Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Kuroi Namida - Pagina 7 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Kuroi Namida - Pagina 7 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Kuroi Namida

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Vin 08 Mar 2013, 21:25

Hei.

Imi cer scuze ca ajung asa de tarziu, am avut foarte multa treaba, si daca tot e 8 martie, iti zic si eu un La Multi Ani ! Kuroi Namida - Pagina 7 78717
Capitolul mi-a placut foarte multi, la fel ca si celelalte, a fost foarte frumos, s-au intamplat lucruri interesante, imi mentine interesul si imi place.
Sasuke a reactionat intr-un mod in care nu ma asteptam, poate o sa-si revina, cat mai curand sper. Acum ca am vazut perspectiva lui, imi pare rau ca Sakura e cu Naruto..
Vreau momente SasuSaku. Kuroi Namida - Pagina 7 23826

Sper sa ma anunti si data viitore, succes la scris ! Kuroi Namida - Pagina 7 78717


Kuroi Namida - Pagina 7 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 00:11

Wow! Pot spune ca am ramas placut impresionata! in love Ficul tau e foarte dragut! Dialogul nu e foarte mult ca sa incurce, sentimentele transmise sunt ...si incat cate lough si suspanul si ideile isi pun amprenta dap ! Cu siguranta asta e unul din ficurile mele preferate happy2 Se vede ca ai experieta scrisului well? awesome right? heh
Sper sa ma anunti si pe mine cand aduci continuarea ;;) Sa fie SasuSaku!!!! lough Te pup!!! kiss kiss kiss a hug


Kuroi Namida - Pagina 7 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 03:02

Imi place muuult :x of ...nenorocit mai e si Sasori ..ce ma enerveaza ! Acm sa vad eu cum o sa isi revina sakura si naruto ...sper sa isi revina repede ...si oare ce vor crrde despre Sasuke ?....eh...asta numai tu ne poti spune in capitolul urmator .
Vino repede cu nextul si te rog sa ma anunti si pe mn . Grabeste.teee :*


Kuroi Namida - Pagina 7 26974622846250718754841

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 10:18

Bunaa Kuroi Namida - Pagina 7 78717
Wow o.O Ce mai intamplare o.O
Sas'ke a reactionat ... normal, dupa parerea mea :)) Sasori trebuia batut mai mult :-w Ce a facut Sas'ke e nimic pe langa ce au patit Naruto si Sakura :( Sper ca cei doi sa se faca bine :-s
Foarte interesand ... Kuroi Namida - Pagina 7 361396
Sper ca poti aduce next-ul repede si ma poti anunta ;o3
Spor la scris si succes la scoala! :*
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Mar 19 Mar 2013, 22:17

Buna! Imi cer mii si enorme scuze pentru intarzierea mea pentru doua capitole absolut superbe. Dupa o lunga pauza de la tot si toate, am decis sa trec once again pe aici. Imi place ca de obicei cum descrii, cum decurge actiunea si cum se compun sentimentele. Batuti? Poate il bat eu acum pe Sasori. Merita, nu crezi? Imi pare rau pentru Sakura si Naruto, sper sa se faca bine curand in urmatorul capitol. Sasuke e un idiot cu clasa, cum a zis-o si el. Si-a dat seama de abia acum de ce prostii a facut. Sper sa se rezolve totul destul de repede. Te astept cu nextul , spor la scris si la idei.

Naty~

Sorry again cause i was late for your fanfic


Kuroi Namida - Pagina 7 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Mar 19 Mar 2013, 22:27

Hey.
Imi pare rau ca nu am comentat de mult ,dar scoala asta ma baga in mormant.
Deci,capitolul a fost exceptional .Atat de multa pasiune pui in descriere si sentimente.
Pe viitor poate vei avea un mare succes .
Sasuke...Sasuke tie daca nu iti da nimeni cu lopata in cap,nu te trezesti?.
Mai,omule uite pana unde a ajuns prostia ta?.Iti place?.Degeaba plangi acuma si te dai cu capul de pereti.
Sper ca iti vei deschide inima si il vei putea arata pe adevaratul Sasuke.
Sa ma anunti la next.





 I wanna be with you, I wanna hang out in the bar, introduce you to
 my friends, split a plate of fries like everybody else but, I don’t think 
 we can do that. When I’m with you I don’t care about anybody else.
Sus In jos
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Lun 01 Apr 2013, 23:03

Hey, scuze ca n-am comentat pana acum la ficul tau. Sincer, imi pare tare rau. Pentru ca ficul asta e minunat. Dar am o intrebare o sa se termine sasusaku sau narusaku? confuz Intr-un fel mie imi place mai mult narusaku dar si sasusaku face "ravagii" pe internet. Si este alegerea ta ce cuplu o sa fie. Oricum, ficul este absolut cremenal rolling on the floor . Imi place foarte mult.
In fine, capitolul a fost minunat si daca nu te superi sa ma anunti si pe mine cand aduci next. a hug
Ja ne! kiss


Kuroi Namida - Pagina 7 28846yu

Kuroi Namida - Pagina 7 2elf7t2
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 22:21

Hei hei. Am venit si eu in sfarsit pe la fic-ul tau genial. Cum sa-ti spun eu tie? Sasuke pe care l-ai creat e fix genul meu. Salbatic, gelos, romantic, dragastos :3 asa de adorabil si de idiot cateodata... Uhm, imi place si mie cuplul NaruSaku, defapt mint :-q mai bine sta Sakura cu Sasuke, dar nu in circumstantele astea. Degeaba iti pare rau, idiotule! Din cauza schimbarilor si comportamentului tau amandoi au intrat in spital... si SASORI, SPER SA MORI! cel putin in povestea asta. Te rog eu... mori odata si scapa-ne de o javra care risipeste aerul. Inca nu am terminat cu jignirile, dar mai bine incetez acum si-ti continui pe mess lista frumusica pe care am pregatit-o happy2
Ehm sper ca lucrurile sa se rezolve si deja sti ce parere am despre descrierea ta,replicile si asa mai departe kiss
Astept capitolul nou si anunta-ma si pe mine. Te-am pupat! kiss


Kuroi Namida - Pagina 7 Large

I love you, key? 
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Mar 09 Apr 2013, 21:34

Îmi pare rău că ajung aşa târziu şi că nu am citit de la început capitolul, numai eu am avut de pierdut. Mi-a făcut plăcere să vad că Sasuke nu s-a transformat complet într-un nesimţit, ci decât aparent, din orgoliu, cum spune el. Chiar şi aşa, uite unde au dus faptele lui, fraierul. Sper ca cei doi să nu păţească nimic mai grav, să se agraveze în vreun fel starea în care sunt acum. Spre sfârşit, am ajuns din nou să îl plac, ce bine că l-a aranjat puţin pe Sasori.
Abia aştept şi următorul capitol, sunt foarte curioasă cum îi vei face pe SS să fie din nou împreună, mai ales acum că Naruto e între ei.


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 03:11

Hei, am adus şi eu next, în sfârşit. Probabil veţi mai găsi greşeli, dar e 3 noaptea, am o scuză! happy2 Oricum, enjoy! a hug







Capitolul 15






Sasori
's point of view

        - Să te ia dracu, idiotule! Dacă ei vor păţi ceva din cauza asta, nu vei mai avea zile să îi vezi suferind.

        Şi a plecat. Nu i-a păsat că făcusem toate astea pentru el, ci doar a plecat. Văzându-i pe idioţii ăia doi în spital era ceea ce mi-am dorit mereu. Chiar şi atunci când Sasuke era cu Sakura, eu tot o uram, la fel şi pe prietenul lui, Naruto. Erau amândoi nişte imbecili, nu meritau iubirea pe care le-o oferea Sasuke. Trebuiau să ardă în Infern, amândoi.

        Aoi mi-a întins mâna, vrând să mă ajute să mă ridic, dar nu i-am acceptat gestul, ridicându-mă singur.

        - Cum e starea ălora doi? l-am întrebat.

        Am ieşit din bar mai binedispus ca niciodată. Nu îmi păsa de ceea ce mi-a spus Sasuke, el momentan nu ştia ce e bine şi ce nu. Ştiam că o iubea pe Sakura mai presus de viaţa lui, iar pe Naruto îl considera un prieten adevărat. Greşea. Sakurei nu i-a păsat niciodată de starea lui, nici măcar lui Naruto, cel ce se credea a fi fratele brunetului. Sakura a sărit imediat în braţele lui Naruto, deşi liceul a aflat de relaţia lor mult mai târziu.

        - De unde să ştiu eu? Am fost cu tine tot timpul ăsta.

        Nicio informaţie valoroasă. Nu l-am mai băgat în seamă şi m-am urcat în maşină. A vrut să se urce în locul din dreapta, dar am plecat înainte să deschidă portiera. L-am văzut în oglinda retrovizoare cum ţipa să opresc să vină şi el, dar am preferat să continui să conduc. M-am gândit să mă duc la spital să mă interesez singur de starea celor doi, dar amărâţii ăia nu mă vor lăsa nici măcar să intru în clădire. Erau nişte rataţi. Până acum erau dispuşi să îi bârfească pe la spate şi când au fost băgaţi în spital, eu sunt un nenorocit. Aiurea! Îmi spuneau că sunt dispuşi să facă orice pentru Sasuke, dar la prima problemă apărută s-au întors împotriva mea, cel ce îi ajutase să scape de acei nerozi. Bineînţeles că acum eu sunt cel idiot, dar nu regretam nici măcar puţin. Meritau să plătească pentru ce i-au făcut lui Sasuke, cu vârf şi îndesat, ceea ce s-a şi întâmplat. Sper, spre binele lor, dacă nu vor rămâne în spital, să plece din oraş, în altă ţară, nu ştiu, nu mă interesează. Dacă nu vor face asta, nu vor mai avea parte de nici un pic de fericire.

        Mi-am scos telefonul din buzunar şi am format numărul brunetei cu care obişnuiam să ies. S-a auzit cum a sunat o dată, de două ori, iar când am vrut să închid, crezând că nu va răspunde, i-am auzit vocea spunând un "Ce vrei?" revoltat.

        - Vino pân' la mine! Acum, am spus accentuând ultimul cuvânt.

        De obicei nu eram rău, dar mă enerva când se comporta de parcă o deranjam. Ştia că, în unele privinţe, aveam nevoie de ea şi totuşi continua să mă enerveze. Am oprit în sfârşit maşina în faţa casei mele. Am parcat-o în garaj şi am intrat în casă. Părinţii mei erau în sufragerie împreună cu nişte prieteni de familie. I-am salutat scurt şi am intrat în bucătărie. Am luat o sticlă de vin roşu şi două pahare şi am urcat scările spre camera mea. Părinţii au văzut ce căram sus, dar ştiau că aşa se întâmplă de fiecare dată când sunt vizitat de o femeie. Am auzit un "E sus." spus de tatăl meu şi mi-am dat seama că bruneta se afla aici. Aceasta a deschis uşa camerei mele şi şi-a strecurat corpul micuţ prin acel spaţiu, apoi a închis-o.

        - Ar trebui să încetezi să mai faci asta. Unii mai au şi lucruri de făcut, nu sunt la dispoziţia ta non-stop.

        Spunând asta, s-a aşezat pe pat, privindu-mă cum desfac sticla de vin.

        - Relax, sweet Hinata! Ştii doar că nu-ţi face bine la ten să te superi, i-am spus, în timp ce îi înmânam unul din paharele cu vin.

        Recunosc, aveam momente când voiam să o strâng de gât pe această puştoaică, dar fiindcă e verişoara lui Sasuke, mă abţineam de fiecare dată. O cunoşteam de când eram clasa a IX a, dar la început nu ne băgam unul pe altul în seamă. Eu o cunoşteam doar ca pe verişoara mai mică a colegului meu de clasă, iar ea mă considera doar un băiat. M-am aşezat şi eu pe canapea, sorbind din paharul meu.

        - Ce fac scumpii noştri?

        Hinata şi-a ridicat privirea din pahar şi şi-a îndreptat-o spre mine, analizând situaţia.

        - Naruto s-a trezit, doctorii spun că şi Sakura va face la fel cât de curând posibil.

        Mă privea atent, studiindu-mi orice mişcare. Instinctul meu a fost să mă ridic şi să plec imediat spre spital, dar am realizat imediat că nu ar fi fost de ajutor. Am rămas nemişcat, gândindu-mă atent la care va fi urmatoarea mea mişcare.

        - Când vor fi externaţi? am întrebat-o, zâmbind.

        - De ce nu îi laşi în pace?

        Mă privea sigură pe ea, de parcă nimic din ce aş putea spune sau face nu o va opri din ceea ce îşi propusese. M-am ridicat de pe canapea, paharul căzând pe undeva pe jos, şi m-am dus aproape de ea, doar pentru a-mi pune mâna la gâtul ei, strângând uşor. O priveam furios, o singură mişcare sau vorbă greşită şi ajungea lângă scumpul ei Naruto.

        - De ce faci pe proasta? Parcă o urai pe Sakura pentru ce i-a făcut vărului tău. Parcă îl urai pe Naruto pentru că în loc să vină la tine, s-a dus la ea.

        Privirea pe care mi-a aruncat-o ar fi intimidat pe oricine, dar nu pe mine. Era furioasă, arăta ca şi cum mai avea puţin şi mă scuipa. Ştiam foarte bine care fusese planul Hinatei de când ne-a cunoscut pe noi. Îl plăcuse pe Naruto încă de atunci şi niciodată nu renunţase la el, spera ca într-o bună zi, el va veni la ea. Nici nu îi păsase că eu îi făceam ochi dulci, ea visa în continuare la el, iar acest lucru mă enervase cel mai mult la brunetă.

        - Încă îi urăsc pentru ce mi-au făcut, dar nu îi vreau în spital, a spus dându-mi mâna la o parte. Mă simt vinovată, Sasori, Naruto nici măcar nu ştia că il plac.

        Am pufnit zgomotos.

        - Eşti sigură de asta? Fii serioasă, Hinata, pentru Naruto ai fost întotdeauna doar verişoara mai mică a prietenului lui cel mai bun.

        A tresărit când înţelesese în sfârşit cum stătea situaţia. Tremura, voia neapărat să facă ceva împotriva celor doi, da, asta aşteptam. Era o fetiţă aşa naivă, cu câteva cuvinte o poţi face să fie de partea ta. Avea şasesprezece ani, era o fetişcană, puteai face orice cu ea. Îmi părea totuşi prea de tot să mă folosesc de verişoara lui Sasuke, dar nu aveam ce face, era cea mai credulă persoană pe care o cunoşteam, şi în plus, se infiltra foarte bine. Nimeni nu credea că Hinata fusese azi la spital cu întenţii ascunse, toti credeau că ea voia să îşi viziteze vechia prietenă. Da, obişnuiau să fie prietene.

        - Când vor fi externaţi? am repetat întrebarea.

        A oftat. Ochii ei lila îmi dădeau senzaţia că privea prin mine, nu era furioasă, nici măcar veselă. Doar mă privea.

        - Cât ai de gând să fii mascota vărului meu?

        Trecusem peste partea în care îmi ignorase de două ori aceeaşi întrebare şi mă mai apropiasem cu câţiva centimetri faţă de ea. I-am cuprins faţa în palme şi mi-am pus buzele peste ale ei. Evident, ea mi-a răspuns la sărut fără a se gândi de două ori. I-am mângâiat părul într-un mod afectiv, în acelaşi timp în care ea îşi trecea mâna prin al meu. Am trântit-o pe pat, urcându-mă peste ea, mâna mea ajungând pe fundul ei, mângâindu-l. Printr-o singură mişcare, mi-a dat jos tricoul, apoi şi-a trecut degetele prin zona gâtului, din ce în ce mai jos până la pantaloni, vrând să îi deschidă. Imediat ce i-am simţit atingerea mai jos de burtă, m-am ridicat de pe ea. Ciufulită, se uita confuză la mine.

        - Ai de dat răspunsul unei întrebări, i-am şoptit ferm.

        A oftat din nou, aranjându-şi rapid părul.

        - Miercuri, a şoptit.

        Nu a mai aşteptat să scot niciun sunet şi m-a tras sub ea, sărutându-mă. Era o puştoaică, dar era al naibii de sălbatică.



*



        Puştoaica avusese dreptate, cei doi au fost externaţi miercuri la ora două după amiază. Evident, niciunul nu a venit la şcoala, ci doar au stat în casă. Auzisem zvonuri cum că vor să se mute de la liceul nostru, ceea ce m-a bucurat. Crezusem, pentru doar cateva zile, că nu va mai trebui să folosesc atâta energie pentru planul B, dar Hinata m-a informat în legatură cu adevărata situaţie. Îmi spusese că cei doi nu îl voiau pe Sasuke în apropierea lor, mai mult Sakura, dar Naruto îi respecta decizia. Erau jogodii, nici măcar nu îl mai vor în preajma lor, de parcă ei ar fi oameni importanţi. Nu ştiu cum a putut Sasuke să o iubească pe Sakura, nu ştiu cum am putut fi prieteni cu unul ca Naruto. Renunţă la tot pentru o fată, aiurea. Sakura se mutase la el acasă, cică din cauza că părinţii ei nu mai puteau rămâne cu ea şi că voia să fie în siguranţă. Da, va fi.

        La început, am vrut să mă duc la ei acasă şi să-mi aplic planul, dar pe lângă faptul ca părinţii lui Naruto erau mai mereu cu ei, Sasuke continua să bântuie. Mă enerva. Eu făceam toate aceste lucruri pentru el, ca să se simtă el răzbunat. Dar el tot ce făcea era să se prefacă că îi pasă de nemernicii ăia doi. Dar speram ca el să se simtă doar îngrijorat şi puţin vinovat din cauza lor. Da, aşa era. În plus, el va fi mândru de mine.

        Au stat acasă aproape o săptămână, ei spuneau că se simt în regulă şi că vor merge din nou la şcoală. Mulţi le-au spus să se mute din acest liceu, dar proştii nu voiau sa audă de aşa ceva. Au spus la fiecare persoană în parte că nu se simt ameninţaţi de mine şi de gaşca mea, că vor fi în siguranţă. Crezând un blestem faptul că nu au rămas cu sechele m-a făcut să întâmpin o altă dificultate. Poliţia deja ajunseseră la ei, iar aceştia le povestiseră tot ce se întâmplase înainte să ajungă la spital. Astfel, oamenii legii au aflat că eu şi banda mea i-am agresat pe cei doi, drept urmare, eram căutat de poliţie. Bineînţeles că fugisem de acasă, ajunsesem să dorm pe la diferiţi prieteni ce îmi datorau bani sau favoruri.

        Luni, Sakura venise mai repede la şcoală şi fără Naruto, iar eu aflasem prea târziu pentru a îi face ceva. Fiind dat în urmărire, paznicul liceului nu m-ar fi lăsat să intru în clădire, dar ar fi chemat şi poliţia, aşa că am renunţat la ipoteza în care mergeam dupa rozalie la ore. Rămăsesem în gangul din faţa liceului, aşteptându-mi vechiul prieten. Avusesem momente fericite împreună, suficiente încât să mărturisesc cu mâna pe inimă că fusese prietenul meu. Dar nu mai era, ne trădase, acum trebuia să plătească.

        Îl văzusem, mergea singur, căutându-şi ceva în ghiozdan. Am făcut un pas spre el, apoi acesta a fost strigat de un baiat ce se afla la trecerea de pietoni. Le-a spun că o pot lua înainte şi că el îsi căuta carnetul de elevi. Era momentul potrivit pentru mine. Am ieşit din gang şi m-am îndreptat spre el. Când am ajuns in spatele lui, am scos cuţitul ce îl aveam pregătit pentru a-l marca cu sângele prietenului meu.

        - Naruto, am spus, apoi i-am înfipt cuţitul în gât.













A.D.T.O.Y.









All day i think of you.


Ultima editare efectuata de catre Hanazawa Rin in Joi 11 Apr 2013, 13:12, editata de 1 ori
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 10:49

Buna! Mersi ca m-ai anuntat! Abia asteptam nextul! Capitolul a fost magnific,m-ai lasat fara cuvinte! Ma bucur ca ai povestit din perspectiva lui Sasori, m-ai aurprins! Nu pot sa cred ca Sasori i-a infipt cutitul in gat bietului Naruto! sad Sper sa fie prins de politie si apoi ucis! :>happy Nu ma asteptam ca Hinata sa-l ajute pe idiotul ăla, mai ales ca-l iubeste pe Naruto si a fost prietena cu Sakura. Sasori chiar crede ca-l ajuta pe Sasuke bagandu-i pe Sakura si Naruto in spital? Sasuke trebuie sa-l opreasca imediat! Astept cu nerabdare nextul si te rog anunta-ma cand il pui! ;;) Spor la scris! Te kiss dulce!
P.S. Prima nr1 !


Kuroi Namida - Pagina 7 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 11:56

Ai adus nextul yuhhuuuu what?lol! . Nici nu sti cat iti ador ficul.
Sasori ,bagaciosule, tampitule , idiotule , handicapatule , prostulee :>.<: te omor cu mana meaa biciuitor nervi!
Naruto, nu din nou sad
Sasori , sa te puna pacatul sa o ucizi pe Sakura caci aici e razboi evil devil mua ha ha
Sa aduci next repede :D


Kuroi Namida - Pagina 7 SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Kuroi Namida - Pagina 7 Asss10Kuroi Namida - Pagina 7 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 12:47

O_O Uite asa am ramas la sfarsitul capitolului, lucru pe care cred ca-l si voiai. Desigur, stii ca imi place cum scrii si cum te exprimi si nu prea am ce sa iti reprosez, asa ca o sa-ti aduc aminte a mia oara ca fiecare capitol de-al tau e un deliciu pentru mine si ca imi place la nebunie cum schimbi lucrurile si cum iti cladesti noi idei pe baza celei principale. Acestea fiind spuse, iti multumesc pentru anunt si abia astept nextul. Te pup. :*


Kuroi Namida - Pagina 7 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 13:41

La asta chiar nu ma asteptam ingrijorat Saracii sad Ma enerveaza in general cand se baga oamenii fara nicio legatura in viata altora doar pentru "ai ajuta" sau pentru atentie -_- Oricum a fost foarte dragut capitolul dap ! Imi place ca implici personajele in situatii la care nu m-as fi gandit niciodata happy2 Asta atrage foarte mult. Merci de anunt dap ! Sper sa mi-l dai in continuare kiss


Kuroi Namida - Pagina 7 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 14:56

Ce? Poftim?! sad cum adica a infipt cutitul in gatul blondului? Nu se poate asa ceva! Refuz sa cred ca Naruto moare in ficu asta. Si Hinata... cum il place pe blond daca si-o tra*e cu Sasori /:) nu pot sa inteleg. Sasuke n-a aparut deloc in capitolul asta si mi-e dor de el... adica, vreau sa aflu cum se simte. Cat de rau ii pare >:) Hai mai repede cu next-u ala pana nu inebunesc aici si nu uita sa ma anunti la continuare. Te pup si spor la tastat kiss


Kuroi Namida - Pagina 7 Large

I love you, key? 
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 15:39

Ah, mooooor! Doamne, esti geniala! Mooor dupa toate ficurile tale! Sunt ca un nenor*cit de drog, niciodata nu ma pot abtine sa nu le citesc, sa le savurez propozitie cu propozitie.

Ah, Doamne! Capitolul a fost superb, mirific. Mai ales fraza asta: "Nu a mai aşteptat să scot niciun sunet şi m-a tras sub ea, sărutându-mă. Era o puştoaică, dar era al naibii de sălbatică.". A fost divina. Am citit-o de 5 ori, cel putin.:)) Imi aminteste de mine, dar tu deja stii asta. :)) Hai repede cu nextul! Si la Kuroi Namida si la Toki wo tomete si la Out of my body. Pacat ca ai terminat Owarinai Suki. Te-as pune sa mai scrii un capitol si la el ca e ficul meu de suflet. :)) Alt nenoroc e faptul ca eu trebuie sa scriu capitolul din "Asul negru" ca te stresam si cu nextul ala. =))))))))))) Te iubesc! in love


Kuroi Namida - Pagina 7 Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 18:19

O doamne... tipul ăsta Sasori merită o bătaie zdravănă nu glumă. După ce că a intrat în belele până peste cap tot nu încetează să acționeze prostește.
Oricum faptul că ai scris acest capitol din pespectiva lui ma surprins într-un mod plăcut aș putea zice chiar eram curioasă ce se ascunde în creierul ăla mic al lui.
Eram așa bucuroasă că cei doi sunt în regulă până când am văzut ultima frază. Nu mi-aș putea imagina acest fic fără prezența lui Naruto ar fi de neconceput.
De Hinata nici nu am ce zice.
Per total capitolul a fost unul exceptional ca de obicei și ma ținut cu sufletul la gură.
Nex repede și mersi mult pentru mesajul privat


Kuroi Namida - Pagina 7 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 18:59

Doamne!!!Sasori e asa un nenorocit!!!
Cum a putut face asta...Bietul Naruto!!! sad
Sper sa apara cineva...ori cine!
Si cred ca Sasuke o sa turbeze... :>.<:
Anunta-ma la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Kuroi Namida - Pagina 7 33
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 00:11

deci dulceata, acum teriminai de citit ficul.e SUPER.asa ca te astept cu next-ul.te pupa Akatsuki_lavy dulce dulce, asa ca tine. ;;)
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 12:18

Tu, geniu mic, in sfarsit te-ai gandit sa aduci mult asteptatul capitol, dar acum nu ma mai bucur, ci te detest. Cum sa ii faci asa ceva blondului, cum? crying Nu ai inima, chiar deloc? Nici macar putin sufletel nu zace in trupul ala al tau? Mrrr, am sa te urasc pentru asta tot restul vietii mele. Ceea ce mi s-a parut mai mult decat ciudat, a fost comportamentul Hinatei, caci nu am mai intalnit pana acum o astfel de Hinata. Caracter total schimbat fata de restul ficurilor, deci inca odata ai fost originala, wife. Stiam eu ca am o sotie geniala, cu un mod perfect de a scrie. Stii doar ca scrii superb si ca ma atrage stilul tau, cu toate ca ti-o voi repeta de fiecare data. Stii sa evidentiezi ceea ce iti doresti, iar sentimentele ni le transmiti subtil, nu cum fac altii: paragrafe intregi de descriere, cu tona, ti le indeasa pe gat ca si cum ar spune: "Ia, ma, descriere, ia! Indoapa-te cu ea pana explodezi!". Serios vorbesc. Deci esti pe drumul cel bun si sa o tii tot asa, caci esti din ce in ce mai buna si sunt sigura ca vei evolua. Eu ma intreb ce se va intampla cu scarba de Sasori, care e un ghimpe-n talpa. S-a bagat si el mot in poveste ca sa strice el totul lough De parca nu era deja stricat. Uff, hai sa vad ce lovituri imi mai dai. Te astept cu urmatorul capitol. Spor la scris si la idei si nu uita sa ma anunti kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Kuroi Namida - Pagina 7 Asss10Kuroi Namida - Pagina 7 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 21:46

Hellau. Critica here. lough

Nu ce comenta la capitolul descriere, ori naratiune, caci reusesti sa ma farmeci cu fiecare capitol al tau. Nu esti genul care sa indruge verzi si uscate despre lucruri neimportante, lucru care imi place, ci mai degraba iti place sa spui lucrirlor pe nume si sa dai fiecarei intamplari si fiecarui eveniment important o nuanta aparte. In ultimul capitol cel putin m-ai uimit cu totul, caci nu ma asteptam ca Sasori sa actioneze chiar atat de direct, de brutal si de repede. Imi place cum conturezi personalitatile protagonistilor si faptul ca ma lasi sa descopar cate putin din fiecare. Nu imi dai totul pe tava, ma faci sa vreau sa citesc si urmatoarele capitole, adaugi suspans si putin mister, lucru foarte bun. Despre dialog nu am ce comenta, la inceput erai mai stangace, insa acum il stapanesti cum trebuie. Imi place cum structurezi replicile personajelor si cum le evidentiezi sentimentele prin intermediul acestora.

Ideea este interesanta. Desi cuplul format dintre Sakura si Sasuke este foarte des intalnit, cel putin pe acest forum, iar faptul ca ei sunt la facultate este si mai intalnit, tu ai facut din aceasta idee ceva original, ceva ce-ti apartine. Imi place cum ti-ai conturat ideile secundare pe baza celei originale si cum ai dat viata ficului. Titlul mi se pare inedit, nu stiu cat atrage perosanele care nu stiu ce inseamna, insa pe mine una m-a atras. Cred ca se potriveste cu textul. Estetica e buna, citesc cu usurinta si nu ma deranjeaza nimic la asezarea ta in pagina.

Ca si greseli de tastare nu am ce sa iti reprosez, caci nu am vazut asa ceva. Ce-i drept, nici nu am stat sa le caut, dar iti corectezi capitolele si asta se vede. Bravo!


Kuroi Namida - Pagina 7 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 20:07

Hei.

Woah, ce capitol! Nu-mi vine sa cred cata genialitate poti sa ai in tine! Kuroi Namida - Pagina 7 947835
M-a surprins faptul ca ai scris din perspectiva lui Sasori, dar mi-a placut, a fost interesant si, iata, am aflat ce gandeste. O, doamne, cate probleme si-a facut numai pentru Sasuke. La unele faze, parea cam ciudat modul cum vorbea despre Sasuke, parca ar fi indragostit de el. Kuroi Namida - Pagina 7 2586070128
Anyway.. capitolul a fost extrem de frumos. Ma bucur ca Sakura este bine. DAAAAR SOC! La sfarsit nu mi-a venit sa cred ce am citit. Cum sa-i bage cutitul in gat ? Cata ura poate sa aiba in el ? Kuroi Namida - Pagina 7 138742
Ei bine, asta a fost un soc, nu ma asteptam. Un alt motiv pentru care iti pot spune ca esti geniala.
Sunt foarte curioasa sa vad ce se va intampla cu Naruto, cu relatia SS, cu totul!
Mult succes la scris! Kuroi Namida - Pagina 7 78717 Nu uita sa ma anunti.


Kuroi Namida - Pagina 7 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Maria156
Genin
Genin
Maria156

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 11

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 22:52

Scuze ca am ajuns atat de greu, nu am scuze, dar imi pare rau! Si totusi: Cee? Nu pot sa cred asa ceva! what? Lipsesc si eu putin si aflu ca Sasori il omoara pe Naruto sad ! Te rog, nu, Te implor, nu-l omora! puppy eyes Nu, te rog sa greseasca persoana, sau orice, numai nu asta! unsure :| M-am intristat nespus cand am citit asta. Printre randuri credeam ca e vorba de Sasuke, ca pe el il urmareste! crying O s-o pateasca rau Sasori asta! Daca nu ii faci tu ceva, o pateste de la mine! Mi-a placut nespus de mult noul capitol si il astept cu nerabdare pe urmatorul. Mi-as dori insa sa te grabesti putin pentru ca a durat foarte mult pana a aparut!
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 01:20


Hei, guys! Am adus şi eu next-ul la acest fic, uite, n-am mai întârziat de data asta rolling on the floor Eu chiar am plâns în timp ce scriam capitolul, de care sunt foarte mândră well? awesome right? Sper să vă placă!



Capitolul 16





Sasuke's point of view


        Eram terminat. Din cel mai popular tip din şcoală ajunsesem o epavă, nu-mi mai păsa de nimic, iar în acest fel, popularitatea mea avea de suferit. Bineînţeles că elevii încă se mai dădeau pe lângă mine, dar nu mai eram idolul lor. Nu-mi păsa. Ce mă îngrijora pe mine de câteva zile este că Naruto şi Sakura nu mai voiau să vorbească cu mine. Am încercat să le explic că nu eu am pus la cale totul şi că a fost vina lui Sasori, dar Sakura nu m-a crezut, iar Naruto a decis să îi respecte dorinţa de a mă ignora. Eram un prost.

        Pierdut în gândurile trecutului, nu observam pe unde păşeam, dar nici că îmi păsa. Ghiozdanul era foarte greu, îmi venea să îl arunc pe trotuar şi să îl las acolo, dar nu era ceva tocmai favorabil pentru mine şi situaţia mea şcolară. Îmi lăsasem maşina în parcarea de la Independenţă, mai aveam doar câţiva paşi până la liceu. Călcam cu atenţie pe plăcile de pe trotuar, încercând să nu ating liniile, păream un copil, dar asta era partea a doua. Apropiam piciorul de plăcuţă, dar când să ating suprafaţa tare, cineva m-a îmbrâncit şi piciorul a căzut pe linie. La naiba! Am privit persoana care intrase în mine şi l-am văzut pe Sasori alergând în direcţia opusă. Lucrul ciudat era că nu m-a salutat sau ceva asemănător, chiar dacă îl uram, el obişnuia să facă asta. Părea agitat, dar nu eram atât de curios încât să îl prind din urmă, aşa că am continuat să merg spre şcoală. După câţiva paşi, am putut vedea cum elevii se strângeau în jurul a ceva ce nu se putea înţelege de la distanţa la care eram. Am grăbit pasul, astfel încât ajunsesem aproape de ei.

        - Să cheme cineva ambulanţa! a tipat un baiat.

        Spusele băiatului mi-au dat de înţeles că se întâmplase un lucru grav, aşa că m-am apropiat şi mai mult de grup, încercând să văd ce se află în mijlocul lui. Atenţia mi-a fost atrasă de un păr blond ce se afla pe trotuar. Speram din tot sufletul să nu fie ceea ce eu cred, speram ca băiatul ce era întins pe suprafaţa rece să nu fie cine credeam. Am dat şi ultima persoană la o parte, astfel încât acum puteam vedea clar băiatul ce zăcea inconştient pe jos. Picioarele au început să îmi tremure violent şi m-am prăbuşit lângă prietenul meu. Gâtul lui era roşu, la fel şi pavajul de lângă el, iar lichidul vital curgea în continuare, dar nimeni nu putea face nimic. Mi-am simţit lacrimile cum îmi curgeau în şiroaie pe obraji, dar nu aveam de gând să le opresc.

        - A chemat cineva ambulanţa? am întrebat, văzând că nimeni nu avea de gând să îşi folosească telefonul mobil.

        - A sunat Rin, spun că vor ajunge aici în scurt timp.

        Ştiam că nu era indicat să îl ating pe blond, dar nu suportam să il vad în halul acesta şi mai ales, să nu pot face nimic pentru a schimba ceva. Oamenii vorbeau în continuare despre ce se întâmplase, dar am înţeles doar un singur cuvânt: Sasori. În acel moment am vrut să mă ridic şi să îl caut pe nenorocit, dar nu aveam de gând să îl las singur. Maşinile claxonau, lucru ce intesifica oroarea tragediei. Printre ţipetele oamenilor, am auzit un plânset ce venea din spatele meu. M-am întors spre acea persoană şi am văzut-o pe Sakura cum stătea în genunchi, având mâna la gură, încercând să îşi ascundă teroarea. M-am târât până la ea şi am luat-o în braţe, încă plângând. Fiind terifiată, nu a mai avut putere să se împotrivească îmbrăţişării mele, iar eu, deşi îmi dădusem seama de asta, nu am renunţat.

        Ambulanţa a venit în scurt timp şi medicii ne-au dat pe toţi la o parte, spunând că prietenul nostru are nevoie de aer. Cu o putere supraomenească, m-am ridicat şi am tras-o şi pe Sakura câţiva metri mai în spate. Medicul i-a verificat pulsul, apoi a oftat.

        - E mort, a declarat.

        Continuam să aud cele două cuvinte spuse de medic mult timp după ce au fost rostite. E mort, e mort, e mort. Nu mai puteam vedea mare lucru printre lacrimile ce nu dădeau semne că ar înceta vreodată să se mai oprească. Plângeam cum niciodată nu am mai făcut-o, nici măcar atunci când Sakura pusese capăt relaţiei noastre. Plângea şi ea, în acelaşi timp în care mă prinsese de gulerul cămăşii şi se ţinea de el de parcă ar fi murit ea dacă i-ar fi dat drumul. Eu continuam să o strâng în braţe, să o calmez, dar nici măcar eu nu puteam fi calmat. Naruto era prietenul meu, cineva mult mai bun ca mine, cineva care nu merita să moară şi mai ales, din cauza mea. Fusese alături de mine în orice dificultate m-am aflat, dar acum unde era el?

        Naruto a fost urcat pe o targă, iar apoi corpul a dispărut sub cearceaful ce îl acoperea. Toţi erau şocaţi, iar unii chiar plângeau. Am continuat să o ţin pe Sakura în braţe zeci de minute după ce blondul a fost urcat în ambulanţă şi dus la morgă. Nu am crezut că mă pot opri din plâns vreodată şi nici nu m-am chinuit prea mult pentru a face asta. Când în sfârşit rămăsesem fără lacrimi, m-am ridicat în picioare şi am ajutat-o şi pe Sakura pentru a face acelaşi lucru.

        - Nu e drept, a spus, el nu merita asta.

        Spre deosebire de mine, ea încă mai plângea, dar mai uşor ca mai devreme. Am strâns-o în braţe şi am sărutat-o pe frunte, aşa cum obişnuiam să fac când eram împreună.

        - Ştiu, Sasori va plăti pentru asta! am spus nervos.

        Şi ştiam că aşa va fi, moartea prietenului meu cel mai bun nu avea să rămână nepedepsită, închisoarea pe viaţă era o pedeapsă prea blândă pentru unul ca el, ar merita o moarte prin decapitare.

        Sakura s-a îndepărtat puţin de mine, privindu-ma sceptică, dar lacrimile încă mai curgeau din ochii ei.

        - Sasori a făcut asta? a întrebat terifiată.

        Ştiam ce simte, nu ne aşteptam ca Sasori să meargă atât de departe încât să îl omoare pe Naruto. Un lucru şi mai îngrozitor era că Sakura era urmatoarea victimă pe listă, dar eu nu aveam de gând să permit să îmi fie luată şi ea. Chiar dacă mi-aş pune în pericol viaţa, aş proteja-o cu orice preţ. Nimeni nu se va atinge de ea, niciodată.

        A început din nou să plângă, amintindu-şi de o întâmplare pe care eu nu o cunoşteam.

        - Sunt aşa o proastă, a spus. Ştiam că Sasori voia să ne mutăm, dar nu am vrut să părăsim oraşul. Naruto nu a fost de acord, dar eu trebuia să îl rog să plecăm, totuşi. Sasuke, e numai vina mea!

        Am îmbrăţişat-o încă o dată, oferindu-i confortul de care avea atâta nevoie. Am sărutat-o din nou pe frunte, iar ea mi-a răspuns la îmbrăţişare. Nu voiam ca acest lucru să se întâmple doar cu un motiv atât de terifiant, dar ştiam că încă o mai iubeam. Mult.

        - Nu e vina ta, am spus, Naruto a decis pe propria lui răspundere să continuie să mai vină la acest liceu, nu ai de ce să te simţi vinovată.

        A oftat zgomotos, ştiam că nu mă credea, continua să se învinovăţească pentru că a vrut şi ea să rămână la acest liceu. Deşi ştiu că lucrurile ar sta altfel dacă cei doi s-ar fi mutat din oraş, nu pot să îmi doresc în totalitate ca ei să fi plecat, probabil i-aş fi urmat, iar situaţia ar sta la fel.

        - Vreau să îl văd, a şoptit.

        M-am uitat la ea curios, vrând să văd dacă vorbea serios, iar când mi-am dat seama că nu era pic de umor în privirea ei, am oftat. Nu ştiu de ce am făcut asta, ştiam ca umorul nu avea ce căuta în această situaţie.

        - Bine, i-am răspuns.

        Am luat-o de mână şi ne-am îndreptat spre parcare, acolo unde îmi lăsasem maşina. Sakura începuse din nou să plângă când a văzut reporterii ce se îngrămădeau să ia interviuri de la câţi mai mulţi martori. Ne văzuseră şi pe noi, atenţia fiindu-le atrasă de rozalie care vărsa lacrimi, iar privirea ei exprima un singur lucru: tristeţe. S-au apropiat toţi de noi, lăsându-i pe elevii ce îşi dădeau cu părerea despre tragedie, deşi nici măcar nu l-au văzut pe Naruto inconştient.

        - Sunteţi prietenii persoanei decedate? a întrebat un reporter.

        Nu i-am răspuns, continuam să merg, ţinând-o strâns pe Sakura de mână.

        - Credeţi că a fost un atac spontan sau a fost planificat?

        - Îl cunoaşteţi pe criminal?

        - Ce neînţelegere era între criminal şi decedat?

        - Cum se comporta persoana decedată în ultimul timp? Era speriat? Bănuia că avea să fie agresat în urma vreunul conflict?

        Fiecare propoziţie conţinea cuvintele "atac", "criminal", "decedat", iar eu nu mai puteam suporta. Ei nu vedeau că Sakura plângea din ce în ce mai rău din cauza întrebărilor lor idioate? Aveau un comportament inuman, ştiam că din asta trăiesc, dar asta nu înseamnă că trebuie să calce în picioare sentimentele unei persoane îndurerate.

        - Lăsaţi-ne dracu în pace! am urlat la ei.

        Deşi nu mă aşteptam, aceştia ne-au făcut loc să trecem, ajungând mult mai uşor în parcare decât dacă ne-am fi chinuit să trecem mai repede de ei. I-am deschis uşa pasagerului Sakurei şi am ajutat-o să se aşeze pe scaun. I-am pus centura de siguranţă, apoi m-am dus pe partea şoferului şi am intrat în maşină. Ştiam că nu trebuia ca Sakura să îl vadă pe Naruto la morgă, dar ştiam şi că nu va fi resemnată dacă nu va face asta.




A.D.T.O.Y.









All day i think of you.


Ultima editare efectuata de catre Hanazawa Rin in Sam 20 Apr 2013, 13:38, editata de 1 ori
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 07:25

PRIMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.foarte frumos capitolul.BRAVO.mesic de anunt si te astept sa o faci in continuare.pupu dulce de la Akatsuki_lavy
Sus In jos
Continut sponsorizat




Kuroi Namida - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 7 I_icon19

Sus In jos
 

Kuroi Namida

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 7 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-