!Sa ma anunti cand postezi next-ul!
Pwp dulce! kiss


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 33
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 17:30

Capitolul 10

Narator P.O.V.

In unele cazuri imi mai fac si eu aparitia pentru a va explica ce se petrece.
Ei... bine. Stiu ca planul initial era ca doar Sasuke, Konan si Pain vor veni sa atace Konoha. M-am gandit ca vor avea nevoie de mica interventie a unui ninja-medic. Ei si iata-l.
In caz ca va intrebati sau sunteti cunfuzi, da! Sasuke era cel pe care l-a vazut Sakura
Ce se va intampla in continuare? Veti afla acum.
In legatura cu Kabuto si seringa? Era un drog de la Orochimaru. Ii oprea fulxul chakrei. De asemenea o si obosea.

Sasuke P.O.V.

Am ajuns in Konoha. Deja am vazut-o pe micuta mea floare de cires. Parca e mai frumoasa pe zi ce trece. Din cate vad, Kabuto si-a facut bine treaba. Acum trebuie sa mi-o fac si eu pe a mea. O sa iau infatisarea unui negustor'. La inceput ar trebui sa ascult “barfele din sat”

In sat toata lumea povestea diverse chestii. Am vazut-o pe Hinata. Asta e bine. Oricum trebuie sa o duc si pe ea.Povestea cu...blonda aia. Cum o chema?A! Da! Ino!
A spus ca Naruto e plecat din sat. Asta nu imi va face treaba mai usoara. Naruto e un fleac pentru mine.
In aceasta misune nu am un rol foarte important. Distrugerea satului e treaba lui Pain. Eu trebuie sa ma ocup de cele doua fetite. De Sakura m-am ocupat deja. Acum trebuie sa astept ca Hinata sa fie singura.
Sincer sa fiu... Hinata nu e urata, dar mai frumoasa ca Sakura, nu e nici o femeie!
Vai Doamne... Cat pot sta femeile la povesti...
Totusi a inceput un subiect care ma interesa. Era despre Sakura..

Insfarsit e gata...Hinata pleaca spre casa. O ia pe un drum latularnic. Asta e bine. Am timp sa merg sa ii omor familia. Voi omora doar ramura principala.

Ajung la casa Hyuuga si bat la usa ca un biet negustor ce cauta adapost.. Imi deschide usa Hyuuga Elder, bunicul Hinatei. Imi ofera adapost. In bucatarie se afla si Hanabi. Nu stiu cum sa scap de ea. Nu are nici o vina. Pe ea nu o voi omora. Stiu ca voi credeti ca nu am sentimente. Ei bine.. o mica dezvaluire socanta. Am sentimente. Le tin ascunse impreuna cu discutia dintre Hinata si Ino... De ceva timp doar la aia imi sta gandul.

Flash Back

-Ai auzit ca Sakura e foarte suparta? Sufera foarte mult din cauza lui Sasuke. Imi pare foarte rau pentru ea. Sincer, stiu cum este. In academie si Naruto se comporta indiferent cu mine. El nici nu stia ca il plac, dar chiar asa ca si Sasuke? Acest baiat e inuman. Apropae toti baietii din Konoha o plac pe Sakura. Am auzit din niste zvonuri ca chiar si Gaara o place.
Ino spune ca Hinata are dreptate. Intradevar a devenit o femeie frumoasa si o kunoichi puternica.
Hinata si Ino si-au luat la revedere. Fiecare a plecat pe alt drum.

End Flash Back


Brusc, mi-a venit o idee despre cum as putea scapa de Hanabi. Aveam cativa bani la mine. Ma gandeam sa o rasplatesc, dar nu aveam pentru ce. M-am decis sa o rog sa imi aduca un pahar cu apa. Dupa ce am baut paharul cu apa. I-am dat 100 de ryou. I-am spus sa se duca sa isi cumpere ceva.
Bunicul ei se impotrivi spunand ca nu e nevoie sa faca asta. Hanabi se ruga de bunicul ei, apoi pleca. Am intrebat unde este toaleta. Bunicul sau mi-a raspuns ca este in spate. Bine-ntles ca nu vroiam sa ma duc la baie. Stiam casa Hinatei foarte bine. In copilarie Neji si Narutoe erau prietenii mei cei mai buni. Era culmea sa nu stiu casa.
Odata ajuns in spatele bunicutului imi scot katana si il injunghii. Din corpul lui iese afara acel lichid sangeriu fara de care ii las pe oameni fara vreo remuscare.
Mai trebuia sa ma ocup de mama Hinatei si de tatal ei, Hiashi.
Mama Hinatei va fi un fleac, doar ea nu e ninja. Am auzit ca e foarte desteapta, deci trebuie sa am grija. Mintea mea poate nascoci foarte usor tot felul de povesti asa ca incep a striga:
-Ajutoor! Ajutoor!
In bucatarie isi face aparitia mama Hinatei foarte speriata. Il vazu pe socrul sau si incremeni pe loc. Nu mai stia ce sa mai faca. Cred ca lesinase. O ocazie perfecta pentru mine. Acelasi procedeu. Imi scot Katana si i-o bag in inima. Pe fata mea nu se putea citi nici un fel de sentiment. Lucrul acesta nu ma mira deloc.
Am fost elevul lui Orochiamru. Pot distruge Konoha de unul singur, dar din nu stiu ce motiv trebuie sa ii las pe Pain si pe Konan sa se ocupe de atsa. Eu trebuie sa ma duc impreuna cu Kabuto la ascunzataore mai devreme.
Acum cea mai grea parte Hiashi...hmm.... oare cum o pot face? Genjutsu? Nu am timp de asa ceva. Hinata imediat va ajunge acasa. A!A! Gata! Chidori!
Spre fericirea mea Capul clanului Hyuuga tocmai intra pe usa. Ma ascund dupa usa si formez un Chidori. Cand vroia sa se intoarca deja era pe jos. Il priveam batjocoritor. I-am spus niste cuvinte:
-Te poti numi capul familiei? Puterea pe care o ai tu e egala cu a unui genin. Cred ca si in Academie eram mai puternic.
Aud usa deschinzandu-se. Decid sa ma ascund in dulap.Era Hinata. Oare ce reactie va avea?
Hinata intra pe usa. Era foarte speriata cand vazu cadavrele mamei, tatalui si bunicului ei pe jos. Era gata, gata sa urle. Nu stiu cum dar s-a stapanit. A spus:
-De unde stia de zilele astea? Cele cinci zile in care barbatii clanului Hyuuga nu isi pot folosi puterile?
De unde stiam?De la Orochiamru. A stat foarte mult timp in Konoha. Era culmea sa nu stie. A cercetat chiar si cele mai adanci secrete ale Satului meu natal.
O aud pe Hinata cum spune pe un ton foarte jos si plin de ura sa ies din dulap. Ma intrebam de unde a aflat acest lucru?
In sfasrit ma trezisem. Sasuke ce dobi**c mai esti. Are Byakugan. Normal ca te poate vedea. Drogul dat de Orochimaru este langa kunaiurile si shurinkenurile mele, adica in borsetuta de la spate.
Aud vocea bunetei cum spune:
-Tu! Esti un montsru nenorocit. Intai ce i-ai facut Sakurei, iar apoi asta? Te asteptai sa plang, dar nu o voi face. Tu ai devenit un pervers, iar eu am devenit a doua cea mai puternica kunoichi din sat, dupa Sakura bine-nteles. Sentimentele mele? Inca le am. Lacrimilor le dau drumul foarte rar. Acesta nu este un moment in care imi permit sa fac asta.
Aceasta nu e Hinata pe care o stiu eu. E imposibil. Sakura e cea mai puternica kunoichi din sat. Asta ma incanta. Incepe lupta intre mine si Hinata. Nivelul ei de lupta este unul foarte avansat, dar nu mai avansat decat al meu. Nu o pot rani. Ordinele de la Itachi inca imi rasunau in cap”Sa nu le faceti rani majore celor doua fete!”. Asta va fi greu de facut. Dintr-o data, Hinata se daduse un pas in spate. Nu stiu din ce cauza se sperie foarte tare, apoi mi s-a aprins beculetul cand usa se deschide si pe ea intra.....
Asta a fost si capitolul sper sa va placa. In caz ca nu va place, nu ezitati sa imi spuneti ce va deranjeaza. Aveti grija la mesajele mai scurte de 10 cuvinte.




´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 17:31

Hey baby.
Capitolul...
Am vazut ca ai incercat sa mai incetinesti actiunea.
Nu ti-a reusit complet, dar e bine ca incerci.
Incerca sa faci multa descriere.
In rest, imi place ideea.
Nu stiu sigur daca e originala dar este una frumoasa.
Sasuke? Nemilosul.Asta l-ar omri si pe tacsu`.
Sakura ! Where are you girl ?
Oare cine intra pe usa ? Si ce face Sakura acum ?
Curiozitatea asta.
Astept next-ul si anunta-ma.


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie


Ultima editare efectuata de catre Anime in Lun 17 Sept 2012, 16:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 17:45

hey hey hey sunt a doua totusi nu am intarziuat ca inainte happy
Asa imi place la nebunie.... foarte mult happy2
Chiar vreau NEXT cat mai repede cool
Si anunta-ma cand il pui... ;;)

S.L.S Te pupaceste kiss kiss


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 19:09

Hei !
Mi-a placut capitolul:), este splendid :).
M-a impresionat faptul ca Sasuke nu a omorat-o pe Hanabi :).
Oare cine intra pe usa ?:)) Cred ca Hanabi sigur :), tragic..
In fine, hai cu nextul repejor :).
Ja Ne !


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 30416962Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 30416962Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 20:06

hei! mersi ca m-ai anuntat. asa acum sa revina. a fost super capitolul. astept ca nextu sa vina repede ca sunt foarte curioasa. oare cine intra pe usa de e Hin asa speriata? oricum next repede.


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 8BGmFkk
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 20:28

draga mea ador capitolul si astept nextul foarte curand
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Sam 15 Sept 2012, 21:41

Key-Hey~~!
Multam de anunt. happy2

And...Ohh My God?!! what?lol!

Ce capitol fain! Sasuke... acelasi om rece. M-i s-a parut ciudat ca lui Orochimaru ii trebuie Hinata, ma intreb ce se va intampla cu ea si cu Sakura.

iMI PLACE MULT, MULT, MULT.

Hai cu un next rapid, si sper sa ma anunti. dap !



Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 05:43

Hay Hay! Ms de anunt skumpo...imi place mult ficul tau, deci hai cu next rpd...presimt cn va intra pe usa, dar am sa astept....adu-l rpd:*
team pupakit...Mady!


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 10:09

scuze ca am ajuns asa de tarziu dar in ultimele zile am lucrat la capitolul noi din ficul meu puppy eyes
dar capitolele astea 2 cat am lipsit au fost grozave in love vreau next-ul cat de epede poti puppy eyes
te-am kiss kiss kiss ~~~~~~~~!!!!!!!!!!!!!!!!!!~~~~~~~~


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mEu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Yvf
Sus In jos
Bbybianca
Genin
Genin
Bbybianca

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : DREAMS <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 60
Reputatie Reputatie : 1

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 10:19

hey hey hey happy am trecut si eu pe aici si imi place foarte mult ficul tau dar acuma ma tii in suspans asa ca pune nerxtu mai repede waiting dance2 thank you
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Dum 16 Sept 2012, 12:43

Hellow my dear Temari,

îţi mulţumesc din suflet că te-ai deranjat să mă anunţi ! Îmi pare extrem de rău că am întârziat cu acest comm, însă, am fost obligată să plec cu părinţii mei la bunici să avem grijă de ceva cât sunt ei plecaţi.

Revenind la capitol, unul foarte frumos, însă, ar fi fost ceva dacă se ducea Sasuke după Sakura şi nu scârbos*l de Kabuto. În rest, nu am ce comenta !

Ale chan te pupăceşte dulce de tot kiss şi te a hug călduros, din inimioară !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Joi 20 Sept 2012, 23:24, editata de 1 ori
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Lun 17 Sept 2012, 11:28

Scuze ca am ajuns asa de tarziu , insa pregatirile pentru scoala ma omoara.
Revenind la fic, nu am ce sa-ti reprosez ,numai sa-ti spun ca faci o treaba foarte buna.
Sa vedem ce o sa iasa cu Kabuto asta.
Meli&Co


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 107upsi
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Mar 18 Sept 2012, 21:38

Ei bine... asa cum ti-am promis, critica. dap !


Titlul se potriveste cu ideea ficului, dar nu are nimic special, nu atrage cititorii in mod deosebit. Puteai gasi ceva mai semnificativ, dar in acelasi timp ceva incojurat de mister, incat sa indemne cititorul sa intre si sa citeasca, sa fie captivate din prima clipa.


Ideea nu este iesita din comun, ba din contra. Ai ales tema lumii ninja, ce multi o folosesc. As vrea sa imbogatesti aceasta idée cu mai multe amanunte originale. Ai reusit sa-mi captezi oarecum atentia, dar este ceva ce am mai citit.

Descrierea sentimentala este cea mai importanta intr-un fic. Este cea care reuseste sa te introduca in interiorul actiunii, sa te faca sa te simti personajul principal. In ficul tau nu am vazut acest aspect. Tratezi sentimentele personajelor foarte superficial. As vrea sa te axezi mult mai mult pe ceea ce simt personajele decat cum arata sau cum se imbraca. Incearca sa te pui in locul lor, sa simti ceea ce ar trebui sa simta ele, apoi sa-ti scrii propriile sentimente.

Dialogul este destul de mult si de cele mai multe ori sec. Ai avut multe replica care le puteai introduce in naratiune. Incearca pe viitor sa adaugi dialogul doar atunci cand este necesar, atunci cand este un punct critic, sau pur si simplu sa dinamizeze actiunea. Axeaza-te pe descriere si naratiune.

Actiunea este grabita. Din cauza ca descrierea lipseste, actiunea este pur si simplu fugarita. Treci foarte repede de la o idée la alta si de multe ori nu iti dai seama cand s-a intamplat un anumit lucru. Cu ajutorul descrierii ai putea dezvolta mult mai mult ideile. In acel caz, actiunea ar fi mult mai usor de urmarit si inteles.

Estetica imi place intr-un oarecare fel. Textul e usor de citit pentru ca lasi spatii intre paragrafe. As vrea ca pe viitor atunci cand adaugi dialog sa lasi un rand liber inainte si dupa. De exemplu:

Spre fericirea mea Capul clanului Hyuuga tocmai intra pe usa. Ma ascund dupa usa si formez un Chidori. Cand vroia sa se intoarca deja era pe jos. Il priveam batjocoritor. I-am spus niste cuvinte:

-Te poti numi capul familiei? Puterea pe care o ai tu e egala cu a unui genin. Cred ca si in Academie eram mai puternic.
Aud usa deschinzandu-se. Decid sa ma ascund in dulap.Era Hinata. Oare ce reactie va avea?

Hinata intra pe usa. Era foarte speriata cand vazu cadavrele mamei, tatalui si bunicului ei pe jos. Era gata, gata sa urle. Nu stiu cum dar s-a stapanit.

Asa ar fi mult mai usor de citit.

Greseli de tastare/ortografie din ultimul capitol:

Ei bine, am vazut ca nu faci foarte multe greseli si ma bucura acest lucru. Nu am vazut decat greseli de tastare, prin primele capitole. Tine-o tot asa!

Inca ceva... Am observat ca pui la inceputul unul capitol „X P.O.V.”, dar totusi povestesti la persoana a III-a. Ai grija la acest amanunt. Din moment ce povestesti din perspectiva unui personaj, povesteste la persoana I, altfel risti sa-i incurci pe cititori.

Eu atat am avut de spus. Sper sa te ajute ceea ce ti-am spus si astept urmatorul capitol. kiss


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Rwre

Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 07:56

Helou! Scuze ca am intarziat atat si nu ti-am dat com , dar am uitat si sper s anu te superi pe mine pentur acest lucru . Oricum sa revenim .
Imi place foarte mult ce ai scris si ce ideei ai .
Ce bine ca sasuke nu a omorat-o pe Hanabi.
Cam atat am avut de spus si sa vii cu next-ul repede ca mor de curioazitate sa vad cine intra pe usa .


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Joi 20 Sept 2012, 20:20

Scuze pentru intarziere.
Acest capitol l-il dedic: S.L.S, Casydy, ♫ Aimi ♫, Bbybianca, Anime si lui ღSakkuღ.
Spor la citit tuturor.




Capitolul 11



SasukeP.O.V.

Nu stiu din ce cauza se sperie foarte tare, apoi mi s-a aprins beculetul cand usa se deschide si pe ea intra Kabuto. Hinata era cu spatele la el. Nu se mai putea misca fiidca a fost neatenta si am prins-o intr-un genjutsu in care eu il omoram pe Naruto.
Atunci am revazut acele lacrimi de copil speriat, care le vedeam foarte des si in ochii Sakurei.
L-am intrebat de unde are doua seringi cu acel drog la care el mi-a raspuns ca el si-a luat doua seringi in caz de orice. Am zis un OK nepasator.

Se pare ca atacul lui Pain si Konan deja pornise. Puteam pleca. In larma de acolo nimeni nu ne va vedea.
Eu am luat-o in spate pe Sakura care era foarte usoara cel putin pentru mine, iar Kabuto a luat-o pe Hinata. Ajungem la iesirea din sat.
Adevarul e ca nimeni nu stia ca ascunzatoarea Akatsuki era doar la treicezi de kilometri de Konoha. Eu, impreuna cu partenerul meu sarim din copac in copac. In scurt timp ajungem in fata ascunzatorii unde formam niste sigilii pentru ca stanca ce oprea intrarea in ascunzatoare sa se dea la o parte.
-Fratioare, te-ai intors! Ii aud gura lui Itachi. Du-le pe cele doua fete in camera libera de la ateajul patru si apoi, leaga-le cu niste fire de chakra. Sau stii ce? Mai bine nu le-ai pune in aceeasi camera. Pe Sakura...du-o in camera mea, iar pe Hinata in camera lui Orochimaru.
Stop cadru! Rozalia mea in patul lui?Nu! Nu! Nu! Sa fie clar! Ii spun acest lucru, iar acesta o priveste foarte insistent pe Hinata.
Orochimaru, care isi facuse aparitia, era un mare pervers, era gata, gata sa sara pe Hinata si desteptul de fratimiu, ii spune ca o vor imparti pe Hinata fiindca Sakura e a mea. Oro ceda si spuse:
-De data asta ti-o las tie. Esti mai pervers decat mine oricum. Spuse acesta pe un ton batjocoritor.
Eu mi-am spus punctul de vedere. Ma refeream la faptul ca cel mai bine ar fi sa doarma fiecare in camere de oaspeti separate. Daca Sakura ar afla ca am lasat-o pe Hinata sa pateasca ceva..nici macar nu stiu ce ar face. Si inca un motiv...
Nu ma intelegeti gresit. Aici mai era o fata roscata cu ochelari. Era un pic enervanta, dar cand nu aveam ce face...Era buna si ea. La urma urmei sunt baiat nu ma judecati.

Camerele fetelor vor fi una langa alta. Poate. Doar poate vor mai avea voie sa se vada.
Kabuto o duce pe Hinata in camera ei, iar eu pe rozalie.
Hainele ei erau patate de la antrenamant. Deoarece ne pregatim de mult timp pentru venirea celor doua fete avem si haine de schimb. Hainele fetelor au fost alese de Konan.
Imi facea placere sa o schimb pe aceea micuta rozalie. Pe cand sa ii trag jos fermoarul de la tricoul roz. Ma trezesc cu un picior in „bucurie” si o palma de toata frumusetea pe fata.
-Ce faci? Unde suntem? Ma intreba rozalia foarte speriata
I-am spus pe un ton foarte rece sa se calmeze. Am avut si eu o intrebare pentru ea. Unde ii erau parintii? Am cutereierat tot satul si erau de negasit. Sakura imi raspunde printre plansete:
-Pe cand tu te gandeai doar la razbunare, eu treceam prin acelasi lucru prin care treceai si tu. Parintii mei nu mai erau. I-a omorat Orochimaru. De aceea m-am impotrivit asa de mult sa te duci la el! Daca il voi prinde vreodata il voi...
Nu a avut timp sa termina ce avea de spus fiindca pe usa isi facu aparitia Orochimaru. Sakura era gata, gata sa explodeze de nervi. Isi canaliza chakra intr-o mana si merse spre el. Orochimaru se feri, dar Sakura zambea satisfacuta. In urmatoarele zece secunde lui Orochimaru ii aparu o taietura groaznica pe piept. Nu intelegeam ce se petrece. Orochimaru spuse:
-Mai, mai! Se pare ca pitica a invatat sa foloseasca tehnici secrete. De cand stii aceasta tehnica? E Blood of Moon, nu?

Eu eram foarte confuz nu intelegeam ce se petrece. Sakura spuse printre dinti „ Dupa ce mi-ai omorat familia cand eu aveam doar sase ani... Iti mai faci aparitia in fata mea? Vierme ce esti!”
Pe Orochimaru il pufni rasul. Si incepuse sa povesteasca despre cum i-a ucis familia. Eu ramasesem mut. Nu mai intelegeam nimic.

Totul incepea sa se lege. Tehnica Sakurei, Blood of Moon o puteau folosi doar fetele din clanul Haruno. Era o Tehnica Secreta Interzisa fiindca consuma enorm de multa chakra. Sa va axplic un pic. Chakra celei ce foloseste tehnica nu mai e albastra, ci devine un roz foarte deschis. Exact ca si parul Sakurei. L-am intrebat pe Orochimaru de ce a venit aici. Acesta mi-a raspuns ca a venit sa o vada pe „pitica ingamfata”. Sakura se enervase foarte tare. Din pacate nu mai avea suficienta forta pentru un atac. Orochimaru decide sa se intoarca spre usa. Inainte de a pasii pe prag spre holul intunecos ii spse Sakurei
-Ai mostenit-o pe Tsunade atat la fizic cat si la comportament.”. Sakura mai incerca sa isi stranga chakra inca o data, dar era prea epuizata si lesina.

Am urlat la Orochimaru sa o cheme pe Hinata. Din cate am inteles si ea era ninja-medic.
Ajunsese si Hinata in camera. A fugit direct la Sakura. A crezut ca din cauza mea a lesinat asa ca m-am ales cu opalma de mi s-a intors capul 90 de grade. Urla mai rau ca o descreier**a „Sakura! Sakura!”. Nu le voi intelege niciodata pe fetele astea. Recunosc ma ingrijoreaza si pe mine starea ei. Totusi pot sa recunosc si faptul ca ma deranjeaza comportamnetul ei. Hai sa lasam pe moment perversitatile si sa incercam sa fim reci si inchisi. Poate asa isi mai aduce aminte si Miss Haruno ce insemnam eu pentru ea. In interiourul meu era un mic sentiment de neliniste. Ma simteam prost din cauza Sakurei. Adica... tot ce aflasem despre ea. In copilarie se pare ca a fost mai puternica decat mine. A reusit sa tina ascuns faptul ca si familia ei era moarta. Pe atunci eram doar un ingamfat popular... Toate fetele ma placeau fiindca eram cel mai cool din academie. Rozalia ma iubea. Nu era doar atractie fizica. Acum imi pare rau ca am plecat din sat... . Tot nu vroiam sa ma intorc inapoi, mai les dupa ce am aflat ca din aceea cauza a fost ucis clanul Uchiha. O sa fac Konoha sa sufere pentru ceea ce a facut clanului meu.

An fost trezit din gandire de vocea Hinatei care mi-a spus ca Sakura va fi bine si ca va trebui lasata sa se odihneasca. O vad pe bruneta facandu-se comoda langa Sakura si am intrebat-o pe un ton sarcastic „Stai bine?”. Raspunsul a fost exact cum a fost pusa intrebarea. Unul sarcastic. Remarcasem si in lupta cu Hinata ca are mult mai mult tupeu. Toata lumea din sau se schimbase. Oare ce era asta? Parca absolut toti vor sa ma impresioneze pe mine.

Cum iar am avur marele talent de a ma afunda in ganduri... Nu am observat ca rozalia se trezise si o imbratisase pe Hnata. Dupa ce imbratisarea a fost terminata s-a intors spre mine. Ma asteptam la un zambet ceva, dar nu! Mi-a aruncat o privire ucigatoare. Nu dupa mult timp isi deschise gura si intrebase:

De ce ne-ai adus aici? Poti sa faci ce vrei cu mine, dar pe Hinata las-o. Te rog, Sasuke. Nu puteam face asta fiindca Itachi s-ar fi distrat cu rozalia deci i-am intors spatele, am luat-o pe Hinata si am dos-o la ea in camera. Dupa ce am trantit usa de la ea din dormitor se auzeau niste plansete si gemete. Era speriata. Zici ca era iadul pe Pamant. Am intrat in camera Hinatei si am trantit-o pe pat.
Nu am facut ceea ce credeti voi.I-am dat un mic instructak. I-am spus ca e aici face ce spunem noi. Nu aude nu vede ce se intampla aici. Nu vorbestecu oamenii necunoscuti decat cu permisiunea mea. Cu Sakura va avea voie sa vorbeasca. I-am spus ca doar ei ii dau instructajul pentru ca Sakura nu va avea voie sa se plimbe libera prin cladire fiindca ea este mai impulsiva si ar putea sa fuga. Ceasta da din cap afirmativ.apoi se bagal a somn. Acelasi lucruil voi face si eu.



OK. Sper ca v-a placut. Nu uitati de comment. Next-ul il pun cand o sa am mai multa inspiratie. Pana atunci vreau sa stiti ca va iubesc mult de tot. Vreau sa imi raspundeti neaprat in comentariul vostru la intrebarea:
Sa mai continui acest fic sau sa il mai limitez pe 3 capitole?
Scuze daca nu va place.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Joi 20 Sept 2012, 20:43

Buna dap !
Ma bucur ca ai adus un nou capitol. Am observat ca ai mai diminuat din dialog si acest lucru ma bucura. Ai adus cateva idei noi si merita sa le continui in mai multe capitole, nu doar in 3. Dezvolta-le si fa din acest fic unul original. Merita continuat.
Inca nu am vazut o evolutie totusi la descrierea sentimentala. As vrea ca pe viitor sa incerc mai mult pe aceasta tema.
Eu cam atat am avut de spus... spor la scris si la idei. kiss a hug

LexX^^


Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Rwre

Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19Joi 20 Sept 2012, 20:49

draga mea temari imi place la nebunie capitolul
cum sa-l mai limitezi la 3 capitole???? ai innebunit?
continua-l please please please
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
Continut sponsorizat




Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eu o vreau. Ea ma mai vrea?   Eu o vreau. Ea ma mai vrea? - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Eu o vreau. Ea ma mai vrea?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-