Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste printre labute de catei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Asss10Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Joi 30 Iun 2011, 14:16

Vai, in sfarsit te-ai indurat si tu de noi. Pai tot ce pot sa zic este ca imi place foarte mult ideea. La descriere ai putea sa mai lucrezi, mai ales la cea sentimentala. Dialogul nu mi s-a paryut sec, ceea ce este bine. Actiunea s-a desfasurat destul de lent, dar cu mai multa descriere ar fi fost mai bine. Estetica; ei bine nu am nimic impotriva ei in afara de faptul ca la capitolul anterior ai pus niste linkuri pentru poze. S-a cam deformat pagina din cauza lor. Este enervant de-a dreptul sa tot dai in stanga si in dreapta ca sa citesti si de aceea te-as ruga sa remediezi problema. Am vazut si cateva greselute, dar nu au fost prea multe. Cam atat am avut eu de spus. Astept cu nerabdare nextul.

Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Joi 30 Iun 2011, 15:31

So cute^^!Mai ales titlul
Un caine vorbaret?Eh lough
Nu prea am ce comenta la acest fic!
Buh bye!^^


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Tumblrl6wel8g5xx1qd1toh

You`re lost.You`re alone.You`re disappointed of life on which a go!
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Vin 01 Iul 2011, 11:11

Hey, am venit si eu pe aici.
Imi place ficul tau la nebunie!
Oricum, vreau next cat mai repede!
Te pop! :*
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Iul 2011, 13:35

Hey am adus next si merci muult pentru comentarii thank you

Capitolul 5- Intamplari nefericite (Partea 1)


Lexy:

Acolo o vad pe Sakura care este pe jos deasupra lui Sasuke. Bine asta este ciudat. Ce fac astia doi asa? Latru odata pentru a se trezi din visare iar cei doi se ridica repede si se prefac ca nu s-a intamplat nimic. Merg inainte fara sa o astept pe Sakura. Cand vad ca nu mai vine ma intorc si o vad super emotionata saraca, zici ca era un vulcan ce aproape explodeaza. Se uita fix in ochii marelui Uchiha si picioarele ii fac ca o gelatina. Doamne ce stapana mai am si eu, se emotioneaza din orice. Latru tare pentru a o chema aici iar ea vine in pas alergator catre mine, dar nu inaite sa il sarute pe Sasuke pe obraz si sa-i multumeasca pentru incantatoarea cina. Acum brunetul se uita in gol si sta nemiscat, exact ca si Lucky, dupa cum se zice "Asa tata, asa fiu" .

Stai asa...Nu am venit cu masina noastra, asta inseamna ca Sasuke tre sa ne duca acasa. Cand isi revine din visare, se duce la masina, ne pe rand portiera, iar noi ne asezam finut la locurile nostre. Sasuke incepe sa conduca iar o tacere apasatoare se "aseaza" peste noi. Nimeni nu spune nimic, doar adierea rece a vantului se mai aude. Trecem de mii de felinare aprinse ce dau noptii putina lumina. Luna straluceste pe cer tansmitand romantism, la fel si stelele. Ma uit la Sakura care pare destul de ingandurata, nu am mai vazut-o asa de mult timp. Ma intreb la ce se gandeste, oare se gandeste la Kiba? I-am mai spus de o mie de ori sa nu tina la el, nu e un baiat pentru ea, el este diferit si nu e sensibil, e cam rautacios uneori, se imbata in fiecare seara si toata ziua este prin cazinouri. Bine, Sakura nu stie ca el umbla prin cazinouri sau alte prostii. L-am urmarit si in fiecare seara este la cate un cazino.

Ingandurata, nu observ cand ajungem in fata casei. Sakura ma trezeste din visare si cobor din masina. Ma duc in casa lasandu-i pe cei doi singuri.


Sakura:

Stau si il privesc, il privesc in ochi si ma pierd prin ei. Simt ca nimic nu mai conteaza pentru mine inafara de el. Ochii lui ca smoala parca ma fac sa ma topesc, stralucesc odata si nu mai pot sa ma misc, stau in fata lui impietrita. Sunt plini de caldura ca a lui Bambi. Ma aproprii de el cat mai mult aproape sa il sarut pe buze, dar imi schimb directia catre obraz si il sarut. Imi i-au la revedere de la el si intru rapid in casa.

A fost o zi plina intradevar. Ma duc in bucatarie sa imi fac un ceai pentru a ma calma de la atata agitatie. Imi fac ceaiul de fructe de padure iar dupa ma asez pe pervazul geamului si ma uit la luna. Hmm...oare m-am indragostit de faimosul dresor? Mii de intrebari de acest gen imi flutura prin minte. Doamne am innebunit, eu am iubit...dar oare il iubesc pe Kiba? Nu l-am mai vazut de mult, nu ne-am mai intalnit, ar trebui sa il sun.

Nu apuc bine sa apelez deoarece cineva suna la usa. Ma ridic nervoasa deoarece este ora unu noaptea si nu prea este normal sa sune cineva la usa la ora aceasta. Ma intreb care e desteptu care a gresit usa din nou. Deschid cu nepasare usa si il vad pe Kiba beat de abea se tinea pe picioare. Ok, nu l-am mai vazut niciodata in halul asta. Poate Lexy avea dreptate cand spunea sa nu am incredere in el. Vine spre mine si imi spune sa ne jucam. Imi pare rau Kiba dar nu imi vand virginitatea unui afemeiat betiv. Vine spre mine, ma prinde de mijloc si incepe sa imi sarute gatul. Imi e scarba acum de saruturile lui, nu mai vreau sa il vad niciodata. Imi pune mana pe picior si tot urca pana cand aproape ajunge la chiloti doar ca atunci urlu cat ma tin plamanii si lexy vine repede. Il musca pe Kiba de fund iar acesta fuge prin toata casa de Lexy, pana cand fuge din casa mea.
-Lexy, scuze ca nu te-am ascultat, mereu imi spuneai ca el nu e de mine, iar eu nu te-am ascultat, imi pare asa de rau, spun eu cu lacrimi cristaline in ochi.
-Sti ce, sa nu iti fie! Eu plec! M-am saturat! spune aceasta iar in urmatoarea secunda fuge pe usa afara. Alerg dupa ea in speranta de a o opri, dar nu reusesc. Plang fara neincetare, nu mai vreau sa traiesc, fara ea nu! I-au telefonul si il sun pe Sasuke, iar cand raspunde:
-Alo Sasuke, Lexy a fugit....

Va Urma

Sper ca va place si din nou scz daca e scurt. Astept com



kiss
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Iul 2011, 14:08

Hello draga mea!
Ador continuarea!! Este superba!!
Oooo Kibaa...perversulee biciuitor
Biata Lexy....sper sa n`o paraseasca pe Sakura....Astept nextu` cat mai repede si vreau sa`ti zic ca te descurci minunat!!!
Pupici multi si dulci kiss


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Denii
Genin
Genin
Denii

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : alba
Nr. mesaje Nr. mesaje : 467
Puncte : 546
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia :)
Stare de spirit Stare de spirit : ca a ta :)

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Iul 2011, 14:22

Zau asa ce se intampla ..mor de curiozitate ..te rog eu pune nextullllllll ca nu mai am rabdare ...Ce se intampla ...ce e cu lexy..haide ma te rog eu mult


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 44321453




Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Gfhgfhfg




Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...

Smile
every
day
because
you
deserve
it .
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Iul 2011, 18:22

hey..pai bine ca ai adus nextu
interesant..
De actiune as putea spune ca ai grabit-o..nu pricep de ce, trebuia sa ajungi undeva?
descriere mai puteai pune..mai erau locuri de a descrie
de lungime, destul de micut..nu asa te stiu ;)
te-am pupat


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 20:00

Vai scumpo
Sooo iubesc ficul tau
Il adoorr
Oare ce se va intampla cu Lexy?
Urgent next!


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanDragoste printre labute de catei - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 22:23

acum....ACUM TEAI GASIT SA NE LASHI IN SUSPANS ????????????????????????????????



OMFG cel mai tare fic il adoooooooooorrrrrrrrrrrrrrr kiss



Si mai repede nexutl ala ❌x:x



please
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Rina
Genin
Genin
Rina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 294
Puncte : 345
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Net.
Stare de spirit Stare de spirit : Bored.

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 22:58

Pune nextul mai repede ca mor aici de nerabdare !!
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Lun 11 Iul 2011, 15:21

No hai terog pune nextu, ca-mi place mult de tot ficu tau, si data nu pui repede urmatoru capitol biciuitor ne suparam biciuitor happy2


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Lun 11 Iul 2011, 16:42

Haide scumpo cu nextul ca este un fic prea frumos pentru a fi lasat balta in love


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanDragoste printre labute de catei - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Iul 2011, 20:48

Ok multumesc muult pentru comm-uri a hug thank you . Icerc ca maine sa aduc next, in ultimele zile am ramas fara pic de chef si nici inspiratie nu am avut, scuze ca va las sa asteptati atat de mult very sad .


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Cassiopeia

Always Keep The Faith
Hope to The End
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 08:50

No hai terog mult pune nextu, ca ne place foarte mult happy2


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 10:17

O.O OMG Lenea asta... X_X Noua ne place asa de mult si tu...of, nu inteleg de ce nu pui nextul T_T Ma rog acum e dupa tine, ne ti in suspans, si...Lasa...Doar adu nextu happy2


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanDragoste printre labute de catei - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 14:05

Ok scuze de intarziere dar a venit verisoara mea la mn si nu am avut timp sa scriu nici un next sad . Dar acum il voi pune. Are cam mult dialog si nu e prea reusit dar sper sa va placa:

Capitolul 6: Cu sau fara Lexy…va trebui sa particip!

Sakura:

-Alo, Sasuke, Lexy a fugit…spun eu cu o durere in suflet. Nu imi vine sa cred ca s-a intamplat asta, o iubeam, o iubeam mai mult ca orice, era singura care imi alunga tristetea, mereu. Poate trebuia sa ascult de matusa mea, care imi spunea mereu ca fericirea nu sta dupa tine tot timpul, ca inveti sa pretuiesti un lucru, abea dupa ce il pierzi. Dar acum simt pe pielea mea ca am pierdut cel mai important lucru din viata , prietenia dintre mine si Lexy. Poate trebuia sa ii acord mai multa atentie, poate asa…nu mai pleca. Dupa cateva momente Sasuke raspunde si el:
-Ok, o vom cauta, dar totusi, nu imi vine sa cred ca ai putut sa o scapi din ochi! Si de ce ar fugi?! Spune el cu nervii intinsi la maxim. Uite, vino la mine in seara asta sa mai discutam despre aceasta problema gigantica, zice el mai calmandu-se.

Accept si ii spun sa vina sa ma ia peste 5 minute. Inchid telefonul si intru inapoi in casa. Ma duc in dormitorul meu unde am multe amintiri cu ea, defapt in toata aceasta casa am atat de multe amintiri cu ea. Inima ma apasa atat de mult incat aproape nu mai pot sa respire. Sufletul meu acum incepe sa traiasca printer amintiri, amintiri ce nu pot deveni present, amintiri presarate cu fericire dar ce aduc durere in inima mea. De ce am lasat-o sa fuga atat de usor? Si de ce a avut o asemeanea reactie? Stiam ca nu trebuie sa o supar, stiam ca se supara din orice, o afecteaza atat de mult orice, se supara atat de tare. Of, si acum ce voi face, nu am caine, nu pot participa la concurs. As face orice numai sa o am din nou langa mine, nu conteaza acum concursul defapt, acum conteaza prietenia dintre mine si ea, cea mai de prêt din viata mea.

Ma duc in fata dulapului meu si ma gandesc cu ce sa ma imbrac. Ma uit in gol timp de trei minute, iar apoi imi aleg niste blugi scurti negrii cu dantela mov si un tricou negru pe care scrie cu mov: No man, No cry. In picioare imi i-au niste pantofi negrii din catifea, cu platforma si toc de sapte centimetri. Parul mi-l las desprins punandu-mi doar in partea dreapta o fundita neagra cu buline mov. Cobor jos in living unde aud un sunet de claxon, probabil a ajuns Sasuke. Ies din casa grabita si il vad pe Sasuke in masina. Urc in fata, langa el si el porneste izbitor de repede spre locuinta lui. Ma intreb cum va fi viata mea de acum incolo, fara Lexy…Nu, in orice caz, nu va fi cum a fost pana acum.

Simt cum Sasuke opreste masina, dar eu tot raman in acea stare de gandire continua.
-Sakura, vrei cumva sa dormi in masina? Ma intreaba acesta razand
D-au din cap negative si deschid portiera, pasesc usor pe asfaltul rece si merg impreuna cu Sasuke in vila. Ma uit atent in gradina lui si observ ca este plina de tarandafiri rosii ca sangele. Mirosul lor este raspandit in aer lasand o stare de relaxare. Intram in vila sin e ducem in living unde ne asezam pe canapeaua alba de catifea si incepem sa discutam despre problema cu Lexy. Ok mai bines pus Sasuke sa vorbeasca fara nici un rost pentru ca eu nu eram atenta la el ci la Lucky care tot ma lingea pe picioare.
-Uite Sasuke, sunt foarte obosita, nu prea mai gandesc bine la ora asta, as vrea sa imi arati unde e camera in care am sa dorm.
Acesta raspunde cu un simplu “ok”, ma i-a de mana si ma conduce pana in fata unei usi negre din lemn de brad. Deschid usa si observ ca dormitorul este vopsit in mov, pe parchetul alb este un covoras pufos si mov, patul este din lemn alb iar cuverturile acestuia sunt mov. Deci pe scurt camera aceasta este alcatuita din culorile alb si mov. Ii multumesc mult lui Sasuke pentru camera iar acesta imi spune ca daca am nevoie de ceva sa il strig apoi iese din camera lasandu-ma singura. Ma asez pe patul moale si incep sa ma gandesc la tot felul de chestii legate de familia mea, cat de bine era daca si parintii mei ma iubeau. Poate ca pe Rose o iubesc mai mult, dar ce imi pasa mie, nu au dat semen de viata de mult asa ca din partea mea pot sa fie si morti ca nu imi pasa. Ma ridic din pat si imi caut geanta care se pare ca am uitat-o acasa. Off acolo aveam pijamalele.
-Ti-ai uitat pijamalele nu? Intreaba Sasuke care se pare ca statea in tocul usii.
Dau din cap afirmativ iar acesta ma roaga sa il urmez ca poate gaseste el ceva. Ajungem in camera lui, o camera imnesa de culoare albastra inchis. Deschide un ditamai dulap negru de unde imi da o camasa alba si lunga. Ii multumesc iar acesta zambeste dragostos.
-Dupa ce te schimbi vino in camera mea sa mai vorbim ok?
Dau robotic din cap si ies din camera indreptandu-ma spre camera mea.

Cand ajung acolo ma schimb in camasa care imi era cu putin mai lunga de fund. Imi las primii doi nasturi deschsi si apoi incep sa ma gandesc profund la Lexy, oare unde e acum? Este in regula? Este cam rece afara, nu vreau sa i- se intample nimic rau, altfel nu mi-o voi ierta. La acest gand o lacrima cristalina se iveste pe obrzul meu fin, mai apoi aceasta ajungand pe parchetul rece. Ies din camera cu o oarecare ezitare si pasesc incet spre usa camerei lui Sasuke. Bat usor in ea pana ce aud un “intra”. Pasesc in camera de o culoare inchisa , dar nu il vad pe Sasuke. Ies pe balcon si acolo il zaresc stand pe o canapea de piele neagra. Ma asez usor langa el si incepe sa vorbeasca:
-Deci, cum de a fugit Lexy? Nu erati foarte apropriate?
-Ba da eram, dar cand increderea dispare, acest lant al prieteniei se rupe, ramanand doar praf in urma lui.
-Poti fi mai explicita te rog?
Incep sa ii povestesc cu lux de amanunt tot iar pe masura ce cuvintele mele ies Sasuke devine si mai intresat si se uita cu si mai mult regret la mine.
-Dar parintii tai? Nut e-au sfatuit in privinta lui Kiba? Nu au spus nimic?
La intrebarea lui Sasuke incep sa plang. Lacrimile se raspandeau usor pe obrajii mei rosiatici inundandu-i. Ma intreaba ce este si de ce am izbucnit asa. Stau in tacere uitandu-ma in ochii lui negrii si stralucitori in care ma pierd de fiecare data.
-Chiar vrei sa stii? Bine daca vrei, iti voi spune… Cand eram mica erau cei mai grijulii parinti, poate chiar exagerau, dar eram o familie unita si asta era tot ce conta pe atunci. Dupa ce am crescut relatia dintre mine si ei a inceput sa se raceasca, mereu ne certam din orice mai ales ca eram in acea perioada in care aveam nevoie de niste timp liber. Ei isi doreau o fata perfecta, frumosa, desteapta, cu capul pe umeri si dupa parerea lor ultimul atu era ca acea fica a lor, acea fata perfecta sa le conduca afacerile dupa ce vor muri, dar nu a fost asa. Am inceput sa ma uit mult la tv, pana ce am dat peste un concurs de dresori, acolo participai tu si familia ta. Atunci mi-am dat seama ce vreau sa fac in viata, m-ai motivat, am spus ca daca tu poti sa o faci si esti de o varsta cu mine, voi putea si eu sa dresez un caine. Mai intai i-am rugat pe parintii mei sa imi cumpere un caine dar nu au vrut, au refuzat, au spus “categoric nu!”. Nu m-am lasat batuta, am strans bani pana cand am avut destui. M-am dus la un pet-shop, acolo erau o multime de caini foarte frumosi , iar eu m-am oprit la rasa Samoyede. Erau sase pui, trei fete si trei baietei. Vroiam fetita, doua dintre ele erau superbe iar una statea intr-un colt trista. M-am gandit sa o i-au pe una ditre cele vioaie dar chiar atunci acea catelusa timida a pus labuta peste mana mea. I-am spus vanzatoarei ca o vreau pe ea, pe acea catelusa retrasa. Vanzatoarea mi-a spus ca are o malformatie la piciorus si nu o voi putea dresa deoarece sunt sanse minime sa se faca bine si ca maine trebuia sa o utanazieze pentru ca sa nu se mai chinuie…nu am ascultat-o, am luat-o cu orice prêt. Parintii mei erau plecati timp de sase luni intr-o delegatie asa ca puteam avea grija de ea fara sa ma ascund. Am luat-o acasa iar dupa am mers cu ea la doctor. Doctorita mi-a spus ca ar putea sa ii faca o operatie, dar daca nu reuseste catelusa nu va mai putea merge niciodata. Pana la urma a trecut cu brio operatiei si a reusit. Cand am adus-o acasa am botezat-o cu numele de…Lexy. Ca rasplata ca am salvat-o, si-a daruit viata mie, si asa s-a legat cea mai puternica prietenie a mea. A mers totul bine pana la un timp, dupa catva timp se intoarsera parintii mei. M-au certat groaznic si au spus sa plec de acasa cat mai repede cu tot cu cainele si sa nu ne mai intoarcem, mi-au dat cheile de la vila si duse am fost. De atunci nu mai tin legatura cu ei, nu mai imi pasa ce fac, ne vedem fiecare de viata lui si cand ne vedem pe strada nici nu ne salutam.

Sasuke se uita uimit la mine parca nevrand sa creada, mai apoi privintu-ma bland si cald.
-Tu chiar il iubeai pe Kiba? Sau in acelasi timp iubeai si pe altcineva?
-Nu chiar, adica ma indragostisem si de altcineva, dar dragostea este un lung prilej pentru durere, mii de lacrimi nu-I ajung, asa ca regret ca m-am indragostit, nici nu mai sper ca acel baiat sa ma placa.
-Nu trebuie sa regreti niciodata ca ai iubit, sa iubesti fara sa speri sa fi iubit este ca si cand ai trai degeaba, o iubire in zadar este ca moartea. Deci..daca vrei imi poti spune pe cine iubesti?
Ma uit adanc in ochii lui negrii ca si carbunii pierzandu-ma usor, nemai constientizand de bariera dintre vis si realitate. Uitand ca nu am aripi sa zbor si avantandu-ma in bataia vantului. Ma aproprii de el cat mai mult pana cand buzele mele sunt la departare de a lui cu doi centimetri. Vreau sa inaintez dar ceva nu ma lasa si dau in retragere. El ma i-a de solduri si ma pune in poala lui eu asezandu-mi capul pe pieptul lui. Era cald, mi-era bine, pot spune ca era un vis. Adorm gandindu-ma la parfumul lui de levantica.

Simt ceva ce ma linge pe mana. Stai! Ceva ce ma linge pe mana?! Ma trezesc automat si ma uit in jur. Langa mine, in pat se afla un mare ghem de blana maro. Un caine, mai excact un collie foarte frumos. Cum vede ca m-am trezit incepe sa latre si sa ma linga si mai mult. Ma uit la Sasuke care statea in tocul usii si il intreb ce se intampla. El imi spune ca cu sau fara Lexy trebuie sa particip la spectacol asa ca voi participa cu aceasta catelusa pe nume Lissa. Dau din cap afirmativ, putin cam trista cu nu voi participa cu Lexy si merg jos a mananc ceva.

http://www.fanpop.com/spots/dogs/images/5980337/title/rough-collie-photo -Lissa
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 14:14

OMG da` ce`mi place continuarea!!!!
Superbaaa!!!
Astept nextu`!!
pupici kiss


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 14:35

Extrem de superb, minunat, nici nu stiu cum sa mai laud capitolul asta dar stiu ca vreau next nr1


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 14:38

este superb ficul tau abia astept sa vad ce se intampla in continuare



Nu te numi sarac ca visurile tale nu se vor implini.Sarac e doar cel care nu a visat niciodata.
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 15:16

in sfarsit ai pus continuarea. ms muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult.Nam ce comenta si nu pot spune decat next , dar totusi as vrea k Sakura sa o gaseasca pe lexy pa pa


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 16:45

Sunt foarte suparata pe tine, sti de ce? Pentru doua motive: 1. Nu ai pus nextu mai repede 2. E cam scurt Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 896861.
Te rugam cu toti, toti utilzatori de forum, sa mai pui un next in seara asta Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 896861 pentru ca este un fic atat de frumos, atat de bune, te rugam!!
KISS KISS KISS!!!


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanDragoste printre labute de catei - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
*-Cooky-*
Academy Student
Academy Student
*-Cooky-*

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Timishoara:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 22
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Nu prea merge...

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 19:02

Iacata si nextu!:))
Cat l-am asteptat roll
Da acum uite-l si is mega happy,dar sad ca Lexy chiar a plecat crying
Astept next'u pt ca IUBESC FICUUUUUU in love in love in love in love in love in love
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 19:14

Am venit si eu cu o mica intarziere....scuze! kiss Sa sti ca imi place mult ficu` tau, deci astept nextu` cu nerabdare.... a hug


Once you go black you never go back
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 23:21

mama miaaa ditamai capituloiul ....oricum NEXTUL please
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Asss10Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 23:55

Femeie!!! Unde-i nextul? Ma tii aici in suspans atata timp, pai se poate? Da, sigur ca se poate, doar asta si faci. Oricum astept cu nerabdare nextl. Sa te pui pe tastat, ca vin la tine si te pap. Pupici!!! kiss in love kiss


Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste printre labute de catei   Dragoste printre labute de catei - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste printre labute de catei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-