Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
23 Iulie - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
23 Iulie - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 23 Iulie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vreti ca acest fic sa continue cu sezonul 2?
Daca sa continue 23 iulie cu sezonul doi.
23 Iulie - Pagina 9 I_vote_lcap96%23 Iulie - Pagina 9 I_vote_rcap
 96% [ 26 ]
Sau nu ca este de ajuns.
23 Iulie - Pagina 9 I_vote_lcap4%23 Iulie - Pagina 9 I_vote_rcap
 4% [ 1 ]
Total voturi : 27
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 21:03

Capitolul 17:

„ Bine sau rau a zis ca mai mare durere este ceea ca caopilul tau sa moara inainte de parinti sai a avut mare dreptate. Va sa zica , eu pentru ce naiba m-am antrenat atata? Ca sa vad cum Saski moare iar eu , un ninja medical nu am mai putut face nimic?!!!

Biata Saski , dupa ce 12 ani a trait in singuratate si tratata cu ura , evitata de satenii fiindca era jinchiuuriki al lui Nekomata ...

Si dupa ce am aflat ca este fiica mea si.. nu a putut sta mai mult de doi ani cu noi fiindca era chemata de raikage.

La naiba cu satul ascuns intre nori , la naiba cu raikagele si restul , La naiba!!!!

Iar acum este prea tarziu , prea ..prea tarziu!! Nu pot si nici nu vreau sa imi stapanesc larimile ..iar Sasuke , parca mai avea putin si innebunea cand a auzit vestea , mai era putin si distrugea spitalul...

Si nu imi vine sa cred unde sunt , nici nu asi fi vrut vreodata sa fiu aici! Nu pot spune ca tot satul se afla la inmormantarea lui Saski , ci chiar vreo trei sate. Satul nostru , cel ascuns intre nori si satul nisipului.

Pielea ei alba s-a transformat intr-un galbui pal , parul ei roz este acuma vested .. sangele sa lasat, nu mai curge transformandu-se intr-o nunata de mov..
Ochii ei , care nu se vor m-ai deschide niciodata , deja imi este dor de ei!

Saski era imaginea mea in oglinda , dar , de ce?!

Sasuke a refuzat sa vina , fiindca nu crede ca asa ceva este posibil.. dar simt cum se uita la noi de undeva.

Erau multi oameni , multi si care plangeau , diferiti dar multi.. Raikagele se abtinea din toata puterea iar Kazakagele mai ceva..

Naruto trebuia sa tina discursul pentru ea , discursul morti.. se apropie si se puse in fata tuturor , se vede ca a plans mult la fel ca noi..:

-Stim , ca noi , cu bune cu rele am iubit-o pe Saski. Ia fost data sa traiasca in lume chiar daca a avut primi 12 ani plini de suferinta , iar apoi numai 2 ani cu familia ei si restul antrenandu-se . A fost oare corect? Normal ca nu , dar asa i-a fost dat sa treaca peste toate greutatile.

Familia ei a iubito , prieteni ei , fiul meu , Konoha , Kumogakure si Sunagakure. Cred ca , acum cand ne vede plangand ne-ar lovi pe toti si ne-ar spune sa nu o plangem ci sa ne bucuram ca am avut loc pentru ea in inimile noatre si ca o sa avem mereu. Deci Saski , noi ne luam la revedere de la tine si te rugam sa te odihnesti in pace!

-Odihneasca-se in pace ! spusesera toti , cu greu , am asistat la ultimele clipe in care am vazut-o pe ea. Tymotey mai supusese ultimele cuvinte apoi a urmat ingroparea ei , adio scumpa mea S..a.ski , nu te voi uita niciodata!”


Minato:

„Nu pot sa cred asta ! M-am uitat la ea vreo 8 ore incontinu sperand ca se va trezi , ca isi va deschide pentru mine ochii aceeia magici.

Dar nu . Nimic nu s-a intamplat inafara de racirea corupului ei , am tinut-o de mana tot timpul .. a trecut jumatate de ora de gand Saski a fost ingropata iar acuma sunt cu Suzuna , Yukio , Kade , Tomoe ,Sayuri , Hanna si Nanami. O liniste in care nimeni nu are degand sa zica ceva , stam intr-un restaurand de langa cimitir care are priveliste exact langa mormantul lui Saski.

Nu mi-am luat privitrea de acolo , de parca asi astepta sa explodeze piatra aia si sa iasa ea...

-Sas’ki..

Spun incet fara sa mai continui cu vreun cuvant , privirile tuturor se intorc catre mine , iar Nanami , sora mea mai mica in varsta de 10 ani ma imbratiseaza.

-De cand ti-a placut de Saski? Intrebase Suzuna care era imbratisata de Kade , oftez si zic ca nu stiu exact.

-Cred ca in ziua in care am format echipele , daca va aduceti aminte eu am iesit afara cateva minute iar atunci am intalnito pe Saski:


Flash Back:

„Suntem la academie ia gemeni se tin din nou pe soti , ies afara fiindca pe astia doi ii suporta cine poate. Pe alte cuvinte eu , dar cand ii apuca unele nebuneli sunt insuportabili.

Ma plimb pentru ultima oara in spatele academiei , unde , cu Roseen-sensei ne-am antrenat de atatea ori.

Aud cum cineva plange , iar acolo unde este copacul si un lagan sta cineva. O fata cu parul lung si roz iar fata fiindu-i ingropata in genunchi , ma indrept cu pasi lenti si linistiti catre ea , neauzindu-ma ca ma apropii de ea.

O intreb de ce plange , tresarind cand imi aude vocea si ridicandu-si privirea catre a mea. Atunci am intalnit ceei mai frumosi ochii din lume , verzi ca iarba cruda , iar pielea ei fiind foarte alba.

Imi raspunde printru-un simplu „nimic” iar eu o intreb cum o cheama , nu apuca sa imi zica fiindca aud cum ma striga Yukio. Ma intorc catre rozalie dar a disparut de acolo , posibil sa imi fi imaginat eu?”

End Of Flash Back:

-Deci asa ai cunoscut-o , spuse calm Yukio . Oftez si ii zic ca da , iar Suzuna imi reprosa ca de atunci ma schimbasem.

Eh... si ce sa fac , asta este. Ma intreb , pana la urma , care dintre noi doi ar fi iesit Hokage?...

Am trecut mai greu peste moartea lui Saski si sincer , nu cred ca eu voi mai iubi pe cineva vreodata.

Cat timp a trecut , cam 2 ani.. acum am 20 de ani iar luna viitoare Yukio si sora mea Hanna se vor casatori.

Se cam grabesc ,dar asta este fiindca ei se iubesc de multa vreme... Uchiha si Namikaz
e..
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 21:05

Nu va bagati in fata .. eu prima happy2
Poi capitolu asta a fost .......... TRIST ..... sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad
Imi pare asa de rau pentru Saski si aptopiatii ei ... Hei da pe mine nu m-a vazut nimeni la inmormantare ?? Eram cea care il tinea de patrafir ... hmm...?!
Nu credeam ca Saski chiar moare, credeam ca invie Saku , dar neah :| nu poate fi totul numai lapte si miere... Ar prea plictisitor ...
Astept next si mersi ca ma anunti kiss
Teo in love
Ps : Tymy pai as veni la tine la spovedanie ... dar pana la Oradea cred ca ma pierd pe drum lough
Pupici kiss


Ultima editare efectuata de catre The_rose_of_night in Dum 27 Mai 2012, 21:29, editata de 1 ori
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 21:10

ohh..ce trist:( ma bucur ca am fost popa pt un cuvant sau 2 la aceasta inmormantare si eu plang....u next dar mai vesle max ca de nu trb sa ma bag la pensie de popa:))
P.S.Teo daca te mai bagi inainte mea trb sa vii la mine la spovedanie da?


Ultima editare efectuata de catre Tymy in Dum 27 Mai 2012, 21:16, editata de 1 ori
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 21:16

foarte trist dar cel putin viata merge inainte... dar imi pare foarte rau de minato n-o sa mai poata iubi pe nimeni altcineva... in concluzie vreau neaparat next si sa ma anunti sp pe mine te rog puppy eyes
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 21:18

Nu pot sa cred sad
Ea chiar a murit crying Nu imi vine sa cred!!! Nu se poate!!! Cum sa moara!!! sad
Chiar am plans, m-ai facut sa plang sad Cum sa moara????
Numai la asta ma gndesc sad Saracul Minato sad
O iubea atat de mult. Dece a murit!!!! sad
Tot cred ca se va intampla ceva si va reinvia!!! Asa-i nu???
Atept next!!!! Te-am pupat si spor la scris ♥️
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Dum 27 Mai 2012, 22:10

deci eu acum astept sa vad pe cnv ca striga surpizaaaaaaaaaaaa. a fost o gluma, dar dc nimeni nu face asta? cum naiba ca saski sa nu mai fie. eu nu accept asta. e o gluma corect sad ? pune te implor next k deja fac niagara aici. doamne cumm se poate ca saski sa nu mai fie si minato sa ramana singur? crying sad
chiar dak sunt distrusa in secunda asta P.S. a aparut filmul 5 naruto shippuden "inchisoarea insangerata" sad
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Lun 28 Mai 2012, 10:56

Hei , mutumesc mult si ma bucur din tot sufletu si inima ca va plac ficurile mele
Un anunt prin care vreau sa spun ca joia pana in iulie sau ultimele zile din iunie va fi ziua in care voi aduce nexturile la toate ficruile mele , doar un cap la fiecare fic sau chiar doua daca imi ofera timpu (examenele mancalear cel de jos)
Deci , multumesc inca odata ca il cititi , Salutari de la Max:*
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Lun 28 Mai 2012, 22:30

Scuze , am adus nextul mai greu , nu mai greu . inspiratia m-a lasat de izbeliste si imi pare rau daca este scurt , next sper sa fie mai lung.
Nu mai tineti cont de advertizarea mea , imi dau seama ca sa fie si iadul pe pamant eu nu ma opresc din scris , Sayonara si Salutari de la MAx ;;)

Chapter 18:

Suzuna:
„Am reusit ceva timp sa-l evit pe Minato , dar , acum sunt fata in fata cu el ..si cum am ajuns aici? Pai Tomoe , Kade si noi aveam o misiune , dar acum Tomoe s-a dus cu Kade nu stiu pentru ce si acum trebuie ca eu si cu Minato sa facem planul.

-Cred ca este prima data in 8 ani cand suntem singuri , souse el fara vreun sentiment in glas sau ceva. Dau afirmativ din cap , ma gadneam sa ii spun ca eu mai simt ceva pentru el , chiar daca il iubesc pe Kade.. e oribil sa te gandesti la altcineva cand esti cu persoana iubita:

-Minato , eu , spun dar ma razgandesc fiindca nu stiu cum sa formulez mai bine ce simt , dar normal , el inca o iubeste pe sora’mea care e acum cum e... Imi este mai greu sa zic asta decat sa ma gandesc la idiotenia asta de sentiment. Am decis sa ii zic in timp ce ma uit in alta parte , ca sa evit mai bine
privirea lui , ochii aceea albastri si Suzuna delirezi.. inspir:

-Minato... te-am evitat 8 ani pentru ca .. inca t...te iu..be.sc..!!

Spuneam repede , atat de repede incat nici nu cred ca a inteles , imi intorc privirea mai greu catre el . Nu schita nici un sentiment , imi zambi cand il pirivisem in ochii. Ma apucase de talie si in urmatoarea secunda eram uniti intr-un sarut. Ii raspunsem imediat , dar ma simteam ciudat. Parca in stomacul meu se dadea o lupta intre mii de fluturii , inima imi batea cu acceleratie , rosetea ma cuprinse. Dupa cam 5 minute , el rupse sarutul , eu intorcandu-mi privirea repede , Tomoe si Kade ne privea. Kade era mai nervos decat un taur , se intoarce si pleca fara sa zica nimic.

Ii las pe cei doi si ma duc dupa el chiar daca simteam nevoia ca el ar trebui sa fie lasatat singur , dupa cateva minute ii ajunsem , el se oprise si ma astepta? Ajung langa el , dar de ce am un sentiment rau in legatura cu asta?

-Ka..de , soptisem eu , nici nu si-a intors privirea catre mine , mai inaintase 2 metri si se oprise.

-Suzu , inteleg acum de ce la orice atingere de a mea , tu tresareai de parca vreun strain te atingea . De ce de fiecare data cand te sarutam simteam ca ai vrea sa fi cu altcineva , du-te cu el! Daca tu esti fericita cu Minato sunt si eu , ultimele lui cuvinte fusesera spuse din suflet chiar daca primele aveau o urma imensa de gelozie si dispret. Plecase , picioarele mele mi se inmuie , cazusem facand contactul cu pamantul tare. Inima care mai inainte fugea sa imi sara din piept , ma dura , de parca era rupta in 2 si lacrimele nu au ezitat sa apara. Voriam sa tip , sa urlu si sa-i spun sa se opreasca , sa ma astepte dar , ce ii mai puteam sa zic?

Adevarat era ca-l iubeam pe Minato si-am incercat sa ascut asta atata timp de atunci cand am aflat ca o place pe Saski , dar Kade.
Cand i-am zis lui Minato ce simteam pentru el parca o piatra imensa imi fusese luata de pe umeri , iar cand Kade imi spusese adineauri acele cuvinte , intregul monument hokage parca cazuse pe mine.

-Kade ia stai , spuse o voce din spatele meu , imi intorc privirea incetosata catre el. Kade il intrebase scurt ce vrea iar aceesta continua:
-Nu e nevoie sa te desparti de Suzu , nu iti face griji .. ea nu ma iubeste ci e doar nesigura in legatura cu sentimentele pentru tine , spuse scurt.

Sa fie adevarat? Eu sa fiu nesigura in legatura cu ce simtp pentru Kade? Se poate? Sau se poate ca eu sa fiu mai idioata decat par acuma?

-Oricum ar fi , de ce te-a sarutat acum cateva minute?

-Eu am sarutat-o sa ii demonstrez ca te iubeste si toate celelalte , o sa crezi sau nu este alegerea ta , ii raspunse Minato dupa care plecase.

Kade ma ajuta a ma ridic iar acum , eu si el ne plimbam de jumatate de ora , nu am zis niciunul nimic.

Ma simteam de parca il tradasem , chiar daca nu asta facusem in adevaratul sens al cuvantului.. Era totusi , sentimentul chinuitor de vinovatie care nu imi dadea pace , obraji ma ardeau din cauza lacrimilor sarate...:

-Stii Kade , incepusem eu , imi pare foarte rau pentru chestia de adineauri si , dar nu apucasem sa termin ce aveam de zis pentru ca , Kade ma prinse de talie , imi ridica cu 2 degete chipul pentru a ma vedea mai bine. Ma saruta parintesete pe frunte , apoi ma imbratisa.

Daca inainte ma simteam rau , acum si mai si , ma abtinusem sa nu okang dar acum imi dadusem drumul lacrimilor , repetam intreuna „imi pare rau” de atatea ori incat daca incerc sa sa le numar pierd sirul.

Imi mangaie parul negru asemeni smoalei si imi spuse ca e inregula.”

Naruto:

-Naruto! Stii ca e timpu deci ce dracu mai astepti? Striga Kazuma.

-Striu , pe langa asta satul ascuns intre nori au aparut fenomente mai strani , opt cozi crede acelasi lucru.

-Tsk. * cozi , au trecut 2 ani si in maxim doua saptamani Matatabi reinvie.

O data cu moartea lui Saski a murit si Matatabi , e timpul ca el sa revina la viata .

-Am trimis cele mai bune echipe impreuna cu Haruno Sakura , echipa 3 , Uchiha Yukio , Uchiha Suzuna si Namikaze Minato iar echipa 4 formata din Hyuuga Tomoe , Aburame Kade , si Namikaze Hanna.

-Deci au aleso pe fiica ta ceea tanara? Intrebase Kazuma , aici ii raspund printrun oftat si un simplu da , apoi ma trezesc ca sunt acasa .”

Suzuna:

„Cred ca pana la urma ii marturisisem tot , acuma stau si ma uit intr-o mare intunecata , maronie , ceasca cu chiocolata calda . Ma gandesc daca sa o beau sau sa ma mai holbez la ea 2 saptamani. Eram la casa lui Kade , acum locueste singur , defapt asa fac si eu , Yukio sta cu Hanna iar Minato singur.

Pana la urma ma decid sa o beau , Kade asi fi spus ca este in stare de soc pentru ca in aceel moment am zis tot ce simt eu , tot ce ma framanta.

Este fix langa mine pe canapeaua neagra , pun ceasca goala pe o masuta sima uit adanc in ochii lui. Exprimau caldura si fericirea in aceel moment , imi duc mainele dupa gatul lui imbratisandu-l.

El imi raspunde la randul lui , si ma saruta. De vreo 10 minute ne tot sarutam pe canapea , am dat toate pernele care erau pe ea jos , se pare ca ajungeam undeva destul de departe. Reusise sa imi dea bluza albastra jos , ramanand in sutien. Pana la urma zambesc seducator si dau afirmativ din cap .

Ma ia in brate , „carandu-ma” pana in dormitr de unde ne-am dat frau liber sentimentelor. Nu dau cu lux de amanunte, dar simt ca intre noi doi nu va mai putea intra nimeni.

Minato avea dreptate , eu eram doar nesigura in legatura cu sentimentele mele , ajung sa cad „prizoniera” unui vis frumos , dar sa nu uit ca maine plec intr-o misiune , pardon , pleca
m.
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Lun 28 Mai 2012, 22:34

Prima nr1
Superb capitol. Nu pot sa cred ce sa intamplat.
Sincer cel mai rau imi pare de Minato sad , a ramas singur. Inca sper ca Saski sa se intoarca cumva. Sti cum se spune, speranta moare ultima, asa ca next!!!!!!! Pana la finalul ficului nu am sa renunt la Saski sad , pana atunci speranta mea nu va muri dap !
Te-am pupat si spor la scris ♥️


Ultima editare efectuata de catre ♥Ada♥ in Lun 28 Mai 2012, 22:45, editata de 1 ori
Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Lun 28 Mai 2012, 22:38

Deci in primul rand, scuze ca am lipsit am fost o vaca cu V mare de tot sad Ce capitole frumoase am pierdut sad Deci imi place cum descrii, mai ales cum arata Saski moarta...sunt miscata :>.<: Imi plac mult de tot si sper sa pui next-ul repede ca sa il citesc la fel de repede, asa cum merita a hug
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Lun 28 Mai 2012, 22:41

wow. capitolul asta e suuuuuuuper. il ador. dar te mai intreb a 5737438743834682 oara. de ce a trebuit ca saski sa moara ha crying sa stii ca eu inca astept sa zici. SUPRIZAAAAAA A FOST O GLUMA> sad next ca mor de curiozitate sa vad ce va mai fi puppy eyes
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Lun 28 Mai 2012, 23:51

k sa vedem sa vedem....frumos frumos insa as vrea sa vad daca e kasu sau misu couple abia astept sa vad
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Vin 01 Iun 2012, 22:30



Capitolul 19:

Sakura:

„Cam o data pe luna sau chiar mai in departare luam si noi toti masa imrepuna , si se intampla ceva interesant? Linistea , liniste , prea apasatoare liniste!

Sasuke ieri a revenit din misiune , deci suntem toti , s-au aproape toti , si ma uit la locul unde obisnuia sa stea Saski.

Nici cand a revenit din satul norilor , of.. nu a luat cu noi masa normala , si a murit asa de repede...

Avea viitorul in fata , si parca nu mai este lumea fara ea. Sasuke tinea mult la ea , defapt la fel ca la toti 4 , dar, chiar daca nu o arata , simt ca nu suporta pierderea ei si se inchide in misiuni.

Se terminase repede ca de obicei , inainte , acum 2 ani pe alte cuvinte , era o galagie la masa dar te cuprindea dragul cand ii vezi cum se inteleg si vorbesc despre ce au mai facut si misiuni...

Dar acum , nimic , cred ca pot auzi si greieri de afara cum canta prin linistea asta , tot ce se auzeu erau lingurile sau betele de langa farfuri , in rest nimic.

-Okasan , spuse Sayuri , in seara vroaiam sa ma duc la Naname , se uita la mine implorandu-ma din priviri , nu aveam cum sa nu accept aceea privire , cand pe punctul sa ii raspund Sasuke mi-o luase intainte , fiind atent la ceaiul lui.

-Nici vorba , spuse incet , Sayuri vroi sa se roage de el dar Yukio ii facuse semn sa nu. Sasuke , sa spun , ca cu Sayuri a devenit foarte protectiv.

Dupa 10 minute , Yukio si Suzuna plecasera fiecare la casa lor , ei deja locuesc separat cam de vreo 4 ani .

Sayuri se duse la culcare iar eu m-am dat la spalat vasele , de data asta ma ajuta si Sasuke , hmm.. ciudat.

-Nu este nevoie ,...

-Nu , vreau sa te ajut! Spuse ferm ,ce ii mai poti spune , doar ca este dragut? Nu prea ne spuneam multe , mai bine zis nu ne ziceam nimic , parca ne-am mai instrainat. Sincer nu prea imi placea ipostaza noastra familiara , stiu ca este trist pentru moartea ei , si eu sunt! Dar totusi , sa nu mai comunice cu noi?

Oftez incet si imi continui sa spal farfuria din mana mea , am stranutat iar farfuria fusese plina cu apa inspumata , iar apa s-a indreptat spre fata lui Sasuke. Ma uit intai ingrijorata la el , avea o fata , nu ma puteam abtine sa nu rad in sinea mea , ce vorbesc? Mi-am dat drumul la ras , nu ma puteam abtine.

-Nu e amuzant , spuse incercand sa se stearga , dar pe maini avea doar spume de detergent , astfel facand mai rau ca inainte.

-Depinde din care punct de privire vezi , spun eu mai mult balbainu-ma , era foarte amuzant. Luase o mana plina de spume si se indrepa amenintator spre mine , o nu , doar nu are degant sa?

In urmatoarea clipa eram plina de spune , de cap pana la sort , acum Sasuke era cel care radea de mine , in urmatoarea clipa am inceput sa ne batem ca copii de 7’ ani cu spume , era amuzant si pentru prima data intr-un timp foarte lung il aud pe Sasuke cum rade. Aceel ras cristalin si vesel care te face sa vrei sa il auzi mereu , tot mereu , la nesfarsit daca ar fi posibil.

Ne stersem dupa ce vazusem ce spumaraie provocasem in toata incapera , terminasem de curatat repede , iar apoi Sasuke incepu sa rada cand se uita la fata mea.

-Ce? Intrebasem eu ..

-Mai ai o spuma pe nas, spuse in timp ce se apropie sa mi-o stearga , doar ca se apropie si mai mult , o luase dar , inca se apropie , ca sa nu mai se apropie ma indreptasem si eu catre fata lui. Ii priveam ochii lui negrei neexpresivi de cele mai multe ori , dar acum transmite-au caldura.

Fetele noastre erau cam la 2 mm distanta , ma uitam la el ,el la mine si dintr-o data ne-am sarutat
.
Aceele buze moi de care mi-a fost un dor nespus de mare , adancesc sarutul ducandu-mi mainile in spatele capului , plimdanu-ma in voie in parul sau smolatiu.

El isi puse mainile pe talia mea , apucand-o si urcandu-ma pe chiuveta , eram cam la aceeiasi intaltime , Sasuke este mai inalt ca mine cu cativa centimetri.

Imi daduse sortul alb jos repede , ramanand in rochia mea rosie care o port deobicei cand stau pe acasa. Doar nu ajungem chiar acolo , sau mai stii ce se poate intampla?

Ma lua in brate , fara sa ne oprim din sarutat , in secunda urmatoare ajunsesem in dormitor , ma puse grijului pe pat cu o privire daca si eu vreau sa o fac acum. Imi dau ochii peste cap si il sarut , cu o viteza mare ii dadusem camasa jos , apoi el imi desfacuse usor fermuarul din spatele rochiei , cazandu-mi usor pe umeri. Detalii nu se mai zic , doar ca deja ma simt la bine ca el si-a mai revenit , sper .

Cred ca au trecut aproximativ doua luni decand nu am mai dormit cu el , si cam cativa ani de cand nu am dormit pe corpul lui , oboseala dupa micul joc nu intarzie sa apara , asa ca visul ma cuprinse la fel ca bratele brunetului meu.

Lumea ar fi perfecta doar intr-un anume punct de reper , ca draga mea Saski sa fie cu noi , acum , sa fim toti 6.”


Kasumi:

„Stiu , nu prea am aparut eu in viata lor , poate nu in ceea povestita.
Eu cu Saski am fost prietene o vreme , la academie , chair daca niciodata nu a vrut sa isi dea bandajele alea jos.

Mama mea este Ino , iar tatal meu Sai , am o sora , care acum sunt sigura ca este impreuna cu Saski...

Sincer , mie mereu mi-a placut de Minato , dar.. stiam ca rozalia il placea , si nu voriam sa ma bag in viata ei , nu a recunoscut asta , si nu cred ca ar recunoaste-o , dar ea il placea mult pe brunetul aceela.

Cred ca la tot satul ii este dor de ea , nu vreau sa imi imaginez ce simte Minato , s-au parinti ei... imi amintesc aceea zi in care am aflat ca ea murise , aceel moment oribil..

Flash Back:

„Hmm.. ia auzi , rozalia mea a revenit in Konoha si nu ma saluta?

Doamne ce ii fac , fusese inca de dimineata o zi foarte frumoasa , insorita si calduroasa . Dar niste fiori incepuse sa imi strabata corpul , ma oprisem la Ichiraku ramen , dupa ceva timp incepuse sa ploua. Mai bine m-as grabi acasa, luasem o umbrela si incepusem sa ma plimb prin ploaie , multa lume se grabea dar , doar o persoana mergea mai mult plivtisit prin ploaie. Aceea frizura si culoarea parului , este Minato , sunt sigura.

Prea abatut doar prin simplu fel cum merge , am decis sa il urmares.

Ploaia se intisifica , acceasta priveliste este buna de vazut de la ferastra , nu de in mijlocul actiuni. Ma voi alege cu o raceala buna..

Minato se oprise undeva , langa o salcie aflata langa raul naka.

Nu cred ca observase ca ma apropiasem de el , isi ridica privirea inspre cer , ma apropii din ce in ce mai mult. Avea fata uda , nu din cauza ploi doar , nu are cum sa se ude chiar in 3 secunde in halul asta ,el a plans?

-Minato? El isi intoarse privirea catre mine , isi sterse repede fata si ma intreba ce fac aici.

-Ce faci tu aici? De ce plangi? Se uita ciudat la mine dar stiam aceea privire , se intamplase ceva rau , mai avusese fata asta cand Kakashi-sensei murise sau atunci cand Dain plecase.

-Eu plang? Ar fi motivul pentru care , ca Saski nu mai este cu noi ,spuse calm , dar nu era indifrent sau ceva de genul. Mainile ii tremurau , se sprijinea de copac , cu o mana , strangand scoarta copacului ramandand cu ea in mana.

Eram paralela .... se refera ca ea sa intors inapoi in satul ascuns dintre nori? Sau ., nu , nu are cum si spre ca nu va mai fi.

-Nu , nu a murit nu? Daduse din cap in semn ca da ..

-Cum naiba sa moara Saski? Tu esti intreg la minte? Saski ar putea face un al 5-lea razboi ninja , cum sa moara?

-Simplu! In neantia noastra , si e numai vina mea....

Cuvintele lui mi-au ramas imprimate in minte , nu avea cum Saski sa moara , irational.. in seara aia de nervi m-am cam atins de alcool si i-am spus lui Minato ca il iubeam , de aceea o perioada nu am dat privirea cu el...”

End of Flash Back:

-Unde te gandesti? Intreba Taiz , are parul scurt si de un albastru petrol , iar ochii fiindu-i asemeni undei caprioare , caprui.

Cum am mai zis ca i-am marturisit lui Minato iubirea mea pentru el dar normal , el mi-a zis ca nu simte la fel si nu va simti sau va mai simti pentru cineva asta. Eram trista , nu doar ca ma refuzase atunci ci pentru ca el nu va mai iubi pe cineva ca pe Saski...

De atunci am incercat sa imi caut iubirea in alta parte, si era chiar la mine in echipa , dar eram prea oarba sa vad ca Taiz ma placea.

Nu ne-am grabit , nu suntem casatoriti sau ceva de genul , locuim doar imrepuna atat tot.

Ma gandesc cum vor evolua lucrurile , cred ca a fi ultima si prima oara cand voi mai fi in viata lor , asi vrea , sa nu fi murit ea.......
.”
Kasumi:23 Iulie - Pagina 9 12copy
Taiz:23 Iulie - Pagina 9 Luuucas
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Vin 01 Iun 2012, 22:56

biata saski. mie atat de mila de ea. si kasumi are dreptate. saski putea castiga singura al 5- lea razboi ninja si a murit din cuza unei amarate de lanci. cat de nedreapta e viata. angry esti geniala ca de obicei si abia astept nextul happy2
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Vin 01 Iun 2012, 23:22

prezenta frumusetea aduce audienta(cred ca asa zicea Pavel Bartos...nu mai stiu:)) )....asteptam nextul nextul face pe timi ca questu(k nush ce vb:)) )
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 13:43

Cred ca tu poti continua povestea asta la nesfarsit lough
Ma bucur ca Sasuke si Sakura au mai avut si ei parte de un moment impreuna, maiera si cazul, si inca cred ca Saski se va intoarce cumva!!!!!! Voi crede asta pana se va termina ficul. Ea si Minato trebuie sa fie impreuna sad
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 20:34

Capitolul 20:

Kumogakure Sato:

-Credeti ca ar fi o posibilitate? Se auzise vocea cristalina al Yukinei , o fata de 18 ani , cu parul saten lung pana la calcaie si ochii purpuri.

Era imbracata cu un tricou albastru , o vestuta alb cu violet si pantaloni scurti negri. Niste gizme cu toc cam de 3 cm , lungi pana la genunchi si manusi fara degete.

Yukino Kyoto , din Suna , este jinchiuuriki lui o coada , a cunoascut-o acum 6 ani pe Saski Uchiha intr-o misiune in satul nisipului.

Un chicotit siret se auzise dinspre randul de ferestre din care se putea observau randul de munti inalti. Camera are pereti cu tot cu tavant de o nunata de mustariu mai deschis , podeaua fiind de o nunanta de safir .

Un sac de box , o canapea rosie inchisa pe care statea Raikagele , cateva tablouri pe langa usa enorma castanie de care Yukino se sprijinea.

Kaori Kyo , de 14 ani cu parul negru , scurt avand o vesta albastra pe deasupra maieului ninja , o pereche de pantaloni scurti , niste jambiere pana la genunchi si o pereche de sandale ninja. Un geniu , care poseda kekkei genkai al nisipului , cristalizand orice nisip .

Daisuke Wahara , tot de 18 ani cu parul alb si ochii negri.Ceea care sparse linistea era secretara Maubi care intrase pe usa urmata de echipa Konohai , Raikagele se uita catre ei , analizandu-i pe fiecare in parte.

Hanna:

„Drumul a fost de 4 zile , si foarte obositor. Acum raikagele , un mosneag de o nuanta a pieli mai inchisa si parul alb , cu o privire curda care intr-o secunda te-ar baga in mormant , ne analizeaza pe fiecare.

Ce-i cu linistea asta? Am venit pana aici sa impartim priviri sau sa-l sigilam pe Matatabi? De pe hol se auzea galagie , intorcandu-ne toti catre usa , pe ea intrand Killer Bee si inca cineva , cu parul blond si ochii albastri , dragut baiatul , dar nimeni mai dragut ca Yukio al meu.

-Dupa cum stiti ati venit aici pentru al sigila pe Matatabi , o presupunere ar fi , aceel biju ca toti ceilalti inviu mereu , este posibil ca el sa aiba o relatie de prietenie stransa cu gazda lui , si deodata sa invie si ea , nu este sigur. Adica ... Saski sa invie?! E posibil asa ceva? Imi introc privirea catre fratele meu , inexprisiva ca deobicei , pana la urma este o posibilitate , nu ceva sigur , sa nu ne facem sperante degeaba.

Maubi vorbise ceva la aparatul pe care il purta la ureche , expresia fetei transformandu-se intr-una care aflase o veste interesanta.
-Raikage-sama , Matatabi a fost reperat la distanta de 10 kilometri de aici , spuse repede.

-Echipa Konohai si echipa Kumo , e timpul sa va duceti sa sigilati aceel biju. Sora mea , Naname , isi schimbase fata , in una ingrijorata la auzul faptului ca ea ar putea deveni jinchiuuriki lui doua cozi. Asa a fost ales fiindca ea are destula chakra sa-l controleze. Lui tata nu ia placut decizia , mamei nici pe atat.

Isi ascunse fata in parul ei negru , stand dupa Minato mereu. Inteleg ca ii era frica , eu si Minato ne-am oferit pentru a fi gazdele lui , dar pana la urma tot ea a ramas. Ma omoara gandu-l sa imi sigilez in propria sora un mosntru periculos ca aceela , daca va fi evitata de sat la fel ca tata sau Saski?
Poate fi chiar si mai rau , sa fie rapita de celelalte sate , nu stiu ce l-a apucat pe tata! Sau nu , consilul ala al batranilor din sat , doamne sa ii omor pe toti din el!

Nu mai stam pe ganduri si executam ordinul Raikagelui , eu tinand-o in spate pe Naname care a refuzat sa mai vorbeasca cu noi.
-Nana , eu nu vreau sa il sigilez pe Matatabi , cel putin nu in tine , nu a fost decizia luata de tata doar singur , el te iubeste si daca era posibil nu ti-ar fi vrut un viitor rau , doar il stii , spusem eu , incercand sa o inveselesc nitel , dar in zadar , lacrimi amare mi se prelungeau dea-lungul gatului , of Naname , Naname...”

Minato:

„Poate ar trebui sa sper? Nu , nu ar trebui fiiindca e mai rau dupa ce ai sperat degeaba sa nu se intample ceea ce speri.. deci de ce sa fac lucrurile in zadar?

Ajungem repede datorita muntilor , de pe care sarim mai mult de pe unul pe altu. Se aud deja incercarile altor ninja in zadar , ma surprinde ca pana acum nu e nici un mort.

Matatabi nu e o imagine clara , e mai mult o fantoma aflata in fum , un praf sclipitor il inconjora si de fiecare data cand intra il el , devine din ce in ce mai vizibil.

-Modul Biju , spuse fata cu parul lung din echipa lui Kumo , care am inteles ca se numeste Yukino. Aparuse o creatura de nisip , e jinchiuuriki lui o coda? Interesant..

Ne avatam toti in lupta , Yukino facand o beast ball , un fell de rasengan in modul biju , si il arunca catre Matatabi.

-Inca nu e complet matearizat , dati-va inapoi , acum!! Strigase , toti na dadusem cam la vreo 300 m departare , o lumina orbitoare aparuse , si Matatabi in carne si oase era in fata noastra.

O pisica parca formata dintr-un foc albastru care arde incontinu , cu 2 cozi.

Ad... cum , ce , cand? Matatabi a disparut din senin , lasand o groapa care acum se adanceste de apa , o gropa in ocean.

Ne indreptam cu toti acolo , fiinta aceea disparuse misterios , dar cum si unde?

Toti s-au oprit intr-un punct , iar o mana ma impinse de la spate , aceea era Suzuna care imi zambea strengar si zicandu-mi sa imi vad de drum inainte.

Pe masura ce apa se aduna in aceel spatiu liber , el aducea mai aproape si mai aproape o silueta.

Statea adromita pe apa , intr-o rochia alba pana la genunchi si desculta , parul ii era mai lung acum iar corpul mai diferit , dar o puteam recunoaste dintr-o mie.

Ma apropiasem mai mult , si fix cand ajunsem acolo aceea fiinta atat de draga mie se facu disparuta in adancurile mari. Doar nu o sa o las din nou , nici gand. Ma scufund dupa ea , o vedeam bine , apa imbratinsand-o si vreeind sa o faca a lui. Pe naiba , de data asta nu mai scapa. O prinsem de o mana si iesisem repede la suprafata , de la suprafata apei pe uscat , la naiba ca nu respira.

Imi unesc buzele cu ale ei , facandu-i respiratie artificiala , cand imi raspunse rupsem repede sarutul , ia tusind toata apa pe care o inghitise .

Isi deschise perlele sale verzi , aceele perle de care ma indragostisem eu si inca le iubesc. Ma fixa cu privirea si se uita peste tot , la toti , confuza , o imbratisez dar ea nu face nici un gest. Intr-un final o mai sarut pentru a doua ora , aceele buze moi si dulci , un sarut plin de dorul ei.

Imi raspunse , iar apoi dupa cam 10 minute de spectacol toti aplaudasera , Yukio , Suzuna , Hanna , o imbratisase-ra pe ea.

-Bine ai revenit , Saski.

Saski pt ca ne-a fost dor de ea:
23 Iulie - Pagina 9 Scaled.php?server=801&filename=000020
Yukino:
23 Iulie - Pagina 9 Foto111
Kaori:
23 Iulie - Pagina 9 Kaori
Daisuke:
23 Iulie - Pagina 9 Daisuke
Ala cu Bee:
23 Iulie - Pagina 9 7696908
Hanna:
23 Iulie - Pagina 9 D993264dc6cc4c91007b14ea57cddbf4_large
Naname:
23 Iulie - Pagina 9 Noshi_b-day


Ultima editare efectuata de catre Max in Dum 03 Iun 2012, 14:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Sam 02 Iun 2012, 20:49

k sa incepem cu laudele hmm...?! de la super in sus etc etc:)) acuma vreau un next de sa ma dea pe spate insa nici prea rau sa fie:))
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 13:59

we party !! S-a intors Saski!!!! we party !!
Cel mai frumos capitol!!! Am stiut eu ca se va intoarce sad
Dar cum era mai diferita???? Si mai e gazda lui Matatabi???
Of...Atatea intrebari!!! Ser sa ne dai cat mai multe detalii despre ea in urmatorul capitol a hug
Te-am pupat si spor la scris happy2 ♥️
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 16:05

asta e capitolul meu preferat gata am spus-o. Saski sa intoooooooooooors. Iupiiiiiiiiiiii ce bn imi pare pare. te ador ca ai adus-o inapoi si chiar speram asta. esti geniala. te iubescccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc. acum cred ca se va intampla cv dar nu styu sigur. ai u un plan in capsorul ala al tau. pot presimti asta happy2
Sus In jos
OrangeAndBlue
Genin
Genin
OrangeAndBlue

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 208
Reputatie Reputatie : 4

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 10:33

Buna, Max! Am venit de vreo 4 zile pe la ficul tau si vreau sa-ti spun k il ador! este superb. D'abia astept sa pui nextu si am o intrebare : Vrei sa fim prietene?
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 11:06

Capitolul 21:

Saski:
„Eto... a venit o parada de este tot satul sa ne intampine? A da , eu parca eram moarta iar Matatabi m-a readus la viata , interesant.. Se spune ca eu si cu el avem o legatura mai puternica decat a lui Bee si 8 cozi , de aceea inca mai sunt gazda lui. Asa am murit , asa am inviat.

Nu imi imagineam in veci ca o sa le fie atat de dor de mine , nu am facut bineun pas spre intrare ca Tomoe deja ma imbratisase , apoi Sayuri.

-Sayuri! Cat te-ai schimbat in 2 ani ,ai 12 acum ? daduse afirmativ din cap , rasarindu-i un zambet de toata frumusetea. Nu m-au lasat trei secunde sa respir ca fiecare in parte ma imbratisasera .. Dintr-o data toti sateani sau dat in doua parti , pe mijloc venind 3 persoane foarte dragi mie.

Vazandu-ma au zabit , Naruto-sensei , mama si tata. Doamne cat de dor mi-au fost de ei!

-Uau , spusesera Yukio si Suzuna , intorcandu-ma spre ei.

-„uau „? Spusesem redicand o spranceana. Amadnoi chicotira si se uitara la tata , nu inteleg.


-Prima data dupa o perioada lunga cand il vad pe tata zambind , spusera amandoi , mie nici acum nu imi vine sa cred ca sunt triplet cu astia doi.

Defapt eu is ceea mai mare iar ei tot gemeni raman, asa le spun toti, le spuneau si inca mai spun.

Mama ma imbratisase ca toti ceilalti de altfel , doar ca acum nu mai aveam aer. Toti au inceput sa aplaude , asa din senin? Spunand „Bine ai revenit , Saski!’’ , ar fi culmea sa imi mai zica Dain.

~~Seara~~

„Credeam ca nu mai scap de imbratisari si toate celelalte , cat de dor mi-a fost si de izvoarele termale! In trecut , dupa un antrenament greu , izvoarele erau alinarea mea suprema. In mare prate , acolo se duceau bani de pe misiuni. Nu eram chiar asa de neglijenta , dar daca nu mergeam de 5 ori pe saptamana nu era bun.

-Si..? sopti Kasumi , ridic o spranceana intreband la fel ca ea.

-Pai cu Minato , doar ai degand sa te cuplezi cu el , nu? Spuse ea zambindu-mi , ori esra din cauza apei calde , simteam ca rosisem.

-Nu , eu nu am degand asta , recunosc ca imi place dar tot rivalul meu ramane , spun chicotind.

-Saski esti culmea , stii cat te-a asteptat baiatul? Eu credeam ca am inca senteimnte pentru el dar nu era adevarat , si inca pe cate o mai respins dea-lungul misiunilor . Incepuse Suzuna acum , ar fi culmea ca si Sayuri sa inceapa cu predica asta.

-Devotati per total , bravo lui , tu tot n-am degand .

Fetele incepusera sa susoteasca ceva , nepasandu-mi imi vad linistita de relexare. De nicaieri aparuse pisicuta aia cu vesti deobicei rele , dar nu era doar ea , si ce cauta Princ aici?

Princ este fiul lui King , fiul conducatorului leilr ninja , of Doamne , deci so fi intamplat ceva chiar rau de a venit si el.

-Vesti rele? Spusesem stiind prea bine ca asta sunt , o clipa nu pot sta si eu moarta sau vie ca tot trebuie sa moara cineva..

-Da ,nu ne-ai anuntat ca ai revenit , spuse amuzat Princ , da glumeam , s-a intamplat ceva inauntrul pensiunei , trebuie sa ne urmezi repede.

Inauntru? E de rau , de foarte rau inseamna , iesisera din apa , eu dupa ei , fugind in urma lor . Ce?!

De undeva aparuse si Minato , a da , el si baieti sunt tot la izvoare ,noroc ca nu este la comun aici. Cu el era o broasca rosie , broasca?! Cele 3 animale invocate se uitara la noi apoi disparusera din cadru.

-Ai pus tu asta la cale? Spun nervoasa , mai amenintandu-l pe el.

-Nu , stai linistita , el m-a adus aici.

-Hmm.. deci putem plec , pa. Am spus repede , facand doi pasi dar apoi orpindu-ma si uitandu-ma la el. Nu se miscase nici un centimentru analizandu-ma , doamne ce bleaga is , am uitat ca am doar prosopul asta pe mine. Se apropie incet spre mine , luandu-mi o mana intr-a lui.

Ce are degand sa faca? Se apropie tot mai aproape de fata mea , un moment ezita apoi , ducandu-si mana la spatele capului meu ,ma saruta apasat.

Acum , cum is eu , uituca , inainte sa mor simtisem ca cineva ma sarutase , tot el era! Asta chiar ma iubeste , nu ca eu l-as ura sau ceva de genul , dar nu renunt nici in ruptul gatului la postul de Hokage.

Prostia mea era urmatoarea , ii si raspunsem la sarut , si nu ca ar fi deajuns , i-am permis sa intre si in lacasul interzis lui , jucandu-se in voie cu limbutamea.

Am savurat sarutul din plin , dupa cam 5 minute rupandu-l , ma simteam vinovata ca ii dau sperante false .. si nu vroiam sa sufere , este un baiat bun , si chiar daca inca m-a asteptat dupa 2 ani in care eram si moarta.

Of , si inca vizitandu-mi si in ficare zi mormantul! Pot sa ma simt mai prost de atat?

-Minato , eu... atat am putut spune , doamne , parca imi este mai frica de el , decat de Raikage!

-Saski , parca ma simt cam mai zis asta , eu stiu ca tu nu ma iubesti , dar asta nu inseamna ca eu voi inceta in aceest lucru , poate dupa ce va trece treaa cu Hokagele , vom iesi impreuna , spuse apoi plecand.

Am zis cumva adineauri ca ma simteam prost? Acum ma simt si mai si,..

Sakura:

„Sasuke a zambind pentru prima data in mult timp in public , asta trebuie anuntat in ziare. Asi fi vrut sa petrec mai mult timp cu ea , dar sa o lasam cu prieteni ei o perioada , va veni si timpul nostru.

-Inca nu dormi? Intrebase Sasuke , dau negativ din cam si raspunzandu-i simplu ca ma gandeam undeva.

-Nu te ingrijora , pana la urma toate s-au sfarsit cu bine , spuse el sarutandu-ma pe frunte.


-Da...
THE END

Sigur ana :D , mi-ar placea sa fim prietene.
Prin cate au trecut toti , am hotarat ca la aceest capitol sa ii pun punct , si scuze ca nu v-am anuntat , a trebuit sa dispar la scoala.
Da stiu , multe intrebari dar ma intreb sa fie un "to be continued?" . numai eu stiu asta , dar nu va mai fi cu Sasusaku , ati observat ca am pus accentpe copii Sakurei decat pe cei 2. Sayonara :-h
Sus In jos
laura
Academy Student
Academy Student
laura

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nu e treaba ta...dar daca te intereseaza , cauta-ma !
acebook acebook : Laura Sandu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : calcutor si sa ies cu prietene mea in oras
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 14:20

Nu imi pasa deci asta este cel mai tare fic din totdeauna!chiar daca nu va mai fi sasusaku poate fi sasmin sau ceva de gunu' nu conteaza da' ideea este ca tu scrii foarte frumos si vreau sezonul 3 !dar daca tu nu vrei sa il scrii eu te inteleg asa ca te rog sa te hotarasti mai repede please please please please
Sus In jos
Tymy
Genin
Genin
Tymy

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 300
Puncte : 316
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Rime
Stare de spirit Stare de spirit : Și fericit:).....Și trist:(

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 15:44

hopaaa....k ii ff frumos capitolul si daca nu pui un next rapid imi dai 2 stii u ce ca am vb :))
Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 19:04

Am lipsit la 4 sau 5 capitole, sau chiar mai multe lough si colac peste pupaza AM LIPSIT LA MARELE SI FRUMOSUL THE END ??
Am o intrebare: de ce sunt asa de ..... nesimtita ? + ca am sentimenteul de deja vu... dar oare unde ? think A da !!! LA ficu finaizat Black Sora... nici pe acolo nu am fost la timp .. SI UITE CUM ISTORIA SE REPETA rolling on the floor
Capitolele WoW huh? fenomenale ca intotdeaua happy2 si pline de dragoste, dar sa nu uitam sa nimeni nu se astepta sa reinvie Saski... defapt toti se asteptau la asta... Doar nu puteai sa lasi lucrurile asa ?
Am incercat sa iti las un com lung insa am ramas fara idei lough
In concluzie spre sa iti placa comul si TE ROG DIN TOT SUFLETUL MEU SA NU MA BANTUI CA NU AM AJUNS LA TIMP te rrrrrroooooooogggggg !!!! please please please
Teo kiss a hug
Sus In jos
Continut sponsorizat




23 Iulie - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: 23 Iulie   23 Iulie - Pagina 9 I_icon19

Sus In jos
 

23 Iulie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-