Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Lupta unei vrajitoare impotriva destinului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Joi 23 Iun 2011, 19:36

BOOON happy
Ai pus next intr-un final lough
E super belea happy2
Insa nu prea am inteles care din medusa sau Layla au ajutat-o? huh?
Am 2 observatii:
1. Ai niste greselute, te rog cautale si corecteazale :D
2. Vreau ceva romantism cu Sasuke te roooog sad
Adica nu a fost nimic foarte special pana acum...
Eu sincer pentru lucruri dastea citesc ficuri si bineinteles de placere.
Insa predomina prima optiune si sunt sigura ca nu numai eu
Deci astept sa vina si o parte daia mai ales ca ai zis ca o sa fie si sa ma bati daca nu ai zis
Ai dat intr-un comm separat cand ai rasp la un comentariu si ai zis ca ai sa pui
Insa daca nu mai stii lasa.... Insa te rog introdu si o parte daia...
Bafta la scris, bye kiss

P.S: Prima heh dance2
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Joi 23 Iun 2011, 20:07

N-am mai trecut de ceva vreme pe la ficul tau si imi pare rau
Deci imi place la nebunie si ma bucur ca Sakura este in viata
Cred ca stii ce vreau sa spun deci next



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Vin 24 Iun 2011, 11:11

Pai o sa incerc sa pun si o sa ma stradui, nu ma prea pricep, dar nu-i o scuza buna, stiu! Si da, chiar imi aduc aminte ca am spus asta! Cred ca eram cam somnoroasa cand am negat, deci nu va suparati si promit ca o sa fie si parti mai romantice, ma rog, cat pot de romantice sa le fac.


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Vin 24 Iun 2011, 11:13

Si a, sigur, o sa corectez greselile, ma bucur ca mi-ai spus, cred ca si atunci eram putin somnoroasa, dar las ca am eu ac de cojocul lor! lough


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Vin 24 Iun 2011, 11:34

Si Ioana, Medusa a ajutat-o pe Sakura, Layla doar tipa la Femeia-Sarpe si o intreba de ce n-a omorat-o, crezand ca a esuat misiunea. Si apoi vine replica ei care o lasa muta, nu pe ambele le lasa mute.
Sper ca acum ai inteles! Daca mai ai vreo nelamurire despre capitol poti sa ma intrebi.


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Vin 24 Iun 2011, 13:50

Un singur cuvant: Uau! Deci cel putin pentru mine era de asteptat ca Sakura sa nu moara, dar chiar Medusa sa o salveze, chiar si pentru scopurile ei malefice, astai prea de tot.Ce pot sa-ti mai zic, ma surprinzi, intr-un mod placut, cu fiecare capitol!!! happy2


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Vin 24 Iun 2011, 13:52

Multumesc mult!


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Vin 24 Iun 2011, 16:50

Mersi, deci Medusa a ajutat-o pan' la urma.
Ma intreb oare ce plan mai are ca sigur nu a ajutat-o degeaba....
VEZI CA AM AVUT DREPTATE!!!! biciuitor
Ti-am zis eu ca ai zis ca o sa pui si o parte daia .... ufff
Ce greu a fost lough
Deci ai grija eu eu stiu bn ce am citit ike
Vreau next ca te capacesc
Zbye kiss
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
killerbunny
Genin
Genin
killerbunny

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : printre stele
Nr. mesaje Nr. mesaje : 95
Puncte : 119
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : buna dar nebuna

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Sam 25 Iun 2011, 21:32

Hello!
Am aterizat si eu pe aici si vreau sa-ti spun cami place foarte mult capitolul.
Astept next-ul.


incep sa te urasc pentru ca mai umplut de vicii.Fumez clipe ca si cum as fuma sentimente,beau vise ca si cum as bea sperante..tu m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.Tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.In tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti,dar si tu la randul tau te-ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.Datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment..m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea..acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni. sad
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 17:36

Deme... angry
Ai idee de cat timp asteptam next-ul? sad
Gandestete-te si la noi, nu fi egoista take this!
Baga next ca nu l-ai mai pus de aprox 3 saptamani... huh?
Unde-ti sta mintea? :|
Astept... astept... astept... hmm...?!
Unde-i ca turbez... lough
Glumesc happy2
C-am atat... ingrijorat
Te pup, kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 17:39

Pai, faza este ca m-am concentrat mai mult pe noul fic, asa ca nu am avut timp sa pun nextul, dar banuiesc ca ar trebuisa lucrez si la asta. Lasati ca fac eu cum fac si va promit ca vi-l aduc, pana la sfarsitul saptamanii sper.


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Vin 15 Iul 2011, 08:08

Suriorica, lasa ficu celalat pentru moment si pune tu nextu dap !


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Dum 17 Iul 2011, 13:46

SALUT! Ti-am citit ficul si e suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper original.N-am mai intalnit pe nicaieri ideea asta si vreau sa spun k imi place mult. Ai tot ce-ti trebuie si singurul lucru pe care pot sa-l spun este............................nextu`. please


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Dum 17 Iul 2011, 13:48

O sa-l aduc astazi cred, deoarece inca mai lucrez la el. Mai pe seara cred ca o sa vina.


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Dum 17 Iul 2011, 15:02

Deci ete na, am adus si capitolul asta si cum am mai spus o sa fie in fic si o parte mai romantica, adica in capitolul 30. Eu sper sa fie romantica, acum voi decideti.

Capitolul 30. Chiar daca suntem unul langa altul, o distata lunga ne desparte inca.


In acea zi Sakura fu externata si dusa acasa. Dupa ce trecu de toate imbratisarile si sarutarile pe obraz fata se simtea stoarsa de puteri. Ignora rugamintile Azmariei de a se juca cu ea si se duse in camera ei unde se tranti pe pat si adormi imbracata.
Dimineata razele soarelul intarziara sa apara. Caldura facu loc unei ploi de mari proportii. Aerul rece intra pe fereastra si o facu pe Sakura sa tremure de frig. Deodata usa ei se deschise fortat si fu trantita de perete. Ea ignora persoana care intra in camera, dar cand ii auzi tonul calm si vocea lui se trezi si sari repede in picioare, salutandu-l pe Sasuke. El ii spuse ca astazi nu mai merg la scoala. Ea nedumerita intreba de ce nu se fac ore.
-Ba se fac ore, frumoasa-o, doar ca noi o sa chiulim! spuse el prinzandu-i barbia intre degete.
-Nu vad de ce nu am face-o. spuse Sakura indiferenta. Dupa adopta un zambet naucitor.
In timp ce statea cu fata spre el si vedea peste umarul lui usa balconului ce cauza frigul acesta facu o scurta miscare din degete si ea se inchise usor. Stiindu-l pe el, avea probabil de gand sa stea aici. Se indrepta spre usa si incerca sa o deschida, dar observa ca era blocata. De partea cealalta a ei se afla Azmaria care o blocase cu o vraja din cartea de vraji a Orfeliei.
Sakura simtea cum nervii i se intindeau la maxim, gata sa explodeze. In momentul de fata era ca o bomba, una cu un fitil scurt. Iar imediat ce se aprindea exploda. Se duse spre usa balconului si vru sa o deschida, dar constata ca si ea este blocata.
Sakura:
La naiba, cum am putut gresi semnul. Am vrut inchidere, nu blocare. Acum poti sa tragi de ea cat vrei tu, idioat-o, tot nu se va deschide! Renunt. M-am indreptat spre biroul meu si m-am asezat pe scaun, incepand sa ma legan pe picioarele lui din spate.Nu il puteam vedea pe Sasuke, dar eram sigura ca probabil s-a trantit in pat. Mi-am intors capul si ma-am uitat la el. Purta blugi cu rupturi la genunchi, o bluza neagra cu capete de morti si pe el scria cu rosu ,,Death,, . Acel scris vroia sa parca facut cu sange, asa ca erau picaturi rosii care ,,se scurgeau,,. Peste ea purta o jacheta albastru inchis, simpla. Bluza lui ma facu sa ma gandesc ca intotdeauna mi-a placut sa vad mortii cum merg. Imi aduc aminte ca odata, in Lumea Magiei unul a incercat sa o sperie pe Orfelia si l-a pocnit cu geanta peste cap. Spre amuzamentul meu capul lui sari la cativa metri departare. O chinuisem pe saraca femeie cu intamplarea asta vreo 3 ani. Mi-am adus aminte de piatra lui Sasuke!
-Sasuke, - facu o scurta pauza – de unde ai acea piatra rosie? Sti este cam asa de mica – spuse ea indicand marimea cu doua degete – si este rosie precum lava!
-De la mama mea. Ea l-a facut. Spuse el. Era sigur, gandi Sakura, mama lui fusese sau era vrajitoare. Pot sa te intreb si eu ceva? dupa ce ea dadu din cap el ii puse intrebarea. Esti vrajitoare?
Sakura pali si se uita la el. Inghiti in sec si continua sa se uite la el. Reusi doar sa ingane o intrebare cu vocea ragusita ,,De unde sti?,, apoi el incepu sa ii povesteasca. Ii spuse cum stra-stra-stra bunica lui fusese vrajitoare, una dintre cele mai respectate si a venit aici, in Lumea Oamenilor cu niste treburi, dar fusese ucisa si astfel ramasese fiica ei si sotul sau. Ii povesti ca asa s-a intamplat pana acum. Toate femeile din familia lui fusesera ucise pe motiv ca erau vrajitoare. Asa s-a intamplat cu toate, indiferent ca fusesera sau nu. Mama sa ii daruise piatra ca sa nu se piarda puterile familiei lui. Adica era vrajitor. In timp ce ii povestea intorcea piatra pe toate partile si o privea cu niste ochi tristi. Sakura isi aminti ca mai auzise numele de Uchiha undeva. Isi aminti imediat. Era vorba despre mama lui. Ea era Hyiori Uchiha. Stia ca mama ei fusese buna prietena cu ea. Se intreba daca acum stau impreuna si ii privesc din ceruri. Ii puse mana pe spate si il mangaie. Ii inlantui gatul cu mainile si il trase, punandui capul pe pieptul ei. El ii lua mana si o saruta usor. Din acea pozitie ii spuse un simplu ,,Te iubesc!,,. Acest lucru ii umplu ochii de lacrimi. Nu stia ce sa faca. Ii era atat de frica. Astapta momentul acesta de cand ajunsesera aici. Dar acum era total diferit de cum crezuse ea ca se va intampla. Sasuke se ridica incet in picioare. Isi indrepta spatele si privea spre cerul innorat. Totul era atat de posomorat, incat iti transmitea si tie putin din acea tristete. Sakura intinse usor mana dupa el, dar chiar inainte sa-i atinga hainele se redresa si o trase putin inapoi, dand de inteles ca ezita putin. Intr-o miscare rapida Sasuke se intoarse si prinzand-o de mana o ridica si o lipi de el. Se uita un moment in ochii ei tristi si putin derutati. Ea ii zambi prietenesc, iar el isi apropie buzele de ale ei incet. Bataile inimii ei erau atat de puternice incat aproape ca o durea pieptul. Obrajii ei prinsera o culoare rosiatica. El inchise ochii si isi unii buzele cu ale ei. Ea ii urma exemplul si inchise ochii. Dupa cateva secunde cei doi rupsera sarutul. Ea se indeparta de el si privirea ii deveni trista. Il ignora si trecu prin usa, stiind ca nu mai trebuia sa se ascunda de el. Se indrepta spre un loc unde ar putea fi singura, un loc in care isi putea duce suferinta singura. Nu mai vroia sa implice pe nimeni in viata ei, nu mai vroia sa aiba de-a face cu alte lucruri care o depaseau. Era cu moralul la panant. Iesi din casa si pleca prin ploaie. Mergea usor leganat, cu mainile cazute pe langa corp si cu privirea in pamant. Acum daca comparai cerul cu ea, puteai spune ca mohorarea cerului devenise un peisaj mirific, fata de starea fetei. In urma ei se auzeau pasi si strigate care ii spuneau sa astepte. La inceput se gandi ca este doar subconstientul ei care ii spunea ca va raci, asa ca ignora. Dar din urma ei sosi Sasuke care o prinse de mana si o intoarse cu fata spre el. Se uita in ochii ei care nu exprimau decat tristete. Expresia fetei lui era una la fel de trista precum cea a fetei. O imbratisa strans. Pleoapele ei devenira grele si totul se intuneca. Atunci simti ca lesina. Nu mai auzi, vazu sau distinge ceva.
Deschise ochii incet si vazu ca se afla intr-o camera tapetata cu alb si gri, un covor albastru inchis negru. Se afla pe un pat cu asternuturi albe si cu perne albastre. Pe un perete erau doua geamuri cu tocuri din lemn de brad, sub ele se afla un birou din acelasi tip de lemn cu o lampa gri pe el si niste carti aruncate la intamplare pe el. Pe un alt perete se afla un dulap mare din acelasi lemn si deasupra patului niste etajere cu carti. Usa se afla langa dulap si era deschisa. Se dadu jos din pat si merse spre usa. Se trezi intr-un coridor. Lumina era puternica si o dernanja la ochi. Era un coridor lung. O usa se deschise si de dupa ea iesi Sasuke. Cand o vazu ii zambi si o imbratisa din nou. O ridica in sus, astfel incat picioarele ei sa nu atinga pamantul. Se indrepta cu ea spre pat si o tranti pe el. Se sui peste ea si ii spuse ca lesinase din cauza stresului. Isi apropia buzele de ale ei si incepu sa o sarute. Fata nu parea prea deranjata de asta. Scapara repede de haine. El o iubea si ea stia asta, de aceea avea atat de multa incredere in el. Stia ca nu o va parasi, dar nu putea spune acelasi lucru si despre ea. Ii parea rau pentru el, dar ce putea face? Avea doua lucruri pe lume la care nu putea renunta nici in ruptul capului. Era vorba despre el si casa ei. Dorul de Lumea Magiei o facea sa arda pe interior si isi dorea sa ajunga acolo si sa poata vedea, insa Orfelia nu ii dadu voie. Insa acel sentiment nu era precum dorul de casa, era altceva. Stia ca i se intamplase ceva cuiva de acolo, unei persoane la care tinea mult.

Dimineata sosi si Sasuke se mai afla inca in pat. Sakura era imbracata si il privea cu parere de rau. Pe perna unde dormise ea se afla o scrisoare. Ii va veni greu sa o citeasca fara sa se enerveze, dar si mai greu ii va fi cand se va trezi acolo simgur. Va crede ca ea s-a folosit de el ca de un obiect, insa era total diferit. Se sui pe geam si mai privi odata inapoi la singurul barbat care mai ramasese in viata ei. In afara de el, toti se dusesera pe rand. Tatal ei, fratiorul pe care urma sa il nasca mama ei si apoi Shuka. Da, mama ei era insarcinata cu un baietel in luna a 4-a cand a fost ucisa. Saracul copilas. Un pui de om fara pacate care a murit, fara a putea sa vada lumina zilei si a se bucura de prima gura de aer, de o sora mai mare si de taoate frumusetile pe care ti le ofera viata. Si nu-si putea ascunde ca singurul vinovat fusese Medusa. Fara sa mai priveasca inca odata inapoi, sari si o lua la fuga, de frica ca nu cumva imaginea iubitului ei sa ii afecteze decizia. Era ora 6 dimineata.

Unde avea Sakura sa mearga? Care va fi reactia lui Sasuke? Ce va face ea in continuare? Ce se va intampla si cu ce va voi mai surprinde aflati in capitolul urmator!
Astept pareri si comentari, hi!


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Dum 17 Iul 2011, 22:46

huh?huh?huh?huh?
Esti cea mai tareee!!
Intr-un final ai pus parti mai picante happy
ALELUIA!!! Am trait sa o citesc si p-asta lough
Minunant capitol. happy2
Insa ma asteptam la ceva mai multe detalii legat de haine si dalea dalea heh
Stiu.... stiu...
Cer c-am multe dar asa imi plac mie lucrurile rusinos
Pai astept next si sper sa vina mai repede decat anteriorul take this!
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 01:03

Se pare k asteptarea nu a fost in van. Chiar ti-a iesit textu, dar acum singurul lucru pe care il mai pot spune este .................... Next please


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 08:02

Nu pot sa zic decat ca-i superb, foarte frumos exact asa cum sti tu sa faci capitolele kiss


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 15:27

foarte frumos , esti foarte talentata , abia astept sa vad ce se mai intampla happy2


Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Mier 27 Iul 2011, 14:27

please please please please please te rog pune continuarea k mor aici de curiozitate si vezi k o sa ma ai pe constiinta. e un super fic si abia astept sa vad ce va mai urma


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Mier 27 Iul 2011, 15:01

Pai daca voi il vreti asa de mult eu ma pun pe scris. S-ar putea sa-l postez astazi sau nu.


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Mier 27 Iul 2011, 15:10

Apucate de scris ca eu vreau nextu repede i love you , te rog mai ducle decat cel mai dulce lucru din lume sa postezi nextu azi good


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Mier 27 Iul 2011, 19:47

As vrea si eu sa fac asta d am stat pana acum pe intuneric, adica s-a luat curentul si compu mi-a salvat foarte putin din capitolul 31. Acum incerc sa ma calmez si sa il scriu din nou. Deci nicio sansa sa primiti nextu asta seara. kboom Sper doar sa nu faca si pc-ul asa. nervi!


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
/Agata\
Genin
Genin
/Agata\

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde doresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 250
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Mier 27 Iul 2011, 20:29

Blestemat sa fie curentu, adica aia care lo luat, firai ei de oameni numa sa vezi ce le fac biciuitor ,da sper ca maine il pui good


Cand te vad ma-ndragostesc
Cand te pierd tot iti zambesc.
Dar ai plecat, mai parasit
Un singur gand, te-ai plictisit.


Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 15499267



Primul fic in colaborare cu surioara mea (finalizat ) : https://sasu.forumgratuit.ro/t1752-inima-sfasiata

Si al doilea tot cu ea (inchis) : https://sasu.forumgratuit.ro/t2596-amintiri-din-armata
Sus In jos
Eclipsă
Chūnin
Chūnin
Eclipsă

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : toata lumea vrea sa stie unde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 520
Puncte : 554
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : patinaj, inot, dans

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19Mier 27 Iul 2011, 20:43

Pai o sa-l pun fiindca m-ai rugat tu asa de frumos, suriorica. Si acum mai lucrez la el, asa ca maine sper sa fie gata.


[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Atouchofmagicbyluches[/img]

Magic is believing in yourself, if you can do that, you can make anything happen.
~Goethe





[img]Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Blackmagicbyxgnyc [/img]

Magic is all around the world, isn`t it? dap !
Sus In jos
Continut sponsorizat




Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Lupta unei vrajitoare impotriva destinului   Lupta unei vrajitoare impotriva destinului - Pagina 8 I_icon19

Sus In jos
 

Lupta unei vrajitoare impotriva destinului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-