Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Kuroi Namida - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Kuroi Namida - Pagina 9 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Kuroi Namida

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 13:43

Wife, singurul motiv pentru care am acceptat sa merg la pregatire a fost ficul tau, caci ti-am citit capitolul inainte sa plec si, drept sa iti spun, m-ai motivat sa merg si sa fac matematica rolling on the floor. Blestemata sa fie profa mea, sa arda in infern! O sacrificam ca sa il aducem pe Naru inapoi, ce zici? Nu am cuvinte suficiente pentru a-ti spune cat de mult m-a impresionat acest capitol, cate sentimente ai putut sa imi transmiti, cat de haina ai putut fi! Nu stiu ce complimente sa iti mai adresez, pentru ca ma uimesti pe zi ce trece. Esti imprevizibila, ai un fic atat de misto si de demential. Oh, doamne, iar finalul a fost atat de frumos. Cum sa trec cu vederea meseria de "traducator", cum? well? awesome right? . Hai ca te astept cu nextul si sper sa-l aduci repede in love
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 14:59

Buna!
Multumesc pentru mesaj! Ma bucur ca ai adus nextul asa repede! Capitolul a fost magnific, ca de obicei, nu ma asteptam sa fie altfel decat incredibil! happy Dupa descrierea ta acea persoana pare sa fie Sakura... Ai reusit sa descri foarte bine sentimentele personajelor, dupa atatia ani. Draga mea, astept nextul si te rog anunta-ma cand il pui! Te kiss!


Kuroi Namida - Pagina 9 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 15:16

Hey, astept cu nerabdare sa vad cine e persoana?
Anunta-ma la next m-ai lasat in suspans!
Anunta-ma la next!Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


Kuroi Namida - Pagina 9 33
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 17:11

happy2 wow dar ce capitol dulcii.mesic de anunt mmm de tot. kiss doar un mic sfat.umbla la scris data viitoare pentru ca e suparator ochilor.in rest ,spor la scris si te astept sa ma anunti cand urci next-ul.Akatsuki_lavy heh
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 20:49

E Sakura 63% ca este ea, nu-i asa geniule malefic? Ma bucur ca ai putut sa vi cu next-ul mai repede ca de obicei si ca, spre deosebire de altii (eu), ai lasat lenea deoparte ca sa ne minunezi cu noul capitol. Saracutul Sasuke, dupa ce ca a trebuit sa indure moartea tragica a prietenului sau cel mai bun, a mai plecat si Sakura atunci, lasandu-l pe "veci", cica. Mda. Ma bucur ca nemernicul de Sasori e dupa grati si sper sa ramana asa multa vreme de acum in colo >:) (de obicei imi place Sasori, dar dupa ce mi-a omorat blondinul nu mai are iertare din partea mea). Sper sa vi la fel de repede si cu urmatorul capitol ca sa vad reactia brunetului si a femeii aleia (Sakura, probabil) Te-am pupacit kiss kiss kiss


Kuroi Namida - Pagina 9 Large

I love you, key? 
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 20:53

Nu imi vine sa cred 5 ani? huh? Esti...Esti....GENIALA! Doamne cat pot sa te ador. Ai un fel de a scrie de te lasa masca. Si fata era Sakura nu? O sa se pupe? Zimi ca o sa se pupe da-mi un motiv sa supravietuiesc in lumea asta cruda! lough Vreau mai mult! Mai mult mai mult! Mă droghez cu ficul tau. Il trag pe tot pe nas daca nu aduci urmatorul capitol mai repede! rolling on the floor
Spor la scris si anunta-ma(te rog) cand aduci nextul. a hug
Pa-Pa! kiss


Kuroi Namida - Pagina 9 25tu87r
,,Life is pain, highness. Anyone who says differently is selling something.''
                                                 - William Goldman -
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 21:35

Ai fost rapidă nu glumă. Eu una mă așteptam să continui din momentul capitolului trecut mă gândeam deja la cum se vor împăca Sasuke și Sakura dar tu m-ai luat prin surprindere ca de obicei.
Apreciez foarte mult loialitatea lui Sasuke față de prietenia cu Naruto dar și față de sentimentele pe care le avea pentru Sakura.
Legat de traducătoare ai spus că este o ea și că a încremenit când l-a văzut deci ce motive ar avea o altă fată înafară de Sakura să fie așa uimită de prezența lui.
A fost foarte emoționantă discuția pe care a avut-o Sasuke în cimitir cu bunul lui prieten.
Next la fel de repede


Kuroi Namida - Pagina 9 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Mier 22 Mai 2013, 20:27

Hei.

Off, imi pare extrem de rau ca nu am ajuns mai repede pe aici, iti multumesc mult pentru mesaju si sper sa ma scuzi.
Capitolele au fost superbe. Mi-au placut mult, iau ultimul m-a facut super-curioasa, finualul e the best.
E geniala intreaba poveste si cum ai descris fiecare moment.
Sper ca fata de la final sa fie Sakura si sper ca ei sa fie impreuna.
Desi sunt sigura ca ne vei uimi in continuare. Mult succes in continuare, hai cu next si te rog sa ma anunti.

Kuroi Namida - Pagina 9 78717


Kuroi Namida - Pagina 9 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Joi 23 Mai 2013, 18:17

După cum observi într-un sfârșit mi-am făcut tupeu și am trecut pe aici, asta pentru că sunt în dispoziția „nimic nu mă poate întrista” pentru că mi-e somn, dar imi era maxim de dor de Kuroi Namida, n-am putut să mă mai abțin. =)) Capitolele au fost superbe la fel ca celelalte. Esti o scriitoare desăvârșită, excepțională. Mă determini să vreau să citesc din ce în ce mai mult de fiecare dată. Și nu sunt singura, după cum se vede. Pune-te repede pe tastat că abia așteptăm următorul capitol! :*


Kuroi Namida - Pagina 9 Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Dum 26 Mai 2013, 11:53

Hei, hei, hei !!! In sfarsit am terminat si eu de citit acest minunaat fic pana in prezent.. Esti o scriitoare talentata in adevaratul sens al cuvantului.. M'ai uimit cu fiecare capitol postat insa cireasa de pe tort a fost moartea lui Naruto.. Ai descris'o intr'un mod atat de realistic incat m'ai facut chiar si pe mn sa plang. Mi'a parut extrem de rau de blond dar si de Sasuke si Sakura.. Desigur ca nemernicul de Sasori nu a scapat neinjurat de catre mne intr'un mod nu prea dragut.. dar asta e alta poveste.
Sa fiu sincera la inceputul ficului nu ii dadeam prea mari sperante deoarece situatia era gretos de roz intre faimosul cuplu si nu'mi imaginam cum se va transforma asta in ceva interesant dar mi'am pus increderea in titlul ficului care a fost si motivul pt care ti'am gasit ficul.., insa pe parcurs mi'am dat seama ca lucrurile stau altfel si mi'a placut enorm cum a evoluat totul... Nu mi'as fi imaginat niciodata ca ai sa'l ucizi pe Naruto cu sange rece totusi.. :))..
In fine.. ultimul capitol m'a intristat si el si mi s'a facut mila de Sasuke dar ai remediat u lucrurile in ultimul moment.. asta imi place la tne.. ca te revansezi cand ne faci cate o tragedie cunoscuta..
Mda.. ce mai am de adaugat este faptul ca astept next cu nerabdareee..
Ja Ne !!!


Kuroi Namida - Pagina 9 30416962Kuroi Namida - Pagina 9 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Kuroi Namida - Pagina 9 30416962Kuroi Namida - Pagina 9 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 10:59




Capitolul 18







Sasuke's point of view


        S-au mai auzit câteva cuvinte necunoscute mie, dar de această dată erau spuse de domnul Kim. Persoana din faţa mea s-a uitat speriată la mine, apoi la omul de afaceri, a făcut o plecăciune în semn de "Vă rog să mă scuzaţi!" şi s-a îndreptat spre mine. Încerca să îmi evite privirea, dar nu îi reuşea. S-a aşezat lângă mine, aşteptând să încep. Mi-a luat câteva secunde ca să îmi aduc aminte de ce mă aflam aici.

        - Mă bucur să vă cunosc, domnule Kim! Eu sunt Sasuke Uchiha, iar aceasta este traducătoarea mea, Sakura Haruno.

        În timpul în care Sakura îi traducea ceea ce eu spusesem, acesta mi-a întins mână, aşteptând să i-o strâng. S-a prezentat şi el, dar nu mai aveam nevoie ca Sakura să îmi traducă scurta propoziţie spusă de el. Am privit-o pe fosta mea iubită, iar ea făcea acelaşi lucru.

        - Am o propunere pentru dumneavoastră, domnule Kim, sper că vă va interesa. Dorim să ne extindem afacerea şi în Seoul. Fiind un oraş destul de sofisticat, considerăm că ar fi o bună oportunitate.

        În timp ce Sakura îi traducea, el dădea din cap, arătând interesat. Întâlnirea a durat cu puţin mai mult de o oră. Domnului Kim i se părea o idee interesantă şi îmi lăsa impresia că voia să accepte. O făcusem şi pe asta, aproape. După ce pusesem la punct următoarea întâlnire, coreeanul spusese câteva cuvinte care o surprinsese pe Sakura. Aceasta s-a uitat încurcată la el, apoi la mine. Am aşteptat să îmi traducă şi mie, dar ea îi răspunsese înainte ca eu să pot înţelege ceva. Domnul Kim îi adresase din nou câteva cuvinte, începusem să devin curios.

        - Ce spune? am întrebat, privindu-l zâmbind.

        - A spus că ne stă bine. I-am spus că nu e ceea ce pare, dar mi-a zis să nu ne mai ferim, mai ales de el.

        Rămăsesem uimit, probabil aveam aceeaşi expresie facială ca ea atunci când auzise. Nu ştiam ce ar trebui să îi mai spun, aşa că doar am zâmbit. Ne-am luat la revedere de la el, în timp ce se îndrepta spre uşă. Bodyguardul său l-a întâmpinat, apoi au plecat amândoi. Sakura m-a privit pe furiş, iar eu m-am făcut că nu o observ. Mă simţeam incomod, voiam să vorbesc cu ea, să aflu la ce se gândeşte în acel moment, dar îmi era prea teamă să distrug liniştea ce se aşternuse între noi. Păream un copil fricos, dar speram că ea nu va observa. Am privit-o în treacăt, stătea pe fotoliul de lângă mine, părând foarte interesată de modelul uşii. Speram ca ea să spună măcar două cuvinte, dar doar stătea acolo fără să zică nimic. Mă înnebunea! Chiar când mă decisesem să deschid un subiect de discuţie, Sakura s-a ridicat în picioare, şoptind un "Mă scuzaţi, trebuie să plec!" şi îndreptându-se agitată spre uşă. M-am ridicat imediat şi am prins-o de mână înainte ca ea să poată ieşi. A tresărit când a simţit atingerea mâinii mele pe pielea ei fină. Am rămas aşa pentru câteva momente, îmi pierdusem tot curajul pe care îl căpătasem în urmă cu puţin timp. Pe de altă parte, nu voiam să îi mai dau drumul vreodată, voiam chiar să fac mai mult, să o strâng în braţe şi să o sărut. Dar realitatea mă zdrobea, dovedindu-mi că nu eram în serialele coreene.

        - De ce te-ai întors? am întrebat sec.

        Era una din miile de întrebări ce mă măcinau în acel moment. Sakura s-a întors spre mine, privindu-mă ironic.

        - De ce nu m-aş fi întors? Este oraşul meu natal.

        Vedeam în privirea ei dorinţa de fugă, dar probabil şi-o stăpânea. Voia să pară nepăsătoare, doar ca eu să nu pot să îmi imaginez o situaţie în care noi să fim fericiţi împreună. Şi-a smuls braţul din mâna mea şi a fugit spre uşă. Rămăsesem nemişcat câteva clipe, dar când uşa s-a închis, m-am grăbit să o prind pe Sakura din urmă. Când am ieşit pe hol, am putut s-o văd întrând într-un lift. Am mărit pasul până acolo, dar uşile liftului deja se închiseseră. Văzusem deasupra lor etajul la care fata voia să ajungă, aşa că m-am grăbit spre scări. Era prima oară când le foloseam de când devenisem preşedintele hotelului Mondial, aşa că îmi era destul de greu să mă mişc repede. Îmi amintea într-un fel de scările din liceu, Doamne, cât le mai uram! Coborâsem patru etaje, nu ştiu cum de făcusem asta, într-o situaţie normală ar însemna crimă curată. Reuşisem totuşi să ajung întreb la baza scărilor, iar când am ieşit din nou pe hol, am văzut-o ieşind din lift. Chiar mă mişcasen rapid! Am profitat de faptul că încă nu mă văzuse şi am urmărit-o până afară. Un băiat i-a adus maşina, iar ea a luat cheile şi s-a urcat la volan. Înainte să poată încuia portierele, m-am urcat în dreptul pasagerului. În momentul în care m-a vazut, s-a speriat, dar încercând să mascheze asta, m-a privit supărată.

        - Coboară! mi-a spus tăios.

        - Sunt şeful tău, iar tu eşti angajata mea. Puţin mai mult respect!

        - În cazul ăsta, demisionez!

        A rânjit amar, voia cu adevărat să scape de mine.

        - Trebuie să-mi prezinţi motivele pentru care faci asta. Cred că o zi petrecută cu mine ţi-ar ajunge.

        I-am zâmbit inocent, voiam să îi plătesc cu aceeaşi monedă.

        - I-aţi gândul! Nu plimb viermi ca tine în maşina mea cea nouă.

        S-a aplecat spre mine, din ce în ce mai aproape încât îmi dădea împresia că m-ar săruta. La început nu am crezut că e posibil, dar când ajunsese la câţiva centimetri de faţa mea, mi-am închis ochii şi mi-am ţuguiat buzele, aşteptând să mă sărute. Am auzit portiera deschizându-se, dar înainte să îmi pot da seama de ce se întâmpla, m-am trezit cu fundul pe ciment.

        - Sayonara, corazon! a spus rânjind, apoi a dispărut pe şosea.

        Rămăsesem pe suprafaţa rece şi priveam în urma ei, întrebându-mă "Ce dracu a fost asta?". Aşteptasem cinci ani de zile să o revăd şi ea se comportă aşa? Când şi de ce s-a schimbat în halul ăsta? Ultima oară când o văzusem era o persoană de o inocenţă pură, nici măcar nu semăna cu fata ce fusese aici în urmă cu câteva minute. Doar asemănarea le mai unea pe cele două femei.

        - Domnule, ce faceţi aici?

        M-am uitat peste cap la persoana care îmi adresase întrebarea. Era băiatul care se ocupa cu parcarea automobilelor. Înainte să îi răspund, am aruncat o privire în jurul meu. Mai multe persoane se opriseră din activitatea lor şi se uitau la mine curioase. Probabil unele dintre ele văzuseră chiar şi momentul în care coborâsem forţat din maşina Sakurei, lucru ce nu era tocmai bun. M-am ridicat în picioare fără să accept ajutorul băiatului al cărui şef eram. Le-am spus tuturor că nu era nimic de văzut şi am întrat din nou în clădire, de data aceasta cu un scop anume. Am urcat până la etajul şapte, dar de data aceasta cu liftul. Consideram că făcusem prea multă educaţie fizică pentru o singură zi, era timpul maşinăriilor. Am păşit pe holul lung până am intrat în biroul secretarei mele. Imediat ce a auzit uşa, şi-a ridicat capul din foile ei şi m-a privit curioasă. Nu am băgat-o în seamă şi m-am aşezat pe canapeaua din mijlocul încăperii. S-a ridicat de la birou şi s-a aşezat pe cea din faţa mea.

        - Cum a mers? am auzit-o întrebând.

       Am oftat.

        - Întâlnirea cu domnul Kim sau cea cu Sakura? am spus ironic.

        De când am văzut-o pe Sakura am crezut că Ino o adusese, crezând că sunt prea supărat pe viaţă. Chiar m-am gândit să o mustrez pentru asta, dar mi-am dat seama că ar fi fost doar o risipă de cuvinte. M-a privit şocată, ridicându-se în picoare, cerându-mi să detaliez.

        - Vrei să spui că nu ştiai că minunata traducătoare pe care mi-ai trimis-o era Sakura?

        Aceeaşi ironie era prezentă în privirea mea, dar se pare că ea nu băga de seamă.

        - Cum dracu aş fi putut să ştiu asta? a spus enervată, dar după o privire gen "Serios?", pe care i-am adresat-o, a decis să continue. Bine, ai dreptate. Ceea ce vreau să spun este că, gândind logic, de ce nu ţi-aş fi spus de ea dacă aş fi ştiut asta?

        Punctul ei de vedere nu îmi plăcea, mă făcea să îmi dau seama că greşisem atunci când o suspectasem. Dar totuşi mă întrebam cum de nu a văzut-o ea atunci când a angajat-o. Se presupune că trebuia să participe la un interviu, nu? Adică chestii cum că te prezinţi la o întâlnire cu angajatorul, aduci CV-ul şi na, un interviu!

        - Nu eu am fost cea care angajat-o, a răspuns întrebării mele nespuse. S-a ocupat Nobuo, eu aveam de lucru în acel moment. Şi cum el nu o ştie pe Sakura, nu a fost nevoie să îmi comunice despre ea.

        - Adică doar mi-a băgat-o pe gât, riscând să mor de infarct?

        Imediat ce am spus asta, am primit un teanc de hârtii în cap. Poate că una era subţire, dar fiind mai multe mă durea mai rău decât dacă m-ar fi lovit cu pumnul. Ea ştia asta şi profita!

        - De când vorbeşti aşa de Sakura, idiotule?

        Mi-am dat ochii peste cap, nu îi povestisem ce se întâmplase între noi.

        - Poate de când m-a făcut de râs în faţa hotelului, aruncându-mă din maşină.

        Auzind asta, Ino începuse să râdă ca o nebună. Să mor, ea avea cel mai ciudat mod de a râde. O cunoşteam de când eram mic, dar niciodată nu am putut înţelege cum poate să râdă în halul ăsta. Câteodată semăna cu un geniu malefic din desenele animate, râzând la un plan ce va distruge omenirea. Am zâmbit la comparaţia făcută. Mi-a făcut semn să mă ridic, iar eu am ridicat o sprânceană întrebător.

        - În momentul ăsta te duci să o cauţi! a spus zâmbind.

        Da, comparaţia era corectă.




A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 11:04

Nu pot sa creeeeed! Doamne, ce am mai râs la final. Nu pot sa cred ca ai folosit rasul meu malefic aici. Pun pariu ca si tu radeai cand scriai cum am ras eu cand am citit. =))))))))))))) Per ansamblu, capitolul a fost genial, îmi place rău atitudinea Sakurei. E o nenorocita si jumatate! =)) Dar acum...directorul hotelului Mondial aruncat din masina si cazand in fund pe asfalt. =)))))))))))) Stilul tau de a scrie e desavarsit, se vede ca ai experienta, toate felicitarile. :* Kiss.


Kuroi Namida - Pagina 9 Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Kuroi Namida - Pagina 9 Asss10Kuroi Namida - Pagina 9 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 11:24

Pfai, ce capitol! what?lol! Si sfarsitul, asa cum a zis si Lauren, a fost genial. lough Mi-a placut la nebunie felul in care s-au intalnit cei doi si modul in care s-a schimbat Sakura, caci imi da impresia unei persoane mult mai responsabile decat inainte, dar si mult mai sensibile. Sper totusi sa nu ii scape printre degete stapanirea de sine pentru ca, desi au trebut cinci ani, tot cred ca trecutul ii da tarcoale si nu o lasa in pace. Totusi, poate nu-i asa si dramatizez eu prea mult, nu stiu. Tot ce mai urmeaza acum este ca cei doi sa se impace, dar pot sa pun pariu ca o sa dureze muuuult pana sa se ajunga la asta. Iti multumesc pentru anunt si bafta in continuare. Te pup. :*


Kuroi Namida - Pagina 9 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 11:29

"- În momentul ăsta te duci să o cauţi! a spus zâmbind.

Da, comparaţia era corectă. "

MOOOOR! CEA MAI GENIALA FAZA DIN CAPITOL! Mai geniala decat cea in care Sakura il da jos obligat-fortat pe Sasuke rolling on the floor. Deci da, capitolul a fost extrem de amuzant si nici nu ma mir ca am ras atat la el, zau. Ino e personajul meu preferat pana acum, privind-o din toate punctele de vedere. Nu stiu cum faci, dar mereu reusesti sa ma surprinzi placut cu aceste capitole superbe ale tale. Ahh, si cat ador eu un fic atunci cand e plin de naratiune si dialog, numai eu stiu. Oricum acest fic va fi mereu pe primul loc pentru mine, alaturi de altele, printre singurele ficuri de care imi voi aminti cu mult, mult drag. Sper doar sa reusesti sa ii aduci pe astia doi impreuna, caci asa cum a spus si domnul Kim, se potrivesc de minune. Hai cu next-ul repejor si nu ma mai anunta, fiinta nebuna! Stii ca eu sunt mereu prima aici. *Daca nu mi-o ia Choco inainte, desigur*.

Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 13:31

Nu pot sa cred cat de geniala esti! Am stiut mereu ca esti geniala, dar niciodata n-am crezut ca poti depasi cu mult culmile genialitatii, mai ales la faza cu aruncatul din masina! rolling on the floor Ma bucur ca Sakura si-a schimbat comportamentul, roata s-a intors: Sakura este nenorocita si Sasuke cuminte! Asa cum a spus domnul Kim se potrivesc la nebunie! Si aici vine momentul culminant cand cei doi o sa fie impreuna. Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare! Kiss! kiss


Kuroi Namida - Pagina 9 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Caroline Anderson
Genin
Genin
Caroline Anderson

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Alexandra Irina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 152
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Music, TV, shopping, outputs with friends....
Stare de spirit Stare de spirit : Bored, but always with a smile!

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 14:00

Iiii! Ce capitol maaa! rolling on the floor A fost geniiiiiaaal nebunoo! Plus ca am avut o doza de ras foarteeee bunaaa! Superb capitoluul! Nu credeam ca o s-o vad pe Saku asa nemernicaa, dar imi placee cum s-a comportat cu sefuuu'! :)):Tine-o tot asa scumpoooo! Anunta-ma cand vine next-ul! Kissulici kiss kiss


Kuroi Namida - Pagina 9 262bi

Time can heal .. but kill hope.
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 15:56

Aaaaaaa!!!Next, next, next!!!
A fost genial...ce-mi place Sakura rea! :>happy
Vreau next-ul neaparat!
Sunt super curioasa, si emotionat!
Anunta-ma la next!Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


Kuroi Namida - Pagina 9 33
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 16:36

what?lol! what?lol! what?lol! what?lol! what?lol! mesic de anunt dulceata.ce sa iti mai zic eu tie , decat ca te astept cu next-ul. heh kiss Akatsuki_lavy
Sus In jos
curcubeu in alb si negru
Genin
Genin
curcubeu in alb si negru

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 201
Puncte : 207
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : happy :)

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 21:23

O doamne... nu știu cum văd alți situația dar mie una mi s-a părut incredibil de dulce scena cu mașina și comică dar mai ales dulce.
Sakura și-a schimbat comportamentul deci, asta schimbă și situația celor.O Sakura un pic mai răutăciosă și un Sasuke care aduce un pic cu cel de la începutul fic-ului asta chiar e o imagine interesantă. Prevăd multe momente hazlii între cei doi.
Ino e grozavă nu știu dacă am mai spus dar chiar îmi place de ea: a fost mereu alături de prietenii ei, e amuzantă.
Abia aștept nextul


Kuroi Namida - Pagina 9 Tumblr_miag9zEXYS1qm989ao1_500
The world is a filthy place, It's a filthy goddamn horror show. There's so much pain you know? There's so much.
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 21:24

Uite Editul
Of of of can\'t see !!! uite ca-s ultima can\'t see !!! mi-e asa rusine de mine .Nu mai stiu sincer daca am trecut pe la ficul tau pana acum si daca da sa sti ca iti mai zic odata.Il ador , il iubesc we party !! , daca ai sti cat mabucur ca ai adus next-ul .Sa iti zic sincer seara mai ca n-am rupt parchetu la cat am sarit in sus .Ce comparatie buna a facut Sasuke lough .Ma asteptam sa fie Sakura .Cam la majoritatea ea este , dar aici ma uitmit ca a plecat in loc sa accepte .Bravo ei in love .Bun astept cap urmator si sa ma anunti ca altfel te bat biciuitor biciuitor


Kuroi Namida - Pagina 9 Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
Kuroi Namida - Pagina 9 Dlrcp4


Ultima editare efectuata de catre admina_admina10 in Dum 02 Iun 2013, 14:49, editata de 1 ori
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Dum 02 Iun 2013, 11:24

Faza tare din capitol : " mi-am închis ochii şi mi-am ţuguiat buzele, aşteptând să mă sărute. Am auzit portiera deschizându-se, dar înainte să îmi pot da seama de ce se întâmpla, m-am trezit cu fundul pe ciment. " lough Dar cea cu comparatia a intrecut-o. Prea tare! Mi-a placut mult capitolul! Esti pur si simplu geniala! Ai o imaginatie asa bogata... Deci vreau neaparat sa aflu daca Sasuke se va duce cu adevarat sa o caute pe Sakura. Sau cum va reactiona ea la revederea lui. Deci concluzie vreau mai repede urmatorul capitol. Debea astept!
Spor la scris si multe multe ideei.
Pa-Pa! a hug


Kuroi Namida - Pagina 9 25tu87r
,,Life is pain, highness. Anyone who says differently is selling something.''
                                                 - William Goldman -
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Lun 03 Iun 2013, 15:45

Buna, hunn! Scuza-mi intarzierea, doar ca am fost banata trei zile pentru schimbarea numelui prea des. Cahh. Capitolul a fost uimitor si amuzant in acelasi timp. Se pare ca Sakura cea inocenta a plecat spre tarile calde, lasand in orasul ei natal o mica-scorpie care sa-l trezeasca la realitate pe domnul Uchiha. Am ras cand l-a dat afara din masina si s-a facut de ras :)))) Nu m-am asteptat la asta, serios! Merci de anunt si sper ca o sa o faci in continuare. Pana atunci, spor la scris si la tastat :3 Ciusss and kissez!


Kuroi Namida - Pagina 9 Large

I love you, key? 
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Joi 20 Iun 2013, 23:46


Helllau, sweetheart a hug
De cand nu ti-am mai citit ficul, omfg, si ce rau imi pare. Oricuuum, am fost extrem de suprinsa de evenimente. Nu ma asteptam ca Naruto sa moara, in primul rand, si nici sa continui totul cu ei deja maturizati. Sincer, imi place mai mult asa, deja ai inceput sa aduci povestii tale si mai multe lucruri originale. Mi-a placut conversatia dintre cei doi, m-au amuzat teribil. Sakura e rea, iar Sasuke e cam bleg; sunt curioasa sa vad cum ii vei cupla din nou. Presimt ca urmatoarele conversatii vor fi la fel de amuzante si pline de ironie. Yummi.
Sa ma anunti cand postezi urmatorul capitol a hug


I had to break myself to carry on.


Kuroi Namida - Pagina 9 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Vin 28 Iun 2013, 17:28



    Sunt putin cam in urma, dar se pare ca si acum imi exprim regretele fata de Naruto-ohineste-te in pace oriunde ai fi-. Schimbul de replici din parcare dintre Sakura si Sasuke m-a dat pe spate, ce m-ai pot sa-ti cer? Chiar am inceput sa zambesc atunci cand Saku l-a dat jos din masina pe Sasuke, seful ei. Doamne, nu am mai auzit asta: o angajata sa isi dea jos seful din propria masina, dar sper sa aud in curand la stiri. Ar fi foarte tare! Dar are dreptul, pentru ca nu este in timpul de lucru, ci este in timpul ei liber, deci nu o acuz. Cert este ca Sasuke si-a facut-o cu mana lui si a meritat-o din plin. Nu uita de mp data viitoare cand postezi!



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Kuroi Namida - Pagina 9 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19Lun 01 Iul 2013, 14:52

Hei, hei. Scuze ca ajung si eu tocmai acum, dupa luni de zile. Am avut niste probleme si nu am mai putut intra. Am pierdut asa de multe.... Imi pare sincer rau pentru Naruto, dar si pentru Ino, Sasuke si Sakura. very sad  Nenorocitul se Sasori, cum a indraznit sa faca asta?!!! Daca as putea, l-as ucide cu mainile mele. Dar ce om mare a ajuns Sasuke, a fost cam norocos cu partea asta. Asa, revenind la ultimul capitol, mi-a placut extrem de mult faza cu Sasuke ajuns pe jos. lough  Nu stiu de ce, dar am impresia ca o cam merita. Sunt curioasa sa vad cum va evolua actiune si in continuare, asa ca atunci cand vei posta nextul te rogg eu frumos si dulce sa ma anunti si pe mine. kiss 


Kuroi Namida - Pagina 9 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
Continut sponsorizat




Kuroi Namida - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Kuroi Namida   Kuroi Namida - Pagina 9 I_icon19

Sus In jos
 

Kuroi Namida

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-